Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 05.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Daryl Bradford Smith: "Europa znajduje się na skraju zapaści. Mamy tutaj jeszcze program eugeniczny, przewidujący wymarcie mas ludzkich".

Daryl Bradford Smith (DBS), Amerykanin mieszkający we Francji, popularyzator wiedzy, uczestnik wielu programów radiowych, prowadzący kiedyś niesłychanie bogatą w informacje stronę iamthewithess.com, //web.archive.org/web/20160119055832///iamthewitness.com/

https://www.youtube.com/watch?v=A3Cxds96ZZE

Przekład z języka angielskiego:

Morris: Chciałem przeprowadzić z tobą wywiad, jeślibyś był zainteresowany.

DBS: Oczywiście. Mam nadzieję, że nie będziesz mnie wycinać. W ostatnich wywiadach wycięte zostały moje wypowiedzi i mam nadzieję, że tego nie zrobisz.

Morris: Myślę, że o tym mówiłeś i ostatnim razem, wydaje mi się, że nic nie wyciąłem.

 

https://i.ytimg.com/vi/F7pUhF5F2LU/hqdefault.jpg

 

DBS: Wycięte zostały fragmenty, kiedy mówiłem o Putinie oraz o Eretz Israel. Jeśli chcesz rozumieć, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, to musisz wiedzieć, że oni chcą rozszerzyć Izrael do granicy na Nilu i Eufracie od 130 lat. To dlatego Syria została zniszczona.

Morris: Znam projekt Wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu, ale prawda jest taka, że Izrael nie potrafił utrzymać 10 kilometrów terytorium Libanu, musiał się wycofać.

DBS: Wiem, dlatego teraz pozbywają się ludności. Ludność została wypędzona z Syrii; w ten sposób będzie można kontrolować te tereny.

Morris: Z pewnością eksport ludności jest najważniejszym celem tej wojny. Gospodarcza dominacja jest celem wojny na Bliskim Wschodzie, chcą kontrolować wszystko co mogą.

DBS: To jest moja opinia i chciałem ją wygłosić. Dowiedziałem się o tym 14-12 lat temu od źródeł, którym ufam, między innymi od Eustace Mullinsa, któremu ufam całkowicie.

 

//whale.to/b/mullins74.jpg

Eustace Mullins

Morris: Wszędzie mowa jest o tym, że chodzi w tym o Wielki Izrael, ale faktem jest, że Izrael sparzył się w Libanie wielokrotnie.

DBS: Ważne, aby zrozumieć, że wypychając tych ludzi do Europy, pieką dwie pieczenie na jednym ogniu: oczyszczają te tereny, aby je potem zapełnić innymi ludźmi, a ponadto destabilizują Europę uchodźcami.

Morris: Całkowicie się zgadzam, chodzi o destabilizację Europy i zmianę sytuacji demograficznej. Izrael nie potrafił jednak utrzymać terenu w Libanie, a Hezbollah ma tylko 10.000 bojowników, a mówimy przecież o dziesiątkach milionów ludzi. Izrael nie potrafi okupować terytoriów, nie może wysłać swoich żołnierzy na każde skrzyżowanie.

DBS: Przyjmujesz, że użyją broni biologicznej, aby rozprawić się z resztą ludności?

Morris: To możliwe, zbrodnie wojenne to ich specjalność.

DBS: O czym więc chciałeś dzisiaj rozmawiać?

Morris: Szukałem tematów i myślałem o sytuacji Francji, o potencjalnej trzeciej wojnie światowej, czy konflikt z Rosją przekształci się w gorącą wojnę, chciałem też usłyszeć twoją opinię o wyborach, sam jestem bardzo cyniczny, uważam że to tylko wydarzenie przemysłu rozrywkowego.

DBS: Zgadzam się z taką perspektywą, dlatego że zaplecze Trumpa to ludzie związani z Izraelem, włączając w to Netanjahu, Adelsona i całą resztę. Obydwie strony są kontrolowane w ten sam sposób. Miałem okazję rozmawiać z dobrze poinformowanymi osobami i dowiedziałem się, że za kulisami są spory pomiędzy najwyższymi uczestnikami tego spisku. Innymi słowy, nie wszyscy 'źli' zgadzają się we wszystkich sprawach i na szczycie istnieją konflikty.

 

//www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2012/01/adelson-israel.jpg

Sheldon Adelson

Morris: Zgadzam się z tym, że Trump jest otoczony przez zwolenników judejskiej supremacji i trudno sobie wyobrazić, aby mógł prowadzić inną politykę.

DBS: Na zdjęciach widzisz Rothschildów wspólnie z Clintonami, w tej grupie jest Soros i wielcy bankierzy, to zlot kryminalistów po obydwu stronach, z tymi samymi korzeniami. Warto jako hipotezę rozważyć kwestię sporu o kontrolę i przywództwo w ramach tej grupy.

 

https://www.nwo.report/wp-content/uploads/2016/06/EditorItem_35879_3_56163.jpg

 

Morris: Mam przeczucie, że to ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych albo ostatni raz, kiedy nabieramy się na iluzję demokracji.

DBS: Całkiem możliwe, bo amerykańska Konstytucja jest już śmieciem, nikt jej nie strzeże. Słyszałeś, że Obama zaproponował, aby teorie spiskowe zostały zakazane, ponieważ powodują zbyt wiele szkód? - To jest kompletne zaprzeczenie zasady wolności słowa, koniec Pierwszej Poprawki. Zaskakujące jest, że podczas omawiania takiego projektu nikt się tym nie przejmuje, to pokazuje jak ludzie są ogłupieni. Może nie ogłupieni, ale po prostu się nie angażują, nie potrafią myśleć krytycznie. To przerażające.

Morris: Tak, mamy obniżone zdolności mentalne, sam utraciłem zdolność do koncentracji, którą kiedyś miałem. Jesteśmy bezbronni.

DBS: Chciałem wspomnieć o czymś ważnym, o rozmowie o kontroli pogody, na którą się natknąłem. To jest ciekawe, Rothschildowie zainwestowali miliardy w nonsens antropogenicznego globalnego ocieplenia z wielu powodów. Promują elektryfikację wszystkiego i ucieczkę od węglowodorów kopalnych jako paliwa, na szczycie piramidy używają handlu derywatami w dziedzinie pogody. Ten handel to miliardy dolarów obrotu, w ostatnich sprawozdaniach finansowych zadeklarowali 16 miliardów dolarów zysku w okresie półtora roku.

To wielkie pieniądze osiągnięte tylko na handlu derywatami pogodowymi, a są oni również zaangażowani w projekty geoinżynierii i wypuszczanie do atmosfery różnych chemikaliów, mogą w ten sposób modyfikować mechanizmy pogody. Nie mogą zmieniać pogody z dnia na dzień jak myśli wiele osób, ale potrafią dokonywać wielkie zmiany jak zmiana kierunku burzy, ciśnienia i tak dalej. Groźne jest to, że Rothschildowie włożyli wielkie pieniądze w kontrolę pogody oraz w rozpowszechnianie informacji o pogodzie, są właścicielami Weather Channel, segmentu tego przemysłu, dostarczającego informacji rolnikom. Wcześniej o tym nie wiedziałem, a zorientowałem się, że to wszystko jest prawdą. [Być może DBS wspomina o wypowiedzi Jamesa Perloffa]: //zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/21/rothschildowie-i-meteorologia-21-08-2016/

Morris: Wszystkie armie mają swoje departamenty pogodowe. Chyba w Iranie i Chinach zamieszczają takie informacje w prognozach pogody, w telewizji mówią o rozsiewaniu chmur, z których ma spaść deszcz, podczas gdy na Zachodzie takie informacje podlegają cenzurze.

DBS: Jest jeszcze inny ważny aspekt tego problemu. W tym pyle znajduje się aluminium i bar, one negatywnie wpływają na żyjące organizmy, między innymi powodują obniżenie zdolności poznawczych u ludzi. O tym już wspomnieliśmy, to dlatego możemy wolniej myśleć, trudniej się nam skoncentrować. Mnóstwo tego jest we Francji, często widać to szare zamglone niebo, które kiedyś było rozświetlone słońcem. To niesamowite. Mnóstwo ludzi cierpi na ataki astmy zaostrzane tymi opryskami. Jesteśmy atakowani ze wszystkich stron.

 

//thehealthcoach1.com/wp-content/uploads/2013/12/chemtrails-3-1.jpg

 

//thegreaterpicture.com/images/chemtrails-madness.jpg

 

//strefazdrowie.pl/wp-content/uploads/2016/01/chemtrails-switzerland1.jpg

Smugi chemiczne, instrument geoinżynierii

Morris: 11 września 2001 roku był huragan, który zmierzał wprost na Nowy Jork i godzinę przed zawaleniem się wież WTC skręcił o 90 stopni, nazywał się bodajże Aaron.

DBS: Tak, pamiętam. Myślę, że ludzie powinni zawiesić na kołku swój sceptycyzm, kiedy słyszą o technologiach modyfikacji pogody, ponieważ rozwinięta nauka na ten temat istnieje już od lat 50-tych, a dzisiaj jest już znacznie bardziej zaawansowana niż publiczność mogłaby przypuszczać, a używana jest również jako nacisk w procesie politycznym. Człowiek, o którym wspominałem, przywołuje fakt wpływania na wyniki wyborów w Maine, kiedy w dniu głosowania zapowiedziano gwałtowną burzę i doradzano pozostanie w domach, a tuż po zamknięciu lokali wyborczych odwołano to ostrzeżenie. Ludzie, którzy mieli wygrać te wybory w rzeczywistości przegrali o 1%. Ta technologia może wpływać na udział w wyborach, jest bardziej złożona niż ludzie ludzie przypuszczają.

Morris: Ilość susz na świecie czy innych ekstremalnych zjawisk pogodowych jest olbrzymia. Chyba 1/3 Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu suszy; wielka susza panuje w Iranie, to broń o potężnej mocy.

DBS: Jest jeszcze inny problem we Francji. Francja cierpi - tak jak cały Zachód - ale tutaj nie było redukcji wydatków publicznych, a mówimy o państwie socjalistycznym. Od czasu, kiedy tutaj jestem, od 20 lat, oni wydają więcej pieniędzy niż otrzymują o miliardy, dziesiątki miliardów. Dług Francji jest absolutnie niespłacalny, a teraz, wraz z inwazją uchodźców w Paryżu, w Marsylii, Lille i innych wielkich miastach, bezdomni Afrykanie śpią na bulwarach, dokonują defekacji na ulicach, to przerażające. Nie widziałem tego w mediach, tylko na własne oczy: kilometr po kilometrze tych szerokich bulwarów, widziałem tłumy bezdomnych Afrykańczyków. To nie byli ludzie z Bliskiego Wschodu, to ludzie z Afryki Subsaharyjskiej:

 

//www.thelocal.fr/userdata/images/1416411931_homeless.Paris.N.van.zanten.flickr.jpg

 

//scd.france24.com/en/files/element_multimedia/image/camp-rom-em.jpg

 

//scd.france24.com/fr/files_fr/imagecache/france24_ct_api_bigger_169/article/image/porte%20de%20saint%20ouen.jpg

 

Morris: Oni zostali wypędzeni z Afryki instrumentami wojny gospodarczej, przez korporacje międzynarodowe. Przez tysiące lat potrafili tam przetrwać, a teraz warunki dramatycznie się pogorszyły.

DBS: Masz rację, Francuzi najechali te rejony, Mali i Sudan. To ich tradycyjne regiony kolonialne. Działają w ścisłej koordynacji z Amerykanami. Musiałem zlikwidować moją stronę internetową, ponieważ groziło mi trafienie za kratki. Przy moich warunkach zdrowotnych to byłby wyrok śmierci. Zlikwidowałem stronę, ryzykując śmierć w więzieniu. Sprawy mają się tak źle.

W regionie, w którym żyję, panuje wielka desperacja wśród farmerów, bo oni eksportowali około 30% swojej produkcji do Rosji aż do czasów nałożenia sankcji. Francuscy farmerzy, którzy mają tutaj duże wpływy, lobbowali za zawieszeniem czy ograniczeniem sankcji, a Hollande zapowiedział już ich zaostrzenie. To niesamowite, że ten człowiek zupełnie nie przejmuje się losem swojego społeczeństwa. Tu, gdzie żyję, farmerzy mają wielkie kłopoty. Musieli zapłacić za inwestycje w zmianę technologii, którą narzuciła Unią Europejska. Te inwestycje to były dziesiątki tysięcy euro dla każdego farmera, a teraz oni nie zarabiają wystarczających pieniędzy na obsługę swojego długu; wielu z tych ludzi, którzy pracują na farmach odziedziczonych po swoich ojcach i dziadach, popełnia samobójstwa, bo nie mogą spłacić rachunków. To dzieje się w całej Francji, ale szczególnie w mojej okolicy, gdzie jest dużo gospodarstw. To tylko jeden z przejawów zapaści, której doświadcza dzisiaj Francja. Sytuacja ciągle się pogarsza, a już jest całkiem źle.

Morris: Słyszałem, że francuski premier zapowiedział wprowadzenie stanu wyjątkowego i zawieszenie wyborów. To było uznane za przejaw obaw, że Marine Le Pen może wygrać wybory, dlatego chcieli je zawiesić. Słyszałeś o tym?

DBS: Słyszałem. To, co powinniśmy wiedzieć, to fakt, że Marine Le Pen ma bardzo bliskie związki z Izraelem. Ojciec Marion Maréchal-Le Pen, bardzo atrakcyjnej bratanicy Marine, był związany z Mossadem i fakt ten był powszechnie znany. Marion Maréchal jest super-gwiazdą francuskiej polityki, jest w Zgromadzeniu Narodowym jako jedyna z Frontu Narodowego. Jeśli spojrzysz na podobne ruchy narodowe, jak w Holandii, to mają one bardzo ścisłe związki z Izraelem.

 

//www.closermag.fr/var/closermag/storage/images/media/images-des-contenus/actu-people/politique/look-peopolitique/20151201-marion/marion-marechal-le-pen-a-nice-le-27-novembre-20153/4990087-1-fre-FR/Marion-Marechal-Le-Pen-a-Nice-le-27-novembre-2015_exact1024x768_p.jpg

Marion Maréchal-Le Pen

Morris: Tak samo jest na Ukrainie.

DBS: Można się zastanawiać, jaki jest cel takiej rozgrywki, bo ludzie Sarkozy'ego są zwolennikami judejskiej supremacji (Israel First), tak samo Hollande, Marine Le Pen mają podobne związki, a wszyscy oni pochodzą z zupełnie odmiennych stron polityki. Pochodzą z odmiennych stron, a wszyscy mają bardzo bliskie związki z Izraelem. Należy się zastanowić: Czy oni obstawiają wszystkie konie biorące udział w wyścigu?

Morris: To jest właśnie odpowiedź.

DBS: To daje ludziom iluzję wyboru, to może być tak samo jak z Trumpem. Trump mówi prawdę, właściwe rzeczy, ale wiadomo, że ci ludzie mówią to, co chcą, a kiedy zdobędą władzę, to robią to, co chcą.

Morris: Obama zapowiada 'Zmianę' cały czas, a pierwszego dnia po wyborach Izraelczyk został szefem jego administracji (Rahm Emanuel). Wczoraj przejrzałem sporo materiałów o Trumpie jako aktorze, Trumpie jako zapaśniku, ten człowiek zawodowo uczestniczył w przedstawieniach.

 

//images.politico.com/global/news/111201_rahm_emanuel_ap_328.jpg

Rahm Emanuel

ILUSTRACJA: Donald Trump w filmie:  //static1.businessinsider.com/image/55e071169dd7cc1c008b69e9-1190-625/donald-trumps-forgotten-but-incredible-tv-and-movie-cameos-from-the-90s.jpg

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=M2Tj7IWfItc

 

//a4.img.talkingpointsmemo.com/image/upload/c_fill,fl_keep_iptc,g_faces,h_365,w_652/i7xqc4zarpqekukmvl5x.jpg

Trump i wrestling

DBS: Trump przyciąga uwagę publiczności, bo mówi właściwe rzeczy. Czyny są dużo ważniejsze. Jeśliby ci kryminaliści na szczycie naprawdę się go bali, to by się go dawno pozbyli. Potrafili się dostać do trzech prezydentów, włączając w to Reagana, który został postrzelony, pozbyli się Kennedy'ego. Dlaczego Trump nie został zlikwidowany? - Bo nie było takiej potrzeby.

Morris: Mogą wyciągnąć wtyczkę w każdej chwili. Czy to robi Rosja w Syrii, to obrona własnych interesów?

DBS: Od dawna uważam, że rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa i Putin, człowiek FSB, pracują dla tych samych ludzi o których mówimy. Uważam, że Putin jest figurantem Zachodu potrzebnym do zainicjowania konfliktu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mówię o tym w kontekście moich rozmów z Eustace Mullinsem - projekt Eretz Israel, depopulacja Syrii, obejmuje zniszczenie miast i infrastruktury w celu likwidacji miejsc, nadających się do zamieszkania. Aleppo jest aktualnie w ruinach, w tym pomagali Rosjanie.

 

//www.globalsecurity.org/military/world/israel/images/greater-israel-map4.jpg

 

Depopulacja Syrii jest znacznie bardziej zaawansowana niż to się przedstawia, zwłaszcza w mediach alternatywnych. Zachód potrzebuje kogoś, na kogo można by zrzucić winę i tutaj Putin świetnie się nadaje. Putin nigdy nie wystąpił i nie wskazał otwarcie ludzi stojących za zamachami z 11 września 2001 roku, z podaniem nazwisk, a przecież mógłby to zrobić. FSB jako wiodąca na świecie służba wywiadowcza musi znać wszystkie nazwiska, wszystkie transakcje giełdowe typu krótka sprzedaż akcji przewoźników lotniczych, całą historię. Amerykanie z pewnością by mu uwierzyli, a to nigdy się nie stało.

Putin nigdy nie krytykuje Izraela. Biorąc pod uwagę ich rolę za kulisami, co zrobili, to milczenie Putina na temat Izraela bardzo wiele mówi. On nie jest tym, za kogo się go uważa, jakkolwiek bardzo dobrze gra swoją rolę jako opozycji. Sądzę, że w rzeczywistości to nie jest opozycja, jest raczej podobny do innych ludzi z przeszłości takich jak Gorbaczow czy Jelcyn, to tylko pacynki. W czasie zimnej wojny Stany Zjednoczone przekazały Związkowi Radzieckiemu wielką pomoc technologiczną, żywność i linie kredytowe, aby utrzymać go przy życiu aż do momentu, kiedy byli gotowi dokonać destabilizacji. To stało się nagle, bez żadnego oporu, dokładnie według planu. W podręcznikach historii jest to opisane jako rzeczywista opozycja, ale sądzę, że to było tylko przedstawienie, a Gorbaczow czy Putin to tylko aktorzy na scenie. Bardzo wiele wskazuje, że jest to prawidłowa interpretacja.

Morris: Rosyjski rynek papierów wartościowych jest bardzo mały, jest tam wielu miliarderów - oligarchów. Oczywiście nie mogą konkurować z siłą amerykańskich finansów. Wierzę, że Putin i Rosja postawią się Ameryce, ale za każdą cenę będą unikali konfliktu wojskowego.

DBS: Nie sądzę, aby taki był plan. Sądzę, że mają odgrywać rolę straszaka dla Amerykanów, a Amerykanie dla Rosjan, ani sekundy nie wątpiłem, że ten konflikt jest ustawiony.

Morris: Rosja jako niepodległy kraj to ustawka?

DBS: Rosja jest częścią tego przedstawienia jako ten zły dla Amerykanów, a Ameryka jako ten zły dla Rosjan. To tylko gigantyczne przedstawienie, którego częścią jest ogłupiona publiczność.

Morris: A gdzie tu pasują sankcje gospodarcze?

DBS: Chodzi o destabilizację Europy. Jak zdestabilizować taki kraj jak Francję? - Należy zniszczyć rolnictwo. Oni chcą destabilizacji, chaosu, zniszczenia społeczeństw Zachodu. Najlepiej to osiągnąć, niszcząc poszczególne sektory gospodarki. Co stało się z niemieckim przemysłem, szczególnie samochodowym, kiedy Amerykanie nałożyli haracz na Volkswagena, a teraz na inną firmę, krok po kroku niszczą gospodarki tych krajów. Francuzi mocno oberwali, dlatego że eksportowali dużo artykułów spożywczych, a teraz eksport się zmniejszył.

Sądzę, że Europa znajduje się na skraju zapaści. Mamy tutaj jeszcze program eugeniczny, przewidujący wymarcie mas ludzkich. Trudno oszacować jaka część populacji zostanie dotknięta tym programem eugenicznym, ale na pewno się tak stanie, bo taki jest plan od dekad czy setek lat. Kiedy spojrzysz na proces, który doprowadził do obecnej sytuacji, to widzisz, że destabilizacja tych krajów do poziomu desperacji jest częścią planu. To dlatego wprowadzono tutaj imigrantów, którzy często stanowili najgorszą część społeczeństw, z których pochodzą, a europejskie rządy nie robią absolutnie nic, aby ten proces zatrzymać. Widać, że nie troszczą się o swoje społeczeństwa, tylko realizują scenariusz wytworzenia chaosu; częścią tego scenariusza jest zniszczenie gospodarek poszczególnych krajów.

Morris: Dałeś nam mnóstwo informacji do przemyślenia.

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • @
  "Tu, gdzie żyję, farmerzy mają wielkie kłopoty. Musieli zapłacić za inwestycje w zmianę technologii, którą narzuciła Unią Europejska. Te inwestycje to były dziesiątki tysięcy euro dla każdego farmera, a teraz oni nie zarabiają wystarczających pieniędzy na obsługę swojego długu; wielu z tych ludzi, którzy pracują na farmach odziedziczonych po swoich ojcach i dziadach, popełnia samobójstwa, bo nie mogą spłacić rachunków. To dzieje się w całej Francji, ale szczególnie w mojej okolicy, gdzie jest dużo gospodarstw."

  Zawsze mnie zastanawiało, DLACZEGO ludzie doprowadzeni do skrajności przez "kogoś", wybierając śmierć, NIE "zabierają ze sobą" WINNYCH tej sytuacji...

  A przecież przysłużyliby się rodzinom czy choćby innym, będącym w takiej sytuacji, bo owi "ktosie" nie próbowaliby(?) więcej AŻ TAK naciskać, nie wiedząc, KTO z "NICH" będzie następny...
 • @laurentp 22:29:54
  Zawsze mnie zastanawiało, DLACZEGO ludzie doprowadzeni do skrajności przez "kogoś", wybierając śmierć, NIE "zabierają ze sobą" WINNYCH tej sytuacji...". -

  --- No tak. Rzecz w tym, że człowiek skrzywdzony widzi co najwyżej bezpośrednich krzywdzicieli: sędziego, komornika, policjanta. A ci winni są wyżej. Na ogół trudno ich jednoznacznie umiejscowić. Jeszcze trudniej dorwać się do nich.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Focus: "Co czeka Syrię po wyborach w USA"

  Kandydatka Demokratów w wyścigu do Białego Domu Hillary Clinton i jej rywal Donald Trump korzystają z każdej okazji, by wspomnieć o zamiarze przeorientowania amerykańskiej polityki wobec Syrii. Jednak te plany będą musiały zmierzyć się jeszcze z rzeczywistością – pisze „Focus”. Wnioskując z obietnic przedwyborczych, ani Clinton, ani Trump nie zamierzają trzymać się z dala od syryjskiego konfliktu. Chcą przejść do bardziej aktywnej polityki. Clinton kładzie nacisk na konieczność wprowadzenie strefy zakazu lotów oraz stref buforowych „w celu ochrony ludności cywilnej”. Z kolei Trump obiecuje, że zaostrzy walkę z organizacją terrorystyczną Państwo Islamskie. Jednak, niezależnie od tego, kto zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, nie uda mu się w istotny sposób płynąć na kurs wobec Syrii".

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201611054191705-usa-wybory-syria/
 • @zygmuntbialas 22:42:27
  Witaj , ano dzieje się . : http://www.dobreprogramy.pl/Tworca-Wikileaks-wytacza-ciezkie-dziala-Hillary-Clinton-wspierala-islamskich-dzihadystow,News,75318.html Pozdrawiam. 5*.
 • Z DWN:
  "Studie: Hälfte der Amerikaner hat praktisch keine Ersparnisse"
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 04.11.16 02:01 Uhr

  "Große Teile der US-amerikanischen Bevölkerung sind von akuter Armut bedroht. Fast die Hälfte hätte Probleme, sofort 400 Dollar für ein unvorhergesehenes Ereignis aufzutreiben".

  Tłum.: "Studium: Połowa Amerykanów nie ma praktycznie żadnych oszczędności"
  "Znaczne części ludności USA są wyraźnie zagrożone biedą. Prawie połowa z nich miałaby problemy z natychmiastowym zdobyciem 400 dolarów na nieprzewidziane zdarzenie".
 • @Repsol 23:00:48
  Witam :)

  No tak, dzieje się.
  Przytaczam fragment linkowanego przez Ciebie artykułu:

  "W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikarzowi Afshinowi Rattansiemu dla serwisu Russia Today, Assange otwarcie oskarżył kandydatkę Partii Demokratycznej o coś, co bardzo trudno będzie strawić normalnemu amerykańskiemu wyborcy, od lat wychowywanemu w przekonaniu, że nie ma większego zła, niż islamscy dżihadyści. Jako sekretarz stanu pani Clinton miała otóż doprowadzić do dostarczenia do Libii amerykańskiej broni, która następnie trafiła w ręce bojówek walczących w Syrii przeciwko władzy Baszszara al-Asada – bojówek związanych z Państwem Islamskim i Al-Kaidą. Warto tu przypomnieć, że w 2013 roku pod przysięgą pani Clinton zeznała, że nic nie wiedziała o żadnych dostawach broni do Libii".

  --- Ciągle mam sporo roboty, ale o NEON-ie nie zapominam.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:24:28
  Mam dostęp do e-maili Hilary .Lenin i Stalin to przy niej to niewiniątka . Defregomentowanie rzeczywistości trwa . Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:36:52
  E-maile Hilary Clinton -

  --- Mają Amerykanie ciężki orzech do zgryzienia: wybrać kryminalistkę czy pajaca.

  :)
 • @zygmuntbialas 23:46:00
  Muszę skorzystać z programu Cejrowskiego o tym co mówi "pajac".
  https://youtu.be/0pQ8Vo-vpMQ
 • @Repsol 23:36:52
  To już jest ciekawe a pewnie będzie bardziej ciekawsze...
  Ta kobieta w ogóle nie powinna być dopuszczona do startu na prezydenta USA, lecz to pewnie Putin tak ustawił, PUTIN WSZECHMOCNY:)
 • @lorenco 01:36:17
  Zauważyłem już, że inaczej patrzymy na Trumpa.
  Jeśli on mówi lepiej niż hollywoodzkie filmy przewidują, to mnie zastanawia raczej forma wypowiedzi niż jej treść.

  http://a4.img.talkingpointsmemo.com/image/upload/c_fill,fl_keep_iptc,g_faces,h_365,w_652/i7xqc4zarpqekukmvl5x.jpg
 • @zygmuntbialas 02:48:45
  Ja na Trumpa mniej patrzę. Ja patrzę na Clintonową. To ona ma wygrać wybory.
  Być może to "ruska propaganda", jednak kontynuowanie polityki Obamy a nawet zwiększenie "jastrzębiostwa", nie wróży nic dobrego dla świata, gdyby wygrała Clinton.
  Mogę być omotany "ruską propagandą", że Clinton jest złym wyborem.
  Tak czy inaczej, Ameryka wybierze sobie prezydenta i nasze animozje nie mają na to wpływu.
 • @zygmuntbialas 02:48:45
  Przed konsulatem Ukrainy w Petersburgu, aktywiści "Innej Rosji" popierający Noworosję rzucali kośćmi, aby ukraińskie szakale najadły się kości i nie wypijały krwi Donbasu...
  https://youtu.be/YRxu1vw9qwQ
 • @lorenco 03:06:41
  Wyniki wyborow juz zostaly niechcaco podane. Moze plotka a moze rzeczywiscie przeciek na serwerze :

  Clinton D - 41.765.317
  Trump R - 40.124.438

  http://12160.info/page/wrcb-channel-3-tv-station-responds-to-the-fix-is-in-nbc-affiliate

  Teraz chodzi tylko o to, zeby wyborcy dopasowali sie do tych precyzyjnych wynikow.

  Mnie to zastanawia 'po co my te zabe jedli'? przez dwa lata ciagnie sie kampania wyborcza - mozna bylo oglosic wyniki dwa lata temu.
  W 2013 roku Soros przeciez zapowiedzial, ze nastepnym prezydentem bedzie Hillary Clinton. Mimo, ze jeszcze wtedy nawet nie bylo wiadomo, ze pani bedzie kandydowac

  Billionaire Soros Joins 'Ready for Hillary' Team - Christians United for America
  http://www.christiansunitedforamerica.com/2013/10/billionaire-soros-joins-ready-for-hillary-team.html

  W Chinach nie ma wyborow i nikt jakos nie narzeka.
  Bo w Chinach wszyscy pracuja. Nikt nie ma czasu na wybory, ktore przypominaja holywoodzki wystep pajacykow, ktore sie poruszaja przy pomocy pociaganych sznurkow niewidzialnej reki.
  Pajacyki sluza glownie po to, zeby teatrzyk kukielkowy zarobil duzo pieniazkow : reklamy, prasa, media, spece od pudrowania twarzy, i firmy produkujace pudry i eliksiry mlodosci, farmacja podtrzymujaca 'wigor' i zdrowy wyglad kandydatow, fryzjerzy, naganiacze, banki, gieldy, pedaly, lesbije i inne organizacje, ktore za pieniadze robia klake; zagraniczne firmy od kamer, glosnikow, prompterow, autorzy tekstow politycznych, maszynki Sorosa, oraz wszyscy przekupieni i przekupywani w czasie kampanii wyborczej politycy i klakierzy. No i rozne parafernalia i buble ratujace od bankructwa resztki amerykanskiej produkcji, choc nalezy podejrzewac, ze wiekszosc balonikow i choragiewek wyprodukowano w Chinach.
  Kukielki zas, nie musza chodzic do biura, orac za nedzne pieniadze i wykazywac sie wydajnoscia pracy i powiekszaniem dochodu narodowego.
  Paraduja na wybiegach i scenach wszystkich stanow, czytaja z promptera wyswiechtane hasla o wielkosci amerykanskiej nacji, o ogromnym znaczeniu Ameryki we swiecie i obiecuja co to Ameryka i komu pokaze a komu nakopie do dupy.
  Kukielki sa karmione, ubierane, ufryzowane, upudrowane, podmyte i domyte, uperfumowane; a jak trzeba to moga sobie dla kurazu pocpac maryske albo inna trawke:

  Pani Clinton zaciaga sie 'trawka' w czasie przemowienia:

  Hillary Clinton Smoking Weed During Speech - Hillary Clinton Takes Massive Bong Rip - 12160

  http://12160.info/video/hillary-clinton-smoking-weed-during-speech-hillary-clinton-takes

  Kukielki wywracaja oczami, robia rozne gesty oburzenia - glownie skierowane do innych kandydatow; obrzucaja inwektywami kontrkandydatow, a takze Rosje, Putina i Syrie; i opowiadaja o wielkim narodzie amerykanskim. Pozuja do fotografii i kamer jak wielkie celebrytany; slowem targowisko proznosci. Przy okazji zbieraja kase od wielbicieli ich talentu i poswiecenia dla narodu.

  Czasem jednak, nie tak bardzo istotne jest o czym sie mowi - ale to, o czym wstyd troszke wspomniec w czasie dwuletniej kampanii wyborczej:

  - Chiny
  O ile Rosja bije rekordy popularnosci w politycznych przemowieniach zwlaszcza dwoch glownych kandydatow, o tyle Chiny, Indie, Indonezja i w ogole Azja sa niejako dyskretnie omijane w obietnicach przedwyborczych.

  - Pentagon
  Pentagon, to zbyt powazna instytucja, zeby byle kukielka rozprawiala na taki temat: amerykanskiego podatnika nie powinno obchodzic gdzie sie podziewaja jego pieniadze:

  Kontrola ksiag wydatkow i dochodow Pentagonu wykazala, ze Pentagon nie ma pojecia gdzie sie im zapodzialo 6.5 tryliona dolarow:

  Audit Reveals The Pentagon Doesn't Know Where $6.5 Trillion Dollars Has Gone
  http://www.activistpost.com/2016/08/audit-reveals-pentagon-doesnt-know-where-trillions-went.html

  - Przemysl wojenny
  System antyrakietowy, ktory kosztowal 40 miliardow dolarow jest kompletnie bezuzyteczny ( moze sie znowu uda opchnac go Maciorowi)

  Report: $40 Billion US Missile Defense System is Useless

  http://sputniknews.com/us/20160714/1042988711/us-missile-defense-system-useless.html

  - Wydatki wojenne:
  Wojna z Panstwem islamskim kosztuje USA 9.2 miliony dolarow DZIENNIE.

  Cost of US war on Islamic State hits $9.2 million per day

  https://www.middleeastmonitor.com/news/americas/19636-cost-of-us-war-on-islamic-state-hits-92-million-per-day

  - Wojna z terrorem

  Calkowity koszt wojen w Iraku i Afganistanie, plus operacje militarne w Pakistanie przekroczyly 4 tryliony dolarow, wiecej niz trzykrotne wydatki przewidziane i zatwierdzone przez Kongres po ataku na wieze w 9/11

  War on terror' set to surpass cost of Second World War - Americas, World - The Independent

  http://www.independent.co.uk/news/world/americas/war-on-terror-set-to-surpass-cost-of-second-world-war-2304497.html

  - Przestepstwa wojenne
  USA oskarzono o przestepstwa wojenne popelnione na narodzie afganskim i wniesiono oskarzenie do ICC - International Court of Justice; Miedzynarodowy System Sprawiedliwosci.

  International Criminal Court ‘about to probe US war crimes in Afghanistan’ – report — RT America

  https://www.rt.com/usa/364913-icc-afghanistan-war-crimes-probe/

  - BEZROBOCIE w USA
  94,609,000 NOT IN LABOR FORCE; PARTICIPATION RATE DROPS TO 62.8% |

  http://www.govtslaves.info/94609000-not-in-labor-force-participation-rate-drops-to-62-8/

  - Pani Hilary Clinton
  wplacila do banku w Katarze 1.8 mld dolarow
  Czy to na wszelki wypadek, gdyby nie udalo sie dopasowac wynikow wyborow do podanych rezultatow?

  Hillary Clinton Moves $1.8 Billion To Qatar Central Bank | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/560581#axzz4Os9fWCvx


  A poza tym bardzo demokratyczne wybory w USA przebiegaja bardzo sprawnie w przyjaznej atmosferze i w duchu jednosci narodu i milosci ojczyzny..
 • Rola Rosji i Putina
  Daryl uważa, że konflikt Rosja-Zachódto tylko ustawka.
  Może to być prawdą ale na 100% tego nie wiemy tak jak nie wiemy czy sam DBS nie jest jakimś agentem...?
  Jego argument o 9/11 mnie nie przekonuje.
  Chyba wszyscy zgodzą się z takim stwierdzeniem, że czas pracuje na korzyść Rosji i jednocześnie na niekorzyść Zachodu.
  Putin/Rosja robi wszystko żeby odwlec w czasie możliwie jak najdłużej nieuchronny konflikt z Zachodem.
 • @Tiamat 05:58:49
  Zaden z kandydatow na prezydenta USA nie mowi, ze importy to sedno sprawy.W USA od czosnku do wykalaczki wszysto jest z Chin.95 mln ludzi w wieku produkcyjnym jest w USA poza bezrobociem, ktore placa przez 1 rok.Te 95 mln ludzi juz dla rzadu nie istnieje bo bezrobocia nie pobiera poniewaz im wygaslo.
  Kiedys moj brat, inzynier, cwany facet, zdecydowal sprowadzic sobie do Detroit pralke polska do bielizny.Takich fajnych pralek do dzis w USA nie ma.Zadzwonili mu z cla amerykanskiego, ze clo musi zaplacic za ta pralke.$3.W zasadzie na rynek amerykanski mozna walic kazdy towar w cenie dumpingowej.No dobrze, ale czy ten towar kupi te 95 mln ludzi bez pracy?Cos peknie, cos sie rozwali, tak dluzej byc nie moze by kupowac a nie pracowac.
 • @lorenco 03:06:41
  Tak jak wszędzie liczy się to , kto liczy głosy i autor algorytmu.
  Karteczki nie mają znaczenia.
 • @dron67 08:58:13
  Nie wszedzie.
 • @Tiamat 05:58:49
  "A poza tym bardzo demokratyczne wybory w USA przebiegaja bardzo sprawnie w przyjaznej atmosferze i w duchu jednosci narodu i milosci ojczyzny..". -

  --- Chyba nie tak całkiem. Coraz więcej mieszkańców czuje ten podstęp. Wielu zapewne nie pójdzie do wyborów. Ale w sumie trudno mi sobie wyobrazić w sytuacji ogromnego zadłużenia państwa, jak i poczucia, że się jest policjantem świata, bezkarnym zresztą - jakieś istotne zmiany w USA i w ogóle na Zachodzie.
 • @Robik 07:09:23
  "... na 100% tego nie wiemy". -

  --- No tak, "na 100% tego nie wiemy". Pozostaje myśleć, wysuwać wnioski (póki można), domyślać się...
  Jeśli chodzi o 9/11, to jest dość sporo danych o tym, że oficjalna wersja nie jest prawdziwa.
 • @zygmuntbialas 10:25:43
  Z ta miloscia ojczyzny to byla oczywiscie ironia. Nikt z kandydatow nie wspomnial nawet witalnych interesow USA - np. zakonczenie wojen a duch jednosci narodu widac po manifestacjach i burdach publicznych
 • @Robik 07:09:23
  Amerykanin zawsze bedzie Amerykaninem, obojetnie gdzie mieszka.
  Niechec do Rosji maja zakorzeniona od czasow Kampanii Wschodnio-indyjskiej, ktora to niechec odziedziczyli po brytyjskim imperium.

  Gdzie pan D. Smith nie ma racji, bo nie wie:
  - Putin wyrzucil fizycznie i za hajdawery pana Netanjahu, ktory bez zapowiedzi i zaproszenia wyladowal w Moskwie i wlasciwie wtargnal na Kreml. Mial duze pretensje.
  - Putin calkiem publicznie wyznal, ze nie bedzie bombardowac Izraela bo tam mieszka milion obywateli rosyjskich. Tym obywatelom rosyjskim stopniowo wygasaja paszporty rosyjskie, ktorych Moskwa nie chce przedluzyc.
  - Putin znany jest z tego, ze bardzo niechetnie krytykuje obce panstwa. raszej szuka porozumienia, nawet z tym, ktorzy mu nie sprzyjaja.
  - Nie jest prawda, ze Rosja pomaga Ameryce i Izraelowi zniszczyc Bliski Wschod. Amerykanie niszcza Bliski Wschod dla Izraela juz od 1993 roku!
  A wlasciwie od czasu kiedy zamordowali Mossadeka w Iranie cos 20 lat wczesniej..
  - Rosjanie uratowali Palmire i obiecali ja odbudowac. Pomoc humanitarna Rosji dla Syrii jest ogromna i to nie Rosjanie zniszczyli Syrie tylko 5 letnie naloty Amerykanow poprzebieranych za PI. Syrie bombarduja tez Izraelici, bo koniecznie chca zagarnac Wzgorza Golan.
  Rosjanie rozlozyli parasol nad Damaszkiem przez co pewnie i Damaszek uratowali.
  - Aleppo od kilku lat kontroluja terrorysci oplacani przez USA. Aleppo otoczone przez armie syryjska ma powazne problemy: Asad nie pozwla zbombardowac miasta bo w srodku sa zakladnicy - obywatele syryjscy.
  Tym obywatelom syryjskim Rosjanie utworzyli kilka korytarzy zabezpieczajacych wyjscie. Asad obiecal amnestie tym terrorystom, ktorzy zloza bron a sa obywatelami Syrii.
  Klopot w tym, ze terrorysci sa przewaznie nie obywatelami Syrii a strzelaja do kazdego, kto sie probuje wydostac na zewnatrz. Terroryzuja rodziny tych, ktorzy juz sie wydostali z piekla.
  - Udalo sie juz uratowac ponad 70 tysiecy ludzi z Aleppo ale liczba zakladnikow ciagle jeszcze terroryzowanych w miescie jest kilkakrotnie wieksza.
  - Rosjanie wyratowali wielu Syryjczykow. A sa tam od roku. Na poczatku probowali rozmawiac z USA.
  Wystarcy popatrzec na te wariatke Samante Power i paru inyych przedsawicieli USA, ktorych pan Smith zapomnial skrytykowac,zeby zauwazyc, ze z Jankesami sie rozmawiac nie da. To bandyci. Zboje. Ponad milion dzieci wymordowali w Iraku. Rosjan tam nie bylo. Reszte sprzedaja pedofilom.
  - USA nie zgadza sie na jakiekolwiek negocjacje z Asadem, ktory jest juz dwukrotnie wybrany na prezydenta. Amerykanie nienawidza demokratycznie wybranych prezydentow. Nawet wlasnych.
  Maja na sumieniu cala armie prezydentow roznych panstw a pan Smith podejrzewa Putina o wspolprace z USA!.
  - Rosjanie sa w Syrii oficjalnie i legalnie, czego nie mozna powiedziec o Amerykanach, Belgach, Francuzach, Polakach.
  Zgodnie z karta ONZ legalny rzad suwerennego panstwa ma prawo poprosic o pomoc.
  Rzad Asada nigdy nie zostal zdelegalizowany a wybory w Syrii sa prawomocne i nikt ich nawet nie probowal uniewaznic. A wiec Asad jest legalnym prezydentem i mial prawo poprosic o pomoc. Nie wiadomo blizej co w Syrii robia AMerykanie. Kto ich tam zaprosil. I po co?
  - USA walczy z ISIS a ISIS z Asadem. USA tez walczy z Asadem a broni ISIS , bo uwaza, ze uzbrojona po zeby w amerykanska bron "opozycja" jest legalna opozycja.. Sprawa jest chyba oczywista.
  Problem w tym, ze legalna opozycja to taka, ktora zatwierdza parlament i wyborcy danego kraju.
  Amerykanie wybieraja innym panstwom nie tylko prezydentow ale i opozycje..
  Amerykanom sie we lbach poprzewracalo a poziom edukacji maja taki, ze nawet wlasnej konstytucji nie potrafia przeczytac.
  Konstytucja USA zabrania sie wtracac w rzady suwerennych panstw. Zabrania tez sprzedawac bron do krajom w konflikcie.

  Wyobrazmy sobie, ze jakis rosysjski 'Soros' urzadza Stanom Zjednoczonym "legalna' opozycje zlozona z Uzbekow, Kirgizow i Kozakow i uzbrojona po zeby taka opozycje przez Moskwe wysyla do Waszyngtonu, zeby zmienic rezim i posadzic rosyjskiego przydupasa w Bialym Domu.
  Amerykanie nie maja sprzezen zwrotnych. Ani wyobrazni. Ani etyki.

  Teraz opowiadaja, ze Mosul to nie Aleppo (bo Amerykanom wolno mordowac) i nie nalezy tych dwoch nieszczesnych miast porownywac.

  - Jak Rosja to taki straszak to dlaczego cala jest otoczona amerykanskimi bazami? Czy to bazy sprzymierzencze?

  Jak kazdy przyzwoity Amerykanin, pan Daryl Bradford Smith nie ma zielonego pojecia o historii.
  Zapomnial wspomniec o Jugoslawii. I o Krymie.
 • @Tiamat 11:38:09
  Nadszedł już czas na ostateczne rozwiązanie kwestii amerykańskiej !!!!!!!
  To garstka analfabetów i rozrabiaczy i ............
  Na co czeka postępowy świat 8-)))))
 • @Husky 12:19:24
  Husky lata sluzbowo do USA jako doradca w kampanii wyborczej.
  Jest szansa, ze uratuje wreszcie te Ameryke przed ruskimi hakerami.

  A panu Obamie naprawi teleprompter bo mu sie zacial.

  Teleprompter stuck? Barack Obama awkwardly repeats 'choose hope' six times - 12160

  http://12160.info/video/teleprompter-stuck-barack-obama-awkwardly-repeats-choose-hope-six
 • @Tiamat 13:30:45
  Po tych merytorycznych komentarzach pani, zastanawiam się czy aby nie odwołać styczniowy "służbowy" wyjazd.
  Tylko co z obiecana kasą 8-)))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 13:38:57
  To pan nie zalapal sie do Komisji Skrutacyjnej??
 • @Tiamat 13:58:11
  Bo cienko u nich z kasą 8-))))
  Upadli już na pysk !!!
  Krach
  Na dniach dolar to będzie historia
 • @Tiamat 13:30:45
  Amerykanie się zbroją w obawie przed wygraną Clinton.
  Wykupują pistolety i karabiny

  Nieprzerwanie od trzech miesięcy rośnie liczba sprawdzeń przeszłości kryminalnej klientów sklepów z bronią. To konieczny warunek przy jej sprzedaży w USA - wynika z danych FBI. Amerykanie w pośpiechu wykupują pistolety i karabiny szturmowe. Nagłe dozbrajanie się cywili, to efekt zapowiedzi wyborczych Hillary Clinton o zaostrzeniu przepisów dotyczących dostępu do broni.
  Liczba takich sprawdzeń w bazie danych FBI pokazuje przybliżoną skalę sprzedaży broni w Stanach Zjednoczonych. Negatywna weryfikacja uniemożliwiająca kupno stanowi niewielki procent wszystkich wniosków. Natomiast transakcje pomiędzy osobami prywatnymi w myśl amerykańskiego prawa nie wymagają stosowania tego typu procedury.

  Tylko do końca października wystosowano ponad 2 miliony 300 tysięcy sprawdzeń. To o ponad 340 tys. zapytań więcej niż miesiąc wcześniej i o blisko 357 tysięcy więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku.


  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory-w-usa-dostep-do-broni,47,0,2183983.html
 • @Husky 14:09:37
  Kiedys ktos podejrzewal - ja juz nie pamietam szczegokow, ze za kazdym razem jak sie Amerykanow postraszy, ze bedzie ograniczenie w posiadaniu broni - to natentychmiast firmy notuja wielkie zyski ze sprzedazy.
  Tak sie porobilo jak ktos puscil 'sprawdzona' wiadomosc, ze USA nalozylo sankcje na Rosje wzgledem kalasznikow.
  Od razu oputoszaly sklady z bronia rosyjska i w ten sposob mozna bylo sprowadzac nowe transporty broni prosto z Rosji.
  Ale nie wiem, czy to prawda bo podobno media klamia.

  Pani Hilary zas obiecuje rozne rzeczy:
  Na przyklad, ze jak zostanie prezydentka - to napadnie na Iran.
  Zdaje sie, ze juz sobie nabyla droga kupna spadochron, trampki i karabin


  Chce, zeby Iranczycy wiedzieli, ze jak tylko zostane prezydentem to zaatakuje Iran:

  HILLARY CLINTON: I WANT THE IRANIANS TO KNOW, THAT IF I’M THE PRESIDENT, WE WILL ATTACK IRAN |

  http://www.govtslaves.info/hillary-clinton-i-want-the-iranians-to-know-that-if-im-the-president-we-will-attack-iran/
 • @Tiamat 16:49:12
  //Na przyklad, ze jak zostanie prezydentka - to napadnie na Iran.//
  a Trampek co powiedzial o Iranie ?

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/17/przemowienie-donalda-trumpa-dla-aipac/
 • @Tiamat 10:46:38
  "Z ta miloscia ojczyzny to byla oczywiscie ironia". -

  --- Oczywiście, że ironia - to wiem.
  Mój krótki wpis nie był polemiką, tylko uzupełnieniem :)
 • @Tiamat 11:38:09
  "Amerykanin zawsze bedzie Amerykaninem, obojetnie gdzie mieszka". -

  --- Świetna, rzeczowa obrona Rosji i W. Putina.
  Rzucę ten wpis na blog.pl, by przeczytał Krysz, zaniepokojony tym, co mówi Daryl Bradford Smith.
 • @Husky 12:19:24
  "Na co czeka postępowy świat". -

  --- Właśnie nad tym się zastanawiam.
  Myślę, że mądrzy ludzie czekają, aż bestia zdechnie, a przynajmniej osłabi się wyraźnie :)
 • @zygmuntbialas 17:55:33
  No tak.
  Ale ta agonia trwa już od czasów Jerzego Waszyngtona, Aleksandera Hamiltona, Benjamina Franklina, Thomasa Jeffersona czyli od 1787 roku,
  To długa agonia 8-)))
 • @Tiamat 11:38:09 (II)
  "Amerykanin zawsze bedzie Amerykaninem, obojetnie gdzie mieszka". -

  Odpowiada autor przekładu Mariusz B.:

  Myslę że rozumiem punkt widzenia DBS. Nie oznacza to że go podzielam ale poruszamy się w obszarze niepewności i niewiedzy. Wielbiciele Putina zapominają że został namaszczony na prezydenta przez familię pijanego Jelcyna. Poza tym Rosja ciągle kontynuuje politykę monetarną rebe Balcerowicza.

  Bandyccy Jankesi, tak jak Rosja, są tylko narzędziem zgrupowania interesów, które przygłupi David Icke nazywa reptilianami :) :) czy ludzie bardziej inteligentni międzynarodowymi żydami (Henry Ford). To reptilianie :) ustawiają figury na szachownicy a graczami są Judeoanglosasi czy Rosjanie.

  Reptilianie chcą depopulacji Syrii, program ten w życie wprowadzają bandziory sponsorowane przez Jankesów czy Jankesi osobiście, a program ten kontynuują Rosjanie będąc w sytuacji bez wyjścia (nie twierdzę, DBS chyba też, że Rosjanie niszczą Syrię rozmyślnie). DBS tylko twierdzi że program ten jest z żelazną konsekwencją wprowadzany w życie przez wszystkie strony konfliktu.

  Mariusz B.
 • @Husky 18:08:00
  Pisze Pan: "... ta agonia trwa już od czasów Jerzego Waszyngtona,...". -

  --- Tak nie było i myślę, że nikt tak nie sądzi. Ale może od Nixona... Klasa średnia żyła wówczas na najwyższym poziomie. Potem już powoli w dół.
  Myślę, że symbolicznym upadkiem USA był dzień 11.09.2001 rok i następnie rozpoczęcie wojny w Afganistanie i Iraku, w Afryce Północnej i w Syrii. I jeszcze na Ukrainie.
 • @zygmuntbialas 18:24:35
  Panie Zygmuncie
  Ja jestem skrajnym pesymistą
  Dlatego uważam że do upadku USA dojdzie za lat 100 z okładem
  Obym się mylił 8-))))

  Zdrowia
 • @laurentp 22:29:54
  To chyba opryski i chemia w jedzeniu powodują taka bierność i strzelanie sobie w łeb z rozpaczy. Historia pokazuje, że kiedyś doprowadzeni ludzie do ostateczności rozprawiali się z okupantem lub chociaż ich kapo-sługusami (przykład AK czy powstań).
 • @Husky 18:28:20
  Pisze Pan: "Ja jestem skrajnym pesymistą". -

  --- Faktycznie jest Pan skrajnym pesymistą.
  Jestem przekonany, że USA upadną za mojego życia, a wydaje mi się pewne, że sto lat - począwszy od dzisiaj - nie przeżyję.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:10:06
  //a wydaje mi się pewne, że sto lat - począwszy od dzisiaj - nie przeżyję.//

  skąd ta pewność 8-))))
  medycyna robi cuda
  zdrowia
 • @Tiamat 10:46:38
  Tiamat, są tacy co wspominają:)
  Tu artykuł o innych kandydatach na prezydenta USA.
  A nikt o nich nie wspomina...

  Kto ukrywa się w cieniu Trumpa i Clinton? Inni kandydaci w świetle reflektorów

  Jeśli weźmiemy pod uwagę relacjonowanie przebiegu kampanii wyborczych kandydatów na prezydenta USA przez większość mediów, to wydaje się, że w wyborach uczestniczą tylko Clinton i Trump. W rzeczywistości ponad 20 osób zgłosiło swoje kandydatury. Każda z nich ma swojego wiceprezydenta, program wyborczy, a niektórzy przeszli nawet przez prawybory.

  Rywali Clinton i Trumpa można podzielić na dwie grupy. Pierwsza – ci, którzy mają przyjemniej teoretycznie szanse na zwycięstwo w wyborach. Druga – w zasadzie nie maja żadnych szans na to, by się wprowadzić do Białego Domu. Widoki, by zasiąść w Gabinecie Owalnym mają kandydaci Partii Libertariańskiej i Partii Zielonych.

  Partia Libertariańska, która opowiada się za zachowaniem pełnych swobód obywatelskich i gospodarką opartą na zasadach samoregulującego się wolnego rynku, wysunęła kandydaturę byłego gubernatora stanu Nowy Meksyk Gary’ego Johnsona. Z ramienia tej partii kandydował on już w wyborach prezydenckich w 2012 roku, zdobywając 0,99% głosów. Sam polityk nazywa swoje przekonania polityczne klasycznym liberalizmem konserwatywnym. Johnson przede wszystkim domaga się bardziej zrównoważonego budżetu państwa, uproszczonego systemu podatkowego i zmniejszenia podatków, osłabienia wpływów państwa na sektor prywatny, zniesienia reformy systemu opieki zdrowotnej, którą zaczął wdrażać obecny prezydent Barack Obama. Ponadto nie zgadza się na zaostrzenie przepisów dotyczących sprzedaży broni Amerykanom.

  Jeśli chodzi o amerykańską politykę zagraniczną, to Johnson sceptycznie odnosi się do angażowania się Stanów Zjednoczonych w konflikty zbrojne na całym świecie i twierdzi, że trzeba ograniczyć wydatki na armię. Nawiasem mówiąc, jego największa wpadka w kampanii wyborczej jest związana właśnie z polityką zagraniczną. We wrześniu podczas programu na antenie MSNBC zadano mu pytanie, jak by rozwiązał sytuację wokół Aleppo, gdyby został prezydentem. – A co to jest Aleppo? – zapytał być może przyszły prezydent USA. Dopiero po wyjaśnieniach prowadzącego opowiedział się za bliższą współpracą z Rosją, przeciwko odsunięciu od władzy reżimu w Damaszku i pomocy Wolnej Armii Syrii. Później próbował się tłumaczyć, mówiąc, że początkowo uznał słowo „Aleppo” za jakiś skrót, ale negatywne wrażenie zostało.

  Kandydatka Zielonych, Jill Stein, też uczestniczy w wyborach prezydenckich po raz drugi. W 2012 roku zdobyła 0,36% głosów. Stein chce wprowadzić nowe podatki, przede wszystkim od transakcji giełdowych i drogich nieruchomości, ograniczyć niezależność (jak sama to ujęła nacjonalizować) System Rezerwy Federalnej, a także utworzyć banki państwowe. Chce również ograniczyć wydatki na obronę i pozamykać amerykańskie bazy poza granicami kraju.

  W szeregach Zielonych też nie obyło się bez skandali. We wrześniu sąd Dakoty Północnej wydał nakaz aresztowania Stein i jej kandydata na urząd wiceprezydenta Ajama Baraka za udział w proteście przeciwko budowie rurociągu przez terytorium państwa. Oskarżono ich o naruszenie własności prywatnej. Politycy staną przed sądem.

  Poza Johnsonem i Stein jest jeszcze wielu kandydatów, których udział w wyborach jest możliwy z powodu określonej architektury amerykańskiego systemu wyborczego. Większość rywali Clinton i Trumpa może kandydować jedynie w niektórych stanach, co sprawia, że w skali ogólnokrajowej nie mogą wygrać ze względów czysto matematycznych. Co więcej, nazwiska większość z nich nie pojawią się nawet w kartach do głosowania, ale wyborcy mogą wpisać je sami lub skorzystać z naklejki. Głos zostanie policzony.

  Takich „naklejkowych kandydatów” w tych wyborach jest ponad 20. Wśród nich są zarówno niezależni kandydaci, jak i reprezentujący partie polityczne – od socjalistów po, delikatnie mówiąc, marginalne siły polityczne. Na przykład, w niektórych stanach do wyścigu wyborczego dołączyli członkowie partii, które opowiadają się za rozwiązaniem wszystkich problemów politycznych przy pomocy medytacji transcendentalnej (Natural Law Party), stawiają sobie za główny cel promocję abstynentyzmu alkoholowego (Prohibition Party), domagają się legalizacji marihuany (Legal Marijuana Now Party) lub wypowiadają wojnę otyłości w Ameryce (Nutrition Party).

  Kandydaci są niemniej ciekawi niż partia. Oprócz prawników, działaczy politycznych, lekarzy, profesorów, górników, inżynierów i restauratorów, jest np. mieszkanka Kalifornii, która nazywa sama siebie Princess Khadijah M. Pres Jacob-Fambro. Uważa się za boga, a głównym postulatem jej kampanii wyborczej jest wyjście za mąż za amerykańskiego rapera Lila Wayne’a. W jej programie znalazły się też poważniejsze kwestie, m.in. walka z dyskryminacją rasową, głównie z przekraczaniem uprawnień przez policję wobec Afroamerykanów.

  Andriej Sidorow, kierownik Wydziału Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Moskiewskiego powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti, że Partia Libertariańska i Partia Zielonych to „standardowe partie”.

  — Od dwudziestu lat wysuwają swoich kandydatów. W rzeczywistości nie mają oni żadnych szans, ale pewną ilość głosów 2-5% mogą zebrać. W ramach systemu dwupartyjnego nie mają większego znaczenia, bo system dwupartyjny opiera się na zasadzie „porozumienia i alternatywy”. Czyli jeśli pojawia się jakaś siła, to albo Demokraci zbaczają na lewo, albo konserwatyści zbaczają na prawo i w drodze wchłaniania haseł likwidują zagrożenie z prawej lub lewej strony – powiedział Sidorow. Zdaniem politologa, zastępcy redaktora naczelnego gazety „Izwiestija” Borisa Mieżujewa jest mało prawdopodobne, by przedstawiciele małych partii i niezależni kandydaci odebrali Trumpowi i Clinton znaczny procent głosów.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201611064193213-usa-wybory-prezydenckie/
  ==========================================
  A jak były debaty prezydenckie, to ja tych innych co też wygrali prawybory nie widziałem. Chyba, że byli w czapkach niewidkach.
  Tylko cały czas Clinton i Trump. A dlaczego reszta nie uczestniczyła wraz z nimi w debatach telewizyjnych?
  Dla mnie ten cały system wyborczy w USA to "czeski film"
  Może "Staszek Kieliszek" lub ktoś inny wyjaśni na czym ten cyrk wyborczy polega?
  Dlaczego w debatach występują tylko kandydaci Demokratów i Republikanów a z innych partii nie?
 • @zygmuntbialas 22:10:06
  Może powiedzmy tak: USA już upadły, bo takie jakie są w tej chwili to masakra.
  Gospodarka oparta na przemyśle zbrojeniowym i wywoływaniu konfliktów aby tą broń sprzedać.
  Kradzież i to bezczelna surowców naturalnych z krajów słabych.
  Narzucanie światu dolara a jak komuś nie pasuje, to będzie kolorowa rewolucja. Można by było więcej wymieniać, jednak ogólne można określić: USA to moralne dno!
  MORALNE! Tak jest już od ponad 20 lat! Równia pochyła!
  I w kulturze, sztuce, muzyce, w obyczajach.
  Rozpasanie, żarłoczność i niszczenie środowiska. Dno moralne!
 • @Husky 22:17:04
  "skąd ta pewność". - Staram się być realistą.

  "medycyna robi cuda". - Na pewno, ale nie dla wszystkich.
  Emerytowana nauczycielka skarżyła się do mnie, że jej lekarka złościła się, iż ta nie chciała wykupić zastrzyków w cenie 800 złotych sztuka.

  Tego zdrowia Panu życzę :)
 • @Husky 18:28:20
  Na razie, kup sobie większą "oponę" na głowę. Głowa Ci rośnie a czapa nie i Cię uwiera.
  http://6.s.dziennik.pl/pliki/8642000/8642938-ortodoksyjni-zydzi-z-calego-swiata-643-428.jpg
 • @lorenco 00:00:24
  Piszesz: "USA już upadły, bo takie jakie są w tej chwili to masakra". -

  --- To miałem na myśli. Tę degrengoladę i brak podstaw moralnych. Myślę, że bez tych podstaw nie pociągnie się długo (nie upilnuje się każdego kraju, a wierzę, że gdzieś są liczni naśladowcy prezydenta Duterte).
 • @zygmuntbialas 00:17:43
  Chciałbym aby taki Duterte był w Polsce, choćby na stanowisku premiera.
  Wiem, że to moja naiwność, pomarzyć jednak można:)
 • @zygmuntbialas 00:17:43
  A czy Ty wiesz, że jeśli wygra Clintonowa i jak udowodnią jej przestępstwa, co jest teraz na dobrej drodze, to ona jako prezydent może się sama ułaskawić?
  Takie jajca!!!
 • @zygmuntbialas 00:17:43
  Tak sobie myślałem o pomnikach Lenina.
  W banderlandii są rozwalane a np. ten w Doniecku nie.
  A powinno być odwrotnie, ponieważ Lenin bodajże w 1922 roku, na podstawie dekretu dołączył Donbas do USRR.
  Czyli zrobił coś, z czego teraz Noworosja nie jest zadowolona. ( zresztą wtedy było jedno państwo i nieważne było do jakiej republiki się należy).
  Jeśli w tej chwili banderlandia niszczy Lenina, jego pomniki itd., powinna także anulować jego dekrety. Tego wymagałby honor i uczciwość.
  Czyli dekret Lenina o przyłączeniu Donbasu do Ukrainy powinien zostać unieważniony.
 • @Tiamat 05:58:49
  Dziekuje za ten komentarz.Pozdrawiam
 • @Tiamat 11:38:09
  100% racji.Pozdrowienia
 • @Husky 18:08:00
  Nie wiem czy Pan mieszka w Usa ,ale to jest prawda,ze Ameryka upada,coraz wiecej amerykanow zdaje sobie sprawe, ze te rzady to napewno nie sa dla spoleczenstwa, ludzie w dalszym ciagu traca prace, ubezpieczenie na zdrowie dochodzi do niebotycznych c3n,ja osobiscie musze placic za Obamocare $990 miesiecznie.Tak,ze wszystko nie jest tak rozowe jak Panu sie wydaje.
 • @lorenco 01:06:52
  "... dekret Lenina o przyłączeniu Donbasu do Ukrainy powinien zostać unieważniony". -

  --- No a jednak nie jest. Co /Kto za tym stoi? - Przecież tereny Donbasu i w ogóle Noworosji nie przystają kulturowo, politycznie, mentalnie do Ukrainy, a jednak nie ma zdecydowanego oficjalnego odłączenia, mimo że wojna domowa poróżniła ludzi na zawsze.
 • @K54 01:37:07
  Husky mieszka albo we Francji lub Anglii albo gdzieś tam hohoho.... na pewno nie w Polsce, to jego tajemnica gdzie.
  990 dolarów miesięcznie na ubezpieczenie!
  W Polsce taka kwota aby ją zarobić, to marzenie większości społeczeństwa a Wy musicie tyle bulić za zdrowie?
  Jak wnioskuję z tego, że my Polacy mieszkający w naszym kraju jesteśmy strasznymi biedakami a Was w USA "rzeźbią" jeszcze bardziej niż nas.
  Pozdr.
 • @zygmuntbialas 00:17:43
  Duterte w Polsce nie mialby wziecia. Jest z pochodzenia Chinczykiem a my Polacy kochamy geny chazarskie.
  Taki Duterte z dziadkami chinskimi nie mialby poparcia w kraju, w ktorym sie bredzi o "genetycznie czystych Polakach i Slowianach".
  To raz.
  Duterte ma 'gadane'.
  Kiedy Ambasador USA w czasie kampanii wyborczej na Filipinach pyskowal na Duterte, i opowiadal wyborcom, ze nie wolno glosowac na tego piekielnika co przesladuje biednych piratow i handlarzy narkotykami - Filipinczycy zrobili Amerykanom na zlosc, ze sie wtracaja do wyborow i... wybrali Duterte.
  To dwa.
  Polacy tego nie potrafia bo sa za bardzo... genetyczni. Sowietow sie tak nie bali jak sie boja Jankesow i ambasadora USA.

  Jak tylko Duterte wygral wybory, to tego Phillipsa Goldberga , ambasadora USA zwyzywal od pedalow i przypomnial, ze Filipiny sa suwerennym panstwem i nikt nie ma prawa im sie wtracac do wyborow.
  Pan Goldberg zdaje sie nie mial wyjscia i zakonczyl kariere w Manili. Na jego miejsce przybyl Sung Kim, byly ambasador USA do Korei.

  Duterte nie bal sie powiedziec amerykanskim 'Biznesmenom' ze jak im sie nie podoba niech pakuja manatki i zabieraja sie z Filipin. Nie bal sie zwyzywac ONZ wzgledm oskarzen na temat humanitarnych praw na Filipinach i wypowiedziec Ameryce posluszenstwo.
  Po trzecie:
  Ale zanim zaczal pyskowanie, Duterte zapewnil sobie i Filipinom poparcie poteznych panstw: Chin, Indonezji i Rosji.
  Dlatego uchodzi nie tylko za pyskacza ale i za cwanego polityka.

  Polske nie stac na to, zeby zaprzyjaznic sie z sasiadami.
  Potrzebni nam sa" sprzymierzency" zza oceanu, ktorych zapraszamy do zniszczenia calej Europy. Juz ich wpuscilismy i do Jugoslawii i na Ukraine.
 • @zygmuntbialas 01:54:04
  Za tym stoja oligarchy i Soros, ktory sie przeciez przyznal, ze na dlugo przed powstaniem Ukrainy "szkolil" kadre zdrajcow i awanturnikow, ktorzy mieli Ukraine razem z Krymem podarowac Amerykanom;

  Inwestycje Sorosa w "otwarte społeczeństwo" na Ukrainie 2000-12

  Jako ciekawostka. Dotyczy jednej tylko organizacji na Ukrainie - International Renaissance Foundation, być może Dżordż ma też inne sposoby wspierania budowy "otwartego społeczeństwa" na Ukrainie.


  Środki* z Open Society Institute (OSI), (z pominięciem danych z kat."third parties founding")


  2012 - 10,4 mln. $
  2011- 10,3 mln. $
  2010 - 12,25 mln. $
  2009 - 8,4 mln. $
  2008 - 7 mln. $
  2007 - 6,9 mln. $
  2006 - 6,8 mln. $
  2005 - 5,3 mln. $
  2004 - 6,85 mln. $
  2003 - 5,3 mln. $ (wydane)
  2002 - 6,1 mln.$ (wydane)
  2001 - 6,4 mln. $ (wydane)
  2000 - 5,4 mln. $ (wydane)

  Łącznie do IRF - ok. 97,4 mln.$

  The International Renaissance Foundation (IRF) została założona w 1990 r. i jest częścią międzynarodowej sieci Sorosa, działającej w około 30 państwach (2000 r.), głównie w Europie centralnej i wschodniej, ale także na terenie byłego ZSRS. Celem jest "postęp" i "umocnienie" "otwartego społeczeństwa". To największa "charytatywna" organizacja na Ukrainie (2000).

  http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10258&Itemid=415


  George Soros sie przyznal, ze wydal miliony na wywalenie Janukowicza:

  **Ukraine undecided; George Soros "spending millions on the campaign against Mr. Yanukovych"

  http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1292704/posts
 • @Tiamat 02:48:04
  "Polske nie stac na to, zeby zaprzyjaznic sie z sasiadami". -

  --- Tak, nie stać. I Polacy nawet nie wiedzą, jak bardzo są nielubiani w Europie i w USA. W 1988 roku byłem tłumaczem na bardzo dużym obozie młodzieży w NRD. Prócz Polaków byli Niemcy z NRD, Węgrzy i młodzież z ZSRR. I trzeba było pilnować, bo Polacy bili się ostro z Rosjanami. Ta ogromna nienawiść do Ruskich była porażająca, wcześniej (takiej mocy) mi nieznana.
  A Duterte? - Mogę czuć się usatysfakcjonowany, że sporo pisaliśmy o nim i jego ojczyźnie na obu blogach.
 • @K54 01:37:07
  Jako "kosmopolita" mieszkam i w Republice i w Królestwie
  Jeśli aż tak źle jest w Stanach to co za problem zmienić miejsce zamieszkania.
  Z tego co mi wiadomo to przyszłość jest na ......
  Syberi.
  Pozdr.
 • @Husky 06:43:25
  ///Z tego co mi wiadomo to przyszłość jest na ......
  Syberi.///

  To prawda i każdy się o tym przekona.Z tego co mi wiadomo już wkrótce.
  Kiedy za każdy łyk wody przyjdzie płacić koncernowi Nestle.
  Szczęśliwi których to ominie. https://www.youtube.com/watch?v=bmwpUwCi_i0
 • @Husky 06:43:25
  To ja szczerze sie przyznam. Moj tesc byl urodzonym Amerykaninem, po amerykanskich rodzicach.
  I umarl w Bostonie, Mass.
  Namawial nas goraco, zebysmy wyjechali do USA.
  Po wizycie w Ambasadzie USA odechcialo mi sie Ameryki, raz i na zawsze, choc mielismy juz odleciec za doslownie 3 dni. Ta ambasada mi sie nie spodobala.
  Minely lat i moj biedny tesc zaczal nam wybijac z glowy Hameryke.
  Nie musial.
  Powiem tak; rozumiem, ze kiedys sie w USA zylo bardzo dobrze. Podobnie jak w Zachodniej Europie, kiedy bylo EWG.
  Ale kiedy do wladzy dorwaly sie Wolfowitze cos w 1976 roku i zorganizowaly wspolny plan NED - nad USA zawislo fatum dziejowe: Mane, tekel, ufarsim.

  Amerykanie zawsze napadali i zawsze organizowali konflikty na Ziemi.
  Ale podboj Bliskiego Wschodu stal sie poczatkiem konca wielkiego Zachodu.
  Poparzyl sobie paluszki i Aleksander Macedonski i Napoleon. Zniknal Rzym jak sie rozpedalil, rozpodatkowal i rozprzestrzenil powyzej swoich mozliwosci.
  Nawet Mongoly i Hazary dostaly po dupie.
  Spedalone Imperium brytyjskie tez zgubilo swoj blask i chwale.
  Zgrala sie Francja do nitki nie tylko w Polnocnej Afryce.
  Zjednoczona politycznie EUropa (marzenie Hitlera) nie zdala egzaminu. Co innego wspolpraca gospodarcza (EWG) a co innego bismarkowskie popluczyny.
  O przyszlosci na Syberii od dawna sie marzy zbutwialemu Zachodowi.

  Rosje juz podzielili na 3 czesci przy czym Syberie przylacza do USA.
  Widac pan Husky jest wtajemniczony:

  Siberia to separate from Russia to become a part of USA - PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/russia/politics/28-12-2011/120104-siberia_russia_usa-0/

  I pedofile prezydenty USA:

  Ronald Reagan’s 100th Birthday And His Homosexual-Pedophilia Prostitution Involvement | Operation-Nation

  http://operation-nation.com/?p=80

  The Clinton Pedophilia Connection - 12160

  http://12160.info/video/the-clinton-pedophilia-connection
 • @Tiamat 11:35:16
  Nich zyje wielka .....
  Syberia
  Precz z Amerykanami

  Pozdrawiam
 • @Husky
  Pesymista , to facet noszący szelki i pasek jednocześnie . Tydzień bez neonu się należy . Pozdrawiam. :)))))
 • @Tiamat 11:35:16
  Lolita express - o tym gdzieś czytałem parę lat temu; nikt wtedy już nie interesował się Clintonami, więc robili co chcieli.
  Dwoje zboków.
 • @Husky 16:32:58
  I Syberia będzie żyć. I Amerykanie też będą żyć, pomimo tego, że ich sztuczne panowanie nad światem skończy się wcześniej czy później.
  Dla dobra Amerykanów, oby wcześniej.
 • @lorenco 03:11:50
  Mnie sie podobaja niektore wiadomosci niekoniecznie zwiazane z wyborami w USA i gwiazdami politycznymi w Ameryce.
  Taka europejska gwiazda (amerykanska- ale nie w Ameryce) jest nasz stary znajomy Misza Sakaszwili, ktory bardzo sie zdenerwowal na burdel w Odessie i w Kijowie i postanowil z hukiem i trzaskiem opuscic swoja druga ojczyzne.

  Okazuje sie, ( pewnie ku ogolnemu zdziwieniu) ze od czasu majdanu na Ukrainie nic sie nie zmienilo na lepsze, pomimo wielkich obietnic jeszcze wiekszych politykow zachodnich..
  Nie tylko, ze sie nie polepszylo - ale znacznie popieprzylo.
  Ekonomia w ruinie, kraj mocno podzielony - prawdopodobnie na zawsze.

  I nastepny wielki reformator Ukrainy (po Jaceniuku) ucieka z tonacego okretu.
  Zdaje sie, ze pan Miszka sie zmeczyl swoja rola gubernatora Odessy i juz od miesiaca straszyl/pocieszal, ze ma dosc takiej harowki.
  Jeszcze nie wiadomo jak, ale Sakaszwili sie odgraza, ze wroci do Gruzji gdzie na niego przeciez czeka kondemnatka.
  Tymczasem, Miszka marzy o tym, zeby przywrocic glorie i chwale swojej bylej partii w Tbilisi, ktora jako zywo juz praktycznie nie istnieje, bo zostala zdziesiatkowana w wyborach.. Ale Miszka ma nadzieje, ze wygra elekcje w rodzinnej Gruzji..

  Podobno glownym powodem tej kolejnej ambitnej decyzji dumnego Gruzina bylo drobne nieporozumienie z Poroszenko, ktore przerodzilo sie w burde i wrzaski.
  Pan Sakaszwili obiecal, ze uwolni Ukraine od tej szumowiny jaka jest sam prezydent Ukrainy pan Petro Poroszenko, ktorego byly prezydent Gruzji nazwal klamca i oszustem, a takze zniewazyl ukrainskich dygnitarzy z kregu Poroszenki: Igora Kononenko i Alekseja Honczarenko oskarzajac ich o korupcje.. Z rozpaczy Miszka pogryzl stary krawat.
  Jakby jeszcze bylo malo, to Sakaszwili porownal Poroszenke do bylego prezydenta Ukrainy - Janukowicza, ale blizej nie wiadomo kogo chcial bardziej obrazic.
  Niestety, Michal Sakaszwili ma to do siebie, ze nie jest mitycznym krolem Midasem; a czego sie dotknie - zamienia sie w gnoj a nie w zloto.

  Jakiez to osiagniecia polityczne ma za soba byly prezydent Gruzji?

  W 2008 roku ambitny Gruzin zaczal wojne z Rosja. Mocno wierzyl, ze niewiele ponad 4 milionowa Gruzja moze nakopac Rosji do szmat. . Przeciez pomagal mu sam pan senator McCain - byly kandydat na prezydenta USA.
  Niestety okazalo sie, ze Gruzja w starciu z Rosja ma sie tak, jak Dynamo Tbilisi kontra Real Madryt.
  Naturalnie sily militarne Gruzji ulegly w gruzach a pan prezydent stracil dla Gruzji bezpowrotnie Abchazje i Osetie Poludniowa.

  W 2009 stolica Gruzji wstrzasnely gwaltowne protesty przeciwko ambitnemu Miszce. Sakaszwili nie mial wyjscia tylko zaczac bijatyke z wlasnym narodem wprowadzajac nieludzki system totalitarny. Nieludzkie traktowanie i torturowanie wiezniow w wiezieniu Gldani zwiekszylo tylko niechec i ilosc demonstracji przeciwko prezydentowi.

  W 2012 roku w zwiazku z paskudna ekonomia kraju, partia pana Sakaszwili przegrala wybory sromotnie. Wygrala Bidzina, ruch na czele ktorego stal Ivaniszwili - Grzuzinskiego Marzenia - i to pomimo zdwojonych wysilkow Miszki, zeby temu zwyciestwu rywala zapobiec.
  (Rok wczesniej, zdenerwowany pana Szakaszwili zupelnie bezprawnie pozbawil Ivaniszwili gruzinskiego obywatelstwa.)
  A w 2012 roku jeszcze bardziej zdenerowwany Szakaszwili usilowal ukarac rywala grzywna ... 90 milionow dolarow! (za rzekome zlamanie zasad fundowania partii)
  W tym czasie dochod narodowy Gruzji wynosil 2.919 dolara!
  Nie mial wyjscia; po przegranych sromotnie wyborach, biedny zdenerwowany prezydent musial salwowac sie ucieczka do USA gdzie sie udal pod opieke swoich przyjaciol i protektorow.

  W 2014 roku Szakaszwili prokuratorzy Gruzji oskarzyli Miszke o przestepstwa kryminalne, naduzywanie wladzy i korupcje: chodzilo m.inn. o katowanie demonstrantow i wiezniow w 2007 roku oraz o sprzeniewierzenie panstwowych pieniedzy na zabiegi kosmetyczne: 11 tysiecy dolarow z panstwowej kiesy na poprawe usmiechu czyli zastrzyki Botox-u.
  Szakaszwili znany byl w ekstrawagancji w calym Tbilisi, ktore traktowal jak wlasny folwark. Samolotem prezydenckim przywozil z Berlina do Tbilisi osobista masazystke, ktora sie specjalizowala w gryzieniu swoich klientow. Pani masazystka nie musiala wypelniac zadnych formularzy emigracyjnych jako ze wiza jej byla niepotrzebna. Jej obecnosc w Tbilisi zostala zarejestrowana na video blogu - jako jedyny dowod jej obecnosci w Gruzji.

  Znieslawiony we wlasnym kraju, Szakaszwili osiadl w Brooklynie gdzie zachodnie media robily mu klake i opowiadaly o nim i Rosji rozne 'skazki'. (bajki).
  Pomimo zlej slawy w kraju, Szakaszwili pozostaje bohaterem w mediach zachodnich, ktore go uzywaja jako wygodnego haka przeciwko Rosji. Jakos tak sie sklada, ze zachodnie media kochaja nieudacznikow, przyglupow i roznych meneli bardzo przydatnych do atakowania Rosji.
  Widac, Zachod chetnie sie identyfikuje z takimi zbirami.

  Weszac nowa szanse na nowa kariere, Miszka radosnie poparl majdan czym zwrocil uwage kolegi po fachu - pana Poroszenko. Ostatecznie zostal doceniony i wyrozniony nominacja na gubernatora Odessy.
  Nominacja zostala przyjeta ze szczegolnym entuzjazmem premiera Rosji, pana Miedwiediewa, ktory radosnie objawil na tweeterze:
  "Szakaszwili zostal szefem regionu Odessy. Kiedy cyrk pojawia sie w miescie... .Biedna Ukraina."

  A teraz jak gdyby nic sie nie stalo - Miszka prysnal.
  Nasuwa sie pytanie: gdzie teraz sie uda nasz bohater?

  Bo pomimo nabytego obywatelstwa ukrainskiego Szakaszwili nie bardzo ma co robic na Ukrainie. A w Gruzji partia marzenie Gruzji znow zdecydowanie wygrala wybory w ostatnim miesiacu - wiec gdzie tez zlozy skolatana glowe biedny Szakaszwili?
  Chyba, ze znow jakas po-sowiecka nacja zaprosi sobie kolorowa rewolucje w najblizszym czasie, a wtedy odgrzebia Miszce jego najwieksze osiagniecia polityczne, ktore mu posluza za referencje do kolejnej burdy.

  Szakaszwili mial juz poprzednikow i w Chile i Nikaragui i w Iranie - ale czy Waszyngton jest w stanie zainwestowac w polglowka, ktory czego dotknie to niewypal.
  Czy ten ostatni wyczyn z Odessy moze oznaczac koniec kariey Miszki i koniec jego przydatnosci do antyrosyjskiej propagandy na Zachodzie?

  Ukraina: Majdan sam sie zjada: Szakaszwili z hukiem i trzaskiem zegna Odesse.
  Ukraine's Maidan is eating itself: Saakashvili quits Odessa with all guns blazing — RT Op-Edge

  https://www.rt.com/op-edge/365649-saakashvili-georgia-ukraine-odessa/


  PS
  A moze pan Michal Sakaszwili odswiezy stare przyjaznie i otrzyma nominacje na doradce pana Macierewicza w nieustajacej walce z Rosja?
  Ma przeciez w Polsce ciagle wielu wielbicieli jego talentow politycznych i kolosalne sukcesy... medialne.
 • @Tiamat 08:55:52
  "Szakaszwili z hukiem i trzaskiem zegna Odesse". -

  --- Tak jakby obok przeszła ta informacja.
  Saakaszwili jest obywatelem świata: urodził się i wychował w Gruzji, studiował na Ukrainie, praktykował w zawodzie(?) w USA, a żonę poznał w Holandii.
  Pani wpis jest właściwie gotowym materiałem na notkę. Postaram się taką opublikować za kilka dni.
 • Przemówienie Donalda Trumpa dla AIPAC
  https://youtu.be/bHmINZRwiZU

  Kandydat na prezydenta USA z ramienia Republikanów Donald Trump, pierwszy na liście nominowanych przez swoją partię, zwrócił się do AIPAC – Amerykańsko Izraelskiego Komitetu do Spraw Publicznych (American Izrael Public Affairs Committee) w poniedziałek, omawiając relacje między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Poniżej kompletny zapis jego przemówienia.

  TRUMP: Dobry wieczór. Dziękuję wam bardzo.

  Przemawiam dziś do was jako dozgonny sojusznik i prawdziwy przyjaciel Izraela. (wiwaty, aplauz)

  Jestem nowicjuszem w polityce, ale nie we wspieraniu interesu Żydów.

  (aplauz)

  W 2001 roku, tygodnie po atakach na Nowy Jork i Waszyngton oraz, mówiąc szczerze, na nas wszystkich, atakach które popełniono i których dopuścili się Islamscy fundamentaliści, Burmistrz Rudy Giuliani odwiedził Izrael by pokazać solidarność z ofiarami terroru.

  Ja wysłałem swój samolot, ponieważ wspierałem misję dla Izraela w 100 procentach.

  (wiwaty, aplauz)

  Wiosną 2004 roku, w szczycie przemocy w Strefie Gazy, byłem głównym dowodzącym czterdziestej Parady Salutu wobec Izraela, największego pojedynczego zebrania wspierającego interes Izraela.

  (aplauz)

  To był bardzo niebezpieczny czas dla Izraela i szczerze mówiąc dla każdego wspierającego Izrael. Wielu ludzi odrzuciło ten honor. Ja nie. Podjąłem ryzyko i jestem zadowolony, że to zrobiłem.

  (aplauz)

  Nie przyszedłem to jednak dzisiaj by schlebiać wam o Izraelu. To robią politycy: sama gadka, żadnych czynów. Wierzcie mi.

  (aplauz)

  Przyszedłem tu by powiedzieć wam o moim stanowisku wobec przyszłości amerykańskich stosunków z naszym strategicznym sojusznikiem, o naszej nierozerwalnej przyjaźni i naszym bracie w kulturze, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, Państwem Izrael.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam.

  Moim najważniejszym priorytetem jest rozebranie katastrofalnego układu z Iranem.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam. Dziękuję wam.

  Byłem w interesie długo. Znam się na przeprowadzaniu transakcji. I pozwólcie mi wam powiedzieć, że ten układ jest katastrofalny dla Ameryki, dla Izraela i dla całego Bliskiego Wschodu.

  (aplauz)
  Problem tutaj jest fundamentalny. Nagrodziliśmy kraj będący światowym liderem sponsorowania terroru sumą 150 bilionów dolarów, nie dostając kompletnie nic w zamian.
  (...)

  Całość:
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=33658

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej