Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 18.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kijów w panice – pisze pani Tiamat. – W związku z przygotowaniami do olbrzymiej demonstracji antyrządowej władze Kijowa wpadły w panikę.

Timoszenko opowiada o majdanie nr 3, a specjalny komitet od zagrożenia przygotowuje się do stanu wojennego. Policja dostała nakaz zatrzymywania wszystkich pojazdów, wiozących demonstrantów; absolutnie nie można dopuścić do stawiania namiotów ani w ogóle żadnego sprzętu na majdanie.

Rada miejska przygotowuje akty oskarżenia przeciwko zgromadzonym tłumom, partia Petro Poroszenki proponuje prywatnych ochroniarzy, złożonych z atletów i różnych siłaczy, zatrudnić do pomocy organom bezpieczeństwa. Wywiad kombinuje jakby tu dociec, czy przypadkiem Rosja nie jest wplatana w organizacje tych demonstracji.

 

 

Przygotowuje się ustawę o wprowadzeniu stanu wojennego. Podobno powodem tego wielkiego protestu jest straszliwy wzrost opłat, zwłaszcza za ogrzewanie. (wzrost o 75-90%). Obecnie ogrzanie mieszkania dwupokojowego kosztuje 1500 hrywien, podczas gdy średnia pensja wynosi 5000 hrywien.

KIEV IN PANIC: Tymoshenko declares Third Maidan, emergency govt committee prepares martial law – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2016/11/kiev-in-panic-tymoshenko-declares-third.html

Wyniki wyborów prezydenckich w Mołdawii i Bułgarii poważnie zaniepokoiły władze ukraińskie, które się boją, że na Ukrainie może się powtórzyć podobna sytuacja, w której wybory wygrywają stronnicy Rosji. Obecnie nowe wybrane rządy w Mołdawii i Bułgarii są jawnie pro-rosyjskie i są dowodem na to, że ludzie maja już dość zaczepek wojennych i niepokoju.

One Step Closer to Liberation: „Pro-Russian” Presidents win in Bulgaria and Moldova – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2016/11/one-step-closer-to-liberation-pro.html

Nazwanie tych obu wybranych prezydentów pro-rosyjskimi to może trochę powiedziane na wyrost. Obaj nowo wybrani prezydenci nawołują do większej przyjaźni i więzi z Rosja, ponieważ uważają, że jest to w interesie kraju.

Russia winning! – panic in Rada: Ukraine to be after Moldova and Bulgaria | Donbass International News Agency,
https://dninews.com/article/russia-winning»-panic-rada-ukraine-be-after-moldova-and-bulgaria

Tymczasem na Ukrainie wybuchł prawdziwy skandal: 84% Ukraińców wybrałoby chętnie Putina na prezydenta (przepytano 41 600 czytelników ukraińskiej publikacji „Niedelja”),

Scandalous Poll: 84% of Ukrainians want Putin as their president – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2016/11/scandalous-poll-84-of-ukrainians-want.html

Rosyjskojęzyczne dzieci w przedszkolu w Kijowie nie mają prawa mówić po rosyjsku: Russian-Speaking Children in Kindergartens in Kiev Forbidden From Speaking Russian – Fort Russ.

Chodzą plotki, że może Trump szykuje nowa posadę panu Saakaszwili,
//www.fort-russ.com/2016/01/russian-speaking-children-in.html

Napisała: Tiamat

 

* * * * * * *

 

1453283087_99

 

Amerykanie wycofują agentów FBI i CIA z Ukrainy
//www.politnavigator.net/ssha-otzyvayut-iz-kieva-operativnikov-fbr-i-cru.html

Amerykańscy oficerowie, stacjonujący w budynkach Prokuratury Generalniej i w Służby Bezpieki Ukrainy, nagle opuścili Ukrainę. Doniósł o tym poseł Rady Najwyższej Igor Markow w rosyjskim programie publicystycznym „Miejsce spotkań”. Według Markowa oznacza to ciche wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z Ukrainy.

„Tydzień temu wszyscy pracownicy FBI w biurze Prokuratury Generalniej oraz oficerowie CIA, stacjonujący w SBU, zostali nagle przeniesieni do Rumunii i Czech. Dla służb bezpieczeństwa jest to czytelny sygnał wycofywania się Ameryki z Ukrainy. Pozostali tylko analitycy, wszyscy agenci operacyjni opuścili Ukrainę” – powiedział Markow (tłum.: Metro).

 

* * * * * * *

 

Co się dzieje w Syrii:

 

https://cdn3.img.ria.ru/images/147761/22/1477612223.jpg

 

Samoloty z Admirała Kuzniecowa zlikwidowały łobuzów z al-Nusry
https://ria.ru/syria/20161117/1481537200.html

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał major Igor Konaszenkow oświadczył, że samoloty Su-33, stacjonujące na lotniskowcu-krążowniku Admirał Kuzniecow, zlikwidowały co najmniej 30 bojowników Dżebat an-Nusra w syryjskiej prowincji Idlib.

Generał Konaszenkow twierdzi, że śmierć co najmniej 30 terrorystów została potwierdzona przez źródła wywiadowcze. Wśród zabitych mają być polowi komendanci Muhamad Chelala, Abu Dżaber Harmudża, Abul Baha al-Asfari, który planował ofensywę na Aleppo. Al-Asfari był odpowiedzialny za unifikację rezerw an-Nusry w Aleppo i w Hamie.

Zgodnie z deklaracją ministra Siergieja Szojgu Rosja rozpoczęła wielkie uderzenie na pozycje Państwa Islamskiego i Dżebat an-Nusry w syryjskich prowincjach Idlib i Homs. Lotniskowiec-krążownik Admirał Floty Związku Radzieckiego Kuzniecow, jedyny krążownik tej klasy w rosyjskiej marynarce wojennej, jest uczestnikiem tej operacji. Krążownik znajduje się aktualnie na Morzu Śródziemnym i przewodzi zgrupowaniu Floty Północnej.

Uczestnikiem zgrupowania jest fregata Admirał Grigorowicz (statek strażniczy), który – zgodnie z raportem Ministerstwa Obrony – uderzył w pozycje syryjskich buntowników rakietami „Kalibr”.

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

PS. Pod poprzednią notką, zatytułowaną „Co się dzieje na świecie – 15.11.2016.” toczyła się interesująca dyskusja o lichwie, chrześcijaństwie i wielu innych ważnych sprawach. Komentowali: Tiamat, Andrzej Szubert (nick: opolczyk), Metro i Przemex. Polecam Czytelnikom, link:
//zygmuntbialas.blog.pl/2016/11/15/co-sie-dzieje-na-swiecie-15-11-2016/

 

KOMENTARZE

 • Oglądnąłem przed chwilą ten program "Miejsce spotkań"
  Byli tam ukraińscy publicyści, byli byli posłowie z Partii Regionów, miłośnicy junty kijowskiej i Rosjanie; coś tam piąte przez dziesiąte zrozumiałem, dyskusja była zażarta, zwłaszcza ze strony kijowskiej jjunty, pieniącej się jak wściekłe psy.
  Najbardziej spodobało mi się, jak jeden z dyskutantów powiedział, że Ukrainie przydałby się taki Trampienko:)
  Tu program:
  https://youtu.be/PhrFMV9oztU
 • PiS-iory również będą demonstrować!
  Wielki strateg Jarosław K zbiera ekipę na majdan 3 i rusza protestować.
  Boi się tylko czy ich tam wpuszczą...
 • @lorenco 04:20:11
  Przypomnę tu Twój wpis sprzed czterech dni:

  "Zaznaczę tu swój sceptycyzm."
  Jak czytam doniesienia, to Trump zaczyna być osaczany ze wszystkich stron. Skoro jest tak osaczany, czyli jest to teraz wróg nr 1 NWO.
  Mój sceptycyzm jest też coraz większy, ponieważ nie wiem czy wytrzyma taką nagonkę.
  Musiałby zaufać Rosji, Chinom, ogólnie krajom BRICS.
  Czyli zmienić wektor o 180 stopni.
  Co dzieje się na Ukrainie: panika po wyborze Trumpa:
  podobno Trump spotka się z Poroszenko dopiero w lutym, 30 lub 31 lutego 2017 :)
  Poroszenko uprzedził, że jeśli Trump będzie spoufalał się z Rosją, Ukraina będzie domagała się międzynarodowej izolacji USA :)
  https://pp.vk.me/c604326/v604326494/43278/e3YUdmwyPZc.jpg
  Tu poniżej wiadomości z TV Noworosja, spiker mówi wyraźnie, zatem można nam Polakom wiele słów zrozumieć i ogólnie sens:
  https://youtu.be/jtHE79gFGA8

  Natomiast jeśli chodzi o Noworosję, lider DRL Zacharczenko, jest także bardzo ostrożny co do intencji Trumpa.
  Jeśli Trump wpłynie na wykonywanie przez Ukrainę umów Mińskich, wtedy można będzie uznać, że Trump dotrzymuje obietnic wyborczych, powiedział Zacharczenko
  https://youtu.be/12tM6R4LthA


  https://pp.vk.me/c836526/v836526259/b7de/r99NUg3c-OY.jpg
  Putin wróć nam rozum! - podsumowanie:)

  Co do ładnej piosenki nasuwa mi się też jako podsumowanie:
  Tańcz Rosjo, płacz Europo a Ukrainie, pełna, pełna, pełna żopa:)
  https://youtu.be/EpRQnFVm5M4
  Co się dzieje w USA - 13.11.2016.
  lorenco 14.11.2016 03:38:49
 • @zygmuntbialas 10:18:04
  Naturalnie, wszystkiego nam nie powiedza i jak na razie to Trump chlapie co popadnie, a Obama prowadzi 'biznes as usual' - to znaczy nie przerywa sobie w pracy i gromadzi wojska w Polsce na granicy.
  Sceptycy opowiadaja, ze Trump juz zalatwil wielu ludziom prace i wyzsze zarobki a to dlatego, "glowny fundator anty amerykanskich burzliwych protestow, George Soros, oferuje anty-Trumpowym demonstrantom 70 tysiecy dolarow na rok i podnosi stawke godzinowa do 35 dolarow za godzine.
  Soros najbardziej destruktywny demagog lewicowy i jeden z najbogatszych ludzi na swiecie wydaje miliardy, zeby zradykalizoac Ameryke.
  Soros oplaca takie grupy jak: Black lives matter( Zycie czarnego tez sie liczy) , wybory Obama/clinton, zlikwidowanie amerykanskiej suwerennosci, ekstremizm ekologiczny, manipulacje walutowe w niektorych krajach, popiera nielegalna emigracje, dzialaczy pro- muzulmanskich, , grupy takie jak Osrodek prawny dla Biedoty poludnia, i bardzo lewicowe portale jak np. MoveOn.org Media sie licza (Media Matters, i Centrum Postepu amerykanskiego (Center for American progress.
  Soros byl glownym fundatorem Wiosny Arabskiej. Ostanio obiecywal 500 milionow dolarow na przyspieszenie inwazji na Europe przez roznych islamskich przestepcow, zboczencow i potencjalnych dzihadistow.

  Donald Trump is already putting more people to work for higher wages and he’s not even in office yet – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/donald-trump-is-already-putting-more-people-to-work-for-higher-wages-and-hes-not-even-in-office-yet/

  No wiec z jednej strony mamy aktywna dzialanosc Obamy, ktory sie bardzo spieszy , zeby zdazyc przed styczniem; z drugiej strony Soros tez szalenie zajety swoja dzialnoscia na rzecz utworzenia bajzlu swiatowego,
  i niespokojne obserwacje publiki, ktora nie wie czego sie spodziewac po nowym prezydencie.

  A ja pamietam, jak "mlodzienczy, przystojny, wyksztalcony murzyn (prawnik konstytucyjny) obejmowal tron w Bialym Domu pod haslem: Yes, we can - tak- mozemy.
  Jego doradca byl Axelrod - syjonista a jego pierwsza nominacja na szefa personelu byl... Ram Emanuel, syn bandziora z Irgun (izraelskiej grupy terrorystycznej, ktora 'walczyla o utworzenie panstwa Izrael)
  Wtedy wiadomo juz bylo, czego sie po Obamie spodziewac.
  Teraz czekamy na "nominacje' pana Trumpa. Wstepne przymiarki nie sa bardzo obiecujace.
  Zobaczymy.
  Podejrzewam, ze zakulisowe przetargi trwaja- na wyniki przyjdzie poczekac.
  Na razie nie pozostaje nic innego jak poczekac ile jeszcze szkody murzynek zdazy narobic
 • @Tiamat 12:12:15
  "Teraz czekamy na "nominacje' pana Trumpa. Wstepne przymiarki nie sa bardzo obiecujace". -

  --- Także jego wystąpienia w toku kampanii wyborczej nie były obiecujące. To, co mówił, było sprzeczne ze sobą, było dużo nut ksenofobicznych czy wręcz rasistowskich. Jednakże czekam na te momenty, gdy przekonamy się, czy jest szansa na odprężenie na świecie.
 • @zygmuntbialas 14:20:39
  Michael Flynn ma być doradcą Donalda Trumpa.
  Michael Flynn był szefem Agencji Wywiadu Wojskowego (DIA) w latach 2012-2014. Od lutego 2016 roku doradzał Trumpowi w trakcie jego kampanii wyborczej. Generał wielokrotnie mówił o potrzebie politycznej ugody między Waszyngtonem a Moskwą w sprawie Syrii.

  Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/201611184256498-michael-flynn-trump/

  I z "Wprost"

  Nieprzejednany wróg muzułmanów doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego? Kim jest Michael Flynn?

  Prezydent elekt Donald Trump zaoferował posadę doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Michaelowi Flynnowi. Były szef wojskowego wywiadu dał się poznać jako nieprzejednany krytyk administracji Baracka Obamy.
  75-letni Flynn był jednym z największych zwolenników Trumpa i służył mu radą podczas niedawnej kampanii wyborczej. Mogący poszczycić się trzema gwiazdkami generalskimi Michael T. Flynn od 2012 roku szefował Agencji Wywiadowczej Departamentu Obrony (Defense Intelligence Agency - DIA), uczestniczył także w amerykańskich misjach w Afganistanie oraz Iraku. Z funkcji szefa DIA odwołano go ze względu na "styl zarządzania". Generał twierdził jednak, że chodziło o jego nieprzejednane nastawienie do islamu oraz proponowane metody zwalczania ekstremistów. W związku z możliwością objęcia nowego urzędu, "New York Times" przypomniał jedną z wypowiedzi Flynna, w której nazwał muzułmanów "egzystencjalnym zagrożeniem na globalną skalę".
  Generał Flynn dał się poznać także jako zwolennik porozumienia z Rosją. Jego zdaniem taki sojusz byłby w pełni uprawniony, jeżeli tylko pomógłby w zwalczeniu wspólnego wroga, czyli islamskich ekstremistów. Dziennikarze "Washington Post" zwracają także uwagę na fakt, iż Flynn nie odmawiał zaproszeń od rosyjskiej telewizji Russia Today i często udzielał jej odpowiedzi w charakterze eksperta. Pojawił się nawet na przyjęciu urodzinowym tej stacji telewizyjnej w Moskwie. Generałowi zarzuca się także bliskie kontakty z Turcją i namawianie amerykańskich polityków do wydania Erdoganowi jego największego wroga politycznego - Fethullaha Gulena, ukrywającego się obecnie w Stanach Zjednoczonych.
  / Źródło: The Guardian
  https://www.wprost.pl/swiat/10031278/Nieprzejednany-wrog-muzulmanow-doradca-Trumpa-ds-bezpieczenstwa-narodowego-Kim-jest-Michael-Flynn.html

  Jeśli Flynn przyjmie propozycję, to raczej dobra wiadomość dla świata, gorsza dla PI i "umiarkowanej opozycji" w Syrii, rządzących w Polsce i wszelkiej maści rusofobów i jak to nazywają: lewaków na tzw. Zachodzie a dla banderlandii to już katastrofa.
  A Makrela będzie teraz już "chlipać" na okrągło:)
 • @Tiamat 12:12:15
  Amerykańscy eksperci pracujący na Ukrainie, przedłożyli Trumpowi plan "oddania" Krymu Rosji w zamian za rosyjską pomoc gospodarczą Ukrainie.

  Artykuł w j. rosyjskim na ten temat i szerszy:
  http://amdn.news/v-ssha-ekspierty-priedlozhili-trampu-otdat-krym-rossii-v-obmien-na-pomoshch-dlia-ukrainy
 • @zygmuntbialas 14:20:39
  I ujawniono pierwsze nominacje:
  Ujawniono nazwiska członków ekipy prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, którzy zajmą szereg kluczowych stanowisk w nowej administracji, Flynn jest
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201611184259763-usa-trump-administracja/
 • @Tiamat 12:12:15
  W 1886 roku podczas rozrubek w Chicago ktos wysadzil bombe i zginelo 11 osob.Sprawcow wylapano i powieszono.Temu Sorosowi chyba rozum odebralo, konspiruje przeciw legalnej wladzy, oplaca anarchie a w koncu w wiezieniu wyladuje.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Haymarket_Riot
 • @staszek kieliszek 20:53:56
  http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=8408 Dawno Sorosa powyginało . Tu masz adres .Pozdrawiam. http://virtualglobetrotting.com/map/george-soros-house/view/google/
 • @Repsol 21:13:21
  I gdzie tu sprawiedliwość? Dobre to powiedzenie : złego szlag nie trafi?
  Ten Soros robi co chce. Dobrze, że z Rosji wypieprzyli te jego fundacje, czas aby i z innych krajów go pogoniono.
 • @lorenco 18:06:14
  "Amerykańscy eksperci pracujący na Ukrainie, przedłożyli Trumpowi plan "oddania" Krymu Rosji w zamian za rosyjską pomoc gospodarczą Ukrainie". -

  --- To ci dopiero. Tyle zbrodni i bajzlu przynieśli jankesi na Ukrainę, a teraz by chcieli "pomagać" - cudzymi rękami i cudzą kasą.
 • @zygmuntbialas 01:21:49
  No wlasnie!
  Co to znaczy "oddania"?
  Czy ktos Rosji Krym zabral?
  Oddac to moga Serbii -Kosowo a Polsce Lwow.
  A Libii - rezerwy zlota!
  I posprzataja po sobie na Bliskim Wschodzie.

  Amerykanom sie wydaje, ze maja prawo rozdzielac i zabierac cudza ziemie.

  NIECH ODDADZA WOLNOSC HAWAJOM, BO TRZYMAJA HAWAJE NIELEGALNIE!

  Hawaje nie sa legalnie stanem USA:
  Hawaii is not legally a state! | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/HAWAII/hawaii.php#axzz4QR2WTHG9
 • George Soros zamordowany?
  George Soros zamordowany?
  Przed chwila Benjamin Fulford podał na swoim blogu, ZE Dostal informacje W ZE Soros nie żyje. Głośno SIĘ O Tym Mowi w Pentagonie. Fulford uważa, že z Klanu Clintonów Jedna osoba po Drugiej bedzie usuwana. Wiecej Informacji gdy Fulford otrzyma Potwierdzenie.

  "Słowo to, że Soros jest martwy. To jest przedmiotem dyskusji w Pentagonie, jak również. Został wyjęty. Jeden po drugim Bush / Clinton / syndykatu zbrodni jest usuwane. Będę informować Cię jak mam więcej danych ".
  https://benjaminfulford.net/

  https://www.monitor-polski.pl/george-soros-zamordowany/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej