Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Syrii - 30.12.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bashar Ja’afari: Próbuję zrobić, co mogę dla swojego kraju i informować media akredytowane przy ONZ. Ale wiecie, co? – Za każdym razem, gdy zaczynam mówić o Syrii, większość dziennikarzy nagle opuszcza salę.

Ze względów technicznych nie mogę opublikować w NEON-ie tłumaczenia pani Tiamat w formie notki. Tak będzie jeszcze zapewne 7 do około 35 dni. Notka ta będzie za chwilę zamieszczona w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje w Syrii - 30.12.2016.
  Bashar Ja'afari: Próbuję zrobić, co mogę dla swojego kraju i informować media akredytowane przy ONZ. Ale wiecie, co? – Za każdym razem, gdy zaczynam mówić o Syrii, większość dziennikarzy nagle opuszcza salę i znika natychmiast za drzwiami.


  Przemówienie syryjskiego ambasadora Bashara Ja'afari w Instytucie Schillera przy ONZ:

  https://www.youtube.com/watch?v=U3LTTbOYVfU

  Część pierwsza przemówienia zamieszczona jest na blog.pl, a także w komentarzach w neon24.pl, linki:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/12/27/co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-27-12-2016/

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135882,the-saker-antyczne-zrodla-rusofobii-23-12-2016#comment_1354654

  Część druga, przekład z języka angielskiego:

  Dziś, po 6 latach mój kraj, Syria ciągle jest ofiarą najokrutniejszej wojny w czasach współczesnych. Ta bezprecedensowa barbarzyńska wojna pokazuje, że terroryzm ma ciągle zapewnione bezpieczne schronienie, ma zapewnione finanse, a często i poparcie rządów różnych państw, i że nowe ideologie rosną jak grzyby po deszczu wszędzie na świecie i też mają duże poparcie.

  Czemu o tym mówię? - Ponieważ bez poparcia rządów żadnemu terroryście nie byłoby tak łatwo wylecieć samolotem z Sydney (Australia), zmienić samolot, wsiąść na inny, dostać pięć wiz, tajlandzką, indonezyjską, kmerską (kambodżańską) i znaleźć się na lotnisku w Turcji. A potem grupa ludzi wita takiego wędrownika radośnie na lotnisku i eskortuje go do turecko - syryjskiej granicy. I tam ktoś daje mu pieniądze i broń, i pomoże dostać się do Syrii. Przecież to nie jest turysta. To nie jest turysta. To jest terrorysta, o którym wywiad australijski dobrze wiedział, zanim ten wyjechał z Australii.

  Na nieszczęście zarówno ludzie na Zachodzie, jak i rządy zakładają, że mają za dużo nieprzydatnych obywateli, których chcą się koniecznie pozbyć. I próbują się ich pozbyć, wysyłając do Syrii czy Iraku. Tam będą mogli zabijać Syryjczyków. Ale też i sami mogą być zabici przez syryjskich żołnierzy. Ważne jest jednak, że w końcowym efekcie można się pozbyć wielu ludzi ze społecznego marginesu, którzy są nieprzydatni w społeczeństwie i siedzą w państwowej kieszeni.

  Na początku dobrze szlo, ale niestety, problem zaczął się, gdy ci terroryści zgodnie z planem zabijali Syryjczyków i Irakijczyków, ale nagle niektórzy z nich zmienili zdanie i chcieli wrócić do Australii, Belgii, Paryża, Londynu , Niemiec, USA, Kanady. Powstał duży problem, który zakłócił scenariusz i niejako pokrzyżował plany. Zakładano przecież, że te wyrzutki społeczne nigdy nie powinny wrócić, a tu nagle chcą wracać. I zaczęli wracać.

  Zachodnia demokracja nie byłaby w stanie zabronić im powrotu do kraju. No to jakie jest rozwiązanie? - Znaleziono rozwiązanie: brytyjski premier, australijski premier, belgijski premier i francuski prezydent postanowili odebrać tym terrorystom obywatelstwo, jeśli kiedykolwiek będą próbowali wrócić do kraju. Co to oznacza? - Te wyrzutki mają przecież mordować Syryjczyków, dopóki wszystkich nie wybiją. Do kraju nie mają po co wracać. I ten pomysł z odebraniem obywatelstwa bardzo dobrze się sprawdza. Te wyrzutki społeczne nie mogą wrócić do kraju, ponieważ utracili obywatelstwo i nawet prawo do obywatelstwa. Proszę zauważyć, że ci wszyscy premierzy, których wyliczyłem, nie powiedzieli, że jeżeli terroryści wrócą, to ich wezwą do sądu. Nie, tego nie powiedzieli, że ci ludzie będą pociągani do odpowiedzialności karnej. Nawet nie powiedzieli, że ci ludzie są terrorystami.

  Wszystko, co ci premierzy powiedzieli, to, że jeśli ten margines społeczny wróci, to się im odbierze obywatelstwo, co w praktyce oznacza: "Odbieramy wam obywatelstwo, ale jesteście dobrymi terrorystami” i jak długo będziecie zabijać Syryjczyków – jesteście dobrymi terrorystami. Ale jeśli wam się zechce wrócić do Paryża, Brukseli, Sydney, to wtedy będziecie złymi terrorystami".

  Wczoraj, gdy czytałem wasze zaproszenie na to wielkie spotkanie, wiele szlachetnych pomysłów przyszło mi do głowy, szczególnie dotyczących lepszej przyszłości dla naszych państw, z dala od wojen i konfliktów. Niestety to, co się dzieje obecnie w moim kraju Syrii, zaprzecza wszystkim zasadom człowieczeństwa. Naród syryjski bardzo ucierpiał i dalej cierpi z powodu terrorystycznego ataku na kraj. Ten terroryzm jest popierany przez reżimy takich znanych państw jak Katar, Turcja, Francja i rodzinę wahabitów z Arabii Saudyjskiej.

  Nie trzeba chyba tutaj nikomu przypominać o podstawowej roli, jaką odgrywa Arabia Saudyjska w popieraniu terrorystów, którzy popełnili straszne przestępstwo 9/11, o czym wspomniałem na początku. Należy pamiętać też o bardzo niebezpiecznej roli, jaką odegrali fanatyczni archaiczni religijni przodkowie, którzy ciągle inspirują terrorystów do dżihadu i nienawiści do innych grup etnicznych i religijnych na całym świecie.

  A to jeszcze inna historia - przepraszam, ale ja lubię opowiadać. Bylem ambasadorem mojego kraju w Indonezji, największym kraju muzułmańskim na świecie: 235 milionów muzułmanów w jednym państwie. Ale to państwo składa się z 17 tysięcy wysp, dlatego nazywamy je Archipelagiem Malajskim. To nie jest jedna wyspa; to jest archipelag, ogromna ilość wysp. Historia jest następująca i ja opowiedziałem ją senatorowi Blackowi w czasie jednego ze spotkań.

  Tak było naprawdę: Po przyjeździe do Dżakarty, byłem zaskoczony, że w każdy piątek po modlitwach tysiące młodych dziewcząt i młodych kobiet zbiera się przed ambasadą saudyjską w Dżakarcie. Zapytałem ambasadora Arabii Saudyjskiej: "Panie ambasadorze, o co tutaj chodzi? W jakim celu ci ludzie tu przychodzą i zbierają się przed waszą ambasadą?" - Odpowiedział: "Wie pan, panie ambasadorze, ci ludzie przyprawiają mnie o ból głowy w każdy piątek”.

  Te wszystkie kobiety miały na rękach małe dzieci i skandowały jakieś slogany, domagały się praw w lokalnym języku; ja jeszcze wtedy ich nie rozumiałem. Otóż dowiedziałem się wtedy, że wszystkie te kobiety padają ofiarą okrutnego przestępstwa. Mianowicie, biznesmeni z Arabii Saudyjskiej lub saudyjskie religijne kleryki, którzy przybywają na krótki okres do Indonezji, spędzają tam 20, najwyżej 30 dni.

  Więc ponieważ są bardzo religijni, potrzebują mieć seks z kobietami w Indonezji. Jak to zrobić? - Wybierają się do małych miejscowości na wyspach w Indonezji, odwiedzają biednych, bardzo biednych, ale uczciwych, religijnych ludzi i biorą ślub z 12-, 13-letnimi dziewczynkami, a ich wiano – opłata za ślub wynosi zaledwie 100 dolarów. Więc dają ojcu 100 dolarów, a ojciec daje im córkę myśląc, że oddaje córkę komuś, kto pochodzi z Ziemi Świętej Islamu i jest to prawdziwe wyróżnienie dla rodziny. Facet bierze dziewczynkę na 20 dni, dwa tygodnie, trzy tygodnie, i potem się z nią rozwodzi, zanim wyjedzie, ponieważ już jej więcej nie potrzebuje. Dziewczynka jest w ciąży. Po dziewięciu miesiącach ma małe dziecko, ale ponieważ dziecko nie ma ojca, nie może mieć aktu urodzenia, nie ma żadnych dokumentów identyfikacyjnych i nie można dziecka zarejestrować w biurze ewidencji ludności. Tysiące młodych indonezyjskich kobiet znajduje się w takiej sytuacji każdego roku, każdego miesiąca, każdego tygodnia!

  Kiedy zapytałem ambasadora, czy nic się nie da zrobić, i że właściwie coś należałoby zrobić; przecież to rzuca paskudne światło na całą ambasadę. Odpowiedział mi: "Wiesz Bashar, ja mam w ambasadzie pracownika, który jest religijnym attache; jest to człowiek, który zajmuje się sprawami religii, podobnie jak attache do spraw ekonomii, kultury, wojskowości itp. My mamy takie stanowisko jak attache d/s religii. I ten religijny attache ma znacznie większą władzę niż ja".

  I to co mi powiedział ten saudyjski ambasador: "Ja nic nie mogę zrobić.
  Jestem ambasadorem, ale nic nie mogę zrobić, żeby powstrzymać ten proceder”. - To było w 1999 roku. I w tym samym czasie reżim w Arabii Saudyjskiej wydawał trzy miliardy dolarów rocznie na kreowanie indonezyjskich imamów wahabickich w małych miejscowościach. Dlatego, na nieszczęście, dziś w Azji Południowo - Wschodniej mamy ten sam ISIL, jaki jest na Bliskim Wschodzie; ten sam jest w Indonezji. To oni przygotowali eksplozję w Bali - jak pamiętacie - i serię wybuchów w 5-gwiazdkowych hotelach w Dżakarcie. Oto kim są Saudowie.

  Ja jestem muzułmaninem. I jestem dumny, że jestem muzułmaninem, ale nie mam absolutnie nic wspólnego z tym brudem. Absolutnie nic wspólnego. Mamy nadzieję, że ustawa, która przeszła wczoraj przez Izbę Reprezentantów i przeszła przez Senat już wcześniej, pozwalając rodzinom ofiar 9/11 pozywać do amerykańskiego sądu rodzinę królewską Arabii Saudyjskiej. Królewską? - Znacie tę rodzinę królewską. Co oni wyprawiają w hotelach Kalifornii i Nowego Jorku.

  Mamy nadzieję, że rozpoczynamy nowy rozdział w polityce zagranicznej USA odnośnie walki z międzynarodowym terroryzmem i pociąganiem winnych do odpowiedzialności. Co więcej, ta wojna terrorystyczna przeciwko Syrii jest zgodna z polityką państw zachodnich, a prowadzona jest przez amerykańską i brytyjską administrację. Oparta jest na pogwałcaniu międzynarodowych praw i Karty ONZ i pogwałceniu suwerenności państwa i działa wbrew woli obywateli Syrii i syryjskiego narodu. Ta wojna jest przeciwko interesom Syrii.

  Sen. Black wyczerpał temat, ale ja chciałbym tylko dodać, co następuje. Że od początku kryzysu w Syrii w 2011 roku Rada Bezpieczeństwa zgłosiła i przyjęła 16 rezolucji w sprawie Syrii. I mamy teraz 16 rezolucji. Wszystkie zaczynają się w preambule następująco: "Rada Bezpieczeństwa potwierdza suwerenność państwa syryjskiego, integralność terytorium, niezależność polityczną, zasadę niewtrącania się do wewnętrznych spraw Syrii”. I wszystkie te piękne, puste słowa są w pierwszym paragrafie każdej rezolucji. I kto gwałci te zasady i uświęcone pryncypia? - Ci sami panowie, którzy wnieśli te rezolucje! Ci sami wpływowi ludzie w Radzie Bezpieczeństwa, którzy czytają te prawa – to są ci sami ludzie, którzy je gwałcą.

  Jest jeszcze jedna historia. Ja lubię opowiadać historie. Zawsze opowiadam te prawdziwe historie w czasie oficjalnych spotkań. I pewnego dnia w Genewie, kiedy wybierałem się z delegacją Syrii na rozmowy z De Misturą (sekretarz generalny ONZ - specjalny delegat), to on mnie nazwał 'opowiadaczem’. No więc to, co chcę wam opowiedzieć. Ta historia jest też prawdziwa i bardzo ważna. Opowiem wam co, się stało chronologicznie, by łatwiej zrozumieć to, co chcę przekazać:

  W październiku 2012, to znaczy na 5 miesięcy przed tym, zanim ktokolwiek użył gazów trujących w Syrii, aktywiści - nazywani syryjską opozycją - utworzyli w Turcji biuro, które nazwali 'urzędem d/s dokumentacji i udokumentowania użycia broni chemicznej w Syrii'. Pięć miesięcy później, w marcu 2013 roku, ta uzbrojona 'syryjska opozycja' użyła broni chemicznej w ataku na Khan al-Assal – podmiejską dzielnicę Aleppo. Biuro zaś do spraw udokumentowania użycia broni chemicznej w Syrii zostało utworzone w Turcji na pięć miesięcy przed atakiem na Khan al-Assal.

  I oto nagle OPCW (organizacja zabraniająca użycia broni chemicznej -Organisation of the prohibition of Chemical Weapons), z siedziba w Hadze (Holandia), uznała to "biuro” jako oficjalną organizację i nadała tej poza-rządowej organizacji oficjalny status doradczy dla OPCW - to znaczy nadali niezawodowej organizacji rangę firmy konsultingowej w sprawach broni chemicznej. Myśmy wtedy zupełnie nie rozumieli, dlaczego to zrobili, ponieważ nie przewidywaliśmy, że za pięć miesięcy stanie się coś, o czym nikt nawet nie pomyślał w październiku 2012.

  Pięć miesięcy później bojówkarze z 'opozycji' zaatakowali Khan al-Assal w Aleppo, używając broni chemicznej i zabili 18 oficerów syryjskich. Oczywiście CNN nigdy by o tym nie wspomniał. A tymczasem podczas tego ataku 18 syryjskich żołnierzy i oficerów zostało uduszonych tym gazem. I natychmiast Al Jazeera - kanał telewizji w Katarze zaczęła rozpuszczać wiadomość, że armia syryjska użyła broni chemicznej. Więc z tego wynika, że armia syryjska użyła broni chemicznej przeciwko sobie. I armia syryjska zabiła własnych 18 oficerów i żołnierzy.

  Równocześnie seria podobnych ataków miała miejsce w Syrii. Mam wszystkie nazwiska, ale ponieważ wam te nazwiska nic nie mówią, więc nie będę zabierał tu czasu szczegółami. Carla de Ponte, Włoszka, która była członkiem niezależnej komisji śledczej przy ONZ, publicznie przedstawiła wnioski komisji, że to uzbrojone grupy tzw. opozycji użyły broni chemicznej w ataku na Khan al-Assal. Ta wspaniała Włoszka powiedziała, że po tym oświadczeniu natychmiast zwolnili ją z pracy w komisji.

  No i przechodzimy do historii o czerwonej linii, czerwonej linii prezydenta Obamy. Bo znowu po tym ataku w Khan al- Assal w Aleppo otrzymałem instrukcje od swojego rządu tego samego dnia, w którym nastąpił ten atak. W osiem godzin później, osobiście udałem się do biura sekretarza generalnego ONZ Bank Ki-Moona. Poprosiłem go, by pomógł rządowi syryjskiemu: a) zweryfikować, czy chemiczna broń była użyta w Khan al-Assal; b) zidentyfikować winnych.

  O te dwie rzeczy osobiście poprosiłem Bank Ki-Moona 21 sierpnia 2013 roku. Facet był bardzo miły, jak zresztą sami wiecie. Poprosił mnie, by dać mu trochę czasu, żeby mógł się skonsultować z dobrymi ludźmi z Rady Bezpieczeństwa. No więc skontaktował się z tymi ludźmi dobrej woli w Radzie Bezpieczeństwa i po trzech - czterech godzinach wrócił do mnie, żeby powiedzieć: "Panie ambasadorze, proszę powiedzieć waszemu rządowi, że pomogę waszemu krajowi w weryfikacji, czy chemiczna bron była użyta czy nie w Aleppo. Ale przykro mi, że nie mogę pomóc w zidentyfikowaniu winnych".

  Od pierwszego dnia oni doskonale wiedzieli, kto to zrobił! Oni naprawdę wiedzieli, kto to zrobił. Ale nie chcieli ujawnić winnych. No to powiedziałem: ”Tak, panie sekretarzu generalny, proszę nam chociaż pomóc w zweryfikowaniu, czy broń chemiczna była użyta czy nie”. Zabrało mu 4 miesiące i 11 dni, by wysłać ekipę śledczą do Syrii , prowadzoną przez szwedzkiego naukowca, dr. Sellstroma. To zajęło mu i Radzie Bezpieczeństwa 4 miesiące i 11 dni, by taką komisję powołać i wysłać do Syrii, by ta zbadała, czy broń chemiczna była użyta w Syrii czy nie. Przecież wiadomo, że ten rodzaj broni wyparowuje. Nie można znaleźć śladu po niej już po paru dniach.

  Ale ważniejsze, że po 4 miesiącach i 11 dniach dr. Sellstrom był w Damaszku, kiedy to prezydent Obama wygłosił 20 sierpnia swą słynną mowę i wyznaczył 'czerwoną linię'. Dr. Sellstrom w tym czasie był w Damaszku, by zbadać, co się stało, i był w drodze do Aleppo i Khan al-Assal. Ciągle jeszcze był w hotelu w Damaszku, i właśnie wyszedł, żeby dojść do auta. I nagle usłyszeliśmy, że następny atak przy użyciu broni chemicznej miał miejsce w dzielnicach Damaszku.

  Nagle. Nie wiadomo skąd. Zupełnie przypadkowo, nastąpił kolejny atak, ale teraz w dzielnicach Damaszku. To zrobiono po to, żeby skierować uwagę z Khan al- Assal w inne miejsce, ponieważ od samego początku nie chcieli za żadna cenę dochodzenia, co naprawdę stało się w Khan al-Assal. I żeby zapobiec wszelkim dochodzeniom, sprowokowali atak w innym miejscu, by wszyscy zapomnieli o Khan al -Assal i o tym, kto to zrobił.

  Zdaniem bardzo ważnych francuskich obserwatorów Georges Malbrunot i Chrystian Chesnot, którzy napisali poważną książkę na ten temat pt. "Na Drogach do Damaszku”. W tej książce napisali, że francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius stal za tym atakiem. To jest francuska książka. Ale CNN nigdy o tym nie wspomni i nigdy nie opowie tej historii. Nigdy nie usłyszycie o tych zdarzeniach w mediach, bo to by potwierdziło dokładność naszej informacji i naszego oświadczenia.

  I paradoksalnie - Obama ostrzega i nakreśla czerwoną linię akurat właśnie po 20 sierpnia, kiedy to broń chemiczna była użyta w Damaszku. Całkiem przypadkowo, broń chemiczna była użyta w ataku na Damaszek akurat dzień później, 21 sierpnia? - Tak jakby ktoś chciał powiedzieć: "No wiadomo, panie prezydencie, oni przekroczyli czerwoną linię. Musimy iść ich ukarać. Chodźmy zamordować prezydenta Asada!”. W taki sam sposób jak poprzednio zamordowali Sadama Husejna, Kadafiego i innych. Czy to nie jest śmieszne? Czy rząd syryjski użyłby broni chemicznej akurat w czasie wizyty Sellstroma w Damaszku?

  Pewnie mówię za długo... dobrze więc, spróbuję zakończyć. Powiedziałem już, że mogę opowiadać godzinami... Ja naprawdę jestem bardzo wdzięczny wam wszystkim, że daliście mi szansę opowiedzieć, co się dzieje za kulisami i o tym, o czym mogliście nigdy nie słyszeć. Próbuję zrobić, co mogę dla swojego kraju i informować media akredytowane przy ONZ. Ale wiecie, co? - Za każdym razem, gdy zaczynam mówić w obecności zazwyczaj 50 do 100 reporterów, dziennikarzy ONZ z całego świata... Gdy tylko zaczynam mówić, 50 z nich nagle opuszcza salę i znika natychmiast za drzwiami.

  Nie dlatego, że nie chcą mnie usłyszeć, bo wiedzą, co ja mam zamiar powiedzieć. Oni nie chcą pisać o tym, co usłyszeli i nie chcą podawać do publicznej wiadomości. Bardzo dobrze wiedzą, że musieliby napisać o tym, co usłyszeli. Żeby uniknąć kłopotu, bojkotują moje wypowiedzi i mają święty spokój. Mówię teraz o tym, ponieważ zbyt dużo ludzi, zbyt wielu ambasadorów ONZ przychodzi do mnie i mówi: "Wiesz Bashar, masz rację. Twój rząd ma rację. My znamy prawdę, ale nie wolno nam o tym mówić. Ty możesz, niech ci Bóg błogosławi, ale nam nie wolno mówić".

  Więc maska opadła. Prawda istnieje. Jeśli troszeczkę poskrobać fasadę, można się natknąć na wiele skandali w ONZ. Skandali. To nie jest miejsce, które zapewnia pokój i bezpieczeństwo; to jest miejsce, gdzie burzy się pokój i niszczy bezpieczeństwo, gdzie destabilizuje się społeczeństwa i burzy harmonię społeczną. To bardzo proste. Bardzo łatwo w ONZ zniszczyć kraj.

  Bardzo dziękuję za uwagę. Mam jeszcze dużo rzeczy do powiedzenia, ale szanuję wasz czas i jeszcze raz dziękuję.

  Chilling Speech by Syrian Ambassador to UN | Veterans News Now,
  http://www.veteransnewsnow.com/2016/12/21/chilling-speech-by-syrian-ambassador-to-un/

  Przetłumaczyła: Tiamat
  .
 • @All
  Nie wkleiły się wyżej zdjęcia.
  Pełna notka, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/12/30/co-sie-dzieje-w-syrii-30-12-2016/
 • Z BLOG.PL:
  ~Tiamat, 29 grudnia 2016 o 04:17
  W Damaszku juz dwukrotnie ostrzelano ambasade rosyjska.
  A ISIS, czytaj zydy, zatruwaja wode w Damaszku i probuja odciac doplyw wody. Od kilku dni brakuje wody w Damaszku , do rur wodociagowych wlewaja rozne odpady , smieci i paskudztwa.
  Tak zwana koalicja nie daje za wygrana i probuje za wszelka cene mscic sie na mieszkancach Damaszku.
  Wode w cysternach dostarcza w tej chwili armia syryjska.

  Dlaczego podejrzewam zydow? – Bo robia to samo w Gazie.

  * * *

  ~Tiamat, 29 grudnia 2016 o 09:56
  W Aleppo armia syryjska i rosyjska rozminowuja miasto.
  Najwiekszym lobuzerstwem USA ( i zbrodnia przeciwko ludzkosci) jest zaminowywanie prywatnych mieszkan. Ludzie boja sie wracac do mieszkan, gdzie lagodni mordercy pozostawiali pochowane miny.

  Ale tez i armia syryjska sie oblowila ogromna iloscia broni (amerykanskiej) – wystarczy im na rok amunicji.
  Mysle, ze i dlatego mordercy Aleppo nie chcieli wyjsc z ukrycia bo im bylo zal zostawic tak imponujacego, nowoczesnego arsenalu.
  Mozna sie cieszyc ze zdobycznej broni ale Rosjanie i Syryjczyc odkrywaja coraz to inne masowe groby w Aleppo.
  Trupy wykazuja slady tortur i pobicia.

  Mass graves, booby traps as Russians, Syrians… – Redress NewsBites

  http://redress-newsbites.tumblr.com/post/154982571429/mass-graves-booby-traps-as-russians-syrians

  Tymczasem Obama opowiada o nowych sankcjach na Rosje za przegrana w wyborach partie Demonkratyczna.

  I ja sie zgadzam.
  Przeciez wystarczylo, zeby Clintonowa powiedziala, ze chce zyc w zgodzie z Rosja – i mialaby pewna wygrana.
  Byl to jedyny warunek wygrania wyborow. (?)

  Dzis sie ladnie i pokazowo naparzaja John Kerry i Netanjahu wzgledem tej Rezolucji. Niewatpliwie to co teraz zydy w Izraelu robily wlasciwie legalnie – teraz bedzie oficjalnie nielegalne.
  Dla Palestynczykow pewnie nie bedzie wielkiej ulgi, ale Izrael chce pokazac swiatu, ze sie krzywda dzieje aniolkom pokoju.
  Zastanawiam sie na ile jest to szczere – a na ile wyrezyserowane.

  Ciekawe ile jeszcze smrodu narobi ‚Schwartze’ zanim opusci z wielka godnoscia swoj urzad.
  Czarny Barak z Bialego Domu.
  *
  Czasami jest tak, ze ludzi o skrajnych przeciwienstwach w polityce, maja wspolne cele.
  Prezydent Filipin, Rodrygo Duterte tez chce, podobnie jak Izrael wystapic z ONZ.
  Roznica w tym, ze powody sa rozne.

  Chodzi o kare smierci.
  I o ile ONZ sie upiera, ze na Filipinach kara smierci jest lamaniem praw czlowieka, o tyle ten sam ONZ przyzwala na kare smierci w USA.
  NA Filipinach karze podlegaja przestepcy – handlarze narkotykow i mafie.
  W USA policja morduje tez i przypadkowych cywilow i bezbronnych. (Wlasnie Obama wypuscil z wiezienia przestepcow narkotykowych w ramach ulaskawienia prezydenckiego)
  Z ta kara smierci jest tez cyrk na kolkach.
  Amerykanska policja strzela do dzieci, kobiet w ciazy, niesprawnych staruszkow, murzynow i kto sie im nawinie.
  Czy jest to kara smierci czy tylko bestialstwo?
  Tylko w w ciagu jednego roku, (2012) 55 tysiecy Amerykanow bylo postrzelonych albo zabitych przez policje:
  Wiekszosc przypadkow smiertelnych bylo na skutek uzycia broni palnej przez policje.. i niekoniecznie we wlasnej obronie. policja w USA strzela tez do bezbronnych.

  Tylko w 2012 roku policja zabila wzglednie poranila 55 tysiecy obywateli USA.
  Over 55k Americans injured, killed by US police in just 1 yr – study — RT America

  https://www.rt.com/usa/353501-report-us-police-killings/

  Osoby zabite przez amerykanska policje w 2015 roku:

  Killed By Police – 2015 (1207)

  http://www.killedbypolice.net/kbp2015.html

  New York Times zamiescil ciekawe oswiadczenie: Ze mianowicie Prezydent Ukrainy Janukowicz mial swieta racje, ze nie podpisal Umowy Stowarzyszeniowej z Unia EUropejska.
  Autor artykulu Andrew Kramer pisze, ze zamach stanu na Ukrainie przyniosl bogatej Ukrainie glod i nedze. Pisze tez Kramer, ze ci ktorzy byli przeciwni Euromajdanowi mieli absolutna racje.
  Ukraina stracila lukratywny market i w Rosji a do Europy i tak by sie nie dostala ze wzgledu na limity (quotas) w Unii. Unia ma limit na zakupy np. drobiu a Rosja juz kur i jajek z Ukrainy nie chce.
  Caly przemysla rolniczy na bogatej niegdys Ukrainie diabli wzieli.

  Mnie jednak zastanawia skad sie bierze taki zwrot w opinii prasy amerykanskiej.
  Czy to przypadkiem nie jest przygotowanie do nowej administracji, ktora moze miec mniejsze apetyty na ‚wyrwanie Ukrainy spod rosyjskiego buta”.
  A moze Jankesom chodzilo tylko o Krym i bazy na Krymie. Skoro musieli sie pogodzic z utrata Krymu to reszta ich mniej interesuje?
  nie wiem.
  Do Bialego Domu wejdzie inna zydowska ekipa.

  New York Times admits Ukraine’s Yanukovich was right not to sign EU deal — RT Op-Edge

  https://www.rt.com/op-edge/371934-ukraine-eu-yanukovich-nyt/

  Byc moze, ze ta urocza piosenka przyniesie pojednanie Ukrainsko-rosyjskie.
  Zobaczcie ja ta piosenka zjednoczyla tlum na dworcu:

  Dreszcz przeszedl po plecach:
  Дрожь по телу! Как русская песня объединила народ Украины. Это должен знать каждый свидомый. – YouTube

  Rosyjskie spiewanie zjednoczylo Ukraincow.

  https://www.youtube.com/watch?v=70kob0AMA6
  .
 • Z BLOG.PL(II):
  ~Tiamat, 30 grudnia 2016 o 01:48
  Bardzo odwazne przemowienie ambasadora syryjskiego w Radzie Bezpieczenstwa z 19 grudnia. Koncze tlumaczyc.
  Pan ambasador w pewnym momencie „wyszedl ze zloconych ram dobrego wychowania”.

  Amerykanie sa w jakims amoku. W Indiach nazywa sie taki stan „monsoon madness” – amok na skutek ogromnego ladunku elektrycznego w powietrzu przed „rozerwaniem ” i chmury i lawina deszczu.
  No wiec Obama nalozyl sankcje na Rosje, 35 rosyjskim dyplomatom w USA, ktorzy wraz z rodzinami maja opuscic USA w ciagu 72 godzin.

  Wscieklosc USA z powodu „Trojki” – Rosja, Iran i Turcja, ktora uzgodnila warunki zaprzestania ognia na Bliskim Wschodzie i te trzy panstwa sa gwarantorem utrzymania pokoju.
  Naturalnie bedzie to bardzo trudne, bo Amerykanie zostali wykluczeni z rozmow, a przeciez dalej maja ambitne plany pozbycia sie Assada.

  Dzis jakis emerytowany general USA bredzil o tym , jak bezuzyteczny jest Assad, ktory nie ma zadnych cech przywodczych i nie potrafi zjednoczyc narodu,.
  Brednie Jankesow przechodza wszelkie imaginacje. USA do tej pory nie moze sie pozbierac po wyborach, ale chce urzadzac wybory w Syrii.. Takie jak w Libii, Iraku i Afganistanie.
  Poniewaz USA nie jest zainteresowane zadnym pokojowym rozwiazaniem na Bliskim Wschodzie dopoki Izrael nie dostanie w posiadanie Wzgorz Golan, na eksploatacje ktorych juz podpisal wiele umow ( i pewnie wzial pieniadze).
  Rurociag, ktory mial przechodzic wlasnie przez Aleppo ( z Kataru przez Syrie, Turcje do Europy – i zdaje sie do Polski ) zdaje sie juz szlag trafil i to jest najwieksza kleska obcych koropracji..
  Stary amerykanski general otwarcie utrzymuje, ze na Bliskim Wschodzie nie ma „politycznych rozwiazan” bo narod syryjski musi sie zjednoczyc przeciwko Assadowi i dopiero wtedy mozna przywrocic biznes do kraju. Bo, najwazniejesze, bredzi dziadyga, zeby Europe uwolnic od wszystkich uchodzcow i sprowadzic do Syrii.
  O rekonstrukcji i odbudowie kraju general nie wspomina..
  Mieszkancy Syrii to dla Amerykanow pospolite bydlo rzezne.

  Władimir Putin: podpisano porozumienie w sprawie rozejmu w Syrii –

  Wiadomości – WP.PL
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wladimir-Putin-podpisano-porozumienie-w-sprawie-rozejmu-w-Syrii,wid,18656541,wiadomosc.html

  MSZ Rosji: odpowiemy USA w przypadku nowych sankcji – Wiadomości – WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Rosji-odpowiemy-USA-w-przypadku-nowych-sankcji,wid,18656017,wiadomosc.html

  Masowe groby z ciałami cywilów odkryte w okolicach Aleppo w Syrii – Wiadomości – WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Masowe-groby-z-cialami-cywilow-odkryte-w-okolicach-Aleppo-w-Syrii,wid,18654200,wiadomosc.html

  Ambasador syryjski podaje nazwiska obcych agentow, ktorzy jeszcze 19 grudnia znajdowali sie w bunkrze we wschodnim Aleppo (wiekszosc z Arabii Saudyjskiej)

  https://www.youtube.com/watch?v=bTRccMqEXAE
  .
 • Z poprzedniej strony:
  Dyplomacja
  Obama nie umie przegrywać. Własnie rozpoczęła się dyplomatyczna histeria w USA - wydalono 35 dyplomatów rosyjskich zamykane są konsulaty.

  http://antymajdan2.blogspot.com/2016/12/dyplomacja.html

  dron67 30.12.2016 01:09:40

  * * *

  Katastrofa Tu-154 skutkiem tajnej operacji NATO? Lyuba Lulko

  https://radtrap.wordpress.com/2016/12/29/katastrofa-tu-154-skutkiem-tajnej-operacji-nato-lyuba-lulko/

  dron67 30.12.2016 01:10:33
  .
 • Z BLOG.PL(III):
  ~Tiamat
  30 grudnia 2016 o 04:06
  Nie przechodzi to video ani na neonie ani tutaj

  https://www.youtube.com/watch?v=2vNBLdVjb3c

  * * *

  zygmunt.bialas
  30 grudnia 2016 o 04:28

  Przechodzi.
  Obejrzałem; wysłuchać jeszcze – ze względów technicznych – nie mogę.
  .
 • @zygmuntbialas 04:03:35
  Дрожь по телу! Как русская песня объединила народ Украины. Это должен знать каждый свидомый.

  https://youtu.be/70kob0AMA6I
 • @Tiamat 03:36:39
  Kilka razy probuje przeslac to video i nie przechodzi. Czy ja cos zle robie?

  https://youtu.be/XvulUqRpbm8

  To video?
 • @dron67 08:57:36
  dlaczego moje wpisy nie przechodz???
 • @dron67 08:57:36
  Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Moj wpis z podziekowaniami nie przeszedl/.
  Nie wiem o co chodzi.
  A dla mnie to jesta wazne.
  Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
 • @zygmuntbialas
  Witam już jestem. Pozdrawiam.
 • @Tiamat 15:32:31
  "Moj wpis z podziekowaniami nie przeszedl/.
  Nie wiem o co chodzi". -

  --- Też nie wiem. Proszę próbować tu w NE i na blogu autorskim (blog.pl), a także e-mailem na mój adres :)
 • @Repsol 16:10:06
  Witam Cię :)

  Zauważyłeś na pewno, że mam problemy z publikacją notki.
  Może Ty coś zaradzisz? Za parę minut dzwonię do Ciebie.

  Pozdrawiam.
 • Syryjski chrześcijanin: Jest zły przepływ informacji między Syrią a Zachodem.
  Sporo manipulacji, oszustw, propagandy.

  O tym, jak to jest być chrześcijaninem w Syrii i bronić swojej aramejskiej duszy - z Abdo Haddadem rozmawia Magdalena Rigamonti.
  (...)
  Nie obawia się pan, że będzie traktowany jak agent Asada, jak szaleniec, lobbysta rządu syryjskiego?

  Wcześniej byłem opozycjonistą, zresztą możecie mnie nazywać, jak chcecie, nam chodzi o to, żeby był pokój w Syrii. Mnie obchodzi przyszłość mojego kraju. Teraz Asad to jest mój prezydent. Przecież od sześciu lat broni Syrii. Ta wojna trwa już dłużej niż II wojna światowa. Byłem w opozycji do Asada, teraz go wspieram, bo uważam, jak większość, że nie ma innego wyjścia, ponieważ kocham mój kraj. I widzę, kto jest wrogiem, że to, co się dzieje, jest sterowane zewnętrznie. A przecież przed kryzysem prezydent Turcji Erdogan mówił o Asadzie: „mój bracie”.

  (...)
  Armię Asada?

  - Nie, to nie jest armia Asada, to narodowa armia. Mówię również po arabsku i wiem, że ci ludzie świętują, składają hołd oficerom, chociaż tego nie widzicie w waszych telewizorach. Nie widzicie też, że An-Nusra kontrolowała i przetrzymywała w Aleppo pomoc medyczną. Ile razy pani słyszała w swoich mediach, że ostatni szpital w Aleppo został zbombardowany, przestał działać? Wielokrotnie, prawda? Podczas gdy w tym czasie szpitale działały. Nie, nie mówię, że nie było bombardowań, że jakieś szpitale nie zostały zbombardowane, że nie cierpią cywile, niewinni ludzie, mówię tylko o ważeniu proporcji, mówię o tym, że „rebelianci” to jest naprawdę złe słowo na nazywanie bezwzględnych islamskich bojowników. To, co się dzieje w Syrii, jest na rękę Erdoganowi, który mimo tego, co robi w swoim kraju, jak gnębi swój naród, jak łamie prawa człowieka, to i tak rozdaje karty w Europie. Przecież Erdogan twierdzi, że pół Cypru należy się Turcji, chciałby też pół Syrii, pół Iraku, dużą część Bułgarii, Gruzji i Armenii. Wydaje mi się, że on uważa, że Hitler był wspaniały... On chce władać Aleppo, Rakką, a najlepiej całą Syrią. Wie, co robi, wie, gdzie są pieniądze, gdzie jest ropa.

  Syryjczycy chcą uciekać do Europy.

  - Dlaczego prezydent Erdogan narzucił wam, Europie, uchodźców? Dlaczego wymógł na Angeli Merkel ich przyjmowanie? Przecież Arabia Saudyjska ma miejsce dla uchodźców, Katar też, inne kraje też. Dlaczego uchodźcy nie trafili do tych krajów? Odpowiem pani: bo powstał nacisk polityczny, że muszą trafić do Europy. I Syryjczycy to tylko część uchodźców w Europie i to zdecydowana mniejszość. Żeby sprawdzić, zidentyfikować, kim są uchodźcy w Europie, trzeba by prześledzić ich podróż. Turcja jest silnym państwem podejmującym inteligentne, a nie spontanicznie działania. Wszystko jest obliczone na wywołanie politycznej presji na sąsiadów i Unię Europejską. I nie jest tajemnicą, że Erdogan nie pała miłością do waszych krajów. Pamięta pani, jak w europejskich mediach zaczęły się pojawiać informacje, że wśród uchodźców są bojownicy An-Nusry, ISIS, którzy przedostają się do Europy i czekają na właściwy moment. To było ignorowane, bagatelizowane, wyśmiewane. Po czym się okazało, że to jednak prawda, że do Europy weszli ludzie, którzy powinni siedzieć w więzieniach, a mają status uchodźcy. Wielu bojowników ISIS i innych ugrupowań islamskich działa w sieci, są grupy na Facebooku, do których stosunkowo nietrudno się dostać. Najlepiej oczywiście mówić po arabsku.
  (...)

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1005023,wywiad-rigamonti-syryjski-chrzescijanin-abdo-haddad.html

  Fragmenty z wywiadu.
  Bardzo ciekawe jak na medium mainstream-owe.
  O manipulacji mediów także.
 • @@@
  Wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku nam, Syryjczykom, Noworosjanom i wszystkim tym ludziom na świecie pragnącym pokoju i spokoju!
  Oby w Nowym Roku strzelały tylko fajerwerki!

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/69/Feuerwerk_Lichterfest_STU_56.JPG/800px-Feuerwerk_Lichterfest_STU_56.JPG
 • @lorenco 16:52:31
  Jakoś nie mam nastroju, ale niech strzela niujear :)

  http://t-eska.cdn.smcloud.net/common/U/o/s/Uo2312689uuIa.jpg/ru-0-r-650,0-n-Uo2312689uuIa_sylwester_2016_memy_najlepsze_obrazki_na_nowy_rok_2017.jpg

  http://t-eska.cdn.smcloud.net/common/c/l/s/cl2312683S3rz.jpg/ru-0-r-650,0-n-cl2312683S3rz_sylwester_2016_memy_najlepsze_obrazki_na_nowy_rok_2017.jpg

  Pozdrawiam Wszystkich Dyskutantów ! :)
 • Żydzi rozpoczęli zamach na Polskę.
  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/2991-zydzi-rozpoczeli-zamach-na-polske
 • @dron67 14:36:12
  RE: syryjski uchodzca.
  Nasze media nie potrafily przekazac, ze w Syrii byla kiedys normalna i silna opozycja. Tak, jak w kazdym normalnym panstwie.
  Tymczasem Amerykanie i izraelska razwiedka stworzyli Free Syrian Army i ja uzbroili.
  Do tej Free Syrian Army faktycznie przeszlo troche niezadowolonych z administracji a nawet paru oficerow. Znakomita wiekszosc opozycji, w chwili awantury z zewnatrz, stanela po stronie Asada.
  Faktycznie chrzescijanie, nie tylko w Aleppo, byli bestialsko torturowani i mordowani w okrutny sposob.
  Byly to te same zboje, ktore urzadzaly rzeznie z ludzi w Jugoslawii .
  Chodzilo o to, zeby sprowokowac nienawisc mieszanej ludnosci na tle religijnym. Zarowno w Jugoslawii jak i w Syrii czy Iraku te zboje sa sprowadzane z zewnatrz. Czesto najwieksi przestepcy wypuszczani z wiezien. I bywa, ze nie sa muzulmanami i w ogole nie wyznaja zadnej religii. To samo Amerykanie i ich kumple z Tel Awiwu wyprawiali w Czeczeni. I to samo wyprawiaja w Europie.
  Nie ma to nic wspolnego z jakakolwiek religia.
  Wrzeszcza Al Akbar, zeby wszyscy slyszeli, ze to muzulmanie.


  Z tego co ja wiem, to rozne bandziory dostaja status uchodzczy poniewaz urzedy emigracyjne swiata sa bardzo skorumpowane. W urzedach emigracyjnych gina paszporty, deportuje sie nie tych co trzeba, gina dokumenty, urzedasy biora lapowki, bywaly glosne przypadki jeszcze nie tak dawno, ze Anglosasy na wakacjach sprzedaja paszporty za grube pieniadze , jak im kasy na urlopie zabraknie.
  Potem zglaszaja w konsulacie kradziez paszportu i wracaja radosnie do domu.
  Urzad emigracyjny w USA jest znany z 'pomylek' paszportowych.
  Polska tez wydaje paszporty komu chce i i nie wiadomo dlaczego.
  Tymczasem Polakom z Kazachstanu czy Bialorusi laske zrobia wladze jak wydadza jakas idiotyczna karte Polaka.
  Polak, ktory nigdy nie zrzekl sie obywatelstwa i ktoremu nigdy nie odebrano obywatelstwa - jest obywatelem Polski. I ma prawo mieszkac w Polsce. Nielegalne Ukry maja wieksze prawa niz rdzenni Polacy.
  Tymczasem przyjmujemy emigrantow np. z Czeczeni, Kosowa i Izraela.
  Sikorski pozbyl sie polskiego obywatelstwa. Ale Kaczynski mu przyznal jedno-osobowo bo jakos tak bylo, ze mial byc Radek w PiS, ale zrezygnowal. (jak dostal paszport?)
  Zona Radka jak tylko dostala polski paszport to chciala zburzyc Palac Kultury. Zaraz na drugi dzien po otrzymaniu polskiego paszportu stwierdzila, ze "Polska jest dla nas za ciasna".
  Gowno nam po takiej obywatelce, ktora ani nie pracuje w Polsce ani nie placi podatku. A socjal ma tysiac razy wiekszy od polskiego emeryta.
  Wiec ja sie nie bardzo dziwie, ze kazdy chcialby miec tak samo jak Radek -przynajmniej ze 3 paszporty. I nikt takich nie posadza, ze nieroby i pasozyty.
  Arabia Saudyjska, Katar czy Bahrain nie maja obowiazku przyjmowania uchodzcow, bo nie maja programu emigracyjnego i nie podpisaluy Karty Uchodzczej. I sa po to, zeby przysylac 'emigrantow' i tworzyc uchodzcow - a nie przyjmowac.
  Czesto wyrazamy opinie jakbysmy wszystko na dany temat wiedzieli.
  Malezja tez nie ma programu uchodzczego.
  Te kraje nie maja emigracji. To znaczy, zeby ktos nie wiem jak dlugo zyl i mieszkal na stalel - nie dostanie obywatelstwa ani paszportu ani emerytury czy swiadczen jakie sie obywatelom naleza.
  W zwariowanej i oglupialej Europie nikt nie mysli o prawie. Kazdy mysli jakby tu innychwykiwac.
  Dlatego jest burdel. A wina obarcza sie ofiary. A prawowitych, naiwnych mieszkacow napuszcza sie na wszystkich przyjezdnych, zeby byla draka a zyd mial ucieche. I przy okazji zarobil. Bo wieksze szanse dostania sie do Polski, czy w ogole do Europy, ma kryminalista: handlarz dziecmi, prostytutkami, narkotykami, niz prawdziwy uchodzca.

  I oto w tym burdelu chodzi.
  Reszta to hipokryzja wladz i naiwnosc gawiedzi.
 • @Tiamat 10:04:47
  "W zwariowanej i oglupialej Europie nikt nie mysli o prawie. Kazdy mysli jakby tu innych wykiwac. Dlatego jest burdel. A wina obarcza sie ofiary. A prawowitych, naiwnych mieszkacow napuszcza sie na wszystkich przyjezdnych, zeby byla draka a zyd mial ucieche. I przy okazji zarobil". -

  --- Smutno w tej Europie. Ludzie są napuszczani, straszeni i w sumie są zdezorientowani. Określony obraz w mainstreamie i także w mediach alternatywnych sprawia, że omija się faktyczne przyczyny zjawisk (np. niewiele lub nieprawdę piszą o wydarzeniach na Ukrainie czy wojnie w Syrii).
  Niewielu obejmuje ten jazgot jakoś w całości.
 • @zygmuntbialas 01:24:04
  Taki mamy obraz swiata i Europy rozpoczynajacy Nowy Rok 2017:

  http://snippits-and-slappits.blogspot.com.au/2016/12/saturday-alternative-cartoons-new-year.html
 • @zygmuntbialas 01:24:04
  re: Media
  Klopot z informacja jest taki, jak z edukacja: przy ogromnie rozwinietej technologii i imponujacych gadzetach naukowych czy medialnych - dzieci ze szkoly wychodza glupsze niz do niej wlazly i maja klopoty z czytaniem i pisaniem, a dorosli po przeczytaniu gazety i obejrzeniu programow informacyjnych sa jeszcze glupsi od swoich dzieci.

  Klopot i w tym, ze alternatywne media nie spelniaja alternatywnej roli, bo nawet jesli przekazuja informacje inna niz oficjalna, to powtarzaja opinie ogolnie powtarzane w oficjalnych mediach sciekowych.

  Zagladam na jakis (podobno) prawicowy portal, gdzie caly blog peka z dumy i zachwytu nad Macierewiczem, prawdziwym patriota, ktory wreszcie, jak nikt inny , dba o bezpieczenstwo kraju zakupujac z Zachodu najnowszy sprzet do mordowania ludzi. Placimy juz teraz a dostaniemy (moze) za pare lat.

  Na wielu blogach zatroskani rodacy wyja z nienawisci do uchodzcow. I to opowiadaja rodacy, ktorym od 1979 roku wywialo z kraju 8 milionow Polakow ... za chlebem.
  Nawet na bogobojnych blogach dyskutuje sie JEDYNY powod fali ucchodzczej: Przyjezdzaja do Europy dranie z Bliskiego Wschodu po... nasz socjal, bo im sie nie chce pracowac..

  Nie mam slow do takich zakapiorskich opinii.
  Trzeba bylo byc kiedys w Libii, zeby zobaczyc na czym polega socjal:
  Zanim napadli na Libie Europejczycy i Jankesy razem z Izraelem- w Libii nie placilo sie czynszu za mieszkanie, ani rachunkow za uzywanie energii elektrycznej. Kazde mlode malzenstwo (KAZDE) dostawalo 26 tysiecy dolarow na zagospodarowanie i 6 tys. dolarow na kazde nowourodzone dziecie.
  Libia miala cala pustynie za Kadafiego zmeliorowana i byla samowystarczalna w produkcje zywnosci.
  Ale podobnie jak Jugoslawia, czy Syria nie chciala miec "zachodniej kultury" bankowej i socjalnej, i nie marzyla im sie prywatyzacja (kradziez) majatku narodowego.
  Warunki i poziom zycia w Syrii byl o niebo wyzszy niz w Polsce. Raczej nie da sie porownac.

  I oto ta zebracza, obdarta ze skory i majatku rozdarta Polska traktuje uchodzcow jak zebrakow i cyganow!.

  Polska i kraje NATO powinny zaplacic odszkodowania wojenne za awantury w Iraku, Libii, Syrii, Serbii wszystkim uchodzcom , ktorzy przybywaja do "MORALNEJ" Europy.
  Wszystkie zachodnie rzady juz sie oficjalnie przyznaly, ze inwazja na Irak i Libie to byl bandycki napad rabunkowy oparty na lgarstwie.

  Chyba w polskich mediach i na polskich blogach NIKT nigdy nie rozmawial z przecietna Syryjka czy Libijka - w Libii.

  Wiele polskich blogow wykazuje wspolne trendy:
  Nie lubia zydow - ale nie krytykuja polityki Izraela i popieraja polityke zagraniczna USA , Anglii, Francji.

  Pyskuja na Merkelowa - ale tylko za uchodzcow - nie za sytuacje na Ukrainie i polityke na Balkanach.

  Przeciez Europa ma problem uchodzczy od dawna. Juz nasz poeta Mickiewicz byl uchodzca.
  Od czasu rozpadu Zwiazku Sowieckiego, caly czas naplywaja do Europy i USA uchodzcy. Od wojny w Czeczeni, Jugoslawii, i od poczatkow Solidarnosci w 1979 roku.
  Tylko w latach 1979-81 wyjechalo z Polski 2 miliony Polakow. Obozy w Austrii, Niemczech, Wloch, Hiszpanii, Grecji i Szwecji mialy pelne rece roboty.
  Z Jugoslawii, ALbanii, Ukrainy ucieklo miliony uchodzcow w czasie rwolucji Sorosa - od 1991 roku
  Niemcy od czasow II -wojny swiatowej przyjeli kilka milionow Turkow - gastabeiterow. Nigdy z tymi muzulmanami nie mieli "kulturowej" zadyszki.
  Wojna w Afganistanie, Iraku, Libii wypedzila miliony ludzi ze zbombardowanych domow.
  Od 2001 roku mamy stala fale uchodzcza z Bliskiego Wschodu.
  Alisci okazuje sie, ze to Merkelowa zaprosila uchodzcow!!!
  Cala Zachodnia Europa, ktora morduje inne narody zaprasza .. uwaga!!!!!!! NIEPROSZONYCH gosci.

  A kto zaprosil Polakow do Libii, Iraku, Mali albo Haiti? Kto polska policje i wojsko trzyma w okupowanym Kosowie?
  Kto zaprosil polskie wojsko do Afganistanu?

  Na blogach powtarzaja te same prymitywne gnioty myslowe:
  "Jak ktos przychodzi do twojego domu nieproszony..."

  Alleluja!

  Przy calej polskiej ksenofobii i antyrosyjskich idiotyzmach z entuzjazmem oddalismy cala Polske, polski przemysl, polskie rolnictwo, polska racje stanu, polskie zarzadzanie naszymi zasobami - w bardzo kulturowo obce rece.

  Mazel tow, towrzysze ubecy.

  Na polskich blogach nie wypada niepotrzebnie przypominac, ze USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia powstaly dzieki uchodzcom i emigrantom z calego swiata.

  Wielu Polakow oburza sie na rosyjski imperializm. ALe nie oburza sie na angielski, amerykanski czy nawet chinski, a teraz i polski.
 • W Stanach Zjednoczonych, aresztowania ponad 15.000 Khazarian gangsterów przez FBI już rozpoczęły się od 01 stycznia,
  źródła Pentagonu powiedziały. Sprawcy 911, nielegalnej inwazji Iraku, tsunami w Fukushima i ataku nuklearnego terroru na Japonię i innych zbrodni przeciwko ludzkości są aresztowani i będą publiczne ujawnienia na ten temat we wszystkich głównych mediach, źródła WDS obiecują.

  "Podziemne bazy Cabal w Nevadzie, Denver, Nowej Zelandii, a także baza klonowania pod Camp David zostały zniszczone, a więcej baz w Australii, San Diego, na Hawajach i Arkansas może zostać wybrane za cel ataku", źródła Raportu Pentagonu zgłaszają. "Ponieważ dawni Kabaliści starają się uciec do Nowej Zelandii, Kongo, Brazylii, Paragwaju, tam może być bardziej kinetyczne działanie, aby zatrzymać ich" źródła obiecują.
  (...)
  Netanjahu wraz z Angelą Merkel z Niemiec, są teraz dwoma najstarszymi agentami Khazarian mafii u władzy i jako tacy są obecnie celem o wysokim priorytecie, gnostyckie źródła Illuminati i Pentagonu zgadzają się.
  (..)
  http://benjaminfulford.net/

  http://kochanezdrowie.blogspot.co.uk/2017/01/benjamin-fulford-02-stycznia-2017-ful.html?view=timeslide

  Fantazja?
 • Komputery i Tv
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201701/1483443298_rwdfaw_600.jpg
 • @dron67 13:17:53
  czy takie aktualne?
  I tak - i nie.
  Kiedy bylam kilka lat temu we Wloszech, moglam ogladac niezliczona ilosc programow na setkach kanalow.
  Odkad dziala RT i Chanel 4 i CCTV - chinski kanal, a takze niezalezne jak Undergound (Anglia), czy Max Keiser , to wlasciwie w wielu przypadkach moze nie byc az tak razacej roznicy.
  Korzystanie z komputerow ma wielkie zalety i ogromne wady.
  Duzo ludzi korzysta glownie z Facebooka i poczty internetowej.
  Widze wyrazna rozniece natomiast w wymianie informacji, bo w telewizji nie ma wymiany opinii na aktualne tematy. Telewizja nastawiona jest glownie na nasz odbior.
  A i tak znakomita czesc spoleczenstw polega na prasie codziennej, bo to najszybszy dostep do informacji.
 • @Tiamat 08:32:10
  "... przy ogromnie rozwinietej technologii i imponujacych gadzetach naukowych czy medialnych - dzieci ze szkoly wychodza glupsze niz do niej wlazly i maja klopoty z czytaniem i pisaniem, a dorosli...".
  "Klopot i w tym, ze alternatywne media nie spelniaja alternatywnej roli,...". -

  Słuszne są - jak zwykle - Pani spostrzeżenia i uwagi. Gdy będę przygotowywał następną notkę, będę miał problem, który Pani wpis wybrać do zamieszczenia go w formie notki.
  Brak dzisiejszej notki w NE. Na razie nie daję rady wkleić. To się kiedyś nadrobi /poprawi.
 • @dron67 13:17:53
  "Komputery i Tv". -

  --- I wypowiedź Umberto Eco.
  Widzę ogromną przewagę internetu nad telewizją, jednakże nie uważam ich za media przeciwstawne sobie. O tym, jak internet może pełnić uzupełniającą rolę w dziele propagandy, pisał porządnie inż. Krzysztof Cierpisz w sprawach, dotyczących sprawy smoleńskiej.
  I ja tu coś dołożyłem rok temu, pisząc o uzupełnianiu się telewizji i internetu w napuszczaniu ludzi na uchodźców.
  Osobny rozdział tworzy tu pani Tiamat. Ona opisuje i ocenia krytycznie nie tylko 'telewizyjne prawdy'.
 • „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski” Shlomo Sanda
  Od wielu lat żadna książka tak silnie nie wstrząsnęła światem żydowskim jak „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski” Shlomo Sanda, profesora historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego.
  Z profesorem Szlomo Sandem rozmawia Piotr Zychowicz.

  Izraelski naukowiec o polskich korzeniach przez jednych został określony jako wariat i antysemita, który kala własne gniazdo. Inni uważają go za wizjonera, który nie bał się wystąpić przeciwko największemu żydowskiemu tabu i złamać zmowę milczenia.

  Jak wskazuje tytuł książki, profesor Sand uważa, że… naród żydowski został wymyślony. W Izraelu jego naukowa rozprawa spotkała się z wielkim zainteresowaniem czytelników i – rzecz niemal bez precedensu dla prac naukowych – trafiła na listę bestsellerów, na której znajdowała się nieprzerwanie przez 19 tygodni. Podobny sukces odniosła we Francji, gdzie zdobyła prestiżową nagrodę Prix Aujourd’hui.

  Gdy książka wyszła po angielsku i trafiła do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, wywołała kolejną falę polemik i prasowych sporów. Krytyczną recenzję książki opublikował „Financial Times”. Gazeta uznała ją za prowokację. Federacja Syjonistyczna Wielkiej Brytanii i Irlandii zaś ostrzegła, że lansowanie podobnych tez „może się przyczynić do wzrostu incydentów na tle antysemickim”. Autor książki – według organizacji – szuka zaś taniej sensacji.

  Rz: Kto wymyślił naród żydowski?

  Żydowscy historycy żyjący w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku. To był okres kształtowania się nowoczesnych nacjonalizmów w Europie. Mieszkańcy Starego Kontynentu zaczęli wtedy myśleć kategoriami wspólnot etnicznych. Rodziły się narody: niemiecki, polski, francuski. Żydowscy historycy w Niemczech byli ludźmi swoich czasów i działali pod wpływem dominujących w nich prądów. Wzorowali się na nacjonalistach państw europejskich, głównie Niemcach, i w taki sposób powstał syjonizm, a wraz z nim naród żydowski.

  Jak to „powstał”?

  Powstał, bo wcześniej nie istniał.

  Przecież Żydzi mieszkali w Europie od dwóch tysięcy lat. Odkąd zostali wygnani przez Rzymian z Palestyny.

  Nic takiego się nie stało. To mit. Rzymianie wcale nie wypędzili Żydów z Palestyny, a Żydzi wcale nie przybyli do Europy. System kar, jaki Rzymianie stosowali wobec ujarzmionych nacji, nie przewidywał masowych wysiedleń. Wyrzucenie całego narodu z jego ziemi to bardzo skomplikowana operacja, której wykonanie stało się możliwe dopiero w XX wieku wraz z rozwojem niezbędnej infrastruktury, np. linii kolejowych. Nawet Trzecia Rzesza miała spore problemy z takimi operacjami, a co dopiero Imperium Rzymskie. Rzymianie byli oczywiście brutalni. Mogli zabić wielu ludzi, spalić miasto, ale nie wypędzali całych narodów.

  Ale przecież to fakt powszechnie znany…
  (...)

  Całość:
  https://www.nwo.report/nwo/wynaleziono-narod-zydowski-shlomo-sanda.html
 • @dron67 11:32:00
  Całość:
  https://www.nwo.report/nwo/wynaleziono-narod-zydowski-shlomo-sanda.html

  --- Czytałem kiedyś, bodajże w bibula.com. Bardzo interesujące rozważania. Wraca do nich często Tiamat.
 • E-mail, przesłany przez panią Tiamat:
  Wystapienie amerykanskich senatorow (z partii demokratycznej i republikanskiej) na majdanie w grudniu 2013.

  Subject: 15.12.13 Выступление американских сенаторов на майдане - YouTube

  To tylko tak gwoli przypomnienia kto co i komu obiecal na majdanie. McCain zachwycony 'pokojowymi "demonstracjami na majdanie obiecywal gruszki na wierzbie; najbardziej mi sie spodobalo, ze "Europa wzbogaci Ukraine a Ukraina Europe". I ze "Ukraine czeka taki los na jaki sobie zasluzyla.
  " Ja z wami" - pieprzyl stary handlarz bronia i agent Sorosa.
  A tlumy skandowaly Thank you, thank you!!!. (Za co??). Scena jak z Sienkiewicza: Molojcy rjezac byli gotowi i bili czolem hetmanowi.
  I tak Jankesy bez hakerstwa w komputrach wybrali Ukrom prezydenta Patroszenke, a pani Nuland - 'ambasador" USA na Europe- premiera Jacyniuka, do czego sie sama przyznala.
  Rosjanie widac wykazali sie lepsza (czysta i higieniczna) technologia bo zhakowali -emaile pani Clinton i w ten sposob wybrali Amerykanom Trumpa bez strzelaniny i rozlewu krwi..

  Alisci , okazalo sie, ze nie musieli Rosjanie skradac sie po komputerach Partii Demokratycznej bo e-maile pani Clinton lataja po calym swiecie i byly dostepne na internecie, bo sie pani Hilary pomylily serwery i prywatne emaile pomieszala z panstwowymi, a panstwowe z partyjnymi. Ulatwila w ten sposob Rosjanom robote - nie musieli hakowac. Wystarczylo poczytac na internecie to, czego pani Clintona ani partia Demokratyczna nawet nie probowal ukryc.

  Stetryczaly McCain lata teraz po Baltach i byl tez w Gruzji gdzie rowniez namawial do zakupu broni. Dziadek nie pamieta, ze w 2008 roku cala bron ktora sprzedal Gruzinom zarekwirowali Rosjanie, a Gruzja do tej pory splaca dlug, ktory zaciagnela na zakup tej broni.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Af8WceoXWJE
 • Z BLOG.PL:
  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 01:17

  Padło pytanie: "Będą jeszcze jakieś wpisy?” -

  — Myślę, że tak, choć będą rzadsze niż dotychczas. Pisałem już wielokrotnie, że wciągnęły mnie obowiązki zawodowe, które nie pozwalają mi być aktywnym w sieci w dotychczasowym stopniu.

  W S24 są jakieś nowości, które – zdaje się – nie pozwolą mi tam pisać. Jeśli chodzi o NE, to problemy techniczne, związane z publikacją pojawiły się już dawno. Jakoś radziłem sobie na Mozilli, teraz na Chromie nastąpiły trudności, których nie potrafię pokonać.

  Pisze Pablo: „… szkoda wielka blogu Białasa że to nie idzie w świat”. -
  — Tak, na pewno szkoda. Było tu – dzięki wielu Komentatorom oraz Tłumaczom – wiele świetnych tekstów. Piszę tak bez ogródek 'świetnych’, bo jest to znaczną zasługą Tiamat i Metro, że na blogu było wiele treści, których próżno było i jest szukać gdzie indziej :)
 • Z BLOG.PL:
  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 11:11
  Napisał do mnie Andrzej Szubert (nick: @opolczyk):

  Witam!
  Panie Zygmuncie, na „powitanie” bandytów wrzuciłem u mnie notkę i pozwoliłem sobie do niej „pożyczyć” opublikowaną przez Pana wyliczankę usraelskich napadów i interwencji:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/06/18/z-dziejow-walk-usa-o-demokracje-na-swiecie-zarys/

  Tuszę, że nie sprawiłem Panu tym przykrości.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/08/us-bandyci-poszli-won/

  Pozdrawiam
  as

  * * *

  Panie Andrzeju,

  gdzieżby mi przyszło do głowy?!
  Świetnie, że Pan zamieścił wykaz dokonań USA w walce o wolność i demokrację. Jest to porządny wykaz. przetłumaczony /opracowany przez Panią Tiamat.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)

  Zygmunt Białas.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej