Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Syrii - 08.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ray McGovern: "Ta polityka wobec Syrii, której skutkiem jest pół miliona zabitych, dwa miliony uchodźców – to niewyobrażalne! – A kto z tego korzysta? - Izrael".

 

AMERYKAŃSKA  POLITYKA  WOBEC  SYRII  I  KPINA  Z  PRAWA  MIĘDZYNARODOWEGO

 

https://www.youtube.com/watch?v=hD2_YRDQDBY

 

Kim Brown: Bez wątpienia w Syrii ma miejsce wojna domowa i wojna przez pośredników (proxy war) z potęgami zewnętrznymi, takimi jak Stany Zjednoczone, Rosja, Iran i Arabia Saudyjska, wspierającymi siły które realizują ich interesy w regionie. Konflikt trwa już pięć lat i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka ocenia liczbę ofiar na pół miliona. Co można zrobić, aby zakończyć tę wojnę? - Były urzędnik CIA sugerował przeprowadzenie bombardowań Damaszku aż do jego poddania się, a także Teheranu i Moskwy, jeśli sobie tego życzą. Nasz gość napisał artykuł na temat rozwiązania militarnego, sugerowanego przez byłego zastępcę dyrektora CIA Mike Morella. Ray McGovern jest byłym analitykiem CIA za kadencji Billa Clintona, a jego artykuł nosi tytuł "Bezprawny plan ataku na sojuszników Syrii” i jest opublikowany na stronie consortiumnews.com. Ray dołącza do nas z terenu aglomeracji waszyngtońskiej, witamy!... Mike Morell pojawił się w programie Charlie Rose sieci PBS. gdzie przedstawił plan zakończenia syryjskiego konfliktu. Co to za plan?

 

Znaleziony obraz

 

Ray McGovern:  Jego plan to użycie tzw. umiarkowanej opozycji do zabicia Irańczyków i Rosjan, aby Bashar Asad zrozumiał, "że jego dni są policzone” [przypomina go sławny, równie subtelny imiennik działający w Polsce,  https://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel  ewentualnie również mówiący po polsku całkiem płynnie, pismak tej samej rasy]:  //3obieg.pl/zabic-putina  Jeśli chodzi o samego Asada to Morell proponuje zbombardować jego samochody, samolot, aby go przestraszyć, aby zrozumiał, że "jego dni są policzone”. Bez głębszej analizy, to odpowiada klasycznej definicji terroryzmu. Terroryzm to używanie przemocy dla osiągnięcia celów politycznych. To jest propozycja przeprowadzenia akcji terrorystycznej, promowana przez Mike Morella.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mike morrell

 

Mike Morell  proponuje dokonać tego ataku w środku nocy; wówczas należy wysłać amerykańskie samoloty i zniszczyć instalacje Asada. On wtedy zrozumie taką wiadomość. Ci z nas, którzy działają już jakiś czas wiedzą, że te radary, które są podłączone do systemów przeciwrakietowych, działają także w środku nocy.

Kim Brown: Morell sugerował również, że taki atak skierowany przeciwko instalacjom Asada może być wykonany bez ofiar. Jaki jest sens takiego ataku?

Ray McGovern: Chodzi o to, aby dać mu nauczkę, aby go trochę przestraszyć. Nie chodzi o to, aby go zabić, trzeba to zrobić w środku nocy, gdy nikogo tam nie ma i nie będzie ofiar. On (Morell) pewnie nie wie, że nawet w nocy są tam ludzie i są ludzie operujący systemem przeciwrakietowym. Przypomina mi się żart po lądowaniu Amstronga na Księżycu. Ważny a podekscytowany astronauta wtedy zapowiedział, że następnie wylądujemy na Słońcu. Dziennikarz zadał pytanie, czy na Słońcu nie będzie zbyt gorąco? - Astronauta odpowiedział: "Polecimy tam w nocy!" Tym tropem idzie Morell radząc, abyśmy w środku nocy zbombardowali Asada.

 

Znalezione obrazy dla zapytania syria wojna

Bombardowanie Syrii

Kim Brown: Mówimy o programie Charlie Rose z 17 sierpnia. Charlie Rose próbował go hamować, zadając pytania o naszych przeciwników. Odwołajmy się do twojej wiedzy jako byłego analityka CIA. Mamy tutaj kilka stron, Bashara Asada, wpieranego przez Władimira Putina i Rosję, a teraz Iran także stał się aktorem w tej grze. Wyjaśnij proszę, jak były dyrektor Morell zaliczył Teheran i Moskwę jako możliwe obiekty do zbombardowania w celu zakończenia konfliktu w Syrii.

Ray McGovern: To był drugi występ Morella (17 sierpnia), pierwszy 8 sierpnia. Nigdy wcześniej nie widziałem jednej osoby w występie Charliego Rose dziewięć dni później. To było zrobione po to, aby ludzie nie pomyśleli, że Mike Morell popierał pomysł zbombardowania Moskwy i Teheranu. To co on zrobił, to udowodnił, że jest wielkim zwolennikiem terroryzmu i wspiera wojny ponad normy prawa międzynarodowego jako sposób rozwiązywania sporów z legalnymi rządami. On to nazywa reżimem, ale to legalnie wybrany rząd w Damaszku pod przewodnictwem Bashara Asada.

Kim Brown: W kontekście konfliktu w Syrii, a także amerykańskich wyborów prezydenckich, Charlie Rose spytał się Mike Morella o jego stosunek do Hillary Clinton, którą on poparł jako kandydata na prezydenta. W swoim artykule przedstawiłeś wypowiedź Morella jako próbę aplikacji do nowej administracji. Co miałeś na myśli?

Ray McGovern: To twardy facet, próbuje się przedstawić jako twardziel taki jak Hillary Clinton i to, co proponuje, to jest to program, który Hillary Clinton wspierała i wprowadziła w Libii, a teraz chce wprowadzić w Syrii. On tak naprawdę mówi: mam tylko 58 lat, chcę powrócić do twojej administracji i jestem nawet twardszy od ciebie. Szukasz twardzieli? - Ja zrobię to w środku nocy i śmiertelnie ich przestraszę.

 

Znalezione obrazy dla zapytania syria wojna

Efekty amerykańskiej polityki wobec Syrii

Kim Brown: Mówiąc o środku nocy, piszesz w swoim artykule, że to co mówi Morell w wywiadzie, jest nielegalne z punktu widzenia prawa międzynarodowego. Stany Zjednoczone nie obawiają się angażować czy wspierać takie działania, a myślę teraz o koalicji prowadzonej przez Arabię Saudyjską, która bombarduje Jemen do takiego stopnia, że Lekarze bez Granic musieli się wycofać z północnego Jemenu, ponieważ w trakcie kilku lat zbombardowano ich trzy szpitale. To nie jest nowością.

Ray McGovern: To prawda. To co trzeba zrobić, to wrócić do 9/11 (zamachy z 11 września 2001 roku). Wieczorem 11 września George W. Bush, Richard Cheney, George Tenet i Richard Clark (który przedstawił tę rozmowę w swojej książce) ktoś powiedział: "Jeśli chcesz zaatakować Irak, to jest wbrew prawu międzynarodowemu, bo Irak nie miał nic wspólnego z tym, co stało się dzisiaj rano”, a Bush odpowiedział: "Nie obchodzi mnie, co mówią prawnicy, skopię im dupy”. Ten dialog umieścił w swojej książce obecny tam Richard Clark.

Dla Stanów Zjednoczonych prawo międzynarodowe nie ma żadnego znaczenia. Jak widzimy to, co robią Saudyjczycy, a sprzedajemy im wiele bomb i rakiet, aby mogli to robić, wiele pieniędzy trafia do kompleksu militarno - przemysłowego, prawo międzynarodowe nie ma znaczenia. W tym tygodniu Turcja najechała suwerenne państwo pod nazwą Syria. Nie widziałem, aby jakakolwiek osoba, jakiekolwiek medium wypowiedziało się na ten temat. Przecież Turcja to członek NATO. Czy praktykujemy najazdy na na inne kraje?  A co w przypadku, gdy syryjskie lotnictwo zaatakuje Turków? Czy będziemy zobowiązani do wsparcia Turcji na podstawie art. 5 Traktatu o NATO?

To dość surrealistyczna sytuacja. Prawo międzynarodowe nie dotyczy już jedynego supermocarstwa na świecie – to oczywiście smutne. To Mike Morell, Hilarry Clinton, Trump, wszyscy mówią, że przecież jesteśmy jedynym, szczególnym krajem na świecie, to znaczy, że wszystkie inne kraje są nieszczególne, zbędne, my możemy robić wszystko, co chcemy - bez względu na prawo międzynarodowe.

Kim Brown: Jeśli byłbyś doradcą tego lub przyszłego prezydenta, co doradziłbyś w sprawie konfliktu w Syrii? Widzimy, że ta wojna się rozwija, sam powiedziałeś, że niedawno do Syrii weszło tureckie wojsko, konflikt wciąga wielu naszych sojuszników.

Ray McGovern: Nie mówimy prezydentowi, co ma robić, próbujemy jedynie przedstawić im rzeczywistą sytuację. Może być tak, że Obama tak naprawdę nie wie qui bono, kto najwięcej korzysta na ten wojnie. Odpowiedź jest bardzo prosta: Izrael. Trzy lata temu szef biura 'New York Times' w Jerozolimie spotkał się z czołowymi urzędnikami Izraela i spytał się: "Jaki wynik (wojny) jest dla was najbardziej korzystny?” Oni odpowiedzieli: "To nie zabrzmi dobrze, zbyt humanitarnie, ale dla nas najkorzystniejszy jest brak wyniku. – Przepraszam? – To nie zabrzmi dobrze, ale tak długo jak sunnici i szyici biorą się za łby, to jest najlepsze rozwiązanie. Nie chcemy, aby ktoś wygrał, nie chcemy również, aby ktoś przegrał. Tak długo jak wojna trwa, Hezbollah nie może otrzymywać dostaw przez terytorium Syrii i nie stanowi zagrożenia dla Izraela”.

Pierwsza strona 'New York Times' z 4 września 2013 roku. Z treści wiadomości elektronicznych Hillary Clinton wynika, że takie jest jej życzenie. Zmiana reżimu i upewnienie się, że izraelski monopol nuklearny "pozostanie nienaruszony”. Ta polityka wobec Syrii, której skutkiem jest pół miliona zabitych, dwa miliony uchodźców – to niewyobrażalne! – A kto z tego korzysta? - Izrael, ale tego nie można powiedzieć w massmediach. Większość Amerykanów nie wie, że Hillary Clinton i również w dużym stopniu John Kerry wprowadzali w życie politykę neokonserwatystów, którzy mają trudność w rozróżnieniu interesów i preferowanej polityki Izraela i Stanów Zjednoczonych. To fatalne (…).

Przetłumaczył: Mariusz B. 

 

KOMENTARZE

 • zamach na Putina?
  "Kampania wyborcza" w Rosji

  Tuz przed odlotem Putina na G-20 jego auto mialo czolowe zderzenie z innym autem.

  Kierowca zginal na miejscu. Putin w ostatniej chwili zmienil samochod wiec go w aucie nie bylo.

  Putin uniknal zamachu NWO

  Odwazny Putin byl celem nieudanego zamachu wladcow Nowego Porzadku Swiata, ktorzy probuja uciszyc najwiekszego swojego wroga.

  Kierowca Putina zmarl na miejscu po tym jak mercedes nagle wylecial z drugiego pasa i bez ostrzezenia uderzyl w auto Putina.
  Ta straszna kolizja zdarzyla sie tuz przed wyjazdem Putina do Chin na szczyt G-20, gdzie mial sie spotkac ze swiatowymi przywodcami , takimi jak Teresa May, Przedydentem USA Obama i chinskim prezydentem XiJinping
  Kreml podaje, ze Putin mial jechac tym autem ze swoim zaufanym kierowca, ale w ostatniej chwili zmienil auto, co daje do myslenia, ze prawdopodobnie zostal ostrzezony o zamachu na jego zycie.

  Na zdjeciu widoczny samochod panstwowy BMW, ktory jechal autostrada zanim Mercedes nagle zmienil trase i z calym impetem uderzyl w prezydencki samochod.
  Policja potwierdzila, ze prowadzi sledztwo; nie podano jednak zadnych szczegolow.

  Putin bardzo dobrze rozumie ze jest sekrteny plan swiatowej mafii ponad panstwowej, ktorej ostatnio wymyka sie plan rzadzenia swiatem.
  Bardzo sie martwia, ze Putin stoi na przeszkodzie i chca sie go pozbyc a na jego miejsce postawic jakas kukle.
  Nieudany spisek przeciwko Putinowi akurat sie wydarzyl, gdy rozne srodki i sposoby zdyskredytowania Putina zawiodly.
  Mamy przecieki z Panama Papers o planach zdyskredytowania Putina przez amerykanski establiszment i oficjalne media.
  Ale coraz wieksza ilosc ludzi na swiecie zaczela przegladac na oczy i przestaje wierzyc w klamstwa Nowego Porzadku Swiatowego (NWO)
  Dlatego NWO uwaza, ze nie ma innego wyjscia jak pozbyc sie Putina i uciszyc go na zawsze.

  Konspiracja przeciwko Putinowi:
  Naturalnie, ze Putin byl wstrzasniety tragedia, ale jak podaja zrodla, nie ma zamiaru zrezygnowac ze swoich planow. On doskonale wiedzial jakiego ryzyka sie podejmuje, kiedy zszedl ze sciezki NWO i zaczal uprawiac niezalezna polityke.
  Dzien, w ktorym Jacob Rothschild oglosil Putina "zdrajca Nowego Porzadku Swiatowego" - Putin zdal sobie sprawe, ze jego bezpieczenstwo zawsze bedzie zagrozone.
  Nie nalezy sie dziwic, jesli nastepny zamach bedzie podjety np. w rocznice 9/11

  Vladimir Putin Escapes New World Order Assassination Attempt | Your News Wire

  http://yournewswire.com/vladimir-putin-escapes-new-world-order-assassination-attempt/
 • @Tiamat 08:29:34
  Inne zrodla o zamachu na Putina:

  Assassination Attempt On Vladimir Putin By The New World Order?

  http://www.disclose.tv/news/assassination_attempt_on_vladimir_putin_by_the_new_world_order/135023


  BREAKING: Possible Assassination Attempt on Putin... Here Are the Bombshell Details
  http://conservativetribune.com/assassination-attempt-putin/
 • Putin od 1989r. wie kim jest Obama ?
  https://www.youtube.com/watch?v=nkNdUL9Req4
 • @kfakfa 08:52:28
  Ja sie zastanawiam czy zachowanie Chinczykow wobec Obamy na G-20 mialo jakikolwiek zwiazek z tym wypadkiem.
  Putin sie faktycznie spoznil na G-20 co zdenerwowalo ludzi, ktorzy czekali na spotkanie z nim (prez. Argentyny)
  A potem w czasie calego G-20 bardzo sie wszyscy opiekowali dosc ostentacyjnie Putinem a kompletnie lekcewazyli Obame.

  Na otwarcie szczytu Chinczycy wystawili bardzo ladny program artystyczny i pokazali chinski balet "Jezioro labedzie" Czajkowskiego.
  Wydawalo mi sie wtedy, ze to zwyczajnie ma zwiazek z aktualnym Festiwalem Czajkowskiego, w ktorym biora udzial mlodzi Chinczycy.

  No i to zdenerwowanie Filipinczyka...
  A moze ja tez ulegam psychozie..

  Bardzo ladny program:

  Chinskie Jezioro labedzie. Tez ladne.

  https://www.youtube.com/watch?v=Fx_WhTsXtgs
 • @Tiamat 09:14:51
  Nic tu nie jest PRZYPADKOWE.
  Jak widać ten rok staje się przełomowy dla nas wszystkich.
 • @Tiamat 08:29:34
  "Putin uniknal zamachu NWO". -

  --- To już mamy bardziej konkretne informacje.
  Przeniosłem dwa Pani wpisy na blog.pl.
 • @kfakfa 09:22:00
  "Nic tu nie jest PRZYPADKOWE". -

  --- Tak, nie jest przypadkowe.
 • tureckie M60 niszczone za pomocą zestawu TOW
  https://www.youtube.com/watch?v=-B25oXeUuDo

  podobno Turcja ma przerzucić do Syrii czołgi Lepard II
 • wydarzenia
  W sieci chodza uporczywie dziwne wiesci od jakiegos czasu. Mianowicie, ze obecne zamieszanie w USA i awantury z kandydatura Clintonowej na temat jej stanu zdrowia i lichej pamieci odnosnie tajnej dokumetacji, ktora pani Clinton dzielila sie nawet z Moskwa sprzedajac Rosjanom udzial w amerykanskich kopalniach uranowych, a takze awantury z murzynami i Siuksami itd.. - maja doprowadzic do takiego stanu, ze pan Obama sie tak rozezli, i wprowadzi stan wyjatkowy w kraju i odwola wybory.
  To mu zapewni -albo Bidenowi- nastepna kadencje. ( A Bidenowi moze zapewnic nawet dwie)

  To moga byc oczywiscie plotki i domniemania, ale prawda jest, ze USA trzesie sie od skandali i prowokacji.
  Jakby bylo malo awantur, to najswiezszy kij w mrowisko wsadzil Trump, ktory glosno sie wyrazil, ze Putin jest lepszym prezydentem niz Obama. Pani Clintonowa zawyla na taka jawna zdrade stanu, bo ona ma byc jeszcze lepszym prezydentem niz Obama, a nawet jej malzonek, ktory zniszczyl nie tylko Jugoslawie.
  Clintonowa oskarza Rosje o hakerstwo, co podobno jest wielkim przestepstwem jesli ktos to robi bez zgody NSA, ktora to organizacja ma wylaczny monopol na hakerstwo. NSA (National Security Agency) znana jest z tego, ze podsluchuje caly swiat i wszystkich przywodcow panstw , zdaje sie, ze z wyjatkiem Chin i Rosji - a to bardzo boli.

  Prowokacje w USA nie sa jakims nadzwyczajnym zjawiskiem i osiagnelo status narodowego sportu.
  Awantura z Indianami z Dakota wyglada na otwarta prowokacje oligarchow z Siuksami.
  Buldozery zniszczyly cmentarz i swiete miejsca Indian - pod rurociag, ktory ma byc przeprowadzony nie tylko przez uswiecone miejsca Indian ale i pod korytem rzeki, ktora jest swietym darem matki -ziemi.

  Oligarchy amerykanskie traktuja reszte swiata podobnie jak traktuja tubylcow amerykanskich. Indianie - jak i reszta swiata- maja siedziec w rezerwatach i to dotad dopoki im bialy massa pozwoli. Bo jak sie w rezerwatach znajdzie rope naftowa albo gaz, albo diamenty - to wtedy mozna podpalic rezerwat a Indian przepedzic ... do Europy.

  Na jawna prowokacje wygladaja tez awantury amerykanskiej policji z czarnoskorymi obywatelami USA.
  Podobno zarowno zadragowana policja jak i ruch pt. "Czarne zycie tez sie liczy" (Black lives matter)- sa oplacane przez to samo zrodlo.
  Tymczasem FEMA bardzo sie jest zajeta budowaniem obozow -ale zdaje sie nie dla uchodzcow.
  No i ta ogromnie durnowata kampania wyborcza, ktora przekroczyla juz wszystkie granice absurdu.
  Ponad 30% wyborcow amerykanskich ma zaufanie do pani Clinton i wierzy, ze jest uczciwa. (tak jak cala dynastia i Fundacja Clintonow)

  No wiec byc moze, ze w USA brakuje jeszcze tylko odwolania wyborow, ze wzgledu na stan zdrowia kandydatki, ktora na te swoja chorobe leczy sie juz od dwudziestu lat co potwierdzaja lekarze, ktorych jeszcze nie wywalili z pracy.


  Ponizej:
  Ujawniono Operacje pt. "Lato Chaosu": Administracja Obamy, Soros, ruch 'Zycie czarne tez sie liczy' planuja uruchomic/wprowadzic stan wyjatkowy tuz przed Wyborami. Planowane sa akty terroru i protestow.

  "Kupiono" i oplacono 10 tysiecy dysydentow BLM - Black Lives Matter- zeby narobic zamieszania w czasie lipcowej Konwencji Demokratow.

  Uwaga. Obama ma odwolac wybory - potwierdzone.
  MAJOR ALERT - OBAMA TO CANCEL ELECTIONS - CONFIRMED - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=epHzsLFch9k
 • Rio
  Kiedy pare miesiecy temu, szef Komitetu Olimpijskiego zwierzyl sie, ze nie zyczy sobe absolutnie zadnej flagi rosyjskiej na olimpiadzie, zyczenie sie mu spelnilo polowicznie. Totez z cala zawzietoscia korupcyjnego sportu komercyjnego wladze olimpijskie zabronily uczestnictwa calego zespolu paraolimpijczykow z Rosji.
  Jest to wyjatkowe chamstwo biorac pod uwage jeden drobny fakt: nie podano ani jednego nazwiska rosyjskiego zawodnika, ktory zlamal przepisy.
  I naturalnie nie ma nic wspolnego z jakimkolwiek sportem.
  Chodzilo to, zeby rosyjskim zawodnikom ukrasc medale olimpijskie.
  (Tak sie wyrazil pewien znany sportowiec: "Slusznie. Rosja zbiera za duzo medali.")
  Na rozpoczecie para-olimpiady, zawodnicy z Bialorusi postanowili razem z flagami Bialorusi rozwiesic flagi rosyjskie.
  Zawodnikow przeszukano i flagi rosyjskie odebrano.
  Alisci jeden, przedstawiciel grupy bialoruskiej ukryl rosyjska flage pod pazucha i przeszmuglowal. Nastepnie w czasie otwarcia olimpiady dla niepelnosprawnych, rozwiesil w calej krasie flage rosyjska.
  Naturalnie podjeto decyzje odeslania go do domu, bo podobno sport nie moze nosic akcentow politycznych.
  Czyzby??
  Swiat zachodni w 1980 roku bojkotowal olimpiade w Moskwie a to z powodu najazdu Sowietow na Afganistan (tylko Amerykanie maja monopol na inwazje )
  Potem w Los Angeles olimpiade bojkotowaly demoludy za bojkot w Moskwie.
  Pamietam, ze druzyne nowozelandzka wygonili z olimpiady bo zagrali z zawodnikami z Poludniowej Afryki. (Chyba w Vancouver)

  Oligarchy, farbowani dzialacze sportowi i do cna skorumpowany komitet olimpijski, razem z podejrzanymi biznesami "sportowymi" traktuja zawody sportowe jako wlasne poletko i dojna krowe czyli monopol na zarobek.
  Teraz siegneli po cudze medale.

  A ekipa bialoruska?
  Gdyby to dotyczylo Stanow Zjednoczonych, i amerykanskiej flagi - cala demonkracja swiata potepilaby Rosje a facet, ktory na znak solidarnosci rozwiesilby flage USA - otrzymalby Nagrode Nobla za tzw. 'pokojwe zrozumienie ducha sportu'.

  A poniewaz flage rosyjska rozwiesili Bialorusini na znak solidarnosci z poszkodowanymi zawodnikami i na znak solidarnosci slowianskiej - to naturalnie polityczne baty dostana sie .. Rosji.
  Ciekawe, co na to inne slowianskie narody?

  Zamach na Putina jest powielany przy kazdej okazji.

  Tak bylo z Miloszewiczem, Husejnem, Kadafim, Ahmadinezhadem, a wczesniej Marcosem.

  A poza tym, sport nie ma nic wspolnego z polityka.
 • @Tiamat 03:42:24
  "W sieci chodza uporczywie dziwne wiesci...". -

  --- Wypowiedź ta będzie znaczącą częścią notki, którą opublikuję za kilka godzin.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej