Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1243 posty 20461 komentarzy

Jak Krym 'odpłynął' od NATO - 19.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt nie musiał namawiać mieszkańców Krymu do przyłączenia się do Rosji. Dla tych ludzi na Krymie – NATO, Unia Europejska i USA są symbolem niewolnictwa, podczas gdy Rosja oznacza wolność.

Pisze pani Tiamat: Postaram się przedstawić próbę podboju Krymu przez USA. Wydaje mi się, że jest to ważne, żeby zrozumieć, dlaczego USA tak się zdenerwowały tym, że im Krym ‚odpłynął’.  Na Krymie USA miały przecież już wszystko gotowe. Prawie wszystko. Czemu tak szaleją z powodu tego Krymu? Ponieważ jest dużo materiału, a jest też wiele różnych innych pilnych spraw, spróbuje to podać w częściach i z różnych źródeł.

W artykule z 24 kwietnia 2014 roku czytamy:

 

Dwa tygodnie temu Krym i Sewastopol prawie jednogłośnie zagłosowały za połączeniem z Rosją. Mieszkańcy Krymu powiedzieli: „Byliśmy niechcianymi gośćmi, a teraz wracamy do domu po długiej podróży”. Wychodzi na wierzch informacja, że gdyby Krym pozostał przy Ukrainie, zamieniłby się w potężną bazę NATO /USA. Bardzo wątpię, czy mieszkańcy Krymu by się na to zgodzili. Ale gdyby taka baza powstała, oznaczałoby to trzecią wojnę światową. Teraz patrząc na to z tej perspektywy, jest jasne, dlaczego NATO i USA, i UE były w takim szoku, gdy Rosja zgodziła się przyłączyć Krym z powrotem do Rosji.

 

Flota Czarnomorska – Sewastopol

Zachód już się widział właścicielem Krymu

Miasto Sewastopol ma szczególna wartość. To jeden z najlepszych portów świata. Ale centrum Krymu posiada ogromne znaczenie strategiczne przede wszystkim wtedy, gdy chce się zaatakować Rosję. A w dodatku Krym jest bardzo ważny do kontrolowania innych państw, łącznie z Turcją. Powiadają, że kto kontroluje Krym, kontroluje Morze Czarne.

Przynajmniej jeden szpital w stołecznym Symferopolu i przynajmniej jedna szkoła w Sewastopolu były celem USA /NATO. Planowali zamienić szpital w bazę dla wojska po całkowitej renowacji. Jedną ze średnich szkół (liceum) chciał Kijów sprzedać Stanom Zjednoczonym. Ta szkoła miała być przerobiona na ośrodek szkolenia szpiegów i agentów przeciwko Rosji. Planowano, że dzieci, uczęszczające do szkoły, będą się uczyć języków obcych i szpiegowskich metod już we wczesnym wieku.

Wygląda na to, że Amerykanie chcieli zamienić Krym w jeden ogromny kompleks militarny. Bardzo sławna, unikalna podziemna baza łodzi podwodnych w Balaklawie, w której obecnie znajduje się Muzeum Zimnej Wojny, była odwiedzana przez ostatnie parę lat przez przynajmniej 25 delegacji z Pentagonu, floty USA i zachodnich przedstawicieli politycznych. Kijów dał im dostęp do supertajnych części tej bazy. Przedstawiciele Pentagonu bardzo dokładnie studiowali całą dokumentację i technologię.

W Sewastopolu, znanym jako miasto rosyjskiej glorii i chwały, i miasto – bohater, były obecne od lat amerykańskie i NATO-wskie okręty. Mieszkańcy protestowali gwałtownie przez te wszystkie lata, co uniemożliwiło dowódcom NATO parę wspólnych poligonów z Kijowem. Mieszkańcy witali ich protestami i demonstracjami, które wstrzymały kilka manewrów wojskowych NATO i Kijowa. Bywało i tak, że okręty NATO musiały opuścić Sewastopol z powodu silnych protestów. (Video poniżej) . Okręty USA /NATO kilkakrotnie próbowały zadokować wprost naprzeciwko rosyjskich okrętów, które tam były – zwyczajnie na złość.

 

Krym

Jak wiadomo, przez 23 lata, odkąd Ukraina przestała być częścią ZSRR w 1991 roku, Rosja wynajmowała swoją własną bazę od Ukrainy na swojej historycznej ziemi za 100 mln dolarów rocznie. Sewastopol zawsze był bardzo ważną bazą dla rosyjskiej floty od 1776 roku. Sewastopol to duże i piękne miasto, zamieszkałe przez rosyjską ludność, z której wielu mieszkańców to przeważnie emerytowani oficerowie rosyjskiej armii i floty z rodzinami. Tym ludziom marzył się powrót do domu od 23 lat – przez ‚dom’ rozumieli zawsze Rosję. W dodatku Kijów ciągle postponowały język rosyjski, stopniowo odbierając prawo rosyjskiej ludności do mówienia w ich własnym języku rosyjskim.

Na Krymie USA obficie opłacało różną prasę, NGO (organizacje pozarządowe) i polityków, którzy praktycznie stawali się agentami USA. Oczywiście wszystko to było przedstawiane jako wyraz demokracji. Mieszkańcy Krymu czuli się wręcz obrażeni i oburzeni frymarczeniem Krymu przez Kijów i nieposzanowaniem miejscowej kultury przez USA /NATO.

Czytelnikami tego blogu są ludzie z różnych stron świata. Ale większość to Amerykanie, Europejczycy i Kanadyjczycy. Ja to piszę dla ludzi z całego świata, żeby wszyscy zrozumieli, co ich własne rządy ukrywają i przekręcają. Prawdopodobnie nie jest żadną tajemnicą dla Amerykanów, że są nienawidzeni na całym świecie. A to dlatego, że z powodu arogancji i okrutnego wręcz nieposzanowania innych narodów, Amerykanie będą mieli duże trudności w podróżowaniu i próbach namawiania ludzi do współpracy w najbliższym czasie, że się tak oględnie wyrażę.

Mieszkańcom Krymu będzie bardzo trudno zapomnieć nachalne wizyty okrętów amerykańskich, których nikt nie zapraszał. Podobnie czują różne narody w różnych miejscach na naszej planecie. I sposób, w jaki się zachowuje Unia, ustawia też Europejczyków w kolejce. Uwierzcie mi, nikt nie musi namawiać mieszkańców Krymu do przyłączenia się do Rosji. Dla tych ludzi na Krymie – NATO, Unia Europejska i USA są symbolem niewolnictwa, podczas gdy Rosja oznacza wolność.

 

Radość mieszkańców Krymu po referendum

Celem amerykańskich planów było zmienić Ukrainę w polityczną czarną dziurę – potężna broń przeciwko Rosji na rosyjskiej granicy. Ten diabelski plan był po to, żeby wbić klina praktycznie w jeden naród i jedną kulturę. Spowodować, by Rosjanie walczyli przeciwko Rosjanom. By się tłukli ze sobą wbrew ich własnym interesom, ale w interesie USA. Hitler kiedyś powiedział, że „gdyby tylko udało się wytłumaczyć Rosjanom mieszkającym na Ukrainie, że nie są Rosjanami, to Niemcy wygraliby z marszu”.

Stanom i Unii prawie, że się udało – ale nie całkiem

Wiele razy wspominałem już o tym wcześniej i powtórzę znowu: wszystkie te plany mogą przybrać niezaplanowany obrót i naprawianie szkód może się zacząć wkrótce. Ukraina rozczaruje się i Stanami, i Europą. Ale problem w tym, że zanim to nastąpi, Ukraina zniszczy całkowicie swoją gospodarkę i stanie na granicy ruiny. Na nieszczęście Rosja będzie musiała wspomagać Ukrainę, pomimo ogromnej nienawiści do Rosji. Kiedy Ukraina zda sobie sprawę, że została oszukana przez USA i Europę, będzie chciała zwrócić się do Rosji. Rosja znowu będzie musiała się nadwerężyć, by pomóc Ukrainie stanąć na nogi.

To nie pierwszy raz. I w tej sytuacji Rosja będzie musiała zdecydować, której części Ukrainy będzie chciała pomóc, a której – nie. Ludzie ze wschodniej i południowej Ukrainy czują nadchodzącą tragedię, jeśli pozostaną z Ukrainą. Dlatego będzie lepiej, gdy się odłączą. Donieck, Ługańsk, Charków i Odessa tworzą ludowe republiki. Podam więcej szczegółów następnym razem.

Oglądnijcie sprawozdania z nieudanych planów wobec Krymu: „Krym odpłynął od NATO” (po rosyjsku). Oglądnijcie film o supertajnej podziemnej bazie łodzi podwodnych. Oglądnijcie mapę portu w Sewastopolu i antynatowskie protesty. Sewastopol to jedna z najlepszych militarnych baz na świecie; ma 12 małych portów. To jest baza nie do pokonania. Amerykanie naprawdę bardzo jej pragnęli.

Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast (USA planowało zamienić Krym w bazę militarną przeciwko Rosji):
https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia/

Napisał: Lada Ray

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • Dzielni Rosjanie buduja most na Krym 24/7.
  https://www.youtube.com/watch?v=36mocrDSGrc
 • @staszek kieliszek 03:21:14
  Dzielni.
  I dumni.
  Następna notka też będzie o Krymie w tłumaczeniu i opracowaniu pani Tiamat :)
 • reprezentacia sportowa USA w Rio
  Medalisci olimpijscy z USA zdemolowali kibel na stacji benzynowej, uciekli przez pomylke zla taksowka i zglosili na policji, ze zostali obrabowani przez... policje brazylijska, ktora ich okradla z dokumentow i dolarow.

  Alisci sie okazalo, ze Brazylia to nie busz afrykanski i maja jeszcze lepsze kamery i sluzby bezpieczenstwa niz te w Orlando, Fergusonie, Milwaukee , a nawet te w Nicei i Paryzu..
  Teraz policja brazylijska oskarza amerykanskich sportowcow o zniszczenie wlasnosci publicznej i falszywe zeznania.
  Medalisci probowali wsiasc do samolotu, zeby dac dyla z Brazylii i domagac sie pewnie odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.
  Ale policja ich przylapala i okazalo sie, ze mieli przy sobie i dolary i dokumenty.

  Trzy rzeczy mnie tu mecza:

  -Policja brazylijska zrobila wszystko co tylko mogla, zeby zapewnic bezpieczenstwo w czasie olimpiady. Brazylijczycy wydali kupe pieniedzy, zeby nie bylo aktow terrorystycznych i proby zaklocenia olimpiady.(nawet przez jankesow)

  Tylko Amerykanie potrafia szmacic kazde panstwo, w ktorym przebywaja. Amerykanie wszystkich maja za glupkow i podludzi. (Od Bidena po plywaka sportowego i od Krymu poprzez Ukraine, Jugoslawie, Madryt, Bliski Wschod az po Holywood i az po Morze Chinskie!!!)

  - ten incydent zubozalych sportowcow amerykanskich, ktorzy widac zyja w nedzy i musza dorabiac na zycie oszustwem oraz i dzialaczy Komitetu Olimpijskiego, ktorzy z igrzask olimpijskich probowali zrobic szalet polityczny i zbezczescic medale olimpijskie - najlepiej pokazuje wyzszosc kultury amerykanskiej nad kultura...jaskiniowcow z epoki kamienia jeszcze nie rozlupanego. Wstyd!

  - wyobrazmy sobie zachodnia prase, gdyby zrobili to ..Rosjanie. Albo ... muzulmanie!

  Ryan Lochte and Other U.S. Olympic Swimmers 'Were Not Victims': Rio Official - NBC News

  http://www.nbcnews.com/storyline/2016-rio-summer-olympics/u-s-olympic-swimmers-weren-t-robbed-fabricated-story-report-n633636

  Two U.S. swimmers board flight out of Brazil after Rio incident | Reuters

  http://www.reuters.com/article/us-olympics-rio-lochte-police-idUSKCN10T07K

  Rio Olympics 2016: Ryan Lochte and three other US swimmers robbed at gunpoint

  http://www.smh.com.au/sport/olympics/rio-2016/olympics-off-the-field/us-swimmer-ryan-lochte-held-up-at-gunpoint-at-postmeet-party-report-20160814-gqscrg.html

  Rio 2016: Ryan Lochte and teammates were not robbed, could face charges, police say - Rio Olympics 2016 (Australian Broadcasting Corporation)
  http://www.abc.net.au/news/2016-08-19/rio-police-could-charge-lochte-over-'mugging'-story/7765138

  U.S. Swimmers’ Disputed Robbery Claim Fuels Tension in Brazil - The New York Times

  http://www.nytimes.com/2016/08/19/sports/olympics/police-say-ryan-lochte-lied-about-gunpoint-assault.html?_r=0
 • @Tiamat 05:56:42
  "wyobrazmy sobie zachodnia prase, gdyby zrobili to ..Rosjanie. Albo ... muzulmanie!" -

  --- Krzykacze podnieśliby głos na "cały świat"(w cudzysłowie, bo ten "cały świat" obejmuje tylko część świata. No i musimy wiedzieć, iż coraz bardziej widoczne jest zjawisko, wyrażone w powyższej notce: "Prawdopodobnie nie jest żadną tajemnicą dla Amerykanów, że są nienawidzeni na całym świecie".
 • KRYM-DROGA DO OJCZYZNY
  dokumentalny film będący narracją pamiętnych wydarzeń.Niby dwie godziny z okładem ale zapewniam że to będzie pożytecznie spędzony czas..
  film ma angielskie napisy trzeba tylko kliknąć w odpowiednie okienko

  https://www.youtube.com/watch?v=t42-71RpRgI
 • @ikulalibal 10:03:36
  "Крым. Путь на Родину. Документальный фильм Андрея Кондрашова". -

  --- Zerknąłem (no cóż, to dam radę obejrzeć na głębokiej emeryturze, teraz czasu brak).
  Film ma prawie 10 milionów wyświetleń!!!
 • @zygmuntbialas 09:47:22
  "wyobraźmy sobie zachodnią prasę, gdyby zrobili to ..Rosjanie. Albo ... muzułmanie!"

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  Małe pieski zawsze szczekają. Szczekają bez powodu. Szczekają z lęku. Niech szczekają w myśl tego powiedzenia .

  "Psy , szczekają, kundle ujadają, a karawana jedzie dalej" /powiedzenie to zapożyczyłem od Andrzeja Szuberta, co prawda znałem je wcześniej , lecz w nieco innej wersji. Ta jest wyrazistsza./

  Dlatego róbmy swoje . Żadnych zbędnych ruchów. Oszczędzajmy energię na czas, gdy będzie Nam faktycznie , a nie fikcyjnie potrzebna.

  Stąd w ostatnim czasie na Naszej ziemi i w mediach pojawiło się tylu mesjaszy-trybunów ludowych, których zadaniem jest rozgrzać Naród do walki, by go zniszczyć. Nie dajmy się w tą fałszywą podstępną grę wciągnąć. Im przecież o to chodzi.

  Według mnie w obecnej chwili dziejowej powinniśmy robić to , o co zaapelowałem do Narodu Polskiego , we wcześniej już wspomnianej i zacytowanej przez Pana Zygmunta "Manifeście /Odezwie komandosa Michała Jarzyńskiego do Narodu Polskiego" opublikowanej na blogu Andrzeja Szuberta :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/
 • Jeszcze raz gratuluję Rosyjskiemu Specnazowi pokojowego, bez walki przejęcia Krymu pod jurysdykcję FR.
  Pod tym filmem znajduję się mój wpis na ten temat sprzed dwóch lat, bezpośrednio po akcji "zielonych ludzików " na Krymie.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZuNgjJeSFuE

  "Specnaz !

  Gratulacje za mistrzowskie /bez ofiar w ludziach/ rozegranie ogromnie konfliktowej , zapalnej i trudnej sytuacji na Krymie. Okazuje się, iż we współczesnej wojnie można walczyć z wrogiem rozumem bez kul. To był majstersztyk.

  były komandos 1 bsz w Dziwnowie kpt. Michał Jarzyński "
 • Panie Zygmuncie i Pani Tiamat !
  Tę złość Amerykanów wobec Rosji i Rosjan widać min. w tej wypowiedzi Zbigniewa Brzezińskiego, gdzie „pluje on sobie w brodę” na wspomnienie tego co się stało na Krymie / na 2:30/ tego filmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=oyV-RrzKUm8

  Cytuję tę wypowiedź : ” Jeżeli armia 18 tysięczna /przyp.własna -chodzi o armię Ukrainy na Krymie/ poddaje się z początku facetom / przyp.własna – chodzi o Rosjan/ liczącym kilkuset osób to to nie jest powód do akcji militarnej od strony zachodu”

  Ten sposób myślenia my znamy . Chodzi w sumie o to , by w myśl zasady „dziel i rządź ” do gardła Rosji i Rosjanom skoczyli min. Ukraińcy, Polacy /afera smoleńska, rozniecana rusofobia w Polsce/ , Niemcy i inni, a USA jest po to , by wybrać później „kasztany z ognia” , a w międzyczasie, jak to było podczas II wojny światowej, zrobić na wojnie geszefty.

  Osobiście nie wydaje mi się możliwy obecnie do powtórzenia ten zaplanowany dla świata i później realizowany scenariusz II wojny światowej na której i po niej USA zarobiło kokosy.

  W przypadku ewentualnej III wojny światowej , jakby do niej doszło wydaje mi się , iż USA będzie celem nr.1 dla Rosji , Chin, a kto wie może Korei Płn. i Iranu.

  Nie wiadomo też jak zachowają się okupowane przez USA od II wojny światowej do chwili obecnej, Niemcy i Japonia . Pierwsze przebłyski tej hipotetycznej przyszłości widać na tym filmie :

  https://www.youtube.com/watch?v=iXW2RaqUgQE

  Japończycy dobrze pamiętają, to kto zrzucił na nich , zupełnie nie potrzebnie, w końcówce II wojny światowej dwie bomby atomowe rujnując Hiroszimę i Nagasaki i mordują tam zamieszkała ludność. Tej świadomości nie da się im tak łatwo wymazać z ich pamięci.

  Tak samo nie da się wymazać Niemcom z pamięci zbombardowanego Drezna. Niemcy co raz bardziej przeglądają na oczy, czego przykładem jest min. to wezwanie dr. Mathiasa Ratha do mieszkańców Niemiec, Europy i całego świata:

  https://www.youtube.com/watch?v=D10ceLm_sXw


  PS. powyższy komentarz już w przeszłości przytaczałem . Robię to ponownie z uwagi na wywołany temat Krym.
 • @detektywmjarzynski 10:54:50
  PS. "Wojennemu" Macierewiczowi oraz stojącemu za nim Jarkowi , wypełniającym na polskiej ziemi misję CIA/ Mossad dedykuję piosenkę zespołu Happysad pt. " My się nie chcemy bić" i jej słowa , które odzwierciedlają stan świadomości młodych Polaków.

  Wielka szkoda, że w/w tego nie widzą i tego właściwie nie rozpoznają.

  https://www.youtube.com/watch?v=_bHkVCeXWAw


  http://ocdn.eu/images/pulscms/N2Q7MDQsMSw0YywxMzczLGFmMDswNiwzMTQsMWJjOzBjLDE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLDEsMSw2LDA_/2144af6c05eec210622c7afa04822807.jpg

  Wygląda na to, że na wywołaną przez samego siebie wojnę będzie musiał iść sam Macierewicz ze swoim ordynansem.
 • @detektywmjarzynski 13:27:41
  A takie troszke jakby podobne
 • WPS
  "Chwała Wielkiej Polsce" w Sewastopolu, styczeń 2016r. - OWP i WPS * *

  https://www.youtube.com/watch?v=cGEUMvBOvCE
 • @stanislav 14:57:21
  https://www.youtube.com/watch?v=2uNK4lOEU4I
 • @stanislav 14:57:21
  https://www.youtube.com/watch?v=l3R9nBUhNBQ
 • @detektywmjarzynski 12:07:54
  Pouczal Lord G. Chesterton, ze kto nie szanuje cudzej kultury - nie szanuje wlasnej.
  Amerykanom, podobnie jak Goeringowi, na slowo "kultura" noz sie w kieszeni otwiera.
  Na slowo "kultura" Amerykanom otwieraja sie kolejne bazy wojskowe.

  Ja mam nie tylko i podstawy naukowe ale i osobiste twierdzic, ze Rosjanie maja sto razy lepsza literature niz Amerykanie. Przez dwa lata na seminarium literatury amerykanskiej tlukli mi do glowy Faulknerow, Hemingwajow i Caldwellow i zdawalam rozne kollokwia z nieudanych amerykanskich podrobek rosyjskiej literatury (Faulkner) - a rosyjska literature czytam w oryginale - podobnie jak i amerykanska, z ktorej wlasciwie szanuje tylko Marka Twaina. No i mam personalny sentyment do Steinbecjka i "ziemi czerownej".
  Pania Mitchel mozna dosc chetnie przeczytac ale tylko raz.
  Na czym polega ta wielka przepasc kulturowa miedzy Rosjanami a Amerykanami?

  W amerykanskiej literaturze, podobnie jak i w holywoodzkim filmie ginie czlowiek: wazne jest "story": o seksie, wojnach, politykach - jednym slowem 'obrazkach' z zycia roznistych postaci.
  W zyciu politycznym i propagandzie amerykanskiej demokracji opowiada sie o 'indywidualnosci' przy czym i w literaturze i w zyciu codziennym traktuje sie Amerykanow jak stado: self-made- manow, wlascicieli plantacji i niewolnikow, biznesmenow, weteranow, demokratow, republikanow, kowbojow, szeryfow, murzynow, sex bomby, prezydentow, kandydatow na prezydentow...
  Wszysko jest zinstytucjonalizowane i spedzone stadnie: korporacje, bardzo anonimowe, gangi polityczne.. kartele, kongresmeni, wlasciciele broni, policja..
  Nigdy nie dowiemy sie, co przezywa szef Monsanto, dyrektor banku, co Clintonowej w piersi gra, i o czym marzyl Rambo w Wietnamie.
  Nie ma w literaturze, ani kulturze amerykanskiej odrobiny zblizenia do ludzkich marzen, zwyklych slabostek, (bo nawet seks jest wielka sila i objawem samczej biologii en masse)
  Nie ma miejsca do zagladania do zakamarkow ludzkiego wnetrza i zadumaniem nad rozterka ludzkiej duszy.
  Brak humanizmu i zrozumienia dla drugiego czlowieka. Cudze dziec sa do ostrzalu. Co Amerykanina obchodza zrozpaczone matki pomordowanych dzieci?
  Oni nawet szekspirowskiego Hamleta nie rozumieja.
  Stad te sztuczne zachwyty nad durnowatym Presleyem, Misiem Yogi i wydumana krzywda wszystkich kobiet muzulmanskich. Ameryknie wierza w portrety.
  Pamietam, na studiach zachwycil mnie Kurt Vonnegut, ktory tak ladnie opisal Rzeznie Nr. 5.i bombardowanie Drezdna. Juz po wojnie. Tak, dla hecy?
  Joseph Heller w "Catch 22" - Paragraf 22 opisal naloty amerykanskie w czasach II wojny swiatowej - dokladnie takie same jak na Bliskim Wschodzie obecnie: nie maja pojecia gdzie i kogo bombarduja: szpitale, szkoly, osiedla mieszkaniowe.Totalna znieczulica.
  (Nikt nie napisze wiersza, noweli i nie skomponuje piesni o czym marzy amerykanski soldat. Amerykanski zolnierz nie spiewa)
  Literatura amerykanska nie opisze rodzin zolnierzy czekajacych na powrot z wojny braci, narzeczonych, siostr i matek.
  Bo amerykanski zolnierz nie broni ojczyzny. Amerykanski zolnierz napada na innych.
  Znakomity poczatek II wojny swiatowej opisal angielski Spike Milligan w "Hitler and my part in his downfall" ; Hitler i moj udzial w jego upadku" (cytuje z pamieci):
  "Ja, zolnierz aliancki , dostalem do reki zdjecie Hitlera i powiedziano mi: "To jest twoj wrog i nalezy do niego strzelac".
  Lazilem po ulicach i wszedzie gdzie mnie wysylali, zagladalem tu i owdzie i nigdzie nie spotkalem tego facia z fotografii".
  Swiete slowa.
  To, co Amerykanie robia na codzien:
  Pokazuja zdjecie Husejana, Miloszewicza, Kadafiego, Asada, a teraz Putina - i rozkazuja: to jest twoj wrog! Idz! ZABIJ!

  Jeszcze przed nieudanycm puczem w Ankarze, wyrwalo mi sie na jakims polskim blogu, ze Erdogan jest dla mnie tragiczna postacia i marzy mi sie, zeby wiedziec " co mu w duszy gra".
  Naturalnie, ze mnie zwyzywali, mimo, ze probowalam wytlumaczyc moj sentyment do Turkow: bylo to jedyne panstwo, ktore nie uznalo rozbiorow Polski.
  Naturalnie: kij w mrowisko. A przeciez Polacy tak kochaja historie. Najwyzszy czas, zeby sie z nia zapoznali..

  Amerykanizacja Polski nie zaczela sie ani dzis, ani po wojnie. Mamy jakies kompleksy wobec Cyklopa.
  No wiec od bialych wierszy amerykanskich dadaizmow wole czytac poezje np. Jesienina.
  Jest taki piekny poemat o "O pastuszonku Pietie"
  Pasl pastuszek bydlo i siedzac leniwie pod drzewem, marzyl o tym, zeby zostac .. sekretarzem rajokomu.
  I zdarzylo sie, ze pastuszkowi spelnilo sie marzenie: zostal sekretarzem, wazna osobistoscia; mial swoje biuro i przyjmowal delegatow... codziennie, przez caly dzien. I kazdy cos od niego chcial. I ciagle byly petycje, awantury, dyskusje na tematy obce pastuszkowi: jakies dziwne nazwy i zwroty: demokracja, rewolucja, fraternizacja, kolektywizm, racja stanu, patriotyzm, itp.
  Rozchorowal sie z tego wszystkiego pastuszek i zamarzyl o tym, zeby z powrotem siasc pod drzewem i marzyc raczej niz przezywac.

  I obudzil sie pastuszonek Pietia, a poeta odezwal sie w te slowa:

  "Malyszam w adstraszku
  w zimnyj dien osjenij
  napisal tu skazku,
  ja, Siergiej Jesienin"

  Amerykanom sie ciagle wydaje, ze sa 'komisarom rajokoma'.

  I mimo, ze tak probowali sie zachwycac i nasladowac Dostojewskiego, probowali zrozumiec Mistrza i Malgorzate, narobili filmow na podstawie powiesci Tolstoja, Gogola, Szolochowa- najwieksza atrakcja tych filmow byly efekty techniczne, ktore maja zastapic prawdziwe reakcje ludzkich odruchow.
  Amerykanie nie moga szanowac cudzej kultury, bo jej nie rozumieja - a nie maja wlasnej.
  Dlatego dla Jankesa, zniszczyc Palmire, zbombardowac Falludze, Bagdad, Aleppo, Hiroiszime , Prisztine - to tak jak splunac.
  i co to dla nich Sewastopol?
  Terra incognita

  Wzgorze Sewastopol - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Cb-jqr9lI0M
 • @Tiamat 15:16:28
  https://www.youtube.com/watch?v=tl5ZmvyMKS8
 • @Tiamat 15:16:28
  https://www.youtube.com/watch?v=YEzjRdnlXiQ
 • @Tiamat 15:16:28
  https://www.youtube.com/watch?v=t6pyniDna38

  https://www.youtube.com/watch?v=9iRw_g436KQ
 • @detektywmjarzynski 10:54:50
  "Dlatego róbmy swoje . Żadnych zbędnych ruchów. Oszczędzajmy energię na czas, gdy będzie Nam faktycznie , a nie fikcyjnie potrzebna". -

  --- Tak, pojawiło się ostatnio wielu mesjaszy. Gdybyśmy ich chcieli wymienić, to w znacznym stopniu Pańska i moja lista pokrywałyby się ze sobą.
  No cóż, starajmy się opowiadać swoją narrację. Zebrało nas się na tym blogu trochę osób, które myślą podobnie i piszą, gdzie jest meritum sprawy. Są Czytelnicy, więc nasze myśli trafiają do innych osób :)
 • @detektywmjarzynski 12:07:54
  "Jeżeli armia 18 tysięczna /przyp.własna -chodzi o armię Ukrainy na Krymie/ poddaje się...". -
  --- Cóż to było za poddanie się... Armia w około 90% przeszła na stronę Rosji, bo dowódcy i żołnierze czuli się Rosjanami Tego nie przewidzieli jankesi, nie znali realiów i atmosfery, panującej na Krymie.

  "... nie da się wymazać Niemcom z pamięci zbombardowanego Drezna". -
  --- Tak. Niemcy pamiętają. W odróżnieniu od Polski, gdzie wbito ludziom nienawiść do Rosjan, jest trochę inaczej w Niemczech. 95% Niemców chce dobrych relacji z Rosjanami (według tej samej niemieckiej firmy sondażowej - 88% Rosjan chce dobrych relacji z Rosjanami).
  Jak wyglądałoby to w Polsce? - Przykro pisać...
 • @stanislav 14:57:21
  ""Chwała Wielkiej Polsce" w Sewastopolu, styczeń 2016r. - OWP i WPS". -

  --- Wysłuchałem wywiadu, obejrzałem widoki z Sewastopola.
  Mówi rozmówca o połączeniu, konsolidacji sił narodowych. Na pewno ma rację, ale ja obserwuję naszą codzienność i dziś trudno mi to sobie - z różnych powodów - wyobrazić.
  Jeśli chodzi o uchodźców muzułmańskich, to problem jest bardzo obszerny. W sumie to nie jest sprawą podstawową, czy my chcemy uchodźców czy nie. Istotą rzeczy jest, dlaczego oni uciekają ze swych domostw, przed czyimi bombami. Dużo o tym pisaliśmy na moich blogach.
 • @Tiamat 15:16:28
  "Rosjanie maja sto razy lepsza literature niz Amerykanie". -
  --- Oczywiście, że tak. Rosyjska literatura jest czymś niepowtarzalnym. Porusza najważniejsze problemy historyczne, społeczne, filozoficzne, odpowiada na najważniejsze pytania, dotyczące naszej egzystencji. I jest przede wszystkim piękna.
 • @Tiamat 15:16:28 @zygmuntbialas 00:25:47
  Pięknie Pani opisała, a raczej zdemaskowała tę amerykańską "kulturę" pałki i noża. Im to się należy .Oni mają jakiś niezinternalizowany kompleks niższości , w przeciwnym razie nie niszczyliby rękami swoich sług i tworów /Al-Kaida, ISIS i im podobne/ zabytków kultury na całym świecie.

  Pani Tiamat i Panu Zygmuntowi dedykuję "Sewastopolski walc"

  https://www.youtube.com/watch?v=vl3ehtfzVoE

  PS. dziwię się swoim rodakom , iż tak łatwo dali sobie po 1989 r. wcisnąć do głów mit , a raczej kit o "wolnej Polsce" . Wielką, przy tym niechlubną rolę odegrał JP2. Bez jego posłannictwa Polacy nie mieliby tak pomieszane w głowie jak mają. Duża w tym również rola Radia Maryja i jego bożyszcza o. Rydzyka . Dla mnie to radio to przedłużenie byłego dywersyjnego radia "Wolna Europa" -eksportowego produktu CIA na Polskę i kraje wschodnie w okresie powojennym z tą jednakże różnicą , iż obecne radio i jego "kapłani" jest utrzymywane z pieniędzy skołowanych, wierzących rodaków, gdy tymczasem tamto radio pozostawało bezpośrednio na żołdzie CIA.
 • @detektywmjarzynski 03:17:49
  "Pani Tiamat i Panu Zygmuntowi dedykuję "Sewastopolski walc". -

  --- Dziękuję :)
  Dołączę do dzisiejszej notki (o Krymie i Sewastopolu). Notka nie jest jeszcze skończona. Opublikuję ją około godziny 13:00 - 14:00.

  Pozdrawiam :)
 • @detektywmjarzynski 03:17:49
  Polacy maja przede wszystkim kompleks religii. I to zostalo wykorzystane, gdy wybrano Wojtyle na papieza. Przeciez Brzezinski sie przyznal, ze to on osobiscie wybral Wojtyle na papieza.. Tyle na temat conclave.
  Zamach przeciwko Polsce przygotowywany byl od dawna. Amerykanski think-tank pare lat temu dzialal sprawniej niz teraz. Teraz juz nie musza sie wysilac.

  Ja pamietam zdumiewajace sceny, gdy nagle po Polsce zaczely lazic jakies pochody po wsiach i miastach z obrazami Matki Boskiej. Zgroza.
  Ja jestem katolikiem (ani moja wina - ani zasluga) ale przeraza mnie 'radykalizacja katolicyzmu"; to samo robia te same bestie z islamem.

  No wiec napedzali tlumy do noszenia obrazow Matki Boskiej i tlumy spiewaly : Maryjo, Krolowo Polski!.
  Uwazalam to juz wtedy za swietokradztwo a te obrazy, to byla obraza Matki Boskiej. Potem co skwapoliwsi katolicy dali sie nabrac na "koronowanie Chrystusa na Krola Polski" - jawne swietokradztwo i oszustwo religijne. Podobnie jak koronowanie Chrystusa na krola Polski!
  No wiec pompowanie w wierzacych ludzi wylacznosc katolickiej wiary zarezerwowanej tylko dla Polakow i przechrztow zydowskich bylo wlasciwie obraza religii.
  Bo naturalnie, mamy jeszcze kompleks Polaka.

  Wywolanie masowej psychodzy zacmilo ludziom i powage i prywatnosc religii. Oderwalo narod od podstawowych obowiazkow jakie naklada na nas religia: poszanowanie drugiej osoby i nieuznawanie bozkow pychy i zlotego cielca.
  A wszystkich ogarnela zadza zysku kosztem blizniego. Snily nam sie bogate kowboje i kieszenie wypchane zlotem. Zdaje sie, ze popelnilismy zbiorowy grzech zaliczany do grzechow glownych.

  Rownoczesnie zrobil sie zamordyzm jakis talibanski: nie wolno bylo przypominac, ze noszenie w klapie wizerunku Matki Boskiej wlasciwie tez grzechem ,gdy sie wykorzystuje symbole religijne do kaptowania ludzi do kowbojskiego kapitalizmu. Do jakiegokolwiek kapitalizmu. Pomylila nam sie religia z jakims polskim nieuzasadnionym mesjanizmem.

  W Ewangelii nigdzie nie pisze o panstwowosci ani o wyzszosci panstw katolickich nad innymi. "Katolicki" znaczy "powszechny" a nie "polski".

  Tak przygotowany narod przypomina znowu Ewangelie: stado glupich swin zapedzonych w przepasc.

  W ten sposob spreparowany narod mozna bylo puscic ze skaly.
  I w tym sensie rozumiem, ze religia i prawdziwa interpretacja duchowego charakteru wierzen zostala w Polsce zeszmacona i podeptana. Wiadomo, ze szkolili ksiezy juz za czasow Bieruta i przygotowywali do zeszmacenia kosciola. na dlugo przed Okraglym Stolem.
  Naturalnie mozemy dyskutowac role papieza w rozgrabieniu Polski. Ja mysle, ze o ile wybor Polaka na papieza nie byl przypadkowy, o tyle prawdopodobnie autorytet papieza zapobiegl wojnie domowej i scen z majdanu.
  Moze.
  Bo ciagle chodzi mi po glowie, kto i dlaczego strzelal do papieza.?
  Jesli dotad nie wykryto sprawcow - to wiadomo kto jest sprawca.
  Przeciez z tym Turkiem, to oczywista bzdura.

  Po zamachu na papieza, JPII bardzo zmienil swoje stanowisko wobec kosciola i religii.
  Nie lubie zajmowac sie administracja koscielna ale wiem napewno, ze Polacy zostali zmanipulowani i wsciekle wykorzystano religie do celow politycznych.
  Nie po raz pierwszy zreszta.
  Jestesmy karani za kazdym razem jak z wierzen religijnych urzadzamy tandetny cyrk z kucykami, ktorym wsadzamy sztuczne piora do czapraka i pedzimy po arenie ku uciesze gawiedzi.

  Nalezy szanowac i wlasna religie i cudza.
  Bo inaczej popelniamy grzech pychy, ze chcemy zastapic samego Boga na ziemi i wiemy lepiej kto ma zyc, a kogo mozna ubic.

  Polska podniosla biala flage i poddala sie zydowskiemu geszeftowi na pozarcie.

  I teraz nikt juz nie nosi Matki Boskiej w klapie. Kampania polityczna sie zakonczyla, symbole religijne zrobily swoje - mozna teraz odebrac Pokojowa Nagrode Nobla.
 • @Tiamat 04:36:29
  ---właściwie to mój tekst, który nigdy się nie ukazał . Za każdym razem gdy chciałam go opublikować ZNIKAŁ po naciśnięciu ENTER.

  JP2 przygotowywany był od DZIECKA !! do roli papieża , katolicyzm Polaków był sztucznie pompowany , cel ? widzimy wszyscy , został osiągnięty.

  MOŻE TERAZ !! Polacy zrozumiecie , że religie zostały stworzone dla MANIPULACJI człowiekiem !.

  ----KONIECZNIE !! proszę wysłuchać tego wywiadu ! dlatego,że ! NIE TYLKO MÓWI PRAWDĘ / potwierdzam swoimi podobnymi przeżyciami / ale objaśnia PRAWDĘ ,zatajoną przed człowiekiem !.

  https://www.youtube.com/watch?v=JyjtElW9eBw
 • Panie Zygmuncie !
  Polecam łaskawej uwadze i rekomenduje do przedruku w całości artykuł Zofii Bąbczyńskiej -Jelonek , dziennikarki ze Szczecina pt. "Atlantic Council: Dywersja i sabotaże w Rosji – rady dla polskiego rządu "


  http://sophico21.blogspot.com/search?updated-max=2016-08-17T12:42:00%2B02:00&max-results=3
 • Być albo mieć
  to tytuł piosenki w wykonaniu zespołu Dżem i jego wokalisty Jacka Dewódzkiego.

  https://www.youtube.com/watch?v=UsavgVLiOmE

  Jackowi Dewódzkiemu dedykuję swój wiersz :

  W pogoni życia

  żyjesz w grzechu codzienności

  pragniesz szczęścia, którym dla Ciebie jest

  nowy samochód , dom , sukienka

  gdy tymczasem prawdziwe szczęście

  umyka obok

  nie widzisz go

  choć ono Cię widzi

  jesteś ślepcem

  zatraciłeś poczucie rzeczywistości

  żyjesz w obłędzie postępu

  osiągając niebyt myśli

  ogarniasz dom , pracę, podwórko

  nie rozumiejąc nic z tego

  co dla Ciebie najważniejsze, najtrwalsze

  i nieprzemijalne

  utknąłeś na mieliźnie życia

  nigdy nie osiągniesz więcej satysfakcji i szczęścia

  jest poza Twoim zasięgiem.......

  PS. wiersz powstał jako antidotum wobec bardzo współcześnie rozpowszechnionej w społeczeństwach na świecie postawie konsumpcyjnej i toczącego się wyścigu szczurów.
 • @Tiamat 04:36:29 and @detektywmjarzynski and @ninanonimowa
  Niewiele piszę o Kościele katolickim. Kiedyś napisałem parę krytycznych notek, które nie były dobrze przyjęte. Tym bardziej nie piszę o religii i o wierze. Ale temat powinien być 'ruszony'. Za dwa lub trzy dni spróbuję ująć Wasze uwagi w notkę :)
 • @detektywmjarzynski 06:07:03
  "... artykuł Zofii Bąbczyńskiej -Jelonek...". -

  --- Bardzo ważna informacja. Zamieszczam ostatnie zdania:

  " KONKLUZJE - Istnieje realna możliwość, zważywszy na obecny skład personalny najwyższych władz w Polsce i ich stosunek do Rosji, że zalecenia raportu Rady Atlantyckiej zechcą one wcielać w życie. I nie należy się dziwić, że Rosja poważnie przygotuje się na taką ewentualność.
  Amerykanie prowadzą niewypowiedzianą, bezpardonową wojnę z Rosją, raport Atlantic Council, jest jednym z licznych tego dowodów. Przez wpływowy think-tank, Amerykanie chcą wplatać Polskę w szalone ataki na wschodniego sąsiada.
  Skutki tych zabiegów mogą być tragiczne".

  --- Będę zaglądał na stronę Zofii Bąbczyńskiej -Jelonek, by w przyszłości włączyć jej analizy lub fragmenty tekstów do swych notek :)
 • @detektywmjarzynski 06:12:58
  "Być albo mieć". -

  --- Piękny, nastrojowy utwór :)
  No i cóż - męczący jest ten wyścig szczurów. Coraz więcej ludzi zastanawia się sensem takiego życia.
 • @zygmuntbialas 12:45:38
  To jest mniej wiecej tak:
  Od zarania dziejow czlowiek zawsze sie zastanwaial skad przyszedl i dokad pojdzie , jak go juz nie bedzie.

  Ja nie bardzo wierze, ze religie stworzono, tylko i wylacznie po to, zeby manipulowac.
  Gdybysmy wiedzieli skad przyszlismy i dokad idziemy - nie byloby pewnie religii. I byc moze strach przed nieznanym stworzyl religie.
  Od najdawniejszych czasow jeszcze przed akademia platonska, swiat sie dzielil na niedowiarkow i tych co wierza.
  Swiat starozytnej Grecji dzielil sie na Platonow i Demokrytow, bo filozofow dreczylo pytanie czy swiat powstal z ducha (idei) czy materii?

  Ja, za medrcami greckimi uwazam, ze jest miejsce na ziemi i dla idealistow i dla materialistow i nie ma o co kruszyc kopii.
  Bo nie religia jest problemem. Problemem jest interpretacja religii i narzucanie tej interpretacji innym.

  Podam przyklad:
  Mnie nie meczy moja sasiadka, ktora jest buddystka a jej maz rodem z Danii juz dawno w nic nie wierzy.
  Ale meczy mnie Dalaj Lama, z ktorego jest taki buddysta jak z futeralu instrument. Bo ja w ogole nie lubie przebierancow.
  I denerwuja mnie wojowania religijne. Niektorym sie wydaje ze maja tzw. racje religijna, co jest bzdura do 10tej potegi, bo zaprzecza logice.
  Dlatego mnie zadziwia jak w celach zupelnie politycznych, wierchuszka bezboznikow z PiS-u pada na kolana w kosciele. Przeciez to farsa!

  Naturalnie, jest to syjonistyczne wyuzdanie religijne bo to syjon (nie judaizm) opowiada o Ziemi Obiecanej przez Boga. Ale zeby sobie te Ziemie Obiecana miec - to trzeba popelnic ludobojstwo na tubylcach.
  Tak robia Amerykanie.
  Amerykanie i syjon tworza coraz to nowe interpretacje religii, co najlepiej widac na przykladzie Afganistanu.
  Te kubly zakladane kobietom na glowe nie sa nakazem religijnym. Jakis krol afganski, 200 lat temu, ktory mial ladny harem ale nie chcial, zeby zwykly ulicznik zagladal jego zonie w oczy, calemu haremowi kazal sie zaslnaiac jak wychodzily na miasto, zeby zaden byle parobek nie smial ogladac twarzy krolewskiej.
  Do amerykanskiej inwazji zadna kobieta nie zaslaniala sobie twarzy i malo ktora nosila nakrycie glowy.
  Z blizej niewiadomych powodow, krol Afganow nie bal sie spojrzen poddanych. Moze chodzilo o erekcje. Nie wiem, zwykla samcza zazdrosc.
  Amerykanie zradykalizowali islam tam gdzie sie zaplatali.
  Klopot jest z Syria.
  Bo Syria jest republika Islamska - a Amerykanie koniecznie chca z niej zrobiac... panstwo islamskie.
  Nie umiem tego ubrac w kulturalne slowa.

  I chyba nie ma lepszego dowodu na wyjatkowe dranstwo amerykanskich profanow:
  70% najemnikow islamskich nie ma pojecia o islamie, o czym swiadczy 3000 przemyconych dokumentow ISIS.
  Jedno z pytan na formularuz dzihadystow o przyjecie do pracy w charakterze islamisty- wojaka dotyczy znajomosci islamu. ( w skali 1-3)
  I okazuje sie , ze kandydaci Panstwa Islamskiego, ktorych rekrutowano gdzies w hangarze na granicy syryjsko- tureckiej wykazali sie wielka niewiedza w sprawach religii.
  W okresie najbardziej wzmozonej rekrutacji zolnierzy do Panstwa Islamskiego w latach 2013-14, typowymi rekrutami byla grupa Francuzow, ktorzy razem z rekrutujacym oficerem po dopelnieniu formalnosci rekrutacji poszli sie upic do baru.
  Niedawno pewien rekrut oznajmil, ze jest pedalem, a dwoch Brytyjczykow zamowilo sobie w Amazon "Koran dla idiotow" i " Islam dla glupow" jako lekture obowiazkowa, ktora miala ich oswiecic jak sie przygotowac do dzihadu w obcych krajach. Wszystkich przyjetych do wojsak ISIS zbieraja ich domach tymczasowego zakwaterowania, gdzie imamy robia im krotki kurs indoktrynacji.

  Jeden taki rekrut (32 lata) opowiada:
  Nagle zdalem sobie sprawe, ze jestem w zlym miejscu, bo zadali mi pytanie na formularzu : Kogo mamy powiadomic jak umrzesz?
  Okazalo sie, ze facet byl przekonanay, ze przylacza sie do grupy, ktora bedzie wlaczydc dla prezydenta Asada a nie Panstwa Islamskiego.
  Inny bardzo mlody Europejczyk pojechal do Syrii w 2014 roku. Opowiadal, ze nowo przyjeci do wojska musieli ogladac filmy ISIS o islamie a immamy im ciagle nawijali o szlachetnej smierci meczennika.
  Z dala od domu,. bez pojecia o jakiejkolwiek religii, wiekszosc nie bardzo sie orientuje gdzie i po co sie znalezli. ...

  70% of foreign ISIS recruits knew little about Islam, based on 3,000 leaked ISIS documents - Orrazz

  http://www.orrazz.com/2016/08/70-of-foreign-isis-recruits-knew-little.html
 • @Tiamat 05:56:42
  Co za wredny naród te amerykańce.Gdzie u nich jakakolwiek kultura gdzie ??????.
  Mogliby brać przykład choćby z Rosjan. tam są sami "jentelmeni"  Rio 2016. Skandal w rosyjskim obozie Oskarża szefa o pobicie

  Rosyjska zapaśniczka Inna Trażukowa, pokonana przez Monikę Michalik w walce brązowy medal igrzysk w Rio de Janeiro, oskarżyła szefa macierzystej federacji Michaiła Mamiaszwilego, że po tym pojedynku ją uderzył.

  "On używał wulgarnych słów i uderzył mnie dwa razy w twarz. To wszystko działo się przy świadkach. Po powrocie do Rosji planuję napisać wniosek do prokuratury, a także poinformować o tym incydencie ministra sportu" - powiedziała Trażukowa dziennikowi "Sport-Ekspress".
  Czwartkową walkę z Michalik Rosjanka przegrała 1:3, choć to ona była faworytką.
  Nasza reprezentantka spisała się znakomicie i wywalczyła brązowy medal. - To spełnienie marzeń, całe życie na to poświęciłam - mówiła szczęśliwa Polka po walce.

  http://sport.interia.pl/raporty/raport-rio-2016/aktualnosci/news-rio-2016-skandal-w-rosyjskim-obozie-oskarza-szefa-o-pobicie,nId,2255301
 • @Tiamat 14:58:10
  "Amerykanie zradykalizowali islam tam gdzie sie zaplatali";
  "I chyba nie ma lepszego dowodu na wyjatkowe dranstwo amerykanskich profanow: 70% najemnikow islamskich nie ma pojecia o islamie,...". -

  --- Jest hańbą, gdy wiarę religijną wykorzystuje się do niecnych czynów i zbrodni. Zdaje się Amerykanie doszli tu do perfekcji. Jeśli chodzi o tych islamskich najemników, to skądinąd miałem informacje o tym, że pobudki religijne (po wcześniejszym wytrenowaniu) tylko u pewnej części żołdaków odgrywają istotną czy jakąś rolę.
  Sama religia i wiara ma wiele dobrych i pięknych stron. Zwykły, normalny człowiek wie, iż nie wolno zabijać, nie wolno kraść. Religia i przykazania odgrywają tu ogromną rolę. I te piękne strony: piękne obiekty sakralne, piękna poezja,...
  Źle się staje, gdy religia zostaje wykorzystana przez cwaniaków do ich egoistycznych celów.
 • W nocy z 12 na 13 sierpnia w Sewastopolu
  Nocne Wilki zaprezentowały oszałamiający spektakl pt "Piąte Imperium-Arka Ratunkowa" http://www.bikeshow.ru/
  Wspaniałe widowisko,apokaliptyczne klimaty z niezwykle optymistyczną narracją.Polecam https://www.youtube.com/watch?v=MEv3-sLZc2U

  PS
  dlaczego "Piąte Imperium" i dlaczego "Arka Ratunkowa" to jest jasne tylko dla "posiadających język" i mogących zrozumieć recytację "Chirurga"
 • @ikulalibal 18:29:23
  "Кульминация Байк-Шоу 2016 "Пятая Империя - Ковчег Спасения". -

  --- Wspaniałe widowisko :)
 • @zygmuntbialas 23:11:46
  Tak to wspaniałe widowisko historyczno-artystyczne, aschetologiczny przekaz i zarazem przesłanie dla świata . Symbolika mówi sama za siebie . Upadająca na początku statua wolności - symbol USA /z prawej na dole /

  http://r-scale-ac.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/3/9/39671ad8a60b5b883e32122eaa482bf7.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=80

  i wznosząca na końcu filmu statua mężczyzny i kołchoźnej kobiety -symbol Rosji

  https://rememberingletters.files.wordpress.com/2012/04/russia-worker-and-woman.jpg

  herb Rosji

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/29/Coat_of_Arms_of_the_Russian_Federation_2.svg/2000px-Coat_of_Arms_of_the_Russian_Federation_2.svg.png

  w którym w środku jest Świętosław na koniu gromiący Chazara

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/03/26/miecz-ksiecia-swiatoslawa-i-chazaria-historia-rusi-kijowskiej/

  Świętosław jest w herbie Moskwy

  http://vignette1.wikia.nocookie.net/bezsensopedia/images/e/e3/Herb_Moskwy.png/revision/latest?cb=20111112131057&path-prefix=pl

  Pomnik Wielkiego Księcia Kijowskiego Światosława w malowniczym zakątku okręgu biełgorodskiego blisko chołkinskiego monasteru.

  http://slavs.org.ua/img/art/skulpturi/svyatoslav/3.jpg

  źródło : http://slavs.org.ua/vyacheslav-mikhailovich-klykov-pamyatniki-knyazyu-svyatoslavu

  Aleksander Załdostanow „Chirurg” -szef Nocnych Wilków w roli narratora w tym filmie też jest swoistym symbolem.
 • @Husky 17:11:22
  Dyzurny znow niedbale zmazal talice.
  Bo ja tez lubie czytac polska prase:

  Wielka kultura i wielka afera:
  Zlote medalisty - zachowanie na medal:

  Wielka afera z pływakami z USA. Zamiast napadu było picie i niszczenie łazienki - WP SportoweFakty

  http://sportowefakty.wp.pl/rio-2016/624060/wielka-afera-z-plywakami-z-usa-zamiast-napadu-bylo-picie-i-niszczenie-lazienki

  Kultura amerykanska ma przewage nad innymi kulturami, dlatego wprowadzaja wlasne prawo sprawdzone w Libii:

  No Fly Zone: zakaz lotu miejscowych.. samolotow'
  Rio 2016. Amerykanki dostaną drugą szansę w sztafecie 4x100 m - Lekkoatletyka

  http://www.przegladsportowy.pl/igrzyska-olimpijskie/rio-2016,rio-2016-amerykanki-dostana-druga-szanse-w-sztafecie-4x100-m,artykul,712116,1,13452.html

  Zdumiewajace. Igrzyska z Amerykanami przypomina to gre w brydza z generalem:

  Graja:
  Kapitan z pulkownikiem - przeciwko majorowi z generalem.
  Licytacja:
  Kapitan: 1 trefl
  major: 1 kier
  pulkownik: 4 piki
  general: 1 karo!
  I wszyscy pasuja i grane jest 1 karo.

  Byc moze latwiej byloby wytlumaczyc to dyzurnemu na przykladzie zechcyka.
 • @Katana 15:20:22
  Re: Dalaja Lama
  "Moze powiesz cos wiecej na ten temat"

  Nie powiem. Nie bede powtarzac i powielac tego co wroble na dachu cwierkaja o golasach- milionerach z Londynu , ktorych wspolwyznawcy z Tybetu do Tybetu nie wpuszczaja. Ani do innych osrodkow buddyzmu w Azji.
  Ale wpuscili do Wroclawia. Bo to blizej Londynu.
 • @zygmuntbialas 13:03:54
  Być , albo nie być oto jest pytanie !

  Jestli w istocie szlachetniejszą rzeczą znosić pociski losu ,
  Czy też stawiwszy czoło morzu nędzy ,
  Przez opór wybrnąć z niego ....umrzeć......zasnąć...
  I na tym koniec. - Gdybyśmy wiedzieli,
  Że raz zasnąwszy, zakończym na zawsze
  Boleści serca i owe tysiączne
  Właściwe naszej naturze wstrząśnienia,
  Kres taki byłby celem na tej ziemi
  Najpożądańszym. Umrzeć - zasnąć. - Zasnąć!" -
  "Tak to rozwaga czyni nas tchórzami"

  źródło : Hamlet Szekspira
 • @Katana 05:58:54
  Klika Dalajlamy i jej antychińskie działania
  Pozbawieni swych uprzywilejowanych pozycji i absolutnej władzy dalajlama i lamowie z jego otoczenia, po próbie współpracy z władzami w Pekinie zmienili taktykę, rozpaczliwie dążąc do wzbudzania buntu. Jak wyjaśniały publikacje w Süddeutsche Zeitung, w 1951 roku aktualny Dalajlama, uchodzący na Zachodzie za “bohatera ahimsy (nieczynienia gwałtu)” poparł walkę zbrojną i wszedł w porozumienie z przedstawicielami wywiadu amerykańskiego działającymi w ambasadzie w New Delhi i konsulacie w Kalkucie.  Antychińskie rozruchy 1959 r., według niemieckiego dziennika były operacją CIA, a byli agenci ujawnili później ich prawdziwe przyczyny. John Kenneth Knaus, były agent stwierdził, że otrzymał rozkaz by „zrobić wszystko, co możliwe, aby utrzymać przy życiu koncepcję niezależnego Tybetu” i „rozwinąć ruch oporu przeciwko działaniom komunistycznych Chin w Tybecie”. Podczas spotkań z Dalajlamą Knaus obiecał mu amerykańskie wsparcie przy szkoleniu partyzantki tybetańskiej, jej zbrojeniu i przekazywaniu Dalajlamie 180 tysięcy dolarów rocznie.  Tybetańczycy byli szkoleni w Camp Hale, byłym obozie jenieckim położonym w Kolorado. Liczba Tybetańczyków, którzy w interesie USA walczyli w szeregach Chushi Gangdruk wyniosła 85 tysięcy. Dowódców Amerykanie zrzucali na spadochronach do Tybetu, gdzie organizowano małe grupy zbrojne, które poprzez akty terroru tworzyły klimat niepokoju i próbowały rozwinąć konflikt. Tybetański weteran wspominał: „Chcieliśmy zabić tylu Chińczyków ilu się dało. W odróżnieniu od zabijania zwierząt na pokarm, przy zabijaniu ich nie odmawialiśmy modlitw.”  Z powodu współudziału w działaniach zbrojnych władze w Pekinie usunęły Dalajlamę ze stanowiska w 1964 r. W uzasadnieniu napisano: „Po tym jak Dalajlama zorganizował zdradziecką rebelię, uciekł za granicę i utworzył ‘rząd na uchodźstwie’ z pseudokonstytucją, wspierał indyjskich reakcjonistów, którzy najechali nasz kraj i brał udział w organizacji szkoleń dla zbrojnych grup Tybetańczyków, którzy uciekli z kraju i planowali ataki na naszych granicach. Wszystko to dowodzi, że wyobcował się od swego kraju i jego ludu i stał się zdrajcą pracującym dla imperialistów i reakcjonistów za granicą”.  Podobną rolę Dalajlama odgrywa także dziś. Jak czytamy w tekście Development of Tibetan Culture: „Dalajlama czyni wiele hałasu na świecie mówiąc, że kultura tybetańska umiera i pod tym pretekstem rozpowszechnia antychińskie opinie przy wsparciu sił międzynarodowych. 40 lat po demokratycznej reformie w Tybecie, można łatwo dostrzec, że klice Dalajlamy zależy jedynie na wstrzymaniu prawdziwego rozwoju Tybetu i jego kultury.
  (źródło: Stato e Potenza; tłum. Xportal)
 • @Tiamat 05:10:53
  Dyżurna "EKSPERTKA" znów niedbale zmazała talice.

  Bo ja też lubię czytać rosyjską prasę:
  I co się dowiedziałem
  Że to był przebieraniec,operacja false flag,oszustwo. Bo niewyobrażalną jest sytuacja by rosyjski "Drzentelmeeen" uderzył kobietę
  "Niemorzliwe"
  O tym wiedzą i aborygeni i małe kangurki

  http://ru-polit.livejournal.com/10048904.html
 • @detektywmjarzynski 04:55:01
  Aleksander Załdostanow „Chirurg” -szef Nocnych Wilków w roli narratora w tym filmie też jest swoistym symbolem.

  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Niestety nasz rodzimy motocyklowy "wilk" Wiktor Węgrzyn służy nie wiadomo komu ...ja wiem komu...zdradzę tylko , iż tym kimś nie jest na pewno Polska.

  Przedstawiam dyskusję, która miała miejsce rok temu pod przytoczonym niżej filmem, by każdy z Internautów wyciągnął z niej wnioski dla siebie


  https://www.youtube.com/watch?v=WQymg9M-XyQ


  detektywjarzynski1 rok temu (edytowany)

  Wysłuchałem z uwagą całego udzielonego przez Pana / przyp. własna chodzi o Wiktora Węgrzyna / wywiadu młodej, lecz normalnej dziennikarce i powiem , iż byłem pełen uznania dla Pana i tej młodej dziennikarki,,,,do momentu , gdy dowiedziałem się , iż jest Pan przewodniczącym komitetu wyborczego Grzegorza Brauna. Przyznam , iż w tym momencie zapaliło się we mnie " czerwone światło" z pytaniem w tle o następującej treści : czy ta cała sytuacja nie została misternie skrojona medialnie , by wynieść na prezydenta Grzegorza Brauna.

  Wygląda Pan sensownie i mówi sensownie niech mi Pan odpowie na moje pytanie : co takiego się stało, iż Pan -człowiek z dużym byłoby nie było doświadczeniem zaufał człowiekowi "bez twarzy" i go publicznie prezentuje i choćby , przy tej okazji promuje. O co w tym wszystkim chodzi. Mi się to nie podoba. W tym miejscu zacytuję słowa blogerki Krystyny Trzcińskiej na temat Grzegorza Brauna pod którymi ja też się podpisuję.

  "Dlaczego najgroźniejszym dla POLSKI tzw. żydowskim prezydentem, byłby - Grzegorz Braun? (w wielkim skrócie). Żyda/masona Piłsudskiego, do POLSKI przysłali Rothschildy. A obecnie otoczenie Sorosa (Rothschildy), chcą Brauna, jako wnuka masona (po ojcu), ustanowić monarchą na terytorium POLSKI. Dlatego, wystarczy, że Braun zostanie rzekomo "wybrany" na prezydenta RP. A już w ciągu kilku dni (zacznie się dziać wola żydków Rothschildów), kiedy to Braun zostanie ogłoszony monarchą, przez arcybiskupów (żydków), czyli rzekomo z woli BOGA (Lucyfera), z tytułem do wyboru. Być może Braun, jako pyszałek zechce zostać królem (z woli rzekomo Boga), który to tytuł, jako że z woli Boga rzekomo nadany, to będzie dziedziczny zarządzał. W ten sposób Grzegorz Braun posiądzie terytorium POLSKI (już nigdy więcej nie będzie wyborów na terytorium POLSKI). W ten sposób Braun, jako "monarcha", zawłaszczy sobie i swoim potomnym - terytorium POLSKI. Włączając jednocześnie terytorium POLSKI do NWO. Emotikon grin Powstaje pytanie: czy POLACY będą głosować na żydka Brauna? POLACY muszą bojkotować wybory na żydowskiego prezydenta, na terytorium POLSKI.

  za źródło : Krystyna Trzcińska w stosunku do : http://plebiscyty.nowiny24.pl/plebiscyt/karta/grzegorz-braun,26811,1380775,t,id,kid.html?cookie=1 "

  PS. Jeszcze jedno moje pytanie do Pana : przez cały wywiad odżegnuje się Pan od polityki i od udziału w polityce , dlaczego więc firmuję Pan polityka . Dla mnie jest to poważna sprzeczność i rażąca niekonsekwencja. . Co ma Pan w tym temacie nam do powiedzenia ?

  detektywjarzynski1 rok temu

  +Andrzej Szubert Ciekawe czy Wiktor Węgrzyn będąc głównym organizatorem motocyklowych rajdów katyńskich zna prawdę o faktycznych mordercach w Katyniu ? Jeśli nie zna niech posłucha co na ten temat ma do powiedzenia min. Kamil Bazelak, zawodnik MMA i bokser, były strongman, działacz społeczny :

  http://www.nacjonalista.pl/2015/04/23/kamil-bazelak-dosc-klamstw-to-zydzi-mordowali-polakow/

  Andrzej Szubert1 rok temu

  +detektywjarzynski Panie Michale U mnie czerwone światełko zapaliło się już wcześniej. Poparłem i pochwaliłem Węgrzyna za jego stanowisko w sprawie rajdu rosyjskich motocyklistów.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/24/brawo-polscy-motocyklisci-brawo-wiktor-wegrzyn/

  Natomiast w wielu sprawach z nim się nie zgadzam. Już na początku deprecjonował on Nocne Wilki. O to oni są głównym inicjatorem i organizatorem Rajdu Zwycięstwa.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/12/rajd-zwyciestwa-i-kolejna-zadyma-durnego-polactfa-nie-mylic-z-polakami-wymierzona-w-rosje/

  Lider Nocnych Wilków został przez prezydenta Putina uhonorowany w 2013 roku Orderem Honoru. A więc nie jest tak, że tylko przypadkowo raz widzieli się w Sewastopolu. Załdostanow jest rzeczywiście człowiekiem Putina - i dobrze że nim jest. I dlatego należy go popierać. Kolejny raz czerwone światełko zapaliło się u mnie, gdy Węgrzyn powiedział, że Rosjanie są zindoktrynowani. Otóż to Polacy są totalnie zindoktrynowani antyrosyjskością i prousraelskością. A miliony żydogennym antypolskim katolicyzmem.

  Nie podobało mi się, gdy Węgrzyn pluł na PRL. Okres zbrodniczej żydo-komuny do 1965 należy naturalnie potępiać, ale po 56 roku PRL była o wiele bardziej polskim krajem niż dzisiaj. I o wiele bardziej wolnym niż dzisiaj. ZSRR w większość spraw wewnętrznych nie ingerował. A dzisiaj Bruksela, Telawiw i bandycki Waszyngton wpieprzają się we wszystko. W PRL nie było milionów bezrobotnych, pół miliona bezdomnych, miliony dzieci co rok jeździły na darmowe wakacje, a szpitale nie bankrutowały. I nie zaganiano co chwilę polskiego wojska do bandyckich okupacji. I budowano stocznie, huty i kopalnie, szkoły i szpitale. Węgrzyn sam nie dostrzega, że USrael od lat 50-tych XX wieky był krajem bandyckim, głównym narzędziem żydo-banksterów do podboju świata. A ZSRR stał im na drodze i dlatego był zwalczany.

  Ponadto ZSRR od czasów Chruszczowa nie był już krajem zbrodniczym. A USrael od wojny koreańskiej już tak. Po upadku ZSRR USrael - światowy bandyta i terrorysta nr 1 rozwinął skrzydła. Zainscenizowali bandyci 11/9 i zaczęli napadać na niepokorne kraje - Afganistan, Irak, Libię. Potem szykowali jeszcze atak na Iran, ale im nie wyszło. I agresja na Syrię też się nie udała, bo Rosja i Chiny blokowały rezolucje ONZ. A wcześniej jeszcze bandyci napadli na Serbię. Węgrzyn sam jest zindoktrynowany i zaślepiony propagandą rodem z Wolnej Europy i Głosu Waszyngtonu. Jego poparcie dla Brauna świadczy o tym, że kompletnie nie ma rozeznania co się w Polsce dzieje. Braun to w najlepszym przypadku użyteczny idiota, choć ja uważam go za agenta wpływu.

  Jego zaślepiona rusofobia jest przerażająca. Pod tym względem nie różni się niczym od Kalksteina czy Komorowskiego. Niektóre wypowiedzi Węgrzyna są mądre i trafne. Inne natomiast świadczą o jego zindoktrynowaniu. To już młoda Agnieszką Piwar jest od niego o wiele bardziej rozgarnięta. Węgrzyn uniknął jej stwierdzenia o nagonce na Nocne Wilki w prasie tzw. "katolickiej". Otóż nie jest to tzw. prasa katolicka a rzeczywiście katolicka. Przy czym należy pamiętać, że katolicyzm jest antypolski i nie ma nic wspólnego z polskością i katolicyzmem. A tego Węgrzyn nie dostrzega. Poparcie Radka Sikorskiego otrzymał tylko dlatego, bo tamten agent myślał, że rajdy katyńskie będą miały wymowę antyrosyjską. Tak się na szczęście nie stało i dlatego żydo-media je ignorują. Za postawę w sprawie Rajdu Zwycięstwa nadal należą się Wiktorowi Węgrzynowi słowa najwyższego uzanania. Natomiast za wiele głoszonych poglądów, a zwłaszcza za jego udział w farsie wyborczej u boku agenta Brauna już nie.


  PS. Polska rzeczywistość polityczna , operacyjna wymaga głębokiej orki, takiej jaką w sowim czasie zrobił u siebie Prezydent Rosji Władymir Putin poprzez parlament nadając różnym instytucjom , stowarzyszeniom, fundacjom itp. status "zagranicznego agenta". W ten -zgodny z prawem i oparty na prawie - sposób w dużej mierze oczyścił własny kraj z obcej agentury. Polska wymaga podobnych działań.
 • @Tiamat 05:56:42
  Zna Pani rosyjski, więc może ten tekst rzuci więcej światła na "zagadki" królujące we współczesnym sporcie.

  Уборщица случайно уничтожила допинг пробы спортсменов США за последние 26 лет
  Внезапно выяснилось, что Всемирное антидопинговое агентство (WADA) лишилось всех образцов проб спортсменов, выступавших за сборную США с 1990 по 2016 годы. В агентстве объяснили, что это стало результатом оплошности уборщицы, которая случайно уронила стеллажи с пробами американских спортсменов и все 30 тысяч пробирок разбились вдребезги.

  Уборщица случайно уничтожила допинг пробы спортсменов США за последние 26 лет

  Об уничтожении в WADA всех допинг-проб американских спортсменов сообщило британское агентство BBC.

  «В результате неосторожных действий сотрудницы клининговой компании, Всемирное антидопинговое агенстово (WADA) лишилось всех образцов проб американских спортсменов, выступавших за сборную США с 1990 года» - передаёт BBC.

  «Это ужасно,- американская секция проб в нашем архиве полностью разрушена. На сегодняшний день, нет не единого образца взятых проб у американских спортсменов, выступавших за сборную США с 1990 года» - сказал корреспонденту BBC Дэниелу Сендфорду один из ведущих сотрудников Всемирного антидопингового агентства, пожелавший остаться анонимным.

  На вопрос, что случилось, чиновник WADA сказал, что «одна из сотрудниц клинингового агентства, осуществляя уборку американской секции, неосторожно задела стеллаж с пробами, после чего он упал, увлекая за собой другие стеллажи по принципу “домино”. В результате, более 30000 пробирок оказались разбиты, остальные не подлежат идентификации, так как хранились в подписанных и пронумерованных ячейках, а на самих пробирках информации не было.

  Безвозвратно утеряны пробы с 1990 по 2016 годы, так как архив временно хранился совместно с последними взятыми данными. Ранее, американский архив проб был изьят из специальных холодильных камер, в связи с их внеплановым ремонтом, и помещен на обыкновенные стеллажи. Работы должны были занять не более 1-2 дней, после чего пробы должны были вернуться на место».

  BBC отмечает, что инцидент с «падением стеллажей» произошёл в преддверии посещения офисов WADA совместной австро-российской делегацией микробиологов и биохимиков с мировыми именами, которые должны были провести сравнительный анализ проб российских спортсменов с пробами американских и сделать весьма авторитетные выводы. Примечательно, что эта делегация с большим трудом добилась разрешения на свою миссию, так как на её пути, по нашим достоверным данным, стояли весьма и весьма труднопреодолимые преграды и только их авторитет в научном мире помог им получить разрешение в MOK.

  Представители руководства WADA заявили, что уже расторгли контракт с клининговым агентством, сотрудница которого так «удачно» уронила стеллажи с американскими анализами. «Надеемся, что неловкую уборщицу ждёт большое будущее если не в WADA, то в USADA» - иронизирует ведущий BBC
  http://rf-smi.ru/
 • @detektywmjarzynski 04:55:01
  "Tak to wspaniałe widowisko historyczno-artystyczne, aschetologiczny przekaz i zarazem przesłanie dla świata . Symbolika mówi sama za siebie". -

  --- Bardzo porządny wpis :)
  Właściwie to mógłby go Pan przedstawić jako notkę.
 • @Katana 05:54:12
  "Tak jak guzik wiesz o Islamie. Przykro mi". -

  --- To już nie jest uczciwa zagrywka.
  Tiamat wyraziła się krótko o Dalajlamie, ale bardzo jasno. Ona nie ma obowiązku odpowiadać na wszystkie pytania.
 • @SZS 09:13:39
  "Klika Dalajlamy i jej anty-chińskie działania". -

  --- Przeczytałem ze szczególną uwagą :)
 • @detektywmjarzynski 09:47:35
  "ZSRR od czasów Chruszczowa nie był już krajem zbrodniczym. A USrael od wojny koreańskiej już tak. Po upadku ZSRR USrael - światowy bandyta i terrorysta nr 1 rozwinął skrzydła. Zainscenizowali bandyci 11/9 i zaczęli napadać na niepokorne kraje - Afganistan, Irak, Libię. Potem szykowali jeszcze atak na Iran, ale im nie wyszło. I agresja na Syrię też się nie udała, bo Rosja i Chiny blokowały rezolucje ONZ. A wcześniej jeszcze bandyci napadli na Serbię". -

  --- Nie zanadto znam poglądy Wiktora Węgrzyna, więc powtórzyłem fragment, dotyczący spraw historii i geopolityki.
 • @zygmuntbialas 10:46:22
  Uzupełnię . Zacytowane przez Pana słowa są autorstwa Andrzeja Szuberta.
  Pozdrawiam Michał.
 • @SZS 10:10:48
  I ten też może przetłumaczyć pani T.

  Инна Тражукова обратилась с серьёзным обвинением в ваш адрес. Что между вами произошло?
  - При всё моём уважении и любви к ней, ей нужно было сражаться и умирать на ковре в поединке со спортсменкой, которая по силе ниже на две головы, а не выходить и отбывать номер. Она равнодушно отдала медаль, а потом попыталась привлечь к себе внимание бредовым интервью. Зачем ей этот псевдоинтерес? Здесь каждый человек приехал драться за свою страну, флаг и семью. Если такого настроя нет, то делать здесь нечего. Ну я проиграла, подумаешь, забуду, а потом пойду в соцсетях ковыряться. На ковре надо было умирать, а не бегать.

  - Но ваша реакция была не слишком жёсткой?
  - Что я должен был – лакировать равнодушие и безволие? Ей надо было сказать мне перед отлётом на Олимпиаду: «В самый сложный момент, когда мы окажемся на передовой, я вас предам. Я не буду прикладывать усилия, переступать через трудности и свои слабости. Оставьте меня дома». 37-летняя полька, которая чудом попала на Олимпийские игры, увозит медаль, победив нашу молодую девушку, не проявившую характера.

  - Екатерина Букина всё-таки завоевала медаль.
  - Всё, что с ней произошло, хочу забыть, как страшный сон. У неё был единственный шанс проиграть, и она им воспользовалась. Надо же за 15 секунд при счёте 8:3 развалиться и лечь. Это был её единственный шанс.

  - Причём в поединке с бывшей россиянкой, 38-летней Гюзелью Манюровой.
  - Так она четыре года не тренировалась, работала тренером! Бросила всё и с таким трудом попала на Олимпийские игры. Никакой суд не убедит меня в том, что равнодушному и безвольному человеку я не имею права высказать всё, что думаю.Конечно, сейчас можно сказать, что Мамиашвили общается в жёсткой форме, а в какой форме я ещё должен общаться? Сопли подтирать? Я не за этим приехал сюда. Вот когда они целиком отдадут себя в схватке, тогда я буду их утешать, переживать и плакать вместе с ними. Но не когда они выходят как... не совсем настроенные на бой люди.

  - Что будет, если Тражукова всё-таки подаст на вас в суд?
  - Ну и что дальше? Пусть суд присудит мне вести себя более корректно в такой ситуации, но никакой суд не убедит меня в том, что равнодушному и безвольному человеку я не имею права высказать всё, что думаю. Это касается только ковра. Вне ковра они милые и любимые нами девушки, которые заслуживают других эпитетов и отношения. Это другая история.
  Ссылка

  http://ru-polit.livejournal.com/10048904.html
 • @Husky 11:21:20
  Skoro juz jestesmy przy wiarygodnych zrodlach informacji, to dyzurny moze sie popisac:

  Уборщица случайно уничтожила допинг пробы спортсменов США за последние 26 лет » РФ-СМИ. Только свежие новости !

  http://rf-smi.ru/usa/35348-uborschica-sluchayno-unichtozhila-doping-proby-sportsmenov-ssha-za-poslednie-26-let.html
 • @Katana 05:58:54
  A dobrze radzilam wracac do szkoly i nauczyc sie czytac. Dalaj Lama jest z Lamow z Tybetu.
  Jak katana nawet tego nie umie to w ogole szkoda czasu na dyskusje bo tu nie szkola specjalna dla niekumatych i nikt nie placi za doksztalcanie tych co podstawowke przegwizdali na wagarach..
  Zaklada sie, ze na blogu kazdy kto bierze udzial w dyskusji ma jakie takie pojecie o temacie, ktory porusza.
  Polecam bardzo wywiad Dalaj Lamy do Hard Talk. (BBC)
  jest w sieci.
  A potem moge np. wrocic do dyskusji.
 • @Husky 09:22:28
  Rzewne proby odgrywki.
  Gdzie to ma zwiazek z czymkolwiek? A zwlaszcza z kangurami i aborygenami.
  Gdzies dzwonia ale nie wiadomo gdzie.
  Licytacja n/t dzentelmenow??
  Voila!

  Juz kiedys dyzurnemu proponowali, zeby sie ortografii nauczyl.

  CCTV video shows police officer getting physical with a social worker in Houston | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3723691/CCTV-shows-police-officer-getting-physical-social-worker-pulled-traffic-violation-called-911-second-officer.html
 • @Tiamat 14:01:03
  Nie znam waszego języka
  A to dyżurna może się popisać i przetłumaczyć - please
  Przykro mi
  Może kiedyś jak skończę kolejne 2 fakultety w kolejnych 3 uniwerkach na 4 kontynentach to się naumiem 8-)))))

  О предательстве говорю я. Девушка может быть совсем некудышной спортсменкой, но это не повод ее бить и оскорблять. Других надо было находить, если эта плоха; за это федерации и ее председателю денюжка капает. Не можешь находить - уходи. Распускаешь руки и позоришь страну на весь мир - под суд и в тюрьму

  Я не отрицаю ее слабого выступления, а также отсутствия у Тражуковой многих других важных спортивных качеств, в том числе волевых. Но на региональном уровне и даже российском уровне ее уровень пока сойдет и найдет она себе нишу. Кулаками после схватки ее не воспитаешь, а только запугаешь и снизишь результаты.
 • @Husky 11:21:20
  Ekscytujesz się jakimś nerwusem, których na świecie jest tysiące. Trenerzy zawodników uprawiających sport wyczynowy nie są barankami. (np. nasz wspaniały H.Wagner miał ksywę "kat") Sprawa skończy się w sądzie, i jeśli taki incydent miał miejsce, to trener poniesie karę. I na tym sprawa się zakończy. W każdym innym kraju byłoby podobnie, i pies z kulawą nogą by się tym nie ekscytował. Ale ponieważ był to Rosjanin, dostałeś przedwczesnego orgazmu...
  Przedwczesnego, bo nawet nie będziesz znał finału tej sprawy.
 • W środę, mijającego właśnie tygodnia, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zapytany o powody utrzymującego się zawieszenia MRG
  odpowiedział, że nie może ujawnić wszystkiego, o czym „raportują polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo”.

  ________________________________________________________

  Skoro Zieliński nie może ujawnić wszystkiego, o czym „raportują polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo” / czytaj : niebezpieczeństwo / ja to zrobię /nie wiąże mnie tajemnica państwowa/ .

  Jako były ekspert kontrwywiadu wojskowego ds. walki z dywersją, w tym dywersją ideologiczną / współczesna wojna informacyjna/ oraz były oficer kontrwywiadu wojskowego 1 batalionu szturmowego w Dziwnowie kontrwywiadowczo odpowiedzialny za komandosów tej jednostki przeznaczonych do prowadzenia działań na głębokich tyłach wroga oceniam , iż ta sztucznie utrzymywana sytuacja na granicy z obwodem kaliningradzkim, wskazywałaby, że właśnie w tym miejscu przygotowywana jest przez służby specjalne CIA/Mossad operacja specjalna przeciwko Rosji mająca na celu wciągnięcia ją do wojny z Polską poprzez prowokację , co symptomatyczne i bardzo niebezpieczne , bezkarnie buszujące w Polsce , przy cichym przyzwoleniu . polskich władz i ich agentury umieszczonej w najwyższych konstytucyjnych organach władzy w Polsce.

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12342563_1925020817724132_5000283358713513156_n.jpg?oh=bbc81966d55dca41f461e4572a36caca&oe=5854C151


  Rzecz , w tym , iż doprowadzono w Polsce do sytuacji, że Polacy nie mają w Polsce nic do powiedzenia., a władze w Polsce to kukiełki

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14034815_2073139222912290_5479535473297381532_n.jpg?oh=ef4ac525bbc0b5505923569d0ca61312&oe=58514EC1

  O działaniu obcych służb specjalnych / CIA/Mossad / przekonaliśmy w czasie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej , gdzie prowadzący to śledztwo oficer z Prokuratury Wojskowej spotykał się tajnie z oficerami z CIA. Prokurator Przybył , który to ujawnił, by nie dopuścić do wciągnięcia go w te rozgrywki sfingował samobójstwo, co prawdopodobnie uratowało mu życie.

  Na marginesie przypomnę , iż jedną z bardzo istotnych hipotez tego śledztwa , której nigdy nie zweryfikowano operacyjnie i procesowo był fakt, iż za tą katastrofą stali Amerykanie.

  https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/17/kaczynskiego-zabili-sami-amerykanie-ruska-pravda-com/


  Naszą bronią informacyjną przeciw temu , co wyżej jest demaskacja , co niniejszym czynię , zresztą zgodnie z treścią mojego Manifestu/ Odezwy do Narodu Polskiego

  2. Demaskujmy agenturę okupanta ! ten okres konfliktu sprzyja ujawnianiu się agentury – wykorzystajmy to do wyczyszczenia przedpola.

  4. Nie dajmy się sprowokować, ani przez antypolskie działania organów władzy publicznej – sejm, rząd i inne naszpikowane obcą agenturą i działające na ich zlecenie i w ich interesie, ani też przez działające z nimi w jednej drużynie i sterowane zza oceanu i zachodu organizacje pozarządowe/różne stowarzyszenia, fundacje itd., będące tak naprawdę „zagranicznymi agentami’.  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/
 • @SZS 14:23:49
  //Ekscytujesz się jakimś nerwusem, których na świecie jest tysiące.//

  Oczywiście że masz rację, damskich bokserów jest tysiące. Ja tylko pani ekspert odpowiedziałem na jej ekscytacje poziomem" kultury hamerykancow"


  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133334,jak-krym-odplynal-od-nato-19-08-2016#comment_1327293
 • @Tiamat 14:19:48
  Juz kiedys dyzurnej proponowali, zeby sie ortografii nauczyla.
  I to po tylu fakultetach 8-)))
 • @Katana 14:32:58
  ''Kobieto... Nie Dalaj Lama Ale Dalajlama..."
  //

  A ja myślę, że najpoprawniej, to Dolar Lama :)))
 • @Tiamat 14:19:48
  Pisze Pani do Husky: "Juz kiedys dyzurnemu proponowali, zeby sie ortografii nauczyl". -

  --- To ja chyba napomknąłem, że mogę sprawdzać.
  I Husky się o to wyraźnie prosi.
 • @detektywmjarzynski 14:30:57
  "... doprowadzono w Polsce do sytuacji, że Polacy nie mają w Polsce nic do powiedzenia., a władze w Polsce to kukiełki". -

  --- Niestety. I musimy na to patrzeć i ponosić skutki.
  Oby się tylko na konsekwencjach ekonomicznych skończyło.
 • @Katana 14:32:58
  Ja bym bardzo prosił, by odnosić się z kulturą i szacunkiem do pań, a szczególnie tych, które poznały kawal świata i przeczytały mnóstwo książek.
  Jestem bardzo zawiedziony Pańskim zachowaniem.
  I proszę się nie ekscytować pisownią Dalajlamy (Dalaj Lamy), bo w niektórych językach jest pisownia rozdzielna:

  https://www.google.pl/search?q=dalaj+lama+citati&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=WKy5V9CbIOSv8wfdkoHIDw

  Pani Tiamat nie mieszka od 36 lat w Polsce i nie musi pamiętać, że w Polsce jest to jeden wyraz.
 • @Bara-bar 14:48:53
  "... najpoprawniej, to Dolar Lama :)))

  --- :)))))
 • @zygmuntbialas 15:22:53
  A o jakie to błędy ortograficzne chodzi
  Coś więcej 8-)))
  Pozdrawiam
 • @detektywmjarzynski 14:30:57
  Z uwagi na powagę sytuacji swój tekst opublikowałem na rosyjskiej platformie społecznościowej KONT

  pt. "Były komandos , oficer kontrwywiadu wojskowego w 1bsz w Dziwnowie /Polska/ kpt. Michał Jarzyński ostrzega Naród Polski i prezydenta Rosji Władymira Putina"

  https://cont.ws/post/351223

  gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem i został natychmiast przekazany na chińskie i arabskie portale.
 • @zygmuntbialas 15:36:21
  Dalaj Lama nie zawsze jest jednym wyrazem.Tradycyjnie mial byc glowa kosciola lamajskiego. Lama znaczy nauczyciel/guru i Lamowie byli to wladcy Tybetu.Tak bardzo okrutni, ze Tybetancztycy, ktorzy nie lubia bardzo Chinczykow, wola byc pod administracja chinska niz wrocic do lamow..
  Dalaj Lama, ktory musial z Azji dac dyla, mieszka w Londynie w domku za 7 mln funtow. Krzywdy nie ma. Od lat wspolpracuje z CIA i tez krzywdy nie ma. Ale niewiele ma wspolnego z naukami Buddhy.
  Naturalnie, ze w Polsce jest popularny!!
  Mnie tam wszystko jedno jak sie pisze.
  Naturalnie, ze sa osoby, ktore zamiast sprawdzic, kto to jest Dalaj Lama to pedza z wywieszonym jezykiem, zeby ludzi obrazac. Bo nic innego nie potrafia. A przede wszystkim nie potrafia sie zachowac. Juz widocznie tak sie urodzili.

  Zreszta dla niektorych - to kazdy temat - to jak kij w mrowisko.
  Natomiast pragne przypomniec, ze wiele znanych nazw i nazwisk ma spolszczona pisownie i tylko niektorzy o tym nie wiedza, zwlaszcza tacy, co na codzien pisza biznes, dzentelmen, Waszyngton, Nowy Jork, Londyn, Husejn, itd. Co wcale nie znaczy, ze polska pisownia jest zgodna z oryginalna pisownia, zwlaszcza, ze alfabet nie ten. Moze byc Shakespeare a moze byc Szekspir. Rotschild moze byc Rotszyld
  W anglojezycznych linkach jest Dalai Lama - pewnie tez niedobrze. Poniewaz nie jest Polakiem, i nie jest to polskie nazwisko - to chyba nie ma to wielkiego znaczenia
  Jabym nie kruszyla kopii, jak sie pisze: Dalai Lama, Dalaj Lama Dalajlama bo to po prostu smieszne i szkoda czasu.

  BBC - Religions - Buddhism: Dalai Lama

  http://www.bbc.co.uk/religion/religions/buddhism/people/dalailama_1.shtml

  Moje ulubione zdjecie Dalaj Lamy:

  Dalajlama: wiele zawdzięczam Polsce i Polakom

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6030195,Dalajlama__wiele_zawdzieczam_Polsce_i_Polakom.html
 • @Katana 17:47:17
  Punktować? Mnie? -

  --- Proszę nie żartować!
 • @detektywmjarzynski 18:27:07
  Zamieszczam cały Pański wpis:

  "Były komandos , oficer kontrwywiadu wojskowego w 1bsz w Dziwnowie /Polska/ kpt. Michał Jarzyński ostrzega Naród Polski i prezydenta Rosji Władymira Putina

  W środę, mijającego właśnie tygodnia, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zapytany o powody utrzymującego się zawieszenia MRG odpowiedział, że nie może ujawnić wszystkiego, o czym „raportują polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo”.

  ______________________________________________________

  Skoro Zieliński nie może ujawnić wszystkiego, o czym „raportują polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo” / czytaj : niebezpieczeństwo / ja to zrobię /nie wiąże mnie tajemnica państwowa/ .

  Jako były ekspert kontrwywiadu wojskowego ds. walki z dywersją, w tym dywersją ideologiczną / współczesna wojna informacyjna/ oraz były oficer kontrwywiadu wojskowego 1 batalionu szturmowego w Dziwnowie kontrwywiadowczo odpowiedzialny za komandosów tej jednostki przeznaczonych do prowadzenia działań na głębokich tyłach wroga oceniam , iż ta sztucznie utrzymywana sytuacja na granicy z obwodem kaliningradzkim, wskazywałaby, że właśnie w tym miejscu przygotowywana jest przez służby specjalne CIA/Mossad operacja specjalna przeciwko Rosji mająca na celu wciągnięcia ją do wojny z Polską poprzez prowokację , co symptomatyczne i bardzo niebezpieczne , przez bezkarnie buszujące w Polsce , przy cichym przyzwoleniu . polskich władz i ich agentury umieszczonej w najwyższych konstytucyjnych organach władzy w Polsce.

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12342563_1925020817724132_5000283358713513156_n.jpg?oh=bbc81966d55dca41f461e4572a36caca&oe=5854C151

  Rzecz , w tym , iż doprowadzono w Polsce do sytuacji, że Polacy nie mają w Polsce nic do powiedzenia., a władze w Polsce to kukiełki

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14034815_2073139222912290_5479535473297381532_n.jpg?oh=ef4ac525bbc0b5505923569d0ca61312&oe=58514EC1

  O działaniu obcych służb specjalnych / CIA/Mossad / przekonaliśmy w czasie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej , gdzie prowadzący to śledztwo oficer z Prokuratury Wojskowej spotykał się tajnie z oficerami z CIA. Prokurator Przybył , który to ujawnił, by nie dopuścić do wciągnięcia go w te rozgrywki sfingował samobójstwo, co prawdopodobnie uratowało mu życie.

  Na marginesie przypomnę , iż jedną z bardzo istotnych hipotez tego śledztwa , której nigdy nie zweryfikowano operacyjnie i procesowo był fakt, iż za tą katastrofą stali Amerykanie.

  https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/17/kaczynskiego-zabili-sami-amerykanie-ruska-pravda-com/

  Naszą bronią informacyjną przeciw temu , co wyżej jest demaskacja , co niniejszym czynię , zresztą zgodnie z treścią mojego Manifestu/ Odezwy do Narodu Polskiego w punkcie :

  2. Demaskujmy agenturę okupanta ! ten okres konfliktu sprzyja ujawnianiu się agentury – wykorzystajmy to do wyczyszczenia przedpola.

  4. Nie dajmy się sprowokować, ani przez antypolskie działania organów władzy publicznej – sejm, rząd i inne naszpikowane obcą agenturą i działające na ich zlecenie i w ich interesie, ani też przez działające z nimi w jednej drużynie i sterowane zza oceanu i zachodu organizacje pozarządowe/różne stowarzyszenia, fundacje itd., będące tak naprawdę „zagranicznymi agentami’.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  Michał Jarzyński".
 • @Tiamat 20:06:48
  "Dalaj Lama nie zawsze jest jednym wyrazem". -

  --- Tak, pisałem już o tym wyżej. Już kiedyś Berehynia i AgnieszkaS chciały nas oduczyć formy 'Rothschildy'. A jest takie przysłowie: "Lekarzu, lecz się sam".
 • @Katana 23:24:50
  "Nie wystarczy powiedzieć "jestem mądry". -

  --- W żadnym miejscu nie napisałem tego.
 • @Katana 02:44:42
  "Przebija z nich zawiść". -

  --- Nie ma żadnej zawiści. JEST NASZA NARRACJA.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej