Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Syrii - 29.09.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

The Saker: Ostatnie wydarzenia w Syrii wskazują, że administracja Obamy znajduje się w stanie agonii.

Sądzę, że ostatnie wydarzenia, związane z Syrią, nie są wynikiem jakiegoś demonicznego planu Amerykanów, zmierzającego do udzielenia pomocy ‚umiarkowanym terrorystom’, ale objawem czegoś znacznie gorszego: utraty kontroli Stanów Zjednoczonych nad sytuacją w Syrii albo i czegoś jeszcze gorszego. Podsumujmy ostatnie wydarzenia:

Po pierwsze, po wielu dniach intensywnych negocjacji sekretarz stanu Kerry i minister spraw zagranicznych Ławrow ostatecznie uzgodnili porozumienie w sprawie zawieszenia broni w Syrii, które mogło przynajmniej ‚zamrozić’ sytuację na świecie do wyborów prezydenckich i zmiany administracji w Ameryce (to najbliższe najważniejsze wydarzenie i żadne plany nie mogą wykraczać poza tę datę).

 

Znalezione obrazy dla zapytania kerry ławrow

John Kerry i Siergiej Ławrow

Następnie amerykańskie lotnictwo w towarzystwie sojuszników zbombardowało jednostkę armii syryjskiej, która nie była bezpośrednio zaangażowana w działania wojskowe, po prostu zajmowała ważny odcinek frontu. Po amerykańskim uderzeniu z powietrza nastąpiła ofensywa ‚umiarkowanych terrorystów’, którą z trudem odparła armia syryjska wraz z rosyjskim lotnictwem. Nie trzeba dodawać, że po tak zuchwałej prowokacji porozumienie o przerwaniu ognia jest martwe. Rosjanie wyrazili swoją całkowitą dezaprobatę i zniesmaczenie tym atakiem i użyli, dla określenia stanu Amerykanów epitetu ‚недоговороспособны’. Słowo to oznacza niezdolnych do zawarcia umowy lub stronę niezdolną do dotrzymania umowy. Mimo że nie jest obraźliwy, ten epitet jest bardzo mocny i podkreśla nie tyle działanie w złej woli, ile brak zdolności do zawarcia i dotrzymania własnych zobowiązań.

Przykładowo, Rosjanie często określali kijowski reżim jako niezdolny do zawierania umów, co ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że obecna Ukraina okupowana przez nazistów jest państwem upadłym. Użycie takiego określenia wobec nuklearnego supermocarstwa jest jednak przerażającą diagnozą. Oznacza to, że Amerykanie oszaleli i stracili zdolność do zawierania jakichkolwiek umów. Rząd, który łamie własne obietnice lub próbuje oszukać, ale który – przynajmniej w teorii – jest zdolny do dotrzymania własnych zobowiązań, nie będzie opisany jako ‚niezdolny do zawarcia (i dotrzymania) umowy’. To wyrażenie jest używane jedynie do stron, które nie mają nawet umiejętności potrzebnych do wynegocjowania i dotrzymania zawartego porozumienia. To dyskredytująca diagnoza.

Następnie miało miejsce patetyczne i całkowicie nieprofesjonalne zachowanie się amerykańskiej ambasador przy ONZ, Samanty Powers, która po prostu wyszła z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa podczas przemówienia rosyjskiej delegacji. Rosjanie oniemieli nie tyle z powodu infantylnej próby obrazy, lecz z powodu całkowitego braku dyplomatycznego profesjonalizmu w wykonaniu Powers. Z rosyjskiego punktu widzenia wyjście przedstawiciela supermocarstwa w czasie, gdy drugie supermocarstwo składa ważne oświadczenie, jest po prostu objawem całkowitego braku odpowiedzialności i wskazuje, że ‚amerykańscy partnerzy’ zupełnie się pogubili.

 

Znalezione obrazy dla zapytania syria wojna

Konsekwencje ‚demokratyzowania’ Syrii przez państwa zachodnie

Końcowy akcent: atak na konwój humanitarny w Syrii, za który winą Amerykanie obarczyli oczywiście Rosję. Rosjanie nie wierzyli własnym oczom. Po pierwsze, to była bezczelna próba – na poziomie przedszkolaka – pokazania, że ‚Rosjanie też robią błędy’, i że to ‚Rosjanie zniszczyli porozumienie w sprawie zawierzenia broni’. Po drugie, ukazało się zadziwiające oświadczenie Amerykanów, którzy stwierdzili, że lotnictwa tylko dwóch krajów mogły tego dokonać: Syrii i Rosji (jak oni myśleli, że to przejdzie w sytuacji, gdy tę przestrzeń powietrzną patrolują rosyjskie radary – tego nie potrafię zrozumieć). Dziwnym trafem Amerykanie zapomnieli wspomnieć, że ich siły powietrzne również były obecne w regionie wraz z ich sojusznikami. Zapomnieli też wspomnieć, że tej nocy ich uzbrojone drony latały wokół fatalnego konwoju.

Wydarzenia wokół Syrii ukazały bolesną rzeczywistość: Pentagon sabotuje porozumienie zawarte przez Kerry’ego i Ławrowa, a kiedy Pentagon jest oskarżany o sprawstwo, to kreuje atak pod fałszywą flagą i próbuje zrzucić winę na Rosjan. To wszystko demonstruje agonię administracji Obamy. Biały Dom najprawdopodobniej jest tak sparaliżowany perspektywą zwycięstwa Trumpa w listopadzie, że stracił kontrolę nad swoją polityką zagraniczną generalnie, a szczególnie w sprawie Syrii. Rosjanie najwyraźniej mają rację – administracja Obamy jest niezdolna do zawierania umów.

Oczywiście fakt zachowania Amerykanów jak bezmyślnych sfrustrowanych dzieci nie znaczy, że Rosjanie odpłacą pięknym za nadobne. Widzieliśmy, że Ławrow powrócił do negocjacji z Kerrym. Zrobił tak nie dlatego, że Rosjanie są naiwni, lecz dlatego, że – w przeciwieństwie do Amerykanów – Rosjanie są profesjonalistami wiedzącymi, że negocjacje i czynne linie komunikacji są zawsze – z definicji – najlepszymi sposobami porozumienia się z supermocarstwami.

Obserwatorzy, krytykujący Rosję na ‚naiwność’ czy ‚słabość’, zwykle projektują na Rosjan swoją własną, zwykle amerykańską, mentalność i nie potrafią zrozumieć, że Rosjanie nie są Amerykanami, że inaczej myślą i inaczej działają. Rosjanie nie przejmują się, że są postrzegani jako ‚słabi’ czy ‚naiwni’. Nawet wolą, gdy tak się ich postrzega, jeśli w ten sposób mogą osiągnąć swoje cele i zmylić oponenta w sprawie swoich intencji i zasobów. Rosjanie są świadomi, że nie zbudowali największego kraju na ziemi jako ‚słabi’ czy ‚naiwni’, i nie będą brali lekcji od kraju młodszego od wielu rosyjskich budynków.

 

Znalezione obrazy dla zapytania aleppo

Aleppo przed wojną i obecnie

Zachodni paradygmat zwykle wygląda tak: kryzys prowadzi do załamania negocjacji i eskalacji konfliktu. Rosyjski paradygmat jest zupełnie inny: kryzys prowadzi do negocjacji trwających do ostatniej sekundy przed erupcją konfliktu. Dzieje się tak z dwóch powodów: pierwszy – kontynuacja negocjacji do ostatniej sekundy daje szansę uniknięcia konfrontacji do ostatniej sekundy, drugi – kontynuacja negocjacji do ostatniej sekundy daje możliwość przeprowadzenia ataku z zaskoczenia. To w ten sposób Rosja działała na Krymie i w Syrii – bez żadnych znaków ostrzegawczych czy nawet bez okazywanej publicznie chęci zastraszenia kogokolwiek (zastraszanie jest elementem zachodniej strategii, którego Rosjanie nie używają).

Więc Ławrow będzie kontynuował negocjacje bez względu na ich absurdalność i bezużyteczność. Ławrow prawdopodobnie nigdy oficjalnie nie odważyłby się użyć słowa ‚недоговороспособны’, ale wiadomość dla Rosjan, syryjskich, irańskich i chińskich sprzymierzeńców Rosji będzie czytelna – Rosjanie stracili nadzieję na przeprowadzenie jakichkolwiek ustaleń z obecną amerykańską administracją.

Obama i spółka są teraz urobieni po pachy ukrywaniem stanu zdrowia i problemów charakterologicznych Hillary i zapewne teraz potrafią myśleć tylko o jednym – o przetrwaniu nadchodzącej debaty Hillary z Trumpem. Pentagon i Departament Stanu zajęci są walką między sobą w sprawie Syrii, Turcji, Kurdów i Rosji. CIA pewnie walczy sama z sobą ale trudno coś konkretnego powiedzieć.

Zapewne jakieś porozumienie zostanie ogłoszone pomiędzy Kerrym i Ławrowem w najbliższych dniach. Szczerze mówiąc, całkowicie zgadzam się z Rosjanami. Amerykanie są teraz niezdolni do zawarcia i dotrzymania jakiejkolwiek umowy i dlatego w chwili obecnej konflikty w Syrii i na Ukrainie są zamrożone. Pisząc ‚zamrożone’, nie mam na myśli zawieszenia walk, lecz brak jakiegokolwiek postępu. Nadal będą miały miejsce walki, zwłaszcza teraz, ponieważ wahabiccy i nazistowscy sprzymierzeńcy Stanów Zjednoczonych czują, że ich szef ma inne sprawy na głowie, wybory i rozruchy rasowe. Nie ma teraz możliwości szybkiego wojskowego rozwiązania sporów w obydwu wojnach, więc jakiekolwiek bitwy czy ofensywy nie doprowadzą do strategicznego rezultatu.

Rozpatrując hipotetyczne zdarzenie fałszywej flagi, odwołujące wybory, takie jak morderstwo Hillary lub Trumpa przez ‚samotnego strzelca’, wojny w Syrii i na Ukrainie będą trwały nadal bez perspektyw żadnych istotnych negocjacji. Gdy Trump lub Hillary wejdzie do Białego Domu, to nastąpi ‚reset’ na początku 2017 roku. Trump prawdopodobnie zechce przeprowadzić z Putinem sesję negocjacyjną, obejmującą kluczowe sprawy sporne pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Jeśli Hillary i jej neokonserwatyści wprowadzą się do Białego Domu, wtedy niemożliwym stanie się zapobieżenie jakiejś wojnie pomiędzy Rosją a Ameryką.

PS.  Kilku rosyjskich ekspertów wojskowych mówi, że szkody wyrządzone konwojowi humanitarnemu nie mogły powstać w wyniku ataku z powietrza czy nawet ostrzału artyleryjskiego i wyglądają raczej na atak z użyciem materiałów wybuchowych domowej roboty. Jeśli to jest prawda, to winną należy obarczyć nie Rosję, a ‚umiarkowanych terrorystów’, którzy kontrolują ten teren. Oznacza to, że ostrzał konwoju był zleconym przez Amerykanów atakiem fałszywej flagi lub, alternatywnie, jest dowodem utraty kontroli Amerykanów nad ich wahabickimi sojusznikami na ziemi.
//thesaker.is/why-the-recent-developments-in-syria-show-that-the-obama-administration-is-in-a-state-of-confused-agony/

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

 

KOMENTARZE

 • Opublikowano list amerykańskiego senatora - USA prowadzą tajną wojnę przeciwko Syrii.
  Zdaniem amerykańskiego senatora USA powinny zrezygnować ze zwyczaju wykorzystywania czynnika religijnego do zmiany reżimów politycznych.

  W ręce jednego z autorów Sputnik Italia, niezależnego dziennikarza Costantino Ceoldo, trafił list Richarda Blacka, senatora USA ze stanu Wirginia, który udostępnił go Ceoldo. Richard Black napisał list do ambasadora Syrii przy ONZ Baszara Dżafariego, w którym osobiście przeprasza za nalot amerykańskich sił powietrznych na syryjskie wojska, w którym zginęło 80 żołnierzy, a 100 zostało rannych.

  Departament Stanu USA wykorzystywał niekiedy ISIS jako narzędzie w tajnej wojnie przeciwko Syrii. Przez długie lata pozwalał ISIS na handel ropą z Turcją, ale Rosja położyła temu kres. Chciałbym osobiście przeprosić za oburzające zachowanie ambasador USA przy ONZ Samanthy Power, za jej reakcję na śmierć tylu niewinnych osób — pisze Black.

  Niewielu Amerykanów zdaje sobie sprawę, w jak wielkim stopniu amerykański rząd jest zaangażowany w rozprzestrzenianie terroryzmu — dodaje polityk. Kopia listu na papierze firmowym senatora znajduje się w redakcji.

  Senator USA ze stanu Wirginia Richard Black jest jedynym amerykańskim politykiem, który otwarcie potępia wojnę w Syrii i wsparcie islamistów przez USA. Oczywiście Black nie mówi w imieniu Waszyngtonu, ale jego słowa to nie opinia marzyciela-idealisty, lecz człowieka, który sam przeżył wojnę, uczestniczył w wojnie w Wietnamie, został tam ciężko ranny i widział śmierć na własne oczy. W liście do ambasadora Syrii pisze:

  "Chcę, aby USA zamknęły ten rozdział i zrezygnowały ze zwyczaju wykorzystywania czynnika religijnego do zmiany reżimów politycznych, jak było to w Libii, Syrii i Jemenie. Niewielu Amerykanów zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu nasz rząd jest związany z falą terroryzmu, która zalała obecnie świat — pisze senator. Zwracam się do Państwa w imieniu wielu Amerykanów z prośbą o przekazanie Syrii moich myśli i moich modlitw" — pisze Black.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/20160928/3956882/Departament-Stanu-USA-ISIS-Syria.html
 • Rosyjscy żołnierze rozdają jedzenie mieszkańcom jednej z dzielnic w Aleppo
  https://pl.sputniknews.com/wideoklub/20160928/3962177/syria-aleppo-pomoc-humanitarna-wideo.html
 • Obecna władza w USA.
  Ostatnio można rzec: nie wie prawica, co robi lewica. Nie wie lewica, co robi prawica.
  Wygląda, jakby Obama był ubezwłasnowolniony: Departament Stanu swoje, Pentagon swoje, Izba swoje, Senat swoje.
  Już nawet koncerny mendialnych ścieków nie wiedzą jak łżeć.
 • @lorenco 02:13:37
  Senator USA Richard Black: "Niewielu Amerykanów zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu nasz rząd jest związany z falą terroryzmu, która zalała obecnie świat". -

  --- Jest w USA paru polityków, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ich rząd prowadzi zbójecką politykę. Ale jest ich niewielu.
  U nas w Polsce zresztą też jest niewielu posłów, którzy odważą się na krytykę (poważną krytykę) antyrosyjskich i pro-banderowskich posunięć rządu.
  Wpis przeniosę na blog.pl.
 • @lorenco 02:35:58
  "... nie wiedzą jak łżeć". -

  --- Powoli ludzie to dostrzegają.
 • administracja Obamy znajduje się w stanie agonii.
  The Saker potwierdza tylko to co zdiagnozowały ichniejsze medyki.Przewidywany zgon koniec roku 2016
  Pogrzeb administracji Obamy w grudniu
  A w styczniu .......narodziny nowej
  Miłego dnia
 • A mnie sie wydaje ze jest tak:Komputery sa do dupy, nic dobrego.
  Wprowadzili to kurestwo w latach 80 tych by ludzi zepsuc pornografia.Pozniej sie opamietali troche, ze przegrywaja wojne informacyjna (Brzezinski tak powiedzial) a teraz okazuje sie, ze krol jest nagi: ze terorryzm jest oplacany z USA i uzbrajany.To sie kurwa rozwali na naszych oczach teraz.
 • @lorenco 02:35:58
  To co dzisiaj z rana nadawali w polsat-niułs o Rosji, ręce opadają.
  Faktycznie już nie wiedzą co wymyślać, brednia na bredni.

  A tymczasem w sejmiku kijowskim kabaret:

  Naczelny rabin Ukrainy ” pobłogosławił ” Radę Najwyższą Ukrainy i Ukraińców zatrąbiwszy w shofar!
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/09/a005-459x400.jpg

  https://youtu.be/TCMh6CeVh8A
 • Po raz pierwszy obalono weto Obamy.
  Rzadko zaglądam na WP.pl, ale ta informacja wydała mi się ciekawa:

  "Kongres USA uchylił w środę weto prezydenta Baracka Obamy do ustawy umożliwiającej rodzinom ofiar ataku na World Trade Center pozywanie w sądach amerykańskich rządu Arabii Saudyjskiej - informuje TVN24. Obywatelami tego kraju było 11 spośród 19 sprawców ataku terrorystycznego z 11 września 2001 r.
  Senat uchylił weto niemal jednomyślnie - 97 do 1. Odrzuciła je też Izba Reprezentantów (348 do 77). To pierwszy przypadek uchylenia weta Obamy.
  Ustawa o Sprawiedliwości wobec Sponsorów Terroryzmu (JASTA) została uchwalona w maju. Znosi ona immunitet obcych państw przed pozwami w amerykańskich sądach w razie ataku terrorystycznego dokonanego w USA. Ustawa ma wielkie poparcie wśród Amerykanów.
  Prezydent Barack Obama zawetował ustawę w ubiegłym tygodniu, twierdząc, że będzie ona powodem komplikacji w polityce zagranicznej USA. Ustawa może popsuć - napięte już - stosunki USA z Arabią Saudyjską, której władze współpracują ze Stanami Zjednoczonymi w walce z terroryzmem. Jednocześnie jednak istnieją dowody, że wpływowi milionerzy z tego kraju wspierają finansowo organizacje radykalnego islamu.
  Obama argumentował, że inne państwa mogą w odpowiedzi na taki akt prawny wprowadzić prawa, które będą godzić w interesy USA. "Nasz kraj, jego siły zbrojne, Departament Stanu i agencje wywiadu mogą się stać celem pozwów przed sądami za granicą" - napisał prezydent w liście do Kongresu."

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Po-raz-pierwszy-obalono-weto-Obamy-Chodzi-o-Ustawe-o-Sprawiedliwosci-wobec-Sponsorow-Terroryzmu,wid,18522725,wiadomosc.html?ticaid=117d09

  Szczególnie optymistyczne są dwa ostatnie zdania.
 • @SZS 09:29:05
  ...Obywatelami tego kraju było 11 spośród 19 sprawców ataku terrorystycznego z 11 września 2001 r. ''

  Kabaret :)
 • Doctorow:
  Ostatnie wydarzenia zdają się wskazywać, że "coś bardzo poważnego zaszło między Rosją, Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami w Syrii. - o wiele bardziej poważnego niż to, co zostało ujawnione w domenie publicznej "

  o tym właśnie pisałem

  http://interesariusz.neon24.pl/post/133965,quo-vadis-26-9-2016r-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 09:51:20
  Może chodzi o to:

  Histeria Zachodu jest związana z przewidywanym zwycięstwem
  al-Asada
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/28/histeria-zachodu-jest-zwiazana-z-przewidywanym-zwyciestwem-al-asada/
 • @interesariusz z PL 09:51:20
  I o to:

  Poprosili Putina o pozamiatanie Libii.
  Rosja otrzymała oficjalną prośbę o rozpoczęcie operacji wojskowych w Libii.

  http://uawire.org/news/russia-receives-request-to-begin-military-operations-in-libya
 • @interesariusz z PL 09:51:20
  Rosja i Usa nie mają tam wspólnych sojuszników!
 • @interesariusz z PL 09:51:20
  "coś bardzo poważnego zaszło między Rosją, Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami w Syrii. - o wiele bardziej poważnego niż to, co zostało ujawnione w domenie publicznej "
  Może to :
  Nad Syrią swobodnie latają samoloty wojskowe wielu państw - głównie Rosji, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Turcji. Należy przypomnieć, że syryjski rząd poprosił o pomoc militarną tylko Rosję i Iran, dlatego pozostałe państwa naruszają granice suwerennego kraju oraz prawo międzynarodowe. Szczególnie niebezpieczne były ostatnie bombardowania amerykańskich samolotów, w wyniku których zginęło ponad 60 syryjskich żołnierzy w pobliżu miasta Dajr az-Zaur.
  Prezydent Baszar al-Assad, podczas ostatniego wywiadu powiedział, że lotnictwo USA prowadziło nieustanne naloty przez około godzinę. Kilka minut po rozpoczętym ataku z powietrza, bojownicy z ISIS dokonali ofensywy. Całość wygląda tak jakby Stany Zjednoczone skoordynowały swoje działania z islamistami, o czym mówią syryjskie władze oraz rosyjscy generałowie.
  Z najnowszych doniesień wynika, że Rosja nie pozwoli więcej żadnemu państwu na bombardowanie sił swojego sojusznika. Rosyjscy piloci oraz operatorzy wyrzutni rakiet ziemia-powietrze otrzymali instrukcję, aby strzelać do każdego samolotu, który zaatakuje armię syryjską.
  Ostrzeżenie to zostało wymierzone przede wszystkim przeciwko Stanom Zjednoczonym i Izraelowi. Te dwa państwa bardzo często korzystają z syryjskiej przestrzeni powietrznej i prowadzą operacje, na które nie otrzymały nawet pozwolenia. Jeśli samoloty państw zachodnich zaczną po prostu spadać, albo zapanuje totalna cisza w mediach a strony będą próbowały się jakoś dogadać, albo dojdzie do eskalacji wojny.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-zestrzeli-kazdy-samolot-ktory-zagrozi-syryjskiej-armii
 • @SZS 11:40:02
  Dzień X - szturm na Europę. Cała sprawa wygląda upiornie.

  http://att.salon24.pl/725097,dzien-x-szturm-na-europe,1

  Straszenia ciąg dalszy.
  Ani słowa o prawdziwych zleceniodawcach.
  Rozpłynęli się we mgle.
 • @SZS 09:29:05
  .."inne panstwa beda mogly wprowadzic prawa ...." antyamerykanskie.
  I tak i nie.
  Przede wszystkim Arabia Saudyjska postraszyla USA finansowo. Amerykanie nie bardzo sie przejmuja jakimikolwiek prawami.
  Ani wlasnymi ani cudzymi.
  Zreszta ta ustawa nie ma najmniejszego sensu, poniewaz jak dotad nie ustalono winnych, bo zadnego sledztwa nie bylo. Nie wiem dlaczego , a moge sie tylko domyslac, nie oskarza te rodziny firme odpowiedzialna za ochrone lotnisk. Takie obce samoloty powinny byc zarejestrowane na radarach wszystkich trzech lotnisk. A pierwszy samolot podobno latal nad Nowym Jorkiem i lotniskiem przez prawie godzine. I to w czasie gdy byly manewry wojskowe w Nowym Jorku.
  W tej calej tragedii nic sie nie sklada, podobnie jak pod Smolenskiem - i tez nie bylo dochodzenia.
  Fruwaja tylko zupelnie nieprofesjonalne raporty..
  Nowy Jork i Pentagon sa najbardziej strzezonymi miejscamoi na swiecie.
  Jak strzezonymi?
  Miliardy dolarow rocznie wydawane sa na ochrone samych tylko lotnisk w USA.
  No to gdzie te pieniadze?
 • @staszek kieliszek 08:38:20
  Krótki wpis, a tyle problemów:

  --- Pornografia - psują ludzi, manipulują nimi - będzie o tym notka w najbliższych dniach.
  --- "okazuje się, ze terorryzm jest oplacany z USA". - Coraz więcej ludzi o tym wie, ale ciągle za mało.
  --- "To sie k.... rozwali na naszych oczach teraz". - Na to wygląda.
 • @dron67 08:54:16
  "To co dzisiaj z rana nadawali w polsat-niułs o Rosji, ręce opadają". -

  --- Strasznie kłamią i manipulują.
 • Duda na pasku Ameryki? „Polska popiera TTIP”
  Prezydent nie wspomniał jednak o wyliczeniach twórców TTIP, które mówią, że na umowie Polska zyska najmniej, gdzieś w granicach błędu statystycznego. Mało tego. Zniesienie ceł chroniących europejski rynek żywnościowy doprowadzi do zalewu rynku przez amerykańską żywność. Koszty jej wytworzenia są niższe ze względu na zaniżone standardy jakościowe.

  Negocjacje nad TTIP objęte są ścisłą tajemnicą, co niepokoi wielu komentatorów.

  Cóż, wypada zapytać, czyje interesy tak naprawdę reprezentuje prezydent Duda.
  (..)

  http://parezja.pl/duda-pasku-ameryki-polska-popiera-ttip/
 • @SZS 11:40:02
  Syryjczycy donoszą o przechwyconej rozmowie w sprawie skoordynowania ataku.
 • @SZS 09:29:05
  ""Kongres USA uchylił w środę weto prezydenta Baracka Obamy...". -

  --- Zabrała już głos pani Tiamat w tej sprawie, więc tylko dodam, że wejście tej ustawy spowodowałoby upowszechnienie wiedzy o tym, co faktycznie się stało. W kwietniu przedstawiła RT program, opisany tu, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/04/24/co-sie-dzialo-11-09-2001-w-nowym-jorku/

  Chodzi o to, by gonić króliczka i nie złapać go (podobnie ze sprawą, zwaną smoleńską - o czym pisze też pani Tiamat). Za chwilę przedstawię jeszcze fragment wypowiedzi szejka Hoseina o 11/9.
 • @SZS 09:29:05 (II)
  Dodaję jeszcze wypowiedź szejka Imrana Hoseina o 11/9:
  "Powinniśmy rozpoznać trzy rodzaje kłamstw: zwykłe kłamstwa, zuchwałe kłamstwa i 9/11. Nie mogę tego powiedzieć w Stanach Zjednoczonych, ‚w kraju wolności, w kraju demokracji’, nie mogę powiedzieć tego, co właśnie powiedziałem, bo wyślą mnie do Guantanamo. Wyślą mnie do największego osiągnięcia zachodniej cywilizacji, do Guantanamo, największego obozu koncentracyjnego na świecie tuż po Gazie. 9/11 to monstrualne kłamstwo, to zrobiły Mossad i CIA i zrzuciły winę na nas.
  Od zawsze wiedzieliśmy, że CIA wspierała ISIS, ten dżihad w Syrii i w Libii, wysyłała tam broń. Nigdy nie mieliśmy dowodu aż do momentu, kiedy Rosja zaczęła zrzucać na nich bomby, a Ameryka powiedziała: „Nie nie nie, to są nasi ludzie, jak możecie ich bombardować?” Teraz CIA przyznaje, że dostarcza im pieniądze, dostarcza im broń i szkoli ich, teraz świat jest świadkiem dżihadu nowego rodzaju, to jankeski dżihad. Uważamy że jankeski dżihad powinien być potępiony, nie jesteśmy jego częścią i uczciwy muzułmanin nigdy nie będzie popierał jankeskiego dżihadu".
 • @Tiamat 12:57:14
  "Amerykanie nie bardzo się przejmują jakimikolwiek prawami.
  Ani własnymi ani cudzymi."
  Fakt. Ale swoje prawa egzekwują do bólu. Każda,nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. I ten został zrobiony.
  A matematyka jest tu bezlitosna. Ilość ofiar razy średnio miliom USD, to kwota nie do pogardzenia. I większy interes w pozwach, będą mieli prawnicy, niż rodziny ofiar.
 • Autor
  Ani Prezydent(Bialy Dom), Kongres,Pentagon ani CIA nie sa osrodkami decyzyjnymi w USA - jest centrum ktore kontroluje w/w osrodki widoczne dla publiki.To centrum kontroluje rowniez media.
  Co do sytuacji w Syrii-piloci otrzymuja mapy z obszarami do bombardowania od wywiadu-czyli nalezy winic wywiad a dokladnie tego ktory kontroluje/steruje wywiadem i nie jest to Bialy Dom.
 • Ostre słowa Macierewicza w USA o Rosji
  Za wszystkim stoi Putin, wg Antoniego M.
  Wzorem (swoich) starszych braci, swoje winy przekierowuje na przeciwnika:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Antoni-Macierewicz-w-USA-czy-jest-mozliwe-ze-Rosja-tworzy-radykalny-islamski-terroryzm-i-dzihadyzm,wid,18522742,wiadomosc.html

  Ostre słowa Macierewicza w USA o Rosji
  akt. 29.09.2016, 14:32
  Antoni Macierewicz w USA: czy jest możliwe, że Rosja tworzy radykalny islamski terroryzm i dżihadyzm?

  • List Antoniego Macierewicza do uczestników forum Center for European Policy Analysis
  • Szef MON pisze o wyzwaniach, jakie stoją przed Europą
  • W liście nie wykluczył, że Moskwa wspiera islamskich terrorystów
  • Wojnę na Ukrainie określił mianem "starcia cywilizacji"
  • Minister wspomniał także w liście o katastrofie smoleńskiej
  • Jego zdaniem należy się zastanowić czy katastrofa w Smoleńsku nie była elementem dłuższego procesu - od wojny w Gruzji po trwającą inwazję na Ukrainę.
  (...)
  "Odpowiedź na to pytanie może mieć fundamentalne znaczenie dla przetrwania naszej cywilizacji" - argumentował.

  Jaką cywywilizację miał na myśli?
 • @mac 15:47:15
  To centrum kontroluje rowniez media.==

  Któż to taki..?
 • good job
  "We are the people " - najskuteczniejsi są w nalotach dywanowych na miasta, paleniu napalmem osad, zrzucaniu atomu na cywilów - generalnie w mordowaniu bezbronnej ludności cywilnej, a potem udzielaniu im pomocy humanitarnej
  Syryjczycy nie są w ciemię bici , uciekają przed " we are the people"
  dobrze wiedza co ich może czekać.
  Oni czują śmierć.

  https://1do10.blogspot.com/2015/09/trzecia-wojna-swiatowa-rozpocznie-sie-w.html


  pozdrawiam
 • Łk 12,3
  3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.
 • Brzeziński do Putina
  Brzeziński do Putina: przestań atakować NASZĄ al.-kaidę, albo będzie III wojna światowa

  By Kevin Barrett
  http://www.veteranstoday.com/2015/10/06/zbig2putin/

  Potwierdzenie byłego doradcy ds. bezpieczeństwa USA, Zbigniewa Brzezinskiego, że Waszyngton powinien wziąć odwet na Moskwie za rosyjskie ataki na amerykańskie „aktywa” w Syrii, to „zdumiewające przyznanie się” do roli Ameryki w kryzysie syryjskim, mówi amerykański badacz z Wisconsin.

  Dr. Kevin Barrett, członek-założyciel Sojuszu Muzułmańsko-Żydowsko-Chrześcijańskiego Muslim-Jewish-Christian Alliance], powiedział to we wtorkowym wywiadzie telefonicznym dla Press TV komentując najnowszy artykuł Brzezińskiego o Rosji w Financial Times.

  Brzeziński poradził prezydentowi Barackowi Obamie by spróbował rozbroić Rosjan, jeśli będą nadal atakować wyszkolonych przez CIA bojowników w Syrii.

  „Obecność rosyjskiej marynarki i lotnictwa w Syrii jest zagrożona, odizolowana geograficznie od ojczyzny” – napisał w niedzielę Brzeziński. „One mogą zostać „rozbrojone”, jeśli będą prowokować USA”.

  Dr Barrett powiedział, że jest to „wspaniałe potwierdzenie od wysokiego szczebla amerykańskiego doradcy, że USA, naprawdę wykorzystuje al-kaidę, albo może także Państwo Islamskie [grupę terrorystyczną Daesh / ISIL], jako swoje aktywa”.

  „To nie jest coś co zwykle potwierdzają oficjele z Waszyngtonu, to oznacza, że al.-kaida w Syrii, Front al.-nusra, to w rzeczywistości sojusznik USA” – dodał.

  Brzeziński napisał, że decyzja Moskwy uderzenia w bojowników CIA „w najlepszym razie” pokazuje „rosyjską niekompetencję wojskową”, a w najgorszym, „dowody niebezpiecznej chęci pokazania amerykańskiej impotencji politycznej”. Dodał, że jeśli Moskwa nadal będzie atakować tych ludzi, to Waszyngton powinien wziąć odwet na Rosjanach.

  Komentując dla Press TV, dr Barrett powiedział, że „Amerykanie z zaciekawieniem usłyszą, że 14 lat po atakach 11 IX 2001, za które oficjalnie obwiniono al.-kaidę – a którą nawet wtedy niektórzy nazywali al.-CIA-dą, mającą relacje z Ameryką w afgańskim dżihadzie przeciwko Związkowi Sowieckiemu – że ta rzekomo demonizowana wroga grupa, która, jak nam mówiono, odpowiadała za mord 3.000 Amerykanów 11 IX 2001, jest teraz naszym sojusznikiem w Syrii, i powinniśmy wejść w wojnę z Rosją i ryzykować wojną nuklearną, która może zakończyć życie na planecie, po to żeby ukarać Rosję za walkę z al.-kaidą”.

  „Jest to rodzaj czegoś niewyobrażalnego, żeby ktoś mógł sobie wyobrazić Amerykę biorącą odwet na Rosji za jej ataki na al.-kaidę, ale to jest dokładnie to co powiedział Brzeziński” – stwierdził.

  „A Brzeziński jest faktycznie uważany za jednego z bardziej rozsądnych i zrównoważonych ludzi w Waszyngtonie, co mówi coś o innych ludziach wokół niego, neokonach którzy są bardziej szaleni od niego” – powiedział dr Barrett, autor książki Kwestionowanie wojny z terrorem [Questioning the War on Terror].

  „Chcąc to wytłumaczyć, musimy zauważyć pochodzenie Brzezińskiego: pochodzi z rodzaju szlacheckiej rodziny, co tłumaczy dlaczego tak bardzo nienawidzi Rosji, i całe życie usiłował stosować agresywną politykę wobec Rosji” – powiedział.

  „Ale nadal zdumiewające i haniebne jest to, że kiedy Rosja zainterweniowała na prośbę syryjskiego rządu, który jest legalny wobec prawa międzynarodowego, żeby wesprzeć ten rząd przeciwko tym [terrorystycznym] grupom jak al.-nusra i Państwo Islamskie, by spróbować ustabilizować sytuację i umożliwić rodzaj pokojowego rozwiązania, że reakcja Brzezińskiego będzie taka, iż musimy zaatakować Rosję” – zauważył dr Barrett.

  By Kevin Barrett

  Tłum. Ola Gordon
  ===========
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brzezinski-do-putina-przestan-atakowac-nasza-al-kaide-albo-bedzie-iii-wojna-swiatowa-2015-10
 • @dron67 20:45:35
  Ziggi straszyl tak rok temu.I co? A no nic.
 • USA nie dotrzymuje slowa w niczym.
  https://www.youtube.com/watch?v=MzLG3nqRpb0
 • @dron67 20:45:35
  To, że Alkaida, jej pochodne i tzw. PI to dzidziuś USRAELA, jest tajemnicą poliszynela.
  Brzeziński oficjalnie potwierdził, szok!
 • @staszek kieliszek 20:56:50
  Rok temu Rosjanie jeszcze nie zaczęli operacji w Syrii, jutro, 30 września mija rok jak ją zaczęli.
 • @lorenco 21:32:10
  Zobacz na daty w tych linkach:2015 pisze jak byk.
 • @staszek kieliszek 21:50:09
  Zgadza się, masz rację i ogólnie może być to fejk.
 • @lorenco 22:18:27
  2015

  ==24 września syryjskie siły użyły świeżo dostarczonych rosyjskich samolotów bojowych do bombardowania bojowników tzw. Państwa Islamskiego w prowincji Aleppo. 27 września Putin potwierdził nieoficjalne doniesienia amerykańskich mediów, że w Bagdadzie powstało centrum koordynacyjne walki z IS. Ogłaszając nawiązanie takiej współpracy z Syrią, Iranem i Irakiem, Putin zaskoczył Amerykanów tuż przed spotkaniem z Obamą. Zaraz po wyjściu z tego spotkania rosyjski przywódca wrócił do Moskwy i natychmiast zwołał Radę Bezpieczeństwa. Nazajutrz rano w Radzie Federacji był już wniosek o użycie sił poza granicami kraju. 30 września wniosek przyjęto błyskawicznie i już dosłownie po 2-3 godzinach rosyjskie samoloty odpaliły rakiety. ==
  http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/rosjanie-wyladowali-w-syrii-wojna-bedzie-dluzsza-i-bardziej-krwawa,18,368

  Daty pasują.
  Z proamerykańskiego tvn24.
 • @dron67 16:40:55
  A. Macierewicz: "Moskwa wspiera islamskich terrorystów". -

  --- Niepoważny facet. Że są tacy, którzy łykają takie bzdury...
 • @Zorion 20:06:55
  "Syryjczycy nie są w ciemię bici, uciekają przed "we are the people". -

  --- Tak. Ponad 400 tysięcy Syryjczyków zostało zabitych, a ponad 4 miliony uciekło ze swych domostw, w tym 2 mln za granicę.

  Pozdrawiam.
 • @dron67 20:45:35
  Dr Barett: "Brzeziński jest faktycznie uważany za jednego z bardziej rozsądnych i zrównoważonych ludzi w Waszyngtonie,...". -

  --- Co prezentują więc ci nierozsądni...
 • @dron67 22:35:39
  Czytając doniesienia z różnych źródeł, można odnieść wrażenie, że USA daje Rosji ultimatum: albo poddajecie Assada albo wojna.
  Rosja przyjęła to ultimatum milczeniem a wojska syryjskie walczą o wyzwolenie Aleppo.
  "Walki w historycznej części miasta są bardzo gwałtowne. Wąskie uliczki Starego Aleppo, historią sięgające kilku tysięcy lat, stały się areną walki z barbarzyńcami XXI wieku ..."
  Reportaż ANNA NEWS walk, z czwartku ( przy okazji można zobaczyć jak wygląda Aleppo):
  https://youtu.be/729VrCANQ3o
 • @zygmuntbialas 00:47:56
  Z samego wschodniego Aleppo gdzie teraz terrorysci sa w kotle, ucieklo w 2012 roku 600 tys ludzi.Obecnie jest tam 200 tys ludzi z czego 1/4 to terrorysci wraz ze swymi rodzinami.Nie pozwalaja ludnosci uciekac ze wschodniego Aleppo, strzelaja im w plecy jak uciekaja.Na gornych pietrach szpitali umiescili snajperow.Tzw biale helmy , ktorych sie lansuje teraz jako bohaterow odgrzebujacych dzieci z gruzow to sa terrorysci ale nie filmuje sie ich z kalaszami.
 • @staszek kieliszek 01:18:09
  Jeden z komentarzy na Sputniku:

  Zbigniew Sekulski
  Tzw "demokraci" chcą sprowokować wojskową konfrontację z Rosją by wiadoma zbrodniara i jej jastrzębie wygrały wybory. Rosja powinna zachować maksimum zimnej krwi robiąc swoje ale spokojnie bez eskalacji i w miedzyczasie grzać motory dywizji specnazu, najlepszych desantników w Rosji na wszelki wypadek bo przyjdzie chwila na domknięcie operacji wyzwolenia Aleppo tuż przed nosem faszyngtońskich raptusów.W tej sytuacji nie obrażę się na Putina ,że działa ostrożnie bo tego sytuacja wymaga. Wolodia musi skupić sie jak zimny snajper i trzymać gada na muszce.
 • @lorenco 01:10:07
  "Rosja przyjęła to ultimatum milczeniem,...". -

  --- I tak trzymać. Niech się agresorzy ośmieszają.
 • @staszek kieliszek 01:18:09
  "Z samego wschodniego Aleppo ucieklo w 2012 roku 600 tys ludzi". -

  --- Jedno miasto i tyle nieszczęść... A cała Syria!
  Może Pan pamięta czytankę: Adam Mickiewicz podpowiada na lekcji swemu koledze, zmyślając: "Niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku...".
 • @lorenco 01:50:04
  "Tzw "demokraci" chcą sprowokować...". -

  --- Podobna waszyngtońska propaganda (trudno to inaczej nazwać) wystąpiła już w 2008 roku, tylko w drugą stronę. Histeria z powodu Gruzji wypchnęła McCaina na czoło i trzeba było stonować, by mógł wygrać przyszły noblista.
 • @zygmuntbialas 02:23:14
  Wszystkim polecam :

  Aleksander Jabłonowski prowokacje wojenne USA. Fałszywa flaga - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=x_3YgdZ7DyY

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej