Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lider Hezbollahu: "Problem z prezydentem Asadem jest taki, że on nie pasuje do ich Nowego Bliskiego Wschodu. Nowy Bliski Wschód to podległość lokalnych liderów wobec Stanów Zjednoczonych i Izraela".

Sayyed Hassan Nasrallah (ur. w 1960r.) jest libańskim politykiem i przywódcą Hezbollahu, organizacji politycznej i wojskowej, walczącej z Izraelem, a obecnie wspierającej aktywnie rząd prezydenta Syrii Baszara al-Asada: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hasan_Nasr_Allah

 

Lider Hezbollahu o Państwie Islamskim i Al-Kaidzie

https://www.youtube.com/watch?v=EQsYHAcY30Y

Przekład z jeżyka angielskiego:

Dzisiaj Daesh (wym: Daisz) jest w Mosulu i Raqce, dzisiaj głosują elektorzy w amerykańskich wyborach prezydenckich. Barack Obama chce bitwy w Mosulu i w Raqce; czy one się zdarzą we właściwym czasie – tego nie wiem. Jaki jest cel tych bitew? Czy chodzi o uratowanie Syryjczyków i Irakijczyków przed Daeshem? - Nie! Raczej chodzi o wybory prezydenckie, Obama chce zachowania władzy przez demokratów. OK, jeśli chodzi o Nusra Front - jeszcze przed bitwą o Aleppo - Amerykanie i Rosjanie zawarli umowę. Mówią o tym media, nie ujawniam żadnych sekretów. Miały miejsce wysiłki, zmierzające do amerykańsko - rosyjskiego porozumienia w celu zniszczenia Daesh i Nusry. Dlaczego? - Ktoś może powiedzieć że jest tu sprzeczność. Wcale nie, Amerykanie ich tu przyprowadzili, posłużyli się nimi do walki i ich wykorzystali, i teraz nadszedł czas, aby ich wykończyć.

 

Znalezione obrazy dla zapytania al-kaida

Bojownicy Al-Kaidy

Mówiłem, że tak się stanie, dokładnie pięć lat temu i teraz przypominam. Kiedy mówiłem bojownikom al-Kaidy i Państwa Islamskiego w Iraku (nie było jeszcze Daesh): "Uważacie się za bojowników i mudżahedinów, i twierdzicie, że chcecie utworzyć islamski rząd i islamskie państwo. Stany Zjednoczone i Arabia Saudyjska, i inne państwa regionu was tutaj przyniosły, uzbroiły was, walczyli wami i podtrzymywali was, aby osiągnąć swoje cele. Gdy to zrobią, to was zlikwidują".

To było pięć lat temu. Do tego nie potrzeba żadnego przepowiadacza przyszłości. To wiedza wynikająca z doświadczenia. A dzisiaj im mówię, będziecie zaskoczeni jak w dziesiątą rocznicę wojny (2006 roku w Libanie). Chciałbym przemówić do Daesh, Nusra Front i wszystkich tych grup, walczących w Syrii, Iraku, Jemenie, Libii i na Synaju. Mówię im, jeśli mają jeszcze słuch i w głowach mają jeszcze mózg zdolny do myślenia:

Ludzie, byliście przez pięć lat używani do zniszczenia oporu, do zniszczenia narodów regionu, do zniszczenia nadziei, aby chwiejne reżimy zostały tu zbudowane na ruinach, reżimy, które będą podporządkowane Amerykanom i Izraelczykom. Jeśli macie jeszcze coś wspólnego z islamem i trochę zachowanej miłości dla Proroka Mahometa, jakikolwiek związek z Koranem to zaprzestańcie walki, która jest w interesie Ameryki. Zaprzestańcie walki, porzućcie broń!

Kiedy mówimy teraz o rozliczeniach i pojednaniu, może być w tym trochę przesady, ale mówię do tych, którzy noszą broń – a litujemy się nad nimi – do tych, co uważają się za poświęcających się męczenników, a w rzeczywistości są samobójcami. Popełniasz samobójstwo i zabijasz swoich własnych braci – dla kogo? W jakim celu? Czy to w Aleppo czy w Mosulu czy w Deir Zour, Deraa czy innym miejscu w Syrii czy w Iraku, idziesz i wysadzasz się, w Bagdadzie, Damaszku czy w miastach Jemenu, komu służysz, czyim interesom?

 

Znalezione obrazy dla zapytania zamachowcy samobójcy

Samobójczy zamach w Damaszku

Usiądźcie na chwilę i pomyślcie, tylko trochę! Odkryjecie, że zostaliście wykorzystani i przyszedł właśnie czas na część z was, Daesh, że zostaniecie wyeliminowani. Reszta z was będzie wyeliminowana, jeśli nie będzie już potrzebna. To mówimy dzisiaj w czasie wszystkich walk w regionie. Uczeni, mądrzy, rozsądni ludzie z wiedzą, którzy troszczą się o naród i potrafią coś mądrego powiedzieć, przemówcie, wykonajcie ten wysiłek! Musimy zrobić wszystko co możliwe, aby zakończyć te męki w regionie.

Jeśli te grupy nie zaprzestaną walki w interesie Amerykanów i ich izraelskich przyjaciół, wtedy nie będziemy mieli wyjścia. Każdego dnia potwierdza się zasadność decyzji o rozpoczęciu walk w Syrii i innych miejscach ponieważ to jest jedna walka z Daesh w wielu miejscach. Daesh został utworzony przez Amerykę i realizuje jej interesy. Nawet teraz, gdy Ameryka chce uderzyć w Daesh, robi to w ograniczony sposób, ponieważ jeszcze Daesh ma jeszcze realizować jej interesy.

Nie mamy innego wyboru, tylko kontynuować walkę w Aleppo, w innych miejscach, gdzie powinniśmy być – tam zostaniemy! Pozostaniemy tam, gdzie powinniśmy niezależnie od prób zastraszania nas. Na dzisiaj aktualne pozostaje wezwanie do przemyśleń, rozważenia, kontemplacji i dotarcia do prawdy w sprawach ważnych dla naszego regionu.

Jeśli chodzi o Palestynę, palestyńskich więźniów, walczących z pustymi żołądkami takich jak Bilal Kayed i jego bracia, jeśli chodzi o wysiedlonych czy oblężonych, przeciwko którym się knuje, Liban, Syrię, Palestynę, Jemen, Bahrajn, Egipt, Libię i wszystkie społeczności i państwa regionu, wzywamy do przemyślenia, rozważenia i rozsądku. Do czego nas wzywają, wcale nie jest rozsądne. Wzywają nas, abyśmy wycofali się z walki. Niektórzy ludzie w Libanie mówią nam, abyśmy wycofali się z Syrii. Wzywają nas do wycofania się z walki. Pytam się, z jakiego powodu mamy to zrobić? Aby Daesh czy Nusra zwyciężyły? Jeśli my się wycofamy, to wycofa się armia syryjska, iracka armia, irackie Zgromadzenie Ludowe, jemeńska armia czy komitety rewolucyjne i Daesh wszędzie zwycięży. Jaki będzie los naszych ludzi, rządów i regionu?

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

* * * * * * *

Sayyed Hassan Nasrallah wyjaśnia dlaczego Syria i Asad są tak ważne w wojnie na Bliskim Wschodzie

https://www.youtube.com/watch?v=I7w20p8r6bE

Przekład z języka angielskiego:

Dziennikarka: To co stało się 14 sierpnia 2006 roku to tylko zawieszenie broni, a nie koniec wojny?

Hassan Nasrallah: Nie, to tylko zawieszenie operacji zbrojnych, nawet nie było to zawieszenie broni.

Dziennikarka: Tak, bo to co się teraz dzieje w Syrii to kontynuacja tej wojny?

Hassan Nasrallah: Dokładnie tak. Od pierwszego dnia zakończenia wojny [w Libanie w 2006 roku] Izraelczycy, a ich opracowania są dostępne w internecie - nie musieliśmy zinfiltrować ich służb bezpieczeństwa, aby dotrzeć do ich raportów, oni je publikują, przeprowadzają konferencje, dyskusje - po wojnie, kiedy powołali Komisję Winograda (stężony syjonizm):  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Winograda  komisja przedstawiła rezultaty swojej pracy. Ale powołali dziesiątki mniejszych komisji, które badały niedociągnięcia w działaniu ich wojska, służb bezpieczeństwa, policji, służb obsługi frontu, mediów, schronów, szpitali, badali wszystko.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Hassan Nasrallah

Sayyed Hassan Nasrallah - przywódca Hezbollahu

Potem wyciągnęli wnioski, pytając się: co mamy robić? - Doszli do wniosku, że wywołanie drugiej wojny, w ich rozumieniu to trzecia wojna, ale to druga wojna po wojnie z czerwca 2006 roku, wywołanie drugiej wojny przeciwko Hezbollah w Libanie jest błędem. Ustanowili sobie parę zasad, powiedzieli, że druga wojna powinna być błyskawiczna, decydująca i rozstrzygnięta czytelnym zwycięstwem, bez żadnych wątpliwości. Jak to osiągnąć? - Pracowali nad tym dziesięć lat, szkolenia, manewry, różne ćwiczenia, mają nowy samolot od Amerykanów, Żelazną Kopułę, Czarodziejską Różdżkę itp. 'Najważniejsze jednak, abyśmy nie ponieśli klęski od Osi Oporu (Iran +Syria +Hezbollah +Hamas) w Libanie - to miejsce, gdzie mamy uderzyć. Próbowaliśmy bezpośredniej wojny z Osią w Libanie, bez rezultatu, a raczej ze skutkiem sprzecznym z naszymi intencjami, jak się skończyła wojna w czerwcu 2006 roku'.

Mówi się, że osiągnięciem ruchu oporu było powstrzymanie celów izraelskiej agresji. To prawda, ale tylko część prawdy. Było więcej skutków zwycięstwa ruchu oporu związanych z samym Izraelem, z liderami Izraela, z regionem, z Arabami w regionie, część aspektów naszego zwycięstwa ciągle pozostaje w cieniu.

Uznali, że wojna w Libanie jest trudna, nie przyniesie rezultatu. Wojna z Iranem? - Jeszcze trudniejsza, poza tym Izrael nie ma wspólnej granicy z Iranem, jak wywołać wojnę z Iranem? - Podjęli decyzję o usunięciu Syrii z Osi Oporu. Niektórzy ludzie nie rozumieją roli Syrii. Syria nie jest tylko mostem, łączącym Iran z ruchem oporu w Libanie czy w Palestynie. To nie jest tylko korytarz transportowy dla wsparcia logistycznego, szkoleń itp. Nie, Syria ze swoją wolą polityczną, ze swoim przywództwem, z odmową podporządkowania się Izraelowi, z odmową podpisania traktatu pokojowego z Izraelem, z odmową zrzeczenia się swych praw narodowych, z odmową zrzeczenia się poparcia dla Palestyńczyków, ze swoją armią i doktryną wojenną, ze swoją pozycją polityczną czy arsenałem rakietowym jest częścią Osi Oporu i wspiera ruch oporu, to nie jest tylko most.

 

Znalezione obrazy dla zapytania hezbollah

Żołnierze Hezbollahu

Dlatego - jak mówiłem - rakiety, których użyliśmy w 2006 roku, a które wstrząsnęły Izraelem, ich większość została wyprodukowana w Syrii. Nie pochodziły z Iranu, zostały zmontowane w syryjskich zakładach zbrojeniowych i przekazane do Libanu. To wpłynęło na postrzeganie Syrii przez Izrael i Amerykę. Syria jest więc kluczowym elementem Osi Oporu. Usunięcie Syrii oznacza nie tylko izolację Libanu, prowadzi do złamania kręgosłupa Osi Oporu.

Powiedzieli więc: przejmijmy kontrolę nad Syrią. Od 2006 roku pracowali nad przejęciem Syrii, najpierw środkami politycznymi. Powiedzmy, jak się sprawy mają. Jaka jest tajemnica reakcji byłego króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha, reakcji na przemówienie Asada o wojnie z 2006 roku i oskarżenia Syrii o zabójstwo byłego libańskiego premiera Hariri, podróżującego do Damaszku, próbującego nawiązać nowe relacje z Damaszkiem? Jaki był powód przyjaźni oferowanej Syrii przez niektóre państwa Zatoki po 2006 roku?

Grupa państw Zatoki miała współpracować z Asadem w celu usunięcia Syrii z Osi Oporu. Nie byli w stanie tego zrobić metodami politycznymi; nawet gdy oferowali Asadowi miliardy dolarów. Z powodu ustroju panującego w Syrii, która nie sprzedaje swojej ziemi, swoich świętości, swojej niepodległości, problemem, który napotkali w Syrii jest niezależność politycznego procesu decyzyjnego i lidera kraju prezydenta Asada... Kiedy przegrali, używając narzędzi politycznych, kiedy fala arabskiej wiosny przetoczyła się przez kraje regionu, wtedy skierowali energię na Syrię. Z tego powodu w świetle tego, co się dzieje w Syrii, można powiedzieć, że to jest kontynuacja wojny z czerwca 2006 roku i można też powiedzieć, że szukają rewanżu za nasze zwycięstwo w tamtej wojnie.

Celem tamtej wojny nie było tylko pokonanie Hezbollah w Libanie. Opublikowali artykuły w najważniejszych amerykańskich gazetach i Amerykanie przyznali - ich pamiętniki są dostępne - wojna z czerwca 2006 roku była fragmentem przemeblowania całego regionu, celem wojny było zniszczenie ruchu oporu w Libanie, a potem skończenie z Syrią, a następnie zniszczenie zbrojnego oporu w Palestynie. Wtedy Iran zostaje sam i należy go zmieść z powierzchni. To jest ten Nowy Bliski Wschód, o którym mówiła Condoleezza Rice, projekt który promują neokonserwatyści. Problem z prezydentem Asadem jest taki, że on nie pasuje do ich Nowego Bliskiego Wschodu. Nowy Bliski Wschód to podległość lokalnych liderów wobec Stanów Zjednoczonych i Izraela. Kiedy nie udało się im przeprowadzić tego na drodze politycznej, to spróbowali wojny.

Dzisiaj amerykańscy dyplomaci, wojskowi są w mediach i co mówią? - Stworzyliśmy Daesh (ISIS), aby walczył z Hezbollah. Co to jest Daesh? - Mają na myśli Daesh i Nusra Front, cały ruch Takfiri, bo Nusra Front i Daesh różnią się organizacyjnie. Kiedy zaczęli walczyć w Syrii, nie było czegoś takiego jak Nusra czy Daesh. Abu-Muhammad al-Dżulani był pod dowództwem Abu Bakr Al-Baghdadiego który był pod dowództwem Aymana al-Zawahiriego (lidera al-Qaidy). Dzisiaj Syria jest otwarta dla tych bojowników, którzy zlecieli się z całego świata. Co mówią Amerykanie? - Stworzyliśmy Daesh w celu zwalczania Hezbollah i całego ruchu oporu.

Jaka jest najważniejsza broń Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej przeciwko Hillary Clinton? Co on mówi? Obama i Clinton stworzyli Daesh. Jest film z Clinton przyznającą to publicznie w towarzystwie czołowych urzędników od wojska i bezpieczeństwa.

Więc jeśli ja walczę z Daesh i z tym całym frontem Takfiri, nie jest to tylko organizacja Daesh, bo teraz Daesh jest już organizacją, a był stworzony po prostu jako grupa bojowników z całego świata, to znaczy że dla mnie jest to ciągle wojna z czerwca 2006 roku. Taka jest prawda, takie są odczucia naszych bojowników, naszych ludzi, rodzin naszych męczenników. Wszyscy walczymy w wojnie z czerwca 2006 roku. Myśmy doprowadzili do zwycięstwa w tej wojnie, teraz chcą je nam zabrać, więc musimy go chronić. Taka jest prawda.

Centrum Studiów Strategicznych Begin-Sadat - co oni mówili? Amerykanie, czy rola ISIS się skończyła, czy chcecie pozbyć się tej organizacji? Z powodu komentarza Trumpa Obama jest w niezręcznej sytuacji. Obama chce to przyspieszyć przed końcem kadencji. Chce osiągnąć coś w Mosulu (Irak) czy Raqce (Syria), aby oświadczyć Amerykanom, że zniszczył Daesh. Izraelczycy są tym zirytowani. Mówią: jeśli zlikwidujecie Daesh i Nusra Front, jak przewiduje porozumienie amerykańsko - rosyjskie, to tym samym przekażecie kraj Osi Oporu. Używają naszych nazwisk i mówią, że chodzi o postawienie Izraela twarzą w twarz z Osią Oporu i Hezbollah. Jeśli to nie wyjaśnia całej sprawy, to nie wiem, jak to można wyjaśnić.

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • Z BLOG.PL:
  "~Tiamat, 6 września 2016 o 05:29

  No, wreszcie, jak to dobrze, ze jakies szersze wiadomosci o Hezbullah. Bo na ogol w prasie to nie tyle, ze „same zle’ rzeczy o Hezbullah ale w ogole sie malo pisze.
  W islamie jest cos takiego jak „opieka spoleczna’ i opieka spoleczenstwa przed wrogiem z zewnatrz. Czyli czesc tej socjalnej opieki i opiekunczej gwardii jest uzbrojona. I taka jest Hezbullah.
  Taka ‚gwardia’ ma zapewnic bezpieczenstwo i wyzywienie – to znaczy zapewnic, ze wszyscy maja co jesc. Bardzo taka sama organizacja jest Taliban ale nie bede sie rozpisywac za bardzo, bo zostal ten Taliban tak opluty, ze juz nikt mi nie uwierzy, ze Taliban jest prawdziwym zbawieniem w... Pakistanie". (...)

  Jest na blog.pl pod notką interesująca dyskusja na temat Hezbollah, muzułmanów, uchodźców i sytuacji na Bliskim Wschodzie. Polecam, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/06/co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-06-09-2016/
 • @ Autor
  "Usiądźcie na chwilę i pomyślcie, tylko trochę! Odkryjecie, że zostaliście wykorzystani i przyszedł właśnie czas na część z was, Daesh, że zostaniecie wyeliminowani."

  A co będzie jeśli za Daesh wstawi się słowo Polska? Myślę, że można. Wnioski powinny być te same. Strach pomyśleć.

  5*
 • Admirał Kuzniecow nadpływa
  http://southfront.org/wp-content/uploads/2015/10/Admiral-Kuznetsov-1024x768.jpg
 • @kfakfa 16:48:32
  "Admirał Kuzniecow nadpływa"

  ??????????????????

  Z F-18 na pokładzie?

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:36:56
  "... jeśli za Daesh wstawi się słowo Polska? -

  --- Będzie to samo: "zostaniecie wyeliminowani."

  Pozdrawiam :)
 • @kfakfa 16:48:32
  "Admirał Kuzniecow nadpływa". -

  --- Prezentuje się 'bombowo'.
 • @Jasiek 17:05:37
  Pomylić Su-33 z F-18 Hornet ?

  http://planes.axlegeeks.com/compare/136-213/Boeing-F-A-18E-F-Super-Hornet-vs-Sukhoi-Su-33
 • @kfakfa 17:18:09
  Bardzo ciekawa informacja ze strony chazarskiej defence24

  Kownacki: Polska zmodernizuje posowiecki sprzęt na eksport. Finansowanie zakupów dla armii zabezpieczone


  "Jest ogrom technologii, chociażby postsowieckiej, która jest dzisiaj jeszcze wykorzystywana (...) To jest ogromny potencjał dla polskiego rynku, którego należy szukać - mówi w rozmowie z Defence24.pl Sekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. Minister zapewnił, że do Jordanii trafią zmodernizowane przez polski przemysł czołgi T-72, natomiast demonstrator pojazdu PT-16, przygotowany przez polski przemysł i demonstrowany w Kielcach, został opracowany z myślą o rynkach eksportowych. "

  http://www.defence24.pl/441550,kownacki-dla-defence24pl-tv-polska-zmodernizuje-posowiecki-sprzet-na-eksport


  Dotychczas twierdzono ,że T-72 to ruski złom i nie opłaca się tego modernizować. Nagle ? PIS - który da - będzie "modernizować" - malowanie kolor pustynny. Zapewne chazarski sposób na wsparcie terrorystów w Syrii. Nie wylądowały na upa-inie ,bo by było wiadomo kto dostarczył.

  Szajba w akcji :

  W Kielcach minister Antoni Macierewicz stwierdził, że podpisał decyzję dotyczącą wystosowania dokumentu Letter of Request do rządu Stanów Zjednoczonych i firmy Raytheon w sprawie zakupu systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot. Łącznie ma zostać zakupionych osiem baterii, z tego dwie do 2019 roku z zestawami pomostowymi.
 • @kfakfa 17:18:09
  Admirał Kuzniecow wideo:
  https://youtu.be/GpX3x4xnOg0
 • @kfakfa 17:18:09
  No właśnie dlatego, że nie mylę sylwetki f18 twierdzę, że to raczej nie ten okręt :-)

  Nie wiem co jest po środku - w zasadzie widać tylko rzut z przodu i to nie jest f18 - obstawiam f14 Tomacat ze złożonymi skrzydłami (ma zmienną geometrię) - więc w tym momencie nie startuje. Zgadza się kształt wlotów powietrza, rozchylenie usterzenia i kształt wzmocnienia "owiewki" w kabinie, ale w dwu rzędach po bokach to f18 - zgadza się sposób mocowania i wysokość skrzydeł przy kadłubie, sposób ich składania, mocowanie wyposażenia pod skrzydłami i kąt rozchylenia usterzenia pionowego. Su-33 jest dużo smuklejszy.
  Tam z tyłu widać też sylwetkę AWACS-a.... :-)

  Sam okręt Admirał Kuzniecow ma też bardziej wygięty ku górze pokład nad dziobem.

  Czy w czymś się mylę? :-)
 • @Jasiek 18:18:25
  rzeczywiście ,masz rację . Z prawej nie zauważyłem lądowiska dla helikopterów

  http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/04/17/13950417000150_PhotoI.jpg
 • @kfakfa 18:26:28
  Bardzo dobre ujęcie tego okrętu. Piękny jest.
  Trzym się.
 • @Jasiek 18:30:37
  W takim razie co jest na zdjęciu ,na którym southfront umieścił nazwą Admiral Kuzniecov ?
 • @kfakfa 18:32:32
  USS Nimitz ?
 • @kfakfa 18:37:01
  Dokładnie to chyba będzie John C Stennis.
 • PIS -dzielski rząd sieroty Jarka , idącego na smyczy CIA/Mossad w trosce o Nasze "bezpieczeństwo"
  /czytaj : niebezpieczeństwo/ zamierza przeforsować w Sejmie ustawę o nadzorze bezpieczeństwa żywności


  https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r2476,Projekt-ustawy-o-Panstwowej-Inspekcji-Bezpieczenstwa-Zywnosci.html


  w myśl której powołana zostanie jedna instytucja, zamiast dotychczasowych kilku podmiotów do kontroli bezpieczeństwa żywności, a mianowicie Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności. Poprzez redukcję / likwidację kilku instytucji zaoszczędzone zostaną pieniądze, które będzie można przeznaczyć na inny cel. Na zewnątrz wszystko to wygląda ładnie i pięknie .


  Niemniej zważywszy fakt, iż PIS /tak samo jak PO / jest agenturalną partią CIA/Mossad, takie ich działanie /zresztą każde inne tez /powinno być przedmiotem pogłębionej analizy kontrwywiadowczej pod kątem tego : komu faktycznie i do czego ma ta ustawa służyć. Dla mnie jako fachowca jasnym jest, iż ta ustawa jest przeciwko Polsce i Polakom. Spowoduje, że rządzącym łatwiej będzie truć Naród Polski w sytuacji , gdy będzie miał jedną , dodatkowo całkowicie podporządkowaną sobie instytucją , niż wtedy gdyby tych instytucji było kilka tj, tak jak dotychczas.


  Proszę wszystkich o nagłośnienie tej mojej opinii, celem nie dopuszczenia do uchwalenia tej szkodliwej dla Polski i Polaków ustawy.


  Demaskowanie okupacyjnego reżimu jest jednym z zadań jakie postawiłem w swojej odezwie/manifeście do Narodu Polskiego.


  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/


  Konkretnie chodzi o pkt. 2. który mówi , cytuję :


  " Demaskujmy agenturę okupanta ! ten okres konfliktu sprzyja ujawnianiu się agentury – wykorzystajmy to do wyczyszczenia przedpola. "
 • @kfakfa 18:32:32
  Na tym zdjęciu na 100% jestem w stanie tylko rozpoznać F-18 i nieśmiało obstawić, że między nimi jest Tomcat ze złożonymi skrzydłami, a z tyłu samolot wczesnego ostrzegania tzw AWACS ale nie ten duży Boeinga, tylko mała wersja.

  Co do samego okrętu to na przodzie pokładu widzę namalowaną liczbę - jest do góry nogami - ale to chyba 69 - więc wskazywałoby to za Wiki na USS Dwight Eisenhover z klasy Nimitz.

  Oto lista:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_lotniskowc%C3%B3w_United_States_Navy

  A to link do Eisenhovera:
  https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Dwight_D._Eisenhower

  A to link do chyba tego samego ujęcia:
  http://www.maritimequest.com/warship_directory/us_navy_pages/aircraft_carriers/uss_dwight_d_eisenhower_cvn_69_page_1.htm

  Ukłony
 • @lorenco 18:46:15
  Musiałby mieć liczbę 74 od CVN 74, a to chyba jest 69.
 • @lorenco, kfakfa
  Zarąbista fotka :-)))))

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/E-2C_VAW-115_CV-63_2007.JPEG

  Śmiać się czy uciekać ;-)
 • @detektywmjarzynski 18:54:31
  "Proszę wszystkich o nagłośnienie tej mojej opinii, celem nie dopuszczenia do uchwalenia tej szkodliwej dla Polski i Polaków ustawy. "

  Jak to najlepiej nagłośnić?

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 19:00:15
  Wielkie zdjęcie Stennis, wszystko jedno, tak czy inaczej klasy Nimitz.
  Kfakfa dlatego pewnie sie pomylił, bo był artykuł o tym, że Kuzniecow przeszedł modernizację podobnie jak jankeski Stennis i podali tam zdjęcie, które pomylił Kfakfa z Kuzniecowem.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/US_Navy_040407-N-4768W-052_The_nuclear_powered_aircraft_carrier_USS_John_C._Stennis_%28CVN_74%29_cruises_the_calm_waters_of_the_Southern_California_operating_area.jpg
 • @Jasiek 19:01:54
  Chyba się śmiać:) Cóż to za moda, żeby samoloty latały pod parasolkami:)))
 • @lorenco 19:15:42
  Ten link co podałem Kfakfa, to jednak nie było to samo ujęcie, ale przynajmniej numer chyba ten sam czyli 69:

  http://www.maritimequest.com/warship_directory/us_navy_pages/aircraft_carriers/uss_dwight_d_eisenhower_cvn_69_page_1.htm

  W sumie jak się popatrzy to jeden taki lotniskowiec powinien się z ISIS uporać w tydzień...
 • @Jasiek 19:28:29
  Tak, powinien...lecz pewnie śruby się zatarły...
 • @lorenco 19:15:42
  Dokładnie ,tak było :)
 • Wracamy do "gospodarki" Banderlandii.
  Zraziłem się do pewnego sklepu: pani sprzedawczyni była nieuprzejma a towar na półkach badziewny.
  Zrezygnowałem z tego sklepu. Poszukałem innego.
  Pisaliśmy tu na Neonie, że tak samo będzie w sprawie UPAdliny.
  -------------------------------------------------------------------------------
  Poroszenko: Rosyjskie embargo wprawiło Ukrainę w stan "szoku gospodarczego"

  Prezydent Petro Poroszenko określił mianem „szoku gospodarczego" stan, w jakim znalazła się Ukraina po tym, jak Rosja zamknęła swój rynek dla ukraińskich towarów. Jak powiedział, straty z tego tytułu wyniosły minimum 15 mld dolarów.

  Jak powiedział Poroszenko, jeszcze nie tak dawno prawie jedna trzecia ukraińskiego eksportu przypadała na rosyjski rynek, ale w ostatnich latach eksport do Rosji zmalał pięciokrotnie. „W 2015 roku nasz eksport do Rosji zmalał o połowę w stosunku do 2014 roku, ale to jeszcze nie dno: po pierwszym półroczu 2016 roku zmalał o kolejne 34%. Udział Rosji w ukraińskim eksporcie wynosi, jak już powiedziałem, zaledwie 9%, i tendencja spadkowa się utrzymuje" — powiedział Poroszenko, występując na forum Rady Najwyższej z corocznym orędziem o fundamentach polityki wewnętrznej i zagranicznej. Jak powiedział, zamknięcie przez Rosję rynku dla Ukrainy wprawiło kraj w stan „szoku gospodarczego".

  „Kosztowało nas ono, według niektórych obliczeń, co najmniej 15 mld dolarów. Utraciliśmy dziesiątki, jeśli nie setki, miejsc pracy. Ta gospodarcza agresja jest jedną z głównych przyczyn gwałtownego spadku poziomu życia" — dodał Poroszenko.

  Moskwa wprowadziła wobec Kijowa embargo w styczniu 2016 roku. Zakazem zostały objęte dostawy mięsa, kiełbasy, ryb i produktów morza, owoców, warzyw i artykułów nabiałowych. Ograniczenia stały się odpowiedzią na działania ukraińskich władz, które poparły sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji. We wrześniu 2014 roku Rada Najwyższa poparła porozumienie z Unią Europejską, które miało ułatwić ukraińskim producentom dostęp na europejski rynek. Mimo to, na początku 2016 roku eksperci oświadczyli, że zmniejszył się też eksport ukraińskich towarów do UE. Straty zostały oszacowane na poziomie kilkudziesięciu miliardów dolarów. W grudniu 2015 roku prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o zawieszeniu porozumienia o strefie wolnego handlu między Rosją i Ukrainą. Premier Dmitrij Miedwiediew wyjaśnił to koniecznością ochrony rosyjskiego rynku od unijnych towarów przewożonych do Rosji pod pozorem wwozu ukraińskich produktów

  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160906/3831643/Poroszenko-embargo-gospodarka-stan-szoku.html
 • @lorenco 17:48:52
  "Admirał Kuzniecow wideo". -

  --- Imponujący widok :)
 • @detektywmjarzynski 18:54:31
  "... powołana zostanie jedna instytucja, zamiast dotychczasowych kilku podmiotów do kontroli bezpieczeństwa żywności, a mianowicie Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności". -

  --- Przyznam, że bez Pańskich uwag nie przyszłoby mi do głowy widzieć tu jakieś zagrożenie, a przecież widzę, że te ustawy są /mogą być w znacznej części użyte przeciw nam.
 • @lorenco 00:36:53
  Ta "agresja gospodarcza" Rosji.
  Rosja ostrzegała wcześniej, że potraktuje Ukrainę jako kraj stowarzyszony z UE z przepisami dotyczącymi krajów UE.
  Ukraina wyszła z WNP, nałożyła na Rosję sankcje gospodarcze, uchwaliła, że Rosja to wróg.
  A teraz Patroszenko kwili a jednocześnie jest hardy w ogłupianiu społeczeństwa.
  Jeśli naród ukraiński w tej chwili nie przejrzy na oczy i nie zrobi porządku z Patroszenko&Company, wróć: naród ukraiński już w sumie nie istnieje.
  Niedobitki nie są w stanie przeciwstawić się juncie & UPA OUN i ich sponsorów made in USA.
 • Od Dawida Hudźca
  Aug29 0
  Ostrzał Jasinowatej (foto)
  Posted by Dawid Hudziec
  Dzisiejszej nocy wskutek ostrzału Jasinowatej ranne zostały trzy kobiety- cywile.

  Jasinowata znajduje się pomiędzy dwoma głównymi miastami Donieckiej Republiki- Donieckiem, a Gorłówką. I oba ta miasta są niejako w oblężeniu- przynajmniej jej zewnętrzne tereny. Jednocześnie zajęcie tak dużych ośrodków wymaga użycia dużych sił, toteż wojska ukraińskie nie dążą do frontalnego ataku na nie. Jedną z możliwości stanowi przecięcie komunikacji pomiędzy nimi, co częściowo zrobiono czyniąc z punktu kontrolnego „DPS” regularną linię frontu. Najwidoczniej pora na kolejny etap. Jasinowata znajduje się pod ciągłym ostrzałem, aczkolwiek do niedawna był to ogień skierowany głównie na linię frontu (która w wielu miejscach przebiega przez tereny zamieszkałe). Jak mówią mieszkańcy- sytuacja diametralnie zmieniła się od pierwszego sierpnia.

  Jadąc na miejsce dzisiejszego ostrzału napotykamy misję obserwacyjną OBWE- instytucję, która ma monitorować przypadki naruszeń zawieszenia broni, oraz los ludności cywilnej na terenie konfliktu. Dzisiaj „obserwatorzy” zawrócili 3 kilometry od celu. Czemu? Nie wiem.

  To, że wskutek tego ostrzału nikt nie zginął należy uznać za cud i to, że część mieszkańców zdążyła ukryć się w piwnicach. Na obszarze domu wielorodzinnego spadło co najmniej 11 pocisków moździerzowych, niektóre z nich trafiły w budynek- głównie dach. Niektóre upadły tuż przed balkonami niszcząc ściany domu.

  Jeden z pocisków przebił dach i sufit wyrywając dziurę na klatce schodowej, oraz w mieszkaniu- łazienka, oraz schowek zostały całkowicie zdemolowane- w tym czasie mieszkańcy przebywali tuż za ścianą i zamierzali zbiec po schodach do piwnicy. Tylko minuty zadecydowały o tym, że sufit nie runął prosto na nich.

  Na parterze mieszka matka z dwójką dzieci. Pocisk moździerzowy uderzył w balkon ich mieszkania, wybił okna i odłamkami zniszczył część pokoju w którym śpią dzieci- chłopak i dziewczynka, około 10-letni.

  Podobna sytuacja była i u innych lokatorów- spotkałem dwójkę rannych ludzi- na szczęście (i to ogromne) nikt nie ucierpiał bardziej.

  Nieco dalej kolejne pociski trafiły pomiędzy zabudowania uszkadzając ściany, drzwi i okna prywatnych domów. Tutaj trzeba zaznaczyć, że ulica Gogala nie znajduje się na linii frontu, nie ma tutaj okopów, nie ma wojsk- wszystkie pociski spadły w teren całkowicie zamieszkały- powtarza się sytuacja z 2014 roku. Wtedy to też dom na którego podwórzu spadł pocisk, również znalazł się na „liście celów”. Niektóre odłamki przebiły ściany i dokonały zniszczeń w środku. Cała rodzina przebywała wtedy w nim.

  Ostrzał prowadzony był przy użyciu artylerii kalibru 122 mm, broni której oczywiście nie powinno być w zasięgu, jednak jak wspomniałem „misja obserwacyjna” nie stwierdzi tego faktu- nie dojechali.

  Mieszkańcy wypowiadają się zgodnie, zmienia się tylko ton ich wypowiedzi. Chcą pokoju, ale nie za wszelką cenę, chcą ukarania sprawców takich działań i dla nich winni w pierwszym szeregu znajdują się w ukraińskim parlamencie. Na miejscu byliśmy z zastępca Ministra Obrony DRL Edwardem Basurinem. I zebrani ludzie zwrócili się do niego z żądaniem podjęcia działań zbrojnych przeciwko Ukrainie. Natychmiast.
  http://tragediadonbasu.pl/wp-content/uploads/2016/08/WNS_0103.jpg
  ---------------------------------------
  Tekst, zdjęcia:
  http://tragediadonbasu.pl/ostrzal-jasinowatej-foto/
 • @lorenco 01:04:44
  "... naród ukraiński już w sumie nie istnieje". -

  --- Czy taki naród w ogóle istniał? - Odpowiedzieli przecząco m.in. Roman Dmowski czy Vaclav Klaus. A jeśli chodzi o rosyjskie sankcje, to wydają się uprawnione.
 • @lorenco 02:45:42
  "Ostrzał prowadzony był przy użyciu artylerii kalibru 122 mm, broni której oczywiście nie powinno być w zasięgu, jednak jak wspomniałem „misja obserwacyjna” nie stwierdzi tego faktu- nie dojechali". -

  --- Że też takie fakty mogą się toczyć bezkarnie.
  I ta 'misja obserwacyjna'... Co ona tam właściwie robi...
 • @lorenco 00:36:53
  re:
  Poroszenko i rosyjskie embargo.
  Ja to ogladalam transmisje z Wierchownej Rady jak Poroszenko Przemawial i tlumaczyl, ze cale to nieszczescie Ukrainy jest przez Rosje, bo Rosja celowo niszczy gospodarke Ukrainy.

  Malo sie nie rozplakalam ze wspolczucia nad biednym Poroszenlo. On sie tak stara o te Ukraine, a tu mu Rosja robi wbrew.
  Juz mu chcialam poradzic, zeby napisal list do przyjaciolki Wiktorii Nuland i kumpla McCaina, ktory tak na majdanie obiecal:
  "Ukraine czeka taki los na jaki sobie zasluzyla, a my jej pomozemy".
  Ale potem sobie pomyslalam, ze przeciez Poroszenko moze sam zadzwonic i poprosic o nastepna porade ekonomiczna.
 • @Tiamat 17:10:38
  Przewidywałem, iż będzie dzisiaj notka oparta na Pani wypowiedziach z ostatnich dni o uchodźcach. Dużo materiału, trudny wybór, trochę roboty, a tu już późno. Przełożę to na jutro. Dziś opublikuję tekst o Syrii, przetłumaczony przez Mariusza B. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej