Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Rosji - 06.10.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Paul Craig Roberts: "Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami".

 

Paul Craig Roberts: Ten, kto się waha, jest zgubiony. Rosja się zawahała

Rosyjski rząd oszukał się wierząc, że Rosja i Waszyngton mają wspólny cel w walce z ISIS. Rosyjski rząd przyjął nawet wersję, że różne grupy ISIS, walczące pod przeróżnymi pseudonimami, były ‚umiarkowaną opozycją’, która może zostać odseparowana od ekstremistów. Rosja zgodziła się na przerwanie walk, mając na horyzoncie zwycięstwo po to, aby Waszyngton mógł uzupełnić zapasy ISIS i przygotować amerykańskie i natowskie wojska do walki. Rosyjski rząd zapewne myślał również, że w wyniku zamachu stanu przeciwko Erdoganowi, w który wmieszany był Waszyngton, Turcja przestanie wspierać ISIS i zacznie współpracować z Rosją.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojna w syrii dzieci

Wojna w Syrii

Ponieważ Rosjanie gorąco, czy może raczej gorączkowo, poszukiwali porozumienia z Waszyngtonem, to łatwo sami się oszukali. Jeśli Finian Cunningham ma rację, to Waszyngton wykorzystał Rosję, pozorując wspólny atak Waszyngtonu i Turcji na ISIS, a w rzeczywistości dokonując inwazji na północną Syrię. Syria została podzielona, udawana ‚umiarkowana opozycja’ może być budowana wewnątrz Syrii, okupowanej przez Amerykanów i Turków, a wojna z Syrią może trwać tak długo, jak chce tego Waszyngton. Zachodnie media będą gorliwie kłamały, że amerykańskie i tureckie siły w Syrii nie są okupantami, lecz walczą z ISIS.

Amerykańskie, tureckie i w przyszłości zapewne inne NATO-wskie wojska w Syrii dadzą neokonserwatystom wiele możliwości sprowokowania konfliktu z Rosją, w wyniku czego Rosja albo będzie musiała się wycofać, albo odpowiedzieć siłą. W przypadku prezydenckiego zwycięstwa Trumpa neokonserwatyści chcą się upewnić, że Trump zostanie wplątany w wojnę, która uniemożliwi jego planowane porozumienie z Rosją.

Nie jest jasne, czy wysiłki amerykańskiego sekretarza stanu Kerrego wprowadzenia w Syrii zawieszenia broni były szczere, czy został on wykorzystany przez Pentagon i CIA. Jeśli Kerry był szczery, to oznacza to, że nie jest on zdolny do przeciwstawienia się neokonserwatystom takim jak Victoria Nuland i inni podżegacze wojenni z Departamentu Stanu.

Obama jest słaby, to był powód wybrania go przez oligarchię na prezydenta. Osoba bez wiedzy i doświadczenia jest wymarzonym narzędziem dla oligarchii. Amerykańscy czarni i biali liberałowie wierzyli, że niedoświadczony kandydat znikąd bez własnej organizacji może zrobić różnicę. Najwyraźniej łatwowierność większości Amerykanów jest nieskończona. To właśnie ta amerykańska łatwowierność powoduje, że gang neokonserwatystów tak łatwo może prowadzić lud drogą nieskończonych wojen.

 

Znalezione obrazy dla zapytania hiroszima nagasaki

Nagasaki po zrzuceniu bomby atomowej przez USA

Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami. Zakłamane media na pasku kompleksu militarno-przemysłowego nauczyły Amerykanów, że wojna nuklearna nie różni się niczym od wojny konwencjonalnej. Spójrzcie na Hiroszimę i Nagasaki – dwa miasta zbombardowanie bombami atomowymi. Dzisiaj, siedemdziesiąt lat później ich ulice kwitną, jaki więc jest problem z bombami atomowymi?

Bomby atomowe zrzucone przez Waszyngton na te bezbronne miasta, kiedy rząd Japonii usiłował skapitulować, były kapiszonami w porównaniu z dzisiejszymi bombami termonuklearnymi. Jedna rosyjska SS-18 zmiata z powierzchni ziemi 3/4 stanu Nowy Jork na tysiące lat. Pięć lub sześć tych ‚Szatanów’, jak są nazywane w Ameryce, i całe Wschodnie Wybrzeże Ameryki znika z powierzchni ziemi.

Rosja miała w zasięgu ręki zwycięstwo w Syrii, ale Putinowi zabrakło zdecydowania Napoleona i Stalina, wypuścił z rąk zwycięstwo, uznając Waszyngton za godny zaufania. Teraz zwycięstwo w Syrii wymagać będzie wypędzenia z kraju Turków i Amerykanów. Jeśli Rosja uderzy szybko i mocno, może odnieść sukces używając kłamstwa Waszyngtonu, twierdząc że zaatakowała Turków i Amerykanów, myśląc że to siły ISIS, tak jak twierdził Waszyngton atakując pozycje Syryjskiej Armii Arabskiej.

Jeśliby Rosja zniszczyła siły amerykańskie i tureckie, co może przecież łatwo uczynić, NATO by się załamało, ponieważ żaden europejski kraj nie chce być zniszczony w III wojnie światowej. Ale Rosja nie wykona takiego kroku. Rosjanie nie rozpoczną walki, chyba że zostaną do tego przymuszeni sytuacją bez wyjścia. Zapłacą ogromną cenę za swoje niezdecydowanie, wynikające z głupiej wiary we wspólnotę wartości z Waszyngtonem. Osiągnięcie wspólnoty wartości z Waszyngtonem wymaga poddania się Rosji. Jeśli Rosja się podda, to zyska akceptację Zachodu i agenci Waszyngtonu, stronnictwo atlantyckie, zacznie rządzić Rosją w interesie Waszyngtonu.
//www.paulcraigroberts.org/2016/09/24/he-who-hesitates-is-lost-and-russia-hesitated-paul-craig-roberts/

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

Bardzo mało pisze się o tym, że do Rosji emigrują ludzie nie tylko z byłych republik południowych i… Ukrainy. Wracają do Rosji żydzi rosyjscy, którzy wyemigrowali do Izraela. Widać biblijne znaczenie Izraela ‚strendowacialo’, czyli przestało być ‚trendowate’. Emigrują też obywatele zachodniej Europy: Francji, Włoch, Hiszpanii, a także z Polski. I z USA. Naturalnie, nie jest to exodus z państw zachodnich do Rosji – raczej pojedyncze osoby, ale ciekawe są ich opinie:

Dlaczego coraz więcej Amerykanów przenosi się do Rosji? (Why are more Americans moving to Russia?)

Ostatnio Katehon informował, że Federacja Rosyjska chętnie otwiera swoje podwoje dla uchodźców ze świata kultury zachodniej. Pisze Yakov, obywatel USA:

Pomyślałem, że sam coś napiszę na ten temat, tak naprawdę to ja sam jestem uchodźcą z kultury zachodniej, który mieszka w Rosji. Dla wyjaśnienia – ja siebie uważam za takiego uchodźcę, a nie ex-patriotę. ‚Expat‚ – to osoba która opuszcza kraj i mieszka w innym kraju nie jako obywatel nowego kraju, ale jako gość. Uchodźca kulturowy to taka osoba, która przybywa do kraju, żeby być częścią kultury tego kraju, ponieważ jego własna jest schorowana.

Starałem się jak mogłem, by dostosować się do rosyjskich norm kulturowych, a ponieważ mam słowiańskie pochodzenie, to asymilacja nie była bardzo trudna. Podczas gdy moim przodkom marzył się wyjazd z Europy do lepszego życia w USA, mnie się marzył wyjazd z USA do lepszego życia w Europie. Moje pierwsze odwiedziny w Europie były O.K. – radosne, ale nie całkiem mi pasowały. Odwiedziłem wtedy Danię, Szwecję, Francję, Holandię i Szwajcarię, z których wszystkie były ładne i ciekawe, ale różne czynniki wpłynęły na moją decyzje zobaczenia Rosji.

Kiedy wchodziłem na pokład samolotu, lecącego do Rosji, nie bardzo wiedziałem, czego tam oczekiwać, głównie dlatego, że moi polsko – rosyjscy przodkowie – którzy wyjechali dawno temu – nigdy nie mieli nic dobrego do powiedzenia na temat Rosji, chociaż wychowywałem się z babcią, która popijała stoliczną wódkę (i to w czasie zimnej wojny) i gotowała barszcz i pierożki. Wyrastałem nosząc topaczki podobne do klapek – ale wielu ludzi nosi sandały – moje oczywiście to adidasy).
To w czasie mojej pierwszej wizyty w Moskwie poczułem się bardzo swojsko jak u siebie w domu i wtedy już wiedziałem, że Rosja jest krajem dla mnie.

 

Rosyjskie dzieci z gościem w ich szkole

Dlaczego musiałem wyjechać z USA? – Wiele powodów, ale w rzeczywistości muszę przyznać, że nie znoszę indywidualizmu jako państwowej religii. Na Zachodzie nas uczą, że ‚indywidualizm’ to swoboda bycia sobą. Ale co to naprawdę znaczy? Czy kraje, które nie uznają indywidualności, to kraje zniewolone i z natury są przeciwne swobodzie bycia sobą?  Czy wolność istnieje tylko w wąskim pojęciu wolności do farbowania włosów na różne durnowate kolory bez narażania się na komentarze, palenia Biblii, lub przebijania uszu i różnych części twarzy?

 

Znalezione obrazy dla zapytania wolność w usa

 

Istnieją inne formy wolności: wolność do wyrażania opinii na nie bardzo politycznie poprawne tematy (takiej wolności nie ma w USA), wolność do zakładania tradycyjnej rodziny, wolność do kupienia antybiotyków bez recepty, gdy czujesz się chory, wolność do bycia normalną osobą, która preferuje tradycyjne pojęcie płci, wolność do zamieszkania w kraju wśród swoich jako większości mieszkańców, a nie w molochach emigracyjnych, wolność do spacerów z dziećmi po ulicy bez oglądania gołych facetów, którzy się obejmują. Czy można mieć taką wolność?

 

Wolność w Ameryce: kampingi bezdomnych, rozsypane po całym kraju; ten jest w Portland – w stanie Oregon

Wolność to nie jedyny warunek dobrobytu społeczeństwa; wolność jest potrzebna, ale potrzebne jest też społeczeństwo. Rosyjski kumpel zawiezie cię, dokąd chcesz w środku nocy, by ci pomóc – bez względu na koszty. Ludzie na rynku dyskutują i autentycznie się przysłuchują, o czym mówisz, a nie czekają, aż wreszcie przestaniesz gadać. Kiedy bylem bardzo biedny i bezdomny w czasie mojej drugiej podróży do Rosji, przychodzili Rosjanie i dali mi pieniądze, i opłacili hotel, jedzenie i bezpłatne przejazdy w ich taksówkach.

Przez chwilę byłem bezdomny i zamiast wracać do domu, wolałem zostać, bo chciałem mieszkać w Rosji tak bardzo, że wolałem być biedny i bez pracy, byle nie wyjeżdżać. Rosjanie śmiali się ze mnie: ”Głupi jesteś, przecież możesz wrócić do USA i mieć dobre życie!” – Naprawdę? Nie, nie będę mieć dobrego życia, ponieważ moja dusza jest tu. Teraz moi rosyjscy przyjaciele wiedzą, że się zawziąłem i się stąd nie ruszę. Myślałem o tym w czasie mojej podróży do Wołgogradu, gdzie znaczenie tego miasta scementuje moje refleksje, jakie mam ostatnio… (cdn w drugiej części).

Subject: Why are more Americans Moving to Russia? – Fort Russ
//www.fort-russ.com/2016/09/why-are-more-americans-moving-to-russia.html

Przetłumaczyła: Tiamat

 

* * * * * * *

Polacy w Rosji. Część pierwsza: Ania
https://pl.sputniknews.com/blogs/20160829/3785695/polacy-w-rosji-blog-emigracja.html

Polacy w Rosji. Część druga: Eleonora
https://pl.sputniknews.com/blogs/20160905/3822025/polacy-w-rosji-blog-emigracja.html

Polacy w Rosji. Część trzecia
https://pl.sputniknews.com/blogs/20160912/3859414/polacy-w-rosji-blog-vinnik.html

Polacy w Rosji. Część czwarta: Polak na Bajkale
https://pl.sputniknews.com/blogs/20160919/3906407/polacy-w-rosji-blog-emigracja-polak-na-bajkale.html

Polacy w Rosji. Część piąta: Krzysztof
https://pl.sputniknews.com/blogs/20160926/3946833/polacy-w-rosji-blog-vinnik-emigracja.html

Kierunek Rosja!
https://pl.sputniknews.com/swiat/20160829/3786171/polacy-w-rosji-emigracja.html

 

KOMENTARZE

 • @
  :-) Post o troszkę naciąganym temacie i konkluzjach.
  Jedyne co warte jest uwagi to zdanie: "Rosjanie nie rozpoczną walki, chyba że zostaną do tego przymuszeni sytuacją bez wyjścia. Zapłacą ogromną cenę za swoje niezdecydowanie, wynikające z głupiej wiary we wspólnotę wartości z Waszyngtonem. Osiągnięcie wspólnoty wartości z Waszyngtonem wymaga poddania się Rosji."
  Taka to jest prawda i dlatego też widząc bezstronnie problem na Ukrainie sugerowałem w dawnych wpisach co Rosja powinna zrobić z Ukraina aby oprzeć się naporowi zachodu. Jej niezdecydowanie w tej sprawie wyrządziło Rosji i całej Europie więcej szkód niż pożytku.
 • Przestajmy wreszcie powolywac sie na tego Paul Craig Roberts.
  Byl doradca ekonomicznym Reagana (homo) i jest odpowiedzialny za wywoz 1/4 przemyslu USA do Chin w ciagu 2 lat.Teraz gra intelektualnego pawiana.
 • @staszek kieliszek 05:37:55
  Wywodzący się z administracji Reagana, dr Paul Craig Roberts[iv], znający od podszewki waszyngtońską specyfikę, od lat ostrzegał Rosję i Chiny przed ugodową polityką w stosunku do Ameryki, twierdząc że rozumie ona jedynie język siły. Kilka lat temu nawet wezwał te państwa do ekonomicznej rozprawy z Zachodem., twierdząc słusznie, że lepszy jest globalny chaos ekonomiczny, niż globalna katastrofa nuklearna. Niestety przywódcy tych państw wybrali miękką taktykę, próbując grać na czas.

  III wojna światowa na dniach?

  Narastająca gwałtownie eskalacja tarć pomiędzy Rosją i USA, zmusiły w końcu prezydenta Putina, do demonstracyjnego wyjścia z dwustronnej umowy o utylizacji materiałów radioaktywnych służących do produkcji broni nuklearnej.

  Już uprzednio Waszyngton zerwał porozumienie w sprawie Syrii, dokonując ataków lotniczych na jej terytorium, jak zwykle oskarżając o nie Rosję. Rzecznik Białego Domu, Mark Toner zagroził Rosji atakami terrorystycznymi na jej własnym terytorium, oraz innymi militarnymi działaniami[i]. Pomimo, że Rosja publicznie demonstruje dowody amerykańskiego terroryzmu, nie znajduje to na Zachodzie żadnego oddźwięku, gdyż media głównego rynsztoku niepodzielnie panują w sferze informacji tamtejszych społeczeństw.

  Parę dni temu, rosyjska telewizja publiczna posunęła się tak daleko, że w programie głównych wiadomości zaprezentowała nagranie podsłuchanej rozmowy Johna Kerry[ii] z główną figurą terrorystów islamskich w Syrii. Poza faktem upublicznienia danych wywiadowczych, nie byłoby w tym nic sensacyjnego, bo każdy dobrze poinformowany człowiek na kuli ziemskiej wie, że organizacje terrorystyczne są tworem i bronią amerykańskich służb specjalnych. We wspomnianej rozmowie Kerry nie tylko żalił się swemu rozmówcy na fakt bycia „ogranym” przez rosyjską dyplomację, ale również tłumaczył się gęsto z odejścia od podstawowego swego żądania wyrażanego hasłem: „prezydent Syrii Assad musi odejść”. Przy czym najbardziej szokująca była sama forma rozmowy, z której wyglądało, że Kerry rozmawia ze swym przełożonym a nie na odwrót.

  Dokładnie nie wiadomo kim naprawdę jest Żyd przewodzący terrorystom islamskim i Sekretarzowi Stanu USA.. Wiadomo jest natomiast, że faktyczną władzę w zachodnim świecie dzierży przestępcza grupa bankierów Rotszyldów, która zdołała zagrabić 80% całego bogactwa naszego globu wartości astronomicznej sumy 500 tysięcy miliardów dolarów[iii]! Nie istotne jest też kto stoi za każdą przywódczą marionetką „demokratycznego” zachodu. Istotne jest tylko to, że wykona ona polecenia swego „oficera prowadzącego”.

  Dziś kiedy to Waszyngton oficjalnie mówi o zamiarze militarnej rozprawy z „reżimem Assada”, Rosja staje przed alternatywą użycia przeciw US Air Force swych systemów przeciwlotniczych S-300 znajdujących się w Syrii i rozpoczęciem tym samym III wojny światowej, lub podporządkowania się nowemu porządkowi światowemu.

  My wszyscy stajemy zaś przed realną perspektywą totalnej zagłady w perspektywie dni i tygodni.
  ================

  Ignacy Nowopolski
 • W grze wciąż jest Rosja
  W Azji jest inna mentalność niż w Europie czy Ameryce Północnej. Dlatego właśnie Azjaci przejęli ideologię globalistyczną od atlantyckich ideologów, albowiem to oni są światową czołówką, do nich należy przyszłość. USA za wszelką cenę chcą zachować rolę głównego mocarstwa, dlatego próbują za wszelką cenę mieszać w tradycyjnie bandycki sposób – nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i na Wschodzie Dalekim. Zniszczenie Chin jest głównym celem USA. Stąd amerykański atak na chińską walutę, organizowanie zamieszek w Hong Kongu i Makao.

  Obecnie w Atenach trwa dialog między Chinami a Unią Europejską. Jest to dialog między cywilizacjami. Aby przyszłość nie była szokiem dla mieszkańców Europy, dialog ma wprowadzić mieszkańców Starego Kontynentu w nowe uwarunkowania, które oddają współczesne trendy. Długi Marsz, którego okrągła rocznica niedawno minęła (X.1934-X.1935), nie jest już prowadzony przez ludzi w mundurach, tylko przez biznesmenów, którzy patrzą globalnie. Atoli jest przy nich duch Długiego Marszu, do czego przyznają się sami Chińczycy. Cel Marszu pozostaje ten sam.

  W grze wciąż jest Rosja, leżąca na dwóch kontynentach, pod względem powierzchni największe państwo świata. Generał de Gaulle, twórca zjednoczonej Europy, widział ją od Lizbony po Władywostok. Jego myśl jest optymalna dla Europy, albowiem nie ma Europy bez Rosji i na odwrót.

  Widzi to wielu Europejczyków. Dlatego sprzeciwiają się szantażom politycznym Waszyngtonu. Zniszczenie Europy rozpoczyna się od podziału, który jest sztuczny. Szkody, jakie wyrządza amerykański dyktat Unii Europejskiej są tak olbrzymie, że dalsza współpraca z amerykańskim hegemonem stawia znak zapytania co do dalszej jej sensowności.

  W związku z narastającym konfliktem globalnym, Unia Europejska próbuje stworzyć nowe super-państwo. Głównymi aktorami są Niemcy i Francja.

  Wojna dolara z euro, banków z Wall Street z bankami niemieckimi oraz amerykańskich korporacji z europejskimi koncernami staje się coraz bardziej bezwzględna. Ludobójcza wojna na Bliskim Wschodzie, sponsorowana przez USA i Izrael, rozlewa się po Europie.

  Odejście Zjednoczonego Królestwa, które odbudowuje swoje Imperium, stanie się kolejnym problemem dla UE, ponieważ będzie przeciwstawiać się temu tworowi jako super-państwo, pomimo swej nieobecności. Dlatego Brytyjczycy sprzeciwiają się organizowaniu przez UE własnej armii, albowiem nie byłaby ona kontrolowana przez Waszyngton i Londyn. Stąd postulują za trwaniem NATO, paktu, który kontrolują. Powstanie europejskich sił jest raczej pewne, albowiem byłyby one podmiotem w stosunku do NATO. Co więcej, samo NATO uległoby wówczas naturalnej śmierci.

  Berlin zdaje sobie sprawę z licznych sprzeczności w samej Unii. Niemcy mają najlepszą sytuację gospodarczą, ponieważ to one zjednoczyły kontynent, tworząc własną przestrzeń gospodarczą. Takie było ich zamierzenie i to osiągnęły. Masowa produkcja potrzebuje tylko dużego rynku. Dzięki wspólnemu rynkowi gospodarka niemiecka może podjąć globalne wyzwania. Atoli zarysowują się pęknięcia.

  Południe Europy boryka się nie tylko z kryzysem, ale staje się obszarem wręcz przyfrontowym. Niemcy, Francja i Beneluks tworzą europejskie centrum decyzyjne. Jednakże Holandia jest tak zadłużona, iż w każdym momencie może nastąpić tam kryzys – znacznie większy w społecznych skutkach niż w Islandii. W podobnej sytuacji znajduje się Francja, której upadek gospodarczy jest faktycznym końcem Unii, albowiem Niemcy nie wytrzymają takiego kryzysu i przejęcia na siebie kolejnych ciężarów. Tradycyjnie Skandynawia tworzy własny obszar gospodarczo-kulturowy wspólnie z Łotwą i Estonią. Kraje byłego bloku socjalistycznego tworzą własne ghetto europejskie. Do tego dochodzi Austria, która ma ambicje odtworzenia (w wersji nowoczesnej) Austro-Węgier. Każdy z tych bloków ma inne problemy, które nie przystają do siebie. Żyją innymi problemami.

  Sama UE jest tworem socjalistycznym. Eurosocjalizm, następca narodowego socjalizmu, tworzy państwo socjalne, które na dalszą metę przegra z wielkimi potęgami gospodarczymi z Azji, które są dynamiczne. Socjalizm, podobnie jak korporacyjny kapitalizm, będący jego lustrzanym odbiciem, nie jest w stanie konkurować z koncernami azjatyckimi. Tworzy niewolnika. Klasa średnia w socjalizmie to budżetowe darmozjady.

  Andrzej Filus
  Źródło: Się Myśli
 • Putin pogratulował rosyjskim Żydom w święto Rosz Haszana
  Tekst powitania Putina żydowskiego Nowego Roku został opublikowany na oficjalnej stronie administracji kremlowskiej.

  „To satysfakcjonujące, że organizacje żydowskie w kraju robią tak wiele, aby zachować religijne, narodowe zwyczaje i tradycje, utrzymywać wyznawców judaizmu w przywiazaniu do bezcennego dziedzictwa historycznego i duchowego przodków” – czytamy w raporcie.

  Putin zwrócił uwagę na znaczenie organizacji żydowskich w zwalczaniu antysemityzmu i ksenofobii w społeczeństwie. Ponadto, prezydent Federacji Rosyjskiej życzył Żydom dobrobytu i szczęścia w nowym roku.

  Charakterystyczne jest, że odpowiednich życzeń dla naszych rosyjskich świąt narodowych Putin nigdy nie zrobił i nie zrobi.

  Źródło: http://rusimperia-info.ru/news/id28723.html

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-pogratulowal-rosyjskim-zydom-swieto-rosz-haszana-2016-10
 • ględzenie
  a na wojną wszyscy pójdą, no może z wyjątkiem tych, którzy mają kasę na czmychnięcie na antypody.
 • "Senatorze, w chwili obecnej – abyśmy mogli przejąć kontrolę nad całą przestrzenią powietrzną Syrii, musielibyśmy wypowiedzieć w
  Cywilni militaryści upokarzają generała

  Nie napisano również w gazetach, że tydzień temu amerykański Kongres wywierał silne naciski na generała Josepha Dunforda, szefa sztabu, aby ten ustanowił w Syrii no−fly zone. Natomiast Hillary Clinton obiecała, że zrobi to, jak tylko postawi nogę w Białym Domu.

  Na pytania i naciski ze strony komisji obrony, generał odpowiedział:

  "Senatorze, w chwili obecnej – abyśmy mogli przejąć kontrolę nad całą przestrzenią powietrzną Syrii, musielibyśmy wypowiedzieć wojnę Syrii i Rosji. Nie jestem upoważniony do podejmowania tego rodzaju decyzji".

  Generał Dunford został natychmiast zaatakowany przez senatora Mc Cain'a, który zażądał by "zweryfikował swą odpowiedź". Dunforda oblały zimne poty i poprosił o możliwośc skorygowania swej odpowiedzi – utrzymując, że odniósł się jedynie do pierwszej części pytania, złożonego z dwóch segmentów.

  McCain zareagował napaścią, stwierdzając: "To nieprawda, pytanie brzmiało, czy powinniśmy utworzyć no−fly zone, tak by móc chronić ludzi ('demokratycznych' Syryjczyków) przed masakrowaniem ich (przez Assada) ! Tym się zajmujemy w tej chwili! Tym właśnie!".

  Dunford odpowiedział przeprosinami…

  No-fly zone would ‘require war with Syria and Russia’ – top US general

  https://youtu.be/fmE9Jj-rEVs

  Kilka dni wcześniej generała Dunforda zaatakował senator Lindsey Graham, ponieważ Dunford odmówił uznania za cel wojenny − obalenie Assada. Na co wściekły Graham wyeksplodował: "No, jak to? Assad pozostanie na swoim miejscu, podczas gdy prezydent Obama skończy swą prezydenturę?"

  W ten sposób Graham obnażył prawdziwy powód militarystycznej histerii, a mianowicie obawy co do wyborów. Wydaje się rzeczą nie do zaakceptowania, że pomimo powtórzeń – od roku 2011, że "Assad must go" – to Obama jako pierwszy zniknie ze sceny politycznej.

  Za tą niewiarygodną presją cywilnych podżegaczy wojennych w stosunku do wahających się wojskowych, znajduje się oczywiście niezwykle silna War Party, która z niecierpliwością i niepokojem oczekuje momentu wprowadzenia Hillary Clinton do Białego Domu. Jak donosi Washington Post − CIA oraz militarystyczna frakcja Pentagonu naciskają na Obamę, aby ten w ostatnich dniach swej prezydentury zarządził bombardowanie lotnisk syryjskich rakietami dalekiego zasięgu. I to nie po to by miało to strategiczny sens wygranej, ale by "Assad zapłacił cenę". Zgodnie ze słowami wypowiedzianymi kilka tygodni temu przez byłego szefa CIA – Michaela Morell'a: "Zabijemy potajemnie rosyjskich wojskowych przebywających w Syrii".

  Ponieważ tego rodzaju ataki nie mogłyby zostać autoryzowane prze Radę Bezpieczeństwa ONZ − "można byłoby je realizować po kryjomu i bez jakichkolwiek deklaracji oficjalnych". Tak brzmiała wypowiedź anonimowego funkcjonariusza opowiadającego gazecie Washington Post o wywieranych presjach. Wszystko to potwierdza gangsterskie odchylenie obecnego, najbardziej w historii USA militarystycznego rządu.

  Do tego należy dodać, iż we wtorek nieznani "islamiści" zaatakowali rosyjską ambasadę w Damaszku. Z pewnością Putin przypomniał sobie pogróżki Morell'a by uzbroić nożowników w broń ciężką i napadać na rosyjski personal w sposób ukryty by "zapłacili cenę" i "wrócili do ojczyzny w workach na zwłoki".

  Dlatego nie ma się co dziwić, że Moskwa w celu ochrony swej bazy w Tartous rozmieściła w Syrii systemy rakietowe S−300 i nade wszystko najnowsze rakiety Gladiator SI−23, nigdy wsześniej nie lokowane poza Rosją, a które służą właśnie do unieszkodliwiania pocisków dalekiego zasięgu.

  USA prowokują na Bałkanach

  Należy zwrócić uwagę na nową strefę kryzysową, którą USA tworzą na Bałkanach. Chcą mianowicie wcielić do NATO sztuczne państewko jakim jest Bośnia−Hercegowina. Państewko, ze stolicą w Sarajewie, złożone jest z dwóch innych pod−państewek, tj. "Federacji Bośni i Hercegowiny", z "kodominialnym" rządem islamsko−chorwackim i "Republiki Srbskiej".

  Aby Bośnia mogła wejść do NATO – USA chcą modyfikacji jej konstytucji, uznającej do tej pory "autonomię" "Republiki Srbskiej". Skutkiem tego autonomia miałaby zostać zniesiona i mniejszość serbska weszłaby również do NATO. Odpowiedzią było referendum rozpisane przez Republiką Srbską, podczas którego 99,8 % ludności zadeklarowało jako święto narodowe − "dzień niezależności" od Sarajewa, tj. wybrało autonomię jak wstęp do żądań przyłączenia się do Serbii.

  Moskwa zapowiedziała, że przeszkoli "siły bezpieczeństwa" (mini−wojsko) Republiki Srbskiej, natomiast USA nie przestają naciskać na włączenie Bośni razem z "Republiką Srbską" do NATO.

  Oficjalny dokument NATO mówiący o tym pod linkiem poniżej:
  http://www.nato.int/docu/review/2004/historic-changes-balkans/Bosnia-defence-institutions/EN/index.htm

  Niech więc nikt się nie zdziwi, jeżeli Bałkany na nowo wybuchną i znów poleje się krew. Tak jakby niewystarczające były zaistniałe do tej pory prowokacje na Ukrainie, w Rumunii i w Polsce … (…)

  http://ram.neon24.pl/post/134155,waszyngton-przygotowuje-wojne-w-europie
 • Beata Szydło nie daje rady… musi odejść
  „Jeden z czołowych eurokołchoźników, Frans Timmermans oświadczył: „wymieszanie kulturowe to nasze przeznaczenie, nie może być tak, że niektóre narody nie wyobrażają sobie różnorodności – do tego przecież zmierza ludzkość”.

  Eurokomuniści już się z tym nie kryją, ich celem jest zniszczenie państw narodowych, doprowadzenie do totalnej multikulturowości. W tym kontekście powinniśmy oceniać zgodę na przyjęcie do Europy hord islamistów z Bliskiego Wschodu i milionów osób z Afryki” – pisze wzzw.wordpress.com.

  PiS nie może mamić ludzi, tylko ostatecznie przeciwstawić się najazdowi islamu na Polskę.

  Beata Szydło nie rządzi twardą ręką, skoro raz zgadza się na przymusowe kwoty, innym razem odmawia.

  Tu nie ma zabawy w kotka i myszkę.

  Nie ma zwodzenia, zastanawiania się, opiniowania.

  Nie wyczuwam tego rządu, ponieważ w oczywistych sprawach nie ma radykalizmu. Nie jestem pewny ich decyzji. Mam wrażenie, że w każdej chwili mogą zmienić zdanie w kluczowych kwestiach.

  Jeszcze nie mamy polityka na miarę Orbana, który głośno mówi: NIE dla islamu, NIE dla Unii, NIE dla Sorosa, NIE dla MFW.

  Te wszystkie sprzeciwy Orbana nie są małostkowe, ale kluczowe w wychodzeniu z kolonializmu ekonomicznego.

  Politycy PiS zwodzą.

  Mam takie wrażenie, że nie walczyliby o nic ważnego, gdyby Polacy byli zaściankowym ludem.

  A powinno być inaczej.

  To politycy muszą być prekursorami, wyznacznikami zmian.

  Nie ma sensu ich na każdym kroku usprawiedliwiać, bo ich propozycje rozwiązań gospodarczych są małostkowe, nie ma nic w tym nowatorskiego, odważnego, błyskotliwego.

  Nie ma już usprawiedliwień typu:”robią co mogą”, „Unia nie pozwala im działać”, „finansjera ich blokuje”, „Rosja jest śmiertelnym przeciwnikiem”.

  Czas, aby rząd PiS działał szybciej, konsekwentniej, odważniej.

  W końcu nie jest żadnym prekursorem zmian w Europie. Ten szlak przetarł Orban, więc powinno być łatwiej. Oni nawet nie kopiują jego koniecznych zmian.

  Nie można zmieniać Polski i jednocześnie współpracować z MFW.

  Nie można zmieniać Polski i jednocześnie przyjmować traktat TTIP. Te zapisy prawne pomiędzy Unią Europejską a USA, zabierają Polsce prawo do swobodnego ustalania prawa. Po wejściu TTIP, każda międzynarodowa korporacja będzie w stanie zablokować każdą ustawę w parlamencie.

  Dojdzie do tego, że parlament polski zamieni się w parlament unijny, gdzie prawo ustalane jest przez korporacje.

  Dlaczego o tym nie mówi Beata Szydło?

  To jest jej obowiązek wynikający ze sprawowanego urzędu.

  Albo PiS nie nadąża za Orbanem, albo nie rozumie zachodzących zmian w świecie.

  Panowie i Panie posłowie! Tworzy się nowy ład światowy, który wyznaczy rolę Polski w świecie na kolejne kilkadziesiąt lat. Ład ustanowiony w Bretton Woods gaśnie, przekształca się w znacznie gorszego potwora ekonomicznego.

  Dlaczego PiS o tym milczy?

  Albo Beata Szydło przyspieszy działania na wielu frontach, albo musi odejść.

  Nie potrzebujemy miłej osoby, ale tyrana, walca, osobę z wiedzą i charakterem.

  Przywódcy światowi to wieprze, wyzyskiwacze, zdrajcy.

  Dlatego nasz premier musi być twardym typem gościa z tego samego podwórka co jelita światowa z jedną podstawową wartością: musi umieć odróżniać dobro od zła, walkę o naród od sprzedania narodu.

  Musi iść za narodem bez względu na cenę.

  Czas jest trudny, chciwy, ostateczny.

  Jeżeli rząd prześpi go, to znowu sprzedadzą nas jakiemuś Stalinowi na kilkadziesiąt lat.

  Robert Brzoza.pl
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/beata-szydlo-nie-daje-rady-musi-odejsc/
 • PiS i PO za uchwałą ws. CETA
  Głosami PiS i PO, Sejm przyjął uchwałę ws. umowy CETA, która popiera zaproponowany przez KE tryb ratyfikacji umowy bez akceptacji państw członkowskich.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz%2Fpis-i-po-za-uchwala-ws-ceta
 • Jednocześnie: Projekt ograniczający in vitro wycofany z Sejmu
  Projekt ograniczający in vitro wycofany z Sejmu

  Polityka Zdrowotna
  Po tym, jak dziś przepadł w Sejmie obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne okazuje się, że z Sejmu wycofany został także projekt ustawy ograniczającej możliwość wykonywania zabiegów in vitro w Polsce. Wprawdzie projekt został wycofany wczoraj, ale sprawa jest łączona z dzisiejszym głosowaniem w Sejmie w sprawie obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy aborcyjne.
  (...)
  http://www.politykazdrowotna.com/12632,projekt-ograniczajacy-in-vitro-wycofany-z-sejmu
 • Hakerzy i 'newsy'
  Mysle, ze skoro cytujemy Obame, Clintonowa i Macierewicza - to mozna i Robertsa. Zawsze jest temat do dyskutowania i komentowania opinii obywateli USA, ktorzy z politykow przerobili sie na publicystow i teraz sluza porada prezydentom innych panstw..
  Roberts jest wazny jako przedstawiciel pewnej klasy "intelektualistow , passe-politykow" , ktorzy wyrazaja inna niz obiegowa opinie.
  Nawet jesli ktos ma duze zastrzezenia do polityki amerkanskiej - to zawsze zostaje Amerykaninem i na to nie ma rady gdy chodzi o stosunek USA do innych panstw: troszke patriarchalny.

  A Amerykanie dostali krecka na punkcie Rosji.
  Nagle odkryli, ze takie panstwo w ogole istnieje. Rosja jest na ustach wszystkich politycznych awanturnikow USA, ktorzy jeszcze do niedawna, za sen. McCainem (czolowy intelektualista i doradca polityki zagranicznej Stanow) tez uwazali , ze "Rosja to taka przydrozna mala stacja benzynowa, ktora udaje panstwo."

  Zacieral McCain rece z radosci w Gruzji, ze zrobil Rosje na szaro, bo udalo sie zwalic amerykanska awanture w Osetii na Rosje.

  Nawet uczeni wielce Polacy, uwierzyli, ze Rosja nie ma prawa bronic kraju przed bandytami McCaina i innymi islamistami, wahabitami, Ukraincami w Czeczeni - bo do glowy im nie przyszlo, ze Czeczenia jest na terytorium rosyjskim!
  Tego samego prawa obrony wlasnego kraju przed najezdzca odmowili Polacy i ich przyjaciele z NATO gdy chodzilo o serbskie Kosowo, o Libie Kadafiego czy Irak Husejna.
  Napad na inne kraje stal sie modus vivendi i modus operandi zachodniej kultury w sferze stosunkow miedzynarodowych.

  Rosja byla zawsze "zapazdala", stalinowska, niezdarna, glupia, a Rosjanie mieli mentalnosc rabow, niewolniczo podleglych tyranskiej wladzy carow, stalinowcow, NKWD, pijanych Jelcynow.
  Wszyscy wiedza ze ruski car byl gorszy od ... Obamy, a szef CIA George Bush duzo lepszy od pracownika KGB Putina.

  Winston Churchill, kryminalista wszechczasow, namawial rzad USA, a konkretnie Harry Trumana, do uzycia broni nuklearnej przeciwko Rosji.
  (ujawnione w raportach FBI). I to tylko po to, zeby wygrac zimna wojne.
  Wydawalo sie temu zboczencowi, ze tylko bomba atomowa moze powstrzymac marsz komunizmu na Zachod.
  Niewielu ludzi, nawet dzis, po tylu latach, wierzy, ze Churchill byl agresywnym debilem. W Polsce to mu chca nawet pomnik postawic. ( a powinni ze sniegu).

  Winston Churchill (biggest criminal of all time) wanted to nuke Russia too - uncovered FBI files

  http://defence.pk/threads/winston-churchill-biggest-criminal-of-all-time-wanted-to-nuke-russia-too-uncovered-fbi-files.343546/

  Rosje zawsze Zachod oskarza o plodnosc, o bezplodnosc, o terror i tyranie, a Rosjan ma za przyglupow i dobrowolne ofiary tyranii.

  Miczurin byl idiota, Lomonosow kretynem, o Popowie malo kto slyszal a Mendelejew sie brzydko nazywal i malo kto go z Rosja kojarzy. Malo kto na Zachodzie slyszal o Tablicach. (Osobiscie probowalam sie pare razy powolywac na Tablice Mendelejwa - na prozno).
  Ciolkowski, Koroliew z niczym sie nie kojarza, za to Kalasznikow z karabinem.
  Gagarin spadl z nieba i do nieba wylecial; i przypadkowo spadl z Ksiezyca.
  Zazdrosni i bezsilni Amerykanie do tej pory nie sa pewni czy byli na ksiezycu czy im sie tylko zdawalo.
  Bo w USA realia ustanawia Holywood.
  I tylko dzieki temu Amerykanscy intelektualisci slyszeli o Wojnie i Pokoju a niektorzy nawet o Dostojewskim. Wiedze o Sowieckiej Rosji znaja tylko z zapisanych i opublikowanych wspomnien Solzenicyna.
  (Obywatel Australii, Hicks, ktory przesiedzial w Guantanamo za darmo i przez pomylke pare lat- mial zabronione publikowanie jakicholwiek wspomnien z lagru. W Guantanamo - w przeciwienstwie do sowieckich lagrow- nie ma warunkow do pisania.)

  Soldateska USA uzywala komunizmu- rzekomo sowieckiego- jako pretekstu do podbijania Azji: Wietnamu, Korei, Losu, Kambodzy, Indonezji.
  Walka z komunizmem w Wietnamie polegala mniej wiecej na tym, ze np. sen. McCain czolowy oficer lotnictwa USA - do tej pory nie bardzo kojarzy po czyjej stronie walczyl i kto go naprawde ulokowal wygodnie w niewoli na okres wojny.
  Upadek bardzo kapitalistycznego Saigonu oddal kraj w rece komunistow dzieki radosnej dzialalnosci USA a miliony sprzymierzencow USA zeslal do lagrow, ktore sie nazywaly re-education camps. (Obozami re-edukacyjnymi). Po raz pierwszy w historii Wietnamczycy uciekali w poplochu z wlasnego kraju.

  Wprowadzanie demokracji do takich zniewolonych tyrania panstw jak Jugoslawia, Afganistan, Libia, Sudan a obecnie Jemen, wprowadzanie demokracji oraz walka z nietolerancja religijna na Bliskim Wschodzie pozwolilo USA wymordowac cale narody a przede wszyskim kobiety i dzieci.
  Jak juz sie uporali z Bliskim Wschodem, nalezalo wrocic do Rosji. Chytrze. Nie wprost.
  Droga do Rosji prowadzi przez Ukraine. A przez Ukraine na Krym, zeby zamknac w kotle demokracji caly Bliski Wschod- od wschodu .

  I dobrze szlo; podboj Krymu zapowiadal sie szczesliwie.
  Bo oto nawet intelektualisci co poniektorzy na Ukrainie uwierzyli mongolskiej propagandzie:
  "Wasz chan jest zly, skorumpowany, mieszka w palacach, jest oligarcha, przebrzydlym bogaczem i ssie wasza krew; a my wam sprowadzimy swietego Mikolaja"
  Na pohybel bieloruczkim! Hanba.

  Tlumy radosnie podchwycily wielkie haslo "Hanba" i kamienie, dzidy i widly poszly w ruch.
  Okazalo sie, ze basnie z tysiaca i jednej nocy utknely wlasnie na Krymie i w Donbasie.
  I jeden "ruski kacyk z KGB" pokrzyzowal wielkie plany wielkiej demokracji.
  Niestety, wyrwanie Krymu Ameryce, ktora miala tam juz przygotowane plany na przejecie polwyspu na bazy wojskowe - bardzo rozjuszylo potege militarna i demokratyczna swiata.

  Kerry: Swolocze Krym zachwatili
  Lawrow: A ruskie go patom oswobodili

  Subject: 6OhV8cR9BbM.jpg 597×402 pixels

  http://cs540107.vk.me/c7008/v7008337/27486/6OhV8cR9BbM.jpg

  Zaczela sie najpierw medialna wojna. Nie z Rosja. Z Putinem.
  Na Ukraine nie przybyl sw. Mikolaj: Karty Unii Europejskiej w zebach nie przyniosl; wlasciwie jak nie ma Krymu, to zapal milosci Zachodu do Ukrainy znacznie ochlodl.
  Ale od tej pory wszystkie amerykanskie niepowodzenia sa zwalane na Rosje.
  To Rosja na zaproszenie tyrana Asada napadla na Syrie i pomaga syryjskiej armii bronic wlasnego o kraju.
  Koalicji zachodniej nagle ucieklo drugie wielkie przedsiewziecie gazowo-naftowo-strategiczne: Syria.
  Nie po to Amerykanie zniszczyli przez prawie 5 lat niemal cale panstwo, zeby Rosjanie pokrzyzowali kolejne wazne plany obalenia Asada, popularnego prezydenta, ktorego akurat USA nie lubi.

  Na Rosje posypaly sie gromy i nieprawdopodobne oskarzenia.
  Ostatnie oskarzenie jest wyjatkowo podle: o 12 letniej dziewczynce, ktora swietnie plywala a zostala zbombardowana w drodze na zakupy razem z bratem przez tzw. lagodnych terrorystow.

  Zachod obwinil Rosje o zamordowanie syryjskich dzieci, wbrew logice!!
  Dziewczynka mieszkala w ormianskiej (chrzescijanskiej) czesci miasta ostrzeliwanej przez terrorystow. Prasa zachodnia podala, ze Rosja z armia syryjska zbombardowaly wschodnia czesc Aleppo i zabily plywaczke i jej brata.
  Ale dziewczynka mieszkala w zachodniej czesci miasta, i tam zginela.

  Zrozpaczeni rodzice od razu oskarzyli terrorystow; podali to rozniwez swiadkowie.
  Doszlo do takiej awantury, ze gazeta "The Independent" musiala zmienic pierwsza wersje zdarzen. Ale naturalnie podali, ze rebelianci co prawda zbombardowali ulice na ktorej byla dziweczynka ale, ze ta informacja "nie zostala potwierdzona". (Pierwsza wersje podali jako pewna!).

  Jedno z najstarszych istniejacych miast na swiecie - historyczne Aleppo zostalo calkowicie zniszczone przez zachodnia koalicje i najemnikow USA.

  Naturalnie Putin i Rosja sa odpowiedzialni za trgaedie Syrii, choc Amerykanie bombarduja caly kraj od ponad 5-lat. Rosja przyszla na pomoc w tamtym roku; zdazyla odbic i rozminowac Palmire i zniszczyc wiele kryjowek i baz Panstwa Islamskiego, co jakos bardzo jest nie na reke Stanom Zjednoczonym.
  Im bardziej amerykanskim najemnikom sie nie wiedzie, tym wieksze padaja oskarzenia na Rosje. I to pomimo tego, ze oficjalne wladze USA nie potwierdzaja oskarzen.
  Toner i Kirby, rzecznicy rzadu USA w spotkaniach prasowych skrecaja sie i zwijaja jak piskorze i kombinuja jakby tu wytlumaczyc, ze Amerykanie "niechcaco i przez pomylke" zbombardowali syryjska armie w czasie rozejmu, ze przez pomylke zbombardowali wlasnych najemnikow w Iraku, bo im sie sprzymierzency pomylili z wrogami (mistaken identity) , ze policje oplacana przez USA w Afganistanie tez zbombardowali Amerykanie przez pomylke bo to byl 'friendly fire" - przyjacielski ogien, ktory zamiast wroga to przyjaciol zniszczyl.
  Zeby pokryc i troszke zatuszowac zamieszanie, prasa zachodnia wypisuje takie niestworzone historie na temat Rosji, ze gebelsowska propaganda moze sie pod ziemie schowac:
  Bo "Rosjanie bombarduja szpitale, morduja niewinne dzieci, strzelaja do samolotow pasazerskich, napadli na zaprzyjaznionych z USA lagodnych terrorystow i zagrazaja pokojowi na Bliskim Wschodzie." A w Syrii narobili bigosu i to pomimo tego, ze rownoczesnie kontraktorzy zbrojeniowi ostrzegaja, ze pokojowa polityka Rosji doprowadzi amerykanski przemysl zbrojeniowy do bankructwa!

  Kontraktorzy US ostrzegaja inwestorow, ze Rosja zagraza biznesowi zbrojeniowemu Stanow Zjednoczonych:

  U.S. DEFENSE CONTRACTORS TELL INVESTORS RUSSIAN THREAT IS GREAT FOR BUSINESS | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/545642#axzz4HydySxyy

  Od kilku dni trabia demokratyczne media o tym jak to rosyjscy hackerzy dorwali sie do amerykanskiego kodu i dostali sie do bazy danych amerykanskich instytucji a i do Konwencji Partii Demokratycznej i wykradli tajemnice panstwowe USA i do tego mieszaja w wyborach prezydenckich. (20 minut debaty potencjalnych wice-prezydentow poswiecone bylo wylacznie Rosji i Putinowi- tak jakby w Stanach nie bylo o czym debatowac w kampanii wyborczej)

  Ale zrobilo sie zamieszanie bo wlasnie aresztowano obywatela USA niejakiego pana Hala Martina, ktorego oskarzono o kradziez kodu i wlamanie sie do panstwowych tajemnic zarejestrowanych w komputrach. Pan Hal Martin puscil podobno te wszystkie panstwowe sekrety w swiat.
  Hal Martin byl zatrudniony przez tego samego kontraktora NSA co niejaki pan Snowden.. tez obywatel USA.
  Przy czym okazalo sie, ze iles tam tysiecy (ale nie pamietam dokladnie, ile) AMerykanow ma tzw. security clearance czyli dostep do tajemnic panstwowych..
  Lacznie z pania Clintonowa, kora niegdys, przez roztargnienie, zostawila caly plik sekretnych informacji panstwowych w rosyjskim hotelu:

  Clinton Left Classified Data in Russian Hotel During State Secretary Trip - FBI
  https://sputniknews.com/us/20160924/1045654585/clinton-classified-documents-russia.html

  Prawdziwa perelke znalazlam kiedys na NEonie u pana Wrzodaka, ktory podal najpieklniejszy opis Putina i polityki rosyjskiej widzianej oczyma zachodniej propagandy:

  @Arjanek
  ".... że Putin ma AIDS, raka mózgu, skóry, płuc, wątroby, jąder, włosów i czego jeszcze dusza zapragnie. A tak w ogóle to Putin już umarł kilka lat temu i teraz występuje tylko jego sobowtór. Rosją zza kurtyny steruje Hitler skrzyżowany ze Stalinem, Kim Jon Unem, Husainem, Mao Zedongiem, Leninem i Tuskiem. W Rosji WSZYSCY Rosjanie już wyszli na ulicę bo nie ma co jeść i pić. Spać też nie można bo takie te sankcje straszne. Rosja rozpadła się rok temu, ale trzymają to w tajemnicy tylko dlatego aby nie wywołać paniki. W międzyczasie Ukraina stała się drugim Dubajem, a przeciętny żebrak jeździ tam mercedesem klasy A. Tak więc kolejny wielki sukces USA. Oczywiście na Ukrainie ofiar nie było i wszelkie przemiany ustrojowe odbyły się pokojowo. Miliony rosyjskich żołnierzy, którzy zostali siłą zmuszeni aby iść walczyć i zabijać na Ukrainie zobaczywszy ten wszechobecny demokratyczny dobrobyt zdezerterowało i uciekło do Europy. Wszelkie informacje o jakichkolwiek ofiarach to tylko reżimowa rosyjska propaganda, a jedyną ofiarą był Janukowycz, który to zobaczywszy zbawienny wpływ USSmańskiej demokracji na swój kraj dostał zawału z tego zachwytu.

  Tak było, bo byłem widziałem a w ogóle to jestem z Ukrainy i tak mówię"

  Wrzodak Z. 29.01.20

  Istnieje jawny dowod, ze Rosja jest agresowem: i zagraza bezpieczenstwu USA:
  NATO ballistic Missile defence przeciwko Rosji

  http://s12.postimg.org/6er93hdf1/11863413_1602571303350174_2820345360710807514_n.jpg

  I bardzo zatroskany prezydent Ukrainy pan Poroszenko oskarza Rosje o to, ze popierajac separatystow zanieczyszcza, a wlasciwie calkowicie rujnuje srodowisko naturalne Ukrainy:
  Poroshenko Says Russia Is Ruining the Environment By Supporting
  Separatists in Ukraine | News | The Moscow Times

  http://www.themoscowtimes.com/news/article/poroshenko-says-russia-is-ruining-the-environment-by-supporting-separatists-in-ukraine/551330.html

  Dlatego Stany Zjednoczone postanowily ukarac Rosje i juz od bardzo dawna planuja oddzielic Syberie od Rosji i przylaczyc do USA!

  Siberia to separate from Russia to become a part of USA - PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/russia/politics/28-12-2011/120104-siberia_russia_usa-0/
 • ?..
  Czy "statuła" to ironizowanie tekstem czy obrazem? Tym razem.
 • Posłuchajcie tego
  W Meksyku padło półtora miliona gospodarstw rolnych i właśnie o to chodzi, rolnictwo w Polsce ma też upaść, bo to jest ostatni bastion Polskiej gospodarki.

  https://www.youtube.com/watch?v=T5BSJOiob3o#t=26
 • @dron67 15:30:53
  Robią co chcą. Do tego podwyżki cen wody i prądu, tak...dobra zmiana TFU!!!
 • @lorenco 17:28:06
  Dobra! Bardzo dobra ''zmiana''.
  Będą premie i przelewy, dla tych nich!
  Ale wykołowali ''elektorat'' po raz kolejny.
  Nawet nie zrobili taktycznej przerwy, w jeden dzień pozamiatali wszystko.
 • @Tiamat 15:56:20
  Tiamat, świetne podsumowanie!
  Jeśli chodzi o to, że Amerykanie odkryli, że istnieje Rosja.
  Lecz nadal nie odkryli, że Rosja graniczy z USA.
  Cóż się dziwić Amerykanom, skoro wielu Polaków o tym nie ma pojęcia i uważa, że aby Rosja mogła się dobrać do USA, musi pokonać Ukrainę, Polskę, zająć Europę aż po Lizbonę i wtedy może najechać na USA.
  Zatem USA, w swoim interesie, muszą bronić Europy jak lew aby hordy sowieckie nie miały śmiałości aby dybać na "kolebkę nad demokracji", źródła wszelkiego dobra.
  Jednak Rosja graniczy z Alaską. To tylko 110 km morskiej granicy natomiast pomiędzy wyspami Diomedy, jest to tylko 3 km..
  Zatem USA tak samo mogą zająć Syberię jak i Rosja Alaskę.

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32335/2/6/26e02da464fc5ba53764be9a538a8d31.jpeg
 • @dron67 17:47:43
  Przecież tak kolegują już od 1980 roku.
  Z której strony są "wziątki", na tę stronę działają.
  Było tylko kilka postaci dbających o Polskę: Wilczek, Kołodko, Oleksy, Lepper.
  Może o kimś zapomniałem?
 • @lorenco 18:42:28
  Tu oczywiście podałem osoby zajmujące jedne z najważniejszych funkcji w państwie.
  Było także wielu zacnych posłów i senatorów.
 • @dron67 11:11:22
  Zapytana o prawdopodobieństwo konfliktu między siłami wojskowymi Rosji i USA w Syrii, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa przypomniała, że pomiędzy krajami obowiązuje porozumienie o zapobieganiu konfliktów.

  „Myślę, że na ten problem składa się wiele czynników, choć to bardzo bezpośrednie stawianie sprawy. Odpowiem równie bezpośrednio, że zawarliśmy z Amerykanami stosowne porozumienie o zapobieganiu konfliktów. To taka bezpośrednia odpowiedź na bezpośrednie pytanie" — powiedziała Zacharowa na antenie kanału „Rossija 1" w odpowiedzi na pytanie, jak duże jest prawdopodobieństwo bezpośredniego konfliktu w Syrii, na przykład jeśli USA będą bombardować syryjskie wojsko, a Rosja uruchomi system przeciwlotniczy S-300.

  „Sytuacja jest jednak dużo bardziej złożona, dlatego że, po pierwsze to znów pielęgnowanie terrorystycznej hołoty, która zapełni potem wszystko: zarówno region, jak i Europę. Do Stanów Zjednoczonych też dojdzie. Niestety wszystkiego tego już doświadczyliśmy. Drugi czynnik to oczywiście odsuwanie w czasie realnej perspektywy uregulowania sytuacji w Syrii" — dodała Zacharowa.

  Dyplomatka zwróciła też uwagę na to, że z początku Waszyngton mówił, że zrywa dialog z Rosją w zakresie politycznego uregulowania konfliktu w Syrii, a potem zaczął się z tego wycofywać.

  „Minęły dwa dni. I zaczęły się nowe podchody ze strony USA: że z samego politycznego uregulowania (konfliktu w Syrii — red.) nie rezygnują, i że uważają za bardzo istotne same działania w zakresie poszukiwania wyjścia z sytuacji. Mija kolejny dzień i dowiadujemy się, że (USA — red.) wcale nie zrywały, lecz zawiesiły tylko współpracę z Rosją w tym zakresie" — powiedziała Zacharowa.

  Wcześniej Waszyngton oznajmił, że ucina współpracę z Moskwą w Syrii. Rosyjskie MSZ wyraziło swoje rozczarowanie w związku ze stanowiskiem USA, tłumacząc je jako niezdolność Amerykanów do wypełnienia wziętych na siebie zobowiązań w zakresie uregulowania konfliktu w Syrii.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/20161006/4005294/konflikt-sily-zbrojne-Rosja-USA-Syria.html
 • @Stara Baba 05:17:32
  "Post o troszkę naciąganym temacie i konkluzjach". -

  --- Nie wiedziałem, że sprawy Rosji są tematem naciąganym. A konkluzje? - No cóż? - Określony opis może prowadzić do różnych wniosków.
 • @lorenco 18:42:28
  Kołodko, Oleksy ??
 • @dron67 07:40:10
  "USA za wszelką cenę chcą zachować rolę głównego mocarstwa, dlatego próbują za wszelką cenę mieszać w tradycyjnie bandycki sposób – nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i na Wschodzie Dalekim. Zniszczenie Chin jest głównym celem USA". -

  --- Czy jankesi przegapili? Czy nie dali rady? - Na zniszczenie Chin jest już za późno.
 • @dron67 11:11:22
  Generał Joseph Dunford: "Assad pozostanie na swoim miejscu, podczas gdy prezydent Obama skończy swą prezydenturę?" -

  --- W końcu to prawda. Obama zresztą nie będzie pierwszym z wołających "Assad must go", który opuści swój urząd.
 • @dron67 14:24:30
  Robert Brzoza: "PiS nie może mamić ludzi, tylko ostatecznie przeciwstawić się najazdowi islamu na Polskę". -
  --- Nie ma najazdu islamu na Polsce. Przywędrowało natomiast bardzo wielu Ukraińców.

  Jeszcze raz Robert Brzoza: "Czas, aby rząd PiS działał szybciej, konsekwentniej, odważniej". -
  --- Chyba trzeba zapełnić cele na Rakowieckiej.
 • @dron67 15:30:53
  "PiS i PO za uchwałą ws. CETA". -

  --- POPiS wystawił sobie świadectwo, gdzie mają polskie sprawy.
 • @dron67 23:09:25
  Tak, przemyślałem to dokładnie, przemyślałem, kiedy było tak, że miałem nie tylko nadzieję, że w Polsce będzie lepiej, lecz kiedy ta nadzieja nie była matką głupich.
  Patrzyłem na konkrety a nie na polityczne rozdanie.
  Przemyślałem z dystansu, niedawno.
  Podaj mi Drabie inne nazwiska w tym temacie.
  Dyskusja zawsze wprowadza coś nowego.
 • @dron67 23:09:25
  Dronie, taki cytat:
  Rządy Oleksego zbiegły się z kampanią prezydencką i walką urzędującego prezydenta Wałęsy z kandydatem lewicy Kwaśniewskim. Wybory ostatecznie wygrał lider SLD, ale tuż przed jego zaprzysiężeniem popierający Wałęsę minister spraw zagranicznych Andrzej Milczanowski poinformował Sejm o współpracy premiera Oleksego z radzieckimi i rosyjskimi służbami specjalnymi, i złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa szpiegostwa.
  Wywołany zarzutem kryzys polityczny spowodował ustąpienie premiera. Po wszczęciu przez prokuraturę wojskową śledztwa w tej sprawie Oleksy podał się do dymisji 24 stycznia 1996 roku.
  W kwietniu tego roku prokuratura umorzyła śledztwo, nie widząc podstaw do postawienia Oleksemu zarzutów. Afera poważnie nadszarpnęła jednak dalszą karierę polityczną Józefa Oleksego


  Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-6-marca-1995-r-powolanie-rzadu-jozefa-oleksego,nId,1683097#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ----------------------------------------------------
  W ten sposób załatwiało się ludzi, którzy starali się zatrzymać dziką prywatyzację i iść tzw. trzecią drogą.
 • @Tiamat 15:56:20
  "Amerykanie dostali krecka na punkcie Rosji". -
  --- Zanotowałem w 'archiwum' do publikacji. Szkoda, że obowiązki zmniejszyły tempo zamieszczania notek. Przydałby się ktoś (LORENCO?), kto przyczyniłby się do przyspieszenia druku ważnych treści (AKTUALNIE MAM MATERIAŁÓW NA OKOŁO 15 NOTEK).

  "... opis Putina i polityki rosyjskiej widzianej oczyma zachodniej propagandy". -
  --- Podam za chwilę - może nie tak piękny - opis ciemniactwa, które jest wynikiem tej propagandy. To będzie wpis z szalomu.
 • @zygmuntbialas 23:23:30
  "Najazd" to był przez Polaków na państwa arabskie. Nasze firmy budowały tam drogi i autostrady, bloki mieszkalne, siały i opryskiwały z samolotów uprawy, też z samolotów gasiły pożary itd.
  Arabowie byli bardzo zadowoleni z naszej pracy a my z zarobionych dewiz.
 • @Tiamat 15:56:20
  Pisałem: "Podam za chwilę - może nie tak piękny - opis ciemniactwa, które jest wynikiem tej propagandy. To będzie wpis z szalomu". -
  --- A więc salon24.pl w pełnej krasie:

  "... dzisiaj jest szczęśliwy dzień dla Polski, bo okazało się, że Rosja musi zabrać pieniądze emerytom, żeby nadal finansować swoje wojny. To oznacza, że Rosja jest na krawędzi upadku, że jeszcze trochę przycisnąć Imperatora, a będzie błagać o litość, jak w 1989. A to daje nadzieję, że Rosjanie wreszcie zrozumieją, że muszą zrezygnować z imperialnych ambicji - żeby utrzymać Imperium - są zbyt słabi ekonomicznie, zbyt leniwi, zbyt zdemoralizowani przez wieki pasożytowania na zniewolonych narodach.
  Upadek Imperium pozwoli nam poczuć się bezpiecznie po raz pierwszy od 1700 roku. Dlatego NATO powinno dokręcić śrubę: zwiększyć pomoc dla przeciwników Asada, zwiększyć pomoc dla Ukrainy, zwiększyć wydobycie ropy... odrobina dobrej woli i upadnie wreszcie ostatnie Imperium.

  @DOKU - 15:43".
 • @lorenco 23:42:15
  Afera poważnie nadszarpnęła jednak dalszą karierę polityczną Józefa Oleksego==

  Pamiętam, i pamiętam, że wierzyłem w to szpiegostwo.
  W 2010 wierzyłem jeszcze w maju Antoniemu M.
  Potem przeczytałem Cierpisza i wszystko zaczęło sie układać.
  A teraz jest jak teraz...
 • @lorenco 23:55:00
  "Najazd" to był...". -

  --- Owszem, byli Polacy zadowoleni. Jeszcze dziś korzystają co nieco ci, którzy pracowali w Libii czy Iraku, bo dobre tam zarobki wpłynęły na wysokość emerytury.
  A Robert Brzoza? - No jak można pisać od ponad roku o najeździe islamskim, kiedy nie przybywają Arabowie do Polski. Przecież to jest wysługiwanie się Niemcom.
 • @Berehynia 16:08:27
  "... ironizowanie tekstem czy obrazem?". -

  --- Obraz zawiera napis: "Zabytki w USA. STATUŁA wolności". - Chyba nie ma tu co wyjaśniać.
 • @zygmuntbialas 23:57:01
  I powstanie nowe imperium @DOKU, do k...y nędzy dla doków czosnkowych obiboków..
  Aż nieprawdopodobne, jak można takie brednie wypisywać!
 • @dron67 00:16:00
  Aleksander Jabłonowski o CETA i kanaliach w Sejmie RP. PiS nas zdradził. Nowy gubernator w Polsce.
 • Aleksander Jabłonowski o CETA i kanaliach w Sejmie RP. PiS nas zdradził. Nowy gubernator w Polsce.
  https://youtu.be/NCz-I2zVKTg

  Dał upust swojej złości.
 • @dron67 00:11:48
  Dronie, ja czekam na inne nazwiska ze świecznika władzy III RP, które można z całą odpowiedzialnością przytoczyć, że ludzie pod tymi nazwiskami działali dla dobra naszej Ojczyzny.
 • @dron67 00:16:00
  Wpis DOKU - "Aż nieprawdopodobne, jak można takie brednie wypisywać!" -

  --- Jest sporo takich wariatów.
 • @dron67 00:21:19
  "Aleksander Jabłonowski o CETA...". -

  --- Wysłuchałem około 5 minut.
  Jest tak jak mówi. Niestety.
  Przeniosę wpis na blog.pl :)
 • @dron67 00:21:19
  Tak, lista 300 posłów, warto znać ich nazwiska i sprawdzić w swoim okręgu wyborczym. Wtedy co z takim posłem/ posłanką? Dorwać i napluć?
  Nic to nie pomoże, zakuty łeb i tak nie zrozumie.
 • @zygmuntbialas 23:57:01
  Podziwiam, że masz nerwy aby wchodzić na taki portal
  Ja omijam Niezależne, Gazety Polskie itp. z daleka.
  Mam nadzieję dożyć emerytury.
 • @lorenco 01:11:02
  "Ja omijam Niezależne, Gazety Polskie itp. z daleka". -

  --- Też nie czytam. I nie oglądam TV od kilku lat.
  Ten wpis salonowego durnia jest zamieszczony pod moją notką o Syrii. Można by zapytać, po co tam publikuję...

  Ja w ogóle nie mam czasu na bzdury. Czytam tylko kilka portali. No i wpisy, z których część staje się następnymi notkami.
  Aktualnie pracuję dość dużo i mam mały remont mieszkania. Stąd też opóźnienia i zwolnienie tempa w publikacji notek :)
 • @zygmuntbialas 23:50:38
  Zygmuncie, jesteś najlepszy a notki nie muszą ukazywać się co dzień, byle Administracja Neonu nie spychała ich do piwnicy:)
 • @lorenco 01:55:03
  Najlepsza to jest Tiamat :)
  Nie narzekam na Administrację NEON-u - doceniają moje notki.

  Pozdrawiam Cię,
  życząc sympatycznego piątku :)
 • @zygmuntbialas 02:42:11
  Fajne piosenki, zwłaszcza trzecia:):
  https://youtu.be/hmx7b9bXMPY
  https://youtu.be/KO7gLMBlhSs
  https://youtu.be/FSSAQMsQylI

  Miłego:)
  https://pp.vk.me/c837438/v837438907/3eda/mxDSyyz0Ahw.jpg
 • @lorenco 18:15:41
  Hej, Lorenco., czy ta mapka nie przypomina dwoch zwierzatek szczerzacych kly do tych dwoch wysp (Diomedy) ?
  To te dwie male wyspy przeszkadzaly pani Palin ogladac Rosje z okna jej domu, o czym bystra pani Palin nie wiedziala..
  Sarah Palin b.gubernator Alaski (amerykanska dziennikarka z zawodu) wystepowala jako kandydatka na wice prezydenta USA ; sen. McCain robil za kandydata na prezydenta.
  I wtedy to pani Palin w wywiadzie do telewizji wyrwaly sie te historyczne slowa:
  "Ja z mojego okna widze Rosje i pilnie sie tej Rosji przygladam" .
 • @zygmuntbialas 23:23:30
  Robert Brzoza to chyba nie moj typ komentatora politycznego.
  Znam lepszych.
 • @zygmuntbialas 23:57:01
  Szczesliwy dzien dla Polski przyjdzie jak nie bedzie musiala placic 2% PkB na zachodni szmelc militarny.
  W polskich wiadomosciach Polsat News podali, ze w Polsce jest 80 tysiecy bezdomnych ludzi, ktorzy nie maja ubezpieczenia i sa bez srodkow do zycia. ( I to tych, o ktorych wiadomo)
  Jednego takiego na wozku inwalidzkim straz miejska wywiozla ze szpitala prosto w krzaki, gdzie zmarl.

  Natomiast dosc nieprzychylna na ogol Rosji "Wolna Polska" podala takie wiesci:
  Rosja - 4% obywateli nie ma pieniędzy na chleb - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-4-obywateli-pieniedzy-chleb-2016-09

  To troszke mniej niz w USA.
 • @Tiamat 03:34:19
  Wolna Polska nie jest nieprzychylna Rosji a jej administracji i Putinowi,
  którego oskarża nieustannie o sprzyjanie :

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/06/a138-423x400.jpg
  W Rosji rozpoczął się etap wynoszenia pod niebiosa oprawców i ludobójców rosyjskiego narodu. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca w Petersburgu nazwano most imieniem Ahmada Kadyrowa, który wzywał do zabijania, ilu tylko można, Rosjan, odsłonięto tablicę pamiątkową hitlerowcowi Karlowi Mannerheim’owi, a teraz najkrwawszemu katowi Rosjan, żydowi Trockiemu (Bronsteinowi). I to wszystko dzieje się w trakcie obłudnych wypowiedzi Władimira Putina o narodowej idei Rosji, o patriotyzmie. Ojcem ich diabeł! On jest ojcem kłamstwa i zabójcą od niepamiętnych czasów!

  —————————————————————————————————

  Naczelny rabin Rosji, Berl Lazar (pełne imię i nazwisko Shlomo Dov-Ber Pinchos, miejsce urodzenia Mediolan, Włochy) dzięki swoim intensywnym wysiłkom uwiecznił nazwisko oprawcy rosyjskiego narodu, żyda Trockiego (Lejba Dawidowicz Bronstein).

  Pamięć o nim została uwieczniona na pamiątkowej tablicy zamontowanej na ścianie moskiewskiego więzienia Butyrki, i noszącej napis „Wybitni żydzi więzieni w butyrskim zamku”.

  UWAGA!!! RED. W-P.PL INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z ZABLOKOWANIEM PRZEZ KREMLOWSKI REŻIM PRAWOSŁAWNEGO PORTALU ROSYJSKIEGO WWW.3RM.INFO, UZUPEŁNIAJĄCE INFORMACJE W TYM MATERIALE PODANE SĄ W OPARCIU O PORTAL http://andy-sinclair.livejournal.com/411815.html
  (...)
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-a-oprawcy-ciagle-ci-sami-2016-06

  Mają swoje racje...
 • Wolna Polska
  Cały czas w tym stylu:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/girkin-o-swoim-prezydencie-putin-polityczny-kloszard-prostytutka-2016-10

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-marionetka-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak-2016-10

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-pogratulowal-rosyjskim-zydom-swieto-rosz-haszana-2016-10
 • Statuła to i tak francuzki dar dla hameryki,
  ale są inne przykłady hamerykańskiego wkładu w światową kulturę, wg. nich Monę Lisę namalował disney.
  http://parksandresorts.wdpromedia.com/media/disneyparks/blog/wp-content/uploads/2010/05/pml338169SMALL.jpg
 • @provincjał 09:04:34
  I jeszcze a propos wiekopomnych dzieł hamerykańskich, to "dzieło" proszę umieścić w dziale głód, bezdomność i zarabianie pieniędzy na kicie.
  http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/680/0/newsweek/635960508259846921.jpg
 • Lita CETA-wników do odstrzału przy następnych ''wyborach''
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf
 • @dron67 09:38:02
  http://img.wiocha.pl/images/6/6/667c710b14817de70f4bc59393feb388.jpg
 • @dron67 09:38:02
  Poprawka linku do listy:

  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf
 • @dron67 09:46:00
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf
 • @dron67 09:47:16
  Nie można wstawić, można skopiować i wstawić link w nowej karcie.
 • @zygmuntbialas 01:38:34
  Ja zas czytam wszystko co sie da. Nawet te pierdoly co Wolna Polska napisala o Kadyrowie. Nawet nie chce mi sie komentowac bo Pajak ma prawo pisac glupoty. Uczciwiej byloby podac powody smierci Kadyrowa - wtedy kazdy mialby wlasne spojrzenie na historie wojny w Czeczni, o ktorej przeciez Polacy nie maja zielonego pojecia ale za to duzo do powiedzenia.

  W Polsce panuje jakas taka zawzietosc i pamietliwosc wybiorcza. Dlatego zawsze bylismy marnymi politykami.
  Nasze dzieci beda pamietac krzywdy Katynia ale nie wiedza, kto to byl Narutowicz.
  Mieszko II byl najmadrzejszym wladca owczesnej Europy ale jakos nie mamy czasu, zeby o nim pisac w podrecznikach wiecej niz o powstaniu chlopow.
  Czasem mi sie wydaje, ze do polityki i historii podchodzimy tak jak Ljaszko: z widlami.
  Slabe mamy rozeznanie o istocie panstwowosci kraju.
  I zadne o racji stanu.
 • @lorenco 03:00:32
  Wysłuchałem tej trzeciej
  Ładna piosenka :)

  W. Putin - Peacemaker -
  --- No jakże inaczej.
 • @Tiamat 03:34:19
  "Wolna Polska" o Rosji i braku pieniędzy na chleb -

  --- To ja o nowoczesnym niewolnictwie na podstawie DWN (przed dwoma laty):

  "Na całym świecie jest około 30 milionów współczesnych niewolników" - informuje portal Deutsche Wirtschafts Nachrichten. W Unii Europejskiej najwięcej niewolników jest w Polsce (71 900 osób), na Węgrzech (35 600) i w Rumunii (22 600) - tak podaje australijska organizacja Walk Free Foundation.

  In Polen treibt die Armut viele Menschen in die Obdachlosigkeit oder in die "moderne Arbeits-Sklaverei“. (Foto: dpa - W Polsce bieda prowadzi wiele osób do bezdomności lub nowoczesnego niewolnictwa).

  Z handlu ludźmi ciągną zyski wszelkie branże. Zarabiają one na transporcie, administrowaniu, pośrednictwie i eksploatacji robotników. Według oficjalnych szacunków liczba niewolników w świecie wynosi około 30 milionów ludzi. Najwięcej, bo 14 mln, jest ich w Indiach.

  Im wyższa jest korupcja w kraju, tym bardziej rozwinięte jest niewolnictwo. Jeśli nie funkcjonuje ściganie przestępców, to handlarze ludźmi mają łatwe zadanie. Im bardziej kraj jest rozwinięty gospodarczo, tym bardziej nieprawdopodobna jest obawa zaistnienia niewolnictwa. Znaczące są tu: dostęp do wykształcenia i opieki lekarskiej oraz odpowiedni dochód.

  Link do niemieckiej wersji: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/11/23/polen-hat-die-meisten-modernen-sklaven-in-der-eu/
 • @Tiamat 03:22:41
  Diomedy to dwie wyspy: jedna należy do Rosji, druga do Alaski.
  Jakby ta paniusia Palin mieszkała na amerykańskiej Diomedzie, pewnie by widziała przez lornetkę, co tam na rosyjskiej porabiają Rosjanie:)
  Tak czy inaczej propaganda wpiera ludziom, że świat wygląda tak, jakby ziemia była płaska:
  http://www.naklejkidladzieci.pl/fototapety/wf723.jpg

  Moja siostrzenica opowiedziała jak stała na przystanku, siedziało tam dwóch licealistów i rozwiązywali krzyżówkę.
  Hasło: największe państwo na świecie...
  USA.
  Nie, 5 liter
  ... Ameryka.
  Mówię, że 5 liter a w środku s.
  To nie wiem.
  Siostrzenica mówi im, że Rosja.
  Ten co wypełniał krzyżówkę, ucieszył się: tak pasuje!
  Drugi na to: niemożliwe, sprawdzę w necie, wyciągnął wielkiego smartfona z plecaka,
  Rzeczywiście, zgadza się ale
  eee tam, największe państwo ale tam bida z nędzą, to co z tego, że największe.
  -------------------------------------------
  Taki poziom przedstawia młodzież licealna.
  A`propos przystanku: mamy przyjaciół w Australii, oni przyjeżdżają co dwa lata do Polski, no i koleżanka chciała skorzystać z transportu autobusowego, czekała na przystanku. Stała tam grupka młodzieży.
  Oni tam w Australii zawsze dbali i dbają o swój polski język a także o język swoich dzieci. Nie może być w nim nawet jakiegokolwiek akcentu angielskiego.
  I tak koleżanka słuchała tego co tam sobie młodzież mówi na tym przystanku i się przeraziła! Ona mało co z tego rozumiała!
 • @dron67 07:56:53
  "Wolna Polska" - Cały czas w tym stylu -

  --- "Putin marionetką w łapach sekty Chabad Lubawicz. Henryk Pająk
  Fragment Rozdziału IX książki Henryka Pająka „Ostatni transport do Katynia 10+04+2010”, str. 280 – 283, Wydawnictwo Retro.
  Główne figury w rządzie Putina, to niemal wyłącznie krypto-Żydzi. Rdzeniem tej piątej kolumny są Żydzi ortodoksyjni, często zwani chasydami. Istnieje szereg nurtów chasydyzmu, ale dominującym jest sekta Chabad Lubawich /Lubawicz/". -

  --- Mam dość obszerny materiał, związany z Lubowichem. Przedstawię go w najbliższym czasie.
 • @provincjał 09:04:34
  "... są inne przykłady hamerykańskiego wkładu...". -

  --- Myślę, że przede wszystkim w dziedzinie militarnej i szerzeniu demokracji na świecie, ostatnio przede wszystkim na Ukrainie i w Syrii.
 • @Tiamat 13:27:08
  "Ja zas czytam wszystko co sie da". -

  --- No tak. Wychodzę z założenia, że i tak wszystkiego nie przeczytam. No i nie wszystko da się przeczytać i równocześnie zachować równowagę i spokój wewnętrzny.
 • @lorenco 22:29:05
  "... ale tam bida z nędzą,...". -

  --- Tam (w Rosji) jest już wyższy poziom spożycia niż w Polsce, a Polacy nawet o tym nie wiedzą.
 • @zygmuntbialas 23:23:31
  Przedstawiłeś, co tam pisze jakiś oszołom na szalomie a spójrz co wyprawia oszołom do potegi n-tej na Neonie;
  http://wps.neon24.pl/post/134179,zyczenia-urodzinowe-dla-w-w-putina
 • @lorenco 23:45:02
  Spojrzałem, przeczytałem.
  Również życzę W. Putinowi z okazji jego urodzin wszystkiego najlepszego :)

  A ten oszołom @andrzej451? - Chory człowiek.
  Gospodarz powinien skasować wpisy i zablokować mu dostęp.

  Gdy widzę tyle gnoju przy poważnych sprawach, to coraz wyraźniej cenię starą PRL-owską cenzurę.
 • @zygmuntbialas 00:07:07
  Autor notki zwraca się do Administracji portalu aby podała namiary na tego andrzeja, chyba bez sensu.
  Autor notki nie wywaliŁ wpisów, śpi już?
  Dziwne. Przecież ten andrzej używa plugawego języka, propaguje nienawiść, obraża, co nie jest zgodne z regulaminem portalu.
  W tym wypadku powinna zareagować Administracja, chyba, że się to jej podoba.
 • Historia o pasożycie stale ssącym Polaków. Prof. Marek Chodakiewicz
  https://youtu.be/LgYOX1SQKfc
 • Z S24
  "Zygmuncie
  to co wypisuję się o Putinie na portalu Neon 24 to coś więcej niż skandal.
  Jesteś niejako twarzą tego portalu, czy nie masz żadnego wpływu na tak skandaliczne treści
  o Prezydencie Putinie.
  Czy są tam administratorzy czy też puszcza się to wszystko na żywioł

  ty masz przykład na komentarz zamieszczony o godz 19.53:

  Putin, ty...".

  zwykła podłość

  To tyle...

  ONION 28 - 07.10 - 23:03

  * * *

  Witam Cię :)

  Rzucam natychmiast Twój wpis na blog Gospodarza i mój.

  ZYGMUNT BIAŁAS - 00:13".
 • @lorenco 00:25:50
  "... powinna zareagować Administracja, chyba, że się to jej podoba". -

  --- Na pewno jej się nie podoba - o tym wiem.
  Myślę, że to jakiś wypadek przy pracy.
  Atakują NEON z każdej strony. Bezczelne chamy!
 • @zygmuntbialas 00:54:17
  Tu nawet nie chodzi o prezydenta Putina.
  To banderowskie nasienie obraża POLAKA, Mateusza Piskorskiego!
 • @lorenco 01:00:35
  Już skasowany numerant.
  Jest nowa notka, link:

  http://wps.neon24.pl/post/134224,w-putin-tworca-pokoju-wywoluje-wscieklosc-psychopatow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej