Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Tiamat: Jak żyd każe, to Polak wodę z Wisły sprzeda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisze Tiamat: "Bardzo nas martwi, że jak przyjadą uchodźcy, to będziemy im płacić socjał. Natomiast dobrze byłoby sprawdzić, ile nas rocznie kosztują gminy żydowskie w Polsce i... wiecznie niekończące się wojny".

Wypowiedzi Sayyeda Hassana Nasrallah o Hezbollah, o IS, Al-Kaidzie i o wojnie w Syrii, link:   //zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/06/co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-06-09-2016/  wywołały burzliwą dyskusję o muzułmańskich uchodźcach i naszej postawie wobec zwiększonego napływu imigrantów do Europy. Pani Tiamat konsekwentnie broni praw uchodźców do schronienia się przed bombami USA i sprzymierzeńców, spadającymi na państwa Bliskiego Wschodu. Oddaję jej głos:

No, wreszcie jakieś szersze wiadomości o Hezbollah. Bo na ogół w prasie to nie tyle, że 'same złe’ rzeczy o Hezbollah, ale w ogóle mało się pisze. W islamie jest coś takiego jak 'opieka społeczna’ i opieka społeczeństwa przed wrogiem z zewnątrz. Czyli część tej socjalnej opieki i opiekuńczej gwardii jest uzbrojona. I taką rolę pełni Hezbollah.
Taka 'gwardia’ ma zapewnić bezpieczeństwo i wyżywienie – to znaczy zapewnić, by wszyscy mieli co jeść. Podobną organizacją jest Taliban, ale nie będę się rozpisywać zanadto, bo został ten Taliban tak opluty, że już nikt mi nie uwierzy, że organizacja ta jest prawdziwym zbawieniem w... Pakistanie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania hezbollah

Żołnierze Hezbollahu

Amerykanie oczywiście zeszmacili wszystkie pojęcia – a może i nie tylko Amerykanie. Najpierw stworzyli Mudżahedin do walki z Sowietami i uzbroili ich w islamskie kacerstwo, czyli radykalny islam (co za głupia nazwa), a potem niektóre bardzo podejrzane grupy przemianowali (w prasie!) na Talibów i zeszmacili do cna cały koncept samoobrony gmin religijnych. W ogóle panuje powszechnie zasada, że największym przestępcą jest... ofiara przestępstwa. A wiadomo przecież, że Liban ma zniknąć z map i z powierzchni ziemi.

Kiedy Polacy błagali i żebrali w Libii i Iraku o pracę, i dostawali kontrakty – to im kultura arabska nie przeszkadzała. Dorobili się pieniędzy i byli traktowani zgodnie ze swoimi zawodami i zatrudniani zgodnie z kwalifikacjami. Dużo Polaków pracuje jeszcze w Emiratach. Wielu pracowało w Egipcie, ale ci musieli uciekać w czasie rewolucji Sorosa (tzw. arabskiej wiosny).

Znalezione obrazy dla zapytania arabska wiosna w egipcie

'Arabska wiosna' w Egipcie

A kiedy uciekinierzy z Iraku i Syrii szukają pomocy w Europie, która im kraj zniszczyła, to Polacy najwięcej się wydzierają, chociaż żaden przyzwoity Arab z Iraku do Polski nie wejdzie. Pokazałam niektóre internetowe wpisy znajomym Polakom, którzy pracowali na uniwersytecie w Bagdadzie jako profesorowie kontraktowi. Nie powtórzę, jak się wyrażają o Polakach, którzy kradną traktory z Niemiec i okradli muzeum w Faludży i udają europejską kulturę, a o kulturze Bliskiego Wschodu nie mają pojęcia i dlatego powtarzają żydowską propagandę. To samo, co opowiadają Polacy o Arabach, można wyczytać prawie w każdej izraelskiej gazecie. Widać żydowskie czytelnictwo jest w Polsce popularne. Bo jak żyd każe, to Polak wodę z Wisły sprzeda. Ukraińcom. Żydzi tez nie lubią Arabów. Dlatego uważam, że tą europejską kulturą nie należy się tak ekscytować.

Mieszkam w kraju (w Australii - przypis ZB), gdzie program emigracyjny przewiduje średnio 200 - 300 tysięcy imigrantów rocznie (z całego świata). Nie jest to żaden patologiczny altruizm, bo jest wiele programów emigracyjnych, które są korzystne dla kraju. Wizy biznesowe, zawodowe, humanitarne (w tym małżeńskie), łączenie rodzin, stypendia doktoranckie, wymiana naukowa, studenci i cala masa innych. W sumie około 400 różnych kategorii wiz. W Brazylii rasy są tak wymieszane, że już nikt nie wie, skąd pochodzi i nikogo to nie interesuje. Brazylijczyk jest Brazylijczykiem – obojętnie jak wygląda.

Jedynym prawdziwie rasistowskim państwem są Stany Zjednoczone, gdzie obywateli osiedlonych od 400 lat nazywa się Afroamerykanami. Jeśli to jest 'altruizm białego człowieka', to ja jestem Wiktor Hugo. Amerykanie – w tym szalenie popularny były szef Ku- Klux- Klanu – bardzo lubią opowiadać, jaka krzywda dzieje się białoskórym, którzy wytępili czerwonoskórych i trzymają resztki w rezerwatach. Amerykanie w ogóle uważają, że są wyjątkowym narodem, a więc są rasowo predysponowani. Podobnie uważają żydzi i Polacy. I Ukraińcy. Ci ostatni twierdzą nawet, że Adam i Ewa mówili po ukraińsku i że Jezus urodził się na Ukrainie.

W Etiopii było wiele różnych plemion. Jeszcze do czasu amerykańskiej zawieruchy w Etiopii mówiono ponad 200 językami. (w Rosji 273). Za Kadafiego były różne plemiona i teraz się wzięły za łby, bo Amerykanie i Europejczycy wprowadzili tam bajzel. To Amerykanie wynajdują coraz to nowe grupy, które o sobie w ogóle wcześniej nic nie wiedziały. I potworzyli Al-Kaidę, Boko Haram, Al-Nusrę i al-Shabad i bóg wie, co jeszcze. Do tego, żeby ludzi rozdrażnić, to pokazują pozowane zdjęcia ze ścinaniem głów. Tak stworzyli nieistniejący naród 'Kosowarów'.

USA, jak i Kanada, też przyjmują rocznie około pół miliona ludzi z CAŁEGO świata. Na ogół ludzie nie biorą pod uwagę, że bardzo dużo ludzi wyjeżdża z kraju, więc ta emigracja niekoniecznie załamuje ilość populacji. Z Polski, która nie jest przyjaznym krajem nawet dla Polaków, duo ludzi corocznie wyjeżdża i nie wraca, bo nie ma po co. Wielu emigrantów przyjeżdża do Polski tylko po to, żeby dostać kartę Unii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ukrainische migranten - fotos

Nielegalni imigranci ukraińscy w Polsce

Tymczasem nie przeszkadzają nam Ukraińcy, którzy chcą zagarnąć kawał Polski; nie przeszkadza nam, że rdzenni Polacy wyjeżdżają, gdzie się da; nie przeszkadzają nam okropnie kosztowne i puste muzea żydowskie ani żydowskie kahały nawet w zapadłych wsiach. Nie przeszkadza ogromna ilość pieniędzy, która idzie do Izraela albo nowojorskiego żydostwa za nie wiadomo co. I nie przeszkadza nam, że na trupach Polaków w Oświęcimiu żydzi zarabiają miliony dolarów rocznie, które z Polski wywożą. Nazywa się to Fundusz Oświęcimski i można sobie sprawdzić w internecie, jaki to wspaniały biznes.

Ale nas to nie interesuje, że żydowskie ogromne przedsiębiorstwa nie płacą podatków, a zyski odprowadzają z Polski. I nie interesuje nas, że nawet zarządzanie wodą w Polsce oddaliśmy w ręce żydowskie. I że żydzi, którzy opowiadają, że mieli dziadka na Ukrainie, dostają polskie paszporty już w Tel Awiwie! (około 2000 rocznie). To Polaków w ogóle nie martwi, bo to przecież ta sama kultura i z tego samego regionu. I szybko się asymilują... w Sejmie. Natomiast bardzo nas martwi, że jak przyjadą uchodźcy, to będziemy im płacić socjał. Natomiast dobrze byłoby sprawdzić, ile nas rocznie kosztują gminy żydowskie w Polsce i... wiecznie niekończące się wojny.

Bardzo łatwo jedna decyzja rządu może zburzyć harmonię społeczną. Nie ma 'jednojajowych' państw i genetycznego narodu. I nie ma genetycznej własności ziemi. To przecież bzdura. Żyjemy w XXI wieku. Po wszystkich możliwych kataklizmach, wojnach, małżeństwach, mieszanych dynastiach, szwedzkich potopach, awanturze napoleońskiej, przesuwaniu granic, rozbiorach itp. – jeszcze ktoś wierzy w genetycznie jednorodne społeczeństwo?

https://www.youtube.com/watch?v=g5o9DmUYCJA

Multi-kulti to jest żydowski neologizm i ma na celu sztuczne wymieszanie ras. Wszystkim zadeklarowanym Słowianom proponuję zrobić sobie badania genetyczne, bo są dostępne. Bo inaczej to jest pusty omłot słomy. Definicja narodu na ogół to ludność zamieszkująca wspólny teren i mająca wspólna historię. Ja nawet pojąć nie mogę, jak sobie niektórzy wyobrażają naród szwajcarski czy Południową Afrykę, Kanadę, Brazylię, Australię, Nową Zelandię, Indonezję, Syrię, Chiny, Indie... genetycznie.

Są tacy fantaści, którzy kochają zaprzeczać faktom. Polska choćby po trzech rozbiorach i odzyskaniu Ziem Zachodnich nie bardzo może poszczycić się czystością genetyczną. A jeśli może, to należy to naukowo udowodnić, a nie zgadywać. Ja po prostu nie rozumiem, jak można Ukraińca traktować jako czystego Słowianina, jak i wielu Polaków. Zresztą Słowianin to nie narodowość. Kto siedzi w temacie, ten wie, że badania genetyczne żydów w Tel Awiwie nigdy nie zostały opublikowane, bo nie było co publikować.

I mogę jeszcze dodać, że te miliony tureckich gastarbeiterów, sprowadzonych do roboty w Niemczech, nikomu kiedyś nie przeszkadzały (kulturowo?). Czasami odnoszę wrażenie, iż niektórym się wydaje, że jesteśmy pępkiem świata. Ale ile tych pępków świat potrzebuje? Co wiedzą niektórzy polscy 'myśliciele' o innych kontynentach, gdzie też rodzą się dzieci, które mają kochające matki. I te matki bardzo cierpią, gdy nie mają ich czym nakarmić. I bardzo cierpią, gdy na nich bomby spadają.

Właśnie podali w TV, że w Pakistanie amerykańskie drony zabiły ponad 160 dzieci. I jest awantura, bo te drony (nielegalne) są sterowane przez jakichś niekwalifikowanych 'kontraktorów', bo to wychodzi taniej niż zatrudnianie pilotów do sterowania dronami. Myślę, że będzie dużo takich, którzy znajda usprawiedliwienie dla ekonomicznych zasad w działaniach wojennych. Tyle, że Pakistan nie jest w stanie wojny z USA. Angielski parlament ma podobno rozpatrywać tę awanturę (nie o dzieci, a o niekwalifikowanych 'kontraktorów'), bo te drony były wysyłane z angielskich stacji.

Atakując uchodźców, osłaniamy morderców. - 90% dyskusji na temat emigracji jest o tym, że nam islam zagraża. A przecież biliśmy się pod Wiedniem... Biliśmy się i na Westerplatte, choć to 'ta sama kultura'.Dlatego już nie ma miejsca na dyskusje o nielegalnych dronach. O nielegalnych wojnach. O nielegalnych bombardowaniach w czasach pokoju. Pakistan jest sprzymierzeńcem USA, czego żaden polski sympatyk Obamy nie kojarzy.

My już nie mamy czasu ani serca na zwykłe, ludzkie odruchy humanitarne...
Spadające bomby nie przynoszą pokoju. A Polacy zapomnieli, ile nas zginęło w czasie drugiej wojny światowej... I jak polskie wojsko było witane przez muzułmanów w Iranie. Brak sprzężeń zwrotnych czy nam ktoś ukradł kompas moralności?

PS. - Każdy protest i anty-protest jest sterowany i opłacany przez mocodawców Sorosa. Podobnie jak obecne protesty za i przeciwko Murzynom w USA. A niejeden taki zadziorny piesek szczekał nie na to drzewo, na którym siedział kocur...  Bankster.

Napisała: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • @
  Żyd jest podstępny, ale ciężko go rozpoznać "na oko". No i w tym podstępie jego siła, wygrywa w banku czy na sali sądowej...
  Podstępem, do którego Polak nienawykły.

  Za to kolorowi... http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dantejskie-sceny-w-Calais-Francja-bezradna-wobec-chaosu,wid,18499614,wiadomosc.html
  Są choć łatwi w identyfikacji.

  Więc chyba jednych nie wpuszczać, a drugich deportować chcemy.

  Czy nie można wzorem Rosji odbierać paszporty tym, którzy mają paszport z gwiazdą dawida?

  A sprzedaż CZEGOKOLWIEK państwowego żydom, może powinna być karana jako zdrada stanu? Wymiar kary jak za komuny...
  A prywatnego, ostracyzmem sąsiedzkim?

  Bo jeśli naród, który Polacy ratowali przed "kominem" w trakcie II WŚ, wyciąga rękę do naszych kieszeni, to zasługuje chyba na to?

  "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom"...
 • @laurentp 03:00:39
  "Żyd jest podstępny, ale ciężko go rozpoznać "na oko". No i w tym podstępie jego siła, wygrywa w banku czy na sali sądowej...". -

  --- Dostrzegam to.
  W Rosji są żydzi, choć ich tam nie było przez kilka wieków.
  Jeśli chodzi o muzułmańskich uchodźców, to rzecz w tym, że oni nie chcą do Polski. I zresztą nie przybywają.
 • @zygmuntbialas 03:19:09
  "Jeśli chodzi o muzułmańskich uchodźców, to rzecz w tym, że oni nie chcą do Polski. I zresztą nie przybywają."

  To mamy pełną ZGODĘ. Oni nie chcą do nas, my nie chcemy ich. I trzymajmy się tego.

  Bo (nie)rząd Kopacz prawie zrobił inaczej...

  Nam "wystarczą" Ukraińcy... Jeśli jest / będzie ich MILION, to przepraszam, ale choć 10.000 (1%) nacjonalistów w stylu OUN się ZNAJDZIE. I będzie problem. Nie robią zamachów samobójczych, jak ciapaci (ekstremalnie trudne do zapobieżenia), ale na Polaków BĘDĄ napadać. Już się tak (ponoć) dzieje w okolicach Lublina.

  "Na oko" ich nie poznamy, ale już "na ucho" TAK.
 • @zygmuntbialas 03:19:09
  PS, pomysł z referendum Kukiz'15 uważam za świetny:
  - daje rządom LEGITYMIZACJĘ do powiedzenia w Brukseli / Berlinie "sorry, ale Naród tego nie chce, a w Konstytucji to do Narodu należy władza".
  Jeśli się uda przeprowadzić.
 • @zygmuntbialas 03:19:09
  Nie jest tak łatwo z żydami.
  Większość prywatyzacji, reprywatyzacji i innych przekrętów polega w Polsce na tym że żyd na stanowisku państwowym sprzedaje Polski majątek żydowi prywatnemu.
  W razie konfliktów sądowych żydowski sędzia przyznaje racje żydowskiemu grabieżcy lub gdy Polak oskarży żyda to żydowski sędzie uniewinni żyda lub przedawni jego sprawę.

  Najpierw trzeba się pozbyć mafii żydowskiej z władz Polski na wszystkich kluczowych szczeblach w tym z mediów.
  A nie jest łatwo wszyscy widzimy co robi sitwa żydowskich sędziów, oni uważają się za nadludzi, za nietykalnych , za godnych specjalnych przywilejów które sami sobie nadali rękoma żydowskiego namiestnika.

  Polska będzie żydowską kolonią dopóki nie pozbędzie się systemowo nadreprezentacji żydów w urzędach państwowych, w mediach, w bankowości, w służbach specjalnych....

  Jak dotychczas tylko Gomułka tego dokonał otwierając Polsce drogę to
  szybkiego rozwoju epoki Gierka.

  Eliminacja mafii żydowskiej oznacza eliminację post solidaruchów bo to oni są polskimi sługusami tej mafii (PO, PIS, SLD Kwaśniewskiego i sprzedajny PSL).

  Teraz żydzi na szybko po upadku PO stworzyli nowe struktury żydowskie takie jak KOD.

  A są jeszcze żydowskie organizacje pozarządowe udające różne fundacje, instytucje "zaufania" społecznego, instytuty "naukowe", hehehe "wolne "media...

  To wszystko trzeba do spodu wyskrobać z polskiej polityki.

  Przykładem może być Rosja która prawnie paraliżuje żydowską dywersję.
  Wystarczy tylko naśladować.
  Ale trzeba mieć siłę politycznej woli i siłę militarną inaczej mafia żydowska zacznie przy pomocy swoich najemników (islamiści, banderowcy) mordować Polaków na wielką skalę (jak w Libii, Iraku, Syrii..czy Jugosławii albo na Ukrainie wschodniej).
 • @Oscar 08:43:04
  Jednym z kluczowych elementów jest eliminacja "wielopaszportwoców".
  Albo ktoś jest Polakiem albo jest innej "narodowości"
  Dwa lub więcej obywatelstw budzą uzasadnione podejrzenia dla którego kraju taki człowiek jest w istocie lojalny.

  Ludzie powinni się deklarować jednoznacznie.
  A w Polsce pół Izraela ma paszporty Polskie , Amerykańskie, Niemieckie, Kanadyjskie... Podobnie z żydostwem Ukraińskim czy Amerykańskim.

  Oni wszyscy na skutek "żydowskiej" ordynacji wyborczej mogą głosować w wyborach w Polsce , w USA, na Ukrainie...w Niemczech, Francji...wszędzie tam gdzie mają paszporty.

  Żydom w w Izraelu Polskie paszporty wydaje się w oparciu od deklaracje słowną że ich dziadek żył na terenie Polski (czyli Polski, Litwy, Białorusi czy Ukrainy).

  To taki sam tryb jak paszporty dla uchodźców "Syryjskich" drukowane w Turcji czy pewnie też w Izraelu.
  Mafia żydowska opanowała przemysł paszportowy do perfekcji.
  Dzięki temu mogą przerzucać swoją agenturę, swoją V kolumnę, swoich najemników gdzie tylko chcą... i mieszać w dowolnych krajach.
 • Były komandos , oficer kontrwywiadu wojskowego w 1bsz w Dziwnowie /Polska/ kpt. Michał Jarzyński ostrzega Naród Polski
  i prezydenta Rosji Władymira Putina o zagrożeniu bronią biologiczną.

  PIS -dzielski rząd sieroty Jarka , idącego na smyczy CIA/Mossad w trosce o Nasze "zdrowie" /czytaj : śmierć / przy współudziale kamaryli sejmowej /od lewego do prawego , dodatkowo przy wsparciu ojca Rydzyka/ zaoferował Narodowi Polskiemu nową tzw. specustawę ze szkodą dla Naszego Narodu, a szczególnie chłopów /ludności wiejskiej.

  http://agrobiznes.money.pl/artykul/specustawa-o-asf-przyjeta,147,0,2151827.html

  Pod pretekstem grożącej Polsce epidemii afrykańskiego pomoru świń / w starożytnym Egipcie kapłani faraona straszyli lud zaćmieniem księżyca jako końcem świata, sami grzechów żadnych nie mieli/ niszczone będzie/jest polskie , podstawowe stado hodowlane, co spowoduje już całkowitą zależność Narodu Polskiego od kaprysów okupanta, który jak zechce to weźmie Nas głodem, bo mając taką ustawę i ją realizując sami siebie pozbawiamy wolności , suwerenności żywieniowej.

  Wzywam Naród Polski, w tym szczególnie ludność wiejską /chłopską do bojkotowania tej specustawy.

  Tytułem uzupełnienia :

  Sytuacja jest bardzo groźna

  Wirus ASF/afrykański pomór świń/ jest produktem spółki CIA/Mossad skonstruowanym w ich tajnych laboratoriach. Jest bronią biologiczną przeznaczoną do walki z przeciwnikiem , nota bene bronią zakazaną przez wszystkie międzynarodowe konwencje , lecz kto zapyta zwycięzców o racje / Hiroszima , Nagasaki, Tokio , Drezno, Berlin / .

  Z tą jednakże różnicą , iż obecnie nie będzie zwyciężonych. Będą tylko przegrani, czego , prący na siłę do wojny , tępogłowi neokonserwatyści zza oceanu nie wychwytują i nie ogarniają z uwagi na zawężone pole spostrzegania , brak krytycyzmu poznawczego , uleganie syndromowi zbiorowego myślenia /kupą mości panowie/, psychopatyczny /według psychologa Andrzeja Łobaczewskiego -ponerologiczny/ stosunek do otoczenia.

  Nie przypadkowo terenami zagrożonymi przez ASF są tereny wschodnie, bowiem miejsce to z militarnego punktu widzenia jest najdogodniejsze do przerzucenia tego wirusa na Rosję w celu jej zaatakowania bronią biologiczną .

  Tym samym Polska dla CIA/ Mossad stała się poligonem doświadczalnym i forpocztą do takiego podstępnego uderzenia w Rosję.

  W tej sytuacji mówienie o jakichkolwiek korzyściach dla polskich rolników , co robią niektórzy komentatorzy na internetowych forach jest fantasmagorią i banialuką.

  Łódź, dnia 11 września 2016 r. , Michał Jarzyński


  PS. Z uwagi na powagę sytuacji i rodzaj zagrożenia dla ludzkości , w tym Polski i Rosji opublikowano na rosyjskiej platformie KONT :


  https://cont.ws/post/369374

  gdzie toczy się bardzo żywa dyskusja na ten temat.
 • @laurentp 03:47:00
  "Nam "wystarczą" Ukraińcy...". -

  --- Przybyło ich sporo, może i milion.
  Ubywają Polacy.
  Jakie będą konsekwencje? - Ciężko mówić.
 • @Oscar 08:43:04
  "Nie jest tak łatwo z żydami". -

  --- Tak, o tym wiem. Jest tak, jak Pan pisze.
  I trudno mi widzieć jakieś pozytywne rozwiązania.
 • @laurentp 03:00:39
  //Czy nie można wzorem Rosji odbierać paszporty tym, którzy mają paszport z gwiazdą dawida?//

  Nie można.Już choćby z tego powodu że na izraelskich paszportach jest symbol menory a nie gwiazdy dawida.
 • @Oscar 08:54:53
  "Mafia żydowska opanowała przemysł paszportowy do perfekcji". -

  --- Nie tylko 'przemysł paszportowy', także władzę wykonawczą, sądownictwo, media,...
  I widać, że to opanowywanie nie trwa kilkadziesiąt lat, lecz wieki.
 • @detektywmjarzynski 11:10:07
  "Wirus ASF/afrykański pomór świń/ jest produktem spółki CIA/Mossad skonstruowanym w ich tajnych laboratoriach. Jest bronią biologiczną przeznaczoną do walki z przeciwnikiem,...". -

  --- Nie znam się zanadto na tych sprawach, ale Pan wie tu więcej.
  I jest w tej sprawie coś niepokojącego.
  Kilka tygodni temu sygnalizował mi sprawę bloger, którego nie znam. Więc o zagrożeniu wiedzą fachowcy. I zdaje się tylko fachowcy.
 • @zygmuntbialas 11:52:36
  w temacie..

  mam znajomego weterynarza, ale nie takiego co to kotka i psa zoperuje będąc internistą, chirurgiem, dentystą, lekarzem wszechstronnym.. nie,nie..
  on po ojcu przejął biznes, czyli przybija pieczątki za grube pieniądze wielkim chlewniom.. on wyleczyć nikogo nie potrafiłby.. pobiera próbkę, jak pod mikroskopem nic nie zobaczy to pieczątkę przybija.. prewencyjne faszerowanie trzody antybiotykami to norma..

  nie wiem czy to Polak czy Żyd.. ale wiem, że z PSL powiązany..
 • @laurentp 03:43:54
  w znajomej firmie transportowej pracuje już 150 kierowców z Ukrainy..
  chwalą się, że uprawnienia kupili za 400$. Prosto jeździć potrafią, ale już pod rampę załadunkową tyłem podjechać jest problem.. firma weryfikuje ich tylko na podstawie dokumentów (kupionych) i jednej trasy próbnej z zaufanym pracownikiem jako kontrolerem. Zarabiają tyle samo co Polacy, ale większość Polaków poszło pracować za Odrą.. z Poznania blisko..

  Jak jeszcze nie dawno widziałem samych mężczyzn, to teraz sprowadzają kobiety. Do tego okazało się, że 500+ też ich dotyczy..

  Tydzień temu wychodząc przez bramkę przy kasie na basenie jedna Ukrainka stała za bramką, tarasując przejście, że nie można było wyjść. (ona i dwóch ukrów kłóciło się z kasjerką, że chcą kartę która kosztuje 100zł za 50zł), moja żona grzecznie zwróciła jej uwagę prosząc o zejście z drogi, na to została obrzucona jakimiś ukraińskimi wyzwiskami.. ukra czuła się jak u siebie i do tego, że ma władzę.. niestety byłem zmuszony do reakcji, a że nie jestem tak grzeczny i ułożony jak moja małżonka, pchnąłem kołowrót bramki składający się z trzech trzpieni tak, że jeden z nich pyskatej ukraińce złamałby nogę gdyby stała nadal w miejscu.. jej towarzysze bali się na mnie spojrzeć nawet ku jej wielkiemu zdziwieniu..
  morał z tego taki, że oni rozumieją tylko brutalną siłę.. muszą zrozumieć, że Polacy to nie Duduś Kornhauser dający 1mld Euro na wieczne nieoddanie, czy inny Kalkstein przemawiający na Majdanie na tle flag UPA..

  Tu jest Polska!!!
 • z całym szacunkiem dla Pani Tiamat
  poznałem ostatnio Kurda wyznawcę Islamu, właściciela knajpy z kebabem.
  Mieszka w Polsce 5lat, nauczył się języka i robi najlepsze kebaby jakie jadłem (dużo dobrego mięsa bez surówek, widelec nie potrzebny, a cena to 10zł) niestety, ale to jest wyjątek.. takie wyjątki lubię, szanuję i toleruję, ale chcę aby Polska została biała.. uchodźcy? tracą status uchodźcy w pierwszym kraju nie objętym wojną. Bądźmy szczerzy, większość z nich to najeźdźcy.. Chyba, że mowa o korytarzu powietrznym zorganizowanym przez Caritas,a może o fałszowaniu danych przez Niemców, gdzie wpisują w dokumenty, że swołocz przyszła z Ukrainy do Polski i potem do Niemiec, a że na Ukrainie jest wojna, to mają wrócić do Polski.. aha.. mamy jeszcze umowę Dubli 3, podanie Węgier do sądu przez Austrię i chęć podania do sądu Polski przez Grecję..

  Nie łudźmy się, premier Szczygło powiedziała, że jesteśmy przeciw, ale wcześniejsze porozumienia musimy realizować..

  Oni tu nie chcą zostać, ale za ich nie utrzymanie w granicach Polski będą drakońskie kary, więc 500+ to dla nich zachęta.. a będą mieli lepiej od uczciwie pracujących Polaków :(

  Z wpisu zrozumiałem, że Pani Tiamat jest za multikulti bo m.in w Kanadzie tak jest.. W Kanadzie byłem i nie jest to biały kraj, nawet policjanci noszą turbany w niebiesko czerwonych barwach.. Wypowiada się o Australii, nie byłem, ale z tego co wiem to właśnie Australia ma najbardziej restrykcyjne prawo antyemigracyjne.. kolega lecący na ślub siostry został cofnięty na lotnisku w Sydney, łodzie z nielegalnymi emigrantami zostawały wielokrotnie zatopione przez straż przybrzeżną.. nie to co w Jewropie, gdzie pontony 20mil morskich od Libii były transportowane do Grecji/Włoch..

  Szacunku do Pani Tiamat nie straciłem, ale tak po ludzku wk..ła mnie :(
  Czy to starość, czy daleka perspektywa? nie wiem.. o zadaniowość nie śmiem podejrzewać.. ale notka zawierająca 99% prawdy oraz 1% trucizny śmierdzi mi.. nie wiem czym.. ale śmierdzi :((((
 • Dałem 5*
  Jeżeli władze ukraińskie, zamiast wypełniania umowy mińskiej będą kontynuować agresywną retorykę przeciw Rosji, przeprowadzać represje i dyskryminować ludność rosyjską, rosyjskie władze będą zmuszone rozbić dawną Republikę Radziecką.
  Słowa te wypowiedział na konferencji prasowej w Moskwie politolog Aleksiej Czesnakow, kierownik Centrum Badań Politycznych.
  „Jeśli Europa nie zwiększy presji na Kijów, będzie to oznaczać potencjalne wznowienie działań wojennych. Dla Rosji, naszym podstawowym problemem jest realizacja umów, które zostały podpisane w Mińsku w dniu 12 lutego 2015. To zapewni, że Donbas będzie posiadać status autonomiczny. „, powiedział.
  „Jako ekspert, widzę, co się dzieje w samej Ukrainie. Jeśli Ukraina będzie nadal kontynuowała agresywną retorykę w stosunku do Federacji Rosyjskiej, przedstawiania Rosji jako wroga, jeśli ukraiński rząd wprowadzi przepisy, które zaostrzą stanowisko wobec Rosjan, wtedy oczywiście dla Rosji to jest najbardziej prawdopodobne, nie będzie innego wyjścia, niż domagać się w rzeczywistości, za pomocą dowolnych środków, rozpadu Ukrainy i jej transformacji z państwa federalnego, w związek państw lub nawet kilka niezależnych państw.
  Jeśli masz na swojej granicy państwo, w którym władze organizują swoje społeczeństwo z użyciem bardzo agresywnej retoryki wobec sąsiada, a w tym państwie żyje 40-42 milionów ludzi, to nie może siedzieć bezczynnie. „Stwierdził Czesnakow.
  Zwrócił uwagę na pojawienie się artykułów w prasie ukraińskiej napisanych przez doradcę prezydenta Ukrainy, Władimira Gorbulina, gdzie „opisuje ideologię przyszłej wojny między Ukrainą a Rosją”.
  „To nie jest pierwszy artykuł, ani trzeci artykuł pana Gorbulina. Jeśli porusza taką tematykę to jest to oświadczenie, że Ukraina przygotowuje się do wojny z Rosją. Nie możemy siedzieć i czekać, aż zaistnieje jakiś standardowy Anschluss. Anschlussu wobec Donbasu nie będzie, nie liczcie na to. ” ostrzegł Czesnakow.

  http://www.fort-russ.com/2016/09/expert-moscows-ultimatum-will-ukraine.html
 • @wk..ny 13:05:39
  Po raz pierwszy nie rozumiem p.Tiamat. Nie rozumiem jej niecheci, nawet pogardy dla Polaköw. Z aktualnych badan DNA na terenie Europy wynika, ze najwyzszy procent haplogrupy slowianskiej znajduje sie wlasnie w Polsce.
  Polacy sa narodem starozytnym i jako tacy maja prawo do wlasnych opinii.
 • @zygmuntbialas 11:52:36
  Panie Zygmundzie pod Siemiatyczami w podlaskim znaleziono dzika z tą afrykanską frańcą ale zamrożoną,no kosmici.
 • @wk..ny 14:17:49
  "Bądźmy szczerzy, większość z nich to najeźdźcy". -
  --- Jak można z uciekinierów robić najeźdźców?!

  "Z wpisu zrozumiałem, że Pani Tiamat jest za multikulti". -
  --- Pani Tiamat napisała: "Multi-kulti to jest żydowski neologizm i ma na celu sztuczne wymieszanie ras".
 • @Rzeczpospolita 19:24:43
  Witam :)

  Słowa politologa Aleksieja Czesnakowa o Ukrainie. -
  --- U mnie na blog.pl jest ten wpis Juliusa.
  Najbliższa notka będzie o Jemenie i Saudach, jednakże włączę wypowiedź Czesnakowa.

  Pozdrawiam.
 • @morgan 19:43:03
  "Po raz pierwszy nie rozumiem p.Tiamat". -

  --- No to nie jest bardzo źle.
  Ja od pierwszego jej wpisu, który zauważyłem na jej blogu, rozumiałem ją i jej myśli były mi bardzo bliskie. Stąd też nasza niepisana współpraca.
 • @wski 20:21:05
  "... pod Siemiatyczami w podlaskim znaleziono dzika z tą afrykanską frańcą".

  --- Wskazuje to rzeczywiście na kosmitów :)
 • @wk..ny 14:17:49
  W Federacji Rosyjskiej, z samej swej istoty wielonarodowym państwie, udało się coś, co ponosi klęskę w Europie Zachodniej - multikulturalizm. To zjawisko jest tu czymś naturalnym i niepodlegającym dyskusji.

  Obecnej w Polsce propagandzie i zniekształcaniu obrazu życia w Czeczenii, gdzie rzekomo Putin okupuje ten kraj za pomocą… Czeczeńców, przeczy trochę niedawna wypowiedź ministra Błaszczaka, gdy polska Straż Graniczna odmówiła grupie Czeczeńców wjazdu do naszego kraju. Powiedział on, że nie są to uchodźcy, ponieważ w Czeczenii nie ma wojny i panuje tam pokój. Sami sobie przeczą, gdy wymaga tego ich interes, ale to wcale nie dziwi. Gdy wyjeżdżałem w sierpniu do Czeczenii, jechałem tam z lekkim niepokojem. Śledząc polskie media, powinienem się przecież spodziewać, że na miejscu zobaczę zrujnowany kraj i walczących z „rosyjską okupacją" ludzi.

  Czeczenia przeżyła dwie wojny. Pierwszą w latach 1994-1996 i drugą w 1999 roku, która też trwała kilka lat, i w której to część zradykalizowanych religijnie w duchu obcego w tym kraju wahabizmu Czeczeńców postanowiła zaprowadzić na Kaukazie szariat.

  Porównując to do tego, co dziś robi Państwo Islamskie w Syrii i Iraku, można powiedzieć, że chcieli zaprowadzić u siebie kalifat, gdy nie było to jeszcze modne. Kilkuletnia mniej lub bardziej otwarta wojna doprowadziła do ogromnych zniszczeń. Po wojnie stolica Czeczenii Grozny wyglądała jak Warszawa po Powstaniu Warszawskim. Tylko w mniejszej skali. Zginęły dziesiątki, jeśli nie setki, tysięcy ludzi, a wielu zdecydowało się na emigrację. Wyemigrowała też z Czeczenii przynajmniej połowa żyjącej tam rosyjskiej mniejszości etnicznej. Dziś stolica Czeczenii wygląda tak, jakby nigdy tam żadnej wojny nie było. JAK FENIKS Z POPIOŁÓW Cała stolica Czeczenii wygląda dziś jak nowa. Odbudowano ją praktycznie od podstaw.

  Przez centrum miasta biegną szerokie arterie z charakterystycznymi dla całej Rosji spacerowymi pasami zieleni oddzielającymi przeciwne sobie pasy ruchu. Odbudowano infrastrukturę miasta, budynki publiczne i osiedla mieszkaniowe, które dziś tętnią życiem. Wiele jest jeszcze do zrobienia i widać to po sylwetkach dźwigów na horyzoncie miasta, które z mozołem budują nowy Grozny, a co przekłada się zresztą na dosyć niski poziom bezrobocia. Przynajmniej w samym Groznym.

  W centrum powstało prestiżowe „Grozny City" z sześcioma ponadtrzydziestopiętrowymi wieżowcami, a wśród nich pięciogwiazdkowym hotelem „Grozny". Uregulowano w końcu lubiącą wylewać i podtapiać miasto rzekę Sunżę, która przepływa przez centrum miasta obok „city". Po drugiej jej stronie powstał największy w Europie meczet, z którego co godzinę niczym syrena odzywa się głos muezzina wzywającego mieszkańców na modlitwę.

  Wybudowano nowe lotnisko, które niedawno otrzymało status międzynarodowego. Ministerstwo Gospodarki tej rosyjskiej republiki utrzymuje ożywione kontakty z bogatymi muzułmańskimi krajami. Duże inwestycje w Czeczenii prowadzą m.in. Emiraty Arabskie.

  Na skraju miasta powstał okazały motodrom i w tej chwili odbywają się na nim międzynarodowe wyścigi samochodowe. Nie tylko odbudowano miasto w rekordowym tempie, ale nawet trudno już dziś znaleźć jakiekolwiek ślady wojny, zniszczone domy czy leje po bombach. Do kraju powracają Czeczeni nie tylko z sąsiednich republik, do których uciekali przed wojenną zawieruchą, ale i z Europy, do której emigrowali. Z tego powodu często można spotkać ludzi, którzy ten czas spędzili w Polsce i mówią jako tako w naszym języku. Wielki potencjał tkwi też w kaukaskich krajobrazach. Na razie brak tam jakiejkolwiek turystycznej infrastruktury, ale i to ma być zagospodarowane. Piękne kaukaskie góry to jedyne miejsce, w którym niedaleko granicy z Gruzją można przez chwilę poczuć, że jeszcze niedawno coś tu się złego działo. Świadczył o tym posterunek w górach, przy którym należało zwolnić, a za szybą autokaru zauważyliśmy przyglądających się nam wnikliwie uzbrojonych w kałasznikowy żołnierzy. CZECZEŃSKA TRADYCJA I PATRIOTYZM Czeczenia to kraj, w którym tradycyjne wartości mają nadal ogromne znaczenie. Przeciętny Czeczen to człowiek religijny, wyznawca islamu, kultywujący rodzinne tradycyjne wartości, mające swoje źródła jeszcze w klanowej organizacji społeczeństwa. Dla nas, Polaków, ale także i dla Rosjan z serca Federacji Rosyjskiej, Czeczeni i ich zwyczaje mogą wydawać się dziwni. Konstytucja republiki daje im jednak dużą swobodę w organizacji wewnętrznego życia. Panujący tu powszechnie islam jest teoretycznie oddzielony od państwa, ale ma na niego niewątpliwie wpływ. Nie zauważyłem jednak, by był on znacznie większy niż wpływ Kościoła Katolickiego na państwo w Polsce. Kobiety na ulicach chodzą ubrane w długie suknie. Na głowach mają hidżaby. Nie przeszkadza im to wyglądać pięknie, bo do długich sukien zakładają długie szpile, a na twarzach mają gustowne makijaże.

  Kiedy tam przyjechaliśmy, nasi gospodarze poinformowali nas o kilku panujących tu zasadach, których przekroczenie nie zapewni nam społecznej akceptacji.

  Mimo upałów dochodzących do 36 stopni nie jest tu mile widziane, gdy mężczyzna nosi koszulkę na ramiączkach czy tym bardziej krótkie spodenki, co jest jeszcze gorsze, niżby kobieta założyła sukienkę do kolan. Jak powiedział mi jeden Czeczen — równie dobrze może pan chodzić bez majtek. Nie można też w żadnym razie dotknąć kobiety. Nawet podać ręki na przywitanie. Nie sprawdzałem tego i nie wiem, czy skończyłoby się to spontanicznym kindżałem w moich plecach, czy też musiałbym poślubić kobietę, której dłoń uścisnąłem. W ogóle, wbrew naszym wyobrażeniom o rzekomym ucisku kobiet w islamie (a przynajmniej tutejszym, bo on jest jeszcze bardziej różnorodny w swych prawach i obyczajach niż chrześcijaństwo), to mężczyźni mają tu trochę gorzej. Dowodem na to jest choćby plemienny zwyczaj, który, zgodnie z zasadami „oko za oko, ząb za ząb", za zabicie mężczyzny w twojej rodzinie każe zabić też jednego mężczyznę w rodzinie sprawcy.

  Sprawa „honorowej" zemsty przedstawia się zupełnie inaczej, gdy ofiarą zabójstwa padnie kobieta. W żadnym razie nie wolno w odwecie zabić kobiety w rodzinie sprawcy zabójstwa, ale zamiast tego należy zabić mężczyzn, i to dwóch, by wyrównać śmierć jednej kobiety. Żeby pójść tu na zwykły spacer z dziewczyną, trzeba najpierw poważnie porozmawiać z jej rodzicami.

  Związki rodzinne są tu tak silne, że dwa lata temu zlikwidowano ostatni w Groznym dom dziecka. Nie był już nikomu potrzebny. Jak wiadomo, jedną z najstraszliwszych ofiar wojen są dzieci. Jej ponurym skutkiem są tysiące sierot. Te czasowo przebywały w stworzonych na ten moment domach dziecka. Jednak czeczeńska tradycja i etyczne nakazy, które są tu powszechnie przestrzegane, nakazuje rodzinie zająć się każdym dzieckiem. Najpierw ten obowiązek dotyczy rodziny matki dziecka, zależnie od stopnia pokrewieństwa, a w wypadku gdy nikt z jej rodziny już nie żyje, obowiązek przechodzi na rodzinę ojca. Nie ma ku temu żadnych prawnych nakazów, bo nie obowiązuje tu przecież szariat, ale prawo Federacji Rosyjskiej, a mimo to żadne dziecko nie musi swego dzieciństwa spędzać w sierocińcu. Sam z nieukrywaną zazdrością patrzyłem na więzi społeczne, jakie tu jeszcze istnieją. Ciekawa jest również kuchnia czeczeńska. Pełna warzyw i mięsa, i ogólnie bardzo smaczna. Obiad potrafi się składać z czterech, a nawet pięciu dań. Po charakterystycznej dla całej Rosji podawanej na wstępie sałatce, następnie zupie, podają danie np. z wołowiny. Następnie, gdy przynoszą chałwę, jesteśmy przekonani, że to już deser, a z nim koniec uczty. Jednak jesteśmy w błędzie, przyzwyczajeni do własnych żywieniowych zwyczajów, gdyż po zjedzeniu chałwy na stole pojawiają się… baranie szaszłyki.

  Mieszkaniec Czeczenii to także patriota lokalny, mocno przywiązany do swej ziemi, tradycji, rodziny i języka, który jest wpisany przez ONZ na listę języków ginących. W języku tym mówią tylko Czeczeńcy, a jest ich mniej niż mieszkańców samej tylko Warszawy.

  Już kiedy wysiadamy z samolotu na lotnisku, uderza nas panujący tu kult jednostki, charakterystyczny dla mentalności tego narodu. Na gmachu terminalu widnieją dwa ogromne napisy, cytaty z Achmeta i Ramzana Kadyrowa. Miasto zaś jest pełne ich wizerunków. Na bilbordach, na ścianach budynków, na plakatach. Wizerunek obecnego prezydenta Ramzana można spotkać nawet na maskach samochodów, które spontanicznie, zapewne w patriotycznym uniesieniu, tak sobie „upiększają" mieszkańcy Groznego. W wielu miejscach pojawia się także wizerunek prezydenta Rosji Władimira Putina. Są to często jego zdjęcia nawet sprzed 20 lat. I widząc je, aż się na usta cisnęła pieśń — A Putin, takoj małodoj…. Główna ulica miasta nosi nazwę Prospekt Putina, a w połowie swej długości przechodzi w ulicę Achmeta Kadyrowa.

  Niedaleko centrum mieści się okazałe muzeum, w którym zgromadzono pamiątki po zabitym w zamachu bombowym pierwszym prezydencie Republiki Czeczeńskiej. W szklanych gablotach znajdziemy tam jego buty, krawat czy laptop. Ludzi z naszej kultury może to szokować czy też wydawać się groteskowe. Ale Czeczeni żyją sobie według własnych zasad i tradycji.

  Poza tym, czy na pewno jest to szokujące dla obywatela kraju, który za życia papieża nazywał jego imieniem ulice swych miast i stawiał mu setki, jeśli nie tysiące, pomników, a w Krakowie, w domu, w którym przebywał podczas wizyty w kraju, wystawiano jego kapcie, do których szły pielgrzymki?

  W 1990 roku byłem w Jugosławii, to był ostatni rok przed jej rozpadem. U zwykłych ludzi w domu zauważyłem na honorowym miejscu portret Miloszewicza. Spontanicznie powieszony, bo przecież nikt im tego w domach nie wieszał. Kiedy zapytałem, po co go sobie powiesili, odpowiedzieli — bo rządzi Jugosławią i musi wisieć! (nomen omen?). Później zauważyłem na mieście specjalny sklep, w którym sprzedawano wyłącznie portrety Miloszewicza i Tito. Duże, małe, w złotych ramach, w ramach drewnianych, rzeźbionych itd. Mnie to trochę szokowało, ale i w niczym nie przeszkadzało. Ludzie mają prawo żyć jak chcą i nikt nie ma prawa narzucać im obcych im zachowań, obyczajów, tradycji, kultury.

  Czeczeniec jest nie tylko patriotą lokalnym. Czuje się częścią Federacji Rosyjskiej i daje temu wyraz, przystrajając swój dom flagą Rosji, która powiewa obok flagi Czeczenii; noszonymi t-shirtami z symbolami Rosji, czy też niezwykle licznym udziałem we wszelkich świętach państwowych. To na ulicach Groznego w „Dniu Flagi" Rosji pojawia się największa flaga w całej Federacji, niesiona przez tysiące ludzi. Tu też w wyborach najwięcej, bo blisko 90% głosów otrzymuje „Jedyna Rosja", zaplecze partyjne Putina. JAK SIĘ DZIŚ ŻYJE W CZECZENII? Trudno na to pytanie odpowiedzieć po pięciu dniach pobytu w Czeczenii. To za mało. Na pewno spokojnie. Pokój po dwóch wojnach, mam nadzieję, że trwały, jest czymś, co umęczeni wojnami Czeczeńcy niewątpliwie cenią. Chwalą swego prezydenta. Gdy robiliśmy zakupy w sklepie spożywczym, ekspedientka zapytała mnie, skąd jestem i co robię w Czeczenii. Odpowiedziałem, że jestem dziennikarzem i przyjechałem tu skonfrontować obraz Czeczenii, jaki przedstawia się w Polsce i na Zachodzie, z rzeczywistością. — Tylko piszcie prawdę, że mamy tu dobrego prezydenta — grzecznie poprosiła. Na ulicach nie widziałem żebrzących ludzi, na dworcach nie było bezdomnych. Raz tylko podczas obiadu w restauracji podeszły do naszego stolika dwie małe dziewczynki z pytaniem, czy możemy im dać jakieś pieniądze.

  W Federacji Rosyjskiej, z samej swej istoty wielonarodowym państwie, udało się coś, co ponosi klęskę w Europie Zachodniej — multikulturalizm. Multikulturalizm jest tu czymś naturalnym i niepodlegającym dyskusji.

  Bez kosztownych i nieskutecznych programów integracji różne kultury, wyznania i tradycje funkcjonują tu obok siebie w zgodzie i wzajemnym szacunku. Na Zachodzie podejmuje się próby nieudanej asymilacji różnych kultur na siłę. To przy rozmiarach emigracji nie może się udać, gdy na obcym kulturowo gruncie zjawiają się w grupie tysiące ludzi, automatycznie się izolują i są też izolowani w podmiejskich gettach, a multi-kulti pozostaje tylko pustym frazesem liberalnych rządów. Obrazem klęski tej polityki są zdjęcia francuskiej policji patrolującej francuskie plaże i zmuszającej przebywające tam kobiety do zdjęcia hidżabów i rozebrania się lub opuszczenia plaży. W Rosji nikomu takie prawo nie przyszłoby nawet do głowy. Tam po prostu coś wypada lub nie, a ludzie wzajemnie szanują swą odrębność. We Francji widziałem te „integracje", gdy wczesnym rankiem w Paryżu wyszedłem na ulicę. Ludzi na ulicy było jeszcze mało, ale były już na niej ekipy sprzątające i dosłownie wszyscy ich pracownicy mieli czarny kolor skóry. Tak ich zintegrowano w zakładach oczyszczania miasta!

  Trzeba tu jeszcze wiele zrobić. Odbudować przemysł, który w czasach ZSRR dosyć prężnie tu funkcjonował, a częściowo został zniszczony w trakcie działań wojennych. Częściowo zaś upadł w czasach „Wielkiej Smuty" za rządów Jelcyna, gdy podobnie jak u nas po upadku systemu realnego socjalizmu wiele zakładów celowo doprowadzano do upadku.

  Czeczenia posiada też złoża ropy naftowej. Gdy ta nie będzie kontrolowana przez zachodnie koncerny, przy odpowiednich nakładach państwa na jej wydobycie, może znacznie przyczynić się do rozwoju tej republiki, a dochody z jej wydobycia będą służyć mieszkańcom. Władza stawia na wielowymiarowy postęp. Na wspomnianym ogromnym napisie na budynku terminalu lotniska w Groznym cytat z Kadyrowa brzmi: „Prawdziwym świadectwem patriotyzmu jest postęp". I tego, oraz wynikającego z niego dobrobytu, tej umęczonej wojnami republice możemy życzyć — by mieszkańcy tego pięknego kraju nie musieli już więcej opuszczać swej ojczyzny. Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160907/3828878/Jaroslaw-Augustyniak-Czeczenia-Grozny-Postep.html

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/382/95/3829521.jpg

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/382/95/3829516.jpg
 • @wk..ny 14:17:49
  To jest duze nieporozumienie. Ja nie zachecam ani do uchodzctwa ani do emigracji.
  Ja po prostu, po raz nie wiadomo ktory, probuje tlumaczyc, ze ludzie, ktorym spalono dom, zabito rodzine nie sa winni globalnego przestepstwa jakim jest przymusowe wyrzucanie ludzi z kraju tylko dlatego, ze oligarchia potrzebuje nowe tereny pod odwierty a wlasciciele prywatnych wiezien szukaja wiezniow, zeby zarabiac pieniadze. Straszne pieniadze. A poniewaz uchodzcy sa bezbronni i pozbawieni wszelkich praw, wiec latwo ich wsadzic do wiezienia bo nikt sie za nimi nie ujmie a spoleczenstwa sa psychicznie nastawione do ludzi, ktorzy cierpia..
  Wedlug ostatnich danych na naszej planecie jest okolo 60 milionow uchodzcow. A tylko setki handlarzy ludzmi i zaledwie kilku "architektow" ludzkich tragedii.

  Akurat jest rocznica zburzenia wiezowcow w Nowym Jorku w 9/11- 2001.
  Wczoraj i dzis mozna na okraglo sluchac i czytac wszystkich informacji dostepnych na temat zburzenia wiezowcow.
  Tylko glupek bez szkoly podstawowej uwierzy, ze dwoma samolotami mozna zamienic w proch i pyl trzy potezne wiezowce; i do tego chyba do szkoly nie chodzili ci, ktorzy wierza, ze od benzyny lotniczej moze zapalic sie zelbeton i ze samolot, ktory zderzyl sie ze sciana zelbetonu wchodzi w zelbeton jak w maslo i nawet mu skrzydla nie odlecialy.
  W Rosji rosna takie brzozy, ze wystarczy jedna galazka, zeby rozwalila caly samolot i zmiotla z powierzchni ziemi okolo 100 pasazerow. .

  Ale tez i prawda jest, ze 9/11 potrafil tak zszokowac niedouczone rzesze gawiedzi, ze udalo sie zwalic wine na jakichs Arabow, ktorzy nawet nie byli przeszkolenie jako piloci..

  I to tragedia 9/11 pozwolila wlasciwie na bezkarny marsz na Bliski Wschod przy poparciu opinii swiatowej, ze nalezy wszystkich Arabow wymordowac.
  Naturalnie, ze razem z napadem na Afganistan poszedl ruch biznesowy: narkotyki z pol makowych i mineraly warte tryliony dolarow:

  Trillion dollar mineral find in war torn Afghanistan

  http://www.smh.com.au/world/trillion-dollar--mineral-find-in-war-torn-afghanistan-20100614-yalz

  I najwieksze na swiecie prywatne wiezienie Baghram.
  Nikt sie nie zgorszyl jak napadlismy na Irak i Libie - bo to te brzydkie Araby. (Nawet jak w Afganistanie nie ma Arabow to zradykalizowli Amerykanie grupy przestepcze i powiedzieli im: teraz jestescie talibany, AL-Kaida, AL Nusra, Daesz, ISIS ISIL itp.

  Dlaczego nie krytykujemy tych, ktorzy zrzucaja bomby na szkoly, szpitale, osiedla mieszkaniowe i wypedzaja ludzi z ich wlasnych domow.

  Zaden zachodni kraj nie jest przygotowany na obecna sytuacje.
  A mial duzo czasu zeby sie przygotowac.

  Ja dlatego rozumiem Angele Merkel, ktorej z innych powodow nie lubie.
  Niemcy probowaly potraktowac uchodzcow zgodnie z prawem jakie sie uchodzcom nalezy.
  Prosze nie zapominac, ze Polacy korzystaja z prawa uchodzczego juz prawie od 200 lat!!

  Dlaczego nie nakladamy sankcji na ludzi, ktorzy bombarduja Bliski Wschod??? Yemen? Nigerie? Sudan?? Afganistan?
  Problem uchodzcow mozna zalatwic w jeden dzien.
  Powtarzam: jeden dzien
  Wystarczy wycofac wojska z Bliskiego Wschodu, bo wojna na Bliskim Wschodzie nie lezy ani w interesie USA, ani Francji, Anglii, ani Anglii ani Polski.
  Jest w interesie Izraela, ktory chce sobie zapewnic sobie granice od SYnaju do Eufratu i NIGDZIE tego nie ukrywa.
  Dlaczego za bestialskie wrecz awantury odpowiadaja ofiary tych awntur? Bezbronne kobiety i dzieci.

  I dlaczego ja zbieram lanie za probe obrony ofiar???
  Co ja komu zlego zrobilam? ze sie mnie posadza wrecz o agitacje emigracyjna?
  A ja tylko probuje sie podzielic tym co wiem na temat, ktorym zajmuje sie od wielu lat.
  I , ze probuje przypomniec, ze po uszy Polska siedzi w wojenkach, ktore Polsce przynosza katastrofe ekonomiczna a Europie kleske , a handlarzom ludzi miliardowe zyski, do czego wielcy tego swiata sie przyznaja.
  A my idziemy w zaparte. Wystarczy, ze nam hucpa wmowila, ze sa legalne i nielegalne ofiary wojny. Nawet nie ofiary: emigranci. Nie ma w ogole takiego pojecia jak "nielegalny emigrant", bo slowo "emigrant" to juz jest legalny status pobytowy!! Dlatego Amerykanie wymyslili: non-documented arrival; przybysz bez dokumentow, co jest tez niescisle ale juz blizsze prawdy.

  Australia, tak jak inne kraje narobila sobie miedzynarodowego bigosu traktujac uchodzcow paskudnie. Ale wreszcie, po latach udalo sie przepedzic PRYWATNYCH wlascicieli obozow uchodzczych z wyspy Manus. Wiadomo, jakiej narodowosci sa wlascieciele obozow i handlarze ludzmi.
  Ale do nich NIKT nie ma pretensji, ze produkuja uchodzcow bo to najlepszy biznes na swiecie. Nie wymaga hodowli, wieloletnich przygotowan, produkcji... nawet podatkow sie nie placi za produkowanie uchodzcow..
  Roznica miedzy Europa a Australia a nawet i Kanada jest taka, ze w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii sie o tym pisze i dyskutuje i dyskusja trwa od kilku lat. Nasi publicysci o tym trabia od dawna. Prawnicy pracuja pro bono dla uchodzcow.
  Powtarzam za Pilgerem, Finkelsteinem, sedzia Burnside i tysiacami prawnikow a takze grupami humanitarnymi, ktore odwiedzily te bestialskie obozy (ja tez!!!), ktore pisza listy i dobijaja sie do przedstawicieli rzadu i Narodow Zjednoczonych o poparcie dla ofiar i sciganie przestepcow.

  Po latach i ja jestem juz zmeczona walka z antyludzka propaganda, ktora jest silniejsza od wszelkich odruchow humanitarnych.

  A niewiedza niszczy ludziom "podroby": serca i umysly.
  Przeciez jest to naturalny odruch, ze jak dziecko placze, to trzeba sprawdzic co jest przyczyna.
  Jak przyplywaja lodki i z pol golymi, umierajacymi nieuzbrojonymi uciekinierami od pozogi wojennej, to nie wrzucajmy tych ludzi do wiezienia. W wiezieniu powinni siedziec ci, ktorzy z roku na rok produkuja fale uchodzcze.
  I jeszcze dodam: byloby to duzo taniej ukarac hyclow, ktorzy lapia ludzi za pieniadze niz stanac oko w oko z kolejna ludzka tragedia i kolejna lodka Za jedna tylko lodke z uchodzcami wlasciciel zarabia milion dolarow!. I nie odpowiada prawnie, co sie z nimi stanie.
  Nam odebrano juz nawet ten ludzki odruch ukarania winnych.
  Tak znecalismy sie nad Serbami. Zadnego nie wpuscilismy do Polski. Ani do Europy.

  Jeszcze raz:
  Fale uchodzcze przynosza miliony DZIENNIE handlarzom ludzi.
  My nie krytykujemy tych wampirow..
  My krytykujemy ofiary wampirow..
  Z najwiekszym zdumieniem czytam paszkwile na swoj temat, ze ja POPIERAM emigracje.
  Czy ludziom rozum odebralo??. Czytac nie umieja?

  Wszyscy uchodzcy, ktorych ja znam, bardzo chca wrocic do domu. I ci z Iraku i ci z Donbasu!!
  A znam duzo uchodzcow.
  Nie maja do czego wracac. .

  Przeciez nam Niemcy tez zburzyli kraj. A po wojnie Polacy tysiacami wracali do Polski. Mojej mamie zajelo trzy tygodnie pociagiem dostac sie do Polski tylko z Niemiec. W okropnych warunkach. Pociag stawal byle gdzie.. w polu . na kilka dni. Ludzie wychodzili z wagonow i grzebali w ziemi zeby znalezc jakas brukiew , zgnila marchew, czasem udalo sie dorwac ziemniaka, cokolwiek do jedzenia na zniszconych wojna uprawach.
  Waracali do Polski. Czesto pol- zywi.
  I bardzo zniszczona Polska przyjela Polakow do kraju.

  Tymczasem Szydlowa leci do Anglii sie wyklocac o emeryture dla Polakow ale tylko tych w Anglii. ( W Unii powinny byc takie same warunki we wszystkich panstwach czlonkowskich)
  Dlaczego kolejny rzad posolidarnosciowy nie chce przyjac Polakow?
  Tusk to wyraznie powiedzial w Anglii. Powtorzyl to Duda. Oboje radzili, ze "nie radza wracac do Polski". Czy to nie skandal???
  Nam to powiedzial kilkanascie lat temu pan konsul: Prywatnie, nie radze wracac".
  My nie chcemy uchodzcow??
  A Polakow chcemy?
  Skad ta podwojna moralnosc?
  Prosze sobie wyobrazic, ze 8 milionow Polakow wraca teraz do Polski!.
  My opowiadamy o moralnosci, wartosciach europejskich.

  Wrocila Polka do Polski z Syrii i dwojgiem dzieci. Straszliwie ja rodacy zwyzywali, ze z kozojebca spi, ze sie wybrala do brudasow i dzikusow.
  Polka byla architektem i byla w Syrii na kontrakcie z mezem , Rosjaninem polskiego pochodzenia.
  Wyjechali szybko z Polski bo sie bali puscic dzieci do polskiej szkoly. Dzieci miedzy soba mowia po arabsku bo tam chodzily do szkoly.
  Cala rodzina wyjechala do Rosji. Pani sie publicznie zwierzala. Naturalnie, juz nawet w odwiedziny do rodziny w Polsce nie pojedzie.
  Gorzej, ze pani nie jest wyjatkiem.

  Natura ludzka jest wszystkim jednaka: kazdy chce spokoju i zyc w miare bezpiecznie.
  My nie lubimy o tym dyskutowac, bo nas gowno obchodza inni.
  Szkoda.
  To, co innych spotkalo moze znow spotkac nas.
  Juz w starozytnosci wymyslili, ze poslanca wiesci prawdziwych najlepiej zabic. I problem zniknie.

  Zeby nie bylo, ze to tylko ja, odszczepieniec, zdrajca, antypolka, poganiacz uchodzcow do Europy sieje wroga propagande ( bo mi za to podobno placa) podaje liste lektur - autorow innych naganaiczy, ktorzy sa ode mnie bardziej znani i pisza wiecej niz ja.
  I tez trafiaja na mur pieniadza wszechmogacego, ktory zacmiewa najlepsze nawet umysly i wpuszcza na falszywy trop.
  Informacji jest pelno w sieci. Ale widac tylko dla tych, ktorzy chca wiedziec
  Serdecznie pozdrawiam

  Dokad wojny i handel zywym towarem przynosi zyski - dotad beda wojny i habdel ludzmi.

  Elity chca wiecej uchodzcow. Dlaczego?

  Bo Elity globalne sa umyslowo chore na zadze kontroli zrodel energii i bogactw naturalnych. Cierpienia ludzkie ich nie intersuja (Przynajmniej cos z tej znieczulicy maja: duze pieniadze)

  Elites Want More Refugees: Why?

  http://www.blacklistednews.com/Elites_Want_More_Refugees:_Why?/46097/0/38/38/Y/M.html

  The Global Elite is Insane | Scoop News
  Elity globalne sa chore na glowe

  http://www.scoop.co.nz/stories/PO1402/S00056/the-global-elite-is-insane.htm

  PRYWATNI kontraktorzy, ktorzy przesluchiwali niewinnych wiezniow w AbuGhraib w Iraku, stosowali nieludzkie tortury niewinnym ludziom, zlapanym z lapanek na ulicy. Prywatne firmy zarabiaja miliony w tym wielkim biznesie handlu ludzmi,
  Ex-Abu Ghraib Interrogator Regrets 'Horrible Mistakes' of US Torture Policy
  A jeden taki pracownik, ktory przesluchiwal tych niewinnych ludzi ma teraz okropne wyrzuty sumienia i twierdzi, ze to byla pomylka!.
  Ale pieniedzy nie odda.

  http://sputniknews.com/us/20160405/1037537504/ex-abu-ghraib-interrogator.html
  .
  Uchodzcy w Australii:
  Australian-built detention centre isn’t holding terrorists after all | Crikey
  Australijski oboz uchodzczy nie przetrzymuje ani jednego terrorysty:
  http://www.crikey.com.au/2010/07/29/australian-built-detention-centre-isnt-holding-terrorists-after-all/

  Wlasciciel obozow uchodzczych (miliardowy biznes) jest zarejestrowany na gieldzie w Londynie (im wiecej uchodzcow -tym lepszy biznes)
  Serco Group - Wikipedia, the free encyclopedia

  http://en.wikipedia.org/wiki/Serco_Group
  .
  Najwiekszy skandal naszej cywilizacji: (zwlaszcza po porozumieniach Norymberskich: Kontrakt Serco z australijskim rzadem
  EXCLUSIVE: Our Contract With Serco | newmatilda.com
  Rzad , czyli podatnik, zobowiazuje sie do... dostarczania uchodzcow, czyli zapelnienia miejsc wolnych w obozach.

  http://newmatilda.com/2011/11/09/exclusive-our-contract-serco
  .
  Jak bic i uderzac uchodzcow zamknietychwe wobozie dla uchodzcow: Poradnik: (Manual)
  Serco training manual: how to "hit" and "strike" asylum seekers | Crikey
  http://www.crikey.com.au/2012/03/14/serco-training-manual-how-to-hit-and-strike-asylum-seekers/#comment-189990
  .
  Prywatne koroporacje to handlarze niewolnikow
  Private Prison Corporations Are Slave Traders | WHAT REALLY HAPPENED
  http://whatreallyhappened.com/node/167180
  .
  Przemysl wiezienny: Nie informujcie publiki, bo stracimy biznes:

  Prison Industries: "Don't Let Society Improve or We Lose Business"

  http://truth-out.org/news/item/8731-prison-industries-dont-let-society-improve-or-we-lose-business-part-i

  No i jeszcze te ohydne wiadomosci z Polski: pt. "nielegalne rozbitki?" To istnieja rozbitki legalne????

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12001678,Australia_przerwala_poszukiwania_nielegalnych_rozbitkow_.html

  Dlaczego prywatni wlasciciele wiezien domagaja sie dluzszych wyrokow? Bo maja wiecej pieniedzy. Za jednego wieznia podatnik placi za noc tyle samo co za 4 gwiazdkowy hotel a wiezien jest czesto trzymany jak pies w klatce.
  How private prison operators game the system and demand longer sentences — Antony Loewenstein

  http://antonyloewenstein.com/2012/06/27/how-private-prison-operators-game-the-system-and-demand-longer-sentences/

  Najlepszy biznes na calej planecie: 6 milionow ludzi w USA uwiezionych w prywatnych wiezieniach - gorszych niz gulagi Stalina.
  Six Million People Are Under Correctional Supervision in the U.S.—More Than Were in Stalin’s Gulags : Federal Jack

  http://www.federaljack.com/?p=171634
  .
  Tysiące niewinnych w więzieniach w USA?Komentarze - - WPROST

  http://www.wprost.pl/ar/317224/Tysiace-niewinnych-w-wiezieniach-w-USA/?K=1&N=1
  .
  Prywatne wiezienia: Im wiecej Amerykanow siedzi za kratkami, tym wiecej pieniedzy wlasciciele zarabiaja:
  The More Americans They Put Behind Bars The More Money They Make | InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/private-prisons-the-more-americans-they-put-behind-bars-the-more-money-they-make/

  95% azylantow dostaje wizy, poniewaz spelniaja kryteria uchodzcze. To znaczy, ze nieslusznie ich ukarano dlugoterminowym wiezieniem i nieslusznie ich nazywa sie nielegalnymi, poniewaz maja takie samo prawo ubiegania sie o wize jak inni aplikanci.: studenci, biznesmeni, malzenstwa, artysci itp. Wiza uchodzcza jest jedna z wielu kategorii wiz.
  W Australii, przecietnie z calej puli wszystkich wiz, 8-10% jest przeznaczone na wizy uchodzcze i humanitarne. .
  Wiec kazdy moze sie starac. Chodzi o to, ze jest duzo wiecej kandydatow niz limit wiz. Dlatego wsadza sie ich do wiezienia, zeby prywatni kontraktorzy zarobili a podatnik placil na utrzymanie.

  99.5% of illegal immigrants get approval for legal status; high number raises concerns about fraud |

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/99-5-of-illegal-immigrants-get-approval-for-legal-status-high-number-raises-concerns-about-fraud/42122

  Prywatne wiezienia notuja niebotyczne zyski bo szefowie zapewniaja udzialowcow o rosncacej fali przestepstw w spoleczenstwie. (Wszystko teraz mozna wystawic na gieldzie , nawet najpodlejszy biznes. :
  Private Prison Profits Skyrocket, As Executives Assure Investors Of ‘Growing Offender Population’ |

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/private-prison-profits-skyrocket-as-executives-assure-investors-of-growing-offender-population/44851

  Zarabianie strasznych pieniedzy na ludzkich tragediach .. USA , od 1970 roku do 2005 zwiekszylo ilosc osob przetrzymywanych w wiezieniach o 700%!!!
  Profiting From Human Misery... 'The United States, from 1970 to 2005, increased its prison population by about 700 percent' - 12160

  http://12160.info/group/the-prison-industrial-complex/forum/topics/profiting-from-human-misery-the-united-states-from-1970-to-2005-i

  Więźniowie Guantanamo faszerowani lekami, które mogą uszkodzić mózg
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14141121,Wiezniowie_Guantanamo_faszerowani_lekami__ktore_moga.html#TRNajCzytSST


  Australia przekupila rzad Nauru zeby zgodzili sie na oboz dla uchodzcow.
  Nauru has sold Australia its sovereignty | Crikey

  http://www.crikey.com.au/?p=521938#comment-316849
  .
  Fale uchodzcze do Europy: Nowe zrodlo handlu ludzmi (Kandyjskie zrodlo: Instytut badan nad globalizacja:

  The Flood of Refugees into Europe: “The New Slave Trade” | Global Research - Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/the-flood-of-refugees-into-europe-the-new-slave-trade/5487345
  .
  Klamstwa o uchodzcach. Demonizacja ludzi, ktorzy szukaja ratunku pozwala na znieczulice i pozwala na spoleczna akceptacje zbrodni przeciwko ludzkosci i aprobate handlarzy ludzmi.

  Demonizowanie uchodzcow zapewnia calkowita bezkarnosc procederu handlowania ludzmi. W Europie wiele osob sie ucieszylo i odetchnelo z ulga kiedy Angela Merkel obiecala przehandlowac Turkom uchodzcow za 6 miliardow euro.
  Przeciez za te pieniadze mozna cale Niemcy nakarmic.
  Malo kto sie zastanawial nad nad traktowaniem ludzi jak bydlo.
  To nie ja wymyslilam, ze uchodzcy to ofiary wojny a nie przestepcy.
  I nie mozna karac ludzi dwa razy za to samo .. nic. Nie dosc, ze sie ich wypedza z kraju to jeszcze trzeba ich zamknac na lata (sic!) w miejscach odosobnienia.
  W wiezieniu kazdy ma wyrok i wie ile bedzie siedzial. Uchodzcy sa zamknieci w obozach latami i nigdy nie wiedza co ich czeka.

  What released Serco contract says about Australian government’s lack of standards — Antony Loewenstein

  http://antonyloewenstein.com/2011/11/10/what-released-serco-contract-says-about-australian-governments-lack-of-standards/

  Detention Centre Policy Like Guantanamo- obozy uchodzcze - tak jak Guantanamo

  http://www.smh.com.au/opinion/political-news/detention-centre-policy-based-on-guantanamo-20120313-1uyj7.html

  Jak za malo uchodzcow to sie lapie zagranicznych studentow pod byle pretekstem, zeby tylko wsadzic do obozu dla uchodzcow. Wlasciciel obozu ma panstwowty kontrakt z rzadem, ktory mu zapewnia 100% uwiezionych.

  Students in detention? Life gets harder for international scholars | Crikey
  http://www.crikey.com.au/2010/09/24/students-in-detention-life-gets-harder-for-international-scholars/

  World News Australia - Protesting detainees 'punished by Serco'

  Bardzo ciekawe, ze obca firma ma prawo w Australii karac australijskich azylantow, ktorzy narzekaja na nieludzkie warunki w Villawood.
  Przetrzymywane dzieci w Villawood nie mialy prawa nawet do nauki. Trzeci swiat. Mondo cane.

  http://www.sbs.com.au/news/article/1363341/Protesting-detainees-'punished-by-Serco'#

  Prosze przeczytac komentarz pod tekstem i zobaczyc gdzie ida nasze podatki.

  Immigration detention: 27 dead and (not) counting… | Crikey
  27 umarlo i to nie koniec
  http://www.crikey.com.au/2010/09/24/immigration-detention-27-dead-and-not-counting/

  Antony Loewenstein - znany publicysta i blogier AUstralii
  Udalo sie wywalic z Australii prywatna firme, ktora torturowala uchodzcow. Niestety, potrzebna byla interwencja ONZ

  http://antonyloewenstein.com/

  New Matilda
  Brutalna polityka wobec uchodzcow

  http://newmatilda.com/2011/03/23/our-asylum-seeker-policy-brutal

  Read the comments below to get some of the ‘mainstream’ viewpoints as well.

  Na liczne protesty i listy do poslow , dzieci w koncu wypuszczono z wiezienia:
  Detained children to go free

  http://www.theage.com.au/national/detained-children-to-go-free-20101018-16qu3.html?autostart=1

  Polska sie w koncu przyznala do torturowania wiezniow z innych panstw w polskich obozach CIA!
  Poland admits CIA secret flights, prison confession next?

  http://www.youtube.com/watch?v=ecbtnTDItYs&feature=related

  Polacy nie wiedza nawet co sie w Polsce dzieje!
  Iwiński zaprzecza, by przyznawał, że w Kiejkutach był ośrodek dla więźniów CIA

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8214723,Iwinski_zaprzecza__by_przyznawal__ze_w_Kiejkutach.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=5957513
 • @morgan 19:43:03
  Jezuuuuu
  Wciornosci!
  Gdzie ja napisalam, ze nie lubie Slowian, czy Polakow???Czy juz tak jest zle z czytelnictwem w Polsce???
  Ja sama jestem Polka i do tego uwazam sie za rase slowianska.
  Natomiast nie rozumiem tego speudo-ruchu Slowianskiego, ktory wlasciwie nie ma zadnego przekazu oprocz informacji, ze jestesmy Slowianami.
  A moj drugi problem to, kto to jest Slowianin. Bo mi nikt nie badal zadnej haplogrupy.
  I dalej sie upieram, ze nie trzeba byc 100% slowianskim genem, zeby byc Slowianinem, Polakiem, Rosjaninem.

  O co mi sie rozchodzi?
  (pewnie bedzie nastepne nieporozumienie).
  My moze powinnismy poprobowac przede wszystkim utozsamic sie z innymi Slowianami, w czym mamy podstawowy problem.
  Podzialy rasowe/spoleczne/ niekoniecznie ida po linii czystosci genetycznej, chocby ze wzgledu na mieszane malzenstwa..

  I nie wierze w czystosc genetyczna, co nie znaczy ze nie wierze w slowianskie pochodzenie. W naszym swiecie nikt nie jest genetycznie czysty. Ani grzech ani nasza zasluga.

  Wszystkie zydy uwazaja sie za zydow i nawet usiluja wmowic genetyke, gdzie wszystkie badania wskazuja (powtarzam za profesorem Sandem z hebrajskiego Uniwersytetu) ze okolo 80 % zydow to przechrzty, czy konwerty - jak kto woli..a reszta pochodzi od stepow Azji.
  Hazarowie nie sa to genetyczni zydzi, bo panstwo hazarskie nie mialo nic wspolnego z Biblia. To byly ludy mongolsko- turkmenskie ktore przeszly na judaizm.
  Wystarczy przejsc na religie zydowska i sie jest zydem., Prof. Shlomo Sand twierdzi tez, ze wiele osob PODAJE sie za zydow, zeby sobie ulatwic np. kariere polityczna czy jakas. W Polsce takich pelno.

  Awanturowanie sie o genetyke moze wielu przyniesc rozczarowanie.
  Tymczasem, jak na razie, to nie ma jakiegos ruchu ogolnoslowianskiego bo my sie miedzy soba nienawidzimy.
  Ja wiem, ze Rosjanie tez robia badania slowianszczyzny ale nikt oprocz Serbow sie do nich nie przylaczy bo nie ma ochoty.
  Zeby caly ruch slowianski mial jakikolwiek sens to potrzeba duzo pieniedzy i stworzenia jakiejs grupy albo kilku grup zlozonych z miedzynarodowych badaczy, historykow, etnografow, etymologow itp, ktore razem podziela sie badaniami i przygotuja program badania plemion slowianskich, zbierania materialow i dowodow na wspolne dzieje albo jakiegos think-tanku , ktory znajdzie wspolny mianownik dla roznych grup slowianskich.
  Tymczasem czytam takie rewelacje, ze tylko my, Polanie (?) pochodzimy od niebian i Adama i Ewy.
  Wiem, Zagloba pochodzil od Jafeta, ktory to Jafet byl ... Slowianinem?
  Osobiscie nie bardzo wierze w grzebanie sie w biblijnych proroctwach bo tam nic o Slowianach nie ma.

  Moje rozeznanie jest takie, zeby raczej zaczac od czasow wspolczesnych i brnac przez historie do tylu, bo przynajmniej teraz mamy jakis material dowodowy. I mamy grupy slowianskie.I zywe jezyki.
  Nie przylacza sie do nas ani Czesi, ani Czarnogorcy ani Bialorusini bo ... my ich nie lubimy a oni za nami tez nie przepadaja. Dlatego potrzebna jest jakas wspolna organizacja do badania slowianszczyzny, ktora bylaby ponad te 'rodowe wasnie". .

  Tymczasem, jak Polak przeczyta serbskie materialy, to sie znow wezmiemy za lby, bo to Serbowie sa ta najwazniejsza grupa slowianska. I najstarsza. Rosjanie uwazaja, ze oni. i ze Rosjanie pochodza od Etruskow.

  Skoro naleze do takiej starej grupy praslowianskiej, to tez chyba mam prawo wyrazic opinie na podstawie tego, co wiem. A wiem malo.
  I dlatego zadaje pytania:
  Czy Puszkin , pol-murzyn byl Slowianinem?? Bo napewnoo byl Rosjaninem

  Co pisza Serbowie: ze ich gen R1A1 jest najstarszy na swiecie co zostalo naukowo udowodnione. W artykule pisze o Ukraincach, Rosjanach, Bosniakach a nawet mutantach w Wlk. Brytanii i Danii i nawet o Indiach- ale nie ma nic o Polakach. A powoluja sie na naukowe badania.

  Naukowo udowodniono, ze serbska grupa haplo jest najstarsza ze wszystkich Slowian i Arian

  NAUČNO DOKAZANO: Srbi najstariji narod iz čijeg gena potiču Hrvati, Bosanci i Arijevci! | Telegraf – Najnovije vesti

  http://www.telegraf.rs/vesti/832272-naucno-dokazano-srbi-najstariji-narod-iz-cijeg-gena-poticu-hrvati-bosanci-i-arijevci
  Wiadomo, ze Serbowie i Rosjanie zasze sie wspieraja

  No dobra.
  A co pisza Polacy o Serbach?
  Serbski general zupelnie niewinny gnije w polskim wiezieniu za masakre w Srebrenicy, ktora nigdy nie miala miejsca.
  Polska nigdy nie miala prawa do jugoslawianskiej jurysdykcji.

  Serbski generał w polskim więzieniu | AUTONOM.PL | autonomiczni nacjonaliści nowoczesny nacjonalizm AN

  http://www.autonom.pl/?p=1924

  A ja na ten przyklad nie lubie Chorwatow, ktorzy zglaszaja pretensje do ... Krakowa, ze to podobno ich najstarsza siedziba.

  I o to mi sie rozchodzi a nie o to czy lubie Polakow, czy nie.
  Napewno z rodakami sie trudno dyskutuje ale to nie tylko nasza cecha narodowa.
  I chyba ma prawo mi sie nie podobac brak wspolnych badan z innymi Slowianami.
  Serdecznie pozdrawiam
  Wyjasniam:
 • @lorenco 02:08:44
  "Dziś stolica Czeczenii wygląda tak, jakby nigdy tam żadnej wojny nie było. JAK FENIKS Z POPIOŁÓW Cała stolica Czeczenii wygląda dziś jak nowa. Odbudowano ją praktycznie od podstaw". -

  --- A Polacy niewiele wiedzieli o odbudowie Groznego. Kiedyś parę filmów przesłała Fretka i byłem mile zaskoczony.
  Dziś przypadkowo usłyszałem w TV pozytywne rzeczy o Groznym. Nie do końca da się ukryć prawdę :)
 • @Tiamat 09:28:47
  "Problem uchodzcow mozna zalatwic w jeden dzien.
  Powtarzam: jeden dzien.
  Wystarczy wycofac wojska z Bliskiego Wschodu, bo wojna na Bliskim Wschodzie nie lezy ani w interesie USA, ani Francji, Anglii, ani Anglii ani Polski.
  Jest w interesie Izraela, ktory chce sobie zapewnic sobie granice od SYnaju do Eufratu i NIGDZIE tego nie ukrywa". -

  --- Jeszcze w interesie przemysłu zbrojeniowego USA.

  Ten wpis będzie podstawą notki za kilka dni :)
 • @zygmuntbialas 11:20:31
  "Problem uchodzcow mozna zalatwic w jeden dzien."

  To nie moj pomysl.
  To powiedzial dr. John Hewson, ktory swego czasu kandydowal na premiera Australii. Tyle, ze byl dr. ekonomii i to bardzo rozsadnym, dlatego nie mial szans.
  Ale byla wtedy awantura o muzulmanow. Moze nie taka jak w Europie ale tez nas zydy probowali tu zastraszyc.
  I wtedy w wywiadzie w TV John Hewson powiedzial dziennikarzowi:

  "Wszystko co sie w kraju dzieje zalezy od rzadu. I za wiedza rzadu.
  Rzad moze zmienic nastroje spoleczenstwa w ciagu jednego dnia. A nam zajela tylko jedna prowokacja z uchodzcami. I nagle wszyscy obrocili sie przeciwko muzulmanom. A przeciez to rzad zorganizowal afere 'Children overboard" - dzieci za burta."

  Chodzilo o to, ze pokazano zdjecia w gazecie jak to muzulmanie straszyli wladze australisjkie, ze wyrzuca wlasne dzieci swoje za burte i potopia jak ich nie przyjma do Australii. (tacy rodzice ci muzulmanie)
  Byla to nieprawda, zdjecia podrobione; Howard islamofob i bandzior wygral wybory a Hewson przegral.
  Natomiast wyborcy w Australii nie darowali Howardowi tego jawnego oszustwa, ktore ujawnila policja zaraz na poczatku Bo policjantka poznala siebie na zdjeciu w wodzi, ktore pokazywano z bardzo daleka jako wyrzucone dziecko.
  Howard stracil swoj wlasny okreg wyborczy w czasie wyborow co sie rzadko bardzo zdarza. Przegrala Partia Liberalna a premier stracil glosy wyborcze we wlasnym elektoracie.

  Prawda jest, ze w 9/11 stosunek calutkiego swiata sie zmienil wobec muzulmanow w ciagu paru godzin. Ktos krzyknal, ze to muzulmany arabskie. Nie bylo dotad dochodzenia w sprawie 9/11. A swiat sie dalej upiera, ze muzulmanow nie lubi.
  Przypomina to troche katastrofe smolenska. Tez nie bylo do tej pory sledztwa.
  A przeciez wszystko wskazuje na to, zebyl to kryminal. Chocby tylko dlatego, ze samolot prezydencki nie byl nawet zaproszony do Rosji.
  Wlatujac na rosyjska przestrzen bez zezwolenia mogl byc juz na granicy zestrzelony. Ale nie byl.
  Nie ma do tej pory sledztwa w sprawie kto i kiedy przygotowal te cala dranska eskapade i wsadzil polowe rzadu do jednego samolotu, co jest przestepstwem w swietle prawa miedzynarodowego i polskiego.
  Na jakiej podstawie rodziny ofiar katastrofy dostaly odszkodowanie??
  Przeciez odszkodowanie placi winny katastrofy.
  Czy to moze tak jak w przypadku 9/11 byl to tzw. settlement out of court - nie wiem jak bedzie po polsku ale chyba za porozumieniem obu stron, tak, ze sprawa nie trafila na wokande. Dlaczego? Mogliby dostac duzo wieksze odszkodowanie gdyby sedzia zasadzil. Ale wtedy trzeba bylo oglosic winnego.
  To samo zrobili w Nowym Jorku . Rodziny dostaly odszkodowanie na zasadzie porozumienia - sledztwa nie bylo.

  I w obu przypadkach te komisje, ktore mialy prowadzic sledztwo narzekaly na brak dokumentacji dotyczacej odlotu.
  Ale wrazenie i szok po katastrofie trwa do dzis.
  W obu przypadkach.
  W USA od lat staraja sie doprowadzic do sledztwa, ale dokumentacja zostala zniszczona. Dotyczy glownie tych samolotow, ktore podobno prasnely w wiezowce i gladko wlazly w zelbeton jak w maslo. Nawet przy zderzeniu nie polecial kawalek zlamanej blachy bo sie blacha samolotowa nie zlamala przy zderzeniu.
  Komisje w USA prowadzil kumpel Busha a w Polsce znany historyk Macierewicz znany spec od katastrof lotniczych.
  Szpinete ktos zastrzelil w Indiach. Mial byc koronnym swiadkiem i specem

  A ze jest rocznica 9/11 to pozwole sobie wkleic te piosenke razem z tekstem. Moze niepotrzebnie- ale na wszelki wypadek
  9/11
  To byla kolejna wewnetrzna robota
  Prawda nas wyzwoli
  od globalnego terroru

  Yet Another "9/11 Was An Inside Job" Song - YouTube

  http://www.youtube.com/watch?v=p5tyb98gCQ8

  Slowa:

  [Verse 1]
  Wake up sheeple turn off the tv
  What you think of as "news" is just a movie
  There's war going on and poverty
  While they're feeding you crap about celebrities

  They simplify things to make you dumb
  They'll even tell you Saturn's closer to the sun
  The last thing that they want is for their slaves to think
  That's why they're putting poison in your food and drink

  Dissenters are silenced and never praised
  Only the good guys are ever blown away
  Give up all your rights and you'll be saved
  From the big bad bearded timelord in a cave

  Islamic nuts don't snort cocaine
  No way could flight school dropouts have such good aim
  Cheney must have been flying those planes
  Through Ptech and Mitre and the FAA...

  [Chorus 1]
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job
  9/11 was an inside job

  [Verse 2]
  Two towers fall symmetrically
  Ejecting steel beams more than five hundred feet
  Tower Seven falls at freefall speed
  Reported in advance by the BBC

  The perfect excuse to go to war
  To gain power and control and kill millions more
  Many other buildings have suffered worse
  But none have ever turned into a cloud of dust

  Explosions were heard throughout the day
  Molten metal was seen flowing away
  The pile was still burning after months of rain
  And what's the deal with this explosive paint?

  Trains explode in major cities
  Destroyed by bombs made by the military
  The holes suggest they were attached underneath
  God save our racist, Nazi queen

  [Chorus 2]
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job
  9/11 was an inside job

  [Verse 3]
  Left or right? It's all just a game
  Two wings of the same bird of prey
  Money is debt, i know it sounds insane
  And the jabs you give yor kids just damage their brains

  The Nazi's never died, they simply moved
  And now they're at it again, it's easy to prove
  The elite don't hide the fact that they're a bunch of crooks
  Rockefeller brags about it in his books!

  They have a plan and it must fail
  Or they'll be taxing us everytime we exhale
  And there'll be cameras in homes for them to spy on the slaves
  Orwell's rolling in his grave

  They're scaring us all into demanding this too
  with terrorism, climate change and overhyped flu
  The truth must come out, it's all up to you
  Before were all forced onto internet 2

  [Chorus 3]
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job
  The truth will set you free
  9/11 was an inside job
  The truth will set you free
  9/11 was an inside job

  [Key Change]
  The truth will set you free
  From global tyranny
  Wake up American slobs
  9/11 was an inside job (x7)
  Category
  Ent
  Piosenka jest mniej wiecej o tym, ze wystarczy wlaczyc TV zeby zobaczyc jak nas robia w konia: pokazuja szajsowate filmy o zyciu celebrytanow,i inne bzdury jako rzeczywiste zdarzenia i wiadomosci, bo chodzi o to, zeby niewolnik samodzielnie nie myslal, dlatego wrzucaja nam rozne podejrzane trucizny do jedzenia i picia; dysydentow sie ucisza na zawsze, i tylko uczicwi wylatuja w powietrze,
  Jak tylko zapomnimy o naszych prawach to przestanie nam zagrazac brodaty jaskiniowiec z Hindukuszu (Osama)
  Glupki islamskie nie cpaja kokainy,
  niemozliwe, zeby nieuki niedouczeni, ktorzy nawet nie ukonczyli szkoly pilotazu mogli tak precyzyjnie prowadzic skomplikowane samoloty,
  To Cheney i zdalnie sterowanie Ptech i FAA naprowadzily te samoloty na wiezowce.
  Refren
  Tylko prawda nas wyzwoli od globalnego terroru
  Obudzcie sie Amerykany
  9/11 towewnetrzna robota

  Dwa wiezowce padaja symetrycznie
  wyrzucajac w powietrze stalowe konstrukcje na 500 stoop
  wiezowiec nr. 7 siada na ziemi w kilka minut o czym juz wczesniej zapowiedzialo BBC
  I to jest doskonaly pretekst zeby rozpoczac wojne
  Po to, zeby zdobyc wladze i wymordowac kolejne miliony
  Rozne inne budynki mialy wiksze zniszczenia ale zeden nie zostal zamieniony w proch i pyl

  Eksplozje slychac bylo przez caly dzien
  a stopiony metal fruwal w powietrzu
  stos sie palil miesiacami mimo deszczu
  i o co chodzilo z tymi farbami wybuchowymi

  Pociagi sa wysadzane w powietrze
  zniszczone przez bomby wyprodukowane przez przemysl militarny
  Dziury sugeruja, ze byly podpiete pod spodem
  Boze chron nasza nazistowska krolowa.

  prawica czy lewica to dwa skrzydla tego samego drapieznego ptaka
  Pieniadze to dlug, wiem. ze to brzmi chore
  a zastrzyki, ktore dzieciom daja powoduja niszczenie mozgu

  Nazisci wiecznie zywi, nie umarli tylko zmienili miejsce
  i dalej dzialaja co latwo udowodnic,
  elity nie kryja swojego bandytyzmu
  czym sie Rockefeller chwali w ksiazkach
  Oni maja plan, ktory musi za wszelka cene upasc
  inaczej opodatkuja nam kazdy oddech
  i zamontuja kamery szpiegowskie w kazdym domu
  Orwell sie w grobie przewraca

  Strasza nas wszystkich terroryzmem, globalnym ociepleniem, i sztuczna grypa
  Prawda musi na jaw wyjsc
  ale to od nas zalezy zanim nas wszystkich wcisna w Internet 2
  Ref.

  Obudzcie sie i wlacz tV
  to co myslisz to jest tylko film
  Idzie wojna i nedza a ty sobie ogladasz crap jak zyja celebrytany
  pokazuja rozne rzeczy zeby zrobic z ciebie glupka - zeby oglupic
  opwiedza nawet ze Saturn jest blizej kslonca
  ostatnia rzecza jak chca to zeby ich niewolncy zaczeli samodzielnie myslec

  Moja druga ulubiona piosenka - bardzo podobna, tyle, ze dodaje, ze Osama byl placonym za to, ze byl wrogiem
  I spiewa Tamilka:
  Anti America Song - YouTube
  Ameryka jest tak wolna i niepodlegla, ze umieram, zeby ja zobaczyc:
  Disney Land, Statue Wolnosci
  Mozesz tam wszystko wybrac: coca -cole albo pepsi
  To wiezienie domowej roboty z kolorowym telewizorem
  Ameryka silna
  z bomba nukearna, jedna mala, duza i dluga.
  Wietnam zombardowany, Afganistam Bombardowany
  Ameryka decyduje co jest sluszna a co zle.
  Ameryka nigdy nie jest smutna tylko wsciekla
  Oskarza innych ze swiat jest zly:najpierw komunista, potem terrorysta a potme przedluz sie litste
  Amerykanie maja przyjaciol na calym swiecie: fanatykow, dyktatorow i mordercow
  Ameryka jest smutna, zeby wszyscy widzieli
  Bin Laden ma placone, zeby robic za wroga.
  Kto ma wladze ten ma racje
  moze nie tylko szczekac ale i ugryzc
  mozna mordowac wszystkimi metodami i zwalac na wypadek przy pracy
  Saddam jest dran;
  gdzie jest bron? te inspektory maja guziki zamiast oczu"
  No to my teraz pokazemy ze nikt nie mial racji:
  Saddamie, caly twoj brzuch to bomba
  Ameryka, Ameryka

  Ameryka ma pakunek dla kazdego kraju
  Najpierw CIA, Bank Swiatowy i MNC
  Jak nie dzialaja lapowki to burzy caly kraj
  i ustanowi rzad kukielkowy z Pierwsza Pomoca USA.
  My na wylot znamy taktyki i tricki amerykanskie:
  uklady militarne, i polityka ropy
  Nie martwimy sie o III wojne
  Boze ratuj nas przed amerykanskim pokojem i wolnoscia

  https://www.youtube.com/watch?v=CnlMnf7t4t4&feature=player_embedded
 • @Tiamat 15:00:49
  "Prawda jest, ze w 9/11 stosunek calutkiego swiata sie zmienil wobec muzulmanow w ciagu paru godzin. Ktos krzyknal, ze to muzulmany arabskie. Nie bylo dotad dochodzenia w sprawie 9/11. A swiat sie dalej upiera, ze muzulmanow nie lubi.
  Przypomina to troche katastrofe smolenska. Tez nie bylo do tej pory sledztwa. A przeciez wszystko wskazuje na to, zebyl to kryminal. Chocby tylko dlatego, ze samolot prezydencki nie byl nawet zaproszony do Rosji.
  Wlatujac na rosyjska przestrzen bez zezwolenia mogl byc juz na granicy zestrzelony. Ale nie byl". -

  --- 9/11 - "A swiat sie dalej upiera, ze muzulmanow nie lubi". - Tu właśnie jest ogromna hipokryzja Amerykańców i sprzymierzonych. Nie tylko uwięzili dożywotnio wybranych Arabów w Quantanamo, ale przygotowali grunt pod swoje agresywne wojny i nasze sądy o muzułmanach.

  Jeśli chodzi o wydarzenia z 10.04., to ja kilka lat zajmowałem się tą sprawą. Efektem była dwuletnia współpraca z inż. Krzysztofem Cierpiszem i moje przekonanie, że żaden samolot Tu-154M 101 nie wystartował z Okęcia, a delegaci zginęli /zaginęli najprawdopodobniej w Polsce. Cała hipoteza znajduje się w portalu zamach.eu i jest podana w popularnych formach na moich blogach.
 • @zygmuntbialas 23:09:25
  Jest jeszcze jedna korzysc z 9/11
  Na wywolywaniu strachu mozna zarobic... tryliony dolarow. Za pare godzin wkleje wiecej info.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej