Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 08.01.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Smutno w tej Europie. Ludzie są napuszczani, straszeni i w sumie są zdezorientowani. Określony obraz w mainstreamie i także w mediach alternatywnych sprawia, że omija się faktyczne przyczyny zjawisk. Niewielu obejmuje ten jazgot w całości.

Ze względów technicznych cała notka będzie zamieszczona za chwilę w pierwszym komentarzu. Inaczej na razie nie potrafię.

Zygmunt Białas.

 

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na świecie - 08.01.2017 - pełny tekst:
  Tuż po Nowym Roku pisałem: Smutno w tej Europie. Ludzie są napuszczani, straszeni i w sumie są zdezorientowani. Określony obraz w mainstreamie i także w mediach alternatywnych sprawia, że omija się faktyczne przyczyny zjawisk (np. niewiele lub nieprawdę piszą o wydarzeniach na Ukrainie czy wojnie w Syrii). Niewielu obejmuje ten jazgot w całości.

  Odpowiedziała pani Tiamat: Taki mamy obraz świata i Europy w rozpoczynający się Nowy Rok 2017:
  http://snippits-and-slappits.blogspot.com.au/2016/12/saturday-alternative-cartoons-new-year.html

  Kłopot z informacją jest taki, jak z edukacją: przy ogromnie rozwiniętej technologii i imponujących gadżetach naukowych czy medialnych – dzieci ze szkoły wychodzą głupsze niż do niej wlazły i mają trudności z czytaniem i pisaniem, a dorośli po przeczytaniu gazety i obejrzeniu programów informacyjnych są jeszcze głupsi od swoich dzieci.

  Kłopot i w tym, że tzw. alternatywne media nie spełniają alternatywnej roli, bo nawet jeśli przekazują informacje inną od oficjalnej, to powtarzają opinie ogólnie wałkowane w oficjalnych mediach ściekowych. Zaglądam na jakiś prawicowy (ponoć) portal, gdzie pękają z dumy i zachwytu nad Macierewiczem, prawdziwym patriotą, który wreszcie, jak nikt inny, dba o bezpieczeństwo kraju, zakupując na Zachodzie najnowszy sprzęt do mordowania ludzi. Płacimy już teraz, a dostaniemy towar (może) za parę lat.

  Na wielu blogach zatroskani rodacy wyją z nienawiści do uchodźców. I różne bzdety opowiadają rodacy, którym od 1979 roku wywiało z kraju 8 milionów Polaków... za chlebem. Nawet na bogobojnych blogach piszą o JEDYNEJ przyczynie fali uchodźczej: przyjeżdżają do Europy dranie z Bliskiego Wschodu po... nasz socjał, bo im się nie chce pracować. Nie mam słów na określenie takich zakapiorskich opinii. Trzeba było być kiedyś w Libii, by zobaczyć, na czym polega socjał. Zanim napadli Europejczycy i jankesy razem z Izraelem na Libię, nie płaciło się tam czynszu za mieszkanie, ani rachunków za używanie energii elektrycznej. Każde młode małżeństwo (KAŻDE) dostawało 26 tysięcy dolarów na zagospodarowanie i 6 tys. dolarów na każde nowo urodzone dziecię.

  Libia miała całą pustynię za Kadafiego zmeliorowaną i była samowystarczalna w produkcji żywności. Ale podobnie - jak Jugosławia czy Syria - nie chciała mieć 'zachodniej kultury' bankowej i socjalnej, i nie marzyła jej się prywatyzacja (kradzież) majątku narodowego. Warunki i poziom życia w Syrii był o niebo wyższy niż w Polsce. I oto ta żebracza, obdarta ze skóry i majątku Polska traktuje uchodźców jak żebraków. Polska i kraje NATO powinny zapłacić odszkodowania wojenne za awantury w Iraku, Libii, Syrii, Serbii wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do CZYSTEJ MORALNIE Europy.

  Wszystkie zachodnie rządy już oficjalnie przyznały, że inwazja na Irak i Libię to był bandycki napad rabunkowy, oparty na łgarstwie. Chyba w polskich mediach i na polskich blogach NIKT nigdy nie rozmawiał z przeciętną Syryjką czy Libijką – w Syrii i Libii. Wielu polskich blogerów wykazuje wspólne trendy. Nie lubią żydów, ale nie krytykują polityki Izraela i popierają politykę zagraniczną USA, Anglii, Francji. Pyskują na Merkel, ale tylko za uchodźców – nie za sytuację na Ukrainie i politykę na Bałkanach. Przecież Europa ma problem uchodźczy od dawna. Już Adam Mickiewicz był uchodźcą.

  Od czasu rozpadu Związku Sowieckiego cały czas napływają do Europy i USA uchodźcy. Od wojny w Czeczeni, Jugosławii i od czasu powstania Solidarności w 1979 roku. Tylko w latach 1979-81 wyjechało z Polski 2 miliony Polaków. Obozy w Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji i Szwecji miały pełne ręce roboty. Z Jugosławii, Albanii, Ukrainy uciekły miliony uchodźców w czasie kolorowych rewolucji Sorosa. Niemcy od czasów drugiej wojny światowej przyjęli kilka milionów Turków – gastarbeiterów. Nigdy z tymi muzułmanami nie mieli 'kulturowej' zadyszki.

  Wojna w Afganistanie, Iraku i Libii wypędziła miliony ludzi ze zbombardowanych domów. Od 2001 roku mamy stałą falę uchodźczą z Bliskiego Wschodu. Aliści okazuje się, że to Merkelowa zaprosiła uchodźców!!! Cała Europa Zachodnia, która morduje inne narody zaprasza... uwaga!!! - NIEPROSZONYCH GOŚCI.

  A kto zaprosił polskich żołnierzy do Libii, Iraku, Mali albo Haiti? Kto trzyma polską policję i wojsko w okupowanym Kosowie? Kto zaprosił polskie wojsko do Afganistanu? - Wielu blogerów powtarza te same prymitywne gnioty myślowe: "Gdy ktoś przychodzi do twojego domu nieproszony...".Alleluja! - Przy całej polskiej ksenofobii i antyrosyjskich idiotyzmach z entuzjazmem oddaliśmy całą Polskę, polski przemysł, polskie rolnictwo, polską rację stanu, polskie zarządzanie naszymi zasobami – w bardzo kulturowo obce ręce.

  Na polskich blogach nie wypada niepotrzebnie przypominać, że USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia powstały dzięki uchodźcom i emigrantom z całego świata. Wielu Polaków oburza się na rosyjski imperializm. Ale nie oburza się na angielski, amerykański czy nawet chiński, a teraz i polski.

  Napisała: Tiamat

  * * * * * * *

  Przedstawia bloger i tłumacz Metro: Istnieją określone ośrodki w polskojęzycznym internecie łączące rusofilię z wulgarną islamofobią. Z dedykacją dla nich – przemówienie Władimira Władimirowicza Putina z 23 września 2015 roku, na otwarciu Moskiewskiego Meczetu Katedralnego, podobno największej świątyni Rosji: https://img-fotki.yandex.ru/get/3203/48473280.7c/0_bfaf3_fd4a886d_XL.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=lDvlCLzJkk0

  Przekład (od 2:25') z języka rosyjskiego:

  Koran mówi: Wspierajcie jeden drugiego w dobrych uczynkach.

  Rosja zawsze była krajem wielu kultur, wielu religii, tak została stworzona. Z wzajemnego wzbogacania kultur, religii, tradycji tworzyła się i ciągle tworzy siła naszej wspólnej ojczyzny – Rosji. Przykładowo – moskiewska społeczność muzułmańska powstała jeszcze w średniowieczu, a wiele ulic naszej stolicy ma pochodzenie tatarskie. Tradycje oświeconego islamu rozwijały się w naszym kraju w ciągu stuleci. Fakt że Rosja jest domem tak wielu narodów i religii współistniejących w pokoju i harmonii, to bez wątpienia zasługa islamskiej ummy. Wniosła ona ogromny wkład do stworzenia harmonii w naszym społeczeństwie i poszukiwała współistnienia z innymi religiami na płaszczyźnie tolerancji.

  Dzisiaj tradycyjny islam jest kluczowym elementem duchowego życia naszego kraju. Jego humanistyczne wartości, tak jak wartości innych naszych tradycyjnych religii, uczą ludzi miłosierdzia, sprawiedliwości, troski o bliskich. Wszyscy wysoko to cenimy. W ciągu ostatnich 20 lat ilość islamskich ośrodków i grup w naszym kraju wzrosła wielokrotnie. Najpiękniejsze meczety pojawiły się w Tatarstanie, Baszkartastanie, Czeczenii i w innych regionach Rosji. Od 2003 roku nasz kraj stał się stałym członkiem Organizacji Konferencji Islamskiej. Tysiące pielgrzymów z Rosji corocznie spełniają hadżdż. Założono wiele islamskich madras i szkół. Ważne jest, aby muzułmańska młodzież była wychowywana w oparciu o tradycyjne islamskie wartości. Bardzo ważne jest wyeliminowanie manipulacji islamskiego wychowania, które nie mają nic wspólnego z tradycyjnym islamem. http://gdb.rferl.org/B79F6F91-8DF0-4F80-AB07-203D1919E8E1_mw1024_mh1024_s.jpg

  Chciałbym podkreślić, że będzie wsparcie dla tradycyjnego islamu z jego własnym systemem religijnej edukacji. Jak wiadomo wspieram inicjatywę Tatarstanu i innych muzułmańskich liderów stworzenia Akademii Bułgarsko – Islamskiej; w ten sposób stworzymy duchowe i edukacyjne centrum rosyjskich muzułmanów. Zapewnimy środki na powstanie muzułmańskich centrów edukacji, ich celem ma być zjednoczenie muzułmanów i promocja kodeksu moralnego charakterystycznego dla tradycyjnego rosyjskiego islamu. Ich celem będzie pomoc w rozwiązywaniu naszych wspólnych problemów i właściwe wychowanie muzułmańskiej młodzieży.

  Muszę podkreślić rolę liderów społeczności muzułmańskiej i ich wagę w budowaniu harmonii pomiędzy wieloma kulturami i religiami naszego kraju. Odgrywają oni ważną rolę w demaskowaniu objawów fundamentalizmu i radykalizmu, tworząc wkład w walkę z nacjonalizmem i ekstremizmem religijnym. Ta rola jest bardzo ważna dzisiaj, kiedy jesteśmy świadkami cynicznego wykorzystywania uczuć religijnych dla celów politycznych.

  Widzimy, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, gdzie terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego kompromitują wielką światową religię, sieją nienawiść, zabijają ludzi, w tym duchownych. Jak barbarzyńscy, niszczą antyczne zabytki światowej kultury. Ich ideologia jest oparta na kłamstwie, na bezczelnym zafałszowaniu islamu. Poszukują swoich zwolenników także w naszym kraju. Muzułmańscy liderzy w Rosji nieustraszenie angażują swój autorytet w niszczenie ekstremistycznej propagandy. Chciałbym wyrazić ogromny szacunek tym ludziom, oni wykonują heroiczną robotę I często ponoszą straty. Jestem pewien, że nadal będą wychowywać wiernych zgodnie z zasadami humanizmu, miłosierdzia i sprawiedliwości.

  Drodzy przyjaciele, otwarcie tego wielkiego meczetu ma miejsce w dniu ważnego muzułmańskiego święta, Id al-Adha – Święto Ofiarowania, https://pl.wikipedia.org/wiki/Id_al-Adha
  Chciałbym pozdrowić całą rosyjską ummę w dniu tego święta i życzyć wszystkim muzułmanom wszystkiego najlepszego, szczęścia i pomyślności.

  Przetłumaczył: Metro
 • @All
  Notka ta została opublikowana też na blog.pl, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/01/08/co-sie-dzieje-na-swiecie-08-01-2017/

  Treść jest ta sama. Pod względem graficznym wygląda nieco inaczej.
 • Z BLOG.PL oraz z NE (z poprzedniej strony):
  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 01:17

  Padło pytanie: "Będą jeszcze jakieś wpisy?” -

  — Myślę, że tak, choć będą rzadsze niż dotychczas. Pisałem już wielokrotnie, że wciągnęły mnie obowiązki zawodowe, które nie pozwalają mi być aktywnym w sieci w dotychczasowym stopniu.

  W S24 są jakieś nowości, które – zdaje się – nie pozwolą mi tam pisać. Jeśli chodzi o NE, to problemy techniczne, związane z publikacją pojawiły się już dawno. Jakoś radziłem sobie na Mozilli, teraz na Chromie nastąpiły trudności, których nie potrafię pokonać.

  Pisze Pablo: „… szkoda wielka blogu Białasa że to nie idzie w świat”. -
  — Tak, na pewno szkoda. Było tu – dzięki wielu Komentatorom oraz Tłumaczom – wiele świetnych tekstów. Piszę tak bez ogródek 'świetnych’, bo jest to znaczną zasługą Tiamat i Metro, że na blogu było wiele treści, których próżno było i jest szukać gdzie indziej :)

  zygmuntbialas - 08.01.2017 - 01:44:51

  * * *

  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 11:11
  Napisał do mnie Andrzej Szubert (nick: @opolczyk):

  Witam!
  Panie Zygmuncie, na „powitanie” bandytów wrzuciłem u mnie notkę i pozwoliłem sobie do niej „pożyczyć” opublikowaną przez Pana wyliczankę usraelskich napadów i interwencji:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/06/18/z-dziejow-walk-usa-o-demokracje-na-swiecie-zarys/

  Tuszę, że nie sprawiłem Panu tym przykrości.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/08/us-bandyci-poszli-won/

  Pozdrawiam
  as

  * * *

  Panie Andrzeju,

  gdzieżby mi przyszło do głowy?!
  Świetnie, że Pan zamieścił wykaz dokonań USA w walce o wolność i demokrację. Jest to porządny wykaz. przetłumaczony /opracowany przez Panią Tiamat.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)

  zygmuntbialas - 08.01.2017 - 11:13:50
 • Cytat:
  "Widzimy, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, gdzie terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego kompromitują wielką światową religię"- niektórzy tu na Neonie także kompromitują wielką światową religię - chrześcijaństwo, na zasadzie: modli się pod figurą a diabła ma pod skórą.
  Notka na 5+.
 • Pod prezydentem Trumpem zmieni sie USA jak i tez Europa.
  My tu w USA wielka nadzieje w Trumpie pokladamy.Bieda musi pofolgowac.
  Pani Tiamat jak zwykle 5*.
 • @staszek kieliszek 21:18:55
  Nie wiem Staszku czy obserwujesz fejsbuka Donalda J. Trumpa?
  Ja codziennie tam zaglądam, chcąc wiedzieć co on tam pisze i dopatrzeć się, jakie ma tendencje w swojej prezydenturze.
  Czytam także komentarze; piszący tam Amerykanie odliczają z niecierpliwością dni do inauguracji. Liczą na inną prezydenturę niż Obamy, że będzie pokój z prezydentem Putinem, że skończą się wojny itp.: nastroje takie same jak Twoje.
  Miejmy nadzieję, że Trump nie zawiedzie swoich fanów, gdyż patrząc na to co wyprawiają Demokraci z Obamą na czele w ostatnich swoich podrygach, wydaje się, jakby Amerykanie czuli, że jeśli Trump zawiedzie, to USA padną.

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15781060_10158431444500725_7129106722700611439_n.jpg?oh=37c031ccce99e5a2af6889e22d333bf3&oe=5918D1F6
 • @lorenco 22:36:10
  Having a good relationship with Russia is a good thing, not a bad thing. Only "stupid" people, or fools, would think that it is bad! We.....
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/817748207694467072
 • @fretka 22:42:13
  Witaj Fretko, tak, tylko stupid ludzie tak myślą - jest ich tu paru na Neonie; oni liczą, że będzie z Trumpem jak z Obamą i wcześniejszymi prezydentami - na początku cacy, cacy a potem będzie jak zwykle.
  Co prawda byli pewni, że wygra Clintonowa i się przeliczyli, jednak ich buta i pewność mnie niepokoi.
 • @zygmuntbialas 15:06:21
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15894238_10203204463909863_7141028439029339465_n.jpg?oh=5e03eb83ba719a880d120c558949798e&oe=58DD1661
 • @lorenco 20:34:39
  Witam Cię :)

  Jak widzisz, ciągle piszę, choć skromnie jest u mnie z czasem wolnym.
  Ale jak można było nie przedstawić tekstów Tiamat i Metro?!
  Zgadzam się z Twoimi uwagami.
 • @staszek kieliszek 21:18:55 and @lorenco 22:36:10
  @staszek kieliszek: "My tu w USA wielka nadzieje w Trumpie pokladamy. Bieda musi pofolgowac".
  @lorenco: "... wydaje się, jakby Amerykanie czuli, że jeśli Trump zawiedzie, to USA padną". -

  --- Zobaczymy. Staram się nie zabierać głosu w tej sprawie, wiedząc przy tym cokolwiek o historii mocarstw.
 • @fretka 22:42:13
  Witam Panią :)
 • @lorenco 22:36:10
  Oczywiscie, ze wypowiedzi Trumpa czytam.Ten codzienny show jest przeciekawy.Ostatnio widzialem film jak gdzies tam szli po korytarzu oficjele amerykanscy do jakies sali.Reporterzy, filmowcy, stali w grupie i ta procesje filmowali.Obama szedl sam.5 krokow za innymi a reszta 5 krokow za nim jakby bali sie czyms od niego zarazic.Obama szedl tanecznym krokiem jak balerina, wymachiwal do reporterow jakby tam kogos znajomego zobaczyl, gadal do kogos, ktorego kolo niego nie bylo, odwracal sie do kogos kogo nie bylo jakby cos smieszneo chcial mu powiedziec.Ci lewacy so poprostu glupimi ludzmi.
 • Z BLOG.PL:
  ~Tiamat
  8 stycznia 2017 o 16:27

  Mala rzecz – a jakze cieszy. Troszke.
  Bo nie ma tam blogu Z. Bialasa. Moze to i bezpieczniej dla blogu a i swobody wiecej. Bo teraz beda sprawdzac agentow , ktorzy zadeklarowali wspolprace – nie z tymi co trzeba. A my ‚nie sa na liscie’.
  No to mozemy spokojnie cytowac zrodla.

  I tylko zal, ze kiedys zylismy w zgodzie z wszystkimi sasiadami i nie przychodzilo nam do glowy, zeby zapraszac kowbojow zza oceanu, zeby naszym kosztem napadali na naszych sasiadow. Bo zarowno my, nasi sasiedzi i te kowboje nalezymy do jednej wspolnoty, ktora nazywa sie Organizacja Narodow Zjednoczonych a w statucie tej organizacji stoi wypisane duzymi literami, ze narody maja sie przyjaznic i szanowac siebie nawzajem i suwerennosc wszystkich krajow czlonkowskich. Nieprawdaz??

  Stop rusofobii!! Stop kłamstwom!!

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201612214471809-stop-rusofonia-stop-klamstwa/

  Ogólnopolska akcja walki z rusofobią – część druga

  Ogólnopolska akcja walki z rusofobią – część druga
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201612274503319-ogolnopolska-akcja-walki-z-rusofobia/

  * * *

  zygmunt.bialas
  9 stycznia 2017 o 01:30

  „Tekst na ulotce rozprowadzanej przez sympatyków oraz działaczy BPR [Braterstwo Polsko-Rosyjskie]:

  W POLSCE TRWA ANTYROSYJSKA AKCJA, nagłaśniana przez polityków i napędzana przez media. Jadowite komentarze w kierunku Rosji napływają również ze strony państw bloku zachodniego, inspirowanego przez USA. Ta wroga polityka może być katastrofalna w skutkach, przez co mogą cierpieć niewinni ludzie. W Polsce politycy opozycji, ale także obozu rządzącego, pozwalają sobie na wygłaszanie rusofobicznych haseł. Przekazywane są nieprawdziwe informacje, których celem jest wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Głównym przesłaniem organizacji BPR jest „Prawda i przyjaźń obojga narodów.”

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/blogs/201612214471809-stop-rusofonia-stop-klamstwa/

  — Bardzo interesujące i ważne sprawy.
 • @zygmuntbialas 01:34:20
  Holenderskim dziennikarzom odebrano wybrane materiały z ich dochodzenia w sprawie katastrofy MH17

  Holenderska policja skonfiskowała materiały z niezależnego dochodzenia w sprawie katastrofy malezyjskiego "Boeinga" w Donbasie. Dochodzenie zostało przeprowadzone przez holenderskich dziennikarzy - Stephen Beck i Michael Spekkers, którzy odwiedzili Doniecką i Ługańską Republikę Ludową. Natychmiast po powrocie do domu, zostali aresztowani.

  Dziennikarzom zarekwirowano nawet wywiady zebrane na ulicach i obrazy z anonimowych źródeł. Skonfiskowano telefony, kamery, laptopy.

  Władze twierdzą, że one same nie będą w stanie zebrać materiału, jako w regionie, w którym rozbił się samolot jest niebezpieczne - powiedział Stephan Beck jednak, według niego, będąc w Donbasie, jest przekonany, że tak nie jest.

  Dziennikarze uważają, że policja zachowała się nieprawidłowo i wierzą, że taka reakcja rodzi wątpliwości co do oficjalnego dochodzenia.
  https://youtu.be/N3a6MSwOuVA
 • @lorenco 02:01:19
  "Holenderskim dziennikarzom odebrano wybrane materiały z ich dochodzenia w sprawie katastrofy MH17". -

  --- A było co odebrać. Oficjalne śledztwo wyprowadzono w pole, więc teraz trzeba dbać o to, by nie zakłócono władzy spokoju.
 • E-mail (fragment), przesłany przez panią Tiamat
  Zapisane na blog.pl:

  ~Tiamat
  9 stycznia 2017 o 01:49

  O ile dzieje Polakow w czasie wojny sa jeszcze jako-tako opisywane, to Polacy po wojnie nie zasluzyli sobie widac na zadne zapiski (wiadomo- komuchy!)
  Do takich Polakow nalezy tez zaprzyjazniony z nami architekt Krakowa, ktory przyjaznil sie z tesciami, a byli sasiadami.
  Tadeusz Binek mieszka w Krakowie i spisuje dzieje wlasne i cudze. Byl szefem architektow od budowy Nowej Huty. Studia konczyl we Wroclawiu. Akurat ja sie tam wychowalam.
  Polecam jego artykuly. Wydal pare ksiazek. Mysle, ze i Pan go polubi. On jest niezmozony i namawia mnie do wiekszego spisywania dziejow. Ja jestem na to zbyt leniwa.
  Moje dzieje sa jeszcze bardziej pogmatwane niz M….., wiec i nie ma sie czym chwalic.
  Podaje Panu adres p. Binka z ktorym tez jestesmy w prywatnych kontaktach:

  http://www.binek.pl/index_2.htm

  Serdecznie pozdrawiam
  T

  * * *

  zygmunt.bialas
  9 stycznia 2017 o 01:52

  Zerknąłem na stronę T. Binka.
  Ileż tam świetnych tekstów :)

  Kiedyś wybiorę jeden i przedrukuję.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 02:11:19
  Ci tzw. oficjalni śledczy sami się wkopują, lecz wierzą, według słynnego polityka teraz "telewizyka", że ciemny lud to kupi.

  A tu: przyszłość Europy: Niemka i Francuzka - przyszłe liderki Niemiec i Francji, po myśli kremlowskich hakerów:)

  https://pp.vk.me/c638525/v638525907/20fbb/mjb-9yuNkJE.jpg
 • @zygmuntbialas 02:11:24
  Jest co poczytać.
  Póki co, mam nadzieję, że:
  https://pp.vk.me/c543109/v543109985/197ed/_eAlwl32kBk.jpg
 • @lorenco 02:37:56
  "... wierzą, według słynnego polityka teraz "telewizyka", że ciemny lud to kupi". -

  --- Coraz trudniej to przychodzi, o czym niedawno wspomniałeś.
  Pyta mnie 16-letni chłopak, co sądzę o zamachu w Berlinie. Nie odpowiadam, by nie 'podpaść' jego rodzicom, a on prosto z mostu: "Mówią, że to policja niemiecka zabiła polskiego kierowcę".
 • @lorenco 02:42:54
  https://pp.vk.me/c629525/v629525255/60dd/Q0Ed5rY6KFw.jpg
 • @zygmuntbialas 02:52:27
  No, czy było tak czy inaczej, wartościowe jest to, że chłopak myśli.
  Co mnie bardzo cieszy.
  Z Noworosji:
  WSU i SBU przygotowują prowokację: siłą przywożą cywilów na linię frontu.
  Można by rzec, że czas do 20 stycznia ucieka mordercom coraz szybciej.
  -------------------
  Donieck, 08 stycznia. Ukraińskie siły bezpieczeństwa przygotowują kolejną krwawą dywersję, która mogłaby zabić cywilów. Według wywiadu DRL, ostatniej nocy około 20 cywilów w kajdankach siłą wywieziono z Kurachowo w przyfrontowy rejon. Jak wyjaśnił zastępca dowódcy operacyjnego Eduard Basurin działania te mają za zadanie oskarżyć wojskowych DRL za zabicie cywilów.
  http://nahnews.org/984871-vsu-i-sbu-gotovyat-provokaciyu-nasilno-svozyat-mirnyh-zhitelei-k-linii-fronta?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan&utm_content=984871-vsu-i-sbu-gotovyat-provokaciyu-nasilno-svozyat-mirnyh-zhitelei-k-linii-fronta
 • @lorenco 03:15:27
  Ave . :) https://www.youtube.com/watch?v=BWnrcVTD5_c
 • @Repsol 15:35:46
  Świetnie Repsol, że podałeś ten film, słyszałem o nim wcześniej więc go znalazłem, jednak po francuski nie rozumieć:)
  A tu wreszcie doczekał się napisów po polsku.
  Wart jest obejrzenia jak najbardziej.
  Jednak to śledztwo autorów filmu pewnie sporo kosztowało a mogli sobie je skrócić i skorzystać z ogromnej ilości materiałów, które tu na Neonie podawaliśmy a powstałby o wiele bardziej kompletny film.
  Najfajniejsza była końcówka kadru, jak Victoria od pączków i jej kumple po fachu wywoływania wojen, uciekali przed autorami tego filmu:)
  Pozdrówka:)
 • @lorenco 00:34:32
  Film bardzo dobry, nadaje się na wyszczególnienie.
 • Kolejna OKUPACJA Polski po 27 latach!
  (…)
  Kilka dni temu do Polski przybyli pierwsi Żołnierze US Army. Można ich było zobaczyć na cywilnym lotnisku, w umundurowaniu polowym – na luźno, jak to zwykli się nosić Żołnierze, bez bagaży, ale z bronią długą u boku. Widok stosunkowo drobnej kobiety w okularach, przemieszczającej się przez terminal odpraw pasażerskich lotniska, z karabinem M4 obijającym jej bok na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Jak to jest możliwe, że obcy mogą w Polsce chodzić z bronią automatyczną, a Polacy nie mogą mieć legalnie nawet kamizelek kuloodpornych? Czy kogoś naprawdę mocno pokiereszowało w tym kraju? Jak to jest możliwe, że w taki sposób uprzywilejowano obcokrajowców w Polsce? Może o czymś nie wiemy? Może jesteśmy już strefą wojny i rzeczywiście zagraniczni Żołnierze powinni chodzić po naszych lotniskach, ulicach i placach z długą bronią?

  Tylko co z nami?

  Czy władza boi się dać prawo do posiadania broni Polakom? No, bo jak inaczej tłumaczyć obecny stan rzeczy? Kamizelki nie można? Kuszy nie można? To, co można? Skoro już jesteśmy zarzynani przez obcokrajowców – pewnych swojej bezkarności we własnym kraju?

  Czy elita rządząca naprawdę myśli, że obce wojsko będzie w stanie obronić jej stan posiadania przed własnym narodem? Może obce wojsko ma pilnować, żebyśmy walczyli przeciwko tym, których rządzący wskażą nam jako wrogów? Tylko z tym jest pewien istotny problem – w końcu będą musieli dać nam broń do ręki. Co wydarzy się później na pewno będzie bardzo ciekawe.
  (…)
  Nie potrzebowalibyśmy żadnej w istocie hańbiącej nas obecności obcych wojsk, jeżeli mielibyśmy prawo do samoobrony, którego niezbędnym elementem musi być prawo do posiadania i używania broni. Nikt nie wejdzie do tego kraju, jeżeli każdy Polak będzie miał prawo do posiadania broni, a nawet jak wejdzie, to będziemy w stanie zapewnić mu wiele różnych ciekawych i niesłychanie budujących przeżyć. Budujących poczucie osamotnienia i przegranej.

  Niestety jednak rządząca elita boi się swojej własnej pozycji, ponieważ wie, że musiałaby zacząć traktować ludzi w sposób co najmniej nie krzywdzący, tak jak to się dzieje obecnie, jeżeli mieliby broń. To wymusiłoby tak poważne zmiany we wszystkim, że oznaczałoby prawdziwy koniec rządów post-feudalnych w Polsce, no a na to nie będzie zgody. Ponieważ ktoś musi płacić odsetki od długów, za które bogaci urządzili życie sobie i swoich dzieci.

  Chyba musimy się przyzwyczaić do sytuacji, w której w naszym kraju to obcy ludzie będą mieli broń i w ten sposób będą mogli dyktować warunki, tym którzy broni nie mają.

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5158-kolejna-okupacja-polski-po-27-latach
 • Rozmieszczenie wojsk NATO w krajach bałtyckich jest wielką prowokacją przybliżającą konflikt
  Rozmieszczenie wojsk NATO w krajach bałtyckich jest wielką prowokacją przybliżającą konflikt pomiędzy NATO a Rosją. Nie da się zrozumieć motywów, dla których wojska USA i innych krajów zachodnich, w tym niestety także i polskie, mają być rozmieszczone w krajach bałtyckich. Powoduje to, że coś co do tej pory było bardziej postrzegane jako zagrożenie teoretyczne, może się zmaterializować, w wyniku czyjejś prowokacji. Proszę pamiętać o największej lekcji z ukraińskiego kryzysu – prowokacji dopuszczała się strona narodowo-radykalna, a narodowych radykałów w krajach nadbałtyckich nie brakuje. Wystarczy chociażby pojechać do stolicy Łotwy, można bardzo szybko zorientować się, jaka symbolika dominuje w czasie świąt narodowych, co one upamiętniają i jak to wszystko przebiega. Jest to coś niesamowitego, że w tych uroczystościach brali udział byli członkowie formacji SS, w których masowo słuzyły setki tysiące Łotyszy i inni mieszkańcy krajów bałtyckich. Każdy z nich ma trudną historycznie kartę, która niestety pomimo tylu lat – nadal jest aktualna. Warto pamiętać, że jeden z największych kryzysów dotyczył prób demontażu i usunięcia pomnika Wyzwolicieli z Niezwyciężonej Armii Czerwonej, którzy bohaterską krwią uświęcili tamtą ziemię! Tymczasem rzeczywistość była taka, że większość mieszkańców krajów bałtyckich nie chciała być wyzwalana. To niestety pokutuje w wielu aspektach do dzisiaj.
  (...)

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/5151-rozmieszczenie-wojsk-nato-w-krajach-baltyckich-jest-wielka-prowokacja-przyblizajaca-konflikt
 • Antyczne źródła rusofobii
  ZAcytowano, zamieszczono:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antyczne-zrodla-rusofobii-2017-01
 • E-mail, wysłany do Pani Tiamat:
  Witam Panią :)
  Witam też Pani Męża :)

  Zamilkłem ostatnio, bo mam problemy z pogodzeniem obowiązków zawodowych z pisaniem na blogu. To wystąpiło już od października ubiegłego roku. Zwolniłem tempo, ale też przestałem obejmować całość interesujących nas problemów. No i przyszło ogromne znużenie po ponad sześciu latach blogowania.

  Będąc przedwczesnym emerytem (z Karty Nauczyciela), pracowałem ciągle na podstawie umów – zleceń i dużo czytałem w języku niemieckim (klasykę niemiecką i rosyjską + artykuły dziennikarskie). Doszedłem do znacznej biegłości językowej i wiedzy o Niemczech, i to było bazą mojej pracy w ostatnich 6,5 latach po wydarzeniach 10.04.2010. W bieżącym roku szkolnym mam znacznie więcej godzin, w tym zajęcia z grupami wysokozaawansowanymi. Okazuje się, że muszę nadrobić to, co wywiało przez ten czas.

  Wrócę do blogowania, ale musi upłynąć trochę czasu; zapewne za kilka miesięcy. Bo też nie jest łatwo rozstać się z tym, co wykonywałem (dość efektywnie) z jakąś pasją. Dużo nauczyłem się jako bloger od kilku osób. Najwięcej od Pani. I byłem zawsze pod wrażeniem Pani ogromu wiedzy, błyskotliwości i intelektualnej uczciwości.

  Z wielu tematów, poruszanych przez Panią, najważniejszymi były dla mnie problemy uchodźców w Europie i ocena PRL. Jeszcze za bardzo ważne uznaję liczne wypowiedzi szejka Imrana Hoseina w przekładach blogera Metro. W sumie, w wyniku naszej współpracy oraz wielu jeszcze komentatorów dopracowaliśmy się (bardzo) przyzwoitych blogów, a w wymienionych przeze zakresach – jestem o tym przekonany – indywidualny i jedyny w Polsce wyraz.

  Wierzę, że jeszcze spotkają się nasze 'blogerskie’ drogi.

  Pozdrawiam Panią
  i Pani Rodzinę
  serdecznie :)

  Zygmunt Białas.
 • @zygmuntbialas 02:10:06
  A rzuć Pan te robotę.
  Życie przed nami.
  pzdr.
 • @Husky 16:02:24
  A rzuć Pan te robotę". -

  --- Którą? Blogowanie?

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 18:16:32
  Cosik mi się wydaje że to jednak żona na klawiaturę szlaban zrobiła
  ps.
  pewnie było albo albo
  zdrowia
 • @Husky 22:01:13
  "Cosik mi się wydaje że to...". -

  --- A byłem tej myśli, że jednoznacznie i przekonująco opisałem problem.

  Pozdrawiam.
 • @All
  Treść e-maila, przesłanego przez Andrzeja Szuberta (nick: @opolczyk):

  Panie Zygmuncie,
  opublikowałem info o dzisiejszym przesłuchaniu:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/25/w-kleszczach-katodebili-i-departamentu-inkwizycji/

  Pozdrawiam
  as

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej