Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20140 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 03.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjątkowym bestialstwem popisuje się armia ukraińska w Doniecku – pisze pani Tiamat. - Czołgi i ciężka artyleria zaatakowały miejscowości w zdemilitaryzowanej strefie – pogwałcono wszystkie mińskie porozumienia.

Całość notki w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na Ukrainie - 03.02.2017 - całość tekstu:
  Wyjątkowym bestialstwem popisuje się armia ukraińska w Doniecku – pisze pani Tiamat. - Czołgi i ciężka artyleria zaatakowały miejscowości w zdemilitaryzowanej strefie – pogwałcono wszystkie mińskie porozumienia. W czasie okrutnej zimy, ataki na osiedla mieszkaniowe i dobijanie mieszkańców pozbawionych elektryczności, swiatła, wody i w ogóle żywności są aktem szczególnego barbarzyństwa. I dzieje się to w XXI wieku w Europie za przyzwoleniem Unii Europejskiej.

  Karzą Rosję za ratowanie życia: na Krymie, w Syrii, na Ukrainie (ponad milion uchodźców z Ukrainy znalazlo schronienie i pracę w Rosji). Tymczasem Ukraina domaga się wynagrodzenia za zbrodnie przeciwko ludzkości: za mordowanie ludności cywilnej. Ukraińska prowokacja ma na celu wymuszenie dodatkowych pieniędzy od Unii i wsparcia międzynarodowego. W tym celu Ukraina oczywiście gra rolę ofiary rosyjskiej agresji.

  Ewakuacje rodzin, którym zburzono mieszkania i domy, utrudnia nie tylko okropna pogoda, ale i brak bezpieczeństwa na drogach – brak transportu. Opołczeńcy próbują przewozić czołgami uratowane rodziny, bo to jedyny, w miare bezpieczny, transport. Zadziwiajace: Kijów oskarża Rosję o agresję. I to pomimo tego, że przyznał Poroszenko, iż prowadzi ofensywę w Donbasie.

  Jest to jawna prowokacja przeciwko Rosji. Rada Bezpieczeństwa – jak zwykle – bezsilna wobec kolejnego zbrojnego konfliktu. Zastanawia, że łatwo było oskarżyć Asada o atakowanie zbrojnej opozycji. Poroszenko zaś to święta krowa żydowskiej mafii. Nikt go jakoś o nic nie oskarża. I jak dotad nikt nie planuje „zmiany rezimu” na Ukrainie i nikt nie śmie nawet pisnąć: „Poroszenko must go” – tak jak to do tej pory powtarzają o prezydencie Syrii różni nawiedzeni politycy Zachodu: „Asad must go”.

  Ciekawe, dlaczego? - Ukraina powinna zostać postawiona do pionu:
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014738857-sputnik-ukraina-poroszenko/

  Na potwierdzenie tego, że Kijów szuka pieniędzy, Poroszenko próbuje wyłudzić pieniądze, skąd się da (i nie da) – od Achmatowa. Poroszenko domagał się łapówki w wysokości 200 mln dolarów:
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014734369-sputnik-ukraina-poroszenko-achmetow-lapowka/

  Tymczasem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – nowa pani ambasador USA do Narodow Zjednoczonych razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii rzucili się na ambasadora Rosji, oskarżając Rosję o agresję, uzasadniając sankcje nałożone na Federację Rosyjską za zajęcie Krymu i popieranie ‚separatystów’.

  Witalij Czurkin spokojnie zacytowal Konstytucję USA po tym, jak pani ambasador USA Nikki Haley wygadywala bzdury o tym, co się dzieje na Ukrainie: „Pyskowanie na Rosję i opowiadanie bredni na temat sytuacji na Ukrainie nie jest żadną nowością” – zauważył rosyjski ambasador Czurkin.

  „Dopóki Rosja i separatyści, popierani przez Rosję, nie zaczną szanować suwerenności i integralności granic Ukrainy, ten kryzys będzie się przeciągać – perorowala pani Haley – a Ukraina Wschodnia jest oczywiście nie tylko częścią Ukrainy, ktora cierpi z powodu interwencji rosyjskiej. Stany Zjednoczone Ameryki – ostrzegala pani Haley – potępiają okupację Krymu i sankcje nie zostaną zniesione, dopóki Rosja nie odda Krymu”.

  Kiedy pan Czurkin zabrał głos, przypomnial zebranym, że 12 Lutego 2015 roku Rada Bezpieczeństwa przyjęła rezolucję nr 2202 pt. Porozumienie Mińskie, w którym to Kijów zobowiązał się do natychmiastowego przerwania ognia i rozpoczęcia rozmów z Donbasem na temat względnej autonomii regionu.

  Donbas miał zawsze swoisty status – i w ZSRR, i na Ukrainie jako ośrodek przemysłowy i centrum przemyslu zbrojeniowego ZSRR, a potem i Ukrainy. Wschodnia Ukraina rozmawia głównie po rosyjsku – nie po ukraińsku. Tymczasem Rada Wierchowna Ukrainy zabroniła mówić po rosyjsku w calej Ukrainie. I właściwie to stało się główną przyczyną rebelii i na Krymie, i w Donbasie. Rosyjskojęzyczna ludność tubylcza miała zdawać testy z ukraińskiego języka, by mogła mieć prawo do pracy!!!

  Pan Czurkin przypomniał więc treść mińskich porozumień, gwarantem ktorych jest Rosja, Niemcy i Francja, dodając, że wjazd czołgów ukraińskich na teren Doniecka i napad na ludność cywilną mają jeden cel: sprowokować Rosję i Donbas do awantury i udawać potem ofiarę rosyjskiej agresji – tylko po to, żeby nie dopuścić do żadnych porozumień z Donbasem, a tym samym kompletnie zlekceważyć rezolucję ONZ nr 2202. Poroszenko zresztą oficjalnie i publicznie, i kilkakrotnie stwierdził, że nie ma zamiaru honorować rezolucji, którą sam podpisał.

  „Dowództwo Ukrainy potrzebuje teraz ogromnych pieniędzy – dodaje Witalij Czurkin – bo im się cała Ukraina i gospodarka wali, więc potrzebują wycisnąć fundusze i z Unii Europejskiej, i z indywidualnych państw Europy i USA oraz z międzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarżeń i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji. Jakoś dziwnie – powiada Czurkin – ta awantura obecna na Ukrainie zbiegła się w czasie z podróżami naczalstwa Ukrainy po świecie i wymuszania pomocy finansowej. W ten sposób Kijów uważa, że będzie mógł kontynuować mordowanie ludzi w Doniecku i wyłudzanie pieniędzy od Zachodu – Kijów cały czas naciska na militarne rozwiązanie konfliktu”.

  Ambasador brytyjski, Matthew Rycroft oskarżył Czurkina o wprowadzanie Rady Bezpieczenstwa w błąd, jako że oskarżenie Ukrainy o cokolwiek jest odwróceniem rzeczywistości. Po czym pan ambasador z Anglii poparł panią ambasador z USA utrzymując, że sankcje wobec Rosji są absolutnie potrzebne, dopóki Rosja nie odda Ukrainie Krymu i Donbasu.

  Witalij Czurkin zachował się bardzo grzecznie i powital nową ambasador USA w Radzie Bezpieczeństwa, wyrażając nadzieję na owocną współpracę bez względu na różnice zdań. Równocześnie przypomniał pani Haley o amerykanskiej Konstytucji, który to dokument we wstępie zawiera te historyczne słowa: ‚We, the people’. „Na tej właśnie podstawie ludność Krymu wyraziła swoją wolę w referendum, w którym to ludność Krymu zagłosowała, żeby wrócić do Rosji i zachować wolność od ukraińskiej tyranii” – wyjaśnił Czurkin.

  Natomiast ambasadorowi Anglii pan Czurkin bardzo uprzejmie przypomniał, że Anglia powinna zająć się raczej swoimi sprawami i przede wszystkim oddać Argentynie Las Malvinas (Falklandy), Hiszpanii – Gibraltar i zlikwidować ogromną bazę militarną na terytorium Cypru.

  Russia’s Churkin cites US constitution after ambassador Haley’s rant at UNSC over Ukraine — RT News
  https://www.rt.com/news/376146-churkin-haley-ukraine-constitution/

  Opracowała: Tiamat

  POWIĄZANE WPISY:
  Co się dzieje na Ukrainie – 02.02.2017.
  Co się dzieje na Ukrainie – 29.11.2016.
  Co się dzieje na Ukrainie – 21.11.2016.
  Płk Igor Striełkow o aktualnej sytuacji na Ukrainie
 • @zygmuntbialas
  Bywaj z Bogiem .Ave . : https://www.youtube.com/watch?v=ZishvGTfIU0
 • @All
  Pisze pani Tiamat:
  Rada Wierchowna Ukrainy zabroniła mówić po rosyjsku w calej Ukrainie. I właściwie to stało się główną przyczyną rebelii i na Krymie, i w Donbasie. Rosyjskojęzyczna ludność tubylcza miała zdawać testy z ukraińskiego języka, by mogła mieć prawo do pracy!!!

  Tak było. To była faktyczna prowokacja, która przynosiła ludziom ogrom cierpień. Oto jeden przykład, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/05/02/mija-dzis-rok-od-masakry-w-odessie/
 • @Repsol 22:57:01
  Fachowa robota :)

  Pozdrawiam.
 • Z poprzedniej strony:
  Donieck ostrzeliwany przez ukrów z gradów

  https://www.facebook.com/groups/vladimirputinfans/?fref=ts

  lorenco 03.02.2017 23:17:11
 • @zygmuntbialas 23:22:53
  Coś nie tak, nie łączy z tym video.
 • @lorenco 23:32:33
  A tu wygląda, że wszystko w porządku :)
  Przenoszę fragmencik tekstu:
  "Alex Shalashilin
  14 styczeń o 05:05
  Administrator Recruitment notice.
  Vladimir Putin Fan Club has no relation to the Press Office of the Russian President’s administration. It is run solely by volunteers who are enthusiastic and willing to donate their spare time to make this a comfortable place".
 • @zygmuntbialas 23:22:53
  Donieck, Plac Górników:
  https://pp.vk.me/c638231/v638231331/1ded0/HRZ22c3_puo.jpg

  Donieck, film, zaraz po ostrzelaniu motelu przez ukropów rakietą Huragan
  https://youtu.be/L-eEa69o0MI
 • @zygmuntbialas 23:38:41
  Aaa, Zygmuncie musiałem zmienić kompa bo mi matryca w starym wysiadła i jeszcze nowości nie opanowałem:)
  Tutaj ten sam film co mi nie wchodzi, z YT
  https://youtu.be/0JuZLeaGGCg
  Ale stronka fan klubu bardzo ciekawa:)
 • @lorenco 23:47:28
  No to z ciebie krezus -
  masz już dwa kompy
  pzdr
 • @Husky 00:13:22
  Nie, mam jeden nowy, starego nie opłaca się już naprawiać. Ty masz podobno prywatną kawiarenkę internetową wyposażoną w różne komputery, tablety i smartfony; tylko pozazdrościć 8888----)))))))

  A tu film z Kijowa, odważni radykałowie wyżywają się na rosyjskich oddziałach banków, oczywiście policji nie ma w Kijowie.
  Na pewno Husky ten film przypadnie Ci do gustu.
  https://youtu.be/9TZntfbTSXg
 • @zygmuntbialas 23:38:41
  Noworosja w ogniu.
  https://vk.com/antimaydan?z=video-108222294_456242489%2F2eda30828027f1c872%2Fpl_post_-41232698_2340582
 • Prowokują Rosję do wojny. Choć przeradza się to bardziej w agonię Ukrainy.
  Oto konsekwencje działań wojsk kijowskiej junty (artyleria rakietowa BM-27 Uragan) w Doniecku. Pokój, nie wojna! Nie dla rozlewu słowiańskiej krwi.

  https://youtu.be/F7aZPgMvFP8
 • @lorenco 01:22:40
  A Viktor Orban pragmatycznie. Przyjął prezydenta FR Putina serdecznie. Tylko Soros zepsuł uroczystość. Węgierski oddział FEMEN z krzykiem „Putyin, menj haza”.

  https://youtu.be/eT8WoMmR9a8
 • Syria - Dara - rebelianci walczą sami ze sobą na granicy z Izraelem
  https://youtu.be/cvWP7Q6Hkg0
 • Syria - Aleppo - Rosjanie z pomocą dla umęczonego miasta - 31 stycznia 2017
  https://youtu.be/bguNoRGQPLg
 • Chuligańskie zamieszki elektoratu Clinton na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley
  https://youtu.be/rn2lcYWHAG8
 • "I AM GOD": Darth Soros Exposed!
  https://youtu.be/037XDl3FUNs
 • Francja: Dość importu obcych pracowników
  W wywiadzie dla dziennika „Le Monde” Marine Le Pen zapowiedziała, że jeśli zostanie prezydentem, będzie dążyć do wprowadzenia podatku od wszystkich umów zawieranych z cudzoziemskimi pracownikami. Wpływy z tego podatku posłużą do sfinansowania zasiłków dla bezrobotnych. Zaproponowała również „podatek socjalny” od importu dóbr i usług z zagranicy ze stawką w wysokości 3%.

  – To wszystko wynika z naszego patriotyzmu. (…) każde nasze posunięcie i każde wydane euro ma służyć obronie interesów Francuzów. – wyjaśniła przewodnicząca Frontu Narodowego, która drogę rozwoju Francji pod swoimi rządami widzi w „inteligentnym protekcjonizmie i walce z dzikimi ruchami migracyjnymi”. To również powody, dla których pozytywnie odnosi się do działań Donalda Trumpa. Mowę inauguracyjną nowego prezydenta USA określiła jako „akt zgonu integralnego ultraliberalizmu”.

  – Trumpa wybrano ze względu na obietnice, które obecnie wypełnia. Ten szacunek wobec wyborców powinien być przykładem dla każdego polityka. – oceniła Le Pen, zastrzegając jednak, że „nie jest zafascynowana” samymi Stanami Zjednoczonymi, ani też Niemcami czy Rosją. Na pytanie o swoje stanowisko wobec Unii Europejskiej odpowiedziała:

  – Pojadę niezwłocznie do Brukseli, aby rozpocząć negocjacje w sprawie odzyskania czterech suwerenności: suwerenności monetarnej, legislacyjnej, budżetowej i terytorialnej. A sześć miesięcy po wyborach zorganizuję referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

  https://i2.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2016/11/marine-le-pen-afp-1.jpg

  http://xportal.pl/?p=28317
 • Stratfor: władze w Kijowie mogły celowo zaognić konflikt w Donbasie
  Ośrodek analityczny zwraca uwagę na ostatnią intensyfikację walk w Donbasie, odpowiedzialność za którą wzajemnie zrzucają na siebie Ukraińcy i separatyści.

  - Chociaż ukraińscy oficjele oskarżają Rosję o reżyserowanie zaognienia sytuacji, by wzmocnić swoją pozycję negocjacyjną względem Zachodu, to Kijów mógł wzniecić przemoc, by zwrócić uwagę na konflikt i zebrać wsparcie międzynarodowe na rzecz kontynuowania sankcji nałożonych na Moskwę – twierdzi Stratfor. Zwraca uwagę, że Ukraina znajduje się w bardzo niepewnej sytuacji.

  - Podczas gdy Waszyngton dąży do cieplejszych relacji z Moskwą, Kijów będzie zwracał się o większe wsparcie do swych europejskich sojuszników. Będzie też próbować zmienić percepcję konfliktu na wschodzie Ukrainy przeciwko Rosji, stosując zaognianie konfliktu by przekonać USA, by nadal opowiadały się za sankcjami. Starania te mogą nie powstrzymać administracji Trumpa przed szukaniem porozumienia z Kremlem, ale zapewniają, że sytuacja w Donbasie będzie bardziej niestabilną – pisze Stratfor.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/stratfor-wladze-w-kijowie-mogly-celowo-zaognic-konflikt-w-donbasie
 • @Husky 00:13:22
  Sugeruję czujność. Klony Sorosa planują globalną rewolucję bolszewicką. Wykorzystają celebrytów i gwiazdy muzyczne. Uważajcie na letnie koncerty. Mogą okazać się mocno antyrządowe.
 • Rządy zdrajców w Polsce.
  My płacimy podatek drogowy i inne opłaty za użytkowanie autostrad , winiety itd. Oni za darmo rozjeżdżają nasze drogi - oto w realu "dobra zmiana " dla Polski . Diabli nadali.....

  Amerykańskie ciężarówki utknęły koło Nowogrodu Bobrzańskiego / vide : komentarze pod artykułem /


  http://poscigi.pl/index.php/drogowka-sp-603701486/9117-amerykanskie-ciezarowki-utknely-za-nowogrodem-bobrzanskim
 • @detektywmjarzynski 05:23:21
  Może to wspaniałe wojsko tak specjalnie robi aby zmylić i uśpić przeciwnika? Oj tam, taki żart.
  Aby USA wygrały wojnę z Rosją na naszym terenie, musimy wybudować im autostrady bez zakrętów i koniecznie podgrzewane.
 • @PontoSarmata 02:22:13
  Znów ukropy unicestwiły w swoich mediach Giwiego. Giwi i owszem został ranny, lekko ranny i nadal żyje, Niech Bóg nadal nad nim czuwa!
  http://amdn.news/givi-podtvierdil-slukhi-o-svoiom-ranienii-pod-donietskom
  http://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/5894a7aee66c3.JPG
 • @PontoSarmata 02:39:17
  http://www.mintpressnews.com/trump-team-gone-wild-now-un-ambassador-threatens-russia/224586/
 • @PontoSarmata 02:22:13
  Donieck atakowany. Gdzie George Clooney i białe kaski?. Nie pasarán.STOP BOMBING DONETSK.STOP TERAZ! ---- Właśnie wróciłem do domu. Jestem naprawdę wyczerpany. Tej nocy nie ma już ciężki ostrzał. Wracając do domu, słuchał odgłos artylerii dość daleko od centralnej części Doniecku, gdzie żyję. Wygląda, że ​​jest ciężkie walki w Makeewka, miasto z około połowy miliona ludzi, nie daleko od Doniecka. Widziałem dwa pojazdy wojskowe przepływających Artioma Avenue, głównej ulicy miasta. Spotkałem się w drodze do domu grupę dzikich psów, które szukają pożywienia nieopodal rynku. Zostali szczeka jak wściekłe psy. Dziś jest piątek. Ulice są zupełnie puste. Coś, co jest niezwykłe, ponieważ jest piątek i nie jest tak późno. Spędziłam ten wieczór z obywatelem USA (dawny wykonawcy CIA) i anarchista z Nawarry (Hiszpania). Bardzo dziwna kombinacja muszę przyznać. Obaj przyszedł tutaj, aby walczyć przeciwko imperializmowi Stanów Zjednoczonych. Są fajne chłopaki. Zorganizowaliśmy kolację z włoskiego makaronu i dużo warzyw. I ostry sos z rodzajem tabasco wykonane w Rosji. Dość dobre rzeczy. Analizowaliśmy ostatnie wydarzenia w Doniecku. Nagrałem ten film. Może się okazać, że to interesujące. No pasaran. Luchamos para Vencer. #donetsk #savedonbasspeople #maidan

  "Im bardziej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej będzie to nienawidzą tych, którzy mówią to" George Orwell

  Tłumaczenie poprzez google.
  https://www.facebook.com/groups/vladimirputinfans/?fref=ts
  http://www.globalresearch.ca/trumps-policy-on-ukraine-could-lead-to-war-with-russia/5572616
 • @lorenco 23:41:54
  "Donieck, film, zaraz po ostrzelaniu motelu przez ukropów rakietą Huragan"

  https://youtu.be/L-eEa69o0MI

  --- Okropne zniszczenia...
 • @lorenco 23:47:28
  U mnie też zmieniony komputer.
  Jeszcze nie wszystkie funkcje działają...
 • @PontoSarmata 01:58:59
  "Syria - Aleppo - Rosjanie z pomocą dla umęczonego miasta - 31 stycznia 2017". -

  https://youtu.be/bguNoRGQPLg

  --- Wzruszające obrazy.
  Zamieszczę film w najbliższej notce.
 • Szerszeń / pszczoła/ w pojedynku ze skorpionem / to mój zodiakalny znak/
  W nocy zazwyczaj skorpiony nie śpią , lecz żerują. Tak było dzisiejszej nocy , gdy raptem ok. godziny 2:00 usłyszałem furkot powietrza. Początkowo nie widziałem celu. Po chwili okazało się , iż wokół kulistej lampy lata szerszeń /pszczoła? / Gdy chciałem go złapać uciekł i schował się nie wiadomo gdzie.

  Nasunęły mi się od razu pytania : Co robi w moim mieszkaniu , o tej porze roku szerszeń /pszczoła/ ? Jak się tutaj dostał i kiedy oraz po co ? Czy jest przyjacielem , czy wrogiem ? Czy przyleciał mnie zabić , jestem uczulony na jego jad / wiedza powszechna - pisałem o tym w Internecie/ ? Kto mu to zlecił ?

  Przywykłem doceniać , nie lekceważyć przeciwnika . Zdobyłem internetową wiedzę jak przygotować na niego zasadzkę , by go pojmać / martwy, bowiem nic nie powie/ Rano kupiłem piwo z chmielem i słodem jęczmiennym / jako wabik/ .

  Po powrocie do domu rozmyśliłem się jednak co do zastawienia pułapki /zasadzki/ . Podjąłem bezpośrednie działania poprzez rozpoznanie walką . Oznaczyłem teren , gdzie przewidywałem, że prawdopodobnie tam się znajduje /kuchnia/ i zacząłem przeszukiwanie. Wcześniej usunąłem stamtąd zbędne przedmioty /wyczyściłem przedpole walki/ oraz zrobiłem sobie z pończochy przyrząd do jego bezinwazyjnego złapania / podobny do tego , jak do łapania motyli/.

  Odsunąłem wersalkę, lecz go tam nie było. To samo zrobiłem z ponad 2 m. lodówko/zamrażarką. Tam musiał być , chociaż nie zauważyłem gdzie, w którym miejscu. W pewnej chwili usłyszałem go za swoimi plecami. Nie zdecydował się jednak na atak na mnie . Był na szybie. Jesteś mój pomyślałem. Mój przyrząd do łapania motyli okazał się nieprzydatny. Wystarczyła szklanka i podstawek . Był niesamowicie szybki . Jeden raz mi uciekł ze szklanki.

  Za chwilę jednak miałem go . Pomyślałem sobie, iż na pewno jest głodny. Dałem mu miód oraz ogryzek słodkiego jabłka. Nie wzgardził poczęstunkiem . Na wieczór dostanie piwo którym się z nim podzielę i będą nocne Polaków rozmowy . Co powie –nie wiem . Mam szansę przewerbować go na swoją stronę. A może zostaniemy przyjacielami, bez żadnych wstępnych warunków.

  Zdjęcia do tej historii na Facebooku na moim koncie :

  https://web.facebook.com/profile.php?id=100006486979257


  Przytaczam zdarzenia z przeszłości , bowiem one wiążą się w przedziwny sposób z opisanym powyżej nocnym zdarzeniem.

  PS. Wczoraj /przyp. własna 3 września 2016r. /miały miejsce dwa zdarzenia w moim życiu, którym chciałbym poświecić kilka chwil . Pierwsze – doszło do ukąszenia mnie w dłoń przez pszczołę . Do ukąszenia doszło na moich kochanych uroczyskach , gdzie o godzinie 11.00 przed południem wybrałem się po dziki chrzan.

  Nie było , by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt , iż jestem uczulony na użądlenie tych owadów. W przeszłości byłem już dwukrotnie ukąszony przez te pożyteczne owady . Za pierwszym razem dostałem bardzo silnego wstrząsu anafilaktycznego i dużo nie brakowało, bym powędrował w zaświaty. Doszło do niebezpiecznego dla życia spadku ciśnienia 50/0 i utraty przytomności. Pamiętam jedno słowo wypowiedziane przez ratujące mnie przed przyjazdem karetki dwie kobiety /prawdopodobnie lekarki/ , a mianowicie „wraca” . Byłem hospitalizowany na Oddziale Intensywnej Terapii Szpitala w Łagiewnikach k/łodzi. Dziękuję Katarzynie Klepczarek mojej ówczesnej Pani za troskę , którą mnie wtedy objęła.

  W drugim przypadku było podobnie.

  Te zdarzenia dały mi do myślenia , iż ta nadmierna , niepożądana i niebezpieczna gwałtowna reakcja mojego organizmu na czynnik patogenny, uruchamiająca nagły wyrzut do ustroju histaminy nie działa w moim organizmie prawidłowo, czyli ten mechanizm obronny działa wadliwie. By temu przeciwdziałać podjąłem samoleczenie przy pomocy rdestowca , który okresowo przyjmowałem i przyjmuje w formie naparów/nalewek z liści , kłączy i korzeni, a których jedną z zalet jest to ,że z jednej strony działają immunostymulująco, zaś z drugiej hamują procesy autoagresji immunologicznej.
  http://www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-7.htm

  Wykorzystałem tę ich zaletę i okazało się , że skutecznie. Tym razem ukąszenie pszczoły wywołało u mnie reakcję jedynie miejscową , a nie ogólnoustrojową tak jak było w poprzednich przypadkach. Doszło jedynie do opuchlizny , bolesności dłoni i przedramienia oraz lekkiego niedowładu tych miejsc . Wystąpił też rozstrój żołądka i stan podgorączkowy.

  By wzmocnić układ oddechowy pojechałem do parku i zebrałem z pnia świerków krople żywicy , po czym wtarłem je do nosa. Zażyłem też 10 ml nalewki tatarakowej oraz 20 ml wina serdecznikowego z własnego tegorocznego wyrobu. Opuchnięta dłoń i przedramię posmarowałem glicerydem żywokostowym też własnej produkcji.

  O godzinie 20.00 wyjechałem w sprawach służbowych do miasta, po czym następnie pojechałem po wodę ze zdrojów łódzkich, którą zamierzałem wykorzystać do nocnej produkcji ogórków kiszonych oraz kwasu buraczanego.

  W pewnym momencie jadąc ulicą Brzezińską nieopodal cmentarza na Dołach / tam , gdzie jest pochowany mój przyjaciel z dzieciństwa „Koniu”, o czym dowiedziałem dzień wcześniej od jego córki/ nagle wyłączyła mi się świadomość z czego zdałem sobie sprawę dopiero później . Z wyłączoną świadomością przejechałem ok. 3 km /cztery minuty/ przez kilka skrzyżowań . Z tego okresu nic nie pamiętam /brak zwrotnej pamięci/ . Ocknąłem się na wysokości ul. Zjazdowej .

  W pierwszej chwili nie wiedziałem gdzie jestem i co tutaj robię. Dopiero po chwili wróciłem do świadomości . Cały czas jadąc za kierownicą samochodu stwierdziłem , iż przejechałem ulicę , w którą powinienem skręcić / Janosika/ i automatycznie skręciłem w prawo w ulicę Giewont, skąd jadąc wertepami dojechałem do zdroju. Napełniłem 30 l baniak na wodę , powróciłem do domu oraz zająłem się przetwórstwem starając się sobie wytłumaczyć to zdarzenie, a szczególnie to kto zawładnął moją świadomością na czas 4 minut.

  W sumie nic mi się nie stało . Nikomu nie wyrządziłem krzywdy . Nie doszło do żadnej kolizji. Kto sprawił , ze samochód poruszał się po drodze w wyznaczonym wcześniej przeze mnie kierunku, bez mojej woli i świadomości /bez utraty przytomności/ ? Kto mnie bezpiecznie przeprowadził przez 3 km. ? Nie potrafię sobie na wszystko odpowiedzieć .

  Wiele bym dał za to, by móc zgłębić tajemnicę tych 4 minut.

  Dzisiaj już wiem : to był atak boreliozy. Borelioza to broń biologiczna .

  Mój komentarz pod tym filmem :

  https://www.youtube.com/watch?v=4z3CEdI6ZbE
 • W życiu trzeba zawsze wolnym być
  https://www.youtube.com/watch?v=vrnW1_gJWJw
 • @detektywmjarzynski 13:49:16
  Piękny wpis, choć pewnie wydaje się być niezwiązany z tematem. A jednak jest.
  Teraz zastanawiam się, ile ja bzygów zabiłem sądząc, że to osy czy pszczoły mnie atakują? Pewnie bardzo dużo, ponieważ mając w pewnym momencie do czynienia z naturą, jako mieszczuch z urodzenia a w genach ciągotki wilka do lasu, najpierw zadufanie w sobie, potem ciekawość a na końcu wiedza.
  I tu pragnę zaznaczyć, ponieważ do wiosny jest niedaleko, że bzyg jest podobny do osy czy pszczoły, jednak tylko on potrafi zawisnąć podczas lotu powietrzu.
  Teraz jak przyleci coś osopodobnego, obserwuję w spokoju.
  Nie ma paniki. Widzę, że bzyg, nadstawiam dłoń, usiądzie ufnie na ręce, coś tam sobie zbiera z dłoni, pewnie pyłki osiadłe z kwiatów, mile i delikatnie łaskocze; wspaniałe ukojenie i bzygoterapia:)

  http://www.stopa.cso.pl/galeria/owady/muchowki/duze/14.jpg

  http://listymalowane.blox.pl/resource/sen5678.jpg

  A Ty detektywie, pomimo strachu, nie zabiłeś!
  To chyba jest pszczólka a nie szerszeń.
 • @zygmuntbialas 09:48:14
  TROCHĘ HUMORU
  https://youtu.be/WYGIs-YrJfE
 • @lorenco 01:06:04
  TROCHĘ NADZIEI:

  Syria - Aleppo - Rosjanie z pomocą dla umęczonego miasta - 31 stycznia 2017

  https://youtu.be/bguNoRGQPLg

  PontoSarmata - 04.02.2017 - 01:58:59

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej