Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 25.10.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykanie dostali kręćka na punkcie Rosji – pisze pani Tiamat. – Nagle odkryli, że takie państwo w ogóle istnieje.

Rosja jest na ustach wszystkich politycznych awanturników USA, którzy jeszcze do niedawna za senatorem McCainem (czołowym ‚intelektualistą’ i doradcą w sprawach polityki zagranicznej Stanów) też uważali, że „Rosja to taka przydrożna mała stacja benzynowa, która udaje państwo”.

Zacierał McCain ręce z radości w Gruzji, że zrobił Rosję na szaro, bo udało się zwalić amerykańską awanturę w Osetii na Rosję. Nawet uczeni wielce Polacy uwierzyli, że Rosja nie ma prawa bronić kraju przed bandytami McCaina i innymi islamistami, wahabitami, Ukraińcami w Czeczeni, bo do głowy im nie przyszło, że Czeczenia jest na terytorium rosyjskim. Tego samego prawa obrony własnego kraju przed najeźdźcą odmówili Polacy i ich przyjaciele z NATO, gdy chodziło o serbskie Kosowo, o Libię Kadafiego czy Irak Husajna. Napad na inne kraje stał się modus vivendi i modus operandi zachodniej kultury w sferze stosunków międzynarodowych.

Rosja była zawsze – według oświeconego Zachodu – ‚zapazdała’, stalinowska, niezdarna, głupia, a Rosjanie mieli mentalność rabów, niewolniczo podległych tyrańskiej władzy carów, stalinowców, NKWD, pijanych Jelcynów. Wszyscy wiedzą, że ruski car był gorszy od… Obamy, a szef CIA George Bush dużo lepszy od pracownika KGB Putina.

 

Znalezione obrazy dla zapytania winston churchill

 

Winston Churchill, kryminalista wszech-czasów, namawiał rząd USA, a konkretnie Harry Trumana, do użycia broni nuklearnej przeciwko Rosji (ujawnione w raportach FBI). I to tylko po to, żeby wygrać zimną wojnę. Wydawało się temu zboczeńcowi, że tylko bomba atomowa może powstrzymać marsz komunizmu na Zachód. Niewielu ludzi, nawet dziś, po tylu latach, wierzy, że Churchill był agresywnym debilem. W Polsce chcą mu nawet pomnik postawić (a powinni ze śniegu).

Winston Churchill (biggest criminal of all time) wanted to nuke Russia too – uncovered FBI files
//defence.pk/threads/winston-churchill-biggest-criminal-of-all-time-wanted-to-nuke-russia-too-uncovered-fbi-files.343546/

Zachód zawsze oskarżał Rosję o płodność, o bezpłodność, o terror i tyranię, a Rosjan miał za przygłupów i dobrowolne ofiary tyranii. Miczurin był idiotą, Łomonosow kretynem, o Popowie mało kto słyszał, a Mendelejew brzydko się nazywał i mało kto go z Rosją kojarzy. Mało kto na Zachodzie słyszał o tablicach Mendelejewa (osobiście próbowałam parę razy powoływać się na tablice – na próżno). Ciołkowski, Koroliew z niczym się nie kojarzą, za to Kałasznikow z karabinem. Gagarin spadł z nieba i do nieba wyleciał; i przypadkowo spadł z Księżyca. Zazdrośni i bezsilni Amerykanie do tej pory nie są pewni, czy byli na Księżycu, czy im się tylko zdawało.

Bo w USA realia ustanawia Hollywood. I tylko dzięki temu amerykańscy intelektualiści słyszeli o „Wojnie i Pokoju”, a niektórzy nawet o Dostojewskim. Wiedzę o sowieckiej Rosji znają tylko z zapisanych i opublikowanych wspomnień Sołżenicyna (obywatel Australii, Hicks, który przesiedział w Guantanamo za darmo i przez pomyłkę parę lat, miał zabronione publikowanie jakichkolwiek wspomnień z więzienia. W Guantanamo – w przeciwieństwie do sowieckich łagrów – nie ma warunków do pisania).

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojna w wietnamie

Żołnierze USA w Wietnamie

Soldateska USA używała komunizmu – rzekomo sowieckiego – jako pretekstu do podbijania Azji: Wietnamu, Korei, Laosu, Kambodży, Indonezji. Walka z komunizmem w Wietnamie polegała mniej więcej na tym, że na przykład McCain, czołowy oficer lotnictwa USA, do tej pory nie bardzo kojarzy, po czyjej stronie walczył i kto go naprawdę ulokował wygodnie w niewoli na okres wojny. Upadek bardzo kapitalistycznego Sajgonu oddał kraj w ręce komunistów dzięki radosnej działalności USA, a miliony sprzymierzeńców USA zesłał do łagrów, które nazywały się re-education camps. (obozami re-edukacyjnymi). Po raz pierwszy w historii Wietnamczycy uciekali w popłochu z własnego kraju.

Wprowadzanie demokracji do takich zniewolonych tyranią państw jak Jugosławia, Afganistan, Libia, Sudan, a obecnie Jemen – wprowadzanie demokracji oraz walka z nietolerancją religijną na Bliskim Wschodzie pozwoliły USA wymordować całe narody, a przede wszystkim kobiety i dzieci. Gdy już się uporali z Bliskim Wschodem, należało wrócić do Rosji. Chytrze. Nie wprost. Droga do Rosji prowadzi przez Ukrainę. A przez Ukrainę na Krym, żeby zamknąć w kotle demokracji cały Bliski Wschód – od wschodu .

I dobrze szło; podbój Krymu zapowiadał się szczęśliwie. Bo oto nawet intelektualiści co poniektórzy na Ukrainie uwierzyli mongolskiej propagandzie: „Wasz chan jest zły, skorumpowany, mieszka w pałacach, jest oligarchą, przebrzydłym bogaczem i ssie waszą krew; a my wam sprowadzimy świętego Mikołaja”. Na pohybel biełoruczkim! Hańba.

Tłumy radośnie podchwyciły wielkie hasło ‚Hańba’ i kamienie, dzidy i widły poszły w ruch. Okazało się, że baśnie z tysiąca i jednej nocy utknęły właśnie na Krymie i w Donbasie. I jeden ‚ruski kacyk z KGB’ pokrzyżował wielkie plany jeszcze większej demokracji. Niestety, wyrwanie Krymu Ameryce, która miała tam już przygotowane plany na przejęcie półwyspu na bazy wojskowe, bardzo rozjuszyło potęgę militarną i demokratyczną świata:

 

Co się dzieje na świecie - 25.10.2016.

 

Zaczęła się najpierw medialna wojna. Nie z Rosją. Z Putinem. Na Ukrainę nie przybył św. Mikołaj: Karty Unii Europejskiej w zębach nie przyniósł; właściwie jak nie ma Krymu, to zapał miłości Zachodu do Ukrainy znacznie ochłódł. Ale od tej pory wszystkie amerykańskie niepowodzenia są zwalane na Rosję.

To Rosja na zaproszenie tyrana Asada napadła na Syrię i pomaga syryjskiej armii bronić własnego o kraju. Koalicji zachodniej nagle uciekło drugie wielkie przedsięwzięcie gazowo – naftowo – strategiczne: Syria. Nie po to Amerykanie zniszczyli przez prawie 5 lat niemal całe państwo, by Rosjanie pokrzyżowali kolejne ważne plany obalenia Asada, popularnego prezydenta, którego akurat USA nie lubi.

Na Rosję posypały się gromy i nieprawdopodobne oskarżenia. Ostatnie jest wyjątkowo podłe: o 12-letniej dziewczynce, która świetnie pływała, a została zbombardowana w drodze na zakupy razem z bratem przez tzw. łagodnych terrorystów. Zachód obwinił Rosję o zamordowanie syryjskich dzieci, wbrew logice. Dziewczynka mieszkała w ormiańskiej (chrześcijańskiej) części miasta, ostrzeliwanej przez terrorystów. Prasa zachodnia podała, że Rosja wraz z armią syryjską zbombardowały wschodnią część Aleppo i zabiły pływaczkę i jej brata. Ale dziewczynka mieszkała w zachodniej części miasta, i tam zginęła.

Zrozpaczeni rodzice od razu oskarżyli terrorystów; podali to również świadkowie. Doszło do takiej awantury, że gazeta ‚The Independent’ musiała zmienić pierwszą wersję zdarzeń. Ale naturalnie podali, że rebelianci co prawda zbombardowali ulicę, na której była dziewczynka, ale że ta informacja ‚nie została potwierdzona’ (pierwszą wersję podali jako pewną).

Jedno z najstarszych istniejących miast na świecie – historyczne Aleppo – zostało całkowicie zniszczone przez zachodnią koalicję i najemników USA. Naturalnie Putin i Rosja są odpowiedzialni za tragedię Syrii, choć Amerykanie bombardują cały kraj od ponad pięciu lat. Rosja przyszła na pomoc w tamtym roku; zdążyła odbić i rozminować Palmirę i zniszczyć wiele kryjówek i baz Państwa Islamskiego, co jakoś bardzo jest nie na rękę Stanom Zjednoczonym.

 

Znalezione obrazy dla zapytania syria wojna

Ruiny miasta Homs w Syrii

Im bardziej amerykańskim najemnikom się nie wiedzie, tym większe padają oskarżenia na Rosję. I to pomimo tego, że oficjalne władze USA nie potwierdzają oskarżeń. Toner i Kirby, rzecznicy rządu USA w spotkaniach prasowych skręcają się i zwijają jak piskorze i kombinują, jakby tu wytłumaczyć, że Amerykanie ‚niechcący i przez pomyłkę’ zbombardowali syryjską armię w czasie rozejmu, że przez pomyłkę zbombardowali własnych najemników w Iraku, bo im się sprzymierzeńcy pomylili z wrogami (mistaken identity), że policję opłacaną przez USA w Afganistanie też zbombardowali Amerykanie przez pomyłkę, bo to był ‚friendly fire’ – przyjacielski ogień, który zamiast wroga to przyjaciół zniszczył.

Żeby zatuszować zamieszanie, prasa zachodnia wypisuje takie niestworzone historie na temat Rosji, że goebbelsowska propaganda może się pod ziemię schować. Bo „Rosjanie bombardują szpitale, mordują niewinne dzieci, strzelają do samolotów pasażerskich, napadli na zaprzyjaźnionych z USA łagodnych terrorystów i zagrażają pokojowi na Bliskim Wschodzie”. A w Syrii narobili bigosu i to pomimo tego, że równocześnie kontraktorzy zbrojeniowi ostrzegają, że pokojowa polityka Rosji doprowadzi amerykański przemysł zbrojeniowy do bankructwa.

U.S. DEFENSE CONTRACTORS TELL INVESTORS RUSSIAN THREAT IS GREAT FOR BUSINESS | WHAT REALLY HAPPENED
//www.whatreallyhappened.com/node/545642#axzz4HydySxyy

Od kilku dni trąbią ‚demokratyczne media’ o tym, jak to rosyjscy hackerzy dorwali się do amerykańskiego kodu i dostali się do bazy danych amerykańskich instytucji, jak i do Konwencji Partii Demokratycznej, i wykradli tajemnice państwowe USA, a ponadto mieszają w wyborach prezydenckich (20 minut debaty potencjalnych wiceprezydentów poświęcone było wyłącznie Rosji i Putinowi, tak jakby w Stanach nie było o czym debatować w kampanii wyborczej).

Ale zrobiło się zamieszanie, bo właśnie aresztowano obywatela USA niejakiego pana Hala Martina, którego oskarżono o kradzież kodu i włamanie się do państwowych tajemnic zarejestrowanych w ‚komputrach’. Hal Martin był zatrudniony przez tego samego kontraktora NSA co niejaki pan Snowden, też obywatel USA. Przy czym okazało się, że ileś tam tysięcy Amerykanów ma tzw. security clearance, czyli dostęp do tajemnic państwowych. Łącznie z Hillary Clinton, która niegdyś, przez roztargnienie, zostawiła cały plik sekretnych informacji państwowych w rosyjskim hotelu.

Clinton Left Classified Data in Russian Hotel During State Secretary Trip – FBI
https://sputniknews.com/us/20160924/1045654585/clinton-classified-documents-russia.html

Prawdziwą perełkę znalazłam kiedyś w NEON-ie u pana Wrzodaka, który podał najpiękniejszy opis Putina i polityki rosyjskiej widzianej oczyma zachodniej propagandy:

„… że Putin ma AIDS, raka mózgu, skóry, płuc, wątroby, jąder, włosów i czego jeszcze dusza zapragnie. A tak w ogóle to Putin już umarł kilka lat temu i teraz występuje tylko jego sobowtór. Rosją zza kurtyny steruje Hitler skrzyżowany ze Stalinem, Kim Jon Unem, Husajnem, Mao Zedongiem, Leninem i Tuskiem. W Rosji WSZYSCY Rosjanie już wyszli na ulicę, bo nie ma co jeść i pić. Spać też nie można, bo takie te sankcje straszne. Rosja rozpadła się rok temu, ale trzymają to w tajemnicy tylko dlatego, aby nie wywołać paniki. W międzyczasie Ukraina stała się drugim Dubajem, a przeciętny żebrak jeździ tam mercedesem klasy A. Tak więc kolejny wielki sukces USA. Oczywiście na Ukrainie ofiar nie było i wszelkie przemiany ustrojowe odbyły się pokojowo. Miliony rosyjskich żołnierzy, którzy zostali siłą zmuszeni, aby iść walczyć i zabijać na Ukrainie, zobaczywszy ten wszechobecny demokratyczny dobrobyt zdezerterowało i uciekło do Europy. Wszelkie informacje o jakichkolwiek ofiarach to tylko reżimowa rosyjska propaganda, a jedyną ofiarą był Janukowycz, który to zobaczywszy zbawienny wpływ USSmańskiej demokracji na swój kraj dostał zawału z tego zachwytu. Tak było, bo byłem widziałem, a w ogóle to jestem z Ukrainy i tak mówię”.

Zygmunt Wrzodak, 29.01.2016.

Istnieje jawny dowód, że Rosja jest agresorem: i zagraża bezpieczeństwu USA:

 

Co się dzieje na świecie - 25.10.2016.

 

I wielce zatroskany prezydent Ukrainy Poroszenko oskarża Rosję o to, że popierając ‚separatystów’ zanieczyszcza, a właściwie całkowicie rujnuje środowisko naturalne Ukrainy:
Poroshenko Says Russia Is Ruining the Environment By Supporting
Separatists in Ukraine | News | The Moscow Times
//www.themoscowtimes.com/news/article/poroshenko-says-russia-is-ruining-the-environment-by-supporting-separatists-in-ukraine/551330.html

Dlatego Stany Zjednoczone postanowiły ukarać Rosję i już od bardzo dawna planują oddzielić Syberię od Rosji i przyłączyć do USA.

Siberia to separate from Russia to become a part of USA – PravdaReport
//www.pravdareport.com/russia/politics/28-12-2011/120104-siberia_russia_usa-0/

Napisała: Tiamat, 06.10.2016.

 

KOMENTARZE

 • Świetna notka:)
  Jakby gdzieś tam było, że Giwi sprzedaje majątek i ze swoją dziewczyną ucieka z Noworosji, jest to nieprawda!
  A na razie Dobranoc:)

  https://pp.vk.me/c637918/v637918503/14661/L92nJNvSK8k.jpg
 • @
  Wczoraj przeczytałam.
  W razie wojny z ZSRR na Łotwę miało być zrzucone 18 bomb atomowych.
  https://rg.ru/2016/10/24/ssha-planirovali-nanesti-18-atomnyh-udarov-po-latvii.html
 • Rosyjskie okręty wojenne płyną w stronę Syrii.
  Pomogą w bitwie o Aleppo?

  20 Października 2016, http://www.defence24.pl/475387,rosyjski ... e-o-aleppo

  Jak poinformowały norweskie służby wywiadowcze, osiem rosyjskich okrętów wojennych płynie w kierunku Syrii. Norwegowie opublikowali również zdjęcia wykonane przez samolot zwiadowczy, które przedstawiają wszystkie jednostki na wodach międzynarodowych u wybrzeży Norwegii.

  Zdjęcia zostały zrobione u północnych wybrzeży Norwegii w poniedziałek i przedstawiają m.in. lotniskowiec "Admirał Kuzniecow" oraz krążownik "Piotr Wielki". Oprócz nich w grupie zadaniowej znajdują się dwa niszczyciele rakietowe ZOP: RFS Siewieromorsk i RFS Wiceadmirał Kułakow.

  Obrazek

  Rzecznik norweskiego wywiadu wojskowego zaznaczył, że siły zbrojne kraju często publikują tego rodzaju materiały, a szef wywiadu wojskowego generał Morten Haga Lunde, cytowany przez dziennik "VG", powiedział, że osiem okrętów "prawdopodobnie odegra rolę w decydującej bitwie o Aleppo ".

  Rosyjska agencja TASS podała w lipcu, powołując się na źródło, że "Admirał Kuzniecow" będzie uczestniczył w działaniach zbrojnych w Syrii od października br. do stycznia 2017 roku oraz że okręt będzie miał na pokładzie 15 myśliwców Su-33 i MiG-29K oraz ponad 10 śmigłowców, m.in. Ka-52K i Ka-27.

  Rosja, której lotnictwo wsparło reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w walce z rebeliantami, m.in. w Aleppo, poinformowała norweskie siły zbrojne, że okręty zmierzają na Morze Śródziemne - podały media w Norwegii.

  Reuters przypomina, że Rosja dysponuje bazą marynarki wojennej w Archangielsku, na wschód od najdalej na północ wysuniętej części Norwegii.

  Wiceadmirał Clive Johnstone poinformował, że rosyjskie okręty zmierzające do Syrii będą eskortowane przez Stały Zespół Okrętów NATO (Standing NATO Maritime Group One; SNMG-1). W tym celu niszczyciel Royal Navy HMS Duncan wypłynął z Portsmouth we wtorek by wspólnie z HMS Richmond eskortować rosyjską grupę zadaniową wzdłuż angielskiego wybrzeża. W eskorcie ma również uczestniczyć niszczyciel HMS Smok.==

  To są konkrety.
 • @fretka 09:28:59
  Teraz chyba podobnie..
 • @dron67 09:41:23
  Link poprawiony:
  http://www.defence24.pl/475387,rosyjskie-okrety-wojenne-plyna-w-strone-syrii-pomoga-w-bitwie-o-aleppo
 • Nowa odznaka brygady litewsko-polsko-ukraińskiej
  http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/e3968ded6478d5c8a0c3a126415a1915.jpeg


  Zespół składający się z członków LITPOLUKRBRIG aktywnie i twórczo pracował od kilku miesięcy nad symbolami jednostki. Sfinalizowaliśmy nasze pomysły i przygotowaliśmy projekt, który spełnia wymogi historycznej heraldyki militarnej trzech państw założycielskich. W dniu 20 października 2016 Komisja Historyczna ds. Symboliki Wojskowej i Tradycji Orężnych MON podjęła ostateczną decyzję dotyczącą posiadania przez LITPOLUKRBRIG unikalnych insygniów.

  kpt Małgorzata Burdelak, oficer Welfare&Morale LITPOLUKRBRIG

  za defence24.pl
  Burdelak - jakież "pienkne" hajdamackie name
 • @kfakfa 12:07:56
  Czy prezydent Andrzej Duda podpisując nowelizację ustawy o Agencji Mienia Wojskowego otworzył drogę nieodpłatnego przekazania uzbrojenia znajdującego się w gestii resortu obrony i MSWiA na Ukrainę?

  W dniu wczorajszym prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (AMW), wprowadzającą zmiany dotyczące zasad powoływania osób kierujących jej pracami oraz zasad działania niektórych jej komórek. Nowelizacja rozszerza między innymi zakres możliwości sprzedaży za granicę uzbrojenia, sprzętu wojskowego i produktów podwójnego zastosowania, będących w dyspozycji resortu obrony czy MSWiA.

  Ustawa ta rozszerza możliwość dokonywania przez AMW czynności związanych z przekazywaniem i zbywaniem sprzętu wojskowego lub produktów podwójnego zastosowania i uzbrojenia, o którym mowa w ustawie z dnia 29 listopada 2000 r. „O obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Przyjęta ustawa przewiduje, iż AMW na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej albo ministra MSWiA będzie mogła nieodpłatnie przekazać lub zbyć powyższy sprzęt wojskowy i uzbrojenie, w tym również sprzęt wojskowy i uzbrojenie pozostające we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo ministrowi MSWiA lub przez osoby nadzorowanie, o ile nie są one wykorzystywane do realizacji zadań tych jednostek. Dotychczasowa regulacja przewidywała jedynie wąską możliwość nieodpłatnego przekazywania lub zbywania produktów podwójnego zastosowania i uzbrojenia, o którym mowa w w/w ustawie z dnia 29 listopada 2000 r. w związku z realizacją umów międzynarodowych, na rzecz sił zbrojnych lub służb państw będących stronami tych umów.
 • @kfakfa 12:20:10
  " Przyjęta ustawa przewiduje, iż AMW na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej albo ministra MSWiA będzie mogła nieodpłatnie przekazać lub zbyć powyższy sprzęt wojskowy i uzbrojenie. " No i od pewnego czasu tak mamy. Pozdrawiam.https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/42/70/54f337a108d31_p.jpg?1433033612
 • Kapitalny artykul Pani Tiamat.
  5*
 • @staszek kieliszek 13:50:47
  Dziekuje, panie Staszku.
  Juz niedlugo koncze wojaze wiec sie chce przygotowac do notatek z podrozy.
  Zyjemy w takim dziwnym swiecie, ze nawet na marzenia nas nie bardzo stac.
  Ogladam zycie wyspiarzy i przyznam sie, ze bardzo zazdroszcze: i zachodow slonca, i tej "zaslony zapomnienia" zrzuconej na swiat. No i to beztroskie plywanie po lagunach, smazenie ryb na statku- czysciutkie morze - jak to jest mozliwe?
  Zbieramy na plazy takie ogromniaste muszle co waza po 2 kilo; zarcie lata po ulicy, kokosy leza na ziemi, jest pora zbierania ryzu. Jakos tak idzie tu wszystko w rytmie natury i przyjazni z przyroda.
  A przeciez te wyspy sa bardzo przeludnione. Nikomu to nie przeszkadza.

  Czemu ta Europa sie tak kotluje w wiecznych swarach i konfliktach?
  Czego Polacy szukaja na Ukrainie?
  Pani Szydlo broni Syrii???? Mapa jej sie popieprzyla? To ISIS ja wybralo w czasie ostatnich wyborow? Trzeba jej na urodziny kupic spadochron, sztucer, plecak i pepegi - niech zasuwa bronic Aleppo... przed Rosjanami.
  Polskim dzieciom daja 500 zl - a ukrainskim bandytom miliardy (pozyczonych) dolarow.

  Panie Staszku,
  Moze pan mi wytlumaczy obecna kampanie wyborcza w USA:
  Jesli oboje kandydaci od dwoch lat lataja po scenie i pozwalaja sie fotografowac, pacykowac do TV, wymyslac fryzury i tapetowac oblicza - to kiedy oni pracuja? I gdzie?
  Czy ta maskarada od dwoch lat, to podmianka Holywoodu - czy w ten sposob zarabiaja na zycie pajacowaniem?
  Putin, Lawrow, Pieskow, Zacharowa, itp. - w czasie wyborow w Rosji, ani przez chwile nie wlezli na catwalk, zeby ich rozne biznesmeny fotografowaly i podziwiali i urode i inteligencje.

  I czy to prawda, ze Trumpa podstawiono - tak jak kiedys McCaina- zeby dynastia Clintonow utrzymala sie przy wladzy?
  Bo Soros juz w 2010 roku opowiadal, ze Hillary wygra obecne wybory. Wiadomo, ze Soros ma widzenia i znany jest z proroctw - ale w takim razie, czy ta cala kampania wyborcza jest tylko po to, zeby rozmaite korporacje wypchaly kieszenie dolarami za przedstawienie kukielkowe?
  Musi to byc najdrozsze przedstawienie kukielkowe w historii wyborow "demokratycznych".
 • @kfakfa 12:07:56
  re: oznaka troj-brygady

  Przygladam sie tym wypocinom projektowym i tak sie dziwuje bardzo oryginalnemu pomyslowi: i w pisowni i w obrazku.
  Zastanawiam sie co tez artysta mial na mysli, i czy calosc artystyczna nie jest przypadkiem politycznie niepoprawna, bo tak:
  Slowo "Litpolukbrig" wskazuje na wyrazny rusycyzm, a dalsze skojarzenia nie wiem czemu przypominaja blitzkrieg; litpoluk - to troche obrazliwe, taki troche odwrocony politruk - no wiec tez rusycyzm.
  Do tego dochodza te skrzyzowane miecze , ktore nie wiedziec czemu maja sie kojarzyc z tajnym sprzysiezeniem; w aspekcie historycznym to
  troche za duzo tej historycznej heraldyki militarnej trzech panstw:
  heraldycznie i historycznie to Bohun mial szabe a nie miecz i do tego historycznie byl niepoprawny; podobnie jak Chmielnicki.
  W symbolice historycznej widze takie skrzyzowanie mieczy: Bohun, Skrzetuski i Chmielnicki.
  A miecze zawsze wygladaja lepiej ni szable. Mozna przeciez podrasowac heraldyke.
  Symboliczne niewatpliwie jest nazwisko pani kapitan Burdelak.

  Ten idiotyczny gniot najlepiej symbolizuje stan umyslowy Komisji Historycznej d/s Symboliki Wojskowej i Tradycji Oreznych MON.
  Zeby choc Komisja raczyla przeczytac Trylogie, to takiego kretynizmu by w zyciu nie przepuscila.
  Dlaczego?
  Bo sie gdzies historyczne barwy Witolda i Petlury zapodzialy.
  Historycznie zas, Ukraina poddala sie i rosyjskiemu carowi i tureckiemu sultanowi - na Polakow i Unie Hadziacka wypiela zadek.
  Teraz tez wypina zadek na Polakow: do lizania.
 • @Tiamat 16:49:19
  Witaj Tiamat:)
  Pewnie Ci będzie przykro opuścić raj, w jakim miałaś przyjemność przebywać. Raj, nie dzięki kokosom i żarciu biegającym po ulicy :) lecz taki w którym wszyscy ludzie powinni żyć na Ziemi.
  Przecież nawet w klimacie umiarkowanym czy zimnym może być raj.
  To zależy od samych ludzi.
 • @Tiamat 16:01:53
  W USA juz wszystko jest oszukane.Kilka tygodni temu zona odwiedzila swych braci mieszkajacych w Las Vegas.W kasynach nie ma ludzi, maszyny do gry stoja ale chetnych do grania nie ma.Po co grac jak zawsze sie przegrywa?
 • @kfakfa 12:07:56
  Ten cały LITPOLUKRBRIG , nie dość, że głupia nazwa, to i bez sensu.
  Polska i dwa kraje, w których polskość była i jest prześladowana.
  Na siłę to można było nawet wysłać ISIS Gee jako Polkę na Eurowizję.
 • @dron67 09:41:23
  Lotniskowiec Admirał Kuzniecow przepływając przez kanał La Manche strasznie dymił.
  Oczywiście kpin z owego dymienia z komina Kuzniecowa, było co niemiara.
  http://gordonua.com/img/article/1555/91_tn.jpg

  Rosjanie starali się to wyjaśniać, że okręt dymi przy przyspieszeniu, że wtedy mazut nie wypala się itd.itd.
  Tak czy inaczej trzeba przyznać, że ten dym to niezbyt ekologiczny komponent lotniskowca.
  Jednak wyjaśnienie okazało się proste:)

  Czarny dym z komina "Admirała Kuzniecowa" informuje o tym, że na Kremlu nie zdecydowano jeszcze, kto zostanie wybrany na nowego prezydenta USA! https://vk.com/images/emoji/D83DDE02.png

  https://pp.vk.me/c638330/v638330907/6756/PmtGnNbG6Sc.jpg
 • @lorenco 04:05:20
  "A na razie Dobranoc:)". -

  --- I dopiero po 20 godzinach odpowiadam Ci:

  "Dobranoc
  i miłego dnia :)
 • @Repsol 13:08:08
  Witam Cię i pozdrawiam :)
 • @Tiamat 16:01:53
  @Tiamat: "Czemu ta Europa sie tak kotluje w wiecznych swarach i konfliktach?" -

  --- Przeniosłem wpis na blog.pl. Tam teraz pozorna cisza - robią się porządki.
 • @staszek kieliszek 19:31:36
  "Las Vegas - W kasynach nie ma ludzi, maszyny do gry stoja ale chetnych do grania nie ma.Po co grac jak zawsze sie przegrywa?" -

  --- Krótka rzeczowa analiza sytuacji w USA :)
 • @zygmuntbialas 00:37:26
  Malo tego.Dzis na necie dowiaduje sie, ze rzad kaze zolnierzom pieniadze za zold oddawac 10 lat do tylu.W Kaliforni zbierali zolnierzy na wojny w Afganistanie i Iraku 10 lat temu .Rzad proponowal zolnierzom z National Guard, zolnierzom weekendowym od trzesien ziemi, powodzi, bonusy po $15k-$20 k by szli na wojenke.Jakies 10 tys ich sie zapisalo a teraz kaza im ten bonus oddawac.Z odsetkami.Niektorzy stracili konczyny, inni nie zyja.Jak od nich te pieniadze odbiora?
  Mam syna w Air Force i co roku puszczaja im plotke typu:"Bedziecie musieli placic sobie sami za ubezbieczenie zdrowotne dla dzieci i na zone."
  http://www.foxnews.com/world/2016/10/25/carter-promises-to-resolve-conflict-over-guard-bonuses.html
 • @staszek kieliszek 07:42:11
  To dobra wiadomość- mordercy skoczą sobie do gardeł.
 • @kfakfa 08:49:58
  Mam nadzieje, ze sobie skocza.A co my, ludzie nadziei mamy robic by temu warjactwo zapobiedz?Rozaniec?Koronka?Co?
 • @staszek kieliszek 07:42:11
  "... rzad [USA] kaze zolnierzom pieniadze za zold oddawac 10 lat do tylu". -

  --- Dziwne to ściąganie pieniędzy sprzed lat. U nas żołnierzy - zdaje się - nie ruszają, ale drobni wytwórcy bulą nieraz "zaległe" podatki lub składki ZUS wraz z odsetkami.
 • Rząd PiS uratował fabrykę Black Hawk w USA?
  Macierewicz oraz Szydło nie omieszkali pochwalić się wielkim sukcesem jakim będzie zakup śmigłowców Black Hawk. Co najistotniejsze miał być to sukces polskiej gospodarki, bo przecież śmigłowce podobno miały powstać w amerykańskim zakładzie w Mielcu. Nowe światło na tą sprawę rzucił jednak amerykański senator Chris Murphy. Po tym jak skutecznie, sam lobbował na rzecz zakupu amerykańskich śmigłowców przez stronę polską, stwierdził również, że dzień w którym Macierewicz ogłosił swoją decyzję jest "świetnym dniem dla miejsc pracy w Connecticut"!

  Okazuje się, że fabryka Sikorsky w Stradford, gdzie montowane są śmigłowce miała zostać zamknięta, ale dzięki decyzji "polskiego" (tylko z nazwy) rządu widmo upadku firmy oddaliło się. Hmmmm... a czy przypadkiem nie miały być one produkowane w Mielcu?

  Co istotne "interes" ten Chris Murphy dorywał m.in. z poprzednim ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem, wiceministrem Tomaszem Szatkowskim, a także szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Całość "przyklepał" Antoni Macierewicz. Jak widać zarówno PiS, jak i PO interes mają jednak wspólny i z pewnością nie jest nim dobro Polski i Polaków...

  http://3.s.dziennik.pl/pliki/9518000/9518831-premier-beata-szydlo-i-szef-mon-315-180.jpg
 • @dron67 13:16:56
  " Jak widać zarówno PiS, jak i PO interes mają jednak wspólny...". -

  --- Owszem, mają wspólny interes i nie jest to w naszym interesie.
 • Wnuk Józefa Stalina domaga się rehabilitacji swojego dziadka.
  Moskiewski Sąd Miejski odrzucił zażalenie wnuka Józefa Stalina, Jewgienija Dżugaszwili, złożone w reakcji na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania karnego wobec autorów podręcznika do historii dla uczniów dziesiątej klasy - podaje Lenta.ru.

  Dżugaszwili prosił o wszczęcie postępowania z artykułu 354.1 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej („Rehabilitacja nazizmu"). Zarzuty dotyczą wydanego w 2016 roku przez moskiewskie wydawnictwo „Drofa" podręcznika „Historia Rosji XX i XXI wieku. Klasa 10". Czytamy w nim, że polscy oficerowie w Katyniu zostali rozstrzelani na rozkaz Politbiura KC WKP (b).

  Adwokat Siergiej Strygin, reprezentujący interesy Dżugaszwilego, oświadczył, że „autorzy podręcznika negują winę żołnierzy nazistowskich Niemiec za masowe zabójstwo wziętych do niewoli 11 tys. polskich oficerów w Lesie Katyńskim niedaleko Smoleńska" i „rozpowszechniają jawnie fałszywe informacje". Adwokat dodał, że zdanie autorów podręcznika „jest oparte na sfałszowanych dokumentach".

  W lutym 2012 roku Twerski Sąd Rejonowy w Moskwie oddalił pozew Dżugaszwilego przeciwko Dumie Państwowej, w którym wnuk Stalina żąda ochrony honoru i sprostowania informacji o udziale jego dziadka w zabójstwie polskich oficerów w Katyniu.

  W listopadzie 2010 roku Duma Państwowa przyjęła uchwałę, w której czytamy, że zbrodnia katyńska jest zbrodnią reżimu stalinowskiego i została dokonana na bezpośredni rozkaz Stalina oraz innych radzieckich przywódców tego okresu. W 1943 roku w Katyniu w obwodzie smoleńskim niemieckie wojska znalazły masowy grób. Niemieccy i międzynarodowi eksperci ustalili, że do zabójstwa doszło wiosną 1940 roku. Związek Radziecki negował swoje powiązania z zabójstwem. W 1990 roku kierownictwo ZSRR oficjalnie uznało swoją odpowiedzialność za zbrodnię katyńską.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610254128270-Dzugaszwili-wnuk-Stalina-pozew/
  ----------------------------------------------------------------
  Przytoczyłem ten artykuł dla trolli, którzy rozbijają dyskusje twierdzeniem, że Rosja nie uznaje zbrodni katyńskiej jako sprawki ZSRR:
  Powtórzę zatem:
  W listopadzie 2010 roku Duma Państwowa przyjęła uchwałę, w której czytamy, że zbrodnia katyńska jest zbrodnią reżimu stalinowskiego i została dokonana na bezpośredni rozkaz Stalina oraz innych radzieckich przywódców tego okresu.
 • Dalszy "cyrk" z lotniskowcem Admirał Kuzniecow i flotą mu towarzyszącą.
  Zatem w skrócie:
  Flota Rosji płynie do Syrii.
  Dyplomacja Rosji zwróciła się z prośbą do władz Hiszpanii o możliwość zatankowania, uzupełnienia wody i żywności w hiszpańskiej enklawie Afryki, Ceuta.
  Nie byłoby problemu, gdyby nie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który zostawił niby Hiszpanii wybór, stwierdzając, że flota rosyjska płynie do Syrii aby bombardować niewinnych cywilów.
  Zatem hiszpański minister obrony Pedro Morenes powiedział, że "rząd za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócił się z prośbą do Rosji o wyjaśnienia, w jakim celu i w jakim kierunku poruszają się statki, odpowiednia decyzja zostanie podjęta po wyjaśnieniach strony rosyjskiej."
  A Rosja po prostu wycofała wniosek o możliwość zawitania w porcie Ceuta.
  ------------------------------------------------------------
  No i fajnie. Na pewno z tego powodu bardzo są "zadowoleni" przedsiębiorcy, firmy, mieszkańcy Ceuta, którzy "na pewno wolą" najeść się rusofobią władz NATO i ich poddupników, niż zarobić okrągłe pieniążki na sprzedaży swoich wyrobów.
  Wcześniej okręty czy statki rosyjskie cumowały po drodze w tym porcie, zaopatrując się w potrzebne materiały, paliwo i żywność.
  Jak teraz będzie?
  Rosjanie cenią sobie honor.
  Na podstawie:
  http://www.dp.ru/a/2016/10/26/Rossija_otkazalas_ot_doza
 • @lorenco 19:51:51
  "Dalszy "cyrk" z lotniskowcem Admirał Kuzniecow i flotą mu towarzyszącą". -

  --- Ośmiesza się dalej Europa. Nadal kłamią władze ONZ i odwracają kota ogonem. A tymczasem giną ludzie w Syrii i innych krajach na Bliskim Wschodzie i bynajmniej nie od rosyjskich pocisków.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  "Bierzemy udział w pogrzebie zachodniego mainstreamu. Rusofobiczne ataki przybrały teraz aż tak urojoną formę, że wywołują odwrotny efekt. Zamiast nienawiści wywołują one ciekawość. Zamiast pogardy - podziw".

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201610264136109-pogrzeb-zachodniego-mainstreamu/
 • @zygmuntbialas 00:35:30
  Coś w tym jest.
  Jeszcze powiedzmy sobie, rok temu na Onet była nagonka na Rosję i Putina, komentarze pod nagonkami były tak pół na pół a jeszcze pewnie pół z tej połowy były niedopuszczane
  Teraz nadal nic się nie zmieniło w sprawie nagonki, natomiast komentarze sprzyjające Rosji to w granicach 80 %, no i moderatorzy Onetu przepuszczają je.
  Ludzie walą prosto z mostu na "dziennikarza" Onetu Henzela, cóż, pewnie gościu chce się dorobić a nie zostać zwolnionym z pracy, bo nie wierzę, żeby ktoś w Polsce mógł być tak głupi. Przecież nie jest politykiem?
 • @zygmuntbialas 00:20:44
  No to część dalsza: flota rosyjska nie błagała Hiszpanów o zawinięcie do jej portu w Ceucie, popłynęła dalej.
  Na mapie poniżej jest widoczny zaopatrzeniowiec Osipow, towarzyszący Kuzniecowowi.
  https://pp.vk.me/c604520/v604520328/36e5d/I9EUW81YPNU.jpg

  Jest już daleko poza Gibraltarem w stronę Syrii. Widać na mapie tylko Osipowa, reszta floty nie jest namierzona przez cywilne satelity, zapewne Admirał Kuzniecow dymił Anglikom bo tak chciał.
 • @lorenco 00:50:30
  "Coś w tym jest". -

  --- No tak - jest. Jest kontrreakcja. Ona jest dość jednoznaczna, bo i propaganda antyrosyjska była (i jest) bezczelna i prostacka.
 • @zygmuntbialas 01:32:21
  Po zamachu na Motorolę, władze DRL wystosowały apel do ludności Republiki, aby w razie zauważenia podejrzanych osób, przedmiotów itp., natychmiast zgłaszały do Komendantury Wojskowej lun Ministerstwa Bezpieczeństwa Republiki.
  Tu muszę skrytykować władze republiki. W ŁRL były zamachy na Mozgowoja i dwóch innych bohaterów Ługańskiej Republiki Ludowej.
  Czy nie trzeba było wyciągnąć wniosków i wcześniej apelować do mieszkańców?
  Motorola mieszkał w Doniecku w bloku mieszkalnym wraz z żoną i dziećmi.
  Czy, wiedząc, że na Motorolę banderowcy nałożyli karę śmierci i nagrodę finansową za jego zabicie, nie trzeba było, aby mieszkali np.w bazie wojskowej? Co z tego, że wieżowiec był chroniony i co z tego, że Motorola chciał żyć po powrocie do domu jak zwykły człowiek?
  Nie chciał gwiazdorzyć i chwała mu!
  Jednak nie można popadać ze skrajności w skrajność.
  Mam nadzieję, że szef DRL Aleksander Zacharczenko mieszka z rodziną w bezpiecznym miejscu.

  https://pp.vk.me/c836537/v836537260/a4bc/L9ljJbXmUak.jpg
 • Nie ma ważniejszej rzeczy, jak pokój!
  Oby zawsze był!

  https://pp.vk.me/c836235/v836235064/8877/gDfTEMzYcgo.jpg
 • @lorenco 02:18:42
  "Czy nie trzeba było wyciągnąć wniosków i wcześniej apelować do mieszkańców?" -

  --- No tak. Trudno jednak przewidzieć działania wroga, który nie przebiera w środkach. Ukraińcy zamordowali zresztą też ludzi z opozycji na Ukrainie.
  Czy A. Zacharczeko jest bezpieczny? - Myślę, że zrobiono wiele w tej sprawie. A jednak trudno wszystkiemu zapobiec. Niedawno był (nieudany) zamach na Płotnickiego. Co też Ukraińcy, wspierani przez Zachód, jeszcze nie wymyślą...
 • @lorenco 02:56:23
  "Nie ma ważniejszej rzeczy, jak pokój!
  Oby zawsze był!" -

  --- Widzimy, że trudno go osiągnąć. Walki i wojny trwają ciągle wokół nas - na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie. A jednak dążymy, trzeba dążyć do pokoju. Bez tego dążenia byłoby jeszcze gorzej.
 • Dzisiejszy szczyt ws. CETA odwołany
  Foto: Uroczyste podpisanie umowy CETA zostało odwołane
  Szczyt UE-Kanada ws. podpisania umowy o wolnym handlu CETA nie odbędzie się w czwartek, jak planowano – podał rzecznik szefa Rady Europejskiej Preben Aamann.

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiuobaX5vrPAhXGiywKHRCHB5MQqQIIHTAA&url=http%3A%2F%2Ftvn24bis.pl%2Fze-swiata%2C75%2Fumowa-ceta-szczyt-odwolany%2C687253.html&usg=AFQjCNF64s1iDRThDu6gyFie0hJoFs20jA&sig2=vOYjBu77g-8xp21VwoUwOA
 • I zaraz ZNALEŹLI ROZWIĄZANIE
  Premier Belgii ogłasza: Jest porozumienie ws. CETA

  - Jest porozumienie w sprawie umowy o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską (CETA) - ogłosił premier Belgii. To oznacza, że udało się przełamać sprzeciw małe Walonii, która blokowała podpisanie umowy.
  Jak dotąd belgijski region Walonia twardo podtrzymywał swój sprzeciw wobec umowy handlowej CETA między UE a Kanadą. A takiej zgody regionów i wspólnot językowych kraju, by podpisać umowę między Unią a Kanadą potrzebował rząd federalny Belgii.

  Wynegocjowane w 2014 r. Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie UE - Kanada (CETA) proponuje zniesienie niemal wszystkich ceł i barier pozataryfowych oraz liberalizację handlu usługami między Unią Europejską a Kanadą. Tymczasowe stosowanie umowy, na które miały zgodzić się państwa UE, ma dotyczyć relacji handlowych.

  Umowa budzi spore kontrowersje i protesty niektórych środowisk, obawiających się osłabienia praw pracowniczych, standardów ochrony środowiska i bezpieczeństwa żywności czy też wzmocnienia wpływów wielkich korporacji.

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi7qYPe5vrPAhXIjCwKHfNCBncQFggjMAE&url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114881%2C20898855%2Cpremier-belgii-oglasza-jest-porozumienie-ws-ceta.html&usg=AFQjCNHHPmIi53plT7tBZyibOgMD-mkMdQ&sig2=ww-3ut-PGJfA-x8EMfyLUw
 • @zygmuntbialas 11:03:17
  Czy to mozliwe, ze wyspiarze moze maja wiecej szczescia do pokoju? Bo nie maja granic z innymi panstwami?
  Goraco i wilgotnie. Tropik. Ja sie nie nadaje do tropiku.

  Na lotnisku jakis facet ze sluzby lotniska zauwazyl moje kolana, ze mam blizny po operacji. ( a na lotnisku ... mrowie ludzi!)
  Przybieglo dwoch tubylcow z wozkiem inwalidzkim i juz sie ode mnie nie odczepili. (Mnie jest akurat wozek niepotrzebny - na Palawan wspinalam sie po schodach (74 schody w dol a potem w gore - do chalupy na plazy, gdzie spalismy.).
  Po przybyciu do Manilii czekali juz na mnie z wozkiem przy wyjsciu z samolotu, choc ich nikt nie prosil.
  Nie jestem tutaj pierwszy raz ale ciagle mnie zaskakuja. W hotelach, na ulicy, w sklepach...mozna poprosic o cokolwiek niezgodnego z "rytualem" - nie ma sprawy.
  Moja "duena' tubylka, ktora mi przydzielily kolezanki z Australii, ze ma sie mna opiekowac, dzis dostala jakiegos ogromnego jesiotra , ktorego jej brat przywiozl z Alaski, bo wlasnie stamtad przylecial.
  Zawlokla te wielka rybe do szefa kuchni - w naszym bardzo wygodnym hotelu - ktory nam zrobil pyszny obiad.
  Nikt tu sie z nikim nie kloci, nie sprzecza, nie krzyczy, nie wyzywa. Wszystko mozna wynegocjowac i wcale nie potrzeba sie wyklocac.

  A ta nasza towarzyszka podrozy na kazdej niemal wyspie spotyka 'ziomka" z wyspy. Gadaja, radosnie, ze sie spotkali, jakby to bylo na koncu swiata po stu latach.
  Dzis spotkalismy pare Kanadyjczykow z Manitoby. Przyjechali tu "przezimowac" na 6 miesiecy. I tez mi pani opowiadala: Kandayjczycy sa bardzo przyjazni ale tu przyjezdzamy regularnie odpoczac od amerykanskiego chamstwa.
  Ja bym ich wyslala jeszcze do Polski.

  Moj Boze!
  Po tych wakacjach balabym sie odwiedzic Polske.

  Serdecznie pozdrawiam z najbardziej chyba lagodnego i przychylnego zakatka bardzo "kontrowersyjnego " miejsca strategicznego chyba w tej chwili.
  Rozumiem, dlaczego Amerykanom podobaja sie laguny i wyspy i co Hiszpanie stracili: najpiekniejsze plaze swiata (wedlug oficjalnych bedekerow) i Morze Poludniowo-Chinskie.
  I cudowne zachody slonca.

  Serdecznie pozdrawaiam
  T
 • @dron67 12:53:23
  "... udało się przełamać sprzeciw małe Walonii, która blokowała podpisanie umowy". -

  --- Piszą w DWN o tym:
  "Wallonen erhalten Ausstiegs-Recht aus CETA
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 27.10.16 19:46 Uhr

  Die Wallonen haben für die Regionen Belgiens eine Ausstiegsklausel erreicht. Auch die Schiedsgerichte wurden für die Regionen neu definiert".

  Tłum.: "Walonowie otrzymają prawo wystąpienia z CETA
  Walonowie osiągnęli klauzulę wystąpienia dla regionów Belgii. Także sądy rozjemcze zostały dla regionów na nowo zdefiniowane".
 • @Tiamat 14:30:33
  "Nikt tu [na Filipinach] sie z nikim nie kloci, nie sprzecza, nie krzyczy, nie wyzywa. Wszystko mozna wynegocjowac i wcale nie potrzeba sie wyklocac". -

  --- Trochę mi trudno to sobie wyobrazić stąd - z Europy. Tu ciągle swary, kłótnie i przepychanie swoich racji, szczególnie w mediach, w tym w internecie. W życiu trochę spokojniej. W Opolu przybyło parę niemieckich firm, które ściągnęły z rynku nadwyżkę anglistów i germanistów, więc przyszło jakieś odetchnienie na rynku pracy.
  Wciągnęły mnie obowiązki zawodowe, więc i mniej ostatnio piszę i komentuję, ale przyjdą jeszcze dni, gdy będę miał więcej czasu.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
 • Walonowie osiągnęli klauzulę wystąpienia dla regionów Belgii.
  A reszta niech się miota!
  Rynek kilkumilionowy do 300 mln. można sobie odpuścić!
 • @Tiamat 14:30:33 (II)
  Witam Panią ponownie (po raz pierwszy dziś w e-mailu, będącym odpowiedzią na Pani wiadomość). E-mail ten, bodajże z 16 czy 17 października otrzymałem dopiero dwie godziny temu. Przekazałem treść blogerowi Metro.
  Jeszcze są 4 Pani infos, które pojawiły się przed północą. Przeczytam je, gdy opublikuję notkę o Nowej Hucie, opartej na Pani recenzji :)
 • @dron67 10:21:58
  "A reszta niech się miota!" -

  -- I widzimy też, że opłaca się być niepokornym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej