To wojna w interesie Izraela. Syria ma armię, która jest zagrożeniem dla Izraela. Każdy Amerykanin powinien spojrzeć z tego punktu widzenia: kto skorzystał? – Ani Arabia Saudyjska, ani Syria, ani Ameryka, tylko jeden kraj, Izrael.

Nagranie sprzed lat (szejk Imran Hosein nie jest siwy) – najwyraźniej z 2012 roku, mowa jest tam o olimpiadzie w Londynie i rozpoczynającym się powstaniu w Syrii. Odpowiedzi szejka Hoseina na pytania skierowane do Morrisa przez jego subskrybentów. Dużo historii najnowszej, która w głównym nurcie jest spychana w zapomnienie. Wsłuchanie się w to, co dana osoba mówiła w przeszłości jest często dobrym sprawdzianem jej wiarygodności – pisze Mariusz B.

" rel="nofollow">

Zygmunt Białas: Film ten mogliśmy obejrzeć jeszcze miesiąc temu. Nie ma go już w sieci. Pozostał poniższy przekład:

MorrisSzejku Imranie Hoseinie, bardzo się cieszę, że mogę Pana gościć, to wielki zaszczyt. Poprosiłem swoich subskrybentów o pytania. Mam swoją własną ciekawość i mam pytania od innych ludzi. Czy mógłby Pan rozpocząć od wprowadzenia?

Szejk HoseinZnajdujemy się na krawędzi wielkiego konfliktu. Przewiduję, że celem ataku będzie Syria. Wszystko inne się nie udało i Putin ograł ich w Genewie. Sądzę, że turecka armia może przypuścić atak na Syrię. Jeśli tak się stanie, to Putin zapewne energicznie odpowie. Jesteśmy więc na krawędzi wojny.

MorrisRosja wypowiedziała się wyraźnie na temat stanowiska Turcji, doradziła Turcji, aby nie włączała się w konflikt. Czasami Rosja mówi niejednoznacznie, ale tutaj stanowisko było jasne i czytelne (…). Rosjanie wysłali okręty wojenne do bazy Tartus, prawda?

Szejk Hosein:  Tak, słyszałem o tym.

 

Znalezione obrazy dla zapytania imran hosein

Szejk Imran Hosein

MorrisWiele pytań subskrybentów dotyczy Syrii, mogę je teraz zadać?

Szejk Hosein:  Proszę.

MorrisKiedy świat arabski zrozumie, że szyici i sunnici powinni połączyć się, aby realizować wspólne cele i wzmocnić swoje znaczenie na świecie. Tak – jest półtora miliarda muzułmanów i są bardzo podzieleni (…).

Szejk Hosein:  Przywołanie solidarności pomiędzy szyitami a sunnitami w obliczu wspólnego wroga nie byłoby takie trudne, tylko że istnieje Arabia Saudyjska, która wyłoniła się w historii w wielce tajemniczy sposób i od początku jest klientem judeochrześcijańskiego sojuszu angloamerykańskiego. Sama Arabia Saudyjska jest sojuszem politycznej rodziny Saudów i ruchu religijnego określanego jako wahabici. Nazwa „wahabici” jest problematyczna, oni wolą się nazywać „salafi”. To członkowie tego ruchu religijnego zostali poddani praniu mózgów i zaprogramowani na nieustanny ideologiczny i religijny bezpardonowy atak na szyitów w celu wywołania wojny domowej pomiędzy szyitami a sunnitami w islamie. Chyba wspomniałem o tym w ostatnim wywiadzie, że to jest ważny element planu – wywołanie wojny pomiędzy szyitami a sunnitami.

Fakt, że taka wojna jeszcze nie wybuchła, jest niezwykle chwalebny. Reszta świata islamu nie została uwiedziona, nie dała się sprowokować. Oczywiście może się zdarzyć poważny atak terrorystyczny skierowany przeciwko szyitom, za który obwini się sunnitów – typowa zagrywka syjonistów. Lub potężny atak terrorystyczny przeciwko sunnitom, za który obwini się szyitów, tak aby rzucili się sobie do gardeł.

W moim ostatnim wykładzie na temat szyitów i sunnitów w czasach ostatecznych apelowałem o rozpoznanie tego planu wywołania wojny szyicko – sunnickiej i upewnienie się, abyśmy nie wpadli w tę pułapkę. Na szczęście większość z moich słuchaczy i widzów zgadza się ze mną. Nie straciłem nadziei, ciągle myślę, że mamy szansę uniknąć tej wojny.

MorrisOni odnieśli sukces we wzmocnieniu sekciarstwa wszędzie, w Iraku, teraz w Syrii… Arabia Saudyjska od początku jest ich narzędziem, ale tam był król Fatih – bardzo szanowany przez muzułmanów, on został zamordowany, prawda?

Szejk Hosein:  To był król Fajsal
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fajsal_ibn_Abd_al-Aziz_Al_Su%E2%80%99ud
Tak, bardzo go cenimy, ponieważ złamał umowę z rodziną. Kiedy Izrael zaatakował Egipt w 1967 roku, atak z zaskoczenia unieruchomił i zniszczył egipskie lotnictwo. Król Fajsal oczywiście nie chciał, aby przegrały Egipt, Jordania i Syria. Fajsal szybko zaprzyjaźnił się z Gamalem Abdelem Naserem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gamal_Abdel_Naser
z którym prowadził wojnę przez pośredników w Jemenie. Egipt wspierał jedną stronę, a Saudowie drugą. Fajsal szybko naprawił stosunki z Naserem i przygotował Arabów na wojnę 1973 roku i w 1973 roku jego życzeniem było pomodlić się w wolnej Jerozolimie, bo Izrael zajął wschodnią Jerozolimę w 1967 roku.

To była zmiana w saudyjskiej rodzinie i Fajsal mógł się wyłamać i stworzyć przymierze z Arabami. W 1973 roku zrobił więcej – nałożył embargo naftowe na Stany Zjednoczone, ale Kissinger go przechytrzył. Cena ropy naftowej poszybowała o 400% w konsekwencji tej wojny. Dolar amerykański stracił na tyle wartości w ciągu jednego tygodnia w konsekwencji tej wojny i embarga naftowego. Fajsal nawiązał sojusz z Zulfikarem Ali Bhutto z Pakistanu (Wikipedia jest całkowicie kontrolowana przez syjonistów):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zulfikar_Ali_Bhutto
Razem osiągnęli wielki sukces, organizując szczyt muzułmański w Lahore w Pakistanie w lutym 1974 roku. Taka próba zjednoczenia świata islamskiego była wielkim zagrożeniem. Zachód i Indie wcale tego nie oczekiwały. To był luty 1974 roku, a Indie odpowiedziały dwa miesiące później. Indira Ghandi zleciła pierwszą eksplozję bomby atomowej, Indie dołączyły do klubu atomowego i wysłały wiadomość światu muzułmańskiemu: nie będziemy tolerować waszego zjednoczenia.

Odpowiedzieli na tę konferencję w typowy syjonistyczny sposób poprzez spisek na życie Fajsala. Został zamordowany w następnym roku, w sierpniu 1975. Tuż po zamordowaniu Fajsala rodzina Saudów wykonała zwrot o 180º i powróciła do obozu Zachodu i jest tam do dzisiaj, grając rolę pionka. Dwa lata później obalono rząd Zulfikara Ali Bhutto w Pakistanie i w ten sposób usunięto dwie osoby, które zjednoczyły świat islamu podczas konferencji w Lahore w 1974 roku. Dlatego uważamy króla Fajsala za zupełnie innego od reszty jego rodziny i modlimy się o miłosierdzie nad jego duszą.

MorrisSłyszałem, że Pan powiedział: OPEC został założony pod warunkiem, że ropa naftowa będzie notowana tylko w dolarach i w ten sposób Fajsal został przechytrzony.

Szejk Husein:  Tak, on został przechytrzony. Kissinger był genialny, diabolicznie genialny. Przekonał Fajsala, że cena ropy będzie się pięła do góry, a Saudowie będą coraz bogatsi, nieprzyzwoicie bogaci. Jedyne co muszą zrobić, to powiązać notowania ropy naftowej z dolarem amerykańskim. To oczywiście jest niezgodne z szariatem [przypis: dolar to waluta niewymienialna na złoto i oparta na lichwie], ale OPEC to kartel i to też jest niezgodne z szariatem. To narusza warunki uczciwego rynku: ustalenie, że ropa może być sprzedawana tylko za fałszywe, oszukańcze dolary amerykańskie. To była wielka intryga w wykonaniu Kissingera, ponieważ od września 1971 roku dolar amerykański, kiedy Richard Nixon wypowiedział amerykańskie zobowiązanie do wymienialności dolara na złoto w relacjach międzynarodowych
https://en.wikipedia.org/wiki/Nixon_shock
dolar był bardzo wrażliwy, faktycznie bez pokrycia [przypis: wykres cen ropy naftowej w dolarach z uwzględnieniem inflacji:
https://staticseekingalpha.a.ssl.fastly.net/uploads/2015/12/906028_14497676239730_rId15.png
to oczywiście tylko przybliżenie bo wskaźnik inflacji jest fałszowany, daje jednak jakieś pojęcie o tym, co się stało w 1973 czy w 1978-79 roku].

To porozumienie z królem Fajsalem dało początek temu, co teraz nazywa się petrodolarem, ten petrodolar podtrzymał panowanie Stanów Zjednoczonych na następne 30-40 lat.

 

Znalezione obrazy dla zapytania syria przed wojną

Syria przed napaścią Zachodu

MorrisMam więcej pytań. Czy szejk myśli, że wojna w Syrii spowodowała przepowiedziany rozdźwięk pomiędzy Gogiem i Magogiem?

Szejk Hosein:  Widać, że Gog i Magog zmierzają teraz do konfliktu, co zresztą przewidywaliśmy (kiepski opis):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gog_i_Magog
Gog to angloamerykański sojusz syjonistyczny z militarnym ramieniem w postaci NATO i Magog jako Rosja. Ale Rosja jest także chrześcijańska. Ten konflikt pomiędzy Gogiem i Magogiem, w którym prawdopodobnie użyta będzie broń nuklearna, wydaje się teraz być nieuchronnym. To tylko kwestia czasu. Moja odpowiedź jest: taka: Gog i Magog zmierzają ku kolizji.

MorrisKonflikt syryjski to przyspiesza.

Szejk HoseinNasza islamska eschatologia uznaje tereny obecnej Syrii i Turcji za najbardziej wrażliwe tereny na świecie, tam wybuchnie wielka wojna.

MorrisWydaje się, że muzułmanie tacy jak Bractwo Muzułmańskie czy rebelianci w Libii czy w Pakistanie współpracują z syjonistami, wraz z każdym przewrotem w krajach muzułmańskich rządy są coraz bardziej skłonne do poddania się zachodnim kapitalistycznym wpływom.

Szejk Hosein:  Myślę, że to nie jest prawidłowy opis. Świat muzułmański nie jest jednolity. Zidentyfikowałem jeden nurt w islamie, wahabizm, który tańczy tak jak mu zagrają, ponieważ oni nie rozumieją, że zostali oszukani. Powodem, dla którego syjoniści chcą mieć wokół Izraela tzw. rządy muzułmańskie jest fakt, że mogą być one sterowane na odległość, jak telewizor przez pilota w celu stworzenia casus belli. Izrael chce wywołać wielką wojnę, która zdziesiątkuje Arabów, mieszkających wokół Ziemi Świętej, ale nie chce w tej wojnie wystąpić jako agresor. Potrzebuje jakiegoś wytłumaczenia i tym wytłumaczeniem jest Arabska Wiosna i powstanie tzw. islamskich rządów i wojna w Syrii. Jeśli nie powiedzie im się w Syrii, to ich plany spalą na panewce. Syria ma dla nich kluczowe znaczenie i stąd histeria Hillary Clinton. Rosja i Chiny będą musiały zapłacić straszliwą cenę.

Gdy czytam między wierszami, to sądzę, że czeka nas teraz turecka inwazja w Syrii, ale mogę się mylić. Chodzi o to, że powstanie tzw. muzułmańskich rządów wokół Izraela służy celowi wywołania napięcia w regionie. Chodzi o to, aby Izrael mógł powiedzieć, że państwa wokół niego stanowią niebezpieczeństwo dla ludzkości. Ale nie wszyscy muzułmanie pasują do tej układanki. Jest wielu muzułmanów, którzy nienawidzą syjonistycznego i anglosaskiego ucisku, dążą do wolności i chcieliby wyciągnąć rękę do Putina i nawiązać sojusz z Rosją w celu walki ze wspólnym wrogiem.

MorrisBędę kontynuował zadawanie pytań. To pytanie jest od Syrian Girl, ona jest dobrze znana na YouTube:

https://www.youtube.com/user/SyrianGirlpartisan

Czy jest jakaś eschatologiczna przepowiednia dotycząca Damaszku?

Szejk Hosein:  Tak, Damaszek zajmuje bardzo ważne miejsce w islamskiej eschatologii. Prorok, niech mu Bóg błogosławi, przewidział wiele zdarzeń, które muszą mieć miejsce przed końcem historii. Najważniejszym z tych zdarzeń będzie powrót Syna Marii, Jezusa Syna Marii, Prawdziwego Mesjasza. On ma powrócić nie w śródmieściu Chicago, ale w Damaszku. Jest jeszcze jeden boski wysłannik w islamskiej eschatologii, mogłeś słyszeć o Imamie al-Mahdim
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mahdi
jednej z najważniejszych postaci u szyitów, ale akceptowanej również przez sunnitów. Imam al-Mahdi będzie w Damaszku w czasie powrotu Jezusa, będzie się modlił w meczecie. Antychryst i izraelskie wojsko będą na zewnątrz. Kiedy Jezus zstąpi do meczetu, to Mahdi go rozpozna i powie: to jest Syn Marii. To podobna sytuacja do historii Jana Chrzciciela, stojącego w Jordanie i widzącego nadchodzącego Jezusa, który powiedział: to jest człowiek, dla którego żyjecie, to jest Mesjasz. Historia się powtarza.

Prorok mówił, niech Mu Bóg błogosławi, o wielkiej wojnie zwanej Armageddon:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Har-Magedon
My ją nazywamy inaczej, to al-Malhama. Walczyć będą wojska, które przyjdą z medyny. Ale „medyna” znaczy miasto. Mamy medynę Chicago, medynę Nowy Jork czy medynę Londyn, ale jest jedno miejsce na świecie znane jako medyna Proroka, to Medyna w Arabii Saudyjskiej. Czasami słowo „medyna” jest mylone z tą Medyną. W naszym przypadku chodzi o miasto, które nie jest zidentyfikowane. Uczeni, którzy zajmują się tym zagadnieniem, twierdzą, że chodzi o Damaszek. Na przedmieściach Damaszku sformuje się armia, która będzie walczyć z Rzymem (arab: Rūm).

W ostatnim wywiadzie zajmowaliśmy się tematem Rzymu. We Włoszech znajduje się Rzym, który był miastem pogańskim. Cesarz Konstantyn przeniósł Rzym do Konstantynopola, to był drugi Rzym, chrześcijański. Potem, po kilkuset latach Rzym stał się chrześcijański, porzucając swoje pogańskie korzenie. Kiedy Konstantynopol został podbity w 1453 roku, Rzym przeniósł się do Moskwy. Kiedy Koran został ujawniony, Rzym to było Imperium Bizantyjskie, ale wcześniej Rzym znajdował się w dzisiejszych Włoszech. Mamy dwa Rzymy, jeden to centrum wschodniego chrześcijaństwa, Bizancjum, Rosja z człowiekiem o nazwisku Putin jako Imperator Bizancjum (…). Mamy drugi Rzym, pogański który stał się rzymskokatolicki i jest stolicą zachodniego chrześcijaństwa. Będziemy musieli stawić czoła wrogowi zwanemu Rzymem, który wyląduje na tym terenie, pomiędzy Turcją a Syrią i przybędzie do Damaszku. To będzie wielka wojna i my ją wygramy, a po zwycięstwie armia islamska uda się do Konstantynopola.

Najważniejsze wydarzenia, które mają się jeszcze zdarzyć w historii, to powrót Jezusa i zdobycie Konstantynopola, które najwyraźniej będzie wyzwoleniem spod kontroli NATO i zwycięstwo nad armią Zachodu na terenie pomiędzy Turcją i Syrią. To wszystko będzie rozgrywać się wokół Damaszku, więc Damaszek pełni bardzo ważną rolę w islamskiej eschatologii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania bliski wschód

 

MorrisDziękuję za wyjaśnienia. W pewnym momencie myślałem, że mowa jest o zaatakowaniu Rzymu czyli Rosji, ale to szejk wyjaśnił. I pytanie: było wiele pogłosek o zamachach syjonistów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie i na Big Bena tego lata, jakiej rady szejk by udzielił osobom mieszkającym w Wielkiej Brytanii? (…)

Szejk Hosein:  Oczywiście nikt nie ma pewności, gdzie będzie miał miejsce następny atak terrorystyczny. Mogę tylko powiedzieć: to jest prawdopodobne, to jest część ich modus operandi, wykonują ataki terrorystyczne pod fałszywą flagą i zrzucają na nas winę. Dla nich jest to możliwość do prowadzenia wojen.Co możemy zrobić? – Nic nie możemy zrobić. Nic nie możemy zrobić dla uniknięcia ataku terrorystycznego, który jest planowany w tajemnicy. Nie wiemy, kiedy i gdzie się to wydarzy.

Świat nie jest zupełnie przypadkowy i chaotyczny, nie w islamie. Istnieje porządek moralny, jest Bóg który wszystko widzi. W Koranie mówi On, że oni mają swoje plany, a Ja mam swój plan i jestem najlepszym planistą. On zapewnia nas, że w procesie historycznym Prawda musi zwyciężyć nad Fałszem. Wszystko, co jest ustanowione na fundamencie fałszu, na przykład 11/9, są normalne kłamstwa, wielkie kłamstwa i jest 11/9, wszystko oparte na fałszu, na oszustwie, na ucisku ostatecznie musi zniknąć, a Prawda ma zatryumfować. Sprawiedliwość musi zatriumfować nad Niesprawiedliwością. Więc przygotowujemy się na to, co ma zdarzyć się w drugiej połowie lipca w Londynie. Niezależnie od skali oszustwa czy ataku terrorystycznego ostatecznie Prawda zwycięży nad Fałszem. To jest nasza odpowiedź.

MorrisDziękuję. Jeszcze jedno pytanie od tej samej osoby. Jak możemy przetrwać nadchodzące wojny? Czy odległe wioski na prowincji mogą zagwarantować bezpieczeństwo muzułmanom od atomowego zderzenia pomiędzy Gogiem i Magogiem.

Szejk HoseinMyślę, że najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo w nadchodzącej wojnie będą ludzie mieszkający w Ameryce Północnej i w Europie. Mogą zostać zmieceni z powierzchni ziemi. Powodem jest fakt, że syjoniści wycisnęli już wszystko, co się dało z nowoczesnej cywilizacji Zachodu. Użyli białych ludzi jako świnek doświadczalnych, które walczyły w ich wojnach. Teraz, kiedy Izrael staje się rządzącym państwem świata, nowoczesna cywilizacja Zachodu staje się niewygodnym ciężarem dla Izraela i syjonistów. Współcześni ludzie Zachodu są wyposażeni w pewną tajemniczą energię – to energia intelektualna. Jeśli spojrzymy na każdą dziedzinę wiedzy, to właśnie człowiek Zachodu rozwinął tę wiedzę, jak spojrzysz na igrzyska olimpijskie, to nowoczesny Zachód zdobywa wszystkie medale, jeśli spojrzysz na siłę militarną, to człowiek Zachodu dysponuje największą potęgą militarną. To są przejawy tej tajemniczej energii człowieka Zachodu.

Jeśliby człowiek Zachodu otworzył oczy i zorientował się, że został wykorzystany, oszukany przez syjonistów, użyty jako świnka doświadczalna, jeśliby się w tym zorientował, to stałby się dla syjonistów o wiele większym zagrożeniem od muzułmanów. Dlatego sądzę, że plan jest taki, aby pozbyć się nowoczesnej cywilizacji Zachodu, zanim ci ludzie otworzą oczy i staną się największym zagrożeniem dla Izraela. Najlepszym sposobem jest sposób najprostszy. Najefektywniej jest wywołać zderzenie pomiędzy dwoma supermocarstwami, które mogą użyć przeciwko sobie tysiące bomb atomowych. To będzie koniec nowoczesnej cywilizacji Zachodu.

Co możemy zrobić? – W islamie wierzymy, że życie i śmierć są w ręku Jedynego Boga. Jeśli On zaordynował śmierć, to nic tego losu nie zmieni, a jeśli On nie zdecydował o naszej śmierci, to nikt nie odbierze nam życia. To wiara. Jeśli masz tę wiarę, to możesz kontynuować swoją pracę niezależnie od tego, co się dzieje na świecie, aż nadejdzie twój czas. Możesz oczywiście dokonać hidżry
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hid%C5%BCra
wyjechać z miejsca narażonego na niebezpieczeństwo do miejsca, gdzie jest bezpieczniej. W dzisiejszym świecie najbardziej narażone na niebezpieczeństwo są megamiasta. Jeśli chcesz przetrwać, to masz większe szanse, jak opuścisz Londyn, Nowy Jork, Paryż, Chicago, New Dehli, Karaczi, Dżakartę i wyjedziesz na wieś. Im bardziej odległa od miast i ważnych dróg wieś tym lepiej. Musisz się nauczyć produkować własną żywność; żywność jest coraz bardziej zanieczyszczona, to bardziej śmiecie niż jedzenie. Musisz produkować własną żywność, być samowystarczalny w żywność i wodę. To najlepsza droga do przetrwania.

MorrisMądre słowa, proszę mi pozwolić kontynuować (…). To bardziej komentarz niż pytanie: To jednoznacznie wojna w interesie Izraela. Syria ma armię, która jest zagrożeniem dla Izraela. Każdy Amerykanin powinien spojrzeć z tego punktu widzenia: kto skorzystał? – Ani Arabia Saudyjska, ani Syria, ani Ameryka, tylko jeden kraj, Izrael. Czy to tylko szczęśliwy zbieg okoliczności czy wynik zabiegów?

Szejk Hosein:  Tak, myślę, że to prawda. Syjoniści są korzeniem powstania w Syrii, zaplanowali je wiele lat temu. Czego brakuje w tym rozumowaniu: Syria nie jest tylko jeszcze jednym podbijanym krajem. Syria to kluczowy element w ich grze, tutaj muszą zwyciężyć, nawet jeśli będą musieli otworzyć wszystkie bramy piekieł, co zapewne się stanie.

MorrisPrzeprowadzałem wywiady z kilkoma osobami i one często deklarują sprzeciw wobec zachodniej interwencji w Syrii, ale nigdy nie wskażą palcem na Izrael czy syjonistów. Można mówić o CIA, Hillary Clinton, to nie jest problem, nie można wspominać o Izraelu czy spisku syjonistycznym. I pytanie: jak długo turecki rząd wspierał powstanie w Syrii?

Szejk Hosein:  Wolę wątpliwości rozstrzygać na korzyść tureckiego rządu. Myślę, że mieli dobre intencje, nie mieli skorumpowanych serc tylko umysły otrute propagandą. Myślę, że zostali oszukani i zmanipulowani tak jak nowoczesna zachodnia cywilizacja została oszukana i zmanipulowana i teraz się budzi. Myślę, że miała miejsce bardzo złożona operacja, mająca na celu oszukanie rządu tureckiego i w centrum tej operacji był ruch Sufi z centrum w Stanach Zjednoczonych, to oni grali tutaj bardzo tajemniczą rolę.

Grupa świeckich Turków pod wodzą Mustafy Kemala była w sojuszu z Izraelem (z syjonistami), oni byli muzułmanami tylko formalnie, ale turecka prowincja pozostawała muzułmańska i ta turecka prowincja była celem kampanii tych sufitów i zmanipulowana w celu mianowania tego rządu. Myślę, że ten rząd wierzył, że zrobił dobrze interweniując w Libii. Sądzę, że to była kwestia manipulacji. Od początku to był syjonistyczny spisek, ale turecki rząd nie był tego świadomy. Rząd turecki dobrze się czuje w NATO i może podjąć decyzję o interwencji w Syrii. Są jednak po złej stronie, bo Putin może odpowiedzieć w sposób przez nich nieprzewidziany.

MorrisSzejk chce budować wioski islamskie tylko dla muzułmanów, dlaczego?

Szejk Hosein:  Myślę, że budowanie wiosek islamskich, przeznaczonych tylko dla muzułmanów, byłoby bardzo głupie. O wiele mądrzejsze byłoby budowanie wiosek islamskich i zaproszenie nie-muzułmanów do zamieszkania na płaszczyźnie przyjaznej współpracy i akceptacji wspólnych norm postępowania. Na przykład: nie chcemy alkoholu, nie chcemy nagości i obsceniczności w miejscach publicznych, chcemy czystego środowiska dla naszych dzieci. Na tej płaszczyźnie możemy zaprosić żydów, buddystów, hinduistów czy chrześcijan, o ile nie są wrogo nastawieni do islamu. W ten sposób możemy żyć przyjaźnie z innymi religiami. Budowanie wioski islamskiej tylko dla muzułmanów jest głupie.

MorrisDziękuję za wyjaśnienia. W Londynie nie można przejść na drugą stronę ulicy, nie napotykając kogoś z puszką piwa w dłoni. I pytanie: jaka jest opinia szejka na temat konfliktu kurdyjskiego pomiędzy Iranem, Irakiem, Turcją i Syrią? W jaki sposób konflikt kurdyjski wpłynie na interesy syjonistów?

Szejk Hosein:  Gdziekolwiek znajdują się ludzie uciskani przez nowoczesną zachodnią cywilizację, tam syjoniści próbują takich ludzi wykorzystać. Im bardziej Kurdowie są uciskani przez Turcję, Irak, Iran czy Syrię, są pozbawiani języka, kultury, tradycji, tym większe prawdopodobieństwo, że syjoniści przyjdą i zadeklarują pomoc w wyzwoleniu się z ucisku. Oczywiście w rzeczywistości nie będzie żadnego wyzwolenia tylko wykorzystanie konfliktu i oszustwo w celu posunięcia naprzód projektu syjonistów. Myślę, że to właśnie ma miejsce. Całkiem możliwe jest, nie wiem tego na pewno, ale kurdyjscy najemnicy mogą już walczyć w Syrii przeciwko rządowi Asada.

MorrisSłyszałem, że Kurdystan jest projektem syjonistów (…). Ostatnie pytanie: dzisiaj Iran i Armenia – pierwszy kraj, który przyjął chrześcijaństwo jako oficjalną religię, zawierają umowę w zakresie zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa. Czy jest to przejaw sojuszu pomiędzy islamem a prawosławnym chrześcijaństwem, o którym mówi szejk?

Szejk Hosein:  To dobry znak, że Iran może zawrzeć taką umowę z Armenią. To ruch w kierunku spełnienia się proroctwa Proroka Mahometa, niech mu Bóg błogosławi, który przepowiadał o sojuszu z Rzymem. W islamie „Rzym” (arab: Rūm) oznacza Bizancjum, wschodnie chrześcijaństwo, którego Armenia jest częścią. Iran już utrzymuje przyjazne relacje z Rosją, nawet Pakistan próbuje iść w tym kierunku. Kiedy w Turcji wybuchnie wojna domowa, to sądzę, że dojdzie do sojuszu pomiędzy tureckimi muzułmanami i Rosją. Zdobycie Konstantynopola przez muzułmanów może mieć znaczenie tylko w jednym wypadku, kiedy nastąpi wyrwanie miasta z uścisku NATO i otwarcie Bosforu dla rosyjskiej floty do swobodnej żeglugi na Morze Śródziemne. Nie widzę żadnego innego powodu. Umowa z Armenią ma sens i sądzę, że Iran porusza się we właściwym kierunku.

MorrisSzejk wspomniał o Pakistanie. Pakistan właśnie otworzył korytarz transportowy dla NATO-wskich dostaw do Afganistanu, mimo że większość społeczeństwa jest przeciw. Co się dzieje w Pakistanie?

Szejk Hosein:  Wojsko Pakistanu otrzymało za to cenę, jaką chciało. To kwestia amerykańskich dolarów, ponad miliarda amerykańskich dolarów. Sądzą, że mogą zarządzić falą niezadowolenia w kraju, czas pokaże.

MorrisMożemy rozmawiać dłużej, ale to trwa już prawie godzinę, może zatrzymamy się w tym miejscu (…)? Dziękuję bardzo i mam nadzieję na regularne spotkania.

Szejk Hosein:  Proszę bardzo, Morris.

Przetłumaczył: Mariusz B.