Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Europie - 23.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poniższy tekst, napisany przez panią Tiamat, związany jest z wypowiedzią Georga Spottle, węgierskiego eksperta o Europie i uchodźcach - wypowiedzią, zamieszczoną w ostatniej notce:

//zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/21/co-sie-dzieje-w-europie-21-09-2016/

 

Przejrzałam i wysłuchałam te madziarskie dyskusje. Są identyczne jak polskie, z tym że w polskich mediach nie czytałam nigdzie o tych 'niepiśmiennych'. Gdybyśmy chcieli troszkę generalizować, to Węgrzy są ogromnie rubaszni i trochę jakby w ogonie Europy. Niewiele im pomogły Austro-Węgry. Mam takie niejasne przeczucie, że Polska, Węgry i Farage obecnie najlepiej nadają się do rozwalenia Europy, o czym od dawna mówi Soros. Charakterystyczne dla propagandy są na ogół półprawdy. Więc z tym wykształceniem może być trochę prawdy, ale podawanej złośliwie.

1.  Nieedukowani uchodźcy

Myślę, że od 2003 roku w Iraku niewielu zostało uczonych. Zamordowano 25 tysięcy naukowców i to zaraz na początku amerykańskiej inwazji w 2004-5. Wymordowano ponad milion dzieci. Więc przyjmuję do wiadomości, że uciekinierzy z Iraku nie są bardzo oczytani, bo nie mają czasu na czytanie książek.. Naukowcy, którym udało się uciec od śmierci, są od dawna na Zachodzie i pracują na uczelniach i w przemyśle. U nas, w Australii, w przemyśle chemicznym i farmacji. Z Iraku i Afganistanu dużo jest lekarzy. Więc nie umiem się odnieść do wykształcenia obecnych uchodźców. W Syrii jest ich jeszcze trochę, bo tam wojna krócej trwa.

 

Znalezione obrazy dla zapytania irak wojna

Skutki demokratyzowania Iraku

2.  Obowiązek kształcenia uchodźców zgodnie z Kartą Praw ONZ

Osoby pod opieką państwa mają prawo do nauki. Uchodźcy są pod opieką państwa, które podpisało kartę ONZ. U nas - pamiętam - była wielka dyskusja w parlamencie na temat programów nauczania dla uchodźców. Akurat Australia przyjęła około 16 tysięcy uchodźców z Somalii i Sudanu. W krajach anglosaskich dzieci umieszcza się w klasach zgodnie z wiekiem, a nie z poziomem wiedzy czy przerobionego materiału, bo w ogóle nie ma ogólnonarodowego programu nauczania.

Tak więc 16-letnich dryblasów z Somalii wsadzili do klasy maturalnej. Okazało się potem, że ci chłopcy przesiedzieli w obozach przejściowych kilkanaście lat i w ogóle nie umieli pisać, bo nie chodzili do szkoły. Obozy przejściowe są tylko schronieniem fizycznym /biologicznym. I to nie zawsze pewnym.

Kłopot też i w tym, że na przykład w Sudanie język angielski jest językiem urzędowym i Sudan raczej słynął z mądrych ludzi i naukowców, i uniwersytety w Sudanie miały status międzynarodowy; mogły nadawać doktoraty. Więc tę młodzież z Somalii i Sudanu (dla biurokratów to wszystko jedno) wsadzali do klas zaawansowanych, a tymczasem wielu z nich należało uczyć, jak trzymać pióro /długopis w ręku. No właśnie. Analfabeci, a gadali po angielsku!

3.  Kłopoty z nauczaniem uchodźców

Zaraz po przyjeździe do Australii dostałam moją pierwszą pracę w college'u jako nauczyciel języka angielskiego w programie dla uchodźców. Dużo narodowości wynauczałam. Zdarzyło się, że miałam w klasie młode Khmerki. Kilka z nich miało malutkie dzieci. Angielki nie chciały tej klasy, bo Khmerki przychodziły na zajęcia z niemowlętami. Ja się zgodziłam wziąć taką klasę.

 

Znalezione obrazy dla zapytania khmerowie

Kambodża - dzieci w szkole

Dzieci w czasie lekcji leżały w betach na podłodze. Na ogół nie płakały, ale nie wyglądało to 'estetycznie' w imponującym budynku college'u. W czasie amerykańskiej awantury Pol Pota w Kambodży wymordowano niemal całą inteligencję, a nauczycieli i akademików wypędzono na wieś do najgorszych prac na plantacjach ryżu i przy karczowaniu lasów (Amerykanie dotąd wywożą ogromne ilości drzewa z Kambodży, Laosu i Wietnamu).

No więc w czasach Pol Pota - kto tylko mógł, uciekał przez dżunglę do Tajlandii. Uciekały cale rodziny. Malutkie dzieci zapychano narkotykami, żeby spały i nie płakały, bo wystarczyło, żeby w dżungli jakieś dziecię zapiszczało, żołnierze od razu strzelali. Polowania w dżungli na tych, którzy uciekali, były bezlitosne. Wiele dzieci umarło w ramionach swoich matek z... owerdozy, znaczy z przedawkowania. Naturalnie, że te matki dostały bzika na punkcie dzieci. Kiedy zaraz po przyjeździe zapisywano je do szkoły na naukę angielskiego (w Australii wtedy nie było obozów i uchodźcy mieszkali w mieszkaniach kwaterunkowych w mieście), mamy nie chciały się rozstać z dziećmi nawet na minutę i nie zgodziły się na zostawienie ich w żłobku w czasie nauki języka.

Te młode mamy nie umiały pisać nawet w swoim języku. I któregoś dnia mało się nie rozryczałam na lekcji, gdy po iluś tam lekcjach nauczania początkowego zapytałam młodą Khmerkę, czy może napisać swoje imię na tablicy (powtórka z poprzednich lekcji). Młoda kobieta podeszła do tablicy i... spisała swoje imię ze ściągawki, którą miała na dłoni. Udawałam, że nie widzę, ale zrobiło mi się okropnie dziwnie. Do czego doprowadza amerykańska kultura! Ta młoda Khmerka nie umiała napisać swojego imienia nawet we własnym języku! A przecież Kambodża i Khmerzy to jedna z najstarszych kultur Azji. Nikt im wcześniej nie dał rady.

W jakiś czas potem, gdy już nie pracowałam jako nauczyciel, spotykałam Khmerów w trybunałach i sądach, gdzie wykłócaliśmy się o wizy dla nich. Kilka razy świadkami byli mnisi buddyjscy. Zdumiewało mnie ich zachowanie i nieprawdopodobna kultura. Miałam tez do czynienia z tłumaczami.

Ten długi wstęp jest do tego, by próbować udowodnić, że bardzo wykształceni Afganowie, Irakijczycy czy Libijczycy mogą należeć do...  niedawnej przeszłości. Stąd opowiadanie Węgra, że przyjeżdżają sami niegramotni, może być częściowo prawdą, ale nie mamy potwierdzenia, bo przede wszystkim znakomita ich większość nie przeszła przez interview emigracyjne. A wracając do Pana pytania i oceny sytuacji w Europie, mogę tylko snuć podejrzenia.

4.  Unia: Francja /Niemcy

Ja nie bardzo lubię tych brukselskich przywódców i nie mogę zachwycać się Angelą Merkel, ale atak na Niemcy (znowu?) jest dość widoczny. I na Francję też. Po iście 'angielskim’ wyjściu Anglii z Unii, najsilniejsze państwa unijne to Niemcy i Francja. I jakoś tak się dziwnie podejrzanie składa, że oba te państwa są wyjątkowo narażone na... falę uchodźczą.

Zarówno Francja, jak i Niemcy, próbują stosować prawo emigracyjne (państwa unijne są zobowiązane prawnie opiekować się uchodźcami). I są atakowane z każdej strony. Przecież znamy policję niemiecką. Na ogół bywa solidna. Ataki w Polsce na policję niemiecką, która nie mogla znaleźć tych gwałcicieli panienek w noc sylwestrowa w Kolonii były mocno podejrzane. Pyskowanie na Merkelową teraz jest też co najmniej dziwne. I to o co? - O to, że nie morduje uchodźców?

 

Znalezione obrazy dla zapytania nicea

Ten samochód najechał w Nicei - podały media - na 300 osób, z których 85 osób poniosło śmierć. Niewielu zastanawiało się, czy to jest w ogóle możliwe.

Z kolei Francją wstrząsają co i raz prowokacyjne ataki i skandaliczne zaniedbania służb bezpieczeństwa. Właściwie to Anglia, Francja, Włochy i Grecja są najbardziej zaludnione przez uchodźców. A do tego znalazł się areopag w postaci jakiejś głupawej Grupy Wyszehradzkiej, która próbuje robić za mesjasza Europy, a mikrocefal Szydło przygotowuje... reformę Unii! Razem z ojcem dyrektorem.

5.  Unia v. Rosja

Nie popieram Unii, bo jest to związek czysto polityczny, a nie gospodarczy, ale wygląda to tak, że gdy się osłabi największe państwa Unii, tj. Francję i Niemcy, które nieśmiało szukają porozumienia z Rosją, bo im się sankcje sprzykrzyły, to łatwiej będzie zaatakować Rosją. A w celu osłabienia Europy stosowane są wszystkie draństwa, łącznie z prowokacjami w armii. (ciekawe, kto wpuścił Macierewicza do polskiej armii? I czy to przypadkiem nie islamiści poubijali polskich generałów).

USA za wszelką cenę nie chcą dopuścić do wzmocnionej Europy zaprzyjaźnionej z Rosją. A Soros i Barbara Spectre od lat zapowiadają 'transformacje' EUropy. Rozumiem, że ta transformacja ma doprowadzić Europę do poziomu obecnej Libii czy Iraku. Przy różnych frakcjach i swarach plemiennych transformacja ta pomoże podbić Rosję. Chodzi zwłaszcza o Sybir, który ma należeć do USA. Obecne Węgry i Polska znakomicie się nadają do wichrzycielstwa i osłabienia Europy. Pomaga im Farage.

6.  Świńskie zagrania wobec uchodźców

Oglądnęłam też inne wideo z Madziarami, bardzo podobne do tego, które Pan mi przysłał. Kompletnie kompromituje Węgrów pomysł ze świnią. Że mianowicie będą owijać muzułmańskich uchodźców w świńskie skóry i wieszać (ja to bym przy każdym takim palu ze świńskim truchłem postawiła rabina na straży razem z Orbanem).

Film - wideo: Hungarian academic: 'wrap em in pigskin' (Naukowiec węgierski: 'owinąć ich w świńską skórę'):

https://www.youtube.com/watch?v=2MUjD9Y-bI0

Anglicy w Pakistanie owijali ciała samobójców islamskich (terrorystów) w świńską skórę i bardzo wyuczony Madziar proponuje to samo robić w Europie. W Pakistanie złapani samobójcy /terroryści byli wieszani i owijani w świńska skórę, by odstraszyć innych – bo w świńskiej skórze nie trafia się do nieba. I to pomogło. To, co Anglicy wyprawiali w Pakistanie, Madziar - akademik proponuje zastosować w Europie. Chyba zapomniał, że żydzi też się boją świńskiej skóry. Zastanawiam się przy tym, skąd Madziary wezmą tyle świńskich skór? - Zedrą z polityków?

7.  Niemcy i Francja narażają się

Merkel bardzo się naraża tu i ówdzie. Wydarła na Poroszenkę i do tego publiczne. Zwyzywała go od kłamców i chciała wiedzieć, kiedy Poroszenko wdroży mińskie zalecenia. Francja bardzo się naraża, bo popiera utworzenie Palestyny, a parlamentarzyści odwiedzają...  Krym. Długo nie będziemy wiedzieć, dlaczego Anglia chce być niezależna od Europy. Izrael zaś odgraża się, że wszystkich Palestyńczyków wywali z Palestyny... do Europy.

Final solution - ostateczne rozwiązanie - Chodzi o to, że Bliski Wschód trzeba oczyścić z nie-żydów ale nie dopuścić też do tego, by uciekinierzy z Bliskiego Wschodu za dobrze się poczuli i nie stworzyli na przykład silniejszego anty-amerykańskiego państwa w Europie. Kosowo jest właściwie bezbożne, bo wahabickie, ale hamerykańskie. Albania jest całkowicie pod okupacją żydowska.

8.  Halal

Co mnie wnerwia w tej polsko - węgierskiej propagandzie? -  W Polsce WSZYSCY płacą podatek koszerny i nawet o tym nie wiedzą. To są milionowe zyski w skali rocznej. I o ile kod koszerny jest dostępny dla ciekawskich, to znakomita większość Polaków płaci rabinom dodatkową cenę na żydów i o tym nie wie. Albo nie chce wiedzieć. To jest podatek, który płacą rabinom firmy, które chcą mieć zezwolenie na sprzedaż towaru – wcale nie musi być koszerny – bo jest dużo oszustwa. Tu są pokazane symbole podatku koszernego na opakowaniach produktów, sprzedawanych w supermarketach: K, U, T – w kółku i kilka innych,

KOSHER TAX — A Secret Tax on Your Food — How Zionists AIPAC & the ADL steal from the world:

//www.youtube.com/watch?v=oe2ZxVvHR4g&feature=player_embedded

Halal jest dokładnie taki sam jak koszer. Od czasów babilońskich i Księgi Urodzaju przepisy 'kulinarne' obowiązują wszystkie ludy semickie bez względu na religie. Koszerny żyd też nie weźmie wieprzka do ust. Koszerne żydy kupują halal, a muzułmany koszer. Ale... Na wszystkich muzułmańskich produktach pisze wyraźnie: halal. Czyli każdy ma prawo wyboru – nie ma przymusu kupna. Chodzi o to, by informować nie tylko wyznawców, ale i różnych jaroszów, że te produkty nie zawierają śladów wieprzka i tłuszczu zwierzęcego i że zwierzę zostało zabite zgodnie z procedurą babilońską (spuszczanie krwi z zabitego zwierza).

Teraz są różne napisy na opakowaniach: dla wegetarianów, dla alergików, dla kobiet w ciąży, dla tych na diecie, beztłuszczowe, niehomogenizowane itp. Halal jest taką samą informacją jak np. 'bez kolorantów, chemikaliów czy sztucznych środków zapachowych'. Ale tylko koszerne produkty mają tajemnicze zakodowanie.

Świńskie mięso w ciepłym klimacie wszędzie uchodzi za nieczyste, bo szybko się rozkłada i gnieżdżą się robaki. W czasach przed-biblijnych nie było lodówek ani zamrażarek. Wszystkie ludy semickie bez względu na religię nie jedzą wieprzka. Ale wieprzowiny nie jedzą też jarosze i wegany. Dużo katolików nie je wieprzka, bo się brzydzi. Dzieciom nie daje się wieprzowiny. Różnym chorym tez nie. Więc straszenie muzułmanów wieprzowiną jest prymitywnie... świńskie.

No i oczywiście jest ta prymitywna węgiersko - polska demagogia. Po 56 roku wyjechało wielu Węgrów z kraju i wszyscy dostali azyl. W latach 80-tych mnóstwo Polaków wyjechało do 'obcych kultur' – a teraz kradną TIR-y z Niemiec i ciągniki z Anglii... Ale to ta sama kultura. Izrael wprowadził zwrot 'nielegalny emigrant' i masowo wywala na przykład czarnych żydów do Etiopii, bo im kolor nie pasuje. Izrael ma tak zwaną bardzo ścisłą politykę emigracyjna, a my go małpujemy i powtarzamy te same głupoty z asymilacją. Czy Polak w Anglii, jak mówi po polsku, to popełnia zbrodnię nie-asymilacji?

Podobno Polacy w Chicago do tej pory się nie zasymilowali. Żydzi mają oficjalnie zabronioną asymilację. Polacy padli ofiarą własnej durnoty. Że każdy w Polsce musi mówić po polsku. A w Anglii - po angielsku. Czy to brak asymilacji? - Szmacą jeden wyraz po drugim. Słowo 'asymilacja' jest teraz pojmowana 'semicko'.No więc na koniec dodam tylko, że bajzel w Europie ma na celu tak sponiewierać Europę, by można było dokończyć plan podboju Rosji.

Napisała: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Teks zamieszczony tutaj napisany przez Tiamat raczej chluby i poczytności Panu nie przyniesie.Nie chcę być niegrzeczny więc napiszę tylko,ze autorka pisze bzdury,banialuki i kompromituje się paskudnie.

  O pochówkach muzułmańskich bandziorów i morderców w trumienkach ze świńskiej skóry pisałem jeszcze w tamtym roku.Należy tylko przyklasnąć i pogratulować Madziarom pomysłu i wysyłać im świńskich skór w setkach tysięcy sztuk i to za darmo,jeżeli to tylko ukróci lub zlikwiduje muzułmańsko-islamski terroryzm.Nie mam żadnej litości dla tych bydlaków,którzy obcinają głowy kobietom i dzieciom tylko dlatego,że są katolikami.
  Jak widzę pani Tiamat lituje się nad nimi a nawet staje w ich obronie.Jak widać wieprzowina może odegrać poważną rolę w pokonaniu tych muzułmańskich zwyrodnialców.

  Polska jest przede wszystkim krajem dla Polaków.Nikt tutaj nie zapraszał tej muzułmańskiej dziczy.Każdy ma swoją ojczyznę i tam powinien żyć i mieszkać.Również Polacy .Nikt ich z kraju nie wyganiał sami wcielili się w rolę cyganów i tułają się po świecie nie wiadomo po co a teraz drą mordę,że angole ich biją i mordują.Trzeba było siedzieć w domu a nie pałętać się po świecie.I nie ma żadnego tłumaczenia,że wojna czy bieda.W czasie II WŚ Polacy nie uciekali masowo za granicę lecz zostali w kraju by walczyć z okupantem.Tuż za miedzą trwa wojna ale jakoś uchodźców z Donbasu u nas nie widać,oni walczą na miejscu.Natomiast najeżców banderowskich zjawiło się bez liku unikając wcielenia do armii.

  Tak samo jak widzę tą rzekę młodych muzułmańskich byczków prących do krajów europejskich to krew mnie zalewa.Zamiast chwycić za broń i przepędzić wrogów ze swego kraju uciekają do Europy poklepać po tyłku europejskie blondynki.Wstyd i hańba.To nie mężczyźni .to zwykli śmiecie dla których nie powinno być miejsca w żadnym kraju europejskim.Nie wspominając o tym,że razem z tymi byczkami wcisnęło się kilka tysięcy bandziorów zasługujących jak najbardziej na świńskie pochówki.
 • Uczony belkot madziarski
  Tak mnie podniecil pewien wegierski uczony, ze z duza niechecia ale i wrodzona przekora przedarlam sie przez caly wywiad pana uczonego z bratnich Wegier. Bratnie Wegry Orbana wykazuja podobne tendencje co nasza PiSowska ekipa.. tyle, ze oni kupuja gaz z Rosji za pol ceny - a my nie.

  Pan profesor jest specjalista od kultury klasycznej wiec naturalnie w wypowiedzi widac slady zawilosci lacinskiej gramatyki.
  Staram sie w przekladzie zachowac te lacinska skladnie wypowiedzi pana uczonego.
  Moje uwagi i komentarze oznaczylam [...] w kwadratowych nawiasach , zeby sie nie mylily z bardziej cennymi wypowiedziami uczonego Wegra

  Co powiedzial bardzo wyksztalcony Wegier, Miklosz Maroth:

  "Powinnismy deportowac kryminalistow i nie zintegrowanych muzulmanow".

  [Ciekawe, gdzieby przyszlo deportowac Hunow?]

  Maroth:
  Wlasciwie moge to uproscic, potwierdzajac uprzednie opinie, poniewaz chodzi o to, zeby wzajemnie sie szanowac, ale w tej chwili sytuacja jest inna - wiec w obecnej chwili wszystko mozna ujac w jednym zdaniu, mianowicie : jesli my jedziemy na Bliski Wschod - wlasnie slyszelismy przyklad- to my musimy sie stosowac do ich zasad; to bardzo przykra sytuacja.

  [Bardzo przykra, panie akademiku: zwlaszcza jak sie wjezdza czolgami do Afganistanu, Libii czy Iraku, albo Syrii]

  "Po drugie- mowi pan uczony- my mozemy oczekiwac od nich poszanowania naszych praw, to jest demokracji i tak dalej, o czym my juz mowilismy tutaj. Tymczasem zgodnie z ich opinia, prawo moze byc ustanowione tylko przez Boga, a prawo ludzkie dla nich nie nie istnieje."

  [I to mowi przedstawiciel chrzescijanskich Wegier.
  'Oni - to oczywiscie muzulmanie ale pan Maroth ma dosc niewybredny jak na uczonego styl.]

  " W konsekwencji, ich glownym zalozeniem jest zakladanie z gory braku respektu dla naszych praw.

  [Na Wegrzech nie ma pojecia 10-u Przykazan]

  "Wiec wracajac do punktu wyjscia, gdy chodzi o wzajemne poszanowanie opinii i punktu widzenia to tak nie dziala.

  Wiec co ja mysle na przyklad:
  W Pakistanie kiedy Anglicy nie mogli powstrzymac terrorystycznych atakow samobojczych, poniewaz samobojca automatycznie idzie do nieba, poniewaz bierze udzial w "swietej wojnie"- wiec Anglicy probowali szukac i w koncu znalezli rozwiazanie: powieszonych samobojcow owijano w swinska skore.
  Ataki natychmiast ustaly, poniewaz oni [samobojcy] staja sie nieczystymi przez dotkniecie swini, a wiec nie mogli trafic do nieba"

  [ Z tego tylko przykladu widac, ze wprowadzanie obcych praw do kraju moze miec zbawienne skutki - bo przeciez Anglicy w Pakistanie nie byli u siebie]
  "Wiec nie wypada nic innego powiedziec - rozmarzyl sie wegierski uczony-
  tylko to, ze powinnismy zastosowac te same zasady jesli chcemy cos zrobic przeciwko nim."

  "Sprobuje wytlumaczyc, o co mi chodzi - perroruje dosc zawile uczony Maroth - Papiez wydal encyklike, w ktorej sugerowal, ze wikariaty i plebanie powinny udzielic schronienia emigrantom, i zrobic to i owo dla tych emigrantow..
  A Saudyjski Wielki Mufti wydal podobna fatwe, choc nie bezposrednio w odniesieniu do listu Papieza.
  Fatwa nakazuje, zeby nie brac od gospodarzy za duzo; tyle gdy chodzi o milosierdzie i dobroczynnosc; i to jest przyjmowanie tych, ktorzy mordowali chrzescijan u siebie; a teraz przybyli tutaj zeby kontynuowali zniszczenie chrzescijan w obozach uchodzczych!
  Wiec wszystko co moge powiedziec: Owijac ich w swinska skore!".

  Mam na mysli to, co sie wydarzylo ostatnio w Danii: miasto oglosilo, ze utrzymujac tradycje kuchni dunskiej wprowadzili NAKAZ serwowania wieprzowiny w kazdej restauracji."

  [Polowa mlodych panienek na diecie z Australii a i kobiet dbajacych o talie - do Danii nie ma po co jechac: zaaresztuja ich jako muzulmanki]

  Pan Maroth jest niestrudzony w podawaniu swiatlych przykladow:

  "Na przyklad w Londynie, patrole policyjne szariatu powinny byc zakazane , poniewaz gdy "oni" - znaczy emigranci- widza, ze mlodziez angielska , ktora pije piwo w ich zonie (dzielnicy?) to mysla, ze to ich terytorium - a nie panstwa angielskiego- wtedy oni zaczynaja przepedzac lokalnych piwoszow ze strefy szariatu.
  Zeby uproscic: my powinnismy ustanowic prawa , ktore wspieraja nasz styl zycia"

  [Tu mnie zatkalo: W USA nie wolno spozywac alkoholu do 21 roku zycia, a nie-muzulmanskich stref, w ktorych zakazane jest spozywanie alkoholu jest dosc duzo po calym nie- muzulmanskim swiecie: na plazy, na ulicy, w kinie, w teatrze, w szkolach, kosciolach, w parkach miejskich itp.
  Wiele dzielnic rezydencyjnych, w ktorych nie mozna prowadzic biznesow, budowac restauracji, i warsztatow samochodowych ani cementowni i w ogole przemyslu - tez ma zalaz pijanstwa na ulicy].

  "Widzialem ( nie opoblikowany) film dokumentalny o Wegrzech - ciagnie niestrudzony uczony- a w nim, jakis egipski emigrant, ktory przybyl wczesniej, rozmawia z nowoprzybylymi emigrantami. A jeden z nich narzeka, ze brak mu ojczyzny i wielu rzeczy, ktore zostawil, i ze nie ma dostepu do zywnosci halal; na to inny odpowiada: 'Jesli ci sie tu nie podoba, to wracaj tam gdzie zostawiles te wszystkie rzeczy - tu jest inny kraj"

  [ Osobiscie nie dziwie sie, ze nie pokazano tego glupawego fimu.
  W zazydzonym Budapeszcie i okolicy jest do cholery koszernego jedzenia.
  A koszerne jedzenie jest dokladnie takie samo jak halal.
  Inna sprawa, ze biedny emigrant nawet nie zdazyl opowiedziec co sie stalo z jego dobytkiem w jego wlasnym kraju.]

  "To co powinnismy zrobic: pkazac emigrantom jasno, ze tu mamy swoje prawa i nie mozna tu miec policji szariatu a wszystkie restauracje musza serwowac wieprzowine, bo Wegrzy sobie zycza wieprzka w restauracji "

  [Ciekawe, gdzieby Orban sie stolowal]

  "Inny temat, kontynuuje pan Maroth: Ja bym nie pozwolil pozostac u nas tym, ktorzy popelnili przestepstwo karalne do trzech lat wiezienia przez nasze bardzo liberalne wymiary sprawiedliwosci.
  Uwazam, ze nawet za najmniejsze przestepstwo powinni byc [emigranci] automatycznie deportowani do swojego kraju, nawet jesli maja juz nasze obywatelstwo i paszporty. Jesli nie sa w stanie znalezc sobie pracy w Europie, bo sa na przyklad nie wyksztalceni, itd, to musza byc deportowani, poniewaz nie maja szansy na zatrudnienie.
  Oni tu przjechali, zeby pracowac, i ich poprzednicy tez przyjechali zeby pracowac.
  W 1980-tych latach w Finlandii, w malym kraju, wtedy, z 4-ma milionami obywateli, 20 tysiecy ludzi tracilo prace kazdego roku z powodu automatyzacji przemyslu, ktora zwiekszyla wydajnosc produkcyjna i niedoksztalcona grupa spoleczenstwa nie mogla znalezc pracy w nowoczesnym przemysle.
  A my tu importujemy milion bezrobotnych.
  A teraz pomyslcie o przemysle niemieckimi i analfabetach emigrantach, ktorzy przybyli.

  [ Zdaje sie, ze pan uczony ma klopoty z poszanowaniem istniejacych praw, ktore obowiazuja nie tylko na Wegrzech ale i w calej Unii. Obywateli Wegier, nawet tych naturalizowanych, nie wolno deportowac za to, ze nie moga znalezc pracy.
  Deportacja to bardzo kosztowny interes. Panstwo deportujace musi miec zgode panstwa docelowego na deportacje, bo panstwo docelowe wydaje pozwolenie na wjazd, czyli wize. A bez wizy nie mozna wysiasc z samolotu. No i trudno zmusic emigranta, zeby sobie oplacil bilet.
  W przypadku Libii czy nawet Iraku to nawet nie ma kto wydawac wiz bo panstwa nie funkcjonuja, zwlaszcza jak nie ma czynnych placowek dyplomatycznych.]

  [ I teraz jest ladne:]

  "Kiedy studiowalem w Iraku przez rok, to 90% ludnosci tam bylo analfabetami, nawet policjant sprawdzajacy dowody tozsamosci, jesli nie bylo fotografii w dokumencie to byla szansa, ze bedzie trzymac paszport do gory nogami. [stary dowcip o celnikach]
  Dokladnie teraz, 50% spleczenstwa na Bliskim Wschodzie nie ma wyksztalcenia u kobiet ten procent jest wyzszy.

  [ Ciekawe czego ucza obcych naukowcow analfabeci w Iraku?]

  "Czego ci ludzie szukaja w europejskim przemysle? Nie maja czego szukac. Oni maja zamiar sprzedawac kebab i tym podobne. No to powinni sprzedawac wieprzowine tez. No wiec sprowadzamy taka warstwe spoleczna, tak jakbysmy nie mieli bezrobocia na Wegrzech; ludzie, ktorzy wyjechali do Angli beda tu zastapieni przez analfabetow. Jest nacisk, zeby zmusic analfabetow do przyjazdu na Wegry [zwlaszcza ci, ktorzy przyplywaja na lodkach?] a my musimy postawic spraawe jasno, ze ich nie potrzebujemy. A jesl oni maja dzieci, to tych dzieci tez nie potrzebujemy .. powinni wrocic do domu . Jesli popelnia przestepstwo - musza byc natychmiast deportowani i traktowani tak jak wegierscy kryminalisci. A ci kryminalisci domagaja sie telewizorow i maja lepsze warunki niz niz niektore grupy Wegrow, ktorzy zyja w biedzie.
  Wiezienia sie stana luksusowymi hotelami w porownaniu z ich prywatnym stylem zycia. A ci, ktorzy zyja w slumsach byliby glupcami zeby nie popelnic przestepstwa aby tylko dostac sie do wiezienia zwlaszcza w zimie.
  A juz szczytem wszystkiego jest to, ze Europejski Wydzial Sprawiedliwosci daje im pieniadze, zeby mogli sie wyzywic.
  A w ogole nie ma sensu sprowadzac i powiekszac takich grup, ktore sie nie integruja: ani ich dzieci ani wnuki - oni po prostu nie maja na to ochoty. Nienawidza wszystkiego co im oferujemy [zasieki z drutu kolczastego] , nienawidza papieza i innych. 80% z nich nies konczylo szkoly bo obecna liberalna edukacja nie uczy ich integracji. Wszystko co mozemy zrobic to odeslac ich tam skad przyszli.
  A dlaczego tu w ogole przybyli to osobny temat.
  Glownym powodem ich przybycia jest ... rozmnazanie.
  W 1915 roku na Wegrzech mieszkalo 8 milionow ludzi . Dzis mieszka 10 milionow - sredni przyrost europejski jest 20% przyrostu naturalnego.
  W tym samym czasie na Bliskim Wschodzie przyrost naturalny wynosi 900% - 9 razy wiecej tam ludzi mieszka niz w 1915 roku. Agrikultura i produkcja zywnosci nie wystarczaja na wyzywienie tylu ludzi. Uciekaja po prostu z tych miejsc bo nie moga sie tam wyzywic. I jesli ich przyjmiemy, to oni sie beda tu rozmnazac, skoro tylko pozbeda sie nadwyzki u siebie..
  Populacja swiata islamskiego wzrosnie o 1 miliard ludzi w 2050 roku . Czy Europa bedzie w stanie przyjac taka ilosc? Czy po prostu chcemy czekac, zeby za 20 lat zrozumiec jak zla polityke emigracyjna wybralismy dzisiaj?
  Wyobrazmy sobie, ze gdyby Wegrow bylo 9 razy wiecej niz jest teraz, mielibysmy 70 milionow mieszkancow. Coby sie stalo? Wyobrazmy sobie jakie zagrozenie stanowilibysmy dla naszych sasiadow; z wielkim trudem mogliby zmontowac 5tysieczna armie przeciwko nam, a my mielibysmy 10 milionowa armie. I gdybysmy ich zmietli z powierzchni ziemi to moglibysmy przesiedlic naszych mieszkancow: 20 milionow do transylwanii, 10 milionow do Gornych Wegier, a 20 milionow do Wojwodiny, Chorwacji, Slowenii i Austrii.
  I wszyscy staliby sie Madziarami w ciagu jednej generacji.
  To co nas teraz czeka, i nikt tego nie rozumie. Graja z liberalna filozofia polityczna , z liberalnymi prawami i nie wiadomo z czym jeszcze .
  A tu rzeczywistaosc zaglada nam w oczy. A politycy zas debatuja cos co nawet slepy by zauwazyl:
  Ze tak dalej byc nie moze!

  Miklosz Maroth jst profesorem kultury klasycznej ze specjalnoscia starozytnej Grecji. Jest przyjacielem Orbana [ i pewnie i Sorosa] odznaczony wieloma nagrodami akademickimi , czlonek Wegierskiej Akademii nauk. Pracuje na uniwersytecie.
  [Ciekawe, kto na Wegrzech pracuje w szkole pdstawowej?]

  Podporucznik Dub ze "Szwejka" to w porownaniu z Madziarem super naukowiec.

  Z belkotu pana profesora widac jasno, ze na Wegrzech najlepiej integruja sie Cyganie.
  A sam pan profesor jeszcze nie wylazl spod z Cheronei gdzie siedzi dotad w ukryciu i czeka az przyjdzie Aleksander Macedonski i da mu po pysku.
 • @matterhorn 13:59:25
  Przydaloby sie troszke wiedzy o Polsce.
  W Polsce muzulmanie, przepraszam, dzicz muzulmanska, zyje juz od ponad 600 lat. W Europie od setek lat mieszka ponad 20 milionow europejskich muzulmanow. Przepraszam, dziczy muzulmanskiej.

  Ja bardzo lubie jak prowadza wyklad z etnografii specjalisci od propagandy.
  Przypomina to uczonego historyka Macierewicza specjalizujacego sie w raportach na temat katastrof samolotowych.

  I matternhorn nie musi klamac. Kogo chce oszukac?
  Z Donbasu wyjechalo ponad milion ludzi do Rosji, z Ukrainy ponad milion juz jest w Polsce i tyle samo na Bialorusi. W Rosji pracuje 3 miliony Ukraincow.
  A z Polski wyjechalo 8 milionow.
  Jak juz klamac to z glowa a nie z notatkami z Gazety Wyborczej.

  I jeszcze jedno: ostatnim swinstwem i lajdactwem jest wypominac Polakom przymusowa emigracje ze Lwowa, Stanislawowa, Lucka czy Wilna....
  maternhorn powinien sie wstydzic.
 • @Tiamat 13:59:48
  Zapomnialam wkleic linku do tej uczonej rozmowy pana profesora madziarskiego. Jest wklejony w poprzednim wpisie.

  Wegierski naukowiec : zwaijac ich w swinska skore:
  Hungarian academic: 'wrap em in pigskin'' - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=2MUjD9Y-bI0
 • @Tiamat 14:18:37
  A to taki prosty mechanizm; napuścić na siebie chrześcijan i muzułmanów.
  Niech się nawzajem niszczą.
  Najpierw zdestabizlizować im całe życie, zburzyć domy, szkoły i szpitale i w konsekwencji zmusić ich do ucieczki.
  W całym planie jest oczywiście miejsce na rozbijanie i osłabianie Europy.
  Z kolei wytworzona próżnia zapełniona będzie przez starszych i mądrzejszych.
 • @Tiamat 14:15:21
  Materhorn nie musi się wstydzić.Za to pani za tą lewcko-łajdacką propagandę jak najbardziej.
  Żyję w Polsce już wiele lat ale w swoim życiu nie miałem nigdy do czynienia z muslimami a mieszkam w wielkim mieście.Tak,że ta garstka tej dziczy która tu mieszka jest niegroźna i nieszkodliwa.Ale ta garstka może urosnąć wielokrotnie i wtedy już będzie wielki problem.Więc po co sobie ściągać problemy na głowe.Jak na razie nie mamy zamachów samobójczych i to dzięki Bogu i służbom,które dbają o to aby tych zwyrodnialców nie wpuszczać do Polski.

  Z Donbasu wyjechało wiele ludzi,ale to przeważnie starcy,kobiety i dzieci Większość mężczyzn została by bronić ojczyzny i dobytku który jeszcze nie został zniszczony przez banderowców.
  Ukraińcy mnie nie interesują.Sami sobie są winni i niech uciekają w diabły byle nie do Polski.Pisowski rząd jak najszybciej powinien pogonić to tałatajstwo z powrotem na Ukrainę.

  Muzułmańska dzicz w Europie mnie nie interesuje.Jak państwa europejskie ich sobie ściągnęli to teraz niech się martwią tym wrzodem a nie próbują ich wcisnąc Polakom.
  Widzę,że uczona pani etnograf Tiamat nie odróżnia przymusowego przesiedlenia od emigracji.I jakby nie było powinna pani dziękować za te przesiedlenia Amerykanom i Anglikom,którzy sprzedali nas Stalinowi w Jałcie.Proszę się najpierw douczyć a nie pouczać mnie.

  To,że z Polski wyjechało 8 milionów to czyja to wina?.Czy ktoś im kazał wyjężdżać? Ktoś ich wyganiał ?Czy tu w Polsce rozpętała się straszliwa wojna?Ich miejsce powinno być tu w kraju.Polska dała im wykształcenie za miliardy złotych i życie w wolnym kraju a oni wypieli tyłek na kraj i wyjechali bo im zapachniały dolarki czy euro Czy któryś z wyjeżdżających zwrócił państwu koszty swojego wykształcenia.Przypuszczam,że żaden z 8 milionów małych złodziejaszków.
 • Byłem ciekaw kiedy junta kijowska weźmie się za Grahama Phillipsa.
  No i stało się!

  Ukraińskie siły zbrojne proponują nagrodę za zamordowanie brytyjskiego dziennikarza Grahama Phillipsa, naświetlającego wydarzenia w Donbasie. Szef agencji News Front Konstantin Knyrik na antenie radia Sputnik zwrócił uwagę na brak reakcji Kijowa na podżeganie do zabójstwa.
  Na Ukrainie można zarobić 50 tys. dolarów za zamordowanie Grahama Phillipsa, brytyjskiego niezależnego dziennikarza, naświetlającego wydarzenia w tym kraju. Żołnierz ukraińskich sił zbrojnych Igtan Gregadze w Facebooku proponuje – jak pisze – komputerową grę przygodową „Graham-200”. Później tę wiadomość rozpowszechniły ukraińskie media.

  Ci, którzy nie zgadzają się ze stanowiskiem dziennikarza zainicjowali w Facebooku zakrojoną na wielką skalę akcję przeciwko Phillipsowi. Brytyjczyka oskarżono o to, że w swoich reportażach o proklamowanych w trybie jednostronnym republikach w Doniecku i Ługańsku rzekomo „wspiera terroryzm na wschodzie Ukrainy”.
  Z kolei wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Iryna Heraszczenko zwróciła się do organizacji medialnych w kraju, by przygotowały pozew przeciwko niemu i przekazały go brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

  Szef agencji informacyjnej News Front Konstantin Knyrik na antenie radia Sputnik zwrócił uwagę na brak reakcji Kijowa na podżeganie do zabójstwa. — Wszyscy dziennikarze, w różnym stopniu, starają się przekazać prawdę, przebywając w strefie zagrożenia w Ukrainie. Jednocześnie reakcji państwowej nie będzie, bo reakcją państwową jest „zastraszenie, zniszczenie, upokorzenie”. Państwo ukraińskie stosuje te metody terrorystyczne. Czyli to, co się dzieje z dziennikarzami w Ukrainie, jest stanowiskiem państwa. Dlatego o jakiejkolwiek europejskiej wolności słowa nie może być mowy – podkreślił Konstantin Knyrik.
  Dodał, że po niedawnym zabójstwie lidera ukraińskiej organizacji społecznej Opłot Jewgienija Żylina wielu dziennikarzom grożono.

  — Wielu dziennikarzom po zabójstwie Jewgienija Żylina grożono, m.in. mi też, robiąc aluzje, że jeden z waszych „został zutylizowany”, jesteś następny… Oczywiście traktujemy to retorycznie, bo państwo jest „chore”. Co do Grahama Phillipsa, wywołuje on strojnie negatywną reakcję, jest bardzo charyzmatyczny, jednym z pierwszych zagranicznych dziennikarzy, którzy próbują osobiście połapać się w sytuacji w Donbasie i przekazać prawdę światu. Dla Kijowa stwarza to zagrożenie – powiedział Knyrik.
  Jednocześnie wyraził nadzieję, że jest szansa na to, by sytuacja uległa zmianie.

  — Gdy tylko od władzy zostaną odsunięci ludzie, którzy sami siebie nazywają Radą Najwyższą, prezydentem, ci, którzy przemocą przejęli władzę, gdy władze przejmą rozsądni ludzie, pojawi się szansa na przywrócenie poprawności. Ale w tym celu, po pierwsze, społeczeństwo musi dojrzeć, a, po drugie, społeczność międzynarodowa musi zrozumieć, że Ukraina jest państwem terrorystycznym, które dziś zagraża całemu światu – ocenił szef agencji News Front.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160923/3932792/ukraina-dziennikarze-donbas.html
  ..........................................................
  Tylko czekać kiedy Dzikie Pola wyznaczą nagrodę za zabójstwo obywatela USA Russella "Texasa" Bentleya?
 • @Tiamat 13:59:48
  Tak przy okazji uczony pan powinien wiedzieć, że 900% to nie jest 9 razy.
 • @matterhorn 13:59:25
  Ja bym się może i kiedyś z Tobą zgodził. Jednak zainteresowałem się sprawą uchodźców dogłębniej.
  Oprócz tego, że tam jest wojna, jednak w tv arabskich i afrykańskich puszczano reklamy zachęcające do emigracji do Europy a zwłaszcza do Niemiec, bo pani kanclerz zaprasza. W reklamie, teledyskach willa, basen, merc, blondyneczki ( kiedyś przedstawialiśmy tu na Neonie).
  Jakbym był młodym byczkiem i tak by mnie zapraszano, chętnie bym skorzystał z zaproszenia.
  Ktoś ten eksodus zorganizował i na pewno nie te młode byczki.
  Najprościej zwalić winę na muzułmanów "kozojebców' a nie szukać prawdziwej przyczyny.
 • @matterhorn 14:55:05
  Zgadzam się z Tobą w 100 %, w tym co teraz napisałeś.
  Wydaje mi się, że nie zrozumieliście się z Tiamat. Bo tu chodzi tylko o poszanowanie człowieka, niezależnie od religii. Bo trzeba rozróżnić muzułmanina od wahabity.
  Islam jest po chrześcijaństwie drugą religią świata.
  Dopóki USA i "koalicja" nie rozwaliły Iraku, Syrii, Libii, wahabityzm nie miał szans na rozwój, wcześniej dostał potężnego łupnia w Czeczenii.
  W republikach czy krajach FR kościół stoi koło cerkwi, meczetu czy świątyni buddyjskiej i nikomu to nie przeszkadza.
  Była wspaniała perspektywa, nie wiem czy pamiętasz: współpraca Rosji z UE od Władywostoku po Lizbonę. Jak wiele by też Polska na tym zyskała!
  No ale przecież! Do pewnego zdarzenia, kiedy to okazało się, że Merkel została podsłuchana przez USA. Jakby w Merkel diabeł wlazł.
  Ona teraz jest suczką USA.
  Resztę chyba potrafisz sobie "dośpiewać"?
  Tak czy inaczej zamiast współpracy od Władywostoku do Lizbony, mamy na horyzoncie TTIP i CETA.
 • @matterhorn 13:59:25
  a propos banderowców, pozostaje tylko zapytać, dla kogo został wymyślony 500+
 • @matterhorn 14:55:05
  ja bym tych wszystkich naszych emigrantów pozbawił obywatelstwa.
 • Aleppo-Syria
  Rosyjskie okręty, które zostały rozmieszczone wzdłuż syryjskiego wybrzeża, ostrzelały rakietami Kalibr ukryte centrum dowodzenia w Dar Ezza w pobliżu góry Saman, w zachodniej części muhafazy Aleppo. W wyniku ataku zginęło łącznie 30 oficerów wywiadu izraelskiego, amerykańskiego, tureckiego, katarskiego i brytyjskiego.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/30-agentow-wywiadu-w-tym-izraelskiego-zginelo-w-wyniku-rosyjskiego-ostrzalu-rakietowego-w
 • @kfakfa 17:15:04
  USA: Rosja jest odpowiedzialna za ofensywę wojsk syryjskich w Aleppo

  USA obarczają Rosję odpowiedzialnością za ofensywę wojsk syryjskich w Aleppo – powiedział dziennikarzom wysoko postawiony przedstawiciel Białego Domu.

  Z komunikatu syryjskiego dowództwa wynika, że wojska rządowe rozpoczęły operację wojskową we wschodnich dzielnicach Aleppo.

  — Armia syryjska rozpoczęła operację wojskową we wschodnich dzielnicach Aleppo. Apelujemy do ludności cywilnej, by nie zbliżała się do miejsc koncentracji bojowników i do punktów dowodzenia grup zbrojnych – podkreślono w komunikacie. Biały Dom już oświadczył, że odpowiedzialność za ofensywę w Aleppo spoczywa na Rosji. — Biorąc pod uwagę to, że taka ofensywa (w Aleppo) nie powinna odbywać się w warunkach obowiązywania zawieszenia działań zbrojnych, niezależnie od tego, czy Rosja była zaangażowana (..), odpowiedzialność za te działania spoczywa na Rosji, nawet jeśli są one prowadzone przez reżim (syryjski rząd) – powiedziało źródło w amerykańskiej administracji.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160923/3932621/usa-rosja-syria-aleppo-ofensywa.html
  ----------------------------------------------------
  Najpierw był rozejm. Potem Yankesi zabili prawie setkę syryjskich żołnierzy "przez pomyłkę"
  To się Syryjczycy wnerwili i trudno im się dziwić.
  Walić w ISIS, umiarkowaną opozycję, mniej umiarkowaną, średnio umiarkowaną, wielce umiarkowaną; jak ci umiarkowani chcą żyć a i mają dobre zamiary, to złożyć broń i czekać na zakończenie wojny.
  A YANKEE GO HOME!
  Po wyzwoleniu kraju, niech umiarkowana opozycja przystąpi do wyborów. Wygra z Asadem, będzie rządzić!
  Hehe...ale bajki piszę. Jankesy nie popuszczają i nie popuszczą.
  Dla nich ( w zależności od korzyści) każdy Arab czy czarny to zwierz łowny.
 • @matterhorn 14:55:05
  Zdaje sie, ze maternhorna jeszcze nie bylo na swiecie jak Niemcy wywozili Polakow na przymusowe roboty.
  I z cala pewnoscia rod maternhornow nie istnial gdy w Polsce przyjmowano przesladowanych Holendrow i i Niemcow na prawie niemieckim a tak niedawno ponad milion Czeczencow- muzulmanow i muzulmanow wahabickich otrzymalo w Polsce goscine.

  Ja to kocham przebieranych w sztuczne piorka "patryjotow".
  maternhorn lepiej zrobi jak wytlumaczy Polakom z Kazachstanu dlaczego Polska nie jest dla Polakow tylko dla zydow .
  Wychowany na ubeckich haslach powtarza slogany i puste hasla, bo ma slaba wiedze ale za to sadystyczne ambicje.

  Jesli wierzy w to rozmnazanie sie muzulmanow toby sobie policzyl ze za 600 lat pobytu muzulmanow w Polsce nie byloby ani jednego Polaka.
  A z 26 milionow muzulmanow w Europie od setek leci byloby juz troszke wiecej Europejczykow..
  Takie farbowane lisy poprzebierane za "prawdziwych Polakow " kompromituja tysiaclecie istnienia Polski, bo nie maja zielonego pojecia nie tylko o historii ani o geografii Polski. Ani o ludziach, ktorzy od wiekow ten kraj zamieszkuja.
  Biedny taki matternhorn.
  Nie lubi muzulmanow.
  Uwaza, ze Polska dla Polakow. i tych z Chicago i tych z Kazachstanu
  I moze jednak przyjmie pod swoj dach 8 milionow Polakow??

  Ladne; nastepne haslo ubeckiej propagandy: ukradzione dyplomy komunistyczne?.
  Ciekawe gdzie teraz inzynierowie ze stoczni dostaliby prace? u matternhorna w prywatnej stoczni???
  Wiele dyplomow zostalo w Polsce. Szkodza ze ubek maternhorn jeszcze nie sprawdzil.
  Bo nie umie!!!!!!!!
  Bo obecne polskie dyplomy nie sa wazne NAWET w Polsce. Dlatego mlodzi ludzie w Polsce nie moga dostac pracy.
  Mysle, ze maternhorn chetnie im zaplaci bezrobocie.

  A poniewaz dyplomy nie-komunistyczne nigdzie nie sa uznawane, to Polacy mieszkajacey w Polsce musza krasc Tiry i ciagniki z Niemiec i Anglii.

  A to wszystko przez tych muzulmanow. I to przez nich Polacy beda musieli szukac miliona swin na skorki dla muzulmanskich trumien.
  Dobry biznes.

  Czy uczony w post- komunistycznej Polsce moze mi pomoc zrozumiec, co to znaczy LEWCKO - propaganda?
  Mowienie prawdy to teraz jest lewica??

  Nie. Kogo nie lubimy to wyzywamy od lewakow bo nie potrzeba udawadniac.
  Znaczy sie, ze kazdy, ktory nie uznaje prawa jest prawicowy?
  Ale jaja!
  Polska dogania Wegry!!
  Nie lubi muzulmanow?
  Niech organizuje petycje, zeby zmienic nazwe ulicy w Warszawie, ktora nadali na czesc czeczenskiego muzulmanina Dudajewa.
  Podobno jakies materhorny proponowali te nazwe.

  Czy to o to chodzi?

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20677677,marsz-pamieci-i-zycia-przeszedl-przez-krakow.html#TRNajCzytSST

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/01/zydzi-zydom-przekaza-polska-ziemie/comment-page-1/#comment-11483

  Aleksander Jabłonowski: "Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce" [wideo] - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/aleksander-jablonowski-amerykanie-chca-walczyc-z-rosja-w-polsce-wideo-2016-04

  Subject: Mural na Żydowskim Muzeum Galicja odsłonięty

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,13987995,Mural_na_Zydowskim_Muzeum_Galicja_odsloniety.html#TRrelSST

  To muzulmanie moga sie czegos nauczyc od Polakow, nieprawdaz, panie maternhorn???
  : SZOK! Potworna zbrodnia. POLAK zadźgał żonę i urżnął głowę CÓRCE! - SE.pl
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/szok-potworna-zbrodnia-polak-zadzzgal-zone-i-urznal-glowe-corce_426709.html
 • @Husky 18:23:07
  Podobno dzięki haremowi, który posiadasz typu moher, Talbot, Zdzich itp. Trojanka została zbanowana i nie może pisać swoich notek o Noworosji, Ukrainie i w ogóle notek bardzo poczytnych i nie może też komentować.
  Teraz wasza banda atakuje i prowokuje Tiamat.
  Jak to u banderowców i tzw. wyklętych: wojować ze słabszymi i z kobietami najprościej.
 • @lorenco 18:37:42
  bandy to se szukaj w....
  Bieszczadach
 • @Husky 18:50:29
  Najpierw Ty się odczepisz od Tiamat.
  Masz przecież pole do popisu, pisz - wklejaj swoje notki.
  Nie masz ciekawych materiałów?
  To może Russel?
  https://youtu.be/fiIunNTlXGI
  Znajdź swoją drogę; bohaterami po czasie zostaną tacy jak Texas, Graham Phillips, Giwi, Motorola, Zacharczenko, nasz artelyrzysta Dariusz Lemański, Dawid Hudziec.
  Nigdy Ty a i ja też nie.
  Pierdzimy tyłkiem przed komputerem.
  Ja chociaż mam wytłumaczenie, ponieważ wiek poborowy mam za sobą.
  Ty podobno jesteś pięknym młodzianem, zatem zamiast pierdzieć przy kompie, zdecyduj się na coś, na walkę z bronią.
  Walkę propagandową powoli przegrywacie kumie.
  Coraz więcej ludzi na świecie wie, że USA to k...a i szatan.
 • @Husky 18:51:02
  Była akcja Wisła i jak na razie, przez długie lata w Bieszczadach jest spokój.
 • @lorenco 15:12:10
  Jest rzeczą oczywistą ,ze ten eksodus nie jest przypadkowy i jest sterowany przez żydowskiego miliardera.W Polsce podczas wojny młodzież jakoś nie uciekała z kraju tylko rwała się do walki na wszelkie sposoby.
  Ja rozumiem,że są tragiczne trzęsienia ziemi czy też konflikty zbrojne,ale uciekinierzy zazwyczaj zatrzymują się w krajach ościennych a nie wędrują tysiące kilometrów od swego kraju .Dlaczego nie zatrzymali się w Arabii Saudyjskiej Kuwejcie czy Egipcie.Tam jest im bliżej do cywilizacji i kultury podobnej do nich a nie na siłę pchają się w kraje katolickie.

  Ja miałem okazję pracować w kraju arabskim i wiem jaka to jest nacja.My byliśmy non stop pilnowani przez miejscową policję a i tak dwóch Polaków zasztyletowali Oni z uśmiechem na ustach i okrzykiem allach jest wielki ucinają łby jak makówki .Dopóki są w mniejszości są potulni jak baranki ale kiedy urosną w siłę czują zew krwi i każdy niewierny jest ich największym wrogiem.

  Dlatego też uważam,ze najlepsze wyjście to niech każdy żyje we własnym kraju Na obczyźnie nigdy nie będziesz swoim.Zawsze będziesz obcym.Wiem to z własnego doświadczenia bo pracowałem w kilkunastu krajach .
 • @interesariusz z PL 16:50:55
  Oczywiście .Nie dość ,że wyjechali to jeszcze z daleka plują i szczekają na Polskę.Skoro im tak dobrze na obczyźnie to niech raz na zawsze odpitolą się od Polski.
  Ale z tego co wiem wielu by wróciło z powrotem do kraju,ale im wstyd,że niczego się nie dorobili na tym zachodnim raju.Siedzą tam i gnuśnieją z tęsknoty za Krajem.
 • @interesariusz z PL 16:48:28
  Dla tych co wykupują zapasy leków przeciwbiegunkowych.

  https://pbs.twimg.com/media/Cs0Ga2vXEAEpCLA.jpg
 • @All
  Ktoś tu ciężkie pieniądze wkłada ,aby rozbić braterstwo Polaków .Czosnkiem jedzie z daleka .Pozdrawiam.
 • @Zorion 21:15:16
  // Pier… ić uchodźców ( przepraszam ) //
  a ja nie .......
  przepraszam
  8-))))))))
 • @Husky 21:24:51
  Blisko jesteś zamrożenia aktywów , czy jakoś podobnie . :)
 • @matterhorn 21:07:07
  "Ja rozumiem,że są tragiczne trzęsienia ziemi czy też konflikty zbrojne,ale uciekinierzy zazwyczaj zatrzymują się w krajach ościennych a nie wędrują tysiące kilometrów od swego kraju .Dlaczego nie zatrzymali się w Arabii Saudyjskiej Kuwejcie czy Egipcie.Tam jest im bliżej do cywilizacji i kultury podobnej do nich a nie na siłę pchają się w kraje katolickie."
  Pisałem powyżej, że w krajach arabskich i w afrykańskich były reklamy zachęcające do przyjazdu do Europy: basen, merc, blondynka, socjal itd.
  Arabia Saudyjska czy Egipt nie proponowały merca, willi i blondynek tylko namioty.
  A czy się pchają do krajów katolickich? Niemcy, Francja, Grecja to kraje chrześcijańskie lecz niekatolickie, Włochy są katolickie, natomiast do Polski katolickiej byczki się nie pchają.
 • @lorenco 21:49:00
  Dzień bez atakowania Rosji , dniem straconym .Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:53:11
  Rosja już dawno przyzwyczaiła się do takich ataków w sumie to olewa.
  Ja natomiast nie mam zamiaru tolerować ataków osób nie mieszkających w Polsce a chcących nas Polaków skłócić na amen z naszym sąsiadem, Rosją. Niech się kłócą z Rosją, każdy pies czy moher, indywidualnie i na swój rachunek. Maciarewicza złapać, zakneblować i dostarczyć na Kreml, pociągiem.
  Tam udostępnić go: premierowi Miedwiediewowi, prezydentowi Putinowi, niech im przedstawi swoje majaki. Na deser rzucić Maciorę Żyrinowskiemu.
  Potem znów w pociąg i przed obliczę naczelnika- prezesa RP.
  Poplotkują sobie, czy fajniejszą pupę ma Miedwiediew czy Putin.
 • @lorenco 22:12:41
  No ja wiem że jak mainstream będzie dalej tak robił , to ukręci sobie piękny bat na dupę . Panta-rhei. :)
 • @Repsol 22:24:03
  Hahaha:)
  Można tak podsumować stosunki polsko - rosyjskie:
  Maciarewicz uwielbia otaczać się młodymi mężczyznami, bo ci najlepiej doradzać potrafią, pan Kaczyński Jarosław nie ożenił się, bo działał patriotycznie na rzecz swojej ukochanej Polski i nie miał serca zranić serce jakiejś niewiasty, jak to Suski twierdzi, no!
  No i ten okropny Putin!
  Organizacje gejowskie określają Putina za najapetyczniejsze "ciacho" wśród polityków i tak, jak go pragną, tak go nienawidzą.
  Jak Putin się rozwiódł, były plotki, że on lubi facetów. Ach.
  A tu zonk! Rozwód był z winy żony Wowy. Do tego w Rosji nie można paradować, obnosić się publicznie ze swoją innością. SKANDAL!
  Zatem, wojna!
  Teraz Wowa to łysol, kurdupel a nie ciacho:)
  Choć geje nadal w ukryciu wzdychają do tego prawdziwego mężczyzny, jakim jest Putin.
  Umieszczają jego zdjęcia z mycką...marzą...
 • To jest świetne!
  Idiotyzmy o wysyłaniu broni a potem wojska na Ukrainę przerażają! Źle się dzieje w sprawach ukraińskich, w zasadzie jest coraz gorzej. Kijów zamiast wykorzystać szansę jaką stwarza przed nim po raz kolejny unijna dyplomacja – na ślepo brnie w konflikt, dążąc do fizycznej likwidacji ludzi, których obrał sobie na wrogów. Niestety – wiara we własne kłamstwa – jest to cecha wszystkich reżimów, które wybierają rozlew krwi zamiast konstruktywnego dialogu. Pewien wielki człowiek powiedział kiedyś, że lepszy jest zły pokój niż zwycięska wojna. Taka retoryka nie znajduje posłuchu na Ukrainie, głównie dlatego gdyż jej nowym władcom trudno jest się przyznać do błędu – ci ludzie za daleko zabrnęli w swojej nienawiści, w prowadzeniu wojny, w wysyłaniu własnych ludzi na śmierć celem zabijania własnych obywateli, w których widzą rosyjskich komandosów. Gdzie są zdjęcia satelitarne pokazujące te całe dywizje armii rosyjskiej przekraczające granice? Gdzie są zdjęcia lotnicze pokazujące pozycje rosyjskiej artylerii i rosyjskich wyrzutni rakietowych – na pozycjach ogniowych strzelających w stronę Ukrainy? Chętnie zobaczymy takie zdjęcia! Niestety jednak tak daleko fałszerstwo tamtejszych służb nie sięga, umieją głównie bawić się rzekomymi nagraniami! To o wiele prostsze, nie trzeba wychodzić ze studia, a ludzi z moskiewskim akcentem w Kijowie naprawdę nie brakuje i nie będzie jeszcze brakować, przez co najmniej 30 lat! Do tych wszystkich nieszczęść trzeba dodać nowe zapowiedzi kontynuowania dramatu, otóż bowiem ukraińscy oficjele publicznie biadolą ile to ich ta wojna (którą sami eskalowali) kosztuje i jakie to jest duże obciążenie dla ich kraju (w Kijowie już nie ma ciepłej wody w dni powszednie). Zaczynają sygnalizować na zachodzie, że słabną a w tym wszystkim idealizują swoje zbrodnicze działania zbrojne – próbując wmówić opinii publicznej na zachodzie, że ich działania to obrona Europy przed hordami ze wschodu. Wśród tych utyskiwań pojawiają się też bardzo konkretne postulaty wzywające do dozbrojenia Ukrainy, a konkretnie do przekazania jej broni lub w ogóle przyjścia z pomocą wojskową, – bo przecież to jest „operacja antyterrorystyczna” i cyniczni rzecznicy sprawy ukraińskiej argumentują, że skoro Zachód bombarduje terrorystów w Iraku – to może też w Donbasie! Tak szanowni państwo, są sprawy, po których inteligencja po prostu się zatrzymuje. Stąd też nie można dziwić się np. pani Kanclerz Merkel, która wprost ucięła wszelkie spekulacje na temat wysyłania niemieckich żołnierzy na wschodnią Ukrainę! Zresztą oni już tam byli, ale raczej smutno wówczas się to dla nich skończyło. Zastanawiające jest – już abstrahując od wszystkiego, – jakim rodzajem zbrodniczego bydlęcia trzeba być, żeby szczuć na ten umęczony Naród Donbasu całe zło Zachodu? Co trzeba mieć w głowie, żeby tak bardzo nienawidzić – ciężko pracujących i w istocie od pokoleń żyjących w trudnych warunkach ludzi. Co górnicy z Donbasu zrobili wymuskanym lalusiom z Kijowa lub Lwowa, że coś im każe tak bardzo tych ludzi nienawidzić? To jest przerażające. To źle wróży na przyszłość, oto wyhodowaliśmy sobie w Europie nowotwór. Odnosząc się jednak do idiotycznych pomysłów wysyłania na Ukrainę broni – jest istotny problem. Teoretyzując – nawet jakbyśmy wysłali nowoczesne uzbrojenie np. nowe haubicoarmaty i inteligentną – samonaprowadzającą się na zaprogramowane cele amunicje – to, kto to będzie umiał obsłużyć? Poza tym jak wytłumaczymy Rosji, że Ukraińcy strzelający z europejskich dział – europejskimi programowanymi pociskami – korzystają z amerykańskich i unijnych satelitów do pozycjonowania pocisków? To taki mały przykład pierwszy z brzegu. Nie da się po prostu wysłać tam pocisków, bo mają inny kaliber niż NATO (152 mm a 155 mm jako standard haubicoarmaty). Trzeba byłoby wyprodukować, testować, a na to nie ma czasu. Takie zestawy wraz z pojazdami kierowania ogniem służą do uciszania artylerii nieprzyjaciela, radar lub satelita oblicza miejsce startu po torze balistycznym pocisków – następnie odpalane są specjalnie zaprogramowane pociski – lecące dokładnie do celu, w ostatniej fazie lotu aktywnie go poszukujące i po kłopocie. Nikt rozsądny więcej nie będzie strzelał w zasięgu takiej broni, ponieważ prawdopodobieństwo uśmiercenia jest bardzo wysokie. Prawdopodobnie Ukraińcom najbardziej zależałoby na dronach rozpoznawczych i na nowoczesnych środkach rozpoznania i walki radio-elektronicznej. To właśnie te elementy stanowią o potędze NATO. Jednakże takiego uzbrojenia się nie wysyła w niepewne ręce, albowiem utrata egzemplarza – powoduje konieczność zmian we wszystkich strukturach NATO – nawet jeżeli z założenia nie wysyła się najnowszych urządzeń. Kwestię obsługi można przemilczeć, przecież nikt nie nauczy się super skomplikowanych systemów komputerowych obsługiwanych w czasie rzeczywistym poprzez procesy komputerowego wspomagania decyzji i oceny ryzyka w jeden dzień! Pozostaje, więc przekazywanie uzbrojenia, jakie pozostało w arsenałach państw Europy Środkowej. Przeważnie są to prostsze systemy krajowe produkcje, udoskonalenia radzieckich licencji lub stare, dobre, sprawdzone i niezawodne produkty radzieckiego przemysłu zbrojeniowego – w tym wiele rzeczy było robionych właśnie w Donbasie i „okolicach”. Tego się właśnie należy obawiać, ponieważ najwięcej sprzętu ma pewien kraj, który i tak jest podpadnięty na wschodzie, a urzędujący w nim rząd jest na tyle nazwijmy to „emocjonalny” i rusofobiczny, że rzeczywiście może zgodzić się na tego typu działania. Nazwy kraju nie wymienimy. Nie da się natomiast zrozumieć ultra idiotyzmów o wysłaniu żołnierzy na Ukrainę. Po prostu to nie wchodzi w ogóle w grę! Nawet z mandatem ONZ! Po prostu w ogóle nie ma mowy i wcale nie z jakichś tam powodów historycznych, ale ze zwykłego pragmatyzmu. Lepiej już chyba nawet wysłać do Iraku, jeżeli „gdzieś” strasznie chcielibyśmy znowu pomachać szabelkami. Irak jest znany, logistycznie sprawdzony, bazy są w pobliżu – natomiast Donbas? Byłoby to równoznaczne pewności, że ci sami żołnierze nie będą w ciągu roku NA PEWNO potrzebni w Warszawie… To tyle na temat pragmatyzmu w odniesieniu się do idiotyzmów tego niepotrzebnego konfliktu! Jednakże nie można wykluczyć okoliczności, że rzeczywiście trzeba będzie wejść militarnie na Ukrainę, np. z powodu upadku państwa i zagrożenia dla obiektów jądrowych. Takiego scenariusza lepiej jest sobie w ogóle nie wyobrażać, bo co wówczas zrobimy? Przeprosimy się z „zielonymi ludzikami”, którzy opanują zagrożenia stabilizując region – znowu ratując nasz świat – jak niegdyś ich dziadkowie – przed faszyzmem? Zobaczycie państwo – jak tylko pierwsza elektrownia jądrowa będzie zajęta przez radykalne ugrupowania ukraińskiej rewolucji, wówczas nagle okaże się z dnia na dzień, że „zielone ludziki” są całkiem przyjazne, a wówczas już Jego Ekscelencja pan Władimir Putin (a nie „krwawy przywódca hordy kacapów” lub „szatan północy”) – BARDZO POTRZEBNY ŚWIATU. Zobaczycie państwo – jeszcze będziemy dawali „zielonym ludzikom” jabłka, ser, mleko i wszystko – dziękując im za to, że nie są radioaktywne… Naprawdę niewiele brakuje do tego, żeby świat stoczył się w szaleństwo – a my jesteśmy – tak jak chciało kilku idiotów – NA PIERWSZEJ LINII CHWAŁY! Reasumując – zamiast broni i wojska na Ukrainę, należy wysyłać tam nowoczesne leki na uspokojenie dla szerokiej gamy chorób psychicznych i kaftany bezpieczeństwa w rozmiarach uwzględniających różne fizjologie tamtejszych polityków. Naprawdę nadejdzie dzień jak Wspaniały i Dumny Naród Ukraiński się obudzi z tego koszmarnego zniewolenia umysłów i zrzuci kajdany, jakie władcy marionetek narzucili mu swoimi kłamstwami! Wówczas tym bydlakom – żadna broń, ani żadni najemnicy – nic im nie pomoże… Krakauer http://obserwatorpolityczny.pl
 • @matterhorn 13:59:25
  Uważam analizy pani Tiamat za jedne z najlepszych. Nie tylko w Polsce.
  Pani Tiamat, nauczycielka z zawodu, daje nam też prosty przekaz:
  "Nie wiesz, jak się zachować - zachowuj się przyzwoicie.
 • @Tiamat 14:15:21
  "W Europie od setek lat mieszka ponad 20 milionow europejskich muzulmanow". -

  --- I nagle zrobili tyle szumu. Prawie nikt nie zauważa, kto na kogo zrzuca bomby i wygania ludzi z domu.
 • @Robik 14:50:16
  "A to taki prosty mechanizm; napuścić na siebie chrześcijan i muzułmanów". -

  --- Tak to dokładnie wygląda.
 • @Husky 20:08:40
  ŁOŁ! A to ci dopiero. Jaki komentarz?
  A......już wiem. Maciorewicz mi powiedział.
 • @matterhorn 14:55:05
  "za tą lewcko-łajdacką propagandę...". -

  --- W bierniku "tę", a nie "tą". Za to się nie wylatuje.
  Za głupotę i rasizm wylatuje się z miejsca.

  BLOKADA.
 • @lorenco 14:57:22
  "Ukraińskie siły zbrojne proponują nagrodę za zamordowanie brytyjskiego dziennikarza Grahama Phillipsa". -

  --- Nic dobrego nie można się spodziewać po kijowskich marionetkach.
 • @Tiamat 17:52:00
  "Takie farbowane lisy poprzebierane za "prawdziwych Polakow " kompromituja tysiaclecie istnienia Polski, bo nie maja zielonego pojecia nie tylko o historii ani o geografii Polski. Ani o ludziach, ktorzy od wiekow ten kraj zamieszkuja. Biedny taki matternhorn". -

  --- Zablokowałem mu dostęp na blog.
  Za głupotę i rasizm.
 • @matterhorn 20:43:32
  Nie ten język, nie ta postawa.
  Kasuje durny wpis.
 • @matterhorn 21:07:07
  "Wiem to z własnego doświadczenia bo pracowałem w kilkunastu krajach". -

  Pracować w tylu krajach i być takim ciemniakiem?!
 • @Husky 21:22:23
  Koniunktura konsumencka?! - To są bezczelne kłamstwa.
  Będzie bardzo długa notka blogera Metro na ten temat.
 • Z BLOG.PL
  ~janex, 23 września 2016 o 10:44

  czy wiesz że:

  http://s21.postimg.org/i0wm8tz1z/14064242_1777400422505023_5025644896802528506_n.png


  A od 1945 roku do dzisiaj ponad 15 mln ludzi na całym świecie.
 • W rzadzie USA przewrotnosc jest cnota.Do czasu.
  Dzis na forum ONZ Pan Lawrow przypomnial, ze w tym tygodniu uplywa rocznica rozpoczecia procesu zbrodniarzy niemieckich w Norymberdze.Badano ich na inteligencje i wszyscy mieli iloraz bardzo wysoki a takiej sytuacji w jakiej sie znalezli nie przewidzieli.Kiedys obilo mi sie o uszy, ze po 2 wojnie skazano 80 tys Niemcow.Skazywano ich w wielu krajach i do dzis sie skazuje.Dokumentacja na amerykanskie zbrodnie tez jest i nie mozna wykluczyc, ze historia sie nie powtorzy takim procesem.

  Tak jak Pani Tiamat uczyla uchodzcow jezyka, kuzyn mojej zony, Polak ze Slupska, uczy dzieci uchodzcow w szkole podstawowej w USA.Akurat dostal do swej klasy 4 dzieci z Afryki.Jest to klasa 4 a ci nowi 0 jezyka.Amerykanie nie wiedza jak sie uczy jezykow obcych.W Polsce, za komuny, obcokrajowiec chodzil przez rok w Lodzi do szkoly polskiego zanim mogl zaczac studia a w USA wedlug wieku, klasa 4.Nie czytate, nie pisate nawet we wlasnym jezyku, gdzies z buszu.Bardzo ciekawilo te dzieci jak kuzyn ostrzyl olowek, nie widzialy przedtem ani olowka ani maszynki.

  Robi sie wojne, ludzie musza gdzies uciekac, spedza sie ich do obozu gdzie siedza latami, zywi sie ich, szczepi rtecia,kupuje im bilety lotnicze do USA gdzie polowa ludzi jest bez pracy, daje bloczki zywnosciowe i zostawia samym sobie.Kuzyn juz jest odporny na ogladanie tej krzywdy ale czasem nerwy mu puszczaja.Przychodzi do mnie, pozycza odemnie ciezarowke i jezdzi po krewnych, znajomych.Zbiera garnki, ubrania, meble, materace i zawozi do rodzicow swych uczniow, ktorzy spia na podlodze i nie maja niczego.

  A czy nie mozna by po prostu tak:Kupic wiosce w Afryce pompe do wody, szlamowke.Cala wies mogla by sobie maniok podlewac i jesc.
 • @staszek kieliszek 04:09:30
  Najnowszy Russel Texas.Sympatyczny jak zwykle.
  https://www.youtube.com/watch?v=DVgeZ8plabM
 • @staszek kieliszek 04:09:30
  "Robi sie wojne, ludzie musza gdzies uciekac, spedza sie ich do obozu gdzie siedza latami, zywi sie ich, szczepi rtecia,kupuje im bilety lotnicze do USA gdzie polowa ludzi jest bez pracy, daje bloczki zywnosciowe i zostawia samym sobie". -

  --- Niestety. I jestem zaskoczony, że w Polsce jest tak mało ludzi (szczególnie wśród blogerów), którzy widzą cierpienia ludzi, najpierw bombardowanych, a potem skazanych na tułaczkę.
  Pani Tiamat robi świetną robotę, pisząc to, co pisze :)
 • @staszek kieliszek 04:09:30
  Ma pan calkowita racje.
  Gdyby zachodnie rzady, nie tylko USA, byly powazne ( a ciagle mialy ochote na podboj swiata) to zachowalyby sie jak Chiny. Ja nie jestem entuzjastka Chin ale ich podboj, rownie agresywny ale bez bomb fosforowych - w ogole bez bombardowania polega na podboju ekonomicznym. W Afryce wybudowali kupe infrastruktury, i w handlu sa bezlitosnie uczciwi - po chinsku.
  Chiny kupuja i placa za zakupiony gaz, rope itp. bo to im sie bardziej oplaca niz kradziez. Zeby ukrasc, trzeba zabrac przemoca, najlepiej nalotami i czolgami. To duzo kosztuje, a Chinczycy nie dodrukowuja pieniedzy.
  W USA zas rzadzi bardzo silne lobby militarne, ktore nic innego nie potrafi produkowac oprocz broni.
  W Iraku i Afganistanie zginelo bardzo duzo zolnierzy amerykanskich. Kradziona ropa z Iraku i Libii bardzo drogo kosztuje amerykanskiego podatnika, bo niby jest kapitalizm ale tak naprawde panstwo utrzymuje i banki i kompleks militarny.
  To nie tylko USA okrada Afryke. To samo robi Francja, Anglia - a w Szwajcarii siedzi caly sztab pasozytow afrykanskich.

  Gdy chodzi o nauczanie jezyka angielskiego to najlepsze metody maja Anglicy, ktorzy od ponad 500 lat nauczaja jezyka w bywszych koloniach. Ja robilam metody nauczania w Anglii.
  Ale tez sie okropnie balam swojej pierwszej klasy w Australii. Mialam Wietnamczykow, z ktorymi nie mialam mozliwosci porozumienia sie w ich jezyku.
  Sa metody. Ale w Europie trzeba miec ukonczone studia jezykowe, zeby moc uczyc.
  Zarowno w USA jak i w Australii panuje przekonanie, ze wystarczy znac jezyk, zeby uczyc. Nie kazdy przeciez Polak , ktory mowi pieknym literackim jezykiem moze bez zawodowego przygotowania nauczac nawet w polskiej szkole.

  Przy okazji Wietnamu, nie moge sie powstrzymac, musze to napisac.
  Do czasow wojny wietnamskiej, Wietnamczycy NIGDY w historii kraju nie emigrowali. Tlukli sie bez przerwy nie tylko z Chinami, ale nigdy z kraju nie uciekali.
  Widac napalm, bomby uranowe sa najskuteczniejszym srodkiem wypedzania ludzi z kraju - o czym sie dyskretnie nie dyskutuje.
 • Z BLOG.PL:
  dron67, 24 września 2016 o 13:44

  Cytuje Tiamat: "W naszej cywilizacji jakies biedaczki na paradzie pro-aborcyjnej opowiadaja na transparentach, ze: "mam prawo rozporzadzac swoim cialem”!. Nawet w czasie kampanii wyborczej w USA nie ma tak durnowatych napisow"

  i zamieszcza poniższą fotografię:

  http://i.imgur.com/xOqJzjs.jpg
 • @staszek kieliszek 04:09:30
  Przyjmowanie uchodźców, to leczenie "objawowe".
  Na leczeniu objawowym zarabia się najlepiej 8-)))

  Bardzo biedni ludzie...
  https://pbs.twimg.com/media/Cs5G-AtXEAAY_jB.jpg
 • @staszek kieliszek 06:58:09
  Staszku - rozpowszechniaj Russela tam u Was w USA jak najszerzej, na wszystkich kanałach internetowych, gdzie tylko się da!
 • @lorenco 22:39:48
  "Staszku - rozpowszechniaj Russela...". -

  --- Chyba to czyni.
  Wiem, że go bardzo lubi i ceni wysoko.
 • @zygmuntbialas 00:17:27
  Youtube najwyrazniej licznik Russelowi zatrzymuje.Powyzszy filmik 182 odslony przez tydzien!
 • @staszek kieliszek 00:41:58
  "Powyzszy filmik 182 odslony przez tydzien!"

  https://www.youtube.com/watch?v=DVgeZ8plabM

  --- Już 348 odsłon. Powinno się rozpędzić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej