Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na świecie - 23.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Obama wielokrotnie twierdził, że żadnego kryzysu nie ma, że kryzys zakończył się dzięki wysiłkom mądrych bankierów, zarządzających FED. Okazuje się, że żadnego 'mądrego zarządzania' nie ma.

ROTHSCHILD: NA EKONOMICE ZACHODU PROWADZĄ NIEBEZPIECZNY EKSPERYMENT - to tytuł felietonu Rusłana Ostaszko, przedstawionego na poniższym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=4JPaaUiwE5Q

Przekład z języka rosyjskiego:

Odnoszę się sceptycznie do konspiracyjnych teorii, jeśli nie są poparte faktami. Ale jeśli fakty są, gotów jestem rozpatrywać najdziwniejszą i niemodną 'konspirologię'.I właśnie z tego punktu widzenia gotów jestem omówić raport lorda Rothschilda dla swych inwestorów. Wiedzieliście, że fundusze Rothschilda mają inwestorów? - Chciałoby się obejrzeć listę osób i organizacji, których finansami zarządza Rothschild. Ale to temat dla innej 'pięciominutówki' *

Wracajmy do faktów. Wierzycie czy nie w istnienie cieniowych centrów wpływu na światową politykę i ekonomikę, to jest jeden fakt, z którym nie można się spierać: dochodowość Rothschild Investment Trust, którym zarządza Jakub Rothschild od 1988 roku wynosiła 2000%, co wyprzedza pozostałych konkurentów i zmusza do konstatacji, że zarządzający doskonale zna się na światowej ekonomice albo wywiera na nią silny wpływ. Najprawdopodobniej ma miejsce jedno i drugie.

 

 

Niedawno wyciekł dla prasy tekst listu Jakuba Rothschilda, w którym prezentuje swym inwestorom opinię na temat światowej ekonomiki [przypis ZB - przekład na język polski]:  //zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/22/co-sie-dzieje-na-swiecie-22-08-2016/  Pesymistyczną opinię. Kiedy takie opinie prezentuję ja albo inni patriotyczni publicyści, to zaraz znajdują się liberalni komentatorzy, którzy mówią nam, że z amerykańską ekonomiką wszystko jest w porządku, problemów nie ma, dolar jest wieczny, a FED jest wszechmogącą strukturą, mogącą jednym pociągnięciem pióra rozwiązać każdy ekonomiczny problem USA.

A kiedy poglądy na zachodnią ekonomikę wyraża lord Rothschild, wszyscy ostrożnie milczą. A przecież on nie jakiś 'watnik' ** - prawda? Rothschild mówi straszne rzeczy, na przykład to, że centralne banki zachodnich państw prowadzą bezprecedensowy eksperyment na największych ekonomikach planety i nikt nie wie, jakie będą konsekwencje tego eksperymentu. Pomyślcie! - Jakub Rothschild de facto twierdzi, że ci, którzy zarządzają zachodnimi ekonomikami nie wiedzą, co robić i że oni improwizują. Nie mają planu, określonego modelu ani sprawdzonego schematu. Prowadzą eksperyment, polegający na wpompowywaniu dużych ilości tanich pieniędzy, wziętymi z powietrza.

Prezydent Obama wielokrotnie twierdził, że żadnego kryzysu nie ma, że kryzys zakończył się dzięki wysiłkom mądrych bankierów, zarządzających FED. Okazuje się, że żadnego 'mądrego zarządzania'  nie ma - jest eksperyment daleki od zakończenia, którego zwieńczenie najprawdopodobniej będzie tragiczne. Konkretnie na tragiczny finał tego eksperymentu rozwiązania strukturalnych problemów przy pomocy
'tanich pieniędzy' wskazują działania Rothschilda, który zredukował inwestowanie w akcje i obligacje, a zwiększył inwestowanie w złoto i inne drogocenne metale.

Historia uczy, że złoto rośnie w cenie w czasie ekonomicznych kryzysów, a także domowych i światowych wojen. Wychodzi na to, że amerykańska propaganda, mówiąca o ożywieniu ekonomiki po pierwszej fali kryzysu w 2008r. wydaje się lordowi Rothschildowi wielce nieprzekonującą. W przeciwnym razie nie wyprzedawałby amerykańskich akcji i nie zakupował złota. W całej tej historii jest jeden zabawny element; istnieją trzej poważni gracze, którzy zajmują się aktywnym kupowaniem złota: Centralny Bank Chin, Fundusze Rothschilda i Centralny Bank Rosji. Wychodzi z tego 'klub' tych, którzy ubezpieczają się na wypadek upadku finansowych rynków w efekcie prowadzonego eksperymentu przez centralne banki Zachodu, co doprowadzi do przedwczesnego końca zachodniej ekonomiki.

Podobne kryzysy zawsze doprowadzają do poważnych międzynarodowych konfliktów, w tym do wojen światowych. Kiedy o tym myślę, nie mogę nie cieszyć się z faktu, że nasze państwo prócz złota intensywnie inwestuje w naszą armię. Ona już wkrótce może się bardzo przydać, niekoniecznie dla wojny, ale aby przekonać oszalały Zachód, że próba ograbienia nas bardzo źle się dla niego skończy.

—————————————————————

* "Pięciominutówka zdrowego rozsądku” to tytuł wideo-felietonów publicysty i politycznego działacza Rusłana Ostaszko  //ruslanostashko.livejournal.com/

** 'watnik' (waciak, kufajka) - rzeczownik stosowany jako pejoratywne określenie dla patriotycznie nastrojonych Rosjan. Stosowany głównie przez ukronazistów, a także środowiska, zbliżone do 'Echa Moskwy'.

PS.
Wczoraj uprzejmie doniosły nasze media, że na jedną z dziennikarek 'Echa Moskwy' dokonano napadu:  //wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Napad-na-dziennikarke-Julie-Latynine-oblana-fekaliami-  nieopodal-Kremla,wid,18473488,wiadomosc.html?ticaid=117976 

Julia Łatynina już w 2010 roku była jedną z kandydatek do 'prestiżowej' Nagrody Goebbelsa, ale wówczas bezkonkurencyjny okazał się inny żyd - Nikołaj Swanidze:  //nstarikov.livejournal.com/199085.html  A teraz ten napad [niestety film wypadł z sieci - przypis ZB]:  https://www.youtube.com/watch?v=HZw1ZPc0jbA

Ale jak napisał pewien internauta (Это хорошо, что фекалиями, а могли бы и говном обкидать…) TO  DOBRZE,  ŻE  FEKALIAMI,  BO  MOGLIBY  GÓWNEM.

Przetłumaczył i opracował: Ikulalibal

 

* * * * * * *

Fragment wywiadu z Massimo D’Alemą z 01 lipca 2015 roku

Massimo D’Alema to włoski celebryta polityczny, były premier i minister spraw zagranicznych. Mówi tutaj o prostych mechanizmach, które są nieznane szerokiej publiczności, chociaż dotyczą każdego. Wikipedia:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Massimo_D%E2%80%99Alema

https://www.youtube.com/watch?v=W9ZOKJ8ERds

Przekład z języka angielskiego:

Dam przykład, aby pokazać jak to działa. Mamy jedną walutę europejską z gospodarkami o różnej konkurencyjności. W Niemczech koszt pieniądza jest bardzo niski, nawet odsetki są ujemne [o czym mówi również Jacob Rothschild:  //zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/22/co-sie-dzieje-na-swiecie-22-08-2016/  Więc niemieckie banki zbierają pieniądze od niemieckich ciułaczy, mają bardzo niskie koszty, prawie zero, kupują obligacje wyemitowane przez Grecję, Grecja płaci 15% rocznie ze względu na wysokie ryzyko i w ten sposób banki zarabiają góry pieniędzy.

 

 

Co się więc dzieje? Zasoby wędrują z biednego kraju, takiego jak Grecja, do bogatego kraju, takiego jak Niemcy, jako różnica stóp procentowych. Biedny kraj staje się coraz biedniejszy, a bogaty coraz bogatszy.

Kiedy biedny kraj nie jest już zdolny do obsługi swoich długów, to otrzymuje europejską pomoc. Daliśmy Grecji 250 miliardów euro, ale nie na emerytury dla Greków, ale na spłatę odsetek bankom z Niemiec, Francji i częściowo z Włoch. 220 z tych 250 miliardów bezpośrednio trafiło do niemieckich, francuskich i włoskich lichwiarzy.

Więc kiedy mówimy, że płacimy greckie emerytury, NIE - płacimy niemieckim bankom! Taka jest prawda, taki jest przepływ pieniędzy. Te pieniądze krążą w cyklu, ale Grecy nawet ich nie mogą powąchać. Ten mechanizm nie może funkcjonować w nieskończoność.

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

KOMENTARZE

 • Czy są nato §'s ?
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-andrzej-duda-jedzie-do-kijowa-prezydent-wezmie-udzial-w-obch,nId,2256166
 • @provincjał 09:26:54
  Na to nie ma paragrafu bo PiS nie wierzy w paragrafy.
  Ale moze sa jakies tabletki.

  Po raz pierwszy przegladnelam te gazete. Dziekuje za link.
  Inne artykuly tez sa nader ciekawe.

  Np. wyraznie pozowane zdjecie chlopca, ktorego wyciagneli rzekomo z gruzu prosto do .... fotografa. Widac chlopcu nie potrzebna byla zadna pomoc lekarska.
  A po odruchach chlopca widac, ze w ogole nie jest ani przerazony ani okaleczony bo ma normalne odruchy. Nie widac, zeby byl w bolu. Nie jest to przerazone, ranne dziecko.
  Biedny chlopczyk.

  Normalni ludzie ( a nie zwierzeta) najpierw takie dziecko opatruja, myja i oddaja w rece lekarzom a nie pluskwom dziennikarskim. Wstyd!
  Chlopiec ma widoczna peruke. Zadne 5-letnie dziecko nie ma takiej czupryny.
  Juz nie mowiac o tym, ze wszystko dookola wyglada jak w studio: zadnych gruzow, wszystko czysciutkie, nowe, zadnych innych ofiar , nawet szyby nie powybijane. Gdzies krzycza jacys ludzie ale ich nie widac; gruzow tez nie.
  I do tego Caritas prosi o pieniadze? Nie o pomoc humanitarna?

  Caritas Polska prosi o pomoc dla Aleppo - Fakty w INTERIA.PL

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-caritas-polska-prosi-o-pomoc-dla-aleppo,nId,2255355?parametr=polecamy&iwa_source=rek:101


  W Nowym Jorku jest nawet takie studio, ktore sie zajmuje "Ujeciami dla prasy"oplacane przez Departament Stanu.

  The Boy in the Ambulance: US State Department Funded Groups Behind Latest ‘Iconic Image’ Designed to Demonize Russia and Encourage Further Bloodshed in Syria | Global Research - Centre for Research on Globalization

  false media

  http://www.globalresearch.ca/the-boy-in-the-ambulance-us-state-department-funded-groups-behind-latest-iconic-image-designed-to-demonize-russia-and-encourage-further-bloodshed-in-syria/5541761


  Koniecznie trzeba zobaczyc to video: (zrobione przez Amerykanow a nie przez obca propagande)
  A ja sie pytam, gdzie jest Caritas????

  A takiego video nie pokaza.
  Amerykanin to brzmi dumnie! Naprawde?

  http://www.tomatobubble.com/id489.html
 • @provincjał 09:26:54
  "Czy są na to §'s ?" -

  --- Przenoszę fragment tekstu:
  "Obchody rocznicy ukraińskiej niepodległości odbędą się na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości. "Prezydent Andrzej Duda będzie jedynym zagranicznym gościem tych uroczystości w randze głowy państwa" - powiedział Szczerski. Dodał, że podkreśla to znaczenie relacji polsko-ukraińskich.
  Prezydenci Polski i Ukrainy mają przyjąć wspólną deklarację, odnoszącą się do 25-lecia polsko-ukraińskich relacji. Jej treść - jak powiedział minister - będzie nawiązywać do "dużego zaangażowania Polski w procesy transformacji na Ukrainie, zaangażowania w kluczowych momentach najnowszej historii Ukrainy".

  --- Nie ma na to paragrafów, przynajmniej teraz.
  Przypomnę, że Mariusz Kamiński został skazany na trzy lata więzienia za czasów PO, a teraz jest koordynatorem służb.
 • @Tiamat 10:48:01
  "Biedny chlopczyk.Normalni ludzie ( a nie zwierzeta) najpierw takie dziecko opatruja, myja i oddaja w rece lekarzom a nie pluskwom dziennikarskim. Wstyd!Chlopiec ma widoczna peruke. Zadne 5-letnie dziecko nie ma takiej czupryny. (...) W Nowym Jorku jest nawet takie studio, ktore sie zajmuje "Ujeciami dla prasy", oplacane przez Departament Stanu". -

  --- Tak, słuszne są Pani uwagi.
 • Czy chcesz poznać prawdziwy powód wojny na Syrii?
  Amerykańska spółka wydobywczo-energetyczna Genie Energy od 2013 roku posiada prawa do ogromnych złóż ropy i gazu na Wzgórzach Golan, region położony na granicy Izraela, Syrii i Libanu. Kto jest właścicielem Genie Energy?
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/08/rothschilds-oil.jpg

  Głównym akcjonariuszami zasiadającymi w radzie nadzorczej Genie Energy są: Dick Cheney (były vice prezydent USA), baron Jacob de Rothschild (właściciel grupy bankowej R.I.T. Rothschild), Rupert Murdoch (magnat prasowy oraz prezes News Corp), James Woolsey (były dyrektor CIA ), Larry Summers (były szef ministerstwa finansów USA).
  ---------------------------------------------
  Całość i wideo:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-chcesz-poznac-prawdziwy-powod-wojny-na-syrii-wideo-2016-08
 • @
  A propos dopingu.
  Zwyciężczyni biegu na 800 metrów wśród kobiet Caster Semenya ma żonę
  http://ic.pics.livejournal.com/isurok/28837097/1006703/1006703_original.jpg
  http://ic.pics.livejournal.com/isurok/28837097/1006575/1006575_original.jpg
  To się nazywa uczciwa rywalizacja.
 • Ja tu niewinny jestem, ja tylko powtarzam słowa amerykańskiego historyka Dawida.
  Dziś kolejna rocznica i możemy spodziewać się kolejnego przemówienia niejakiego Jarosława. — Wielu ludzi zastanawia się, co ten człowieczek chce przez to osiągnąć. Zastanawiam się i ja.

  Przecież w Polsce nie było większych problemów z powszechną świadomością o sprawcach zbrodni katyńskiej. Wciskana nam przez oficjalną propagandę bajeczka nijak kupy się nie trzymała i można było ją jedynie tłumaczyć okolicznościami.

  Te okoliczności były bardziej skomplikowane nim się nam powszechnie wydaje. — Inaczej nijak nie można by wytłumaczyć milczenia „zachodu”. Przecież wiedzieli…

  Czego obawiał się zachód?

  Zachód obawiał się śledztwa w sprawie mordu katyńskiego chyba jeszcze bardziej niż Rosjanie. — Było przecież sprawą naturalną, że nie skończyłoby się na wskazaniu państwa, że dociekliwość sędziów (i opinii społecznej) poszłaby trochę dalej.

  Pod lupę poszłaby, niebawem, NKWD, jej kadry i inspiracje ideowe. Mogłoby śmierdzieć, mogłoby bardzo śmierdzieć.
  Wynalezione przez angielskiego generała Horatio Kitchenera obozy koncentracyjne, podczas wojny burskiej, zostały w ZSSR znacząco udoskonalone. — W gułagach nie więziono żydów a cały nadzór z nich to właśnie się składał.

  Jeśli macie jakieś wątpliwości – dlaczego?, — to posłuchajcie amerykańskiego historyka Dawida Duke i dotrwajcie do 16-tej minuty.

  Ktoś powiedział, — że najohydniejsze zbrodnie to takie, które „są Bogu miłe”.

  Doznaliśmy takich zbrodni.

  Były to powstania hajdamackie na Ukrainie, kiedy to w cerkwiach spisy (podstawową broń kozaków) poświęcano. — Było, gdy podczas rzezi wołyńskiej święconą wodą siekiery i noże kropiono.

  Daleki jestem od jednostronnego traktowania tych aktów.

  Polska też popełniła wiele grzechów nie uznając aspiracji politycznych i religijnych tego narodu. — To bardziej skomplikowana sprawa.

  Tragedia zaczyna się wtedy, gdy za zbrodnią stoi religia — a w przypadku Katynia, — niewątpliwie, od tego wątku uciec nie byłoby sposobu.

  Lepiej było za zbrodnię obarczyć Niemców i solidarnie iść w zaparte.

  Jednak stało się.

  Jelcyn przyznał, że zrobiło to państwo wtedy nazywane ZSSR — i chyba wszyscy na wschodzie i zachodzie byliby zadowoleni gdyby tak zostało.

  Winien Stalin i nikt mu w tym nie pomagał.

  Jednak, gdy Putin zebrał się na odwagę i publicznie stwierdził

  — „Z wami żydami bez bata nie ujedzie”

  — sprawy zaczęły się komplikować.

  W Rosji zaczęła narastać świadomość prawdy o tym kto – tak naprawdę – mordował i kogo – tak naprawdę – mordowano.

  Ta świadomość dotknęła także Polaków, — i to było tym najgorszym, co żydów talmudycznych nad Wisłą (i nie tylko) mogło spotkać.

  Syjonistyczna propaganda robi wszystko, aby zbrodnią katyńską obarczyć etnicznych Rosjan. — Słowianie będą się mordowali nawzajem i nie trzeba będzie brudzić sobie rąk.

  No to teraz odpowiem na pytanie: — jak długo PiS porządzi?

  Tak długo jak długo Kaczyński z Macierewiczem będą szczuli etnicznych Polaków na etnicznych Rosjan.

  Polak ma wierzyć w to, że zbrodni dokonała jakaś nieboszczka ZSSR a nie w 100% zażydzona NKWD.

  Jeśli zatem czujesz się etnicznym Polakiem katolikiem, — to żądaj, aby na lekcjach religii nie robiono tajemnicy z tego jak traktowani są goje w talmudzie rabinicznym.

  Ja zacytuję amerykańskiego historyka Dawida Duke:

  — „Najlepsi z gojów zasługują na śmierć”.

  Jak przyjdą po mnie nad ranem, to będę się tłumaczył, że to nie ja, że tylko zacytowałem…

  Niewiele mi to pomoże, ale…
  --------------------------------------------------
  Całość i wideo:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ja-tu-niewinny-jestem-ja-tylko-powtarzam-slowa-amerykanskiego-historyka-dawida-2016-08
 • @fretka 18:51:03
  Trzech czarnych niby kobiet a za nimi sportsmenki.
  Gdybym nie znał sprawy, na 100% stwierdziłbym po tych zdjęciach, że białe dziewczyny gonią trzech czarnych facetów:)
 • @lorenco 19:04:46
  A i jeszcze jedno:
  Barak Obama to BAAABAAAA
  http://www.dzienniknarodowy.pl/2304/jozwik-przegrala-w-rio-jednak-z-facetem-caster-sem/
 • @zygmuntbialas
  Pamiętasz jak Parabellum przepowiedział ?. Pzdr. http://asmodeus.salon24.pl/575753,z-przedostatniej-chwili
 • @Tiamat
  Ma Pani rację Polski już nie ma .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=b_MgIPhrS1g
 • @fretka 18:51:03
  Tylu facetów w finale 800 m kobiet to jeszcze nie widziałem.
  To jest parodia

  https://pbs.twimg.com/media/CpWE1MWXgAAm8CQ.jpg
 • @lorenco 18:40:23
  Witam Cię :)

  "... prawdziwy powód wojny na Syrii". -

  --- Tak, o ropę i gaz chodzi.
 • @fretka 18:51:03
  "To się nazywa uczciwa rywalizacja". -

  --- Tak. Dlatego przestałem w ogóle interesować się sportem.
 • @Katana 21:38:53
  No tak, są na pierwszym miejscu .....
  przed Niemcami.
  Nie da się tego ukryć 8-))))
 • @lorenco 19:00:29
  "Wielu ludzi zastanawia się, co ten człowieczek chce przez to osiągnąć". -
  --- Albin Siwak przypuszczał, że miejsce na Wawelu, ale to nie tłumaczy wszystkiego.

  Dzisiaj dowiedziałem się, że w Opolu jest plac Lecha Kaczyńskiego. Słusznie mówiła kiedyś żona, że wiem, co się dzieje w Kijowie, i nie wiem, co w opolskiej trawie piszczy.
 • @Repsol 20:55:48
  Witam :)

  Parabellum: "Czyżby upragniona stabilizacja?" -

  --- Mamy, co mamy.
  Jutro zapewne - podobnie.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:28:50
  Witaj Zygmuncie:)
  " Słusznie mówiła kiedyś żona, że wiem, co się dzieje w Kijowie, i nie wiem, co w opolskiej trawie piszczy." - no cóż, jak na razie jest plac Kaczyńskiego, obyśmy w porę dostrzegli, kiedy w naszych miastach pojawią się place Bandery, bo i tak może być!
  Prezydent Duda, jako jedyny z przywódców państw o tak wysokiej prominencji, weźmie udział w obchodach 25 - lecia niepodległości Ukrainy.
  Wątpię aby inni przywódcy państw nie dostali zaproszenia, po prostu olali, ino nasz prezio dał i daje się wystrychnąć na dudka.
  Rzyg!!!
 • @lorenco 23:51:49
  Ave . https://www.youtube.com/watch?v=ddH3vsP5_Zo
 • @lorenco 23:51:49
  "Prezydent Duda, jako jedyny z przywódców państw o tak wysokiej prominencji, weźmie udział w obchodach 25 - lecia niepodległości Ukrainy". -

  --- Byłoby nieco prościej, gdyby główne decyzje, dotyczące Polski, podejmowane były w Warszawie, a nie na drugiej półkuli.
  Ale słusznie zwraca pani Tiamat uwagę na wysoki stopień serwilizmu władz naszego kraju w porównaniu do postawy Pragi czy Budapesztu.
 • @Repsol 00:03:09 and @lorenco 23:51:49
  Będzie dzisiaj (za 2 - 3 godziny) notka o Jemenie :)
 • @zygmuntbialas 00:16:55
  Polecam .https://www.youtube.com/watch?v=1McyM09YFEA .Tylko czekam kiedy rozpocznie się czwarta krucjata , z tego co wiem poprzednie nie zostały odwołane , a tym kozojebcą należy się czapa. Ave .Amigo. :http://pobierak.jeja.pl/images/7/0/9/196724_tymczasem-podczas-wypraw-krzyzowych.jpg
 • @Repsol 00:38:13
  Trzepa z kozotrzepakami zrobić porządek dla świata .Pozdrawiam.http://mm.pwn.pl/ency/jpg/583/1q/d04i0092.jpg
 • @Repsol 00:54:40
  Tu many tz okreslony element
 • @Repsol 00:57:37
  http://horror.com.pl/publicystyka/obrazy/602.jpg
 • @Repsol 01:04:36
  Abstrahując od królów i rycerzy, powracając na Ukrainę (choć to też temat związany z ISIS - UPAina w skrytości popiera ISIS, byle przeciw Rosji), w związku z Dniem Flagi oraz Dniem Niepodległości Ukrainy, jej prezydent Petro Poroszenko rozgadał się:
  - połączenie żółtego i niebieskiego, będących kolorami flagi ukraińskiej, w Związku Radzieckim było zakazane i stanowiło poważne przestępstwo.
  „Prawdziwą historię naszej flagi władza radziecka trzymała w tajemnicy. Dbała, aby połączenie niebieskiego i żółtego nigdy nie rzucało się obywatelom w oczy (…). Reżim nie pozwalał na synergię kolorów i kategorycznie uważał ich połączenie za coś kryminalnego"

  - Obiecał, że już niedługo ukraińska flaga będzie powiewać nad Krymem i Donbasem.

  - Stwierdził, że agresor Rosja, agresywnie zamknęła swoje rynki zbytu dla Ukrainy

  https://vk.com/images/stickers/101/128.png
 • @fretka 19:13:37
  https://pp.vk.me/c630228/v630228331/4dc6b/QxekHEPo0eE.jpg
 • @Katana 00:28:45
  "Nie przepracowuje się Pan?" -

  --- Tyle zrobię, ile podołam.
  Już kończą się wakacje, więc i tempo będzie wolniejsze :)

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 18:40:23
  O firmach, ktorym Izrael dal juz licencje na pladrowanie SYrii, nie tylko na syryjskich Wzgorzach Golan, juz pisalismy dosc szczegolowo..
  Ale bardzo dobrze jest to powtarzac i przypominac, ze to nie Asad jest przyczyna wojny w Syrii, tylko jej ogromne rezerwy gazu i ropy. Syria ma tez najwiecej rafinerii i do tego tak sie rozpanoszyla na wlasnym terenie ze chciala sama sprzedawac ten gaz i nawet budowala rurociag.
  Gdyby w Libii, Iraku i Syrii nie bylo ropy - nie byloby wojen na Bliskim Wschodzie.

  Co jest tragiczne (jakby jeszcze bylo malo) to znow Amerykanie graja karta Kurdow w Raqqa.
  Kurdowie, to tragiczny narod koczowniczy zlapany w czasie podzialu Bliskiego Wschodu w granicach 4-ch panstw.
  Dla nich nie tylko nie bylo miejsca na samodzielne panstwo ale tez nigdy Kurdowie nie mieli stalej bazy oprocz namiastki w Kirkut - pech, ze tam tez ropa.
  Amerykanie i Izrael przekupuja roznre grupy kurdyjskie, zakladaja im partie polityczne i obiecuja wlasne panstwo i .... wystawiaja do wiatru, jak ich nie potrzebuja.
  Kurowie mieli pelna autonomie w Iraku, ale USA potrzebowalo drake z Husejnem wiec podpuscili ich na Husejna. I w ostatniej chwili wycofali pomoc. Strasznie ich Husejn uszczerbil.
  Teraz Amerykanie usadowili PKK - Komunistyczna Partie Kurdow w Rakka i obiecuja wlasne panstwo itp. Mimo, ze syryjscy Kurdowie tez maja autonomie. Amerykanie wymyslili, zeby na trenie Syrii utworzyc panstwo kurdyjskie, z siedziba w Waszyngtonie.
  To Amerykanie wymyslili Kurdystan na terenie Armenii - zeby Turkom dokopac - na zlosc Turkom.

  Wlasnie teraz odgrazaja sie Rosji, ze poniewaz w Rakka stacjonuja wojska amerykanskie, ( pardon: doradcy amerykanscy) Rosjanie nie maja prawa bombardowac ISIS w Rakka. Wreszcie sie przyznali, ze ISIS i USA to jedna organizacja. No wiec Rosjanie maja zakaz bombardowania terrorystow z ktorymi walczy prawowity rzad Syrii; Amerykanie zas tlumacza, ze maja smiertelny obowiazek bronic obywateli USA, ktorzy znajduja sie na terenie Rakka.

  A obywatele amerykanscy sa tam tylko i wylacznie dlatego, ze w Rakka jest.... ropa.

  PS. Ze zdumieniem ogladalam wywiad z ... Polka, ktora zostawila 4-o dzieci w kraju i poszla wlaczyc przeciwko Asadowii w Syrii. Oddzial, w ktorym walczy ta nasza amazonka jest wspierany przez ... polskie lotnictwo.
  Bo to jakos tak jest: Za rope wasza i wolnosc nie nasza.?
 • @Repsol 00:38:13
  Czytal historie krucjaty?
  Nie czytal.
  Widac to golym i nieuzbrojonym okiem.

  A wystarcza przeciez katolickie zrodla.
 • @zygmuntbialas 13:01:43
  Obecność prezydenta Dudy wśród potomków i sukcesorów ideowych anypolskiego, ludobójczego banderyzmu i rewanżyzmu UPOwskiego dowodzi nie tyle rangi , co mizerii i głupoty politycznej PiSDudy i jego doradców- których oskarżyc należy z paragrafu 129 kk, ścigać, stawiać pod sąd i wymierzać najwyższy wymiar kary.

  Kolaborujący z przeciwnikami polskiej racji stanu prezydent Duda i sztab jego "doradców" politycznych, to powód do lekceważenia Polski przez poważnych polityków światowych.

  Pozostaje prócz tego społeczno-gospodarczy aspekt współuczestnictwa prezydenta i jego zplecza PISowskiego w okradaniu Polaków i doposażania antypolskiego, przestępczego reżimu kijowskiego - środkami z polskiego budżetu lub polskiego kredytu ( pytanie czym realnie zabezpieczonego, bo pewnie nie wiarołomnym słowem banderowskich wasali syjonizmu światowego).

  Może spłata idzie drogą pompowania na rynek polki po dumpingowych cenach płodów rolnych z okradanej Ukrainy lub niepoddanych jakościowej ocenie i testom bezpieczeństwa śmieciami surowcowo- półproduktowymi?!

  Żeby stworzyć sobie alibi i wizerunek na przyszłość " pazernego Lacha" ulokowano w funkcji paserów Balcerowicza i czeredę drobnych, żydowskich aferzystów( udających Polaków).
 • @Tiamat 04:58:24
  "... nie Asad jest przyczyna wojny w Syrii, tylko jej ogromne rezerwy gazu i ropy". -

  --- Tak. Coraz więcej rozumnych ludzi (choć trochę) dobrej woli zaczyna o tym wiedzieć.
  Piszę krótko, by zdążyć z z przygotowaniem notki o J. Stalinie na podstawie Pani wpisu.
 • @stanislav 11:41:14
  Dude nalezalo rozliczyc w Krakowie gdy bral udzial w obradach Knesetu - obcego parlamentu na polskiej ziemi.
  W uznaniu zaslug za te oczywista zdrade stanu - wdzieczni Polacy wybrali go na prezydenta. Mazel tow!
  Teraz Polacy moga mu nagwizdac a sobie pogratulowac madrosci i wiedzy politycznej.
  A w ogole jak mozna bylo glosowac na takiego fiszbina jak pani Szydlo, ktora tez byla wyszkolona za oceanem, niekoniecznie w interesie Polski i Polakow..

  Polak nigdy nie zaglosuje na Polaka. Juz taka ma nature.
 • @stanislav 11:41:14
  "Obecność prezydenta Dudy wśród potomków i sukcesorów ideowych anypolskiego, ludobójczego banderyzmu i rewanżyzmu UPOwskiego dowodzi nie tyle rangi , co mizerii i głupoty politycznej PiSDudy i jego doradców". -

  --- Prezydent III RP? - Nie miałem żadnych złudzeń i nie mam. Jego uczestnictwo w załganych neo-banderowskich uroczystościach świadczy o strasznej mizerii państwa polskiego. Piszę o 'załganych' uroczystościach, bo będzie złożenie kwiatów przed pomnikiem zamordowanych na Majdanie.
  A kto zastrzelił setkę milicjantów i uczestników Majdanu, to przecież na Zachodzie dobrze wiedzą - były raporty i filmy.
  Dzisiaj są poza prawem. Nie siedzi, zasądzony na 3 lata, Mariusz Kamiński, siedzi Mateusz Piskorski. Wierzę, iż doczekamy sprawiedliwego rozstrzygnięcia nie tylko publicystycznego, lecz i sądowego.
 • @lorenco 19:04:46
  Wlasnie slyszalam w TV jak Komitet Olimpijski sie uzal, ze Rosjanie zbieraja stanowcza za duzo medali i dlatego nie powinno sie ich dopuszczac do zadnych zawodow bo stanowia zbyt duza konkurencje..

  Wydaje mi sie, ze Amerykanie tez.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej