Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 14.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rodrigo Duterte ma mało szacunku dla amerykańskiego prezydenta, którego indonezyjska rodzina ma na rękach krew niewinnych ludzi.

 

OBAMA – DUTERTE.  CZEGO  NIE  POWIEDZĄ  ŁŻE – MEDIA

Wyjaśnienia oferowane przez zachodnie media adresowane są do ludzi, którzy odebrali bardzo szczątkową edukację. W ostatnim spięciu pomiędzy prezydentem Barackiem Obamą a prezydentem Rodrigo Duterte nie chodzi tylko o to, że ten ostatni określił Obamę jako “Putang ina” co oznacza “skurwysyna” w Tagalog. Załamanie się relacji pomiędzy Filipinami, byłą bezwzględnie wyzyskiwaną kolonią Stanów Zjednoczonych [przypis: kolonia od 1898 do 1946 roku], a Stanami Zjednoczonymi jest wynikiem odnowienia się filipińskiego nacjonalizmu, odrazą Duterte dla wybiórczego podejścia administracji Obamy dla praw człowieka oraz antypatią prezydenta Filipin dla muzułmańskiej propagandy [będącej instrumentem Stanów Zjednoczonych] w sąsiedniej Indonezji.

Duterte dobrze wie, że Obama w dzieciństwie modlił się w meczecie i recytował Koran w quasi-islamskiej państwowej szkole w Dżakarcie. Dla Duterte, byłego burmistrza Davao na wyspie Mindanao, południowej wyspie Filipin, nawiedzanej przez – finansowanych przez Saudów – wahabitów z grupy terrorystycznej Abu Sayyaf, wyhodowanej w radykalnych meczetach wokół Morza Sulu, interwencje Obamy w Azji Południowo – Wschodniej mają silny związek z terroryzmem.

 

Znalezione obrazy dla zapytania lolo soetoro

Lolo Soetoro, Stanley Ann Dunham Soetoro, baby Maya Soetoro oraz Barry Soetoro (późniejszy Barack Obama)

Uwagi Duterte, dotyczące matki Obamy, nie zostały rzucone w próżnię. Duterte dobrze rozumie rolę odgrywaną przez Stanley Ann Dunham Obama-Soetoro [matkę Obamy] w quasi-islamskim przewrocie CIA z 1965 roku w Indonezji, który obalił prezydenta Sukarno. W przewrót ten był zaangażowany brutalny zbir, ojczym Obamy, podpułkownik Lolo Soetoro, którego zadaniem było zidentyfikowanie i wymordowanie jak największej liczby komunistów i chińskich Indonezyjczyków. Zamach stanu był kierowany z amerykańskiej ambasady w Dżakarcie.

W 1967 roku matka Obamy zabrała młodego Obamę do Dżakarty, aby dołączyć do jej męża – zbrodniarza wojennego. Po przyjeździe do Indonezji, najludniejszego kraju muzułmańskiego na świecie, matka Obamy pracowała dla podporządkowanej CIA agencji dla rozw[b]oju międzynarodowego (USAID), zbierając po jawajskich wioskach nazwiska wszystkich zidentyfikowanych komunistów.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny

 

Dokumenty indonezyjskiego wywiadu dowodzą zaangażowania matki Obamy w prowadzoną w wiejskich okolicach Jawy akcję likwidacji Indonezyjskiej Partii Komunistycznej i zwolenników Sukarno, operacji opartej o wsparcie USAID o nazwie Projekt PROSYM. PROSYM, operacja CIA, miała wiele odpowiedników w Azji Południowo-wschodniej.

Odpowiednik programu PROSYM w południowym Wietnamie, którego celem był Vietcong i jego sympatycy, był znany pod nazwą Civil Operations and Revolutionary Development Support (CORDS), także znany jako Program Phoenix. W Laosie program, którego obiektem były komunistyczne siły Pathet Lao i północnowietnamska partyzantka, znany był jako Program Rascal.

Za kadencji poprzedniczki Duterte, Beningo Aquino, Obama miał na Filipinach partnera wojskowego, chętnego do zaangażowania w nową wersję zlikwidowanego zimnowojennego sojuszu South East Asia Treaty Organization (SEATO), który łączył Waszyngton z państwami Azji Południowo – Wschodniej w celu kontroli zachodniego Pacyfiku przeciwko Chinom. Intencją Obamy i Pentagonu jest powołanie organizacji SEATO 2, dzięki której amerykańskie myśliwce będą miały pełny dostęp do filipińskiej infrastruktury wojskowej. Duterte, prezydent stronnictwa narodowego, zasygnalizował wolę polepszenia stosunków z Chinami i zaproponował ugodę, na podstawie której filipińskie kutry mogłyby kontynuować łowy wokół będących przedmiotem sporu wysp na Morzu Południowochińskim, w tym problematycznej Mielizny Scarborough.

Filipińska ugoda z Pekinem to ostatnia rzecz, którą Obama mógłby zaakceptować. Dlatego właśnie Obama był przygotowany na złożenie oficjalnego protestu w sprawie łamania praw człowieka w trakcie pozasądowej egzekucji dilerów narkotykowych na Filipinach. Protest miał być złożony w trakcie ostatniego szczytu ASEAN w Vientane w Laosie. Po tym jak amerykański ambasador w Manili Philip Goldberg publicznie zbeształ Duterte za jego radykalną rozprawę z dilerami narkotyków, prezydent Filipin nazwał go “gejowskim skurwysynem” [Goldberg to zadeklarowany sodomita]. Goldberg specjalizuje się w destabilizacji krajów, w których urzęduje. Został już wygnany przez boliwijskiego prezydenta Evo Moralesa za spotkanie ze skrajnie prawicowym członkiem opozycji w celu zorganizowania proamerykańskiego zamachu stanu w Boliwii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania duterte

Rodrigo Duterte

Oczywiście Duterte jest świadomy związków Obamy i Goldberga z CIA. Prezydent Filipin, którego Obama określił jako “barwnego”, nie jest – jak twierdzą korporacyjne media Zachodu – “filipińskim Donaldem Trumpem”.Duterte jest bystrym pragmatykiem, opowiadającym się przeciwko Obamie, neokonserwatywnym podżegaczom wojennym i wahabickim, salafickim agitatorom, którzy ulokowali się w amerykańskim Departamencie Stanu. Duterte i jego zwolennicy dobrze wiedzą, że krwawe czystki, przeprowadzone przez CIA w Indonezji na chińskich Indonezyjczykach oraz członkach i sympatykach Indonezyjskiej Partii Komunistycznej, nie byłyby możliwe bez poparcia sunnickiej hierarchii islamskiej w tym kraju. Z tą właśnie grupą współpracowali matka i ojczym Obamy.

Jeszcze przed przewrotem CIA z 1965 roku w Indonezji, muzułmańska Parta Gwiazdy i Półksiężyca (Partai Bulan Bintang) otrzymywała wsparcie od CIA w deklarowanym dżihadzie przeciwko Indonezyjskiej Partii Komunistycznej, chińskim Indonezyjczykom i indonezyjskim chrześcijanom. Partai Bulan Bintang wspiera obecnie przyjęcie szariatu w kraju, który od czasu zakończenia II wojny światowej był całkowicie świecki.

Indonezyjski muzułmański ruch polityczny był szczególnie silny na Jawie, gdzie matka i ojczym Obamy (Lolo Soetoro) mieli dobre kontakty na poziomie miasteczek i wiosek. Indonezyjscy muzułmanie byli aktywni w indonezyjskiej części Borneo (Kalimantan), także wzdłuż granicy z Brytyjskim Północnym Borneo (teraz malezyjski stan Sabah), terenach niepokojąco bliskich do ośrodków islamskich separatystów Moro, aktywnych na wyspie Mindanao, rodzinnej wyspie Duterte. Filipiny również mają pretensje terytorialne do stanu Sabah na północnym Borneo.

Transgraniczny terroryzm muzułmański ciągle nawiedza filipińską Mindanao, malezyjską Sabah i indonezyjski Kalimantan. O wiele groźniejszy dla rządu Filipin był fakt, że ojczym Obamy działał w zmowie z filipińskim jezuitą, ojcem Jose Blanco, agentem CIA, który utworzył KAMI, indonezyjską organizację studencką, zorientowaną przeciwko Chińczykom i muzułmanom. KAMI w 1965 roku organizowała protesty przeciwko Sukarno w Dżakarcie i na całym Archipelagu Indonezyjskim. Indonezyjscy agenci CIA zaczęli również organizować anty-chińskie akcje w malezyjskim stanie Sarawak (północne Borneo).

Te wszystkie operacje CIA były prowadzone przy akceptacji SEATO, organizacji, której działanie Obama i Clinton chcieliby wznowić w celu nadania dynamiki nowej zimnej wojnie w Azji Południowo – Wschodniej. Duterte wyraża ten sam populizm i nacjonalizm, który stał się głośny na całej planecie w proteście przeciwko globalizacji. Zachodnie media korporacyjne wiedzą tyle o historii Indonezji czy Filipin, ile wie przeciętny siedmiolatek. Dlatego sprowadziły sprawę do poziomu pyskówki “filipińskiego Donalda Trumpa”.

Duterte jest pierwszym prezydentem Filipin z wyspy Minadao. Jako mieszkaniec Minadao wie on więcej od wielu swoich rodaków o historii Morza Sulu. Duterte ma mało szacunku dla amerykańskiego prezydenta, którego indonezyjska rodzina ma na rękach krew niewinnych ludzi. Pouczanie Duterte w sprawie praw człowieka to objaw nieposkromionej pychy Obamy. Duterte, który przetrwał wiele lat jako burmistrz Davao na targanej islamskimi konfliktami wyspie Mindanao, dał Obamie do zrozumienia co myśli o amerykańskim parweniuszu.
//www.strategic-culture.org/news/2016/09/09/obama-duterte-blow-up-what-corporate-media-doesnt-get.html

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

* * * * * * *

TURECKO – AMERYKAŃSKA  WSPÓŁPRACA  W  PÓŁNOCNEJ  SYRII

07 września turecki prezydent Erdogan wygłosił ważne oświadczenie o wynikach rozmów z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą podczas szczytu G20 w Chinach. Zgodnie z nim Ankara jest gotowa zaakceptować propozycję Waszyngtonu w sprawie współpracy w wypędzeniu bojowników Państwa Islamskiego z Raqqi. To porozumienie zakłada zupełnie nową równowagę sił w północnej Syrii, co stanowi realne zagrożenie dla rosyjskich planów wobec Aleppo, dla politycznego wizerunku Moskwy oraz dla wyniku negocjacji w Genewie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania erdogan - obama

Erdogan i Obama

Aktualnie oddziały tureckie i ich sojusznicy z Wolnej Armii Syryjskiej rozpoczynają operację w północnej Syrii w celu objęcia kontroli nad 800 km2 obszaru woków Dżarabulus i Azaz. Mimo oświadczenia Ankary o walce nie tylko z Państwem Islamskim, lecz również z syryjskimi Kurdami od 01 września nie odnotowano potyczek z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi. Kurdowie ciągle zajmują pozycje wokół Manbidż i nie zamierzają wycofać się za Eufrat. W końcu sierpnia Turcja rozpoczęła budowę betonowego muru wzdłuż granicy z Syrią na obszarach kontrolowanych przez Kurdów. Naszym zdaniem stanowi to o niemożności przeprowadzenia skutecznej operacji przeciwko Kurdom oraz o możliwości eskalacji konfliktu w bliskiej przyszłości.

Turecka ofensywa w regionie Dżarabulus wyprowadziła kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne przybyłe z południa (Ayn Issa), gdzie przygotowywały się na atak na Raqqę, na północ, pod komendę amerykańską. Przedstawiciele kurdyjskiego przywództwa oświadczyli już, że turecka inwazja fatalnie przysłużyła się planowanej operacji.

Najwyraźniej doświadczony polityk Erdogan zdołał zastraszyć Amerykanów możliwością zbliżenia z Moskwą i Teheranem, i wycofaniem kraju z NATO. Waszyngton, zaniepokojony utratą ważnego partnera strategicznego, zdecydował się na ustępstwa na rzecz Ankary w kwestii kurdyjskiej (redukcja pomocy dla Kurdów syryjskich w celu zażegnania konfliktu z oddziałami tureckimi) oraz w tureckich sprawach wewnętrznych (ekstradycja Gülena oskarżanego o organizację przewrotu wojskowego z 15 lipca). Oświadczenie Erdogana wskazuje, że Turcja i Stany Zjednoczone osiągnęły strategiczne porozumienie w sprawie wspólnego ataku na Raqqę w najbliższej przyszłości.

Turcja ma realną szansę osiągnięcia strategicznego zwycięstwa w walce z Państwem Islamskim, który to sukces może być użyty przez Erdogana dla podniesienia notowań popularności. W przyszłych negocjacjach w Genewie Ankara ma możliwość wpłynąć na sytuację polityczną w Syrii. Jej sprzymierzeńcami są Arabia Saudyjska i Katar, które spadły na drugi plan we wsparciu dla anty-Asadowskiej opozycji.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mapa syrii

Dla Stanów Zjednoczonych przejęcie Raqqi przez Turcję jest możliwością kontynuacji wojny przez pośredników. Przejęcie głównej bazy terrorystów z Państwa Islamskiego jest doskonałym prezentem dla Hillary Clinton, który zwiększy poparcie dla Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach. Dodatkowo taki sukces amerykańskiej międzynarodowej koalicji antyterrorystycznej powinien przyćmić wysiłki Rosji, której zdolności do walki z ISIS są ograniczone. Prawdopodobnie brak sukcesów w negocjacjach z Rosją w sprawie Aleppo i generalnie Syrii oraz nasilenie sankcji antyrosyjskich mają związek z amerykańskim porozumieniem w sprawie tej operacji.

Dla Rosji sprawy przybierają niekorzystny obrót. Podczas tej ofensywy Turcy i ich sprzymierzeńcy z Wolnej Armii Syryjskiej i innych muzułmańskich organizacji z okolic Raqqi muszą zaatakować strategiczne miasto w regionie Aleppo kontrolowane przez ISIS – Al-Bab. W przypadku zwycięstwa siły te zetkną się z rządową Syryjską Armią Arabską, okrążającą Aleppo od wschodu w Tel Shair. Obecna linia frontu Syryjskiej Armii Arabskiej w najwęższym miejscu ma tylko 3 km i może zostać łatwo przerwana przy wsparciu powstańców ze wschodniego Aleppo.

Z doniesień z przedstawicielami zbrojnej opozycji w Aleppo, Al-Shami, wiadomo, że są tam znaczące zapasy broni, amunicji i żywności oraz wysokie morale i oczekiwanie na ofensywę tureckich przyjaciół, którzy mają zlikwidować blokadę. Źródła we wschodnim Aleppo donoszą, że rebelianci zrezygnowali z przerwania blokady w dystrykcie Castello i Ramus gromadząc siły na nową operację.

Uczestnictwo w walkach tureckich oddziałów z pojazdami wojskowymi powoduje, że ewentualne uderzenia rosyjskiego lotnictwa będą problematyczne. Turcja może oświadczyć, że nie uczestniczyła w przerwaniu blokady, ale nie mogła zabronić tego siłom zbrojnej opozycji walczącym z siłami rządowymi.

W przypadku przerwania blokady Aleppo wszystkie rosyjskie plany politycznego uregulowania konfliktu stracą na aktualności. Zachodnie regiony miasta będą okrążone, jedyną drogą wyjścia będzie ostatnio zajęty obszar w Ramus. Bardzo trudno jest przeprowadzić operację zaopatrzenia w terenie, w którym budynki są zniszczone, a drogi są atakowane ostrzałem z obydwu stron. Wtedy strona turecko – amerykańska zaprezentuje plan politycznego uregulowania sytuacji w mieście, który będzie kopią planu rosyjskiego z przegraną Syryjczyków. W takim przypadku pozostała część północnej Syrii, z wyjątkiem terenów kontrolowanych przez Kurdów, przypadnie siłom znajdującym się pod kontrolą Ankary i Waszyngtonu.

Turecka ofensywa w El-Bab i przerwanie blokady Aleppo wpływają na stan relacji pomiędzy Moskwą i Ankarą. Sytuacja może wrócić do „zimnej wojny” i przerwania realizacji projektów strategicznych. To będzie wielkie osiągnięcie Waszyngtonu.

Przejęcie Raqqi przez oddziały tureckie i zbrojną opozycję syryjską, wspierane przez amerykańskie lotnictwo, wzmocni status Stanów Zjednoczonych jako głównej siły walczącej z międzynarodowym terroryzmem i zarazem postawi Rosję w trudnej sytuacji. Oczywistym efektem będzie rozbiór Syrii. Po takim sukcesie wojskowym dramatycznie zwiększy się polityczna siła zbrojnej opozycji i jej sprzymierzeńców w trakcie genewskich negocjacji, poświęconych politycznemu uregulowaniu konfliktu.

Zespół Katehon,
//katehon.com/article/turkish-american-cooperation-northern-syria

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • ----- demokracja po amerykańsku .....
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/09/14/sioux-proteste-gegen-pipeline-haftbefehl-gegen-us-journalistin/
 • wolnoamerykanka
  Zeby ukrasc medale i zapewnic swoim zawodnikom obrywy z reklam firm sportowego szmelcu Amerykanie w sposob zbojecki nie dopuscili do olimpiady swoich rywali. Ddopuscii sie humanitarnej zbrodni wobec niepelnosprawnych zawodnikow rosyjskich, ktorym nawet nie probowano udowodnic lamania przepisow sportowych.

  Szef Komitetu Olimpijskiego przeciez pare miesiecy przed olimpiada oznajmil., ze nie zyczy sobioe rosyjskiej flagi na olimpiadzie.
  i slowa dotrzymal. Bialorusinow, ktorzy przemycili rosyjska flage na znak solidarnosci z Rosja wywalono z Rio.

  Porobilo sie wczoraj jak wloska gazeta podala, ze hackerzy, ktorzy dostali sie do bazy danych WADA skopiowali dane personalne amerykanskich zawodnikow, z ktorych wynika, ze zawodnicy amerykanscy wracali z medalami ... zacpani dopingami.
  Czesc informacji opblikowano dzisia, reszta ma byc jutro. I pojutrze.
  Naturalnie oburzeni Amerykanie nie tylko podaja, ze wlamania do bazy danych WADA dokonali Rosjanie, ale utrzymuj, ze te dane medyczne zawodnikow (ale tylko amerykankich) sapersonalna i panstwowa tajemnica.
  Bezczelnosc jankesowska nie ma granic. Bardzo mnie ciekawi jaka papke przygotuja "oburzone' polskie media glownego nurtu.

  Jednakowoz, swiadczy to niezbicie, ze Amerykanie nie potrafia stworzyc zabezpieczajacego programu anty hakerskiego.
  Pokazywali dzis w telewizji jak dwoch mlodziutkich Amerykanow pouczalo telewidzow, ze to latwo szalenie latwo wlezc na portal Partii Demokratycznej podrobic wyniki i skrasc wszystkie dane, ktore i tak powinny byc jawne.
  Kiedy NSA (National Security Agency) szpieguje wszystko dookola i prywatna poczte przywodcow panstw, to nazywa sie to " narodowa bezpieka" ale jesli ktos ich probuje nasladowac , to jest szpiegiem i zlodziejem.
  Jak na razie to WADA przyznaje, ze ktos im sie dostal do bazy danych, a tym samym potwierdza prawdziwosc informacji z kart medycznych.
  Naturalnie, ze Amerykanie podejrzewaja Rosjan.

  WADA potwierdza hackerstwo:
  WADA confirms hack of medical records, information on Americans released - Yahoo Sports

  http://sports.yahoo.com/news/wada-confirms-hack-of-medical-records-information-on-americans-released-181337074.html

  The Hack on U.S. Olympians' Medical Records - The Atlantic

  http://www.theatlantic.com/news/archive/2016/09/fancy-bears-russian-olympic-hack/499829/

  Poufne informcje skradzione przez hackerow
  http://www.euronews.com/2016/09/13/us-athlete-s-confidential-medical-records-leaked-following-hack-of-wada-database
 • @Tiamat 13:20:09
  "Bezczelnosc jankesowska nie ma granic". -

  --- Tak, nie zna granic. Nie tylko ich tajni agenci przenikną (prawie) wszędzie. Także ich samoloty wedrą się do niepokornego kraju, a bankierzy oferują kredyty. Niechże 'szczęśliwiec', w którego kraju trysnęła ropa, spróbuje nie wziąć kredytu... Jego następca wtedy weźmie.
 • @Tiamat 13:20:09
  Security Facebook !

  Z informacji uzyskanych od moich znajomych wynika , iż z mojego konta i pod moim szyldem przesyłany jest w świat spam / a być może wirus/ . Dowodzi to o fakcie włamania na moje konto .

  Podejrzany : Antek M. vel Singer z herbu "pancerna smoleńska brzoza" , któremu puściły nerwy / oszalał / po fakcie jego zdemaskowania przeze mnie w komentarzach pod tym filmem na YT :

  https://www.youtube.com/watch?v=YX0rfTwNBcs&feature=youtu.be

  Oto ten komentarz, cytuję :

  " To udający Polaka, patriotę , katolika Antek M. vel Singer z herbu „pancerna smoleńska brzoza ” stoi za śmiercią żołnierza GROM-u z powodu zorganizowanego , ad hoc, bez wcześniejszego przygotowania, pokazu dla króla Jordanii Abd Allah II ibn Husajna, Abdullaha II /od 2:54 filmu/ , a nie zwolnieni przez niego ze zajmowanych stanowisk / dla uniknięcia własnej odpowiedzialności/ dowódca GROM płk. Piotr Gąstał i dowódca Wojsk Specjalnych generał Piotr Patalong."

  Na pohybel zdrajcom Ojczyzny !
  były komandos , oficer kontrwywiadu wojskowego w 1 bsz Dziwnów kpt. Michał Jarzyński

  PS. Antek szajbusie ! nie uciekniesz przed odpowiedzialnością przed Narodem Polskim. Za spieprzoną robotę , którą miałeś do wykonania w Polsce nie pochwali cię twoja superwładza. Zdekonspirowałeś siebie i to co robisz . Oni ci tego nie wybaczą. Im takie matoły ja ty nie są potrzebne.

  PS1. Wolałbym jednego Patalonga i Gąstała za przyjaciela , niż milion Antków. "

  PS2. Antek M. przeholowałeś ....miarka się przebrała. Dłużej nie będziesz zwodził i drwił z Narodu Polskiego . Po prostu ja na to nie pozwolę. Od tej chwili wszystko co powiesz publicznie, może być i będzie wykorzystane przeciwko tobie.
 • @zygmuntbialas 23:30:43
  Re: Zlodzieje medali olimpijskich.

  Amfetaminka dla amerykanskich zawodnikow w Rio uzasadniona....
  warunkami zdrowotnymi!!! (Warunkow zdrowotnych paralimpijczykow nikt pod uwage nie bral!!!!)
  Jest to niebywala bezczelnosc. Przede wszystkim brutalne lamanie prawa!

  Przypomina tez taka filozoficzna reklame:
  "Polski len zdobi ciebie a szpeci twojego wroga"

  Zachowanie sie przywodcow USA zawsze budzilo niejakie kontrowersje ale polityka zagraniczna ostatnich lat nosi wrecz znamiona samobojcze.

  Potwierdza to moje lamenty od lat na temat brak poszanowania prawa, obojetnie kogo dotyczy: mediow, rzadow, wydzialu sprawiedliwosci, prywatnych obywateli..
  Najwiekszym wrogiem zbojcow swiata obecnie jest Putin poniewaz ma zupelnego hopla na punkcie prawa. Niepojete!

  Tylko Putin mial odwage powiedziec 2 lata temu na zebraniu ze swoim zespolem administracyjnym poswieconym walce z korupcja : "kiedy my wreszcie przestaniemy krasc?
  O ile slepa sila jest w stanie przemoca zmuszac kraje do posluszenstwa a nieposlusznych niszczyc, o tyle taktyka Putina jest zdecydowanie ludzka i madrzejsza, a i dziala na dluzsza mete: jest to polityka poszanowania prawa kazdego czlowieka do do zycia..
  Widac to po niezliczonych negocjacjach z najwiekszymi wrogami Rosji. Dzieki Rosji i poparciu Chin na razie udaje sie zazegnac wybuch wojny "wszystkich przeciwko wszystkim".
  Rosja ma dluga tradycje cierpienia do czasu i odradzania sie z katastrof historycznych.

  Tepa sila wladcow USA jest najlepszym przykladem politycznego zboczenia:
  Wystarczy tylko popatrzec na roznice w kampanii wyborczej;
  Zarowno USA jak i Rosja maja obecnie kampanie wyborcza.

  Podczas gdy w Rosji Putin jest wlasciwe niewidoczny na sztandarach i slupach; media tez nie blaznuja, kandydaci do Dumy nie robia z siebie Hollywoodzkich klaunow i nie widnieje "nazwisko glupie na kazdym slupie"...
  Administracja Putina dalej funkcjonuje jak gdyby nic sie niedzialo: Putin jezdzi po kraju nie po to, zeby pyskowac o chorobie Clintonowej, tylko otwiera nowe oceanarium we Wladywostoku , doglada budowy mostu na Krym, zagospodarowuje Daleki Wschod, rozdaje ziemie za darmo, doglada budowy Sily Syberii, budowy kosmodromu na Krymie, oczyszczania Arktyki ze szmelcu pozostawionegop przez bazy sowieckie, Miedwiedew tlumaczy system emerytalny i plany wyplacania swiadczen; cala administracja pracuje tak, jakby sie nic nie dzialo. Rosjanie od lat realizuja ogromny i bardzo kosztowny program ochrony srodowiska. Uratowali w ten sposob Bajkal. Oczyszczaja Arktyke. Wprowadzili bardzo ostre kryteria importu zywnosci. Zakazali GMO. A teraz proponuja wziac pod lupe bankierow i nie wypuszczac z kraju.

  Lawrow spedza dnie i noce na szukaniu porozumienia z kundlami polityki zagranicznej.

  Zobaczmy co w tym czasie robia Amerykanie:
  Rozwieszaja sztandary i wynajmuja klakierow. I przyjmuja milionowe lapowki i wydaja miliony na lapowki wyborcze. Kandydaci czytaja z promptera i z KATEDRY do ludu. Pokazuja amerykanskiemu spoleczenstwu, ze stoja na trybunie w mowie do ludu!
  Brezniew sie klania.
  I o czym jest narodowa dyskusja w czasie kampanii wyborczej???
  No o czym??
  O Putinie.
  I o tym, ze slaby system amerykanskiej kleptokracji najbardziej boi sie, ze ich .. Rosjanie podgladaja!
  No i o pieniadzach wydawanych na kampanie (nielegalnie)

  Taka swiatowa potega, ktora od 16 lat nie moze sobie poradzic z glupia AL-Kaida, ktora nawet samolotu nie ma ani satelitow szpiegowskich!

  Nikt nie dyskutuje ani problemow gospodarczych USA ani planow na przyszlosc.
  Za to Putin stal sie idolem amerykanskiej kampanii wyborczej. Gwiazda amerykanskiej debaty politycznej. Osoba Putina ma zatuszowac wszystkie inne dyskusje i debaty przedwyborcze.
  Gromowladni wladcy USA przyznali Putinowi role antycznej bogini, ktora rzucila zaslone zapomnienia na wszystkie zdrady amerykanskich politykow popelnionych na narodzie amerykanskim.

  Putin na ustach mediow, politykow, publicystow, prorokow politycznych i doradcow kandydatow na prezydenta.

  Amerykanie sie chwala pod niebiosa, ze maja takie urzadzenia, ze z kosmosu moga czytac gazete na Ziemi, a nie potrafia dostrzec calej kawalkady kradzionych wojskowych Toyot , ktore otwarcie, na golej pustyni wioza armie terrorystow do Syrii!!
  Amerykanie maja najlepsze urzadzenia i najnowsze technologie na swiecie - taki wybrany narod- a kompletnie bezbronnego Osama Bin Ladena, bez kasku na glowie odzianego tylko w przescieradlo - 13 lat szukali po gorach i dolinach Hindukuszu. A ten Osama ich caly czas robil w konia, bo mimo , ze nie mial nawet telefonu i byl schowany w jaskini gdzie zadne fale radiowe nie docieraja, potrafil wodzic za nos wielomilionowa armie uzbrojonych po zeby jankesow po calym Bliskim Wschodzie!
  Calemu Pentagonowi dzikus z jaskini dal rade!

  Dac malpie zegarek a Jankesom satelite! Bo nawet jak sobie 2 tygodnie temu "pozyczyli" szpiegowskiego satelite z Izraela, to go nie potrafili w kosmos wystrzelic. Zapomnieli poprosic Rosjan.

  Ta prymitywna sila probuje zawojowac swiat!
  I coraz czesciej okazuje sie, ze durnowata, slepa przemoc na dluzsza mete nie dziala. Brakuje wizji.
  Przechytrzyli ich "ruskie" z Krymem, stosujac TYLKO zasady miedzynarodowego prawa o znaczeniu referendum. Jankesy nawet czytac nie umieja.
  Przechytrzyli ich na koniec Rosjanie w Rio.

  Bo Putin nie wyglaszal tromptadranckich inwektyw pod adresem politykow USA w telewizji..
  Nie zwracal sie do rosyjskiego narodu z pyskowkami na temat amerykanskich aktow ludobojstwa w Jemenie, Syrii, Libii czy Iraku.
  I Putin nie placze Rosjanom w rekaw jaka krzywda sie dzieje Rosjanom z powodu sankcji.
  Cala Europa sie przejechala na sankcjach przeciwko Rosji.

  I Putin nie obrazil ani jednego polityka!!
  Tej przewagi intelektualnej Rosjan nad czcicielami zlotego cielca, Amerykanie nie tylko nie moga zrozumiec - ale opetala ich teraz wscieklosc bezsilnosci wobec przewagi umyslu nad zwierzecym instynktem.
  Nalepiej to wyrazil zlotousty Obama w ostatnim przemowieniu porownujac Putina do .. Husejna.

  W swoim rozpaczliwym przemowieniu Obama zlamal podstawowe prawo demokracji, czym odebral AMERYKANOM prawo decydowania o wyborze przedstawicieli narodu.
  Cytuje z pamieci, ale mozna znalezc w sieci, bo wszystkie stacje to powtarzaja:
  " I co z tego, ze Putin ma 80 %poparcia wsrod wyborcow??
  Husejn mial ponad 90%!!
  ( i dalismy mu rade?)

  Jest to chyba najbardziej skandaliczne wyznanie tepaka- dyktatora , ktory przyznaje, ze im mniej popularny przywodca narodu - tym lepszy dla kraju.
  Klakierzy bili mu brawo!

  Tumanstwo przywodcow USA polega na tym, ze:

  Amerykanie bardzo skrzywdzili Rosje i zawodnikow rosyjskich.
  Szczegolne bestialswo wykazali wobec niepelnosprawnych zawodnikow, dla ktorych cwiczenia i olimpiada sa forma rehabilitacji. Amerykanie odmowili chorym prawa do rehabilitacji. Ale obiecali te jawne zlodzieje medali, ze nie chca widziec rosyjskiej flagi na olimpiadzie. (Nie zauwazyli, ze flaga rosyjska jest tak samo uznana przez ONZ jak i flaga amerykanska - dla Jankesow duzo wazniejsza jest czarna flaga ISIS)

  Tu Amerykanie nie popisali sie ani rozumem ani uczuciem.
  Nie potrafili wymienic ANI jednego rosyjskiego paralympijczyka, ktory zlamal prawo! Uzyli znow slepej sily Samsona do niszczenia konkurentow do medali!!
  Rosjanie znow wykazali sie wielkim humanizmem: Urzadzili w Rosji miedzynarodowe zawody dla niepelnosprawnych. Padly rekordy swiatowe.
  Calkowicie skorumpowane wladze olimpijskie nie uznaly medali!!!
  W starozytnej Sparcie kaleki zrzucane byly ze skaly.

  Wspolczesna wielka demonokracja swiatowa walczy z kobietami i dziecmi i ulomnymi - bo najlatwiej walczyc z bezbronnymi.

  A najlepiej o madrosci amerykanskiego sanhendrynu swiadczy wybor kandydatow na prezydentow.
  Znecanie sie nad Clintonowa moze byc historycznie uzasadnione za te wszystkie dranstwa, za ktore jest odpowiedzialna.
  Ale wsadzenie niepelnosprawnej umyslowo i fizycznie kobiety na olimpiade przeznaczona dla pelnosprawncyh jest kolejnym dowodem skrajnego pojmowania swiata i skrajnosci decyzji.

  Dzis podali nastepne przecieki z WADA. Okazuje sie, ze w oszustwach sportowych przewazja Amerykanie i Anglicy!
  A panienka, amerykanska zawodniczka, ktora zdobyla 4 zlote medale od dziecinstwa brala srodki antydopingowe i zakazane na olimpiadzie.A Szarapowa brala tylko magnezjum na serce.

  Czas chyba wziac do karnej odpowiedzialnosci nie tylko WADA ale i caly ten Komitet Olimpijski. A Olimpiade w Rio powinno sie uniewaznic.
  W koncu jeszcze niedawno proponowali to Amerykanie o Soczi!

  Czeski general ma pewna porade dla USA:

  : Kiedy najlepiej zaatakować Rosję?
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160906/3826602/kiedy-najlepiej-zaatakowac-rosje.html
 • @Tiamat 09:19:18
  //Amerykanie bardzo skrzywdzili Rosje //

  bandyci
  jak mogli
 • @Tiamat 09:19:18
  "Cala Europa sie przejechala na sankcjach przeciwko Rosji.
  I Putin nie obrazil ani jednego polityka!!" -

  --- Europejscy politycy nie wytłumaczyli społeczeństwom Europy, dlaczego i w jakim celu zastosowali sankcje gospodarcze przeciwko Rosji. Tłumaczenie to aneksją Krymu jest nieprzekonujące, bo z gruntu nieprawdziwe, a efektów można się było spodziewać - są opłakane dla państw UE.
  No i z kulturą polityków zachodnich jest grubo nie w porządku. Także pod tym względem przywódcy FR i media rosyjskie wykazały swą przewagę.
 • @Husky 20:49:55
  Bandyci jak moga to sami siebie wykastruja.

  W mitologii greckiej byly takie stwory co sie nazywaly autofagi.
  Te stwory byly szalenie zarloczne. I jak pozzeraly wszystko dookola to zaczely cierpiec glod. I wtedy potajemnie, zby nikt nie widzial zaczely same siebie zjadac, poczynajac od ogona... az doszly do glowy.

  Jak sobie wyzarly mozg, to juz bylo za pozno, zeby myslec, ze sa inne sposoby prawidlowego odzywiania i produkowania zywnosci.

  32 tryliony dolarow zniknelo z Funduszu emerytalnego i uslug socjalnych:

  Social Security’s looming $32 trillion shortfall (That’s right 32 TRILLION)

  http://www.blacklistednews.com/Social_Security’s_looming_$32_trillion_shortfall_(That’s_right_32_TRILLION)/53337/0/38/38/Y/M.html


  Ponad 94 miliony bezrobotnych w USA
  94,517,000 Americans Not in Labor Force | GOVERNMENT SLAVES

  http://www.govtslaves.info/94517000-americans-not-in-labor-force/


  Samobojstwa wsrod weteranow wojny w Iraku USA podskoczyly o 80%

  Subject: Army Suicides Up 80 Percent Since Invasion of Iraq -- News from Antiwar.com

  http://news.antiwar.com/2012/03/08/army-suicides-up-80-percent-since-invasion-of-iraq/

  Bezdomne kobiety - zolnierze, ktore wracaja z wojny na Bliskim Wschodzie:

  Jak podaje Ministerstwo Weteranow (VA- Veterans Affairs) gwaltownie wzrasta liczba Kobiet- weteranek wojennych, ktore stanowia duza czesc ogolnej populacji bezdomnych weteranow.. Wiekszosc tych weteranow mieszka w Kalifornii. Ilosc bezdomnych weteranek jest 4 razy wieksza niz ilosc bezdomnyych panow weteranow.
  Panie maja duzo powazniejsze problemy niz panowie. Poniewaz te, ktore nie braly udzialu bezposrednio w mordowaniu ( w bitwie) nie maja uprawnien weterana a wiec zadna opieka im sie nie nalezy.
  Wielu weteranom wojny tez sie nic nie nalezy, bo za duza kolejka po pomoc lekarska i opieke spoleczna. Wielu weteranow ma stale uszkodzenia ciala i urazy psychiczne.

  HOMELESS: Why Female Veterans are At Risk | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/01/24/why-female-veterans-are-at-risk/

  Zawsze mi sie zdawalo, ze jak USA tak kradnie po calym swiecie rope, diamenty, gaz, drogocenne muzealne eksponaty, srebrne lyzeczki ze stolow i okrada ludnosc calego swiata -z bogactw naturalnych i tzw. intellectual property - patentow i wynalazkow- to kazdy Amerykanin jest milionerem.

  A tymczasem to nieprawda.
 • @Tiamat 05:32:24
  //W mitologii greckiej byly takie stwory co sie nazywaly autofagi//

  Mit o Tiamat

  Dawno, dawno temu, gdy czas nie miał jeszcze swego początku, niebiosa w górze nie były jeszcze nazwane, a ziemia poniżej nie miała swego imienia. Wtedy to Apsu, Prapoczątkowy, który toczył wszystkie słodkie wody podziemne oraz Tiamat, Pramatka wszelkich słonych mórz, mieszali w jedno swe wody. Nie było stałego lądu ni nawet mułu, i żaden z bogów jeszcze nie istniał, nikt nie był nazwany, ani żaden los nie był wyznaczony. Dni dłużyły się, lata mnożyły, aż w końcu, pośrodku owych pramocy, uformowali oni bogów. Oboje na równi, Apsu i Tiamat dali życie swym synom – bogom.
  Niestety ci stali się coraz bardziej dumni i mądrzy. Wreszcie zjednoczyli się boscy bracia planując bunt. Przeszkadzali Tiamat, drwiąc ze strażników, ugodzili w biodro potężnego Mummu, mącili serce Tiamat, aż nagle prysła jej wszechmoc! Zasmucił się ogromnie Apsu, także Tiamat była zmartwiona, troskało się jej serce.
  Wreszcie Apsu, rodzic wielkich bogów, zawołał na Mummu, swego posłańca, i rzekł:
  – Mummu, mój posłańcze, radości mego serca! Nuże, ku Tiamat skierujmy swe kroki".
  Poszli więc do niej, i przed obliczem Tiamat się kłaniając, naradzali się nad boskimi dziećmi. Apsu otworzył usta i tak rzekł go lśniącej Tiamat:
  – Bezgranicznie uciążliwe jest dla mnie ich postępowanie, W dzień nie znajduję wytchnienia, a w nocy spokoju! Chcę ich zniszczyć, postępowanie ich ukrócić, Aby cisza zapanowała i abyśmy znaleźli spokój!"
  Gdy Tiamat usłyszała te słowa, pełna złości zakrzyknęła straszliwie; w gniewnym bólu, wściekłością opanowana. Natychmiast też wymyśliła złowrogi plan:
  – Cóż pozostaje nam uczynić? Posiać zniszczenie! Zniweczyć ich czyny, abyśmy wiecznie panowali!
  Wdzięczne za odzyskaną wolność Anunnaki zobowiązały się wznieść bogu wspaniałą świątynię, a Marduk wyznaczyła Babilon na jej miejsce. Przez cały rok produkowali cegły, i pod koniec drugiego roku budowa została ukończona. Wtedy Marduk sprosił wszystkich bogów na ucztę do świątyni, gdzie pieśniami pochwalnymi oddali hołd swemu ocalicielowi i stwórcy świata. Sławili go jako boga dobrego tchnienia i pana czystego zaklęcia, śpiewając:
  Niech zachowają to starzy, niech tego nauczają,
  Uczeni i mędrcy niech mądrze to rozważają!
  Wskazówki udzielił ojciec synowi,
  Ucho pasterza i stróża niechaj się otworzy!
  Radował się on Panem bogów, Mardukiem,
  Jego kraj niech się stanie żyzny,
  On sam niech będzie w dobrym zdrowiu!
  Jego słowo jest całkowicie wierne, nieomylna jego wypowiedź,
  Rozkazu jego ust żaden bóg nie może zmienić;
  Bez strachu spogląda on przed siebie,
  Nie wahając się i nie ustępując;
  Gdy się złości, żaden bóg nie potrafi mu stawić czoła.
  Jego serce jest pełne troski, jego dobroć wielka;
  Bezecnik i grzesznik otrzymuje od niego łaskę.

  http://femmes.republika.pl/basnie/mity/01tiamat.jpg
  Marduk z oswojonym wężem-smokiem, jednym z potworów Tiamat.

  http://femmes.republika.pl/basnie/mity/01tiamat.html
 • @Husky 06:24:06
  No wresczie ktos sie domyslil o co chodzi
 • @Tiamat 10:15:37
  "No wresczie ktos sie domyslil o co chodzi". -

  --- Te postępy zrobił Husky przy Pani.
  Czyli czyta Pani wypowiedzi :)

  Tylko zerknąłem. Późnym wieczorem przeczytam Pani wpisy dokładnie.
 • @zygmuntbialas 13:09:08
  re: Husky
  "Czyta moje wypowiedzi"?
  Moze i czyta ale widac nic z tego nie rozumie tylko ujada. Bo do dyskusji to z cala pewnoscia sie nie nadaje.
  Niech nam zrobi wyklad z ekonomii. Ja chetnie poczytam.
 • @Tiamat 16:11:58
  Do zupełnie niedawna w Sowieckiej matematyce było że 2+2 jest 5
  a za czasów ZSRR zweryfikowano na 3 .Czy w dzisiejszej Rosji coś się zmieniło.

  A tu właśnie dowód na ekonomie "ala" Rosja :

  Bolszewicy jak zwierzęta…

  https://2.bp.blogspot.com/-nZ48RQJjgko/V8LaMoaFJaI/AAAAAAAAEGA/JlJs_9z4DQkcEQERFAPvFF9OA25fjxAtwCLcB/s400/Wasilijewa.jpg

  http://dd.neon24.pl/post/133753,bolszewicy-jak-zwierzeta

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej