Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce i na świecie - 18.12.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem, gdzie się pan Zygmunt zawieruszył, a tu takie ciekawe rzeczy się dzieją – pisze pani Tiamat.

Syryjskie służby specjalne wydłubały z bunkru w Aleppo przynajmniej 14 oficerów NATO, którzy tam wspierali na duchu nieterrorystycznych terrorystów. Doczekać się nie mogę, kiedy podadzą to oficjalne źródła USA. Ale teraz dopiero rozumiem histerię antyrosyjską i anty-syryjską. Chodzi caly czas o to, żeby ludzi zapędzić do pyskowania na Rosję, by nie myśleli o niczym innym.

 

 

BREAKING: At Least 14 US Coalition Military Officers Captured by Syrian Special Forces in East Aleppo Bunker | WHAT REALLY HAPPENED,
//www.whatreallyhappened.com/node/569779#axzz4T6y6WRMI

Ważniejsze było bombardowanie Serbii w 1999 roku niż dziś bombardowanie ISIS:

 

https://pbs.twimg.com/media/Czloh86WIAAMW39.jpg

Szczęście – to wtedy, gdy cię nienawidzą i nic nie mogą ci zrobić:
https://vk.com/wall274493429?offset=54460&z=photo-59447295_366323996/wall274493429_2802

Sędzia Napolitano: To USA kryje się za tymi hakerami – nie Rosja:
//dailycaller.com/2016/12/15/judge-napolitano-drops-a-bomb-u-s-intelligence-was-behind-hacks-not-russia/?utm_source=WhatCountsEmail&utm_medium=TheDC

Prezydent -elekt spotka się z sędzią Napolitano, by omówić kandydatów do Sądu Najwyższego (Supreme Court) USA:

President-elect Trump Meets With Judge Andrew Napolitano To Discuss Supreme Court Pick. – InvestmentWatch,
//investmentwatchblog.com/president-elect-trump-meets-with-judge-andrew-napolitano-to-discuss-supreme-court-pick/

I jeszcze sondaż: „Czy jesteś zadowolony z Obamy jako prezydenta? – YES or NO”. –Prezydent Obama ma 3% poparcia społeczeństwa (więcej – zdaje się – niż Poroszenko na Ukrainie – przypis ZB). I z takimi osiągnięciami popularności w społeczeństwie Obama, a wraz z nim media i część publiki wierzą, że rzeczywiście potrzebny był Putin, żeby Demokratom zamknąć dostęp do koryta.

Subject: Are you satisfied with Obama’s job as President? | WHAT REALLY HAPPENED,
//www.whatreallyhappened.com/content/are-you-satisfied-obamas-job-president#axzz4StAdlifh

Napisała: Tiamat

 

* * * * * * *

A co się dzieje w Polsce? – Zadyma jedna za drugą, a zadymiarzami są politycy naszego kraju.Tak piszą o tym media: Zwolennicy KOD zablokowali  poprzedniej nocy wszystkie wyjazdy z Sejmu, uniemożliwiając opuszczenie posłom PiS terenu parlamentu.

 

 

Odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się w sobotę manifestacja przed Pałacem Prezydenckim. Impulsem do niej były piątkowe zajścia w Sejmie i przed nim. Protestują m.in. PO, Nowoczesna, KOD, SLD, Partia Razem. Pikietujący mówią, że sprzeciwiają się ograniczeniom pracy dziennikarzy w Sejmie i solidaryzują się z częścią opozycji, która nadal przebywa w Sejmie i zapowiada dalsze blokowanie prac parlamentu. Przed Pałacem Prezydenckim manifestacja opozycji, okrzyki: „Hańba w polskim parlamencie, przestań milczeć prezydencie!”

 

 

Manifestujący skandując: „Obronimy demokrację”, „Wolność, równość, demokracja”, wyruszyli spod Pałacu Prezydenckiego i dotarli przed budynek Sejmu.

 

 
Warszawa, 2015: aktywiści chcą ulicy Bohaterów Majdanu przy rosyjskiej ambasadzie. Marzy się niektórym „Majdan” w Warszawie. Zbyt spokojny jest dziś polski naród, więc trzeba go rozhuśtać, nad czym usilnie pracują politycy PO, KOD i PiS.
.
* * * * * * *
.
PS.  Pyta pani Tiamat, gdzie się zawieruszyłem. – Otóż jestem… zapracowany i znużony po ponad sześciu latach intensywnego blogowania. I komputery pracują bardzo wolno, sprawdzając granice mojej cierpliwości. Będę nadal publikował notki, ale co kilka dni. Najbliższy tekst to – przetłumaczony przez blogera Metro – artykuł The Sakera pt. „Antyczne źródła rusofobii”, który już jest w kokpicie, a ponadto był przedstawiony pod dawniejszą notką, link:
//zygmuntbialas.blog.pl/2016/12/03/co-sie-dzieje-iejsząw-syrii-03-12-2016/comment-page-1/#comment-17621
.
I fotoreportaże z Filipin, napisane przez panią Tiamat, też będą publikowane w formie notki. Okres świąt Bożego Narodzenia zdaje się być tu optymalnym terminem.
 
Zygmunt Białas
 
 

KOMENTARZE

 • Pani Tiamat przesłała e-mailem:
  Schulen wollen Gauck zeigen wie Multikulti funktioniert: Muslimische Schülerin verweigert Handschlag

  Tłum.: Szkoły chcą pokazać Gauckowi [prezydentowi Niemiec], jak funkcjonuje multi-kulti. Muzułmańska uczennica odmawia podania (mu) ręki:

  https://www.youtube.com/watch?v=SFIBPAeRX8Q
 • To strach !
  /Zadyma jedna za drugą, a zadymiarzami są politycy naszego kraju./

  To strach przed tym, co nadejdzie bo musi nadejść. Nawet strach ma cenę i można za pieniądze go wyeksponować i wykorzystywać- ciekawe!
  Te protesty to brak godności i honoru- to nie Polacy !

  https://3.bp.blogspot.com/-MJWsKhb5rco/VlHtJQxpM6I/AAAAAAAANSo/tM9z1EHr5zw/w1200-h630-p-nu/strach%2Bl%25C4%2599k%2Bfibia.jpg


  pozdrowił Polaków
 • @Zorion 17:40:26
  "... to nie Polacy!" -

  --- Tak, nie są to Polacy.
  Dobrze będzie, gdy Polacy będą teraz siedzieć w domu.
 • @zygmuntbialas 17:15:55
  Hamburg


  https://s3-media2.fl.yelpcdn.com/bphoto/SjCMiVsSlPvvbdlpNt2GbQ/o.jpg
 • @zygmuntbialas 18:29:35
  ,,--- Tak, nie są to Polacy.,, a kto według pana ...

  Nie dajmy się zwieść... obie strony grają jakąś brzydką , obrzydliwą grę .
 • @kfakfa 19:05:25
  Hamburg - multi-kulti. -

  --- To się nie sprawdza.
  Jest bardzo dużo wzajemnych uprzedzeń.
 • @fabi 19:15:29
  "... obie strony grają jakąś brzydką, obrzydliwą grę". -

  --- Tak. Podkreśliłem to w notce.
  A jaki jest tego cel? - Zobaczymy...
 • To jest na serio. Mogą zacząć się prowokacje antysemickie. Mogą zacząć strzelać snajperzy
  -''Do wczoraj sądziłem, że ruchawka jest niepoważna. Sądziłem, że dwa tysiące esbeków i resortowych dzieci naprawdę wściekłych odebraniem im emerytur kilkukrotnie wyższych niż mają ich ofiary oraz zrozpaczeni swą bezsilnością liderzy opozycji, którzy postanowili porzucić pozory i jawnie wystąpić ramię w ramię z komuną przeciw demokratycznej władzy.

  Doszło jednak sporo nowych informacji. Liczne dowody, że akcja była starannie zaplanowana. Bezprecedensowa przemoc w Sejmie, zajęcie fotela Marszałka i blokowanie pracy Sejmu, nie były emocjonalną reakcją posłów sfrustrowanych perspektywą trwania w opozycji. Były elementem planu. Precyzyjną instrukcję opisał bez żenady syn wysokiego rangą ubeka, od lat udający dziennikarza (Newsweek, Forbes) Michał Broniatowski. Przygotowano liczne środki działania, nawet prowiant został zamówiony. Owszem, marszałek Kuchciński dał pretekst, być może wykluczył rozdokazywanego posła Szczerbę pochopnie. Bez wątpienia zmiany funkcjonowania dziennikarzy w Sejmie, nawet te oczywiste w cywilizowanych krajach, muszą być poprzedzone konsultacjami. Ale to nie ma znaczenia. Decyzja o akcji zapadła wcześniej. Gdyby nie ten pretekst, wykorzystano by lub stworzono jakiś inny.

  Najważniejszą informację opisał Grzegorz Górski: „Kilka dni temu podano harmonogram rozmieszczania w Polsce i w krajach bałtyckich wojsk amerykańskich. To najważniejsze wydarzenie dla naszej części Europy z XXI wieku. Połączone siły niemiecko-rosyjskiej agentury robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Bałagan w Polsce ma być argumentem za wstrzymaniem wzmocnienia wschodniej flanki NATO”.

  Zaufany wysłannik nowego prezydenta USA Rudolf Guliani przybył do Polski i spotkał się z tylko z Jarosławem Kaczyńskim. Może to oznaczać upadek rosyjskich nadziei, że Donald Trump wycofa się z trwałego wsparcia polskiego bezpieczeństwa.

  Jednocześnie do dymisji podało się kilku generałów, którzy… blokowali plan Ministra Obrony Narodowej przeniesienia ciężkiego sprzętu na polskie granice wschodnią i północną. Owi generałowi są zdania i taką strategię realizowali, że główne siły polskiego wojska powinny nadal pozostać w zachodniej części Polski. Przy granicy niemieckiej. Więc ktoś się musiał bardzo zdenerwować, że już nie będą polską armią dowodzić.

  Rosyjskie media opisują dziś Polskę jako kraj chaosu, prawie państwo upadłe. A przede wszystkim, że „nie jest częścią Zachodu”. Czytaj: Zachód nie kiwnie palcem, gdyby trzeba było pomóc zagrożonym towarzyszom. Podobne obrazy są w mediach zachodnich. Pokazywany w TVP, Trwam, Republice oraz internecie układający się na asfalcie prowokator, mąż dziennikarki „Krytyki politycznej” na Zachodzie jest pokazywany tylko w drugiej części nagrania, gdy komediant bohatersko wypoczywa, a zbliżają się do niego zatroskani towarzysze. Niemieckie media już ogłaszają „początek końca tego rządu”. Piramida kłamstwa znowu zaczyna być skuteczna. Najsilniejszą bronią rządu jest dziś prawda. Dociera ona przez TVP. I oto nagle okazuje się, że do większości województw sygnał TVP nie dociera. Awaria „zdarzyła się” akurat wtedy, gdy występowała premier Beata Szydło. Nadająca sygnał TVP „amerykańska” spółka EmiTel roi się od byłych pracowników komunistycznych służb. Problem rozrasta się. Mam nadzieję, że polskie służby już wkroczyły do akcji, bo wygląda to na klasyczną operację… tak, ataku na państwo.

  „Plan Broniatowskiego” jest realizowany. Mogą zacząć się prowokacje antysemickie. Rosyjska agentura i polscy ubecy na ich usługach dobrze wiedzą, że to najskuteczniejsza metoda wzniecenia oburzenia Zachodu. Robili to już wiele razy. „Pogrom kielecki” urządzili dokładnie wtedy, gdy było trzeba, by świat nie zajmował się tym, kto mordował w Katyniu. Nie twierdzę, że wszyscy uczestnicy manifestacji antyrządowych są świadomi w czym uczestniczą, wręcz przeciwnie – sądzę, że większość nie wie, jakiej akcji jest częścią.

  „Plan Broniatowskiego” pomija kilka elementów, które – jak uczy historia – mogą być kolejnymi etapami. Mogą zacząć strzelać snajperzy. Oskarżona zostanie oczywiście władza. Mam nadzieję, że wszystkie służby są w stanie najwyższego alertu. A my przyglądajmy się uważnie wydarzeniom i bądźmy gotowi na reakcję w obronie… tak, w obronie Polski.

  autor: Maciej Pawlicki
  http://wpolityce.pl/polityka/319970-to-jest-na-serio-moga-zaczac-sie-prowokacje-antysemickie-moga-zaczac-strzelac-snajperzy
 • Pani Tiamat przesłała e-mailem(II):
  Syryjskie wojska aresztowały oficerów zachodniej koalicji w Aleppo:

  https://www.youtube.com/watch?v=1ndj7bdH86c
 • @e-misjonarz 06:58:43
  "... wyczerpanie nerwowe?" - Ależ skąd?
  No i "nie dzieje mi się krzywda".
 • @dron67 08:42:25
  "To jest na serio. Mogą zacząć się prowokacje antysemickie. Mogą zacząć strzelać snajperzy". -

  --- Tak, niestety jest to scenariusz możliwy.
 • @dron67 08:42:25
  "Mogą zacząć strzelać snajperzy. Oskarżona zostanie oczywiście władza."
  To pan Pawlicki wie jak wyglądał mechanizm obalania legalnie wybranych władz na Ukrainie? I co, skrytykuje polityków PiS?
  Jak PiS-owcy obalali na ulicach Kijowa legalne władze na Ukrainie to dobrze a jak opozycja próbuje obalić legalne władze w Warszawie to źle?
  Niech się kretyny zastanowią.
 • Nuncjusz apostolski w Ługańsku
  Przedstawiciel dyplomatyczny papieża Franciszka na Ukrainie arcybiskup Claudio Gugerotti odwiedził w niedzielę w Ługańsku rzymskokatolicką parafię NMP. Towarzyszył mu Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej. Gugerotti podkreślił, że "nie było żadnych przeszkód", co do wizyty w Ługańskiej Republice Ludowej a wcześniej w DRL.


  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-12/thumbs/1482054895_screenshot_6.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-12/thumbs/1482054893_screenshot_7.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-12/thumbs/1482054975_screenshot_4.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-12/thumbs/1482055043_screenshot_8.jpg

  http://dnr-news.com/dnr/37797-posol-vatikana-provel-v-luganske-voskresnuyu-sluzhbu.html
 • Przejście graniczne w Medyce - tłumnie do Jewropy
  Film z początku tego roku ale ilustruje pęd Ukraińców do UE. Sytuacja gospodarcza nieprędko tam się ustabilizuje. Ktoś ich musi przyjąć.

  https://youtu.be/0uL4-O2DZy8
 • Aleppo: syryjski specnaz zatrzymał ponad 130 zachodnich instruktorów
  W wyzwolonym Aleppo syryjski specnaz zatrzymał ponad 130 zachodnich instruktorów ISIS i An Nusry,
  z czego:
  amerykańskich: 22
  brytyjskich:16
  francuskich: 21
  izraelskich: 7
  tureckich : 62
  O części tych instruktorów wiadomo było już wcześniej.
  http://antymajdan2.blogspot.com/2016/12/aleppo-zatrzymano-zagranicznych.html
  Oficerowie zostali pojmani kiedy ukrywali się w piwnicach we wschodnich dzielnicach Aleppo. źródło http://achtungpartisanen.ru/aleppo-sirijskij-specnaz-zaxvatil-bolee-130-oficerov
 • @Robik 11:30:20
  Pawlicki jest pro-pis-owski, ale tą audycją pokazał, że nie wszyscy
  dziennikarze są sprzedani korporacjom.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/316608-szczepionki-czy-wolno-pytac-czy-tylko-milczec-i-szczepic-wszystkich
 • To jest na serio. Tego komentarza nie można bagatelizować!
  http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/12/gorsk.jpg

  Zaufany wysłannik nowego prezydenta USA Rudolf Guliani przybył do Polski i spotkał się z tylko z Jarosławem Kaczyńskim. Może to oznaczać upadek rosyjskich nadziei, że Donald Trump wycofa się z trwałego wsparcia polskiego bezpieczeństwa.
  Jednocześnie do dymisji podało się kilku generałów, którzy… blokowali plan Ministra Obrony Narodowej przeniesienia ciężkiego sprzętu na polskie granice wschodnią i północną. Owi generałowi są zdania i taką strategię realizowali, że główne siły polskiego wojska powinny nadal pozostać w zachodniej części Polski. Przy granicy niemieckiej. Więc ktoś się musiał bardzo zdenerwować, że już nie będą polską armią dowodzić.
  (...)
  http://trybun.org.pl/2016/12/18/to-jest-na-serio-tego-komentarza-nie-mozna-bagatelizowac/
 • Manipulacja
  Wszystko jest tak zmanipulowane perfekcyjnie, że zaraz okaże się, że
  obecność armii USA to polska racja stanu!

  -''Decydujące zwarcie – nieuchronne

  Sytuacja w Polsce jest jasna i klarowna.

  Trzy wywiady obce – rosyjskie GRU, niemieckie BND i izraelski Mosad, w ścisłej współpracy, dążą do obalenia rządów PiS/Kukiz 15.

  Posługują się Komitetem Obrony Demokracji ,Platformą Obywatelską i „Nowoczesną”. Szeregi tych trzech ugrupowań zasilają byli funkcjonariusze komunistycznych Wojskowych Służb Informacyjnych i byli funkcjonariusze komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.Jest tej swołoczy w Polsce obecnie raptem ok.130 tysięcy.

  Nad Komitetem Obrony Demokracji pieczą sprawuje głównie izraelski Mosad, przy współpracy z żydowskim lobby politycznym w Polsce; nad Platformą Obywatelską czuwa niemiecki wywiad, BND, wespół z byłymi funkcjonariuszami komunistycznej bezpieki (założycielami PO był m.in. generał SB –Gromosław Czempiński i Andrzej Olechowski, TW „Must”); „Nowoczesną” opiekuje się kadra b. funkcjonariuszy komunistycznych WSI. Rosyjski GRU współpracuje ściśle z wszystkimi tymi ośrodkami celem destabilizacji sytuacji w Polsce.

  Tak mniej więcej wygląda „podział pracy” nad przygotowywanym rozbiorem Polski.

  Nie chodzi, rzecz jasna, o podział terytorialny Polski, ale o podział polskiego majątku narodowego i państwowego – także majątku obywateli – między współpracujących ze sobą wrogów Polski.

  Podział ten przybrać ma – w ich jawnych już niemal zamysłach – postać najpierw ukraińskiego „Majdanu” (burd, zamieszek, skrytobójczej strzelaniny) celem obalenia legalnych władz polskich siłą ulicznej tłuszczy skrzykniętej przez KOD, PO, „Nowoczesną”, a niewykluczone – że przy wsparciu części armii: tej jej niebagatelnej części, której wodzusiem był Jaruzelski.

  Po obaleniu rządów PiS/Kukiz 15 – wedle realizowanego ściśle scenariusza – rządy w Polsce objęłoby żydowskie lobby polityczne, wspierane przez b.bezpieczniaków z komunistycznych WSI i SB, wysuwając na stanowiska państwowe jako swe posłuszne marionetki takie kreatury, jak Kijowski, Petru, Schetyna… Takich chętnych kreatur nigdy nie brak… Byłaby to znana już z historii PRL nowa koalicja rządząca: „Żydów” z „chamami” (patrz: paryska „Kultura”, nr 12/182 rok 1962) w edycji już nie tyle moskiewskiej, co „unijnej”, więc berlińskiej.

  Sytuacja w Polsce jest więc jasna i klarowna: Naród stanął po raz kolejny wobec wspólnoty rozbójniczej, wspieranej przez obce służby tajne. Tę wspólnotę rozbójniczą – co jest określeniem historyczno-socjologicznym – w języku politologicznym nazywam żydokomuną. Istniała ona już przed wojną, ale trzymana była w ryzach (Komunistyczna Partia Polski została w wolnej przedwojennej Polsce zdelegalizowana); 45 lat komunizmu w Polsce powojennej pozwoliło jej okrzepnąć, nakraść się i nabrać apetytu na wieczne rządzenie Polską.

  Tego konfliktu między Narodem polskim z wspólnotą rozbójniczą żydokomuny nie da się już wygasić.

  Ewentualne kompromisy ( nader wątpliwe) będą tylko pozorne lub krótkotrwałe.

  Trzeba być zatem gotowym na zwarcie decydujące.

  Marian Miszalski

  Źródło: marianmiszalski.pl

  Post Scriptum

  Znakomity przyklad do powyższego podaje na FB nieoceniony Leszek Żebrowski:

  MICHAŁ BRONIATOWSKI – autor „MAŁEJ INSTRUKCJI” dla KOD-omitów, która pokazuje, jak w Polsce przeprowadzić krwawy Majdan, jest postacią szerzej nieznaną. Ale na przykładzie tej rodziny widać doskonale, jak wymieniono nam elity w Polsce po 1944 roku. On sam jest wysokim funkcjonariuszem międzynarodowych potęg medialnych (TVN, Grupa Onet, polskie przedstawicielstwo Reuters, wiceszef rosyjskiej agencji Interfax International Information Group, redaktor naczelny miesięcznika Forbes – niemiecko-szwajcarski kapitał RASP).
  Jego ojciec Misza Bronstein był działaczem międzynarodowej organizacji syjonistycznej Haszomer Hacair (już jako dorosły człowiek, w l. 1927-1930), a po otrzymaniu gruntownego podkładu ideologicznego trafił do struktur międzynarodowej komuny. Kariera podobna do bardzo wielu funków KPP i następnie PPR-PZPR. Informacje o jego zawrotnej karierze w strukturach (nie)bezpieczeństwa w Polsce Ludowej można znaleźć w internecie, tam jest podstawowa faktografia.
  Stolarz z zawodu, do 1939 r. bezpaństwowiec, następnie przynależność… sowiecka – w sumie nie wiadomo, czy w ogóle miał polskie obywatelstwo. Żonaty z Simą Klein, również działaczką „międzynarodowego ruchu robotniczego”, która była m.in. funkiem PPR i PZPR.
  Na zdjęciach: komunistyczny pułkownik Misza vel Michał Bronstein vel Bron; pierwsza strona własnoręcznie wypełnionego przez niego kwestionariusza; sowiecka „sprawka” (zaświadczenie) z 1944 roku (warto zwrócić uwagę na kategorię: „ściśle tajne”!).

  ——————–

  No cóż, jabłko pada niedaleko od jabłoni.

  Źródło: X.Isakowicz: Czyim synem jest Michał Broniatowski, autor instrukcji KOD „Majdan w Warszawie”?

  Od siebie dodam, że „są w Ojczyźnie rachunki krzywd”, PiS jaki jest, każdy widzi i chciałbym, by zastąpiły go w kolejnej kadencji siły konserwatywno-narodowe, ale na pewno nie żydokomuna, która ma demokrację i praworządność w takim samym poważaniu, w jakim zawodowe fenimistki mają normalne kobiety, żony, matki i kochanki.

  Za: http://macgregor.neon24.pl/post/135788,marian-miszalski-decydujace-zwarcie-nieuchronne

  Te same siły co w 2010. powtórka z historii?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej