Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na świecie - 22.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znani ekonomiści niemieccy Matthias Weik i Marc Friedrich stwierdzili, iż nie jest kwestią, czy krach przyjdzie. Jest tylko pytanie, kiedy przyjdzie.

Ciekawe rzeczy dzieją się w świecie lichwy i spekulacji - pisze Tomasz Cukiernik. - Tytuł własny:

Główny lichwiarz Synagogi Szatana o sytuacji na rynkach finansowych

 

Co się dzieje na świecie - 22.08.2016.

 

Niskie stopy procentowe, negatywne stopy zwrotu na obligacjach rządowych i masowe powiększanie ilości pieniądza przez banki centralne (quantitative easing) to elementy największego eksperymentu finansowego w historii świata, eksperymentu o nieznanych konsekwencjach - powiedział prezes RIT Capital Partners Lord Rothschild: https://en.wikipedia.org/wiki/RIT_Capital_Partners

Ostatnie sześć miesięcy polityki banków centralnych to kontynuacja największego eksperymentu finansowego w historii świata. Płyniemy po nieznanych wodach i niemożliwe jest przewidzenie konsekwencji bardzo niskich stóp procentowych z około 30% globalnego długu obciążonego negatywnymi stopami procentowymi towarzyszącemu polityce powiększania ilości pieniądza na skalę masową – pisze Rothschild w półrocznym raporcie spółki.

Bankier odnotowuje, że ta polityka finansowa doprowadziła do gwałtownego wzrostu rynków papierów wartościowych – wartość amerykańskich akcji wzrosła trzykrotnie od 2008 roku – przy wzroście inwestycji i niskiej zmienności kursów. Mimo to realna gospodarka nie odnotowała takich zysków ze względu na anemiczny wzrost, słaby popyt i deflację w wielu częściach rozwiniętego świata - pisze Rothschild.

Miliarder podkreślił, że wiele ryzyk globalnej gospodarki jest powiązanych z pogarszającą się sytuacją polityczną. Wśród tych ryzyk Rothschild wymienił brytyjskie głosowanie za wyjściem z Unii Europejskiej, amerykańskie wybory prezydenckie i słabnący rozwój gospodarczy w Chinach. Innym ryzykiem jest globalny terroryzm, który dla Rothschilda jest skutkiem trwającego konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Zgodnie z czerwcowym raportem Bank of America Merrill Lynch stopy procentowe w krajach rozwiniętych są dzisiaj na najniższym poziomie od 5000 lat. W walce z deflacją kraje takie jak Szwecja, Szwajcaria czy Japonia zastosowały ujemne stopy procentowe.

Innym problemem są ujemne stopy zwrotu na obligacjach rządowych. W czerwcu 10-letnie niemieckie obligacje zanotowały spadek stopy zwrotu poniżej 0% po raz pierwszy w historii. Janus Capital szacuje, że globalne stopy zwrotu są najniższe od 500 lat, a całkowita wartość tych obligacji wynosi 10 bilionów dolarów. Główny manager grupy Bill Gross mówi że jest to "bomba, która musi kiedyś wybuchnąć”.

Lord Rothschild: 'Greatest monetary policy experiment in world history puts us in unchartet waters': https://www.sott.net/article/325461-Rothschild-warns-World-seeing-greatest-monetary-policy-experiment-in-history

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

//www.fedprimerate.com/fedfundsrate/effective-fed-funds-rate-1955-to-present-chart-graph.gif

 

Ten wykres pasuje jako ilustracja - pisze Tomasz Cukiernik. - To jest stopa procentowa, według której banki mogą pożyczać od FED-u pieniądze, jeśli im potrzeba.

Dołączam film - wideo w języku rosyjskim w nadziei, że znajdzie się Czytelnik, który streści wypowiedź w języku polskim:

https://www.youtube.com/watch?v=4JPaaUiwE5Q

 

* * * * * * *

Katastrofa finansowa zbliża się nieubłaganie - pisali w "Deutsche Wirtschafts Nachrichten" już maju br. - Znani ekonomiści niemieccy Matthias Weik i Marc Friedrich stwierdzili, iż nie jest kwestią, czy krach przyjdzie. Jest tylko pytanie, kiedy przyjdzie.

Ale mamy też aktualne - co najmniej dziwne - informacje z Niemiec. Piszą w DWN: "Rząd federalny wzywa obywateli do zgromadzenia zapasów żywności i gotówki na 10 dni. To na wypadek kryzysu, o którym nie wiemy, czy chodzi o wojnę czy katastrofę finansową. Rząd federalny niepokoi się też o własne bezpieczeństwo".

Tak przedstawia sytuację portal pl.sputniknews.com/:

Niemcy szykują się do wojny? Rząd zachęca obywateli do robienia zapasów żywności i wody

Niemiecki rząd będzie zachęcać obywateli do robienia zapasów żywności i wody, które pozwolą przetrwać im co najmniej 10 dni w przypadku poważnego kryzysu lub wojny – pisze gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung”, powołując się na nową koncepcję obrony cywilnej, którą rząd rozpatrzy w środę. 

 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel
.

Ponadto przewidziano stworzenie systemu alarmowego, przygotowanie służby zdrowia na wypadek kryzysu oraz ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych ilości wojsk. Gazeta podkreśla, że takich apeli władze nie kierowały do mieszkańców Niemiec od ponad 20 lat, czyli od zakończenia zimnej wojny.

W 69-stronnicowym dokumencie podkreślono, że atak na terytorium kraju, który wymagałby użycia sił konwencjonalnych, jest mało prawdopodobny. Jednak Niemcy powinni być przygotowani na rozwój wypadków, które mogą zagrozić istnieniu kraju. //pl.sputniknews.com/swiat/20160821/3738664/niemcy-zapasy-woda-zywnosc-kryzys.html

Jeszcze raz powtórzę: dziwne i niezrozumiałe są te działania rządu Angeli Merkel.

 

KOMENTARZE

 • @All
  Wykres stóp procentowych w notce jest ucięty po prawej strony, więc dołączam link, pod którym jest pełne zestawienie:

  http://www.fedprimerate.com/fedfundsrate/effective-fed-funds-rate-1955-to-present-chart-graph.gif
 • Od artykułu Cukiernika przywołującego i powołującego się na wypociny Rothschilda do mojej wyobraźni o wiele bardziej przemawia
  akt oskarżenia dr. Mathiasa Ratha do Trybunału Sprawiedliwości w Hadze min. przeciwko grupie Rothschilda, aczkolwiek Haga , po zbrodni popełnionej na Prezydencie Jugosławii Slobodanie Miloseviczu nie wydaje mi się właściwym i wiarygodnym adresatem w tej sprawie.

  http://www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/complaint/polish-complaint.pdf

  Tym aktem oskarżenia dr. Mathias Rath jeszcze raz potwierdził - w moich oczach- swoją najwyższą wiarygodność . Przypomnę kolejne jego dzieło :

  https://www.youtube.com/watch?v=D10ceLm_sXw
 • Deutsche Bank
  Wygląda na to ,że wyczekiwane od lat trzęsienie ziemi zacznie się od Deutsch Bank i ukrywanych przez niego wielobilionowych ,nietrafionych smalec-biznesów.
  Trwają naciski na EBC celem uruchomienia dodatkowej drukarnii euro.
  Nie mam na myśli już drukowanych 60mld euro/miesiąc .
 • A moze prosciej...
  Byle niedorozwojek wie, ze pieniadz, zeby utrzymac wartosc i gospodarke musi byc w obiegu.
  Tymczasem apartheid finansowy chowa pieniadze do skarpetek i pod materac; upycha na Kajmanach i buduje SOBIE palace.

  Pieniadz ma byc pomoca w gospodarce - a nie celem.
  Tymczasem, najwiekszym grzechem smiertelnym ekonomii bylo wystawienie pieniadza na gieldzie. Pieniadz stal sie towarem!!!
  To zaden eksperyment - to nieprawdopodobna zadza zysku dla samego zysku.
  Odkad pieniadz stal sie towarem, padla gospodarka, bo nie oplaca sie inwestowac w infrastrukture, budowanie mostow i transportu, szkol, szpitali, teatrow, osrodkow sportowych dla dzieci; nie oplaca sie zapobiegac powodziom.. nie oplaca sie zdrowe srodowisko naturalne.
  Nic sie nie oplaca, co nie przynosi natychmiastowego zysku INDYWIDUALNYM kacykom finansowym.

  Do tego doszla paskudna praktyka politykow, ktorzy opodatkowali narody wysysajac z podatnika ostatni grosz, ktory moglyby sie przydac ekonomii. Upychanie cudzych pieniedzy po kieszeniach, w majtkach i za pazucha pozwala zlodziejom i ich zbojeckim rodzinom, uciekac z lupem do lasu i chowac skradzione pieniadze po komyszach.

  Mozna uzywac eleganckich eufemizmow i bawic sie w salony eksperymentow - ale tak naprawde jest to prymitywna praktyka dzikusow jaskiniowych i zbojow prymitywnych, ktorym sie wydaje, ze maja monopol na drenowanie waluty, ktora nie ma zadnej wartosci, bo niczego nie reprezentuje.
  Handlowanie walutami to nie tylko przestepstwo ekonomiczne. To rozboj zglodnialej watahy dzikich wilkow.
  A zeby mozna zyc z przestepstwa bezkarnie - nalezy przestepstwo zalegalizowac.

  Efekty tej radosnej dzialnosci prymitywnych zbojow sa przerazajace: bo w nowoczesnej ekonomii "eksperymentu" oplaca sie tylko rozboj i kanibalizm: a najwiekszym rozbojem jest niszczenie bezrozumne naszej planety - kopanie w ziemi dla zysku i mordowanie ludzi - tez dla zysku.

  No wiec najwieksze zyski finansowe (ale nie ekonomiczne) przynosza niszczace wojny, rabunkowe odwierty, prywatne wiezienia, handel ludzmi (zywymi i pol-zywymi - na nerki i inne podroby), handel kobietami, dziecmi i... zarciem.
  Bo wszystko co bylo zakazane - jest teraz legalne: Skazenie ziemi i wody, bombardowanie i leczenie toksynami zatrutej ludnosci. .

  A zeby miec wiekszy zysk z produkcji zywnosci, to trzeba "wzmocnic' technologie - najlepiej chemia i sztucznie zwiekszac produkcje i reklamami napedzac sztucznie popyt..
  Zeby leczenie przynosilo zyski, potrzebny jest staly naplyw ludzi chorych. Farmacja i o to zadbala.

  I tak zrobilismy diabelskie kolo, zamieniajac planete w jedno wielkie zerowisko dla szakali.
  Mozna to nazwac nawet swego rodzaju "eksperymentem". Jak ktos chce byc bardzo elegancki.

  Skutki gwaltu na naszej planecie nie dadza na siebie dlugo czekac.
  Symbolem bedzie najwieksza mafijna rodzina tego padolu:
  Bill Clinton umiera na AIDS a jego zona moze sobie teraz wsadzic w ten chory zadek wszystkie skradzione waluty.

  Na Zachodzie nie tylko pieniadze sa bezwartosciowymi papierami. Takie same sa dyplomy wszelkich ekonomistow od siedmiu bolesci, ktorzy za falszywe pieniadze, pisza falszywe raporty na temat falszywej ekonomii..

  Zakala spoleczenstw staly sie dystrybutory pieniedzy - czyli banki.
  Zeby i banki mialy zysk, nalezy zalegalizowac lichwe: prawnie, etycznie i religijnie zabronione przestepstwo.

  Najwiekszym wrogiem lichwy jest islam i religia katolicka. Chrystus w Ewangelii stanowczo potepia lichwe, co katolikom jednak nie przeszkadza korzystac ze zbojeckich uslug.
  Religia katolicka zostala juz rozrzedzona - zazydzona, a islam sie nie daje.

  Walka jest na smierc i zycie. A wlasciwie na smierc: Jak dotad zamordowano na Bliskim Wschodzie ponad 4 miliony wyznawcow islamu- wrogow lichwy.
  W naszym przestepczym swiecie , nie nazywa sie to ludobojstwem.
  (Ludobojcami byl Kadafii, Husejn, no i Miloszewicz - ktorzy nie chcieli wprowadzic lichwy. Ludobojca jest Baszar Al -Assad - ktory tez nie lubi lichwy).
  A teraz dzielny Zachod pojdzie mordowac chinskich ateuszow komunistycznych , ktorzy tez nie wierza w lichwe.

  I tylko jednokomorkowce -pelzaki z Zachodu pyskuja na socjalizm i gospodarke planowa.

  Byl taki kogut, co szedl na zarzniecie - i noz w zebach trzymal...
 • @Tiamat 09:48:05
  "pelzaki z Zachodu pyskuja na socjalizm i gospodarke planowa."

  Ciężko żeby nie pyskowali jeśli mają to wszystko u siebie w postaci jednego wielkiego eurokołchozu, który zaczyna się topić we własnym szambie.

  A co do socjalizmu to myślę, że stoją za nim banksterzy, którzy sponsorują czerwone partie (czyli te podnoszące podatki do patologicznych rozmiarów) odbierające ludziom pieniądze i napędzające ich w sieci niewoli finansowo-kredytowej zastawionej przez banksterów. Mechanizm prawie doskonały. Jeszcze dodać media z ich praniem mózgów i będzie "perfecto" :-/

  A że do PRL-u banksterzy mieli ograniczony dostęp, to i było w nim mniej czerwono niż w eurokołchozie.
 • @detektywmjarzynski 03:59:41
  "wypociny Rothschilda". -
  --- No tak. On mówi: "Płyniemy po nieznanych wodach i niemożliwe jest przewidzenie konsekwencji...".
  I wygląda to na... konsekwencje właśnie.

  "... dr. Mathias Rath". -
  --- Bardzo ważna wypowiedź (tłumaczenie polskie)
  Zamieściłem kiedyś film z wypowiedzią dr. M. Ratha.
 • @ Autor
  "W walce z deflacją kraje takie jak Szwecja, Szwajcaria czy Japonia zastosowały ujemne stopy procentowe."

  Ale się narobiło - lichwa ujemna! ;-)))))) Wiem, wiem chodzi o oszczędzanie, a nie oprocentowanie kredytów :-(
  Dziwne - każde z tych państw ma swoją walutę - inna sprawa czy suwerenną, ale o tym najlepiej chyba będzie wiedział pan Rothschild (jej, nawet w nazwisku ma czerwono...)

  5*

  Ukłony
 • @kfakfa 06:14:51
  "..., wyczekiwane od lat trzęsienie ziemi zacznie się od Deutsch Bank". -

  --- Trudno mi powiedzieć. W czerwcu 2008 roku kryzys banków zaczął się w USA.
 • @Tiamat 09:48:05
  "Odkad pieniadz stal sie towarem, padla gospodarka, bo nie oplaca sie inwestowac w infrastrukture, budowanie mostow i transportu, szkol, szpitali,...". -

  Porządnie to Pani ujęła. Aż się prosi o publikację w formie notki.
  Pociągniemy problemy ekonomiczne; po północy będzie (świetne) tłumaczenie ikulalibala, a potem Pani wypowiedź (notka o J. Stalinie poczeka).
 • @Jasiek 11:13:26
  "Ale się narobiło - lichwa ujemna!". -

  --- Obligacje 10-letnie(!!!) w Niemczech przyniosły straty oszczędzającym. Coś niesamowitego!
  Jest jeszcze sprawa, czy żydowscy banksterzy są związani z kolorem czerwonym i ewentualnie, w jakim stopniu.
  Mało się u nas mówi, że przodująca gospodarka świata jest w Chinach, tj. w Chińskiej Republice Ludowej, gdzie rządzi Komunistyczna Partia Chin.
  Dość długo byłem przekonany, że nasz socjalizm realny musiał upaść, bo wyczerpały się środki na podtrzymanie tamtej gospodarki. Przykład Chin wskazuje na coś innego.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 11:38:04
  Widzę to tak:

  "Mało się u nas mówi, że przodująca gospodarka świata jest w Chinach, tj. w Chińskiej Republice Ludowej, gdzie rządzi Komunistyczna Partia Chin."

  W gospodarce mają już wolny rynek, który przypomina w wielu wypadkach "wolną amerykankę" nawet, o czym wspominał Szanowny Bloger Jan Paweł.

  "Dość długo byłem przekonany, że nasz socjalizm realny musiał upaść, bo wyczerpały się środki na podtrzymanie tamtej gospodarki. Przykład Chin wskazuje na coś innego."

  W okresie Gierka zaczęło się pogarszać przez podwójną pętlę zaciąganą nam przez Zachód i ZSRR oraz najprawdopodobniej sabotaż, a za Jaruzelskiego to co zostało z rezerw poszło na utrzymanie armii. No i wszystko się skawaliło. Nie wiadomo też do końca co ustalił Jaruzelski na spotkaniu z Rockefellerem w NY w 1985... Intuicja podpowiada mi, że na wypiciu kawy raczej się nie skończyło :-(

  "Przykład Chin wskazuje na coś innego."

  Może dobrym przykładem będzie porównanie uwolnienia gospodarki w Chinach do okresu kiedy w Polsce wprowadzono tzw "Ustawę Wilczka". Cała Polska zmieniła się wtedy w targowisko i nagle zabrakło.... deficytów :-) Cud! Cud! Normalnie cud! :-) I to centralnie zaplanowany ;-)

  Oczywiście potem nastało "schładzanie", które nie nastąpiło w Chinach. I u nich cud ciągnie się dłużej.

  Stokrotnie odwzajemniam pozdrowienia.
 • @Jasiek 11:54:35
  Pokemony ekonomii

  Sa pewne zasady w przyrodzie, w tym i w ekonomii, ktorych przeskoczyc sie nie da bez uszczerbku dla przyrody.
  Ja mam na mysli glownie gospodarke planowaa do tego potrzebny jest zespol kontroli panstwowej. Taki zespol istnieje nie tylko w komunistycznych Chinach. (Plany 5 letnie)
  W Niemczech zaklady planuja dzialalnosc nie na dwa, a 20 lat do przodu.
  Planowana gospodarke miala tez Japonia - teraz ja wszy oblazly, ale wierze, ze sobie dadza w koncu rade.

  Jesli juz istnieje jakies panstwo, to musi byc jakies centralne zarzadzanie, bo inaczej po cholere placimy podatki i skladamy zarobione pieniadze do wspolnej kasy na rozne rzeczy na papierze a potem sie okazuje, ze kartki poginely bo prywaciarze zza morz i oceanow rozkradli panstwowa kase.

  Planowana gospodarka musi byc dostosowana do potrzeb i mozliwosci mieszkancow.
  Czy w Polsce wiadomo jak bedzie kraj wygladac za 10 lat? Zapytajcie Dude, Macierewicza, kuchte Szydlo czy awanturnice Pawlowicz.
  (Wszystko co wiemy to te 2% Pkb na obce firmy zbrojeniowe.)

  Ile dzieci sie narodzi w nastepnej dekadzie? - ile potrzeba bedzie szkol, szpitali, opieki spolecznej? Ile potrzeba bedzie swiezego mleka?
  Gdzie znajda zatrudnienie zywiciele rodzin?
  I w jaki sposob zapewni sie wykarmienie narodu?

  Przeciez na przykladzie USA widac wyraznie, ze wolno-amerykanka dziala tylko dla 1% spoleczenstwa!
  Obecnie, oficjalne dane podaja, ze w USA jest 94 miliony bezrobotnych!
  Wszystkich mieszkancow jest 350 milionow! To przeciez drugi Bangladesz.
  W USA planuje sie tylko wojny i najazdy.

  W jaki sposob planuje sie tak zwana "nadbudowe"?
  Wedlug Oskara Lange, to duchowy i kulturalny rozwoj spoleczenstwa.
  Wiadomo juz, ze komercyjna edukacja sie nie sprawdza (ostrzegal juz Arystoteles) poniewaz reprezentuje prywatne interesy wlasciciela instytucji nauczania i bardzo czesto nie ma zadnego odniesienia do potrzeb calego narodu. (Najlepszym przykladem w Polsce jest idiotyczna ilosc roznych podrecznikow np. do matematyki, ktore maja przyniesc zysk wydawcy ale nie uczniowi)
  Dla nas pojecie 'socjalizmu' jest bardzo negatywne a przeciez gospodarka mieszana panstw skandynawskich sie sprawdzila.

  Jesli chinski milioner odbudowuje na wlasny koszt calutka wies, w ktorej sie urodzil, a ktora to wies nie miala ani swiatla ani wodociagow ani drog - to ten milioner tak to tlumaczy:
  "Oddaje spoleczenstwu to, co od spoleczenstwa dostalem. Zostalem milionerem tylko dzieki temu, ze spoleczenstwo mi placilo za moje uslugi; bez tego spoleczenstwa nie moglbym zarobic ani pol juana. Moim obowiazkiem jest zwrocic pomoc moim ludziom, bo pomogli mi zostac bogatym".
  Kiedy Putin przeznaczyl z kasy publicznej ponad miliard dolarow na odnowienie Balszoj Teatru, to nie dlatego, ze zyski z tego teatru maja byc przeliczane na dolary i maja sie zwrocic do kasy..
  ( Kupujemy nowe auto nie po to, zeby miec zysk finansowy ale zeby miec komfort transportu)
  Duchowych i kulturowych wartosci narodu nie da sie przeliczyc na zadne pieniadze.
  Potencjal narodu jest w potedze umyslu i serca przekazywany pokoleniom.
  I to tez powinno byc planowane i wliczone w koszta rozwoju narodu.
  Nie kazdy czlonek spoleczenstwa moze byc biznesmenem, artysta, geniuszem czy przywodca.
  Ale dla kazdego powinno byc miejsce w tym spoleczenstwie.

  I tego nie zaplanuje ani soldateska, ani handlarz broni, ani sprzedawca frytek, czy uliczny rapper.

  Sankcje przeciwko Rosji ubily gospodarke Unii ale bardzo pomogly Rosji budowac gospodarke narodowa. Putin przygladal sie ekonomii Singapuru i podgladal on i jego zespol pare innych ekonomii.
  Doszlil do wniosku, ze Rosja sprobuje chinskiej drogi. Na razie Rosjanie rozpracowuja plany rosyjskiej ekonomii.
  Tak robi wlodarz, ktoremu kraj powierzyl i wlasny majatek i administrowanie pieniedzmi podatnika.

  Chiny nie potrzebuja kosztownych, kretynskich, idiotycznych, skorumpowanych wyborow.
  Finlandia nie potrzebuje zadnych prywatnych szkol.
  Szwajcaria nie potrzebuje floty rybackiej.

  Chce przez to powiedziec, ze kazde suwerenne panstwo powinno miec szanse planowania i prowadzenia takiej gospodarki jaka jest dla tego panstwa odpowiednia i osiagalna.
  Singapur nie moze uprawiac bawelny ani zboza. Szwajcaria nie potrzebuje floty i odwiertow naftowych. (Ma darmowa energie, ktora jej zbudowal Polak - Gabriel Narutowicz. W Szwajcarii jest bohaterem narodowym.
  W Polsce go zamordowali... Polacy..)

  Tymczasem Amerykanom sie ubzduralo, ze kazde panstwo musi sie bic i zarzynac amerykanska bronia a w przerwazch posilac w McDonald's ach.

  Sa takie panstwa, ktore w to uwierzyly.
  Polska jest krajem 3-go swiata. Uwierzyli tubylcy w zachodnie swiecidelka i za blyszczace koraliki placa zlotem i bogactwem polskiej ziemi.

  Dlatego uwazam, ze wielkie wyswiechtane hasla i para- naukowe pustoslowie nikomu jeszcze nie przynioslo ani harmonii spolecznej ani dobrobytu.

  Najwieksza ekonomia swiata?: Ponad 94 mln bezrobotnych

  Record 94,708,000 Americans Not in Labor Force; Participation Rate Drops in May

  http://cnsnews.com/news/article/susan-jones/record-94708000-americans-not-labor-force-participation-rate-drops
 • @Jasiek 11:54:35
  "W okresie Gierka zaczęło się pogarszać...". -

  --- Było to odczuwalne od 1978 roku. Jakie były przyczyny? - Kilka. W sumie Solidarność rozmontowała system. Trudno mi to widzieć inaczej, gdy widzę, iż dzisiaj obok bogatych i bardzo bogatych ludzi istnieje tyle biedy, a chorzy (widzę to z okna) czekają po kilka godzin, by zapisać się na wizytę lekarską.
  Socjalizm zakończył swój żywot brakiem towarów i robotniczymi buntami. A jaki będzie (nadchodzący) koniec obecnego kapitalizmu? - Nie wiemy...

  Pozdrawiam Pana.
 • @Tiamat 14:00:00
  "Planowana gospodarka musi byc dostosowana do potrzeb i mozliwosci mieszkancow". -

  --- W III RP rząd zaplanował(?) i wybudował 'orliki' i wystawne stadiony. Nie mam natomiast pojęcia, czy rozwałka stoczni, kopalń i hut odbywała się w sposób planowy.
 • @zygmuntbialas 16:35:12
  Kiedys w Polsce wymyslili ( i to jeszcze przed wojna), ze skoro mamy dostep do morza - to mozemy miec i stocznie, a w tej stoczni budowac okrety.
  A ze mielismy i wegiel, to budowalismy kopalnie.
  Prawda jest, ze nie mielismy rudy zelaza, ale bardzo potrzebowalismy duzo zelaza do konstrukcji i rozbudoway kraju. No to zaplamnowalismy, ze bedziemuy wymieniac wegiel na rude z Krzywego Rogu.

  A ze w hucie i w stoczni nie moze pracowac byle kto - to wyksztalcilismy kadre techniczna, zeby mial kto prowadzic produkcje i utrzymywac zaklad pracy w ruchu..
  (PiS zamknal stocznie - teraz sie odgraza, ze ja uruchomia - az mnie fantazja ponosi, kto bedzie te stocznie odbudowywal: juz widze Kukiza na miotle i Macierewicza na leopardzie z demobilu, Ziobro i Trybunal Konstytucyjny w zarzadzie stoczni. A pan Walesa pisze pamietniki: "Moje skucesy stoczniowe". )

  Potrzebowalismy duzo ludzi do pracy, to namawialismy chlopow, zeby zostali robotnikami. A ich dzieci ksztalcily sie w miescie i zostawali inzynierami , nauczycielami itp. Byla to taka planowana synchronizacja rozwojowa; przybysze ze wsi tez musieli gdzies mieszkac, wiec mielismy planowana gospodarke mieszkaniowa itp.

  Rozwalka stoczni zas i kopaln w III RP, byly spontaniczne z odrobina entuzjazmu, bo wiadomo, ze jak sie zniszczy przemysl to sie zniszczy tego burzuja robotnika, co mu sie zachcialo zwiazkow zawodowych i ciagle jakichs podwyzek i udogodnien: a to gierkowska sobota, a to 13 pensja, to wczasy rodzinne; wszystko to nie dba o dobro kapitalisty - a wrecz jest wrogiem kumulacji kapitalu. W koncu niepotrzebne sa stocznie, skoro mozna zyc z kapitalu i przesuwac pieniadze z jednego miejsca na drugie...

  Wiec metoda starego bacy, polski robotnik siedzial na drzewie i pilowal galaz na ktorej siedzial, a pod drzewem stal Walesa i zachecal, zeby rznac.
 • Jest odzew w patriotycznych kręgach w kraju na moje „ostrzeżenie o burzy ".
  Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej umieściło moje ostrzeżenie na swoim portalu opatrując je swoim komentarzem

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/22/ostrzezenie-przed-prowokacja-ciamossad-na-terenie-polski-przeciw-rosji/

  Przypomnę , iż artykuł pierwotnie opublikowany został na rosyjskiej platformie społecznościowej KONT, skąd został dalej puszczony na chińskie i arabskie portale :

  https://cont.ws/post/351223

  Niestety nie znam reakcji rosyjskich mediów i służb bezpieczeństwa na ten artykuł . Nie ma się zresztą co dziwić , bowiem służby działają tajnie.

  Po tym co napisał AdNovum we wstępniaku , w tym przytoczone przez niego wypowiedzi Macierewicza coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że sygnalizowana przeze mnie sprawa jest bardzo poważna.


  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/08/22/wojna-domowa-na-ukrainie-22-08-2016r-544-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-1/#comment-114525
 • @zygmuntbialas 16:35:12
  "
  --- W III RP rząd zaplanował(?) i wybudował 'orliki' i wystawne stadiony"

  Wybudowano ponad 2600 orlików teraz ponad połowa z nich wymaga kapitalnego remontu na które gminy nie mają kasy więc będziemy oglądać stopniową dewastację tych stadionów aż do całkowitego zrujnowania.
 • @zygmuntbialas
  ''Nie zjem to ponadgryzam''
  http://sport.bild.de/olympia/medaillenspiegel/
  1. 2. 3....5
  4 to Rosja :)))
 • @Tiamat 17:29:45
  Jako krótki komentarz:
  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/14079492_541987425993096_5825185618961407966_n.jpg?oh=a0a088f13ca722bc9597151febe4f49c&oe=585EDAFF&__gda__=1481969014_314a85e5d9567482cc38772dc0e8d485
 • @Tiamat 14:00:00
  Ufffff..... ale mi Pani przygrzała odpowiedź :-) Dziękuję.
  Widzę, że poruszyła Pani dużo wątków - czasem moim zdaniem z zupełnie innych szufladek. No to odpowiadam i ja :-)

  "Jesli chinski milioner odbudowuje na wlasny koszt calutka wies, w ktorej sie urodzil, a ktora to wies nie miala ani swiatla ani wodociagow ani drog - to ten milioner tak to tlumaczy:
  "Oddaje spoleczenstwu to, co od spoleczenstwa dostalem. Zostalem milionerem tylko dzieki temu, ze spoleczenstwo mi placilo za moje uslugi; bez tego spoleczenstwa nie moglbym zarobic ani pol juana. "

  No właśnie :-) a nieraz słychać głosy żeby milionerom odbierać pieniądze w postaci podatków o wyjątkowo dużej progresji. Chińczycy tego nie robią i milionerzy odnawiają wioski. Czyli wolny rynek oparty o zasady szacunku dla bliźniego, dobra wola i brak centralnego planowania wydatków milionerów.

  "W Niemczech zaklady planuja dzialalnosc nie na dwa, a 20 lat do przodu."

  ZAKŁADY :-) Wątpię aby ktoś na szczeblu centralnym w państwie myślał o doprowadzeniu planu do każdego stanowiska pracy. Zarówno w Niemczech jak i w Japonii.

  "Jesli juz istnieje jakies panstwo, to musi byc jakies centralne zarzadzanie, bo inaczej po cholere placimy podatki i skladamy zarobione pieniadze do wspolnej kasy na rozne rzeczy..."

  Zgadza się. Ale ograniczone do stanowienia prawa i inwestycji o poziomie strategicznym. Składamy się na wojsko, policję, sądy, część służby zdrowia i szkół. Ale już planowanie produkcji samochodów i komputerów na szczeblu centralnym to moim zdaniem paranoja. Zadaniem państwa jest zapewnić ochronę interesów własnych obywateli i firm. Robić to powinno poprzez tworzenie prawa. Ale prostego i skutecznego. W tym podatkowego rzecz jasna.

  "Ile dzieci sie narodzi w nastepnej dekadzie? - ile potrzeba bedzie szkol, szpitali, opieki spolecznej? Ile potrzeba bedzie swiezego mleka?
  Gdzie znajda zatrudnienie zywiciele rodzin?
  I w jaki sposob zapewni sie wykarmienie narodu?"

  Zapewniam Panią, że wystarczy nie przeszkadzać i wszystko będzie dobrze. Tzn u nas nie będzie, bo szczebel centralny zawalił sprawę na amen poprzez ustanowienie patologicznego prawa i patologicznie wysokich danin. PIT, CIT, ZUS, KRUS nie zostały utworzone przez prywatnych przedsiębiorców. VAT to w zasadzie tylko patologia. Ustawa o działalności gospodarczej to druga patologia. A jak się doda do tego, to o czym Pani tak trafnie napisała, że pieniądz stał się towarem (jestem za nacjonalizacją banków) to już mamy tragedię.

  "Chce przez to powiedziec, ze kazde suwerenne panstwo powinno miec szanse planowania i prowadzenia takiej gospodarki jaka jest dla tego panstwa odpowiednia i osiagalna."

  Nie wiem jak jest tak do końca w innych państwach, ale u nas skala patologii jakie wymieniłem w komentarzu do poprzedniego cytatu, świadczy o tym, że ta patologia to nie może być przypadek i powinniśmy porzucić wszelkie nadzieje zmiany na lepsze jeśli nie przeprowadzi się u nas LUSTRACJI.... inaczej w Polsce nie wypali ani socjalizm, ani kapitalizm, ani ich najbardziej racjonalne połączenie...

  Ale zaraz... Szanowny Autor, tytuł wpisu.... Czy my już aby nie za bardzo trollujemy ;-)

  Ukłony
 • @ All
  "Niemcy szykują się do wojny?"

  Mam nadzieję, że przed wojną uratuje nas.... infiltracja wszystkiego przez ruską agenturę. Oby wtyki były gdzie trzeba i na czas zadziałały. Szachisty przygotują sobie obronę lub sprytny unik (no bo to chyba o wojnę z Szachistami chodzi... (?) ) i wojna spali na panewce.
  Aaaaa! już mi się przypomniał przykład "infiltracji biernej" (termin wymyśliłem na poczekaniu ;-) ) Polski, czyli jakby nie patrzeć natowski, kontyngent w Afganistanie przesyłał dane do Polski przez satelitę.... Gazpromu :-) Ale klimat! :-DDDDDDD
  Myślę, że takich kwiatków jest więcej.
 • @Jasiek 22:16:50
  Hm...a po co rząd, parlament itd. skoro już zostanie ustanowione porządne prawo? Bo ciągle u nas stanowią to prawo i stanowią, ponad 25 lat stanowią i stanowią a może byłoby lepiej i szybciej, jakby wzięli gotowe prawa np. ze Szwajcarii?
  Jesli więc rząd, prezydent, parlament, już po ustanowieniu porządnego prawa i tu cytat z Twojej wypowiedzi "Składamy się na wojsko, policję, sądy, część służby zdrowia i szkół." mają przekazywać te składki wojsku, policji itd., wydaje mi się, że do tego wystarczy niewielki departament?
  Następny cytat: "Zapewniam Panią, że wystarczy nie przeszkadzać i wszystko będzie dobrze." - tu dalej pytam - po co w Polsce prezydent, premier, rząd, parlament i setki tysięcy urzędników obsługujących te instytucje? Takie utrzymywanie ich, jak królową angielską?
  Jeśli bowiem będzie dobre prawo, wolny rynek a przedsiębiorcy będą mieli szacunek do bliźniego, to po co w Polsce senat, sejm, rząd itd a w Chinach KPCH?
 • @Tiamat 17:29:45
  "Rozwalka stoczni zas i kopaln w III RP, byly spontaniczne z odrobina entuzjazmu,...". -

  --- Entuzjazm prezentowali rządzący, a społeczeństwo? - Na pewno nie popierało, ale milczało. To milczenie przynosi teraz skutki...
 • @detektywmjarzynski 18:13:29
  "Jest odzew w patriotycznych kręgach w kraju na moje „ostrzeżenie o burzy ". -

  --- Tak, czytałem w Wierni Polsce Suwerennej, przeniosłem obszerny fragment na blog.pl.
 • @matterhorn 18:19:54
  Orliki - "... ponad połowa z nich wymaga kapitalnego remontu na które gminy nie mają kasy". -

  --- Można się było tego spodziewać, niestety.
 • @fretka 19:14:37
  "4 to Rosja :)))". -

  --- Szokujące zestawienie!
 • @lorenco 20:17:12
  "Polski rząd nie robi nic, aby uniemożliwić zagranicznym firmom drenowanie kapitału z Polski". -

  --- Niestety, smutna prawda...
 • @fretka 19:14:37
  Manipulacja ?

  * BILD streicht Russland wegen flächendeckenden Staatsdopings aus dem Medaillenspiegel. Die russischen Medaillen werden herausgerechnet, ohne dass andere Athleten aufrücken.
  http://sport.bild.de/olympia/medaillenspiegel/
 • @Husky 23:37:14
  "Manipulacja?" -

  --- Oczywiście, że manipulacja.
  Bild nie ma uprawnień do orzekania o dopingu.
  Już gazeta dała tyłka, gdy na początku stycznia br. przedstawiła zdjęcia z nocy sylwestrowej, rozpoczynając aferę z "gwałtami" na skalę co najmniej europejską.
  Aż mi wstyd za Niemców!
 • @Husky 23:37:14
  Są oficjalne wyniki z badań próbek rosyjskich sportowców na IO w RIO, wszystkie negatywne. Poszukaj sobie w necie, będziesz miał zajęcie intelektualna pokrako!
 • @lorenco 23:12:56
  "Hm...a po co rząd, parlament itd. skoro już zostanie ustanowione porządne prawo? "

  Prawo musi być wykonywane. Potrzebna jest władza wykonawcza. Są spory i przestępstwa. Potrzebna jest zatem władza sądownicza. Rzeczywistość się zmienia. Trzeba do niej dostosowywać też i prawo. Oczywiście przerost administracji to też patologia, ale w czasach gdzie nie ma się gdzie załapać, bo nie było lustracji i wszystko leży, ludzie lgną na posady państwowe zamiast zakładać własne firmy....

  Trzym się.
 • @lorenco 23:12:56
  "Jeśli bowiem będzie dobre prawo, wolny rynek a przedsiębiorcy będą mieli szacunek do bliźniego, to po co w Polsce senat, sejm, rząd itd a w Chinach KPCH?"

  Odpowiedź też można ująć inaczej. O tak:

  "Wróg nie śpi"
 • @fretka 19:14:37
  "1. 2. 3....5
  4 to Rosja :)))"

  Niech żyje bystrość... bo szczerze pisząc to nie skapnąłem się o co biega. Teraz już widzę. Ale krótkie szwabskie ch....ki..... !!!
  Gaz - stop. Ropa - stop. Import - stop.....

  Ukłony
 • @Jasiek 23:57:32
  Czyli mamy urzędników i właścicieli firm.
  Oczywiście urzędnicy sami na siebie pracują i właściciele firm także sami na siebie pracują. Wszyscy odprowadzają podatki do Skarbu Państwa i mamy sielankę...wszyscy mają szacunek do bliźniego, urzędnik do przedsiębiorcy i przedsiębiorca do urzędnika.
  A robol i tak na śmieciówce, co nie?
 • @Jasiek 00:06:35
  Niemiecka gazeta wymyśliła, jak pominąć fakt, że Rosja wyprzedziła Niemcy w Rio
  Redakcja niemieckiej gazety Bild wymyśliła oryginalny sposób prezentacji wyników igrzysk w Rio de Janeiro. Według dziennikarzy wydania czwarte miejsce pod względem liczby medali na Olimpiadzie zajęła reprezentacja Niemiec, a nie Rosji.

  Dziennikarze niemieckiej gazety "Bild" jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Rio oświadczyli, że ze względu na aferę dopingową oni nie będą uwzględniać nagród zdobytych przez rosyjskich sportowców. W ostatecznej wersji tabeli medalowej reprezentacja Niemiec za USA, Wielką Brytanią i Chinami zajmuje czwarte miejsce.

  Na publikację zwrócił uwagę wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin.

  „To jest właśnie ten przypadek, kiedy gazeta uważa swoich czytelników za idiotów. Z pewnością także o 1945 roku ci pismacy napisali, że ich kraj zajął honorowe II miejsce” — napisał wicepremier rządu w komentarzu do swojego wpisu na Facebooku.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160822/3746352/igrzyska-niemcy-rosja-bild.html
 • @lorenco 00:13:15
  "A robol i tak na śmieciówce, co nie?" -

  --- Kiedyś Ci napiszę na blogu lub privat, jak nauczyciel języka niemieckiego (W OPOLU!) spada do roli robola.
 • @lorenco 00:13:15
  "A robol i tak na śmieciówce, co nie?"

  Proszę o wyrażanie się z szacunkiem o pracowniku fizycznym.
  Bez istnienia ZUS (sorrry - chyba mam taki tik) wszystko będzie jak śmieciówka. Taka śmieciówka - vatówko - akcyzówka. Dla prezesa taka sama. I będzie git! :-)
 • @lorenco 00:23:01
  Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin o brukowcu Bild: "To jest właśnie ten przypadek, kiedy gazeta uważa swoich czytelników za idiotów". -

  --- I to jest słuszne spostrzeżenie :)

  Jeszcze dwa kolejne teksty o ekonomii, a potem o J. Stalinie :)
 • @zygmuntbialas 00:30:32
  Wczoraj, około południa, w stolicy mojego powiatu, przy budowie oczywiście zachodniego ( bo gdzieżby polskiego) marketu budowlanego, stracił życie 35-letni mężczyzna - prawdopodobnie został porażony prądem.
  Nauczyciel j. niemieckiego jak najbardziej w Polsce może spaść do roli robola. Robol, to pewien symbol obecnych czasów w Polsce.
  Każdy, nawet ten ze świecznika może spaść z wysoka do roli robola a czym z wyższego ramienia, tym upadek bardziej bolesny.
  Każdy człowiek, czy to nauczyciel, czy elektromonter, czy murarz, jest Polsce potrzebny! A nawet bezrobotny, aby paniusie w Urzędach Pracy mogły sobie kawkę parzyć:)
  A tu takie fajne zdjęcie:)
  https://pp.vk.me/c604726/v604726883/1a57/3aUrGZeslRo.jpg
 • @Jasiek 00:31:51
  Kiedyś byłem w pewnej firmie motoryzacyjnej w celu reklamacji, poszedłem do gabinetu właścicieli tej firmy, drzwi były otwarte, siedzieli sobie, popijali wódkę i patrzyli w monitor przemysłowy. Pracownik coś tam grzebał przy samochodzie i podczas swojej pracy miał język na wierzchu. A panowie przedsiębiorcy w rechot, patrzaj, robol robi minete renówce hehehehehehehe!!!
  Ja mam szacunek do "roboli".
  Nie mam przesadnego szacunku do "nieroboli"
 • @detektywmjarzynski 18:13:29
  Jeden z komentatorów volviak19 pod artykułem na WPS

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/22/ostrzezenie-przed-prowokacja-ciamossad-na-terenie-polski-przeciw-rosji/

  napisał swój komentarz . cytuję :

  volviak19 22 Sierpień 2016 o 23:14

  POLSKA MUSI WSPIERAĆ BIAŁĄ ROSJĘ, PONIEWAŻ DZIĘKI BIAŁEJ ROSJI PRZETRWAMY I ZWYCIĘŻYMY, NATOMIAST JEŻELI DAMY SIĘ SPROWOKOWAĆ PARCHOM Z USSRAELA- TO WSZYSCY ZGINIEMY!!!!

  Moja odpowiedź : tak Polska i Polacy muszą wspierać Rosjan i Rosję , bo faktycznie w przeciwnym razie wszyscy zginiemy, a z Nami zginą też nasze matki, ojcowie, żony i dzieci. Zginą również Żydzi, którzy zamieszkiwali na terenach Rosji i innych słowiańskich państw , w tym Polski, cytuję :

  Zachód / przyp. własna - USrael / nigdy nie odstąpił od swoich planów zniszczenia Słowian . Jeden ze współautorów projektu Harwardzkiego / przyp. własna -jeden z tajnych projektów CIA dot. zniszczenia Rosji/ Z. Brzeziński – na zamkniętym posiedzeniu powiedział:

  „Nowy Światowy Porządek się tworzy przeciw Rosji, kosztem Rosji i na ruinach Rosji. Nie ma wątpliwości, że Rosja wcześniej lub później zostanie rozbita i przejdzie do niebytu.”

  Specjalna część tego planu to los narodów słowiańskich, podobny do tego jaki był w hitlerowskim planie Barbarossa. Amerykanie w swym projekcie uwidocznili konkretne liczby. Totalna likwidacja 300 milionów Słowian, a wraz z nimi wszystkich Żydów. Tych najchętniej użyli w swym celu dla rozbicia oraz zniszczenia narodów słowiańskich, a potem czeka ich ten sam los. W procesie likwidacji Słowian dorobili się oni wielkich majątków, a tymi majątkami Władza Światowa nie będzie się chciała dzielić. Swoją rolę spełnili. Jest to w projekcie napisane w sposób jasny i niedwuznaczny, Żydzi są przeznaczeni na likwidację wkrótce za Słowianami.

  Źródło : https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23135

  Tak więc również Żydzi zamieszkali na terenach słowiańskich państw przeznaczeni są do likwidacji przez swoich pobratymców syjonistów.
 • @Husky 23:37:14
  Jasne, wojnę też wygrali ''inaczej'' :)
  Ech.., grzech się śmiać nad ubogimi.
 • @lorenco 00:23:01
  Fajny komentarz:
  Maciej Wasilewski
  23:03 22.08.2016 | 2
  Gdyby zignorowali także USA, bo to okupanci i Wielką Brytanię, bo okupanci i zdrajcy, to byliby na drugim miejscu po komunistycznych Chinach.
  Dodam jedynie, że Chiny też odpadają z racji swojego komunizmu. Wychodzi, ze Niemcy są na pierwszym miejscu.
 • @lorenco 00:53:04
  "Robol, to pewien symbol obecnych czasów w Polsce". -

  --- Zachodzi ogromna pauperyzacja społeczeństwa.
  I nie liczą się z człowiekiem. Zdaje się, nie da się już poprawić tego systemu w ramach III RP.
 • @detektywmjarzynski 02:29:53
  Z. Brzeziński: "Nowy Światowy Porządek się tworzy przeciw Rosji, kosztem Rosji i na ruinach Rosji. Nie ma wątpliwości, że Rosja wcześniej lub później zostanie rozbita i przejdzie do niebytu". -

  --- To już chyba przestaje być aktualne w sytuacji, gdy USA stają się bankrutem, a Rosja zacieśnia swe związki z Chinami i Iranem :)
 • @Jasiek 22:16:50
  Ja panu wcale nie mialam zamiaru przywalic. Wymieniamy opinie i staramy sie poprzec argumentami.
  Moj wpis, to jest uzupelnienie panskiego, no i troche "babski" punkt widzenia.
  Z praktyki znam kilka systemow , w ktorych przebywalam dluzej lub krocej.
  Teraz sie wybieram do jeszcze jednego systemu o ile cos przykrego sie nie zdarzy.

  Moje babskie i prawnicze odczucie jest takie:

  Rzady, ktore razaco lamia prawo - niszcza kraj.
  Spoleczenstwo popierajace bezprawie jest skazane na zaglade. Nie ma podstaw prawnych przetrwania.
  Kiedy, kiedys, pamietam w Anglii bylo bardzo wazne, zeby szanowac prawo i przepisy. I kazdy mogl sie powolac na swoje prawa bez wzgledu na stan posiadania..
  A i w PRL-u bylo do kogo sie poskarzyc: BHP-owiec, rada Zakladowa, Zwiazki Zawodowe, sekretarz partii, itp.

  Kiedys Prawo Uchodzcze dzialalo dla wszystkich jednakowo na calym swiecie.
  Kiedys angielskie "bobbies" (policja) nie musieli, a nawet nie mogli nosic broni.
  Nie bylo kamer na ulicach i bylo duzo bezpieczniej.

  Poszanowanie prawa dotyczy wszystkich dziedzin. A tymbardziej ekonomii.

  W Polsce ( i nie tylko w Polsce) teraz przepisy zastepuja prawo, co jest fundamentalnym, karygodnym przestepstwem. Tam gdzie przepisy sa wazniejsze od prawa- prawo przestaje istniec. Zaczyna sie bezprawie. Wiedzieli juz o tym starozytni. (niesmialo przypominam reformy Solona)

  Przykladem polskiego bezprawia jest np. Trybunal Konstytucyjny i jeden z pierwszych punktow konstytucji o wladzy wykonawczej i ustawodawczej i niezaleznosci sadow.

  Jak to jest mozliwe, ze minister sprawiedliwosci jest rownoczesnie prokuratorem?? Przeciez to faszyzm!
  Jak to jest mozliwe, ze konstytucja zabrania obalenia rzadu sila i przemoca a tymczasem pol sejmu leci obalac prezydenta sasiedniego kraju?. Nie bylo zadnego powodu, zeby obalac Janukowicza bo za pare miesiecy mialy byc wybory. Co to za rzad, niby demokratycznie wybrany ktory nie wierzy w demokratyczne wybory?
  Polski rzad. I slusznie.
  Ostatnie wybory w tamtym roku to byla podworkowa szmelcpaka odstawiajaca amerykanskie przedstawienie. Czysta blazenada. Doprawdy zalosne.

  W ramach tej milosci do wyborow, pomoglismy tez obalic Miloszewicza.
  Teraz pomagamy obalic Asada i do tego razem z Putinem.

  Przykladem przepisow niezgodnych z konstytucja sa umowy smieciowe i lekcewazenie prawa polskiego robotnika do platnego urlopu wypoczynkowego.
  Podzial dochodu narodowego tez jest okreslony w Konstytucji.
  A nasze kolejne rzady za Pilsudskim powtarzaja 'Konstytucja -prostytucja'.
  Reformy Okraglego Stolu byly zamachem stanu. Nikt nie poszedl do wiezienia.
  Polacy z natury nie szanuja prawa a i czesto go nie znaja.

  Polska przypomina samolot ktoremu w czasie lotu rozkrecono wszystkie srubki.
  Klopot w tym, ze stalo sie to za zgoda i z wielkim entuzjazmem tlumow.

  Gdzie byli prawnicy przy Okraglym Stole????
  Kazda zmiana konstytucyjna powinna byc sprawdzona z konstytucja.

  Gdzie byl ten idiotyczny, kosztowny trybunal konstytucyjny jak Radek Sikorski wysylal polskie wojsko na awantury wojenne, ktore w zaden sposob nie byly wojnami obronnymi?. Byly nawet niezgodne z Paktem NATO ale to juz nikogo nie obeszlo.
  Kto i kiedy probowal ukarac obca agenture, ktora dziala na szkode Polski i Polakow?
  Kto pilnuje podstawowych praw czlowieka w Polsce?
  Gdzie jest jakiekolwiek prawo, ktore chroni Piskorskiego? Przeciez Konstytucja i trybunal powinie go obronic!!

  Nic dziwnego, ze Pisludski bezpiecznie lezy na Wawelu i pol Polski przynajmniej go kocha nad zycie.

  Polacy nie znosza poszanowania prawa bo to ogranicza ich wolnosc osobista i szanse na oszustwa i manipulacji.

  Klasycznym przykladem jest tragedia smolenska.
  Znamy przeciez winowajce i to juz od 9 kwietnia 2010.
  Ale do tej pory nie rozpoczelismy sledztwa kryminalnego!! nam prawo jest nie potrzebne. Wystarcza amatorskie raporty pisane na kolanie.

  Dlaczego do tej pory nie prowadzi sie sledztwa ani w sprawie tragedii CASA pod Miroslawcem, ani smierci polskich generalow?.
  Ktory paragraf polskiego prawa pozwala Polakom na okupwanie zbrojne innych panstw: 15 lat w Afganistanie, tyle samo w Kosowie, i najnowsze awantury w Iraku i Kuwejcie?? Na Donbasie i w Syrii.
  Czy my wiemy ile nas kosztuje wojna w Afganistanie???

  W takim bajzlu i przyzwoleniu spoleczenstwa na lamanie wszystkich mozliwych praw, umow miedzynarodowych, polskiej konstytucji, Deklaracji Praw Czlowieka itp itd. my mamy jeszcze odwage dyskutowac fiskalna polityke rzadu???
  Wedlug czyjego widzi-mi-sie?

  Jak w ogole mozemy dyskutowac gospodarke kraju z przestepcami, ktorzy dorwali sie do panstwowej kasy jak do swojej kieszeni???
  Jak w ogole rozmawaiac z durniami, ktorzy sprowadzaja obce wojska na teren naszego kraju za straszliwe pieniadze podatnika i oddaja Polske pod kontrole obcej soldateski?
  Gdzie w konstytucji pisze, ze polska ma placic 2%PKB na cudza armie? Ani Niemcy ani Francja i Wlochy sie nie zgodzili. My w pierwszym szeregu.
  Czy Polacy nie wiedza, ze amerykanskie wojsko ma immunitet i ze polskie wladze zgodzily sie, zeby obce wojsko bylo bezkarne na terenie Polski?

  Czy Polakom rozum odjelo, ze nie wiedza, ze to co sie stalo w Jugoslawii moze stac sie w Polsce?

  Na koniec jeszcze sprawa uchodzcow.
  Jest prawo, ktore Polska podpisala, ze nie wolno napadac na inne kraje.
  Polska napadla. Pomoglismy przepedzic ludzi z ich wlasnych domow.
  Jest prawo, ktore Polska podpisala o opiece nad tymi, ktorych wypedzilismy z ich wlasnych dopmow. . Tak sie polskimi uchodzczami opiekowaly narody swiata w latach 80-tych.

  To co Polacy opowiadaja o uchodzcach nadaje sie i do kryminalu i do domu wariatow..
  To my napadlismy na Serbie ale Serbom nie wolno bylo dawac azylu w Polsce, natomiast mordercom serbskich i rosyjskich rodzin - mimo, ze muzulmanie - dawalismy schronienie (ponad 100 000) bandytow z Kosowa i Czeczni ktorych Polska humanitarnie przygarnela.
  Jakim prawem Polska uznala bandyckie 'panstwo' w serbskim Kosowie? Kto Polsce i Polakom dal to prawo????
  I kto namowil durnowatych Polakow, zeby w pare lat pozniej opowiadali o "integralnosci granic"???

  Trybunal w Hadze juz dawno uniewinnil Serbow i Miloszewicza i Karadzicza ale Polacy - bracia - Slowianie nie kwapia sie z przeprosinami.

  Gdy chodzi o nasze relacje z sasiadami, to zlamalismy juz wszystkie mozliwe prawa gdy chodzi o nasz stosunek i do Rosji i do Ukrainy.
  Polakowi na slowo "prawo" noz sie w kieszeni otwiera.

  No wiec teraz od czego zaczniemy dyskusje na temat polskiej gospodarki?

  Ja mam tylko jedno zastrzezenie do pana argumentow:

  "Zapewniam pania, ze wystarczy nie przeszkadzac i wszystko bedzie dobrze."
  To wlasnie, co robimy: nie przeszkadzamy Polakom krasc traktorow i drogich samochodow z Niemiec, i nie przeszkadzamy (nie) rzadowi okradac podatnika.

  O ile zgadzam sie, ze ekonomia mieszana tzn. panstwowa interwencja w budowe i uzywanie infrastruktury, opieke spoleczna oraz wspolna wlasnosc uslug komunalnych oraz poszanowanie wlasnosci prywatnej w tym biznesow - to prywatne przedsiebiorstwa (i tu wspomnialam niemieckie przedsiebiorstwa) tez musza miec swoje planowanie.
  Ja nie pisalam o panstwowym planowaniu ilosci komputerow. To nie moja paranoja.

  Ale porobilo sie teraz na Zachodzie tak, ze tzw. car - yardy, punkty sprzedazy samochodow calymi miesiacami czekaja z rozpacza na klientow. Podaz przekroczyla popyt. Zwlaszcza na duze auta.

  To samo sie stalo po deregulacji i bankow i rynku nieruchomosciami.
  Wiec nie splycajmy problemu do ilosci komputerow na rynku.
  Nadprodukcja ropy moze spowodowac kolejny konflikt zbrojny.

  Prywatne korporacje juz dawno zapomnialy o jakichkolwiek prawach i konstytucjach.
  Monsanto rozlazlo sie po swiecie. GMO tez. I gaz lupkowy, ktory niszczy planete. I odwierty glebinowe. I prywatne wojny, ktore skazaja teren i powoduja choroby popromienne. I narkotyki. I handel bronia.
  I handel ludzkimi organami. I obcy inwestorzy.
  Wystarczylo nie przeszkadzac.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 12:52:48
  "Rzady, ktore razaco lamia prawo - niszcza kraj. Spoleczenstwo popierajace bezprawie jest skazane na zaglade. Nie ma podstaw prawnych przetrwania". -

  --- Przeczytałem z uwagą Pani komentarz :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej