Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 15.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksander Dugin: "Na Zachodzie nie ma już żadnej religii, hierarchii politycznych, normalnych rodzin, państwa w pełnym sensie tego słowa. Wszystkie granice zostały już przekroczone".

Wskazówki Dugina – TRANSHUMANIZM

Pozdrawiam, oglądacie 'Wskazówki Dugina'. Dzisiaj poruszymy fenomen transhumanizmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ohc8Fs-X6gU

Przekład z języka angielskiego:

Transhumanizm zyskuje na popularności na całym świecie, przede wszystkim na Zachodzie, skąd pochodzi. Jego symbolem jest okrąg z literą “H” jako “homo”, człowiek wraz ze znakiem plus, “H+”. Zwolennicy tego trendu entuzjastycznie akceptują całą nowoczesną technologię, doprowadzają ideologię postępu do jej logicznej konkluzji. Uznają oni, że postęp technologiczny prowadzi ludzkość do możliwości wykreowania doskonalszych istot od istniejącego na ziemi rodzaju ludzkiego. Ma to być osiągnięte w drodze zastąpienia niedoskonałych naturalnych ludzkich organów ich perfekcyjnymi sztucznymi zamiennikami, nierozróżnialnymi od naturalnych części ciała. Obejmuje to technologiczną stymulację świadomości czy rejestrację świadomości w różnych odbiornikach w rodzaju urządzeń do rejestrowania aktywności mózgu. Ostatnie odkrycia w strukturze genomu pozwalają na korektę organizmów i podwyższenie ich jakości osiągalne na poziomie projektu genetycznego.

 

Znalezione obrazy dla zapytania transhumanizm

 

H+ to nowy poziom rozwoju ludzkości, który ma być wolny od chorób, niedoskonałości i zdolny do osiągnięcia fizycznej nieśmiertelności. Ciało ma być zmieniane lub poprawiane, a być może również drukowane przez trójwymiarowe drukarki. Sieci cyfrowe mają być nowym środowiskiem człowieka i stopniowo mają zastąpić dotychczasowy świat. W porównaniu z H+ utopie czy antyutopie w rodzaju “Kosiarza umysłów” czy “Matrixu” są archaiczne i przestarzałe.

Transhumanizm nie jest tylko rozrywką dla ekscentryków, projektantów czy fanatyków postępu technologicznego. To rezultat ostatnich kilkuset lat, w trakcie których ludzkość faktycznie uwierzyła w mit postępu i ewolucji. H+ to końcowy logiczny wniosek ery nowoczesnej, modernizmu. Główną ideą przewodnią modernizmu było uwolnienie człowieka z jakichkolwiek ograniczeń. Na początku zaczęto od religii, tradycji, kastowego społeczeństwa, potem upadło państwo i naród na ołtarzu społeczeństwa obywatelskiego. Potem zlikwidowano normatywny porządek płci i rodzinę, legalizując wszelkie mutacje płciowe i przeróżne perwersje.

To wszystko towarzyszyło rozwinięciu nowych form produkcji, komputeryzacji, postępowi w informatyce i zastosowaniu nowych materiałów. Ideologia i technologia stopniowo zostały połączone w nierozdzielną całość. Postęp technologiczny stał się czynnikiem ideologicznym, a ideologia stała się niczym więcej jak jeszcze jedną technologią. Symptomem tego zjawiska jest zastąpienie klasycznych form politycznych przez spin-doktorów.

Doszliśmy właśnie do końcowego etapu uwalniania się ludzkości z jej ograniczeń. Na Zachodzie nie ma już żadnej religii, hierarchii politycznych, normalnych rodzin, państwa w pełnym sensie tego słowa. Wszystkie granice zostały już przekroczone. Pozostaje ostatni krok, przekroczenie ograniczeń samego człowieka. To H+, ostatnie słowo liberalizmu. Transhumanizm to nie jest jakiś dziwaczny produkt uboczny postępu technologicznego, to logiczne zakończenie ery nowoczesnej. Według modernizmu mieliśmy osiągnąć erę cyborgów, hybryd, mutantów, chimer i właśnie do niej docieramy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mutacje genetyczne

Conchita Wurst. I 'nowe możliwości rozwoju'. "Gazeta Wyborcza" propaguje tym razem (dwa lata temu) życie seksualne w trójkącie. W nowoczesnym świecie pojawiły się już takie formy jak swinging, małżeństwa otwarte czy poliamoryzm - relacjonuje seksuolog, udzielający wywiadu. - Czas na trójkąt (dwie kobiety + jeden mężczyzna lub inaczej). Dziennikarka prowadząca rozmowę przytacza wypowiedź niejakiego Janusza: "Podczas stosunku żona przeżyła trzy orgazmy. Po prostu wyła z rozkoszy. Ze mną nigdy tak nie było. Po tym czasie nasz seks nabrał innego smaku, kochaliśmy się później namiętniej. Coś się w nas obudziło".

Oczywiście większość ludzkości nie jest gotowa stać się cyborgami i mutantami. Ale nikt nie pytał większości ludzkości o zdanie. Historia jest tworzona przez elity, masy nigdy nie są gotowe, ale to nic nie znaczy. Nie są gotowe, to zostaną przygotowane tak, że się nawet nie zorientują. Transhumanizm jest nieunikniony, jeśli zaakceptujemy główny trend ery nowoczesnej – wiarę w postęp, rozwój i polepszenie ludzkości. Ta religia czy raczej pseudoreligia postępu została zaprezentowania Europie i światu przez Oświecenie. Ta herezja stopniowo zastąpiła i wypchnęła na peryferie wszystkie tradycyjne formy religii, przede wszystkim chrześcijaństwo. Niemożliwym jest zatrzymać się połowie drogi na ścieżce postępu. Mówiąc “a” musimy powiedzieć “b”, “c”, “d” i pozostałe litery alfabetu. H+ to ostatnia litera. Odtąd zaczyna się język komputerowy.

Jedynymi, którzy sprzeciwiają się konsekwentnie post-humanizmowi są  fundamentalni tradycjonaliści. Odrzucają oni nie tylko ostateczną postać, ale cały projekt nowoczesności, samą ideę postępu i rozwoju, naukowy obraz świata, demokrację i liberalizm. Zamiast tego tradycjonaliści afirmują Boga, Kościół, Imperium, system kastowy, władzę i tradycje ludowe. Nowoczesny świat nie jest owocem postępu, lecz upadku. To królestwo Antychrysta. Walka z projektem H+ to odrzucenie ostatecznej transformacji, narzucanej przez logikę ideologii liberalnej. Przy akceptacji innych aspektów nowoczesności walka ta traci na znaczeniu. Transhumanizm to nieuniknione jutro, jeśli pogodzimy się z dniem dzisiejszym. Jeśli chcemy zmienić swój los, to powinniśmy się cofnąć w czasie i zrozumieć gdzie popełniliśmy ten fatalny błąd.

Wszystkiego najlepszego, oglądaliście 'Wskazówki Dugina' o transhumanizmie. Święte nauki mówią, że diabeł może prawie wszystko, nie może tylko stworzyć człowieka. Jego dziełem może być tylko parodia człowieka, symulakrum  https://pl.wikipedia.org/wiki/Symulakr  To jest właśnie H+.  //katehon.com/directives/transhumanism

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

Luksemburg proponuje wyrzucić Węgry z Unii Europejskiej

Takie żądanie zostało wygłoszone przez ministra spraw zagranicznych Jeana Asselborna

Naruszanie wartości europejskich - Asselborn twierdzi, że Budapeszt narusza normy i wartości Unii Europejskiej. Wynika to z faktu, że Węgry oponują przeciwko napływowi uchodźców i nielegalnych imigrantów oraz budują mury na swoich granicach. Eurofile boją się również, że przykład Węgier może sprowokować inne kraje do prowadzenia bardziej niezależnej polityki. Dlatego Asselborn zaproponował wyrzucenie tego krnąbrnego członka z Unii w celu zachowania jej jedności.

 

Znalezione obrazy dla zapytania węgry

Węgry - odstraszanie imigrantów

Pogłębiający się kryzys - Potencjalne wystąpienie Węgier z Unii Europejskiej, dobrowolne bądź przymusowe, jeszcze raz potwierdza nieefektywność zarządzania Unią. Sam fakt wezwania do wykluczenia jednego państwa członkowskiego ze wspólnoty dowodzi braku zgody co do ważnych aspektów polityki, ale również niezdolności do prowadzenia negocjacji i chęci wspólnego rozwiązania bieżących problemów. W rezultacie Unię Europejską czeka wytworzenie się nowych podziałów politycznych, ideologicznych i gospodarczych, i ostatecznie rozpad.  //katehon.com/agenda/luxembourg-proposes-kick-hungary-out-eu

 

* * * * * * *

Putin sugeruje wydanie zakazu wyjazdu z kraju dla banksterów

Władimir Putin zaproponował, aby nie wypuszczać za granicę bankierów, podejrzanych o przeprowadzanie nielegalnych operacji i przekazywanie aktywów do innych krajów. Temat ten był jednym z głównych, dyskutowanych na spotkaniu roboczym z przewodniczącą Banku Rosji (banku centralnego) Elwirą Nabiulliną, jak donosi TASS.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Elwira Nabiullina

Elwira Nabiullina zgodziła się z tą propozycją i prezydent zauważył, że w takim przypadku łatwiej będzie ukarać nieuczciwych finansistów. Na koniec spotkania Władimir Putin obiecał poinstruować rząd i agendy egzekucji sprawiedliwości, aby zajęły się tą sprawą w celu najpełniejszej ochrony interesów oszczędzających w rosyjskich bankach.

Nabiullina zauważyła, że sytuacja rosyjskiego sektora bankowego jest stabilna, w tym pożyczki są regularnie spłacane. “Sytuacja sektora bankowego oczywiście odzwierciedla stan gospodarki. Nie bez trudności, lecz jest stabilna, pożyczki są stopniowo spłacane, stawki stopniowo obniżane, ale dynamika nie jest stabilna: jednego miesiąca mamy wzrosty wskaźników a następnego spadki” – powiedziała Nabiullina.  //katehon.com/news/putin-has-suggested-not-allow-bankers-suspected-illegal-operations-exit-country

 

* * * * * * *

Jemeńczycy przejmują saudyjską bazę

Jemeńska armia i siły ludowe kontynuują swoją ofensywę w Arabii Saudyjskiej i przejęły kontrolę nad strategiczną bazą wojskową na południu Królestwa. Jemeńczycy najpierw otworzyli intensywny ogień artyleryjski na linie obrony wroga i fortyfikacje w Saudyjskiej bazie al-Hanjar w prowincji Assir, a następnie w poniedziałek przejęli bazę.

Wojsko i siły ludowe zniszczyły kilka pojazdów wojskowych i inne wyposażenie saudyjskich wojsk i przejęły inne obiekty. Po przejęciu bazy al-Hanjar Jemeńczycy posunęli się w kierunku wzgórz al-Sheibani i starli z wojskiem saudyjskim. Armia jemeńska obecnie dokonuje próby przejęcia kontroli nad innymi saudyjskimi bazami wojskowymi na południu Arabii Saudyjskiej.

W poniedziałek jemeńskie siły ludowe, wspierane przez Gwardię Republikańską, kontynuowały ofensywę w prowincji Jinzan i przejęły duży saudyjski obóz wojskowy. Oprócz przejęcia tej bazy wojskowej siły Asnarullah wraz z sojusznikami skonfiskowały ciężkie uzbrojenie armii saudyjskiej i pozostawione czołgi Abrams (…).

[z niecierpliwością czekamy na doniesienia o zdobyciu Rijadu],  //katehon.com/news/yemeni-forces-capture-saudi-base

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

KOMENTARZE

 • WSPÓLNE MANERWY ROSJI I CHIN
  Ćwiczenia odbywają się w atmosferze wzrastających napięć w rejonie. Wspólne manewry wojskowe potrwają 8 dni. Odbywają się na Morzu Południowochińskim, którego część akwenów stanowi przedmiot zaostrzającego się sporu terytorialnego głównie pomiędzy Chinami, Wietnamem i Filipinami.

  http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/zdjecie,iId,2147576,iAId,213404
 • @Husky 07:12:45
  To juz chyba troche nieaktualne. wiesci

  Filipiny nie sa w konflikcie z Chinami. Widac to bylo juz bardzo wyraznie na G-20

  The 4th Media » Philippines: Towards China And Away From USA
  http://www.4thmedia.org/2016/09/philippines-towards-china-and-away-from-usa/
 • @Husky 07:12:45
  @Husky ... co w tym dziwnego że Chiny robią manewry u siebie ..

  Jakoś Ci nie przeszkadzały manewry USA-synów i Korei Południowej .
  Tam ponad 300 tys żołnierzy ćwiczyło atak na Koreę Północną , nie ,,zaostrzając ,,sytuacji .

  Starzejesz się chłopie ..
 • Wywozenie amerykaskich miejsc pracy za granice trwa nadal.
  Ford oglosil, ze wywozi do Mexyku produkcje malych samochodow.Inne firmy samochodowe oglaszaja podobne plany.Do samego Mexyku wywieziono juz 675000 miejsc pracy przy produkcji samochodow, do wywiezienia pozostalo 900000.
 • @staszek kieliszek 21:26:25
  "Wywozenie amerykaskich miejsc pracy za granice trwa nadal". -

  --- Przyznam szczerze, iż trudno mi się doszukać celu i logiki tego postępowania. Ale także w Polsce zlikwidowano miliony miejsc pracy. Trudno jest wszystko uzasadnić nieefektywnością ekonomiczną.
 • @zygmuntbialas 00:36:17
  To jest szatanska logika.Jak ta wojna w Syrii.
 • @staszek kieliszek 00:45:25
  "To jest szatanska logika". -

  --- Trudno to inaczej wytłumaczyć.
 • @staszek kieliszek 00:45:25
  To jest mniej wiecej tak:
  Tlum wyborczy wierzy w puste hasla, i powtarza jak za pania matka slogany wyborcze nie zastanawiajac sie nad ich znaczeniem. Nam w ogole wymontowali aparat analityczny z mozgu z mozgu dzieki takiej reformie szkolnictwa, ktora nazywa sie "holistic approach". Najprostszym przykladem jest uczenie w szkole pisowni calych wyrazow bez analizowania zaleznosci miedzy literami, czyli uczymy wyrazu jako "calosc" i podaja dranie cale listy na zadanie domowe do wyuczenia sie na pamiec pisowni, ktora ma zasady i ma prosty klucz do pisania nowych wyrazow ledwie zaslyszanych- zwlaszcza angielska pisownia jest bardzo uproszczona dzieki prymitywnym najazdom Saxonow, ktorzy pisac nie umieli i lacinskie zasady i gramatyki i pisowni troszke uproscili.
  Jak sie komus wydaje ze angielska pisownia jest trudna niech sie zacznie uczyc chinskich liter. Wszystkich 4000.

  Efekt tej nieludzkiej reformy jest taki, ze w programach matematyki wyrzucili podprowadzanie do wzorow i matematycznych i chemicznych.
  Zarzucili kompletnie tzw. memory retention exercises, czyli cwiczenie pamieci i zamienaja wyborce w malpoluda.

  No wiec wracajac do tych hasel, to jednym takim szalenie popularnym haslem wywolawczym byl "global village" ( a nie global metropolis), a potem takie kompletne bzdury jak "competitive ekonomy"; co to do cholery znaczy? Od kiedy ekonomia musi brac udzial w wyscigach?
  Kto z kim?
  Innym dranstwem puszczonym w nieme tlumy jest "maximise profit"
  Jesli wszystko robimy to " zysk dla zysku" to automatycznie akceptujemy prace niewolnicza i kazde dranstwo, ktore przynosi zysk dla samego zysku.. Jeszcze lepszym oszustwem jest "free market" i szczyt szczytow: "free market economy" czyli gospodarka wolnorynkowa. Zarowno w jezyku angielskim jak i polskim i w paru innych jezykach slowo "free" 'wolny" ma podwojne znaczenie. "Wolny" - znaczy bez oplaty- dla kogo?
  Natomiast pozbierany do kupy angielsko - polski zestaw moze oznaczac "frywolny" (free-wolny).
  Sa jeszcze takie numery jak market economy i szczyt kalectwa ekoonomicznego to idiotyczne wskazniki, podobno ekonomiczne, jak system bankowy i spekulacje gieldowe. W krajach kapitalistycznych wskaznikiem ekonomicznym jest rynek nieruchomosciami co wrecz namawia do przestepstwa gospodarczego. I co jeszcze mozna wystawic na gieldzie? Dupe pani Szydlo? Fryzure Trumpa? Ukryta chorobe Clintonowej czy moze intelekt Bidena?

  Ostatnio czytalam, ze w USA wiezniowie sie buntuja bo im kaza pracowac za fryko. No wiec Chiny swoja szosa - a wiezniowie swoja. A Latynosi swoja.
  W Polsce wiezniowie sprzataja cmentarze zydowskie.
  Amerykanska firma Nestle zapedza nawet male dzieci do roboty, bo to sie bardzo oplaca. I zarobic i nacieszyc sie widokiem mlodego narybku. No wiec mozna tez na gieldzie wystawic dziecieca sile robocza. Ja mysle, ze Nestle to nie jedyna dranska firma - o co ostatnio jest awantura w Indiach.
  No to teraz, gdy calym sercem tlumy wyborcow popieraja w tak zwanym zachodnim swiecie 'maksymalizacje zysku", 'konkurencyjna ekonomie", komercyjna edukacje, komercyjny sport i komercyjna sluzbe zdrowia to calkowity efekt jest taki, ze nie ma edukacji, nie ma sportu, nie ma ekonomii, nie ma lecznictwa - jest ZYSK wszechwladny i nic poza tym sie nie liczy.
  Najlepszym przykladem sa wartosci kulturowe, na ktorych sie nie bardzo da zarobic bo kultura potrzebuje wsparcia narodu, jako ze kest tworem narodowym.
  Przeciez zachodnia kultura juz zdechla z glodu pod plotem.
  Hollywood zrobil z filmu zysk dla zysku a najlepij sie zarabia na grzebaniu w genitaliach i na politycznej propagandzie, wiec w kulturze Zachodu mamy teraz podaz nawet wieksza od popytu bo ilez mozna ogladac poscielowych smutasow i papki o Holokauscie ?

  Dochodzimy zdaje sie do pulapki podobnej do tej w jaka wpadl Krol Midas: wszystko co dotykamy cuchnie zyskiem ale coraz mniej z niego pozytku.
  Ladna tez historie przedstawil nam Molier w sztuce pt. Skapiec.
  Wlasciwie kazdy skapiec zachowuje sie tak samo:
  Zakopuje skarby w ziemi albo chowa na Kajmanach. Chodzi, doglada, przykrywa, ukrywa, rozglada sie dookola zanim dojdzie do miejsca w ktorym trzyma ten skarb. Wydaje kupe pieniedzy na legalizowanie tego majatku. Unika podatkow pilnie strzez tajemnicy skardbu. Po nocach nie spi bo sie denerwuje, ze go ktos okradnie.
  Tymczasem wszystkiego sobie odmawial, nie jadl, schudl, na zdrowiu podupadl ... no i ten wieczny strach nie do wytrzymania.
  No i przyszedl walec i wyrownal.
  Ali Baba tez opedzlowal rozbojnikom sezam.

  Chcemy zyc wiecznie i bogato.
  Tymczasem praktyka nam od tysiecy lat przypomina: Czlowiek nie musi byc bogatym, zeby byc szczesliwym. Wystarczy popatrzec na te makolagwy z Holywood i te seksualne rozczarowania bogatych panienek i zadragowane dzieci milionerow.
  My zatracilismy ludzkie wartosci i glosujemy na kandydatow, ktorych nam podsuwa skorumpowana oligarchia, ktora nam wmawia, ze kapitalizm i finansowy apartheid - to wyzsza forma czlowieczenstwa.

  Patrze na radosc na twarzy potencjalnej pani prezydent USA. Blask i szczescie i cieply usmiech na twarzy. Usmiechnieta do wyborcow wytrawna weteranka polityki USA z wielkim entuzjazmem obiecuje, ze ... zrowna Iran z ziemia i Putinowi zabierze SYberie. I dolaczy pol Rosji do Fundacji Clintonow. W kuluarach mowia, ze zapewni tez coreczce prezydenture. Maksymalizacja zysku w rodzinnym biznesie.
  Tylko po co dynastiom amerykanskim tyle pieniedzy? Do grobu zabiora?
 • @Tiamat 04:54:09
  Ja dzis kupilem drukarke czarno biala z $65 bo znudzilo mi sie kolorowe kasetki kupowac.Wydrukuje sobie Pani wypowiedz i na scianie wywiesze czarno na bialym.Opisala Pani sytuacje swiatowa: nic dodac nic ujac.Z kad Pani ta madrosc ma? Po rodzicach? Sama z siebie? Przez szkoly? To ciekawe bo chcialbym wlasnym dzieciem doradzic co robic.Czy posluchaja? Poruszyla Pani tyle tematow, ze nie sposob sie do tego odniesc.Brak mi madrosci , ktorej Pani ma nadmiar nade mna, nad inernetem, nad NE24.Sam podziw.Wstyd dyskutowac nawet.
 • @staszek kieliszek 07:49:09
  //Wstyd dyskutowac nawet.//

  Wstyd
  z taką panią ekśpert
  kto by śmiał !!!!!!!

  ps.
  może sprzeda nam troszke tej nadmiernej mądrości - płatne w
  rublach transferowych w przeliczniku 1 do 1
 • @Husky 08:15:51
  otworzyles sie na oscierz
 • @staszek kieliszek 09:06:06
  Każdy sposób na "zdobycie" wiedzy jest dobry
  Milego dnia
 • @staszek kieliszek 09:06:06
  Czasem ubeki uzywaja do "pilnowania" ludzi zwierzeta zaprzegowe, ktore warcza na kazdego, kto sie odezwie.
  Taka ubecka cenzura. Relikt z czasow NKWD- ale ciagle sie przydaje.
  Zaprzeg wychodzi taniej bo wystarczy podkarmic byle ochlapaem.
  Czasem wech zawodzi wiec sie czepiaja kogo sie da.
 • @staszek kieliszek 07:49:09
  Panie Staszku
  To jest troche moj zawod bo lata cale pracowalam i dalej pracuje w researchu dla roznych politykow.(tzn z roznych partii bo ja jestem nie przywiazana do zadnej partii ani ideologii, co mi daje duza swobode oceny zdarzen.) A filozofie mam bardzo prosta: przeraza mnie masowe bombardowanie bezbronnych dzieci i kobiet i przeraza mnie niszczenie planety trotylem i plastykiem; w ogole chemikaliami.. Niedlugo cala planeta bedzie wygladac jak nabrzeze portu rybackiego w Indiach.
  Nie nalezy mi przypisywac wielkiej wiedzy - bo to wszystko nabyte przez charakter pracy.
  Na ogol zajmuje sie edukacja - bo to moj pierwszy zawod, i przeklamaniami na tematy ochrony srodowiska. Akurat moja dobra znajoma pracuje w Waszyngtonie jako prawnik ochrony srodowiska, wiec i troche wiem 'na zywo" co pisza w USA.
  Robilam studia podyplomowe juz poza Polska z Information Management wiec mi jest latwiej wyszukac kazda potrzebna informacje. Nic innego nie robie, tylko sciagam dostepna informacje - bo to umiem. Pracowalam tez w rozych zawodach co mi dalo pojecie np. o emigracji
  I poza tym tak sie zdarzylo, ze mieszkalam w kilku krajach. A i wedrowalam troche po swiecie.
  Sama od siebie nic nie wydumam, bo w obecnym naplywie informacji jest to niemozliwe. Nie dyskutuje na tematy, na ktorych sie nie znam, np. fizyki, cybernetyki czy matematyki. W chemii troche pracowalam ale bez entuzjazmu.
  Dlatego czasami mnie dziwi jak mozna opowiadac na przyklad o Bliskim Wschodzie jak ktos tam w ogole nie byl.
  Czesto robie za czarne memento; przypominam Polakom co zrobili w Jugoslawii bo ten kraj tez dobrze znam. Dzieci tam umieraja na choroby popromienne. I mam przyjaciol naukowcow, Polakow, ktorzy przed awantura na Bliskim Wschodzie pracowali na uniwersytecie w Bagdadzie, Nairobi a inni jako programisci w Egipcie, .. Wszyscy musieli stamtad uciekac z powodu kolorowych rewolucji (Egipt) i amerykanskiej inwazji.

  Wiec tak naprawde to ja powtarzam to co widzialam i slyszalam od tych, ktorzy byli i widzieli. (Nigdy nie bylam w Egipcie) wiec i malo dyskutuje.

  Naturalnie, ze mnie duzo rzeczy juz nie zaskoczy. Ale boli troche bezinteresowne ujadanie 'madrali" (ktorzy nie potrafia przedstawic swoich argumentow i wytlumaczyc swojego punktu widzenia) na tych, ktorzy wiedza i pisza co innego niz Fundacja Batorego nakazuje.
  Szkoda.
  Cenzura Ciemnogrodu.


  Znajomi, ktorzy byli w Polsce na kilkumiesiecznych odwiedzinach u rodziny w Polsce opowiadaja, ze wiecej tam juz sie nie wybiora, bo takiej bezrozumnej agresji i braku manier zarowno w administracji jak i na ulicy i w prywatnych rozmowach trudno sobie wyobrazic dopoki sie nie wjedzie do Polski.

  Podam przyklad: Znajomi zabrali ze soba dorastajace dziecie, zeby pokazac mu europejska kulture.
  Wynajeli samochod w Niemczech i wjechali do Polski. Na jakiejs stacji benzynowej zapytali przypadkowego przechodnia jak najlepiej dojechac do Polic.

  Pan byl oburzony: " A co to qrwa, ja jestem drogowskaz??!!

  O perypetiach w urzedach nie bede powtarzac. Znajomym chodzilo tylko o przepisanie wlasnosci krewnym w Polsce. Zajelo im to dwa miesiace i wyjechali z niczym. No nie zupelnie z niczym: z lekkim rozstrojem nerwowym.

  No i niestety, widac te "polonizmy' tez na blogach. Dyskusja czesto sprowadza sie do wyzwisk z braku jakichkolwiek argumentow.
 • @Husky 08:15:51
  "... z taką panią ekśpert". -

  --- Czytam Pański wpis i nie wierzę.
  Proszę się wczytać, co pisze Pani Tiamat, a pisze coś, czego Pan (prawie) nigdzie w języku polskim nie przeczyta.
  Osobiście jestem przekonany, że kto posiadł 10% jej wiedzy, ma szansę być znaczącym blogerem :)
 • @Tiamat 13:17:19
  Już pisałem pod poprzednią notką: przeczytam Pani wypowiedzi późnym wieczorem. Coś wybiorę jako podstawę jutrzejszej notki :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:17:40
  ja mam już 9%
  czyli robię postępy 8-)))

  pozdrawiam
 • @Husky 13:40:18
  To sie nazywa paraliz postepowy.
 • @Tiamat 16:14:28
  Nie każdy miał możliwość kończyć Wyższa Szkoła Marksizmu i Leninizmu w Moskwie
  To zbyt "kosztowna"edukacja
  A i ukończyć trzy uniwerki na czterech kontynentach to sam podziw - co za samozaparcie
  Szacun
  Pozdrawiam
 • @Husky 13:40:18
  "ja mam już 9%". -

  --- To byłoby już nieźle :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 18:24:18
  Panie Zygmuncie.
  My z Panią Tiamat tylko nawzajem się uzupełniamy.Oboje jesteśmy skrajnymi amerykanofilami, a dzielą nas tylko niuanse.
  To że czasami się posprzeczamy.To jak w każdej rodzinie.
  Oboje wiemy jedno, że USA musi trzymać krótko za pysk tych z EuroAzji.
  Wielokrotnie oboje o tym pisaliśmy.
  Tak że spoko - jesteśmy po jednej stronie prawdy
  Pozdrawiam
 • Rekordowa pomoc Stanów Zjednoczonych dla Izraela. Co Obama oczekuje w zamian?
  W ciągu dziesięciu lat od października 2018 roku amerykańska administracja przekaże Izraelowi – swojemu sojusznikowi na Bliskim Wschodzie – 38 mld dol. Umowa opiewająca na rekordową kwotę ma pomóc Tel Awiwowi zbudować m.in. najnowocześniejszy system obrony antyrakietowej. Nie wszyscy w Izraelu są jednak z niej zadowoleni.

  Obie strony oficjalnie okrzyknęły porozumienie MOU, które zostanie podpisane w przyszłą środę, „największą dwustronną umową o pomocy wojskowej w historii USA”, wskazując na wzrost z około 3 miliardów dol. rocznie z poprzedniej umowy do ponad 3,8 mld dol. w bieżącej transakcji.

  „Ta oszałamiająca suma jest zarazem świadectwem silnych relacji USA-Izrael, które pozostają niezmienne, pomimo napiętych stosunków między przywódcami obu krajów” – donosi gazeta „Times of Israel”.

  Premier Benjamin Netanjahu rozgniewał Baracka Obamę odmową zaprzestania rozbudowy osiedli żydowskich na terytorium palestyńskim, a także sprzeciwem wobec umowy nuklearnej z Iranem. Przemówienie izraelskiego przywódcy w amerykańskim Kongresie w związku z planowanym porozumieniem, było postrzegane przez wielu jako jawne spoliczkowanie prezydenta Baracka Obamy.

  Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, 5 mld dol. z planowanej sumy ma trafić na budowę systemów obrony przeciwrakietowej. Reszta kwoty – na zakup innego sprzętu wojskowego. Administracja Obamy zastrzegła, że rząd w Tel Awiwie nie będzie mógł prosić USA o dodatkową pomoc ponad to, co zostało obiecane, chyba, że doszłoby do wojny.

  Raphael Ahren z „Times of Israel” komentuje, że umowa rzeczywiście opiewa na dużą kwotę, ale premier Netanjahu zabiegał o więcej. Chciał 40 mld dol., a niektórzy dziennikarze spekulowali, że mogło chodzić nawet o 50 mld dol.

  Ahren podkreśla, że biorąc pod uwagę obecne zagrożenie bezpieczeństwa dla Izraela, tj. wzmocnienie Iranu i niejako otoczenie Izraela przez sojuszników irańskiej władzy, Ameryka powinna była zaoferować większą pomoc.

  Porozumienie wymaga – tak jak poprzednio – by trzy czwarte sprzętu wojskowego Żydzi zakupili w Ameryce. Jedynie jedną czwartą pomocy mogą wydać na zakupy w izraelskim przemyśle zbrojeniowym. Netanjahu początkowo nie chciał zgodzić się na ten warunek, bo to cios dla rodzimej zbrojeniówki, ale w końcu ustąpił.

  Izraelski lider miał prowadzić „twarde negocjacje” w sprawie pakietu pomocowego. Próbował nawet odwlec podpisanie umowy, obawiając się niekorzystnego „dealu” ze strony Demokratów, postrzeganych w Izraelu jako partia antyizraelska.

  Ostatnio jednak władze w Tel Awiwie zdecydowały się „zabezpieczyć” przed „nieprzewidywalnością” ewentualnego przyszłego prezydenta Donalda Trumpa. Kandydat Republikanów, chociaż przedstawia się jako wielki przyjaciel Izraela, wywołał konsternację wielu żydowskich polityków w marcu tego roku, gdy podczas wizyty w Jerozolimie powiedział, że „spodziewa się, iż Izrael spłaci pomoc, którą otrzymuje od USA”.

  Netanjahu zdecydował się sfinalizować umowę z obecną, „nielubianą” administracją. Komentator izraelskiego dziennika sugeruje, że teraz Netanjahu będzie naciskany przez administrację Obamy, by przyspieszyć negocjacje pokojowe z Palestyńczykami. A to niekoniecznie może podobać się niektórym kręgom w Izraelu.


  Źródło: timesofisrael.com


  Read more: http://www.pch24.pl/rekordowa-pomoc-stanow-

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej