Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w USA - 12.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

The Saker: "Mity założycielskie Imperium Amerykańskiego kruszą się i pozostaje już tylko system, który może funkcjonować tylko dzięki użyciu przemocy".

 

The Saker: Trump jako prezydent – szanse i zagrożenia

A więc się stało: Hillary nie wygrała! Mówię to zamiast „wygrał Trump”, ponieważ sądzę, że to pierwsze jest dużo ważniejsze. Dlaczego? – Nie mam pojęcia, co teraz zrobi Trump, przypuszczam jednak, że wiem, co zrobiłaby na tym miejscu Hillary: wywołałaby wojnę z Rosją. Najprawdopodobniej Trump tego nie zrobi. W swoim pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu wyników powiedział:

Chciałbym przekazać społeczności światowej, że, choć zawsze będę stawiał interesy Ameryki na pierwszym miejscu, ze wszystkimi będziemy postępować uczciwie – ze wszystkimi ludźmi i ze wszystkimi narodami. Będziemy poszukiwać wspólnych interesów, a nie wrogości, wspólnoty, a nie konfliktu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania donald trump i władimir putin

 

Odpowiedź Putina była błyskawiczna:

Pamiętamy jego oświadczenia jako kandydata na prezydenta, wyrażające pragnienie odbudowy stosunków pomiędzy naszymi krajami. Rozumiemy że nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę zdegradowany poziom naszych stosunków w chwili obecnej. Jak już wspomniałem, nie jest winą Rosji, że nasze stosunki ze Stanami Zjednoczonymi osiągnęły tak niski poziom.

Rosja jest gotowa i oczekuje na powrót pełnych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Powtórzę: jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwe, lecz jesteśmy gotowi do wysiłku, zmierzającego do przywrócenia stosunków Rosji ze Stanami Zjednoczonymi na ścieżkę trwałego zbliżenia.

Przyniesie to korzyści Rosjanom i Amerykanom, i wpłynie pozytywnie na ogólny klimat stosunków międzynarodowych, biorąc pod uwagę odpowiedzialność Rosji i Stanów Zjednoczonych za utrzymanie globalnej stabilności i bezpieczeństwa.

Powyższa wymiana zdań jest wystarczającym powodem dla całej planety do radości z porażki Hillary i zwycięstwa Trumpa. Czy Trump będzie miał dość odwagi, siły woli i inteligencji, aby dokonać czystki w amerykańskiej administracji i pozbyć się kliki neokonserwatystów, którzy infiltrowali rząd przez parę dekad? Czy będzie miał na tyle siły, aby zetrzeć się z wrogim sobie Kongresem i z mediami? A może zechce spotkać się z nimi w połowie drogi i naiwnie przyjmie, że nie użyją swojej władzy, pieniędzy i wpływów do sabotowania jego prezydentury? – Nie wiem, nikt nie wie. Jednym z pierwszych znaków będą nazwiska i dorobek ludzi, których mianuje do nowej administracji, zwłaszcza szefa gabinetu i sekretarza stanu.

Zawsze mówiłem, że wybór mniejszego zła jest niewłaściwy z etycznego punktu widzenia i pragmatycznie błędny. W tym przypadku większe zło oznaczało termonuklearną wojnę z Rosją, mniejsze zło może stopniowo porzucić Imperium dla zachowania Stanów Zjednoczonych niż poświęcić Stany Zjednoczone dla potrzeb rozbudowy Imperium. W przypadku Hillary albo Trumpa wybór był prosty: wojna albo pokój.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojna nuklearna

Moskwa po wojnie nuklearnej (gra komputerowa)

Wielkim osiągnięciem Trumpa stało się zmuszenie amerykańskich mediów korporacyjnych do pokazania swojej prawdziwej twarzy – twarzy złej, kłamliwej i moralnie skorumpowanej machiny propagandowej. Amerykanie swoimi głosami na Trumpa pokazali mediom gigantyczny “gest Kozakiewicza” – deklarację braku zaufania i całkowitego odrzucenia, która na zawsze zrujnowała wiarygodność propagandowej maszynerii Imperium [przypis tłumacza: naiwniak, wiadomo, że tłum nie ma pamięci].

Nie jestem tak naiwny, aby nie rozumieć, że miliarder Donald Trump jest częścią 1% na górze, typowym produktem amerykańskiej oligarchii. Nie jestem również takim ignorantem, aby nie pamiętać z historii, że poszczególne frakcje elity potrafią walczyć między sobą szczególnie wtedy, kiedy ich interesy są zagrożone. Czy muszę przypomnieć, że Putin także pochodzi z sowieckich elit?

W idealnym scenariuszu Trump i Putin powinni się spotkać, razem ze swoimi kluczowymi ministrami, na długich tygodniowych negocjacjach w stylu Camp David, gdzie każda sporna sprawa powinna zostać przedyskutowana i osiągnięty zostałby kompromis. Paradoksalnie, to powinno być proste: kryzys w Europie jest całkowicie sztuczny, wojna w Syrii ma całkowicie oczywiste zakończenie, a międzynarodowa społeczność z pewnością przyzwyczai się do Stanów Zjednoczonych, które “będą postępować uczciwie – ze wszystkimi ludźmi i ze wszystkimi narodami” oraz będą “poszukiwać wspólnych interesów, a nie wrogości, wspólnoty, a nie konfliktu”. Prawda jest taka, że Rosja i Stany Zjednoczone nie mają obiektywnych powodów do trwania w stanie konfliktu – wynikają one jedynie z ideologii mesjanistycznego imperializmu tych, którzy wierzą czy udają, że wierzą, iż Amerykanie to„nadzwyczajny naród”. Świat oczekuje i potrzebuje, aby Stany Zjednoczone były normalnym narodem.

Co w najgorszym przypadku? – Trump okaże się całkowitym oszustwem. Osobiście w to wątpię, ale jest to możliwe. Bardziej prawdopodobne jest, że nie będzie miał na tyle wizji i odwagi, aby zniszczyć klikę neokonserwatystów, którzy zechcą go udobruchać. Jeśli tak zrobi, to oni go zniszczą. Faktem jest, że mimo iż poszczególne administracje zmieniały się co 4 czy 8 lat, to reżim przy władzy był stabilny. Amerykańska polityka od końca II wojny światowej jest nadzwyczaj niezmienna. Czy Trump przyniesie tylko nową administrację czy rzeczywistą “zmianę reżimu”? – Nie wiem.

Pamiętajmy jednak – nawet jeśli Trump rozczaruje wszystkich, którzy w niego wierzyli – to co się zdarzyło podczas tych wyborów jest powiewem śmierci dla Imperium. “Occupy Wall Street” nie osiągnęło nic ważnego, ale idea rządów 1%, wprowadzona do publicznej świadomości poprzez ten ruch, ciągle tam pozostaje. To cios dla wiarygodności i legitymizacji całego porządku społeczno – gospodarczego Stanów Zjednoczonych: nie jest to demokracja, a plutokratyczna oligarchia – wszyscy dzisiaj o tym wiedzą. Podobnie, wybór Trumpa udowodnił, że amerykańskie media to prostytutki i że większość Amerykanów nienawidzi swojej klasy rządzącej. To znowu jest cios dla wiarygodności i legitymizacji całego porządku społeczno-gospodarczego. Jeden po drugim, mity założycielskie Imperium Amerykańskiego kruszą się i pozostaje już tylko system, który może funkcjonować tylko dzięki użyciu przemocy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania imperium amerykańskie

 

Aleksander Sołżenicyn mówił, że reżimy mogą być mierzone na skali od tych, których władzą jest ich siła do takich, których siłą jest ich władza. W przypadku Stanów Zjednoczonych widać wyraźnie, że reżim nie ma innej władzy niż jego siła i że to czyni go pozbawionym legitymizacji I nietrwałym.

Niezależnie od tego czy amerykańskie elity to akceptują czy nie, Imperium Amerykańskie odchodzi w przeszłość. Z Hillarią moglibyśmy oczekiwać zaprzeczania do ostatniej chwili, jak na Titanicu, co mogłoby przybrać kształt termonuklearnego grzyba nad Waszyngtonem. Trump może użyć siły ciągle pozostającej w jego dyspozycji do wynegocjowania najlepszych warunków zaniku Imperium dla swojego kraju. Szczerze mówiąc, myślę, że wszyscy światowi liderzy rozumieją, iż powinni teraz dokonać racjonalnych ustępstw na rzecz Trumpa i współpracować z nim zamiast zmagania się z ludźmi, których właśnie odsunął od władzy.

Jeśli Trump pozostanie przy swoich obietnicach wyborczych, to znajdzie solidnych i wiarygodnych partnerów w osobach Władimira Putina i Xi Jinpinga. Ani Rosja, ani Chiny nie mają nic do zyskania w konfrontacji czy konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi. Czy Trump będzie miał na tyle mądrości, aby wykorzystać tę sytuację z korzyścią dla Stanów Zjednoczonych? Czy może będzie kontynuował anty-chińską i anty-irańską retorykę? – Czas pokaże.
//thesaker.is/trump-elected-as-president-risks-and-opportunities/

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

 

KOMENTARZE

 • Z pl.sputniknews.com/:
  Czy świat znowu zignoruje wołanie Syrii o pomoc?

  Rosyjscy wojskowi znaleźli dowody stosowania przez terrorystów broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej i syryjskiej armii na południowym zachodzie Aleppo – poinformował oficjalny rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał major Igor Konaszenkow.
  Według niego znaleziono niewybuchy amunicji artyleryjskiej terrorystów zawierające trujące substancje.
  „Po przeprowadzeniu ekspresowej analizy w ruchomym laboratorium ustalono, że z dużym prawdopodobieństwem te substancje to chlor i biały fosfor” — poinformował rzecznik rosyjskiego resortu wojskowego.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611114226067-syria-ataki-chemiczne-terroryzm-pomoc/
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Kalifornia chce referendum ws. oddzielenia się od USA

  W Kalifornii ruszyła kampania na rzecz referendum w sprawie wyjścia stanu z USA. Na portalach społecznościowych pojawiły się hasztagi #Calexit i #Caleaveforni. Uruchomiono też witrynę yescalifornia.org, propagującą referendum i informującą o tej inicjatywie.
  Mieszkańcy Kalifornii chcą referendum w sprawie oddzielenia się stanu od USA w drodze inicjatywy obywatelskiej: jeśli petycję w tej sprawie podpisze określona liczba uprawnionych do głosowania, kwestia organizacji plebiscytu zostanie poddana pod głosowanie. Według autorów inicjatywy referendum może się odbyć na wiosnę 2019 roku, jeśli zostanie zebrana wymagana liczba podpisów.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611114224170-usa-kalifornia-referendum/
 • Od momentu ogłoszenia Trumpa jako nowego prezydenta
  Od momentu ogłoszenia Trumpa jako nowego prezydenta liberałowie protestują, dosłownie ignorują wszystko.

  Obama mówi, Trump wygrał wybory i tak jest!

  Już nie ukrywają, ze mózgiem tego co się teraz w Ameryce dzieje jest George Soros, tak samo jak finansował H. podczas kampanii wyborczej.
  I teraz jest tą osobą, która jest w pełni odpowiedzialna za te niepokoje w Ameryce…. więc Obama jako prezydent musi zadeklarować swoje stanowisko.
  Wszystko wskazuje na to, że lada godzina Obama może ogłosić stan wojenny.

  https://conservativedailypost.com/breaking-obama-now-considering-martial-law-because-of-mass-riots/?utm_source=Push&utm_campaign=11_November_0910&utm_medium=OneSignal
 • Przerażające sekrety rządzących elit!
  POST z FEJSA

  Kochani. Skala UJAWNIEŃ tak przybiera, że nie jesteśmy chyba w stanie ogarnąć wszystkiego. Przemysł muzyczny i Loża Hollywood są tak potwornie skażone czarną magią jak KK.

  Zdjęcie na które patrzysz to rodzaj makabrycznej zabawy. Ma formę rytuału w których uczestniczą elity za zamkniętymi drzwiami. W tym wypadku:
  Marina Abramović i Lady Gaga.
  http://i2.wp.com/www.commonsenseevaluation.com/wp-content/uploads/2016/11/SpiritCooking-with-Marina-Abramovic-and-Lady-Gaga.jpg

  Hakerzy z Wikiliks wykradli to zdjęcie z korespondencji pomiędzy Abramovic a Johnem Podesta. Rytuał ten miał miejsce w ekskluzywnym ośrodku na Long Island (kto zna świadectwa Maxa Spiersa, wie czemu tam) w Watermill Center Summer - dorzucamy mapkę. (https://vimeo.com/177908958).
  Impreza nosiła nazwę:
  ""SPIRIT COOKING" DINNER". I jest opisana na stronie Wikiliks:
  http://www.wykop.pl/ramka/3432439/dziwa ... t-cooking/

  Dziesiątki tysięcy kobiet i dzieci są rytualnie mordowane i częściowo spożywane. Ciała trafiają do rzeźni, które zaopatrują takie miejsca jak McDonalds. Zbrodnia prawie doskonała o niespotykanej skali.
  (opisuje to również członek satanistycznej synagogi rabin Abe Finkelsteinhttps://www.youtube.com/watch?v=HX3Yb9kPlco, ale materiały o znajodwaniu ludzkiego DNA w burgerach McDonalds jest znana od lat)

  Materiały źródłowe o tych procederach znajdziecie w naszych poprzednich postach. Ale nigdy dotąd nie udało nam się dotrzeć do zdjęć. Takie zdjęcia są w rodzinnych albumach rodzin monarszych i najwyższych elit na najwyższych stanowiskach.

  Pedofilia, orgie i ofiary z ludzi to nie średniowiecze!

  Satanistyczny rytuał malowania krwią zmieszaną ze spermą i kobiecym mlekiem w wykonaniu Podesty tutaj:

  http://www.wykop.pl/ramka/3432439/dziwa ... t-cooking/

  Pozostałe materiały pozostawiamy bez komentarza
  (...)

  http://zbawienie.forumotion.com/t19p425-przerazajace-sekrety-rzadzacych-elit#9636
 • Soros sie nie poddaje
  Soros sie nie poddaje i wydaje kolejne drukowane miliardy na kolejna kolorowa rewolucje.

  Amerykanie zas lykaja wlasne lekarstwo, ktore przygotowali innym narodom: Ukrainie, Tunezji, Egiptowi, Jugoslawii, (caly czas probuja Tajlandii), a teraz Syrii : wybrany w demokratyczny sposob prezydent sie nie liczy, bo te glupie pod-narody nie maja pojecia, kogo wybrac.

  Oburzenie Amerykanow bylo wielkie, gdy Rosja zabronila 'pedo-paraden marsze' w Rosji bo pedofile w USA kwitna i maja sie dobrze i maja 'demokracje' po calym swiecie rozsiewac.

  Oburzenie bylo wielkie, gdy Rosja wywalila z kraju Sorosa i jego hajdamacka akademie dla zdrajcow i oszustow..
  Nazywalo sie to "lamaniem praw humanitarnych w Rosji.
  Tylko w czasie ostatnich wyborow, antyrosyjska propaganda sorosowska probowala sie wslinic w glowy wyborcow.
  Ruskim nie dali rady.

  Nie probuje nawet porownywac przebiegu wyborow w Rosji z tymi w USA.
  Rosjanie traktuja wybory jako normalne zjawisko wyboru administracji, ktora bedzie administrowac pieniedzmi podatnika i wypelniac wole narodu zgodnie z prawem.

  W USA mamy najwiekszy kicz Holywoodu z kultem jednostki i idolem rzekomych tlumow.
  To co wierchuszka swiatowa zrobila ze zbrodniarki, niepelnosprawnej zboczonej seksualnie i umyslowo psychopatki - jest ponad wszelkie ludzkie zrozumienie.
  Oto bohaterka wszechczasow, nieudany mutant Joanny Dar'c, Vercingetoriksa, Lady Godivy, ofiary z Salem, z prawdziwymi korzeniami Lady Mackbeth - zostala brutalnie wyproszona z Sezamu swiata - czyli bogatej jaskini zbojeckiej.

  KRZYWDA wpisuje sie tereaz wielkimi literami w umysly zropaczonego ... Sorosa i zboczonej bandy , ktorzy probuja sprawdzonej metody rewolucjonistow: street riots (burdy uliczne) i palenie opon.

  Nieprawda jest, ze media kreauja swiadomosc narodu. To wlasciciele mediow kreuja chaos swiatowy.
  Najlepszym dowodem jest oczywisty fakt, ze media zachodnie nie maja dziennikarzy.
  Nie ma amerykanskich dziennikarzy w Syrii, Iraku (wymordowali ponad 100 dziennikarzy w Iraku),; nie ma amerykanskich dziennikarzy w Donbasie i nie bylo ich w Serbii.

  Media zachodnie sluza jako "organ aktualnej wladzy", ktora najmuje mizeroty aktorskie Holywood, zeby blaznowaly w prasie i tv.

  59 dziennikarzy wymordowanych w Hondurasie odkad Clinton poparl zamach na prezydenta Manueal Zelaya: :

  59 Journalists Murdered in Honduras Since Clinton-Backed Coup « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/59-journalists-murdered-in-honduras-since-clinton-backed-coup/

  Przyjrzyjcie sie, czym mozna zastraszyc swiatowa gawiedz:
  Czego swiat sie wystraszyl? Scinania glow chrzescijanom:

  ISIS Bloopers - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Qz3oWmDUW1Q

  Wybory w USA zostaly zakonczone, glosy policzone, prezydent wybrany. Nikt nie podwaza wynikow!
  Nikt nie dyskutuje wybranca ani jego planow na przyszlosc czy juz nawet jego obecnego zachowania.
  Tlumow nie interesuje ani terazniejszosc ani przyszlosc kraju.
  Trump moze sie okazac kolejnym jankesowskim niewypalem. Nic to.

  Kiedys, w zamierzchlych czasach zona wladcy okrutnika, ktory wlasny lud uciskal ukazala sie publicznie na golasa na pedzacym koniu.
  Stara angielska legenda podaje, ze Lady Godiva bardzo wspolczula narodowi i postanowila w ten rozneglizowany sposob okazac swoja wiez z narodem a podono na zlosc mezowi.

  Wspolczesna Lady Godiva dosiadla "tjomoj loszadi"; na nieszczescie, kon-faworyt potknal sie na ostatnim zakrecie i nieszczesna dama spadla z konia i srodze sie potlukla.

  Lud nie mogl ukryc rozpaczy; placz i zgrzytanie zebow rozleglo sie w calej krainie:

  Placzace tlumu milosnikow talentu pani Hilary dostaly amoku. Zawodza, wrzeszcza: Clinton przegrala wybory:
  CRYING Hillary Voters FREAK OUT! Howling, Screaming! As Clinton LOSES 2016 Election - YouTube

  North Korea? No. USA

  https://www.youtube.com/watch?v=3v-LQgRj81A
 • @dron67 01:54:46
  "Wszystko wskazuje na to, że lada godzina Obama może ogłosić stan wojenny". -

  --- Niepokojące sprawy. Trudno jednak uwierzyć, że ten upadek imperium odbywałby się tak szybko.
 • @dron67 01:56:55
  "MARINA ABRAMOVIC SPIRIT COOKING". -

  --- Szokujące!
 • @Tiamat 02:00:56
  "Soros sie nie poddaje". -

  --- Dzieją się dziwne(?) i ważne rzeczy. Sygnalizowali to już Lorenco i Dron, a ja starałem się ignorować sprawę.
  Pani komentarz zdaje się ujmować rzecz całościowo. Myślałem o przeniesieniu wpisu na dwa pozostałe blogi lub uzupełnieniu powyższej notki, jednak informacje są zbyt ważne, więc przygotuję notkę, którą opublikowałbym po północy, czyli za około 22 godziny :)
 • @Tiamat 02:00:56
  re: moj wpis
  Mialo byc "tjomnoj uoszadi" (czarny kon-faworyt wyscigow)
 • @zygmuntbialas 02:41:45
  Pan stara sie miec wywazona opinie i ostroznie pan podchodzi do zaskakujacych zdarzen - w przeciwienstwie do mnie czy do lorenco. Lorenco ma zapal i duzo entuzjazmu, a ja jestem cyniczna zmija, ktora - zwlaszcza jankesom - rozne rzeczy pamieta. I te osobiste i te miedzynarodowe.
  Inni odkrywaja Ameryke, choc istnieje ona od czasow jeszcze przed-kolumbijskich.
 • @Tiamat 03:47:34
  Nie przeszlo wczoraj ale to bardzo mi sie spodobala ta piekna kompilacja dziejowa wyborczych zdarzen w USA.
  Bardzo polecam:

  Zal dupe sciska zrozpaczonym wielbicielom Clintonowej. I zydek tak ladnie spiewa.
  Butt-Hurt Crying Hillary Voters Compilation - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=grD_IINiH9c
 • @Tiamat 03:56:08
  "... a ja jestem cyniczna zmija,...". -
  --- ... która ma tyle serca dla biednego człowieka.

  A ze mną to jest tak, jak pisałem godzinę temu prywatnie do Metro:

  "The Saker jest świetnym analitykiem,
  tu i ówdzie zauważam jednak swój odmienny punkt widzenia.
  To chyba dlatego, że nie jestem Amerykaninem.
  Ale też nie znoszę od dzieciństwa jankesów
  i staram się, by nie było to nazbyt widoczne.

  Od dzieciństwa? - Tak.
  Naczytałem się wtedy książek o kowbojach i Indianach,
  i byłem po stronie Indian.
  A ponadto ojciec opowiadał o żołnierzach USA w Turyngii,
  gdzie ojciec wraz ze swą siostrą był na robotach przymusowych.
  Ojciec mówił pozytywnie o nich, a dla mnie
  te, żujące gumę, typy były raczej spod ciemnej gwiazdy".

  No i ta prostacka ich kultura.
  I miliony ofiar z jankesowskiej ręki.
  Okropne!
  Czy zwykli Amerykanie nie zdają sobie sprawy, ile nieszczęść przyniosło ludziom ich państwo?!
 • @Tiamat 04:11:16
  Młodzi wykształceni wyborcy Clinton z miasta Portland, Oregon
  https://twitter.com/Yagozarussia/status/797007696490696705
  https://twitter.com/FPaidinfull/status/796998998188027904
  https://www.youtube.com/watch?v=1bglsyniUE4
 • @fretka 09:58:11
  A tymczasem... w Polsce mamy wysoce przedsiebiorcze wladze, ktore nam sciela swietlana przyszlosc:

  Podatek od deszczu:

  Deszcz - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=hFw96gPw8go
 • @Tiamat 04:11:16
  "Zal dupe sciska zrozpaczonym wielbicielom Clintonowej. I zydek tak ladnie spiewa". -

  --- A Putin się śmieje (co nieco ironicznie).
 • @fretka 09:58:11
  "Młodzi wykształceni wyborcy Clinton z miasta Portland, Oregon". -

  --- I co tu było przeżywać?
  Nie pamiętam, by wcześniej były podobne hece po wyborach w USA.
 • @zygmuntbialas 14:43:07
  USA. „Protesty miały miejsce m.in. w Waszyngtonie, Baltimore, Filadelfii, Nowym Jorku, Los Angeles, San Francisco, Oakland i Portland. Najwięcke protestujących przyciągnął wiec w Portland w stanie Oregon. W centrum miasta prostestowało cztery tysiące osób.

  Na transparentach demonstranci wypisali hasła „Nie mój prezydent” i „Nienawiść nie przywróci wielkości Ameryce”. Po kilku godzinach protest przemienił się się w zamieszki. Cześć z protestujących zaczęła podpalać kosze na śmieci i rozbijać witryny sklepów i szyby samochodów. Policja użyła gazu łzawiącego, aby opanować sytuację, a 26 osób aresztowano.

  W innych miastach – od Nowego Jorku, przez Chicago i Denver po Los Angeles demonstracje były zdecydowanie mniej liczne. Brało w nich udział po kilkaset, głownie młodych osób. Były burmistrz Nowego Jorku i doradca prezydenta Trumpa Rudolph Giuliani nazwał demonstrantów „gromadą rozpieszczonych mazgajów”. Sam Donald Trump stwierdził na Twitterze, że manifestacje są organizowane przez profesjonalnych demonstrantów podżeganych przez media.”
 • @dron67 23:34:16
  "Protesty miały miejsce m.in. w Waszyngtonie, Baltimore,...". -

  --- Ten temat będzie poruszony jeszcze w jednej notce, którą opublikuję za ponad pół godziny. Przeniosę Pański wpis pod tę najbliższą notkę na trzech blogach :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej