Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Azji - 20.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaangażowanie Chin w budowę Jedwabnego Szlaku oraz Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych stanowią potężną przeciwwagę dla geopolitycznych wpływów Stanów Zjednoczonych i Japonii w Azji.

Autor poniższego tekstu zdaje się być niekonsekwentny – zastrzega tłumacz Tomasz Cukiernik. – Niekonsekwentny, bo pisze w tytule, że Chiny podważają hegemonię dolara, a w tekście dochodzi do wniosku, że nie podważają. Ale artykuł był publikowany w dwóch ważnych miejscach, a nazwisko autora jest znane.

 

Ariel Noyola Rodriguez: Chiny podważają hegemonię dolara, poszukują nowego porządku światowych finansów

Podczas pierwszego Rocznego Szczytu w Pekinie, organizowanego przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (Asian Infrastructure Investment Bank, AIIB) w Pekinie Chiny wyraziły intencję przejęcia inicjatywy w inwestycjach w infrastrukturę na skalę globalną. Z końcem bieżącego roku AIIB będzie miał więcej niż 100 członków i stanie się pierwszą międzynarodową instytucją pożyczkową pod kontrolą najważniejszych wyłaniających się gospodarek. Oczekuje się, że Bank podejmie decyzję o porzuceniu amerykańskiego dolara, ponieważ jest to jedyny sposób na podważenie amerykańskiej hegemonii w finansach międzynarodowych.

 

Znalezione obrazy dla zapytania chiny stolica

Pekin – stolica Chińskiej Republiki Ludowej

Chiny Ludowe już dzisiaj wyprzedzają Stany Zjednoczone w wyścigu finansowania globalnych inwestycji. Finanse międzynarodowe przechodzą proces transformacji pomimo silnego oporu wpływowych ośrodków amerykańskich. W zeszłym roku wysocy urzędnicy z Waszyngtonu próbowali bezskutecznie sabotować powstanie Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

Kraje, które początkowo zadeklarowały podporządkowanie się rządowi Stanów Zjednoczonych: Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, ostatecznie podjęły decyzję o dołączeniu do nowej międzynarodowej instytucji pożyczkowej, promowanej przez Pekin. Barack Obama mógł nie przypuszczać, że AIIB otrzyma wsparcie ponad pięćdziesięciu krajów w ciągu kilku miesięcy.

Bez wątpienia Chiny przyspieszają proces upadku Stanów Zjednoczonych w skali globalnej. W kwietniu 2015 roku Larry Summers, były sekretarz skarbu w administracji Billa Clintona, zadeklarował, że sukces AIIB to najgroźniejszy cios dla amerykańskiej hegemonii. “Poprzedni miesiąc zostanie zapamiętany jako ostatni okres, kiedy Stany Zjednoczone pełniły rolę strażnika światowego systemu gospodarczego” – powiedział.

 

Pekin opóźnia główny atak na dolara

Dotychczas Chiny działały z najwyższą ostrożnością. W rezultacie większość krajów grupy G-7 (Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone, Francja, Japonia, Włochy i Wielka Brytania) przywitały powstanie AIIB. Niemniej, mimo olbrzymiej siły przyciągania oferty złożonej przez Pekin, która zmniejsza wpływ Waszyngtonu na globalne finansowanie inwestycji infrastrukturalnych, AIIB dotychczas jest daleki od odrzucenia dolara. Choć spekulowano, że pożyczki AIIB będą udzielane w juanach lub w lokalnych walutach, dotychczas były one udzielane wyłącznie w dolarach amerykańskich.

Powinniśmy pamiętać również, że trzy z czterech pożyczek zaaprobowanych przez AIIB w tym roku, o wartości 509 milionów dolarów, dotyczą inwestycji powiązanych z tradycyjnymi światowymi instytucjami finansowymi modelu zbudowanego po II wojnie światowej przez Waszyngton. Moim zdaniem chińscy inwestorzy chcą wykorzystać swoje akcje w Banku Światowym i Azjatyckim Banku Rozwoju, jak również doskonałe stosunki, które rozwinęli z Europą.

 

Chiny czeka gigantyczny kryzys finansowy – (dez)informuje ‚Rzeczpospolita’

Aktualnie AIIB współfinansuje, wraz z Bankiem Światowym, projekt mieszkaniowy w Indonezji pożyczką w wysokości 216,5 miliona dolarów, również współfinansuje projekt budowy dróg w Pakistanie pożyczką 100 milionów dolarów we współpracy z Azjatyckim Bankiem Rozwoju i brytyjskim Departamentem Rozwoju Międzynarodowego. Inna pożyczka w wysokości 27,5 miliona dolarów, współfinansowana także przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, wspiera program renowacji dróg w Tadżykistanie. Jedyny projekt finansowany przez AIIB samodzielnie to pożyczka 165 milionów dolarów na budowę elektrowni w wiejskich regionach Bangladeszu.

 

Misja Banku jako globalnego inwestora w rozwój infrastruktury

Niezależnie od wszystkiego AIIB stanowi istotną zmianę w historii międzynarodowych instytucji finansowych jako pierwszy bank, oprócz Banku Rozwoju BRICS, który jest własnością głównie krajów rozwijających się. Wkład finansowy wielkich gospodarek BRICS jest istotny: Chiny to 29,78% akcji, Indie 8,36%, Rosja 6,53%. Pozostałych dwudziestu akcjonariuszy pochodzi z różnych regionów i posiada jedynie 25% autoryzowanego kapitału rejestrowego, który wynosi 100 miliardów dolarów.

Początkowo AIIB został powołany do wspierania gospodarek Azji, ale Chiny najwyraźniej zamierzają przekształcić Bank w instytucję o zasięgu globalnym, zdolną do zaspokojenia aspiracji pozostałych krajów rozwijających się. Rozpoczynając pierwszy Roczny Szczyt w Pekinie prezydent AIIB, Chińczyk Jin Liqun, ogłosił zamiar przyjęcia dodatkowych dwudziestu czterech krajów do istniejącej listy akcjonariuszy.

W Ameryce Łacińskiej Chile, Kolumbia, Wenezuela ubiegają się o członkostwo w Banku, w Afryce Algieria, Libia, Nigeria, Senegal, Sudan już się wpisały na listę. Warto wspomnieć o aplikacji Kanady, która należy do NAFTA razem z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi. W Europie Cypr, Grecja, Irlandia wyraziły zainteresowanie wstąpieniem do Banku. Jeśli dobrze pójdzie, tak jak dotychczas, to pod koniec roku AIIB zbierze ponad sto państw członkowskich, przynajmniej trzydzieści cztery państwa więcej niż Azjatycki Bank Rozwoju. Będzie to ciągle mniej niż 183 kraje członkowskie Banku Światowego.

 

Orientacja na świat wielobiegunowy

AIIB ma dużo do zrobienia. Mimo że Azja w ostatnich dwóch dekadach odnotowuje wysoki wzrost gospodarczy, to ciągle nie zbudowała światowej klasy infrastruktury. Sułtan Ahmed Al Jaber, minister Zjednoczonych Emiratów Arabskich powiedział, że region Azji i Pacyfiku, zamieszkały przez ponad 1500 milionów ludzi, ciągle nie ma podstawowych instalacji sanitarnych, 260 milionów ludzi nie ma dostępu do wody pitnej, a co najmniej 500 tysięcy nie ma w domach prądu elektrycznego.

Podsumowując, pierwszy Roczny Szczyt AIIB zademonstrował determinację Chin w dostaniu się do pierwszej ligi finansów międzynarodowych. Zaangażowanie w budowę Jedwabnego Szlaku oraz Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych stanowią potężną przeciwwagę dla geopolitycznych wpływów Stanów Zjednoczonych i Japonii w Azji. Dla przyspieszenia budowy wielobiegunowego porządku światowego konieczne jest, aby dyrektorzy AIIB podjęli decyzję o porzuceniu dolara amerykańskiego oraz, co ważniejsze, o dotrzymaniu obietnicy podniesienia standardu życia ludzi na ziemi.
//www.globalresearch.ca/china-challenges-us-dollar-hegemony-seeks-new-global-financial-order/5544627

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

* * * * * * *

Duterte wyczyści Filipiny z narkotyków w sześć miesięcy

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zapowiedział, że po sześciu miesiącach jego kraj będzie uwolniony od problemu narkotyków, który jest największym obciążeniem regionu w ostatniej dekadzie. “Potrzebujemy czasu, aby doprowadzić wszystko do porządku. Dajcie mi jeszcze trochę czasu, może sześć miesięcy” – powiedział.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny ludzie

Foto z Filipin

Warto przypomnieć, że kiedy prezydent Filipin ogłosił chęć zlikwidowania amerykańskich baz wojskowych na terytorium Filipin, różne organizacje pozarządowe zaczęły krytykować jego bezkompromisową strategię walki przestępczością, związaną z narkotykami. Duterte jest oskarżany o naruszanie praw człowieka (praktycznie: przestępców). Rząd Filipin zauważa, że tego rodzaju krytyka pochodzi głównie od organizacji finansowanych przez Stany Zjednoczone, co jest mieszaniem się w wewnętrzne sprawy innego kraju.

Poza tym wiadomo, że znaczną rolę w przemycie i dystrybucji narkotyków mają amerykańskie bazy wojskowe na Filipinach. Walka z narkotykami prezydenta Duterte stanowi zagrożenie dla amerykańskich dochodów w regionie.
//katehon.com/news/duterte-will-clean-philippines-drugs-six-months

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

* * * * * * *

O Rodrigo Duterte i o Filipinach można przeczytać więcej w notce, opublikowanej kilka dni temu, link:
//zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/14/co-sie-dzieje-na-swiecie-14-09-2016-2/ 
Widzimy, że Azja budzi się i walczy o swą suwerenność. A jak to przedstawia się w naszym cywilizowanym świecie?

 

Izraelski profesor: Możemy zniszczyć wszystkie stolice europejskie

Izraelski profesor i historyk wojskowy sugeruje, że Izrael może zemścić się za holokaust, niszcząc miliony Niemców i innych Europejczyków. W wywiadzie, opublikowanym w ‚Jeruzalem Friday’, profesor Martin von Creveld powiedział, że Izrael ma potencjał uderzenia bronią atomową na europejskie stolice. „Mamy kilkaset głowic atomowych i możemy je wystrzelić w różnych kierunkach, nawet trafić w Rzym. Większość stolic europejskich jest na naszym celowniku”.

Creveld, profesor na Hebrajskim Uniwersytecie w Jerozolimie powiedział też, że celem strategicznym Izraela jest zbiorowe deportowanie wszystkich Palestyńczyków. „Wszyscy Palestyńczycy powinni być deportowani. Wszyscy, którzy żądają tej deportacji, czekają tylko na odpowiedniego człowieka, który to załatwi”. Dwa lata temu tylko 7-8% Izraelitów było za deportacją Palestyńczyków, a dwa miesiące temu – 33%, a obecnie według sondażu Gallupa już 44%. Creveld powiedział, że z całą pewnością były premier Izraela Ariel Sharon chciał deportować wszystkich Palestyńczyków i rozszerzyć konflikt na Bliskim Wschodzie.

Zapytany, czy nie boi się, że Izrael zostanie postrzegany jako państwo terrorystyczne, Creveld odpowiedział, że „Izrael musi być jak wściekły pies, tak aby każdego odstraszyć. Izrael nie przejmuje się tym, że będzie państwem terrorystycznym. Nasze siły zbrojne są nie trzydziestą, a drugą albo trzecią potęgą militarną na świecie. Jesteśmy tak potężni, że możemy cały świat zniszczyć, choćby razem z nami. Ale mogę zapewnić, że najpierw świat zginie, zanim Izrael upadnie”.

Israel | Israeli Professor: ‚We Could Destroy All European Capitals’,
//www.sweetliberty.org/issues/israel/destroycaps.html

Przetłumaczyła: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • Trochę nie na temat, niby.
  Jak to w Polsce działają ukropy:

  http://media.cackle.me/b/76/2999bdf8df53618196246322dd9ba76b.png
 • @lorenco 18:12:58
  Aby powiększyć, trzeba kliknąć na obraz.
  Ten ukrop riezać u nas nie może (na razie), to kabluje i grozi.
 • To może jest tak, wobec tych słów:
  „Izrael musi być jak wściekły pies, tak aby każdego odstraszyć. Izrael nie przejmuje się tym, że będzie państwem terrorystycznym. Nasze siły zbrojne są nie trzydziestą, a drugą albo trzecią potęgą militarną na świecie. Jesteśmy tak potężni, że możemy cały świat zniszczyć, choćby razem z nami. Ale mogę zapewnić, że najpierw świat zginie, zanim Izrael upadnie”.

  że te tarcze, nie tarcze różne, nie są obroną przed uderzeniem Iranu (ROSJI), lecz Izraela?
  Albo odwrotnie, są one częścią owej potęgi Izraela?
 • @lorenco 18:21:02
  "Ten ukrop riezać u nas nie może (na razie), to kabluje i grozi". -

  --- Szokujące!
  A pokazałby się z lepszej strony, gdyby ujął antyrosyjskie i anty-muzułmańskie wpisy, i przy okazji wyraził choć trochę ubolewania z powodu ukraińskich morderstw na Wołyniu i teraz w Donbasie.
 • @lorenco 18:29:17
  Izraelski profesor: "Jesteśmy tak potężni, że możemy cały świat zniszczyć,...". -

  --- Z tymi tarczami jest na pewno nie tak. Nie wypowiadam się, bo zbyt mało się na tym znam. Mnie uderza buta i pewność siebie Izraelitów. Przecież to mówi profesor uniwersytetu. Ta buta jest coraz bardziej widoczna.
 • Z BLOG.PL:
  ~slawek
  20 września 2016 o 12:17

  TTIP
  http://s18.postimg.org/plbm63tqh/14369921_1164538930284361_6253845625984080121_n.jpg
 • @zygmuntbialas 00:45:50
  Takich podobnych mamy na uniwerkach w Polsce.
  Od wielu uderza buta w stosunku do Rosji; wyrażają ją publicznie w studiach tv, jako eksperci od wszystkiego, zwłaszcza, ci zapraszani do programów z Uniwersytetu Warszawskiego.
  Pewnie kumple profesora Martina von Crevelda
  Przy okazji:
  https://pp.vk.me/c631131/v631131135/4b74b/9uXUE__0XrE.jpg
 • @lorenco 01:09:08
  "Takich podobnych [do butnego izraelskiego profesora] mamy na uniwerkach w Polsce". -

  --- Niestety.
  Coś z tego znajdziesz kiedyś w notce opartej na wypowiedziach Tiamat: "Zeszmaciła się Europa".
 • @zygmuntbialas 01:18:58
  Przeglądam strony związane z Noworosja, trochę memów z nich:)

  https://pp.vk.me/c630024/v630024178/45c9b/6T0k21aXdE8.jpg
  To a`propos powitania Obamy w Chinach na G20

  https://pp.vk.me/c628730/v628730287/3c2c2/6BfN1ni33N8.jpg
  Kto winien wszystkiemu? Moskale! Zuch!

  https://pp.vk.me/c604818/v604818224/615c/6-PLSwVPKLw.jpg
  sukinsyn

  https://pp.vk.me/c626329/v626329178/2d518/r8ouxpnuFL4.jpg

  https://pp.vk.me/c626329/v626329178/2d5d5/fl8Scw8UsAM.jpg
 • Czary /Mary ! Wyklęcie poprzez zaklęcie !
  „Żołnierze Wyklęci byli pięknymi ludźmi, wychowanymi w patriotycznej tradycji, w głębokim poczuciu, wartości jaką jest ojczyzna”– powiedział prezydent Andrzej Duda w amerykańskim Doylestone

  https://www.youtube.com/watch?v=aP8ZiEQHANc

  ============================================
  Czary /Mary !

  Wyklęcie poprzez zaklęcie !

  Przez pamięć dla Naszych zmarłych przodków zaklinam :

  Faryzeuszu Andrzeju Dudo ! za zło czynione wobec Narodu Polskiego bądź na wieki wyklęty/przeklęty .


  Łódź, dnia 21 wrzesień 2016 r. były komandos , kpt. Michał Jarzyński


  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14344098_2096144450611767_5717423155386482244_n.jpg?oh=bea9f969bb784b1121a3047cc1dc97e0&oe=5879C251


  PS. W ten oto banalnie prosty sposób za życia Andrzej Duda dołączył do grona tych , których fałszywie hołubi .
 • @detektywmjarzynski 02:03:43
  USA w latach:
  2006
  2016
  2026
  https://pp.vk.me/c631725/v631725426/4693c/63EVYmiLgqk.jpg
 • Protest Antywojenny ! Prezydent RP Andrzej Duda !!!
  https://cont.ws/post/378407
 • @lorenco 02:30:54
  O wyborach, po wyborach.

  Jakos tak zatkalo smierdzace kakao i zachodnia prasa cos dziwnie nie komentuje wyniku wyborow w Rosji. A zawsze mieli tyle do powiedzenia.
  Obecne wyniki wyborow w Rosji to policzek dla calej zwei Partei & zwei Kandidaten oligarchii w wielu krajach zachodnich ( w tym w Polsce).

  Rosyjska Duma jest to w naszych nowoczesnych czasach najbardziej reprezentatywnym rzadem: Zarowno liberalowie jak i komunisci i narodowcy maja swoja silna reprezentacje w parlamencie.
  Wszystkie trzy partie wspolny mianownik: gospodarka kraju
  Podobno stol na trzech nogach sie dobrze trzyma.
  Podziwiac nalezy tez odwage z jaka rzad zadecydowal duza czesc kandydatow do Dumy wybierac bezposrednio przez elektoraty a nie przez partie. Na to nie stac zadnego rzadu na Zachodzie, zeby dopuscic kogos spoza partyjnych kregow.


  Na Zachodzie kandydaci sa wybierani przez banki i oligarchie- nie przez narod. Narod dostaje dwoch podstawionych pajacow, na ktorych ma prawo glosowac; azeby zagluszyc jakiekolwiek inne propozycje, to sie urzadza show- karnawal: Rio z Hollywodem przy akompaniamencie szmelc-paki w ogromnie niewybrednym stylu: dwuosobowa rewia kandydatow stoi na podium, przechadza sie po scenie z mikrofonem w reku i wyspiewuje inwektywy pod adresem kontr-kandydata ( i Rosji) a witana rzesistymi oklaskami przez oplaconych klakierow na tle sztandarow; wielu sztandarow.
  Najwazniejsze sa oklaski!
  Program wyborczy obu kandydatow jest zredukowany do bluzgania na przeciwnika.

  Golym i nieuzbrojonym okiem widac, ze wybory np. w USA to wielki biznes dla organizatorow imprezy i mediow. I podobnie jak w sporcie, tylko dzialacze i biznesmeny sie licza. Sport i polityka w USA to tylko kolejny pretekst do robienia pieniedzy.

  W Polsce kandydaci jezdza personalnym/panstwowym autobusem i tak naprawde nie wiadomo o co chodzi z tym Szydlo- Tusko- durnobusem.

  Do tego duzo miejsca sie czesto poswieca wspolmalzonkom glownych kandydatow co ma stanowic dodatkowa rozrywke wyborcza.
  Dobrze jest tez pokazac rozne coreczki kandydatow, ktore bez wzgledu na szerokosc geograficzna maja dokladnie to samo do powiedzenia: "Wierze, ze moj tatus/mamusia jest najlepszym kandydatem na prezydenta/premiera."
  Zupelne kalectwo ale szczere: wiadomo, ze rodzina wybiera nepotow do wladzy.

  Wszyscy niemal prezydenci i premierzy na Zachodzie wlocza sie po swiecie za panstwowe pieniadze z "wlasnym towarem".
  Rola takiej "pierwszej damy" na goscinnych wystepach jest bardzo wazna: pilnuje chlopa, zeby wieczorami nie latal po domach rozrywki i wystepach przygotowanych w tym celu dla przyjezdnych 'dyplomatow".

  Taki demokratyczny kraj jeden z drugim - a nie pozwoli innym wspolmalzonkom na innych stanowiskach asystowac w pracy: nie moze na przyklad pani nauczycielka przyprowadzic meza do klasy na lekcje matematyki, a pan doktor nie dostanie zezwolenia na wprowadzenie malzonki na sale operacyjna, zeby meza podziwiala w otoczeniu asysty.
  Pan doktor, ktory przeprowadzil skomplikowana operacje serca nie ma co sie pokazywac w telewizji i przy wreczaniu orderu ze swoja magnifika bo wtedy blaski padaja na wyfiokowana dame - a cienie na bohatera zdarzen.
  Zaden przyzwoity polityk nie pokazuje sie z baba w pracy.
  Nie dziwi natomiast obecnosc zony poza godzinami pracy, na zaproszenie organizacji spolecznych, szkol czy szpitali a nawet w kosciele.

  To co zrobila rodzina Dudow po wygranych wyborach, to wygladalo na karykature Disneylandu.
  Jak mogla zona i corka Dudy pokazywac dwa palce wyborcom?!!
  Bo ze Duda pokazal - to wiadomo: pokazal co mysli o tych co go wybrali. Ale jego coreczki nikt nie wybieral!!
  Ten rodzinny "wystep" z paluszkami do gory, to byl szczyt tandetnej bezczelnosci.

  Awantura o zdjęcie Agaty Dudy. Pokazało je Polskie Radio

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/awantura-o-zdjecie-agaty-dudy-pokazalo-je-polskie-radio/cn4bf13
 • @Tiamat 11:39:30
  KOD to przefarbowane PO, w sumie takie samo barachło jak PIS.

  Cytat gen. Petelickiego:

  „Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.”

  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/21/sprawy-gen-petelickiego-cd/
 • @lorenco 01:55:28
  "... strony związane z Noworosja, trochę memów z nich". -

  --- "Assad must go" Curse". -

  --- Niedługo musi przybyć foto Obamy :)
 • @detektywmjarzynski 02:03:43
  "A. Duda wygwizdany w Nowym Jorku przez Polaków". -

  --- Na pewno na to zasłużył.
 • @lorenco 02:30:54
  "USA (bez zębów) w 2026 roku". -

  --- DOPIERO ZA 10 LAT !!! :(
 • @detektywmjarzynski 11:37:53
  https://cont.ws/post/378407

  Zamieszczam Pański wpis:

  Protest Antywojenny ! Prezydent RP Andrzej Duda !!
  Геополитика, Новости

  Nie wnikając w osobiste uwikłania i podporządkowanie Pana Prezydenta oraz członków rządu RP, syjonistycznej , zwierzchniej , tajnej, światowej władzy Protestuję przeciwko angażowaniu Polski i Polaków , w tym polskich żołnierzy w wojnę na Ukrainie, docelowo w wojnę z Rosją.

  Rosjanie , Ukraińcy /wyłączając banderowców/ są naszymi słowiańskimi braćmi i stosunki pomiędzy Nami powinny być realizowane na pokojowej płaszczyźnie.

  My Polacy mamy swój honor i swoją mądrość życiową i nigdy /w przeważającej części/ nie będziemy „ mięsem armatnim ” dla syjonistycznego „ możnowładcy ” dla zabezpieczenia jego dążeń do realizowanej przez niego z uporem maniaka, chorej, szkodliwej społecznie koncepcji/wizji stworzenia na świecie nowego porządku świata w sytuacji gdy ze starym nie mógł sobie poradzić ciągle wywołując na świecie wojny, rewolucje, zamachy stanu itd. , w trakcie których zupełnie bezsensownie zginęły miliony ludzi oraz rozlało się morze ludzkiej krwi..

  Polacy jako naród wystarczająco już dużo krwi przelali , w sumie jedynie za „Waszą wolność”, bez odwzajemnienia się z Waszej strony, gdy po 1989 r. zamiast wolności, którą ciągle mieliście na ustach, okradliście Naród Polski prawie ze wszystkiego pod szczytnymi, pięknymi , a w rzeczywistości pustymi hasłami : „ wejścia do Europy” , „demokracji i wolności” , skazując rzesze Polaków na tułaczkę po świecie za chlebem , a reszcie społeczeństwa fundując bezrobocie i brak dostępu do służby zdrowia oraz zniewolenie przez dług oraz inne Wasze socjotechniczne wynalazki typu umowy śmieciowe, elastyczny czas pracy itp. , pozbawiające Polaków socjalnego należnego wszystkim bezpieczeństwa.

  Polakom , w tym szczególnie tym , którzy zostali zmuszeni z powodów politycznych , ekonomicznych do emigracji za granicę życzę , by doczekali takiej chwili, by mogli powrócić do Polski i żyć w niej spokojnie , by zakończyła się wreszcie Ich i Nasza niewola.

  Łódź, dnia 21 września 2016 r. były komandos , kpt. Michał Jarzyński
 • @Tiamat 11:39:30
  "... zachodnia prasa cos dziwnie nie komentuje wyniku wyborow w Rosji". -

  --- Milczenie zdaje się być prawie totalne.
  Argumenty przytoczyła Pani. Ta wiedza społeczeństwa o tym, co faktycznie dzieje się w Rosji (i na Zachodzie), jest coraz większa. Kiedyś podam parę przykładów z opolskiego podwórka.
 • @detektywmjarzynski 12:07:53
  Gen. Petelicki: "... to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.” -

  --- Tak, taka jest prawda o polskich politykach.
 • @lorenco 18:21:02
  Dlaczego @adam gar występuje w obronie innych nacji, a używając polszczyzny nie interesuje się wrogością innych nacji w stosunku do swoich rodaków, co jest ewidentne?
  KOgo reprezentuje strapiony pan @bar?
 • Jabłonowski: „Kaczyński zachowuje się jak tchórz pod babską kiecą”
  „Panie Macierewicz, odpie***l się Pan od Polaków!” – krzyczy Jabłonowski.

  https://youtu.be/BxrxpfDnHDM

  opublikowany 20.09.2016

  Oburzony słowami ministra Macierewicza:
  „Nie spoczniemy do póki Krym nie wróci do Ukrainy” Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) pyta, dlaczego szef MON wypowiada się za wszystkich Polaków i tak łatwo chce szafować ich życiem? Jego zdaniem nasz rząd szuka pretekstu, aby wywołać wojnę z Rosją. Na potwierdzenie przytacza kwestię wyjazdu polskich komandosów do Donbasu. Gdyby nie prasowy przeciek naród do dziś mógłby o tym fakcie nie wiedzieć. Niektórzy generałowie powątpiewają nawet, czy o wyjeździe oddziału specjalnego z Lublińca wiedział zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda. Nie sposób bowiem ulec wrażeniu, że Polską de facto rządzi Jarosław Kaczyński, który jedynie wysługuje się osobami prezydenta i premiera. Tezę tę potwierdza sytuacja, w której podczas wyborów PiS obiecało Polakom na stanowisku szefa MON Jarosława Gowina, tymczasem funkcję tę objął Antoni Macierewicz. Człowiek zupełnie nieobecny w trakcie kampanii wyborczej. Nie mniej jednak pełni on dziś funkcję szefa MON, a zarazem jest prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego. I to prawdopodobnie z inspiracji szefa PiSu, który jeszcze niedawno krzyczał w centrum Kijowa: „Slava Ukrainu!” minister Macierewicz szuka sposobności, by zbrojnie odbić Krym.==
 • @dron67 14:45:24
  "... prawdopodobnie z inspiracji szefa PiSu, który jeszcze niedawno krzyczał w centrum Kijowa: „Slava Ukrainu!” minister Macierewicz szuka sposobności, by zbrojnie odbić Krym". -

  --- Tak, krzyczał J. Kaczyński "Slava Ukrainu!” - Można było przewidywać wtedy, że wybory wygra PiS. Jeśli o odbicie Krymu idzie, to zdaje się być to niemożliwe nie tylko dla Macierewicza, ale także dla Obamy. Chodzi o to, by sikać Putinowi w nogawki.
 • @dron67 14:45:24
  Ja sie nie bede wyglupiac i spekulowac, dlaczego rzad w Polsce na czele z pania Szydlo obiecywal, ze bedzie : "szczery, uczciwy i jawny" - a napewno lepszy od PO.
  A pani Pawlowicz obiecala, ze PiS bedzie pisal po gazetach sama prawde i tylko szczera prawde - bo te wszystkie PiSowcy sa bardzo wierzacy i znaja przykazania koscielne.
  W sieci chodzi takie zdjecie, jak cala ekipa rzadzaca kleczy w kosciele a wszyscy maja bardzo skupiony/rozmodlony wyraz twarzy. I klecza przed figura..

  Mnie tylko zastanawia, czemu nie mozna zarzucic calej tej prawdomownej i patriotycznej ekipy rzadzacej jednym, gora- dwoma- trzema natarczywymi, acz niewinnymi pytaniami powtarzanymi tysiace razy przy kazdej okazji i w kazdym e-mailu:

  "Panie PiS od prawa i od sprawiedliwosci:
  "Dlaczego nas interesuje Krym a nie interesuje Kosowo"?

  Bo jesli chodzi nam o integralnosc legalnych granic w Europie zatwierdzonych przez ONZ, to czy wyslemy (znowu) polskie wojska na Zaolzie, zeby przywrocic Slowacje Czechom, a Chorwacje i Slowenie Jugoslawii?

  I jak odbijemy Ruskim Krym, to pojdziemy odbijac Amerykanom Kosowo?
  I w ramach reprywatyzacji bedziemy mogli odebrac Madeline Albright wlasnosc narodu serbskiego, ktore pani Albright ukradla?

  Bo kto ukradl kopalnie diamentow w Kosowie, to na razie jeszcze nie wszczeto dochodzenia.
  Trybunal Haski, stworzony glownie przeciwko Serbom juz jest nieaktualny i praktycznie nie dziala, a pani sedzina Trybunalu przyznala niedawno, ze ... Trybunal nie mial dostepu do - praktycznie zadnej- dokumentacji.

  Uczyli nas starozytni:
  Iustitia est obtemperatio scriptis legibus institutisque populorum
  Iustitia est obtemperatio scriptis legibus institutisque populorum
  Iustitia est obtemperatio scriptis legibus institutisque populorum

  Sprawiedliwosc - to posluch dla praw pisanych i instytucji narodow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej