Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 21.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rusłan Ostaszko: "Wczoraj zadałem pytanie, czy Trump wystawi Ukrainę na sprzedaż w całości czy w częściach".

 

GŁÓWNY KOSZMAR POROSZENKO

//politrussia.com/world/glavnyy-strakh-poroshenko-201/

Czy wiecie, co jest największym powodem do obaw kijowskich polityków? Co jest na pierwszym miejscu? - Nie, to nie są ruskie czołgi na Chreszczatyku [kijowski Nowy Świat]. Nie boją się rosyjskich czołgów z dwóch powodów.

 

Znalezione obrazy dla zapytania petro poroszenko

Petro Poroszenko

Po pierwsze: kijowscy politycy zarobili już tyle pieniędzy na sprzedaży Zachodowi rosyjskiej inwazji, że już sami przestali się jej obawiać. Zbudowali cały sektor gospodarki na obietnicach sprowokowania Rosji do otwartej inwazji. Obietnica rosyjskiej interwencji przyniosła im władzę i pieniądze, myśl o jej zmaterializowaniu tylko koi ich dusze.

Po drugie: w Kijowie rządzą ludzie, którzy na 100% wierzą, że jeśli coś się zdarzy, to oni zdołają uciec na Boryspol [kijowskie Okęcie] i odlecieć w siną dal. Liczą, że po ucieczce przed rosyjskimi czołgami otrzymają posady, pieniądze i szacunek wystarczający do końca ich dni. Utworzą ukraiński rząd na uchodźstwie i śladem Chodorkowskiego będą składać pozwy do międzynarodowych sądów i podróżować po świecie, opowiadając na wykładach, ile wycierpieli od Putina i jak tęsknią za nieszczęsną Ukrainą. To dlatego kijowski reżim nie boi się rosyjskiej inwazji. Męczy ich zupełnie inny koszmar, a koszmar ten urealnia się z każdym dniem.

Od czasu do czasu próbuję wyjaśnić ukraińskim ekspertom, których spotykam w studiach telewizyjnych, że Ukraina już zmęczyła nawet swoich największych zwolenników na Zachodzie. Zmęczyła tak bardzo, że owi zwolennicy są gotowi rozpocząć dyskusję o rzeczach, które byłyby nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Pamiętacie Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy – bandę europejskich biurokratów, którzy potępili Rosję za agresję na Ukrainę i pozbawili głosu rosyjskich delegatów? - Aktualnie ukraińscy delegaci twierdzą, że przygotowuje się do wydania druzgocącego raportu o naruszeniach praw człowieka na Ukrainie. Przewodniczący Zgromadzenia oświadczył nawet, że koniecznym będzie przywrócenie praw rosyjskiej delegacji i nawet napisał w tej sprawie list do Wiaczesława Wołodina z propozycją spotkania i przedyskutowania tego problemu. Członkowie ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia z kolei piszą artykuły o potężnym rosyjskim lobby, które przejęło Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i zmusiło je do 'zdradzenia' Ukrainy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania martin schulz

Martin Schulz

Następny przykład: jak ukraińskie władze spełniły wszystkie 144 warunki uzyskania ruchu bezwizowego, europejscy politycy przeszli do jawnej drwiny. Podczas posiedzenia kijowskiej Rady Najwyższej ujawniono ostatnio, że Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, aktualnie łączy przyznanie reżimu bezwizowego z wypełnianiem porozumień mińskich. To nieprzyjemna sytuacja dla kijowskich urzędników. Jeśli obwinią Rosję za niewypełnianie porozumień mińskich, to będą musieli przyznać, że UE uzależniła los Kijowa od dobrej woli Kremla. Jeśli tego nie zrobią, to będą musieli przyznać, że Martin Schulz faktycznie obwinił Kijów za paraliż porozumień mińskich i ukarał za to Ukrainę, pozbawiając ją dostępu do reżimu bezwizowego. W świetle powyższego ukraińska propaganda wspierająca Poroszenko wygląda bardzo nieprzekonująco.

Wczoraj zadałem pytanie, czy Trump wystawi Ukrainę na sprzedaż w całości czy w częściach. Dzisiaj mogę zaprezentować fińską wersję odpowiedzi na to pytanie. Były głównodowodzący fińskiej armii generał Gustav Hagglund powiedział fińskim mediom, że "podział Ukrainy na dwie części zakończy konflikt w kraju” i że Trump osiągnie porozumienie z Putinem w sprawie zakończenia konfliktu. Jeszcze rok temu takie oświadczenie przedstawiciela europejskiej armii byłoby nie do pomyślenia, dzisiaj jest normalne.

Osobiście nie sądzę, aby Trump optował za tym wariantem, ale nie da się tego wykluczyć. Najważniejsze jest to, że nikt nie będzie pytał ukraińskich polityków o zdanie na temat przyszłości ich kraju. To największy koszmar polityków z Kijowa. Pewnego dnia mogą się obudzić w kraju, który zostanie podarowany Putinowi.

Napisał: Rusłan Ostaszko

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

* * * * * * *

Pisze bloger Przemex: Powolne i ciche wycofywanie się USA z Ukrainy nie dziwi, po tym jak Rosjanie przejęli Krym i nie zaangażowali się w sposób otwarty w konflikt na Ukrainie, na co liczył Wuj Sam. Projekt ukraiński stał się zbyt kosztowny dla USA i najprawdopodobniej podjęto decyzję o wycofaniu się z niego. Lecz trzeba było w międzyczasie poudawać pro-ukraińskość i wspomagać reżim w Kijowie, tak aby jeszcze troszkę podtrzymać go przy życiu, aż nie nadejdzie nowa administracja w Waszyngtonie, która będzie mogła 'z twarzą' wycofać się z tego bagna. Prawdopodobnie Amerykanie będą chcieli pozostawić  Rosjanom i ewentualnie krajom Europy Środkowej, ale po wrogim nastawieniu tutejszych reżimów do Rosji, chcących narzucać swoje widzimisię Rosjanom, nie widzę pozytywnego rozwiązania tego problemu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania donald trump i saakaszwili

"Putin chce całej Ukrainy" - tak twierdzi Saakaszwili

Odpowiada pani Tiamat: Spekuluję w tej chwili, bo nie wiem na pewno: Amerykanie mogą się z tą Ukrainą 'przyczaić’, ale poszła plotka, że Trump chce wymienić Poroszenkę na… Saakaszwili.

Projekt Trumpa oswobodzenia Ukrainy (ciekawe, że gubernator rejonu Odessy w bardzo ukraińsko-języcznym reżimie nie zna ukraińskiego języka i musi porozumiewać się w języku (prawie) rosyjskim; rosyjski Miszki jest strasznie kulfoniasty).

Саакашвили – будущий проект Трампа для освобождения Украины:

https://www.youtube.com/watch?v=CH9KnUZlqDk

Mnie trochę niepokoi zwiększone zainteresowanie USA Azją Południowo -  Wschodnią. Na Filipinach zaczęła się nagonka na prezydenta Duterte. Powód jest dość istotny, gdy chodzi o podniecanie opinii społecznej; Duterte od początku swojej prezydentury próbuje uhonorować prezydenta Marcosa i przenieść jego trumnę na cmentarz zasłużonych. Histeria przeciwników Marcosa przybiera narodowy charakter. Demonstracje nie ustają.

Marcos niewątpliwie prowadził niezależną politykę na Filipinach: znacjonalizował ropę, spłacił dług do Międzynarodowego Funduszu Walutowego i rozbudował infrastrukturę kraju. Miał jeszcze wiele ambitnych planów, na które Wuj Sam się zgodzić nie chciał. Amerykanie urobili Marcosowi opinie skorumpowanego tyrana (klasyk amerykańsko - żydowskiej propagandy). Zagrożenie, jakie wywołała ostatnia konferencja krajów azjatyckich w Goa, niewątpliwie wystraszyło amerykańskich polityków. Mizdrzą się do Japonii. Obecny prezydent Abe chodzi na pasku USA. Będziemy obserwować, co dalej.

Przemex: Może być też tak, że jankesi pozornie lub rzeczywiście wycofają się z Europy Wschodniej, tzn. z Ukrainy, która dla USA po utracie Krymu jest bezużyteczna, a skoncentrują się na sprawach Azji, konkretnie Pacyfiku, który jest od dawna ich tradycyjną i bardzo ważną strefą wpływów, na której utratę raczej pozwolić sobie nie mogą. Więc sądzę, że będzie coraz goręcej w tej części świata.

 

* * * * * * *

PS. Z ostatniej chwili.

 

Znalezione obrazy dla zapytania george soros

George Soros

Pisze w NEON-ie bloger Dron67:

George Soros zamordowany? - Przed chwilą Benjamin Fulford podał na swoim blogu, że otrzymał informację, że Soros nie żyje. Głośno się o tym mówi w Pentagonie. Fulford uważa, že z klanu Clintonów jedna osoba po drugiej będzie usuwana. Będzie więcej informacji, gdy Fulford otrzyma potwierdzenie.

https://benjaminfulford.net/ 

https://www.monitor-polski.pl/george-soros-zamordowany/

 

KOMENTARZE

 • Z bloga alexjones.pl:
  O domniemanej /ewentualnej śmierci G. Sorosa:

  Atak na niezależne media trwa, wypuścili plotkę o śmierci Sorosa

  O tym w jakiej desperacji znalazł się Nowy Porządek Świata po przegranych wyborach w USA pisałem wczoraj. Niestety kolejne wydarzenia zdają się potwierdzać stawiane tam przeze mnie tezy. Dzisiaj na wielu stronach internetowych, m.in. na blogu Benjamina Fulforda, pojawiła się informacja o tym, że z jakiegoś niejasnego powodu nazywany przez niektórych filantropem George Soros, został zamordowany przez środowiska związane z Clintonami i Bushami. Krążą też plotki o tym, że zmarł na zawał serca.

  “The word is out that Soros is dead. It is being discussed at the Pentagon as well. He was taken out. One by one the Bush/Clinton/crime syndicate is being removed. I will update you as I have more data”.

  Benjamin Fulford przez wiele osób uważany jest za whistleblowera, najbardziej zasłynął po przeprowadzeniu w 2007 roku wywiadu z Davidem Rockefellerem – czyli jednym z największych dinozaurów NWO. Dlaczego Rockefeller wybrał akurat jego?

  Problem – reakcja – rozwiązanie, czyli klasyka

  Mechanizm tej prowokacji jest bardzo czytelny. Problemem oczywiście są małe niezależne media internetowe, których słabym punktem jest to, że z oczywistych względów nie mają możliwości stuprocentowego potwierdzenia każdej pozyskanej informacji, dlatego są one podatne na prowokacje. Reakcją była więc fałszywa informacja wypuszczona przez sprawdzone kanały, informacja ta została podjęta przez niektóre media, a w internecie natychmiast zrobiono na ten temat szum. W kilka godzin po wypuszczeniu plotki, także w polskim internecie znalazłem o tym wzmiankę, oczywiście z zastrzeżeniem że nie jest to informacja sprawdzona, podane było też pierwotne źródło informacji. Jest to jednak wystarczająco sensacyjna wiadomość, żeby została podchwycona przez czytelników i żeby rozniosła się po mediach społecznościowych. I o to właśnie chodziło. Anglojęzyczne media syczą już o tym jakim to złem są internetowe portale propagujące „fake news” oraz niekontrolowane sieci społecznościowe. Znalazłem co najmniej kilkadziesiąt stron, które w kilka godzin po opublikowaniu tej informacji, powieliły ją. Niestety, wiele wskazuje na to, że George Soros nadal żyje i ma się dobrze, a cała akcja miała na celu przekonanie nieświadomą część społeczeństwa do tego, że wolność słowa to zło, którego jak najszybciej należy zakazać. Zaproponowanym rozwiązaniem będzie to o co od samego początku chodziło – czyli nagonka na niezależne media, a w konsekwencji zakaz propagowania informacji, które zbyt odbiegają od tego co propagują korporacyjne media, a więc od tego co władza chce żebyśmy myśleli.

  Oczywiście bohater całego zamieszania – George Soros, od 13 listopada nie pokazuje się publicznie, jest więc jeszcze nikła szansa, że rzeczywiście szlag go trafił (oczywiście nikomu nie życzę źle, także jemu). Niemniej bacząc na okoliczności i ewidentnie schematyczny rozwój wypadków, stawiam dolary przeciwko orzechom, że facet w końcu pojawi się w którejś telewizji z krzykiem o tym jakiej to zbrodni na jego prywatności dokonały okrutne internetowe redakcje, a co trzecie zdanie słychać będzie hasło „fake news”. Listy portali „fake news” już są skrupulatnie tworzone, jedną z nich można znaleźć tutaj. Mądre głowy też już zapewne pracują nad bardzo skutecznym prawem nakładającym kary za informacje niezgodne z oficjalną narracją władzy, bądź zakazującym im działalności w ogóle.

  W końcu w ciekawych czasach żyjemy.

  Łukasz
 • @zygmuntbialas 04:08:14
  "W końcu w ciekawych czasach żyjemy."

  Dobrze, że Ruscy zachowują zimną krew. No bo jakby się wkur... i przypier... to byśmy mieli przeje... ;-))))))) No chyba żeby nas nie zauważyli lub szczekanie pisiorków potraktowali jako drobną uszczypliwość.

  Ufff, ufff.... przepraszam za tyle kropek, ale jakoś dziwnie wydaje mi się to pasować do sytuacji. I za to wyrachowanie ich podziwiam.

  Ps.
  Jeśli mój komentarz uważa Pan za niestosowny to bardzo proszę o jego wykasowanie. Nie chcę zaburzać porządku na Pańskim blogu.

  Ukłony i 5*
 • @zygmuntbialas 04:08:14
  Ta plota chodzi od kilku dni.
  Zaczęło się od ''rzetelnego'' Reutersa.
  Kto ma w tym cel? A;bo jak w komentarzach:

  -''TANIOCHA ! Zmiana tożsamości profesjonalnie i kompleksowo, z aktem zgonu i nowym paszportem – od $10.000.

  Nie wiem tylko, czy z VATem czy bez.''

  -''Nie można i tego wykluczyć, że w ramach droższych opcji tej oferty kulczykowej, czyli z operacją plastyczną all inclusive dziadkom w kolejce pomiesza się od Alzheimera, i George poprosi o przeplastycznienie mu twarzy na a la Kissinger, a Henry zapragnie mieć twarz wzbudzającą szacunek, czyli Kissingera.

  Złoty wiek ma swoje kaprysy…''

  Śmierć Kulczyka i inne hipotezy.. :)
 • @dron67 07:38:16
  -''Już był taki jeden co to oficjalnie miał spłonąć w Berlinie, potem widziano go Ziemi królowej Maud i w Andach.

  O Kulczyku natomiast Gowin powiedział: – Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk. Przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna – powiedział w TVP 1 wicepremier Jarosław Gowin. Zarazem przyznał, że „nie ma na ten temat żadnej wiedzy jako minister”, ale „zadaje sobie pytania jako obywatel”. A dziennikarz mu przypomina: „Jest pan przedstawicielem rządu”.

  http://www.newsweek.pl/polska/gowin-o-smierci-kulczyka,artykuly,385876,1.html
 • Premier z ministrami leci do Izraela. "Na konsultacje międzyrządowe"
  Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów w poniedziałek udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Jednym z tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Podczas wizyty ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym. - Premier Beata Szydło wraz z ministrami udaje się w poniedziałek do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Ta forma współpracy to dokonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach - powiedział w niedzielę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Spotkanie z premierem (http://www.tvn24.pl)
  (...)
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjj84jnsLnQAhXI0RQKHQnOAdEQqQIIHjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.tvn24.pl%2Fwiadomosci-z-kraju%2C3%2Fpremier-szydlo-z-wizyta-w-izraelu-podpisze-wazne-porozumienie%2C693489.html&usg=AFQjCNE941CCxEsgS7jYHvshHUznWV2lCw

  Na szczycie ...
 • @Jasiek 06:18:49
  Pisze Pan do mnie: "Jeśli mój komentarz uważa Pan za niestosowny to bardzo proszę o jego wykasowanie". -

  --- Skąd takie myśli ???!
  A tak w sumie, to faktycznie ciekawe czasy :)

  Pozdrawiam.
 • @dron67 07:53:30
  "Najbogatszy Polak zmarł w zeszłym roku. Ale według wicepremiera Jarosława Gowina, w jego grobie może leżeć pusta trumna". -

  --- Czytam i myślę, co też się na tym świecie wyprawia.
 • @zygmuntbialas 11:02:49
  re: Soros
  Trump
  Szydlo

  Poniewaz wielka batalia miedzy mediami; tymi oficjalnymi i tymi niezaleznymi bardzo przybrala na sile, zwlaszcza teraz, w czasie, i po wyborach w USA - to ostrzegaja, ze byc moze teraz specjalnie beda podstawiac idiotyczane wiesci, zeby potem oskarzac media o znieslawienie, mowe nienawisci i inne durnoty, wiec podobno nalezy uwazac co sie o kims wypisuje. Najlepiej podawac linki jako referencje..

  Media sa pelne bzdur i falszywych informacji - za wypisywanie glupot o broni masowego razenia w Iraku nikt nie poleci - ale jest podobno szansa na atakowanie niezaleznych mediow, ktorym celowo moga podrzucac herezje..
  Nas to pewnie nie dotyczy, bo polskie blogi moga sie co najwyzej narazic pani Szydlo, chocby za cytowanie jej ostatnich wynurzen dla Reutera.
  Pani porownala rezultat wyborow w USA z tymi w Polsce - bo sie okazuje, ze Polska tak samo potrzebowala pania Szydlo jak Ameryka Trumpa.

  Szydlo: "Zwyciestwo Donalda Trumpa bylo wynikiem niezadowolenia wyborcow z rzadzacych elit- podobnie w Polsce, to samo niezadowolenie wyborcy dalo wladze konserwatywnej partii PiS" - powiedziala pani Szydlo w wywiadzie dla Reutera.
  Szydlo rowniez wyrazila nadzieje, ze Trump bedzie kontynuowal zobowiazania NATO do wzmocnienia roli militarnej w Europie - w zwiazku z tym, ze Rosja znowu czuje sie zbyt pewna w tym regionie.

  "Zmienia sie stosunek wyborcy do politykow; ludzie nie wybieraja politykow, ktorzy sa zwiazani z aktualnymi politycznymi elitami" - bredzi Szydlo.
  I dalej:
  "To jest wyrazny sygnal... ze politycy sa odsunieci od rzeczywistosci. Ludzie mowia: Nie, my nie chcemy tego... i dlatego zaglosowali na PiS. PiS Wygralo wybory.

  (Pani Szydlo zapomniala, ze kacza dynastia i cala ubecja rzadzi od zalozenia Solidarnosci a i wczesniej bywala szara eminencja.)

  Pani Szydlo opowiadajac o wielkiej przyjazni Polski z USA od czasow Okraglego Stolu - czyli od 1989 roku- kiedy to podobno padl rezym komunistyczny- zapomniala, ze ja Obama obsmyczyl za brak demokracji w zwiazku z afera Trybunalu.

  PiS jest na razie popularny bo udaje, ze dba o swiadczenia socjalne i rozdaje chwilowo jalmuzne, ale jakos wyborcy nie bardzo kochaja PiS za malpowanie amerykanksiej ekonomi rynkowej.

  Dla Polski -dodaje Reuter - decyzje podjete w czasie szczytu NATO sa dla Polski dosc wazne: wprowadzenie wielonarodowej armii w trzech krajach baltyckich ma odstraszyc rosyjska agresje.
  Tymczasem Trump obiecuje ocieplic stosunki z Rosja i uwaza, ze kraje Unii powinny same utrzymywac NATO.

  Ale pani Szydlo sie tym nie przejmuje bo: i tu wylazlo z wora:

  " Jestem przekonana, ze Trump nie wprowadzi zadnych zmian w styczniu jak obejmie rzady. Decyzje zostaly podjete w Warszawie sa szalenie wazne dla zapewnienia pokoju w naszym regionie a takze w skali globalnej"

  I poleciala pani Szydlo po bandzie:
  "My nie mozemy sie kierowac nastrojami i obietnicami wyborczymi. Sa decyzje podejmowane BEZ WZGLEDU na zmiane administracji w kazdym kraju i te decyzje sa potem realizowane".

  Tyle na temat zmiany elit.

  Nic dziwnego, ze to ciele polityczne nie zostalo zaproszone nawet przez Obame na bal pozegnalny w Niemczech.

  Polska pani premier widzi zwiazek miedzy dojsciem jej partii do wladzy a triumfem Trumpa:
  Polish PM Sees Link Between Party's Rise to Power and Trump's Triumph

  http://www.breitbart.com/london/2016/11/19/polish-pm-sees-link-partys-rise-power-trumps-triumph/
 • @Tiamat 14:54:02
  Stara PiSowska milosc nie rdzewieje.
  A po instrukcje trza pojechac.

  Premier Szydło z wizytą w Izraelu. Podpisze ważne porozumienie - TVN24

  http://www.tvn24.pl/premier-szydlo-z-wizyta-w-izraelu-podpisze-wazne-porozumienie,693489,s.html
 • @Tiamat 14:54:02
  "Zmienia sie stosunek wyborcy do politykow; ludzie nie wybieraja politykow, ktorzy sa zwiazani z aktualnymi politycznymi elitami" - bredzi Szydlo". -

  --- Ciekawe, w jakim stopniu wierzy premierka w to, co mówi, a w jakiej mierze mówi (tj. bredzi), bo tak trzeba - część ludzi i tak w to uwierzy.
  Polacy lubią czytać, co o nich piszą za granicą, więc postaram się umieścić Pani opracowanie w najbliższej notce (razem z Bushami).
 • George Soros- od konfiskowania mienia żydów do miliardera bankrutującego kraje.
  Po latach odkopano zapomniany wywiad z miliarderem Georgem Sorosem w którym opowiada jak bez skrupułów konfiskował majątki żydowskie w 1944 roku w Budapeszcie, jak omija regulacje lobbując jednocześnie za nimi i jak bezwzględnie bankrutuje całe kraje. Jest to istotny obraz przedstawiający typowy kliniczny przypadek psychopaty, który ociera się o schizofrenię by usprawiedliwić swoje bezwzględne działania.

  W ostatnich latach Soros był odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie, potężną migrację do Europy, cenzurowanie internetu, sponsorowanie ruchów komunistycznych i ciągłych zamieszek na tle rasowym w Stanach Zjednoczonych oraz manipulacje wyborami w USA. Coraz wyraźniej również widać, iż jego globalne działania destabilizują każdy w miarę niezależny rząd narodowy na świecie, kosztem rozwoju globalizacji i globalnego „otwartego” społeczeństwa.

  (…)

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/george_soros_od,p1671839448
 • To muszę wkleić:
  "Będziecie jeździć do Ukrainy po europensje"

  Ukraina żąda zakazu wyświetlania filmu Olivera Stone'a o wydarzeniach na Majdanie.

  W internecie pojawiła się petycja o wprowadzenie zakazu wyświetlania w Ukrainie filmu dokumentalnego amerykańskiego reżysera, trzykrotnego zdobywcy Oscara Olivera Stone'a „Ukraina w ogniu". Autor petycji wezwał także rosyjską telewizję Ren TV do odwołania emisji filmu (premiera jest zaplanowana na dzisiaj), aby uniknąć problemów w przyszłości, kiedy Ukraina „trafi na listę krajów rozwiniętych" i „zbliży się pod względem poziomu życia" do Europy — pisze portal wzglad.ru.
  „Na pierwszy rzut oka wydaje się, że film jest poświęcony EuroMajdanowi, lecz faktycznie światowej sławy reżyser przygotował kolejną prowokację. Wszystko w nim jest przewrócone do góry nogami, a fakty sfałszowane. Rosjanie dobrze wiedzą o tymczasowych problemach społeczno-gospodarczych Ukrainy, związanych z trudnościami okresu przejściowego epoki reform. Ten film po raz kolejny oskarża o wszystko Majdan, a nie rząd Janukowycza" — czytamy w tekście petycji, opublikowanej na stronie change.org.

  „Emisją filmu Stone'a rosyjski rząd zamierza wywołać w Ukrainie masowe zamieszki" — twierdzi autor petycji Andrij Niezwany, podkreślając że szereg dostawców telewizji pomimo zakazu nadal emituje rosyjskie kanały, w tym na Krymie oraz w obwodzie donieckim i ługańskim. „Poza tym oficjalna strona i nagrania programów telewizji Ren TV, która wyemituje tę telebzdurę, są dostępne dla każdego Ukraińca w internecie" — dodał autor inicjatywy. „Żądamy od władz podjęcia wszystkich środków, aby ten kanał na zawsze zniknął z ukraińskich ekranów" — czytamy w petycji. „Ponadto chcemy zwrócić się do Rosjan, szczególnie do redakcji Ren TV. Kiedy zwyciężymy, Ukraina postawi duży krok na drodze rozwoju, nasz kraj znajdzie się na liście krajów rozwiniętych, a nasze miasta pod względem poziomu życia zbliżą się do europejskich, wtedy znów będziecie jeździć do nas, ale co więcej — na zarobki (za europejskie wynagrodzenie). Jeśli zespół Ren TV chce, aby znów otworzyliśmy dla nich drzwi, to trzeba już teraz zastanowić się nad tym, jak będzie się tłumaczyć przed celnikiem lub pracownikiem wydziału HR. Zalecamy odwołanie (emisji — red.)". Według stanu na dzisiaj rano petycję podpisało prawie 10,5 tys. osób. W filmie wydarzenia w latach 2013-2014 widzom przybliży sam Janukowycz oraz były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko.
  Szczególne miejsce w fabule dokumentu „Ukraina w ogniu" jest poświęcone ukraińskim prawicowym radykałom, za których pomocą doszedł do władzy nowy reżim. Film przedstawia historię ukraińskiego nacjonalizmu, od OUN-UPA po Prawy Sektor. Główna idea filmu „Ukraina w ogniu" rozmija się z dominującym w zachodnich mediach punktem widzenia, mimo to dokument został wyróżniony najwyższą nagrodą na festiwalu we Włoszech w sycylijskim mieście Taormina.

  W odróżnieniu od większości przedstawicieli amerykańskiego filmowego mainstreamu, w ostatnich latach Oliver Stone zyskał opinię jednego z głównych krytyków amerykańskich reżimów rządzących, przede wszystkim za agresywną politykę zagraniczną. Film ukraińskiego reżysera, emigranta Igora Łopatenki, którego producentem jest Oliver Stone, udowadnia, że w przygotowaniu Majdanu w Kijowie w 2013 roku i obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza uczestniczyły amerykańskie służby specjalne i fundacje.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201611214271392-Ukraina-Stone-dokument-Majdan-zakaz/

  Cały film do oglądnięcia w tłumaczeniu na j. rosyjski:
  https://youtu.be/RhYA8XQg8mA

  Niestety nie ma na YT całego w j. angielskim i w tłumaczeniu na j. polski, nie znalazłem, pewnie nie ma.
 • @dron67 00:00:21
  "George Soros- od konfiskowania mienia żydów do miliardera bankrutującego kraje". -

  --- U nas ciągle - zdaje się - persona grata. Co też strach potrafi zrobić.
  Na początku lat 90-tych zdestabilizował także rynek finansowy w Wielkiej Brytanii. I przechodzi to wszystko.
 • @lorenco 00:27:21
  "Ukraina żąda zakazu wyświetlania filmu Olivera Stone'a o wydarzeniach na Majdanie". -

  --- Już trochę czasu upłynęło, a wiedza znacznej części społeczeństwa jest bardzo niewielka. Ci, co dali propagandzie poszaleć, wiedzieli, co robią: pozostały u ludzi ogólnie obrazy fałszywe, które ciągle pomagają kijowskiej juncie w utrzymaniu władzy.
  Zerknąłem na film. Jest bardzo długi (ponad półtorej godziny oglądania). Na pewno warto obejrzeć, jeśli zna się dobrze język rosyjski.
 • @zygmuntbialas 01:27:32
  Obejrzałem cały, nie ma w nim nic nowego o czym tu pisaliśmy i dyskutowaliśmy. Dowiedziałem się tylko, o ile dobrze zrozumiałem, że tuż przed Pomarańczową Rewolucją pomiędzy Juszczenko a Janukowyczem w wyborach prezydenckich, była bardzo mała różnica w głosach, pól na pół: na Juszczenko głosowała część środkowej Ukrainy i Zachodnia, natomiast na Janukowycza, środkowo wschodnia i południowo wschodnia oraz Krym.
  Przyjechali wtedy "demokraci" z tzw. Zachodu i zaczęli swoje popisy, zatem w rezultacie prezydentem został Juszczenko.
  Wiadome jest, że w następnych wyborach wygrał Janukowycz, nie dało się już zachamęcić.
  Nie widzę rozwiązania sytuacji na Ukrainie, jeśli ona nie podzieli się według wschodnich i zachodnich regionów na dwa państwa.

  A tak dyskutują ukropy:
  Jeśliby Najem nie zapraszał na Majdan ludzi pić herbatę, to i Krym byłby nadal ukraiński i nie byłoby wojny w Donbasie

  Kiedy Najem wezwał pić herbatę, wtedy cała Ukraina była pod Rosją a teraz tylko 1/3 Donbasu i Krym.

  https://pp.vk.me/c635100/v635100907/a875/WuT3fhsJFB4.jpg
 • @zygmuntbialas 01:27:32
  Niebezpieczne sympatie nad Dniestrem i Dnieprem

  Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tak za czasów Radosława Sikorskiego i Grzegorza Schetyny, jak i za obecnych rządów Witolda Waszczykowskiego, wciąż bagatelizuje nacjonalizm ukraiński, oparty o ideologię Dmytro Doncowa i Stepana Bandery. Wynika to z daleko posuniętej tzw. "poprawności politycznej". Także z uległości wobec Stanów Zjednoczonych, które starają się, głównie polskimi rękami, wyrwać Ukrainę spod wpływów rosyjskich. To wyrywanie jest sprawą ważną i potrzebną dla całej Europy środkowo-wschodniej, zwłaszcza dla tych krajów, które określa się wschodnią flanka NATO. Jednak cena, którą za to płaci nasz kraj, jest bardzo duża. Tym bardziej, że kolejni prezydenci RP oraz szefowie polskiej dyplomacji są w tej kwestii, parafrazując stare powiedzenie, "bardziej amerykańscy od Amerykanów".

  Wykorzystując sprzyjającą dla siebie sytuację nacjonaliści ukraińscy rozszerzają swoje wpływy w całym społeczeństwie. Również wśród mniejszości ukraińskiej w sąsiednich krajach oraz wśród bardzo licznych emigrantów zarobkowych w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej. Co więcej, są w tym wspierani przez prezydenta Petro Poroszenkę, który wzorem swego poprzednika, prezydenta Wiktora Juszczenki, tożsamość narodową buduje na kulcie zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien i formacji kolaboranckich z czasów II wojny światowej.

  Skutkiem tego u naszego wschodniego sąsiada można zaobserwować coraz większy wzrost sympatii dla ideologii banderowskiej, której sprzyja wielu polityków, także z rządzącej koalicji i ekipy premiera Wołodymyra Hrojsmana. Sprzyja jej też znaczna część młodzieży, która dotknięta bezrobociem i zmuszana do emigracji zarobkowej (w tym też do Polski) ulega populizmowi i ksenofobii. Pokazują to badania opinii publicznej. Dla przykładu, sympatię do Bandery i jego podkomendnych odpowiedzialnych m.in. za akty terroru wobec Drugiej Rzeczypospolitej i pogromy Żydów okazywało dziesięć lat temu zaledwie kilka procent obywateli Ukrainy. W roku 2012 już 22 procent, a w roku 2014, czyli po wydarzeniach na Majdanie w Kijowie, 31 procent. Z kolei badania tegoroczne wykazują ponad 35 procent. Jest to więc tendencja wzrostowa. Sympatie te dawno już przekroczyły granice swego matecznika, czyli Galicji Wschodniej.

  Dlaczego ta sytuacja jest groźna? Niezależnie od tego jak będą oszukiwać się polscy politycy to trzeba brać pod uwagę fakt, że ideologia banderowska miała i ma nadal charakter antypolski i antysemicki, a równocześnie proniemiecki. Oczywiście obecnym problemem Ukrainy jest konflikt zbrojny z Rosją o Krym i Donbas, ale on wcześniej czy później zakończy się. Zwłaszcza, że prezydentem USA został Donald Trump, który zagrożenie dla świata widzi nie w Europie a na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Najwyższy więc czas, aby polska dyplomacja zaczęła reagować na niepokojące zjawiska nad Dniestrem i Dnieprem.  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-niebezpieczne-sympatie-nad-dniestrem-i-dnieprem,nId,2308563#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @lorenco 02:49:49
  Piszesz: "... nie ma w nim [w filmie] nic nowego o czym tu pisaliśmy i dyskutowaliśmy". -

  --- Tak, myśmy dokładnie śledzili, ale w filmie jest jeszcze obraz, emocje i nastawienie na widza tzw. "masowego".
 • Z BLOG.PL:
  ~opolczyk
  22 listopada 2016 o 01:55

  Panie Zygmuncie!

  Pozwoliłem sobie wykorzystać obszerne fragmenty dwóch ostatnich wpisów z Pańskiego blogu i opatrzyłem je własnym komentarzem:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/22/poczatek-konca-kijowskiej-bandyckiej-banderowskiej-junty/

  Serdecznie pozdrawiam.

  * * *

  ~zygmunt.bialas
  22 listopada 2016 o 02:59

  Panie Andrzeju :)
  cieszy mnie, że Pan czyta teksty na moim blogu, czego efektem była bardzo ważna i interesująca dyskusja przed tygodniem z Pańskim udziałem na blog.pl, a teraz przeniósł Pan obszerne fragmenty na swój blog, link:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/22/poczatek-konca-kijowskiej-bandyckiej-banderowskiej-junty/

  Pisze Pan m.in.:
  „… ciekawi mnie co zrobi żydo-PiS, jeśli Trampek faktycznie zmieni na pokojowy kurs Usraela wobec Rosji? Czy PiSlamiści nadal będą podskakiwać Rosji wymachując małą zardzewiałą i tępą szabelką (obcej produkcji), czy też nastąpi przeistoczenie i Macierewicz /Singer jako gołąbek pokoju poleci z gałązką oliwną w dziubku do Moskwy?
  Czas pokaże”. -
  — Byłoby to nad wyraz interesujące. A może więcej niż tylko interesujące.

  Z jedną sprawą się nie zgadzam. Pisze Pan: „… referenda [w DRL /ŁRL] stały się pretekstem do agresji na Donbas”. -
  — Śledziłem wtedy uważnie te wydarzenia. Jestem przekonany, że referenda nie były przyczyną ukro-agresji, lecz jedynie skutkiem. Wtedy dla Donbasu był wybór: spokój za poddanie się nazistom albo walka o swą niezależność. Niektórzy tę walkę wygrali (Donieck, Ługańsk), inni jeszcze nie (Mariupol, Odessa,…).

  Przeniosę Pański wpis i moją odpowiedź do NE i S24.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @lorenco 03:10:23
  Tadeusz Isakowicz-Zaleski: "Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tak za czasów Radosława Sikorskiego i Grzegorza Schetyny, jak i za obecnych rządów Witolda Waszczykowskiego, wciąż bagatelizuje nacjonalizm ukraiński,...". -

  --- Bardzo porządne ujęcie problemu :)
 • @zygmuntbialas 03:39:38
  Z okazji rocznicy święta Majdanu, co to rozpoczął się 21 listopada 2013, pioseneczka:)
  https://vk.com/antimaydan?z=video147019169_168342008%2Ff19ee2dd759cb341ca%2Fpl_post_-41232698_2065554
 • @lorenco 03:52:39
  https://vk.com/antimaydan?z=video147019169_168342008%2Ff19ee2dd759cb341ca%2Fpl_post_-41232698_2065554

  --- Poskakali sobie.
  Ciekawe, ilu było płatnych, a ilu głupich.
 • @zygmuntbialas 03:16:17
  "Z jedną sprawą się nie zgadzam. Pisze Pan: „… referenda [w DRL /ŁRL] stały się pretekstem do agresji na Donbas”. -
  Wydaje mi się, że akcja przewrotu na Ukrainie nie przewidywała buntu czyli Antymajdanu, ponieważ tzw. Zachodowi w głowie się nie mieściło, że ktokolwiek może nie chcieć wejść do UE, odrzucać "wartości" zachodnie i chcieć "przytulić" się do Rosji. To dla nich było i nadal jest NIEMOŻLIWE.
  Świadczy o tym postępowanie tych bufonów z tzw. Zachodu.
  Na tym pojechała i nadal jedzie kijowska junta.
  I tu uważam, że była to okazja do uderzenia na niesfornych od lat obwodów wschodnich. Junta faszystowska wykorzystała i wykorzystuje debilzm tzw. Zachodu. Bufonadę, zapatrzenie w siebie i lewactwo.
  Kijów faszystowski co pierwsze urządził po objęciu władzy? Paradę gejów i lesbijek.
  A w Rosji to zabronione.
  Kijów przestrzega "wartości" a Rosja nie.
  Dla takiej Merkel takie wartości są ważniejsze niż życie prorosyjskich ludzi w Donbasie. I dla wielu homo nie wiadomo na tym tzw. Zachodzie.
 • @zygmuntbialas 04:08:25
  Tak już koło stycznia, tylko płatni zostali - jakieś 500 osób.
 • @lorenco 00:27:21
  Przy calej antyrosyjskiej awanturze medialnej, o ktorej chce wiecej napisac, Oliver Stone daje sobie dziwnie rade z mediami.
  A to glownie dlatego, ze jest dokumentalista i wyciaga udostepnione dokumenty. Szalenie kulturalny facet.
  Byc moze - nie chce za duzo przypuszczac- Stone ma wiekszy dostep do archiwow angielskich i amerykanskich bo jest zydem i wolno mu wiecej niz innym. Teraz w Anglii zaczynaja scigac "idiotow Putina" czyli takich, ktorzy wystepuja w RT.
  Syn Olivera, Sean jest zydem, ktory przeszedl na islam. I pracuje w RT (Watching the Hawks, ale ma tez wlasny blog. Znakomity facet.).
  Oliver STone wreszccie odtworzyl na podstawie dokumentow dzieje II wojny swiatowej. Szkoda, ze jeszcze ich nie ma po polsku - ale to dla mnie bylo wielkim odkryciem.
  A przeciez wiele rzeczy wiedzielismy - nie zwrocilismy uwagi na ich wartosc. (Stenogram z Konferensji Jaltanskiej, porozumienie USA z Rosja Sowiecka w sprawie walki z armia hitlerowska, durnowaty desant w Normandii , ogromny dlug wobec Sowietow, bombardowanie Berlina przez Anglikow ZANIM Niemcy bombardowali Londyn itp.)
  Nikt temu dokumentaliscie nie zarzucil bajan i falszowania historii. Zdobyl wiele nagrod w dziedzinie filmow dokumentalnych.
  Wbrew temu, co amerykanskie i angielskie szczekaczki wykrzykuja - zagrozeniem dla zachodnich mediow nie jest RT- tylko mnostwo Amerykanow, ktorzy nie maja innej szansy sie wypowiedziec niz przez rosyjskie media.
  I wlasciwie trudno ich nazywac dysydentami.
 • @lorenco 03:52:39
  Dzieci na Ukrainie tez cwicza jak nalezy zostac wielkim ukrainskim patriota

  To kazdy powinien zobaczyc. 10 przykladow patriotyzmu ukrainskich dzieci:

  Эксклюзив. Это должен увидеть каждый. Топ 10 детей-рагулей. "Патриоты" . Выпуск 1. - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=yKfJnRBlLfM
 • @Tiamat 14:27:05
  “Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”
  Nie wygląda to na Ukrainie ciekawie.
 • Wizyta w Izraelu
  Najważniejsza wizyta dyplomatyczna ostatnich miesięcy, a w mendiach
  tylko o stłuczce, premier tak się spieszyłą, ze na intronizacji w Łagiewnikach nie była..:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/536084,szydlo-w-izraelu-polska-bedzie-walczyc-z-wszelkimi-przejawami-antysemityzmu.html

  https://www.wprost.pl/kraj/10031713/Premier-Izraela-dziekuje-Polsce-za-zdecydowane-kroki-przeciwko-antysemityzmowi-w-Europie.html

  ZAmykanie kopalń, na całym świecie boom, u nas zamykanie. ciekawe kto przejmie ten biznes..?:
  http://www.dzienniknarodowy.pl/3875/pis-lamie-obietnice-wyborcze-i-zamyka-kopalnie-kto/

  Poza tym pełna zgoda, ptaszki śpiewają, słoneczko świeci..
  500+ leci, a oni robią swoje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej