Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce i na świecie - 24.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pojawiły się w mediach alternatywnych informacje o zamordowaniu Georga Sorosa, o czym wspomniałem w ostatniej notce. Nawiązuje do tych treści pani Tiamat, pisząc:

Ponieważ wielka batalia między mediami, tymi oficjalnymi i tymi niezależnymi, przybrała znacząco na sile, zwłaszcza teraz – w czasie i po wyborach w USA – to ostrzegają niektórzy, że być może teraz specjalnie będą podstawiać idiotyczne wieści, żeby potem oskarżać media o zniesławienie, mowę nienawiści i inne durnoty, więc podobno należy uważać, co się o kimś wypisuje. Najlepiej podawać linki jako referencje.

Media są pełne bzdur i fałszywych informacji – za wypisywanie głupot o broni masowego rażenia w Iraku nikt nie poleci – ale jest podobno szansa na atakowanie niezależnych mediów, którym celowo mogą podrzucać herezje. Nas to pewnie nie dotyczy, bo polskie blogi mogą się co najwyżej narazić pani Szydo, choćby za cytowanie jej ostatnich wynurzeń dla Reutera.

 

Znalezione obrazy dla zapytania beata szydło

 

Pani Beata porównała rezultat wyborów w USA z tymi w Polsce – bo okazuje się, że Polska tak samo potrzebowała pani Szydło jak Ameryka Trumpa. „Zwycięstwo Donalda Trumpa było wynikiem niezadowolenia wyborców z rządzących elit – podobnie w Polsce, to samo niezadowolenie wyborcy dało władzę konserwatywnej partii PiS” – powiedziała pani Szydło w wywiadzie dla Reutera.

Szydło wyraziła również nadzieję, że Trump będzie kontynuował zobowiązania NATO w zakresie wzmocnienia roli militarnej w Europie, a to w związku z tym, że Rosja znowu czuje się zbyt pewna w tym regionie. „Zmienia się stosunek wyborcy do polityków; ludzie nie wybierają polityków, którzy są związani z aktualnymi politycznymi elitami” – bredzi Szydło.

I dalej: „To jest wyraźny sygnał, że… politycy są odsunięci od rzeczywistości. Ludzie mówią: Nie, my nie chcemy tego… i dlatego zagłosowali na PiS. PiS Wygrało wybory” (pani Szydło, że kacza dynastia i cała ubecja rządzi od założenia Solidarności, a i wcześniej bywała szarą eminencją). Pani Szydło, opowiadając o wielkiej przyjaźni Polski z USA od czasów Okrągłego Stołu – czyli od 1989 roku, kiedy to podobno padł reżim komunistyczny – zapomniała, że Obama obsmyczył ją za brak demokracji w związku z aferą Trybunału.

PiS jest na razie popularny, bo udaje, że dba o świadczenia socjalne i rozdaje chwilowo jałmużnę, ale jakoś wyborcy nie za bardzo kochają PiS za małpowanie amerykańskiej ekonomi rynkowej. Dla Polski – dodaje Reuter – decyzje podjęte w czasie szczytu NATO są dość ważne: wprowadzenie wielonarodowej armii w trzech krajach bałtyckich ma odstraszyć rosyjską agresję.

Tymczasem Trump obiecuje ocieplić stosunki z Rosją i uważa, że kraje Unii powinny same utrzymywać NATO. Ale pani Szydło się tym nie przejmuje, bo (i tu wylazło z wora): „Jestem przekonana, że Trump nie wprowadzi żadnych zmian w styczniu, gdy obejmie rządy. Decyzje zostały podjęte w Warszawie i są szalenie ważne dla zapewnienia pokoju w naszym regionie, a także w skali globalnej”.

I poleciała Szydło po bandzie: „My nie możemy kierować się nastrojami i obietnicami wyborczymi. Są decyzje podejmowane BEZ  WZGLĘDU na zmianę administracji w każdym kraju i te decyzje są potem realizowane”. Tyle na temat zmiany elit. Nic dziwnego, że to cielątko polityczne nie zostało zaproszone nawet przez Obamę na bal pożegnalny w Niemczech.

Polish PM Sees Link Between Party’s Rise to Power and Trump’s Triumph (Polska pani premier widzi związek między dojściem jej partii do wladzy a triumfem Trumpa): 
//www.breitbart.com/london/2016/11/19/polish-pm-sees-link-partys-rise-power-trumps-triumph/

 

* * * * * * *

Co się dzieje na świecie – 24.11. 2016.

Chińczyki ‚zapodały’, że mają zamiar przejść masowo na zapasowe paliwo alternatywne – pisze pani Tiamat. – Różne dotychczasowe próby masowej produkcji aut elektrycznych kończyły się podejrzanymi samobójstwami albo katastrofami. Ale myślę, że Chińczykom nie dadzą rady. Doczekać się nie mogę, aż te wszystkie stacje benzynowe szlag trafi. Odpadnie choć jeden powód do bijatyki.
 
Natomiast rodzina Bushów wykupuje cały akwen. UWAGA: Prywatyzacja WODY PITNEJ, opublikowano w La Jornada (Mexico) 10-go czerwca 2015 roku
 
Jo-Shing Yang, konsultant d/s ekologii, który bardzo dokładnie bada i śledzi usilne próby mega-banków z Wall Street wykupienia globalnych zasobów wodnych, zwrócił uwagę na nepotystyczną dynastię Bushów, która zakupiła 121 407 hektarów ziemi akurat na terenie tzw. Guarani Aquifer System. Ten podskórny rezerwuar wodny jest największym źródłem zawsze świeżej czystej wody na świecie, o zasięgu powyżej 1,2 milionów kilometrów kwadratowych i pojemności 47 000 kilometrów sześciennych wody.
.
Yang podaje, że ten podziemny rezerwuar o takiej ilości mógłby zaopatrywać w wodę cały świat przez 200 lat. Cyfry mówią za siebie: zadziwiające, że ten Guarani – naturalny zbiornik wodny pokrywa obszar niewiele większy od Kolumbii. Gdy chodzi o sam obszar, to większy od niego jest naturalny zbiornik wodny w Nubijskim Systemie Piaskowca, który pokrywa obszar 2 milionów km kwadratowych i zawiera około 150 km sześciennych podskórnej (ale nie świeżej wody, tylko ze skamieliny).
Bloomberg podaje, że większa cześć tego ogromnego geologicznego rezerwuaru znajduje się pod Libią (patrz odnośnik) i był jednym z głównych powodów napaści na Libię przez USA, UK i Francję. Reszta tego naturalnego rezerwuaru wodnego znajduje się pod Egiptem, Czadem i Sudanem.
 
 
Podobny obraz
 
 
W 2005 i 2006 roku w czasie dynastycznej prezydentury Bushów, ta rodzina zarekwirowała w sumie 121 407 hektarów in Chaco (Paragwaj) tuż przy bardzo konfliktowym pograniczu Brazylii, Argentyny i Paragwaju, i tylko 200 km od bogatej w gaz Boliwii. Bush Senior, obecnie 90-latek, kupił 80 837 hektarów, a jego wnuczka Jenna, córka starego Busha, kupiła następne 40 tysięcy hektarów. Nazwa Guarani pochodzi od tubylców Ameryki Południowej, którzy niegdyś zamieszkiwali terytorium rozciągające się od Amazonki do La Plata.
.
Obecnie bardzo mała ilość Indian Guarani zamieszkuje odlegle tereny w Paragwaju i Brazylii.Jo-Shing Yang wyjaśnia, że ziemie, zakupione przez rodzinę Bushów, znajdują się na terenie Zbiornika Guarani w Ameryce Południowej i największego na świecie naturalnego zbiornika wody podskórnej: nieskażonej i wiecznie świeżej. Ten naturalny akwen świeżutkiej wody znajduje się pod powierzchnią czterech państw: Brazylii, Argentyny, Paragwaju i Urugwaju – i jest tak wielki jak Teksas i Kalifornia razem wzięte. Pracownicy Instytutu Ziemi przy Uniwersytecie w Kolumbii podkreślają, że ta żyła wodna, największa na świecie, jest bardzo mało znana w samej Ameryce Południowej. Co jest niepokojące, to hydrauliczny naturalny system, pompujący wodę do czterech państw, jest obecnie pod kontrolą Banku Światowego, który ma własne, obskurne i paskudne plany prywatyzacji tego naturalnego źródła wody pitnej.
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania Guarani Aquifer
 
 
Między-terytorialny naturalny zbiornik wody pitnej Guarani Aquifer jest dzielony miedzy Brazylię (z 850 000 km2 – obszar Wenezueli), Argentynę (z 225 000 km2 – obszar Rumunii), Paragwaj (z 70 000 km2 – obszar Irlandii) i Urugwaj (z 45.000 km2 – obszar Danii). Istotne jest i to, że duża część tego wodonośnego zbiornika Guarani jest położona pod Basenem La Platy, najszerszej na świecie, a ujście Parany i rzeki Urugwaj, tworzy część tego systemu zwrotnego, zapewniającego stały dopływ czystej wody. Basen rzeki La Plata ma powierzchnię 3,2 miliona km kwadratowych i jest zaklasyfikowany jako drugi co do wielkości hydrograficzny basen na świecie.Jenna Welch Bush Hager, bliźniacza siostra Barbary Bush, załatwiła sobie zakup ziemi w ciągu zaledwie 10-dniowej podróży do Paragwaju.

Podróżowała służbowo jako ambasador UNICEF-u, w eskorcie 10 ochroniarzy USA, pod pretekstem zwiedzania różnych programów socjalnych. Według rosyjskiego analityka wywiadu, w czasie pobytu w Paragwaju Jenna spotkała się z Nicanorem Duarte, wtedy prezydentem Paragwaju, i bardzo kontrowersyjnym ambasadorem James Casonem, który sfinalizował zakup ziemi w imieniu rodziny Bushów.

No więc Jenna, autorka, edytorka „Southern Living Magazine”, i korespondentka dla NBC News (którego właścicielem jest General Electric, filar militarnego kompleksu zbrojeniowego) – nie jest w żadnym podobno konflikcie interesów, gdy chodzi o pozasłużbowy zakup ziemi i wykonywanie czynności rejestracji własności w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Paragwajskie media Neike spekulują, że wizyta Jenny w Paragwaju była związana z zakupem przez jej ojca ziemi blisko złóż gazowych w Boliwii i rozlewiska w Brazylii i bazy USA w Paragwaju: 400 amerykańskich marines (żołnierzy piechoty morskiej), którzy cieszą się wyjątkowym immunitetem dyplomatycznym.

Większa część regionu Chaco jest w posiadaniu prywatnych firm, a zakupiony teren przez rodzinę Bushów jest tylko parę kilometrów od amerykańskiej bazy wojskowej Mariscal Estigarirbia, której potencjał lotniczy jest większy od lotniska stolicy Paragwaju Asuncion (zobacz odnośnik). Dlaczego ktokolwiek miałby być zainteresowany w prawie całkiem jałowej ziemi w rejonie Chaco w północnym Paragwaju? – Pytanie, dlaczego rodzina Bushów interesuje się tym terenem, ma tylko jedną odpowiedz: Ktokolwiek będzie kontrolował zasoby wodne, ten będzie kontrolował cały świat.

Podajemy kilka faktów: Woda pokrywa 71% powierzchni planety. Tylko 2,5% wody na Ziemi to woda zdatna do picia. Około 1 miliard ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej. W krajach rozwijających się zapotrzebowanie na wodę jest 50% większe niż podaż. Powodem, dla którego USA założyło bazę militarną z własnym lotniskiem międzynarodowym w Mariscal Estigarribla, jest strategiczne znaczenie tej bazy i dla trójkąta granicznego i wodonośnego zbiornika Guarani Aquifer. USA ukryły prawdziwe powody swojej obecności w Guarani.

Dokumenty podane przez Wikileaks pokazują, że Stany Zjednoczone są OGROMNIE zainteresowane całym tym terenem Paragwaju, Boliwii i Argentyny. Zgodnie z Sourcewatch, USA opowiada, że ta baza militarna jest tylko i wyłącznie po to, by kontrolować 20 tysięcy nielegalnych emigrantów z Bliskiego Wschodu – głównie z Libanu i Syrii – którym to emigrantom Amerykanie przypisują największe przestępstwa i terrorystyczne plany i oskarżają ich o współpracę z Hezbollah, Al Kaidą, Hamas itd., a także o handel narkotykami i praniem pieniędzy. Nie ma znaczenia, że akurat szyicki Hezbollah i palestyński sunnicki Hamas są zawziętymi wrogami sunnickich fundamentalistów z Al Kaidy! Dezinformacja USA pokonuje wszelkie przeszkody.

Ta sama propaganda ma poważny kłopot w ukryciu związków rodziny Bushów – senatora Prescott Busha – z hitlerowskimi Niemcami. Jest wystarczająco dużo dowodów potwierdzających, że Guarani in Paragwaj było ulubionym miejscem schronienia dla zbrodniarzy nazistowskich (patrz odnośnik).

Wygląda na to, że Stany Zjednoczone mogą trzymać świat jako zakładnika w swojej twierdzy w Chaco, z zasobami gazu w Boliwii z jednej strony i zasobami wody pitnej w czterech państwach Guarani Aqifer z drugiej. Dodać wystarczy jeszcze, że te 400 000 hektarów na jednej z największych rezerw agrikultury – argentyńskie pampasy – są zarejestrowane na nazwisko Georga Sorosa, który podobno jest marionetką bankierów Rotschilda.

Korporacja Bush – Rotschild ukroiła kawał planety – odnośniki:

1. Bloomberg, 
//www.bloomberg.com/news/articles/2011-10-27/under-libya-riches-more-precious-than-oil

2. Bush’s Paraguay Land Grab (Jak Bush zagrabił ziemie w Paragwaju), 
//www.counterpunch.org/2006/10/20/bush-s-paraguay-land-grab/

3. How Bush’s grandfather helped Hitler’s rise to power | World news | The Guardian (Jak dziadek Busza pomógł Hitlerowi dojść do władzy), 
https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

A ja mogę tylko dodać, że od jakiegoś czasu ostrzegają różne media i programy, że należy przyglądać się bacznie temu, co się dzieje z wodą pitną na świecie, bo dochodzą różne hiobowe wieści. Już teraz woda jest bardzo droga i nikt nie wie, dlaczego. I już w wielu państwach zasobami wodnymi kraju zarządzają obce firmy, co jest zwykłym awanturnictwem i przestępstwem gospodarczym.

Bush Family Buy Up Guarani Aquifer | Watching America (Rodzina Bushów wykupuje Guarani Aquifer), 
//watchingamerica.com/WA/2015/06/18/bush-family-buy-up-guarani-aquifer/

Napisała: Tiamat

 

* * * * * * *

Znalezione obrazy dla zapytania ściana płaczu

 

Z e-mailu, napisanego przez panią Tiamat:

Izraelski architekt upiera się, że żydzi nie mają nic wspólnego z meczetem Al-Aqsa, a te kamienie, do których się żydzi modlą, to są stare rzymskie mury Fortu Antonia. Historia nie jest nowa i wielu historyków izraelskich to już dawno potwierdziło, ale zdaje się, że trzeba to powtarzać w kółko i bez przerwy, bo nie do wszystkich ta informacja jeszcze dotarła.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ściana płaczu

 

Meir Ben-Dov [ur. w 1927 roku w Ciechocinku], ekspert od archeologii twierdzi, że nie ma żadnego powiązania między zachodnią ścianą muru meczetu Al-Aqsa a starą żydowską świątynią – podała Al Jazeera. – To naturalnie może zagrozić izraelitom w kopaniu dołów pod meczetem. Meir Ben-Dov, izraelski ekspert od archeologii, który jest autorem wielu książek o historii Jerozolimy, potwierdza, że ta Ściana Płaczu, która żydzi nazywają Zachodnią Ścianą, nie ma żadnego religijnego związku ani znaczenia. Eksperci z UNESCO mają głosować w tej sprawie, by odwołać tę świętość żydowską, i czy ta ściana płaczu jest coś warta czy wprost przeciwnie.

Haaretz twierdzi, że ta ściana płaczu będzie odszczekana, przepraszam, przegłosowana większością głosów, bo Izrael nie za bardzo się starał w UNESCO, by jej bronić.
//www.whatreallyhappened.com/node/557127#axzz4N35O8MKJ

 

* * * * * * *

22.11.2016. – Premier Beata Szydło w Izraelu. Odwiedziła Instytut Yad Vashem i stanęła pod Ścianą Płaczu

• Premier Beata Szydło złożyła wizytę w Izraelu
• Razem z ministrami wzięła udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych
• Premier odwiedziła także Instytut Yad Vashem
• Zwiedziła także Bazylikę Grobu Pańskiego oraz udała się pod Ścianę Płaczu.

 

KOMENTARZE

 • Z BLOG.PL:
  ~Tiamat
  24 listopada 2016 o 07:15

  Unia Europejska zachowuje sie jak dziwka w najgorszym stadium klimakterium. Przeglosowali wlasnie rezolucje, ze Rosja jest takim samym zagrozeniem dla swiata jak ISIS.
  Powtorzyla to radosnie nasza wielka potyliczka-polityczka Anna Fotyga.

  Jednakowoz, biorac pod uwage, ze ISIS zalozyli Amerykanie, do czego przyznali sie kolejni politycy USA; ze ISIS jest calkowicie uzbrojone i finansowane przez Zachod i ze cale wyposazenie bojowe ISIS sklada sie z 51 bojowych Toyot ukradzionych w Australii i z nowoczesnego amerykanskiego uzbrojenia zdobytego calkiem przypadkowo (?) w Iraku, a takze broni calkiem nowoczesnej z Arabii Saudyjskiej i Izraela – faktycznie mozna porownac zagrozenie bojowe ISIS do zagrozenia jakie Zachodowi przedstawia Rosja i rosyjskie przygotowanie bojowe.

  I gdyby nie jeden drobny szczegol, ze Rosjanie rozpieprzyli Zachodowi – i Izraelowi w szczegolnosci – caly system radarowy i w ogole zniszczyli cybernetyczne centrum szpiegowskie Izraela, a wlasciwie centrum dowodzenia islamskimi terrorystami z Al Nusry, AL kaidy, i calego ISIS – to Unia i reszta zachodniego swiata demokratycznego bylaby w stanie „darowac” Rosji nawet to zbombardowanie nieistniejacych szpitali w Aleppo.
  Wszystkie wysilki Zachodu sa wiec slusznie skierowane przeciwko Rosji, ktora udowodnila, ze moze zagrozic wielkiej strategii Izraela a tym samym calemu swiatu

  Subject: Odtajniony amerykański raport ujawnia, iż Pentagon „stworzył” ISIS jako „narzędzie” do obalenia prezydenta Syrii – gloria.tv

  https://www.gloria.tv/media/xbSCZFbeZj2

  Historyczne przemówienie w Damaszku szokuje świat [fragment] – Wolna Polska – Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/historyczne-przemowienie-w-damaszku-szokuje-swiat-fragment-2014-12

  Amerykanie walczą z wrogiem, którego sami uzbroili i wyszkolili | zmianynaziemi.pl

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanie-walcza-wrogiem-ktorego-sami-uzbroili-wyszkolili

  ISIL i ISIS jest całkowicie sfabrykowanym dziełem USA (CIA) i wymyślonym wrogiem demokracji.

  http://ligaswiata.hvs.pl/isil-isis-jest-calkowicie-sfabrykowanym-dzielem-usa-cia-wymyslonym-wrogiem-demokracji/

  Słynne przemówienia ISIS są nagrywane w studiu? – Wolna Polska – Wiadomości

  Sen John McCain Directly Responsible for Rise of ISIS | GOVERNMENT SLAVES

  http://www.govtslaves.info/sen-john-mccain-directly-responsible-for-rise-of-isis/

  Subject: Senator John McQaeda urges Syria military intervention | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2014/02/16/senator-john-mcqaeda-urges-syria-military-intervention/

  Strange; McCain Post-Debate Moment Caught In Photo

  http://www.huffingtonpost.com/2008/10/16/strange-mccain-post-debat_n_135325.html

  US Senator McCain nagrywa te wszystkie pogrozki ISIS
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/slynne-przemowienia-isis-sa-nagrywane-w-studiu-2015-07

  Hillary Clinton: My stworzylismy Al Kaida

  Hillary Clinton: ‚We Created al-Qaeda’ – 12160

  http://12160.info/video/hillary-clinton-we-created-al-qaeda

  Toyoty Hilux ukradzione w Sydnej sa ulubionym pojazdem ISIS

  Toyota Hilux utes stolen from Sydney ‚are the preferred armoured vehicles’ for ISIS fighters | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3201073/Stolen-Toyota-Hilux-prestige-utes-Sydney-shipped-Middle-East-used-armoured-vehicles-Islamic-State.html

  Izraelski pulkownik, ktory dowodzil terrorystami ISIS aresztowany w Iraku

  Busted! Israeli IDF Colonel Arrested In Iraq for Leading ISIS Militants – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=WJjFHVe2rD8

  General Wesley Clark explains ISIS was created by U.S. Allies – YouTube

  Amerykanski general: Wesley Clark wyjasnia, ze ISIS zostalo stworzone i jest oplacane i uzbrojone przez USA i amerykanska koalicje. (Ostatnio Clintonowa tez sie przyznala)

  Subject: General Wesley Clark explains ISIS was created by U.S. Allies – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=ojcoKnTGf4s&app=desktop

  Pentagon zaplacil ponad pol miliarda dolarow za falszywe videa Al Kaidy
  Subject: Pentagon paid over half a billion dollars for Fake ‘Al Qaeda’ Videos – Orrazz

  http://www.orrazz.com/2016/10/pentagon-paid-over-half-billion-dollars.html

  Szef AL Nusra: US daje nam bezposrednio rakiety

  Al-Nusra Commander: „The US directly gives us missiles” – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/09/al-nusra-commander-us-directly-gives-us.html

  Dowod na to, ze rzad USA chcial miec ISIS w Syrii

  Reality Check: Proof U.S. Government Wanted ISIS To Emerge In Syria – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Z1aDciHCejA

  ISIS zabral z Iraku Abramsy razem z rakietami p/czolgowymi

  .ISIS takes out Iraqi Abrams with anti-tank missile (DRAMATIC VIDEO) — RT News

  https://www.rt.com/news/363990-kornet-abrams-mosul-video/

  USA stworzylo Al Kaide, Arabia Saudyjska sfinansowala, zeby sie pozbyc Zwiazku Radzieckiego. Teraz, w 25 lat pozniej, historia sie znowu powtarza. Stworzyli ISIS, zeby zniszczyc Rosje i Chiny. Zachodnia hipokryzja w akcji. (Ethiopian News Forum)

  USA created Al Qaeda,Saudi-Arabia financed it to get rid of the Soviet Union. Now after 25 years later the story is repeated again.They created ISIS to destroy Russia and China.West hypocrisy at work. • Ethiopian News Forum

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=112646

  Posel do parlamentu UK: Izraelski Mossad kieruje ISIS:

  Israel’s Mossad Intelligence Agency Runs ISIS: UK Labour MP

  http://en.alalam.ir/news/1804418?

  Izrael laczy sie z ISIS
  Israel Joining ISIS – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=S2UogUfSwTI

  John Pilger: Wszystko co Zachod stworzyl – to ISIS

  ‘Everything the West has done was to create ISIS’ – John Pilger – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Zb_IZVwxw0M

  Agent CIA przyznaje, ze Obama stworzyl ISIS

  CIA Agent Admits Obama Created ISIS To Invade Syria « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/cia-agent-admits-obama-created-isis-to-invade-syria/

  USA trenuje terrorystow z ISIS w Kosowie – niedaleko od bazy USA Bondsteel – w srodku Europy

  US Training ISIS Only Miles from Bondsteel Base inside Europe | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2016/07/22/us-training-isis-only-miles-from-bondsteel-base-inside-europe/

  70% terrorystow przyjetych do ISIS nie ma zielonego pojecia o islamie

  Fwd: 70% of foreign ISIS recruits knew little about Islam, based on 3,000 leaked ISIS documents – Orrazz

  http://www.orrazz.com/2016/08/70-of-foreign-isis-recruits-knew-little.html

  Izraelski think-tank: Nie niszczyc ISIS! Bo sa bardzo potrzebni do zniszczenia Iranu, Hezbolah i Syrii

  Israeli think tank: Don’t destroy ISIS; it’s a “useful tool” against Iran, Hezbollah, Syria – Salon.com

  http://www.salon.com/2016/08/23/israeli-think-tank-dont-destroy-isis-its-a-useful-tool-against-iran-hezbollah-syria/

  I na koniec: czemu Zachod taki wsciekly na Rosje?

  Izraelsko -amerykanskie centrum dowodzenia roznymi grupami terrorystycznymi ISIS kompletnie zniszczone przez rosyjskie rakiety. (potwierdzily to zrodla izraelskie)

  US Israel/ISIS Control Center Wiped Out by Russian Missiles | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2016/09/23/us-israelisis-control-center-wiped-out-by-russian-missiles/
 • ..drobna uwaga
  40 000 metrów sześciennych wody...
  Czy przypadkiem nie chodziło 40 000 km3 ?
 • @Paulus.Aquarius 13:34:03
  Tak. Ma Pan rację.
  Za chwilę poprawię :)
 • strachy na Lachy
  My mamy krainę tysiąca jezior, a Rosjanie najgłębsze jezioro swiata...,
 • Izrael - sojusznik ISIS i PisU zawył
  http://www.haaretz.com/middle-east-news/1.755052
 • @Oświat 15:06:41
  Woda jest wszedzie.Jej poziom w gruncie jest co najmniej na poziomie najblizszej rzeki, jeziora.Dopuki deszcze beda padac to nadmiar wody z ziemi bedzie w postaci rzek wyplywac.Handel woda oprucz prostytucji, tytoniu i wodki to jeden z nalepszych interesow.Kiedys trzeba bylo dodac cukru, koloru i smaku by ja sprzedac a teraz ludzkosc tak zglupiala, ze nawet tego robic nie trzeba.W sklepie gdzie sie zaopatruje jest woda z ,Rumuni, Truskawca na Ukrainie, Wloch, Francji,Rosji, itd.
 • Żeby tak ta wojna światowa już jak najszybciej wybuchła...
  Nic już na tej planecie nie jest normalne. Poziom rozpiżdżenia sięga maksa, drga wskazówka na czerwonym polu. Entropia o niespotykanych rozmiarach jest wszechobecną, nikomu dziś nie zaufasz, ni księdzu, ni matce rodzonej, która to na takiej na ten przykład Szwecji może się akurat tatkiem okazać.

  Absurdalne wieści dziwnej treści w godzinnym rytmie świat bombardują, na Marakeszu ustalili naukowcy wczoraj, że krowy zbyt dużo pierdzą, i konieczna jest czterdziestoprocentowa podwyżka podatku od produktów mięsnych i mlecznych. W przeciwnym razie globalne ocieplenie ukatrupi niedźwiedzie polarne i zatopi wyspy Polinezji.

  Busze kradną wodę, Clintony gwałcą dziatki niewinne, w większości niemieckich landów obowiązuje już prawo szariatu. Na Zagłębiu Ruhry pewien koziojebiec uwiązał swą kobitę do haka i ciągnął nieszczęśnicę za autem po mieście, dopiero po paru godzinach zrobił sobie pauzę na papierosa (elektronicznego). Milicja interweniowała niemrawo, by nie obrazić uczuć obcokulturowca.

  Papióże się po synagogach szlajają, z heretykami luterańskimi wspólne modlitewki i inne gusła odprawiają. Ciężko zaprawdę Pan nasz karze, i pewnie słusznie.

  Wojna nadchodząca toż to jak urlop będzie.
 • Dzisiaj Unia Europejska miała znieść wizy Ukraińcom.
  Tak obiecywał Patroszenko - UE jak na razie nie zniosła jednak.

  I tu na komentarz:
  https://pp.vk.me/c635100/v635100907/a998/xNu8vB84ACA.jpg

  Jak na razie ruch bezwizowy otrzymały ukraińskie lasy.
  Komentarze pod tym:
  - I organy
  - I czarnoziem
  - I bursztyn
  - I prostytutki...
  -----------------------------------------------------------
  W sumie dla nas to źle, że nie zniesiono Ukropom wiz.
  Zamiast u nas się dekować, pojechaliby na ten tzw. Zachód, tam lepsze zarobki a u nas by się rozluźniło.
 • @zygmuntbialas 10:07:56
  Anna Fotyga - Niezapomniana minister
  https://youtu.be/KbRSn2PkeFw
 • @staszek kieliszek 20:58:41
  Biznes to biznes. Naleją do butelek kranówki i napiszą, że woda z Bajkału.
  Dobrze, jak naleją kranówki, bo ta jest mniej więcej bezpieczna, gorzej jak leją z jakiś górskich źródeł, gdzie powyżej rolnik na polach rozpyla nawóz czy środki ochrony roślin.
 • @Pan podporucznik 23:35:06
  Najgorsze jest to, że to coś Pan podporuczniku wymienił, staje się normalne.
 • @kfakfa 17:59:27
  Będą odszkodowania dla mieszkańców Lwowa, które przeżyły Wielki Głód w latach 1932 -1933.
  https://pp.vk.me/c837437/v837437907/11e3b/RsBDTcpHfrI.jpg

  Wielki Głód z 1932-33 w polskim Lwowie. Ciekawe co dalej ukropy wymyślą?
 • Wczoraj tj. 24 listopada
  Grupa sabotazystów Sił Zbrojnych Ukrainy, próbowała przedostać się na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej w obszarze Jasinowataja, ale została odkryta i zniszczona. Na filmie widzimy ogień opołczenia DRL na ukrywających się sabotażystów. Poinformowano, że siła wroga liczyła 10-15 osób. Stało się również wiadome, że grupa została w całości wyeliminowana.
  https://youtu.be/-zknRPGA_iU

  Oglądając ten film bez głosu, ma się wrażenie, jakby był to pokaz nowych fajerwerków, niestety to jest prawdziwa wojna.

  .
 • @lorenco 00:06:45
  https://pp.vk.me/c626718/v626718413/315e8/uztBRZCsFIk.jpg
  Zapamietajcie moje słowa!
  30 lutego spotkam się z Trumpem a 31 lutego - bez wiz.
 • @Oświat 15:06:41
  re: Woda jest wszedzie
  Chodzi o to, zeby miec kontrole nad jej zuzyciem. W Polsce siecia wodna kieruje juz firma izraelska. Podobnie jest w innych krajach.
  Jeszcze lata temu placilismy za uzycie sieci wodnej. Teraz placimy za uzycie wody. Subtelna roznica? Tyle, ze nie w oplatach. Szantaz woda faktycznie moze zagrazac ludnosci naszej planety. Wraz z rozwojem kapitalizmu zaczna rozne reglamentowane firmy sprzedawac powietrze w torebkach plastikowych. . na razie mamy podatek klimatyczny. (co to jest???)

  Wydaje sie, ze wiecej wody i jezior, niz Polska, ma np. Slowenia a jednak...

  Posluchajcie... poczytajcie

  W 2013 roku, wtedy, CEO - naczelny dyrektor(?) szalenie popularnej firmy Nestle, niejaki Peter Brabeck- Lethmathe wywolal wielkie oburzenie opowiadajac, ze ..." woda nie jest prawem czlowieka tylko towarem rynkowym (market commodity)"

  Nestle, najwieksza firma spozywcza na swiecie, od lat jest wlasciwie prowodyrem wsrod wielkich korporacji w zarzadzaniu/prywatyzacji woda , czesto pozbawiajac prawa dostepu do wody pitnej lokalnych mieszkancow.

  I mimo, ze opinie pana Brabeck - Lethmatha podziela wiele zachodnich rzadow, mala Slowenia rzucila wyzwanie chciwym zysku wielkim korporacjom i prawnie usankcjonowala uzycie pitnej wody jako podstawowe prawo czlowieka, zagwarantowane przez konstytucje.

  Parlament Slowenii, w ktorym na 90 poslow, 64 glosowalo za przyjeciem ustawy i nie bylo zadnego glosu sprzeciwu, przyjal zmiane do konstytucji: wprowadzil ustawe ze KAZDY ma prawo do wody pitnej.

  Ten wazny artykul slowenskiej konstytucji stwierdza rowniez, ze woda NIE jest towarem rynkowym; natomiast stwierdza, ze 'woda jest naturalnym bogactwem narodu i zasoby wodne naleza do narodu i maja byc zarzadzane tylko przez panstwo'.
  Slowenska Partia Demokratyczna, ktora jest aktualnie w opozycji, postanowila wstrzymac sie od glosu. Jako powod podali, ze zmiana konstytucji byla zupelnie niepotrzebna a partii rzadzacej zalezalo tylko na zwiekszeniu popularnosci.

  Slowenia (miejsce urodzenia pierwszej "damy" USA) jest krajem gorzystym z ogromnymi zasobami wodnymii bogactwem lasow i jest uwazana za raj ekologiczny, a stolica Lublana, za najbardziej zielona stolice w Europie.

  Premier Slowenii, Miro Cerar nazywa wode "zlotem 21 wieku" i przewiduje, ze z cala pewnoscia czystosc i jakos wody w Slowenii moze sie stac "towarem przetargowym chciwych korporacji miedzynarodowych i dlatego obowiazkiem rzadu jest zagwarantowac prawo do korzystania z naturalnych zrodel wody kazdemu obywatelowi".

  Cerar ma racje, poniewaz wojna o wode juz sie zaczela, choc wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.
  W USA, naukowcy z NASA twierdza, ze Kalifornia juz wkrotce (2017) zostanie pozbawiona wody z powodu przedluzajacej sie suszy.
  W innych czesciach globu susze, powiekszajace sie tereny pustynne i okropne zaniedbania w zarzadzaniu zasobami wodnymi, juz spowodowaly kryzys wodny w wielu krajach i nic nie zapowiada zmiany na lepsze.
  Wiele wspolnot i osiedli ludzkich jest juz agrozonych brakiem wody pitnej do tego stopnia, ze grozi im wyginiecie..

  A jednak problem wody i przewidywania katastrofy znajduja bardzo malo miejsca na lamach nie tylko glownych mediow, ale i alternatywnych niezaleznych publikacji. To oznacza, ze w ogole nie jestesmy przygotowani do podjecia jakichkolwiek srodkow zaradczych wobec powaznego zagrozenia egzystencji calych narodow.

  Dlatego decyzja parlamentu Slowenii jest sluszna i inne panstwa powinny podjac podobne decyzje.
  A w miedzyczasie, prywatne korporacje jak np. Nestle, poszerzaja swoje uprawnienia do eksploatacji wody jako prywatnego biznesu.

  Jednym z takich tragicznych przykladow jest Michigan, gdzie firma Nestle postanowila POTROIC eksploatacje wody (czytaj: kradziez) z naturalnych zasobow wody i to 120 mil od miejscowosci Flint, w ktorej mieszkancy od ponad roku nie maja dostepu do wody.
  Zarowno z powodu okropnej dewastacji srodowiska naturalnego jak i chciwosci zysku ogromnych korporacji - woda jako naturalne zrodlo zycia na ziemi juz jest w wielkim niebezpieczenstwie.
  Zbrodnicze korporacje i rzady panstw, ktore je popieraja powinny za wszelka cene zmniejszyc apetyty na prywatyzacje wody zanim bedzie za pozno.

  W piatek, Slowenia wprowadzila zmiany do konstytucji zeby chronic swoje zasoby wodne przed zachlannymi korporacjami:
  Last Friday, Slovenia amended its constitution to protect its abundant clean water supplies from corporate greed.

  http://www.naturalblaze.com/2016/11/slovenia-declares-water-human-right-amending-constitution.html
 • @Pan podporucznik 23:35:06
  "Nic już na tej planecie nie jest normalne". -
  --- To nie jest prawda. Są rzeczy normalne. I są ludzie normalni.
  I jest tak, że lepszy jest słomiany pokój niż złota wojna.
 • @lorenco 00:06:45
  "- I organy
  - I czarnoziem
  - I bursztyn
  - I prostytutki...". -

  --- Dla dobra i uciech Zachodu.
 • @lorenco 00:22:13
  "Anna Fotyga - Niezapomniana minister". -

  Komentarz pod filmem: "najgorsza minister spraw zagranicznych dzieki Bogu nie bedzie osmieszala wiecej Polski". -
  --- No tak. Ale Sikorski czy Schetyna nie byli lepsi.
 • @lorenco 00:52:13
  "Ciekawe co dalej ukropy wymyślą?" -

  --- Jeszcze trochę zdążą, ale - ciągle jestem przekonany - już nie za wiele.
 • @lorenco 01:38:47
  Poroszenko: "..., a 31 lutego - bez wiz". -

  --- Czy tylko ten "jeden dzień"?
 • @Tiamat 02:41:24
  "... problem wody i przewidywania katastrofy znajduja bardzo malo miejsca na lamach nie tylko glownych mediow, ale i alternatywnych niezaleznych publikacji". -

  --- Pisała już Pani kilka razy o sprawach wody. Nie publikowałem Pani opracowań w formie notek, bo inne problemy wydawały mi się ważniejsze lub tematy były aktualne. Będę się starał, by ten problem był bardziej widoczny.
 • Oczywiscie ,ze woda przefiltrowana przez piasek z glebokiej studni
  jest nalepsza.Wystarczy jednak do beczki 50 galonowej podstawionej pod rynne nalac naparstek chloru do prania i mamy to samo.Czyste H2O.
 • @Pan podporucznik 23:35:06
  Panie podporuczniczniku!Jestem Pana fanem.Tak, ma Pan racje 100% i madrosc zyciowa.Nadaje teraz do Pana z NORAD, Peterson Air Force Base w Colorado Springs, Colorado.NORAD jest 500 krokow od miejsca gdzie siedze i pisze.Wlasnie zjedlismy wielkiego indyka(Swieto dzienkczynienia w USA), wypilismy, ogladamy Golcow, gramy w pokera.Pod dachem syna na bazie mamy 4 ksiezy , polskich franciszkanow co byli po calym swiecie na misjach i dyskutowlismy co Pan pisze.Nie bedzie tak zle.Bog nami sie opiekuje.Do takiego wniosku doszlismy.Dzieki za wspaniale wypowiedzi.Kiedys bedzie musial to Pan w ksiazeczke zlozyc.
 • @zygmuntbialas 03:45:38
  Z tą wizą dla ukraińskich lasów to jest tak, że Poroszenko pojechał na szczyt UE- Ukraina, oczywiście na żebry.
  W zamian za transzę pożyczki 600 mln. euro, Poroszenko zgodził się znieść zakaz eksportu drewna do UE. Tak więc wycinka lasów pójdzie pełną parą.
  Jak widać junta kijowska zrobi wszystko, byle utrzymać się u władzy.
  Pewnie z tej pożyczki Ukraina kupi gaz od Rosji, gdyż odbędą się trójstronne rozmowy UE, Rosja, Ukraina w sprawie zakupu przez Ukrainę gazu z Rosji. Aby Ukraincy mieli w zimie ciepło i nie wyrażali chęci ogrzać się na Majdanie.
 • @lorenco 17:37:16
  "Poroszenko zgodził się znieść zakaz eksportu drewna do UE". -

  --- Tak, już doczytałem się.

  Zapewne po północy za około 5 - 7 godzin opublikuję coś z przekładów Metro :)
 • Lepiej byś pan na dupie siedział, panie kieliszek...
  Wojna światowa, to nie czas na wycieczki, panie kieliszek...
  Podręczniki strategii militarnej piszą, iż w czas niebezpieczny i niewiadomy okopać się należy. Na swoim siedzieć, umacniać się, tłuścieć, szeregi zwierać.

  W wielkim biznesie mawiają, iż na swoim najgłówniejszym geszefcie koncentrować się należy, zamieć nadciąga i gdy komornik do drzwi się dobija. A zaś biolodzy zalecają, by tłuszcz cielesny odkładać i na ciele własnem magazynować, i żeby kobiałka i dziatwa też potłuściały, bo na wojnie nie wiadomo, jak z żarciem będzie.

  A pan sobie na ekskursje jeździsz w ten czas przedwojenny. I to w dodatku na pustynię pan żeś zjechał, do sztabu centralnego, gdzie najpewniej główne uderzenie nuklearne pójdzie. Moje chłopaki to by się bały, nogę na tej ziemi wrażej postawić. Toż tam źródło zła siedzi, rzydy w mundury poprzebierane władzę tam mają, i dodatku ziemia tamój nieludzka, jałowa i lada chwila może pana wraz z rodzinką pochłonąć.

  No ale chyba pan żeś do synka pojechał, by go do siebie wraz z familią na posesję zabrać. Razem większe szanse przeżycia macie, zwłaszcza, że synowiec wojskowo ukształtowany i żołnierskie instynkty posiada, mozolnym treningiem zdobyte. Choć to podoficer tylko, to jednak w czas próby wielu cywilom, i już najpierwej rodzinie swej, wielką pomocą będzie. Klan musicie u siebie utworzyć, klan Kieliszków. Inne rodziny dołączą się, w kupie szanse przeżycia rosną wykładniczo.

  Trudno dzisiaj przewidzieć, czy ognisko nadchodzącej wojny światowej na pańskim, czy też na naszem kontynencie będzie. Żydy naszą Europę bezlitośnie okupują, chyba przesiedlić się planują, więc raczej w gniazdo swoje nie nasrają, proxy-wojnę chyba na Amerykę i na Azję przeniosą. Na pańskim miejscu, większe ilości peklowanej króliczyny należałoby w piwniczce przygotować i deszczówki do beczek nałapać. Albo pan do nas, na Ojczyznę zjedziesz, Góry Sowie piękne są o tej późnojesiennej porze, pierwsze śniegi na Wielkiej Ojli już osiadły, po czeskiej stronie zimowe, mocne piwo sprzedają.

  Jak tam pan zadecydujesz, tam, gdzieś pan teraz jest, nie jest beśpiecznie. Lepiej dzisiejszej nocki niż jutro złowrogą pustynię opuścić, za siebie się nie oglądać, byś pan jak żona Lotta nie skamieniał. Odezwij się pan po powrocie, chłopaki tutaj bardzo pana szanują i martwią się.
 • @lorenco 17:37:16
  Najnowszą notkę opublikuję w NEON-ie dopiero około godziny 18:00.
  Na razie jest zamieszczona na blog.pl:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/11/26/co-sie-dzieje-na-swiecie-26-11-2016/
 • @Pan podporucznik 01:40:09
  Te same mysli mi przez glowe przelatuja dziennie.Porabany swiat jest to pewne.Mam zapasy na rok.Syn ma pod lozkiem rusznice przeciwpancerna i strzelbe na wielki kaliber, plus drobne pistolety.Ja u siebie w domu mam SKS z luneta i kilka pistoletow:Radom 9mm, wegierski Makarow i dla zony 22 pistolecik(KBKS).Kroli tez mam pomrozonych i w sloikach.Ale dobrze bedzie .Trump i Putin sie po drzentelmensku dogadaja.Najgorszy jest okres od teraz do objecia wladzy w USA przez Trumpa.Kilka niepewnych miesiecy.Bolszewicy w USA obecnie pod nazwa Demokratow robia co moga by 3 wojne wywolac.Nie uda sie im.Serdeczne pozdro z Colorado i dzieki za dowcipne, dosadne komentarze.Niech Bog Pana i panskich zolnierzy blogoslawi.Napewna sa fajne chlopaki jak koledzy mego syna.
 • @Pan podporucznik 01:40:09
  USA to jest rolniczo przedziwny kraj.Nie jak Polska gdzie zawsze pada.W USA w wiekszosci to brak deszczu i zla gleba.Nie ma tu ukrainskich czarnoziemow.Jak nie spadnie deszcz na wiosne to zle, kukurydza nie wyrosnie.Zreszta kazdy stan jest inny i i nne warunki.Ogolnie Polska ma o wiele lepsze warunki na uprawy, lepsza gleba, wiecej deszczu.Co ma USA to slonce i cieplo w lecie.Szybciej pszenica dojrzewa i kukurydza genetyczna.Pomidory wyrastaja na 3 metry.Ogorki wychodza a raz nie.Ziemniaki super zawsze.Marchewka tez roznie, cebula ok, pietruszka nigdy nie wychodzi.Agrest robaki jedza, porzeczki tez robaki likwiduja,maliny OK.Ale to sie dotyczy tylko gdzie mieszkam.Za szosa moze byc zupelnie inaczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej