Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Rosji - 02.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Portal katehon.com: Rosja powinna kontynuować, a nawet przyspieszyć zmianę swojej orientacji z Unii Europejskiej (niewolników Stanów Zjednoczonych) w kierunku wolnych krajów Azji.

 

The Saker: Radykalny rosyjski nacjonalista o islamie

 

Константин Юрьевич Душенов.jpg

 

Konstantin Duszenow: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 . //dushenov.org/

 

The Saker: Pozwólcie mi zacząć od deklaracji, że nie jestem wielkim zwolennikiem Konstantina Duszenowa. Bez wchodzenia w szczegóły po prostu powiem, że nie uważam siebie za nacjonalistę. Uważam jednak, że uwagi Duszenowa są bardzo celne i zgadzam się z wieloma rzeczami, o których tutaj mówi. Tym razem przedstawiam ten krótki komentarz o islamie, aby zademonstrować, że w Rosji nawet radykalni nacjonaliści są nastawieni bardzo pro-muzułmańsko, przynajmniej według europejskich czy amerykańskich standardów.

To paradoks: Rosja prowadziła już co najmniej trzy wojny z Takfirami (Afganistan, pierwsza czeczeńska, druga czeczeńska) i po ponad 35 latach walk z Takfirami w Rosji nie ma islamofobii. Dziwne, prawda? Na Zachodzie do wywołania histerii anty-muzułmańskiej wystarczyło parę ataków fałszywej flagi i miliony ludzi kupiło islamskiego straszaka. Rosja walczyła z Takfirami w naprawdę brutalnych wojnach, będących poza doświadczeniem NATO, a ciągle nie ma tam nagonki na islam. Czy Rosjanie wiedzą coś, czego nie rozumieją ludzie Zachodu?

Pozostawiam was z komentarzem Duszenowa. //thesaker.is/a-hardcore-russian-nationalist-shares-is-opinion-about-islam-very-interesting/

 

Czy Putin odtworzy Gwardię Muzułmańską rosyjskich carów?

https://www.youtube.com/watch?v=uwKR6PPGUvw

Przekład z języka rosyjskiego:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego Amen. Dzień dobry, bracia i siostry.

Pytanie widza:  Nazywam się Ihtiar Sartajew, jestem z Kazachstanu. Konstantinie Jurewiczu, ja trochę wiem o islamie. To, co było pokazane na wideo o obcięciu głowy chłopcu – pamiętacie może, że pokazaliśmy filmik, gdzie muzułmańscy sadyści obcięli głowę 11-letniemu chłopcu prawdopodobnie za szpiegostwo. Więc Ihtiar Sartajew pisze – to, co pokazano jest nieakceptowalne w żadnej religii, zwłaszcza w islamie. Jeśli czytają to muzułmanie, to chciałbym spytać: „Czy wyobrażacie sobie naszego Proroka, aby zrobił coś takiego?" - Chyba wszyscy rozumieją, że to jest nie do pomyślenia. Ktoś po prostu chce ustawić prawosławnych i muzułmanów jako wrogów, a przecież powinniśmy żyć w pokoju.

Konstantinie Jurewiczu, czy po waszej służbie na łodzi podwodnej i gdziekolwiek byliście, po ciąganiu po sądach i więzieniach [Duszenow siedział w Rosji za "antysemityzm”], to że ISIS deklaruje tworzenie islamskiego kalifatu to kłamstwo, oni tylko używają islamskiej terminologii, to wszystko.

Odpowiedź:  Co ja mogę powiedzieć? Chciałem podziękować Ihtiarowi za to pytanie, za szczerość i otwarcie. Kiedy sam komentowałem to straszne wideo, to powiedziałem, że niezależnie od tego, w co oni wierzą, w rzeczywistości są satanistami. Bóg, którego oni czczą, wtedy kiedy krzyczą "Allahu Akbar” i podrzynają dziecku głowę, to Szatan, Diabeł, Iblis.

 

Znalezione obrazy dla zapytania sztuka arabska

Sztuka religijna, zgodnie z nakazami Koranu, nie przedstawia postaci ludzi i zwierząt

Jeśli chodzi o islam, to Mahomet wiele walczył, większą część życia spędził na wojnie. W tym czasie brutalność na wojnie była rzeczą normalną, nie tylko na Półwyspie Arabskim, ale na całym świecie. Istnieje oczywiście różnica pomiędzy brutalnością na wojnie i takim aktem sadyzmu, wykonanym z zimną krwią. Z tego punktu widzenia, chociaż jestem prawosławny i nie mogę mówić o islamie od środka, to wierzę, że islam tych nie-ludzi, zwierząt, sadystów, to nie jest islam, promowany przez założyciela islamu Mahometa.

To co oni robią, jest odrażające. Kalifat założony po podbojach Mahometa, który obejmował Północną Afrykę, Bliski Wschód i część Hiszpanii, to było oświecone państwo tolerancyjne dla innych religii. Przykładowo Europa Zachodnia zaznajomiła się z dorobkiem antyku, z filozofią Arystotelesa, za pośrednictwem Arabów. W nauce na przykład używamy cyfr arabskich, to było genialne rozwiązanie arabskich matematyków. Trudno dzisiaj ustalić tych, którzy wymyślili cyfrę "0”. "0” przecież to nic, nic nie znaczy. Pomysł że "nic” można oznaczyć jako cyfrę, całkowicie przeobraził matematykę. Algebra, wszyscy w szkole uczyliśmy się algebry. Co to jest algebra? To al-Gabra, arabska nazwa. Arabska poezja jest szeroko znana, to długa lista przykładów. My Rosjanie wszystko to wiemy.

Chciałbym przemówić do muzułmanów, którzy oglądają nas i mieszkają w byłych republikach radzieckich, czy inaczej, na terenie byłego Imperium Rosyjskiego. Mamy wspólną Ojczyznę. Niektórzy próbują was przekonać, że Rosjanie tylko was podbili, ciemiężyli, kolonizowali przez stulecia i nic dobrego od Rosjan nie zaznaliście. Oczywiście prowadziliśmy także wojny nie raz. Ale można szanować godnych wrogów? - My umiemy. To dlatego mimo wielu nieporozumień utworzono wielkie Imperium Rosyjskie z rosyjskim Kościołem prawosławnym w sercu i z ogromną rodziną narodów, które związały swój los z Rosjanami. Chciałbym, abyście zrozumieli jedną prostą wiadomość: jeśli upadnie Rosja, to wy również nie przetrwacie. Te siły które dążą do eksterminacji Rosjan, traktują was jak pionki. Rzucą was jak drzazgi w ogień, nikt nic nie zauważy. Jeśli jednak odnowimy przyjazne relacje między nami, to razem staniemy się taką siłą, że cały świat będzie musiał się z nami liczyć.

My, Rosjanie, pamiętamy osiągnięcia Kalifatu w sztuce i w nauce. A czy wy pamiętacie, że osobista straż rosyjskiego cara w 2/3 składała się z muzułmanów? W czasach Mikołaja I utworzono pierwszą Straż Imperatorską, nazywaną kaukasko-górskim półeskadronem, na przykład w 1830 roku składał się z kaukaskich książąt, z Kabardyńców, Czeczeńców, Kumików, Lezginów i przedstawicieli innych narodów Kaukazu. Ci górale mieli swój narodowy mundur, Czerkiesi okrągły kapelusz, oprócz szabel i kindżałów byli uzbrojeni w łuki i strzały, kolczugi, wszystko dla podkreślenia narodowych tradycji. Im władca, rosyjski car, powierzył swoje życie.

Osobista straż Aleksandra II składała się z dwóch eskadronów narodów Kaukazu: Gruzinów, Czeczenów, Kumików, Lezginów, innych muzułmanów; nawet krymscy Tatarzy byli w tej straży. Później dołączyli kozacy kubańscy i terscy. Jedna z wersji mówi, że kozacy terscy byli tam od początku, bo w 1813 roku w bitwie pod Lipskiem kozacy terscy uratowali życie Aleksandra I, który znalazł się w miejscu uderzenia francuskiej kawalerii. Ochronili cara własnymi ciałami i w nagrodę stali się częścią ochrony Imperatora. Jakby nie było, mnóstwo prominentnych rodów muzułmańskich za zaszczyt uważało służbę swoich synów w osobistej ochronie Imperatora, rosyjskiego prawosławnego cara.

Czy pamiętacie, bo my pamiętamy, że jedynym wśród najwyższych dowódców wojskowych, który odmówił uczestnictwa w spisku zaprojektowanym przez masonów w celu odsunięcia od władzy Mikołaja II był generał-adiutant Husajn Chan-Nachiczewański, muzułmanin   https://pl.wikipedia.org/wiki/Husajn_Chan_Nachiczewa%C5%84ski  Kiedy mu zaproponowano zdradę cara, a sytuacja była taka, że car był już sam na stacji kolejowej Dno z odcięta komunikacją i generał Aleksiejew, szef sztabu, przyniósł mu telegramy wszystkich dowódców frontów, wszystkich najwyższych oficerów, którzy opowiadali się za abdykacją, bo byli częścią spisku. Wtedy Chan-Nachiczewański napisał: "Doszły do nas straszne wieści. Proszę was o przekazanie Jego Wysokości wyrazów oddania Straży Konnej i gotowości oddania życia za ukochanego monarchę. Generał Chan-Nachiczewański, 3 marca 1917 roku".

 

Znalezione obrazy dla zapytania Husajn Chan-Nachiczewański

Generał Chan-Nachiczewański (1863 - 1918)

Spiskowcy nie pokazali carowi tego telegramu, ale ile tam wierności zasadom! Potem odmówił złożenia przysięgi swołoczy z rządu tymczasowego. W końcu został rozstrzelany przez bolszewików 29 stycznia 1919 roku. Ale nigdy nie złamał przysięgi wierności. Przy okazji, jego pomnik ma być postawiony w Petersburgu niedaleko meczetu. Popieram ten pomysł, bo Chan-Nachiczewański jest symbolem wierności zasadom i honoru, to szczególnie ważne w naszych plugawych i podłych czasach kiedy chciwość, tchórzostwo i zdrada stały się normalnością.

Konkludując, powinniśmy odbudować nasz sojusz i wzajemne zaufanie, wtedy nikt nas nie pokona.

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

* * * * * * *

Nicholas Nicholaides: Prezydent Putin musi przejąć kontrolę nad Bankiem Rosji

Komu służy Bank Rosji? – Obecnie Bank Rosji nie jest podporządkowany rządowi rosyjskiemu, lecz działa "niezależnie”. Oznacza to, że jego działania nie muszą przynosić korzyści obywatelom Rosji i samej Rosji. Faktycznie większość działań Banku Rosji w ostatnich latach jest sprzeczna z interesami państwa. Utrzymywane wysokie stopy procentowe zniechęcają i redukują możliwości rosyjskich przemysłowców do inwestowania w Rosji, zmuszając kraj do zależności od zagranicznych banków i zagranicznych kredytów. Ciągłe kupowanie amerykańskich obligacji rządowych wzmacnia gospodarkę Ameryki, a nie Rosji.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Moscow%2C_Neglinnaya_12%2C_Central_Bank.jpg

Moskwa - siedziba Centralnego Banku Rosji

Brak państwowej kontroli nad Bankiem Rosji jest niebezpieczny i szkodliwy. Ten fakt powinien dotrzeć do większości rosyjskich oligarchów. Rozdział banku od państwa to efekt katastrofalnych rządów Jelcyna, kiedy to liberalni zdrajcy sprzedali swój [?] kraj. Ten rozdział przynosi korzyść Stanom Zjednoczonym i zachodnim bankom, a nie Rosji. Rozdział ten miał doprowadzić Rosję na poziom kraju Trzeciego Świata, jako zwykłego eksportera surowców naturalnych bez własnej produkcji przemysłowej.

Prezydent Putin powinien natychmiast przejąć Bank Rosji i politykę monetarną. Można tego dokonać dzięki większości 2/3 w Dumie i uchwaleniu ustaw wyjątkowych, podporządkowujących Bank Rosji rządowi. Wtedy Bank Rosji przestanie pracować dla zagranicznych banków i rządów, i zacznie pracować dla Rosji. Jestem pewien, że partie opozycyjne powinny poprzeć taki projekt, jak również oligarchowie i biznesmeni (o ile nie są całkowicie zaprzedani Stanom Zjednoczonym). Spójrzcie na Chiny. Też mają bankierów i biznesmenów - oligarchów, ale są Chińczykami i są z tego dumni. Nie zdradzą Chin za dolary. Man nadzieję, że Rosjanie pozostaną patriotami, Rosja stanie się silniejsza, także z korzyścią dla Noworosji.

Teraz oczywiście "biznes to biznes”, wszystko dzieje się po staremu, ale tak nie można działać z ludźmi, którzy chcą cię zabić, zniszczyć twoje społeczeństwo i tylko próbują cię oszukać. Mam nadzieję, że prezydent Putin to rozumie. Kraje Zachodu, z którymi Rosja prowadzi "biznes”, w szczególności Stany Zjednoczone, nie są "przyjaciółmi” czy "partnerami”, mogą być tylko wrogami. Oni patrzą na świat w taki sposób: najpierw Stany Zjednoczone, potem Wielka Brytania i kraje anglojęzyczne, potem Niemcy, Francja, reszta Południowej Europy, Bałtowie, Europa Wschodnia, Bałkany. Potem umieszczają Rosję na samym dnie razem z Afryką, Ameryką Południową i Trzecim Światem. W tym miejscu chcą umieścić Rosję liberalni zdrajcy. Powinni zostać unieszkodliwieni. Mam nadzieję, że prezydent Putin zrozumiał już, iż jakiekolwiek ustępstwa na rzecz Zachodu przynoszą Rosji kłopoty zamiast korzyści.

Z powyższych powodów Rosja powinna kontynuować, a nawet przyspieszyć zmianę swojej orientacji z Unii Europejskiej (niewolników Stanów Zjednoczonych) w kierunku wolnych krajów Azji, przede wszystkim Chin, Indii, także Turcji, Iranu, Indonezji. Kraje Ameryki Południowej, takie jak Brazylia, Argentyna i Wenezuela, powinny być uznane za preferowanych partnerów handlowych. Taka zmiana biegunów w relacjach gospodarczych powinna osłabić euro i dolara, i wzmocnić rubla i juana oraz otworzyć drogę do nowej waluty międzynarodowej która może przyjąć nazwę RUAN (RUbel+juAN). Ta nazwa oznacza również ReAl (Brazylia) + RUpia (Indie) - będzie to zupełnie nowa waluta, oparta na potencjale przemysłowym, zasobie bogactw naturalnych i złocie.

Jak widać, mówię o krajach BRICS, które już rozważają taki ruch. Cały handel między tymi krajami powinien być nominowany w RUANie, w walutach krajów członkowskich i w złocie. Rosja powinna także zaprzestać kupowania amerykańskich obligacji skarbowych, a jeśli Rosja ogłosi decyzję porzucenia SWIFT (Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication), to rzeczywiście będzie to oznaczało początek wielobiegunowego świata. Pozostałe kraje BRICS na pewno będą wolały używać nowego systemu komunikacji bankowej, przynajmniej między sobą i z innymi krajami, które będą chciały wyzwolić się z kurateli Zachodu. Kraje Unii Celnej także mogą używać RUANa i nowego systemu komunikacji bankowej.

 

Znalezione obrazy dla zapytania noworosja

Noworosja (oznaczona kolorem czerwonym)

A jak może z tego skorzystać Noworosja? - Odpowiedź jest oczywista. Po porzuceniu przez Rosję dolara i euro sankcje - narzucone przez Zachód - które mają przeszkodzić udzieleniu pomocy Noworosji, stracą skuteczność. W ten sposób Rosja będzie mogła pomóc Noworosji. Można to zrobić bardzo szybko, nawet już w 2016 roku. Większość z powyższych zamiarów można zrealizować. W międzyczasie koniecznym jest udzielanie pomocy Donbasowi i Noworosji na tyle, aby noworosyjskie wojska rozpoczęły wyzwalanie tej części Donbasu, która jest okupowana przez neonazistów z kijowskiej junty, a także wyzwalanie pozostałych 6 okręgów.

Konflikt nie powinien zostać zamrożony, powinien zostać przeniesiony na zachód. Rosja nie ma obowiązku "denazyfikacji” Galicji czy wyzwalania terenów na północny zachód od Dniepru – niech Zachód zajmie się nazistami i faszystami, których wykarmił. Rosja ma natomiast prawo i moralny obowiązek, aby przyczynić się do wyzwolenia Noworosji, terenów na wschód od Dniepru i Transdniestrza. Większość ludności na tych terenach jest okupowania przez reżim tego samego rodzaju, który próbował zniszczyć Rosję i Ukrainę w Wielkiej Wojnie Patriotycznej. Nie zapominajmy o tym ani na chwilę!  //katehon.com/article/president-putin-must-take-control-bank-russia

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

 

KOMENTARZE

 • Moskwa nie boi sie islamizacj? Widac maja zdrowe chrzescijanstwo.
  Moskwa jakos nie boi sie islamizacji??
  Zakonczenie Ramadanu w Moskwie:

  http://sputniknews.com/videoclub/20150717/1024749180.html
 • @Tiamat 03:55:57
  "Widac mają [w Rosji] zdrowe chrzescijanstwo". -

  --- Tak. I zastanawiam się, że Zachód + Polska tak nisko upadły.
  "Zakonczenie Ramadanu w Moskwie" - dodaję link do filmu:

  https://www.youtube.com/watch?v=xfKq57aBqac
 • UE to niewolnicy żydo-USA !!!
  Jakie prawdziwe słowa autora ! cytuje.
  [ Większość ludności na tych terenach [ UE ] jest okupowania przez reżim tego samego rodzaju, który próbował zniszczyć Rosję i Ukrainę w Wielkiej Wojnie Patriotycznej. Nie zapominajmy o tym ani na chwilę! ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Europa ma śmiertelnego wroga to żydo-syjono-lewacka mafia !!!
 • @ele 08:02:11
  "Europa ma śmiertelnego wroga - to żydo-syjono-lewacka mafia !!!" -

  --- Tak, zwraca na to uwagę coraz więcej analityków.
  A zresztą mamy oczy :)
 • Jak to ktoś mądrzę powiedział !
  Nie każdy żyd jest wrogiem Polski ! ale każdy wróg jest pochodzenia żydowskiego !
  !
  Dowód . 02.09.16 Onet . [ Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest zaniepokojona niewpuszczaniem do Polski uchodźców; [ czeczenów ] wystąpiła w tej sprawie do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Fundacja wzywa polskie władze do poszanowania prawa i domaga się wyjaśnienia działań Straży Granicznej. ]

  Prezes zarządu HFPC Danuta Przywara zaznaczyła, że praktyka "odmawiania wjazdu cudzoziemcom deklarującym wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową, jest naganna !!! i Stanowi ona naruszenie przepisów prawa międzynarodowego, prawa UE oraz prawa polskiego - sprecyzowała. !
  [ jeżeli juz to żydowskiego prawa w Polsce bo to żydzi w Polsce ustanawiają prawo [ mój dopisek ]
  !
  Słowianie ! zobaczmy kto się kryje za nazwiskiem Danuta Przywara ?? !

  http://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2015/03/danuta_przywara.jpg
  !
  co widzimy ? oczywiście żydówkę ! w czyim interesie ona występuję ? oczywiście w interesie światowego żydostwa które ma za zadanie zniszczyć białą rasę !!!!!
  !
  NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK PRAWA CZŁOWIEKA ! JEST TYLKO PRAWO ZACHOWANIA NACJI NARODU TOŻSAMOŚCI KULTURY !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! zdecydowana większość żydostwa nienawidzi białej rasy ! jest śmiertelnym wrogiem cywilizacji Europy
 • @ele 11:54:05
  Troche tak i nie.
  Rzeczywiscie prawo uchodzcze broni uchodzce. I zostalo podpisane przez wiekszosc panstw czlonkowskich ONZ.
  I to prawo nigdy nie zostalo odwolane, bo niestety obecnym rezimom jest to prawo bardzo na reke.

  Jaki mamy problem:
  Quod dixi -dixi; quod scripsi-scripsi. Inaczej: scripta manent - verba volant. A po polsku: slowa ulatuja ale slowo pisane jest trwale.
  Karta Narodow prawa Czlowieka obowiazuje.Tam jest nasz podpis.

  Nie maja racji ci, ktorzy potepiaja Merkelowa. Ja jej tez nie lubie, ale prawo jest prawem (dura lex - dosc laciny). I Merkelowa nic innego nie robi tylko probuje stosowac prawo uchodzcze co jest ponad jej sily. Spisek zostal uknuty przeciwko calej Europie.

  Wiec mamy taki problem, ze traktujemy prawo tak jak pedal ciote- zalzawionego kochasia pedalskiego. ( I poglaskac i pod...)
  Raz powolujemy sie na prawo miedzynarodowe a raz znecamy sie nad ofiarami lamania prawa.

  Wyjasniam:

  Kraje zachodnie, w tym Polska, zlamaly wszystkie mozliwe prawa miedzynarodowe atakujac bez uprzedzenia Jugoslawie. Jest to zbrodnia miedzynarodowa, zbrodnia ludobojstwa, ktora teraz razem z Amerykanami probujemy zatuszowac. NATO juz przepraszlo za bombardowanie Jugoslawii. USA sie przyznalo do dranstwa.
  I co z tego?
  Soros podaje , ze w czasie niemal 3 miesiecznego bombardowania Jugoslawii zginelo... 500 osob. Widac naloty dzien w dzien przez 78 dni byly tylko na pola i to nie uprawne?.

  Tymczasem wiadomo, ze bombardowano przede wszystkim miasta.
  Przyklad Jugoslawii jest bardzo drastyczny bo chodzi o suwerenne, europejskie panstwo, ktore nie bylo w konflikcie z zadnym panstwem. A zostalo napdaniete bez powodu przez ponad 20 panstw EUROPEJSKICH!(zastanawia zasrana, bigoteryjna, debilna i wrecz nieprawdopodobna troska o biedna Ukraine, ktora dokonala bardzo zbrojnego zamachu stanu na demokratycznie wybrany rzad!!!!!!!!)

  No wiec, jak swiatowej mafii trzeba pomoc, to wtedy nie interesuja nas zadne prawa. Nauczal nas o sam wodz Ziuk, ze jak zachodzi potrzeba, to "konstytucja - prostytucja".

  Wracajac do uchodzcow.
  Ja rozumiem, ze byle Polak jest na tyle glupi, ze poparl przyjmowanie muzulmanskich uchodzcow z Kosowa a nie POZWOLIL przyjmowac uchodzcow serbskich. Glupota czesto idzie w parze z okrucienstwem.

  Polacy poparli w ONZ powstanie dwoch nielegalnych panstw muzulmanskich w Europie a odmowili Jugoslawii prawa do granic panstwa ustanowionych przez ONZ - w tym przez Polske!!

  Uderzmy sie w piersi i nie zwalajmy na skleroze. Polska przyjela okolo 100 tysiecy muzulmanow bardzo podejrzanych moralnie i prawnie z Kosowa, Turcji (?) Arabii Saudyjskiej - a nie przyjela ani jednego Serba!. Ani jednej serbskiej rodziny po zbombardowaniu serbskiego Belgradu i serbskiej Prisztiny.
  Polska napadla na Serbie - obojetnie jakich wykretow i eufemizmow bedziemy uzywac.

  W 1939 roku na Polske napadly dwa panstwa i do tej pory mamy do Rosji pretensje .
  Na Jugoslawie napadlo ponad 20 panstw.

  Ja juz cytowalam prawo uchodzcze na tym blogu - zawsze chetnie to zrobie ile razy trzeba.

  KAZDY - powtarzam KAZDY mieszkaniec Bliskiego Wschodu ma prawo sie starac o azyl. To mu gwarantuje prawo miedzynarodowe.
  Gwarantuje mu to prawo ONZ. Bez wzgledu na to czy gwalci biale damy czy tylko kozy. (Sprawdzcie sobie Prawo Uchodzcze)

  My mozemy zwalac na zydow, na belfegorow, lucyperow, belzebubow - ale karte ONZ podpisalo wiekszosc panstw Europejskich. Zdaje sie Albania nie podpisala.

  I zeby z Bliskiego Wschodu przybylo do Europy sto milionow uchodzcow to kraje europejskie sygnatariusze Prawa o Uchodzctwie musza tych uchodzcow przyjac. Kropka.

  Zwlaszcza, ze Polska bardzo sie przyczynila do produkcji uchodzcow i w Afganistanie i w Libii i w Iraku a teraz w Syrii.

  Teraz:
  Zlapal Europe za dupe sam mistrz Soros.
  Za duze pieniadze przepedza ludnosc Bliskiego Wschodu zeby oczyscic teren dla nowych przybyszow. W tym przepedzaniu Polska pomaga dosc skrupulatnie.
  I pyskuje na prawo, ktore sama podpisala. I ktore sama gwalci.

  Nie pomoga wykrety, ze to zydy, jacys "oni" gdzies tam kiedys.
  No to gdzie byli Polacy jak w ich imieniu podpisywano Bekanntmachung na ... Polakow?

  Dlatego Czesi maja prawo powiedziec NIE. Bo mieli odwage odmowic udzialu w napasci na Jugoslawie czy Libie. A tez naleza do NATO.

  Bo Czesi sie nie zeszmacili i nie tylko nie poszli mordowac Serbow ale i nie poszli na Bliski Wschod.
  Nie poszli i Wegrzy . I Slowacy.

  A Polacy?
  W pierwszym pochodzie.
  A teraz lejemy krokodyle lzy. Jakby Polacy mieli odrobine godnosci, toby przede wszystkim odwolali polskie wojsko i polska policje z Kosowa i polskie wojsko z Afganistanu. Polacy takiej godnosci nie maja.
  Nie potrafia nawet obronic Piskorskiego.

  Jakim prawem byle debil oskarza Rosje o agresje???
  A co robia Polacy w Iraku?
  Glaskaja irackie dzieci po dupie? Posylaja pomoc sierotom w Libii?
  Obronili polskie katolickie koscioly na Bliskim Wschodzie???
  Nie!.
  Pyskuja na ofiary.

  Nie mam serca do takich madrali, ktorzy opowiadaja, ze nalezy deportowac ofiary bombardowania z powrotem w miejsce bombardowania.
  Kazdy, kto to powtarza .. lamie Karte ONZ.

  Rozwiazanie jest proste:
  Niech sie Polska wypisze z Prawa zobowiazan wobec uchodzcow - bo to mozna zrobic. Duzo panstw nie podpisalo.

  Ale wtedy.........posluchajcie madrale: stracimy dotacje ONZ na utrzymanie uchodzcow.
  Ze tez takiej idiotce jak Miriam Shaded nikt do dupy jeszcze nie nakopal.
 • @ele 11:54:05
  Glupoty.
  Zydzi sie uwazaja za biala rase.
 • @Tiamat 16:11:59
  Tak samo jak ukraińcy . Pozdrawiam. :) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aabb3-484x400.jpg
 • Do @Tiamat 16:09:36
  panie Tiamat ! odpowiadam bo sie NIE zgadzam z pana tezami !

  1. karta praw człowieka , to zbiór pobożnych życzeń które dawno już zostały zglajszachtowane. przez żydo-USA mafie !!!! kto chce może przeczytać miłej lektury
  http://www.unic.un.org.pl/dokumenty/karta_onz.php
  !
  2.Merkelowa złamała wszelki europejskie prawa [ Układ z Schengen !
  lub prawo pierwszego kraju dla uchodzcy !
  !
  3. Czech sie nie zeszmacili ? tak bo w Czechach nie ma mafii żydowskiej a prezydent jest CZECHEM !
  Polska to kraj od 27 lat okupowany przez żydowską mafie i to mafia podpisuje wszelkie prawa w wiekszości wrogie Polsce i Polakom !!!
  więc Polska żydowska sie zeszmaciła !!!
  !
  4.piszesz cytuje ciebie . żeby z Bliskiego Wschodu przybyło do Europy sto milionów uchodzców to kraje europejskie sygnatariusze Prawa o Uchodzctwie musza tych uchodzców przyjać. Kropka.
  !
  Tiamat ! NIE MAMY ŻADNEGO OBOWIĄZKU PRZYJMOWANIU 100 MLN MUZUŁMANÓW !!!!
  naszym jedynym obowiązkiem jest zachować
  PRAWO NARODU SŁOWIAN DO WŁASNEJ TOŻSAMOŚCI WŁASNEJ KULTURY !
  !
  Słowianie ! Prawo które Niszczy Naród jest tylko świstkiem papieru !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Tiamat Jesteś śmiertelnym wrogiem
  POLSKI POLAKÓW SŁOWIAN !!! TWOJE I WASZE żydzi MIEJSCE JEST W IZRAELU !!!
 • Do @Tiamat 16:11:59
  żydzi to afrykańsko-azjatycki naród !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska to SŁOWIAŃSKI KRAJ !!!!
 • Polecam artykuł:
  Ukraiński minister oddaje hołd poległym esesmanom!
  Przy huku salwy honorowej minister Światosław Szeremeta, znany z robienia awantur w Przemyślu, wziął udział w uroczystym pogrzebie szczątków członków zbrodniczej 14 Dywizji Grenadierów SS. Rzecz jasna ludzie służący w tej formacji mordowali polską ludność cywilną.
  Ciąg dalszy -cały artykuł:
  http://prawy.pl/36348-ukrainski-minister-oddaje-hold-poleglym-esesmanom/
 • @ele 18:56:37
  @ele.
  Na pewno nie mamy obecnie obowiązku przyjmować Czeczenów jako uchodźców. W FR nie ma wojny.
 • @Tiamat 16:09:36 and @ele and @Repsol and @lorenco
  Jest już późno na dokładną odpowiedź.
  Muszę też przejrzeć odpowiednie dokumenty.
  Zwrócę tu uwagę, że w ostatnim roku nie przybyli do Polski uchodźcy z bombardowanych także przez Europę państw Bliskiego Wschodu. Ani muzułmanie, ani chrześcijanie, a tyle jest bezczelnej nagonki. W tym czasie przyjechało kilkaset tysięcy Ukraińców. I co? - I nic.
  Wyciągam wniosek (nie po raz pierwszy), że problem uchodźczy jest sterowany i to na wielu płaszczyznach.
  Pisze pani Tiamat: "Nie mam serca do takich madrali, ktorzy opowiadaja, ze nalezy deportowac ofiary bombardowania z powrotem w miejsce bombardowania". -
  --- I ja się zgadzam z jej zdaniem.

  Są tacy, którzy trzymają kciuki za powodzenie Asada, a równocześnie wielu z nich odesłałoby syryjskich uchodźców zaminowanymi statkami. A przecież Asad mówi, że ci ludzie wrócą do Syrii (to nie był biedny kraj).
  Więc gdzie jest logika? Gdzie jest chrześcijańskie miłosierdzie? Gdzie jest zwykła przyzwoitość?
 • @ele 18:56:37
  Pan Slowianian przypomina najpiekniejsze czasy niewolnictwa:
  Za cytowanie prawa Polak od Polaka moze dostac po glowie.

  To nie sa moje tezy. Ja cytuje prawo, ktore obowiazuje rowniez Polske. Czy to tak trudno zrozumiec?

  Wlasciwie to mi nawet trudno odpowiedziec na te bzdety.
  Dopoki Polacy i rozne malowane praslowiany nie zrozumieja co to jest prawo i dlaczego prawa lamac nie mozna - dotad Polska i Polacy moga zapomniec o jakiejkolwiek panstwowosci, ktora opiera sie na OGOLNIE przyjetym i podpisanym prawie.
  NIE BYLO obowiazku podpisywac Karty Praw Czlowieka: Malazja, Indonezja, Brunei, Albania , Indie itp nie podpisaly. Przyjmowac uchodzcow nie musza, bo sie nie zobowiazaly.

  I niech mnie ten farbowany praslowianin nie denerwuje tylko sobie przypomni co robili Polacy Slowianom - Serbom lamiac polskie prawo, miedzynarodowe prawo i swoja i cudza godnosc osobista.
  Zaden polski pra-slowianin nie zorganizowal ani jednej demonstracji przeciwko mordwaniu Serbow w 1999 roku.

  Czy to znaczy, ze jak zyd kaze, to Polak wode z Wisly sprzeda i bedzie jeczal, ze mu zydy kazaly?

  Gadanie o Slowianach i mordowanie Slowian?? Czy polscy zolnierze to zydzi?
  Do farbowanych lisow nie dociera, ze prawa lamac nie mozna?
  Do hitlerowskich Niemcow tez nie docieralo.

  Z Prawa Uchodzczego skorzystalo 2 miliony Polakow w latach 1979-82.
  Zdaniem pra-Slowianina powinno sie ich wszystkich deportowac?
  Gdy chodzilo o polskie uchodzctwo to wtedy nie bylo to prawo zydowskie? Czasem sie zastanawiam, czy pra-slowianin nie skorzystal z tego zydowskiego prawa i nie wyfrunal z Polski..

  Takie pustoslowie i wypociny na poziomie 4-klasy szkoly specjalnej obraza wszystkich Polakow:

  Bo jesli za Polakow podpisuja sie zydzi - to znaczy, ze Polacy nie potrafia sie podpisac albo podpisuja sie krzyzykami?
  Zdaje sie, ze nie potrzeba jezdzic do Izraela, zeby zbierac zydowskie podpisy. Wystarczy mieszkac w Polsce.

  Farbowany Slowianin jest do tego nie-oczytany.
  Znane autorytety od judaizmu i historii juz dawno udowodnily, ze nie ma narodu zydowskiego a 80% zydostwa to przechrzty.
  Pan Slowianin czytac nie umie.
  Podpisac sie chyba tez nie.

  W Tel Awiwie przeprowadzono badania genetyczne, z ktorych wyraznie wynikalo, ze nie ma materialu genetycznego, zeby sprawdzic geny zydowskie.
  Radze farbowanym Slowianom tez sobie porobic badania. Nie tylko genetyczne.
  Mam nadzieje, ze przez lata na emigracji prawdziwy Polak - Slowianin, ktory nie chce mieszkac w Polsce nauczyl sie juz angielskiego.

  Podaje definicje Uchodzcy UNHCR (Wysoki Komisarz do spraw uchodzczych przy ONZ - ktory przyznawal uchodzctwo Polakom.)

  CRITERIA FOR DETERMINING REFUGEE STATUS
  under the 1951 Convention and the Protocol relating to the Status of Refugees - & confirmed in 1971
  (Geneva, January 1988)

  There are 6 elements to the Convention for refugees
  1. The applicant is outside his country
  2. Applicant must fear persecution: serious bodily harm and systematic and discriminatory conduct:
  Serious harm (for example)
  - a threat to life or liberty
  - significant physical harassment or ill treatment
  - significant economi hardship
  - denied access to basic services
  - denied of capacity to earn a livelihood
  (all of these threaten the applicant's capacity to subsist)

  Persecution must have an official quality: it is official or officially tolerated by the government; or out of government's control. It does not have to be the product of government policy. It is enough if the government cannot protect a person from persecution
  3. Motivation for persecution. People are persecuted for something perzeived about then or attributed to them by heir persecutors.
  4. Persecution must be for 1 or more reasons: race, nationality, religion, membership of a particular social group or political opinion.
  5. Applicant's fear must be well-founded(real). It must be a real chance of persecution.
  6. The applicant refuses to go back o his country. What happened to other people may happen to him. People with similar situations have been persecuted, killed, kidnapped or jailed.

  No to, ktorego punktu Miedzynarodowego Prawa Uchodzczego - malowany praslowianin nie rozumie?

  I co to za Polak- niby Slowianin, ktory traktuje litere prawa jak papier toaletowy? Ktory to punkt prawa sie nie podoba???

  A ktos tu bredzi bredzi o prawnym uznaniu Slowian.

  A na razie to Polske niszczy bezprawie.
  A od zydow to sobie wyzywaj wlasna mamusie.
 • @Tiamat 04:53:53
  Lista panstw czlonkowskich ONZ ,ktore podpisaly Konwencje d/s Uchodzcow i zobowiazaly sie opiekowac uchodzcami.
  Polska wlasciwie podpisala te Konwencje i Protokol dopiero w 1991 roku a wiec jest na biezaco ze swoimi zobowiazaniami. (Nie da sie zwalic na PRL)
  Mozna nie znac prawa. Ale wtedy nie trzeba sie wymadrzac.

  Przypominam:

  Prawo miedzynarodowe obliguje kraje czlonkowskie, ktore te Konwencje podpisaly do rozpatrywania KAZDEGO podania o azyl/uchodzctwo indywidualnie..
  Osoby, ktore nigdy nie mialy do czynienia z prawem uchodzczym ( a dwa miliony Polakow mialo) nie zdaja sobie sprawy z pulapki jaka narzucono nie tylko Europie. Kraje Bliskiego Wschodu i Afryki sa w takim samym bagnie. na swiecie jest kilkanascie milionow uchodzcow z ktorymi nie wiadomo co zrobic.
  Wiadomo, ze w obecnej sytuacji jest niemozliwe nawet grupowe zgloszenie podan azylantow. I zdaje sie o to chodzilo, zeby narobic bigosu, do ktorego sie zreszta winowajcy sami przyznaja.

  Na jedyne mozliwe rozwiazanie problemu uchodzcow nie chca sie zgodzic panstwa, ktore produkuja uchodzcow- bo to dla roznych korporacji wielki zysk.
  A takimi panstwami sa Stany Zjednoczone i niestety, tez i niektore kraje europejskie.
  Tymczasem jak te glupie strusie, chowamy glowe w piasek i udajemy, ze to nie my podpisalismy ten cyrograf.
  Moze nawet i nie cyrograf. Bo kraje czlonkowskie ONZ podpisaly rowniez Deklaracje Praw Czlowieka i Obywatela i zobowiazaly sie do szanowania suwerennosci panstw i nienaruszania ustalonych przez ONZ granic. Zobowiazaly sie tez do pokojowego wspolistnienia.

  Prawa dzialaja na zasadzie domina: jak sie poruszy jedno .. to mozna sie spodziewac calej lawiny.
  Wojny zawsze produkuja uchodzcow. O tym chyba kazdy wie.
  Szkoda, ze do wielu osob to nie dociera.

  Jakie moga byc dla Polski konsekwencje nieposzanowania miedzynarodowych porozumien?
  Ano, ktoregos dnia odbiora nam Prusy i Ziemie Zachodnie, ktore do tej pory sie nie nazywaja Polskie Ziemie Zachodnie.
  Ktoregos dnia inne panstwa moga zachowac sie tak, jak mysmy sie zachowali wobec Jugoslawii, Libii, czy Iraku.
  Bo skoro prawo jest warte tyle co papier toaletowy - to i tak bedzie potraktowane.

  http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf

  Polska podpisala te Konwencje dopiero w 1991 roku. A wiec jest na biezaco

  http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf
 • @lorenco 23:21:29
  Piszesz: "Na pewno nie mamy obecnie obowiązku przyjmować Czeczenów jako uchodźców. W FR nie ma wojny". -

  --- No właśnie: w Rosji nie ma wojny. Skąd i po co ci Czeczeńcy. Co pewien czas jesteśmy atakowani tą informacją. Brak równocześnie w mainstreamie obszernych relacji o przenikaniu Ukraińców do naszego kraju.
  Durnych z bas robią, a nam każą się zastanawiać nad faktoidami (faktami stworzonymi przez media).
 • @ele 10:29:42
  Jestem zszokowany. Tyle inwektyw: niesprawiedliwych i nieuczciwych wobec pani Tiamat. Wpis kasuję. Zabraniam dostępu na ten blog.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej