Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje w Rosji - 05.12.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

The Saker: Putin (wreszcie) przeprowadza czystkę w rządzie Miedwiediewa

http://thesaker.is/putin-is-finally-puring-the-medvedev-government/

Podczas gdy świat skierował swoją uwagę na wynik amerykańskich wyborów prezydenckich, Władimir Putin zrobił coś nadzwyczajnego – aresztował Aleksieja Uliukajewa, ministra gospodarki w rządzie Miedwiediewa, pod zarzutem wyłudzenia i korupcji. Uliukajew, którego telefon był na podsłuchu rosyjskich służb specjalnych od ostatniego lata, został aresztowany w środku nocy wraz z dwoma milionami dolarów amerykańskich. Putin zwolnił go oficjalnie z funkcji następnego ranka.

Rosyjskie źródła oficjalne mówią że Uliukajew wyłudził dwa miliony dolarów łapówki za decyzję, która doprowadziła do nabycia przez Rosnieft (państwowy gigant naftowy) 50% akcji w Baszniefcie (innym gigancie naftowym). Najwyraźniej Uliukajew próbował grozić Igorowi Seczinowi, prezesowi Rosnieftu, osobie uważanej za zbliżoną do Władimira Putina i rosyjskich służb specjalnych i wywiadowczych.

Tak, macie rację: zgodnie z oficjalną wersją państwowa spółka dała łapówkę członkowi rządu. Czy to ma sens? A co z ważnym członkiem rządu, którego telefon jest na podsłuchu i który jest pod nadzorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa przez ponad rok – czy to ma sens? -To nie ma sensu i wszystkie rosyjskie władze są tego świadome. Taka jest jednak oficjalna wersja. Co tam się dzieje? Czy jest w tym wiadomość od Putina? -Oczywiście, że jest!

Pamiętacie skorumpowanego ministra obrony Anatolija Serdiukowa? - Był pierwszym zdymisjonowanym z tej funkcji i następnie aresztowanym. Tym razem mamy członka rządu aresztowanego w środku nocy. Przez kilka godzin jego podwładni nie mogli się z nim skontaktować – nie mieli pojęcia, gdzie się znajduje. Czy to był błąd? - Raczej nie.

Sposób aresztowania Uliukajewa był dokładnie reżyserowany w celu wywołania strachu wśród wszystkich przedstawicieli piątej kolumny w aparacie władzy. Uliukajew był symbolem “atlantyckich integracjonistów” (przedstawicieli Kremla chcących integracji Rosji w kontrolowany przez Stany Zjednoczone system bezpieczeństwa): Uliukajew był znanym liberałem, tak jak Nikita Biełych, gubernator Kirowa publicznie aresztowany w lipcu za przyjęcie łapówki w wysokości 400 tys. euro. Powiedziałbym nawet, że Uliukajew mógł być uważany za symbol atlantyckich integracjonistów i wiernego członka rosyjskiego liberalnej sekty (w typie Konsensusu waszyngtońskiego),  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensus_waszyngto%C5%84ski  w przeszłości pracował z Jegorem Gajdarem I Aleksiejem Kudrinem a teraz został ustrzelony przez rosyjskich siłowików, najwyższych przedstawicieli ministerstw siłowych (obrona, bezpieczeństwo, wywiad).

 

http://thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/word-image6.jpeg

Sergiej Koroliew, przewodniczący sekcji bezpieczeństwa gospodarczego w FSB

Taka była pierwsza ocena publiczności i nagłówek popularnej gazety internetowej gazeta.ru: “Siłowiki ustrzeliły Uliukajewa” wraz z fotografią głównych aktorów dramatu, wraz z twardzielem, który osobiście ustrzelił Uliukajewa, przewodniczącym wydziału bezpieczeństwa gospodarczego Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

W kwietniu przewidywałem przygotowywanie czystek w rządzie. Muszę przyznać, że myślałem, iż zostaną przeprowadzone wcześniej. Najwyraźniej Putin podjął działania w czasie gdy Wujek Sam jest zajęty swoimi własnymi problemami. Jeśli to jest prawdziwy powód późnego przeprowadzenia operacji, to wiele on mówi o władzy Stanów Zjednoczonych w Rosji. Niektórzy obserwatorzy zauważyli, że aresztowanie Uliukajewa miało miejsce po rozmowie telefonicznej pomiędzy Trumpem a Putinem; twierdzą, że Trump mógł dać Putinowi wolną rękę w tej sprawie. To oczywiście jest czysty nonsens, ale jeśli to przedstawi Putina w złym świetle, to już wystarcza piątej kolumnie.

Lista potencjalnych kandydatów do czystki jest długa i obejmuje nazwiska wicepremiera Arkadija Dworkowicza, wicepremiera Igora Szuwalowa, gubernator banku centralnego Elwiry Naiuliny, ministra finansów Antgona Siłuanowa oraz oczywiście premiera Dimitrija Miedwiediewa. Uliukajew był tylko jednym z wielu, choć z pewnością celem na najwyższym szczeblu, a sposób jego aresztowania musiał śmiertelnie przestraszyć przedstawicieli piątej kolumny na Kremlu. Sam fakt podsłuchiwania jego telefonu przez tak długi czas jest nie do pomyślenia i wskazuje, że nikt nie jest chroniony przed czystkami Putina. Choćby to jest największą zmianą: każdy członek rządu Miedwiediewa już wie, że jego życie jest przedmiotem skrupulatnej analizy FSB.

Liczy się to, co stanie się teraz z Uliukajewem. Czy zostanie postawiony w stan oskarżenia, jak będzie prowadzona jego sprawa i czy odbędzie się jawna rozprawa (obecnie Uliukajew jest tylko aresztowany, będzie pozostawał w areszcie domowym przez dwa miesiące)? - Potencjalnie grozi mu 15 lat więzienia i równowartość 70-krotności przyjętej łapówki. Sądząc po przypadku Serdiukowa, który zdołał uniknąć więzienia dzięki prezydenckiej amnestii wydanej z okazji dwudziestolecia rosyjskiej Konstytucji, Putin nie dyszy żądzą kary na swych przeciwnikach. Nawet jeśli Uliukajew nie zdoła zaciągać się świeżym powietrzem syberyjskiej tajgi, to już jest skończony jako element układanki w systemie władzy, a o to właśnie chodzi Putinowi.

Trudny do przeoczenia jest fakt, że w ciągu jednej nocy kluczowy rosyjski minister ze swojego ministerialnego biura trafił do aresztu i nikt nie mógł tego przewidzieć ani temu zapobiec. To w stylu Putina: bez ostrzeżenia, żadnych wskazówek, tylko nagła dramatyczna akcja z natychmiastowym rezultatem. Pod tą akcją znajduje się jego podpis.

 

http://thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/Uliukaev.jpg

Uliukajew już się nie śmieje...

Reakcja w Rosji na to aresztowanie była do przewidzenia, zwłaszcza po tym jak źródła w służbach specjalnych przekazały mediom, że Arkadij Dworkowicz i Andriej Biełousow także są objęci śledztwem. Anatolij Czubais zadekarował “całkowity szok”. Lepsza była reakcja Premiera Miedwiediewa, który powiedział, że ta sprawa znajduje się“na skraju jego zdolności pojmowania”.

Interesująca będzie reakcja atlantyckich integracjonistów: czy odczują porażkę, czy fałszywie poprą “potrzebę zwalczania korupcji na wszystkich szczeblach” i położą uszy po sobie. Jeśli ciągle mają ducha walki to zdemaskują “stalinowską” rozprawę, powrót “czystek w stylu lat 30-tych” i “nową kampanię terroru” przeciwko demokracji. Zachodnie media korporacyjne, których jedyną “wartością” jest pieniądz, będą pisać o rosyjskiej “tajnej policji” rozprawiającej się z “przedsiębiorcami” i o negatywnych skutkach kampanii dla rosyjskiej gospodarki. To będzie powtórka skowytu, który słyszeliśmy podczas rozprawy Putina z gangiem siedmiu bankierów (Bierezowski, Chodorkowski, Fridman, Awen, Gusiński, Potanin, Smoleński). Jak powiedziałby Elton John,“już widzieliśmy ten film”.

Jeśli chodzi o radykalnych nacjonalistów nienawidzących Putina, to powiedzą: za późno, za mało. Przez lata skarżyli się na korupcję, na brak dochodzeń w sprawach najwyższych urzędników, a teraz spełnia się ich życzenie, to zawsze będzie “za mało, za późno”. To jednak nie ma znaczenia, ponieważ rosyjska publiczność przyznawała im niską wiarygodność, podobnie jak prozachodnim partiom typu Jabłoko czy Parnass.

Głównie media i komentatorzy polityczni ofiarują Putinowi owacje na stojąco. To nie będzie niespodzianką, ponieważ w ostatnich miesiącach to właśnie oni skarżyli się na “blok gospodarczy w rządzie”, mając na myśli proamerykańską piątą kolumnę wewnątrz rządu Miedwiediewa. Dosłownie wszyscy główni komentatorzy polityczni błagali i żądali przeprowadzenia czystki “bloku gospodarczego” i radykalnej zmiany polityki gospodarczej Rosji. Mają już jednego łotra ustrzelonego, to dobry początek, lecz nie ma znaków na upadek pozostałych głów czy na ostateczne odejście Rosji od konsensusu waszyngtońskiego i zastąpienia go polityką organicznego wzrostu gospodarczego. Ale – znając Putina – nie powinniśmy oczekiwać żadnych znaków – tylko działania.

W Rosji, tak jak w Stanach Zjednoczonych, zmiana ludzi jest o wiele łatwiejsza od zmiany systemu. Jedyną drogą do osiągnięcia rzeczywistej zmiany jest zaś zmiana systemu, a nie ludzi. Jak dotąd Putinowi udało się wyrzucenie kilku najgorszych oraz przyciągnięcie kilku dobrych ludzi. Teraz – kiedy groźba rzeczywistej wojny z Ameryką została znacząco zredukowana i Wujek Sam jest zajęty swoimi własnymi problemami, mam nadzieję, że Putin podejmie dostatecznie zdecydowane kroki zmierzające do uwolnienia Rosji z kleszcz wyznawców polityki typu konsensusu waszyngtońskiego i zastąpi ich prawdziwymi patriotami, którzy zrealizują nadzieje o całkowicie niepodległej Rosji, również w wymiarze gospodarczym.

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

O USA też trzeba tu wspomnieć. Pisze pani Tiamat:

Administracja Obamy konkuruje z nadchodzącą administracją Trumpa w sprawie uchodźców i tzw. nielegalnych imigrantów. Trump obiecał wybudować wielki anty-latynoski mur między USA i Meksykiem. Meksykanie już zaczęli ćwiczyć 'wspinanie po ścianie’:

Mexican Wall Climbing is Now a Competitive Sport – InvestmentWatch, http://investmentwatchblog.com/mexican-wall-climbing-is-now-a-competitive-sport/

Obama zaś spieszy się, by przyjąć tysiące nielegalnych podobno uchodźców z… Australii. Są to bardzo nielegalni uchodźcy, którzy przypłynęli do Australii na łódkach i Australia nie może ich przyjąć, bo nie wiadomo, czy to przypadkiem nie są jakieś podejrzane typy, np. kryminaliści, terroryści itp., bo przybyli z krajów, gdzie terror jest na porządku dziennym: Iran (sic!), Pakistan, Sri Lanka, Afganistan, Irak, Somalia i Sudan.

A 'bezczelny' Mike Rivero – amerykański bloger z Hawajów – skomentował to bardzo brzydko, że "ci przybysze są zbyt niebezpieczni dla kraju, który został założony przez kryminalistów wypuszczonych z londyńskich więzień, ale Obama chce ich przyjąć do (spokój miłującej) Ameryki?" – Pragnę tu przypomnieć panu Rivero, że zarówno USA, jak i Australia zostały założone przez tych samych kryminalistów z londyńskich więzień.

Pikanterii dodaje fakt, że uchodźcy, którzy przybywają do Australii czy USA z tych 'terrorystycznych’ państw – KAŻDYM innym niż łódka, środkiem lokomocji – nie są uznawani za 'nielegalnych’, nie są zamykani w więzieniach dla uchodźców i podczas gdy ich podania są rozpatrywane, mogą przebywać na wolności, pracować i czekać na decyzje urzędu emigracyjnego.

The Obama Administration is About To Admit Thousands of Refugees Australia Rejected | WHAT REALLY HAPPENED,

http://www.whatreallyhappened.com/node/566970#axzz4RmDJ03x6

A tymczasem… rząd federalny i urząd bezpieczeństwa wewnętrznego (DHS) USA nie mogą się doszukać tysięcy zaginionych tajemniczo tzw. green cards (zezwolenie na pobyt i pracę w USA ), bo się gdzieś 'zawieruszyły’. A przecież mogą się dostać w ręce… terrorystów. Żeby jeszcze było śmieszniej, to okazało się, że przez ostatnie trzy lata odnośne władze wydały 19 tysięcy tych 'green cards’,które zawierały niewłaściwe informacje, były skierowane pod zły adres lub musiały mieć wydany duplikat. Urząd otrzymał też około 200 000 zgłoszeń, że te zezwolenia pobytowe były wysłane pod zły adres lub w ogóle nie dostarczone do zatwierdzonych odbiorców.

Thousands of green cards gone missing, federal officials say | abc7.com,

http://abc7.com/news/thousands-of-green-cards-gone-missing-federal-officials-say/1619310/

Napisała: Tiamat

 

* * * * * * *

Afrykańscy imigranci na granicy Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi

https://www.youtube.com/watch?v=xjJY7e9rdK0&feature=youtu.be

Przekład z języka angielskiego:

Mieszkam w Meksyku w stanie Kalifornia. Dzisiaj stało się coś dziwnego. Kilkuset, może nawet tysiąc, imigrantów z Afryki, pojawiło się znikąd w Tijuanie i rozbiło tu obóz. Ci ludzie nie znają hiszpańskiego ani angielskiego, ale zmierzają w kierunku amerykańskiej granicy, licząc na jakąś wizę czy amnestię; nie mam pojęcia o co im chodzi.

 

http://slowfoot.pl/wp-content/uploads/2013/03/m4.jpg

Tijuana, po północnej stronie granicy jest San Diego

Większość z tych ludzi to dorośli mężczyźni, część z nich wygląda na muzułmanów. Nie wiem, skąd są, nic nie mówią. Wygląda to bardzo podejrzanie. Na tyle, na ile znam granicę, to przejście jej nawet przez jedną osobę jest dużym osiągnięciem. Przekroczenie granicy w tym miejscu przez setki czy tysiąc ludzi nie zdarza się regularnie. To jest bardzo podejrzane.

 

 http://www.gogringo.com/wp-content/uploads/MAP_Tijuana-copy.jpg

Mapa Tijuany

Coś złego się dzieje, nie wiem o co chodzi, ale chciałem to zdarzenie podać do publicznej wiadomości. Byli tu już jacyś reporterzy. Mieszkańcy Tijuany z okolic, gdzie ci tajemniczy przybysze rozbili obóz, mówią, że Afrykańczycy pojawili się dosłownie znikąd. Czegoś takiego nigdy nie widziałem, tłum muzułmanów w Meksyku, który ma dostać się do Stanów Zjednoczonych za darmo? - To jest bardzo podejrzane, w całym moim życiu niczego podobnego nie widziałem.

Przetłumaczył: Mariusz B.

 

KOMENTARZE

 • Ukraina po wygranej Donalda Trumpa [OPINIA]
  Zaledwie dzień po rozmowie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, prezydent-elekt rozmawiał z Petro Poroszenką. Kiedy zwycięstwo republikańskiego kandydata zostało potwierdzone, były ambasador USA w Moskwie, Michael McFaul, na jednym z portali społecznościowych napisał, że „największym przegranym na świecie jest dzisiaj Ukraina”. Czy rzeczywiście rząd w Kijowie stoi nad przepaścią? Dla Defence24.pl pisze Marek Połoński.
  Triumf Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich jest ogromnym szokiem dla większości państw Europy Środkowo-Wschodniej. Od Tallina po Tbilisi panuje przekonanie, że USA przestanie odgrywać rolę obrońcy tej części Europy przed presją Moskwy. Największe obawy są na Ukrainie, w której po aneksji Krymu wschodnia część kraju ogarnięta jest konfliktem wywołanym przez prorosyjskich separatystów wspieranych przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. W Kijowie panuje przekonanie, że Donald Trump będzie dążył do poprawy stosunków amerykańsko-rosyjskich, poświęcając w tym procesie Ukrainę.
  (...)

  http://news-for-you.pl/c/ira2vftg12/x69ysn3awm/

  Prorządowe strony też widzą ukraińskie problemy
 • uchodzcy spadaja z nieba
  Po czym poznac muzulmanina z Afryki?
  W ogole po czym poznac muzulmanina? Bo muzulmanke, to rozumiem, po chustce na twarzy albo na glowie. Ale nie zawsze. Chociaz np. muzulmanki - Turczynki, Syryjki, Egipcjanki, Uzbeczki, Albanki wcale nie musza byc okutane w chustki. W b. Jugoslawii (prawoslawnej), Portugalii (katolickiej) stare baby na ogol sa pozawijane w czarne szmaty i chustki.
  Czarny Etiopczyk moze byc Amhara, Koptem (chrzescijaninem) zydem, muzulmaninem, buddysta...
  W Nigerii, RCA (Republice Centralnej Afryki) jest pelno chrzescijan, Hindusow, Buddystow..

  No jak sie nic nie dzieje ... to znaczy, ze cos sie dzieje.
  Stany Zjednoczone zgodzily sie przyjac 2 i pol tysiaca niezidentyfikowanych uchodzcow, ktorych im podrzuca Australia.

  Na ogol sie nie zastanawiamy, w jaki sposob mozna bez dokumentow dostac sie do Meksyku z ..Afganistanu, Somalii czy Zanzibaru.

  Jakos nas nie martwi, ze do Australii (pilnie strzezonej) przybywaja ludzie na lodziach z roznych krajow.
  W jaki sposob mozna sie dostac z Afganistanu, Iranu czy Syrii do Australii? Pewnie mozna przeplynac wplaw.
  Z tych, o ktorych ja wiem , to do Indonezji (bardzo pilnie strzezonej) przylecieli pasazerskimi liniami lotniczymi. .
  A z Indonezji plyna zardzewialymi lodkami do Australii .

  No to powtarzam pytanie:
  W jaki sposob bardzo swobodnie przemieszczaja sie tysiace ludzi (dziennie) przez pol naszego globu przechodzac bezbolesnie granice roznych panstw bardzo strzezonych po to, zeby na koncu sie okazalo, ze ... nie maja dokumentow i ze w ogole to nie wiadomo skad pochodza.
  Nikt mi nie wytlumaczy, ze lotniska na swiecie sa niestrzezone i ze nie boimy sie terrorystow i wpuszczamy na poklad samolotu, statku ludzi bez dokumentow? bez wizy? I bez listy pasazerow.
  Kto i jak ich "podrzucil" do Meksyku - z Czarnej Afryki czy Bliskiego Wschodu??
 • @Tiamat 09:18:47
  -''Stany Zjednoczone zgodzily sie przyjac 2 i pol tysiaca niezidentyfikowanych uchodzcow, ktorych im podrzuca Australia.''

  Dobrze zaplanowane działania, będzie się działo.
 • Piotr Balcerzak (Ministerstwo Cyfryzacji) o blokowaniu treści uznanych za nielegalną mowę nienawiści
  https://youtu.be/ARjrHi-Knak

  -''Dla FB patriotyzm = mowa nienawiści = faszyzm. Ta lewacka, orwellowska nowomoda w Polsce realizowana jest, by udowodnić "nowoczesność" Polski. A tak naprawdę to cenzura - ACTA bis.
  Czy rząd - reprezentant obywateli zapytał nas, czy chcemy takiej nowoczesności? Nie po to Polacy protestowali na ulicach przeciw ACTA, by dać się zniewalać na życzenie (nakaz) obcych mocarstw.
  Szkoda, że PIS na hasłach wyborczych nie ujawniał tego punktu.
  Oszukujecie naród, który dał wam mandat zaufania!!!''

  -''Ministerstwo Cyfryzacji zaczyna realizować plany Orwella
  Poniższe wystąpienie raczej nie wymaga dłuższego komentarza. Niemal co do joty realizowane są plany przedstawione w książce George’a Orwella „1984”. Opóźnienie o 32 lata, ale pewnie „lepiej późno niż wcale”. Co będzie dalej? Poczytajcie Orwella… „Najpierw palono książki, potem ludzi.”''

  Nie jest wesoła informacja.
  ZAmordyzm w pełnej krasie.
 • @dron67 12:41:22
  Nihil novi. Pozdrawiam. https://niebezpiecznik.pl/post/rzad-znow-chce-cenzurowac-internet-nowy-pomysl-to-rejestr-niedozwolonych-stron-bedzie-kosztowny-i-raczej-nieskuteczny/
 • Autor
  Lubie czytac Sakera, ktörego zreszta podejrzewam o slowianskie korzenie.
  Na jego stronie piekna fotka raroga.
 • @Tiamat 09:18:47
  Mike Rivero to wielki czlowiek.Prowadzi znakomita audycje radiowa.Dzieki takim ludziom jak on, Alex Jones, Paul Craig Roberts,Drudge,N24, wali sie NWO na naszych oczach.
 • @staszek kieliszek 20:14:14
  Ty dalej z tymi agentami...
  nwo sie nie wali, jeszcze nie powstal.

  Agenci putin i trump sa czescia tego planu.
 • @eonmark 20:58:06
  Trump oglosil dzis, ze wprowadzi cla zaporowe w wys 35% na produkty firm, ktore przeniosly produkcje za granice.Nie jest tak zle przyjacielu.
 • @staszek kieliszek 21:06:53
  Nie naduzywam slowa przyjaciel, nie ma sensu.
  : )))

  Nie wiele rozumiesz z tego co sie dzieje.
  Najpierw lewacy prowadzili do erozji gospodarki, a teraz, zgodnie z planem, wedlug hegelianskiej dialektyki, a im wiekszy atak na 'nowa obietnice zmiany' tym skuteczniejsza realizacja zamierzen, odsuwaja sie stopniowo w cien zeby zrobic miejsca nacjonalistycznym izolatorom.
 • @eonmark 21:18:36
  Napisz jakiś post. Rozwiń myśli, wielu się przyda...
 • @staszek kieliszek 20:14:14
  Od lat czytam "przeglad prasy" Mike'a Rivero.
  Jest to najszybszy dostep do wiadomosci ze swiata. Jego audycji slucham rzadko bo juz nie mam czasu. Te, ktore znam bardzo rzeczowo streszczaja najwazniejsze zdarzenia.
  A jego komentarze (bardzo bezczelne) sa warte wszystkie pieniadze. Wiele jego komentarzy cytowalismy na tym blogu.
 • @Tiamat 01:30:35
  Zaraz po tym, jak Lawrow z Kerrym sie umowili, ze beda 'rozpatrywac warunki wycofania sie terrorystow z Aleppo' - terrorysci z Al Nusra zaatakowali rosyjski szpital polowy, ktory Rosjanie przygotowali dla rannych i chorych mieszkancow Aleppo. (Przypominam, ze Rosjanie zaczeli budowac normalny szpital i skonczyli na fundamentach, bo przyjaciele amerykanscy - ciaglymi atakami- nie pozwolili dokonczyc)

  Ten szpital polowy mial byc oddany do uzytku dzisiaj. Nie zdazyl. Dwoch paramedykow i ktos jeszcze zginelo. (Zaraz podam link).

  Poniewaz terrorysci dzialaja w ukryciu, nie maja sprzetu satelitarnego ani dostepu do wywiadu, zachodzi pytanie: kto im udzielil dokladnej informacji o lokalizacji tego szpitala? Widac, ze terrorysci maja bardzo bliski kontakt z towarzyszami amerykanskimi.

  Zwolano Rade Bezpieczenstwa.
  Amerykanie zglosili projekt rezolucji o 7 dniowym zaprzestaniu ognia.
  Trzy panstwa zglosily weto, a przede wszystkim Rosja i Chiny.
  Chiny , podobnie jak i Rosjanie uzasadniaja tym, ze grupy terrorystyczne probuja sie przegrupowac, przemiescic i ukryc przed kontr-atakiem, dlatego graja na taktyczna zwloke. To juz nie pierwszy raz.
  Chiny juz po raz piaty uzywaja prawa weta popierajc Rosje. Tlumacza to tym, ze nie popieraja polityki mordowania glowy panstwa, a potem calego narodu.

  A gdy chodzi o tzw. porozumienie z Rosja to Kerry swoje, soldateska swoje.
  Tymczasem przedstawicielka USA w Radzie Bezpieczenstwa nawijala o rosyjskiej agresji, ktora nie pozwala Rosjanom odroznic terrorystycznych terrorystow od nie-terrorystycznych terrorystow.
  Toner, rzecznik prasowy rzadu USA tlumaczyl dziennikarzom, ze "wladze USA sprawdzaja informacje i zbieraja szczegolowe dane, ktore podadza za kilka dni" .
  Zastanawiajace, ze gdy chodzi o oskarzenia przeciwko Rosji , to USA ma gotowe wyniki zanim sie cos wydarzy. (Podobno Rosjanie zbombardowali 5 szpitali i jeden objazdowy- i nie byly potrzebne zadne dowody ani szczegolowe dane).

  Tragedia Aleppo jest jeszcze jedna plama naszej cywilizacji, i jest absolutnym dowodem na to, ze prowadzimy wojny przeciwko cywilnej populacji naszej planety: dzieciom, kobietom i ojcom rodziny.
 • @Tiamat 02:07:35
  Takie memłanie w wykonaniu Rosji jest już przesadne.
  Powinno być jasne: jesteś Syryjczykiem i chcesz wyzwolić swój kraj, to albo przyłączasz się do Syryjskiej Armii Arabskiej albo zdajesz broń i idziesz do cywila.
  Potem możesz startować w wyborach przeciwko Asadowi.
  Rosja to gwarantuje..
  W innym wypadku, jesteś terrorystą do sprzątnięcia i to z amunicji zanurzonej w świńskiej krwi.
 • @Repsol 14:12:45
  Straszyli, teraz są konkrety.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 01:30:35
  A jego komentarze (bardzo bezczelne) sa warte wszystkie pieniadze. Wiele jego komentarzy cytowalismy na tym blogu.==

  Proszę przypomnieć, albo podać jakiś nowy. :)
 • @lorenco 04:06:08
  Niby racja, ale probuje sie postawic w rosyjskiej sytuacji.
  Co nie znaczy, ze potrafie; probuje.
  Rosja jest oskarzana o plodnosc i bezplodnosc i na to nie ma rady. Ale z awantury ukrainskiej wiem, ze Putin ma hopla na punkcie prawa a Rosjanie bardzo skrzetnie wszystko notuja i zapisuja a potem Czurkin to wywleka w ONZ. Amerykanie takich dowodow przeciwko Rosji nie maja.
  A w ogole maja burdel.
  Rosjanie sa oskarzeni, ze zachowuja sie agresywnie w Syrii ale NIKT ich nie moze posadzic , ze sa tam nielegalnie, bo to 'zezwolenie' na pomoc Syrii na prosbe Asada sobie zaklepali w ONZ w Radzie Bezpieczenstwa,. zanim sie ktokolwiek zorientowal.
  Podobnie zrobili z terytorium arktycznym: Potwierdzili w ONZ granice terytorialne Rosji wszedzie , lacznie z Arktyka, co na razie ochlodzilo zapedy Kanady.
  Rosje niby i tak beda atakowac - ale Rosjanie trzymaja sie prawa jak pijany plotu. I to wnerwia. Bo oprocz racji , to Rosjanie jeszcze maja moc militarna i poparcie Chin.
  Syria ich poprosila o pomoc; dostali oficjalny placet z ONZ. Teraz prosze zauwazyc, ze Rosjanie celowo zachecaja Syryjczykow, zeby grali pierwsze skrzypce w tych atakach w Aleppo. W Radzie Bezpieczenstwa maja klopot. Probowala Samanta Power oskarzac Rosje o atak na te rzekomo 5 szpitali. Kiedy Czurkin przypomnial, ze USA ma siec satelitarna i z cala pewnoscia wiedza, ze Rosjanie nie oddali ani jednego strzalu od pazdziernika - Samanta nie wytrzymala i wrzasnela: "Tak ale wy popieracie Asada i jestescie winni przez 'association' - przez to, ze sie z nim przyjaznicie". I tu sie wlasciwie skonczyla dyskusja, bo Samanta w zlosci sama sie przyznala, ze to nie Rosjanie.
  Rosjanie przyjeli taktyke starozytnych, nie po raz pierwszy zreszta:
  Jak przeciwnik probuje popelnic samobojstwo - to nie nalezy mu w tym przeszkadzac".
  Pamietam, ze na Putina byly duze naciski, zeby wjechal do Donbasu,.
  I pamietam, co wtedy tlumaczyl:
  (Cytuje z pamieci) Zdaje sobie sprawe, ze zginie duzo niewinnych ludzi; probujemy przyjac uchodzcow do siebie bo to nasz narod, i zdaje sobie sprawe z grozy sytuacji. Ale najazd na Ukraine przyniesie miliony strat w ludziach, a przeciez to nasi ludzie". Kogo bedziemy bombardowac?

  (teraz juz wiemy, ze celem Poroszenko bylo sprowokowanie Rosji do wojny, a ze mu sie nie udalo, to ostatnio polecial do Unii na dywanik)

  Putin gada do glupkow az do rzygania. On do wszystkich gada.
  Kombinuje, gra na zwloke a przy okazji patrzy ja sie wrog sam wykancza.

  W przypadku Syrii jest jeszcze inaczej. To nie sa tereny, do ktorych Rosja moze miec jakiekolwiek pretensje. Przylozenie Syryjczykom wchodziloby w kompetencje Asada. Asad z kolei nie moze pokazac swiatu, ze morduje Syryjczykow. Jest oskarzony o ... (juz teraz) dwa miliony Syryjczykow, ktorych podobno kazal zabic.
  Kiedy Soros probowal zorganizowac kolorowa rewolucje w Syrii i rzeczywiscie Asad poturbowal najemnikow- to caly zachodni swiat mu przypomina, ze "popelnil zbrodnie na wlasnym narodzie".

  Dlatego podejrzewam, ze Putin daje teraz armii syryjskiej szanse, zeby sie rozprawila z bandytami ale Assad obiecuje Syryjczykom amnestie. Bardzo madre posuniecie - odbiera jakikolwiek pretekst do kolejnych oskarzen.
  A sytuacja jest bardzo poplatana. Nawet jak zdobeda Aleppo to wojna sie nie skonczy. Zostaja jeszcze Kurdy.
  Ameryka ma troche drgawki bo nikt nie wie co zrobic z ta AL Nusra jak wyjda z Aleppo. Gdzie ich wsadzic, zawiezc, ubic ... nie bardzo wiadomo co z nimi zrobic. Dlatego taka nerwowka.

  Dzis podali, ze rosyjski wywiad przejal informacje z satelity czy skads, ze CIA podala dokladne dane bandytom o tym rosyjskim szpitalu. To sie jakos tak fachowo nazywa, ze Al Nusra dostala 'koordynaty' - (namiary?) na ten szpital.
  Wczesniej, w poniedzialek ostrzelali bandyci cywilne osiedla i ubili duzo ludzi. W tym dzieci.
  Amerykanie w Radzie Bezpieczenstwa - wczoraj i dzis jest inna malpa, Michele Sison - probowali wniesc rezolucje o tygodniowym rozejmie ale im nie wyszlo. Ogladalam to nadzwyczajne posiedzenie. Pani Michele rzucila sie na Czurkina i rosyjska agresje - i jeszcze dolozyla, ze Rosjanie nie zgadzaja sie na zadne negocjacje (chodzilo o ten 7 dniowy rozejm) , a przedstawiciel Anglii jej slicznie zawtorowal.

  Nie wytrzymal Chinczyk i jak na Chinczyka NIE przystalo, opieprzyl Angola, ze jakim prawem sie wtraca do obcego panstwa. Wczesniej Czurkin i chyba Putin tez, przypomnieli, ze Anglia nie dla pol ziarnka ryzu w ramach pomocy Syryjczykom i lepiej zeby sie zamkneli na temat humanitarnych praw w Syrii.

  Nie kazdy ma ochote sluchac tych pyskowek.
  Mnie interesuje strona prawna: Do jakiego momentu moga zboje powolywac sie na prawa, ktorych sami nie przestrzegaja?.
  Niestety, prawa maja to do siebie, ze odbijaja rikoszetem. Bo po to zostaly stworzne zeby zapewnic bezpieczenstwo. Lamanie zas praw- to niebezpieczenstwo wyzwala. I wtedy ludzie gadaja o karze boskiej. Mozna i tak.
  Gdyby Amerykanie nie lamali prawa i swojej konstyucji i walczyli z korupcja i zlodziejstwem, byliby teraz potega.
  A tak: maja 95 milonow bezrobotnych, ponad 200 000 bezdomnych, zadluzone z spoleczenstwo i juz podobno 20 trylionow dlugu.

  Rosja: CIA podalo terrorystom namiary na polowy szpital rosyjski przeznaczony dla mieszkancow Aleppo, ktorym udalo sie wydostac z rak terrorystow. Szpital mial byc dzis oddany do uzytku:

  Russia: CIA Gave Terrorist Coordinates To Bomb Russian Hospital | HNN – Higgins News Network

  http://alexanderhiggins.com/cia-gave-terrorist-coordinates-bomb-russia-hospital/

  Wiadomosci z ostatniej chwili: "lagodni terrorysci zabili dwie kobiety personelu szpitalnego w czasie ataku na rosyjski szpital w Aleppo
  BREAKING: US-Vetted "Moderate Rebels" Kill Russian Female Paramedics in Attack on Hospital in Aleppo - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=I58Ux1krEBQ

  Rosjanie do dzihadystow: Wynoscie sie albo zginiecie jako terrorysci:

  BREAKING: Russia tells Aleppo Jihadis, 'leave or die as terrorists'

  http://theduran.com/breaking-russia-tells-aleppo-jihadis-leave-or-die-as-terrorists/
 • @staszek kieliszek 21:06:53
  Napisz proszę, jak to jest teraz w USA z importowaną chińską
  technologią, oszczędzaniu na wszystkim.
  Pisałeś kiedyś, ale nie znajdę teraz.

  Trump będzie próbował te niekorzystne trendy odwrócić.
 • Geoinżynieria- opryski
  Mapa aktualizowana:
  http://pl.sat24.com/pl/pl/visual

  Może ktoś da jakieś informacje, jak to jest z chemtrails nad Rosją i Chinami ? Czytałem niedawno artykuł, w którym była mowa o strąceniu przez Chiny samolotu rozpylającego smugi chemiczne. Podobno Indie i Nigeria zmusiły takie samoloty do lądowania. Aresztowano tam członków CIA, zabezpieczono pojemniki z chemikaliami i wirusami różnych chorób. Zachodnie media i agencje wywiadowcze milczą na ten temat, wszystko

  starano się szybko tuszować. Tutaj link do artykułu

  http://www.fourwinds10.net/siterun_data ... 1246309936

  Podobno prezydent Rosji stanowczo ostrzegał wojskowych z USA przed rozpylaniem smug chemicznych nad północno-zachodnią Syrią w ostatnich miesiącach. O tym też cisza w zachodnich mediach.
  Jeśli zjawisko chemtrails nie ustanie po objęciu przez Donalda Trumpa urzędu i wymianie personelu wojskowego w amerykańskich agencjach wywiadu oraz w dowództwach USAF, będzie to jednoznaczne z kontynuacją zbrodnicznej patologii wśród gnostyckich „elit rządzących” i ich marionetek sterowanych mentalnie. ==

  ==W ramach paryskiego porozumienia COP21 kraje zgodziły się oficjalnie na stosowanie geoinżynierii.
  (..)
  Jeżeli kraje zgodziły się nieświadomie na stosowanie tej technologii, która do 2025 roku ma być w pełni wdrożona pozwalając amerykańskiej armii na pełną kontrolę pogody w skali globu to oznacza to, że administracje wielu krajów nadal nie zdają sobie sprawy z tego czym jest geoinżynieria, nie mówiąc już o jej zagrożeniach. Jest to bardzo dobrze widoczne w polskim ciemnogrodzie administracyjnym i wojskowym, który cały czas zaprzecza temu, iż geoinżynieria jest stosowana nad Polską, mimo tego, że widoczna jest ona gołym okiem a anglo-amerykańska dokumentacja rządowa tych programów jest doprawdy potężna. Podobnie Uniwersyset Warszawski stworzył stronę internetową naukaoklimacie.pl poświęconą m.in. temu, że nic takiego nad Polską się nie dzieje, a po tym jak wysłaliśmy im całą dokumentację i artykuły z mediów głównego nurtu z całego świata to nie odezwali się więcej. Zrobili to mimo tego, że Uniwersytet brał udział w eksperymentach geoinżynieryjnych.
  (...)
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/w_ramach_paryskiego,p582631705

  Kłamstwa i manipulacje.
 • Chemtrails nad Polską
  Przelot jednego myśliwca zostawia tyle spalin (związki pierścieniowe) co spalą samochody stojące w 30km korku!!!

  Chemtrails zrzucane są na różnych wysokościach. Smugi kondensacyjne mają różny wygląd
  w zależności od składu chemicznego. Dużo o ich składzie mówią zdjęcia z kolorowymi obwódkami robione na tle księżyca, gdy księżyc przysłaniają przezroczyste chmury z górnych partii atmosfery.

  Skażenie kumuluje się w powierzchniowej warstwie gleby do 60 cm głębokości, skąd jest pobierane przez rośliny i wbudowywane w komórki roślin oraz poprzez transpiracje
  (parowanie z liści) trafia do atmosfery, gdzie kumulują się w szczególności do wysokości
  3 metrów!!!
  Pamiętajcie, że wszystkie zanieczyszczenia kumulują się na szczycie piramidy troficznej.
  Skład chemtrails nad Polską został podany zgodnie ze stanem faktycznym!!!. Jest on wynikiem badań laboratoryjnych składu grzybów, które chłoną wszystko i w każdych ilościach, bo nie mają ścian komórkowych, możecie sami to sprawdzić!

  Chemtrails powodują brak opadów (suche deszcze – w Europie zaczęło się od Szwajcarii w 2002r.), odbijają promienie słońca, co prowadzi do obniżenia temperatury, w konsekwencji do spadku plonów.
  Może zauważyliście, że właśnie teraz mamy dość ciepłe warunki pogodowe. Wiele drzew powariowało
  i zaczęło kwitnąć w GRUDNIU!!! Na Węgrzech jest fizyk który pracował dla NASA, ale zrezygnował
  z pracy tam, ponieważ wszystkie modele NASA zakładają, że atmosfera ziemska jest nieskończona!!!
  Choć już na wysokości 100km jest umowna granica przestrzeni kosmicznej. Sam dokonał symulacji zjawisk zachodzących w ziemskiej atmosferze, z uwzględnieniem ograniczoności naszej atmosfery. Sprawdzał on swoje wyniki na danych historycznych. Z badań wynika, że nawet małe odchylenia temperatury na plus, w krótkim czasie mogą powodować nieproporcjonalny spadek temperatury
  w znacznie dłuższym czasie.
  (...)

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com
 • Odpowiedź MON na to NATO:
  https://akademiapolityczna.files.wordpress.com/2016/10/2016-10-04-druga-odpowiedz-z-mon-odnosnie-chemitrails.jpg

  https://youtu.be/BIrSdZueeEs

  ETAP 1
  Spójrzmy, co można jednoznacznie wyciągnąć z powyższego wykresu: (pierwiastki, których stężenie jest wyraźnie podwyższone i wykraczające poza normę):
  - Glin (Al), 5120% normy (!!); Ch
  - Bar (Ba), 44 480% normy (!!!); Ch
  - Bor (B), 1310% normy (!!); Ch
  - Wapń (Ca), 16 600% normy (!!!); CK, Ch
  - Chrom (Cr), trudne do ustalenia procentowo – 28.2 mg/kg wobec ilości śladowych w próbie kontrolnej (!!!); Ch
  - Miedź (Cu), 7880% normy (!!); CK
  - Żelazo (Fe), 33 600% normy (!!!); CK
  - Potas (K), 3172% normy (!!); CK
  - Magnez (Mg), 4320% normy (!!); CK
  - Mangan (Mn), 11 240% normy (!!!); CK
  - Sód (Na), 2548% normy (!!); CK
  - Nikiel (Ni), 672% normy (!); Ch
  - Ołów (Pb), 202% normy (!); Ch
  - Krzem (Si), 408% normy (!); WM?
  - Stront (Sr), 4900% normy (!!); Ch
  - Wanad (V), 1248% normy (!!); Ch
  - Cynk (Zn), 1186% normy (!!); CK===

  Rozmawiałem dzisiaj z moją przyjaciółką, doktorem n.medycznych specj.otorynolaryngologii, pracownikiem medycznym pewnego Szpitala Wojskowego… Program Chemitrails jest medykom bardzo dobrze znany zarówno w celu jak i składzie. Jest to w tym środowisku temat TABU

  W środowisku medycznym,na tym poziomie jest doskonale wiadomo, że chemitrails to długofalowy program depopulacji ludzkości,od którego nie ma odwołania i nikt nie może się temu przeciwstawić.

  Polega on na obniżeniu barier immunologicznych u ludzi, depopulację osób starszych po 60-tce (wywoływanie zatorów, zawałów i wylewów) oraz obniżeniu zdolności reprodukcyjnych u ludzi młodych.

  W zakresie obniżenia bezpłodności skuteczność programu jest wątpliwa.
  Pęd życia jest silniejszy od stosowanej chemi w atmosferze, jednakże powoduje liczne uszkodzenia genetyczne płodów prowadzące do raka krwi i bardzo niskiej odporności na zakażenia infekcyjne i wirusowe… Znamiennym dla tego stanu jest bardzo długi okres remisji zakażeń ( choroby ukryte o niezauważalnych objawach) oraz wielokrotnie wydłużony okres wychodzenia z chorób na tle wirusowym ( grypy, przeziebienia), przy czym nie skutkują znane metody naturalne jak czosnek, cytryna, wit. C, goździki i inne, stanowiące leczenie uzupełniające dostępną farmakologią

  Tytuł art. jest niewłaściwy. Tu nie chodzi o wytrucie Polaków. Chodzi tylko o dołączenie do reszty gawiedzi. Zachód już się prezentuje beznadziejnie. Mnóstwo dzieci z autyzmem, 50% chorych na raka i wciąż za mało.
  Nie na darmo powiedział Jezus: „Gdyby nie były skrócone owe dni, nie przeżyłoby żadne ciało”.
  Atak idzie wielopoziomowo, na ludzi, zwierzęta, owady i rośliny.
  My jesteśmy przyczyną „potknięcia” Szatana i 1/3 „gwiazd niebiańskich” (tylu Aniołów zwiódł ten przodownik).
  Dlatego tak bardzo masoneria (mafia diabelska), przypuszcza atak na wszystko co zostało stworzone.
  Niestety zaufali największemu kłamcy we Wszechświecie. Nie otrzymają żadnej nagrody.==
 • Podatki
  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201612/1480941103_sw5nts_600.jpg
 • @dron67 11:28:08
  https://scontent.xx.fbcdn.net/t31.0-8/15304184_739349682883504_1551208458020639059_o.jpg
 • @dron67 11:28:08
  Szykuje się afera w MSW? Grey przed odwołaniem dostał 24 mln złotych

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmie się sprawą pieniędzy, jakie otrzymała firma Roberta Grygiełko (który występuje pod nazwiskiem Grey) razem z jego zwolnieniem z MSZ. Firma Xplorer Fund, w której zarządzie zasiada Grygiełko, stała się beneficjentem MSZ otrzymując miliony złotych dotacji.

  Szumu medialnego narobił wokół siebie Robert Grey, którego dymisja miała miejsce we wtorek. Polityk utracił stanowisko wiceministra przez zatajenie kontaktów z amerykańskimi służbami.

  Zwrócił na siebie uwagę jednak nie swoją dymisją i jej okolicznościami, a pieniędzmi, które jej towarzyszyły.

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dało 24 mln złotych dotacji firmie Xplorer Fund, która swą siedzibę ma w jednym z olsztyńskich bloków. W zarządzie tego podmiotu zasiada sam Grygiełko.

  Sprawą dotacji już zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zaciekawiła nie tylko potężna dotacja, ale też niejasności wypływające z CV Greya. Ten miał m.in. w przeszłości kierować jednym z biur ONZ, ale osoba aktualnie za nie odpowiedzialna mówi, że nikogo takiego nigdy tam nie było.

  http://pikio.pl/
 • Zostaliśmy oszukani przez PIS :
  https://scontent-waw.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-29/15342033_596975327168944_7246231619357376512_n.mp4?efg=eyJybHIiOjE1MDAsInJsYSI6MTAzMywidmVuY29kZV90YWciOiJ2M182NDBfY3JmXzIzX21haW5fMy4wX3NkIn0%3D&rl=1500&vabr=476&oh=bd2a8a72130c66c0ab869af6d06b5653&oe=5846B76F
 • @Tiamat 10:55:37
  Problemy emigracyjne, to akurat troche moje podworko.
  Niedawno pisalam o tym, jak Amerykanom zaginelo tysiace zezwolen na prace dla cudzoziemcow.
  Bardzo mi sie "spodobal" kolejny skandal, w ktorym znow kroluja Jankesy

  Akra - kadabra.
  W Ganie jakas banda przestepcza zostala wreszcie przylapana ( i to przypadkowo) po 10 latach radosnej dzialalnosci.

  Mianowicie, bandziory zalozyli falszywa ambasade USA i wydawali podrobione wizy.
  Jak zapodal Amerykanski Departament Stanu, te podrobiona ambasade prowadzili przestepcy z Gany i Turcji. Ale wplatany tez jest prawnik emigracyjny i kryminalny. (Wiadomo -sami nie daliby rady)

  Ten gang dzialal przez 10 lat w stolicy Ghany - Akrze na terenie, na ktorym tez sie znajduje prawdziwa amerykanska ambasada.
  Ta falszywa ambasada, trzy razy w tygodniu wywieszala flage amerykanska przed budynkiem i wielki portret Obamy.
  Za kazdy wydawany lewy dokument, przestepcy zyczyli sobie 6 tysiecy dolarow.
  Ta wspaniala instytucja sie oglaszala poprzez rozne ulotki, foldery a nawet wystepowali na billboardach (nie wiem jak sie mowi po polsku 'billboard') w Ghanie, Togo i na Wybrzezu Kosci Sloniowej.
  Klienci byli przywozeni z roznych czesci Afryki Zachodniej i umieszczani w hotelu w czasie 'wizyt' w ambasadzie.

  Oprocz wiz, 'ambasada" wydawala tez inne dokumenty; wydruki stanu konta bankowego, dyplomy, zaswiadczenia urodzenia,. Te 'dokumenty' byly wydawane przez 'urzednikow konsularnych' , ktorzy byli obywatelami angielsko, holendersko czy turecko jezykowych panstw.

  Ta falszywa ambasada mogla prosperowac tylko i wylacznie dzieki pomocy skorumpowanych urzednikow, ktorzy mogli udostepniac czyste druki, ankiety, formularze itd.
  Ambasada miala tez w sasiedztwie dwa pomieszczenia z ktorych jedno dla niepoznaki sluzylo jako sklep z ciuchami i 'ciche rzemioslo na zapleczu' gdzie podrabiano potrzebne dokumenty.

  Agenci sluzb dyplomatycznych przy ambasadzie USA w Ghanie dostali w koncu cynk o tej wielce pozytecznej placowce; przy blizszym dochodzeniu okazalo sie, ze na terenie Akry dziala tez lewa ambasada holenderska.
  W czasie rewizji i nalotu na te wspaniala instytucje znaleziono okolo 150 paszportow z 10 panstw, prawdziwe i podrobione wizy z USA, krajow Schengen, Indii, i Poludniowej Afryki; znalezioo tez falszywe dokumenty osobiste, a takze komputery i smartfony z waznymi informacjami.

  Wladze jeszcze nie do konca wylapaly wszystkich winnych. Interpol i urzad konsularny prowadza dochodzenia.
  *

  Dla osob, ktore nie mialy do czynienia z biurokracja emigracyjna sprobuje wyjasnic:
  Wszystkie punkty celne/graniczne na swiecie maja tzw. program komputerowy PAM Jest to program, ktory notuje ruchy ludnosci.
  Pracownicy urzedow celnych/emigracyjnych w ciagu doslownie pol minuty moga sprawdzic, czy dokument jest autentyczny. Program byl przygotowany kiedys glownie do lapania przemytnikow dzieci i falszywych adopcji. Chyba z 15 kat temu zostal poszerzony o wszystkie osoby, ktore przechodza przez tzw. strefe emigracyjna; na lotnisku, w porcie, na punktach granicznych..

  Wiec mam kilka pytan:
  1. Jak to sie dzieje, ze taka placowka mogla dzialac bezkarnie przez 10 lat i to na terenie rzeczywistej ambasady USA?
  2. Znajac zwierzenia Snowdena - nie umiem sobie wytlumaczyc, ze przy tak scislej kontroli ruchu ludnosci i podsluchow urzedasow i osob prywatnych przez NSA - nie zlapano na podsluchu nikogo z zadnej placowki dyplomatycznej ?
  3. teren ambasady USA w kazdym kraju jest szczegolnie strzezony - na przyklad przed terrorystami, islamistami, a kontrole na lotniskach sa szczegolnie dranskie. Zagladaja ludziom nawet do odbytu!!! (na zyczenie moge podac linki). To nie tylko NSA, czy Interpol pilnuja ruchu ludnosci.To sa rozne inne sluzby bezpieczenstwa jak np. CIA czy FBI, MI5 itp.
  4. W swietle awantur o uchodzcach i wielkiej fali emigracyjnej w Europie i USA, do ktorych to panstw przybywaja dziennie tysiace 'nielegalnych emigrantow" - to znaczy bez dokumentow - ilu "legalnych" emigrantow na falszywych papierach dostalo sie calkiem legalnie do Europy czy USA?
  5. Czy istnieja w innych panstwach, poza Ghana jeszcze inne falszywe placowki dyplomatyczne, ktore wydaja falszywe dokumenty emigracyjne?
  Ile moze byc takich placowek?
  6. Czy jest jakakolwiek szansa, ze wreszcie kraje, ktore sa zobowiazane do opieki nad prawdziwymi uchodzczami, przestana sie znecac nad ofiarami wojen europejsko-amerykansko-izraelskich a zajma sie lapaniem kryminalistow, ktorzy tworza kolejne fale emigracyjne w celach zrobkowych?
  7. Ilu takich nielegalnych -legalnych (bo nie wykrytch) podrobionych emigrantow grasuje po swiecie i czym sie zajmuja?

  Akra- kadabra: Falszywa ambasada USA zamknieta po 10 letniej nielegalnej dzialalnosci:

  Accra-cadabra: Fake US Embassy in Ghana shut down after a decade of issuing counterfeit visas

  http://rinf.com/alt-news/newswire/accra-cadabra-fake-us-embassy-in-ghana-shut-down-after-a-decade-of-issuing-counterfeit-visas/
 • @dron67 08:23:05
  Michael McFaul: "największym przegranym na świecie jest dzisiaj Ukraina”. -

  --- Można się było spodziewać, że wcześniej czy później 'odpuszczą' jankesi Ukrainę.
 • @Repsol 14:12:45
  Witam :)

  Postaram się opublikować nową notkę tuż po północy.

  Pozdrawiam.
 • @morgan 17:12:54
  "... slowianskie korzenie" Sakera? -

  --- Dość mało wiemy o nim.
  Na niemieckim portalu wyczytałem, że urodził się w Monachium.
  Kiedyś w swym tekście (przetłumaczonym przez Metro i opublikowanym tu na blogu) dał się poznać Saker jako ten, który orientuje się w historii i sprawach bieżących Polski.
 • @Tiamat 02:07:35
  Pisze Pani: "Tragedia Aleppo jest jeszcze jedna plama naszej cywilizacji, i jest absolutnym dowodem na to, ze prowadzimy wojny przeciwko cywilnej populacji naszej planety: dzieciom, kobietom i ojcom rodziny". -

  --- Cenne są Pani uwagi.
  Przeniosę ten wpis pod najnowszą notkę, którą zamieszczę po północy.
 • @dron67 11:28:40
  "... zatrudniony w kancelarii prezydenta jako degustator win za 6 000 sł miesięcznie". -

  --- Ciekawe, jakie ma wykształcenie. Znam magistra filologii angielskiej oraz absolwentkę filologi romańskiej, którzy pracują w kinie; sprzedają bilety i popcorn, wpuszczają na salę kinową. Zarabiają miernie.
 • @dron67 12:12:02
  "Zostaliśmy oszukani przez PIS". -

  --- Jeśli ktoś zawierzył...
 • @zygmuntbialas 21:29:14
  Nie spiesz się .Ave Amigo . Trzymaj nutkę . https://www.youtube.com/watch?v=eQQtXyZhq-E
 • @Repsol 21:55:39
  "Nie spiesz się". -

  --- Tak, nie ma po co.
  Notka gotowa - o żydach w Rosji.
  Będzie po północy.

  Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej