Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 13.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielokrotnie już prezentowany na tym blogu szejk Imran Hosein mówi o aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie i na świecie, i prognozuje bieg wydarzeń. Nie są to optymistyczne prognozy:

ROLA PAŃSTWA ISLAMSKIEGO

https://www.youtube.com/watch?v=LlobHlBYIpA

MorrisRozmawiałem wcześniej z irackim uchodźcą w Turcji. Powiedział mi, że po rozpoczęciu wojny z ISIS całe miasta zostały opuszczone, wszyscy mieszkańcy stali się uchodźcami, wygląda to na totalną wojnę przeciwko sunnitom. Skutek jest taki, jakby wojna została wypowiedziana mieszkańcom tych terenów, oni zostali już zdziesiątkowani, do czasu pobicia ISIS nic na tych terenach nie zostaje.

Szejk Hosein:  To jest ten aspekt zagadnienia, który jest dzisiaj przemilczany, komentowanie tego przeze mnie w tej chwili byłoby kontr-produktywne. Ograniczę się w moim komentarzu tylko do świata islamskiego w ogólności, pomijając w tej chwili różnice pomiędzy szyitami i sunnitami. Powiem tylko, że bardzo dziwne rzeczy dzieją się teraz w Iraku.

 

Co się dzieje na świecie - 13.08.2016.

Skutki wojny w Syrii

Jedną z ról ISIS wydaje się być zapewnienie, aby to terytorium na północy Iraku i Syrii było ziemią niczyją. Chodzi o to, aby do wybuchu wielkiej wojny teren ten nie mógł być użyty jako szlak dla wojsk, zmierzających do Turcji. Bardziej bieżący komentarz do tej sytuacji dotyczy możliwości wybuchu wojny domowej w Turcji. Mówię to od wielu lat: zdobycie Konstantynopola, prorokowane przez Proroka Mahometa, niech mu Bóg błogosławi, nie jest możliwe bez wojny domowej w Turcji. Myślę, że ostatnia próba zamachu stanu i odpowiedź administracji Erdogana to zwiastun wojny domowej w Turcji, to tylko kwestia czasu. To nie będzie wojna pomiędzy islamem a ateizmem, między zwolennikami politycznego islamu a zwolennika świeckiego państwa. To będzie wojna pomiędzy zwolennikami NATO i kontroli NATO nad Bosforem a siłami przeciwników NATO. Najważniejszymi siłami w obozie przeciwników NATO będzie świat islamski i prawosławni chrześcijanie (tłum.: Mariusz B.).

 

* * * * * * *

KURDOWIE BĘDĄ POMAGAĆ W ZDOBYCIU KONSTANTYNOPOLA

https://www.youtube.com/watch?v=VauBeSTiWBU

MorrisCiekawe jest to, co się dzieje z Kurdami. Wspiera ich NATO, Rosja również traktuje ich przyjaźnie i pomaga.

Szejk Hosein:  Znowu zmierzamy do podziału na szyitów i sunnitów. To złożony problem i nie chcę go teraz poruszać. Kurdowie są sunnitami i mieli swoją wielką rolę w historii pod wodzą Saladyna https://pl.wikipedia.org/wiki/Saladyn który odebrał Jerozolimę krzyżowcom i myślę, że Kurdowie chcą znowu odegrać pozytywną rolę w dziejach raz jeszcze. Kurdowie będą częścią islamsko-chrześcijańskiego sojuszu, który zdobędzie Konstantynopol i myślę, że spełnią swoje zadanie. Ich serca są po właściwej stronie. Będą częścią sojuszu zdobywającego Konstantynopol - to jest moja wiadomość dla Kurdów (tłum.: Mariusz B.).

 

* * * * * * *

PRAWDOPODOBIEŃSTWO WOJNY DLA UDAREMNIENIA AMERYKAŃSKICH WYBORÓW

https://www.youtube.com/watch?v=JQUel6elYP0

MorrisWydaje się, że Amerykanie chcą asystować przy podboju Mosulu czy przegonieniu ISIS z Mosulu, a siły Sadera ogłosiły, że Amerykanie będą ich celem. Czy to oznacza rozszerzenie działań wojennych w Iraku?

Szejk Hosein:  Proroctwo Proroka Mahometa – znowuż, Morris, ja nie jestem Amerykaninem, Rosjaninem czy Chińczykiem, moje poglądy zawsze będą oparte o islamski punkt widzenia. Wielki Prorok umiejscowił (w swoim proroctwie – przyp. Grzanek) miejsce rozpoczęcia przyszłej wielkiej wojny na terenie północnej Syrii. W północnej Syrii, płn. Iraku, tam gdzie w obecnej chwili znajduje się Państwo Islamskie. Tak więc możemy oczekiwać, że stanie się coś – mogą to być obecnie trwające wysiłki na rzecz odbicia Aleppo i przywrócenia tam kontroli syryjskiej – w tej części świata stanie się coś, co uruchomi sekwencję wydarzeń podobną do tej z lata 1914 roku, kiedy w Sarajewie zamordowano arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, jeśli sobie przypominasz. To zdarzenie doprowadziło do wybuchu I wojny światowej. A I wojna nie została tak po prostu zakończona, kontynuowano ją w toku II wojny światowej. A więc dwie wojny światowe zostały zainicjowane przez wydarzenie, które miało miejsce w Sarajewie.

 

Co się dzieje na świecie - 13.08.2016.

Aleppo dzisiaj

Ta wojna światowa, o ile będzie się toczyć w Rosji czy Chinach, rozpocznie się poprzez wydarzenie, do którego dojdzie właśnie na terenie płn. Syrii /płn. Iraku. Może się nim okazać Aleppo. To będzie iskra na proch. Sugerowałem – choć oczywiście mogę się mylić, i obym się mylił – że dojdzie to tego wydarzenia jakiś czas przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, ponieważ syjonistycznemu sojuszowi judeochrześcijańskiemu nie w smak jest prezydent, który chce utrzymać przyjazne stosunki z Rosją. Mowa o Donaldzie Trumpie. Trump powiedział, że nie widzi powodów, dla których relacje z USA miałyby być wrogie. Oni nie mogą dopuścić do wygranej Trumpa w nadchodzących wyborach. Powiodło im się z G. Bushem, udało im się go zainstalować na fotelu prezydenta, podczas gdy tak naprawdę przegrał on wybory. Ale teraz nie będą już ryzykować. Jest więc możliwe, że do tego wydarzenia zapalnego dojdzie przed amerykańskimi wyborami w listopadzie, i prawdopodobnie będzie miało miejsce na północy Syrii lub Iraku, tam gdzie zlokalizowane jest Aleppo czy też Mosul (w Iraku).

Przetłumaczył: Grzanek

 

* * * * * * *

MUZUŁMANIE ZMUSZENI DO PORZUCENIA KALIFATU

https://www.youtube.com/watch?v=bbVh7vaSw6I

Szejk Hosein:  To jest temat na osobną rozmowę, jak udało im się tak zorganizować świat muzułmański, aby nie stanowił przeszkody dla ich planów, co zrobili z Imperium Osmańskim, jak je wykorzystali do kontroli świata muzułmańskiego, jak użyli Arabię Saudyjską jako następczynię Imperium Osmańskiego do kontroli muzułmanów, do kontroli Hadżdż https://pl.wikipedia.org/wiki/Had%C5%BCd%C5%BC i arabskiego serca islamu i jak posługiwali się petrodolarem, i jak nie przebierając w środkach, kontrolowali świat islamski. Udało im się zmusić świat islamski do porzucenia systemu politycznego, nakreślonego w Koranie i w sunnie: kalifatu. Kalifat to system nadany Ziemi Świętej przez Dawida i Salomona, Święty Izrael to kalifat, ten system Prorok nadał Medynie i jest to docelowy system polityczny w Koranie.

Udało się narzucić światu islamskiemu świeckie państwo republikańskie. Jaką rolę pełnił Pakistan w osiągnięciu przez zachodnią cywilizację tego wspaniałego zwycięstwa? Jaką rolę odegrali uczeni tacy jak Mohammad Ikbal (syjonizm w wysokim stężeniu): https://pl.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Ikbal w przekonaniu muzułmanów do porzucenia kalifatu i zaakceptowania świeckiej republiki kontrolowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych i przyzwolenia na rząd światowy. To zagadnienie powinno być przedmiotem studiów, a nie mamy w świecie muzułmańskim uczonych, którzy byliby zdolni do spojrzenia na ten proces z perspektywy eschatologicznej; mam nadzieję to kiedyś zrobić.

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • Z blog.pl:
  https://www.theguardian.com/australia-news/2016/aug/14/military-suicide-rate-a-national-shame-as-41-take-own-lives-in-12-months
  http://cdn.newsapi.com.au/image/v1/776f45b5905cefcf670403012a2ad310?width=1024

  Andrew “Mung” Perry was a sniper in the RAAF and deployed to Iraq and Afghanistan. He returned from Afghanistan with severe PTSD and attempted suicide seven times before taking his own life on December 17, 2015, aged 47.

  Liczba wojskowych samobójstw w Australii osiągnęła poziom narodowego wstydu. 41 żołnierzy odebrało sobie życie w ostatnich 12 miesiącach. To tyle ile zginęło w Afganistanie w czasie 13 lat wojny.

  Wysoka liczba żołnierzy australijskich powracająca ze stref wojny w depresji, lęku i rozpaczy nie znajduje pomocy.

  Żegnające swych bliskich rodziny oskarżają siły zbrojne i departament weteranów o niewystarczające zainteresowanie.

  Prawie wszyscy, którzy targnęli się na życie żołnierze, brali udział w operacjach zagranicznych, włączając: Irak, Wschodni Timor, Afganistan lub służyli w marynarce lub patrolach granicznych.

  Dochodzenie w tej sprawie, przeprowadzone przez News Corps a opublikowane w specjalnym raporcie, wskazuje na wielkie zaniepokojenie rodzin zmarłych, które podziela były szef armii Peter Leahy, mówiąc, że rząd powinien podnieść i zająć się tym problemem.
 • Z blog.pl:
  https://rg.ru/2016/08/13/sovmestnoe-foto-sportsmenov-rf-i-ukrainy-vozmutilo-sovetnika-poroshenko.html

  13.08.2016 14:11
  Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016

  Wspólne zdjęcia rosyjskich i ukraińskich zawodników oburzyły doradcę Poroszenki

  https://cdnimg.rg.ru/img/content/129/47/76/cdn_d_850.jpg

  Doradca prezydenta Ukrainy Jurij Birjukow agresywnie skomentował zdjęcie na Instagram, gdzie ukraińscy Olimpijczycy obejmują się z rosyjskimi sportowcowcami.

  „Jestem w mrocznym nastroju. Chce się powiedzieć coś naszym walecznym sportowcom do słuchu. Nie wszystkim, tam są i normalni. Ale obejmowanie się z przedstawicielami hordy?”

  Birjukow, zasugerował także, aby pieniądze wydane na tych sportowców,przeznaczyć na zasilenie budżetu ukraińskiej bezpieki.
 • 35 Polish Fest . Rockford, Illinois.21 sierpnia.ZAPRASZAMY.
  Nizej podpisany bedzie trzec kartofle na placki.
  http://www.st-stanislaus.org/pdf_file/Poster11x14.pdf
 • @staszek kieliszek 05:33:29
  "Illinois.21 sierpnia". -

  --- "Tradtional Polish Dinner
  Music and Dancing All Day" :)
 • @zygmuntbialas 16:35:21
  re: Katana
  Przyczyna jest prosta.
  Nie bylo mnie kilka dni i przeoczylam wpis Katany. Na ogol odpowiadam na pytania skierowane do mnie.
 • @Tiamat 16:25:59
  "Na ogol odpowiadam na pytania". -

  --- No tak, ja też, choć nie ma takiego obowiązku.
  Odbanowałem Katanę.
  Szkoda, że ciągle brakuje mi czasu na analizę paru tekstów Katany i Astry, by sprawdzić, czy to nie jest jedna osoba (a Astra jest na tym blogu zablokowana na zawsze).
 • @Husky 23:34:37
  Pisze Pan, że blogerka... nie należy. -

  --- Nie chcę już o tym pisać.
  Pański wpis kasuję dla przyzwoitości.

  Pozdrawiam.
 • @Katana 01:07:25
  Na pewno powiem: PRZEPRASZAM :)

  A to jest tak: mówią, że od przybytku głowa nie boli. A ja mam około 10 - czekających na publikację - świetnych przekładów, dokonanych przez kilku blogerów. Chciałbym przyspieszyć, nie zawsze wyjdzie.

  Wpis ze słowem 'podejrzewam' wymazałem.
  Pan nie musiał usuwać swej notki.
  Przeczytałem, nie czułem się obrażonym.
  Miałem nawet postawić 5*, ale w końcu zapomniałem.

  Pozdrawiam.
 • @Katana 03:43:54
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej