Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 05.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

The Saker: "Widząc jak całkowicie niekompetentne i bezmyślne są elity kompradorskie Unii Europejskiej, możemy oczekiwać, że będą wprowadzały dalszy chaos, jak to zwykle czynią".

 

THE  SAKER:  ROZPAD  UKRAINY  -  STUDIUM  PRZYPADKU

Tak jak korporacyjne massmedia nie mówią, że Stany Zjednoczone i Rosja znajdują się na kursie kolizyjnym, który może zakończyć się wojną nuklearną, tak nie mówią również, że Ukraina się rozpada. Przemilczają to co się faktycznie dzieje. Dzieje się to już od dłuższego czasu, a jest łagodzone ciszą na froncie i politycznym wsparciem Imperium, i dlatego nie przybrało jeszcze katastroficznych rozmiarów (w sensie gwałtownej i dramatycznej zmiany). Oznaki rozpadu są widoczne wszędzie, od cudacznego ataku ukro-nazistowskich sabotażystów na Krymie (który oprócz złapanej bandy obejmował jeszcze dwie grupy, dokonujące rekonesansu ogniem na północnym wschodzie Półwyspu) do niemalże codziennych doniesień o „nieuchronnym”, ale odkładanym ataku Ukro-nazistów na Donbas.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ukraine

 

Na froncie politycznym ukraińska Joanna d’Arc, Nadjeżda Sawczeno, jest oskarżana o bycie agentką Putina, bo promuje negocjacje z Doniecką i Ługańską Republiką Ludową, podczas gdy Kijów dla przypodobania się jastrzębiom z NATO chciałby pokazać na nich, „jak się walczy z Rosjanami”. Realia są takie, że strumień pomocy finansowej z Imperium dla Ukrainy prawie zupełnie wysechł, gdy okazało się, że Ukry potrafią rozkraść prawie wszystkie pieniądze i nikt nie kupuje już hasła „Ruskie nadchodzą!”. Zapewne ukro-nazisotwski projekt urządzenia Ukrainy wyczerpał już swoją przydatność i nikogo nie obchodzi, co się stanie z samymi Ukraińcami. To duży błąd.

 

Somalia przy granicach Unii Europejskiej

Niemożliwym jest oszacowanie, ile osób mieszka jeszcze na Ukrainie, ale większość ekspertów mówi o populacji 35-40 milionów ludzi. Większość z nich walczy o przetrwanie, a ich przyszłość wygląda niewesoło. Pamiętacie pięć etapów rozpadu systemu społecznego Dmitrija Orłowa?
//cluborlov.blogspot.com/p/the-five-stages-of-collapse.html
Oto one:

Etap pierwszy:  Upadek finansowy. Wiara że „sprawy będą się toczyć tak jak zwykle”, zanika.

Etap drugi:  Upadek gospodarczy. Wiara, że „rynek dostarczy potrzebnych towarów”, zanika.

Etap trzeci:  Upadek polityczny. Wiara, że „rząd pomoże”, zanika.

Etap czwarty:  Upadek społeczny. Wiara, że „ludzie pomogą”, zanika.

Etap piąty:  Upadek kulturowy. Wiara w ludzkość zanika.

Nawet pobieżne spojrzenie na to, co się dzieje na Ukrainie, wskazuje, że już jakiś czas temu osiągnięto etap piąty. Następny etap to Somalia, wielka Somalia z milionami karabinów wśród cywilnej populacji, z wielkimi obiektami przemysłowymi, zdolnymi wywołać katastrofy rozmiarów Czarnobyla, z własnymi prywatnymi lub pół-oficjalnymi szwadronami śmierci, swobodnie poruszającymi się po kraju i wprowadzającymi swoje porządki za pomocą transporterów opancerzonych i ciężkich karabinów maszynowych. Jeśli więc eurocentryczny Zachód mógł ignorować Somalię w Somalii, to nie może już ignorować Somalii na granicy UE i NATO. Nie ma żadnej naturalnej przeszkody pomiędzy Somalią na Ukrainie a Unią Europejską. Ta nieunikniona katastrofa, jak już się wydarzy, to eksplozja znajdzie sobie najłatwiejszą drogę ujścia energii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ukraine

 

Na wschodzie jest Rosja z jej świetnie działającymi służbami bezpieczeństwa i nowo utworzoną Gwardią Narodową, dużymi wojskami, rozmieszczonymi wokół granic i co najważniejsze – z perfekcyjnym rozumieniem procesów zachodzących właśnie na Ukrainie. Zachód to w zasadzie Europa Conchity Würst, niezdolna do sformułowania jakiejkolwiek polityki (polecenia przychodzą przecież od Wujka Sama), z wojskiem na parady i defilady, bredząca o „rosyjskim zagrożeniu”, z siłami bezpieczeństwa, które nie dają sobie rady nawet z dzisiejszą falą imigrantów, a co najważniejsze, z klasą rządzącą i społeczeństwem, niezdolnym do zrozumienia tego, co się dzieje na Ukrainie.

Rosja ma jeszcze jedną przewagę. Kontroluje Krym i Noworosję, i rozwinęła już umiejętności, potrzebne do obsługi milionów uchodźców. Kiedy zachodni politycy obwiniali Rosję o wszystko i składali absolutnie idiotyczne obietnice Ukraińcom, Rosja przyjęła około półtora miliona uchodźców, wśród których nie tylko odsiewano nazistowskich sabotażystów, ale również rozmieszczono ich mądrze po całym kraju. Służby migracyjne wykonywały dobrą robotę, na przykład umieszczając lekarzy tam, gdzie byli potrzebni (na przykład w Czeczenii).

Jeśli zdarzy się nieuchronna katastrofa, wtedy Europejczycy otrzymają najsilniejszy cios i będą sprowadzeni do parteru w walce z sytuacją. Widząc jak całkowicie niekompetentne i bezmyślne są elity kompradorskie Unii Europejskiej, możemy oczekiwać, że będą wprowadzały dalszy chaos, jak to zwykle czynią, i martwiły się jedynie swoim politycznym wizerunkiem wynikłym z reakcji na katastrofę.

Amerykanie chronieni Oceanem Atlantyckim, jak zwykle, będą dostarczali „przywództwa”, „wsparcia”, ale żadnego dolara na cele ogarnięcia sytuacji. Politycznie zrobią to, co zwykle robią w takich przypadkach, ogłoszą zwycięstwo i wyjadą. W takim przypadku sytuacja będzie naprawdę katastrofalna i zachodni politycy będą musieli opuścić swoje wygodne salony: będą musieli polecieć do Moskwy, aby to Rosjanie zajęli się bałaganem.

 

Rosjanie nie nadchodzą (znowu)

Nigdy nie przestanę powtarzać, że Rosja jest o wiele słabsza niż to się wydaje. Ma olbrzymie terytorium i siły zbrojne zapewne najlepsze na ziemi, ale boryka się z niskim zaludnieniem i kłopotami gospodarczymi. Faktycznie perspektywy na przyszłość Rosji są bardzo zachęcające, ale na dzisiaj Rosja nie ma środków nawet na rzeczywiste uratowanie Ukrainy.

W rzeczywistości nawet Krym jest dla Rosji dużym wyzwaniem. Po 25 latach totalnego zaniedbania Krym wymaga całkowitej odbudowy infrastruktury. Kreml zasilił miliardami rubli kilka wielkich projektów modernizacyjnych, włączając w to bardzo drogi, ale dzisiaj niezbędny most przez Cieśninę Kerczeńską (brak aktualizacji w języku polskim:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D1%82_%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B7_%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2
,
https://en.wikipedia.org/wiki/Kerch_Strait_Bridge
i będzie kontynuował odbudowę Krymu mimo wielkich kosztów z tym związanych. Na końcu Krym stanie się bardzo bogaty z powodu swojego potencjału turystycznego, rozbudowy Floty Czarnomorskiej i swojego strategicznego położenia. W najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości Krym będzie jednak dla Rosji dużym ciężarem, z którym będzie się musiała zmagać.

 

Znalezione obrazy dla zapytania donbas

 

Sytuacja w Donbasie jest jeszcze gorsza. Jeśli Krym był zaniedbany, to Donbas został prawie całkowicie zniszczony. Obecnie to Rosja wypłaca emerytury, bo Ukro-naziści je ukradli, naruszając tym samym umowy mińskie. Rosja jest osamotniona w dostarczaniu noworosyjskim republikom ludowym pomocy humanitarnej, obsługi programów medycznych, administracyjnych i militarnych. Noworosjanie dokonali zadziwiających rzeczy, odbudowując Donieck i kilka innych miast, lecz tereny leżące w zasięgu artylerii Ukro-nazistów są ciągle w ruinie, a gospodarka jest w stanie uśpienia. Nie będzie żadnej zmiany, póki nie nastanie tam prawdziwy pokój.

Oczywistym się staje, że niezależnie od tego, kto będzie rządził na Kremlu i niezależnie od skali poświęcenia samych Rosjan, Rosja nie ma zasobów potrzebnych na uratowanie Ukrainy. To się po prostu nie zdarzy. Ponadto sondaże wskazują, że większość Rosjan kategorycznie opowiada się przeciwko pełnej reintegracji Ukrainy z Rosją. Czy można ich za to winić? – Rosjanie wiedzą przecież, że na Ukrainie panuje nieopisany chaos, ale również całe pokolenie Ukraińców zostało poddane śmiertelnemu praniu mózgów, zainfekowanych nienawiścią do wszystkiego co rosyjskie. Szczerze mówiąc, Rosja nie lubi żadnych nazistów, nawet jeśli są Słowianami czy nawet jeśli są tym samym narodem co sami Rosjanie.

Nawet jeśli jutro Petro Poroszenko ze swoim gangiem podejmie decyzję o zaproszeniu Rosjan do naprawy tego chaosu, Rosjanie odmówią (tyle pozostanie po rozpaczliwych ostrzeżeniach o rosyjskiej inwazji!). Wielu Ukraińców oszukuje się, wierząc że „przyjadą Rosjanie i to naprawią”, ale to tylko marzenie. Rosjanie nie przyjdą. Co najwyżej Rosjanie pomogą Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej odebrać swoje terytoria wraz z Mariupolem. To tyle. Nawet jeśli jakimś cudem noworosyjskie czołgi znajdą się w Kijowie, nie sądzę, aby zabawiły tam długo, bo Kreml rozumie, iż jeśli przejmie Ukrainę, to będzie musiał ją naprawić. Ostatecznie Rosja będzie musiała przejąć Donbas jako część państwa, bo nie ma mowy, aby Donbas powrócił jeszcze do Ukrainy. Nawet to zajmie sporo czasu. W tym czasie Rosja będzie zaabsorbowana reintegracją gospodarczą Donbasu i Krymu, i niezdolna do przejęcia nowych terytoriów (przepraszamy Bałtów, zapomnijcie o rosyjskiej inwazji!).

 

Główny problem

Rosjanie nie mogą sobie na to pozwolić, nic nie mogą zrobić Europejczycy, a Amerykanie uciekli [oby jak najprędzej - przypis ZB]. Co wtedy? – Im bardziej beznadziejna sytuacja nastanie na Ukrainie, tym bardziej oczywista stanie się potrzeba interwencji międzynarodowej. Gdy Rosjanie jednoznacznie powiedzą Europejczykom „zapomnijcie o inwazji” (a do tego czasu Europejczycy będą błagać Rosjan o przeprowadzenie inwazji!), Europejczycy będą musieli się zwrócić do swoich amerykańskich suwerenów i zagrozić, że jeśli nic nie zrobią, to w Europie nastanie zmiana reżimów. Wtedy Wujek Sam będzie musiał otworzyć portfel i przekazać prawdziwe pieniądze (zakładając, że dolar będzie jeszcze wtedy stabilną walutą). Nawet wtedy nie widzę jednak darczyńców chętnych do zasponsorowania projektu Ukraina.

W kategoriach czysto politycznych najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest neutralna ukraińska (kon-)federacja. Rozumiecie: nikt nie wygrał, nikt nie przegrał, pozostajemy przyjaciółmi. Wygląda ładnie, ale nie dotyka istoty problemu Ukrainy: to jest całkowicie sztuczny kraj i po prostu jest za duży. Dodajcie do tego poziom korupcji i doświadczenia w rozkradaniu pieniędzy, o którym Somalijczycy mogą tylko marzyć i macie już kraj, który może przyjąć dowolnie wielką pomoc zagraniczną i nadal pozostać w ruinie. Poza tym realia są takie, że ludzie żyjący w zachodniej Ukrainie [nieładnie: chochły czy chachły] są zupełnie inni niż ludzie z południa czy ze wschodu, nawet jeśli z równania usunie się banderowców – nazistów, to ciągle nie ma czegoś takiego jak „naród ukraiński” jako wspólny projekt.

 

Małe jest piękne

Alternatywnie wyobraźmy sobie jednorodną Ukrainę, ulegającą rozpadowi na kilka mniejszych państewek, pod nadzorem międzynarodowym i z udziałem sił międzynarodowych, jeśli jest taka potrzeba. Od razu powstaje kwestia neutralności, nawet jeśli zachodnia Ukraina dołączy do NATO, to Rosja się nie przejmie. To również rozwiąże problem językowy, każdy region będzie mógł wybrać swój język lub kilka języków oficjalnych, ponieważ nowe państwa będą bardziej homogeniczne, będzie mniej problemów z wybraniem drugiego języka oficjalnego dla małej mniejszości (mniejszości większych rozmiarów są uznawane zwykle za zagrożenie, nie dotyczy to niewielkich grup).

Rozpad Ukrainy na kilka niepodległych państw ułatwi zawieranie porozumień międzynarodowych z sąsiadami bez oglądania się na porozumienia zawierane przez ludzi żyjących sto kilometrów dalej, którzy chcą zawrzeć zupełnie inne porozumienia z ich sąsiadami. Poza tym małe państwa łatwiej poddają się integracji z Unią Europejską czy z Euroazjatycką Unią Gospodarczą.

Rozpad Ukrainy przyniesie korzyści również z punktu widzenia potrzeby zachowania pokoju i porządku. Przykładowo, jak nie wierzę, że Rosjanie chcieliby zająć większość Ukrainy, nawet część na wschód od Dniepru, to wierzę, że chcieliby oni tam wysłać siły pokojowe dla utrzymania pokoju i porządku, o ile oczywiście operacja ta zyskałaby akceptację Rady Bezpieczeństwa ONZ i wsparcie innych głównych graczy. Podobnie NATO może w końcu znaleźć dla siebie pożyteczne zajęcie, wykonując podobne zadania na zachód od Dniepru (ponieważ to NATO uzbroiło nazistów, to uczciwym wydaje się przekazanie im zadania rozbrojenia zbójów).

 

Problemy, zastrzeżenia, ryzyka

Oczywiście taki plan, jak każdy rozpad kraju, ma wady i kreuje tyle niebezpieczeństw co możliwości. Po pierwsze, rozbiór kraju nie wiadomo jak sztucznego, tworzy więcej sztucznych granic, chociażby tymczasowo. To zwiększa ryzyko użycia przemocy. Ale spójrzmy na realia: z Ukrainy już odpadły trzy części: Banderastan, Noworosja i Krym, a wojna domowa już wybuchła. Dzisiejsza pozostałość z Ukrainy już tonie w przemocy i dobrze wiadomo, że nie ma co liczyć na szybką poprawę. Musimy więc porównać porównywalne z nieporównywalnym, obecną złą sytuację z idealną. Ci, którzy dzisiaj sprzeciwiają się rozbiorowi Ukrainy, powinni byli zadziałać w 2014 roku i nie wspierać zamachu stanu, który musiał zakończyć się wojną domową. Ukraina się rozpadła i teraz można tylko próbować ocalić jej poszczególne części.

Poza tym musimy pamiętać, że Ukraina jest całkowicie sztucznym krajem z granicami stworzonymi przez Władimira Lenina i Józefa Stalina (o czym Ukro-naziści jakoś nie pamiętają). Nie rozmawiamy o rozbiorze Japonii czy Francji. Poza tym nie rozumiem, dlaczego jedne kraje są pierwszymi kandydatami do rozpadu (na przykład Jugosławia) a granice innych, również dziedzictwo II wojny światowej, mają być święte.

Znajdą się tacy, którzy uznają mnie za „agenta Putina” ze względu na sugestię o rozpadzie Ukrainy. Inni powiedzą, że jestem agentem CIA /Mossadu za propozycję przekazania pożytecznego zadania dla NATO na terytoriach na zachód od Dniepru. Takie argumenty ad hominem to część dyskusji i przyzwyczaiłem się je ignorować. Dla odparcia takich zarzutów mogę tylko powiedzieć, że podczas gdy winą za obecną sytuację w 100% obciążam Imperium Anglo-syjonistyczne, to teraz Ukraina stała się wspólnym problemem, który szybko przekształci się we wspólne zagrożenie i wymaga wspólnego rozwiązania.

Nie widzę nikogo zdolnego do przywrócenia prawa i porządku na wschód od Dniepru oprócz Rosji. Podobnie, ponieważ Rosja nie zgodzi się na przejęcie całej Ukrainy, nie widzę żadnych wojsk oprócz NATO, które mogłyby przywrócić prawo i porządek na zachód od Dniepru (przy okazji: Dniepru używam jako przykładowej granicy, w rzeczywistości podział powinien być uzgodniony pomiędzy zainteresowanymi stronami).

Czy pomysł kontrolowanego podziału Ukrainy jest tak zły? – Tak, jest zły. Ale nie widzę lepszego. A wy?

The Saker: The case for the breakup of the Ukraine,
//thesaker.is/the-case-for-the-breakup-of-the-ukraine/

Przetłumaczył: Metro

 

KOMENTARZE

 • USA i WB niech sobie wezmą Ukrainę na utrzymanie.
  Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą nadal przeciwstawiać się „rosyjskiej agresji” w Ukrainie – zapewnił amerykański prezydent Barack Obama po spotkaniu z brytyjską premier Theresą May.

  — Wielka Brytania potwierdziła swoje zobowiązania w odniesieniu do transatlantyckiej architektury bezpieczeństwa. Jesteśmy sojusznikami w ramach NATO i patrzymy na świat w ten sam sposób. Będziemy nadal stawiać opór rosyjskiej agresji w Ukrainie, przeciwstawiać się zagrożeniu cybernetycznemu, walczyć z siatkami terrorystycznymi i Państwem Islamskim – powiedział Obama na wspólnej konferencji prasowej z May.

  Spotkanie odbyło się w ramach szczytu G20 w chińskim Hangzhou.

  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160904/3817872/usa-wielka-brytania-rosyjska-agresja-ukraina.html
  -----------------------------------------------------------
 • @lorenco 03:06:40
  I tak mi się wydaje, że "stawianie oporu rosyjskiej agresji na Ukrainie", nie powinno być w kompetencji USA i Wielkiej Brytanii, lecz w kompetencji Ukrainy.
  Jednak kłamstwo o agresji Rosji na Ukrainę jest już tak zawiłe, że łgarze nie wiedzą jak się z niego wymotać.
 • A gdzież to teraz na planecie przebywa największy prezydent
  największego kraju?
  https://pp.vk.me/c630725/v630725907/5f02b/FeTWENcXUQs.jpg

  Na G 20 nie ma go.
  A i prezydenta Dudy też nie ma.
 • @lorenco 03:06:40 oraz 03:15:14
  Piszesz: "USA i WB niech sobie wezmą Ukrainę na utrzymanie". -
  --- To przecież by tam zostały ugór i spalona ziemia!
  Kłamią na Zachodzie. Bezczelnie kłamią. Trudno zachować spokój.
  Jest w powyższej notce przypuszczenie Sakera: "... nic nie mogą zrobić Europejczycy, a Amerykanie uciekli [oby jak najprędzej - przypis ZB]. Co wtedy?" -
  --- Jest tu mój przypis, choć staram się na ogół nie wcinać w cudzy tekst.
  Tu i ówdzie myślę inaczej niż Saker (urodził się w Monachium, a ja w Sosnowcu, a więc bliżej Ukrainy), ale o jednym wiem od dawna: to Rosja i tylko Rosja może /musi wziąć to dziadostwo na swe barki.

  Pozdrawiam Cię :)
 • Obrazek z G 20
  https://pp.vk.me/c630725/v630725907/5eff7/nQt0LRUV3aw.jpg
 • @
  Zostaje obsadzić granicę CO NAJMNIEJ tak jak Łukaszenko...
  Byle do nas się nie pchali.

  Zostanie im Rumunia... Szkoda cyganów?

  Ale z Pana ZB postów bije sympatia dla FR... Tak dla prawdy.
 • @lorenco 03:38:53
  "Obrazek z G 20". -

  --- To się Chiny postarały :)
  Widzę, że nie żartują.
  Nie żartują, a nie używają broni, ani lekkiej, ani ciężkiej.
  Kiedyś pani Tiamat napisała świetny tekst o Chinach i Chińczykach.
 • @lorenco 03:38:53
  Właśnie, Chinole dali mocnego prztyczka w czarny nos.. :)
 • @zygmuntbialas 03:38:45
  Rosja nie weźmie na utrzymanie Ukrainy.
  Utrzymywała ją bardzo długo, teraz odetchnęła z ulgą.To są miliardowe oszczędności!
  "Zachodni partnerzy" muszą rozwiązać sprawę Ukrainy, natomiast Rosja jak najbardziej jest skłonna pilnować ustaleń mińskich w sprawie Donbasu i nic poza tym.
  "Zapadnyje partniory" chciały Ukrainy, to i ją mają. W całej okazałości, wielki kraj, jedynie bez malutkich prowincji, het tam na wschodzie.
 • @laurentp 03:43:07
  '... bije sympatia dla FR... Tak dla prawdy". -

  --- Zasługują na sympatię i wysoką ocenę :)
  Za wielkie starania o pokój.
  Za ich ciężką pracę: przywódców, inżynierów, robotników, żołnierzy,..., by ten pokój utrzymać.
 • @laurentp 03:43:07
  Ja nie wiem jak Ty myślisz, jednak obecnie FR postępuje prawomyślnie.
  Dlatego oprócz oszołomiarskich krajów, cieszy się na świecie wielką sympatią i jest widziana jako opornik przeciwko wynaturzeniu Dzikiego Zachodu.
  Pewnie dlatego ZB lubi FR, podobnie jak wielu ludzi na świecie.
 • @lorenco 03:54:38
  "... natomiast Rosja jak najbardziej jest skłonna pilnować ustaleń mińskich w sprawie Donbasu i nic poza tym". -

  --- W notce jest mapka. Kolor czerwony (jęz. ros.) i różowy (ros. /ukr.) to geograficznie Noworosja. W tym Mariupol (ros.) znalazł się poza DRL. Ciągle będę twierdził, że w interesie Rosji (i niechcący przy tym Polski) jest sfederalizowana Ukraina (już bez Krymu). Także po to, by nie dopuścić bandytów do rządzenia, w tym do dalszych przestępstw.
 • @zygmuntbialas 04:05:45
  Też bym tak chciał.
  Nadieżda Szewczenko zaczęła na ten temat mówić, teraz bohaterka Ukrainy została "ruskim agentem".
  Zacietrzewienie Ukraińców zawsze było ogromne a teraz, kiedy na Ukrainie nie ma wolnych mediów, sytuacja pogłębia się.
  Tam się tworzy IV Rzesza nazistowska.
 • @lorenco 04:14:19
  "Tam się tworzy IV Rzesza nazistowska". -

  --- A równocześnie jest coraz biedniej. Któryś analityk już zauważył, że sympatycy banderowców też podlegają tej biedzie. I oni - choćby w myślach - będą czekać na 'rosyjską inwazję'.
 • @zygmuntbialas 04:33:05
  Oni liczą na Amerykanów. Ameryka ich wyzwoli i da im wszystko.
  I piszę to na poważnie, mieszkam w Podkarpackim.
 • Ciekawostka !na platformie avaaz.org, ukazała się petycja w obronie Jarosława Kaczyńskiego vel Kalksteina
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Petycja_do_POLAKOW_w_obronie_Jaroslawa_Kaczynskiego_Prosimy_o_obrone_Jaroslawa_Kaczynskiego/?pv=4&fb_action_ids=1218286391555103&fb_action_types=avaaz-org%3Ashare

  Fakt, iż na platformie avaaz.org, ukazała się petycja w obronie Jarosława Kaczyńskiego vel Kalksteina to niechybny dowód tego, że Jarek idzie "do dna ". Ta petycja mu nawet nie pomoże, bo platforma na której się ukazała jest mało wiarygodna, tak samo jak niewiarygodny , a wręcz szkodliwy dla Polski i Polaków jest Jarek . Więcej :

  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2015/06/23/avaaz-blokuje-petycje-michala-jarzynskiego-protest-antywojenny/
 • @lorenco 03:38:53
  Podstawili tzw awaryjny trap.Przedstawiciele organizatorów "amerykańskiej wycieczki " nieco się upierdliwiali tj nalegali żeby taki z "dywanikiem" ale Chińczycy oświadczyli że są u siebie i że to ich lotniska więc sami będą decydować czy z dywanikiem czy bez.
 • @zygmuntbialas 03:55:50
  Bije sympatia do Federacji Rosyjskiej , no to ciekawe że tu też . Pozdrawiam. :) http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/164787,ukraina-wciaga-zachod-w-konflikt-z-rosja.html
 • @lorenco 04:57:55
  "Oni liczą na Amerykanów". -

  --- Naiwni i głupi...
 • @detektywmjarzynski 05:22:27
  "9 036 już podpisało. Niech będzie nas [zwolenników PiS] 10 000". -

  --- Skromniutko.
 • @Repsol 10:58:27
  To w końcu dr Andrzej Zapałowski, porządny analityk.
  Wklejam fragment (pytanie i odpowiedź):

  "- Czy rzeczywiście nie ma powodów do niepokoju?
  - Napięcie pomiędzy Polską a Rosją jest głównie natury politycznej i gospodarczej. Nie ma przesłanek do tego, żeby twierdzić, iż w okresie krótkoterminowym są zagrożenia natury militarnej. Sytuacja może ulec zmianie w przypadku, gdyby Polska formalnie się zaangażowała w konflikt na Ukrainie".

  Pozdrawiam :)
 • @detektywmjarzynski 05:22:27
  avaaz jest organizacja Sorosa.
  I maszynka do produkcji najbardziej zidiocialych petycji.
  A juz mi sie zdawalo, ze najglupsza byla petycja o aborcji.
  Tymi petycjami bedzie mozna niedlugo Palac Kultury wytapetowac.
  A juz i tak wielka szkoda, ze sp. Lech Kaczynski nie mial okazji do wlasnej petycji, kiedy to jakis ubogi starzec brzydko sie na niego popatrzyl i biedny prezydent musial go skarcic slowami, cytuje: "Spieprzaj dziadu".
  Bylo to tez wyrwane z kontekstu, bo konteksty maja do siebie to, ze sie wyrywaja. W przypadku Lecha Kaczynskiego to akurat Lech sie wyrwal z tlumu, zeby mu nie dolozyli jakims ciezkim komplementem z prawa - a inwektywa z lewa..

  Wiec oogromne na mnie wywarla wrazenie "Petycja do Polakow w obronie Jaroslawa Kaczynskiego" a zwlaszcza jej forma gramatyczna.
  Najcudniejsze jest pierwsze zdanie i pare nastepnych.
  "Oni sami wielokrotnie grozili J. Kaczynskiemu. A to morderstwem, a to podpaleniem. a juz o inwektywach nie wspominajac"

  Oh, krakowiaczek ci ja!!.
  Wzruszajacy tekst, choc troszke tajemniczy.
  A juz napewno nie wiadomo do kogo adresowany i z czyjej inicjatywy.

  I skad sie w 38 milionowym panstwie z dostepem do morza i ponad 1000 letnia historia znalazlo az 10 tysiecy debilow, ktorzy sie podpisali pod tymi niechlujnymi wypocinami jakiegos blazna?
 • @lorenco 04:04:15
  chciałem TYLKO zwrócić uwagę, że kol. ZB jest "rusofilem"...
  Może ma rację, a moze jest 'AGENTEM'....

  NIE poejmuję się ocenciać
 • @laurentp 12:47:58
  ///chciałem TYLKO zwrócić uwagę, że kol. ZB jest "rusofilem"...///

  Nieeee....tylko ci się tak wydaje.To gra kontrastów (jak w malarstwie gra światło-cieni) albowiem w Polsce obowiązuje rusofobia więc każdy kto nie jest rusofobem na takim tle automatycznie wygląda jak rusofil.
 • @ikulalibal 13:26:18
  Witam :)

  Że też nie da się wytłumaczyć prostych rzeczy!
  Wie Pan, że jeszcze ponad trzy lata byłem dość antyrosyjski, choć nie wyzywałem (nie w moim stylu), no i doceniałem parę rzeczy, np. wielkość literatury rosyjskiej czy piękno architektury i ludowej muzyki rosyjskiej.
  Gdy zostałem przekonany przez inż. K. Cierpisza, że nie Rosjanie byli odpowiedzialni za zaginięcie delegatów do Katynia, nabrałem wody w usta i nie wypowiadałem się przez ponad pół roku o Rosji.
  Gdy przyszedł kijowski Majdan, gdy judajskie pieski rozpuściły języki, stało się wszystko jasne. 01 grudnia 2013 roku napisałem notkę pt. "Po co pojechał J. Kaczyński do Kijowa". Nie miałem zbyt dużej aktualnej wiedzy o Ukrainie (i Rosji), więc posiłkowałem się tekstem Adama Śmiecha. No i potem trochę poobserwowałem i poczytałem.
  I jestem tu :)
 • @zygmuntbialas 14:14:53
  Witaj w nowym dniu:)
  ---------------------------------------------------------
  W Kijowie ludzie w maskach podpalili jeden z budynków telewizji Inter. Stołeczna policja zatrzymała kilka osób, które później zostały uwolnione bez powiadomienia o podejrzeniach. Pożar został ugaszony, są ranni.

  Pożar wybuchł wczoraj wieczorem w budynku, w którym mieszczą się biura telewizji K1/K2 (Nadawca Radiowy i telewizyjny Inter-wideo-Kijów). W napisach programu telewizji poinformowano, że podpalono biuro oraz zniszczono studio telewizyjne. Jednocześnie telewizja nadawania nie przerywała. Według słów rzeczniczki prasowej Głównego Zarządu Policji Narodowej Ukrainy w Kijowie Oksany Bliszczyk, około 16:30 dyspozytorzy otrzymali sygnał, że przy ulicy Szczusiewa nieznani sprawcy w maskach zebrali się pod siedzibą Inter i podpalili opony. Później budynek został obrzucony butelkami z mieszanką zapalną. Pracownik telewizji, dziennikarz Roman Boczkała poinformował o próbie podpalenia budynku od środka przez ludzi w maskach.

  „Mężczyźni w maskach oddechowych wbiegli tam grupami. Zneutralizowali ochroniarzy i rozbiegli się po budynku krzycząc „Pożar!". Naftę po prostu rozlali wśród wystraszonych na śmierć ludzi, z których większość stanowiły kobiety. Policja, która pełniła dyżur od rana, po prostu gdzieś znikła" — napisał Boczkała na swoim Facebooku.

  Jak poinformował szef Głównego Zarządu Policji Narodowej w Kijowie Andrij Kryszczenko, w związku z pożarem zostało zatrzymanych sześć osób. Według niego, wstępnie zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako „chuligaństwo" i „umyślne uszkodzenie majątku".

  Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oznajmił, że „protest zjednoczył wojskowych 30. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy, a pożar stał się rezultatem starcia między ochroną telewizji i protestującymi".

  Według słów Awakowa, ludzie w maskach i strojach kamuflażowych protestowali pod budynkiem Inter przeciwko „prorosyjskiemu stanowisku telewizji". Wcześniej ukraińskie media opublikowały korespondencję byłej redaktorki Inter Marii Stolarowej, na której skrzynkę pocztową włamali się hakerzy i technologa politycznego Igora Szuwałowa. Według informacji gazet, Szuwałow jest obywatelem Rosji i wchodzi w skład rady obserwacyjnej holdingu Inter Media Group.

  Pracownik telewizji Roman Boczkała twierdzi, że podpalenie Inter to nie walka z telewizją, tylko z nim. „Teraz oczywiście znajdą „rosyjski ślad". Jestem jednak absolutnie przekonany, że gdyby władze tego chciały, pożaru udałoby się uniknąć. Dosłownie jest to igranie z ogniem. Bardzo niebezpieczna gra, która do niczego dobrego nie doprowadzi" — uważa pracownik telewizji.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160905/3823160/Kijow-pozar-telewizja.html
  ----------------------------------------------------
  No, kto nie z banderowcami, spalić go, wyriezać.
 • @zygmuntbialas 14:14:53
  Ja byłem filosemitom, jestem... antysemitom ;)
 • @laurentp 15:14:34
  I tu kółko się zamyka: Jeśli ,tu zacznijmy od Majdanu, widzi się na własne oczy, że milicja stoi spokojnie, zasłonięta tylko tarczami a majdanowcy walą w nią czym się da i koktajlami Mołotowa palą a dziennikarz relacjonuje na żywo, że to milicja jest agresywna, to wierzysz dziennikarzowi a nie własnym oczom? Tak właśnie wciska się głupim gojom kit w żywe oczy. Cały czas wszystkiemu winna jest Rosja i Putin, nawet temu, że babsztyl Clintonowa prywatnymi mailami wysyłała tajemnice państwowe, oczywiście winni Rosjanie, hakerzy, którym Putin kazał. Tak handlowego rodu wciskają tą prymitywną propagandę, bo głupi goj uwierzy. Dlatego ja tam wolę byc nawet rusofilem a nie głupim gojem.
 • Panie Zygmucie dzieki!
  Dobor doskonalych madrych textow i ich panska oprawa dziennikarska jest///fantastyczna! To extraklasa!
  Robi pan doskonala robote dla mlodych Polakow pomagajac ksztaltowaniu zwojow mozgow!
  Bog Zaplac!
 • @lorenco 16:04:42
  THE SAKER: Wciskanie kitu
 • @lorenco 14:37:42
  I wiadomość z naszego pięknego kraju:
  Działaczka warszawskiego Euromajdanu o podpaleniu stacji telewizyjnej: "Jak pięknie płonie" [+FOTO/VIDEO]
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 05 wrzesnia 2016 o godz. 09:09:48

  Żyjąca w Polsce ukraińska działacza organizacji takich jak Euromajdan Warszawa oraz Fundacja Otwarty Dialog wyraziła radość z powodu podpalenia siedziby stacji telewizyjnej Inter w Kijowie.

  Wczoraj w Kijowie doszło do podpalenia siedziby stacji telewizyjnej Inter, uznawanej przez szowinistyczne środowiska ukraińskie za „prorosyjską”. Już w lutym tego roku była ona zresztą obiektem ataków ze strony bojowników batalionu Azow. Domagali się oni wtedy jej zamknięcia.

  Wczorajszy atak został przeprowadzony przez około 15 ludzi noszących kominiarki. W wyniku podpalenia nikt nie zginął ani nie został ranny jednak siedziba stacji jest zrujnowana.

  Zadowolenia z powodu ataku nie kryją ukraińscy nacjonaliści. Jak poinformował Tomasz Maciejczuk jedna z działaczek nacjonalistycznych Olena Garnaja, umieściła na Twitterze wpis Nie pozwalajcie ugasić pożaru! Zabijajcie okna, nie wypuszczajcie stamtąd nikogo.

  Inna Ukrainka – mieszkająca w Polsce Natalia Panczenko, umieściła na swoim profilu na Facebook zdjęcia z pożaru i skomentowała je słowami jak pięknie płonie. Panczenko jest działaczką organizacji „Euromajdan Warszawa” praz Fundacji Otwarty Dialog, znanej z promowania interesów ukraińskich w Polsce. O Panczenko pisaliśmy już wcześniej, gdy powiedziała ona, że UPA walczyła z Polakami o niepodległą Ukrainę. Stwierdziła także, że Gdańsk to Niemieckie miasto.

  W związku z podpaleniem zatrzymano kilka osób. Jak się okazuje są oni powiązani ze środowiskami banderowskimi. Jednym z nich jest członek batalionu OUN. Inni mieli być weteranami ATO. Wszyscy zatrzymani zostali jednak szybko wypuszczeni. Żadnemu z nich nie postawiono także zarzutów. Jak informuje dr Iwan Kaczanowski, pojawiają się także sygnały, że w sprawę zamieszane jest ukraińskie MSW.

  Za Kresy.pl Zdjęcia i wideo:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzialaczka-warszawskiego-euromajdanu-o-podpaleniu-stacji-telewizyjnej-jak-pieknie-plonie-foto-video
 • @Oświat 19:38:56
  No to trzymaj medal za twoją prawdę .http://i.ebayimg.com/images/g/4e0AAOSwi0RXyukw/s-l1600.jpg
 • @lorenco 19:39:42
  Otwarty Dialog ? .No to robią gamoniom wodę z mózgu .Pozdrawiam. :) http://wschodnik.pl/swiat/item/1298-george-soros-czyli-opowiesc-o-plugawych-przekretach-amerykanskiego-oligarchy.html
 • @Repsol 21:06:41
  To zombie zwane Sorosem, nie może być nieśmiertelne!
  Podobno kula w zainfekowany mózg załatwia sprawę.
  Pozdrówka Repsol:)
 • „Kijów gra na czas, ale prędzej czy później wypełni porozumienia mińskie"
  5 września 2014 roku w Mińsku przy pośrednictwie Rosji i OBWE Kijów i Republiki Ludowe Doniecka i Ługańska, które proklamowały w trybie jednostronnym swoją niepodległość, podpisały protokół mający zażegnać konflikt na południowym wschodzie Ukrainy. Dokument składał się z 12 punktów i obejmował szeroki zakres zagadnień.

  Oprócz oświadczenia o rozejmie dokument zakładał wymianę jeńców i szereg porozumień politycznych, w tym także zobowiązanie Kijowa co do zatwierdzenia ustawy w sprawie szczególnego statusu kilku rejonów Donbasu. Do przebiegu wykonywania podjętych wówczas decyzji i do perspektyw rozwoju sytuacji nawiązał w wywiadzie dla agencji informacyjnej RIA Novosti pełnomocny przedstawiciel proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej w składzie grupy kontaktowej ds. Ukrainy, spiker parlamentu republiki Denis Puszylin.

  Pierwsze pytanie korespondenta dotyczyło tego, czy możliwy jest Mińsk-3.

  — W tej chwili jest to mało prawdopodobne. Kroki podjęte w zakresie wykonywania ustalonych zobowiązań międzynarodowych — czyli mińskich z dnia 12 lutego 2015 roku — na płaszczyźnie wewnątrzpaństwowej są rezultatem dokumentów podpisanych wcześniej. Jest to „mapa drogowa". Wszystko jest tam sformułowane dokładnie i maksymalnie jasno. Nikt nie zdecyduje się ani na upraszczanie, ani też na zmienianie tego. Przynajmniej z naszej strony podobnych przesłanek nie ma. Wobec tego należy przystępować do pracy i wykonywać wszystko, co zostało utrwalone na piśmie.

  — Jakie są przyczyny zwlekania Kijowa z wykonywaniem porozumień i jak długo to zwlekanie może potrwać? — Obecnie ci, którzy trzymają w swych rękach ster władzy w Ukrainie, są w trudnej sytuacji. Kijów nie może wykonywać porozumień mińskich, lecz jednocześnie nie może też ich nie wykonywać. Każdy z tych wariantów jest zły. Jeszcze jedno wyjście to maksymalne przeciąganie tego procesu, czym Kijów zajmuje się obecnie. Przez ile tygodni czy miesięcy będzie mógł to robić? Tak długo, jak pozwolą na to partnerzy zachodni, a to dopiero pokaże czas — uważa Denis Puszylin.
  — Czy, Pana zdaniem, podpisanie aide memoire 5 września było słuszną decyzją?
  — Jest to jednoznacznie słuszna decyzja. Alternatywą są tysiące ofiar. To, że nie leży to w interesie Ukrainy, i że ona w związku z tym wpadła w pułapkę — to problemy samej Ukrainy. Dla nas ten dokument także ma charakter dość kompromisowy. Jednakże podpisaliśmy go i wykonujemy zobowiązania, jakich się podjęliśmy.

  — Co udało się osiągnąć dzięki podpisaniu pierwszego aide memoire?
  — Najważniejsze, co udało się osiągnąć — to położenie kresu zakrojonym na pełną skalę działaniom zbrojnym. Za wcześnie jest jeszcze na sugerowanie, że wojna się skończyła, gdyż co noc wzdłuż linii granicznej przelatują w naszą stronę pociski. Tym niemniej jakiś postęp osiągnięto, sytuacja się uspokoiła. Co jeszcze ma dla nas ważne znaczenie — to możliwość odbudowy gospodarczej republiki. Wszystkie blokady gospodarcze, transportowe, żywnościowe, energetyczne, jakie były organizowane przez Ukrainę przeciwko nam, popchnęły nas do tego, że musimy koniecznie samodzielnie zatroszczyć się o naszych obywateli.

  — Jak wygląda obecnie sytuacja w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego republiki?

  — DRL i ŁRL zamieszkują prawie 4 miliony osób. Jest to bardzo dużo. W porównaniu do 2014 roku mamy teraz dobrze zaopatrzone sklepy, samodzielnie wypłacamy emerytury i zasiłki, zakładamy nowe miejsca pracy. Koszty komunalne pozostały u nas na poziomie przedwojennym, a w Ukrainie w poszczególnych kategoriach zwiększyły się one o kilkadziesiąt razy. Ponadto dla republik ważne jest to, że staliśmy się podmiotami w negocjacjach. Dla nas jest to arena międzynarodowa, umożliwiająca nam formułowanie naszego stanowiska, deklarowanie interesów obywateli i republik.
  — Jak zmieniła się sytuacja Kijowa na przestrzeni dwóch lat, które upłynęły od chwili podpisania pierwszego porozumienia?

  — Kijów podpisywał je w warunkach strachu i niepewności oraz pod naciskiem ze strony międzynarodowej opinii publicznej. Oni nie zastanawiali się wówczas nad tym, w jaki sposób będą je wykonywać. Obecnie usiłują znaleźć sposoby na uniknięcie wykonywania porozumień mińskich w taki sposób, by jednocześnie nie kompromitować się w oczach zachodnich partnerów. Jednakże wielu spośród nich zaczyna uświadamiać sobie, czym są realne kroki ze strony Ukrainy, tym bardziej że wszystko pogorszyło się jeszcze bardziej po próbach popełnienia zamachów terrorystycznych na terytorium Krymu. Byliśmy świadkami pewnych sygnałów pod adresem prezydenta Petra Poroszenki. Chodzi o nieobecność 24 sierpnia, w Dniu Niepodległości Ukrainy, liderów znaczących europejskich państw. Widzimy, że „format normandzki", do którego należą Francja, Niemcy, Rosja i Ukraina, zaczyna zyskiwać jakieś nowe kształty. W zasadzie jest to już „trójka normandzka". Faktycznie w naszym ujęciu Ukraina od dawna nie jest żadnym podmiotem podejmującym decyzje. Rozumiemy, że podstawowe decyzje zapadają bynajmniej nie w Kijowie.

  — Czy Kijów zamierzał wywiązywać się z zobowiązań podjętych w 2014 roku?
  — W rzeczywistości Ukraina nie zamierzała wykonywać tych porozumień. Liczyli na to, że gospodarcza i transportowa blokada DRL i ŁRL stłumi i zniszczy republiki. Kijów liczył także na inne kroki ze strony zachodnich partnerów. Jednakże widzimy, że DRL i ŁRL nauczyły się funkcjonować bez Ukrainy. Wszystko rozwijało się nie po myśli Kijowa — powiedział na zakończenie pełnomocny przedstawiciel proklamowanej w trybie jednostronnym DRL.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160905/3825057/porozumienia-minskie-kijow-donieck-lugansk.html
 • @lorenco 22:23:06
  Cytat z tego wywiadu:
  "Byliśmy świadkami pewnych sygnałów pod adresem prezydenta Petra Poroszenki. Chodzi o nieobecność 24 sierpnia, w Dniu Niepodległości Ukrainy, liderów znaczących europejskich państw."
  No nie wstyd panie prezydencie Duda? Po coś pojechał na UPAdlinę?
  Nawet DRL nie uważa Polski za państwo znaczące!
 • @lorenco 22:28:49
  Pamiętajmy .Pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y
 • @Repsol 22:49:12
  Spodobał mi się komentarz:
  "teraz tylko tłumaczenie na angielski i na eurowizję 2017 w ukarinie/upainie"
 • @lorenco 14:37:42
  Witam :)

  "W Kijowie ludzie w maskach podpalili jeden z budynków telewizji Inter (...) Policja, która pełniła dyżur od rana, po prostu gdzieś znikła"

  --- Tak, wygląda na to, że niebezpieczna gra.
 • @RomanKa 18:49:15
  "Dobor doskonalych madrych textow,..." -

  --- Dziękuję za wysoką ocenę :)
  Pomaga mi parę osób, pisząc interesujące komentarze i tłumacząc testy z języka angielskiego i rosyjskiego.
  Będziemy starali się utrzymać poziom.

  Pozdrawiam Pana.
 • @lorenco 19:39:42
  "W związku z podpaleniem zatrzymano kilka osób. Jak się okazuje są oni powiązani ze środowiskami banderowskimi. (...) ... pojawiają się także sygnały, że w sprawę zamieszane jest ukraińskie MSW". -

  --- Na to wygląda - na false flag po ukraińsku. Uczą si od suwerena.
 • @Repsol 20:26:18
  Witam Cię :)
 • @lorenco 22:23:06
  "Kijów nie może wykonywać porozumień mińskich, lecz jednocześnie nie może też ich nie wykonywać. Każdy z tych wariantów jest zły. Jeszcze jedno wyjście to maksymalne przeciąganie tego procesu, czym Kijów zajmuje się obecnie". -

  --- Wygląda na poprawę sytuacji na linii Ukraina - Donbas. Niech się toczy w dobrym kierunku :)
 • @zygmuntbialas 00:12:21
  DNR nie wyklucza upadku Ukrainy i dojścia do władzy w Kijowie, radykałów z "partii wojny"

  Szef delegacji rozmów w Mińsku DRL, przewodniczący Rady Narodowej Denis Puszylin, nie wyklucza upadku Ukrainy z powodu konfliktów wewnętrznych, a także dojścia do władzy członków grup nacjonalistycznych.

  "To może być zmiana władzy i następnie zaniknie jakiś konstruktywny dialog. Możliwe jest, że Ukraina ze względu na konflikty złamie okazję do negocjacji konstruktywnie, a potem, być może, będzie musiała działać już w inny sposób "- powiedział przewodniczący parlamentu w wywiadzie dla agencji prasowej w Doniecku.

  Zauważył, że jest przewidzieć możliwe konsekwencje w tej chwili jest trudno.

  "Mam dwa rodzaje wniosków, obecna niezdolność władz ukraińskich jest nieprzewidywalna, ale jeśli weźmiemy pod uwagę alternatywę dla władzy, która obecnie istnieje, to może być znacznie gorzej. Ponieważ znamy radykalne nastroje wśród poszczególnych grup "partii wojny "- powiedział przewodniczący Rady Ludowej.

  Należy pamiętać, że radykalne grupy ukraińskie wielokrotnie wyrażały sprzeciw wobec decyzjom obecnego rządu w Kijowie, uciekając się do masowych akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego, mających na celu "wyeliminowanie" reżimu w Kijowie. Eksperci nie wykluczają, że w kontekście zwiększonych sprzeczności między organami centralnymi Ukrainy i radykałami, może pojawić się nowy zamach. Ponadto są obserwowane napięcia na froncie między siłami zbrojnymi Ukrainy i "nacbatalionami". Wielokrotnie rejestrowano starcia między Siłami Zbrojnymi Ukrainy i ekstremistycznymi grupami zbrojnych.
  https://pp.vk.me/c626117/v626117473/262a1/eTKPzYumjfI.jpg
  Za: Одесса - за святую Русь!
 • @zygmuntbialas 00:12:21
  Mapa świata:
  https://pp.vk.me/c636322/v636322411/23c40/ys2FdoFZHyA.jpg
 • @lorenco 01:58:02
  Aby powiększyć, należy kliknąć na mapę.
 • @lorenco 22:14:29
  To zombie zwane Sorosoem jest sztandarem i mysla przewodnia polskiej wspolczesnej inteligencji.
  Soros moze miec kilkanascie przeszczepow z niedobitych mlodych ludzi - Kissinger juz ma podobno siodme serce; te wszystkie matuzalemy zyja na cudzych nerach.
  I obojetnie jak bedziemy o nich brzydko pisac to ZNAKOMITA wiekszosc Polakow - nawet tych inteligentnych i sympatycznych powtarza slowo w slowo to co im Soros karze.
  Takiego masochizmu umyslowego trudno szukac po kartach historii. Polak sie zneca nad wlasnym mozgiem.

  Ja mam na mysli te wszystkie bzdury Sorosa, ktore Polacy wygaduja o emigrantach a potem sie skarza, ze to zydo-komuna Polakow programuje.
  No to skoro wiedza, to po co powtarzaja role ze scenariusza Sorosa?.
  W kazdym wywiadzie Soros sie przyznaje, ze rozpetal awanture z uchodzcami. W kazdym wywiadzie Soros sie przyznaje, ze zniszczy Europe i w kazdym wywiadzie publicznie matuzalem obiecuje kryzys uchodzctwa. A teraz obiecuje nastepna fale na Europe. Ma nieprzebrane pieniadze i kontroluje handel uchodzcami.
  I co ??
  Polacy otarbieni zydowska znieczulica spoleczna pyskuja na zydow- ale powtarzaja slowo w slowo to co im zydy kaza. Fascynujaca filozofia.
  Czy to znaczy, ze wiedza, ze zle robia??

  Okaleczona corke jednego z najbogatszych ludzi w Pakistanie - Malale - oplakiwalo tysiace Polakow. Dostala za to Nagrode Nobla bo przyda sie milionerce pare groszy; a to przeciez biedna muzulmanka, ktora majac 14 lat walczy o prawa kobiet w Pakistanie i na swiecie.
  I Polacy w ten idiotyzm uwierzyli.

  Palone napalmem dzieci serbskie nikogo w Polsce nie wzruszyly.

  Dochodzi juz do takiego zboczenia (widac swiadomego) ze sa takie zaprzance, ktore uwazaja ze malo spadlo nieszczescia na ludy Bliskiego Wschodu pod bombami, napalmami, rakietami europejskich panstw.
  Te osierocoene dzieci, wdowy, pozbawione domu i srodkow do zycia nalezy jescze potopic w Morzu Srodziemnym bo tak sobie zyczy Soros!.
  Zniewolenie mozgow?

  2 miliony Polakow w latach 80-tych dostalo AZYL na Zachodzie. Nikt nie mial zbombardowanego domu i NIKT nie byl przesladowany!!!
  Ale Polakom sie nalezy bo to biala rasa!!!!

  To ja cos przypomne:
  Na Bliskim Wschodzie mieszkalo 10 milionow chrzescijan w tym wielu katolikow i wielu Polakow. Teraz zostalo niecaly milion i to probowali sie schronic w Syrii. Teraz ku radosci przyjaciol Sorosa bombarduja Syrie a my traktujemy ofiary Sorosowej polityki jak zboczencow co dupcza kozy!!! Wstyd.

  Z Polakow, ktorych znam - a z racji zawodu przyszlo mi wielu poznac- wiec ci Polacy, ktorych spotkalam a uciekali z Egiptu, Iraku i ostatnio rodzina architektow z Syrii - zaden nie wroci do Polski. Brzydza sie wracac do kraju, w ktorym nienawidzi sie ofiary wojny naftowej. A kocha zlodziei ropy naftowej.
  Wrocila Polka z dziecmi z Syrii. Juz wyjechala z Polski bo ja Polacy wyzywali od dziwek co spi z kozojebcami.
  Akurat Polka jest zona Rosjanina, polskiego pochodzenia. Wyjechali do Rosji. Polska nie potrzebuje architektow z miedzynarodowym doswiadczeniem.
  Ja mam dosc i prawie tej znieczulicy i okrucienstwa Polakow, ktorzy nie przezyli obecnej fali emigracyjnej z Bliskiego Wschodu w Polsce.
  A pyskuja jakby ich kto zarzynal. I nagle wszyscy sa znawcami od prawa emigracyjnego i ocenianiaja kto emigrant a kto uchodzca, mimo, ze nie studiowali prawa.
  I do tego nie spotkali ani jednego uchodzcy osobiscie.
  Ja moge tak nauczac matematyki i cybernetyki bo sie na tym nie znam.

  I niech mi nikt nie wmawia, ze uchodzcy to inna kultura i do Europy sie nie nadaja. Polska nie przyjela ani jednego Serba!! Ani jednego serbskiego uchodzcy. (Widac w Polsce jest jakas super kultura)
  Za to z otwartymi ramionami przyjela 100 tys. biednych malowanych muzulmanow: wahabitow z Czeczeni, Kosowa, Albanii i donmehow z Turcji.
  Pyskowanie na Sorosa i na kolanach wypelnianie rozkazow Sorosa jest swoistym zboczeniem. (Rewolucje w Jugoslawii "Otpor" tez fundowal Soros. W Polsce ubecka rewolucje tez fundowal Soros i chetnie sie do tego przyznaje) Soros otrzymal najwyzsze polskie odznaczenie!!

  Widac z Polakow tacy Slowianie jak z wieszaka garnitur. Wola sluchac zyda niz Slowianina Miloszewicza i slowianskich Serbow.
  Polak, ktory popieral mordowanie, i ktory nie potepil dotad mordowania dzieci serbskich na nerki - nie powinien dzioba otwierac na temat ani emigracji anie europejskiej kultury.
  Poalcy wszystko zwalaja na zydow?
  A kto im kazal pyskowac na Miloszewicza?

  Z wszystkich slowianskich panstw NATO tylko Polacy polecieli mordowac Serbow i pomagali rozwalac Jugoslawie.
  Polacy sa glupsi od Bialorusinow, Czechow, Slowakow, ktorzy nie napadaja na innych Slowian.; sa glupsi od Madziarow, ktorzy tez nie polecieli rozmontowywac Jugoslawii. Jakos sie nie bali powiedziec: NIE!

  Dlaczego ZADEN Polak w Polsce nie potepil bombardowania polskich kosciolow w Libii i Egipcie??
  Dlaczego w polskiej prasie Polacy pozwolili zeby pisac kalumnie o polskich katolikach mieszkajacych w Gazie????????
  Bo na onecie nie bylo?

  A tacy specjalisci od koranu, islamu i tego, co sie dzieje na Baliskim Wschodzie i w Jugoslawii.
  Gazetowe intelektualisty.

  Krymu bedziemy bronic do ostatniego Polaka.
  A slowianskie Kosowo oddalismy ... kozojebcom. Na srebrnej tacy i w uklonach!!!!

  Polak nie lubi jak sie go krytykuje.
  A chrzescijanie z Bliskiego Wschodu lubia jak sie ich wyzywa od kozojebcow?
 • @Tiamat 03:02:41
  Witaj Tiamat:)
  http://3.bp.blogspot.com/-hUk6xc6XThQ/ThMovKb04tI/AAAAAAAAJUI/Jv9hz82Qkw4/s1600/P1019646.JPG
  Cóż się dziwisz, skoro Polska to Polin?
  Albo dosadniejsza nazwa: Judeopolonia.
 • @Tiamat 03:02:41
  W połowie sierpnia tego roku, Serbię nawiedził Biden, czyli wiece - Obama.
  Aby Serbia przyłączyła się do sankcji na Rosję.
  Został pożegnany z kwitkiem.
  Czy zatem ja mam szanować serbski rząd? No przecież nie powinienem!
  A jednak bardzo szanuję!
  A czy rząd w Polsce szanuję? Nie i to przecież nie jest moja wina, że nie szanuję.
  A czy rządowi w Polsce, temu, poprzedniemu i jeszcze wcześniej i wcześniej, zależało abym ich szanował? NIE!
  Zatem nie szanuję.
  Nic na siłę, przeklęci, wyklęci, grzmiący kościól katolicki i jego funkcjonariusze, fałszywy patriotyzm tzw. narodowców, zafajdana lewica - kupy w wychodku.
 • @Tiamat 03:02:41
  A zapomniałem napisać, że te polskie, leśne kwiaty, dzwonki, to dla Ciebie:)
  Pozdrowienia:)
 • @lorenco 01:01:14
  Denis Puszylin: ""Mam dwa rodzaje wniosków, obecna niezdolność władz ukraińskich jest nieprzewidywalna, ale jeśli weźmiemy pod uwagę alternatywę dla władzy, która obecnie istnieje, to może być znacznie gorzej". -

  --- Tak. Realnym zagrożeniem dla kijowskiej junty są dzisiaj tylko neo-banderowcy.
 • @lorenco 01:58:02
  Mapa świata -

  --- Pierwszy raz taką widzę - interesujące :)
 • @Tiamat 03:02:41
  "2 miliony Polakow w latach 80-tych dostalo AZYL na Zachodzie. Nikt nie mial zbombardowanego domu i NIKT nie byl przesladowany!!!
  Ale Polakom sie nalezy bo to biala rasa!!!!" -

  --- Zaczęło się rok z muzułmańskimi uchodźcami. Byłem zszokowany postawą Polaków. To była potężniejsza nienawiść (+ pogarda) niż wcześniej do Rosji i Putina. Nie byłem przygotowany na odpór głupot, szerzonych w mediach, w tym przede wszystkim na portalach, zwących się dumnie prawicowymi.
  Ale przyszła pomoc: Andrzej Szubert, Pani, potem wiele innych osób. I ja się douczyłem. Dodam do powyższej wypowiedzi, by obraz był pełniejszy: 16-letni uczeń liceum powiedział mi wczoraj: "Tak jak pan myśli o uchodźcach większość Polaków, tylko ich nie słychać".
  Wyciągam z tego wniosek, że młode pokolenie nie do koca jest fatalnie wychowywane, a prawda o naszej postawie jest gdzieś pośrodku.

  * * *
  Powyższa Pani wypowiedź powinna być podstawą notki. Podobnie jest z dyskusją tu w NE o roli JPII. Czyli dwie notki (pierwsza za 2 - 3 dni).
  Mam ponadto 12 tekstów, przełożonych przez kilku tłumaczy, jeszcze niepublikowanych. Roboty dużo...
 • @lorenco 04:25:40
  Ogromne dzieki. I za piekny bukiet.
  Przyznam sie, ze mnie bardzo meczy obecna 'polska kultura".

  Wychowalismy sie w poszanowaniu pokoju i bezpieczenstwa wspolistnienia.
  Co sie z nami stalo?

  Jako dziecko w szkole podstawowej uczylam sie nawet jakiejs "Piesni albanskich pionierow"; ani pionierzy ani Albania mi wiele nie mowily ale uczyl nas pan od geografii, ze Polacy wybudowali pierwsza kolej w Albanii.
  Wiec bylismy dumni, ze pomagamy innym.
  Nawet murzynek Bambo byl sympatyczny (Nie to co Obama).
  Wychowalam sie na opowiesciach Curwooda, J. F. Coopera, Karola Maya i pieknych basniach z Tysiaca i jednej nocy.
  Bylo jakos tak... sympatyczniej i cieplej.

  Kilka razy w liceum bylam na miedzynarodowych obozach w Jugoslawii nad Adriatykiem. Ja nie bylam w Arteku ale kolezanki byly. Natomiast w X klasie bylam na obozie w Balaton Fired na Wegrzech. I razem z wegierskimi licealistami plywalismy w Balatonie i smialismy sie nawzajem ze swoich niezrozumialych jezykow. Gralismy w kosci, w siatkowke na plazy i zwiedzalismy stare budowle i zakamary: lochy, piwnice i dworki.

  Juz jak pracowalam w szkole jezdzilam na miedzynarodowe obozy harcerskie jako kadra na Morene do Trojmiescia.
  Mysmy wszyscy mieli sie lubic nawzajem.

  I nie pamietam, zebysmy mieli jakies problemy rasowo-ideowe.
  Swiat sie do nas usmiechal i myslelismy, ze tak ma byc i tak bedzie zawsze. Nie pamietam, zeby ktos sie z kims poklocil.
  Kadry roznych grup harcerskich z Wloch, ZSRR, Czechoslowacji, Francji, Wegier i DDR pily razem wodke i uczylismy Rosjan "prawdziwe' czastuszki. Wlosi spiewali od nas ladniej.

  Dlatego mocno przezywam te polskie bezinteresowne nienawisci.
  Za kazdym razem jak ktos opowiada swinstwa na temat muzulmanow to serce mi sie kraje.
  Bo mysle sobie nie tylko o moich przyjazniach mlodzienczych z Bosniakami z Sarajewa i Sinja. Mysle o zawiazanych przyjazniach na Bliskim Wschodzie. Bo tam bylam juz duzo pozniej.

  Jak moga Polacy, czy ktokolwiek, opowiadac takie kalumnie, klamstwa, oszczerstwa o ludziach o ktorych nie maja zielonego pojecia?.
  Czemu w Polakach jest tyle zlosci i nienawisci, aroganctwa i nazizmu?
  Skad sie to wzielo? Tak nagle.
  Mysmy przeciez tacy nie byli.

  W szkole czytalismy przepiekne Poematy Arabskie Juliusza Slowackiego. Uczylismy sie o Bagdadzie- centrum mysli i nauki islamu. Czytalismy poezje Saadiego, Firdausiego, Omar Khayyama.
  Pamietam, ze w klubach studenckich rozprawialismy o literaturze ibero-amerykanskiej i poezji islamu.

  I co to sie stalo, ze..
  Teraz od dyskusji nad Marquezem, Saenzem, epoka Sasanidow, Pinterem, Becketem, Mrozkiem - wazniejsze sa ..... kozie genitalia.

  Czy to juz tak na zawsze?
 • @Tiamat 10:10:58
  "Wychowalismy sie w poszanowaniu pokoju i bezpieczenstwa wspolistnienia.
  Co sie z nami stalo?" -

  --- Właśnie! Co się z nami stało.
  Pani wspomnienia pokrywają się w znacznej mierze z tym, co zapamiętałem: 'nawet murzynek Bambo był sympatyczny'.
  Bardzo ładnie to Pani ujęła :)
 • @zygmuntbialas 11:17:46
  PIS -dzielski rząd sieroty Jarka , idącego na smyczy CIA/Mossad w trosce o Nasze "bezpieczeństwo" /czytaj : niebezpieczeństwo/ zamierza przeforsować w Sejmie ustawę o nadzorze bezpieczeństwa żywności


  https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r2476,Projekt-ustawy-o-Panstwowej-Inspekcji-Bezpieczenstwa-Zywnosci.html


  w myśl której powołana zostanie jedna instytucja, zamiast dotychczasowych kilku podmiotów do kontroli bezpieczeństwa żywności, a mianowicie Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności. Poprzez redukcję / likwidację kilku instytucji zaoszczędzone zostaną pieniądze, które będzie można przeznaczyć na inny cel. Na zewnątrz wszystko to wygląda ładnie i pięknie .


  Niemniej zważywszy fakt, iż PIS /tak samo jak PO / jest agenturalną partią CIA/Mossad, takie ich działanie /zresztą każde inne tez /powinno być przedmiotem pogłębionej analizy kontrwywiadowczej pod kątem tego : komu faktycznie i do czego ma ta ustawa służyć. Dla mnie jako fachowca jasnym jest, iż ta ustawa jest przeciwko Polsce i Polakom. Spowoduje, że rządzącym łatwiej będzie truć Naród Polski w sytuacji , gdy będzie miał jedną , dodatkowo całkowicie podporządkowaną sobie instytucją , niż wtedy gdyby tych instytucji było kilka tj, tak jak dotychczas.


  Proszę wszystkich o nagłośnienie tej mojej opinii, celem nie dopuszczenia do uchwalenia tej szkodliwej dla Polski i Polaków ustawy.


  Demaskowanie okupacyjnego reżimu jest jednym z zadań jakie postawiłem w swojej odezwie/manifeście do Narodu Polskiego.


  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/


  Konkretnie chodzi o pkt. 2. który mówi , cytuję :


  " Demaskujmy agenturę okupanta ! ten okres konfliktu sprzyja ujawnianiu się agentury – wykorzystajmy to do wyczyszczenia przedpola. "
 • @detektywmjarzynski 16:39:31
  "... powołana zostanie jedna instytucja, zamiast dotychczasowych kilku podmiotów do kontroli bezpieczeństwa żywności, a mianowicie Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności". -

  --- Przyznam, że bez Pańskich uwag nie przyszłoby mi do głowy widzieć tu jakieś zagrożenie, a przecież widzę, że te ustawy są /mogą być w znacznej części użyte przeciw nam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej