Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Syrii - 03.12.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad 80 tysięcy Syryjczyków, w tym dziesiątki tysięcy dzieci, zostało uwolnionych z oblężenia. Wielu z nich wreszcie będzie miało dostęp do wody i pożywienia, a także pomocy lekarskiej.

Co się dzieje w Syrii? – Pisze pani Tiamat:

Będę podawać ‚po kawałku’, a pan sobie wybierze, co ważne. Dla mnie najważniejsze jest wypuszczenie zakładników z oblężonego Aleppo i próby doprowadzenia przynajmniej części miasta do stanu używalności: dostarczenie wody, żywności i przede wszystkim pomocy lekarskiej. Jest bardzo dużo chorych i dzieci i dorosłych. Wzruszające sceny: łzy, uśmiechy i uściski, i wielkie odprężenie po wydostaniu się z więzienia, jakim było wschodnie Aleppo.

ALEPPO UPDATES: Tears, Hugs and Smiles, the Relief of Escaping Imprisonment in East Aleppo


aleppo-escape-5

 

Proszę zobaczyć ten krótki filmik. Sceny z oswobodzenia miasta: 
//21stcenturywire.com/2016/11/29/aleppo-updates-tears-hugs-and-smiles-the-relief-of-escaping-imprisonment-in-east-aleppo/

Prawie 50% Aleppo jest w rękach Syrii i syryjskiej armii. Sceny z tłumami ludzi wyzwolonych z oblężonego miasta są wzruszające. Trudno to opisać. Male dzieci, kobiety i kaleki na wózkach, na ramionach krewnych, wychudzone, wystraszone, wygłodniałe, ale… ŻYWE, dostają paczki z jedzeniem i są eskortowane w bezpieczne miejsca i do przygotowanych przez Rosjan punktów medycznych.

Wiele dzieci i dorosłych jest chorych na przykład na zapalenie płuc, niedożywienie,… Terroryści z Al-Nusry jeszcze do nich strzelają, dużo osób jest rannych, ale jakoś tak to wygląda, że tłum się nie chowa w gruzy, tylko próbuje się przedostać w bezpieczne miejsca. W wielu częściach miasta już doprowadzono wodę i zaczęła się akcja odgruzowywania i przede wszystkim rozminowania miasta. Na zdjęciach widać dzieci z rodzinami na… balkonach nie do końca zniszczonych domów. Przypomina mi się powojenny Wrocław, choć tłumy ludzi, wyłażących z gruzów pamiętam tylko ze Świdnicy.

 

aleppo-escape4

 

Terroryści z Al-Nusry nie chcą się poddać, bo podobno wystraszyli się tego, co ich czeka. Prezydent Asad dalej obiecuje amnestię, ale tylko obywatelom Syrii. Teraz dopiero wyłazi ogrom kłamliwej propagandy zachodniej: znakomita większość tej ‚opozycji’ to cudzoziemcy na obcych paszportach i dla nich nie ma amnestii. Dlatego desperacko strzelają.

W USA trochę pogłupieli. Kerry coś mamrotał o ‚negocjacjach w sprawie tej łagodnej opozycji’, ale jakoś tak trochę nieśmiało. Naturalnie, że Trump albo na początku nie wyczul bluesa, bo gadał bez sensu, albo ma taką taktykę, żeby do końca nie drażnić kolegów partyjnych. Nie wiem dokładnie, bo się na amerykańskich strategiach politycznych nie rozumiem. Mnie osobiście te sceny bardzo rozczuliły. Mnie kiedyś też ratowano z gruzów zbombardowanego miasta.

A tymczasem… Zachód potępia Rosję. Beata Szydło chce nałożenia nowych sankcji na Rosję za popieranie Asada, niemiecki deputowany też domaga się sankcji za ‚okropne traktowanie’ ludności syryjskiej. I mimo że armia rosyjska nie bierze udziału w ostrzelaniu Aleppo (już od października nie oddala ani jednego strzału), to jest oskarżana o… popieranie Asada.

Subject: Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada | NDIE.PL,
https://ndie.pl/szydlo-chce-sankcji-gospodarczych-dla-rosji-wspieranie-baszara-el-asada/

Spiegel: Niemieccy politycy chcą nowych antyrosyjskich sankcji,
https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201611294321467-niemcy-sankcje-rosja/

Ukraina wprowadza sankcje przeciwko 17 szefom rosyjskich mediów, Kiev introduces sanctions against 17 Russian media executives | Russia Beyond The Headlines,
https://rbth.com/news/2016/05/27/kiev-introduces-sanctions-against-17-russian-media-executives_598095

 

* * * * * * *
 
Znalezione obrazy dla zapytania putin erdogan
 
Turcy napadli na Syrię, by zniszczyć Asada. Dostali po głowie, stracili kilku swoich żołnierzy i trochę sprzętu, a teraz się skarżą Rosji na Syrię. Erdogan zadzwonił do Putina, żeby się poskarżyć na syryjską armię, która broni Aleppo. Pewnie chodziło o to, że 24 listopada armia syryjska zaatakowała turecki kontyngent i zabiła trzech żołnierzy tureckich, a 10 zraniła.
 

Tak się jakoś złożyło, że akurat ten atak zdarzył się dokładnie w pierwszą rocznicę zestrzelenia przez Turków rosyjskiego samolotu. Rosjanie twierdzą, że nie mają nic wspólnego z tym atakiem, choć dziennik turecki ‚Hurriyet’  donosi, że te syryjskie samoloty wyleciały z bazy kontrolowanej przez Rosję (dokładnie rok temu, 24 listopada 2015 roku turecki samolot, który zestrzelił rosyjską maszynę, wyleciał z bazy amerykańskiej).

Niewątpliwie data 24 listopada utkwi na długo w tureckiej pamięci i może ich trochę otrzeźwi. Erdogan nawraca do starej taktyki ekspansji operacyjnej w północnej Syrii pod pretekstem walki z terroryzmem, równocześnie kompletnie ignorując ostrzeżenia Damaszku, że armia turecka nielegalnie narusza terytorium Syrii.

Wiadomo, że Turcji o nic tak nie chodzi, jak o tych Kurdów w Syrii, co mu buntują Kurdów w Turcji. Więc się Turcy spieszą, by wykorzystać obecną sytuację międzynarodową: zmianę rządu w USA, nie do końca sprecyzowane stosunki amerykańsko- rosyjskie, jak i irańsko – rosyjskie uprzednie działania w Aleppo. Atak syryjski 24 listopada był poważnym ostrzeżeniem dla ekspansji operacji ‚Tarcza Eufratu’. I teraz wyznaczono linię, której Turcja nie może przekroczyć. I Ankara została ostrzeżona. Kłopot w tym, że Turcja nie może używać syryjskiej przestrzeni powietrznej bez zgody Kremla, a bez dostępu do przestrzeni powietrznej Syrii to operacja ‚Tarcza Eufratu’ nie ma w ogóle sensu..

Tak więc teraz obie strony potrzebują trochę gimnastyki dyplomatycznej, żeby sobie nie wchodzić w drogę, a to jest niełatwe. Zwłaszcza, że Rosjanie próbują zbliżyć do siebie Syrię i Egipt, szczególnie w sferze militarnej. A wiadomo, że Erdogan i prezydent Egiptu El-Sisi nie pałają do siebie miłością, a Sisi wręcz nienawidzi Bractwa Muzułmańskiego, które to bractwo uważa Erdogana za swojego lokalnego stróża.

Odnowienie stosunków między dwoma arabskimi krajami z rosyjskim błogosławieństwem z całą pewnością może zmienić balans sił przeciwko Turcji i zatrzasnąć drzwi do neo-ottomanizmu Erdogana. 06 grudnia premier Turcji Binaldi Yildirim odwiedzi Moskwę. Jest pewne, że zarówno Turcja, jak i Rosja zdają sobie sprawę z szarej strefy. Sprawy się wyjaśnią, gdy Trump obejmie urząd prezydenta.Trump zachwyca się i Putinem, i Erdoganem. Obiecuje wznowić sojusz turecko – amerykański, a równocześnie ma nadzieje na przyjaźń z Rosją. Z ich strony, Turcja i Rosja wolałyby każde osobno mieć wyłącznie po swojej stronie Trumpa w kwestii syryjskiej. Oczywiście, że nowe fakty i wydarzenia jak te czwartkowe, będą miały duży wpływ na przyszłe losy konfliktu syryjskiego.

Turkey Tries to Mark Territory in Syria, Suffers a Harsh Rebuke, 
//russia-insider.com/en/politics/turkey-marks-territory-syria-gets-rebuffed/ri17857

 

* * * * * * *
 
aleppo-escape-3
 
Przełom w oblężeniu Aleppo – najważniejsze, że ponad 80 tysięcy Syryjczyków, w tym dziesiątki tysięcy dzieci, zostało uwolnionych z oblężenia. Wielu z nich wreszcie będzie miało dostęp do wody i pożywienia, a także pomocy lekarskiej w punktach pomocy pozakładanych w różnych miejscach przez Rosjan. Ci Syryjczycy byli używani przez terrorystów jako ludzkie tarcze w Aleppo.

Subject: *** no. 1 Breakthrough in Aleppo saves 80,000 civilians, say Russian military | WHAT REALLY HAPPENED,
//www.whatreallyhappened.com/node/566330#axzz4R7rhS7Ks

Napisała: Tiamat
 

KOMENTARZE

 • Z BLOG.PL:
  Najnowsze wpisy pani Tiamat, dotyczące Syrii:

  ~Tiamat
  2 grudnia 2016 o 11:14

  Sprawa Syrii jeszcze troche potrwa. Na razie okazalo sie, ze armia syryjska odblokowala Costello Rd, przez ktorza rzekomo szla pomoc ONZ dla Syrii a tak naprade dla terrorystow.
  Teraz droga wolna na prawdziwa pomoc dla mieszkancow.

  Izba Reprezentantow USA uchwalia ‚antyrosyjska ustawe’ czyli dokladnie to samo co w 1950 roku zrobli Mc Cartney z zimna wojna. Tekst prawie taki sam.

  Wazna jest tez informacja o tym, ze ONZ kategorycznie domaga sie natychmiastowego wypuszczenia Australijczyka Assange’a, ktory caly czas nadaje nowe wiesci z Wikileaks. Assange juz od 6 lat siedzi w tej ambasadzie i wyjsc nie moze bo go Angole dupna. A nie ma przeciez przeciw niemu zadnych oskarzen bo te zydowki co go oskarzyly w Szwecji o gwalt – juz dawno sie wycofaly z boiska. Jedna wyjechala do Izraela a druga tez sie gdzies zapodziala.
  Ja napisze wiecej szczegolow a na razie ide pic. W kazdy piatek mamy domowe ‚wine @ cheese party’, ktore pochodzi jeszcze z czasow gdy obchodzilismy po pracy poczatek weekendu.
  No to pijemy w kazdy piatek i ogladamy glupie filmy bo ja kocham angielskie komedie.
  Dzis bedziemy pic i za pana zdrowie i lorenco bo panu potrzeba duzo zdrowia do tego blogu a Lorenco musi zachowac zdrowie, zeby miec krzepe i zdrowie do pielegnacji i utrzymania zdrowego rozsadku.

  Bo ja juz mam ochote bluzgac. Widac zdarza mi sie, ze wychodze ze zloconych ram dobrego wychowania na swieze powietrze. Lepiej pojde sie napic.
  Pozdrawiam
  T

  * * *

  ~Tiamat
  3 grudnia 2016 o 02:28

  Najnowsze awantury:
  Pomimo, ze Castello Rd kolo Allepo jest juz wyzwolone, i inne drogi do Aleppo tez, to obiecywana pomoc z ONZ nie nadchodzi. Akurat teraz, gdy jest bardzo potrzebna bo cale autobusy pelne wyzwolonych mieszkancow wywoza ludzi z miejsca zagrozenia. Wywozeni sa tez syryjscy rebelianci, ktorzy walczyli w Al Nusra.

  W Izbie Reprezentantow konsternacja i awantura; proponuja co wieksze awanturniki nalozyc kolejne sankcje na Rosje , przedluzyc o 10 lat sankcje na Iran – co akurat jest lamaniem porozumienia Obamy z Iranem.

  Rosjanie chca jakos zakonczyc wyzwolenie Aleppo przed 20 stycznia jeszcze za kadencji Obamy.

  Problem Syrii nie zostanie jednak chyba rozwiazany w momencie wyzwolenia Aleppo. Pozostaje kwestia stosunkow na Bliskim Wschodzie: Turcja-Izrael- Iran- Arabia Saudyjska, Turcja- Rosja, Turcja – Syria a przede wszystkim dalej nie rozwiazana sprawa Kurdow.
  Turcja jest gospodarczo zalezna od Rosji ale politycznie chce sama rzadzic- nawet interesami Rosji na BW.
  Katar jest wlasciwie jakos bierny w tym calym konflikcie ale Turcy zakladaja baze w Katarze. Oficjalnie dla USA – Syria nie jest miejscem strategicznym ale…
  Arabia Saudyjska wsadzila kupe szmalu w kampanie wyborcza pani Clinton – co dostanie w zamian?
  Do konca nie wiadomo jaka naprawde bedzie polityka Trumpa – dlatego na wszelki wypadek Rosji sie spieszy, zeby zakonczyc wyzwolenie Aleppo.
  Jest jeszcze bardzo palacy problem na Blskim Wschodzie o czym zadna ze stron zainteresowanych nie podejmuje dyskusji:
  Na Bliskim Wschodzie od wiekow zamieszkuja najstarsi chrzescijanie o ktorych np. chrzescijanska Unia Europejska sobie zapomniala.
  Francuzi na ten przyklad domagaja sie ochrony AL Nusra i proponuja nalozenie sankcji na Rosje.
  ANi Unia ani ONZ nie maja w ogole w planie rozwiazania ani konfliktu na BW ani problemu chrzescijan, ani w ogole ludnosci cywilnej. Awanatury sa o grupy terrorystyczne i o to kto bombarduje szpitale. Pokojowych planow ani Unia ani USA ani Turcja jak dotad nie przedlozyly poniewaz opieraja swoje wielkomocarstwowe plany na zwalczaniu Assada a to moze jeszcze potrwac.
  Ogolem Europa- (Unia Europejska) niewiele ma do powiedzenia na Baliskim Wschodzie . Robi troche za rozkrzyczana papuge w klatce NATO.
  Link: Trumps’ Syria. – Cross talk.
  Podam za chwile wiecej linkow.

  * * *

  ~Tiamat
  3 grudnia 2016 o 03:31

  Na poczatku awantury w Syrii, czyli prawie szesc lat temu, Amerykanie zapowiadali, ze wojna w Syrii moze potrwac kilka lat.
  Chyba sie nie pomylili – w swojej strategii.

  ALEPPO UPDATES:

  Trump’s Syria RT — CrossTalk

  https://www.rt.com/shows/crosstalk/368964-trump-end-syrian-conflict/
  *

  http://21stcenturywire.com/2016/11/30/aleppo-updates-only-road-to-deliver-aid-to-eastern-aleppo-castello-road-is-liberated/

  Castello Rd – jedyna droga ktora mozna dostarczyc pomoc humanitarna – zostala wyzwolona od terorystow przez armie syryjska i jest dostepna do transportu pomocy humanitarnej.
  Jednostki wojskowe armii syryjskiej rozpoczely akcje rozminowania drogi i do niektorych osiedli podlaczono juz wode.
  Rosjanie wyslai specjalistow do oczyszczenia tereznu z broni chemicznej pozostawionej przez terrorystow.

  *
  Erdogan twierdzi, ze wiekszosc pomocy udzielonej przez ONZ trafilo do Al Nusra

  Maria Zacharowa, rzecznik rzadu Rosji, potwierdzila w srode , ze pomoc humanitarna dla Syrii stala sie politycznym narzedziem i wiekszosc pomocy z Organizacji narodow Zjednoczonych trafia do rebeliantow lacznie z terrorystycznymi grupami Al Nusra

  Russia: Most of UN aid delivered to militants including al-Nusra terrorists, Erodgan’s statements surprising and serious – Syrian Arab News Agency

  http://sana.sy/en/?p=94876

  *
  Rosja wyslala specijalistow bazy w Hmeimim, ktorzy maja za zadanie rozminowac tereny wyzwolone od terrorystow we Wschodnim Aleppo.

  Russian experts dispatched to Syria to help demine eastern neighborhoods of Aleppo – Syrian Arab News Agency

  http://sana.sy/en/?p=95053

  Lawrow: Wszystkie uzbrojone grupy w Aleppo sa kontrolowane przez Al Nusra
  Lavrov: All armed groups in Aleppo controlled by Jabhat al-Nusra – Syrian Arab News Agency

  http://sana.sy/en/?p=95039

  *
  Rebele nie chca sie poddac

  Aleppo rebels hope to reverse fortunes with new alliance | News , Middle East

  http://www.dailystar.com.lb/News/Middle-East/2016/Dec-01/383653-aleppo-rebels-hope-to-reverse-fortunes-with-new-alliance.ashx

  Bejrut: Rebelianci w Aleppo postanowili sie przegrupowac, wybrac nowych przywodcow i domagac sie wiekszej pomocy z roznych panstw. W 1/3 wschodniej czesci Aleppo jeszcze ciagle pod kontrola terrorystow, nastepuja przetasowania i trwa rywalizacja miedzy roznymi grupami – co bardzo pomaga wladzom syryjskim zwalczac te grupy.
  Dwoch oficjeli, ktorzy podaja z Turcji, powiedzieli, ze nowa formacja zrzeszajaca wszystkie grupy bedzie sie nazywac „Armia Aleppo” a jej dowodca zostanie szef Jabha Shamya – jednej z grup walczacych w Aleppo- Abu Abdelrahman Nour.
  W wywiadzie dla Reutera w tamtym tygodniu , Nour domagal sie od obcych panstw zwiekszenia pomocy dla walczacej Armii Aleppo. Nour wyjasniel tez Reuterowi, ze obecna grupa walczaca bedzie podejmowac decyzje centralnie.
  Grupa Nora , Jabha Shamiya jest znana pod nazwa Levant Front w j. angielskim i otrzymuje pomoc od Turcji i innych panstw, ktore chca sie pozbyc Assada.
 • Pani Tiamat.Genialne komentarze o sytuacji w swiecie.
  Kiedys , jak Bog da, chcialbym wypic z Pania szklanke wina i pogadac.To by bylo cos.
 • syria
  Tiamat napisała o Syrii i Turcji -dwa arabskie kraje. Turcy to nie Arabowie, bo nie przyszli z płw. Arabskiego tylko z Ałtaju. Zaś Syryjczycy to kompletna mieszanka, w tym duży udział europejskich Krzyżowców, którzy zostali po krucjatach na terenie dzisiejszej Syrii.Stąd też duża mieszanka religijna i duża odrębność kulturowa wobec innych krajów, gdzie przeważają Arabowie.
 • @excalibur 12:49:48
  Udała im się ta mieszanka. Nadzwyczaj.
 • @excalibur 12:49:48
  Pan nie zrozumial: chodzilo o Egipt i Syrie przeciwko Turcji.
  Z cala pewnoscia nie napisalam, ze Turcja i Syria to arabskie kraje. Zreszta, to nie moj tekst. Tak dokladnie przetlumaczylam jak bylo w tekscie. A oryginalny tekst tez nie sugeruje pomieszania Turkmenow z Arabami.

  Cytuje ten fragment:

  "Zwłaszcza, że Rosjanie próbują zbliżyć do siebie Syrię i Egipt, szczególnie w sferze militarnej. A wiadomo, że Erdogan i prezydent Egiptu El-Sisi nie pałają do siebie miłością, a Sisi wręcz nienawidzi Bractwa Muzułmańskiego, które to bractwo uważa Erdogana za swojego lokalnego stróża.

  Odnowienie stosunków między dwoma arabskimi krajami z rosyjskim błogosławieństwem z całą pewnością może zmienić balans sił przeciwko Turcji i zatrzasnąć drzwi do neo-ottomanizmu Erdogana.

  pan dron 67
  tez nie przeczytal uwaznie.
 • @excalibur & dron67
  re: Turki to Araby? Tylko gdzie to pisze?

  Czy to chodzi o ten fragment?
  ....Russia has also played a key role to bring about the nascent Syrian-Egyptian proximity, especially between the two militaries. Erdogan and President Abdel Fattah el-Sisi have no love lost for each other. Sisi abhors the Muslim Brotherhood, whereas Brothers see Erdogan as their local guardian.
  The revival of the axis between the two Arab regional heavyweights (with Russia’s blessing) will inevitably shift the balance of forces against Turkey and shut the door on Erdogan’s ‘neo-Ottomanism’.
 • @Tiamat 14:19:34
  Nie czytałem, zostawiam sobie na wieczór.
 • @excalibur 12:49:48
  Tiamat: "Odnowienie stosunków między dwoma arabskimi krajami...". -

  --- Kontekst jednoznacznie wskazuje, że chodzi o Syrię i Egipt.
 • @Tiamat 14:19:34
  Nie czytają uważnie, w tekście jest pomyłka: powinno być Kreml a nie Krym:) Powinni zwrócić uwagę tak jak ja teraz:)
  Jeśli chodzi o Twoje piątki z winem: dziękuję za toast za moje zdrowie. Ja w sobotę lubię sobie piwko wypić: toast za Twoje Zdrowie!
  Podsumowując to co się dzieje w sprawie Syrii: Jankesom grunt pali się pod nogami i kombinują jak koń (Kerry:)) pod górę.
  Można by było sądzić wcześniej, że działalność administracji Obamy i jego partii ogólnie, jest powodowana tym, że chcieli utrzymać wpływy na Bliskim Wschodzie ze względu na ropę i gaz, żeby przeszkodzić Rosji w "Południowym potoku", że USA jako państwo dba o swoje interesy.
  To byłoby normalne. Jednak raczej chodzi o interesy nie państwa USA lecz poszczególnych osobników, którzy powinni być sądzeni za zbrodnie wojenne.
  Chodzi o to, żeby koalicja Rosja - Iran - Syria nie znalazły tego, czego nie powinny znaleźć: świadków i dowodów zbrodni popełnionych przez osobniki typu Soros, McCain@ośmiornica i jej sługusy.
 • Pan Zygmunt
  Na szczęście nie wszystko zależy od ludzi i pomiotu .

  Będzie dobrze !


  pozdrawiam i wytrwałości życzę.

  P.S. To co Pan i jeszcze kilku blogerów robi jest wielkie , tego będą Polacy (nauczyciele) ,uczyć polskie dzieci na lekcjach historii.

  P.S.
  Jest bardzo źle na samych dołach. Polacy zostali zmanipulowani przez media oraz system edukacji.
  Polacy z samych dołów w niewolę są prowadzeni. Najgorsze jest to że Polacy nie widzą zagrożenia, to dramat narodu. To wynik manipulacji socjotechnicznej na Polakach.

  Zasugerowano nam dobrobyt za darmo!

  To jest niemożliwe ! To jest hipnoza !

  Ale to nie jest koniec Polaków, jak by niektórzy chcieli.
  I nie dlatego że Polacy wyjdą na ulice , bo ktoś spowoduje kryzys , ale dlatego że to jest Polska!

  http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/01/Orze%C5%82-eagle.jpg


  pozdrowił Polaków
 • @lorenco 18:47:26
  "... w tekście jest pomyłka: powinno być Kreml a nie Krym:)". -

  --- I ja nie dostrzegłem???!!! - Nie mam powodów do dumy :)
 • @Zorion 19:14:25
  "Polacy zostali zmanipulowani przez media oraz system edukacji. (...) Ale to nie jest koniec Polaków, jak by niektórzy chcieli". -

  --- Jestem o tym gorąco przekonany :)

  Pozdrawiam Pana.
 • @lorenco 18:47:26
  Widocznie mi sie juz spieszylo do tego wina. Wina krymskie z Kremlem mi sie pomieszaly. Za pomylke przepraszam.

  No i latwo teraz o rozterke.
  Mnie troche ten kalejdoskop zdarzen przeraza.
  Naturalnie, ze kazdy odbiera wiesci inaczej; ja nie umiem tak calkiem 'bezosobowo" i obiektywnie.

  Dlatego nie umiem sobie wytlumaczyc - moze ktos wie?
  - po co zostala stworzona Unia Europejska?
  Bo teraz coraz wiecej panstw chce sie wyniesc z Unii a tylko Ukraina probuje sie wniesc. Wlochy chca oglosic referendum, a w Anglii juz chca uniewaznic referendum. Na Krymie byly dwa i tez ich nie chca uznac. Baskowie nie moga sie doczekac zezwolenia. W Kosowie zas nikt nawet nie proponowal.
  - Po co w ogole sa referenda?
  Wiadomo, po co bylo na Falklandach i w Sudanie. A w Donbasie?

  - Co sie stanie jak np. wypuszcza Assange'a?
  Bo ONZ kaze go natychmiast wypuscic na wolnosc, oskarzen przeciwko niemu nikt nie wniosl, i Australia jakos dziwnie sie o niego nie upomina.
  A USA chce ukarac.

  ONZ przeprasza Haiti za epidemie cholery, ale nie przeprasza za to, ze to Organizacja Narodow Zjednoczonych jest glowna przyczyna tej epidemii: 800 tys Haitanczykow zostalo zakazonych a zmarlo okolo 9 tysiecy.
  (Cholere na Haiti przywlekli zolnierze ONZ z Nepalu)

  ONZ przeprasza Haiti za to, ze za malo pomoglo, zeby cholere na Haiti leczyc, ale nie przeprasza za przywleczenie chorobska.

  UN apologizes for Haiti cholera spread, not for causing it | WHAT REALLY HAPPENED
  http://www.whatreallyhappened.com/node/567020#axzz4RmDJ03x6

  - No to po co zostalo zalozone ONZ?

  Juz od czasow starozytnych wiadomo, ze przynoszenie zlych ale prawdziwych wiesci nawet przez oficjalnego poslanca mozna przyplacic zyciem.
  Tak zginal nie tylko poslaniec spod Termopil ale i Sokrates, bo nie wierzyl w to co wierzyli jego wladcy.
  Zginal i Ezop - zrzucili go dranie ze skaly- bo ukrywal w bajkach to, co sie dzialo w rzeczywistosci.
  Kopernika nie dopadli, ale tylko przez czysty przypadek.
  - Co to sa falszywe wiesci? I kto o tym decyduje?
  - Czy to prawda, ze za falszywe wiesci mozna dostac nagrode, a za prawdziwe stracic zycie? (W Iraku zamordowano ponad 100 dziennikarzy- pisali prawde czy klamali?
  - No to po co sa media?

  Prawie kazdy rzad sie sklada z wielu prawnikow i ekonomistow - a czasami i z historykow. Ustalaja uchwaly i odpowiadaja za gospodarke kraju.
  Jak to sie dzieje, ze ustawy prawne sa coraz glupsze a ekonomie coraz bardziej do dupy?
  Na temat historykow nie bede sie wypowiadac bo mnie posadza o subiektywizm; ze mianowicie sie czepiam Schetyny i Macierewicza.
  - No to po co sa parlamenty?

  USA, najbardziej demokratyczne panstwo na swiecie ma problemy z uznaniem wynikow podobno demokratycznych wyborow u siebie w panstwie. Takich problemow USA nie ma na terenie innych panstw, np. na Ukrainie czy w Syrii.
  Jak to sie dzieje, ze na przyklad Chiny nie maja zadnych wyborow i krzywda im sie nie dzieje?
  - No to po co sa wybory?
 • SKANDAL Z GMO. ZMOWA RZĄDU PiS Z KORPORACJAMI?
  (...)
  W Sejmie jest procedowana ustawa o nasiennictwie. Są w niej BARDZO kontrowersyjne zapisy zezwalające na uprawę, obrót i wpisywanie do krajowego rejestru genetycznie zmodyfikowanych nasion i roślin.
  Zakaz stosowania nasion GM w uprawach wprowadzany jest corocznie rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i taki zakaz jeszcze(!) mamy aczkolwiek jest to bardzo niskiej rangi dokument. TO JEDNAK NIE WYSTARCZY ABY UCHRONIĆ POLSKĘ PRZEZ UPRAWAMI GMO! TRZEBA KONIECZNIE wprowadzić zakaz obrotu i wpisywania do krajowego rejestru nasion i roślin GMO, aby zamknąć dziurawe prawodawstwo, które może doprowadzić do zanieczyszczenie polskich pól przez GMO i przerzuca odpowiedzialność z korporacji, na rolników i konsumentów!
  (...)
  WYPOWIEDZI POSŁÓW:
  ..Oczekiwaliśmy, że zakaz obrotu i wpisywania do krajowego rejestru genetycznie zmodyfikowanych nasion i roślin zostanie wprowadzony przez rząd PiS niezwłocznie jak dojdzie do władzy, zgodnie wieloletnimi obietnicami… – podkreśla Edyta Jaroszewska – Nowak, rolniczka, przewodnicząca Stowarzyszenia EKOLAND o/Zachodniopomorski i cytuje wypowiedź Prezesa Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku:
  ..Jeśli wygramy wybory, zakaz GMO wprowadzimy niezwłocznie…Mój rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości, był jednoznacznie przeciwny ekspansji GMO, nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadził dwie ważne ustawy – o nasiennictwie i o paszach, w których ustanowione zostały zakazy obrotu nasionami GMO (czyli faktyczny zakaz ich uprawy) oraz zakaz importu pasz GMO. Koalicja PO-PSL te ustawy niekorzystnie zmieniła. W słowach polityków koalicji słyszę nierzadko, że są przeciw GMO, niestety w czynach niebezpiecznie otwierają Polskę na to zagrożenie. Jest to postawa pełna politycznej hipokryzji, wskazująca, że obecna koalicja i rząd bardziej dbają o interesy wielkich koncernów, niż o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków…
  źródło:
  http://wpolityce.pl/polityka/117264-domagam-sie-zawetowania-ustawy-o-gmo-jesli-wygramy-wybory-zakaz-gmo-wprowadzimy-niezwlocznie

  (...)
  Bo jak się ma wynik głosowania do publicznej deklaracji Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w 2011 roku:

  ..Ta wciąż nie w pełni zbadana i wielce ryzykowna technologia niesie zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, dla środowiska człowieka, a także dla gospodarki. W warunkach polskich uprawy GMO szczególnie zagrażają tradycyjnym gospodarstwo rodzinnym, a zwłaszcza gospodarstwom ekologicznym. Ekspansja upraw GMO to zniweczenie szans Polski jako kraju produkującego zdrową żywność, to całkowite uzależnienie rolników od żądnych zysku wielkich koncernów biotechnologicznych…


  ..Wyrażam wdzięczność i szacunek dla tysięcy Polaków, działaczy organizacji społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy aktywnie protestują przeciw tej złej ustawie i domagają się od Prezydenta RP odmowy jej podpisania. W pełni solidaryzuje się z tymi protestami i mam nadzieję, że okażą się one skuteczne…

  ..Jednocześnie składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie! Wprowadzimy taki zakaz, bo bezpieczeństwo Polski i Polaków, bezpieczeństwo przyszłych pokoleń, jest dla nas najważniejsze…
  http://wpolityce.pl/polityka/117264-domagam-sie-zawetowania-ustawy-o-gmo-jesli-wygramy-wybory-zakaz-gmo-wprowadzimy-niezwlocznie

  DZISIEJSZE POSIEDZENIE KOMISJI:
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=165F734A35294816C125807B0060ECC5#

  http://bialczynski.pl/2016/12/02/skandal-z-gmo-zmowa-rzadu-pis-z-korporacjami/

  Kolejne kłamstwa...
 • Jak pozbyć się farmaceutycznych patologii?
  Przyjedź 8 grudnia do Poznania

  POLSKA – kraj w którym za petycję możesz trafić do więzienia*
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/12/a16.jpg

  Kraj, w którym maleńkiemu noworodkowi jest wstrzykiwana ryzykowna szczepionka przeciw gruźlicy – wycofana już 18 lat temu w Niemczech!

  Kraj, w którym szczepi się nawet wcześniaki przeciw zakażeniom wzw B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych – tanią, koreańską szczepionką nie stosowaną nigdzie w Europie!

  Kraj, w którym ciągle podaje się wycofaną w Europie, dwa razy bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi.

  Kraj, w którym przetarg na szczepionkę przeciw pneumokokom wygrywa koncern, dla którego pracował wiceminister zdrowia.

  Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami stosując przepisy dotyczące… klęski żywiołowej.

  Kraj, w którym zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych „dobrodziejstw” dziecku.

  Kraj, w którym władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia.

  Kraj, gdzie lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych.

  Kraj, w którym lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.

  Kraj, w którym szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy.
  Kraj, w którym jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka.

  Kraj gdzie koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta strasząc zmyślonymi epidemiami!

  Kraj, w którym główny urzędnik rapuje zamiast wykonywać swoje obowiązki kpiąc z poszkodowanych przez jego zaniedbania obywateli.

  Kraj, w którym wycofuje się „ze skutkiem natychmiastowym” uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów”.

  Kraj, w którym nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem.

  Paradoks polega na tym, że Polska leży w Europie, gdzie szczepienia w większości państw są dobrowolne, a rodzice MAJĄ WYBÓR: czy, czym i kiedy zaszczepić dziecko.

  W Europie, gdzie mogą również wybrać szczepionki pojedyncze i szczepić w dłuższych odstępach czasu. Mogą też zrezygnować ze szczepień bez żadnych konsekwencji prawnych i kar.

  Nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy regularnie straszeni w mediach.

  WIEMY JAK POZBYĆ SIĘ OPISANYCH PATOLOGII!

  PRZYJEDŹ 8 GRUDNIA DO POZNANIA I POMÓŻ NAM DOPROWADZIĆ DO ZMIAN!

  KONIECZNY JEST NADZÓR SPOŁECZNY NAD SYSTEMEM SZCZEPIEŃ!

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/jak-pozbyc-sie-opisanych-patolog-przyjedz-8-grudnia-do-poznania/
 • Holandia już zabija alkoholików.
  Historia Marka pokazuje, jak mało warte jest życie ludzkie. Zamiast pomocy i leczenia – igła i zastrzyk, by pozbyć się „problemu”.

  To, co dzieje się m.in. w Holandii, przyprawia o gęsią skórkę.
  Można legalnie zabijać chorych psychicznie, dzieci, osoby starsze, osoby znudzone życiem itp., itd. Krąg się poszerza. Przed chwilą przeczytałam historię opublikowaną na lifenews.com. Holenderski dziennikarz wspomina swojego młodszego brata, który był alkoholikiem i nie potrafił poradzić sobie z nałogiem. Przez osiem lat walczył, był na odwyku, jego małżeństwo się rozpadło. Nim samym zajmowali się rodzice.

  Poprosił o eutanazję. Fizycznie podobno był bardzo chory, psychicznie również cierpiał. Spełniał więc minimalne wymogi holenderskiego prawa, by go uśmiercić. Przyjechała do niego lekarka, zweryfikowała, czy na pewno można go zabić, i podała mu zastrzyk.

  Trudno stwierdzić, na ile ktoś mu pomagał, na ile rodzina go wspierała. Na ile on miał w sobie siły do walki. Na pewno był mocno pogubiony, zraniony, a jego nałóg musiał mieć głębsze korzenie. Przerażający jest fakt, że prawo cywilizowanego państwa, zamiast potencjalnego samobójcę zatrzymać, podaje mu stryczek i wykopuje stołek spod jego nóg.

  Chcesz umrzeć, umieraj. Co nam do tego? Nie chcesz walczyć, nie walcz. Ogólnie to twoje życie nic nie jest warte. Takie komunikaty płyną m.in. z tej historii. Holandia, i nie tylko Holandia, wprowadza sobie nowoczesny Holocaust na własne życzenie.

  Teraz pewnie dobiorą się do narkomanów, anorektyczek, chorych na bulimię itd. Jeden zastrzyk rozwiąże wszystko…

  http://gosc.pl/doc/3574635.Holandia-juz-zabija-alkoholikow-Nastepni-beda-narkomani
 • U nas wszystko działa już bez CETA, TTiP i podobnych...
  Zbyteczny trud, protestowanie nic nie daje.
 • @Tiamat 08:15:22
  Tiamat, tak wspomniałem o tym Krymie i Kremlu, ponieważ niektórzy Komentatorzy pod jedną notką to nawet drugi raz to samo zdjęcie wklejali z rozpędu lub ten sam film; a pomyłki w tekście, zwłaszcza tak mało znaczące, każdemu się zdarzają, mnie też dość często, zwłaszcza jak coś tam staram się przetłumaczyć.
  Zadajesz wiele pytań, te same pytania ma wielu ludzi na świecie jak i ja też, mających choć odrobinę przyzwoitości, nie dających się zepchnąć w krainę bezwiednych głąbów.
  Kiedyś się mawiało, że polityk to przeważnie sprzedajna k..rwa i złodziej.
  A teraz jest dużo gorzej, politycy wcale się już nawet z tym nie kryją!
  Bezczelnie pokazują, gdzie szaraków miejsce, że szaracy czy dokładnie goje mogą im naskoczyć na pedał.
  Jednak ostatnio coś im nie wychodzi, ci bardziej kumaci widzą, że poszli o jeden most za daleko. Stąd ta ogólnaa karaluchowata panika, że jednak szaraki mają swoje głowy na karku i nie są tylko tułowiem do roboty a i okazuje się, że szaraki potrafią rozróżnić szczura od niedźwiedzia.
  Co do historyków, kiedyś celnie Zygmunt napisał, że na studia historyczne załapywali się ci, którzy gdzie indziej nie mieli szans się załapać. ( tu przepraszam prawdziwych historyków z zamiłowania, zresztą oni do polityki się nie pchają)
 • @dron67 00:21:34
  Zaczal pan Komorowski:

  Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO | naTemat.pl
  http://natemat.pl/44213,bronislaw-komorowski-podpisal-ustawe-o-gmo

  Niewygodne.info.pl | Komorowski podpisał ustawę o GMO. Obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi będzie legalny (do tej pory groziło za to 12 lat więzienia)

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02064-Prezydent-Komorowski-podpisal-ustawe-o-GMO.htm
 • @dron67 00:21:34
  SZKODA SŁÓW!!! Robią co chcą!
 • @dron67 00:25:35
  Przy legalizacji "trawki" a zwykle od tego niewinnie się zaczyna, można sądzić, że Holendrzy są na dobrej drodze do samounicestwienia się.
  Chodzą na lekkim rauszu, świat wygląda pięknie, zatem nie widzą i nie słyszą ostrzegawczych dzwoneczków. Jak przyjdzie trzeźwienie to i żyć się odechciewa.
  Taka koronkowa robótka w celach doświadczalnych.
 • @Tiamat 02:31:27
  Podsumowując krótko sytuację w Syrii:

  https://pp.vk.me/c837437/v837437907/14c8c/2_NbcI9GMQM.jpg
 • @lorenco 03:06:21
  Żeby film nie zaginął: Kijów i rozwój małej, indywidualnej przedsiębiorczości.
  Jak widać w filmie, w Kijowie była sobie sieć małych sklepików.
  Ktoś napadł na te sklepiki, czyli jak zwykle nie wiadomo kto.
  Ludzie mówią o zamaskowanych osobnikach, bandytach i że na wezwania, policja nie reagowała. Przypuszczają, że to Poroszenko i Kliczko chcą wykurzyć sklepikarzy aby sprzedać to miejsce pod inne cele.
  Ci niezidentyfikowani zniszczyli miejsca pracy wielu ludziom. Zniszczenia są ogromne, dzicy musieli nieźle sie wyżywać.
  Film od Anatolija Szariego:
  https://vk.com/antimaydan?z=video167572065_456239040%2F749841bcf6be58594d
 • @lorenco 03:43:35
  Taki miły mem, oby tak dalej panie prezydencie Syrii:))
  https://pp.vk.me/c635100/v635100908/8e6d/-NpGmSH9veI.jpg
 • @lorenco 03:48:26
  Film - piosenka. O tym jak to było w Rosji za Jelcyna.
  https://vk.com/antimaydan?z=video73968893_171469642%2Fc00049ec59764abea5%2Fpl_post_-41232698_2112749
 • @lorenco 03:54:24
  Trochę z historii Berkutu:
  22 lutego 2014r, Krym pożegnał funkcjonariuszy organów ścigania zabitych na Majdanie. Ofiary śmiertelne - Krymczanin, funkcjonariusz Wojsk Specjalnych "Berkut", starszy porucznik 42-letni Andrzeja Fedyukin i 32-letni Dmitrij Vlasenko. Trzeci krymskiej policjant, który został zabity w Kijowie - 24-letni porucznik wojsk wewnętrznych Witalij Goncharov - pochowany został w Charkowie.
  Prosto z Majdanu na uroczystości pożegnania przybyli Berkutowcy i żołnierze wojsk wewnętrznych, aby uczcić pamięć kolegów. Ludzie powitali ich oklaskami.

  Sewastopolski Berkut wrócił do domu:
  https://youtu.be/6QKbVNQCFOo

  Krym wziął pod ochroną Berkutowców

  https://youtu.be/KzQHLXzyuOc

  A tu, jak Donieck witał Berkut
  https://youtu.be/HtSKHFbOqec?list=LLPNqB_3wZpZVy9xjda5ESPw

  ====================================
  Te filmy, a jest ich więcej, to dokumenty z luty, marzec 2014.
  Warto obejrzeć, to jest prawdziwa historia nie pokazywana przez presstytutki na tzw. zachodzie.
  Berkut to były elitarne służby Ukrainy.
  Potraktowane przez Majdan jak śmieci.
  Gdzie jest teraz Berkut, można zobaczyć gdzie, widać na filmach.
  Elitarne jednostki zasiliły Krym i Donbas.
  Zwłaszcza Donbas.
  I fajna pieśń, zawsze fajna:)
  https://youtu.be/eRmOitYiJYA
 • @lorenco 04:40:38
  I na koniec niemiecka piosenka o Donbasie.
  Film od +18

  Ukraine - Stimmen aus dem Massengrab
  https://youtu.be/tgq8KvJ77l0
 • @Tiamat 02:31:27 and @lorenco and @dron67
  Za kilkanaście godzin zerknę na wpisy i w linkowane miejsca :)
  Notka dzisiejsza w każdym razie opublikowana.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 02:31:27
  Niczym się od siebie nie różnią.
  W sprawach korporacji zawsze dyscyplina partyjna.
 • @lorenco 02:42:34
  To nie problem konopii.
  Wieloletnia indoktrynacja politpoprawnością.
  W RFN, Szwecji, Francji to samo.
 • @lorenco 02:30:30
  re: historycy
  Porusza pan ciekawy temat.
  Kto to sa historycy?
  I kiedy sie im wykoslawia swiatopoglad?.
  W katastrofie smolenskiej zginal moj uczen. Byl znakomitym uczniem. Mogl studiowac co chcial. Byl w klasie matematyczno-fizycznej.
  Jakos sie uwzial, zeby studiowac historie. Zrobil nawet doktorat.
  I pech chcial, ze zostal szefem IPN-u.
  Do tego zdaje sie, nalezal do PiS-u.
  Zdolny, przystojny, nawet dobrze wychowany.
  Zuzka - jego zona, tez byla bardzo dobra uczennica w rownoleglej klasie tyle, ze w niemieckiej.
 • Trochę o tym uczniu
  Ciekawa historia zdrady..

  http://3obieg.pl/poza-prawem-cz-iiI
 • @lorenco 04:40:38
  "Ойся ты ойся на горе стоял казак песня донбасс луганск". -

  --- Piękna pieśń :)
  I obrazy świetnie dobrane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej