Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 29.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unia Europejska miała znieść wizy Ukraińcom – pisze Lorenco. – Tak obiecywał Poroszenko. UE jak na razie nie zniosła jednak.

I tu komentarz ukraińskiej blogerki:


Jak na razie ruch bezwizowy otrzymały ukraińskie lasy.
Komentarze pod jej wpisem:
—  I organy
—  I czarnoziem
—  I bursztyn
—  I prostytutki…

———————————————————–

W sumie dla nas to źle, że nie zniesiono Ukropom wiz – dodaje Lorenco. – Zamiast u nas się dekować, pojechaliby na ten tzw. Zachód; tam lepsze zarobki, a u nas by się rozluźniło.

 

 
.
Zapamiętajcie moje słowa!
30 lutego spotkam się z Trumpem, a 31 lutego – bez wiz.
.
.
Będą odszkodowania dla mieszkańców Lwowa, którzy przeżyli wielki głód w latach 1932 -1933.
.
.
Wielki Głód z 1932-33 w polskim Lwowie!!! Ciekawe, co jeszcze Ukropy wymyślą?
.
.
Pisze Tiamat:  Akurat Poroszenko wymyślił sobie ćwiczenia ze strzelaniną nad Krymem; akurat tam, gdzie latają cywilne samoloty. Ukraina planuje te ćwiczenia na 1-2 grudnia. Jest to jawna prowokacja i nie wiadomo, na ile traktowana poważnie. Kijów nie uzgodnił tych ćwiczeń z Moskwą, a mają ostrzeliwać tereny blisko Krymu i Symferopola (prasa wcześniej podawała informację o koncentracji amerykańskich okrętów na Morzu Czarnym). Ciekawe, na ile jest to możliwe.
 
Kiev to hold missile-firing exercise over Crimea, where civil aviation performs flights – Moscow,
//www.whatreallyhappened.com/node/565654#axzz4R7rhS7Ks
 
Pisze dalej Lorenco:  24 listopada grupa sabotażystów Sił Zbrojnych Ukrainy próbowała przedostać się na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej w obszarze Jasinowataja, ale została odkryta i zniszczona. Na filmie widzimy ogień opołczenia DRL na ukrywających się sabotażystów. Poinformowano, że siła wroga liczyła 10-15 osób. Stało się również wiadome, że grupa została w całości wyeliminowana.
 
Oglądając ten film bez głosu, ma się wrażenie, jakby to był pokaz nowych fajerwerków – niestety to jest prawdziwa wojna.

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uważa, że Donbas potrzebuje szerokiej autonomii. Więcej w pl.sputnik.com/, link:
https://pl.sputniknews.com/swiat/201611264302818-Janukowycz-Donbas-konferencja-prasowa-Majdan/

Na to przewodniczący Rady Narodowej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin:  Autonomia Donbasu, o której mówił Janukowycz podczas konferencji prasowej, jest obecnie niemożliwa. Podkreślił, że jeśli umowa mińska będzie spełniona, będzie wtedy mowa o nowym formacie Ukrainy – Konfederacji.

 

Znalezione obrazy dla zapytania janukowycz

Wiktor Janukowycz

Janukowycz próbuje się usprawiedliwić za swoje czyny. Nic nowego nie powiedział. Dla nas nie jest ważna szeroka autonomia. Byłoby to istotne w 2014 roku, w marcu i kwietniu. Ale po tym, co zrobili z nami nasi przeciwnicy, mowa o autonomii jest spóźniona. Nawet jeśli umowa mińska zostanie spełniona, doprowadzi ona do konfederacji – powiedział Denis Puszilin.

Puszilin powiedział również, że nie zna ani jednego człowieka, który byłby zadowolony, widząc Janukowicza w Donbasie: „Nigdy nie spotkałem człowieka, który byłby zadowolony, widząc Janukowycza w Donbasie. Jego mogą nienawidzić radykałowie, ale jeszcze bardziej nienawidzą go ci, którzy wspierali go warunkowo, ci ludzie, których zdradził, którzy go winią za to, że zaczęła się wojna, a on jej nie przeszkodził” – podsumował Puszilin.
//dnr-news.com/dnr/37304-pushilin-avtonomiya-donbassa-o-kotoroy-govoril-yanukovich-uzhe-neumestna.html

 

Denis Puszilin

Nawiązując do wpisów Lorenco pani Tiamat przypomniała okoliczności majdanowej rewolty, która przyniosła tyle nieszczęść mieszkańcom Donbasu i Ukrainy. Zamieszczę jej analizę w najbliższej notce.

 

KOMENTARZE

 • nieudana ofensywa?
  Z doniesien Rus Vesna wynika, ze armia ukrainska dostala troche po glowie w czasie ofensywy na froncie poludniowym:

  26 listopad:
  Do starcia doszlo wczesnym rankiem niedaleko osiedla Sahanka. Poinformowal o tym przedstawiciel dowodztwa DPR, ktory byl na miejscu walki.
  Sily zbrojne ukrainy i bataliony ochotnicze, lacznie z trzena plutonami i wsparciem artylerii probowaly zaatakowac z terenu Dzierzynskoje (ktore na Ukrainie nazywaja Azow)
  Atak zostal odparty przez sily zbrojne DPR: wrog utracil 5 -u zolnierzy a 8 zostalo rannych. I dostalo sie tez UAF.

  Walki wybuchly tez kolo Szirokino , gdzie strona ukrainska usilowala zaatakowac pozycje DPR na poludniowym froncie.

  Dowodztwo DPR podalo:
  "O godz. 10-tej, 26 listopada wrog o sile 3ch batalionow pod oslona ubezpieczajacych pojazdow bojowych z Szirokino, probowal zaatakowac nasze pozycje niedaleko wioski Vodjanoje. W wyniku walki, atak zostal odparty i wojska nieprzyjacielskie wycofaly sie do pierwotnej pozycji".

  Eskalacje dzialan wojennych rozpoczeto wczoraj, po tym jak ukrainski minister spraw wewnetrznych, Awakow, oglosil, ze wojska okupacyjne junty kijowskiej sa w stanie zdobyc Donbas w ciagu dwoch lat.
  To nie pierwsza nieudana ukrainska proba przelamania poludniowej linii frontu DPR. 23 listopada 5 u ukrainskich zolnierzy zostalo zabitych i siedmiu rannych w podobnym, nieudanym ataku.

  DPR forces beat back Ukrainian offensive on southern front - Fort Russ
  http://www.fort-russ.com/2016/11/dpr-forces-beat-back-ukrainian.html
 • @Tiamat 06:20:34
  "Eskalacje dzialan wojennych rozpoczeto wczoraj,...". -

  --- To są informacje, które interesują Czytelnika.
  Dołączę do najbliższej notki, opartej na Pani komentarzu :)
 • @ireneusz 10:43:11
  Popieram. Jak ktoś chce być przywódcą narodu, musi się od czasu do czasu zdobyć na takie decyzje.
 • „Polska w arendę” – Pan Nikt
  -''Nie mogąc doczekać się informacji o niezwykle udanej wizycie rządu Beaty Szydło w Izraelu, w ramach skromnego uzupełnienia luki informacyjnej prezentujemy dotyczący tematu – świeżutki, że aż parzący (to ostrzeżenie) komentarz autora książki „AION Szkice u końca czasów”
  (...)
  Wiadomo, że z polską gospodarką jest źle i stan ten pogłębiają pomysły namiestników warszawskich, którzy przejęli ją od bandytów i złodziei i tak już w fatalnym stanie. Rząd PiS-u nie przejmuje się tym, ważna jest propaganda pomagająca w utrzymaniu się u władzy. Kończy się okres deflacji, zaczyna zaś okres inflacji (świadczą o tym m.in. rosnące ceny nieruchomości, co zawsze jest jej przedbiegiem), nasz rząd co prawda, próbując ratować się, na potęgę drukuje pieniądze, aby można było załatać dziury, ale przecież potrzeba naprawdę dużo pieniędzy i to tych poważnych na sfinansowanie wszystkich projektów i pomysłów rodem z podręcznika sanacyjnego Prometeusza (Polska wielki projekt!), dzięki którym jeszcze mocniej uwiązani będziemy do płota zadłużenia przez żydowską banksterkę. I warto mieć świadomość, że obecna władza, z całą spływającą na nią odpowiedzialnością, wikła nas w coś, z czego nie wyjdziemy, w coś , za co będziemy musieli płacić naszymi majątkami i ziemią. Tak trzeba patrzeć na tę wizytę.
  (...)

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4929-polska-w-arende-pan-nikt
 • Pytania w sprawach pryncypialnych
  Ale narody cierpią, a oni kradną bez umiaru:

  -''Czy dotychczas zdawałaś(eś) sobie sprawę z tego że:

  1. Ograniczenie w art. 4 Ustawy o NBP naszej suwerenności monetarnej jedynie do emisji znaków pieniężnych nara­ża nas na straty szacowane na:

  - około 130 mld zł rocznie narzuconą nam architekturą monetarną polegającą na kreacji oprocentowanego długu

  - około 90 mld zł z tytułu dywidend od zagranicznego kapitału?

  http://6fc689.mojasonda.pl

  2. Narzucenie nam obcego systemu podatkowego powoduje, że inne państwa (państwa, nie przedsiębiorcy!!!) okradają nasz budżet z wpływów podatkowych szacowanych z powodu:

  - tzw. „luksemburskiej optymalizacji podatkowej” na kwotę około 40 mld zł rocznie

  - tzw. „przekrętu granicznego” na kwotę około 80 mld zł rocznie

  http://ccd799.mojasonda.pl
  (...)

  http://nikander.neon24.pl/post/135314,pytania-w-sprawach-pryncypialnych
 • @ireneusz 15:07:04
  A cieszą z 4 mld. z uszczelnienia VAT-u... :)
 • @ireneusz 10:43:11
  Panie Ieneuszu
  Pozwole sobie byc innego zdania.
  Na majdanie byly obce wojska (Delta); na dachach domow w Kijowie byli obcy snajperzy - do czego sie przyznali z wielka duma.
  Urzad bezpieczenstwa byl zinfiltrowany przez obce sluzby.
  Wprowadzenie armii na majdan spowodowaloby masakre ludnosci. Bylby to znakomity pretekst do wybuchu rewolucji - o co caly czas chodzilo, zeby sprowokowac Rosje do obrony rosyjskich obywateli na terenie Ukrainy - a zawsze ich bylo pelno.
  Zdaje sie, ze pan nie sledzil wydarzen na Ukrainie od momentu powstania tego nieudanego tworu.
  Wynika z pana wypowiedzi, ze nie czytal pan przemowienia starego Busha, ktore przeszlo do historii pod nazwa Chicken Kiev.
  Nie ma pan pojecia, kto strzelal na majdanie ani kto zarzadzal administracja Janukowicza.
  I zaloze sie o kazda sume, ze nie chcialby pan byc w skorze Janukowicza.
  W ogole widac, ze nie sledzil pan zupelnie Ukrainy ani w roku 1991 ani w 2008 ani w 2013.

  Gdyby pan cokolwiek wiedzial o Ukrainie nie skazywalby pan Janukowicza na smierc. I do tego bez sadu. Chodzi wlasnie o to, ze Janukowiczowi odebrano prawo obrony.
  Obecnie przesluchuja Janukowicza w Rostowie . Warto sie przysluchac co ma do powiedzenia. A mowi ciekawe rzeczy.
  I warto byloby poczytac, co mysla prawnicy o wytoczeniu procesu Janukowiczowi

  Kijow 29 listopad
  Poniedzialkowa propozycja Generalnego Prokuratora Ukrainy Jurija Lutsenko o wytoczenie procesu Janukowiczowi o zdrade stanu i innych przestepstw moze byc niezgodna z prawem.
  Zawiadomienie o rozpoczeciu postepowania karnego powinno byc wreczone osobiscie. Zdaniem prawnika, Andreja Smirnowa takie powiadomienie powinno byc wreczone OSOBISCIE juz w poniedzialek czego do tej pory nie zrobiono.
  Wyslano list do prawnika Janukowcza.
  Urzad sledczy doskonale wie gdzie Janukowicz mieszka i zna jego adres.

  Lawyers call charges against deposed Ukrainian president 'legally invalid' - Russia News Now

  https://www.therussophile.org/lawyers-call-charges-against-deposed-ukrainian-president-legally-invalid.html/

  Na poczatku awantury na majdanie wszyscy sie radosnie przyznawali do rozpoczecia draki. Teraz sie wypieraja i oskarzaja ... Putina.
  Dobre sobie..
 • @Tiamat 17:04:32
  Dodajmy do tego grozby Sikorskiego, czlowieka, ktöry prawem kaduka zmusil Janukowycza do podpisania tych nieszczesnych papieröw.
 • @ireneusz 10:43:11 and @PiotrZW
  Myślę, że na pal zasługują zbrodniarze.
  Janukowicz nim nie był.
 • Świat jest inny - odc.21 - Dbajcie o wiedzę
  https://youtu.be/08nxgSwZn_4
 • @morgan 21:33:19
  100/100 Ave. https://www.youtube.com/watch?v=EiI5xozu6gg
 • @Repsol 22:42:16
  O właśnie. Jak ukropy rzeczywiście chcą dojść prawdy ( w co wątpię), to powinni przesłuchać m. inn. Radka Sikorskiego.
 • @Tiamat 17:04:32
  Ze Sputnika:
  Przesłuchanie ws. Majdanu - co przemilczał Janukowycz?

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611294323887-przesluchanie-janukowycz-majdan/
 • @dron67 22:27:58
  https://pp.vk.me/c638416/v638416645/2e657/ZD7Z3AU29jM.jpg
 • @Tiamat 17:04:32
  W czwartek 1 grudnia 2016 r. Parlament Unii Europejskiej będzie głosować nad zniesieniem wiz.
  Dla Kiribati, Wysp Salomona, Mikronezji, Tuvalu, Wysp Marshalla.
  A dla Ukrainy nie.


  https://pp.vk.me/c635100/v635100907/ab3e/ebPksfhIrXY.jpg
 • @Repsol 22:42:16 and @lorenco and @dron67
  Witam :)
  I pozdrawiam.
 • @morgan 21:33:19
  Ja rozumiem, ze zarowno polska, ukrainska i amerykanska konstytucja zabraniaja pod kara zdrady stanu obalanie wybranych rzadow.
  Zamach stanu jest wiec lamaniem konstytucji i te konstytucje zlamala zarowno pani Nuland, jak i sen McCain i CIA i paru rodakow.
  Teraz ci, ktorzy zlamali polska konstytucje i poparli zbrojny zamach na sasiednie panstwo - zasiadaja w polskim sejmie.
  Nie wiem jakbysmy sie czuli gdyby do Polski przybyly rzesze roznych 'reformatorow" i wrzucali przez okna parlamentu koktajle Molotowa i namawialy do obalenia legalnie wybranych wladz.
  Nasi jeszcze spiewali 'patriotyczne" piesni. Ale nie polskie. Ukrainskie.

  Ale my wlasnie takich wybieramy do wladz!.

  Konczyly sie kraje i cywilizacje, ktore nie szanowaly wlasnych praw.
 • Sterowny Sumliński
  Poruszył mnie artykuł W. Sumlińskiego o śp. A. Lepperze. Sumliński dał dowód na to, że jest człowiekiem moralnie skompromitowanym i jest ostatnim, który może pisać o śp. A. Lepperze
  (...)

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/135383,sterowny-sumlinski
 • @dron67 15:56:55
  "Sterowny Sumliński". -

  --- Przeczytałem tekst Sumlińskiego.
  Ja już od dawna go nie czytam, bo...
  Pisze o tym wyraźnie i jednoznacznie Zygmunt Wrzodak
  w linkowanej notce.
 • @Tiamat na blog.pl:
  ~Tiamat
  30 listopada 2016 o 11:32

  Co się dzieje w Syrii? - Pisze pani Tiamat:

  Będę podawać 'po kawałku’, a pan sobie wybierze co ważne. Dla mnie najważniejsze jest wypuszczenie zakładników z oblężonego Aleppo i próby doprowadzenia przynajmniej części miasta do stanu używalności: dostarczenie wody, żywności i przede wszystkim pomocy lekarskiej. Jest bardzo dużo chorych i dzieci i dorosłych. Wzruszające sceny: Łzy, uśmiechy i uściski, i wielkie odprężenie po wydostaniu się z więzienia, jakim było wschodnie Aleppo.

  ALEPPO UPDATES: Tears, Hugs and Smiles, the Relief of Escaping Imprisonment in East Aleppo

  Proszę zobaczyć ten krótki filmik. Sceny z oswobodzenia miasta:

  http://21stcenturywire.com/2016/11/29/aleppo-updates-tears-hugs-and-smiles-the-relief-of-escaping-imprisonment-in-east-aleppo/

  Prawie 50% Aleppo jest w rękach Syrii i syryjskiej armii. Sceny z tłumami ludzi wyzwolonych z oblężonego miasta są wzruszające. Trudno to opisać. Male dzieci, kobiety i kaleki na wózkach, na ramionach krewnych, wychudzone, wystraszone, wygłodniałe, ale... ŻYWE, dostają paczki z jedzeniem i są eskortowane w bezpieczne miejsca i do przygotowanych przez Rosjan punktów medycznych.

  Wiele dzieci i dorosłych jest chorych na przykład na zapalenie płuc, niedożywienie,... Terroryści z Al-Nusry jeszcze do nich strzelają, dużo osób jest rannych, ale jakoś tak to wygląda, że tłum się nie chowa w gruzy, tylko próbuje się przedostać w bezpieczne miejsca. W wielu częściach miasta już doprowadzono wodę i zaczęła się akcja odgruzowywania i przede wszystkim rozminowania miasta.

  Na zdjęciach widać dzieci z rodzinami na… balkonach nie do końca zniszczonych domów. Przypomina mi się powojenny Wrocław, choć tłumy ludzi, wyłażących z gruzów pamiętam tylko ze Świdnicy.

  Terroryści z Al-Nusry nie chcą się poddać, bo podobno wystraszyli się tego, co ich czeka. Prezydent Asad dalej obiecuje amnestię, ale tylko obywatelom Syrii. Teraz dopiero wyłazi ogrom propagandy zachodniej: znakomita większość tej 'opozycji' to cudzoziemcy na obcych paszportach i dla nich nie ma amnestii. Dlatego desperacko strzelają.

  W USA trochę pogłupieli. Kerry coś mamrotał o 'negocjacjach w sprawie tej łagodnej opozycji', ale jakoś tak trochę nieśmiało. Naturalnie, że Trump albo na początku nie wyczul bluesa, bo gadał bez sensu, albo ma taką taktykę, żeby do końca nie drażnić kolegów partyjnych. Nie wiem dokładnie, bo się na amerykańskich strategiach politycznych nie rozumiem. Mnie osobiście te sceny bardzo rozczuliły. Mnie kiedyś też ratowano z gruzów zbombardowanego miasta.

  A tymczasem... Zachód potępia Rosję. Beata Szydło chce nałożenia nowych sankcji na Rosję za popieranie Asada, niemiecki deputowany też domaga się sankcji za 'okropne traktowanie’ ludności syryjskiej. I mimo że armia rosyjska nie bierze udziału w ostrzelaniu Aleppo (już od października nie oddala ani jednego strzału, to jest oskarżana o... popieranie Asada.

  Subject: Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada | NDIE.PL, https://ndie.pl/szydlo-chce-sankcji-gospodarczych-dla-rosji-wspieranie-baszara-el-asada/

  Spiegel: Niemieccy politycy chcą nowych antyrosyjskich sankcji, https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201611294321467-niemcy-sankcje-rosja/

  Ukraina wprowadza sankcje przeciwko 17 szefom rosyjskich mediów, Kiev introduces sanctions against 17 Russian media executives | Russia Beyond The Headlines, https://rbth.com/news/2016/05/27/kiev-introduces-sanctions-against-17-russian-media-executives_598095
 • @Tiamat na blog.pl:
  ~Tiamat
  30 listopada 2016 o 11:42

  Turcy napadli na Syrię, by zniszczyć Asada. Dostali po łlowie, stracili kilku swoich żołnierzy i trochę sprzętu, a teraz się skarżą Rosji na Syrię.
  Erdogan zadzwonił do Putina, żeby się poskarżyć na syryjską armię, która broni Aleppo. Pewnie chodziło o to, że 24 listopada armia syryjska, zaatakowała turecki kontyngent zabiła trzech żołnierzy tureckich, a 10 zraniła.

  Tak się jakoś złożyło, że akurat ten atak zdarzył się dokładnie w pierwszą rocznicę zestrzelenia przez Turków rosyjskiego samolotu. Rosjanie twierdzą, że nie mają nic wspólnego z tym atakiem, choć dziennik turecki 'Hurriyet' donosi, że te syryjskie samoloty wyleciały z bazy kontrolowanej przez Rosję (dokładnie rok temu, 24 listopada 2015 roku turecki samolot, który zestrzelił rosyjską maszynę, wyleciał z bazy amerykańskiej).

  Niewątpliwie data 24 listopada utkwi na długo w tureckiej pamięci i może ich trochę otrzeźwi. Erdogan nawraca do starej taktyki ekspansji operacyjnej w północnej Syrii pod pretekstem walki z terroryzmem, równocześnie kompletnie ignorując ostrzeżenia Damaszku, że armia turecka nielegalnie narusza terytorium Syrii.

  Wiadomo, że Turcji o nic tak nie chodzi, jak o tych Kurdów w Syrii, co mu buntują Kurdów w Turcji. Więc się Turcy spieszą, by wykorzystać obecną sytuację międzynarodową: zmianę rządu w USA, nie do końca sprecyzowane stosunki amerykańsko- rosyjskie, jak i irańsko - rosyjskie uprzednie działania w Aleppo. Atak syryjski 24 listopada był poważnym ostrzeżeniem dla ekspansji operacji 'Tarcza Eufratu'. I teraz wyznaczono linię, której Turcja nie może przekroczyć. I Ankara została ostrzeżona.
  Kłopot w tym, że Turcja nie może używać syryjskiej przestrzeni powietrznej bez zgody Krymu, a bez dostępu do przestrzeni powietrznej Syrii to operacja 'Tarcza Eufratu' nie ma w ogóle sensu..

  Tak więc teraz obie strony potrzebują trochę gimnastyki dyplomatycznej, żeby sobie nie wchodzić w drogę, a to jest niełatwe. Zwłaszcza, że Rosjanie próbują zbliżyć do siebie Syrię i Egipt, szczególnie w sferze militarnej. A wiadomo, że Erdogan i prezydent Egiptu El-Sisi nie pałają do siebie miłością, a Sisi wręcz nienawidzi Bractwa Muzułmańskiego, które to bractwo uważa Erdogana za swojego lokalnego stróża.

  Odnowienie stosunków między dwoma arabskimi krajami z rosyjskim błogosławieństwem z całą pewnoscia moze zmienic balans silprzeciwko Turcji i zatrzasnac drzwi do neo-ottomanizmu Erdogana.
  6-go grudnia, premier Turcji Binaldi Yildirim odwiedzi Moskwe. Jest pewne, ze zarowno Turcja jak i Rosja zdaja sobie sprawe z szarej strefy. Sprawy sie wyjasnia jak Trump obejmie urzad prezydenta.

  Trump sie zachwyca i Putinem i Erdoganem. Obiecuje wznowic sojusz turecko-amerykanski a rownoczesnie ma nadzieje przyjaznic sie z Rosja.
  Z ich strony, Turcja i Rosja wolalyby kazde osobno miec wylacznie po swojej stronie Trumpa w kwestii syryjskiej.
  Oczywiscie, ze nowe fakty i wydarzenia jak ten czwartkowy , beda mialy duzy wplyw na przyszle losy konfliktu syryjskiego

  Turkey Tries to Mark Territory in Syria, Suffers a Harsh Rebuke

  http://russia-insider.com/en/politics/turkey-marks-territory-syria-gets-rebuffed/ri17857


  ~Tiamat
  30 listopada 2016 o 11:44

  Tureckie argumenty:

  http://www.hurriyetdailynews.com/turkey-entered-syria-to-end-al-assads-rule-president-erdogan.aspx?PageID=238&NID=106709&NewsCatID=352

  Turcja wkroczyla do Syrii zeby usunac Assada. – powiedzial prezydent Erdogan 29 listopada.

  W mojej ocenie, prawie milion ludzi zginelo w Syrii. Zabitych sie ciagle jeszcze doliczyc nie mozna; zarowno dzieci, kobiet i mezczyzn. No to gdzie sa Narody Zjednoczone? Co ta organizacja w ogole robi? Czy sa w Iraku? Nie. Modlimy sie o cierpliwosc ale dluzej juz nie mozemy wytrzymac i w koncu musielismy wkroczyc do Syrii razem z FSA (Free Syrian Army) – powiedzial Erdogan na miedzy parlamentarnym sympozjum Platformy Jerozolimskiej w Istanbule.

  Dlaczego weszlismy?
  Nam nie chodzi o syryjskie terytorium. problem jest, zeby przywrocic ziemie ich rzeczywistym wlascicielom. To oznacza, ze jestesmy po to, zeby domagac sie sprawiedliwosci.
  Weszlismy do Syrii azeby zakonczyc okrutne rzady tyrana Assada, ktory terroryzuje kraj. Nie mamy zadnego innego powodu -powiedzial prezydent.

  24 sierpnia armia turecka rozpoczela operacje w Syrii – Operacja pod nazwa tarcza Eufratu z armia FSA azeby oczyscic nasze poludniowe granice z terrorystow Panstwa Islamskiego Iraku i Levantu (ISIL) i Syryjskiego Zwiazku Demokratycznych Kurdow (PYD) , ktory Ankara uwaza za grupe terrorystyczna, powiazana z nielegalna Partia Pracy Kurdow (PKK)
  W ostatnim tygodniu zginelo 6-u tureckich zolnierzy zginelo prawdopodobnie w czasie ataku syryjskiego, plus dwoch w innych atakach.
  Turcy zas ubili 11 terrorystow z ISL
  Erdogan uwaza, ze ONZ powinno tak zmienic swoja strukturem, zeby bylo sprawiedliwiej to wszystkie grupy z calego swiata powinny byc reprezentowane w ONZ.
  Turcy przedluzaja operacje bojowa na terenie Syrii, a armia syryjska z pomoca sprzymierzencow kontynuuje ataki na rebeliantow, ktorzy musieli sie wycofac na ” z gory upatrzone pozycje”.
  W oklicy nie ma zadnego szpitala, i bardzo slabe jest zaopatrzenie w zywnosc oblezonych przez terrorystow mieszkancow. Walki trwaly do 29 listopada i zmusily w koncu do wycofania sie rebeli z zajetych pozycji.

  Turkey entered Syria to end al-Assad’s rule: President Erdoğan – MIDEAST

  http://www.hurriyetdailynews.com/turkey-entered-syria-to-end-al-assads-rule-president-erdogan.aspx?PageID=238&NID=106709&NewsCatID=352


  ~Tiamat
  30 listopada 2016 o 11:46

  Przelom w oblezeniu Aleppo
  Najwazniejsze, ze ponad 80 tysiecy Syryjczykow, w tym dizesiatki tysiecy dzieci zostalo uwonionych z oblezenia. Wiele z nich wreszcie mialo dostep do wody i pozywienia a takze pomocy lekarskiej w punktach pomocy pozakladanych w roznych miejscach przez Rosjan. Ci Syryjczycy byli uzywani przez terrorystow jako ludzkie tarcze w Aleppo

  Subject: *** no. 1 Breakthrough in Aleppo saves 80,000 civilians, say Russian military | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/566330#axzz4R7rhS7Ks
 • @Tiamat na blog.pl:
  Odnowienie stosunków między dwoma arabskimi krajami z rosyjskim błogosławieństwem z całą pewnością może zmienić balans sił przeciwko Turcji i zatrzasnąć drzwi do neo-ottomanizmu Erdogana. 06 grudnia premier Turcji Binaldi Yildirim odwiedzi Moskwę. Jest pewne, że zarówno Turcja, jak i Rosja zdają sobie sprawę z szarej strefy. Sprawy się wyjaśnią, gdy Trump obejmie urząd prezydenta.

  Trump zachwyca się i Putinem, i Erdoganem. Obiecuje wznowić sojusz turecko - amerykański, a równocześnie ma nadzieje na przyjaźń z Rosją.
  Z ich strony, Turcja i Rosja wolałyby każde osobno mieć wyłącznie po swojej stronie Trumpa w kwestii syryjskiej. Oczywiście, że nowe fakty i wydarzenia jak te czwartkowe, będą miały duży wpływ na przyszłe losy konfliktu syryjskiego

  Turkey Tries to Mark Territory in Syria, Suffers a Harsh Rebuke,
  http://russia-insider.com/en/politics/turkey-marks-territory-syria-gets-rebuffed/ri17857

  ~Tiamat
  30 listopada 2016 o 11:46

  Przełom w oblężeniu Aleppo
  Najważniejsze, że ponad 80 tysięcy Syryjczyków, w tym dizesiątki tysięcy dzieci, zostało uwolnionych z oblężenia. Wielu z nich wreszcie będzie miało dostęp do wody i pożywienia, a także pomocy lekarskiej w punktach pomocy pozakładanych w różnych miejscach przez Rosjan. Ci Syryjczycy byli używani przez terrorystów jako ludzkie tarcze w Aleppo.

  Subject: *** no. 1 Breakthrough in Aleppo saves 80,000 civilians, say Russian military | WHAT REALLY HAPPENED, http://www.whatreallyhappened.com/node/566330#axzz4R7rhS7Ks

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej