Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1243 posty 20461 komentarzy

Józef Stalin: ludobójca czy bohater - 25.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rewolucja październikowa i wojna przeciw Rosji były ogromną, niewyobrażalną katastrofą ludzką. W takich warunkach odbudowa i rozbudowa kraju wymagała nadludzkich możliwości i różnych środków przymusu.

Kilka dni temu napisała pani Tiamat:  Nie chcemy mieć rosyjskiej armii na polskiej ziemi, ale z całą pewnością amerykańska znarkotyzowana armia USA nie zapewni nam nirwany. Dziwię się, że nikomu właściwie w prasie i na blogach nie przeszkadzają ewidentne 'osiągnięcia' amerykańskiej armii na Bliskim Wschodzie i w 74 zniewolonych państwach świata.

Antypolska propaganda jest silniejsza od polskiej racji stanu i dopóki Polacy nie pokonają bezrozumnej rusofobii i jeszcze głupszej yankofilii, i póki będą się zachowywać jak sługusy, a nie jak obywatele dumnego państwa, dużo starszego od USA, które to USA były zbudowane przez więźniów angielskich kazamatów na trupach Indian – nasza admiracja zbójeckich poczynań jankesów nie przyniesie nam ani dumy narodowej, ani wolności. Ani wiz.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojsko usa w polsce

Amerykańscy żołnierze gorąco witani w Tarnowie

Czy Polacy w ogóle wiedzą, po co istnieje Polska? - Nie wiedzą. Dlatego teraz w całej okazałości widoczna jest nasza niemoc. Piskorskiego nie powinien się odważyć aresztować żaden kretyn na polskiej ziemi. A jednak… Kiedy nam mordują generałów, historyków, prezydenta, ministrów – Polska stoi rozkraczona jak krowa na pastwisku po powodzi. Jak to się dzieje, że aresztowanie polskiego polityka nie powoduje rewolucji w kraju? 'Przedstawienia' urządza Ziobro i nie ma gdzie się odwołać?! - Znaczy się stalinowskie czasy komunizmu wracają. (...)

 

Ostatnie zdanie wywołało konsternację wśród komentatorów:

Pisze bloger ~krzyk58:  'Powrotu tych czasów boją się liberałowie -
trockistowscy tzw. demokraci.  W Rosji - czyżby? - Odpędzam myśl :)  Pani Tiamat tylko 'się przejęzyczyła'. U nas inne są konotacje okresu 44-56. Co złe było, łączymy nieodwołalnie z osobą STALINA. Czy słusznie?'

Odpowiada komentator ~jacta:  'Dokładnie, panie ~Krzyk. Prawda o szacunku tow. Stalina do zwykłych Rosjan i o podłości aparatu pochodzenia żydowskiego, których tow. Stalin potrafił rozliczyć. Większość Rosjan nieżydowskiego pochodzenia uważa Stalina za największego bohatera narodowego:

https://www.youtube.com/watch?v=A7GTAT-SF5o

Powiedział Putin: 'Z wami, żydami, nie ujedzie się bez bata”. Polscy patrioci powinni brać przykład z Rosji:

https://www.youtube.com/watch?v=plTeHtXOOxE

Pisze dalej ~antek:  'Jak ja ciągle słyszę o tym niedobrym Stalinie, dzięki któremu polska istnieje i urosła w PRL w potęgę, to mnie mdli. WPS też te idiotyzmy powiela, a przecież to, co Stalin zrobił, gdy się żydkom ze smyczy urwał, i jak go żydzi zabili, to mnie wnerwia wszystko. Wszyscy chcą pluć na Stalina, a przecież Polska nasza to jego dzieło'.

 

No więc moja kantata o Stalinie - odpowiada Tiamat. - Ja zresztą nie boję się pisać o Stalinie i całkiem niedawno na tym blogu napisałam, że w porównaniu z Churchillem, Jacksonem, Reaganem, Obamą, Clintonem – to Stalin był wielkim wodzem. I nie wstydzę się tego powtórzyć. Pisałam też tu, na tym blogu, że Stalin stworzył państwo polskie w Jałcie. Przecież mieliśmy być 'generalną gubernią'! Stalin zgodził się włączyć kraje bałtyckie do Związku Sowieckiego, ale uparł się, by Polska była oddzielnym państwem.

Naturalnie, że żyjemy w świecie ogromnych zakłamań historii – tak jakbyśmy się własnej historii wstydzili. I nie tylko naszej. Pod koniec lat 30-tych ubiegłego wieku Związek Radziecki przeżywał ogromny rozkwit ekonomiczny, z którego wypadało się nam naśmiewać, bo my lubimy powtarzać bzdury. Nie mam wielkich złudzeń, że ktoś się kiedyś odważy opisać czasy stalinowskie takimi, jakimi były naprawdę.

 

Znalezione obrazy dla zapytania józef stalin

 

Rewolucja październikowa i wojna przeciw Rosji były ogromną, niewyobrażalną katastrofą ludzką. W takich warunkach odbudowa i rozbudowa kraju wymagała nadludzkich możliwości i różnych środków przymusu. Były więc obowiązkowe dostawy, dokwaterowania, czyny społeczne, praca akordowa, kołchozy i nieprawdopodobnie zdyscyplinowane społeczeństwo. Nie należy zapominać, że wojska angielskie grasowały na Syberii, że agentura zachodnia za wszelką cenę życzyła sobie podbić Rosję – całkiem tak jak teraz. Ze Stalina nasza propaganda robiła durnia, tchórza, który na wieść o ataku Niemiec na ZSRR schował się pod łóżko.

Ale Stalin zbudował potęgę państwa sowieckiego ogromnym kosztem, w tym i w ludziach. Nie da się zaprzeczyć zsyłek na Sybir. Stalin rozpędził rzeczywiście Ukraińców po całym imperium. Rozpędził też i żydów, głównie do Uzbekistanu i Kazachstanu. Nie wiem, czy masowe przesiedlenia były jedynym rozwiązaniem, ale to rozwiązanie zadziałało. Bo w ten sposób Stalin rozpędził masowe bunty, opłacane przez Zachód.

O ile nieśmiało potępiamy amerykański maccartyzm, który zniszczył życie wielu Amerykanom, o tyle nie pozostawiamy suchej nitki na polityce Stalina. Ja nie popieram żadnych gwałtów i żadnej przemocy; w tym stalinowskiej. Bo być może były łagodniejsze metody. Jestem w stanie zrozumieć sytuację Rosji Sowieckiej po wojnie. Co powinno zastanowić polskich historyków, to też i sytuacja Polski w okresie stalinowskim. Wiem, że były zsyłki, i wiem, że były więzienia. Pamiętam te czasy. Jako dzieci – nie baliśmy się Stalina.

Wojna straszliwie wyniszczyła polski naród. Ponad połowa ludności była ciężko chora, w szoku. Ludzie nie mieli po co wracać do domu, bo domu nie było. Dostaliśmy Ziemie Odzyskane i pamiętam, że jako dziecko nauczyłam się nowych wyrazów - jednym z nich był 'szabrownik'. Polacy tłumnie jeździli na Dolny Śląsk... na szaber. Wywozili z poniemieckich gospodarstw, co się dało. Film 'Sami Swoi' jest właściwie nic nie wart, nawet jako komedia. Tam 'odchodziły' straszne dramaty. Mieszkałam w Świdnicy w garsonierze po samotnej matce z dzieckiem, która popełniła samobójstwo, gdy kazali jej wynieść się do Niemiec, gdzie nie miała i nie znała nikogo.

 

Znalezione obrazy dla zapytania odbudowa polski po ii wojnie światowej

Odgruzowywanie Warszawy

To nie były czasy, które można przedstawić w czarno-białych barwach.
Ze Świdnicy przenieśliśmy się do zagruzowanego Wrocławia. Ja z taką złością myślę o obecnej Polsce, w której 70 lat po wojnie ani kobiety, ani dzieci nie mają prawa do opieki społecznej i do państwowej oświaty. To co robiliśmy przez ostatnie 25 lat?! - Jak już wspomniałam wyżej, naród był bardzo wyczerpany, schorowany i nie było przecież w ogóle przemysłu, zwłaszcza lekkiego. Jak to było możliwe, że w najgorszych latach powojennych wyleczyli mnie w końcu w państwowych sanatoriach i że jeździłam potem do prewentoriów, na kolonie i książki miałam za darmo w szkole.

Każdego roku 19 marca, w Józefa, urządzano paczki dla dzieci. Pierwszy raz widziałam wtedy prawdziwą pomarańczę. Chodziłam do szkoły TPD-owskiej we Wrocławiu, w której urządzali nam zabawy i rozdawali paczki w święto Dziadka Mroza. Bo i co z tego, że nie było św. Mikołaja? Co z tego, że teraz jest? - To było wielkie święto, do którego przygotowywaliśmy tańce, wierszyki, przebieranie. Najpierw mamy zakład urządzał święto Dziadka Mroza, potem Rada Miejska, a w końcu szkoła TPD - urządzano konkursy z nagrodami i wielką biesiadę.

Jako dzieci mieliśmy znakomite dzieciństwo. I rząd, i rodzice robili wszystko, byśmy nie odczuwali skutków wojny i nędzy, jaka była w kraju totalnie zniszczonym przez sześć lat okupacji. Należy pamiętać, że wielu ludzi nie wróciło z wojny; rodziny szukały się przez Czerwony Krzyż. Były to osobiste dramaty. Wrocław był bardzo zniszczony, a jednak nikt nie zamarzł w tramwaju czy autobusie. Bezdomnych nie było. Czasy były bardzo, bardzo ciężkie. Niekiedy się zastanawiam, czy były podstawy, by zagłuszać radio w takiej sytuacji, w jakiej była Polska, w której ciągle szalała dywersja. Naturalnie, że wielu Polaków słuchało 'Wolnej Europy'. U mnie w domu też. 'Wolna Europa' ciągle obiecywała wojnę z Rosją i opowiadała, że system socjalistyczny jest podły, bo Hitler był socjalistą.

Warunki pracy też były nie do pozazdroszczenia. Pamiętam, że rodzice skarżyli się, że na różnych stanowiskach pracowali ludzie bez wykształcenia i przygotowania do zawodu. No bo skąd się mieli wziąć? A jednak… przy tych wszystkich codziennych problemach powstały wspaniałe przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Gdyby dzisiejsi mędrcy z dyplomami w Sejmie musieli odbudować kraj z gruzów, toby Polska już dawno mchem porosła.

Nie ma Stalina, nie ma Bieruta, nie ma pięciolatki – jest brudny, ohydny burdel i śmierdzące jedzenie. Jest nędza w Polsce. Tylko bogatym się wydaje, że żyją lepiej niż za Stalina. Zamordyzm pani Pawłowicz przypomina najgorszy okres Menclowej. W tak zwanej Polsce stalinowskiej nie było korupcji, bo nie było giełdy i żaden milioner nie miał prawa zasiadać w rządzie. Władze robiły wszystko, by Zachód nas nie okradał. Dlatego Polska mogła się rozwijać. Za Stalina budowało się szkoły i państwowe mieszkania. A dzisiaj zamyka się szkoły, a dzieci wypędza z kraju. I teraz jakieś pokraki i durnie opowiadają o 'komunie' i planują powyrzucać z grobów tych, którzy Polskę budowali.

Jest jeszcze jeden ważny moment: rolnictwo. Polska wieś po wojnie została bez światła, bez narzędzi rolniczych, bez parku maszynowego. I w takiej wsi podkrakowskiej, gdzie były bardzo małe poletka uprawne, samodzielny gospodarz nie byłby w stanie uprawiać ziemi. PGR-y były wtedy jedynym ratunkiem dla produkcji żywności w Polsce. Przymusowe dostawy były jedynym sposobem nakarmienia ludzi. Czasy wymagały wielkiej konsolidacji społecznej. Chyba jednak 'komuna' miała lepszy sposób na przetrwanie narodu.

I brakuje tu słów: niech PiS-dureń czy PO-kurcz umysłowy pokaże choć jedną szkołę, którą wybudowali. Gdzie się podziały stypendia dla zdolnych uczniów i dla tych, którzy mają ciężką sytuację finansową? Teraz Polską rządzą oligarchy, które słyną z tego, że okradają nie tylko Polskę, ale i Ukrainę. Aresztowanie Mateusza Piskorskiego puściło z dymem całą antysocjalistyczną propagandę ubeckiej oligarchii solidarnościowej. Bo to, że sprowadzili do kraju nędzę, a wypędzili miliony ludzi; to, że stworzyli więzienia CIA, okradli Polskę z majątku narodowego i wypędzili z kraju całą kadrę techniczną – można jeszcze zwalić na zaćmienie ludu.

Bankructwa ideologicznego nie da się niczym usprawiedliwić. 

 

KOMENTARZE

 • Nagroda Nobla
  Gdyby Stalin byl Amerykaninem - to dzis dostalby Nagrode Nobla. Do tego Pokojowa!
 • @
  W XII w w Imperium Bizantyjskim zrodził się mistyczny nurt zwany hezychazm https://pl.wikipedia.org/wiki/Hezychazm W wiekach późniejszych rozprzestrzenił się na inne obszary prawosławne szczególnie na te znajdujące się na kresach Bizancjum między innymi Gruzji i Armenii.
  W XIX w mnisi z Athos założyli w Gruzji klasztor https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Athos intensywnie kultywujący praktyki hezychazmu. http://ksvetu.org/articles/osnovy-vnutrenney-zhizni-novo-afonsko
  Powiada się że tamtejszy mistyk archimandryta Hieronim (Иерон ) bacznie obserwował Tyfliskie seminarium duchowne i z sobie znany powodów wybrał jednego ze studentów powierzając mu misję uratowania Rosji w czas zbliżającej się Pory Bestii. (chyba nie muszę wymieniać nazwiska studenta)
  Są to rzecz jasna informacje nieweryfikowalne i nie wiadomo czy to prawda czy miejska legenda.
  Kiedyś,kiedy wszystko co tajne stanie się jawne,dowiemy się czy taka była a na razie zadowolić się musimy faktami historycznymi.
  W tym celu zapraszam do obejrzenia filmów naświetlających tło pewnych ważnych wydarzeń.
  Filmy posiadają polskie napisy które uruchomią się po kliknięciu w odpowiednie okienko
  https://www.youtube.com/watch?v=ZV6cCtwdTWk
  https://www.youtube.com/watch?v=8ji6JcH5tUg
  Lata 90-te przy całym swym tragizmie miały jedną zaletę;przypomniały wydarzenia z lat 20-stych bo przecież były ich kalką.I wówczas nastąpiła eksplozji społecznego zapotrzebowania na historyczną prawdę o czasach i osobie Stalina.Od dziesięcioleci obowiązywała wersja że wszystkie decyzje Stalina były skutkiem jego złej woli i sadyzmu.A tu proszę! ludzi widzą jak rabuje się ich państwo,jak następuje rozpad,wybuchają etniczne konflikty,giną ludzie "i niemasz nikogo kto byłby w mocy to zatrzymać". Otworzyły się archiwa,ujawniono a właściwie przypomniano to o czym "zapomniano" i "odczarowano" zaczarowane.
  Ale nawet i tę okoliczność przewidział Stalin mówiąc:" Kiedy umrę mój grób zasypią śmieciami ale potem podniesie się wiatr historii i rozwieje śmieci" ( После смерти на мою могилу нанесут много мусора. Но ветер истории развеет его)
  Dziś stan wiedzy na temat tamtej epoki jest na takim poziomie że jeśli go porównać na tego co na tenże temat wiedzą Polacy to można skonstatować że w Polsce ciągle wierzą że ziemia jest płaska.
 • @Tiamat 04:10:59
  Was wszystkich chyba pojeb...
  Zaniemówilem!

  W szkole podstawowej otrzymywaliśmy listy od dzieci ze Zw. Radzieckiego, w tym z Ukrainy. Prosili o buty. Listy były adresowane do: POLSKA REPUBLIKA RADZIECKA.
  Tyle na temat: "Stalin uparł się, by Polska była oddzielnym państwem."

  Nagrody Nobla nie dostał, gdyż nie był Żydem. Ale za to cała jego administracja w ZSRR, Polsce, i innych krajach Bloku Wschodniego to .. sami żydzi!

  Stalin nikogo nie zamordował. Tylko że krew 100 milionów ofiar w samym ZSRR jest na jego rękach (oficjalnie wg Encyklopedii).

  Wypowiadający się tutaj stalinowcy, chcąc pisać pozytywnie o Rosji (a tak na prawdę dobrze o socjaliźmie), mylą ją ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i jego NAJWIĘKSZYM LUDOBÓJCĄ współczesnej historii, którym był Josef Stalin, zaraz obok Mao Tse-tunga.

  Tymczasem dzisiejsza Rosja, dzięki Putinowi, powróciła do swoich chrześcijańskich korzeni i potępiła okres stalinizmu wielokrotnie.
 • @Zdzich 07:45:35
  //Zaniemówilem!//

  I w tym stanie powinieneś pozostać.Albo fakty,nazwiska,archiwalne dane (są szeroko dostępne),albo milcz szerokim łukiem omijając ten temat.
 • @
  Миллионы людей, расстрелянных лично Сталиным.
  Миллионы врагов, побеждённых лично Сталиным.
  Миллионы народов, переселённых лично Сталиным.
  Миллионы писателей, освистанных лично Сталиным.
  Миллионы девушек, соблазнённых лично Сталиным.
  Миллионы алых роз, подаренных лично Сталиным.
  Миллионы китайцев, зачатых лично Сталиным.
  Миллионы комаров, прихлопнутых лично Сталиным.
  Миллионы долларов, напечатанных лично Сталиным.
  Миллионы предприятий, созданных лично Сталиным.
  Миллионы ленточек, перерезанных лично Сталиным.
  Миллионы новобранцев, призванных лично Сталиным.
  Миллионы шпионов, пойманных лично Сталиным.
  Миллионы детей, воспитанных лично Сталиным.
  Миллионы правительств, поддерживаемых лично Сталиным.
  Миллионы бутербродов, съеденных лично Сталиным.
  Миллионы демонов, изгнанных лично Сталиным.
  Миллионы компьютерных игр, пройденных лично Сталиным.
  Миллионы планет, открытых лично Сталиным.
  Миллионы стальных листов, закалённых лично Сталиным.
  Миллионы биороботов, обработанных лично Сталиным.
  Миллионы ссылок, проставленных в статьях лично Сталиным.
  Миллионы мемов, рождённых лично Сталиным.
  Миллионы подписей, поставленных лично Сталиным.
  Миллионы автографов, розданных лично Сталиным.
  Миллионы рублей, потраченных и заработанных лично Сталиным.
  Миллионы чиновников, уволенных лично Сталиным.
  Миллионы диссидентов, сосланных лично Сталиным.
  Миллионы избирателей, назначенных лично Путиным Сталиным.
  Миллионы невинных, похороненных лично Сталиным.
  Миллионы церквей, разрушенных лично Сталиным.
  Миллионы колоколов, переправленных в пушки лично Сталиным.
  Миллионы врагов, нажитых лично Сталиным.
  Миллионы волос, причёсанных лично Сталиным.
  Миллионы ногтей, подстриженных лично Сталиным.
  Миллионы угрей, выдавленных лично Сталиным.
  Миллионы порезов, забинтованных лично Сталиным.
  Миллионы счетов, предъявленных союзникам лично Сталиным.
  Миллионы пролетариев, объединённых лично Сталиным.
  Миллионы тонн зерна, собранных лично Сталиным.
  Миллионы государств, оккупированных лично Сталиным.
  Миллионы еретиков, сожжённых лично Сталиным.
  Миллионы зергов, уничтоженных лично Сталиным.
  Миллионы вредителей, выявленных лично Сталиным.
  Миллионы читеров, забаненных лично Сталиным.
  Миллионы порнороликов, просмотренных лично Сталиным.
  Миллионы компьютерных вирусов, вылеченных лично Сталиным.
  Миллионы комментариев на Ютюбе, прочитанных лично Сталиным.
  Миллионы интернет-троллей, натренированных лично Сталиным.
  Миллионы фашистов, убитых лично Сталиным.
  Миллионы городов, которые во время Великой Отечественной войны оборонялись лично Сталиным (потом они все были освобождены им же).

  Список можно продолжать.
 • @fretka 08:00:12
  To są oficjalne dane wg absurdopedii.
 • @fretka 08:00:12
  Do klasy wchodzi nowy nauczyciel i przedstawia się:
  jestem Lew Dawidowicz,jestem liberałem i będę waszym nauczycielem.A teraz dzieci przedstawcie się.Dzieci wstają i mówią:
  -jestem Natasza i jestem liberałką
  -jestem Igor i jestem liberałem
  -jestem Stiepan i jestem stalinistą.
  Nauczyciel pyta:a dlaczego jesteś stalinistą? A Stiepan powiada:mój ojciec jest stalinistą,moja matka jest stalinistą wszyscy moi znajomi są stalinistami więc i ja jestem.
  Nauczyciel powiada:a gdyby twój ojciec był złodziejem,twoja matka pijaczką,znajomi narkomanami to kim byś wtedy był?
  Stiepan:a! wtedy byłbym liberałem.
 • @Zdzich 08:08:49
  Odpowiednich treści i faktów we wszystkich encyklopediach, wikipediach, programach nauczania, tzw. ''mediach'' itp. itd pilnują ich właściciele.
  Trzeba być potężnym naiwniakiem, żeby wierzyć w obiektywność treści tam przedstawianych, dotyczących polityki w szczególności:

  -'' 10 Faktów o encyklopedii Wikipedia Jimmiego Wales’a (założyciela i szefa wikipedii)

  1. Oficjalnie sie mowi, ze Wikipedia jest dzielem nieplatnych entuzjastow wiedzy – ochotnikow. Ale tak naprawde jest redagowana przez roznych trolow placonych przez korporacje: GMO, Szczepionki, chemoterapie, , firmy farmaceutyczne itp.
  2. Zanim rozpoczal publikacje Wikipedii Jimmy Wales prowadzil blog pornograficzny, ktory sie nazywal „Bomis” a ktory pokazywal „Bomis Babies”.
  3. Jimmy Wales zerwal ze swoja dziewczyna powiadamiajac ja o tym na lamach wikipedii. A ta porzucona dziewucha odpisala mu na wikipedii : jestes oblesna lajza i zawsze cie podejrzewalam, ze jestes idiota”.
  4. Po czym panna wystawila jego ciuchy, ktore trzymal w jej mieszkaniu w szafie, na licytacje i sprzedala na EBay-u.
  5. Byly wspolpracownik – edytor wikipedii , ktory rowniez redagowal dla WIRED Magazine, powiedzial, ze Jimmy Wales przehandlowal Wikipedie za uslugi seksualne. (scripting.com)
  6. Wikipedia rowniez publikowala dziecieca pornografie; firma, ktora zalozyla Wikipedie swiadomie kolportuje dziecieca pornografie – Larry Sanger, wspoltworca Wikipedii
  7. Jimmy Wales otwarcie krytykuje medycyne naturalna, celowo zezwala na artykuly placonych przez korporacje autorow krytykujacych ziololecznictwo, naturalna medycyne, i lekarzy, ktorzy rzeczywiscie pomagaja w leczeniu ludzi.
  8. Jimmy Wales sie chwali, ze buduje urzadzenie do zniszczenia Google’a i wtedy sobie kupi samolot korporacji, na pokladzie ktorego uprawiac bedzie amory ze swoja panienka (pokazany aktualny zapis e-mailowy)
  9. Jimmy Wales nazywa siebie duchowym przywodca Wikipedii a tak naprawde jest zatwardzialym ateista.
  10. Byly dyrektor Wikipedii w wywiadzie do Natural News opowiadal, ze Jimmy Wales wierzy w bezwzgledny ateizm, w niszczenie nauki i gleboka niechec do gatunku ludzkiego.

  Jest taki nowy program/projekt Kickstarterpod nazwa „Objektywny”, ktory planuje udowodnic wszystkie klamstwa i falszerstwa artykulow o sztuce leczenia opublikowane w Wikipedii.

  zobacz: Ostrzezenie przed Wikipedia:

  http://www.WikipediaWarning.com

  Mike Rivero:
  „Wikipedia jest znana tuba oficjalnej propagandy izraelskiej gdy chodzi o Palestyne, rzadu amerykanskiego i tp, pozwalajc carbonazim drukowac artykuly , ktore notorycznie przemilczaja okresy zmian klimatycznych w okresie starozytnosci i sredniowiecza a w ogole wymazuja artykuly napisane przez ludzi, ktorych redakcja nie lubi”

  http://whatreallyhappened.com/node/411012#axzz3Y1ena1RM ''

  -''Widoczne są tutaj bezpośrednie skutki tworzenia kadry naukowej przez genseka W. Jaruzelskiego vel Wolskiego vel Markules vel Słuckina, który tylko w pierwszym roku stanu wojennego rozdał 1320 nominacji profesorskich. Skutki tego są wyraźnie widoczne i będą prawdopodobnie widoczne w połączeniu z Mordami Katyńskimi, przez co najmniej kilka pokoleń. W Mordach Katyńskich, łącznie z topieniem w Morzu Białym, zlikwidowano 75% polskich profesorów, 56% polskich lekarzy i 28% polskich inżynierów. A typowąfałszywa flagą jest rozgłaszanie, że w Mordach Katyńskich ginęli tylko oficerowie.
  Możemy spokojnie konsekwencje takiego obniżania poziomu nauczania obserwować na wszelkiego rodzaju studiach paramedycznych, takich jak ratownictwo, zdrowie publiczne, rehabilitacja. Absolwenci tych kierunków mają często problemy z określeniem, po której stronie ciała znajduje się np. wątroba. Ale mają zaliczenia i mogą obsługiwać mniej wartościowy naród [St. Michalkiewicz].
  Od ćwierć wieku nie ma polskich czasopism naukowych, pomimo istnienia obowiązku publikacji przez lekarzy przed specjalizacją przynajmniej dwóch prac. Policzmy: około 2000 studentów medycyny kończy studia rocznie, czyli powinno się co roku 4000 nowych publikacji ukazywać. Zakładam, że zdecydowana większość spośród nich chce uzyskać co najmniej pierwszy stopień specjalizacji. A gdzie mają publikować, kiedy w Polsce istnieją tylko i wyłącznie prospekty reklamowe przemysłu farmaceutycznego? (...)
  http://www.polishclub.org/2015/04/14/jerzy-jaskowski-trucie-ludzi-fluorem-czesc-1/
 • @ikulalibal 08:27:35
  :)))
  Jeżeli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam!
  J.W. Stalin.
 • @Autor
  "I w takiej wsi podkrakowskiej, gdzie były bardzo małe poletka uprawne, samodzielny gospodarz nie byłby w stanie uprawiać ziemi. PGR-y były wtedy jedynym ratunkiem dla produkcji żywności w Polsce. Przymusowe dostawy były jedynym sposobem nakarmienia ludzi. "

  Takie jedno pytanie - jeżeli samodzielni gospodarze nie byli w stanie uprawiać sami ziemi, to jakim cudem dało się od nich jeszcze brać te przymusowe dostawy?
 • @fretka 08:00:12
  dzisiaj ładnie z za klawiatury w spokoju sie to wszystko pisze. Inaczej by było, gdyby się wtedy tam mieszkało, żyło i np było już sierotą, bo rodziców zabili amerykańscy rewolwerowcy wypuszczeni z więzień całej ameryki, którym darowano kary śmierci za zrobienie rewolucji w Rosji.
 • @ikulalibal 08:27:35
  Ikuś, dlaczego liberały nie noszą wąsów?
  Odpowiedź już znasz.
 • ussmany ,zanim dotarli do Tarnowa
  https://www.youtube.com/watch?v=uSyCxJ0i-Rg
 • @fretka 08:54:41
  My tu sobie żartujemy,śmichy chichy urządzamy a sprawa jest poważna.
  Chociaż nie przeczę że i śmieszna zarazem.Słyszałaś o tym że jeden z "historyków" Memoriału doliczył się 1.5 MILIARDA ofiar represji.Powiedział to publicznie,poprawiany przez prowadzącą Echa Moskwy (myślała że się przejęzyczył) trzymał się swego półtora miliarda. https://www.youtube.com/watch?v=HFOHjl1AQYc

  I z takich "danych" korzystają później Zdzichy i inni ludzie specjalnej intelektualne troski .
 • @ikulalibal 09:13:14
  Tak, tak. Wtedy ludność całego świata wynosiła 2 miliardy.
  Idę do pracy.
  Arbajt macht fraj.
 • @ikulalibal 07:45:04
  "Lata 90-te przy całym swym tragizmie miały jedną zaletę;przypomniały wydarzenia z lat 20-stych bo przecież były ich kalką.I wówczas nastąpiła eksplozji społecznego zapotrzebowania na historyczną prawdę o czasach i osobie Stalina". -

  --- O miejscu J. Stalina w historii Rosji zadecydował lud rosyjski, o czym opowiada Albin Siwak w 1. filmie - wideo:

  https://www.youtube.com/watch?v=A7GTAT-SF5o
 • @Zdzich 07:57:52
  "... krew 100 milionów ofiar w samym ZSRR jest na jego rękach (oficjalnie wg Encyklopedii)". -

  --- 100 mln?! - Oceniajmy realnie (ile ofiar? kto mordował?,...), jeśli nie czyni tego 'oficjalna' encyklopedia.
 • @Zdzich 08:08:49
  Przenoszę 'ocenzurowany' Pański wpis (nie używamy inwektyw!):

  "@ikulalibal 07:59:33
  ........: Czy ty nawet nie wiesz co to jest Encyklopedia i wierzysz że ziemia jest płaska?
  Tylko nie zaśmiecaj tego forum swoim następnym idiotycznym komentarzem!

  Zdzich - 25.08.2016 - 08:08:49".
 • @ikulalibal 08:27:35
  "Nauczyciel powiada:a gdyby twój ojciec był złodziejem,twoja matka pijaczką,znajomi narkomanami to kim byś wtedy był?
  Stiepan:a! wtedy byłbym liberałem". -

  --- Nie znałem, dobry kawał.
 • @dron67 08:29:08
  "Odpowiednich treści i faktów we wszystkich encyklopediach, wikipediach, programach nauczania, tzw. ''mediach'' itp. itd pilnują ich właściciele". -

  --- Bardzo ważne dane w Pańskim wpisie :)
 • Pytanie
  Jeżeli dosyć duża część użytkowników Neona uważa, że PRL był taki bardzo wspaniały, to dlaczego nasz naród jest teraz w takim fatalnym stanie mentalnym? Coś musiało pójść nie tak że PRL upadł a na jego trupie wyrosła zgniła III RP????? I że jest taki upadek narodu??
 • @Sukarno 11:07:44
  Wystarczy wiedzieć KTO wziął się za ''reformy'' u nas, polikwidował
  wszystko jak leci..
  Od 'komunistycznych' PGR-ów począwszy:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wypierdolimy-polakow-i-sami-bedziemy-rzadzic-2015-05

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zapomniany-wywiad-z-geremkiem-2013-12

  Proponuję sobie przypomnieć.
 • @dron67 11:18:41
  Warto przypomnieć Jacka Tittenbruna - "Upadek socjalizmu realnego w Polsce"
  http://marksizm.edu.pl/?wpdmdl=2328
  Szczególnie pierwsze dwa rozdziały. Wynika z nich że początek zmian to początek rządów Girerka.
 • Z BLOG.PL:
  "~przemex, 25 sierpnia 2016 o 08:34

  Demokratycznymi metodami nie da się zapanować nad państwem powojennym/porewolucyjnym. W takie mity mogą wierzyć tylko odmóżdżeni bajkami o liberalnej demokraturze. Dużo zależy od struktury etnicznej i religijnej państwa, mentalności społeczeństwa, stopnia jego demoralizacji wojną i stopnia chaosu i zniszczenia państwa. Wszędzie na świecie, nawet w „demokratycznych” USA stosowano terror aby wprowadzić jako taki porządek po czasach wojny i chaosu. Oczywiście można po fakcie gdybać na ile metody użyte do stabilizacji państwa przez aparat bezpieczeństwa były uzasadnione. Być może w wielu przypadkach przesadzano a i często pewnie były realizowane nie cele państwowe(narodowe) a prywatne cele jakiejś kliki(w domyśle żydów) ale obiektywną oceną działań służb powinni się zająć specjaliści w temacie a nie politycy. Tak więc ten cały „terror stalinowski” to przesada i wybiórczość propagandowych mediów i histeryków będących na pasku polityków i oligarchów. Oni widzą tylko krwawych siepaczy Stalina mordujących bezbronnych ludzi. Oczywiście pomijają fakt że wielu z tych siepaczy było żydami a z drugiej strony czynów kryminalnych/zbrodniczych dopuszczali się też przeciwnicy „bolszewików” a także rozmaite bandy szabrowników. Pewnie nigdy nie doczekamy się obiektywnej oceny kto, za jakie zbrodnie i w jakim stopniu za nie odpowiada w Rosji. A co do Stalina, ostatnio uznałem że za dużo mitów narosło wokół niego aby jednoznacznie go ocenić. Więc nie mam zdania ale też uchylam się od bezmyślnego szczucia na jego osobę".

  * * *

  "zygmunt.bialas, 25 sierpnia 2016 o 10:12

  ... podaje Pan krótko fakty i argumenty, przemawiające za refleksyjnym podejściem do sprawy. O podjęciu tematu zadecydował nie tylko wpis Tiamat, lecz także głosy komentatorów, wskazujące, że część społeczeństwa nie zgadza się z jednostronną opinią, narzuconą przez historyków".
 • Z BLOG.PL:
  "~janex, 25 sierpnia 2016 o 09:11

  Jednak, gdy Putin publicznie stwierdził: „Z wami żydami bez bata nie ujedzie” - sprawy zaczęły się komplikować. W Rosji zaczęła narastać świadomość prawdy o tym kto – tak naprawdę – mordował i kogo – tak naprawdę – mordowano.

  Ta świadomość dotknęła także Polaków, — i to było tym najgorszym, co żydów talmudycznych nad Wisłą (i nie tylko) mogło spotkać. Syjonistyczna propaganda robi wszystko, aby zbrodnią katyńską obarczyć etnicznych Rosjan. — Słowianie będą się mordowali nawzajem i nie trzeba będzie brudzić sobie rąk.

  No to teraz odpowiem na pytanie: — jak długo PiS porządzi?…

  dalej http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ja-tu-niewinny-jestem-ja-tylko-powtarzam-slowa-amerykanskiego-historyka-dawida-2016-08

  * * *

  "zygmunt.bialas, 25 sierpnia 2016 o 10:18

  „W Rosji zaczęła narastać świadomość prawdy o tym kto – tak naprawdę – mordował i kogo – tak naprawdę – mordowano.
  Ta świadomość dotknęła także Polaków, — i to było tym najgorszym, co żydów talmudycznych nad Wisłą (i nie tylko) mogło spotkać”. -

  — Tak. Kilka dni temu Lorenco zamieścił w NE fragment artykułu na ten temat. Ten wpis był tu linkowany. Kto się na ten wpis lub link natknie, niech zamieści tutaj.
  Problem jest wreszcie ukazywany takim, jakim był, przynajmniej w alternatywnych mediach"
 • @Sukarno 11:07:44
  //Jeżeli dosyć duża część użytkowników Neona uważa, że PRL był taki bardzo wspaniały, to dlaczego nasz naród jest teraz w takim fatalnym stanie mentalnym?//

  To nie kwestia tego czy PRL był taki czy owaki to kwestia otwarcia na historyczną prawdę.
  Niby wszyscy wiedzą że :"kto panuje nad przeszłością..itd" ale mało kto bierze to na poważnie.Polacy od 200 lat z okładem, historyczną prawdę,bywa-gorzką,chwilami nieznośną,ale prawdę,zastępują historycznymi mitami.Jak w takiej sytuacji można zbudować coś prawdziwego zwłaszcza w sferze mentalnej?
  Powiedzmy prawdę o PRL (o I Rzeczpospolitej,o II Rzeczpospolitej,o III Rzeczpospolitej),zobaczmy co tam było fajne co złe,ustalmy co należy kontynuować co stanowczo odrzucić a nasz stan mentalny odzyska pełną kondycję.
 • Z S24:
  Z S24:

  „Ani Rosja, ani tym bardziej ZSRR nie miała prawa i mandatu do przewodzenia słowiańszczyźnie. Jednak porównując stan obecny pod względem podstaw etycznych struktury społecznej III RP jest daleko w tyle za PRL.

  Jednym z istotnych elementów potrzebnych do realnej oceny jest odkłamanie historii. W tym także roli Stalina, który z racji tego, że skasował w ZSRR „wiodącą rolę braci starszych jest propagandowo uznany za zbrodniarza wszechczasów. Święty nie był, jak to w polityce, ale jego celem nie było niszczenie Polski i polskości – to raczej było i jest celem judaizmu jako systemu sprzecznego z polskością.

  Naszym nieszczęściem są nie tylko wpływy „resortowych dzieci, potomków przywiezionych ( a w zasadzie tych, których Stalin pozbył się) z ZSRR osób pochodzenia wiadomego, ale także wpojona i wpajana nam dalej dążność do dołączania do Zachodu – pod skrzydła właśnie rządzonej przez judaizm EU. W tym dziele znamienna jest rola Kościoła, gdzie swój wkład ma też JPII.

  Można to odbierać jako atak na KRK; po części tak, ale nie jest to atak na wartości i wiarę w naukę Chrystusa, a w strukturę hierarchiczną Kościoła, gdzie „rolę przewodnią” przejęli judaiści, co zawsze jest łatwe do wykonania w systemie hierarchicznym. Rola tej struktury jest szczególnie wredna, gdyż działa pod szyldem zupełnie innych wartości niż te realizowane. Biorąc zaś pod uwagę rolę kościoła w Polsce – destrukcja społeczeństwa z tej strony jest szczególnie niszcząca.

  Zatem – tylko PRAWDA nas wyzwoli, a drogą do niej jest „rewitalizacja” historii i oparciu się na cywilizacyjnych wartościach polskości. Tu wielkim wsparciem byłaby Intronizacja, gdyż pozwoliłoby to zneutralizować wpływ zjudaizowanej hierarchii KRK.

  KRZYSZTOF J. WOJTAS – 08:37″.

  * * *

  „Panie Krzysztofie,
  ujmuje Pan istotę rzeczy. Przeniosę Pański wpis na blog.pl oraz do NEon-u :)

  ZYGMUNT BIAŁAS -10:36″.
 • @Sukarno 11:07:44 and @ikulalibal 11:37:03
  Sukarno: "Coś musiało pójść nie tak że PRL upadł".
  Ikulalibal: "Powiedzmy prawdę o PRL (o I Rzeczpospolitej, o II Rzeczpospolitej, o III Rzeczpospolitej), zobaczmy co tam było fajne co złe,...". -

  --- Dość długo byłem przekonany, że socjalizm realny zakończył swój żywot, bo nadszedł kres możliwości rozwojowych. Przykład Chin (Chińskiej Republiki Ludowej), gdzie rządzi KPCh (Komunistyczna Partia Chin), świadczy o większych możliwościach rozwojowych niż sądziłem.
  Jest tu - myślę - jeszcze sprawa dokładnych badań, jakie siły (wewnętrzne i zewnętrzne) brały udział w demontażu bloku wschodniego.
 • @programista 11:27:41
  "... początek rządów Gierka". -

  --- Teoretycznie można tak ująć. Poprzez dopuszczenie elementów demokracji zachodniej system zaczął się rozwalać. Nie było to zamierzeniem E. Gierka. Inne siły tu działały.
 • @zygmuntbialas 12:00:46
  Działania Gierka pasują dokładnie do wzorca przywódcy przedstawionego przez John-a Perkins-a w książce 'Hit-man. Ekonomista od brudnej roboty".
  Zapewne Gierek także opierał się o różnego rodzaju przeszacowane raporty i opracowania, które tylko maksymalnie zwiększały koszty.
 • @programista 12:27:04
  "Działania Gierka pasują dokładnie do wzorca przywódcy przedstawionego przez John-a Perkins-a...". -

  --- Tak, ma Pan rację. Znam J. Perkinsa dość dobrze, pisałem o nim, ale nie zestawiłem z epoką Gierka i zadłużeniem.
  Przy okazji dołączę słowa E. Gierka:

  "O perspektywach rozwoju III RP (przypomnijmy: był przełom 1989/90r.) mówi Edward Gierek: „Co współczesna polityka rządowa ma do zaoferowania społeczeństwu? Jak dotąd jedynie perspektywę sprawnej gospodarki, o ile to się uda, lecz na poziomie zastraszająco niższym niż w ostatnich latach mojej dekady. A gdzie program społeczny, gdzie nadbudowa, w tym kultura? Programu społecznego na razie, niestety, rząd nie ma.

  Obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości, złożona na ołtarzu pieniądza, jest niestety tylko pozorna.

  Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja, lecz latynizacja, czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie w Polsce, zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi, nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom, lecz także wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa.

  Nie robi się nic, by tę prawdę uświadomić społeczeństwu. Z nową siłą powracają stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów. Nawet pokolenie ‚Solidarności’ przehandlowane przed 13 grudnia żywi, jak wprzódy, wielkie złudzenia! Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkiem w wielkiej szachownicy światowej polityki, pionkiem, który jest ważny o tyle, o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko ‚czerwonej’ Rosji”.
 • @zygmuntbialas 11:57:24
  //Jest tu - myślę - jeszcze sprawa dokładnych badań, jakie siły (wewnętrzne i zewnętrzne) brały udział w demontażu bloku wschodniego.//

  Nie po raz pierwszy.Był taki człowiek (w randze ministra wpraw wewnętrznych) Piotr Stołypin https://de.wikipedia.org/wiki/Pjotr_Arkadjewitsch_Stolypin autor pakietu reform:ekonomicznych,administracyjnych,itd mających na celu przeobrażenie kraju.Tylko niewielką cześć owych reform zdążył wdrożyć albowiem zgodnie z obrachunkiem zachodnich ekonomistów jeśli wdrożyłby wszystkie powstało by państwo tak silne że nie do ruszenia.Dlatego Stołypin zginął z rąk zamachowca narodowości prawniczej.
  Kontynuatorem Stołypina był właśnie Stalin z tą różnicą że Stołypin "dał sobie na to 20 lat" a Stalin zmuszony był to zrobić w ciągu kilku lat.
  To tzw "stołypinski wagon"

  http://ic.pics.livejournal.com/tvguide_khv/2932503/81594/81594_original.jpg

  pociągi składające się z takich wagonów wywoziły małorolnych i chłopów bez ziemi, z terytorium centralnej Rosji za Ural.Chłopi zabierali cały swój majdan ze zwierzętami włącznie (wagony były do tego przygotowane),na miejscu otrzymywali od państwa: ziemię,materiał siewny,najpotrzebniejszy sprzęt rolny,wsparcie finansowe.
  Reforma rolna była życiowo niezbędna-to obiektywna potrzeba nie mająca żadnego związku z ustrojem społecznym.Przeludniona,nisko wydajna a w efekcie biedna wieś w centralnej rosji i połacie gotowej do zagospodarowania ziemi na wschodzie kraju-chyba każdy wie co należało zrobić.I Stołypin to robił.Proces przesiedlania miał trać kilkanaście lat.
  Z przyczyn niezawinionych przez Stołypina,cara MikołajaII,Stalina,proces przesiedlania musiał trwać lat trzy,góra cztery lata,przebiegać w warunkach półwojennych i w sytuacji kiedy finansowo wydrenowane przez trockistów państwo nie mogło zaoferować niczego więcej niż transportu w podłych warunkach.
 • @ikulalibal 11:37:03
  "Niby wszyscy wiedzą że :"kto panuje nad przeszłością..itd" ale mało kto bierze to na poważnie.Polacy od 200 lat z okładem, historyczną prawdę,bywa-gorzką,chwilami nieznośną,ale prawdę,zastępują historycznymi mitami.Jak w takiej sytuacji można zbudować coś prawdziwego zwłaszcza w sferze mentalnej?"

  Tylko skąd mam wiedzieć, że te wszystkie prawdy są prawdziwe?

  A co jak ktoś po prostu chce nam wmówić że jesteśmy do niczego?

  Że gdyby nie "Matka Rosja" to w Polsce dalej byłby brak cywilizacji (zupełnie taką samą śpiewkę stosowali niemieccy szowiniści zagarniając połacie Polski).

  "Powiedzmy prawdę o PRL (o I Rzeczpospolitej,o II Rzeczpospolitej,o III Rzeczpospolitej),zobaczmy co tam było fajne co złe,ustalmy co należy kontynuować co stanowczo odrzucić a nasz stan mentalny odzyska pełną kondycję."

  Zgadzam się. Tylko prawda nas wyzwoli.


  Jeżeli mamy poruszać kwestię pro-jankeskiego nastawienia Polaków, to warto może wspomnieć skąd ono się wzięło. Związane jest ono m.in z Ignacym Paderewskim, który taki wspaniały wcale nie był, jak go przedstawiają "patriotyczne media". Mówi się że Piłsudski był prozachodni ale to kłamstwo! To postać m.in Paderewskiego służy do cementowania kłamstwa o przyjaźni "Polsko-amerykańskiej".

  Według mnie plusem Stalina było przynajmniej to, że zbudował on olbrzymie imperium i że świat czuł przed Rosjanami (i nadal czuje) respekt. Ofiary nie poszły aż tak na "marne" jak w przypadku Polski, gdzie na bezsensowną rzeź podczas powstania warszawskiego zlożono 200 tys. ludzi, a nic z tego nie wyszło.

  Czy w Polsce był w historii kandydat na przywódcę, który mógłby przywrócić Polakom godność, taki żeby inni czuli respekt przed Polską?
 • @fretka 08:00:12
  NIEPOROZUMIENIE !!

  Nikt nie chwali Stalina!!!
  I nikt sie nim nie zachwyca.

  Jest tylko proba historycznego porownania: jak to sie dzieje, ze niby w czasach demokracji i humanizmu, na ktorym Stalin sie nie znal, my Polacy mordujemy Serbow??? A Miloszewicza uniewinnili - Polacy nie zaplaca odszkodowania?
  Jak to sie dzieje, ze w czasach pokojowych my, Polacy pomagamy mordowac Libijczykow, ktorzy nam nic zlego nie zrobili???
  Co robi polskie wojsko w Afganistanie juz 15 lat???
  Jakie sa powody, ze Polsce dzieci chodza bez butow, tak jak za czasow Stalina??? I nie maja dachu nad glowa, dokladnie tak, jak w powojennej Polsce czy Rosji Sowieckiej??

  Zejdzmy z koturnow i popatrzmy sie ile szkol wybudowal komunizm a ile Misowskie niewolnoctwo i umowy smieciowe.
  W PRL-u przybylo 15 milionow Polakow.
  W po-stalinowskiej, post-komunistycznej Polsce ucieklo z Polski 8 miliomow - oficjalnie. Nieoficjalnie duzo wiecej bo "tymczasowo" dorabiaja na zmywaku..
  Czy Polacy wiedza, ze zamorzylismy glodem 80 tysiecy jencow sowieckich, ktorzy tak naprawde byli po naszej stronie, bo to byli ' bialogwardiejcy'?

  My, Slowianie.
  Czy Polacy wiedza, ze pomagalismy bolszewikom w czasie rewolucji pazdziernikowej?
  Tak jak teraz pomagamy banderowcom.

  Nie chodzi o to, zeby wychwalac Stalina.
  Jemu przyszlo rzadzic w duzo gorszych warunkach niz PiSDudzie, ktory ma w dupie kazde polskie dziecko i kazda polska matke.. Lata calowac po dupie tych, ktorzy polskie dzieci mordowali.
  POlacy sie zgadzaja wydawac na wojne i darmozjadow i zydowska oligarchie na Ukrainie.
  Wysylamy bron na mordowanie dzieci w Donbasie. Ja nam nie wstyd cytowc wikipedie?
  Polskim dzieciom obiecuje 500 zlotych??? Zart, czy kolejne okrucienstwo?

  W Afganistanie nie licza trupow bo maja objazdowe krematoria.
  Jakie mamy moralne prawo oskarzac KOGOKOLWIEK w historii, jesli polscy zolnierze morduja dzieci w Iraku?? A teraz w Syrii.

  Nic, zaden wykret ani debilek typu wikipedia nie zmaze z Polski krwi serbskich, libijskich, irackich, afganskich dzieci.

  Pisal kiedys Stanislaw J. Lec, ze " Okno na swiat najlepiej zaslonic gazeta"
  Zapomnial napisac: zydowska gazeta, z zydowska propaganda.
  30 milionow pomordowanych muzulmanow przez tak zwane demokracje tylko dlatego, ze maja rope??
  10 milionow wypedzonych w Bliskiego Wschodu chrzescijan tylko dlatego, ze zydom tam przeszkadzaja??

  My gadamy o Katyniu?
  Porozmawiajmy o Leperze, Ratajczaku, D. Szpinecie, katastrofie pod Miroslawcem, o polskich generalach:

  Niewygodne.info.pl | Nie ma drugiego takiego państwa w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów!

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02847-W-ciagu-dekady-Polska-stracila-8-generalow-nie-prowadzac-wojny.htm


  Z duzym szacunkiem: czym mozemy wytlumaczyc bombardowanie (DEMOKRATYCZNE) wietnamskich dzieci napalmem??
  3 i pol milona wymordowanych Kmerow i tylez Wietnamczykow, pol miliona ofiar Hiroszimy
  Czym wytlumaczyc wymordownie ponad miliona dzieci irackich???
  Czym wytlumaczyc zrzucanie bomb ze zubozonym napalmem na wioski serbskie??
  Czym wytlumaczyc choroby popromienne w Serbii i zdeformowane noworodki w Serbii i Iraku?

  My jestesmy lepsi od Stalina??
  Pewnie tak. Bo on nie mial napalmu. Do piet nam nie dorosl.
 • @Zdzich 07:57:52
  Posikalam sie ze smiechu.
  Dzieci pisaly : Polska Republika radziecka
  Pewnie wiedzialy lepiej od Bieruta! I od mojej mamy.
  I niech Zdzich nie przekreca bo to jest GRZECH.

  Nikt nie probuje kanonizowac Stalina!!
  Polacy, takie bardziej "niekumaszcze" w historii bardziej beda kochac Napoleona niz ksiecia Konstantego i beda buty czyscic Obamie i pluc na Putina.
  Takie mamy rozeznanie polityczne. I Slowianskie.
  Ja juz nie wspomne o historii, bo tej byly prezydent Izraela Szymon Peres zabronil w Polsce nauczac
  I mamy wyniki.

  Serbowie to byli smiertelni wrogowie Polakow, nieprawdaz panie Zdzich?
  Poslalismy polskie wojsko, zeby ich wymordowac?
  Kudy nam do Stalina???
 • "wypędzili z kraju całą kadrę techniczną"
  Powinni ludziom zabrać paszporty, tak jak to zrobił Stalin.
 • @fretka 08:23:28
  Kto moze mi odpowiedziec na takie proste pytanie:
  Stalina nie ma. Rewolucji juz nie ma.
  Panuje wszwechwladna amerykanska demokracja, nirwana ekonomii, rowne prawa dla pedalow, wolny rynek, wolnosc prasy, wartosci chrzescijanskie, tolerancja religijna, milosc blizniego, poszanowanie praw czlowieka
  i
  TYLKO
  10 panstw na calym swiecie, ktore nie sa w stanie wojny obecnie:
  Nie tylko Stalin sie klania. Klania sie i Hitler, i Churchill i Obama, i Reagan i dynastie Bushow, Tony Blairow i Clintonow i POPiSy i milosnicy Misesa../

  Tylko 10 panstw na swiecie nie jest w stanie wojny:

  Only 10 Countries in the Entire World Are Not Currently at War | Patriot Rising

  http://patriotrising.com/2016/06/12/10-countries-entire-world-not-currently-war/
 • @Tiamat
  Mam swoje lata i swoje z tamtego okresu doświadczenia. Pamiętam jak ładowaliśmy gruz tylko za to by się przejechać ciężarówką. Pamiętam nową szkołę i białorusy i stalince (leki kołowy spychacz– koparka i ciężki spychacz gąsiennicowy staliniec) i ruskie ciężarówki Zis piać z góry jechać pod górę pchać.
  Rosja była zrujnowana wojną aż po Leningrad, Moskwę, Stalingrad, a jednak to z stamtąd, z Rosji Stalina szły te stalińce i Zisy i maszyny do budujących się fabryk.
  Pamiętam szkoły TPD ( bez religi ale tylko do klasy czwartej, później była i religia)) i darmowe zupy na stołówkach po lekcjach bo w domu czasami było głodno. Boiska szkolne i pomysły by starych podręczników nie wyrzucać tylko przekazywać kolejnym rocznikom.
  Nie tylko usuwano gruz i odbudowywano, ale i budowano nowe dla kolejarzy, pocztowców, artystów, wojskowych, a później mieszkania spółdzielcze i osiedla domków jednorodzinnych
  Właściwie to nie wiadomo jak to się stało że pod koniec rządów Gierka w sklepach został tylko ocet i musztarda.
  Czy ktoś specjalnie doprowadził do takiego stanu i kto, jaka agentura, jaka V kolumna? Bo że o obalenie ,,komuny chodziło to wiadomo.
  A czemu Jaruzelski przekazał władzę tej swołoczy z KOR i Wałęsie?
  Czytam że obecnie,

  ….jest brudny, ohydny burdel i śmierdzące jedzenie…..

  Bez przesady i bez przeginania.
  Mamy wiąż nasze państwo polskie, naszą ojczyznę na którą pluć nie można i nie wolno.
  Oto przykład, nasze dzieci i wnuki, proszę popatrzeć.

  https://www.youtube.com/watch?v=EPMk9crbcCk
  https://www.youtube.com/watch?v=Khb1WI8cmEQ
  https://www.youtube.com/watch?v=BWU73IPlUYk

  ….PGR-y były wtedy jedynym ratunkiem dla produkcji żywności w Polsce. …
  Tu też jesz nieścisłość. PGR– y powstawały na ziemiach odzyskanych tam wszędzie gdzie były poprzednio wielkie majątki ziemskie ( poniemieckie) i tak np. w słynnych Klewkach był nie PGR lecz Kombinat Rolny coś chyba około 3000ha ziemi a w PGR w którym pracowałem zresztą dość krótko było 1000ha ziemi , dziesięć ciągników Ursus i dwa Dety (ciągniki gąsiennicowe) do tego dwa kombajny, 500sztuk bydła opasowego ileś tam krów, cieląt, kilka koni i zarobi o około 20 do 30 % większe niż w mieście. Do tego dwa litry mleka dziennie i 2 tony ziemniaków na zimę. Pracownik oprócz mieszkania służbowego miał działkę około 0.25 ha na ogródek warzywny.
  Przesiedleńcy z za Buga, albo ci co się przenosili z centralnej polski na ziemie odzyskane otrzymywali gospodarstwa rolne poniemieckie i do 20 ha ziemi
  A to ostatnie wiem od dalszej i bliższej rodzinie gdzie były takie przypadki.

  ….Naszym nieszczęściem są nie tylko wpływy „resortowych dzieci, potomków przywiezionych ( a w zasadzie tych, których Stalin pozbył się) z ZSRR osób pochodzenia wiadomego,…..

  Też było nieco inaczej. Żydzi uciekali z Rosji Stalina na różne sposoby w tym niby że byli Polakami i tu jak im się ,,dobrze trafiło” to pozostawali a jak im się jeszcze ,,lepiej trafiło” to wyjeżdżali dalej na zachód. Miałem okazję poznać taką rodzinę żydowską emigrującą z Rosji przez Polskę, dalej do Szwecji i na doniec do w USA.

  ...Tu wielkim wsparciem byłaby Intronizacja,…..
  no więc znowu Żyda na piedestał, panie Wojtas wstyd się pan.
  Piszesz pan że kościół zażydzony a niby jaki ma być skoro to żydowska religia.
  A tak ogólnie Stalin z pewnością był większej miary politykiem niż na przykład ostatni car Rosji który przegrał i wojnę z Niemcami i stracił władzę.
  Stalin wojnę wygrał.
  Ile zamordował Rosjan?
  Pierwszy raz Wolna Europa podawała że jeden milion, kilka lat później że trzy miliony i w kolejnych latach liczby mnożyli do kwadratu.
  Trockiego i kilku innych kazał zgładzić, także Tuchaczewskiego i jego kolesiów. To mu pozwoliło zachować władzę i zapewne życie.
  Ale Budionnemu i Chruszczowowi za klęski na froncie odpuścił.
  Sporo swoich przeciwników politycznych kazał zesłać na Sybir.
  Rosję (ZSSR) uczynił supermocarstwem. Zapoczątkował upadek mocarstw kolonialnych W. Brytania, Francja, Belgia.
  Czego mu ,,wolny” świat nie zapomni. Stąd taki on wielki zbrodniarz...w ich oczach i tych co sami nie myślą.
 • @ikulalibal 07:45:04
  ... i z sobie znany powodów wybrał jednego ze studentów powierzając mu misję uratowania Rosji ....
  bajka dla mało rozgarnietych.
  Co ileś tam lat rodzi się osobnik który w znaczący sposób wpływa na dzieje ludzkości.
  Stąd byli tacy jak Aleksander Macedoński, Cezar, Dzingis Chan, Napoleon, Hitler
 • @Talbot 14:55:48
  Powinni ludziom zabrac paszporty.
  Zabierali dyplomy.
  Talbot zdaje sie nie wie, ze w PRL-u dyplomy i paszporty byly wlasnoscia panstwowa.
  Dyplomow nie wolno bylo wywozic.

  Czego Talbot chyba nie wie, ze drenaz kadry technicznej z Polski byl doskonale zaplanowany, poniewaz Zachod potrzebowal niewolnikow do rewolucji przemyslowej jaka byla rewolucja komputerowa.
  Potrzebna byla nie tylko wiedza techniczna ale i tania sila robocza i naukowa.
  Takiego zlodziejstwa jak kradziez tzw. 'intellectual property' i polskiej wiedzy naukowej swiat nie widzial. Najwieksza zbrodnia wszechczasow. (Zaraz po morderstwie serbskiego geniusza wszechczasow: Nikole Tesla.)
  Tylko polskie niedorozwoje i zboje ubeckie mogly sprzedac polskich inzynierow debilom ze swiatowej mafii.
  I zaden duren - kryminalista nie siedzi w wiezieniu??
  NIEPRAWDOPODOBNE!!

  Ale za to Piskorski siedzi bez powodu.

  Z MADREGO SMIEJE SIE BOGATY!( pewnie to Walesa skads zerznal)
 • @Oświat 15:18:27
  Dziekuje
  Ja osobiscie znam losy niemieckich gospodarstw ZRABOWANYCH przez Polakow.

  Z historii mojej rodziny:

  Moja ciotka w czasie wojny wyszla za maz za Litwina, z malorolnej rodziny.
  W czasie wojny dekowali sie w Austrii a po wojnie dostal im sie majatek po Niemcach we wsi Olszana. (nie wiem jak po niemiecku)

  Jako dziecko spedzilam tam kilka wakacji.
  Ja jestem ostatnia osoba, ktora moze bronic Niemcow.
  Moje wakacje w Olszy byly cudne, mimo, ze mnie Cygany porwaly i proboszcz Olszan mnie wyratowal.
  Moj wujek litewski puscil z dymem wspaniale gospodarstwo w Olszanie. Razem z ciotka musieli stamtad uciekac bo cala wies miala ich dosc.
  A ja tak lubilam sluchac rano skowronkow i zapach trawy i kawy zbozowej na sniadanie.
  Mama uprosila ojca, zeby ratowal jej siostre i 4-ro dzieci.
  Ojciec, ktory pracowal w Wojewodzkiej Radzie Miejskiej we Wroclawiu zalatwil litewskiemu wujowi prace w w rafinerii metali kolorowych na Grabiszynku i mieszkanie w Brochowie. Do tego wujek Litwin sie nadawal i pracowal tam dlugie lata..
  A ja do tej pory wspominam skowronki w Olszanie.

  Nic nie jest proste ani jednoznaczne.
 • @ zygmuntbialas, Tiamat
  "100 mln?! - Oceniajmy realnie (ile ofiar? kto mordował?,...)"

  60 milionów w Gułagach

  27 milionów w ramach "czystki". Wyroki odbywały się bez procesu sądowego. Wystarczylo "zapodać" sąsiada, matkę, ojca, brata, "wroga", lub właściciela domu.
  http://niepoprawni.pl/blog/2218/zydowscy-kaci-nkwd; http://dath125.livejournal.com/25934.html
  W końcu Ludowi Komisarze NKWD od “Żelaznego Feliksa” Dzierżyńskiego (Rufin) do patalogicznego maniaka seksualnego Lawrientego Pawłowicza Beriji, to sami Żydzi.

  13 milionów - Hołodomor (pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_na_Ukrainie)

  Oczywiście, Stalin nie zamordował ani jednego człowieka.. Hitler też nie.

  A teraz odwróćmy wskazowkę, i napiszcie mi jakie to "treści i fakty" historyczne podają, że Stalin - wasz bohater(!) - nie był NAJWIĘKSZYM LUDOBÓJCĄ w dziejach ludzkości.
 • @Zdzich 17:09:48
  To jest publicystyka czyli tak zwane pierdoły.Proszę link do archiwów .Są udostępnione,ze szczegółowymi danymi tj datami, liczbą aresztowanych z wyszczególnieniem zarzutów,liczbą skazanych,za co skazanych itd.
  To już są oficjalne dane,żadna alternatywna historia,po prostu fakty i tyle.
  A wiesz ty Zdzisiu- pysiu kto kiedy i gdzie, wykreślił z kodeksu karnego karę śmierci?

  PS
  Panie Zygmuncie proszę zadbać o to aby pojawiały się tu wyłącznie wypowiedzi merytoryczne w przeciwnym wypadku to co wartościowe czyli przekazujące informacje utonie w psim badziewiu.
 • @Oświat 15:18:27
  "Stalin wojnę wygrał.
  Ile zamordował Rosjan?
  Pierwszy raz Wolna Europa podawała że jeden milion, kilka lat później że trzy miliony i w kolejnych latach liczby mnożyli do kwadratu.
  Trockiego i kilku innych kazał zgładzić, także Tuchaczewskiego i jego kolesiów. To mu pozwoliło zachować władzę i zapewne życie.
  Ale Budionnemu i Chruszczowowi za klęski na froncie odpuścił.
  Sporo swoich przeciwników politycznych kazał zesłać na Sybir.
  Rosję (ZSSR) uczynił supermocarstwem. Zapoczątkował upadek mocarstw kolonialnych W. Brytania, Francja, Belgia.
  Czego mu ,,wolny” świat nie zapomni. Stąd taki on wielki zbrodniarz...w ich oczach i tych co sami nie myślą". -

  --- Porządna analiza :)
 • @Tiamat 15:32:43
  "... drenaz kadry technicznej z Polski byl doskonale zaplanowany, poniewaz Zachod potrzebowal niewolnikow do rewolucji przemyslowej jaka byla rewolucja komputerowa. Potrzebna byla nie tylko wiedza techniczna ale i tania sila robocza i naukowa". -

  --- Widać to dzisiaj w całej okazałości.
 • @Zdzich 17:09:48
  60 milionów w Gułagach, 27 milionów w ramach "czystki", 13 milionów - Hołodomor....
  Skąd te liczby? Kto to policzył ? Z jakich źródeł? Pytania można mnożyć.
  A co do Wielkiego Głodu, to ten na Ukrainie jest niczym z bestialstwem stosowanym przez Brytyjczyków. Przedstawiam pokrótce:
  Hannah Arendt w swojej książce o totalitaryzmie mówi, że Imperium Brytyjskie było najgorsze ze wszystkich imperiów, gorsze od francuskiego, japońskiego, radzieckiego, czy chińskiego. Skala okrucieństw Imperium Brytyjskiego jest przeogromna. W latach 1845-1852 głód wystąpił w Irlandii i zabił tam jedną czwartą ludności. (Ostateczna liczba ofiar sięgnęła liczby półtora miliona ludzi.) Był on bezpośrednim i zamierzonym następstwem brytyjskiej polityki, co było intensywnie tuszowane przez rząd brytyjski i koronę, próbujące zrzucić winę na „ziemniaki”. Nawet dziś te głód jest znany na całym świecie jako „głód ziemniaczany”, podczas gdy w rzeczywistości był wynikiem planowanego niedoboru żywności, a zatem celowym ludobójstwem dokonanym przez brytyjski rząd.
  Jednym z mało znanych rozdziałów historii jest powszechny głód w Iranie w czasie I wojny światowej, spowodowany brytyjską obecnością w tym kraju. Po rewolucji rosyjskiej w 1917 roku Wielka Brytania stała się główną obcą siłą w Iranie i za ten głód, czy też dokładniej – „ludobójstwo”, odpowiedzialni są Brytyjczycy. W amerykańskich archiwach znajduje się dokument, relacjonujący powszechny głód i rozprzestrzenianie się epidemii w Iranie, w którym liczbę zmarłych z głodu w latach 1917-1919 oszacowano na około 8-10 milionów, co czyni go największym ludobójstwem XX wieku, a Iran – największą ofiarą pierwszej wojny światowej.
  Należy zauważyć, że Iran był jednym z głównych dostawców zboża dla sił brytyjskich, stacjonujących w południowoazjatyckich koloniach imperium. Chociaż skąpe żniwa w tych dwóch latach pogorszyły sytuację, to bynajmniej nie były głównym powodem wystąpienia Wielkiego Głodu. Prof. Gholi Majd z Princeton University pisze w swojej książce The Great Famine and Genocide in Persia (Wielki głód i ludobójstwo w Persji), że według amerykańskich dokumentów Brytyjczycy uniemożliwili przywóz pszenicy i innych zbóż do Iranu z Mezopotamii w Azji, a także z USA, i że nie dopuszczono do rozładunku statków z pszenicą w porcie Buszehr w Zatoce Perskiej. Profesor Majd twierdzi, że Wielka Brytania celowo stworzyła warunki dla ludobójstwa, żeby zniszczyć Iran oraz skutecznie go kontrolować dla osiągnięcia własnych korzyści. Major M. H. Donohoe opisuje ówczesny Iran jako „krainę spustoszenia i śmierci”. Jednak Brytyjczycy bardzo szybko przystąpili do tuszowania sprawy.
  Imperium Brytyjskie pozostawiło za sobą miliony zmarłych. W Indiach było odpowiedzialne za kilka klęsk głodu. W 1943 roku w Bangladeszu z głody zmarły 3 miliony ludzi, a w tym samym czasie Brytyjczycy gromadzili zboże i środki medyczne dla swoich i tak już dobrze zaopatrzonych żołnierzy. Ten artykuł na temat głodu w Bengalu, , zdecydowanie wart przeczytania, cytuje te niesławne słowa Churchilla: „Nienawidzę Hindusów. To ludzkie bestie z bestialską religią. Sami ściągnęli na siebie głód, mnożąc się jak króliki”.
  Według oszczędnych szacunków, opublikowanych w 1901 roku w czasopiśmie medycznym „The Lancet”, w ostatniej dekadzie XIX w. w zachodnich Indiach zmarło z głodu 19 milionów Hindusów, w dużej części z powodu w najlepszym razie bierności Brytyjczyków. Podobnie było 20 lat wcześniej, kiedy wskutek polityki „niech umierają” lorda Lyttona i innych rządzących Brytyjczyków, na wyżynie Dekan i w południowych Indiach zmarło z głodu i powiązanych z nim chorób 17 milionów Hindusów. W tym czasie z dotkniętym głodem obszarów wywieziono ponad 100.000 ton żywności.
  Wcześniejszy głód w Bengalu, w latach 1770-73, również wywołany polityką Imperium Brytyjskiego i British East India Company, pochłonął około 10 mln. istnień.
  Sadegh Abbasi. (Sadegh Abbasi jest absolwentem uniwersytetu w Teheranie. Jako student historii pracował również dla różnych irańskich agencji prasowych.)
  Komplet odnośników w artykule źródłowym oraz na SOTT: Documents reveal 8 to 10 million Iranians died over Great Famine caused by the British in late 1910s
 • @Zdzich 17:09:48
  A co do Hołodomoru:
  Jesienią 1934 r. Amerykanin posługujący się nazwiskiem Thomas Walker wjechał do Związku Radzieckiego. Po spędzeniu kilku dni w Moskwie wyruszył w stronę granicy z Mandżurią, do której dotarł po trzynastu dniach. Następnie opuścił ZSRR i nigdy już do niego nie wrócił. Cztery miesiące później dzienniki W.R. Hearsta w Ameryce zaczęły publikację serii artykułów Thomasa Walkera, „cenionego dziennikarza, podróżnika i badacza Rosji, który kilka miesięcy spędził przemierzając Związek Radziecki”. Teksty opisywały głód na Ukrainie, który miał pochłonąć życie sześciu milionów osób. Były ilustrowane zdjęciami zwłok i głodujących dzieci. Walker miał jakoby przemycić aparat fotograficzny „w wyjątkowo trudnych i niebezpiecznych okolicznościach”.

  Louis Fisher, pisarz amerykański mieszkający wówczas w Moskwie, nabrał podejrzeń. Dlaczego prasa Hearsta zaczęła dopiero po dziesięciu miesiącach snuć swoje sensacyjne opowieści? Ustalił, że podczas krótkiej wizyty w ZSRR, Walker nie miał możliwości dotarcia na opisywane i fotografowane przez siebie tereny. Zauważył też, że zdjęcia Walkera były wyjątkowo dziwne: nie tylko wyglądały jak pochodzące z poprzedniej dekady (zdaniem Fishera wykonano je podczas głodu nad Wołgą w 1921 r.), ale część z nich wykonano latem, a inne zimą. Fisher stwierdził także, że w 1933 r. zbiory na Ukrainie były dobre.

  Późniejsze badania wykazały, że część zdjęć wykonano podczas pierwszej wojny światowej w cesarstwie austro-węgierskim. Wykorzystywanie retuszowanych starych zdjęć w celach propagandowych było znaną praktyką stosowaną przez dzienniki Hearsta. Zdjęcia niekiedy opisywano jako pochodzące z Rosji, innym razem jako wykonane na Ukrainie. Oszustwem były nie tylko zdjęcia i podróż na Ukrainę, ale również sama postać Thomasa Walkera. Okazał się on być zbiegłym przestępcą nazwiskiem Robert Green, osadzonym wcześniej za fałszerstwa. W późniejszym procesie przyznał, że jego artykuły były fałszywe, a zdjęcia nie pochodziły z Ukrainy. Mimo tych faktów te same zdjęcia są wciąż używane na upamiętniających głód plakatach, stronach internetowych czy w filmie „Żniwa rozpaczy”.
  Należąca do Hearsta prasa kontynuowała kampanię propagandową mówiącą o ludobójstwie, mimo wpadki Walkera. W roku 1934 Hearst odwiedził w Niemczech Adolfa Hitlera. Po jego wizycie prasa Hearsta zaczęła publikację artykułów na temat ludobójstwa na Ukrainie. Francuski premier Edward Hierrot krótko po powrocie z Ukrainy stwierdził, że nie widział żadnych dowodów na głód. Hearst dalej próbował przekonywać Amerykanów, że ZSRR to kraj głodu, ludobójstwa i kanibalizmu. W tamtych czasach często widziano w jego działaniach motywowane politycznie poszukiwanie sensacji, ale z biegiem lat, sfabrykowane informacje przemieniły się w „najważniejsze dowody”.
  Większość fotografii mających być dowodami na ludobójczy charakter głodu została wzięta z tekstów Walkera i książki Ammendego. Pochodzenie zdjęć nie jest udokumentowane, lecz warto zauważyć, iż Ammende brał udział w dostarczaniu pomocy ofiarom głodu lat 1921-22. Zdjęcia miały być wykonane na ulicach i placach Charkowa latem 1933 r., chociaż jedynie 10 na 26 przedstawia zabudowę miejską. Nie ma też na nich charakterystycznych budynków czy znaków, które umożliwiłyby osadzenie ich w kontekście. Przekład „Życia ludzkiego w Rosji” zawiera dodatkowe zdjęcia, które nie pojawiły się w wydaniu niemieckim. Ich autorem miał być dr Ditloff, dyrektor gospodarstwa rolnego kierowanego przez rządy Niemiec i ZSRR. Zastanawiające jest, czy mógł on swobodnie wędrować po Ukrainie i robić zdjęcia, ale tak czy inaczej, późniejsze publikacje nie wymieniają autora zdjęć lub przypisują ich wykonanie zupełnie innym osobom. Niektóre zostały zidentyfikowane jako pochodzące z obszarów głodu w 1922 r., inne zrobiono zimą, chociaż mają przedstawiać sceny z lata. Inne publikacje przypisują ich autorstwo nieznanemu fotografowi lub Thomasowi Walkerowi, chociaż używa się ich do ilustrowania wydarzeń z lat 1932-33 a sam Walker twierdził, że wykonał je wiosną 1934 r.
  Jest jasne, że dowody fotograficzne są oszustwem i użyto ich w kampanii dyskredytowania ZSRR. Mimo to są one używane do dziś.
  Kampania mówiąca o głodzie jako ludobójstwie w latach trzydziestych opierała się na wątpliwych źródłach i nie zyskała uznania ówczesnych historyków. Skłoniło to część ukraińskich nacjonalistów do mówienia o prosowieckim, lewicowym, a nawet żydowskim spisku mającym na celu ukrycie prawdy. W latach pięćdziesiątych nacjonaliści wydawali książki takie jak „Czarne uczynki Kremla” mające na celu propagowanie swojej interpretacji historii.

  Ponad 65 lat temu amerykański dziennikarz Louis Fisher ujawnił motywowane politycznie fałszywki publikowane przez dzienniki Hearsta. Badając działania uczestników kampanii propagującej tezę o głodzie jako ludobójstwie możemy powtórzyć jego wniosek: „Próbę tę zbyt łatwo przejrzeć, a ręce tych, którzy jej dokonują są zbyt brudne by mogła się ona udać”.
 • @SZS 18:17:11
  A co do liczb...
  Sympatyzujący z nacjonalistami ukraińskimi historycy zazwyczaj poświęcają niewiele uwagi czynnikom takim jak susza i sabotaż procesu kolektywizacji. Co ciekawe, w "Historii Ukrainy” Mychajły Hruszewskiego, przez samych nacjonalistów uznawanego za „czołowego ukraińskiego historyka” przeczytamy, że „Susza zbiegła się z chaosem w sektorze rolniczym. Zimą na przełomie lat 1932-33 wielki głód podobny to tego z lat 1921-22 przetoczył się przez Radziecką Ukrainę.” Hruszewski nigdzie nie sugeruje, że głód został wywołany w sposób zamierzony i skierowany był przeciwko Ukraińcom. Więcej miejsca poświęca na omówienie głodu lat 1921-22. Liczne są u niego odniesienia do suszy na Ukrainie z lat 1931 i 1932. Nawet Ewald Ammende w „Życiu ludzkim w Rosji” wskazuje na klimat i naturalne przyczyny głodu.

  Chociaż susza przyczyniła się do głodu, jego główną przyczyną był opór wobec kolektywizacji gospodarstw rolnych. W roku 1928 istniały miliony małych gospodarstwa. Trzy czwarte ziemi obsiewano ręcznie, plon z jednej trzeciej uprawianej ziemi zbierano kosami i sierpami. 40% zbiorów młócono używając cepów. Więcej niż jedna czwarta gospodarstw nie posiadała zwierząt użytkowych ani maszyn rolniczych, a 47% dysponowało tylko pługami. Dążenie do skolektywizowanie rolnictwa było głównym punktem pierwszego planu pięcioletniego, którego realizację rozpoczęto w 1929 r. Część bogatych chłopów sprzeciwiała się uspołecznieniu rolnictwa i rozpoczęła wymierzoną w kolektywizację kampanię zniszczenia na dużą skalę. Na niektórych terenach, w tym na Ukrainie, walka zbliżała się do rozmiarów wojny domowej. Obserwatorzy zza granicy, którzy w tym czasie przebywali na Ukrainie notowali, że bogaci chłopi woleli pozarzynać swoje konie i bydło niż pozwolić na kolektywizację. W latach 1928-33 liczba koni w ZSRR spadła z 30 do 15 mln, pogłowie bydła z 70 do 38 mld, owiec i kóz ze 147 do 50 mln. Niektórzy chłopi podpalali własność kolektywów, a nawet swoje własne zasiewy i ziarno. Wielu zwolenników teorii o głodzie jako ludobójstwie nie berze pod uwagę świadectw o sabotażu, inni zaś przedstawiają je z entuzjazmem jako opór przeciwko centralnemu planowaniu. Co więcej, na głód nałożyła się epidemia tyfusu, która nie wątpliwie doprowadziła do śmierci wielu osób. W roku 1933 zbiory były dobre, wielki wysiłek włożono w rozwój kolektywnych gospodarstw rolnych i ich mechanizację.

  Późniejszy wielki wzrost produkcji rolniczej i przemysłowej na Ukrainie, który trwał do 1941 r. zadaje kłam twierdzeniom o 7-15 mln zmarłych z głodu siedem at wcześniej. Co więcej, znaczące są losy oporu Ukrainy przeciwko nazistom i ich nacjonalistycznym kolaborantom. Wschód kraju pozostał wierny ZSRR i aktywnie walczył z okupacją. Ponad pół miliona ludzi działało w partyzantce a 4,5 miliona Ukraińców walczyło w szeregach Armii Czerwonej. Przyznają to także nacjonalistyczni historycy ukraińscy i możemy się jedynie zdumiewać jak w świetle podawanych przez nich danych o ilości ofiar głodu można było zmobilizować takie masy walczących. W rzeczywistości większość ukraińskich chłopów i robotników postrzegała system sowiecki jako oferujący wielkie zalety pod względem gospodarczym i kulturowym.
 • @SZS 18:26:27
  To co piszesz to prawda.Dodam tylko że autorstwo zdjęć jest znane.Rodzina zmarłego w 1930r Fridtjofa Nansena,bo on był (jest) autorem słynnych zdjęć, do dziś sądzi się z władzami Ukrainy (idzie o prawa autorskie) https://en.wikipedia.org/wiki/Fridtjof_Nansen
  Zdjęcia zostały zrobione na Powołżu w 1922-1924r
 • @SZS 18:26:27
  I na koniec : Skąd się rodzą takie rewelacje...

  Książka Conquesta „Żniwa smutku: Sowiecka kolektywizacja i terror głodu” (Harvest of Sorrow: Soviet Collectivisation and the Terror Famine) jest przez zwolenników wizji głodu jako ludobójstwa przedstawiana jako najlepiej przygotowana. Sam autor był niegdyś zatrudniony przez wywiad brytyjski przy dezinformacyjnym projekcie Information Research Department, którego głównymi celami były kraje Trzeciego Świata i ZSRR. W swojej wcześniejszej pracy „Wielki terror” Conquest twierdził, że w latach 1933-34 zmarło z głodu 5-6 mln osób, z czego tylko połowa na Ukrainie. W 1983 r. jednak podniósł swoje szacunki do 14 mln i twierdził, że głód utrzymywał się do 1937 r. Ta rewizja doskonale korespondowała z upamiętnieniem pięćdziesiątej rocznicy głodu.

  Conquest przedstawia rozmaite koterie nacjonalistyczne, które kontrolowały części Ukrainy w czasie wojny domowej i interwencji zagranicznej jako autentyczne rządy. Rzezie Żydów na Ukrainie dokonane w latach 1918-19 są wspomniane jednym zdaniem. Nazistowska okupacja Ukrainy przedstawiana jest jako krótka przerwa między czasami sowieckiego terrory, a wyparcie nazistów z Ukrainy opisane jest jako ponowna okupacja przez ZSRR. W książce Conquesta nie brakuje przykładów nienaukowości. Cytuje on między innymi zagranicznego korespondenta, którym jest Thomas Walker, człowiek którego nie było. W przypisie informującym o źródle wypowiedzi przesuwa datę publikacji jego artykułu z 1935 r. na luty 1933 r. Warto powtórzyć w tym miejscu uwagi amerykańskiego historyka J. Arch Getty’ego na temat jakości tego typu badań historycznych: „Wielkie generalizacje analityczne opierają się na przekazanych z drugiej ręki urywkach przypadkiem zasłyszanych plotek. Opowieści z łagrów (”mój przyjaciel spotkał w łagrze żonę Bucharina i ona powiedziała...”) stały się głównymi źródłami do analizy decyzji podejmowanych przez władze ZSRR. [...] Potrzeba generalizacji na podstawie pojedynczych niezweryfikowanych wypowiedzi zmieniła pogłoski w źródła historyczne a ich powtarzanie zrównała z potwierdzeniem.”

  Z opinią poważnych historyków, którzy nie uznają pogłosek i plotek za potwierdzenie faktów historycznych, skontrastujmy wypowiedź Conquesta, który stwierdził, że „prawda przenika do nas jedynie w formie pogłosek” a „w sprawach polityki najlepszym, lecz nie do końca nieomylnym źródłem jest plotka”.
 • @Zdzich 17:09:48
  Oczywiście, że ani Stalin ani Hitler nie zamordowali ani jednego człowieka, własnymi rękami!
  Wysługiwali się takimi przygłupami jakim Ty jesteś obecnie.
  W imię ideologii i zgodnie z propagandą pójdziesz na Moskala, czy kogo tam Ci wskażą w zależności od tego jak wiatr powieje, rycerzu w zakutej zbroi!
 • @Husky 17:43:34
  A cóż to Psie Zbóju? Nadal nie możesz przeżyć, że nie masz szans na bycie na Neonie gwiazdą?
  Tiamat taką jest, jest wartościową osobą a Ty tylko szczekającym 8-)))
 • @Zdzich 17:09:48
  .....napiszcie mi jakie to "treści i fakty" historyczne podają, że Stalin - wasz bohater(!) - nie był NAJWIĘKSZYM LUDOBÓJCĄ w dziejach ludzkości.....

  Wiesz Zdzich jakie to fakty.
  No nie wiem, ale wyobrażam sobie, że jak bym tak ja był takim jak piszesz … NAJWIĘKSZYM LUDOBÓJCĄ w dziejach ludzkości.....albo tylko W POŁOWIE takim NAJWIĘKSZYM to bym z samej rozkoszy i z zemsty za napad na swój kraj, swoją satrapię, za to że mi pod samą Moskwę podeszli i strachu mi narobili, kazał bym po zwycięstwie wszystkich tych wrogów i ich rodziny i potomstwo do trzeciego i czwartego pokolenia przesiedlić na Sybir i do kopalń i do hut i do tłuczenia kamieni (w kamieniołomach rzecz jasna) i tak długo aż by mi odbudowali cały kraj i wszystkie zniszczenia z 100% nadwyżką a dopiero później tych wrogów i faszystów w liczbie 100 milionów pod mur, ….no wiesz co mam na myśli.
  Ale Stalin tak naprawdę był w tych sprawach mięczakiem, wszystko odpuścił, darował, zrobił im jakieś NRD i żyć pozwolił i jakby nie taka Norymberga urządzona głównie przez Amerykanów to by im się wszystko upiekło i po kościach rozeszło.
  Więc gdzie mu do jakiejś wielkości, największości…
 • Przewigział
  Wiele działań naszej partii i narodu będzie wypaczone i oplute przed wszystkim za granicą ale i w naszym kraju.Będą się mścić okrutnie za nasze osiągnięcia i sukcesy i moje imię też będzie zelżone i oplute.Przypiszą mi wiele okrucieństw.Ale mimo tego, jakby nie rozwijały się zdarzenia, przejdzie czas i uwaga nowych pokoleń zwróci się do spraw i zwycięstw naszej ojczyzny.Rok za rokiem będą przychodzić nowe pokolenia które podniosą sztandar swoich ojców i dziadów i oddadzą nam cześć,a swoją przyszłość będą budować na naszej przeszłości-Józef Stalin wrzesień 1939 r
 • @sredni 19:44:47
  Przewidział!
 • @Husky 19:28:16
  //Mało kto rozumiał o co chodzi, ale wszyscy wierzyli propagandzie na słowo. //

  Przeciwnie,wszyscy wiedzieli o co chodzi.A propagandzie tempo wierzysz ty.
  No ale dobrze,dam ci szanse.Odpowiedz proszę o co chodziło w tych reformach językowych.Po co one? komu były potrzebne?
  PS
  przypominam że pierwsza miała miejsce w 1708r
 • @Husky 19:06:41
  "Gwiazda !!!!
  Czego ??????"
  Tego, czego nie posiadasz. Intelektu.
  Intelekt – (łac. intellectus: percepcja, postrzeganie, poznanie), zdolności umysłowe, kultura umysłowa człowieka. Odnosi się do zdolności uzyskania i wykorzystania wiedzy, rozumienia myśli, poznania.
 • @Tiamat 14:41:27
  http://ic.pics.livejournal.com/skif_tag/19770500/7714627/7714627_original.jpg
  Moskwa 1947.
  Fotorelacja z amerykańskiego magazynu ''Life''
  http://vlad-gluh.livejournal.com/2614892.html
 • @fretka 19:57:47
  Miliony na pogrzebie Stalina i to tylko w Pradze.
  http://politkach.com/wp-content/uploads/2016/03/406069649.jpg
  http://kak2z.ru/index.php?topic=266258.0
 • @Husky 20:16:07
  Zatkało kakao?
 • @Husky 20:37:59
  Mao nie mao
  Widzę, że zabolało
  Idź pod śmietnikiem grzebać
  Jak na padlinożercę przystało
  B.O.
 • @Husky 21:14:09
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36831/duda_poroszenko_sawczenko_pap_625.jpeg
 • @Husky 21:32:18
  Za głupawkę żółta kartka ,jeszcze raz a pójdziesz ajciu . Przykro mi .:) Mam nadzieję że rozumiesz ?.
 • @Husky 17:43:34
  To nie przeciwko tobie - zrozum to wreszcie
  Czy możesz poruszać się swobodnie po mieście?
  Gdy zmrok zapadnie, masz ochotę na wędrówki...
  Nie! Niebezpieczne są takie wędrówki

  Gdy policja osłania polityków kolumny
  I gdy bije tych, co poglądy mają inne
  W tym samym czasie, zupełnie niedaleko
  Znaleziono zasztyletowanego człowieka

  A policja musi przecież jakoś żyć,
  Gdy praca niskopłatna, ktoś inny musi płacić
  Za takie marne grosze, to jest typowe
  Tylko idiota by nadstawiał swoją głowę

  Bum, bum - w nocy słychać w parku strzały
  Widziałem, lecz udaję że niczego nie widziałem
  Na ulicy zatacza się kafar z wąsami
  Być tu można tylko z jego pozwoleniami

  Agresja jest wkoło podstawową zasadą
  Z reguły źle się kończy, gdy zechcesz tutaj stanąć
  Ja też klęczę w kałuży i krwawi mi nos,
  A dziś to przecież wyjątkowo spokojna noc

  Jacyś zaczepiani ludzie - jeśli tu są jacyś ludzie
  Wrzaski awantur w wódczanej malignie
  Czy rozumiesz choć trochę logikę tych czynów?
  Nie ma litości dla skurwysynów!

  Bum, bum, bum, bum...

  Nowy pan nadchodzi, nowy pan rządzi
  Jakie imię jego, tłumy sług gromadzi
  Niegdyś prawy, dziś dla chwały jego królestwa
  Dla niego czynią najgorsze kurestwa

  Nieopodal placu, gdzie pita wóda grupą
  Młode dziewczyny handlują swoją dupą
  Czy rozumiesz choć trochę logikę tych czynów?
  Nie ma litości dla skurwysynów!

  Dalej, jeszcze szybciej samochodem
  Biały śnieg umie pięknie prostować drogę
  To co trudne i ciężkie, bardzo łatwe i lekkie
  Człowiek jest wolny, a ty jesteś człowiekiem

  Ty uważaj co mówisz, bo ciebie słuchają
  Gdy mówisz do dzieci, co ciebie otaczają
  Tu nowy król panuje z nową królową
  To zarobek też jest dobry pod szkołą podstawową

  To nie przeciwko tobie, zrozum to wreszcie
  Hej, dzień się budzi po nocy w moim mieście
  I może bardzo wielu nie zrozumie tych słów
  Ale nie ma litości dla skurwysynów!

  Nie ma litości
  Nie ma litości
  Nie ma litości
  Dla skurwysynów nie ma litości!

  Nie ma litości
  Nie ma litości
  Nie ma litości
  Dla skurwysynów nie ma litości!

  Nie ma, nie ma litości
  Nie ma litości
  Nie ma litości...
 • @Repsol 21:59:57
  Przywrócił mi Pan wiarę w NEon....
 • @Repsol 21:16:29
  Jak to powiedział Patroszenko w wywiadzie dla CNN: Putin chce całej Ukrainy!
  Poroszenko twierdzi, że Rosja chce zająć całą Ukrainę:
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160825/3764466/Poroszenko-Rosja-Ukraina-agresja.html
  I dalej,
  wiadomość ze Sputnika:
  Administracja prezydenta Ukrainy i sam prezydent Petro Poroszenko do tej pory nie byli w stanie skontaktować się z rosyjskim liderem Władimirem Putinem lub przedstawicielami Kremla, po ujawnieniu informacji o powstrzymaniu ataków terrorystycznych na Krymie, informuje ukraiński portal internetowy „Apostrof".

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160825/3768012/poroszenko-putin-ukraina-rosja.html

  A tymczasem:)))
  Kijowie, no przyszedłem

  https://pp.vk.me/c626318/v626318320/28687/A0XKWxArQ3Y.jpg
  Teraz wszystko jasne:)))
 • @ikulalibal 17:34:54
  "... proszę zadbać o to aby pojawiały się tu wyłącznie wypowiedzi merytoryczne". -

  --- Nie do końca mogę wykonać ze względu na czas.
  Dane, które podaje Zdzich, są oczywiście z księżyca.
 • @SZS 18:06:31 oraz 18:17:11 oraz 18:26:27
  "A co do Wielkiego Głodu,...". -

  --- Przeczytałem uważnie Pańskie wpisy, dotyczące Ukrainy. Jest oczywiste, że te liczby są z czyichś głów, a potem bezmyślnie powtarzane.
  Ja słyszałem o 6 mln ofiarach na Ukrainie. Wcześniej uczyłem się, że w czasie drugiej wojny światowej zginęło 6 mln Polaków, 6 mln żydów, 6 mln w Auschwitz - Birkenau. Ciągle pojawiało się 6.
 • @sredni 19:44:47
  J. Stalin: "Rok za rokiem będą przychodzić nowe pokolenia które podniosą sztandar swoich ojców i dziadów i oddadzą nam cześć, a swoją przyszłość będą budować na naszej przeszłości". -

  --- Tak. Przewidział.
 • @fretka 20:03:53
  "Miliony na pogrzebie Stalina i to tylko w Pradze". -

  --- Naród jednak pamięta. Wspomina E. Gierek: „Rozczulającym dla mnie przejawem sympatii był przed kilku laty masowy udział mieszkańców Zagłębia i Śląska w pogrzebie mojej matki. Tłumy, dosłownie tłumy, chyba ze 40 tysięcy osób przyszło na cmentarz w Zagórzu, aby złożyć uszanowanie mej mamie staruszce. (…) Sądzę, że szlachetną cechą naszego społeczeństwa jest okazywanie życzliwości przegranym…”.
 • @Repsol 21:16:29
  Witam Cię :)

  Zdjęcie wymowne...

  Pozdrawiam.
 • @Oświat 19:00:50
  Świetna interpretacja. Jeśli sądzić człowieka, to sprawiedliwie.
  Chcę tu zaznaczyć, że w tym całym zamieszaniu, jedno jest pewne: dobrze, że przywódcą ZSRR był wtedy Stalin a nie Ukrainiec Chruszczow, który rządząc w Kijowie USRR, opracował plan wyznaczony na 17 września 1939 roku "odbicia z rąk polskich Ukrainy Zachodniej", który jest odpowiedzialny za śmierć i wywózkę Polaków na Sybir.
  Menda, najpierw wierny Stalinowi, podkopywał go a potem na XX zjeździe KPZR, potępił kult jednostki i zbrodnie popełnione przez Stalina.
  Cytat:
  " W lutym 1938 roku został przeniesiony do Kijowa, aby objąć tam stanowisko pierwszego sekretarza KC KP Ukrainy. W efekcie jego starań aresztowano na Ukrainie ponad 100 tysięcy osób. Po 17 września 1939 r. oszukał polskiego dowódcę obrony Lwowa, gen. Langnera, gwarantując,jako członek Rady Wojennej Ukraińskiego Frontu, wolnośćosobistą polskim oficerom. Przyczynił się też do deportacji setek tysięcy Polaków na Sybir lub do Kazachstanu, przeprowadzonych przez NKWD w latach 1940- 1941. Po zakończeniu wojny, od końca 1947 roku, sprawował funkcję przewodniczącego partii bolszewickiej na Ukrainie, jednak już w grudniu 1949 r. powrócił do Moskwy, gdzie w wyniku decyzji Stalina, został powołany na stanowisko szefa komitetu obwodowego KC WKP(b). Na ostatnim, za rządów Stalina, XIX zjeździe KPZR w październiku 1952 to właśnie na wniosek Chruszczowa zmieniono nazwę partii na KPZR (Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego).

  Po oficjalnym ogłoszeniu wiadomości o śmierci Stalina 5 marca 1953 r. Chruszczow został nowym pierwszym sekretarzem KC KPZR, a pięć lat później premierem. Za moment przełomowy w jego karierze politycznej uznać należy XX zjazd KPZR zorganizowany 14 lutego 1956 roku na Kremlu. Chruszczow jako I sekretarz wygłosił na nim oficjalny referat sprawozdawczy. Do historii jednak przeszedł ten wygłoszony w nocy z 24 na 25 lutego 1955, na tajnym posiedzeniu - „O kulcie jednostki i jego następstwach”. Chruszczow dokonał w nim krytycznej analizy zbrodniczych metod Stalina z czasów wielkich czystek, zarzucając mu odejście od podstawowej polityki partii wytyczonej przez Lenina, a także poważne błędy popełnione podczas wojny z Hitlerem. Swoim wystąpieniem dał wyraz poparcia partii bolszewickiej i samego ustroju sowieckiego, zrzucając ciężar odpowiedzialności za wszelkie nadużycia na samego Stalina, pomijając oczywiście swój udział w zbrodniczym procederze. Dało to początek odwilży w ZSRR i państwach satelickich, dotyczącej zarówno sfery polityki jak i kultury, jednocześnie jednak wywołało rozłam w partii, w konsekwencji czego na plenum KC w czerwcu 1957 r. podjęto bezskuteczną próbę pozbawienia przewodniczącego władzy."
  Całość o Chruszczowie:
  http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Nikita_Chruszczow
 • @lorenco 22:43:10
  Witam Cię :)

  "Poroszenko twierdzi, że Rosja chce zająć całą Ukrainę. (...)
  A tymczasem". -

  --- Jest faktem, że politycy naszego kraju, szczególnie z PiS, wściubiają nos tam, gdzie nie trzeba.
 • @Katana 23:02:57
  "Nieograniczona konkurencja powoduje ogromne marnotrawstwo pracy i okaleczenie społecznej świadomości jednostek,...". -

  --- Tak, to przyjmuje często przestępcze i zbrodnicze formy, jak np. handel kobietami, wojny...

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:02:15
  Ponoć liczba 6, to liczba diabelska...
  Witaj Zygmuncie:)
  A tu zdjęcie, jak Putin wywozi słońce z Ukrainy do Rosji:)
  https://pbs.twimg.com/media/CqtEhMrWEAAGOhr.jpg
 • Stek wierutnych bzdur.
  W Polsce za komuny nie było korupcji.
  Koń by się uśmiał.
  Nie było też nepotyzmu, złodziejstwa, itp.
  To przechodzi granice absurdu.
  Całe życie gospodarcze PRLu to drugi obieg gospodarczy, to podskórne łapówki, wszystko się załatwiało, mało co można było kupić.
  Nawet w transakcjach między przedsiębiorstwami państwowymi opierano się na łapówkach.

  Było tragicznie, i nie wybieli tego nawet to, co mamy dzisiaj.

  Owszem, kraj odbudowano, gospodarkę zaprowadzono, kraj nastawiono do skoku w gospodarce zdrowej.
  Ale nie zrobiono tego, a na skutek dywersji i głupoty władz z obcego nadania wszystko się zawaliło lub zostało rozkradzione.

  Czy gospodarka była lepsza niż dziś.
  Tak, z dwóch powodów.
  Mniejszej biurokracji i faktycznej niepodległości Polski.

  Czy żyło się ludziom lepiej.
  Zdecydowanie gorzej, jedynie enklawy wielkich miast i ośrodków przemysłowych były dopieszczane.

  Przypomnę np., że Polak nie mógł sobie tak pojechać z Pcimia i zamieszkać w Warszawie, Poznaniu, czy Wrocławiu.
  Trzeba było mieć pracę w takim mieście, a jej nie można było dostać bez meldunku w nim.
  Tylko ci, którzy mogli sobie kupić mieszkania na wolnym rynku, mieli takie możliwości, a były to promile społeczeństwa.

  Chłop też nie mógł sobie np. kupić traktora.
  Te dostawał za ułamek wartości PGR, który po ich wyeksploatowaniu, np. po 6 latach, sprzedawał rolnikom za cenę przewyższającą wielokrotnie cenę zakupu nowego.
  I taka to była gospodarka.

  Liczyły się dojścia, znajomości, itp.
 • @AlexSailor 23:49:20
  Ja tam nie wiem jak to było w Twoim PRL, w moim było tak, że w moim mieście powstawały osiedla, do których sprowadzały się dzieci rolników, prawe całe nowe ponad 10-tysięczne osiedle to było w 80 % ze wsi, przełom lat 70/80-tych. Mieli wkład w SM to po kolei otrzymywali mieszkania.
  A chłop jak łaskawie sprzedał państwu wieprzki, otrzymywał talon na Ursusa. Albo na meble albo na samochód.
  PRL liczył sobie ponad 40 lat i różnie to w różnych latach bywało.
  Tak czy inaczej, z tych 40 kilku lat pracy ludu miast i wsi, styropianowcy opływają w dostatki a wyzbywany majątek pozwalał na jakie takie dopinanie budżetu państwa.
  "Liczyły się dojścia, znajomości, itp."
  Oczywiście, w pewnym okresie, w czasie i po strajkach Solidarności, kiedy inflacja szalała, pieniądz był mało warty, zatem wszystko się "załatwiało" a nie kupowało.
 • @programista 12:27:04
  Gierek świadomie zadłużał Polskę, chcąc w en sposób rozluźnić więzy gospodarcze i polityczne z ZSRR.
  Nie dało się do niego zastosować schematu "ekonomisty od brudnej roboty", bo nad Polską był parasol ochronny ZSRR.
  Ani zabicie Gierka ani interwencja zbrojna nie wchodziła w rachubę.
  Jedynie rewolta, taka jak Solidarności.
  Ale to też tylko warunkowo, bo pieniądze w dużym stopniu zostały zainwestowane i nie byłoby najmniejszego problemu z ich spłatą.
 • Z BLOG.PL:
  ~maryjanek, 25 sierpnia 2016 o 19:54

  Zygmunt wklej to trollom neonowym bredządzym o ludobójstwach

  [...]W centrum Kijowa, równolegle ze wzrostem ilości wielkich czarnych „trupowozów” (BMW, Volvo, Mercedesy, itd.) z napędem na cztery koła, wzrosła w ciągu 4-lecia rządów Juszczenki ilość pomników „męczeństwa ofiar komuny” – co zabawniejsze, przy jednoczesnym zachowaniu licznych pomników tejże komuny obrońców. A na murze nowo odbudowanego Soboru Michajłowskiego w samym centrum miasta umieszczono ogromną ekspozycję opowiadającą o stratach Ukrainy w okresie głodomoru lat 1930-31. Jak zapamiętałem, ilość ludności na Ukrainie, w dziesięcioleciu lat 1930 zmalała wtedy aż o blisko 25 procent czyli o 9 milionów, ale na porównawczej tabeli zauważyłem, że w tym samym czasie ilość mieszkańców Republiki Rosyjskiej wzrosła aż o 25 milionów, czyli blisko 20 procent. Tak znaczy przyrost ludności w RSRF ciągu dziesięciolecia nie mógł być li tylko sprawą wzrostu urodzeń, po prostu miliony głodujących mieszkańców radzieckiej Ukrainy przeniosło się do budowanych w tym okresie centrów przemysłu ciężkiego (Magnitogorsk) na Uralu. Taka sytuacja powtórzyła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, kiedy to ilość ludności na Ukrainie znowu spadła o prawie 15 procent, czyli ponad 7 milionów mieszkańców, którzy niekoniecznie wymarli ale uciekli, tak jak i z Polski w tym samym czasie, do bardziej „pracodajnych” rejonów Moskwy oraz Zachodniej Europy.

  Jakoś tak się zbiegło, ze po powrocie z Ukrainy otrzymałem email z Bułgarii, w którym była przytoczona „choinka” rozkładu wiekowego ludności USA w roku 1950.

  Na tej oficjalnej amerykańskiej statystyce wyraźnie widać „wcięcie” w rozkładzie wiekowym ludności tego „super” kraju, które rozpoczyna się w drugiej połowie lat 1920 i trwa przez następne dziesięciolecie. To jest dokładnie okres Wielkiej Depresji, kiedy to nagle stanęły warsztaty pracy i ponad milion tak zwanych „rodzinnych” gospodarstw farmerskich uległo likwidacji. W tym okresie głodu w USA (oczywiście przy zawalonych żywnością sklepach) nowe dzieci się nie rodziły, albo – jako najsłabsze – po prostu z głodu umierały. Oficjalnie ocenia się, że Stany Zjednoczone w tym okresie straciły, ponad przeciętną statystyczną, około 7 milionów ludności, przy czym możliwość „emigracji za chlebem” z USA była w tym okresie prawie żadna, bo i w Europie był Wielki Kryzys, który doprowadził do władzy demokratycznie wybranego Hitlera.

  Ta socjotechnika „zasłaniania” własnych zbrodni, zbrodniami dokonanymi (względnie tylko „przypisanymi”) wrogom, których planuje się wyniszczenie, w krajach uważających się za „liberalne” już od ponad stu lat rozwija się bez większych przeszkód. Komasacja bowiem elektroniczno-poligraficznych środków przekazu w rękach działających ‘sieciowo’ ponadnarodowych koncernów powoduje, że coraz bardziej żyjemy w świecie wirtualnym, w którym odpowiednio spreparowana fikcja tworzy społeczną rzeczywistość. Taką „fikcją na zamówienie Pana Świata” okazało się być na przykład gigantyczne „samobójstwo”, prawie dokładnie przed 38 laty, członków żyjących w izolacji w Gujanie pochodzącej z USA sekty o nazwie „Świątynia narodów”. Poniżej przetłumaczyłem co istotniejsze fragmentu artykułu, jaki niedawno się ukazał – oczywiście po rosyjsku – na portalu http://www.rusproject.org …[...]

  dalej… http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/121927,sobor-slowianski-i-jego-wrog-zaprzysiezony-za-oceanem
 • @zygmuntbialas 23:06:32 --- Tak. Przewidział.
  -To był geniusz! http://i.iplsc.com/gazety-pelne-byly-stalina/0002UX7EADXPN84X-C122-F4.jpg
 • @AlexSailor 23:49:20
  Pisze Pan, "Polak nie mógł sobie tak pojechać z Pcimia i zamieszkać w Warszawie, Poznaniu, czy Wrocławiu". -

  --- To ja powtórzę: "Stek wierutnych bzdur". W jaki to sposób przemieściły się miliony ludzi ze wsi do miast?!
  Łapówkarstwo i kradzieże nie były większe niż jest to dzisiaj.
  Gdy dzisiaj widzę, jak ludzie są traktowani w pracy, to już mi właściwie wystarczy do oceny III (łącznie z "IV") RP.
 • @AlexSailor 00:23:50
  "Gierek świadomie zadłużał Polskę,...". -

  --- To jest nieprawda i życzyłbym dzisiejszym politykom choć części patriotycznej postawy, prezentowanej przez E. Gierka.
  Programista wydaje się mieć rację, przypominając o kredytowych sztuczkach, realizowanych przez Zachód.
 • @lorenco 23:32:57
  A tu zdjęcie, jak Putin wywozi słońce z Ukrainy do Rosji:) https://pbs.twimg.com/media/CqtEhMrWEAAGOhr.jpg _Czyżby chciał dorównać Słoneczku Ludzkości? https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/10078,Wystawa-Zgaslo-sloneczko-ludzkosci-Reakcje-spoleczenstwa-polskiego-na-smierc-Sta.html -Pomyślcie jaka Polska jest uboga! -Mamy tylko słoneczko Peru!
 • @Moher 01:05:05
  A cóż to tam na UPAinie za słoneczko jest do wywiezienia w randze Stalina?
  Zdjęcie jest bardzo ładne i zostało umieszczone na stronach Noworosji, jako satyra, że wszystkiemu co się dzieje źle na Ukraine, winny jest Putin.
  Mieszkańcy Donieckiej i Ługańskiej Republiki nie czują już nawet nienawiści do junty kijowskiej i jej zwolenników, czują pogardę i wyśmiewają się z nich.
  Wyszywanki i inne:
  https://pp.vk.me/c628325/v628325798/329f2/S4AEUzGPZhg.jpg
  https://pp.vk.me/c636929/v636929330/20a8b/JrKOsnYXQ_c.jpg
  https://pp.vk.me/c543104/v543104028/17271/3yjcWAmtnfU.jpg
  https://pp.vk.me/c630216/v630216052/4b9d7/bh7Yp8RjweQ.jpg
  https://pp.vk.me/c636929/v636929330/20aa1/Nu9a56QY2Lw.jpg
  https://pp.vk.me/c604631/v604631755/2840/kornleEX8SI.jpg
  https://pp.vk.me/c636230/v636230059/1ce15/2XE1Iw2Ulzg.jpg
  https://pp.vk.me/c604726/v604726034/c7/2tMbMXOeHYc.jpg
  https://pp.vk.me/c626229/v626229669/1234b/D63ZrfbsuUo.jpg
  https://pp.vk.me/c631825/v631825922/4341a/3hL_Kg1FoZ0.jpg
 • stalinizm wiecznie żywy
  za stalina nie można było siać zboża... teoria pewnie głosiła, że gdyby ruscy mieli żarcia na 3 dni, to by zrobili rewolucję ;-)

  No i teraz współcześnie mamy identyko sytuację, człowiek by nie myślał, że to się mogło zdarzyć a jednak się zdarzyło:
  - zakazali siania maku...
  - zabronili konopii....
  - mało co zabroniliby siania pietruszki....
  - mogli jeszcze zakazać chodzenia do lasu pod karą śmierci...
  Ostatnio aresztowali kogoś, kto choremu ciężko sprowadził konopie do leczenia czy coś w tym stylu.... Podobno wszędzie w całym kraju można dostać narkotyki, wychodzi na to że państwu polskiemu zależy na karmieniu mafii i bandytów, na rozwoju narkomanii, no bo sumując całość tak to wychodzi... Ale w kraju, który się zgodził na obozy tortur na swoim terenie, przejdzie chyba każda głupota - generał odpowiedzialny za to pewnie do dziś bryluje sobie w telewizji....
  Jednocześnie szeroko się leje wóda, obywatele dzięki reklamom łykają piwko gładko nie patrząc, co ono z nimi robi.. wóda, papierochy słowem ciężki syf wychodzi na to że gorszy od narkomanii bo powszechny degradujący naród.... no i nic wszystko wolno alkohol niemal na każdym rogu w kraju o największej chyba liczbie krzyży na km/2 ....
  Za niedobrych komunistów było rozbieranie przymusowe ludziom kibelków własnoręcznie postawionych, obecnie jest dokładnie to samo, jakimi urzędnikami - skurwielami trzeba być, żeby takie coś wyprawiać? Staliny, małe kurewskie staliny zza biurek, pewne, że są bezkarne.... nic, przyszła kryska na stalina, przyjdzie i na was zapewne xD.. Pożywiom uwidim.... Rusofobami niestety trzeba nam być, ze wschodu nie można się niczego dobrego spodziewać dla nas.. Ten kraj nas okradał, do dziś w sumie blokuje rozwój żeglarstwa i portów nam, kradli rabowali mieli tu swoje bazy i nie ma co oczekiwać, że będzie inaczej - chyba że się tam w rosji trafi mądry prezydent kiedyś... Ameryka natomiast jest całkowicie nieobliczalna, myślę, że ta cała ameryka to rosja, tylko że oni jeszcze o tym nie wiedzą. W każdym razie zachowują się gorzej jak ruska ubecja....
  Od czasów solidarności od 25 lat już rządzi nami klapa z matką boską, z akcentem na klapę. Krzyży nasadzane, niemalże tylko w ubikacjach ich brak, no bo po hotelach to w każdym pokoju walnięty krzyż... a naród jak po wojnie z krzywicą szkorbutem gruźlicą i tak dalej i tak dalej... bez oszczędności, często bez domów, bez roboty.... wielki wielki smród zamiast ojczyzny.... co dziesiąty obywatel wywalany z domu jak za gestapo.... o czym tu mówić... Żeby natomiast nie stalin, to jeszcze dzisiaj byśmy czapkowali różnym piskorskim i innym tuczonym politycznie ludziom... Dobrze, że była rewolucja październikowa, jak to mówi mój znajomy katolik, Bóg tak chciał.... i dodaje za wszystkim stoi Bóg i za wszystko jest odpowiedzialny... nie wiem jak wy, ale ja wszędzie widzę jeszcze diabła, który póki co robi co chce... 25 lat z matką boską i z klapą to ... jego rządy.. jego diabelskie rządy nic się nie zmieniło..... od tysięcy lat ciągle jest tak samo.
 • @Leon. 03:05:26
  "za stalina nie można było siać zboża...". -
  --- Pierwszy raz słyszę. Wiem, że siali, więc podstawowe wolności (w tym możliwość buntu) były zachowane. Jedno wiem na pewno: ludzie nie mieli komputerów ani komórek - wynikałoby z tego, że bieda totalna (dziś biedne dziecko ma komórkę; nie dzwoni, bo skończyły się impulsy, ale ma komórę).

  Pisze Pan o Rosji: "... ze wschodu nie można się niczego dobrego spodziewać dla nas.. Ten kraj nas okradał,...". -
  --- A ja jestem przekonany, że rację ma, cytowany w notce, bloger Antek: 'Wszyscy chcą pluć na Stalina, a przecież Polska nasza to jego dzieło'. Już sobie wyobrażam Polskę w starych granicach i ciągłą obronę przed banderowcami.

  Pisze Pan o różnych sprawach - z niektórymi poglądami się zgadzam.
 • @Zdzich 17:09:48
  Najwiekszym morderca Polakow byl W. Churchiil.
  Polscy faszysci mu stawiaja pomnik a blazny beda skladac kwiatki pod pomnikiem.
  A potem na Wawelu mu postawia tablice pamiatkowa. Tuz obok Pilsudskiego.

  Mam pytanie:
  Ilu blogowych dyskutantow przeczytalo wszystkie przemowienia Hitlera, ktore ukazaly sie juz pare lat temu w wydaniu ksiazkowym?

  Kto w ogole wie o czym krzyczal przez megafony Adolf Hitler?
  Ja jestem ostatnia osoba, ktora bronilaby roznych Adolfow i Wisarionowiczow.
  Ale dlatego, ze nie lubie Hitlera, to mam nie znac historii??? Gdzie to pisze?

  I czy Zdzich oglada dokumentalne programy o Stalinie i II wojnie swiatowej na kanale historycznym?.
  Te programy przygotowali Amerykanie: historycy i publicysci.
  Podobne programy maja Anglicy - ale widac trzeba znac jezyk angielski, zeby sie uczyc histrorii.

  Ja tak sobie wyobrazam, ze Zdzich nie dostalby pracy w USA jako nauczyciel historii wspolczesnej w zadnej szkole podstawowej. Nawet prywatnej..
 • @Sukarno 11:07:44
  Tak upadly i inne narody. Np. Jugoslawia, Libia, Irak, Afganistan
  Rozne sa metody wyniszczania narodow.
  Polska, Grecja, Portugalia sa wykanczane od wewnatrz, przez platnych najemnikow.
 • @AlexSailor 00:23:50
  Każdy z przywódców wspominany przez Perkinsa pragnął być dla swoich obywateli dobrodziejem. Każdy otrzymane kredyty zainwestował i sądził że nie będzie żadnych kłopotów ze spłatą.
  Sposób tych inwestycji opisał Jacek Tittenbrun w "Upadek socjalizmu realnego w Polsce" http://marksizm.edu.pl/?wpdmdl=2328

  Warto na książkę Perkinsa spojrzeć odrobinę krytycznie - napisał on przecież sam o sobie że bardzo go fascynowały wszelkie sensacje szpiegowskie. Nierozsądnie jest odrzucać zatem hipotezę iż Perkins mógł sam być zmanipulowany poprzez obudowanie realnego planu wymyślonymi globalnymi celami.
 • Miłośnicy Stalina
  Obrzydliwości, które wyszły z was pod tym artykułem przekraczają moje najgorsze nocne mary n.t. Polski i Polaków.
  Ponieważ Zygmunt Białas zarezerwował inwektywy tylko dla tych, którzy obrzucają mnie błotem, zacytuję Józefa Piłsudskiego: "Polacy są narodem idiotów".
  W mojej wersji, ograniczyłbym tą wypowiedz tylko do NEonowych socjalistów.
  Gdyz dla nich komunizm Stalina, to był prawdziwy "raj dla robotników". Natomiast ten sam komunizm przychodzacy obecnie, w swojej poczatkowej i łagodnej fazie z Ameryki; oraz zaplanowany przez tych samych socjalistów, którzy niegdyś służyli Stalinowi; to .. coś okropnego i nie do wytrzymania!
  Poczekajcie na czasy Hillary Rodham Rosenberg Clinton i jej Gulagi. (W Stanach już są!)

  "Kto zaciera ślady zbrodni, staje się współwinnym zbrodni".
  Ten cytat nie jest z księżyca, panie Białas.
 • @zygmuntbialas 03:25:35
  Panie Zygmuncie pomijając temat zakazu siania zboża bo to bzdura wolności było aż zanadto.
  Rosja za Piotra I a potem ZSRR był największym eksporterem konopi na świecie. W 1936 roku, uprawa konopi w kraju zajmuje 680 tysięcy hektarów. - 4/5 obszaru na świecie pod konopi!
  Fontanna 'Przyjaźni Narodów' na WDNCh.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD_%C2%AB%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%C2%BB_%282%2C_14_%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0_2015_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0%29.jpg/1280px-%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD_%C2%AB%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%C2%BB_%282%2C_14_%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0_2015_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0%29.jpg
  http://kasjundra.livejournal.com/139637.html
  Na Ukrainie w 31 roku powstał nawet Instytut upraw konopi.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%82_%D0%BB%D1%83%D0%B1%D1%8F%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B8_%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%80%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA
  Ale w stanach w 37 zaczęła się poważna nagonka z jednej prostej przyczyny. Amerykańskie medialny magnat William Hearst zakupywał papier dla swojego szmatławca od firmy DuPont która otrzymywała celulozę z drewna.
  https://en.wikipedia.org/wiki/William_Randolph_Hearst
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/%D0%92%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D1%8F%D0%BC_%D0%A5%D1%91%D1%80%D1%81%D1%82_%D1%81_%D1%84%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8-_%D0%90%D0%BB%D1%8C%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%B4_%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%2C_%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB_%D0%91%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%2C_%D0%A2%D0%B8%D0%BB%D0%BE_%D1%84%D0%BE%D0%BD_%D0%A2%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0%2C_%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%8E%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82_%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B0.jpg
  Papier z konopi pod każdym względem był lepszy a jego produkcja stanowiła poważna konkurencję.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Marihuana_Tax_Act_of_1937
  :)))
  https://www.youtube.com/watch?v=Wrmph7wQLDA
  Pozdrawiam.
 • @fretka 09:21:29
  Dlaczego została zakazana? Za to trzeba by podziękować Nikicie Siergiejewiczu Chruszczowi któremu marzyła się kukurydza.
 • @fretka 09:32:11
  A może wspólnie (ja 14 minut ty 14 minut) przetłumaczy https://www.youtube.com/watch?v=L74Rw4oNbfY
  co ty na to fretka? Zdzich oszaleje.No dobrze-żartuje,nie chodzi o Zdzicha a to żeby donieść do innych to czego nigdy nie słyszeli,czego się nawet nie spodziewają.
 • @Zdzich 08:17:32
  Zdzichowi sie poplataly kraje i systemy.
  A po polsku tez nie rozumie. Nikt nie probuje kanonizowac Stalina ale niech nam Zdzich opowie dlaczego kanonizuje Pilsudskiego???
  Czy dlatego, ze Pilsudski to zamachowiec, ktory nienawidzil Polakow?.
  Ladne systemy Zdzich popiera.

  Ja nie jestem ani socjalista anie konserwatysta. Mnie nie interesuje, ktory system jest lepszy. Natomiast chetnie sprawdzam, ktory jest gorszy.
  Czy Zdzich nawet tego nie wie, ze komunizm wynaleziono w Anglii a nie w Rosji??
  Amerykanie wybieraja sobie Clintonowa a Polacy Szydlo i Pawlowicz. Wolno?
  Wolno.
  Walese tez wybralismy.

  Stany Zjednioczone zyly ze zbrodni od poczatku istnienia tego raju dla przestepcow. Nie ma drugiego takiego panstwa na swiecie, w ktorym wymordowano tylu prezydentow: i u siebie i w zaprzyjaznionych panstwach.
  To nie ja pisalam i nie ja grzebie w archiwach; ale chetnie czytam dokumenty wyciagane z archiwow przez innych.

  Czy pan Zdzich jest w stanie skomentowac ponizszy artykul?

  To nie ja pisalam ten artykul tylko pracownik FBI, ktory opowiada jak Churchill namawial prawicowego Republikanina Senatora Styles Bridgesa , zeby namowil Trumana na nuklearny atak na Sowietow, przy czym w dokumencie FBI czytamy, ze Churchill nie zwrocil uwagi na to, ze w czasie wojny Rosja, Anglia i USA byly sprzymierzencami w walce z Hitlerem.
  Churchill nie mial nic przeciwko temu, zeby sprzymierzencowi jakim byla Rosja wymordowac ludnosc cywilna.

  Winston Churchill chcial zrzucic bomby atomowe na Rosje Sowiecka zeby w ten sposob nuklearnymi fajerwerkami zakonczyc zimna wojne.
  Tylko tacy mordercy jak Churchill, Bush, Reagan, czy Clinton zrzucaja bomby na ludnosc cywilna.

  Winston Churchill's 'bid to nuke Russia' to win Cold War uncovered | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2826980/Winston-Churchill-s-bid-nuke-Russia-win-Cold-War-uncovered-secret-FBI-files.html
 • @ikulalibal 09:49:52
  Chętnie bym pomogła ale kiepski ze mnie tłumacz. A ze słuchu tym bardziej. Nigdy nie byłam dobra w pisaniu i czasu mi trochę brakuję. :(((
 • @Tiamat 04:37:32
  Tak się składa ,że moja córka będąca wtedy jeszcze w gimnazjum , na wakacjach u znajomych na wsi- trafiła w bibliotece na książkę "Mein Kampf " wymienianego autora którą przeczytała.
 • @kfakfa 11:53:19
  Ja mam na mylsi przemowienia , ktore Hitler wyglaszal publicznie.
 • @ikulalibal 09:49:52
  Ja sie moge sprobowac ale 28 min to troche za duzo na raz. Ktora czesc ja mam zaczac?
  Moze ja zaczne ale dopiero za pare godzin bo mam teraz troche pilnej pracy.
 • @Tiamat 12:39:34
  //Moze ja zaczne ale dopiero za pare godzin bo mam teraz troche pilnej pracy//
  Super.Więc umawiamy się że ty do 14 minuty a ja od 14 do końca.Potem to złożymy do kupy i będzie.

  PS
  dopiero podczas tłumaczenia "tekstu mówionego" przekonujemy się o tym jak niesamowicie dużą ilość słów wyrzuca z siebie człowiek w ciągu jednej tylko minuty :) .To zupełnie nie to samo co tłumaczenie tekstu pisanego.
 • Gierek
  Dlaczego krytycy PRL-u tak często obwiniają Gierka za zadłużenie Polski?
  Przecież ta spirala zadłużenia ruszyła dopiero po nim?
 • @fretka 09:21:29
  "Rosja za Piotra I a potem ZSRR był największym eksporterem konopi na świecie". -

  --- A nie wiem, czy Pani wie, że w tym roku Rosja będzie po raz pierwszy w historii największym eksporterem zboża na świecie. Podało to Ministerstwo Rolnictwa USA, a ja przeczytałem w DWN.

  Mam dobry tekst (przekład) o Korei Płn. Za 7 - 10 dni opublikuję. Znajdę wtedy odpowiedni Pani wpis, sprawdzę, czy teksty pasują razem i wtedy ew. dołączę Pani wpis :)

  Pozdrawiam Panią.
 • @ikulalibal 09:49:52
  "Михаил Делягин России нужен Сталин и он скоро вернется ". -

  --- Zerknąłem :)
  Źle to nie wygląda.
 • @Tiamat 09:58:47
  "Nikt nie probuje kanonizowac Stalina";
  "Stany Zjednioczone zyly ze zbrodni od poczatku istnienia tego raju dla przestepcow. Nie ma drugiego takiego panstwa na swiecie, w ktorym wymordowano tylu prezydentow: i u siebie i w zaprzyjaznionych panstwach". -

  --- Tak, zgadzam się z Panią. I w sprawie J. Stalina i w ocenie USA.
 • @Robik 16:07:26
  "Przecież ta spirala zadłużenia ruszyła dopiero po nim [po rządach E. Gierka} -

  --- Tak, ma Pan rację. Z bodajże 27 mld zrobiło się w ciągu paru miesięcy (po jego rządach) ponad 30 mld i rosło sobie... do 40 mld.
 • @Autorzy
  Interesujący tekst, postaram się wrócić z komentarzem.
  Pozdrawiam
 • @Moher 01:05:05
  Ave . Ktoś chce nas wyłączyć . Pozdrawiam. Ps .Dla czego myślenie zostało zakazane ?.
 • @Almanzor 20:22:03
  Witaj , lepiej coś Waćpan napisz .Ukłony .
 • @Almanzor 20:22:03
  Pozdrawiam również :)
 • @Repsol 22:11:48
  Witam Cię :)

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 09:58:47
  //.... komunizm wynaleziono w Anglii a nie w Rosji....//..........to żaden argument bo nieważny jest pomysłodawca a ten kto tak absurdalny system praktycznie wprowadza i tu pionierskiej pracy w "gnojeniu ludzi " w ramach "komuny" nikt CCCP nie odbierze , dziwne ,że po niemal trzech dekadach usiłuje się tu pisać "w dobrym tonie " o jakichś zaletach zupełnie skompromitowanego systemu , tego nawet publicznie ludzie związani z dawnym aparatem władzy nie robią
 • @puuuq 00:46:07
  Nie chodzi o to że Rosjanom podsunięto pomysł zbudowania komunizmu a oni to z radością zaakceptowali tylko o to, że Rosjanom a także i innym narodom NARZUCONO komunizm.
  Kiedy w Kanadzie aresztowano Trockiego płynącego do Rosji z workiem pieniędzy (skąd on je miał?) to AMERYKAŃSKI prezydent osobiście interweniował żeby go wypuścić! Rozumiesz to?!!!
  Dokładnie w ten sam sposób dzisiejsza Polska jest niszczona przez tych samych ludzi a nie przez Polaków. Niektórzy Polacy niestety im w tym pomagają.
  Stalin był z pewnością mordercą ale zrzucanie wszystkich win wyłącznie na niego leży w interesie tych sił które ponoszą największą odpowiedzialność za te zbrodnie.
  Tak na marginesie to warto dodać, że w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych jeden z kandydatów jest trockistą (H. Clinton) i polska "prawica" ją preferuje.
 • @Repsol 22:03:31
  SIŁA ICH; -Ogromne wojska, bitne generały,Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -Przeciwko komuż tak się pojednały?- Przeciwko kilku myślom... co nienowe. (Juliusz Słowacki). -Myślenie jest najpotężniejszą bronią. -Ave!
 • @Katana 02:03:32
  Cały idiotyzm (jakoby to powiedział Piłsudski) NEonowych socjalistów - Białas, Jeznach, Tiamat, Kosiur, itp. - polega na tym, że oni to właśnie najgłośniej krytukują sytem, .. który samemu popierają!
 • @Zdzich 02:37:29
  Skąd przyszedł ten system i kto poniósł największe ofiary?
 • @Robik 06:28:08
  Skąd przyszedł ten system?
  Syn rabina, Karl Marx, napisal Das Kapital i Manifest Komunistyczny "celem empancypacji Żydow".
  K. Marx poczatkowo mieszkal w Niemczech, podobnie jak cala plejada innych zydowskich "filozofow". Nie znaczy to, ze Niemcy byli krajem komunistycznym!
  W miedzyczasie, w Rosji osiedlila sie ogromna ilosc Żydow, ktorzy zostali po prostu wygnani z kazdego po kolei kraju Europy Zachodniej.
  K. Marx zostal rowniez wygnany, ale zamiast na Wschod, przedostal sie do zydowskiego srodowiska w Nowym Jorku, gdzie zaczal pisac artykuly w New-York Tribune vel New York Times.
  Nie znaczy to, ze Amerykanie byli komunistami!
  Wplyw żydo-komunistow na najwyższym szczeblu zaczal sie od naiwnego marksisty i lidera Ruchu Postępowego o nazwisku Woodrow WILSON. Jego najbliższym przyjacielem był Mandell HOUSE - agent rodziny Rothschildów. Jako najbardziej zaufanemu, Wilson przydzielił mu funkcję Pierwszego Doradcy d.s. Zagranicznych w swoim DEMOKRATYCZNYM rządzie. Na skutki tej „współpracy” nie trzeba było czekac. Natychmiast po wyborach, Woodrow Wilson zasiał ziarna zniszczenia Stanów Zjednoczonych w postaci wprowadzenia takich koniów trojańskich jak Federal Reserve, podatki od dochodu, oraz Ligę Narodów - prekursora ONZ'tu.
  W konspiracji z House'm, Wilson również wyposażył Leona Bromstein'a, znanego jako Leon TROTSKY, w worki dolarów oraz paszport amerykański celem finansowania Rewolucji Bolszewickiej (http://www.reformed-theology.org/html/books/bolshevik_revolution/).
  Amerykanie nic o tym nie wiedzieli!
  Po powrocie do Rosji, Leon Trotsky sfinansowal Rewolucję Październikową dokonaną rekoma żydowskich rzezimieszków oraz ich użytecznych idiotów (jak Stalin), ktorzy myśleli, ze Marx napisal Das Kapital celem emancypacji wszystkich ludzi, a nie Żydów tylko.
  Światowy wynik teorii i aplikacji Komunizmu: Ponad 250 milionów oponentów sadystcznie zamordowanych! (TIMES Magazine). Ilość ofiar rośnie!
  Trzeba przyznac, ze Leon Trotsky wyplacal swoim wiernym sowicie, o czym w dzisiejszych czasach świadczy USD 5 miliardów(!) wydanych na sfinansowanie przewrotu rządowego na Ukrainie, lub miliardy dollarów na koncie Clinton Foundation. Pieniądze te zostaly ukradzone amerykańskim podatnikom!

  (Niektórzy mało, albo nawet nic na tym nie zarobili, a pomimo wszystko chylą czapkę przed portretem "bohaterskiego" Stalina, Gierka, itp. Jak widać, użytecznych idiotów nie brakuje.)
 • @puuuq 00:46:07
  "... pionierskiej pracy w "gnojeniu ludzi " w ramach "komuny" nikt CCCP nie odbierze". -

  --- Proszę przypatrzeć się uważnie, co się dziś dzieje w Europie: gnoją ludzi.
  Proszę popatrzeć, co wyprawiają USA i NATO na Bliskim Wschodzie: mordują ludzi.
 • @Robik 01:38:31
  "... Rosjanom a także i innym narodom NARZUCONO komunizm". -

  --- Niektórzy nie chcą tego zrozumieć i nie wnikają w przyczyny, świadomie lub nieświadomie ukrywając sprawców dziejów.
 • @Zdzich 08:19:56
  "Jak widać,...". -

  --- Obraża Pan porządnych i mądrych ludzi, obraża Pan mnie.
  A po drugie od Trockiego do kijowskiego Majdanu daleka ideologicznie droga, choć pod względem etnicznym sprawców jest jednakowo.
  Proszę nie pisać o 250 mln ofiar, bo to są bzdety. Były ofiary, ale w ocenie ilości zachowajmy trzeźwość.
  W 1989 roku Stockwell, były agent USA podał, że w latach 1947 - 1988 USA i CIA zamordowały około 9 mln ludzi na świecie. Do dziś ilość ta urosła zapewne do około 20 mln (słownie: dwadzieścia, nie dwieście milionów). Proszę dodać do tego ofiary II wojny światowej, w której USA maczały swe palce.
 • @Robik 01:38:31
  //...Rosjanom a także i innym narodom NARZUCONO komunizm...//....jakoś Niemcy , pomimo ,że tam też garstka żydowskich popaprańców marzyła o komunie zdołali ich pogonić , zresztą podobnie jak po śmierci Lenina postąpił z nimi Stalin czyli sama żydowska inspiracja nie może tu być traktowana jako główna siła rewolucji , zresztą czy Chińczykom byli potrzebni żydzi ? z kolei żydowska ekipa montująca "komunę " w ramach PRL to jak wiadomo "dzieci szczęścia " z sowieckich łagrów , zajrzyj do wywiadów Torańskiej "Oni"
 • @zygmuntbialas 10:31:23
  //..co się dziś dzieje w Europie: gnoją ludzi..//........chyba wschodniej Europie bo do pozostałej , a szczególnie zachodniej jakoś wszyscy , nawet Polacy zmierzają czyli gdyby ich tam "gnojono" to mamy tu jakiś szczególny rodzaj masochizmu a co ciekawe jakoś na wschód nigdy nikt się dobrowolnie nie wybiera i nie wybierał
 • @puuuq 13:08:49
  Torańskiej to ja nie będę czytał, szkoda czasu. Wątpię żeby ta kobieta pisząc o Rosji kiedykolwiek zacytowała słowa Bronszteina (pseudo - Trocki):
  "utopimy Rosję w morzu krwi a Rosjan zamienimy w białych Negrów".
  Z kolei F. Dostojewski pisał: "Międzynarodówka zdecydowała, że europejska rewolucja zacznie się w Rosji. Bunt rozpocznie się od ateizmu i grabieży wszelich bogactw. Zaczną prześladować religię, zbeszczeszczą świątynie, zaleją krwią świat a potem sami się wyniszczą... Żydzi zgubią Rosję i staną na czele anarchii".
  Próbujesz fałszować historię według własnych sympatii i antypatii.
  Rewolucja komunistyczna w Rosji nigdy by nie zaistniała gdyby nie udział "Zachodu".
  Zamiast Torańskiej to lepiej poczytaj prof. Suttona "Wall Street and Bolshevik Revolution". Prof. Sutton był historykiem i ekonomistą urodzonym w Anglii i mieszkającym przez lata w Stanach. Za swoją działalność był na tzw. "wolnym" Zachodzie prześladowany.
 • Panie Zygmuncie
  czasy są niestety takie że każdemu (bez względu na posiadaną wiedzę) wolno wyrażać opinie.Więc zamiast tracić czas odpowiadając na wpisy pozbawione jakiejkolwiek wartości,warto się skupić na sprawach istotnych.Bez tego nie posuniemy się ani na milimetr na drodze do poznania: epoki,historycznego procesu wraz z jego przyczynami i skutkami.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  W 2012r znany pisarz (publicysta,dziennikarz i wogóle zajebisty facet) Zachar Prilepin https://pl.wikipedia.org/wiki/Zachar_Prilepin
  na portalu "wolna prasa" opublikował "List do towarzysza Stalina"
  Jesunazarenski co to się działo! jak podaje angielska edycja wiki
  "In July 2012 he published a short essay titled "A Letter to comrade Stalin" a Stalinist critique aimed against modern Russian "liberal society", which some claim has an antisemitic innuendo" i podaje wiernie,oburzyła się cała liberalna frakcja żydowska.Zareagowali jak leżące na stole nożyce.
  Choć bóg świadkiem że Zachar w swoim liście ani razu nie użył słowa "żydzi" A co tam boga przywoływać na świadka! każdy się może przekonać co napisał http://svpressa.ru/society/article/57411/
 • @puuuq 13:15:27
  "gnoją ludzi...". -

  --- U nas tak.
  Ale i na Zachodzie pojawiły się problemy: ogólne zubożenie, ogromne zadłużenie państwa, zamachy,...
 • @ikulalibal 15:05:21
  "zamiast tracić czas odpowiadając na wpisy pozbawione jakiejkolwiek wartości, warto się skupić na sprawach istotnych". -
  --- Tak, ma Pan sporo racji. Ale nie do końca.
  Trzeba moderować, czuwać i utrzymywać kontakt z Komentatorami, inaczej dyskusje mogłyby pójść w nieodpowiednim kierunku.

  ""List do towarzysza Stalina" -
  --- Zerknąłem.
 • @ikulalibal 15:05:21
  Oglądałeś to? Obejrzyj.
  https://www.youtube.com/watch?v=Rot8fEbzMdU
 • @Robik 15:04:11
  /Klasyka i arcydzieło reportażu. Książka czytana i studiowana na wydziałach historycznych i politologicznych uniwersytetów. Torańska przeprowadziła te wywiady z siedmioma polskimi działaczami komunistycznymi w latach 80-tych, gdy wiadomo było, że cały system jest spróchniały do cna, skorumpowany, i egzystuje tylko dzięki gołej sile. Wszyscy się zastanawiali kiedy to runie. A niektórzy rozmówcy Torańskiej wciąż wierzyli w komunizm! Wciąż myśleli że ideały dadzą się zrealizować w praktyce. Rzecz nie jest istotna jako źródło historyczne (wszelkie wspomnienia są wątpliwymi źródłami) ale jako świadectwo mentalności komunistów, ich sposobu myślenia – bezcenna./....to tylko jedna z recenzji wywiadów "Oni" czyli nie chodzi o opinie samej autorki ale ludzi snujących jeszcze w latach 80 -tych "sny o potędze komuny"
 • @zygmuntbialas 10:47:32
  Ja nie piszę tutaj celem obrażania kogokolwiek. Jeśli jednak socjaliści, lewica, itp. czuje się obrażona z powodu demaskowania ich tendencyjnej twórczości pisarskiej, znaczy to tylko, że zdemaskowałem tych, których należy demaskować. Niewygdne dla Pana "bzdety" są opublikowane w wielu materiałach i powszechnie znane. Wstydzi się ich Pan, panie Zygmuncie? Czy może maskuje pan własne bzdety.
  Prosze zdać sobie z tego sprawę: KOMUNIZM vel socjalizm vel liberalizm pochłonął dotychczas ponad 250 milionów ofiar!!! (na całym świecie)
 • @Katana 15:51:45
  a co Ty mądralo możesz o mnie wiedzieć ,że przypisujesz mi tu jakieś niegodziwe zachowania , lepiej pomedytuj zamiast pisać bzdury
 • @puuuq 13:08:49
  Nieślubny syn zamożnego rolnika, Fidel Castro, również nie był komunistą.
  Niemniej jednak, po przeczytaniu "dzieł" Karola Marksa, Włodzimierza Lenina, Zygmunta Freuda, Immanuela Kanta, i Fiodora Dostojewskiego w więzieniu, Castro przede wszystkim wyrzekł się Boga; po czym zaraza w/w "materialistów dialektycznych" doprowadziła go do rewolucyjnych szaleństw.
  Wynik: 8,237 Kubańczykow sadystycznie zamordowanych (www.CubaArchive.org).
 • KOMUNIZM vel Socjalizm vel liberalizm
  KOMUNIZM jest żydowskim rakiem organizmów społecznych.
  Nie można winić organizmy społeczne za to, że zostały zaatakowane tym rakiem.
  Przerzuca się systematycznie za pomocą syjonistów i "użytecznych idiotów" na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.

  (Chemoterapia medialna nie pomaga. Uodpornili się.)
 • No nie idota z tego Zdzicha ?
  Zdzich // Fidel Castro, również nie był komunistą.
  Niemniej jednak, po przeczytaniu "dzieł" Karola Marksa, Włodzimierza Lenina, Zygmunta Freuda, Immanuela Kanta, i FIODORA DOSTOJEWSKIEGO w więzieniu, Castro przede wszystkim wyrzekł się Boga//

  Po lekturze Fiodora Dostojewskiego można się stać monarchistą i religijnym ortodoksą .Zaś socjalistą w żadnym wypadku.
  PS
  Zdzich nie czytał Dostojewskiego ((( zyg zyg marchewka
 • @Zdzich 17:44:52
  250 mln ofiar komunizmu?! -

  --- A czemu nie 666 milionów?
 • @Katana 15:51:45
  Nie używamy inwektyw!

  Komentarz usuwam.
 • @puuuq 17:56:19
  Usunąłem jeden wpis, obrażający Pana :)
 • @zygmuntbialas 21:26:47
  "Ponad 250 milionów ofiar" jest liczbą rzeczywistą, opublikowaną wszędzie, więc nie muszę cytować. (Zajęłoby to całą stronę).
  Oprócz 60 milionów w Gułagach, 27 milionów w ramach "czystki", 13 milionów zagłodzonych na śmierć na Ukrainie (chociaż kronikarz Mikhail Heller szacuje ilość ofiar śmiertelnych na 20 milionów w swojej książce "Cogs in the Wheel: The Formation of Soviet Man"), MARKSIŚICI zamordowali również 70 milionów Chińczyków, oraz miliony "podejrzanych" w krajach Europy Wschodniej, Kambodży, Wietnamie, Korei Pólnocnej, Etiopii, Kubie, Afryce Południowej, Somalii, itd., itd.

  Pańskie oszacowanie "666 milionów" jest bezczelną insynuacją, znaną w kręgach Satanistów. Może właśnie do tej ilości ofiar Socjaliści zmierzają? (Śmiało, panie Zygmuncie. Śmiało!)

  Patrząc na wypowiedź Pana "ulubionego autora" Kosiura: "Należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce." - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
  Czy jest Pan z tym "jednomyślny" tak samo jak Bogusław Jeznach?
 • @puuuq 17:44:15
  Pan puuuuq jest NIEDOUCZONY

  Komunizm w Rosji tez wprowadzili Anglicy.

  Panie puuuq
  Zenada.
 • @Zdzich 04:57:19
  "Oprócz 60 milionów w Gułagach,...". -
  --- I starczyło pociągów, by przetransportować tych ludzi + jeszcze tych, co przeżyli?! - Proszę zachować trochę krytycyzmu wobec danych tych, którzy "piszą" historię. Ja to Panu zasygnalizowałem, pisząc o docelowej liczbie 666 milionów.

  Brakuje nam tu danych, przekazanych przez rosyjskich historyków. Poproszę kiedyś blogerów, posługujących się językiem rosyjskim, by zreferowali to, co piszą rosyjscy historycy.
 • @puuuq 13:08:49
  ==zajrzyj do wywiadów Torańskiej "Oni"==

  Torańska wywiodła nazwisko od tory zdaje się.
  Ono wszyscy są tak wiary godni jak gazeta michnikowa.
 • PILNE! Dekret Putina: Rosja jest w stanie wojny ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki
  Rozporządzenia i rozkazy wykonawcze wydane kilka godzin temu przez prezydenta i Dumę Państwową oznaczają bezpośrednią konfrontację USA-Rosja.Rosjanie zapobiegną siłą próbom zestrzelenia ich samolotów nad Syrią; poleje się krew amerykańskich wojskowych - tvn24.pl Rosjanie zapobiegną siłą próbom zestrzelenia ich samolotów nad Syrią; poleje się krew amerykańskich wojskowych - tvn24.pl REKLAMY
  Zaledwie kilkanaście tygodni temu Rosja była o włos od otwartej, regularnej wojny z Ukrainą. Wtedy Putin nie zdecydował się jeszcze na bezpośrednią próbę sił i puścił płazem zabicie rosyjskich żołnierzy przez nacjonalistów ukraińskich. Obecnie, na skutek wydarzeń w Syrii i wokół tego kraju nie ma już chyba innego wyjścia jak podjąć rzuconą mu przez Amerykanów rękawicę. Utrata Syrii i jedynej bazy morskiej na Morzu Śródziemnym nie wchodzi w grę. Oznaczałoby to utratę statusu wielkiego mocarstwa i kompromitację mocnego człowieka Rosji.

  Dekret Putina i związane z nim rozkazy wykonawcze
  Formalnie rzecz biorąc dekret Putina dotyczy tylko wypowiedzenia amerykańsko-rosyjskiego układu w sprawie dwustronnej likwidacji części zapasów wzbogaconego plutonu. Z tego izotopu wykonuje się jądrowe głowice bojowe. W swoim dekrecie Putin stwierdza, że warunki jakie istniały w czasie jego podpisania (rok 2000) przestały istnieć, a polityka Stanów Zjednoczonych "zniweczyła wszelkie zaufanie między oboma krajami".

  (...)

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/10/pilne-dekret-putina-rosja-jest-w-stanie-wojny-ze-stanami-zjednoczonymi-ameryki-001159987.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej