Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 14.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sytuacja na Ukrainie staje się niebezpieczna - pisze Niki Vogt w portalu quer-denken.tv. - Około 30 ciężkich haubic wjechało do centrum Kijowa.

Nikt nie wie, co to znaczy. Mieszkańcy Kijowa przeczuwają coś niedobrego i jeszcze nie wiedzą, czy powinni zabarykadować się w domach, czy wyjść na ulicę. Istnieje wielkie napięcie w całym mieście, wiadomość rozprzestrzeniła się błyskawicznie. Wciąż nie ma wiadomości w mediach na ten temat. Poza stolicą też nic nie wiadomo.

Dostaliśmy również zdjęcia z Krymu - z Simferopolu i Sewastopolu: wkracza rosyjskie wojsko (przypis ZB - zdjęcia można zobaczyć w niemieckim tekście):  //quer-denken.tv/breaking-news-ukraine-die-situation-wird-brenzlig-panzer-im-stadtzentrum-von-kiew/

Tym razem Rosja przemieszcza masowo ciężki sprzęt wojskowy wojskowy na Krymie. Również eskadra śmigłowców z Kaliningradu jest na Krymie. Mieszkańcy Krymu i ukraińskich terenów przygranicznych sądzą, że Rosja nie będzie już bezczynnie przyglądała się prowokacjom Kijowa. Panuje opinia, że nie rozpocznie walki, ale przy następnej prowokacji będzie bezlitośnie odpowiadać. Moskwa oświadczyła też oficjalnie, iż nie jest wykluczone w przyszłości użycie rosyjskich sił powietrznych. Ukraińska ludność w przeważającej części wie, że sprężyną tej niebezpiecznej sytuacji są USA i UE.

 

Co się dzieje na świecie - 14.08.2016.

Wojsko rosyjskie na ćwiczeniach w Białorusi

W dzienniku 'Rosijskaja Gazeta' opublikowano artykuł, w którym przedstawiono szczegóły o planowanych przez rząd kijowski akcjach terrorystycznych na Krymie. W nocy z 07 na 08 sierpnia mieszkańcy Armjańska, granicznego miasta na Krymie, zaalarmowali służby bezpieczeństwa, że jacyś nieznajomi w mundurach wojskowych kopali grób na cmentarzu miejskim.

Gdy regionalna jednostka specjalna rosyjskiej FSB przybyła na cmentarz, nieznani otworzyli natychmiast ogień. Zginął dowódca jednostki. Grupa zabiła też ukraińskiego napastnika, a kilku Ukraińców zostało rannych. Pozostali dywersanci popłynęli wpław do pobliskiej laguny w kierunku Ukrainy. Broń palna i materiały wybuchowe pozostały na miejscu zbrodni.

Następnej nocy ostrzelano z terytorium Ukrainy przyczółek rosyjskiej straży granicznej. Wygląda na to, że ukraińskie służby 'przemyciły' dziesiątki sabotażystów na Krym. Cel tych działań jest wciąż niejasny. Zakłada się m.in. to, że zagraniczni mocodawcy finansują sabotażystów w celu uwikłania Rosji w wojnę na terytorium Ukrainy.

Napisała: Niki Vogt

Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

 

* * * * * * *

Lider Hezbollah Sayyed Hassan Nasrallah: Kto stworzył Daesh (ISIS)

Film jest sprzed ponad roku, ale nadal zawiera nieznane i aktualne treści:

https://www.youtube.com/watch?v=-mQ7e-xuV3I

Przekład z języka angielskiego:

Od początku, rok temu, kiedy Daesh (ISIS, Państwo Islamskie) pierwszy raz się pojawił - to było w Iraku w Mosulu, oczywiście nie przejęli całego Mosulu, ale byli obecni w Iraku, bo tam powstali - ta organizacja nazywana była Państwem Islamskim Iraku, rozwinęła się w Syrii przejmując Raqqę i część prowincji Deir Azzour i Hasaka, potem przyjęła nazwę Państwa Islamskiego Iraku i Syrii, i była określania przez niektórych dziennikarzy i przeciwników jako Daesh.

Daesh powstał w Iraku. Istnieje pytanie: kto stworzył Daesh? - W miarę rozwoju sytuacji w Syrii rozważania te przybrały na znaczeniu. Żyjemy w czasach wielkiego medialnego i politycznego oszustwa i zmuszony jestem się tym zająć. Kiedy samobójca wysadził się w powietrze w jednym z szyickich meczetów w Qudaih w prowincji Qatif w Arabii Saudyjskiej i potem kiedy następny zamachowiec przyszedł do wrót meczetu i na jego drodze stanęło kilku młodych ludzi prowadząc ich do męczeństwa, niech Bóg im błogosławi, wiele było debat w mediach w Arabii Saudyjskiej, w Zatoce, w Libanie i w regionie oskarżających o to Daesh w Iranie.

 

Co się dzieje na świecie - 14.08.2016.

Lider Hezbollah Sayyed Hassan Nasrallah

Wyobraźcie to sobie, jesteście racjonalnymi ludźmi i ktoś do was mówi takie rzeczy. W jakich czasach żyjemy? - Islamska Republika Iranu jest fałszywie oskarżana o wywoływanie konfliktów pomiędzy szyitami a sunnitami i o otoczenie opieką w świecie islamu jedynie szyitów, propagowanie szyizmu. Znajdują się ludzie, którzy mówią, że za Daesh stoi Iran, Iran wspiera Daesh, Iran wysłał bojowników Daesh do szyickich meczetów w Qatif czy Dammam, aby je wysadzić po to, aby szyici w Qatif, Ihsa i Dammam powstali przeciwko reżimowi Saudów i intrygowali przeciwko rządowi. To 'wspaniała' analiza. Oczywiście nie ma na to żadnych dowodów, jest to całkowicie irracjonalne i nielogiczne.

To samo pytanie w Iraku czy w Syrii: kto założył Daesh? Wyobraźcie sobie że tym, kto założył Daesh, zgodnie z opowieściami wielkich myślicieli był prezydent Syrii Bashar al-Asad. Przyprowadził Daesh, dał im Raqqę, część Deir Azzur i Hasaki i wysłał ich na peryferia północnego Aleppo. Zrobił to, ponieważ chce się rozprawić z opozycją syryjską, która zagraża jego reżimowi.

Jeśliby ktoś robił hollywoodzki film, to nadal nie mógłby wymyślić takiego scenariusza. Takie same wytłumaczenie dotyczy chyba Iraku. Ale dość z tymi przykładami. Czytam czasami nawet w gazetach historię powstania Daeshu – możecie się nawet śmiać i to dobrze, żyjemy przecież w czasach smutku i radości – czytam, że "zostało zorganizowane spotkanie trójstronne pomiędzy Iranem, Syrią i Hezbollahem, ja byłem obecny na tym spotkaniu i pomysł założenia Daeshu w celu zwalczenia al-Nusry i syryjskiej opozycji był mojego autorstwa". Przysięgam wam, że taki pomysł nie przyszedłby mi do głowy nawet we śnie. To jest absurdalne. Potem oni tworzą różne teorie, piszą artykuły, książki, media o tym rozprawiają, używając kompletnie irracjonalnej logiki.

 

Co się dzieje na świecie - 14.08.2016.

Terroryści Daesh (ISIS)

Aby to wyjaśnić przypomnę wam jedną podstawową sprawę. Daesh, co znaczy Państwo Islamskie w Iraku i w Syrii, to była początkowo Al-Qaida, działająca w Iraku. Al-Qaidą w Iraku dowodził Abu coś-tam al-Muhaajir, Abu Omar al-Baghdadi, Abu Musab al-Zarqawi i Abu coś-tam coś-tam. Następowali po sobie jako przywódcy Al-Qaidy w Iraku. To była Al-Qaida aż rok z okładem temu, była podporządkowana Osamie bin Ladenowi, a potem Aymanowi al-Zawahiri. Cały świat zna tę grupę, jej ideologię, założycieli, korzenie, oddziały zagraniczne, źródła finansowania, powiązania – wszystko jest znane.

Potem, kiedy pokłócili się w sprawie Syrii, czy Syria ma być częścią emiratu Abu Bakr al-Baghdadi czy odrębnym emiratem Aymana al-Zawahiri, to wtedy ten człowiek (al-Baghdadi) zbuntował się, zrzekł się przynależności do grupy, ogłosił się emirem i potem kalifem. Jest jasnym że późniejszy Daesh to była Al-Qaida, odłączyła się od Al-Qaidy w związku ze sporami dotyczącymi przywództwa i podporządkowania w Syrii.

Jeśli Daesh to Al-Qaida, to kto na świecie nie wie, kim byli założyciele Al-Qaidy? Czy to był Iran, prezydent Bashar al-Asad, Hezbollah czy kto? - Wszyscy na świecie wiedzą, że Al-Qaidę założyła amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), czyli Stany Zjednoczone, ponadto saudyjski wywiad czyli Arabia Saudyjska i pakistański wywiad. Te wszystkie fakty są znane, jest w artykułach, książkach na całym świecie. Al-Qaida została założona w Afganistanie do walki z Sowietami, ale potem się odwróciła i pokąsała rękę, która ją wykarmiła.

To jest właśnie Daesh, jego początki, czy to chcieliście wiedzieć? - Jesteśmy dzisiaj w potrzebie, a musimy wyjaśniać sprawy, które są oczywiste: że Daesh to początkowo Al-Qaida, a było to tak niedawno, tylko rok z okładem temu. Byli podporządkowani Al-Qaidzie i poróżnili się o przywództwo i nic się nie zmieniło oprócz tego, że ich emirem był Ayman al-Zawahiri a teraz jest Abu Bark al-Baghdadi. To tyle. Co ma z tym wspólnego Iran, prezydent Bashar al-Asad, Hezbollah czy inni?

Jeśli chodzi o kwestię, jak oni przejęli Raqqę czy Mosul. - Cóż, to jest otwarty konflikt i można znaleźć dowódcę jakiegoś rejonu, który jest zdrajcą, czy urzędnika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, który jest zdrajcą, tchórzem czy się przestraszył czy pomylił – tak upadają kolejne regiony. Są takie rejony w Syrii i są takie rejony w Iraku. Ale czy to znaczy że al-Asad, Iran czy rząd iracki założyli Daesh i nadali im te rejony, aby teraz tworzyli zagrożenie dla całego świata? - Myślę że nawet naiwne dzieci, jeśli objaśni im się pewne podstawowe fakty, nie uwierzą w taką historię.

Daesh ma pochodzenie amerykańskie, założyły go amerykańska, saudyjska i pakistańska służby specjalne, oczywiście są w to zaangażowane państwa Zatoki wspierające tę organizację. To była Al-Qaida, potem Daesh po rebelii przeciwko matce i ojcu, i w końcu się usamodzielnił. Daesh jest chroniony, finansowany, ich ropa i gaz są sprzedawane, ułatwia się transport towarów i ludzi, i organizacja ta jest narzędziem w regionalnym konflikcie.

Myślę, że nikt nie próbuje zmylić ludzi co do ich prawdziwych przeciwników. Jedynymi, którzy naprawdę poważnie walczą z Daeshem są ci ludzie, których oskarża się o założenie i sterowanie Daeshem, czyli Islamską Republikę Iranu, naszych braci w Iraku, naszych braci w Syrii i tych którzy są z nami w Libanie. To oni walczą z Daeshem. Inni pomagają Daeshowi wsparciem medialnym, sprzedają ich ropę i gaz, dostarczają im funduszy, otwierają przed nimi granice dzięki czemu bojownicy z różnych stron świata mogą przyjechać. Zawsze odwracają prawdę.

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

KOMENTARZE

 • Z DWN:
  "Nach Angriff der Ukraine: Russland auf Krim in Alarmbereitschaft”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 14.08.16 00:19 Uhr

  „Bei einem Angriff von Ukrainern auf der Krim wurden am Donnerstag zwei russische Soldaten getötet. Russland hat seine Truppen auf der Halbinsel in Alarmbereitschaft versetzt”.

  Tłum.: „Po atakach Ukrainy Rosja w gotowości bojowej na Krymie”

  "W ataku Ukraińców na Krym zostało zabitych dwóch rosyjskich żołnierzy. Rosja postawiła swe oddziały w gotowości bojowej na półwyspie”.
 • Z DWN:
  „Krach finansowy w Europie jest coraz bliżej – mówią Matthias Weik i Marc Friedrich, znani ekonomiści niemieccy. – Jest nieuchronny. Nie jest kwestią, czy przyjdzie. Jest kwestią, kiedy przyjdzie”.

  Czytamy dzisiaj:
  „Crash-Gefahr Italien: Es geht um viel mehr als nur die Banken”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 14.08.16 00:21 Uhr

  „Die Banken-Krise in Italien ist nur das Symptom einer grundlegenden Wirtschaftskrise im gesamten Euro-Raum. Die Lage hat sich wegen einer falschen Euro-Politik so verschärft, dass es nun für den Euro ums Ganze geht”.

  Tłum.: „Zagrożenie krachem we Włoszech. Idzie o więcej niż tylko o banki”

  „Kryzys bankowy we Włoszech jest tylko symptomem głębokiego kryzysu gospodarczego w całej strefie euro. Sytuacja z powodu błędnej polityki tak się zaostrzyła, że w sprawie euro idzie już o całość”.
 • Z pl.sputniknews.com:
  „Jeśli chodzi o reakcję Mateusza [Piskorskiego], trudno w tym momencie przesądzać, natomiast ja jestem na bieżąco i wielu aktywistów partii czy naszych sympatyków jest na bieżąco w kontakcie listownym z Mateuszem, gdzie widać w Mateuszu ogromną determinację. Choćby z tego względu, że pisze on teraz książki, że cały czas próbuje i pisze w trzech językach, bo pisze po angielsku, rosyjsku i po polsku, by nie stracić swoich umiejętności; mobilizuje nas do dalszego działania, sam ma już pewne plany co do tego, co robić po wyjściu na wolność.

  Natomiast pozostaje pytanie, kiedy na tę wolność wyjdzie. W moim przekonaniu niestety nie rysuje się to zbyt dobrze, właśnie przez to, że obecna władza nie za bardzo może coś znaleźć na Mateusza Piskorskiego. O tym świadczy pewien fakt, również sprzed kilku dni.

  ABW wezwała na przesłuchanie i 3 godziny trzymała na tym przesłuchaniu pewną dziewczynę, która nawet nie jest naszą aktywistką i nawet jej osobiście nie znamy, ona po prostu napisała list do Mateusza Piskorskiego. To stało się podstawą, aby wezwać ją na przesłuchanie, trzy godziny męczyć tę młodą dziewczynę na tym przesłuchaniu, zadawać pytania nie wiadomo właściwie o co i z jakiej przyczyny.

  Oprócz tego muszę powiedzieć, że te represje polityczne, bo tak to trzeba nazywać po imieniu, trwają i wręcz się zaostrzają. Całość, link:

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160812/3681905/Dranstwo-ABW-Mmateusz-Ppiskorski-Zzmiana-areszt.html
 • Z remembers.tv:
  3 zabitych i 7 rannych cywilów, 54 zniszczone budynki, ponad 3 tysiące ukraińskich ostrzeliwań Donbasu. Tak wyglądała sytuacja w dniach 04-11 sierpnia br. Mówi A. Zacharczenko: "Są już ukraińskie ataki tak daleko posunięte, że armia DRL jest w pełnej gotowości bojowej".
  Całość (w języku niemieckim), link:

  http://remembers.tv/ukra-offensive-erwartet/
 • Z remembers.tv:
  Były ukraiński deputowany Aleksiej Żurawko z miasta Hersoń apeluje do ukraińskich wojskowych: "Oficerowie! Żołnierze! Nie wykonujcie tych rozkazów [chodzi o prowokacje na Krymie].
  Całość (w języku niemieckim), link:

  http://remembers.tv/vorboten-krim-krieg-2016/
 • Z jungewelt.de:
  Nienawiść do uchodźców i muzułmanów; setki czynów karalnych [w Niemczech]; ataki na domy azylanckie; pochody z hasłami anty-muzułmańskimi.
  Artykuł (w języku niemieckim), link:

  https://www.jungewelt.de/2016/08-13/013.php
 • BREAKING
  //Gdy regionalna jednostka specjalna rosyjskiej FSB przybyła na cmentarz, nieznani otworzyli natychmiast ogień. Zginął dowódca jednostki.//

  Russia's FSB manages to unlock Evgeny Panov's phone, finds group photo of Crimea saboteurs 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/CpuyoHCW8AASGbj.jpg

  Pozdrawiam
 • @Husky 23:19:08
  "Russia's FSB manages to unlock Evgeny Panov's phone, finds group photo of Crimea saboteurs 8-))))"

  --- Ładne foto - coś o wynajętych aktorach słyszałem, ale przy innej okazji. Tu nie ocenię, bo nie znam kontekstu.

  Pozdrawiam.
 • @Zygmunt Bialas
  Jeszcze w kwesti swin tych z chlewa ma sie rozumiec . [przedostani pana artykol ] na moj wpis komentujacy wypowiedez pani Lech z mnisterstwa rolnictwa. odpowiedzial pan stawiajac pewna watpliwosc co do faktu ze rozporzadzenie tyczylo malego rejonu na podkarpaciu obejmujac malych producentow ktorzy rzekomo stanowia zagrozenie. Otoz nie wykluczam naturalnych epidemi [ pomijajac fat ze mieso z duzych hodowli do jedzenia sie nie nadaje.] ale w ostatnim czasie bylo wiele dowodow na to ze epidemie zwierzat byly inicjowane celowo , jako elementy gry i sterowania masami, w tej sytuacji nalezy brac pod uwage sytuacje celowego wywolywania ognisk epidemi by wprowadzic prawo i zmiany strukturalne w rolnictwie ktore pozbawia polakow innych zrodel zywnosci niz zywnosc korporacyjana i chemicznie modfikowana , takie epidemie mogabyc wywolane zarowno przez sily wewnetrzne jak i zewnetrzne nie mowiac o tym ze wiele epidemi mialo harakter medialny zarowno u ludzi jak i zwierzat .,przecietny czlowiek niema narzedzi to zweryfiowac, w kazdym razie jest olbzymi nacisk by pozbawic ludnosc suwerennosci zywieniowej,pani z insterstwa rolnictwa jest oczywiscie pionkiem w tej grze i musi reagowac na fakty[o ile rzeczwiscie sa ] nawet nie orientujac sie co do szerszych aspektow swych decyzji .
 • @jan 10:28:42
  "... w ostatnim czasie bylo wiele dowodow na to ze epidemie zwierzat byly inicjowane celowo, jako elementy gry i sterowania masami,...". -

  --- Nie poddawałem w wątpliwość faktów. Przyznałem się raczej do mojej małej wiedzy w tej sprawie. To, że epidemie mogą być inicjowane celowo, to wiem. Ja mógłbym podać przykłady ze swego poletka, tj, szkoły i kursów języków obcych, gdzie decyzje władz mogą wywoływać co najmniej zdziwienie.
  W sumie to nie jest dobrze. Dość mało o tym piszę, bo nie zawsze są jednoznaczne dowody, a też i nie chcę być posłańcem złych wieści.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej