Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Piszą i mówią o Rosji - 11.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Większość Rosjan wierzy że rosyjska armia jest wystarczająco silna, aby zatrzymać Zachód w szachu. I mają rację. Rosjanie są również świadomi, że gdyby zabrakło wojska, to Rosja będzie traktowana tak jak Irak.

 

The Saker: Rosyjskie media promują kampanię demonizacji Putina

W maju napisałem artykuł “Counter-propaganda, Russian style”, w którym wyjaśniłem, że rosyjskie media, zamiast cenzurowania czy ograniczania relacji o zachodniej kampanii antyputinowskiej i antyrosyjskiej, drobiazgowo ją przedstawiają ze wszystkimi szczegółami. Minęło pół roku, prowadzona jest ciągle taka sama polityka z jeszcze większym naciskiem na przedstawianie najbardziej smakowitych absurdów. Spójrzcie na zdjęcie z popularnego programu informacyjnego: //thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/Putin-bashing-reported-on-Russian-TV.jpg

Pamiętajcie, że przynajmniej 80% widzów tego programu to zadeklarowani zwolennicy Prezydenta Putina. Możecie sobie wyobrazić, co oni myślą, widząc takie relacje. Rozumieją, że Zachód tak bardzo nienawidzi Putina, bo Putin jest jednym z nich, prawdziwym Rosjaninem, troszczącym się o rosyjskie interesy. Jeśli więc Zachód demonizuje Putina, to tak naprawdę demonizuje zwykłych Rosjan, którzy myślą: Zachód nie nienawidzi Putina, Zachód nienawidzi nas. Jeśli chodzi o “to wina Putina”, to jest to już tylko żart.

//thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/Selection_340.png

 

Jednym ze skutków tej demonizacji jest zrozumienie przez rosyjską publiczność, że niemożliwe jest już zrobienie kroku w tył. W wymiarze praktycznym: większość Rosjan jest świadoma, że nawet jeśli Rosja wycofa się z Syrii, przestanie wspierać Donbas, czy nawet przekaże Krym Ukrom, Zachód nadal będzie demonizował Rosję i będzie nadal próbował ją sobie podporządkować. Ponadto Rosjanie pamiętają, że jedyny czas, kiedy Zachód lubił Rosję, miał miejsce podczas prezydentury pijanego Jelcyna i jego koterii żydowskich oligarchów, którzy rozgrabili Rosję, skutki ich rządów były porównywalne do efektów sporej wojny. Inna Rosja (niż Jelcyna) jest nieakceptowalna dla Imperium Anglosyjonistycznego.

 

Znalezione obrazy dla zapytania antyrosyjska histeria

 

W tym świetle sojusz Zachodu z nazistami w Kijowie oraz z “umiarkowanymi terrorystami” na Bliskim Wschodzie ma sens. Nie jest on całkowicie odmienny od europejskiego sojuszu z Osmanami w czasie wojny krymskiej czy amerykańskiego wsparcia dla Japonii w wojnie z Rosją w 1905 roku (kończącego się walką z Japonią parę dekad później). Jeśli X jest antyrosyjski, X otrzyma wsparcie Zachodu. To tak proste i prymitywne.

Ukronazistowski reżim w Kijowie zrozumiał już, że jedynym jego aktywem, który może sprzedać na Zachodzie, jest rusofobia. Ze względu na potężną desperację, ich wysiłki przynoszą komiczne efekty. Spójrzcie na nowe logo wojskowego wywiadu Ukrów:  //thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/Ukie-Military-Intelligence-Service-symbol-and-Poro.jpg

To chyba najlepsza ilustracja kompleksu niższości Ukrów. Łacińska sentencja “Sapiens Dominabitur Astra” ("Mądrzy będą rządzić gwiazdami") jest dobrze dobrana, ponieważ logo stanowi kombinację łacińskiego alfabetu (nie cyrylicy), odwołanie do średniowiecznej europejskiej astrologii i typowej komicznej ukraińskiej megalomanii. To kolejny dowód, że nowa Ukraina jest absolutnie antyrosyjska.

Należy mieć świadomość, że strach przed Zachodem jest nieobecny w Rosji. Większość Rosjan wierzy że rosyjska armia jest wystarczająco silna, aby zatrzymać Zachód w szachu. I mają rację. Rosjanie są również świadomi, że gdyby zabrakło wojska, to Rosja będzie traktowana tak jak Irak.

W międzyczasie media w Rosji karmią rosyjską publiczność wszelkimi możliwymi przykładami rusofobicznej propagandy Zachodu. Przyszłe pokolenia, studiując ten okres, będą zapewne zastanawiać się nad bezmyślną głupotą propagandowej maszynerii Zachodu, niepomną odwrotnego efektu jej wysiłków na nuklearne supermocarstwo.  //thesaker.is/the-russian-media-just-loves-the-campaign-to-demonize-putin/

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

 

Rusłan Ostaszko: Pięć minut zdrowego rozsądku

Putin przestraszył CIA zastępując oprogramowanie Microsoftu rosyjskim zamiennikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=gM_TckeBZNY

Przekład z języka rosyjskiego:

Wczoraj w końcu dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się amerykański wywiad, ten sam, który nie zdołał dostarczyć Hilarii Clinton żadnych dowodów na współpracę Donalda Trumpa z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Można by pomyśleć, że cyborgi NSA ścigają terrorystów, szpiegów z Korei Północnej czy - w ostateczności - próbują podrasować wyniki wyborów prezydenta Libanu. Wierzyliśmy, że tak zachowują się “rycerze płaszcza i smartfona” w służbie interesów Waszyngtonu. Tym razem, łamiąc wszelkie zasady konspiracji i elementarne zasady zdrowego rozsądku, amerykańscy szpiedzy zdradzili, co ich naprawdę martwi. A martwi ich wprowadzenie na rynek rosyjskich zamienników oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa. Zdarzenie to tak bardzo zaniepokoiło amerykańskich szpiegów, że anonimowy przedstawiciel tej grupy podzielił się tą wiadomością z dziennikarzem NBC.

Można by przypuszczać, że Amerykanie powinni się cieszyć, że ruskie buraki (w oryginale: watniki) ze swoją zdewastowaną gospodarką, teraz nawet utracili dostęp do najlepszego na świecie oprogramowania, ale to się nie stało. Dlaczego sprawa ta martwi amerykański wywiad? Może CIA martwi się utratą swojego głównego źródła informacji o Rosji? - Głupio byłoby jednak w ten sposób otwarcie ujawniać swoje źródła. Jak przedstawiciele Microsoftu czy Oracle mają patrzeć w oczy swoich rosyjskich klientów, zwłaszcza klientów z sektora państwowego?

Piszący o sprawie amerykański dziennikarz był zaniepokojony faktem, że amerykański Microsoft został oskarżony o współpracę z amerykańskimi służbami wywiadowczymi. To dlatego Rosja zamierza zamknąć rynek dostaw oprogramowania dla podmiotów państwowych przed amerykańskimi gigantami. Dziennikarze nawet przeprowadzili wywiad z przedstawicielem Microsoftu, który zaprzeczył pogłoskom o współpracy firmy z CIA i otwarcie zadeklarował, że firma nawet w najskrytszych myślach nie dopuszcza możliwości takiej komitywy.

Widać więc, że amerykańscy szpiedzy martwią się o interesy Microsoftu w Rosji zupełnie bezinteresownie. Kto mógłby przypuszczać, że twardziele z CIA mają tak miękkie serca? Że oni martwią się tylko o to, aby rosyjscy urzędnicy mieli dostęp do doskonałego amerykańskiego oprogramowania? - Oto cytat z wypowiedzi urzędnika Microsoftu Dominica Carra: “Nikogo nie szpiegujemy. Nie współpracujemy z żadnym rządem w zakresie szpiegowania innych, nigdy nie będziemy". Kiedy czytam takie deklaracje, to żałuję, że nie widzę twarzy osoby, która je składa. Zdolność do kłamania bez rumieńców na twarzy jest bardzo rzadka.

Dziennikarze NBC wyjawili jeszcze jeden powód do zmartwień amerykańskiej społeczności wywiadowczej, konkurs na zastąpienie zagranicznego oprogramowania administrującego państwowymi bazami danych, ogłoszony przez Rostelekom. Aktualnie rosyjska administracja korzysta z oprogramowania Oracle, spółki podejrzewanej o bardzo bliskie związki z amerykańską administracją, niektórzy dziennikarze twierdzą nawet, że Oracle powstała jako projekt CIA. I znowu krystalicznie uczciwej i czystej amerykańskiej spółce zamyka się drzwi przed nosem, zastępując jej doskonałe produkty rosyjskimi wytworami, które mają działać dopiero w 2017 roku.

To wszystko jest przedmiotem zainteresowania amerykańskich szpiegów i mediów z jednego bardzo ważnego powodu. Niemądrze jest tak się odkrywać. Nawet dziennikarze NBC przyznają, że produkty Microsoftu mogą zostać użyte jako broń cybernetyczna. Mówią jednak, że broń cybernetyczna może wpaść w ręce rosyjskich hakerów, którzy rzekomo w zeszłym roku zaatakowali ukraiński system energetyczny. Microsoft przyznał również, że słabo chronione miejsca w systemie Windows są eksploatowane przez rosyjskich hakerów, wkradających się do oprogramowania w Stanach Zjednoczonych. Wśród zaatakowanych były serwery Partii Demokratycznej, z których wykradziono listy, będące powodem bólu głowy Hillarii Clinton. Ponieważ FBI nie oskarżyła Rosji o włamanie się do serwerów Partii Demokratycznej, to zrobili to przyjaciele CIA z Microsoftu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania German Klimenko

Władimir Putin i German Klimenko

Można by spytać zwolenników używania produktów Microsoftu w biurach administracji, czy rzeczywiście ta firma powinna dostarczać oprogramowanie naszym urzędnikom? - Nawet jeśli jesteśmy tak naiwni, aby wierzyć, że oprogramowanie Microsoftu nie ułatwia szpiegowania, to musimy przyznać, że jest ono nieco drewniane. Powinniśmy podziękować dziennikarzom NBC i anonimowym przedstawicielom amerykańskich służb wywiadowczych za ich wsparcie w dziele zastąpienia importowanego oprogramowania produktami rosyjskimi. To kolejny argument za pozbyciem się amerykańskiego oprogramowania z administracji państwowej, tak naprawdę powinniśmy to byli zrobić wczoraj. Dobrze, że zajmuje się tym prezydencki doradca do spraw internetu German Klimenko, znany z krytycznej opinii o zachodnich produktach.

Komentarz: Rusłan Ostaszko

Przekład: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • Z pl.sputniknews.com/:
  Ministerstwo Obrony Rosji: Tysiące cywilów zabitych w nalotach USA

  Tysiące syryjskich i irackich cywilów zginęło w nalotach amerykańskich sił powietrznych w ciągu ostatniego roku, poinformowało źródło w Ministerstwie Obrony Rosji. To oświadczenie zostało złożone w odpowiedzi na oświadczenie przedstawiciela Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA, pułkownika Johna Thomasa, który poinformował, że w okresie od listopada 2015 roku do września 2016 roku w wyniku nalotów Sił Powietrznych USA w Syrii i Iraku w sumie zginęły 64 osoby, a osiem zostało rannych.
  Thaier Al-Sudani Pentagon poinformował o śmierci 64 cywilów podczas nalotów USA w Iraku i Syrii „Słuchając tych wypowiedzi przedstawiciela Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA, powstaje wrażenie, że pozostałe tysiące zabitych w nalotach amerykańskich sił powietrznych syryjskich i irackich cywilów Pentagon po prostu nie uznaje za «ludzi». Jednak nawet w tak niezmiernie zaawansowanej formie bezczelności i cynizmu amerykańskich odpowiedników powinny być jakieś granice” — powiedział rozmówca. On zauważył, że amerykańskie lotnictwo w Syrii i Iraku wykonuje do 20 nalotów dziennie, czyli około 7300 nalotów w ciągu ostatniego roku. „Co więcej, znaczna część tej «roboty» przypada na strategiczne bombowce od B-1B do B-52H, których «humanitarność» i «dokładność» bombardowań jest dobrze znana z czasów Wietnamu” — podkreślił rozmówca w Ministerstwie Obrony.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611104219211-usa-naloty-ofiary-cywile/
 • Trochę nie w temacie bo o wyborach w USA.
  Przenoszę z poprzedniej notki.

  Film o tym, jak zwolennicy Trumpa byli brutalnie atakowani po wyborach +18
  https://youtu.be/EMux_UHmpvc

  Jeden z komentarzy pod filmem:
  After this, will be Mexican the new Soros ISIS / Azov batallion?
 • Tramp, ty obiecałeś!
  Clinton po wyborach...
  https://pp.vk.me/c836428/v836428276/b9b9/riN1RLZTP0o.jpg
 • Nie będę się golił
  dopóki Ukraina nie wejdzie do UE:)
  https://pp.vk.me/c637930/v637930211/168bb/DaXBumzpy4A.jpg
 • Mój prezydencik:)
  https://pp.vk.me/c637327/v637327234/1e12e/WS4gkPsaY5g.jpg
 • @lorenco 01:59:05
  Już odpowiedziałem, więc też przenoszę mój wpis z poprzedniej strony:

  @lorenco 01:39:43
  "... jak zwolennicy Trumpa byli brutalnie atakowani po wyborach". -

  --- Zerknąłem. Sami młodzi ludzie.
  Nie za bardzo ich rozumiem.
  Teraz z perspektywy widzę, że tak po prostu miało być: Trump miał zostać prezydentem. I wygrał wyraźnie".
 • @lorenco 02:08:19
  "Clinton po wyborach...". -

  --- W pasiaku? - Amerykański system penitencjarny nie przebiera w środkach, ale w osobach chyba tak :)
 • Postawiwszy zakład na wygraną Trumpa,
  Rosjanin wygrał 1,5 mln, rubli:)

  https://pp.vk.me/c635100/v635100907/a299/VM2Ute31XZ4.jpg
 • @lorenco 02:10:07
  "Nie będę się golił
  dopóki Ukraina nie wejdzie do UE:)". -

  --- Tak długo będzie istnieć UE???!!!
 • Tytul
  Tytul troche naciagany.
  Nie wszystkie rosyjskie media krytykuja Putina.
  I nie wszyscy poslowie Dumy go popieraja.

  Niemniej jednak, krytykowanie Rosji i Putina ma zdaje sie odwrotne do zamierzonych skutkow. Tak sie czesto dzialo w historii Rosji, ze narod sie bardziej konsolidowal w obliczu zewnetrznego/wewnetrznego wroga.

  Osobiscie, ja tez uwazam, ze nalezy czytac wszystko i porownywaxc opinie.
  Przeciez na tym polega sztuka szpiegowania: nalezy poznac bron wroga.
 • @zygmuntbialas 02:17:29
  Wybory w USA przypominaja rzekomo ulubiona gre zakonnic:
  berek kucany na polu ogorkowym.
 • @zygmuntbialas 02:14:58
  Ten film w wolnym czasie trzeba oglądnąć cały. Kojarzy mi się to z zamieszkami na Ukrainie. Gdzie policja? Żeby strzelać do murzyńskiej społeczności, zawsze się znajdzie. A nie ma jej aby powstrzymywać latynosów - Meksykanów?
  Brrrrrrrrrrrrrrr.....
 • @lorenco 02:11:15
  Foto: "Mój prezydencik:)". -

  --- A ja jeszcze swoje: tekst Andrzeja Szuberta, link:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/07/donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-wolnego-od-lichwy-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/

  --- Moje poglądy są zbliżone do myśli A. Szuberta.
  Oczywiście biorę coraz bardziej pod uwagę, że za prezydentury Trumpa zajdą pewne pozytywne zdarzenia. Nie ze względu na siłę Donalda, lecz z powodu kasy USA, która jest pusta po wojennych szaleństwach.
 • @zygmuntbialas 02:18:39
  https://pp.vk.me/c543100/v543100875/f7ba/ikTCxGuRfGM.jpg
 • @Tiamat 02:20:50
  "... krytykowanie Rosji i Putina ma zdaje sie odwrotne do zamierzonych skutkow". -

  --- Jaki też jest poziom tej 'krytyki' - tępa propaganda: pomyje i durnotki. Jestem zawiedziony inteligencją zachodnich speców i zachodniej publiki, której znaczna część kupuje te bzdury.
 • @Tiamat 02:24:04
  "... rzekomo ulubiona gre zakonnic: berek kucany na polu ogorkowy". -

  --- Bo też chyba trudno całe życie się modlić i myśleć tylko o sprawach duchowych.
 • @zygmuntbialas 02:27:47
  Ja wszystko biorę pod uwagę. Kiedyś po debilio Bushu kibicowałem Obamie żeby wygrał wybory, że będzie normalny a i zawiodłem się. Cziornyj makak a nie prezydent.
  Jednak jak już pisałem wcześniej, dać Trumpowi szansę:)
 • @lorenco 02:34:08
  Foto: kot

  --- Czy ten kot cieszy się ze zwycięstwa Trumpa?
 • @Tiamat 02:20:50
  Hahaha:)

  https://pp.vk.me/c635100/v635100908/87c6/Dd5sI67NYnc.jpg
 • @zygmuntbialas 02:42:14
  Nie wiem właśnie z czego cieszy się ten kot:)
  Napisałeś wyżej że"
  "Nie będę się golił
  dopóki Ukraina nie wejdzie do UE:)". -

  --- Tak długo będzie istnieć UE???!!!

  No i tak ten kot wyskoczył mi na ekran:)))
 • @Tiamat 02:24:04
  Pora opuścić gabinet:)

  https://pp.vk.me/c635100/v635100742/c0c7/2PzGgeYQSME.jpg
 • @zygmuntbialas 02:42:14
  Po wygranych wyborach:)

  https://pp.vk.me/c635100/v635100196/8223/i6eEteRi5bY.jpg
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Święto Niepodległości Polski z punktu widzenia Moskwy

  Wywiad z Gienadijem Matwiejewym – profesorem MGU, doktorem nauk historycznych, twórcą pierwszej w Rosji biografii Józefa Piłsudskiego, autorem książki „Polska niewola” o wojnie między ZSRR i Polską, kawaler Krzyża Oficerskiego za zasługi dla RP

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201611104220249-niepodleglosc-polska-moskwa/

  * * *

  Pod tekstem interesujący komentarz:

  Zbigniew Sekulski
  Prof. Matwiejew zapędził się z tym warchołem Piłsudskim za daleko. Miłośnicy tego watażki popadają w przesadę i samookłamywanie się przemilczając wyczyny młodego terrorysty i lewaka. 11 listopada 1918 roku to podstępny desant i zainstalowanie przez Niemców ich agenta w Warszawie jako gwaranta zwrócenia polskiej ekspansji na wschód celem przejęcia przez Niemców ziem zachodnich również przy pomocy plebiscytów. Nie zawiedli się bo Piłsudski działał jak na zamówienie ruszając na Rosję Sowiecką. Niemcy mieli oczyszczone pole na zachodzie. Ten namaszczony wódz Polaków sprowadził w odwecie na Polskę inwazję bolszewicką . Nie bylo do śmiechu ale to ten własnie geniusz odmówiwszy wczesniej pomocy Denikinowi przyczynił się do zwycięstwa czerwonych. Gdy nie był w stanie wypić nawarzonej zupy bo armia czerwona szła na Warszawę , złożył urząd na ręce Witosa i czmychnął na południe Polski. Faktyczny zwycięzca z pod Warszawy gen Rozwadowski jak i Witos i wielu innych świadków rejterady Piłsudskiego poszli siedzieć do Berezy Kartuskiej albo zostali zlikwidowani gdy dezerter odzyskał animusz i władzę. Setki zabitych w zamachu majowym , krwawa rozprawa sanacji z buntami robotniczymi i chłopskimi dopełniaja obrazu tego „twórcy polskiej państwowości” To raczej lato 18 roku i podpisanie pokoju w Wersalu gdzie Dmowski dopiął celu odzyskania polskiej państwowości powinny być naszym świętem narodowym. A te coraz dziksze watahy z marszu niepodleglości to owoc marszałko-centryzmu bo Piłsudski to patron i natchnienie rusofobów po wsze czasy. Nie ma obecnie bardziej skanalizowanej hecy politycznej niż ten marsz mający wielu cichych i ciemnych patronów.
 • @Tiamat 02:24:04
  Clinton, jak pisałaś, to czarownica a ta poniżej to z piekła rodem.
  Jak to dobrze, że Clinton przegrała, bo byśmy mieli jeszcze tę staruchę na karku!

  https://pp.vk.me/c837528/v837528284/bbbb/uTZp_Dx9pmc.jpg

  Opis: W czasie II W. Św. Serbowie uratowali przed Niemcami małą żydowską dziewczynkę Madeleine Albright.
  Za to ona podziękowała im bombardowaniami cywilów w 1999 roku.
 • @lorenco 02:10:07
  Nie bede sie goli... dopoki Ukraina nie wstapi do UE

  a zostalo jeszcze tylko..
  До вступления Украины в ЕС осталось counter

  propozycja tapety na monitor dla Ukraincow

  http://www.arewethere.yt/-----/39477.htm#.VuqNKiiJI04
 • @Tiamat 03:13:26
  https://vk.com/images/stickers/106/128.png
 • @lorenco 02:52:46
  "Pora opuścić gabinet:)" -

  --- Ale Nobla zakasował.
  Należał mu się jak Churchillowi w dziedzinie literatury (jaką tenże otrzymał).
 • @zygmuntbialas 03:09:23
  Myślę, że bohaterem Polski powinien być człowiek bez skazy tzn. bez podejrzeń co do jego działalności. Takim na pewno nie jest Piłsudski.
  A data święta powinna być 28 czerwiec. Ciepło i miło.
 • @zygmuntbialas 03:26:57
  Ławrow i Kerry:)
  https://pp.vk.me/c636723/v636723352/2b7ac/bvtOQYIu-4w.jpg
 • @lorenco 03:37:17
  "A data święta powinna być 28 czerwiec. Ciepło i miło". -

  --- Czy koniec roku szkolnego (+ciepło i miło) jest wystarczającym powodem, by było święto? :)
 • @zygmuntbialas 03:26:57
  Teraz na smutno:
  po lewej dom prezydenta Poroszenki a po prawej kwatery zwykłych Ukraińców. Za to walczyli na Majdanie.
  https://pp.vk.me/c635100/v635100742/c0be/ufLPIoDQ0tA.jpg
 • @zygmuntbialas 03:44:52
  Jest:)
  https://pp.vk.me/c636618/v636618411/31ad4/UCQQdFgfnTw.jpg
 • @zygmuntbialas 03:26:57
  Puenta:
  https://pp.vk.me/c637222/v637222879/1cdfe/-3GjsykYOYg.jpg
 • @lorenco 03:49:00
  "Za to walczyli na Majdanie". -

  --- Dali się wrobić. Zresztą będziemy kiedyś wiedzieli, w jakim stopniu uczestnikami kijowskiego Majdanu byli zwykli Ukraińcy, a w jakim 'rewolucjoniści', opłaceni dolarami (w połowie fałszywymi, jak pokazało życie).
 • @lorenco 03:50:58 oraz 04:03:08
  To dziecko na pierwszej fotce bardziej mi się podoba niż ciągle głodny facet.
 • @lorenco 03:12:23
  Pani Madelaine Albright - byla sekretarz stanu USA (odpowiednik ministra speaw zagranicznych wyznala zupelnie szczerze, ze warto bylo wymordowac pol miliona dzieci irackich ( a bylo to wyznanie w cos w 2006 roku). Od tej pory wymordowano drugie tyle.
  Swiatu powieka nie drgnela. Zwlaszcza temu, ktory teraz oskarza Rosjan o "lamanie praw humanitarnych w Syrii."

  Rzez niewiniatek stala sie biblijna powtorka z rozrywki.

  Subject: Madeleine Albright – The deaths of 500,000 Iraqi children was worth it for Iraq’s non existent WMD’s « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/madeleine-albright-the-deaths-of-500000-iraqi-children-was-worth-it-for-iraqs-non-existent-wmds/
 • @Tiamat 04:52:14
  Podobno gielda to hazard.
  Inwestowanie w cudza percepcje swiata takoz.
  Forsy nie zwracaja.


  Soros
  Czy dostane forse z powrotem?

  Can I get a refund?

  http://www.whatreallyhappened.com/#axzz4POb33gws
 • @lorenco 03:50:58
  Przeszlismy przez cyrk wyborczy. Czas zaczac powyborcze spektakle;
  Ja bardzo wspolczuje narodowi amerykanskiemu.
  I zydek im tak ladnie na pocieszenie spiewa.

  Dramatu czesc wtora:

  Zal dupe sciska wielbicielom pani Clinton:
  Butt-Hurt Crying Hillary Voters Compilation - YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=grD_IINiH9c
 • @zygmuntbialas 04:03:24
  Mnie sie bardzo spodobala decyzja hamerykanskich celebrytanow, ktorzy zapalnowali emigracje do Kanady z powodu przegranej pani Clinton.
  Na wiesc o tym, kanadyjski portal urzedu emigracyjnego sie "zepsuil" i nie mozna bylo sie do noego dostac, zeby zlozyc aplikacje.
  po czym ukazalo sie wyjasnienie, ze jak jak ktos jest tak glupi, zeby glosowac na Clintonowa to jest za glupi, zeby mieszkac w Kanadzie. Niech sie raczej staraja do Meksyku.

  10 celebrytanow, ktorzy chca porzucic ziemie ojczysta ( i zostawic Hillary Clinton na pastwe Donalda Trumpa!)
  http://www.whatreallyhappened.com/node/562654#axzz4POb33gws
 • ------------POPATRZCIE !!! STRACH SIĘ BAĆ !!
  https://treborok.wordpress.com/sabat-illuminatow-w-petersburgu/?preview_id=15788&preview_nonce=9cbbde71c0&preview=true
 • @Tiamat 10:43:50
  "... decyzja hamerykanskich celebrytanow, ktorzy zaplanowali emigracje do Kanady z powodu przegranej pani Clinton". -

  --- U nas to przerabiano w 1995 roku, gdy przegrał Wałęsa z Kwaśniewskim. A świat się wtedy nie skończył i dzisiaj - na razie - się nie kończy.
  Interesującą analizę, dotyczącą wyboru Trumpa napisał The Saker, a przetłumaczył Metro. Ze względu na aktualność będę musiał opublikować tekst za 12 - 20 godzin.
 • @lorenco 01:59:05
  Dało by się wrzucić ten film gdzieś gdzie nie trzeba się logować?
 • @lorenco 02:52:46
  :D:D:D
 • @czerwony baron 15:00:01
  Raczej nie, film dozwolony od lat osiemnastu:)
 • @lorenco 18:12:00
  "Raczej nie, film dozwolony od lat osiemnastu:)" -

  --- Ja robię w ten sposób, że w takich sytuacjach przenoszę link do kokpitu w blog.pl i wówczas mogę obejrzeć bez problemu.

  The Saker napisał, a Metro przetłumaczył tekst o zwycięstwie Trumpa. Ze względu na aktualność (a także mój /nasz wydłużony weekend) opublikuję ten tekst po północy (jest już przygotowany).
  :)
 • @
  Herb(?) ukrainy, ten w kształcie tarczy, mi się od razu skojarzył jednoznacznie:
  - statek niejakiego D.Vadera podchodzący do lądowania...

  A co do MałegoMiękkiego:
  - o WIELU lat istnieją alternatywy i to DARMOWE: Oprogramowanie OpenSource. (Linux, OpenOffice, PostgreSQL... tylko dla przykładu).

  Niestety jest (jeszcze?) wielu producentów oprogramowania SPECJALISTYCZNEGO, które NIE posiada wersji na Linux, a nie posiada alternatywy OS.

  I OS JEST bezpieczne. Dlaczego? Bo KAŻDY (dysponujący umiejętnościami, a myślę, że Rosjanie mają zdolnych programistów dużo) może SPRAWDZIĆ, czy nie zawiera "dziur", "trojanów" itp.

  I znamienne, już kawał czasu temu (nie pamiętam dokładnie) było w "głównym ścieku" (WP), że Chińczycy tworzą WŁASNY system, na bazie Linuxa właśnie.
 • @ninanonimowa 12:10:31
  Jedni moga to potraktowac jako satanizm.
  Inni - jako znakomita technologie. Operowanie swiatlami jest bardzo modne. Bardzo nowoczesna sztuka i pokazywali ja juz podczas otwarcia odnowionego Wielkiego Teatru w Moskwie.
  Technika jest znana i Amerykamom, Wlochom i Francuzom.

  Pamietam, chyba dwa lata temu, studenci w Moskwie puscili na ambasade amerykanska takie swiatla, ktore pokazywaly Baracka Obame. Studenci dla zartu skladali Obamie w ten sposob zyczenia urodzinowe.
  Amerykanie nawet nie mogli wyrazic oburzenia bo to byl ich prezydent na fasadzie ambasady! I do tego te zyczenia!
  Moze to jeszcze jest gdzies w sieci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej