Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Brazylii - 10.12.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tiamat: "Brazylia naraziła się Izraelowi. Zapłaciła za nieposłuszeństwo. Nie tylko ropą brazylijską, ale i totalnym zniszczeniem zasad sportowych na Olimpiadzie w Rio".

Prezydent Brazylii Michel Temer doszedł do władzy w wyniku zamachu stanu, w wyniku którego Dilma Vana Rousseff – pierwsza demokratycznie wybrana prezydent Brazylii pochodzenia tubylczego, musiała odejść z urzędu – pisze pani Tiamat.

Temer, nielegalny prezydent, odmówił udziału w pogrzebie piłkarzy brazylijskich Chapecoense, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Temer boi się po prostu pokazać na tym pogrzebie, bo jest możliwe, że znowu zostałby wygwizdany. W czasie ceremonii otwarcia tej skandalicznej Olimpiady w Rio de Janeiro – w sierpniu tego roku – Temer był wygwizdany przez drużynę brazylijską i zwyzywany od amerykańskich pajaców. Dlatego Temer nie był też obecny na ceremonii zamknięcia tej skandalicznej olimpiady w Rio (ktoś się postarał, by zrobić szajs – cyrk z igrzysk olimpijskich).

 

Znalezione obrazy dla zapytania Dilma Vana Rousseff

Dilma Vana Rousseff

Podobnie jak w USA, Kanadzie, Australii i Unii Europejskiej – media i sektor bankowy – są całkowicie kontrolowane przez pro-izraelskie lobby. W czerwcu 2016 roku Federacja Żydów z Rio oskarżyła i podała do sądu niezależne media Vermelho, które sugerowały, że zamach w Brazylii przeciwko popularnej pani prezydent przygotowali żydzi, a to dlatego, że Dilma Rousseff nie zgodziła się na akredytacje izraelskiego ambasadora.

Od czasu 9/11 i zburzenia wieżowców w Nowym Jorku, żydowskie media w Brazylii nie dają żyć brazylijskim muzułmanom, których jest w kraju ponad półtora miliona. W listopadzie 2009 roku były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł Baracka Obamę, bo przygotował bardzo uroczyste przyjęcie prezydentowi Iranu dr. Ahmadinejadowi. Obama domagał się od da Silva natychmiastowego zerwania wszelkich kontaktów z Iranem. Zdaniem Obamy – obowiązkiem rządu brazylijskiego było popieranie amerykańskich sankcji na Iran.

W maju 2010r. Obama znów skrytykował ostro prezydenta Brazylii da Silve i prezydenta Turcji Erdogana za podpisanie z Iranem programu nuklearnego. W listopadzie 2009r. były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł zarówno Syjon, jak i reżim w Waszyngtonie, bo uznał państwo palestyńskie: Zachodni Brzeg, Gazę i wschodnią Jerozolimę – okupowane nielegalnie przez armię izraelską od 1967 roku.

W listopadzie 2009r. przestępca wojenny i prezydent Izraela Szymon Peres odwiedził osobiście prezydenta Brazylii na tydzień przed wizytą Ahmadinejada i ostrzegł da Silve przed zagrożeniem Ameryki Południowej ze strony Iranu. W kwietniu 2016 roku dziennikarka z Rio Catherine Osborn, której artykuły są publikowane w takich gazetach jak ‚Time’, ‚The Atlantic’, ‚CS Monitor’ i inne (też żydowskie) napisała słynny artykuł w ‚Islamic Monthly’ pt: „Rozszyfrowanie islamofobii w Brazylii”.

 

Znalezione obrazy dla zapytania catherine osborn brazil

Dziennikarka  Catherine Osborn  napisała:

„W 2015 roku islamofobia zakradła się do kraju, w którym nigdy nie było islamskich terrorystów ani ekstremistycznych ataków. W dzień po ataku w Paryżu na Charlie Hebdo, w styczniu 2015, największy meczet w San Paulo został obsmarowany przy pomocy graffiti: „Je suis Charlie”. W tym samym tygodniu ktoś rzucał kamieniami w muzułmankę, chirurg prof. Sare Ghurabe, gdy wchodziła do gabinetu lekarskiego. Naturalnie żydowskie gazety w Brazylii całymi tygodniami rozpisywały się na temat strzelaniny w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu. Prym wiodły media amerykańskie”.

Wielu brazylijskich blogerów i pisarzy uważało, że awantura w redakcji Charlie Hebdo była prowokacją Syjonu. W lipcu Paryż przyznał, że atak w Nicei był prowokacją. „Chociaż rasizm i nietolerancja religijna są przestępstwem, za które można iść za kratki, Brazylijczycy bardzo rzadko są aresztowani z tych powodów, a 103 strony oskarżeń, przygotowanych i przesłanych przez meczet Luz w Rio do generalnego prokuratora, są publicznie rozpatrywane” – pisze Catherine Osborn.

W Brazylii mieszka 120 tysięcy żydów, ale żydowskie lobby utrzymuje od lat, że żydzi z Brazylii masowo przenoszą się do Izraela. Podobnie jak ilość ofiar, które przeżyły holokaust – ilość żydów w Brazylii nigdy się nie zmniejsza.

Brazil: Zionist power and Muslims
https://rehmat1.com/2016/12/04/brazil-zionist-power-and-muslims/

 

* * * * * * *

Należy dodać, że i sama Dilma Rousseff ma także żydowskie korzenie – pisze bloger @vendaval – jej ojciec był bułgarskim żydem. Jeśli zaś chodzi o obecnego prezydenta Brazylii, Michela Temera, to jest on Arabem z pochodzenia – jego rodzice są Libańczykami z pochodzenia.

O żydowsko – bułgarskim pochodzeniu Dilmy naturalnie prasa rozpisywała się, gdy chodziło o wybranie jej do rządu - odpowiada pani Tiamat. - Przestała, gdy chodziło o jej obalenie. O jej indiańskim pochodzeniu do tej pory milczą. Temer może pochodzić z libańskich łotrów, którzy pomagają Izraelowi. Nie wiem, nie twierdzę. Ale wiadomo, że Temer w Brazylii reprezentuje Sorosa, a nie naród brazylijski. Chalabi też był Arabem i zdradził Irak – pomógł zniszczyć własny kraj.

Pamiętam, u nas było wielkie oburzenie, gdy 200 czynnych żołnierzy libańskich dostało azyl uchodźczy w ciągu jednej nocy! (żołnierze nie maja prawa do azylu). Ci żołnierze pomagali mordować Palestyńczyków. To byli libańscy chrześcijanie – maronici. Ich pochodzenie wywodzi się od czasu krzyżowców, a więc genetycznie są bardzo poplątani: arabsko – europejsko – turecko- i Bóg wie co… Byli pod specjalną ochroną Izraela, gdy skończyła się wojna w Libanie.

Liban, podobnie jak inne państwa na Bliskim Wschodzie, jest bardzo sztucznym tworem, które ciągle próbują ubrać w demokratyczne piórka i czasami się to udaje. Mają rządy chrześcijańsko-muzułmańskie. Ale są stale zagrożone przez Izrael, który gotuje następną wojnę w Libanie, bo im się Hezbollah nie podoba.

 

Znalezione obrazy dla zapytania brazylia mapa

 

Wracając do Brazylii. Zbyt bogaty to kraj, by go zostawić w spokoju, zwłaszcza teraz, gdy żydzi na dobre zagnieździli się w Patagonii. Chile ostatnio także buntuje się przeciwko Izraelowi, a Krystyna Krischner (też podejrzane nazwisko?) buntowała się przeciwko Izraelowi, to ją przytruli. Ani Argentyna, ani Chile, ani Brazylia nie mają prawa prowadzić samodzielnej polityki.

Dyskutowaliśmy już o Brazylii na tym blogu wcześniej, parę miesięcy przed olimpiadą, bo draka była do przewidzenia. Dilma była bardzo dobrym, uczciwym prezydentem. Ale reprezentowała interesy Brazylii i próbowała prowadzić niezależną politykę. Znacjonalizowanie przemysłu naftowego było bardzo ważnym osiągnięciem brazylijskiego rządu. Dochód z ropy był przeznaczony na lecznictwo i oświatę. I nie jest ważne, czy Dilma miała bardziej brazylijskie korzenie, czy żydowskie: Soros i Obama wykupili udziały brazylijskiej ropy i praktycznie przejęli kontrolę. Nie pomogło, że Brazylia w 2013 roku wprowadziła ustawę, że do ropy brazylijskiej ma prawo tylko naród brazylijski,
//www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

A dochód z ropy przeznaczono na lecznictwo i oświatę,
//www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

Do tego Brazylia przyłączyła się do BRICS, zbuntowała przeciwko NSA, poparła stanowisko Rosji wobec Syrii, krytykowała Izrael i ortodoksyjnych złodziei ziemi na West Bank, i popełniła grzech nad grzechy: aresztowała przestępcę z Izraela, ortodoksyjnego żyda, który handlował nielegalnie kradzionymi diamentami; i do tego jeszcze za karę ogolili mu brodę!

Brazylia nie uznaje Jerozolimy jako miasta w Izraelu – dlatego kazali wymienić paszporty tym, którzy urodzili się w Jerozolimie, a mają wpisane: Jerozolima, Izrael. W tym kontekście, czy Dilma miała pochodzenie bardziej żydowskie czy bardziej brazylijskie, akurat ma duże znaczenie: geny indiańskie można udowodnić – żydowskich nikt nie próbował. Miała korzenie indiańskie i reprezentowała interesy Brazylii. A tego nikomu nie wolno.

Skąd pochodzi Temer – znienawidzony przez naród brazylijski? – To też ma takie samo znaczenie: kogo reprezentuje? – Zafundował razem z Sorosem Brazylii prezent: rewolucję ‚złotej kaczki i burdel na olimpiadzie… Więc co z tego, że Temer pochodzi z Arabów, skoro reprezentuje interesy Izraela?.

Proszę pamiętać, że w Iraku mieszkali kiedyś bardzo przyzwoici żydzi, którzy uważali się za Irakijczyków. Tym to żydom, Hagannah i Irgun palili biznesy i przepędzali z Iraku, (a opornych mordowali) do nowo powstałego państwa Izrael. Teraz propaganda izraelska opowiada, że to Arabowie wypędzili żydów z Iraku i domaga się odszkodowania od Iraku!!!

Polityka jest bardziej skomplikowana niż samo pochodzenie genetyczne niektórych przywódców. Bo przecież – według historyka prof. Shlomo Sanda – 90% żydów nie ma żadnych żydowskich korzeni genetycznych. Trudno tez doszukiwać się korzeni religijnych, skoro można być żydem-ateistą. Jeszcze trudniej dochodzić żydowskiej narodowości, skoro zarówno po Hebrajczykach, jak i Chazarach nie pozostał żaden ślad – materiał genetyczny… a żydem może być każdy Hotentot, Chińczyk czy Eskimos, który przeszedł na judaizm.

Pamiętam słynny proces (a takich jest wiele w Izraelu), gdy rząd rabinacki nie uznał ‚żydostwa’ żydówce właśnie z Brazylii, która z dziada – pradziada ‚uprawiała żydostwo’ i wyszła za mąż za żyda z Izraela. Rząd rabinacki w Izraelu odmówił jej ‚żydostwa’, czyli prawdziwego żydowskiego paszportu. Można być żydem w Rosji od stuleci – ale w Rosji. W Izraelu mogą rabiny tego żydostwa nie uznać.

W Izraelu są 2, a czasami 3 rodzaje paszportów. Ten ‚prawdziwy’ uprawnia do dziedziczenia majątku, przekazywania majątku, zawierania ślubu w Izraelu, zakupu domu, auta, pochówku na cmentarzu żydowskim itp. Brazylijce, żonie prawdziwego żyda tego paszportu odmówiono. Bardzo wielu obywateli Izraela stamtąd wyjeżdża, bo przegrali sąd rabinacki. Nikt im genów nie badał.

Soros i CIA przygotowali zamach na Dilmę Rouseff (Soros and the CIA Now Banking on Neves to Defeat Rousseff | Veterans News Now),
//www.veteransnewsnow.com/2014/10/21/510751soros-and-the-cia-now-banking-on-neves-to-defeat-rousseff/

Więc nie jest ważne, jakie Dilma miała korzenie; miała słuchać Syjonu. A tymczasem:
— Brazylia otworzyła ambasadę palestyńską;
— sąd w Brazylii nakazał firmie Nestle oznaczać produkty GMO;
— rząd buntował się przeciwko amerykańskim korporacjom – zabronił pestycydów Bt Monsanto.

Brazylia naraziła się Izraelowi. Zapłaciła za nieposłuszeństwo. Nie tylko ropą brazylijską, ale i totalnym zniszczeniem zasad sportowych na Olimpiadzie w Rio.

Napisała: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • @lorenco
  Mam dobry tekst o Ukrainie i Poroszence. To jest około 400 wyrazów - za mało na notkę, więc coś dodam. Jeśli znajdziesz (dziś, jutro, pojutrze) nowe informacje, związane z Donbasem i Ukrainą, przekaż w swych komentarzach. Będzie wtedy notka w całości o nowych Republikach i Kijowie :)
 • Brazylia to kraj oszustow, policyjny, skorumpowany.Do niczego.
  Bylem tam jakies 12 lat temu przez tydzien i dziekuje, wiecej nie pojade.Stoisz w kolejce na poczcie by znaczek kupic na kartke a ludzie na chama wciskaja sie przed Ciebie.Rozpoznaja gringo od razu i za punkt honoru biora sobie by Cie oszukac.Weszla przedemnie jedna baba w ta kolejke, pozniej druga a ja zamiast sie posuwac do przodu zaczalem sie cofac na ulice.Jak przedemnie wszedl gosc , wzialem go za ramiona i grzecznie, aczkolwiek stanowczo, ustawilem za soba.Zrozumial i juz nikt sie przedemnie nie pchal.Znaczek kupilem.Przed bankiem stoi policjant w helmie,okularach slonecznych, w kamizelce teflonowej z dubeltowka.Kamery po szosach wystawiaja mandaty za szybkosc.Lodowka kosztuje 2 razy tyle co w USA.Szpicle wszedzie.A po wsiach ludzie zamiast pracowac, siedza na pustakach przed 1 izbowymi domami , gdzie non stop leca w TV opery mydlane.Krowy i kury laza po ulicy.W sklepikach po wsiach sa papierosy Marlboro, jajka i to w zasadzie wszysto.Co dobre w Brazyli jest to kuchnia, swieze wszystko, nie mrozone czy z pudelek ale dzis ugotowane.Piwo zmrozone.Wokolo wiekszych miast jak stolica, Brassilia, miasta z kartonow, blach, slumsy, z ktorych wychodza ludzie rano do pracy w miescie.Piekni.Mezczyzni i kobiety.Bardzo przystojny narod.I to co przez 1 tydzien z Brazylii sie nauczylem.
 • @staszek kieliszek 06:58:29
  Brazylia to kraj oszustow. To troche tak jak USA. Ale widze roznice. Brazylia na nikogo nie napada.
  12 lat temu dopiero podejmowano proby uporzadkowania Brazylii.
  Zarowno da Silva jak i Dilma rozpoczeli szeroki program oswiatowy i planowali przeniesc ludzi ze slumsow do normalnych domow.
  Niestety, w interesie USA i Izraela nie lezy uporzadkowanie ani Brazylii ani Wenezueli ani Haiti ani w ogole Ameryki Poludniowej. Teraz zydzi przejeli patagonie wiec Argetyna tez nie za bardzo ma szanse na cokolwiek.
  USA ma duzo swoich problemow. Najwyzsza pora, zeby sie zajela porzadkowaniem swoich slumsow i masowymi przestepstwami na terenie calego kraju. I srodowiskiem naturalnym.
  Tymczasem, Monsanto juz przejelo brazylijskie lasy a rodzina Buszow wykupuje tereny z woda podskorna.
 • @Tiamat 08:57:30
  Byla p. prezydent Brazylii i Dilma Rouseff i byla p. prezydent Argentyny Cristina Kirchner wziely udzial w ogromnej demonstracji w San Paulo zorganizowanej przez Partie pracy PT (Partido dos Trabalhardores) , na ktora to demonstracje zostaly zaproszone.

  Brazil: Rousseff and Kirchner join forces at rally in Sao Paulo - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=IRrqvLtECAg
 • Makabry ciąg dalszy
  http://www.veteranstoday.com/2016/12/09/israeli-mafia-trafficking-syrian-childrens-body-organs/
 • @staszek kieliszek 06:58:29
  "Szpicle wszedzie.A po wsiach ludzie zamiast pracowac, siedza na pustakach przed 1 izbowymi domami, gdzie non stop leca w TV opery mydlane. Krowy i kury laza po ulicy". -

  --- Panie Staszku,
  nie byłem w Brazylii, więc nie mogę podjąć z Panem dyskusji. Ale wydaje mi się, że bieda wytwarza inne reguły gry, przynajmniej wobec bogatych, za którego Pan tam uchodził. No i wobec obcych. To zjawisko widzę też w Polsce, choć na pewno nie w tej skali i nie tak drastyczny sposób.
 • @Tiamat 08:57:30
  Pisze Pani: " To troche tak jak USA. Ale widze roznice. Brazylia na nikogo nie napada". -

  --- Widać próby poprawienia sytuacji ludu, choć mało skuteczne. Byłoby skuteczniej bez 'opiekunów'.
 • Z BLOG.PL:
  ~Dobrogost
  10 grudnia 2016 o 13:41

  Co oznaczała konwersja na judaizm? Otóż nie oznaczała tylko deklaracji, ale przyjęcie ideologii oraz przestrzegania niezliczonych praw. Ideologia ta w skrócie oznaczała, że ów żyd zaczynał się uważać, za członka „narodu wybranego” lepszego od innych pod każdym względem i ci inni „nie wybrani” w oczach żyda byli zwierzętami stworzonymi by służyć żydom z woli ich bożka. Owi „nie wybrani” oczywiście jak to zwierzęta nie mieli żadnych praw więc chwalebne było ich oszukiwać, okradać czy robić z nimi cokolwiek co jasno określają różne prawa i wykładnie żydowskiego prawa. Oczywiście wygodnie było zostać żydem bo wtedy nowy bożek nakazywał okradać i oszukiwać żydów by zmienić ich w niewolników więc można się było bogacić kosztem innych bez żadnych wyrzutów sumienia ale wręcz poczytując to za cnotę.
  Jedynym problemem byli owi „nie wybrani”, którym wcale nie musiało się to podobać a przy tym mieli dość sił by to zmienić. Tak było z chazarami jako iż konwertowali się tylko możni doprowadziło to do wewnętrznych buntów a jak się ostatecznie skończyło wiadomo.

  Oczywiście upadek chazarów nie był końcem lecz początkiem żydowskiej historii co również opisuje tekst. Otóż ludzie, którzy trzymali się ideologii swojego wybraństwa i wyższości nad wszystkimi innymi nadając sobie prawo okradania, okłamywania i życia kosztem innych, których uważali za gorszych od zwierząt stworzonych by im służyli nadal robili swoje, oczywiście działając skrycie z różnym powodzeniem.

  Oprócz chazarów byli również inni żydzi jak i nowa odmiana religii żydowskiej jaką było chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo to jedna z sekt judaizmu wyznająca dokładnie te same zasady, aczkolwiek mniej wymagająca pod względem formalnym i dokładnie tak samo jak w konwersji na judaizm ktokolwiek stawał się chrześcijaninem stawał się żydem wyznając tę samą ideologię i mając te same prawa do traktowania innych ludzi jak zwierzęta, do zniewalania, okradania i oszukiwania z czego korzystał pełnymi garściami.
  Historia pochodu żydów pod znakiem krzyża to historia, rzezi ludobójstwa, zniewolenia i wszystkiego co najgorsze. Nie chrześcijanie nie mieli duszy więc żadnym grzechem nie było mordowanie ich niemal do współczesności. W ten sposób żydzi faktycznie podbili świat stwarzając specyficzną cywilizację opartą na bezdusznych prawach służących zniewalaniu wszelkich podludzi, lichwie, kłamstwie, hipokryzji tworząc ludzi o obrzezanych sercach czyli naszą wspaniała zachodnią cywilizację, której jesteśmy przedstawicielami.
  W rzeczywistości, każdy człowiek wychowany i ukształtowany przez kulturę zachodu, wyznający jej wartości i przestrzegający stylu życia jest stuprocentowym żydem. Jeśli więc:

  - uważam naszą europejską cywilizację za lepszą od innych, za motor postępu, mające lepsze wartości od innych prymitywniejszych cywilizacji – jestem czystym żydem.
  - uważam, że z racji urodzenia tu mam specjalne prawa i jestem lepszym od innych – jestem czystym żydem.
  - uważam swoją religię, czy pogląd areligijny za jedyny słuszny i lepszy od innych – jestem czystym żydem.
  - uważam, kłamstwo, hipokryzję, manipulację za dopuszczalny czy wręcz niezbędny środek do osiągnięcia celu i stosuję je – jestem czystym żydem.
  - uważam, że prawo jest ważniejsze od serca i rozumu – jestem czystym żydem.

  Można tak długo wymieniać bo i ideologia żydowska jest długa, ale tak czy siak większość z nas jest czystymi żydami, uznaje te wartości, za oczywiste, konieczne i pożądane podczas gdy wartości nie żydowskie uważa za archaiczne, głupie i nieżyciowe, a ludzi którzy je wyznają za głupków, prymitywów czy dziwaków. Z jednej strony krzyczymy, że żydzi są wredni z drugiej strony sami będąc żydami. Owi żydzi przeciw którym krzyczymy to nasi bracia w wierze, którym zwyczajnie lepiej się powiodło bo to oni nas oszukali a nie my ich – choć też staraliśmy się i nadal staramy usilnie :-)

  Jeśli wiec nie jesteśmy Indianami żyjącymi w rezerwatach zgodnie z tradycją naszych przodków, podobnymi im Słowianami wolnymi od fałszu i kłamstwa troszczących się o innych, którym obca jest idea bogacenia się i innych żydowskich koncepcji, albo przedstawicielami jakiejś innej kultury o oryginalnych wartościach według których żyjemy jesteśmy typowymi żydami a nasze narzekanie na żydów czy śledzenie czyjejś genealogii jest po prostu śmiesznym żydowskim żartem :-)

  * * *

  ~zygmunt.bialas
  10 grudnia 2016 o 16:55

  Witam Pana :)

  Zdaje mi się, że uważny Czytelnik dostrzeże, że wkłada Pan kij w mrowisko. W każdym razie poruszył Pan sprawy, które mnie cholernie intrygują. W znacznej części zgodzę się z powyższymi uwagami, aczkolwiek tak daleko w nazywaniu rzeczy nie idę.
  Przenoszę wpis do NEon-u.
  W S24 nie zamieszczę, bo tam i tak nic z tego nie zrozumieją :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 03:36:20
  Noworosja nadal jest ostrzeliwana przez ukopy, codziennie, uparli się na linie energetyczne. Ludzie zaciskają zęby i naprawiają zniszczenia:
  https://pbs.twimg.com/media/CzS7cQGWIAAawVB.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CzN8GMpW8AAmu0E.jpg

  Ukraińscy wojskowi na cześć "Dnia Sił Zbrojnych Ukrainy" ostrzelali domy mieszkalne w Krasnogorowkie (DRL)
  https://nation-news.ru/uploads/2016/12/10/orig-1481372245obsteldnrrazrusheniya100da06dacb62c5eef6a372ba742511f5c-1481372246.jpg
 • Już wraca stare w Brazylii
  Miasto olimpijskie w Rio de Janeiro, wzmożona przestępczość i ludzie żyjący na ulicy.

  https://youtu.be/fbsN6Z4tIFs
 • Syria - Aleppo - wideo ujęcia z drona zabytkowych dzielnic odbitych terrorystom
  https://youtu.be/1S4A_PKtVQM
 • Kolejna eskalacja konfliktu w Kosowie - Serbów i Albańczyków dzieli mur
  Serbowie w Kosowskiej Mitrowicy rozpoczęli budowę muru wzdłuż brzegu rzeki Ibar dzielącej miasto na dwie części - jedną zamieszkałą przez Albańczyków, drugą właśnie przez Serbów. Albańskie władze w Prisztinie sprzeciwiają się inicjatywie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kolejna-eskalacja-konfliktu-w-kosowie-serbow-i-albanczykow-dzieli-mur
 • Najif al-Hawatma: Fidel Castro, nacjonalista
  Od Redakcji: Poniżej przedkładamy Czytelnikom słowa pożegnania, jakie przy księdze kondolencyjnej wystawionej po śmierci Fidela Castro wygłosił Najif al-Hawatma, sekretarz generalny Demokratycznego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Hawatma (ur. 1938) stoi na czele DFWP od jego założenia w 1969 r. i należy do ostatnich żyjących historycznych przywódców palestyńskiej rewolucji narodowej. (A.D.)

  Żegnaj, mój przyjacielu, wielki rewolucjonisto, nacjonalisto i internacjonalistyczny patrioto. Odszedłeś, ale bojownik zapisany w historii nie odszedł. To już ponad sześćdziesiąt lat narodowo-demokratycznej rewolucji i budowy socjalizmu, z naszym palestyńskim narodem i z ludami arabskimi, z narodami świata. Idee, czyny i rewolucyjne postawy nie umierają; rewolucjoniści nie umierają… Pozostają żywi – w życiu ludu i sił rewolucyjnych, w ich drodze ku narodowo-demokratycznemu wyzwoleniu i sprawiedliwości społecznej.

  Składamy kondolencje Kubańczykom, ich Narodowi, ich Rewolucji, ich Państwu. Składamy kondolencje własnemu, palestyńskiemu narodowi, ludom arabskim, Trzeciemu Światu w Ameryce Południowej i Środkowej, w Afryce, w Azji, wolnym narodom świata.

  Przekazujemy kondolencje wielkiemu przywódcy i przyjacielowi, Raúlowi Castro, mocno ściskając jego dłonie; obejmujemy naród kubański, jego walczącą partię, jego Państwo wolności i sprawiedliwości społecznej.

  Towarzyszu Fidelu, straciłem przyjaciela i zapisanego w dziejach współbrata; żegnaj, żegnaj, na zawsze na szlaku wyzwolenia narodowego, sprawiedliwości społecznej i socjalizmu.

  Podczas spotkania palestyńskich polityków, którzy 27 listopada zebrali się w Betlejem, aby wspólnie uczcić pamięć zmarłego, Najif Hawatma powiedział:

  Odejście towarzysza Fidela Castro, przywódcy, naszego przyjaciela, wielkiego rewolucjonisty, patrioty i nacjonalisty, jest wielką stratą dla rewolucjonistów i sił nacjonalistycznych na całym świecie.

  http://xportal.pl/?p=27671
 • @lorenco 18:48:45
  Dwa dni temu grecki antyfaszystowski ruchu pozostawił na grobie bohatera Donieckiej Republiki Ludowej płk. Arsena Pawłowa "Motorola" urnę ziemi z greckiego miasta Sparty.
  Członek ruchu antyfaszystowskiego w Grecji, profesor Instytutu im. Dostojewskiego Maria Kaliba Prifti osobiście umieściła pojemnik z grecką ziemią na grobie bohatera Donbasu.
  Profesor porównała pułkownik Arsen Pawłowa do króla Sparty Leonidasa spod Termopil - "który, jak Motorola, walczył o wolność".

  http://dan-news.info/wp-content/uploads/2016/12/%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8B-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%8F-%D0%B8%D0%B7-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%8B-5-1024x683.jpg

  http://dan-news.info/defence/antifashisty-grecii-peredali-zemlyu-iz-sparty-na-mogilu-motoroly.html
 • @zygmuntbialas 03:36:20
  Mieszkańcy Noworosji pomimo ciągłej agresji tzw. ATO, czyli operacji "antyterrorystycznej" junty kijowskiej, starają się żyć normalnie.
  Mają swój klub piłkarski "Opłot Donbasu".
  8 grudnia ciemnoskóry piłkarz tego klubu, Nigeryjczyk Samuel Agonga Perez, otrzymał obywatelstwo Donieckiej republiki Ludowej.
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-12/thumbs/1481216071_screenshot_9.jpg

  https://youtu.be/gGW63XhQdMg
 • @e-misjonarz 18:48:18
  e-misjonarz, piewca lichwy i ubecji

  Ja rozumiem, ze bolszewickie rewolucje ubeckie ciesza sie ciagle wielka popularnoscia wsrod wrogow narodow.
  Jesli nacjonalizacja dobr narodowych jest przejawem kagiebowskim, to mordowanie dzieci w Libii i Iraku za znacjonalizowanie ropy jest natchnieniem dla ubeckich e-misariuszy.
  Takie rozne emisariusze lataja po swiecie i opowiadaja, ze nauka ma byc komercyjna i ze lecznictwo szamanstwem, na ktore monopol ma Monsanto i Big Farma.
  Jeszcze zeby taki emisariusz byl obeznay w swiecie , to trzeba mu przypomniec, ze w demokratycznej, szalenie rozwinietej Anglii jest 250 tysiecy bezdomnych.
  Klania sie Brazylia, ktora nigdy nie miala kolonii i nie okradala innych panstw.
  Klania sie najwieksza demokracja swiata, USA, w ktorej nie bylo bombardowan ale miasta sie wala a 95 milionow ludzi nie ma pracy.
  Brazylia do piet nie dorosla krajom, ktore zyja z kradzionej ropy i kradzionych bogactw naturalnych innych panstw.
  Wyobrazmy sobie jakby wygladala Ameryka, gdyby nie kradla?

  Ponad 250 tysiecy bezdomnych ludzi w nie-kagiebowskiej Anglii:
  Over 250,000 are homeless in England, UK harity warns

  http://rinf.com/alt-news/newswire/over-250000-are-homeless-in-england-uk-harity-warns/

  Ameryka niekagiebowska ledwie dyszy, dlatego musi okradac staruszkow:
  Okradanie biednych i wspomaganie bogatych: Korporacje ukradly staruszkom 376 miliardow dolarow z funduszu emerytalnego:
  Stealing from the poor and giving to the rich: Corporate America has stolen $376 Billion in pensions

  http://rinf.com/alt-news/newswire/how-americas-top-corporations-are-stealing-376bn-and-counting-from-their-workers/

  W niekagiebowskich Stanach Zjednoczonych , 95 milionow ludzi nie ma pracy:

  Americans Not In The Labor Force Soar To Record 95.1 Million: Jump By 446,000 In One Month | Zero Hedge

  http://www.zerohedge.com/news/2016-12-02/americans-not-labor-force-soar-record-951-million-surge-446000-one-month

  I polski raj na ziemi od kiedy Zachod nas wyzwolil od pro -kagiebowskiej wladzy:

  Polscy rolnicy tracą unijne dopłaty, płacą miliony za nadprodukcję. Czy zbliża się kryzys? [WIDEO]

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unijne-doplaty-polscy-rolnicy,245,0,2139637.html

  https://s14.postimg.io/8ic0eob35/14046027_646080495567606_7135087367325957470_n.jpg

  Radosne wyniki prywatyzacji:
  https://s14.postimg.io/8ic0eob35/14046027_646080495567606_7135087367325957470_n.jpg

  A moze jednak lepiej u kagiebistow np. na Bialorusi?
 • @Tiamat 01:54:02
  Witam Panią :)
  Podaje pani "radosne" wyniki prywatyzacji.
  Niestety te przytoczone liczby to tylko maleńki fragmencik "sukcesu" prywatyzacji i "walki z komuną". Grozą wieje, gdy się zobaczy autentyczne dane o liczbie Polskiej emigracji "za chlebem", o naszym zadłużeniu publicznym, o upadku Polskiej przedsiębiorczości, ochronie zdrowia czy szkolnictwie.
  Najgorzej chyba jednak boli niemal zupełny brak świadomości u większości (chyba?) Polaków, którzy gotowi są głosować - ba, walczyć! za swych śmiertelnych wrogów.
  Pozdrawiam.
  Ps. Pozdrowienia i dla p.Zygmunta!
 • @PontoSarmata 18:53:19
  W Brazylii sie pogorszyło ale za to jak to się na Ukrainie poprawiło:)
  Semen Semenczenko - pewnie Ponto go pamiętasz i wiele innych osób, śledzących wojnę w Noworosji od początku - Semen, dowódca batalionu Donbas, bohater Ukrainy, dwa razy ranny w tyłek, na zdjęciu jako dowódca a teraz jako deputowany Wierchownej Rady Ukrainy.

  https://pbs.twimg.com/media/CzOl3hDWIAAq4Nx.jpg
 • @PontoSarmata 18:57:33
  Mapa, kociołek w Aleppo z 09.12, pewnie dziś jest ciaśniejszy:
  https://pbs.twimg.com/media/CzN1gZoWIAAtCtO.jpg

  A któż to tam "siedzi" w tym kotle, że Kerry dostaje już chyba rozwolnienia?

  https://pp.vk.me/c636518/v636518276/34389/FBHcsgDIbCo.jpg
  Kerry wezwał Rosję do dania gwarancji bezpieczeństwa dla uzbrojonej opozycji, opuszczającej Aleppo, hehehe.

  https://pp.vk.me/c636521/v636521864/260c1/PyCD0pPqMUQ.jpg
  Naszym zadaniem jest niszczenie terrorystów szybciej, niż ich tworzą USA.
 • @Tiamat 01:54:02
  E- misjonarz kojarzy mi się ze swego rodzaju kuglarzem objazdowym: tu się zjawi, tam się zjawi a sztuczki stare i żałosne.
 • @PontoSarmata 19:17:15
  Powracając do Ukrainy:
  600 mln euro pożyczki z UE w zamian za uzysk drewna i jego eksport do krajów unijnych.
  Ukraińskie Karpaty:
  https://pbs.twimg.com/media/CzCxZIjW8AQilAv.jpg

  Zaporoże niedługo pozbędzie się lasów:
  https://pbs.twimg.com/media/CzMwAeoXUAEsolP.jpg

  Ale banderowcy wolą sięgać po cudze, niż dbać o swoje ( ukraińskie Bieszczady):
  https://pbs.twimg.com/media/CyUlCViXcAA-0FY.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CyUlGTeWgAEqt33.jpg

  A w centrum Kijowa stawiają taką choinkę:

  https://pbs.twimg.com/media/Cy-QJ-OW8AAdaw1.jpg
  Te ładne pewnie już w UE.
 • @e-misjonarz 18:48:18
  https://cs7055.vk.me/c540103/v540103452/308d7/7hTiWx6OqZE.jpg
 • @lorenco 03:50:06
  Przerazajace sa dwa ostatnie (glosne) dranstwa precyzyjnei spreparowane przez Zachod przeciwko humanizmowi:
  Zbombardowanie polowego szpitala w Aleppo przygotowanego dla mieszkancow Aleppo, ktorych armia syryjska uwolnila od terrorystow.
  W wyniku bestialskiego aktu terroryzmu zginely dwie rosyjskie pielegniarki i9 ciezko rannego doktora dr. chirurgii dzieciecej odeslano do szpital;a w Moskwie. Pogrzeb dwoch pielegniarek odbyl sie wczoraj w Birobidzanie. Zostaly odznaczone posmiertnie najwyzszymi odznaczeniam. Obie pielegniarki zostawily w Rosji swoje rodziny i polecialy do Syrii ratowac zycie ludzkie.

  Prasa zachodnia, Czerwony Krzyz dzialajacy na terenie Syrii oraz ONZ nabraly wody w usta..
  Cyniczna znieczulica:
  ‘Cynical & indifferent’: Russian MoD slams Red Cross statement on shelling of hospital in Aleppo — RT News

  https://www.rt.com/news/369301-russian-hospital-cynical-murder/

  *

  Audaciter calumniare...
  ( semper aliquid haeret : szkaluj smialo- zawsze cos przylgnie)

  Zupelnym skandalem jest opublikowanie Raportu nr. 2 przez kanadyjskiego prawnika MacLarena w sprawie afery dopingowej na olimpiadzie w Rio 2016 a wczesniej w Soczi.
  Pan prawnik dostal pol miliona dolarow za spreparowanie paszkwilu nie tylko przeciwko Rosji ale i calemu swiatu sportowemu.
  Na konferencji prasowej Kandyjczyk - banderowiec przyznal sie, ze raport pisal wylacznie o Rosji i rosyjskich srodkach dopingujacych.
  W Rosji nie byl. Propozycji raportu ani samego raportu nie przedstawili przedstawicielom rosyjskich wladz sportowych; w Rosji nie byl, z Rosjanami sie nie kontaktowal, bo uwazal, ze to strata czasu, a zrodla swoich znalezisk nie moze podac, bo musi ukrywac dowody swoich odkryc dopingowych.
  Do tego za duzo zarobil na pisaniu raportu, zeby odpowiadac na pytania dziennikarzy... za darmo.
  Zeby nikt nie mial watpliwosci co do sukinsynstwa tego bandyckiego elaboratu, pan McLaren stwierdza w swoim raporcie 2, ze srodki dopingujace zazywalo 1000 (tysiac) rosyjskich zawodnikow- niestety pan Kanadyjczyk nie podal ani jednego nazwiska.
  Prawnik, mimo, ze z Kanady, Tki calkiem glupi nie jest. Bardzo sie uchytrzyl. Gdyby podal choc jedno nazwisko - moglby przegrac w kazdym sadzie te pol miliona ciezko zarobionych dudkow.
  Skandal jest o tyle zalosny, ze nie porownuje rosyjskich zawodnikow do zadnych zachodnich - wiadomo: podludzie.
  Zawodnicy z USA przyznali sie, ze brali srodki dopinujace z zakazanej listy, ale za zgoda lekarzy i maja na to zaswiadczenie.
  Fajnie.
  Jest to wskazowka dla innych zawodnikow: wystarczy wycyganic dwa zaswiadczenia od lekarzy, ze zawodnik bez haju nie moze przystapic do zawodow z powodu STANU ZDROWIA i zazywac co sie nawinie na rynku farmakologicznym: na liscie zakazanych srodkow albo nie..

  A wydawac by sie moglo, ze warunkiem uczestnictwa w zawodach jest doskonaly stan zdrowia.
  Dla kalek jet paralimiada. Ale tu tez szaja skorumpowanych przestepcow dopadla inwalidow i zakazala wszystkim niedoleznym wziac udzial w zawodach.
  Mysle, ze te z Komitetu Olimpijskiego i ta cala WADA wywodza sie z hitlerowskich szefow obozow koncentracyjnych.

  Nie raz sie upieram, ze zawodowy sport nie jest zadnym sportem. 90% zawodnikow musi sie stale szprycowac jakimis tabletami, zeby nie zostac kaleka na cale zycie. Sport zawodowy to rodzaj samookaleczania sie za pieniadze. Nie ma nic wspolnego z kultura fizyczna a zawodnicy przypominaja starozytnich niewolnikow- gladiatorow.
  I to zawodnicy zarabiaja najmniej w calym tym objazdowym cyrku na kolkach.
  Najwiecej zarabiaja firmy produkujace sprzet i szmaty sportowe,trenerzy, nieuczciwi lekarze, dzialacze i szarlatany od reklamy, media i takie lotry zawodowe jak McLaren, ktorym powinno sie odebrac prawo wykonywania zawodu i skreslic z listy adwokackiej.
  No i oblowili sie zlodzieje zlotych medali.

  McLaren report claims 1,000 Russian athletes benefited from ‘doping conspiracy,’ gives no names - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=lBV77PrQpkk

  Kompletna degrengolada:
  W czasie konferencji w Glasgow, na ktorej wybrano nowego prezydenta WADA (World Anti-Doping Agency)pana Craiga Reedie - mowcy w oficjalnym przemowieniu chwalili Rosje za sportowa postawe i stwierdzil publicznie, ze Rosje nalezy przyjac z powrotem do WADA.

  fajnie.

  Ale w kuluarach przylapano Generalnego Dyrektora Oliviera Niggli, jak zaraz po zakonczeniu konferencji pouczal poufnie nowego prezydenta WADA pana Craiga Reedie , ze: WADA wcale nie ma zamiaru sie spieszyc z przyjeciem Rosji do WADA.
  "We aren't desperate for Russia to come back" - podkreslil Niggli co skwapliwie zanotowano w mikrofonie. (My nie bardzo tesknimy za tym, zeby Rosje przyjac z powrotem do Wada)

  Juz chyba nizej nie mozna.
  WADA Director General caught on hot mic – 'We’re not desperate' for Russia return (RT EXCLUSIVE) — RT News

  https://www.rt.com/news/367572-wada-tough-stance-russia/
 • @Tiamat 06:54:33
  re: dopingi w sporcie.
  Zeby sie komus nie wydawalo, ze jestem stronnicza:

  Pilkarze w Anglii:
  Pilkarze EPL mieli przepisywane zakazane srodki dopingowe
  Doping in sport | EPL players prescribed banned drugs - Sunday Times - AS.com

  http://en.as.com/en/2016/04/03/football/1459678917_372895.html

  Sunday Times: lekarz brytyjski przyznal, ze 'dopingowal' zakazanymi srodkami 150 zawodnikow

  https://mobile.twitter.com/thesundaytimes/status/716373142072127488

  Brytyjski lekarz przyznal, ze przepisywal zakazane srodki dopingujace 150 gwiazdom sportowym:
  British doctor claims he doped 150 sports stars | News | The Times & The Sunday Times

  http://www.thetimes.co.uk/article/british-doctor-claims-he-doped-150-sports-stars-to-cheat-d-o-c-to-r-re-ve-al-s-he-se-cr-et-l-y-d-o-ped-15-0-sp-or-ts-st-ar-s-dth0sw0mr

  ABC (Australian Broadcasting Corporation)
  Dr. Mark Bonar przyznal, ze przepisywal zakazane srodki dopingujace graczom I-ej Ligii i nnym zawodnikom:

  Doctor Mark Bonar claims to have doped Premier League players and other athletes: report - ABC News (Australian Broadcasting Corporation)

  http://www.abc.net.au/news/2016-04-03/doctor-mark-bonar-claims-he-gave-athletes-banned-drugs/7295178

  I co?
  I nic!
 • @Tiamat 08:34:13
  Taka ciekawa propozycja UE z ostatniej chwili:
  Unia Europejska planuje obiecac Asadowi duze pieniadze, zeby tylko pozwolil dzihadystom z Al Kaidy rzadzic w niektorych rejonach Syrii!!

  Sprawa jest o tyle skomplikowana, ze choc kraje takie jak Polska sa w stanie sie znowu poswiecic dla rozpierduchy Bliskiego Wschodu i polski podatnik napewno wyrazi zgode - to doswiadczenia tureckie moga miec wplyw na decyzje prezydenta Asada.
  Mianowicie Unia Europejska obiecala Turcji i pieniadze i 'karty wstepu' czyli wizy - slowa nie dotrzymala. Wiarygodnosc Unii jest wiec pod znakiem zapytania: czy Asad sie zgodzi handlowac ziemia syryjska?

  Federica Mogherini ostrzega, ze 'upadek" Aleppo nie zakonczy wojny w Syrii.
  The Times podaje, ze Unia jest przygotowana zaproponowac Asadowi 'zakonczenie wojny' pod warunkiem, ze sie zgodzi wziac lapowke tysiaclecia.
  (moje osobiste zdanie jest takie, ze lepiej, zeby Unia odbudowala zniszczone przez panstwa europejskie nie tylko zabytkowe Alepp ai palmiere - ale caly kraj. )

  EU will give Assad money if he allows Al Qaeda jihadists to rule over parts of Syria

  http://theduran.com/eu-will-give-assad-money-if-he-allows-al-qaeda-jihadists-to-rule-over-parts-of-syria/

  Plan B:
  Unia chce obiecac Asadowi wielkie pieniadze i (na razie) nie wysylac na emeryture.

  EU’s Syria Plan B sees Assad staying, Brussels paying for it – Times — RT News

  https://www.rt.com/news/369204-eu-pay-assad-power/
 • @e-misjonarz 08:25:08
  Masz niedokladne wiadomosci. Brazylia dalej nalezy do BRICS i ten pacan Temer byl miesiac temu na Konferencji BRICS w Goa (Indie) z cala brazylijska delegacja..
  Sprawdz, zanim zaczniesz spekulowac na wlasny rachunek i majaczyc o ruskiej agenturze, o ktorej tez nie masz pojecia.

  A jako, ze nie jestem kieszonkowcem - to mnie cudze zegarki nie interesuja.

  A gdy chodzi o Urbana to widac kociokwikiem sie niektorym odbija sprzed lat i Nowy Jork kojarzy z kocami..
  Polska juz nawet kocy nie produkuje. Agentura ubecka sprowadza z Chin..
 • @e-misjonarz 08:25:08
  Te, e- misjonarz, umiesz czytac po polsku?
  To na drugi raz przesylabizuj sobie i potem sie popisuj publicznie, bo jak ktos czyta i puszcza w swiat propagande ubecka to zawsze sie osmiesza.

  Temer w Indiach na konferencji BRICS:
  Kraje BRICS chcą uzdrowić światową gospodarkę

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brics-putin-modi-gospodarka,75,0,2173003.html
 • @lorenco 03:25:17
  re: e-misjonarz

  Ten naslany e-misariusz widac ma klopoty, bo ten blog jest dla niego troszke za trudny i dlatego nie lapie kwintesencji.
  Powinni go wyslac na blogi dla nieoczytanych. A takich jest pelno.
 • @e-misjonarz 18:48:18
  "W Brazylii... udało się odsunąć od władzy...". -

  --- Pan się chyba z choinki (zeszłorocznej) urwał.
 • @lorenco 18:48:45
  "... ukropy, codziennie, uparli się na linie energetyczne...". -

  --- Tak już robili wcześniej. Strzelali później do naprawiających szkody.
 • @PontoSarmata 18:57:33
  "Aleppo - wideo ujęcia z drona zabytkowych dzielnic odbitych terrorystom". -

  --- Musiało to być ładne miasto, a tak zostało zniszczone.
 • @lorenco 19:18:28
  "Mieszkańcy Noworosji pomimo ciągłej agresji tzw. ATO, czyli operacji "antyterrorystycznej" junty kijowskiej, starają się żyć normalnie". -

  --- Życzę im wszystkiego dobrego :)
  Skutecznej walki o swą ojczyznę, już bez ofiar.

  Dziękuję Ci za wpisy o Donbasie. Będą ujęte w notce.
  Zapewne nie dam rady zamieścić jej tej nocy; chyba za około 34 godziny :)
 • @Tiamat 01:54:02
  "Wyobrazmy sobie jakby wygladala Ameryka, gdyby nie kradła? -

  --- Cienko by tam przędli.
 • @javox 02:58:02
  Grozą wieje, gdy się zobaczy autentyczne dane o liczbie Polskiej emigracji "za chlebem"... -

  --- Niestety nie jest dobrze. I faktem jest "niemal zupełny brak świadomości u większości (chyba?) Polaków".

  Pozdrawiam Pana.
 • @Tiamat 09:01:49
  "... czy Asad sie zgodzi handlowac ziemia syryjska?" -

  --- Jestem pewien, że się nie zgodzi.
  A wiarygodność UE? - Nie ma takiej.
 • ?
  Arabem z pochodzenia – jego rodzice są Libańczykami z pochodzenia.
  No dokładnie nie wiadomo że libańczycy mówią po arabsku nie oznacza że byli/są arabami
 • @zygmuntbialas 16:24:28
  Nie jest dobrze w syryjskiej Palmirze. Atak ok. 4000 ISIS-owców.
  Aleppo jeszcze nie do końca zdobyte a tu drugi front.
  Obama zezwolił na dostarczanie broni do Syrii i teraz uzbrojone wahabickie szczury i ich najemnicy wylazły z pustynnych nor.
  Sytuacja jest bardzo napięta zarówno wojskowo jak i politycznie.
  Nie ma w tej chwili co komentować, ponieważ sytuacja rozwija się na bieżąco i strony zaprzeczają sobie nawzajem.
 • @gnago 18:42:54
  Kto nie byl na bliskim na Bliskim Wschodzie to mu nawet trudno zrozumiec: .
  W Libanie mozna byc Francuzem, Chaldejczykiem, Kurdem, Syryjczykiem, Arabem, Palestynczykiem a Hezbullah to pewnie Mongoly.
  Na Bliskim Wschodzie nawet ci, ktorzy nie mowia po arabsku, co jest raczej b.rzadkie - to pisza. Przeciez Liban to sztuczne panstwo.
  I nikt sie nie przejmuje pomieszanymi malzenstwami.
  To tylko Europa probuje nagle byc plemienna genetycznie - i do tego na sile. Podobnie jak w Izraelu- szukamy genow, ktorych nie ma.
 • @lorenco 01:30:58
  To zdaje sie ci, ktorzy uciekaja z Mosulu. Faktycznie, Palmira jest rozminowana przez Rosjan i licza teraz z ISIS na bezpieczne schronienie.
  ISIS- Israeli Special Inteligence Services - nie ma co miec zludzen.
  Izrael znowu ostrzelal okolice Damaszku.
  Putin ostrzega Izrael, ze niech nawet nie probuja nalotow na Syrie bo ich znowu 'uszczkna".

  Wladze wojskowe Rosji ostrzegly dowodztwo lotnictwa Izraela, ze izraelskie bombowce zauwazono w poblizu terenow kontrolowanych przez Rosjan na granicy syryjsko-libanskiej - podaly w piatek libanskie media As Safir.
  Ostrzezenie wyslano po tym jak 2 tygodnie temu rosyjskie radary wykryly izraelskie samoloty zblizajace sie do terenow znajdujacych sie pod kontrola Rosji.
  Rosjanie ustawili 'hotline' z wojskowymi wladzami izraela, zeby uniknac starcia w powietrzu nad rozdarta wojna Syria.

  Rosyjskie wladze wojskowe ustalily z wladzami wojskowymi Izraela 'goraca linie' miedzy baza Hmeimim a izraelskim centrum dowodzenia awiacja, ze Rosjanie nie beda tolerowac izraelskiej interwencji w Syrii i zestrzela kazdy izraelski samolot, ktory wlezie w droge.
  As Safir podaje, za zrodlami libanskimi, ze lotnictwo rosyjskie natychmiast zablokowalo korytarz izraelskim samolotm, ktore probowaly latac nad rejonem Akkar w polnocnym Libanie.
  "Rosjanie natychmiast ostrzegli Izraelitow, ze naruszenie przestrzeni syryjskiej bedzie powodem otworzenia ognia".
  Gazeta podaje, ( a jest As Safir lojalna wobec Hezbollah) ze samoloty izraelskie szybciutko zmienily kurs i odlecialy.

  Rosja i Izrael probuja caly czas znalezc wspolne porozumienie, ktore pozwoli "nie wchodzic sobie nawzajem w droge" nad Syria. To porozumienie uzgodnili Putin z Bibim w czasie wizyty Netanjahu w Moskwie w tamtym miesiacu.

  Izrael kilkakrotnie bombardowal Syrie - podobno chodzilo o zniszczenie transportu broni z Iranu dla Hezbollah, i izraelscy oficjele sie obawiaja, ze rosyjskie poczynania moga ograniczyc radosna dzialalnosc Izraela w tym rejonie.
  Naturalnie USA i ich sprzymierzency oskarzaja Rosje, ze wiekszosc rosyjskich atakow jest skierowana przeciwko tzw. lagodnym terrorystom, ktorzy walcza z Asadem.
  Rosjanie glosno zaprzeczyli tym oskarzeniom przypominajac, ze to Amerykanie torpeduja wszelkie proby kooperacji.

  Rosja wyslala ostrzezenie Izraelowi: zablokujemy izraelskie samoloty jesli beda interweniowac w wojnie syryjskiej.
  Russia sent out a warning to the Israeli Air Force:We will shut down Israeli fighter jets if they intervene in Syria war - AWD News

  http://www.awdnews.com/political/russi-sent-out-a-warning-to-the-israeli-air-force-we-will-shot-down-israeli-fighter-jets-if-they-intervene-in-syria-war


  Tymczasem Syryjska armia Assada sie odgraza, ze przy pomocy rosyjskich S300 zniszcza izraelskie miasta: Tel Awiw i Hajfe.

  Syria's Assad threatens Israel with Russian S300 missiles:We will destroy Israeli cities of Tel Aviv and Haifa - AWD News

  http://www.awdnews.com/political/syria-s-assad-threatens-israel-with-russian-s300-missiles-we-will-destroy-israeli-cities-of-tel-aviv-and-haifa

  Goraco na Bliskim Wschodzie.
 • @Tiamat 02:59:18 and @ lorenco 01:30:58
  Dołączę informacje z Syrii do notki o Ukrainie.
  Postaram się, by nastąpiło to w ciągu 24 godzin :)
 • @Tiamat 02:59:18
  Piszą na twitterach, że ten numer z Palmirą to może być pułapka na szczury i karaluchy.
  Piszą też z kolei, że syryjskie wojsko dostało takiego pietra i tak szybko uciekało, że zostawiło w Palmirze czołgi, transportery, ciężarówki.
  Ludność z Palmiry została ewakuowana przez SAA.
  Trofea ISIS w Palmirze.
  https://pbs.twimg.com/media/CzazHnJWQAAwfN2.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzazHnKXUAgU3Ny.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzazHnIXAAA1XZu.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Czaycc4WgAETrJN.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzayccnWEAA5-IC.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzayccnWEAA5-IC.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzaycckXAAQkpyC.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CzayvczW8AES7Eb.jpg
 • @lorenco 04:47:59
  Jaka jest prawda? Wojna na twittery trwa:)
 • religia: szyici-sunnici
  Ja to bardzo sie upieram, ze wojny religijne sa sztuczne. Jest pelno dowodow: od Starego Testamentu poprzez Wyprawy Krzyzowe az do czasow obecnych na Bliskim Wschodzie (i w Europie), ze wojny religijne wywoluje propaganda wojenna dla celow terytorialnych i rabunkowych..

  Iran
  Prezydent Rouhani spotkall sie z ulemami sunnickimi z calego kraju z okazji Tygodnia Jednosci, ktory celebruje roznice w dacie urodzenia Proroka miedzy Szyitami i Sunnitami. - chodzi o roznice 1-go tygodnia.

  W czasie spotkania, sunnici podkreslali potrzebe dalszej jednosci miedzy Sunnitami i Szyitami i potepili akty terrorystyczne Daesz w Syrii i Iraku.
  Naturalnie dyskutowano aktualne wydarzenia w regionie i na swiecie.

  W tamtym roku odbyla sie 29 -ta Konferencja Jednosci Islamu w Teheranie.
  Prezydent Rouhani w czasie ceremonii otwarcia tej konferencji ostrzegal swiat Islamu, ze potegi swiatowe probuja przedstawic Islam jako religie gwaltu i przemocy.
  Skrajne grupy islamistyczne tworza obraz wojujacego islamu, ktory jest bardzo na reke syjonistom i Izraelowi."
  Podkreslil koniecznosc zwalczania ekstremizmu w grupach terrorystycznych, ktore to grupy atakuja muzulmanow w imie islamu.

  "Naszym najwazniejszym celem jest skorygowanie opinii swiatowej na temat Islamu.
  Czy kiedkolwiek bylismy w stanie przypuszczac, ze bardzo male grupy terrorystyczne wywodzace sie z Islamu, mowiace jezykiem islamu beda w stanie przekonac swiat o terrorystycznym charakterze naszej religii?".

  President Rouhani meets Sunni Ulema from all over country - AWD News

  http://www.awdnews.com/events/president-rouhani-meets-sunni-ulema-from-all-over-country

  Ja ze swej strony zycze Iranowi duzo zdrowia i szczescia w przekonaniu Zachodu, ze tylko islam jest religia wojujaca - a amerykanskie ewangelicy i zydowskie odmiany judaizmu , to anioly pokoju.

  Jesli glupactwa swiatowego nie przekonalo do tej pory, ze Iran nie napadl na zadne panstwo od 300 lat, ( i jest uwazany za kraj terrorystyczny!) i ze kraje muzulmanskie jak Indonezja, Malezja, Uzbekistan, Kazachstan nie prowadza polityki militarnej ekspansji - to niestety, Zachod bedzie zwalczal islam do ostatniego Amerykanina, Europejczyka.

  Bo sama nienawisc do Assada, Kadafiego czy Husejna moze usprawiedliwiac w oczach "chrzescijanskiego" swiata wymordowanie calych narodow. W imie pokojowej religii Zachodu!

  Nie chodzi o religie. Chodzi o gaz i rope, ktore maja przeplywac przez zydowskie banki..
 • @zygmuntbialas 03:26:16
  Zygmuncie, z Syrii to by się przydała relacja na żywo:)
  Będąc tam na miejscu, bo taka jest informacja jak w czeskim filmie:)
  Pozdrowienia:)
 • @zygmuntbialas 03:26:16
  To moze dolaczy pan jeszcze ten film 'dokumentalny', ktory uchwycily chinskie kamery (CCTV). Ten 'dokument ' jest przygotowywany dla zachodniej propagandy, a ma pokazac jat wojska Assada/Rosji bombarduja "biednych cywilow" w Syrii.

  LiveLeak.com - CCTV captures 'poor civilians getting bombed by Assad/ Russia '

  http://www.liveleak.com/view?i=f8f_1481357801
 • @lorenco 05:05:44
  NTV podaje takie informacje bo maja tam reporterow. Chyba sa w jezyku rosyjskim.
  Ja sprobuje sprawdzic, bo ja ogladam tylko wiadomosci NTV w telewizji.
 • @Tiamat 05:00:23
  Tiamat, to jest jasne jak słońce!
  Np. choinki świąteczne stawiane w centrum stolic Syrii, ZEA, Iranu, Kataru itd. nie przeszkadzają kapłanom i wiernym.
  W muzułmańskiej republice FR Czeczenii, dwa czy trzy lata temu choinka w Groznym wygrała konkurs na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe w Rosji.
  Zakłamanie UE i USA sięga zenitu!
  Ręce opadają, nawet nieraz już nie chce mi się komentować!
 • @Tiamat 05:10:07
  Ja tv to raczej oglądam w celach poznania pięknej przyrody naszej Matki Ziemi:)
  Wiadomości z twitterów:
  https://twitter.com/myrevolutionrus
  SAA
  Aleppo
  Ivan Sidorienko
  Hassan Ridha
  Itp.
  Ze stron np:
  https://vk.com/antimaydan
  https://vk.com/vstavay_odessa
  https://twitter.com/Dnr_news
  Pozdrowienia:)
 • @lorenco 05:05:44
  A ja tymczasem wyczytalam kolejny piekny opis Putina przedstawiony w czasie TV interview z najwiekszym bandyta, podzegaczem wojennym i handlarzem broni, oszustem z Wietnamu, ktoremu amerykanscy weterani z wojny wietnamskiej najchetniej daliby po pysku takm, zeby nie wstal -senatorem McCainem.
  Oto co zdrajca wlasnych zolnierzy, ktory do tej pory nie wie, po ktorej stronie walczyl w Wietnamie opowiedzial reporterowi o Putinie:

  "Wladimir Putin, zbir i morderca, zabojca ... i agent KGB. On zamordowal Niemcowa w cieniu Kremla. On rozwalil Ukraine. Teraz, z wielka precyzja bombarduje szpitale w Aleppo."

  Hipokryzja slow McCaina poraza. Te slowa pochodza od senatora , ktory mial bardzo bliskie kontakty z neonazistami na Ukrainie w czasie Majdanu i bardzo bliskie kontakty z przywodca ISIS Al Baghdadi, nie mowiac juz o nawolywaniu do wojny w Iraku.
  Sprobujmy przedstawic prawdziwy obrazek i zmienic falszywy - w prawdziwy:

  "John McCain, zbir, i morderca, i zabojca i pajac MIC i Arabii Saudyjskiej wspolpracowala z ISIS, zeby zdestabilizywoc Syrie. Rozwalil Ukraine. Popieral amerykanskie naloty na pozycje armii syryjskiej w Deir ez-ZOr, zeby chronic dzihadystow z ISIS."
  Ponizsze zdjecia potwierdzaja te opinie:

  John McCain insults Russian President Putin like never before in this "fake news" Face The Nation interview [Video]

  http://theduran.com/john-mccain-insults-russian-president-putin-like-never-before-in-this-fake-news-face-the-nation-interview-video/

  A ja, jako ze jestem pamietliwa - to utkwila mi w pamieci taka perelka:

  Jeszcze rok temu, pan senator amerykanski John McCain byl przekonany, ze Wladimir Putin jest ... prezydentem NIEMIEC

  Popatrzcie i posluchajcie:

  YouTube - McCain thinks Putin is the President of Germany

  http://www.youtube.com/watch?v=jfealLrWLIY&feature=related
 • @lorenco 05:47:21
  To jeszcze moze to pomoze: widac Palmire juz odbili:

  Новости 11.12.2016 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=_5rSmf-OiGk


  11.12.2016 – Syria: 437 dzień sprzątania świata…

  | KODŁUCH

  https://kodluch.wordpress.com/2016/12/11/11-12-2016-syria-437-dzien-sprzatania-swiata/#more-5669

  PS
  Ja telwizje ogladam tylko ze wzgledu na wiadomosci: chinskie, rosyjskie, Al Jazeera, USA, BBC, ABC itp.
  Lubie porownywac.
  A przyrode to mam w ogrodzie : kury, zasrana werande, pomidory do okopania i wszystkie drzewa wolaja jesc i pic.
  Krajobrazy to lubie w podrozach.
  Przesle p. Zygmuntowi zdjecia z Filipin, ktorych podobno nie mozna wsadzic na blog.
  A teraz jade sie kapac nad morze. U nas 36stopni od rana.
 • lorenco
  Dranie przyszli z Raqqi i Mosulu; straszne spustoszenie zrobili
  Поддубный: Боевики в Пальмиру пришли из Ракки и Мосула - YouTube
  *
  https://www.youtube.com/watch?v=ciuv9EH6eDI
 • @Tiamat 05:51:02
  MacCain (ale go matka skrzywdziła) to jakiś fast food? :D

  A to przypadkiem nie ten matoł co przez pięć lat zegarek we własnej d*pie przed "żółtkami" chował? Też mi autorytet.
  Pozdrawiam
 • @fretka 07:05:17
  To nie chodzi o autorytet ale jego pozycje w senacie.
  Ten debil jest szefem Komisji Senackiej d/s miedzynarodowych, a wiec reprezentuje Stany Zjednoczone w polityce zagranicznej.
  Tacy ludzie, niestety maja wplyw na polityke zagraniczna USA.
  McCain jest przedstawicielem amerykanskiego establiszmentu wojskowego - a takiemu wszystko wolno. Moze byc nawet debilem tak jak G.W. Bush , ktory zostal prezydentem a nie umial pokazac Kanady na mapie. Ojciec McCaina byl jakims wysokim wojskowym i to on maczal palce w zestrzeleniu przez Izrael USS Liberty.
  McCain moze byc debilem ale sprzedaje bron po calym swiecie: w 2008 roku sprzedawal bron do Gruzji, co mu nie przeszkadzalo rownoczesnie paradowac jako kandydat na prezydenta USA.
  McCain byl motorem napasci na Irak bo zdrowo na tym zarabia do tej pory. Sprzedal bron na Ukraine i w ogole popieral Majdan, bo to dobry biznes sprzedawac bron jeszcze wiekszym debilom, ktorzy chca sie bic.
  Bogaty ziec mu kupil miejsce w senacie i pajac ma synekure do konca zycia. Handluje bronia, co jest wyjatkowym bestialstwem, bo to jest 'conflict of interest", ale biznes jest zapisany na jego zone.

  Czego media teraz najwiecej sie boja to tego, ze a nuz Trump wybierze sobie zespol madrzejszy od zespolu Obamy. Taki McCain moze poleciec pierwszy. I dlatego kompleks militarny, ktorego reprezentuje senator McCain i ma ciagle duzo do powiedzenia i moze jeszcze wyrzadzic duzo szkody.
  Mnie najbardziej zdumialo, ze nikomu ale to nikomu nie przeszkadzalo, ze sen. McCain rzadzil sie w Polsce - moze i zaden autorytet - ale takim ludziom z establiszmentu autorytet jest najmniej potrzebny

  Opłacany przez Rothschildów senator McCain przygotowywał PiS do szczytu NATO - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oplacany-przez-rothschildow-senator-mccain-przygotowywal-pis-do-szczytu-nato-2016-07
 • Naćpany jak dżihadysta. Narkotyki napędzają islamskich terrorystów i ich "świętą wojnę"
  Bestialstwo islamskich terrorystów może być nie tylko efektem ideologicznego radykalizmu, ale również narkotykowego odurzenia. Okazuje się, że "święta wojna" napędzana jest przez produkowane na masową skalę substancje psychotropowe.
  Parada bojowników Państwa Islamskiego w LibiiParada bojowników Państwa Islamskiego w Libii (Islamic State)
  Świat już zgodził się co do tego, że barbarzyństwo Daesz, jak Arabowie nazywają Państwo Islamskie, zdaje się nie mieć granic: w internecie roi się od zdjęć, filmów i artykułów przedstawiających krzyżowanie, grillowanie (albo gotowanie w garnkach) ściętych głów, jedzenie serc, przecinanie ludzi na pół, rzucanie ich szczątków psom na pożarcie.

  Teraz media zastanawiają się, czy bestialstwo dżihadystów z Iraku i Lewantu to nie tylko efekt, jak pisze na przykład CNN, ślepej "ideologicznej gorączki", ale i "popularnej na Bliskim Wschodzie czarnorynkowej amfetaminy".
  (...)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nacpany-jak-dzihadysta-Narkotyki-napedzaja-islamskich-terrorystow-i-ich-swieta-wojne,wid,18003933,wiadomosc.html?ticaid=1183ff&_ticrsn=3
 • Aleppo, dobijanie kotła i zaczystka miasta
  http://antymajdan2.blogspot.com/2016/12/aleppo-dobijanie-kota-i-zaczystka-miasta.html
 • Aleppo,
  http://colonelcassad.livejournal.com/3123154.html?page=3#comments
 • Palmira, sztrum syryjskiej bazy lotniczej Tijas
  Czarni zajęli miasto zaczyścili teren, odziały halifatu goniły i dobijały na pustyni uciekających syryjskich żołnierzy. Natarcie ISIS nie zatrzymało się jednak na miescie ale siły halifatu przesunęły się jeszcze za miasto w kierunku zachodnim.Syryjczycy uciekli do położonej niedaleko bazy lotniczej Tijas, która miała być punktem odporu sił halifatu. Przychodzą jednak informacje, że baza jest już otoczona przez czarnych i rozpoczął się jej szturm.

  http://i0.wp.com/newsmap.pl/wp-content/uploads/2016/12/Palmira-1024x724.png?fit=1024%2C724

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/15410004_1158603727522560_456350129_o.jpg?oh=1ebff4b76cd485189624c111a1ce9924&oe=5850C463

  http://el-murid.livejournal.com/3038878.html
  http://newsmap.pl/news/syria-is-ponownie-wkracza-do-palmiry#news-13653
  http://colonelcassad.livejournal.com/3123395.html
 • @Tiamat 13:02:39
  Ameryka ce Ukraina.
  Trzeba zrzutę na koce robić.
  https://www.youtube.com/watch?v=qrqlJq7bzaM
  A może im Przebudowę,Jawność i Przyśpieszenie zafundować?
  Nie... nie będę taka okrutna.
 • @dron67 15:41:56
  Mamy klopot z panstwem Islamskim: jest w calosci finansowane i zbrojone przez USA- Arabie- Saudyjska i Izrael.
  Najlepszym dowodem jest ostatni marsz na Palmire. Na golej pustyni, bez oslony lotnictwa, maszeruja kazionne pojazdy wojskowe ISIS; a USA, ktore podobno zwlacza ISIS nawet z ciekawosci nie zaglada, gdzie i po co maszeruja dzihadysci. A przeciez wyslai kolejnych zolnierzy, ktorzy maja rzekomo zwalczac ISIS. Wyglada na to, ze tych zolnierzy wyslali do ochrony ISIS i pilnuja, zeby im sie krzywda nie stal. .
  Powszechnie wiadomo, ze Amerykanom i syjonom jest obca kultura. Dlatego Amerykanie pomagaja zniszczyc Palmire. Dali rade zniszczyc wiele dowodow naszej cywilizacji: w Kosowie, AFganistanie, Mezopotamii.
  Amerykanie nienawidza kultury, nienawidza historii i na trupach naszej cywilizacji probuja dorobic sie majatku okradajac muzea i zabytki. Przy okazji morduja swiadkow historii: tubylcza populacje.
  Najlepszy dowod, ze celowo niszcza pomniki kultury, to wszedzie gdzie byli zostawiaja zaminowane tereny: w Wietnamie, Laosie, Serbii, i na calym Bliskim Wschodzie. I w Aleppo i Palmirze.
  Armia syryjska rzeczywiscie zajeta Aleppo i nie ma mozliwosci bronic terytorium calego kraju.
  Amerykanie z zydami przygotowali pulapke, zeby syryjskie wojsko odciagnac z Aleppo. Zdaje sie, ze podstep nie do konca sie udal.
  Zydzi i jankesi probuja odciagnac wojska syryjskie z Aleppo - widac maja duzo do ukrycia.
  Palmira jest totalnie zniszczona przez USA/Izrael. Nie stanowi juz zadnej wartosci kulturowej ani strategicznej. Udalo sie Syryjczykom ewakuowac ludnosc.

  Powiklana sciema: Oficjalnie USA zwalcza ISIS. Oficjalnie - ale do czego sie przyznal Obama: USA finansuje ISIS.
  Oficjalnie USA ma monopol na formowanie, rekrutacje i zbrojenie ISIS.
  Tymczasem Niemcy, Amerykanie, Francuzi scigaja wlasnych obywateli, ktorzy przylaczaja sie do ISIS.
  Konia z rzedem.

  A te zdjecia z gotowanymi glowami to juz osiagnely szczyt prymitywnej propagandy.
  Skoro dzihadysci cpaja i urzynaja glowy, ktore gotuja w kotle - to dlaczego im Satany Zjednoczone na to pozwalaja???
  Munduruja ich i chronia przed Rosjanami i Syryjczykami.

  Asad walczy z ISIS. USA zbroi ISIS. ISIS walczy z Asadem.
  USA mowi, ze walczy z ISIS. Ale mowi tez, ze walczy z Asadem.

  Obama przyznal sie Trumpowi, ze USA stworzylo ISIS:

  Obama Admits To Trump That US Helped Create ISIS – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/obama-admits-to-trump-that-us-helped-create-isis/

  USA rozdaje bron Panstwu islamskiemu jak prezenty pod choinke, zeby ratowac terrorystow i ich zdobytego dobytku w Syrii :
  ‘US to hand out arms like Christmas cookies to preserve terrorist assets in Syria’ — RT Op-Edge
  https://www.rt.com/op-edge/369853-us-weapons-terrorists-assets/

  USA wysyla 200 wyspecjalizowanych zolnierzy do SYrii. (Po co? Maja zezwolenie rzadu syryjskiego?)

  US sending 200 more special ops soldiers to Syria – Pentagon chief | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/568432#axzz4SRdrvB1l

  Chinskie kamery zanotowaly jak sie przygotowuje informacje dla publiki zachodniej: "Biedni cywile" bombardowani przez Syryjskie/rosyjskie wojska
  LiveLeak.com - CCTV captures 'poor civilians getting bombed by Assad/ Russia '

  http://www.liveleak.com/view?i=f8f_1481357801

  I co na to NATO?
  Posluchajcie co opowiada Niemiec o rosyjskiej wojennej technice:

  НАТО НЕ ЗНАЕТ ЧЕМ РОССИЯ В СИРИИ ОСЛЕПИЛА ВОЕННУЮ ТЕХНИКУ В РАДИУСЕ 300 КМ - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=z_9tfo0DRZg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej