Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 17.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obowiązkiem islamskich naukowców jest wykazanie błędów IS. Ludzie, którzy dokonują zamachów, nie są męczennikami, tylko zbrodniarzami. Zabijają niewinnych. Nic w islamie nie usprawiedliwia zabijania niewinnych.

 

O bohaterach niniejszego tekstu mówił już lider Hezbollah Sayyed Hassan Nasrallah:

//zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/14/co-sie-dzieje-na-swiecie-14-08-2016/

 

ASSOCIATED PRESS O REKRUTACH ISIS

Formularz rekrutacyjny dżihadystów zawiera pytanie o ocenę, w skali od 1 do 3, wiedzy o islamie. Chętni do przyjęcia do Państwa Islamskiego zgromadzeni gdzieś w hangarze na syryjsko-tureckiej granicy zademonstrowali całkowitą ignorancję w tej dziedzinie.

 

//www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2014/07/al-Baghdadi_watch__2965830c.jpg

Abu Bakr al-Baghdadi, jak Sławomir Nowak, lubi drogie zegarki

W szczycie zaciągu piechoty do Państwa Islamskiego w 2013 i w 2014 roku grupa typowych rekrutów obejmowała Francuzów, którzy wraz z przedstawicielem ISIS włóczyli się po francuskich barach. Europejskiego konwertytę, który opisywał się jako „gej” i dwóch Brytyjczyków, którzy zamówili na Amazonie „Koran for Dummies” i “Islam for Dummies” (odpowiednio: Koran /islam dla żółtodziobów). Po przyjęciu do ISIS zostali umieszczeni w bezpiecznych domach i nawiedzeni przez grupę imamów w celu przeprowadzenia indoktrynacji, jak wynika z zeznania sądowego i wywiadów przeprowadzonych przez Associated Press.

„Zrozumiałem, że jestem w niewłaściwym miejscu, kiedy na formularzu zobaczyłem pytania typu: ‚z kim się mamy skontaktować w przypadku twojej śmierci?” – powiedział 32-letni europejski rekrut, rozmawiający z AP pod warunkiem zachowania anonimowości. Deklarował, że myślał o dołączeniu do grupy walczącej z prezydentem Basharem Asadem, o pomocy Syryjczykom, a nie o dołączeniu do Państwa Islamskiego.

Europejczyk o chłopięcym wyglądzie przyjechał do Syrii w 2014 roku. Opowiadał, że rekrutom pokazywano filmy propagandowe Państwa Islamskiego na temat islamu, a odwiedzający ich imamowie nieustannie wychwalali śmierć męczeńską. Daleko od domu, bez religijnej edukacji, z zerwanymi więzami rodzinnymi i wyłączonym sprzętem elektronicznym, trudno było orzec, gdzie jest prawda.

Analiza tysięcy ujawnionych dokumentów Państwa Islamskiego, przeprowadzona przez AP, pokazuje, że od początku większość rekrutów przyjeżdżała wyłącznie z podstawową wiedzą o islamie. Ponad 3 tysiące tych dokumentów dotyczy wiedzy rekrutów o szariacie, systemie prawnym, będącym interpretacją Koranu i hadisów – wypowiedzi i uczynków Proroka Mahometa.

Zgodnie z dokumentacją nabytą przez opozycyjny syryjski portal Zaman al-Wasl
https://www.zamanalwsl.net/
udostępnioną AP – 70% rekrutów wykazywało się „podstawową” wiedzą szariatu – najniższym możliwym poziomem. 24% wykazywało „średnią” wiedzę, a 5% było uznanych za zaawansowanych w wiedzy islamskiej. Pięciu rekrutów potrafiło recytować Koran z pamięci [w przyzwoitych muzułmańskich rodzinach recytacji Koranu uczy się od dziecka].

Wyniki tego dochodzenia demonstrują najbardziej kłopotliwy aspekt rekrutacji Państwa Islamskiego w Stanach Zjednoczonych i w Europie: czy niezadowoleni ludzie rozumiejący szariat są bardziej odporni na radykalizację? Albo czy ludzie nie znający islamu są bardziej podatni na radykalną ideologię grupy, która jest oparta na przemocy? – Badanie sugeruje, że chodzi o drugą opcję. Grupa żeruje na ignorancji religijnej, pozwalając różnym ekstremistom na przyjęcie metki islamu dla egzekucji polityki maksymalnej ekspansji terytorialnej i dokonywania krwawych masakr na cywilach.

Najbardziej znani zwolennicy Państwa Islamskiego mają raczej słabe związki z religią. Mohamed Lahouaiyej Bouhlel, który [rzekomo - przypis MB] zabił 85 osób, wjeżdżając ciężarówką w tłum w Dzień Bastylii w Nicei, był opisywany przez rodzinę i przyjaciół jako osoba obojętna religijnie, chwiejna ze skłonnością do alkoholu, tańcząca salsę i mająca kochanka płci męskiej.

W przeciwieństwie do Omara Mateena, który [rzekomo - przypis MB] atakował w Orlando, Bouhlel nie zadeklarował publicznie związków z Państwem Islamskim, nic nie wskazuje, że miał on jakiekolwiek związki z ekstremistami prowadzącymi wojnę na Bliskim Wschodzie. Grupa po atakach oświadczyła, że byli to jej bojownicy.

AP przeanalizowała około 4 030 formularzy rekrutacyjnych zagranicznych rekrutów ISIS, którzy przedostali się do Syrii, kiedy grupa błyskawicznie rozszerzała działalność i przejmowała terytorium Iraku i Syrii w 2013-14 roku. W tym czasie CIA szacowała liczbę bojowników na 20-31 tysięcy osób razem w Syrii i Iraku. Wśród dokumentów były formularze 9 z 10 młodych ludzi ze Strasbourga we Francji, wszyscy rekrutowani przez Mourada Faresa. Jeden z nich, Karim Mohammad -Aggad wspominał włóczenie się po niemieckich barach z Faresem. Zeznawał, że osoby rekrutujące do Państwa Islamskiego używały wyrafinowanych technik perswazyjnych.

 

//www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2016/01/McCain-and-Baghdadi-in-2014.jpg

 

Przybył do Syrii wraz z młodszym bratem i przyjaciółmi w końcu 2013 roku. Dwóch poniosło śmierć w Syrii w trakcie kilku miesięcy, a siedmiu powróciło do Francji i zostało aresztowanych. Brat Mohammada -Aggada, 23-letni Foued powrócił do Paryża i był jednym z trzech mężczyzn, którzy atakowali Bataclan w nocy 13 listopada, gdy zginęło [rzekomo - przypis ZB] 130 osób. „Moja religia nie ma nic wspólnego z moim wyjazdem – zeznał Karim Mohammad-Aggad w sądzie przed wyrokiem 9 lat więzienia. – Islam został wykorzystany do złapania mnie w pułapkę”.Dane Państwa Islamskiego wskazują, że Karim i jego brat Foued zostali zaliczeni do ośmiu z całej grupy ze Strasbourga z „podstawową” znajomością szariatu.

Mohammed -Aggad wyrażał powszechne odczucia Europejczyków, pochodzących z północnej Afryki, kiedy zeznawał w sądzie, że czuł się imigrantem w Algierii i „brudnym Arabem” we Francji. Po kilku miesiącach w Syrii powiedział, że opuścił Państwo Islamskie, ponieważ był traktowany przez ekstremistów jak apostata, ktoś kto wyrzekł się swojej religii.

Kiedy naciskany przez sędziego o ocenę swojej znajomości szariatu i sposobu jego implementacji przez Państwo Islamskie Mohammad-Aggad, były operator na stacji benzynowej, zmieszany odpowiedział: „Nie mam dostatecznej wiedzy, aby odpowiedzieć na to pytanie”.Jeden ze współoskarżonych, Radouane Taher także był pytany przez sędziego, czy obcinanie głów, przeprowadzane przez Państwo Islamskie, było zgodne z prawem islamskim. Nie potrafił odpowiedzieć, twierdząc: „Nie mam kwalifikacji”.

Z pomocą przychodzi Amazon – Proces długoletnich przyjaciół, Mohammeda Ahmeda i Yusufa Sarwara z Birmingham, ujawnił, że 22-latkowie zamówili „Koran dla żółtodziobów” i „Islam dla żółtodziobów” w ramach przygotowań do dołączenia do ekstremistów w Syrii. Zostali aresztowani po powrocie do Brytanii i skazani w 2014 roku za terroryzm.

Patrick Skinner, były oficer CIA ze sporą znajomością ekstremistycznych organizacji z Bliskiego Wschodu, twierdzi, że są ludzie przystępujący do Państwa Islamskiego z pobudek religijnych, ale większość, zwłaszcza tych z Zachodu, to ludzie, którzy szukają poczucia przynależności, rozgłosu czy zwykłej ekscytacji. “Religia jest na drugim planie” – powiedział Skinner, dyrektor projektów specjalnych w firmie doradzającej w zakresie bezpieczeństwa Soufan Group. – Ci, którzy pragną przeżyć religijnych, pójdą raczej do Uniwersytetu Al-Alzar” – dodał, odnosząc się do tysiącletniej szkoły nauczającej szariatu i nauk koranicznych.

W ostatnim wydaniu anglojęzycznego magazynu „Dabiq”, poświęconego głównie promocji ich islamskich inspiracji, Państwo Islamskie uznało Al-Azhar za część podejścia związanego z podporządkowaniem islamu wobec Zachodu. Mohammed Abdelfadel, islamski uczony, prowadzący sekcję niemieckojęzyczną na Al-Azhar, śledzącą propagandę Państwa Islamskiego, twierdzi, że ISIS upowszechnia powierzchowne wyobrażenia o tym, co jest „halal i haram”, czy dozwolone i zakazane w islamie. Mówi, że propaganda ISIS przedstawia bojowników Państwa Islamskiego jako męskich, silnych i zdecydowanych męczenników, zmierzających do nieba wbrew islamskim prawom zakazującym terroryzmu, zabijania cywilów na wojnie, narzucania islamu osobom, wyznającym inną religię, i innej działalności kryminalnej.

 

//www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2015/12/Abu-al-Bakr-al-Baghdadi.jpg

Rekrutacja osób, wyposażonych w wiedzę, dotyczącą szariatu, jest ważna, dlatego że Państwo Islamskie nie tylko potrzebuje samobójców, ale również administratorów i urzędników do nadzoru nad sądami i sędziami, którzy będą promować ideologię ISIS. Ma to znaczenie, bo osoby, które zadeklarowały zaawansowaną wiedzę w zakresie prawa islamskiego, nie chcą podejmować się roli samobójców, jak wynika z badań Centrum Zwalczania Terroryzmu, instytucji akademickiej przy Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych.

„Jeśli męczeństwo jest uznawane za ideał religijny, wtedy należałoby oczekiwać, że ludzie z największą wiedzą w zakresie szariatu będą chcieli angażować się w tę działalność z większą częstotliwością” – mówi raport. Mimo religijnego uzasadnienia, używanego przez ISIS dla misji samobójczych „osoby z największą wiedzą religijną w organizacji są mniej chętne do przystępowania do misji samobójczych” – tak wynika z badań.

Islamski naukowiec Tariq Ramadan powiedział, że jedno spojrzenie na czołowych liderów Państwa Islamskiego wskazuje, iż nie mają oni wystarczających religijnych kwalifikacji, a łączy ich zajmowanie wysokich pozycji w świeckim rządzie partii BAAS Saddama Husajna. Ramadan uczy islamu w Oksfordzie i napisał kilka książek na temat islamu i integracji muzułmanów w Europie. Mówi, że obowiązkiem islamskich naukowców jest wykazanie błędów Państwa Islamskiego. Ludzie, którzy dokonują zamachów, nie są męczennikami, tylko zbrodniarzami. Zabijają niewinnych. Nic w islamie nie usprawiedliwia zabijania niewinnych.

Homoseksualny europejski rekrut zadeklarował, że przeszedł na islam, ponieważ zainteresowała go ta kultura i było to łatwe. „Wymagali wygłoszenia tylko jednej modlitwy i żadnej wcześniejszej wiedzy o islamie – powiedział. – Tam nie było żadnej hierarchii i mowa była o dobrym życiu”. - Jako konwertyta o prawie zerowej wiedzy o islamie używał jednej modlitwy. „Tacy ludzie jak ja zostali wepchnięci w coś, czego nie rozumieją; nigdy nie przypuszczałem, że skończę w Państwie Islamskim”.

Aya Batrawy, Paisley Dodds and Lori Hinnant — Associated Press August 15, 2016
//hosted.ap.org/dynamic/stories/M/ML_ISLAMIC_STATE_PREYING_ON_IGNORANCE?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2016-08-15-01-16-46

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • Ameryka jeszcze nie zginela.Muzyka amerykanska zaczyna sie
  odradzac.W radiu leci scierwo a mlodzi wracaja do emigranckich korzeni i zaczynaja grac.Bylem dzis na prywatnym koncercie pary muzykow z mego miasta.Przed nimi, w tym samym domu sluchalem 2 zespolow z Tennesee: Grace & Tony oraz Cyvil Wars- zdobywcow Grammy, ta sama rodzina.Dzis bylo z mego miasta.On robotnik budowlany, ona nie wiem.Dali naprawde ladny show, spiewali bardzo smutne piosenki ale czy w USA teraz jest sie czym cieszyc? W radiu ich nie puszcza, tourney im nie zrobia, wiec ludzie w prywatnych domach robia koncerty.Podziemie muzyczne?Z kad my to znamy?
  oto probka:
  https://www.youtube.com/watch?v=JGTDQv-9MGE
 • @staszek kieliszek 06:39:05
  "... sluchalem 2 zespolow z Tennesee: Grace & Tony oraz Cyvil Wars- zdobywcow Grammy, ta sama rodzina". -

  https://www.youtube.com/watch?v=JGTDQv-9MGE

  --- Piękny, wzruszający utwór.
  Tylko 155 odsłon. Tak skromnie się zaczyna.
 • Donald trump
  Zobaczcie, co ten Donald Trump wyprawia. Pobil media popierajace Hillary Clinton!
  Ja nie popieram zadnych kandydatow na prezydenta w USA i Trump nie jest moim ulubiencem, ale to co wczoraj zrobil jest majstersztykiem.
  Wzial sobie do kampanii weteranow!
  Weterani w USA sa traktowani gorzej niz periojki. Wracaja z imperialistycznej wojny schorowani, okaleczeni, zdragowani, czesto juz nienormalni.
  I w tym demokratycznym kraju juz nie ma dla nich miejsca. Wielu weteranow amerykanskich spi na ulicy albo w lesie. Sa po prostu bezdomni. Dla wielu nie ma miejsc w szpitalach i pieniedzy na leczenie. Niektorzy od cpanoa narkotykow w wojsku i od okropnych wojennych doswiadczen maja swira i juz nie nadaja sie do zycia w rodzinie.

  Trump urzadzil wielki popis medialny, czym zakasowal CNN CBSN i inne pro-clintonowe media.
  Okazal respekt amerykanskim weteranom i urzadzil show medialny..
  Nie wiem na ile mu to pomoze w wyborach ale chyba zaimponowal wielu Amerykanom.

  Full Event: Donald Trump Remarks in Washington, DC 9/16/16 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Xp-pTg2-Js4

  Okolo 48 tysiecy weteranow z Iraku i Afganistanu nie ma dachu nad glowa - grozi im calkowita bezdomnosc

  Up to 48,000 Afghan, Iraq vets at risk for homelessness

  http://www.usatoday.com/story/news/nation/2014/01/16/veterans-homeless-afghanistan-iraq-wars/4526343/

  Tak dba USA o swoich zolnierzy
  57 tysiecy amerykanskich weteranow czeka wiecej niz 3 miesiace na pierwsza po powrocie wizyte u lekarza! 64 tysiace nie sa nawet zapisani na liste oczekujacych !Nawet skrajne przypadki nie maja znaczenia. Personel pomocniczy w kampanii wojennej w ogole nie ma karty weterana

  Subject: 57,000 Veterans Waiting more than 3 Months for First Medical Appointments; 64,000 Not Even on the List

  http://www.blacklistednews.com/57,000_Veterans_Waiting_more_than_3_Months_for_First_Medical_Appointments;_64,000_Not_Even_on_the_List/35867/0/0/0/Y/M.html
 • @staszek kieliszek 06:39:05
  nie jest to muzyka w moim typie,

  ale bez wątpienia cenne jest to,
  że ludzie uciekają od głównego nurtu indoktrynacji,

  tylko że, aby współżyć z innymi w prawdzie,
  trzeba się wyzbyć swojej własnej pożądliwości,
  i zakłamania, które ją maskuje.
 • @staszek kieliszek 06:39:05
  Może Amerykanie mają już dość tego, co w tej piosence:
  https://youtu.be/LTfWCTg1YUg
 • @Tiamat 10:53:12
  "Ja nie popieram zadnych kandydatow na prezydenta w USA". -

  --- Też nie popieram. Nie tylko Killery, ale i Trump nie przyniosą przełomu ani dla USA, ani dla świata.
 • @lorenco 12:37:11
  https://youtu.be/LTfWCTg1YUg

  --- Piękna pieśń :)
  Piękna, bo prawdziwa.
  Najlepszy fragmencik: "I przepadnij w końcu" :)

  Może uda mi się 'wcisnąć' utwór do dzisiejszej notki o USA i Europie, opartej na 3 lub 4 wpisach pani Tiamat :)
 • Sataniści z Bohemian Grove będą głosowali przeciwko Trumpowi.
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/satanisci_z_bohemian,p1039271286
 • @zygmuntbialas 17:47:16
  Natomiast Ukraincy znowu pokazali co mysla o parlamentarnej demokracji

  W sobote nad ranem/o pierwszej w nocy rano podpalili rosyjska ambasade w Kijowie, zeby nie dopuscic rosyjskich obywateli do glosowania.

  To jakas grupa S14 lub Sich, odlam partii Swoboda, ktora przyznaje sie do ataku. jeden z jej czlonkow Andery Medvedko podobno jest odpowiedzialny za zabicie ukrainskiego dziennikarza Olesia Buziny.
  Ukraincy to kanibale polityczne.
  W ataku wzielo udzial okolo 20 osob.
  To nie pierwszy raz kiedy ambasada rosyjska jest atakowana przez ukropskich dzikusow.

  Ukrainian radicals attack Russian Embassy on eve of parliamentary election — RT News
  https://www.rt.com/news/359643-russian-embassy-ukraine-attacked/
 • @Tiamat 10:53:12
  Nie wiem po co to piszesz, według mnie, ci tak zwani weterani wojny w Iraku i Afganistanie nie zasługują na żadną litość. Nie są lepsi od hitlerowców.
 • @Tiamat 20:13:54
  W sobote nad ranem/o pierwszej w nocy rano.....

  to w końcu było to w nocy, czy nad ranem?
  Pierwsza w nocy nad ranem....cholernie wczesny ten ranek.
 • @Tiamat 10:53:12
  Trump wykonuje prawidlowe ruchy.Dobrze, ze opiera sie na weteranach, kazdy z nich co przemawiali bylby wspanialym prezydentem.Wielu generalow zostalo poslanych na emeryture przez Obame.Obawa przed przewrotem wojskowym? Cale to towarzystwo masonsko-zydowsko-satanistyczno-bolszewicko-bankierskie zaczyna sie autentycznie bac Trumpa.Sytuacja robi sie ciekawa.Zabija go?
 • Syria: zbombardowano pozycje armii syryjskiej,
  Syria: zbombardowano pozycje armii syryjskiej, wielu zabitych
  Samoloty koalicji pod wodzą USA zbombardowały pozycje tej armii koło lotniska w Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii
  Atak amerykanów umożliwił wdarcie się na teren lotniska bojownikom Państwa Islamskiego
  Zdaniem Syryjczyków nalot stanowi "niezbity dowód", że USA i ich sojusznicy wspierają dżihadystów z IS
  Śmierć poniosło kilkudziesięciu żołnierzy - informuje dowództwo syryjskiego wojska

  http://wiadomosci.wp.pl/syria-zbombardowano-pozycje-armii-syryjskiej-wielu-zabitych-6038091446547073a
 • @Tiamat 20:13:54
  Ukraińcy "w nocy rano podpalili rosyjska ambasade w Kijowie, zeby nie dopuscic rosyjskich obywateli do glosowania". -

  --- Strasznie prowokują. Nieodpowiedzialne naziole.
 • @Husky 23:30:54
  "Zdaniem Syryjczyków nalot stanowi "niezbity dowód", że USA i ich sojusznicy wspierają dżihadystów z IS". -

  --- Oczywiście, że USA wspierają bandytów IS. Nie tylko Syryjczycy tak myślą.
 • @Husky 23:30:54
  Konferencja z Moskwy na temat zbombardowania wojsk syryjjskich przez USA bedzie na zywo tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=dU9IekBVVok
 • @zygmuntbialas 23:37:56
  Zbojowanie
  To jest kolejny napad USA na kolejne suwerenne panstwo.
  W czasie rozejmu, pijane krwia ludzka wampiry, ktore opowiadaja, ze walcza z ISIS bombarduja legalna armie syryjska, ktora zwalcza ISIS!!
  Teraz nielegalne intruzy amerykanskie, zlodzieje ropy i ludobojcy opowiadaja, ze wymordowali legalnych zolnierzy syryjskiej armi... przez pomylke!

  I to opowiadaja gachy, ktore sie chwala, ze z kosmosu moga czytac gazety na Ziemi!! A nie odrozniaja calych formacji wojskowych. 62 zolnierzy zabitych (nie w kombacie!!!) i 100 rannych. Tchorzowski napad.

  Jakas idiotka z MI5 z Anglii opowiada, ze to dlatego, ze Amerykanie nie maja wojsk na ziemi i nie dlatego nie maja rozeznania w terenie!!

  A co amerykanski wywiad naziemny ma do roboty w Syrii? Kto ich do Syrii zaprosil?

  A Rosjanie maja taki wywiad. Ze tez Amerykanom jeszcze do glowy nie przyszlo, zeby kooperowac z Rosja.
  Tymczasem przedstawiciele Pentagonu wrecz opowiadaja glosno i publicznie, ze Rosja jest wrogiem USA i ze Rosjanie tylko mieszaja USA w polityce bliskowschodniej.

  Czarownica-narkomanka, niedomyta Samanta Powers, przedstawicielka USA w ONZ opowiada, ze Ameryka broni Syrie przed agresja rosyjska bo Rosjanie bombarduja szkoly, szpitale i osiedla ludzkie.

  Moge sie mylic ale podejrzewam, ze ten kolejny taniec zbojnicki ma na celu sprowokowanie Rosji do wojny z USA, jeszcze przed elekcja, zeby zboje mogly wykonac plan B wobec calego swiata i zaczac konflikt na skale miedzynarodowa: wszystkich przeciwko wszystkim.
  Odgrazaja sie swiatu nie tylko amerykanie ale i ich kumple po fachu.
 • @staszek kieliszek 00:07:01
  Ogladalam dzis Czurkina, ambasadora USA do Narodow Zjednoczonych. Po przemowieniu Samanty Powers, ktora wyglada jak nieodomyta narkomanka, ktorej nie stac na fryzjera, Czurkin, ktory jest znakomitym dyplomata nie umial ukryc oburzenia na jej bezczelnosc. Sa takie dwie czarownice, ktore wjezdzaja do Rady Bezpieczenstwa na starej, wytartej miotle: Samanta Powers i Susan Rice.
  Baby a popieraja mordowanie innych kobiet i cydzych dzieci nie tylko na Bliskim Wschodzie.
  Jakies mutanty zmijowe.
 • @Oświat 20:42:59
  1 am znaczy po angielsku 1 godzina nad ranem. Moja wina, bo przetlumaczylam doslownie. Po polsku powinno byc pierwsza w nocy.
  Przpraszm za ten moj oczywisty blad.
 • @Oświat 20:37:56
  Weterani amerykanscy.

  Ja w ogole nie popieram amerykanskiej soldateski.
  Chodzi mi o to, ze sa to obywatele amerykanscy, ktorym sie opowiada, ze walcza w obronie ojczyzny. Niektorzy nawet dostali ordery i medale.
  Kazdy Amerykanin wynajety przez "ojczyzne" powinien byc jednakowo przez ojczyzne traktowany. Zwlaszczae, ze sie ich indoktrynuje, narkotyzuje, zapycha roznymi szczepionkami, zeby pobudzic agresje.
  Traktuje jak zwierzeta, bo chodzi o to, zebuy sie zachowywali jak zwierzeta.
  Nieprawdopodobna ilosc sampbojsw wsrod weteranow amerykanskich swiadczy najlepiej o tym, ze zostali oszukani. I finansowo i ideologicznie.
  A tymczasem, tak naprawde tych zolnierzy pedza do wojny amerykanskie korporacje.
  Te same korporacje wynajmuja handlarzy ludzmi, narkotykami, nerkami, kobietami, dziecmi, hycli do lapania ludzi do prywatnych wiezien.

  Najgorzej koncza ci, ktorym sie wmawia, ze walcza o bezpieczenstwo amerykanskiego narodu.
  Mialam tu taka awanture z jednym wpisowcem, ze oskarzam polskich zolnierzy o mordowanie Serbow, Libijczykow, Irakijczyckow i dzieci w Afganistanie.
  Dostalo mi sie, ze pyskuje na Polakow i polskich zolnierzy, bo to przeciez do Serbii nas NATO wyslalo i zolnierz niczemu nie winien.
  To tez prawda.
  Wielkie podobno osiagniecia Gromu nie pomogly gen. Petelickiemu. Zostal zamordowany. I paru innych polskich generalow.
  I w ogole jakos jest tak, ze w solidarnosciowej Polsce morduje sie generalow. Pod Smolenskiem zginelo ich 7! Cale polskie dowodctwo lotnicze zginelo w katastrofie pod Miroslawcem. (Macierewicz nie prowadzi dochodzenia???)

  O co mi sie tak naprawde rozchodzi: Amerykanizacja armii doprowadzila do tego, ze zolnierz nie broni juz ojczyzny; nie sluzy do obrony kraju. Jest narzedziem zbrodni, zlodziejstwa i rabunku bogactw naturalnych suwerennych panstw.

  Mozna dyskutowac "program zatrudnienia" w wysoko niby rozwinietych krajach, gdzie dla wielu mlodych ludzi nie istnieje inna perspektywa zarobku, jak tylko szansa na wojowanie ale teraz Amerykanom bardziej sie oplacaja armie by proxy, bo nie trzeba ich leczyc, ani w ogole sie nimi opiekowac i wyplacac jakies durnowate zarobki.

  Sprawa nie jest ani prosta ani jednoznaczna.
  Bo to samo, co o amerykanskich zolnierzach mozna opowiadac o ISIS i polskiej armii na posylki.
  Tylko co z tego ma rodzina zolnierza? Z kradzionej ropy, gazu, zlota nie dostaja najmniejszej czesci zrabowanych skarbow.
  Jakie kontrakty dostali Polacy za pomoc w zniszczeniu Iraku i narodu irackiego?

  W Sredniowieczu, nadawano dzielnym zolnierzom ziemie, pan feudalny dbal o to, zeby powracajacym wojom dzialo sie dobrze. Wielu chlopow walczacym dla feudala bylo nobilitowanych.
  W starozytnym Rzymie wszyscy legionsci weterani dostawali nadania ziemi najpierw w Itali, potem w polnocnej Afryce i Palestynie i w Azji Mniejszej. Byli motorem imperium.
  Wszedzie powstawaly tak zwane kolonie wojskowe: weterani budowali sobie tam domy, osiedla i w ogole gospodarowali.

  Widac ze poprzez wieki, ze imperium nie rowne imperium.
  Gladiatorom sie tylko los nie zmienil. Ida na pozarcie lwom. I hienom.

  I jak spiewal bard Okudzawa:
  "A gdyby sie historia jaks dziala
  odpowiesz, ze ojczyzna ci kazala
  i mozesz w swa niewinnosc wierzyc szczerze.
  Jak dobrze byc zolnierzem. Zolnierzem"

  Piosenka amerykanskiego zolnierza

  Bulat Okudzhava Song of American Soldier - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=klP8UbsTwzg&list=PLK13nK9LifqUqWd3Ztey0qAInUr_H75um&index=7
 • @Tiamat 05:21:50
  //Wielkie podobno osiagniecia Gromu nie pomogly gen. Petelickiemu. Zostal zamordowany. I paru innych polskich generalow//

  to robota amerykanow
  jak nic
 • @Husky 07:26:48
  Robota Amerykanow?

  Jesli wierzyc polskiej prasie i polskiemu rzadowi to general sam sie zamordowal.. No wiec udzial Amerykanow czy innych obcokrajowcow calkowicie wykluczony.

  Nasze wladze podaly, ze to samobojstwo.
  Dlatego nie jest potrzebne dochodzenie.
  Husky jak zwykle na zlym tropie.
 • polskie jablka
  Ogladam polskie wiadomosci i oczom i uszom nie wierze!
  Polscy sadownicy oskarzaja ... Putina o rosyjskie sankcje na polskie jablka!.
  Mowia, ze to embargo, chya dlatego, zeby nie miec skojarzen.
  Przeciez to Polacy nalozyli sankcje na Rosje, absolutnie bez zdania racji, bo co Polske obchodzi spor Rosji z Ukraina???
  Wlezli polskie politykiery miedzy wodke a zakaske, nalozyli sankcje na Rosje w imieniu junty kijowskiej i nie docieralo do nich to, co im prostym jezykiem wylozyl Putin: ze sankcje maja to do siebie, ze dzialaja w obie strony i maja wlasciwosci bumerangu.
  Nie dotarlo.
  Zamiast pyskowac na polskie wladze, ktore roztropnie reprezentuja interesy roznych panstw byle nie Polski i Polakow - to sadownicy dra sie na Putina?? A Putin to polski prezydent?

  I co Putin ma z tym wspolnego? Polska zerwala sankcjami wiele kontraktow z Rosja czym narobila sobie we wlasne gacie- a przeciez chodzilo Polakom tylko o to, zeby zniszczyc gospodarke Rosji.
  Troche sie udalo, bo faktycznie sankcje europejskie na Rosje bardzo daly Rosjanom w kosc.
  No to teraz trzeba lyknac pigulke, ktora ulepilismy nie dla Putina -ale dla przecietnego zjadacza chleba/jablek w Rosji.
  Ciekawe, dlaczego polskie media milcza o tym, ze Szwecja nam "oddala" iles ton jablek bo sie okazalo, ze sa za bardzo spryskiwane i nie nadaja sie do szweckiej konsumpcji.

  Te same "Wydarzenia" podaly, ze Polacy kradna ciagniki z Wielkiej Brytanii i samochody. Policja sciga ale nie ma wielkich sukcesow, wiec zwrocila sie polska policja do miedzynarodowej policji Interpol, zeby pomogla lapac polskich zlodziei samochodow roznej marki z zaprzyjaznionych panstw..
  O tym, ze Polacy kradna nawet Tiry z Niemiec to podawali juz kiedys.
  Ale z Anglii??
  Ciekawe dlaczego nas coraz mniej lubia w Anglii?
  Podobno sie slabo asymilujemy.

  Szwedzi żegnają się z polskimi jabłkami

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160908/3841104/szwecja-wycofala-ze-sprzedazy-polskie-jablka.html
 • @Tiamat 03:20:31
  "Ze tez Amerykanom jeszcze do glowy nie przyszlo, zeby kooperowac z Rosja". -

  --- Nie będą kooperować. Zresztą nie współpracują, tylko udają współpracę. Nie na to szkolili najemników, by ich teraz wytłuc doszczętnie.
 • @Tiamat 05:21:50
  "Amerykanizacja armii doprowadzila do tego, ze zolnierz nie broni juz ojczyzny; nie sluzy do obrony kraju. Jest narzedziem zbrodni, zlodziejstwa i rabunku bogactw naturalnych suwerennych panstw". -

  --- Jeszcze nie nadszedł czas zrozumienia przez społeczeństwo, co zaszło w polskiej armii, walczącej na obcych ziemiach. Bardzo powoli przychodzi to zrozumienie.
 • @Tiamat 13:50:46
  "Polscy sadownicy oskarzaja ... Putina o rosyjskie sankcje na polskie jablka!". -

  --- To chyba jacyś sadownicy miejscy, którzy kiedyś zasadzili trzy jabłonie na swojej działce. Prawdziwi sadownicy wiedzą, jak to było.
 • @zygmuntbialas 15:41:44
  Naturalnie trudno mi ocenic tych sadownikow, ktorych widzialam w telewizji na tle ogromnych sadow z rzedami drzew z pieknymi czerwonymi owocami.
  Ja pamietam, ze wczesniej sadownicy sie skarzyli na sankcje.
  Widac teraz media zrobily program show - zeby ludzi zdenerwowac bo teraz jest juz cala lista pretensji do Putina.

  W programie Worlds Apart z Oksana Bojko, ktora miala wywiad z jakims facetem z amerykanskiego think tanku od spraw miedzynarodowych (Foreign Relations Committee), ktory opowiadal jak to Rosja sie wtraca do kampanii wyborczej innych panstw. Podal przyklad USA i Ukrainy.
  Ten facet nazywal sie jakos tak z chorwacka: Stojanowicz i calkiem zapomnial dlaczego Ameryce tylu prezydentow przeszkadzalo, ze musieli ich sami usunac. A teraz probuja Asada.
  Amerykanie maja duza wprawe w mordowaniu prezydentow bo wycwiczyli na wlasnych.
  Oksana przypomniala, ze dwa lata temu pan Stojanowicz obiecywal, ze Putin za pare miesiecy zniknie z widnokregu (prorok?) i zapytala jak sobie USA wyobraza dalsza wspolprace z Rosja.
  A na koniec mu przywalila, bo to wyjatkowa inteligentna zmija ta Oksana; wyrazila nadzieje, ze koledzy z Senackiej Komisjii USA d/s zagranicznych nie obsmycza kumpla za to ze wystapil w RT.

  Po wystapieniu Samanty Powers w Radzie Bezpieczenstwa, wykretow Kirby'ego (rzecznika rzadu USA), i obietnic wojskowych z Pentagonu, ze nigdy nie beda z Rosja wspolpracowac bo Rosja jest "na zlej karcie historii"- mozna rzeczywiscie sie pogubic w meandrach polityki swiatowej.

  I do tego niekonczaca sie saga rodu Clintonow i nestorki Hillary, ktora cierpi na coraz to na inna chorobe i jak Feniks co chwile przychodzi do siebie.
  Polska musiala sie czym dolozyc wiec wygrzebala niezadowolonych sadownikow i zeby zwalic wine na Putina..

  Przylozyly sie tez Stany Zjednoczone, ktore juz obwiescily, ze nie uznaja rosyjskich wyborow z powodu aneksji Krymu.
  A poza tym, to sie Amerykanie nie wtracaja do wyborow innych panstw.
  No moze z wyjatkiem Brazylii, Wenezueli, Chile, Nikaragui, Haiti, Kolumbii, ale te Latynosy nigdy by sobie nie poradzily bez swiatlej i energicznej pomocy USA.
  Przebieg wyborow w Rosji obserwuje ponad 600 obcych obserwatorow.
  Nie zauwazylam ilu obserwatorow pilnuje porzadku w USA.
 • @Tiamat 16:43:08
  "... ze dwa lata temu pan Stojanowicz obiecywal, ze Putin za pare miesiecy zniknie z widnokregu (prorok?)". -

  --- Jest szokujące współcześnie, że tylu durniów gada głupoty i potem nikt ich z tego nie rozlicza. Czasem bąknie na przykład Tony Blaire, że Irak to była pomyłka (pisała o tym Pani, ująłem to w najnowszej notce). A nikomu nie przyjdzie do głowy zaproponować mu, by udał się do Kuala Lumpur. Tam by go ugościli - na podstawie wyroku - przez parę dobrych lat.

  W Szalomie mądry bloger Unukalhai napisał z przekąsem: "Znowu porcja 'optymistycznych' informacji". Odpowiedziałem, że gdybym był pesymistą, to nie pisałbym w ogóle.
 • @Tiamat 10:34:02
  Skoro nie zabili Go ani Amerykanie (uf co za ulga) ani Polacy to wszelkie tropy prowadzą do......
  Moskwy
 • @Husky 18:40:41
  "... wszelkie tropy prowadzą do...". -

  --- Prędzej do Tel-Awiwu. Moskwa ma wystarczająco dużo roboty we własnym państwie i przy swych granicach.
 • @Husky 18:40:41
  Moze jednak tropiciel pokaze choc jeden trop prowadzacy do Moskwy.
  Sa takie ogarki, ktore maja zaprogramowane "Drang nacht Osten". I moga weszyc w jednym tylko kierunku.
  Gdy chodzi o Lepera to on troszke za duzo sie przymilal do Rosji, zeby go Rosjanie znielubili.
  Natomiast w ostatnim chocby przemowienieu za bardzo narazil sie lokalnej mafii.
  O tym chyba kazdy wie i nie potrzeba specjalnie tresowanych sluzb do tropienia
 • @Tiamat 10:38:52
  "... zeby go Rosjanie znielubili". -

  --- Rosjanie mają chyba radochę, gdy czytają głupoty polskich dziennikarzy i blogerów o ich agentach w Polsce. Jednym z nich jestem ponoć ja. Jest o mnie dość popularna notka pt. "Do Zygmunta Białasa i innych ruskich agentów".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej