Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 02.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Ukrainie znowu się dzieje. Ostrzeliwują Donbas. Ostatni skowyt junty kijowskiej, która wie, że po wyborze Trumpa zostanie jej odcięty ryj od koryta, a ludność skoczy na nią jak psy ze składnicy złomu na złodzieja -

- pisze bloger Staszek Kieliszek.

Całość notki przedstawiona będzie za chwilę w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

 

 

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na Ukrainie - 02.02.2017 - całość tekstu:
  Ukraińskie czołgi wjechały do Awdijiwki -

  - pisze portal pl.sputniknews.com.

  W sieci pojawiło się wideo, na którym widać czołgi ukraińskich sił zbrojnych wśród domów mieszkalnych w Awdijiwce.

  Wideo zostało opublikowane przez korespondenta BBC Toma Burridge'a na jego profilu na Twitterze:

  https://www.youtube.com/watch?v=U00zBvBtQtI

  "W Awdijiwce natknęliśmy się na ukraińskich wojskowych i na czołgi, które najwyraźniej były trzymane w pogotowiu, i słyszeliśmy, że rozejm nie jest przestrzegany" - napisał dziennikarz. Użytkownicy sieci społecznościowych zauważyli także, że za czołgami znajduje się samochód z przedstawicielami misji OBWE.

  Powstańcy i ukraińscy żołnierze przekazali wcześniej informację o zaostrzeniu sytuacji w Donbasie. Strony konfliktu oskarżają się wzajemnie o zwiększeniu intensywności ostrzałów i próbach ofensywy wzdłuż linii rozgraniczającej w rejonie Doniecka.

  Szef DRL Aleksander Zacharczenko w pobliżu linii frontu

  - informuje 'Sputnik News':

  https://www.youtube.com/watch?v=8wud0F16m28

  Putin wyjaśnił prowokacje Kijowa potrzebą "wybijania” pieniędzy zza granicy -

  - pisze dziennikarz przytaczanego tu portalu.

  Zaostrzenie sytuacji w Donbasie zostało sprowokowane przez stronę ukraińską i odbywa się właśnie teraz dlatego, że Kijów musi "wybić” pieniądze zza granicy, powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin na konferencji prasowej podsumowującej rosyjsko-węgierskie rozmowy.

  "Ukraińskie kierownictwo potrzebuje dziś pieniędzy, a pieniądze najlepiej wybijać z Unii Europejskiej, poszczególnych państw Europy i Stanów Zjednoczonych oraz międzynarodowych instytucji finansowych, prezentując się jako ofiara agresji” – powiedział Putin.

  Według jego słów, obecne władze Ukrainy nie są gotowe do realizacji porozumień mińskich i szukają powodów do rezygnacji z nich za wszelką cenę. "Co dotyczy aktualnego zaostrzenia sytuacji, to nasze stanowisko jest znane: zostało ono sprowokowane przez stronę ukraińską. W piątek w zeszłym tygodniu zaczęły się działania bojowe. W niedzielę ukraińskie tzw. oddziały ochotnicze zajęły jeden z punktów oporu opozycji i przeniknęły 200 metrów w głąb terytorium kontrolowanego przez powstańców. W niedzielę zostali stamtąd wyparci” – powiedział Putin na konferencji w Budapeszcie po spotkaniu z premierem Węgier Wiktorem Orbanem.

  Jednocześnie, prezydent wyraził nadzieję, że zdrowy rozsądek na Ukrainie zapanuje i sytuacja w Donbasie nie będzie rozwijać się według najgorszego scenariusza. Prezydent Federacji Rosyjskiej oświadczył również, że ukraińscy oligarchowie poparli tylko jednego z kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

  Według Putina, "teraz muszą unormować stosunki z obecną administracją (USA), a na tle konfliktu to się lepiej udaje. Zawsze jest korzystniej, łatwiej wciągnąć obecną administrację do rozwiązania ukraińskich problemów i zbudowania w ten sposób jakiegoś dialogu” – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

  * * * * * * *

  Na temat eskalacji konfliktu w Donbasie pisał wczoraj bloger Staszek Kieliszek: Na Ukrainie zaczyna się znowu dziać.Ostrzeliwują Donbas. Ostatni skowyt ukraińskich władz, które wiedzą, że po wyborze Trumpa zostanie im odcięty ryj od koryta, a ludność Ukrainy skoczy na nich jak psy ze składnicy złomu na złodzieja:

  https://www.youtube.com/watch?v=2tah_BKYGU0

  Czym się zakończył atak na Republiki Noworosji? - pyta Lorenco. I odpowiada:

  https://youtu.be/oUoihHg4Nkc

  Film z uroczystości żałobnych żołnierzy ukraińskich, którzy zginęli pod Awdiejewką, a to w dniu pierwszym, 29 stycznia. Jak podaje DNR - zginęło ich do 1 lutego, około dwustu. I po co, w jakim celu, w imię czego?
 • @All
  Nie wyszły zdjęcia. Można je widzieć w notce, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/02/co-sie-dzieje-na-ukrainie-02-02-2017/
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Rwiesz się do wojny z Rosją? Witamy w estońskim „Parku Głupców”

  Góra śmieci w estońskim mieście Sillamäe wkrótce stanie się obiektem sztuki. Planowane jest umieszczenie na niej posągów polityków, którzy wnieśli największy wkład w podżeganie do antyrosyjskiej histerii.

  To, co zamierza zrobić były minister Estonii, a obecnie przedsiębiorca Tiit Vähi można określić jednym słowem: Dosyć! Chce urządzić na górze, która jest wysypiskiem odpadów zakładu Silmet, „Park Głupców”. Będą w nim umieszczone posągi tych, których były polityk uważa za „podżegaczy do wojny z Rosją”.

  ZB: A kiedy w Polsce podobny park?
 • @zygmuntbialas 22:26:50
  W imię aj waj

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zydowska-inwazja-rozpoczeta-2017-02
 • Z BLOG.PL:
  ~Tiamat
  2 lutego 2017 o 22:56
  Niestety, 1-go lutego rozpoczelo sie przewodnictwo Ukrainy w Radzie Bezpieczenstwa ONZ. Kijow zamierza wykorzystac kazda mozliwosc do obrony przed Rosja – oznajmil prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

  Z tego widac, ze Samantha Power, dotychczasowa przedstawicielka USA w Radzie Bezpieczenstwa – bedzie miala godnego nastepce – rusofoba.
  Zastanawiam sie jakie sa prawdziwe powody wyboru przedstawiciela wojujacej junty do Rady Bezpieczenstwa.

  Poroszenko: Ukraina w RB ONZ wykorzysta każdą możliwość do „obrony przed Rosją”

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702014737165-Sputnik-Poroszenko-Ukraina-Rosja-RB-ONZ/

  * * *

  ~zygmuntbialas
  2 lutego 2017 o 23:12

  „Niestety, 1-go lutego rozpoczelo sie przewodnictwo Ukrainy w Radzie Bezpieczenstwa ONZ”. -

  — Widać nie ma prostych rozwiązań, a przecież sprawy zdają się być jednoznaczne. Powyżej zreferowałem krótko wydarzenia znad granicy Uraina – DRL. Oparłem się na relacjach, które uznałem za obiektywne. Bo co też mainstream + gadzinówki piszą o Awdiejewce, to przykro to wspominać.
 • @zygmuntbialas 23:16:34
  Wojna coraz bliżej. Pozdrawiam.
 • @All
  Trafił do mnie e-mail, którego przytoczę: "Jabłonowski mógłby być znakomitym trybunem ludowym, gdyby nie był tak czytelnie prorosyjski. Z taką otwartością swojego przekazu skazuje siebie na odrzucenie tych, którzy wciąż mają w pamięci krzywdy poprzedniego systemu. A ich jest przecież większość. Powinien w swoim przekazie być bardziej subtelny - ludzie inteligentni sami wyłonią właściwe wnioski, a durniom i tak nie ma co tłumaczyć. Natomiast z tak widoczną nachalnością prorosyjską będzie miał znacznie gorsze zrozumienie od zamierzeń i faktycznie, zrobi z siebie agenta rosyjskiego".

  Kim jest Aleksander Jabłonowski? - Chętnie poczytam, co Czytelnicy ewentualnie o nim napiszą. Ja zwrócę tu na inną rzecz Państwa uwagę. Otóż pisze nadawca: "... gdyby nie był tak czytelnie prorosyjski. Z taką otwartością swojego przekazu skazuje siebie na odrzucenie tych, którzy wciąż mają w pamięci krzywdy poprzedniego systemu. A ich jest przecież większość".

  I zastanawiam się nad tymi krzywdami, których doznali od Ruskich Polacy, tymi faktycznymi, a nie zmitologizowanymi krzywdami. Czy to było wtedy, gdy wojny o pierwszeństwo w Europie Środkowo - Wschodniej wygrali Rosjanie, a nie Polacy? Czy może później, gdy Rosjanie uczestniczyli w zaborach Polski. Nie pochwalili Ruscy tych, którzy wywołali powstanie listopadowe, a potem styczniowe, nie mieli zrozumienia dla tych (także żydów i Polaków), którzy knuli zamachy przeciw carom.

  Stalin nie przekroczył Wisły, gdy upadało powstanie warszawskie, a zresztą nikt go o to nie prosił. Wytyczył też i przeforsował granice Polski, które zdają się być dla nas optymalne. Ten rachunek stosunków polsko - rosyjskich powinien być uczciwie podjęty:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/25/jozef-stalin-ludobojca-czy-bohater-25-08-2016/
 • @Repsol 23:20:23
  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 00:13:29
  Ambasador USA Nikki Haley w czwartek potępiła "agresywne działania" Rosji na Ukrainie i zobowiązała silne poparcie USA dla Kijowa nawet gdy nowa administracja USA dąży do poprawy stosunków z Rosją.

  "My chcemy poprawić nasze stosunki z Rosją. Jednak tragiczna sytuacja we wschodniej Ukrainie to taka, która wymaga jasnego i zdecydowanego potępienie rosyjskich działań," powiedziała w swoich pierwszych uwagach publicznych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

  Fala walk we wschodniej Ukrainie zaprezentowała nową administrację prezydenta Donalda Trumpa w pierwszej próbie jej polityki co do Rosji i komentarze Haley były bacznie obserwowane pod kątem oznak jakiejkolwiek zmiany.

  Ambasador USA otworzyła uwagi stwierdzając, że to było "niefortunne", że jej pierwszy występ w Radzie wymaga od niej aby "potępić agresywne działania Rosji" w tym, co opisała jako "powtórki" z ostatnich wypowiedzi amerykańskich.
  -----------------------------------------------------------
  Przetłumaczyłem to tak jako tako z angielskiego za pomocą tłumacza aby było wiadome o co chodzi.
  Jak widać i czuć, stara śpiewka.
  Chyba, że tę panią Trump wymieni jak to zrobił z inną panią, którą powołał i za kilka dni odwołał.
  Całość artykułu w j. angielskim:
  http://www.msn.com/en-ca/news/world/us-condemns-russias-aggressive-actions-in-ukraine/ar-AAmyJBO?li=AAadgLE&ocid=spartanntp
 • @Repsol 23:20:23
  Artykuł o: John McCain i Lindsey Graham i ich wypadzie na granicę z Noworosją, pod Szirokino.
  Film z tego zdarzenia:
  https://youtu.be/5Eds-8P0VfA
  Co tam plecie Patroszenko, nieważne.
  Co mówią senatorzy:
  Niewiarygodnie, Graham starał się bezpośrednio zainicjować nowy atak, mówiąc te słowa:
  Wasza walka jest naszą walką, 2017 będzie rokiem ofensywy. Każdy z nas wróci do Waszyngtonu i będziemy naciskać sprawę przeciwko Rosji. Dość rosyjskiej agresji. Jest to czas, aby Rosja zapłaciła najcięższą cenę.
  John McCain nie mniej prowokacyjnie
  :Wierzę, że wygracie. Jestem przekonany, będzie wygrana i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić Państwu to, czego potrzebujecie, aby wygrać.
  --------------------------------------------
  W artykule jest też o konstytucji USA, że politykę zagraniczną prowadzi prezydent a podburzanie w innych krajach jest przestępstwem.
  Zatem obaj senatorowie powinni znaleźć się za kratkami.
  Całość artykułu na tej stronie = link poniżej =, może ktoś z naszych Koleżanek czy Kolegów znających j. angielski przetłumaczy?

  http://russia-insider.com/en/politics/enough-it-time-lock-john-mccain-and-lindsey-graham/ri18781
 • @ireneusz 23:58:24
  Wiktor Orban i Władimir Putin wywiesili rosyjską flagę na budynku węgierskiego Parlamentu.
  Prezydent FR przebywa od 2 lutego na Węgrzech.
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16507833_1855661144709383_5226450285166533445_n.jpg?oh=cba552590084131c0d572ec2aa902755&oe=5945138E
 • @zygmuntbialas 00:12:59
  co do Jabłonowskiego i jego roli /komu służy /:

  Temat ten już omawialiśmy więc nie będę do niego wracał w szczegółach. Moje stanowisko wobec niego w logicznej skali zerojedynkowej jest O /fałsz/ .

  Aktualnie Jabłonowski pracuje za prowokatora, co najlepiej oddaje ten oto film :

  https://www.youtube.com/watch?v=QVqJyyfCDZc

  i mój pod nim komentarz :

  W dniu 30 stycznia 2017 r o godzinie 21, 39 wysłałem emaile do MON na adresy ministra i jego rzecznika tj .

  comon.sekretariat@mon.gov.pl ;

  comon.media@mon.gov.pl :

  o następującej treści :

  Panie Macierewicz słuchaj Pan , co ja do Pana mówię : My nie chcemy się bić , My się chcemy całować ……Pan to chyba rozumie ….co ? Na wszelki słuczaj pytanie to kieruję również do Miśka

  https://www.youtube.com/watch?v=_bHkVCeXWAw


  Łódź , dnia 30 stycznia 2017 r. komandos , kapitan Michał Jarzyński


  PS. co do wystąpienia Pana Olszańskiego :

  https://www.youtube.com/watch?v=QVqJyyfCDZc

  akceptuję je w dużej części poza końcówką , która jest prowokacją.


  Manifest / odezwa dysydenta komandosa Michała Jarzyńskiego do Polaków

  pkt 4. Nie dajmy się sprowokować, ani przez antypolskie działania organów władzy publicznej – sejm, rząd i inne naszpikowane obcą agenturą i działające na ich zlecenie i w ich interesie, ani też przez działające z nimi w jednej drużynie i sterowane zza oceanu i zachodu organizacje pozarządowe/różne stowarzyszenia, fundacje itd., będące tak naprawdę „zagranicznymi agentami’.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/


  co do tego zwrotu , cytuję :

  I zastanawiam się nad tymi krzywdami, których doznali od Ruskich Polacy, tymi faktycznymi, a nie zmitologizowanymi krzywdami.

  Moja odpowiedź pod tym filmem :

  https://www.youtube.com/watch?v=c4nIwy_sTL8

  Cytuję :

  W historii było wiele trudnych relacji polsko-rosyjskich. Sądzę, iż w tej chwili jest lepiej . Naród rosyjski cieszy się wśród prawdziwych Polaków -Słowian autentycznym , coraz większym poparciem.
 • @lorenco 01:03:52
  Film z senatorem McCain i Grahamem naprawde zenujacy.2 starcow nad grobem, namawiajacych Ukraincow do walki z Rosja.Kto ich wyslucha?Klasyk glupoty.Powtorze link.Warto schowac gdzies w archiwa i mlodym przypominac jak glupie amerykany sa.( nie wszystkie)
  https://youtu.be/5Eds-8P0VfA
 • @zygmuntbialas 22:26:50
  Dzień dobry.

  Z tekstami o Ukrainie i innymi "konfliktowymi" zapraszam serdecznie na stronę www.WOJNA.info. Myślę że u mnie nie będzie problemów z wstawianiem tekstu do wpisu :)
 • Konferencja
  Dzisiejszy brifing rzeczniczki MSZ Rosji Marii Zacharowej na temat sytuacji na Ukrainie jest b. ciekawy , prośba jak ktoś mógłby prztłumaczyć.
 • @zygmuntbialas 00:12:59
  Zygmunt Białas:
  Chętnie poczytam, co Czytelnicy ewentualnie o nim [Jabłonowskim - moje] napiszą. Ja zwrócę tu na inną rzecz Państwa uwagę. Otóż pisze nadawca: "... gdyby nie był tak czytelnie prorosyjski. Z taką otwartością swojego przekazu skazuje siebie na odrzucenie tych, którzy wciąż mają w pamięci krzywdy poprzedniego systemu. A ich jest przecież większość"

  Chętnie Pan poczyta? – to proszę bardzo :)
  Jak sądzę, w większości z nas ludzi, którzy mienią się patriotami, z dziada pradziada Polakami, Polakami z tzw. tradycjami, pokutuje wyniesiona z domu anty rosyjskość, opór przeciwko wszystkiemu co rosyjskie. Wiem jak to jest, sam tak miałem.

  Wyhodowane to wszystko (rusofobia) zostało jeszcze w czasie Powstań i Napoleońskiej krucjaty, a zwłaszcza w okresie międzywojennej Piłsudczyzny i kontynuowane mocno po II Wojnie z ośrodków w Londynie i Waszyngtonie także Watykanie, przez Giedroycia, Głos Ameryki, kler i in.

  Żadna fobia nie jest dobra, rusofobia ze względu na wojska ZSRR u nas może i była jakoś uzasadniona. Ale przyszedł rok 1998, a później zaczęły mijać kolejne lata. Rosjanie odeszli i z każdym rokiem coraz bardziej otwierały mi się oczy. Na to co jest, na to w jakim kierunku zmierzamy i co straciliśmy.

  PO OWOCACH ICH POZNACIE!
  To naczelna zasada, którą daje nam Ewangelia. Współpraca z Rosją (ZSRR), to czas PRL-u, a dla mnie przeciętnego zjadacza chleba owoce PRL-u są już (dopiero od niedawna!) oczywiste, są one słodkie i pożywne. Wyrosło na nich wiele wspaniałych i zdrowych pokoleń ludzi wykształconych, mądrych, takich, co to nie znali jarzma kapitalizmu, knuta oprawców, dominacji pana i plebana. Nie wiedzieliśmy, co to lęk przed utratą pracy i bezrobociem, przed bezdomnością, nierównością klasową (finansową), głodem, komornikiem czy brakiem opieki lekarskiej. Przybywało nas po pół miliona rocznie!

  A obecne owoce współpracy z Zachodem, tak wyczekiwanym Zachodem są wbrew naszym oczekiwaniom… zgniłe, ba, są cuchnące! (tu naprawdę dłuuugo należałoby mówić o całej tej lewackiej kolorowej zgniliźnie, genderyzmie, globalizmie, banksterce, lichwie etc, etc.., o całej tej deprawacji, dewiacji i degradacji zwłaszcza naszej duchowości i kultury, o tych wszelakich „dobrach”, których doświadczamy)
  Ameryka zaś jest dokładnie taka, jaką przedstawiały ją jeszcze PRL-owskie media i propaganda, co samo w sobie jest zdumiewające! (tu szkoda mi języka strzępić na inwektywy określające USA, a w zasadzie Usrael, wielu to robi znacznie lepiej ode mnie, a i sam Jabłonowski także)

  Podsumowując.
  W jednym z filmików Olszański-Jabłonowski powiedział:

  NIGDY NIE PRZYPUSZCZAŁEM, ŻE BĘDĘ ZA RUSKIMI!

  ...i ja mam obecnie dokładnie tak samo. Trudno być innym odrzucając propagandę i mając otwarte oczy.

  Pytanie: komu służy, ta pompowana na siłę od wieków w Polaków rusofobia? To już widać gołym okiem. Nam, Polakom NIE SŁUŻY!

  Ja bym sobie życzył stosunków na poziomie państwowym z Rosją przynajmniej takich, jakie mamy obecnie z Niemcami. Co biorąc pod uwagę rachunek krzywd - o jakim wspomina respondent, jest absolutnie możliwe, a nawet uzasadnione.

  I jeszcze jedno, pewnie najważniejsze płynące z powyższego przesłanie.
  Rosjanie po doznanym upokorzeniu takim samym albo gorszym, jakiego my obecnie zaznajemy wstają z kolan (wydarzenia m.in. z Syrii wskazują, że proces ten jest mocno zaawansowany) Skorzystajmy z tego, spróbujmy wsiąść z Nimi do tego samego pociągu. A nuż się uda?

  Na koniec, na główne pytanie/tezę: „Jabłonowski mógłby być znakomitym trybunem ludowym, gdyby nie był tak czytelnie prorosyjski.” Odpowiem tak:
  To świetnie, że jest otwarcie prorosyjski, bo takich trendów brak, bo takich postaw brak! To może przynieść same korzyści. Prorosyjskie orientacje są na Węgrzech, w Grecji, Czechach, Słowacji, Bułgarii itd. I daje to wymierne korzyści. To, że do tej pory nie ma w Polsce silnej prorosyjskiej opozycji jest nie tylko czymś dziwacznym ale wręcz chorym.

  Ps. W ostatnich filmikach firmowanych przez Sumienie Narodu wraz z A. Jabłonowskim pojawił się Maciej Poręba, np. tu: „Aleksander Jabłonowski, rusofobia geneza wirusa cz.1 - Maciej Poręba”. I jest to znakomite! Panowie się tam znakomicie dopełniają i uzupełniają.

  Pozdrawiam i przepraszam za kosmiczne wręcz skróty i uproszczenia. Jednak w tak krótkim komentarzu wziąć się za bary z całym okresem powojennym i genezą rusofobii inaczej się nie da.
 • @lorenco 00:48:00
  To byłby ten tekst(?).
  Przetłumaczyła: Tiamat, publikując na blog.pl.

  ~Tiamat
  3 lutego 2017 o 12:32
  Dyskusja na temat Ukrainy w ONZ

  Tymczasem w Radzie Bezpieczenstwa ONZ – nowa pani ambasador USA do Narodow Zjednoczonych razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii rzucili sie na Ambasadora Rosji oskarzajac Rosje o agresje uzasadniajac sankcje nalozone na Federacje Rosyjska za zajecie Krymu i popieranie separatystow.

  Czurkin spokojnie zacytowal i amerykanska konstytucje i przypomnial

  Czurkin zacytowal Konstytucje USA po tym jak pani ambasador USA Nikki Haley wygadywala bzdury o tym, co sie dzieje na Ukrainie:

  Pyskowanie na Rosje i opowiadanie bredni na temat sytuacji na Ukrainie nie jest zadna nowoscia – jak zauwazyl rosyjski ambasador do Narodow Zjednoczonych, Witali Czurkin.
  Czurkin odpowiadal na zarzuty nowej ambasador USA do ONZ, niejakiej Nikki Haley.
  Zarowno ambasador USA jak i Anglii rzucili sie na Czurkina osobiscie zamiast dyskutowac sytuacje na Ukrainie i analizowac role Kijowa w mordowaniu ludnosci cywilnej w Doniecku. Oboje przedstawiciele anglosasow USA i UK potepili Rosje za interwencje na Ukrainie.

  „Dopoki Rosja i separatysci popierani przez Rosje nie zaczna szanowac suwerennosci i integralnosci granic Ukrainy, ten kryzys bedzie sie przeciagac- perrorowala pani Haley- a Wschodnia Ukraina jest oczywiscie nie tylko czescia Ukrainy, ktora cierpi z powodu interwencji rosyjskiej. Stany Zjednoczone Ameryki – ostrzegala pani Haley – potepiaja okupacje Krymu i sankcje nie zostana zniesione dopoki Rosja nie odda Krymu”.

  Kiedy pan Czurkin zabral glos, przypomnial zebranym, ze 12 Lutego 2015 roku Rada Bezpieczenstwa przyjela rezolucje nr 2202 pt. Porozumienie Minskie, w ktorym to Kjow zobowiazal sie do natychmiastowego przerwania ognia i rozpoczecia rozmow z Donbasem na temat wzglednej autonomii regionu.

  (Donbas zawsze mial swoisty status i w ZSRR i na Ukrainie jako osrodek przemyslowy i centrum przemyslu zbropjeniowego ZSRR a potem i Ukrainy. Wschodnia Ukraina rozmawia glownie po rosyjsku – nie po ukrainsku. Tymczasem Rada Wierchowna Ukrainy zabronila mowic po rosyjsku w calej Ukrainie. I wlasciwie to stalo sie glowna przyczyna rebelii i na Krymie i w Donbasie. Rosyjskojezyczna ludnosc tubylcza miala zdawac testy z ukrainskiego jezyka, zeby mogla miec prawo do pracy!!!
  Decyzja Rady Wierchownej jest o tyle paskudna i wredna, ze politykom ukrainskim nawet w Wierchpownej Radzie latwiej jest sie klocic po rosyjsku nz po ukrainsku.
  Poroszenko w oficjalnych wystapieniach posluguje sie jezykiem rosyjskim. Podobnie jak wiekszosc junty.
  W kontekscie krajow wielojezycznych jak Kanada, Szwajcaria, Belgia, UK czy Poludniowa Afryka – decyzja Rady Wierchownej byla chamska i rasistowska)

  Pan Czurkin wiec przypomnial tresc Minskich Porozumien, gwarantorem ktorych jest Rosja, Niemcy i Francja, dodajac, ze wjazd czolgow ukrainskich na teren Doniecka i napad na ludnosc cywilna maja jeden cel: sprowokowac Rosje i Donbas do awantury i udawac ofiare rosyjskiej agresji – tylko po to, zeby nie dopuscic do zadnych porozumien z Donbasem, a tym samy kompletnie zlekcewazyc Rezolucje ONZ 2202.
  Poroszenko oficjalnie i publicznie i kilkakrotnie stwierdzil, ze nie ma zamiaru honorowac Rezolucji, ktora sam podpisal!

  Pan Czurkin dodal:

  Dowodztwo Ukrainy potrzebuje teraz ogromnych pieniedzy, bo im sie cala Ukraina i gospodarka wali, wiec potrzebuja wycisnac fundusze i z Unii Europejskiej i z indywidualnych panstw Europyi USA i z miedzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarzen i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji.
  ” Jakos dziwnie- powiada Czurkin – ta awantura obecna na Ukrainie zbiegla sie z w czasie z podrozami naczalstwa Ukrainy po swiecie i wymuszania pomocy finansowej. W ten sposob Kijow uwaza, ze bedzie mogl kontynuowac mordowanie ludzi w Doniecku i wyludzanie pieniedzy od Zachodu – Kijow caly czas naciska na militarne rozwiazanie konfliktu.”

  Na co ambasador brytyjski, Matthew Rycroft oskarzyl Czurkina o wprowadzanie Rady Bezpieczenstwa w blad, jako ze oskarzenie Ukrainy o cokolwiek jest odwroceniem rzeczywistsci. Po czym pan ambasador do ONZ z Anglii poparl pania ambasador do ONZ z USA utrzymujac, ze sankcje na Rosje sa absolutnie potrzebne dopoki Rosja nie odda Krymu i Donbasu Ukrainie..

  Witaly Czurkin zachowal sie bardzo grzecznie i powital nowa pania ambasador USA w Radzie Bezpieczenstwa; wyrazil nadzieje na wspolprace bez wzgledu na roznice zdan.

  Rownoczesnie przypomnial pani Haley o Amerykanskiej Konstytucji , ktory to dokument we wstepie (Preamble) zawiera te historyczne slowa: ‚We, the people’.
  Na tej wlasnie podstawie, ludnosc Krymu wyrazila swoja wole w referendum, w ktorym ludnosc Krymu zaglosowala, zeby wrocic do Rosji i zachowac wolnosc od ukrainskiej tyranii.

  Natomiast ambasadorowi Anglii, pan Czurkin bardzo uprzejmie przypomnial ze Anglia powinna zajac sie raczej swoimi sprawami i przede wszystkim oddac Argentynie Las Malvinas (Falklandy), Hiszpanii – Gibraltar i zlikwidowac ogromna baze militarna na terytorium Cypru.

  Russia’s Churkin cites US constitution after ambassador Haley’s rant at UNSC over Ukraine — RT News

  Czurkin zacytowal Konstytucje USA po tym jak pani ambasador Haley wygadywala bzdury o tym, co sie dzieje na Ukrainie.

  Pyskowanie na Rosje i opowiadanie bredni na temat sytuacji na Ukrainie nie jest zadna nowoscia – jak zauwazyl rosyjski ambasador do Narodow Zjednoczonych, Witali Czurkin.
  Czurkin odpowiadal na zarzuty nowej ambasador USA do ONZ, niejakiej Nikki Haley.
  Zarowno ambasador USA jak i Anglii rzucili sie na Czurkina osobiscie, zamiast dyskutowac sytuacje na Ukrainie i analizowac role Kijowa w mordowaniu ludnosci cywilnej w Doniecku. Oboje przedstawiciele Anglosasow: USA i UK potepili Rosje za interwencje na Ukrainie.

  „Dopoki Rosja i separatysci popierani przez Rosje nie zaczna szanowac suwerennosci i integralnosci granic Ukrainy, ten kryzys bedzie sie przeciagac- perrorowala pani Haley- a Wschodnia Ukraina nie jest oczywiscie jedyna czescia Ukrainy, ktora cierpi z powodu interwencji rosyjskiej. Stany Zjednoczone Ameryki – ostrzegala pani Haley – potepiaja okupacje Krymu i nie zostana zniesione dopoki Rosja nie odda Krymu”.

  Kiedy pan Czurkin zabral glos, przypomnial zebranym, ze 12 Lutego 2015 roku Rada Bezpieczenstwa przyjela rezolucje nr 2202 pt. Porozumienie Minskie, w ktorym to Kjow zobowiazal sie do natychmiastowego przerwania ognia i rozpoczecia rozmow z Donbasem na temat wzglednej autonomii regionu.

  (Donbas zawsze mial swoisty status i w ZSRR i na Ukrainie jako osrodek przemyslowy i centrum przemyslu zbropjeniowego ZSRR a potem i Ukrainy. Wschodnia Ukraina rozmawia glownie po rosyjsku – nie po ukrainsku. Tymczasem Rada Wierchowna Ukrainy zabronila mowic po rosyjsku w calej Ukrainie. I wlasciwie to stalo sie glowna przyczyna rebelii i na Krymie i w Donbasie. Rosyjskojezyczna ludnosc tubylcza miala zdawac testy z ukrainskiego jezyka, zeby mogla miec prawo do pracy!!!
  Decyzja Rady Wierchownej jest o tyle paskudna i wredna, ze politykom ukrainskim nawet w Wierchpownej Radzie latwiej jest sie klocic po rosyjsku nz po ukrainsku.
  Poroszenko w oficjalnych wystapieniach posluguje sie jezykiem rosyjskim. Podobnie jak wiekszosc junty.
  W kontekscie krajow wielojezycznych jak Kanada, Szwajcaria, Belgia, UK czy Poludniowa Afryka – decyzja Rady Wierchownej byla chamska i rasistowska)

  Pan Czurkin wiec przypomnial tresc Minskich Porozumien, gwarantorem ktorych jest Rosja, Niemcy i Francja, dodajac, ze wjazd czolgow ukrainskich na teren Doniecka i napad na ludnosc cywilna maja jeden cel: sprowokowac Rosje i Donbas do awantury i udawac ofiare rosyjskiej agresji – tylko po to, zeby nie dopuscic do zadnych porozumien z Donbasem, a tym samy kompletnie zlekcewazyc Rezolucje ONZ 2202.
  Poroszenko oficjalnie i publicznie i kilkakrotnie stwierdzil, ze nie ma zamiaru honorowac Rezolucji, ktora sam podpisal!

  Pan Czurkin dodal:

  Dowodztwo Ukrainy potrzebuje teraz ogromnych pieniedzy, bo im sie cala Ukraina i gospodarka wali, wiec potrzebuja wycisnac fundusze i z Unii Europejskiej i z indywidualnych panstw Europyi USA i z miedzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarzen i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji. Jakos dziwnie- powiada Czuekin ta awantura obecna na Ukrainie zbiegla sie z w czasie z podrozami naczalstwa Ukrainy po swiecie i wymuszania pomocy finansowej. W ten sposob Kijow uwaza, ze bedzie mogl kontynulowac mordowanie ludzi w Doniecku i wyludzac pieniadze od Zachodu – Kijow przeciez caly czas naciska na militarne rozwiazanie konfliktu.”

  Na co ambasador brytyjski, Matthew Rycroft oskarzyl Czurkina o wprowadzanie Rady Bezpieczenstwa w blad, jako ze oskarzenie Ukrainy o cokolwiek jest odwroceniem rzeczywistsci. Po czym pan ambasador do ONZ z Anglii poparl pania ambasador do ONZ z USA utrzymujac, ze sankcje na Rosje sa absolutnie potrzebne dopoki Rosja nie odda Krymu i Donbasu Ukrainie..

  Witaly Czurkin zachowal sie bardzo grzecznie i powital nowa pania ambasador USA w Radzie Bezpieczenstwa; wyrazil nadzieje na owocna wspolprace bez wzgledu na roznice zdan.

  Rownoczesnie przypomnial pan Haley o Amerykanskiej Konstytucji , ktory to dokument we wstepie (Preamble) zawiera te historyczne slowa: ‚We, the people’.
  „Na tej wlasnie podstawie, ludnosc Krymu wyrazila swoja wole w referendum, w ktorym t ludnosc Krymu zaglosowala, zeby wrocic do Rosji i zachowac wolnosc od ukrainskiej tyranii” – wyjasnil pan Czurkin.

  Natomiast ambasadorowi Anglii, pan Czurkin bardzo uprzejmie przypomnial ze Anglia powinna zajac sie raczej swoimi sprawami i przede wszystkim oddac Argentynie Las Malvinas (Falklandy), Hiszpanii – Gibraltar i zlikwidowac ogromna baze militarna na terytorium Cypru.

  Russia’s Churkin cites US constitution after ambassador Haley’s rant at UNSC over Ukraine — RT News

  https://www.rt.com/news/376146-churkin-haley-ukraine-constitution/
 • @Prawda Boli 09:02:37
  Witam :)

  Zerknąłem pod wskazaną stronę.
  Widzę tam dużo notek, publikowanych pierwotnie na moich blogach.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @javox 12:53:14
  "Pytanie: komu służy, ta pompowana na siłę od wieków w Polaków rusofobia? To już widać gołym okiem. Nam, Polakom NIE SŁUŻY!" -

  --- Tak, na pewno nam nie służy. Podobną drogę przebyłem w tej sprawie, jak zresztą bardzo wielu Polaków. Spróbuję opisać w notce za 2 - 3 dni te problemy, które tak ohydnie zostały wykrzywione.

  Pozdrawiam.
 • @Prawda Boli 09:02:37
  Proszę u siebie poprawić nazwisko Autora. :(
 • Tak
  Dobrze ze Pan wrócił bo w zakresie newsów jest zawsze głód.

  pozdrawiam
 • @Zorion 21:51:46
  Pozdrawiam również :)
 • @lorenco 23:17:11
  "Donieck ostrzeliwany". -

  --- Bardzo ważne wpisy.
  Przenoszę na aktualną stronę :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej