Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Co się dzieje w Polsce - 29.10.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tiamat: "Wierzyć mi się nie chce, że robotnicy - działacze Solidarności tak podle postąpili z hutą - żywicielką. Dobrze im tak! Niech teraz siedzą na umowach śmieciowych! Narobili sobie w gacie".

Wczoraj tak się zdenerwowałam, że nie mogłam spać w nocy - pisze pani Tiamat. - Naoglądałam się głupot z Polski. Jakieś mikrocefale z IPN zrobiły film dokumentalny o Nowej Hucie, zatytułowany "Nowa Huta Walczy", część I:

https://www.youtube.com/watch?v=X1cFw5o7iRg

Takiego oszustwa i łobuzerii nie pokazały najgorsze hollywoodzkie kicze o drugiej wojnie światowej. Potomkowie budowniczych Nowej Huty i kombinatu metalurgicznego powinni pozwać tę łobuzerię do sądu i oskarżyć o zniesławienie. I polakożerstwo. I mowę nienawiści. O szkalowanie Polaków, którzy Polakom budowali mieszkania po wojnie i zapewniali warunki pracy.

Jak można Polaków, którzy wręcz gołymi często rękami odgruzowywali i odbudowywali kraj i budowali polski przemysł po tragedii wojennej, wyzywać od komunistów?! Czy te małpoludy z IPN, z doktoratami z historii, zdają sobie sprawę z tych idiotycznych komentarzy nad archiwalnymi zdjęciami? - Przecież gołym okiem widać, że żaden z tych nieuków nie był na miejscu, gdy się Nowa Huta budowała. Jakiś lektor wyczytuje goebbelsowskie kłamstwa. Jak im nie wstyd!

Po pierwsze, pomysł zbudowania miasta i kombinatu metalurgicznego był najlepszym rozwiązaniem dla powojennej Polski, polskiej wsi i Krakowa. Lektor wyczytuje, że jakiś komunista zadzwonił z Warszawy i kazał budować hutę i miasto proletariackie, żeby rozbić krakowską arystokrację. Pan Binek, architekt Krakowa, który występuje w tym filmie, opowiada, że lokalizacja była bardzo dobra, bo przecież Kraków był jednym z miast niezniszczonych wojną, więc zaplecze miejskie było bardzo potrzebne. Gdzie mieli budować hutę? - W Gdańsku, Warszawie, czy zburzonym Wrocławiu? - O tym skromny pan Binek nie wspomniał (a pewnie i tak by mu wycięła ubecka cenzura).

 

Znalezione obrazy dla zapytania budowa nowej huty zdjęcia

Rok 1954 - budowa Nowej Huty

Kraków bardzo skorzystał na budowie Nowej Huty. Huta Lenina była kuźnią kadry technicznej na całą Polskę. Trzeba było sprowadzić profesorów i akademików na krakowskie uczelnie. Bez Nowej Huty byłby Kraków tylko 'zapazdałym' miastem. Bardzo wielu mieszkańców Krakowa dostało mieszkanie w Nowej Hucie. Pamiętam mieszkanie przy ul. Długiej. Dwa pokoje, bez kuchni, kuchnia w niszy, dwa palniki. Bez łazienki. Kibel był jeden na dwa piętra, i w nocy strach było chodzić po ciemnych schodach bez światła, a przybytek śmierdział z daleka. Naturalnie na Alejach Trzech Wieszczów domy budowane w okresie międzywojennym były bardzo luksusowe. Ale stare śródmieście: ul. Długa, Kleparz, Podgórze miały kamienice ponad stuletnie już wtedy.

Dzięki Nowej Hucie odnowiono Stary Rynek i zmodernizowano wiele starych kamienic. Wybudowano Collegium Paderevianum i "Wysrol" (WSR - Wyższą Szkołę Rolniczą) przy Alejach. Odnowiono całą ulicę Kanoniczą i Podwale. Ale to już później. I tylko dzięki Hucie Kraków nie padł.

Huta potrzebowała nauczycieli, lekarzy, prawników, inżynierów, techników, chemików; a polska wieś otrzymała wykwalifikowanych agronomów z WSR. Tymczasem zatłoczoną Hutę trzeba było rozładować i pobudować szkoły. I tu jest moja wielka pretensja do księdza Palmowskiego, który na filmie opowiada smalone duby.

Walka pod krzyżem - Ja tę walkę pamiętam. I nigdy nie zapomnę. Przypominała majdan kijowski bez petard i snajperów. Wtedy w Polsce nie było opon w nadmiarze i dlatego ich nie palono. Zacietrzewienie było okrutne. Pobożne dewotki rzucały kamieniami w milicję; powybijane witryny sklepów; milicja odwoziła dzieci ze szkoły do domów. Trzeba było przerwać naukę. Nie chodziliśmy do szkoły przez kilka dni. Mamusie z dziećmi w wózkach z cegłami w ręce i obrazkami Matki Boskiej w drugiej, śpiewały nabożne pieśni (sic!). Gdzie był wtedy ksiądz z tego filmu?

Podstawowym obowiązkiem Kościoła katolickiego od czasów średniowiecznych było bezpłatne nauczanie (i bezpłatne lecznictwo). Kościoły były trzy w Nowej Hucie. Plus klasztor. I kiedy władze doszły do wniosku, że kościół może stanąć dosłownie o kilometr dalej niż zaplanowano - w Nowej Hucie, zdewociałe debile dostały amoku. To nie było naturalne i to nie było spontaniczne. Baby, które przecież miały dzieci ochrzczone w Nowej Hucie, brały ślub w Nowej Hucie, posyłały dzieci na religię w Nowej Hucie - nagle przy pomocy sprzedajnych księży porobiły z siebie ofiary komunizmu. Ładni wierzący! W co? W ubecję? W ubecką propagandę?

W Nowej Hucie wybudowano za czasów 'komunistów' 3 (a podobno 4) kościoły. Ja wiem o trzech. I wszystkie są do kitu, bo zabrali liturgię. Więc co z tego, że było wtedy 5 kościołów i klasztor? - Przyszedł Sobór i 'pozamiatał'. II Sobór był nielegalnie zwołany i nigdy nie powinien się odbyć. Postanowienia tego Soboru właściwie wykończyły Kościół katolicki. Zamachu na Kościół nie przygotowali komuniści. Przygotowała wierchuszka światowa, która niszczy chrześcijaństwo. II Sobór Watykański poderżnął katolikom gardło i zniszczył cały dorobek kultury chrześcijańskiej. Ten cały kościół Przy Arce czy Arka Pana - to jest jedno wielkie udawanie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Opactwo Cystersów w Mogile

Opactwo Cystersów w Mogile

Kiedy odwiedził nas wujek z Londynu, chcieliśmy mu pokazać ten kościół, bo się o niego dopytywał: sławny kościół Arka Pana, choć głupia architektura. I jeszcze głupsza nazwa. No to poszliśmy pokazać wujowi kościół. Jakaś bardzo zawzięta i agresywna zakonnica kazała nam płacić wstęp za obejrzenie kościoła. Więcej tam nie poszłam... i nie pójdę. Wzięliśmy wuja do klasztoru oo. Cystersów; tam, gdzie braliśmy ślub w czasach 'komuny' i gdzie chrzciliśmy dzieci - w czasach komuny. I gdzie chodziłam na lekcje religii - w czasach komuny.

W Hucie Lenina, przed przehandlowaniem go Hindusom, w kombinacie zatrudnionych było prawie 40 tysięcy ludzi. Polsce bardzo potrzebna była stal na odbudowę Polski: mostów, domów, mieszkań, lotnisk, stoczni, zakładów pracy itp. Jakimś zupełnie kretyńskim argumentem był zarzut, że chłopom z podkrakowskich wsi odbierano ziemie, płacono liche pieniądze i przekupywano tym, że tzw. chłoporobotnicy dostawali nowe mieszkania. Tylko głupek albo oszust może opowiadać takie bzdury, że chłopi podkrakowscy ucierpieli i że ich 'komuna' okradła i prześladowała.

Galicyjska wieś podkrakowska nie miała takich gospodarstw jak na Pomorzu czy na Ziemiach Zachodnich. Nie było światła, kanalizacji i gliniane chałupy waliły się pod strzechą. Gospodarstwa były bardzo małe i bardzo nędzne. Pamiętam, jeszcze w latach 50-tych na wsiach nie było dróg. Błoto po kolana i mordowane batem konie wyciągały wóz z sianem z błota. Robotnicy, którzy budowali Nową Hutę, dostawali mieszkania i po raz pierwszy widzieli wannę i ubikację ze spłuczką. Bieżąca woda i centralne ogrzewanie były szczytem cywilizacji. Ciepło w kaloryferach w całym mieście dostarczała skroplona para z kombinatu.

Druga wojna światowa cofnęła rozwój Polski, a zwłaszcza galicyjskiej wsi, o kilkadziesiąt lat. Chłopi bardzo małorolni i bardzo wojną schorowani i w starszym wieku chętnie oddawali ziemię za cywilizowane mieszkanie i pieniądze na zagospodarowanie. Naturalnie, że były wyjątki, i naturalnie, że byli oporni. Ale jeszcze za moich czasów chłopskie chałupy pod Nową Hutą były nie tylko, że nietknięte, ale odbudowane i odpucowane, bo było za co je wyremontować. I miały już światło elektryczne i kanalizację.

Lektor na tym filmie opowiada o tym, że budowa Nowej Huty doprowadziła masy chlopo-robotnicze do pijaństwa i prostytucji. Alleluja! - W po-solidarnościowej Polsce wreszcie się wszystko zmieniło: nie ma pijaństwa i nie ma prostytucji?! (mimo, że niczego się nie buduje). Jak świat światem, każda wielka budowa przyciąga ludzi z różnych stron i różnych 'zainteresowań'. Huty nie budowali Chińczycy XXI wieku. Budowali gołymi rękami Polacy w powojennej Polsce. I było bardzo dużo różnych problemów, przede wszystkim z infrastrukturą i brakiem nowoczesnych urządzeń budowlanych. Było trudno. Ale nie wyobrażam sobie, że można w obecnej Polsce postawić 200-tysięczne miasto.

 

Znalezione obrazy dla zapytania huta lenina

Huta im. Lenina w Nowej Hucie

Pokazane są zdjęcia murarzy, którzy gołymi rękami układają cegły i wyrabiają normy. A to wszystko przez tych przebrzydłych komunistów, którzy z polskiego robotnika zrobili komunistę, który miał wygodne, ciasne, ale własne mieszkanie (teraz śpi na ulicy albo za granicami kraju). Burżuje komuniści! Świnie. I wszystko to robili przy pomocy 'towarzyszy radzieckich'.Zupełna perwersja i faszyzm!

I kiedy się okazało, że wygodne mieszkania, opieka społeczna, opieka lekarska i stabilizacja rodzinna doprowadziły do niebywałego przyrostu naturalnego - Nowa Huta kwitła i musiała zadbać o budowę żłobków, przedszkoli, szkół,... jak również szkół zawodowych dla pracowników kombinatu. I tak też powstał szpital im. Żeromskiego. Ogromnie dużo dzieci urodziło się w nowohuckim szpitalu.

Był okres, że w Nowej Hucie dzieci w szkole podstawowej chodziły na trzy zmiany, bo nie było wystarczająco budynków szkolnych. W każdej klasie było ponad 40-u uczniów. Przychodzi rozkaz z Warszawy: budować szkoły! - Powołano zespół budowniczych i architektów, i przesłano fundusze. Złożyło się tak, że nadchodziła rocznica 1000-lecia państwa polskiego. Co mogło być lepszym i piękniejszym pomnikiem niż 1000 szkół na 1000-lecie?

I tu wkraczają księża - przebierańcy, farbowane lisy, które rozwalają Kościół katolicki. Zaczyna się nieprawdopodobna nagonka na budownictwo oświatowe. Nowa Huta nie potrzebuje szkół - potrzebuje kościołów. Bo - jak pierniczy lektor - mieszkańcy Nowej Huty o niczym innym nie marzyli, jak tylko o tym, by się pomodlić, a kościoła w komunistycznym mieście nie było.

Chryste Panie!
Mieliśmy religię w szkołach, a gdy przyszedł czas, że nie było religii w szkołach, chodziliśmy na religię do klasztoru oo. Cystersów w Nowej Hucie-Mogile. Klasztor był z XI wieku. Komuniści go nie zburzyli. Wybudowali przyzwoitą drogę do klasztoru. Dzieci chodziły tam na religię, odbywały się normalne msze, śluby, chrzciny. Chodziliśmy do klasztoru na pasterkę. Oprócz tego był kościół i w Czyżynach, i w Bieńczycach. No i klasztor.

Mój dziadek był rodem z samiutkiego Krakowa, ale babcia urodziła się w podkrakowskiej wsi, gdzie jeździłam na wakacje. Młodzi chłoporobotnicy zatrudnieni przy budowie Nowej Huty i kombinatu mieszkali w hotelach robotniczych (najpierw pod namiotami), ale na niedzielę i święta wracali do domu i do kościoła chodzili na wsi. Kiedy wybudowali linie tramwajową z Krakowa do Nowej Huty, cala elita katolicka jeździła do kościołów w Krakowie - pół godziny jazdy tramwajem. To bajdurzenie o religii i komunistach jest tak podłe i świńskie, że dech zapiera.

Duża część filmu poświęcona jest rozruchom w czasie i po stanie wojennym. Wierzyć mi się nie chce, że robotnicy - działacze Solidarności tak podle postąpili z hutą - żywicielką. Dobrze im tak! Niech teraz siedzą na umowach śmieciowych! Narobili sobie w gacie, a KOR - Komitet Obrony Robotników załatwił im bezrobocie i umowy śmieciowe.

Dlaczego robotnicy wyrywali kamienie z chodników i obrzucali nimi milicję? - Niechby spróbowali tego samego w USA!). Z filmu wyraźnie wynika i to już na początku, że chodziło o to, by zrobić na złość Jaruzelskiemu(?). Nagle jakaś swołocz, posprowadzana nie wiadomo skąd, sabotowała hutę, która Polacy własnymi rękami budowali. Gdzie ci ludzie tak biegają i po co?

Huta Lenina była nie tylko 'żywicielką' i dawała mieszkania. Wielu chłoporobotników i innych pracowników pobudowało sobie domy i odremontowało stare z... materiałów budowlanych, wywiezionych z kombinatu. Jakoś władze nie bardzo ścigały winnych. Wsie dookoła Huty nagle zrobiły się nowoczesne, odbudowane i przynosiły właścicielom drobnych gospodarstw (tzw. badylarzy) niemałe zyski; całe gospodarstwa były pod szklarnią. Wielu nauczycieli, lekarzy, inżynierów, wykształconych na Akademii Górniczo - Hutniczej, UJ, WSR, WSP, Akademii Medycznej - pochodziło z podkrakowskich wsi.

Huta Lenina bardzo przeszkadzała zachodnim oligarchom, którzy rozbudowywali przemysł hutniczy w Korei Południowej i nie życzyli sobie konkurencji w Europie. Nasza stocznia była bardzo nie na rękę Francuzom, którzy budowali stocznie i nie życzyli sobie polskiej konkurencji. Stocznie po prostu zamknięto. Kto dal komu takie prawo? -
'Vistula' padła, bo firma żydowska rozpoczęła produkcję szajsowatych koszul syntetycznych w Chinach. Vistula sprzedawała polskie koszule do 11 krajów. Trzeba było Polakom odebrać rynek zachodni. Nie tylko koszulowy. Polski przemysł i polską produkcję zamordowano rękami polskiego robotnika, któremu marzyły się kokosy Zachodu (nie słyszeli o Churchillu?).

Huta Lenina zatrudniała około 40 tysięcy pracowników, produkowała ok. 8 tysięcy ton stali rocznie i produkowaliśmy też blachę karoseryjną i inne asortymenty (blachę ocynkowaną, blachę ocynowaną, pręty zbrojeniowe, elementy konstrukcyjne itp. Było kilka walcowni). Nowo skreowana obywatelka Polski, pani Applebaum, żona polskiego ministra, zaproponowała, by zburzyć Pałac Kultury i Nauki, bo to relikt z czasów stalinowskich. Były polski minister spraw zagranicznych, mąż nowo upieczonej obywatelki Polski, R. Sikorski zgodził się z pomysłem żony i planował zburzyć Pałac Kultury, a na tym miejscu posiać trawę.

No więc teraz, skoro wreszcie znaleziono Sikorskiemu kolejną pracę, do której też się nie nadaje, ale może się przydać (wywiad USA), gdy będą zrównywać z ziemią kombinat i miasto Nową Hutę, to na ich miejscu Sikorski i -ska zasieją trawę. Z ostatnich wieści wynika, że nie ma pieniędzy na remonty osiedli mieszkaniowych w Hucie.

Ze wszystkich Słowian zażydzeni Polacy i ci, zaczadzeni kiczem Zachodu, debile - są najgłupsi.

Napisała: Tiamat,  04.10.2016.

 

KOMENTARZE

 • @All
  Pisze w e-mailu pani Tiamat:

  George Soros jest wlascicielem maszynek do liczenia glosow w 16-u stanach (podanych nizej)

  http://investmentwatchblog.com/george-soros-owns-voting-machines-in-16-states/

  George Soros owns voting machines in 16 states!

  In the US, Smartmatic has offered technology and support services to the Electoral Commissions of 307 counties in 16 States:

  Arizona
  California
  Colorado
  District of Columbia
  Florida
  Illinois
  Louisiana
  Michigan
  Missouri
  New Jersey
  Nevada
  Oregon
  Pennsylvania
  Virginia
  Washington
  Wisconsin

  http://www.smartmatic.com/case-studies/article/united-states-elections/

  https://www.linkedin.com/pulse/smartmatic-sgo-malloch-brown-soros-operative-buys-election-cj-wilson

  http://www.smartmatic.com/about/our-team/detail/lord-mark-malloch-brown/

  UFS

  You may also like.
 • @All (II)
  Pisze w e-mailu pani Tiamat:

  Obama sie przyznal ze uzbraja ISIS i ze teraz musi przyspieszyc trenowanie i zbrojenie ISIL (ISIS):

  https://www.intellihub.com/president-barack-obama-admits-he-is-speeding-up-training-of-isil-isis-forces/
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Ambasada Rosji w Damaszku została ostrzelana z dzielnicy Dżobar pozostającej pod kontrolą sił antyrządowych, nikt nie ucierpiał, Moskwa czeka na międzynarodowe reakcje – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie MSZ Rosji.

  W komunikacie MSZ Rosji czytamy, że w piątek ok. 15 czasu moskiewskiego (14 czasu polskiego) terroryści wystrzelili dwa pociski w gmach ambasady. Jeden z pocisków wybuchł niedaleko od głównego wejścia do budynku placówki dyplomatycznej, a drugi eksplodował za ogrodzeniem. „Szczęśliwym zbiegiem okoliczności obeszło się bez ofiar” — przekazało MSZ Rosji. „Rosyjskiej placówce dyplomatycznej została zadana strata materialna, m.in. zostały uszkodzone cztery samochody”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284154709-ambasada-Rosji-ostrzal-Syria/
 • Z pl.sputniknews.com/:
  We Włoszech domagają się usunięcia z terytorium państwa wszelkiej broni jądrowej USA
  Rada regionalna Toskany zatwierdziła rezolucję, w której zawarto żądanie wobec włoskiego rządu, aby przestrzegał Umowy o nierozprzestrzenieniu broni jądrowej oraz zgodne z nim dążył do tego, aby USA usunęły z terytorium Włoch broń jądrową i zrezygnowały z umieszczenia w Apeninach nowych bomb B61-12 oraz innych rodzajów uzbrojenia jądrowego. Kompleks Iskander-M © Zdjęcie: Ministry of Defence of the Russian Federation NATO wybiera drogę donikąd, zamiast współpracy Jak poinformowała miejscowa służba prasowa lewicowej partii „Si — Toscana a Sinistra”, już wiadomo, że nowe lotnicze bomby jądrowe B61-12 w najbliższym czasie zostaną dostarczone do Włoch. „Zdjęcia satelitarne pokazują, że przeprowadzana jest modernizacja baz lotniczych Stanów Zjednoczonych w Aviano i w bazie Ghedi w Lombardii – powiedziano w partii. W tekście przyjętej rezolucji w związku z tym podkreśla się, że w danej chwili na terytorium Półwyspu Apeninńskiego w tych dwóch bazach lotniczych znajduje się 70 bomb jądrowych B61 i odotowuje się, że Włochy będąc częścią Grupy Planowania Jądrowego NATO, nie tylko oddają swoje terytorium w celu umieszczenia broni jądrowej, ale i swoich pilotów, którzy szkolą się w zakresie ataku jądrowego pod wodzą Stanów Zjednoczonych przy wykorzystaniu niszczycieli „Tornado” rozmieszczonych w Gedhi. Ponadto, w najbliższym czasie we Włoszech oczekuje się przybycia myliwców F-35 z bombami i B61-12. Zdaniem rady regionalnej, w ten sposób narusza się umowę o nierozsprzestrzenianiu broni jądrowej, która została podpisana w 1969 roku i ratyfikowana w 1975 roku, a której drugi artykuł głosi: „Każde państwo uczestniczące w obecnej Umowie, które nie posiada własnej broni jądrowej, obowiązuje się nie przyjmować od kogokolwiek jakiejkolwiek broni atomowej ani nawet innych laserowych środków wybuchowych, jak również kontroli nad taką bronią lub środkami wybuchowymi ani pośrednio, ani bezpośrednio”. Autorzy rezolucji uważają, że nowe rodzaje broni jeszcze bardziej obniżą próg atomowy, a Włochy z powodu jednoczesnego znajdowania na ich terytorium bomb B61-12, myśliwców F-35 i stacji Muos (Mobile User Objective System — wojskowy system łączności Floty Morskiej Stanów Zjednoczonych) staje się „priorytetowym celem dla ewentualnego uderzenia odwetowego”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284153126-Wlochy-bron-jadrowa/
 • Z DWN:
  „Deutschland verlegt Leopard-Panzer an die Grenze zu Russland
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 28.10.16 17:17 Uhr

  Die Bundeswehr verlegt Leopard-Kampfpanzer an die russische Grenze. Der Einsatz sei angemessen und defensiv, sagt Bundesverteidigungsministerium von der Leyen”.

  Tłum.: „Niemcy przemieszczają czołgi Leopard nad granicę z Rosją
  Bundeswera przemieszcza bojowe czołgi Leopard nad rosyjską granicę. Akcja jest stosowna i DEFENSYWNA – mówi von der Leyen – ministerka obrony.

  * * *
  Defensywna?! – Hipokrytka ta von der Leyen.
 • @e-misjonarz 07:11:13
  A niby po co w Sosnowcu? tam dzięki bogu hut nie brakowało.Hutnictwo (górnictwo i inne) miało się wspaniale bo na przestrzeni 150 lat rozwijało się kompatybilnie do przemysłu śląskiego,tworząc silny organizm zwany (za PRL-u) Okręgiem Śląsko-Dąbrowskim.
  Hutę trzeba było zbudować tam gdzie psy dupami szczekały,zapałkę dzielono na cztery a wręcz przysłowiowa (galicyjska) bieda piszczała w każdej chałupie, czyli w Małopolsce.
  Przypominam że graf Reden https://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Wilhelm_von_Reden już na przełomie XVIII i XIX w wdrożył plan przeobrazowania Śląska z regionu rolniczego w przemysłowy.
  Dzięki super "mądrej" gospodarce Polaków ten sam proces w innej części Galicji przeprowadzono całe 200 lat później. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lwowsko-Wo%C5%82y%C5%84skie_Zag%C5%82%C4%99bie_W%C4%99glowe
 • @e-misjonarz 11:30:31
  Za to teraz mamy mode militarna. Kupujemy niesprawne samoloty i latamy na obcych samolotach w Syrii i pyskujemy, ze to Rosjanie bombarduja cywilow.
  Zamienilismy polska produkcje w zachodnia propagande..

  W czasie moich aktualnych wojazy ciagle mnie przesladuje 'syndrom zachodnich wartosci" czyli tzw. "packaging"; mianowiciei piekne opakowanie (prawie takie jak pod choinka) z kolorowa sztywna kokarda - a w srodku w kupe gazet zapakowany nader skromny upominek: zdjecie w tekturowych ramkach senatora McCaina z flaga ISIS.

  Wolaja na samolot. Jutro dokoncze "christmasowe wrazenia w pazdzierniku na Pacyfiku.'

  Wszedzie spiewaja "White Christmas" - czas sie przypodobac christmasowym biznesmenom.
 • Qrva, ale ta baba
  ma jaja!
 • @Tiamat 13:05:28
  ,,Wczoraj tak się zdenerwowałam, że nie mogłam spać w nocy,, a po co to oglądasz , sama jesteś sobie winna .
  Wiem ciekawość .... nie bądźmy naiwni , te szpony są porządnie zaciśnięte i to jeszcze z błogosławieństwem pasterzy .
 • @Tiamat 13:05:28
  Tiamat...Na poprawę humoru i dla ciekawych: dokumentacja filmowa a nie plwociny na Polaków, którzy odbudowywali kraj po wojnie i budowali nowy kraj i którzy chcieli żyć w pokoju i spokoju.

  Jeden dzień w Nowej Hucie

  Opublikowany 03.12.2012
  Film dokumentalny nakręcony przez Telewizję Kraków w 1974.
  Scenariusz i reżyseria - Bronisław Cieślak.
  https://youtu.be/xsUdGfdjGAk
 • @fabi 17:48:10
  Tak Fabi, człek jest ciekawy a i także szuka odpowiedzi na różne wątpliwości. Te wątpliwości powinni mieć zwłaszcza młodzi ludzie, gdyż oni będą musieli budować znów nową Polskę. Tak jak dziadkowie budowali Nową Hutę.
  Młodzi ludzie muszą rozumieć dlaczego Tiamat nie mogła spać w nocy po oglądnięciu tego "dokumentu" szczekaczki zwanej IPN.
 • @e-misjonarz 11:30:31
  Kolega Zygmunt jest nauczycielem i pewnie mógłby Cię wiele nauczyć, jednak jak widać po Tobie, w szkole dla upośledzonych umysłowo, nie uczy.
 • Jeśli chodzi o tego męża żydowskiej dziennikarki, Radosława zwanego Radkiem,
  który płakał, jak naczelnik Kaczyński odebrał mu stanowisko ministra MON i przez to wściekł się na PIS i udał się do obozu "wroga" czyli PO, no i ów Radek teraz jak i zawsze.... tu artykuł i komentarz ze Sputnika
  https://pl.sputniknews.com/polska/201610294159056-sikorski-putin-jalta/:


  Zofia Bąbczyńska-Jelonek
  Sikorski niczym Pytia, wie o czym marzy Putin, zaiste ciekawe. Nie ważne co mówi Putin, nie ważne co de facto - robi, ważne to, że Sikorski zna marzenia Putina. Na wylot.
  W kwestii samej Jałty - to aktualnie, rzezcywiście jest w remoncie i niebawem będzie wygladała zupełnie jak nową. Więc Putin nie musi marzyć, wystarczyło że Krym wrócił do macierzy. To tak na marginesie,
 • Co na Ukrainie, parę "słów"
  Nowym emblematem ukraińskiego wywiadu jest sowa przeszywająca Rosję mieczem. Emblemat otoczono także łacińską sentencją głoszącą, że mądry będzie panował nad gwiazdami.
  Wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Głównym Zarządzie Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zdradziła światu nowy emblemat tej ukraińskiej struktury. Na zdjęciu opublikowanym na stronie ukraińskiego lidera widzimy w tle sowę, która mieczem przeszywa Rosję. Dla jasności obrazu, Federacja Rosyjska została zaznaczona na mapie świata ciemniejszym kolorem.
  Na tym kreatywność twórców emblematu się nie kończy. Dołączono też do niego łacińską sentencję: Sapiens dominabitur astris, tłumaczoną słowami „Mądry będzie panował nad gwiazdami".

  A nad emblematem wiszącym ponad głową Poroszenki umieszczono napis „Ukraina — ponad wszystko". W danym haśle wielu dopatruje się analogu fragmentu „Pieśni Niemców". Słowa „Niemcy, Niemcy ponad wszystko" stały się swoistym symbolem ideologii nazistowskiej III Rzeszy. https://pl.sputniknews.com/swiat/201610294158155-emblemat-wywiad-Ukraina-sowa-przeszywajaca-Rosje-mieczem/

  https://pp.vk.me/c626720/v626720466/1c1b2/Q-X-yoCqwQQ.jpg

  https://pp.vk.me/c638226/v638226531/a924/CdX9YNZ2k34.jpg

  A więc powstały na ten temat memy:

  Sowa otwieraj, niedźwiedź przyszedł!
  https://pp.vk.me/c626126/v626126155/3e367/o8YWiXXZzWk.jpg

  https://pp.vk.me/c638618/v638618372/8e75/IHkpQbehcho.jpg

  https://pp.vk.me/c635100/v635100623/84bc/zWySnmtgzW0.jpg

  https://pp.vk.me/c604328/v604328046/35710/aUGSLx0QLEc.jpg
  =--------------------------------------------------------------------------
  Mój wniosek; z Ukrainą jest coraz gorzej.
  I gospodarczo i psychicznie.
 • @e-misjonarz 01:58:43
  Oczywiście, że nauczanie w szkole dla upośledzonych jest pracą godną najwyższego szacunku! Jak i ogólnie nauczanie.
  Ciebie jednak nikt nie pozbawił podczas nauki genu prymitywnej nienawiści, rusofobii. Dobrze, że stwierdziłeś, że Zygmunt tylko udaje Wańkę a że nie jest Wańką, bo byś go za wszelką cenę chciał odnaleźć i zariezać.
  Zresztą za jakiś czas, jak już dojdzie do was, że Rosjanie nie dadzą mordować swoich kobiet i dzieci, i tak skupicie się na nas Polakach.
 • 2016 Syria Tartous
  https://youtu.be/N2Cxor4PTy0
 • @lorenco 02:33:38
  Nie karm trolla , olej . :) http://x0.cdn02.imgwykop.pl/c0834752/01zkwXw_Wq8jEoOx1PqREuWqo1seRXBFA8mjc5q4,wat600.jpg?author=WujekRada&auth=b2835d2fe7dad9093ee9631f0bf9947b
 • @ikulalibal 08:09:13
  "A niby po co w Sosnowcu? tam dzięki bogu hut nie brakowało". -

  --- Wybudowano 20 lat później hutę Katowice. Nie w Sosnowcu, ale w pobliżu, na terenach wsi, przyłączonych potem do Dąbrowy Górniczej.
 • @Tiamat 13:05:28
  "W czasie moich aktualnych wojazy ciagle mnie przesladuje 'syndrom zachodnich wartosci" czyli tzw. "packaging";...". -

  --- No tak. Te wartości zeszły już dawno na psy, więc jeszcze można je opakować - to działa, to jest pokupne.
 • @lorenco 23:17:39
  "Kolega Zygmunt jest nauczycielem i pewnie...". -

  --- Ano jestem. I uczyłem w różnych szkołach, także w gimnazjach i szkole zawodowej. I dawno już zauważyłem, że najbardziej nieprzystosowana część młodzieży w tych szkołach jest bardziej "nauczalna" niż niektórzy komentatorzy.
 • @lorenco 00:57:50
  "... mądry będzie panował nad gwiazdami". -

  --- Tak?! - Nie będzie to Ukrainiec.
 • @e-misjonarz 01:58:43
  "... propagowanie ruskiej politgramoty". -

  --- A od kiedy to analizy różnych autorów są politgramotami?!
 • @lorenco 02:45:38
  "2016 Syria Tartous". -

  --- Młodzież syryjska też się bawi i tańczy :)
 • @Repsol 14:26:34
  Witam Cię :)

  Tak, najlepiej olać. Jak na zdjęciu pod linkiem:
  http://x0.cdn02.imgwykop.pl/c0834752/01zkwXw_Wq8jEoOx1PqREuWqo1seRXBFA8mjc5q4,wat600.jpg?author=WujekRada&auth=b2835d2fe7dad9093ee9631f0bf9947b

  Pozdrawiam.
 • @All
  Z e-mailu, napisanego przez panią Tiamat:

  Izraelski Architekt sie upiera, ze Zydzi nie maja nic wspolnego z meczetem Al-Aqsa, a te kamienie do ktorych sie zydzi modla to sa stare rzymskie mury Fortu Antonia.
  Historia nie jest nowa i wielu historykow izraelskich to juz dawno potwierdzilo, ale zdaje sie ze trzeba to powtarzac w kolko i bez przerwy bo nie do wszystkich ta informacja jeszcze dotarla.

  Meir Ben-Dov, ekspert od archeologii twierdzi, ze nie ma zadnego powiazania miedzy Zachodnia sciana muru meczetu Al-Aqsa a stara zydowska swiatynia – podala Al Jazeera.
  To naturalnie moze zagrozic izrraelitom kopania dolow pod meczetem. Meir Ben-Dov izraelski ekspert od archeologii, ktory jest autorem wielu ksiazek o historii Jerozolimy I Swaitynia na Gorzez Swiatyni, potwierdza, ze ta Sciana Placzu , ktora zydzi nazywaja Zachodna Sciana, nie ma zadnego religijnego zwiazku ani znaczenia. Eksperci z UNESCO maja glosowac w tej sprawie, zeby odwolac te swietosc zydowska i czy ta sciana placzu jest cos warta czy wprost przeciwnie.
  Haaretz twierdzi, ze ta sciana placzu bedzie odszczekana, przepraszam, przeglosowana wiekszoscia glosow bo sie Izrael za bardzo nie staral w UNESCO , zeby jej bronic.

  http://www.whatreallyhappened.com/node/557127#axzz4N35O8MKJ
 • @zygmuntbialas 22:50:04
  Coś nieprawdopodobnego a może i wcale nie?
  Była burmistrz Słowiańska zeznała, że Striełkow był opłacany przez Turczynowa i Jaceniuka!

  http://amdn.news/eks-mer-slavianska-strielkova-sponsiroval-turchinov-i-iatsieniuk
  Dyskutowaliśmy często na temat Striełkowa. Mieliśmy co do niego wiele watpliwości.
  No bo tak: Słowiańsk walczył a nagle Striełkow wyprowadził ze Słowiańska Opołczeńców, że niby przewaga wroga.
  Teraz pod tym artykułem na Antymajdanie czytałem komentarze, że Striełkow miał za zadanie sprowokowanie Rosji do wejścia do Donbasu i wywołanie wojny na wielką skalę.
  Wszystko to, jak sobie przypomnę fakty, składa się w całość.
  Striełkow wyszedł ze Słowiańska nie atakowany przez Ukraińców.
  Potem niezbyt udzielał się w walki w Doniecku czy Ługańsku, wyjechał do Rosji aby tam wraz ze swoją młodą zoną pluć na prezydenta Rosji, że Putin zdradził ideę Noworosji, że zdradził ludność rosyjskojęzyczną na Ukrainie i inne takie, które to wypowiedzi cytowały zachodnie media, dezawuując Putina i przywódców obu Republik.
  Ciekawe, co będzie dalej?
 • Szpiedzy nie chcą Caracali
  Rezygnacja z zakupu śmigłowców Caracal przez Macierewicza i jego podwładnego prezesa, to nie jest z powodu ani wysokiej ceny, ani offsetu, ale wszystko wskazuje na to, że z powodu lojalności wobec swoich usraelskich mocodawców.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/10/a0006.jpg
  Szpiedzy nie chcą Caracali!!!

  Od momentu ogłoszenia w 2015 roku, przez B. Komorowskiego (o zgrozo) wyników przetargu na zakup przez polską armię śmigłowców wielozadaniowych Caracal od francuskiej firmy Airbus, Pis na czele z A. Maciereiwczem podważali taką decyzję ,,komisji przetargowej” organizowanej przez rządy PO. Obecnie po prawie roku od objęcia władzy w Polsce przez PIS, zdecydowali, że rezygnują z zakupu śmigłowców od francuzów, uzasadniając to min. tym, że francuzi nie przystali na propozycje offsetowe rządu polskiego. Ten postulat jest najbardziej podnoszony przez A. Macierewicza w pisowskich mediach. Mówi o offsecie, ale nie informuje opinii społecznej, co w pakiecie offsetowej proponował Polski Rząd??? Drugim ważnym argumentem jest wysoka cena zakupu 50 śmigłowców wielozadaniowych wynosząca 13,5 mld zł, nie wypowiadam się n/t z powodu braku wiedzy dotyczącej umowy. Ale według mojej wiedzy, A. Maciereiwcz w ramach offsetu lobbował na rzecz Mielca i Świdnika, czyli zabezpieczał obcy kapitał w Polsce, szczególnie tych od firmy Sikorsky. Jestem pewien, że A. Macierewiczowi i jego podwładnemu czyli J. Kaczyńskiemu, chodzi o zakup właśnie śmigłowców Black Hawk z Mielca, która to montownia montuje min. śmigła do tych śmigłowców, zapewne pośrednikiem będzie przy zakupie tych śmigłowców jedna z firm izraelskich. Nadmieniam, że swego czasu doradcą państwowej firmy zbrojeniowej ,,Bumar”, (obecnie PGZ) za rządów PO był Robert Grey, obecnie za rządów Pis, jest v-ce MSZ Polski, a więc wiadomo po co jawnie szpiegów okupanci montują nam na urzędach w Polsce. Dlatego taki ,,słup” postawiony na szefa MON, wykona każde polecenie swojego mocodawcy z za oceanu. A. Macierewicz jest właśnie od tego, by realizował interesy amerykanów i Izraela w Polsce, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy polskiego podatnika na zbrojenie armii. Przecież A. Macierewicz zna się na obronności jak ja na chirurgii plastycznej.
  Przypominam, że PZL Mielec został sprzedany za rządu Pis w roku 2006 na rzecz firmy Sikorsky, dla której to firmy bardzo przychylnym okiem patrzył MON w rządzie PiS Radek Sikorki a wtórował mu ówczesny szef SKW minister A. Macierewicz.
  R. Sikorki słownie napadł na mnie w senackiej kawiarni (senator A. Biela świadkiem), dlaczego ja blokuję sprzedaż amerykanom Mielca? Właśnie wtedy taki duet polityczny przyczynił się do likwidacji polskiej technologii produkcji samolotów oraz śmigłowców i helikopterów.
  Wtedy Rząd Pis, dołożył 50 mln $ do likwidacji polskiej myśli technicznej, polskiej fabryki wraz z 2 ha lotniskiem. Samego złomu wokół tej fabryki było za 1 mld zł. oraz mnóstwo różnych atrakcyjnych terenów, czyli zakup PZL Mielec od rządu pisowskiego dla amerykanów był świetnym interesem.
  Wszystko wskazuje na to, że teraz znowu szpiedzy napchają kieszenie naszym okupantom i te 13,5 mld zł. łykną amerykanie w różny sposób. Rezygnacja z zakupu śmigłowców Caracal przez Macierewicza i jego podwładnego prezesa, to nie jest z powodu ani wysokiej ceny, ani offsetu, ale wszystko wskazuje na to, że z powodu lojalności wobec swoich usraelskich mocodawców. To jest zasadniczy powód rezygnacji, reszta to pisowska błazenada propagandowa.
  Obecni administratorzy Polski w imieniu usraela, którym kompletnie nie zależy na obronności Polski, im zależy aby naiwnych Polaków wysłać na wojnę w imię interesów światowych korporacji finansowo – energetycznych, czego dobitnym argumentem będzie napchanie kasy za Black Hawk, kosztem jeszcze polskich dogorywających zakładów zbrojeniowych.
  Jeżeli obecne rządy kierowały by się interesem narodowym w gospodarce i naśladowali by premiera Kwiatkowskiego, to te 13,5 mld zł. powinni przeznaczyć na rozbudowę i technologie w własnych polskich zakładach zbrojeniowych (Łódż, Bydgoszcz, Gdańsk), by rozpocząć produkcję śmigłowców wielozadaniowych i za 2 -3 lata moglibyśmy mieć własny sprzęt. Ale skundlone polityczne darmozjady wywalą publiczne pieniądze na rzecz swoich mocodawców, tak jak to zrobili z przekrętem 100 – lecia kupując największą kupę złomu, tzw. rafinerię Możejki od sowieckiego komunisty z KGB Chodorkowskiego oraz od udziałowca Możejek czyli Bank OFF NY, płacąc 12 mld zł i inwestując w ten złom 40 mld zł. Kto zapłacił za taką katastrofalną decyzję, ano kierowcy, którym Orlen prawie zrównał cenę ropy z benzyną.
  Tak samo jak z zakupem śmigłowca, jakby nie patrzył zarobi obcy, a nie Polska, nie rozwiniemy polskiej myśli technicznej. Niestety, ale mamy kolejnych popaprańców zdrady narodowej przy korycie.

  Zygmunt Wrzodak

  czł. sejmowej komisji obrony narodowej w IV i V kadencji sejmu

  Za: http://wrzodakz.neon24.pl/post/134248,szpiedzy-nie-chca-caracali
 • @lorenco 02:27:52
  "Dyskutowaliśmy często na temat Striełkowa. Mieliśmy co do niego wiele watpliwości". -

  --- Ja ich nie miałem, przynajmniej w sprawach zasadniczych. Googluj dobrze, a dowiesz się, że i ja jestem agentem - ruskim, bo tak orzekła jedna internetowa gnida. Opluć można każdego. Najlepsza jest metoda na agenta, o czym mogliśmy się przekonać w sprawie dr. Mateusza Piskorskiego.
  Rozbierz to zdanie: "... był opłacany przez Turczynowa i Jaceniuka!" -
  --- Kim byli Turczynow i Jaceniuk przed kijowskim Majdanem, że mogli sobie pozwolić na agenturę, mieszkającą w Moskwie? - Przecież nie załatwili sobie agenta w jeden dzień. I tak dalej...
 • @dron67 10:35:43
  Zygmunt Wrzodak: "... wysoka cena zakupu 50 śmigłowców wielozadaniowych wynosząca 13,5 mld zł,...". -

  --- To są koszty, które nie chcą się mieścić w głowie. Komu to potrzebne? I po co? Do walki z Ruskimi? - Doją ten kraj niemiłosiernie.
 • -''przez Macierewicza i jego podwładnego prezesa,
  Tam jest chiba taka podległość..
  Najpierw Antonio, potem reszta.
  To on wszędzie jeździ, załatwia, tworzy sojusze, zrywa kontrakty,
  kupuje broń...
 • CETA podpisana – Polska sprzedana
  Czeluść przyszłości stoi otworem.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/10/a445.jpg

  Walonia się złamała, czy może dogadała punkty sporne na własną korzyść, podobnie jak Niemcy w przypadku Traktatu Lizbońskiego i w związku z tym nic już nie stało na przeszkodzie do szczęśliwego wprowadzenia CETA w całej Unii Europejskiej i w Kanadzie, czyli w kanadyjskim Kondominium tzw. Korony Brytyjskiej. A może ktoś w dzielnej Walonii dostał propozycję nie do odrzucenia, z której przyjęcia Donald Tusk się bardzo ucieszył, bo jak grzeczny chłopczyk wykonał zadanie swoich mocodawców, co obwieścił wszem i wobec na Twitterze: ,,mission accomplished!” Dzisiaj przybył do Brukseli premier Kanady, Justin Trudeau, który podpisując z UE umowę CETA sprzedał Kanadę wielkim korporacjom.
  Cud Brexit stał się o wiele bardziej zrozumiały i uzasadniony, bo jurysdykcja CETA nie będzie dotyczyła samej Wielkiej Brytanii, podczas gdy korzyści będą czerpane przez brytyjskie korporacje bez przeszkód.

  O szkodliwości CETA, w ciągu stosunkowo krótkiego czasu, w którym społecznoścom i narodom było dane uchylić rąbka sekretów tej umowy, trzymanej dotąd w tajemnicy niczym wiedza magiczna okultystycznych stowarzyszeń, napisano już i powiedziano bardzo wiele i każdy, kto miał wolę, mógł się na ten temat dokształcić, a nawet wyjść na ulicę i zademonstrować swój słuszny i zdecydowany sprzeciw. Kilka osób to nawet uczyniło.

  Druga strona podpisująca ten cyrograf – Kanada, od lat jest związana podobną umową zwaną w skrócie NAFTA, zawartą z Meksykiem i USA.
  Mieszkam tu wystarczająco długo, aby zaobserwować płace obniżane o połowę, a następnie znikające w ogóle, bo zakład został przeniesiony do Meksyku, gdzie płace są znacznie niższe; postępujące bezrobocie; brak perspektyw dla młodych; stopniowe, acz postępujące zubażanie społeczeństwa; kurczenie się klasy średniej będącej podstawą ekonomicznie zdrowego państwa; zmniejszanie zakresu i pogarszanie jakości usług socjalnych, szkolnictwa i służby zdrowia; znikanie drobnych usług, małych przedsiębiorstw i różnorodnych małych i większych sklepów, które nie wytrzymały konkurencji, a tym samym zmniejszenie ilości, jakości i różnorodności dostępnych towarów i wreszcie nieustannie rosnące ceny, aby wymienić kilka symptomów tego perpetualnego kryzysu.
  Kompletna, księżycowa degradacja środowiska w Albercie na nieporównywalną skalę zajmuje obszar europejskiego państwa (szukaj Fort MacKay, Alberta, Canada na Google Earth), http://www.greenpeace.org/usa/photos-new-aerial-pictures-alberta-tar-sands-mines-show-scope-eerie-destruction
  a dzieje się to w imię dobra – nie obywateli, którzy są zatruwani rakotwórczymi odpadami, a dla zysku wielkich korporacji, które niefrasobliwie dokonują dewastacji Ziemi.

  To nie jest ta legendarna powojenna Kanada mlekiem i miodem płynąca i to nie jest nawet ta sama Kanada, do której przyjechałam. Upadek gospodarczy i ekonomiczny zaczął się ze znacznie wyższego pułapu niż w Polsce. Stopa życiowa była nieporównywalnie wyższa, bo klasa średnia, do której można było zaliczyć wielu robotników, to byli, na warunki polskie, ludzie bardzo dobrze sytuowani, a więc osiąganie dna zajmie Kanadzie o wiele więcej czasu niż Polsce, choć z pewnością teraz ten proces znacznie przyspieszy, właśnie dzięki CETA i równoległej umowie trans-pacyficznej.
  Na umowie NAFTA skorzystały wyłącznie wielkie korporacje; dzięki tej umowie w połączeniu z CETA, uprzednio odrzucone TTIP zostanie wprowadzone do Polski i EU tylnymi drzwiami.
  (...)

  http://lotna.neon24.pl/post/134709,ceta-podpisana-polska-sprzedana
 • @lorenco 23:02:58
  re: film Slawka Cieslaka o Nowej Hucie
  Cieslak (007 Zglos sie) byl z Krakowa, ozeniony z moja kolezanka z N. Huty.
  Juz w kilka lat pozniej Cieslakowi i roznym podobnym, zachwyt nad Nowa Huta przeszedl. Moze z powodu rozwodu.
  Ale na robotnikow z zakladow Szadkowskiego zdazyl ponarzekac.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej