Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19537 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 06.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykańska logika: 1. Zbombardować Afganistan, 2. Zbombardować Irak, 3. Zbombardować Syrię, 4. Zbombardować Libię, 5. Zbombardować Jemen, 6. I opowiadać, że to muzułmanie są terrorystami.

Pełny tekst aktualnej notki zamieszczony jest w 1. komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na świecie - 06.02.2017 - pełny tekst:
  Amerykańska logika: 1. Zbombardować Afganistan, 2. Zbombardować Irak, 3. Zbombardować Syrię, 4. Zbombardować Libię, 5. Zbombardować Jemen, 6. I opowiadać, że to muzułmanie są terrorystami.

  Co się dzieje w USA? - Nic nowego. Ciągle ta sama glupota i otumanienie ludzi – pisała wczoraj pani Tiamat.

  Nie miałem i nie mam żadnych złudzeń co do Trumpa – odpowiedziałem. – Wyrażone przez niego poglądy i podjęte decyzje wskazują co najmniej na liczne niespójności i niekonsekwencje – to bardzo delikatnie przeze mnie powiedziane. Ujął Trump niektórych swą (prawdziwą czy fałszywą) prorosyjskością, a ja od dawna zastanawiam się, w jakim stopniu jest to zaproszenie Rosji do wspólnej walki przeciw Trzeciemu Światowi…

  Napisała pani Tiamat: Ja nie mam lojalności politycznych i nie bardzo mnie interesuje, co kto opowiada w czasie kampanii wyborczej. Natomiast bardzo mnie interesuje historia wojen i napadów na różne kraje w imię czegokolwiek: zazdrości, religii, racji stanu, strategii politycznej, walki o pokój, walki z terroryzmem czy w imię demokracji. Wojna jest wojną i zrzucanie bomb jeszcze nigdy nie zapewniło pokoju. A przyroda lubi harmonię i równowagę.

  W XXI wieku cofnęliśmy się intelektualnie i socjalnie do epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego. Humanizm i godność człowieka stały się właściwie pojęciami obelżywymi. Bo jaką godność ludzką może reprezentować syryjskie czy irackie dziecko, któremu zburzono dom rodzinny i wymordowano bliskich?

  Kraje zachodnie pod hegemonią USA reprezentują cywilizację wampirów. Każdy, kto obserwuje uważnie wydarzenia choćby tylko ostatniego stulecia, zaczyna powątpiewać w postęp ludzkości. I nawet przeciętny obserwator może zauwazyć pewien wzorzec geopolitycznych zachowań ze szczególnym akcentem na podbój Bliskiego Wschodu:

  Zaczęło się od utworzenia sztucznego państwa rodziny Saudich, rozwalenia imperium otomańskiego, utworzenia sztucznych państw na Bliskim Wschodzie i masowego wypędzania ludności tubylczej z krajów roponośnych. Ale ta ludność Bliskiego Wschodu wcale nie miała ochoty nigdzie się ruszać. No to trzeba było jej w tym „pomóc”. Produkcja uchodźców nie jest sprawą przypadku. Jest bardzo dobrze zaprogramowaną strategią podbicia Bliskiego Wschodu. Dlatego przygotowuje się coraz to nowe wojny w imię walki o byle co: islamizm, walkę z terrorem, z tyranią lokalnych władz, korupcją, Koranem i sektami muzułmańskimi. A wszystko to w imię demokracji.

  Właściwie już nie ma znaczenia dla tych bogobojnych bigotów i przebierańców chrześcijańskich i demokratów, że przy okazji przepędzono z Bliskiego Wschodu 9 milionów chrześcijan. I nie wiadomo, ilu wymordowano, bo trupów chrześcijańskich też nikt nie liczy.

  Cały Bliski Wschód jest masowo eksmitowany i ‚wyczyszczany’ z tubylców przy pomocy najokrutniejszych metod: od bomb i rakiet począwszy po broń chemiczną, tortury, zatrucie wody, morzenie glodem. Tak jakby teren przygotowywano pod nowe osadnictwo. Coś podobnego do przepędzania Indian Ameryki Polnocnej. To wygląda tak, że cały teren ma być zrównany z ziemią – łącznie z pomnikami historii i cywilizacji – bo ma widocznie nadejść prawdziwy właściciel źródeł energii: ropy i gazu Bliskiego Wschodu.

  A że nie można było tak od razu atomem i neutronami zniszczyć całą ludzkość tych gazowo – roponośnych terenów, bo wyglądałoby to tak jak biblijne ludobójstwo w Kanaanie i mogłoby się brzydko kojarzyć – postanowiono przy pomocy dodrukowanych pieniędzy wypuścić tubylców do Europy – na pożarcie chrześcijanom i demokratom. Niech sie pozarzynają w ramach Konferencji Helsińskiej n/t praw człowieka i obywatela. A Bliski Wschód ma być zrównany z ziemią.

  Tymczasem tych bezdomnych niedobitków, którym udało się ujść z życiem i dotrzeć do Europy, należy dobić walką z… terroryzmem. Bo coś za dużo ich uciekło spod bomb i pożarów. Powinni zostać u siebie i walczyć o swój kraj i zginąć z godnością, dopóki nie zostanie kamień na kamieniu i ani jeden rebel, który śmiałby walczyć z demokracją zachodnią. I przypomina mi się taki cytat z wypowiedzi pewnego republikanina, członka Kongresu USA, który w roku 1899 składał przed Kongresem jako NAOCZNY świadek sprawozdanie z „operacji wojennej” na Luzon (Filipiny).

  „You never hear of any disturbances in Northern Luzon…. because there isn’t anybody to rebel. That country was marched over and cleared out .. the good Lord in Heaven only knows the number of Filipinos that were put under ground; our soldiers took no prisoners; they kept no records, they simply swept the country and wherever and however they could get hold of a Filipino they killed him”.

  Podaję w oryinale, by nie być posądzoną o fantazję. A po polsku to będzie mniej więcej tak: „Nie słychać o żadnych zakłóceniach w Północnym Luzonie, ponieważ nie ma już nikogo, kto by się buntował. Przemaszerowaliśmy ten kraj wzdłuż i wszerz, i wyczyściliśmy dokladnie… Tylko dobry Bóg w Niebie zna liczbę ofiar, które leżą pod ziemią; nasi żołnierze nie brali jenców; nie rejestrowali zabitych; po prostu wymietli cały kraj i zabili każdego Filipińczyka, którego dopadli; gdzie bądź i jak bądź”. - To jest fragment raportu z inwazji na Filipiny w 1899 roku. Od tej pory niewiele sie zmienilo. USA to kraj wampirów.

  Tymczasem w Polsce rozpoczęła się ciekawa dyskusja na temat dziesięciu sierotek z Syrii, które wymagają leczenia i opieki, a które to dzieci rajcowie miejscy postanowili wziąć w opiekę. Rząd zaś tłumaczy, że sierotki to niepewny element, bo nie mają one dokumentów i nie można sprawdzić, czy przypadkiem nie nasłali ich terroryści.

  PS. Polskie lotnictwo też bierze udział w atakach na Syrię

  * * * * * * *

  I jeszcze kilka informacji w skrócie:

  Wojna wizowa? - Władze Iranu nie wydały wiz sportowcom ze Stanów Zjednoczoych, którzy zamierzali wziąć udział w turnieju wrestlingu. Wojnę na wizy czas zacząć.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702034757927-wizy-Trump/

  Były premier Norwegii, Kjel Magne Bondevik był przetrzymany i przesłuchiwany na lotnisku w Waszyngtonie. W paszporcie (konsularnym) miał wizę irańską sprzed trzech lat.

  Former Norway PM held at Washington airport over 2014 visit to Iran – Real Iran,
  http://realiran.org/former-norway-pm-held-at-washington-airport-over-2014-visit-to-iran/

  Kuwejt nałożył zakaz wydawania wiz obywatelom pięciu krajów muzułmańskich: z Pakistanu, Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu. Chodzi o podzial islamu na szyitów i sunnitów.

  Kuwait Imposes Visa Ban On 5 Muslim Countries, Temporarily – InvestmentWatch,
  http://investmentwatchblog.com/kuwait-imposes-visa-ban-on-5-muslim-countries-temporarily/

  Polska nie przyjmie sierot z Aleppo,
  https://pl.sputniknews.com/polska/201702034758990-sputnik-polska-dzieci-aleppo/

  Administracja Obamy obiecała Australii, że przyjmie ponad 1200 uchodźców, którzy ‚gniją’ w obozie w Nauru. Właściwie obowiązkiem rządu australijskiego jest opieka na tymi biedakami, ale Australia postanowiła tę swoją odpowiedzialność humanitarną scedować na USA. Widać Obama miał powody, by się na ten „przerzut towaru” zgodzić. Aliści wybory wygrali Republikanie, a raczej Trump, i w rozmowie telefonicznej z premierem Australii Malcolmem Turnbullem Trump ponoć wyśmiał tę transakcje i – według mediów – rzucił słuchawkę.

  US President Trump Slams Existing Refugee Swap Deal With Australia,
  https://sputniknews.com/us/201702021050262416-trump-australia-refugee-immigrant/

  Amerykańska logika: 1. Zbombardować Afganistan, 2. Zbombardować Irak, 3. Zbombardować Syrię, 4. Zbombardować Libię, 5. Zbombardować Jemen, 6. I opowiadać, że to muzułmanie są terrorystami.

  American Logic: 1. Bomb Afghanistan 2. Bomb Iraq 3. Bomb Syria 4. Bomb Libya 5. Bomb Yemen 6. Say it’s the Muslims who are terrorists – InvestmentWatch,
  http://investmentwatchblog.com/american-logic-1-bomb-afghanistan-2-bomb-iraq-3-bomb-syria-4-bomb-libya-5-bomb-yemen-6-say-its-the-muslims-who-are-terrorists/

  Napisała: Tiamat
 • @zygmuntbialas 22:08:14
  Tiamat ma rację .Pozdrawiam.
 • Z poprzedniej strony:
  Pisze pani Tiamat jakby dalszą część powyższej notki:

  Prezydent USA w normalnych warunkach nie ma absolutnej wladzy.
  Konstytucja USA wyraznie mowi o stosunkach miedzynarodowych a wiec dotyczy nie tylko USA. Np. Konstytucja Stanow Zjednoczonych zabrania sprzedawania broni panstwom w konflikcjie, zabrania wtracania sie do rzadow innych panstw, zabrania zamachow stanuw innych krajach - mysle ze zabrania tez mordowania wlasnych i cudzych prezydentow itp. Preamble do Konstytucji gwarantuje wolnosc i prawo do podejmowania decyzji o swoim losie "We, the people".

  Natomiast wiadomo powszechnie, ze rzady USA maja dosc seksualny stosunek do Konstytucji: traktuja te swoja konstytucje jak pedal ciote.

  USA zniszczylo fizycznie, kulturowo, bestialsko te wymienione kraje, po czym zakazali obywatelom tych panstw wjazdu do USA oskarzajac ich o terroryzm. Mozna popierac wybor Trumpa na prezydenta, ale kazdy polityk jest na widelcu. Nie jest ani modelem ani idolem ani zadnym gwiazdorem. Podobno kult jednostki zakonczyl sie na Stalinie.

  Nawet ci, ktorzy popieraja Trumpa wyrazaja zdziwienie w jego popedliwym zachowaniu i sprzecznych decyzjach. Juz przyznal wyspy chinskie Japonii (jakim prawem???), probuje sprowokowac Tajwan- widac nie ma pojecia o naturze Chinczykow, uwaza, ze ma prawo decydowac o tym, co bedzie stolica Izraela itp i do kogo nalezy Morze Poludniowo - Chinskie.

  A ten sedzia federalny jest republikaninem, wiec nie mozna go oskarzac o milosc do Clintonowej. USA od dawna lekcewazy nie tylko swoja konstytucje, ale i nie szanuje innych. Natomiast znana jest z pouczania innych i nakladania sankcji zupelnie bezrozumnych komu sie da.
  Zachowuje sie jak 'schoolyard bully" nie uznajac zadnych praw: ani swoich, ani miedzynarodowych. Nie wiem, jakie konsekwencje ma decyzja Trumpa na globalizm i globalna polityke USA, ktorej wlasciwie zakazuje konstytucja.

  Niektore firmy strategicznye zatrudnia muzulmanskich naukowcow. Wiem, ze w bardzo waznych firmach pracuja naukowcy z Iraku, byli pracownicy uniwersytetu w Bagdadzie. (...)
  Wiele jest jeszcze tajemnic na tym swiecie.

  Trump Pals Around with George Soros
  Jakie sa powiazania Trumpa z Sorosem? Jak Trump mial klopoty to go Soros wykupil. A teraz sie nie lubia.

  https://www.conservativereview.com/commentary/2016/02/trump-pals-around-with-george-soros

  Tiamat - 06.02.2017 - 04:28:23
 • Z BLOG.PL:
  zygmunt.bialas, 6 lutego 2017 o 22:57:
  Napisałem wczoraj do Tiamat: Osobiście nie uczestniczę w dyskusjach politycznych z kilku powodów, np.:
  — przez prawie 9 miesięcy wyzywali mnie PiS-owcy za moje związki z FYM-em i inż. K. Cierpiszem;
  — ja w zasadzie nie lubię polityki; skupiam się na wartościach publicystycznych. Oczywiście są pewne sprawy zasadnicze, np. bunt przeciw ludobójstwu albo przeciw hipokryzji.
  A jeśli chodzi o wyrażane treści, to idzie spokojnie, bo ja nie tylko akceptuję Pani poglądy, ale są mi one bardzo bliskie :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  ZB.

  * * * * * *

  Pani Tiamat odpisała:

  Witam
  Dziekuje za mily list.
  Bardzo dobrze Pana rozumiem, bo humanisci maja teraz w ogole przegrane. Tak naprawde, dopiero w Azji widac, ze sa tez inne wartosci niz pieniadz. I nie jest to tylko moja opinia, Przyslal mi wlasnie kolega wywiad z Polakiem, ktory od lat mieszka w Kuala Lumpur ale i mieszkal na Filipinach. Wlasciwie mowi to samo co ja, tylko, ze jemu przeszkadza, ze w Malezji nie wolno w telewizji pokazywac morderstw i pornografii- wprost przeciwnie niz na Zachodzie, gdzie akurat nic innego nie wolno.
  Mnie w Kuala Lumpur najbardziej zachwyca lotnisko 5-poziomowe.

  Mamy tez klopot z publicystyka, bo w tej chwili wszystko jest polityczne i wlazi przez skore, uszy, nos, oczy, swiadomosc, podswiadomosc i rozumowanie. Nie ma wlasciwie publicystyki, bo i wielu innych rzeczy tez brakuje: np. dobrej satyry, teatru, filmu, literatury. Wszechwladna telewizja ubija zycie towarzyskie i wspolne przebywanie w przyjaznym gronie.
  Co kto zacznie jakis temat, to i tak sie konczy na zbrojeniu albo roznicy miedzy Tuskiem, Kaczorem i Kukizem.
  Przegwizdane.
  Serdecznie pozdrawiam
  T

  Krzysztof Grzybowski opowiada o życiu w Malezji – Podróże,

  http://podroze.onet.pl/ciekawe/krzysztof-grzybowski-opowiada-o-zyciu-w-malezji/ts64qe
 • @zygmuntbialas 23:06:33
  Wielkie pożary lasów w Chile. W walce z pożarami brał udział samolot Ił-76 wysłany przez Ministerstwo ds. Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

  https://youtu.be/ImvRya8WQK0

  Rosyjski Ił-76 jest największym na świecie samolotem pożarniczym – podczas jednego lotu jest w stanie zrzucić na ogniska pożaru aż 42 ton wody. W tej międzyoceanicznej akcji pomocy zagranicznej uczestniczą jeszcze samolot Antonow oraz śmigłowce gaśnicze.
 • Stone wezwał Trumpa do odtajnienia dokumentów dotyczących konfliktu na Ukrainie
  Reżyser Oliver Stone uważa, że prezydent USA Donald Trump powinien opublikować tajne dokumenty nt. konfliktu ukraińskiego. Powiedział o tym w wywiadzie dla programu „Voskresnoje wremia" na Pierwszym Kanale.

  „Gdybym to ja był prezydentem Trumpem, ujawniłbym wszystkie informacje ws. Ukrainy. Na temat Syrii również, ale najpierw o Ukrainie, ponieważ właśnie od tego momentu zaczyna się nowa zimna wojna" — powiedział Stone.

  Oprócz tego amerykański reżyser nazwał „bajkami" zapewnienia amerykańskiego establishmentu o tym, że Rosja rzekomo „zaanektowała Krym, jest obecna w Donbasie i w ogóle zagraża Ukrainie".

  Uważa, że za wszystkimi ważnymi współczesnymi wydarzeniami stoi CIA, w tym także za konfliktem na Ukrainie, „która była jej (CIA — red.) celem od samego początku zimnej wojny".

  „To szaleństwo. USA potrzebny jest strach, potrzebny jest wróg i to nie jeden. Sądzę, że amerykańska siła opiera się na wrogach, ponieważ przynoszą oni pieniądze" — podsumował reżyser.

  http://theduran.com/oliver-stone-calls-on-trump-to-declassify-all-secret-documents-on-ukraine-conflict/
 • Ukraiński ostrzał Doniecka
  Od kilku dni widać, że banderowska junta w Kijowie tchórzliwie ostrzeliwuje tereny mieszkalne, zabijając wielu niewinnych. Próbuje zasiać strach wśród dumnych mieszkańców Donbasu. Ostrzeliwuje miasto zwłaszcza w sezonie zimowym, niszcząc domy i budynki wielorodzinne, a nawet hotele i motele, rozpaczliwie próbując przymusić ludzi do ewakuacji. Chory i obłąkany plan senatora McCaina i terrorystów z organizacji NATO.

  Ostrzelano nawet żłobek:
  https://youtu.be/Wb76lkgF8ng
 • @PontoSarmata 23:53:35
  Wspominał wczoraj Lorenco o wypowiedziach Olivera Stone'a. Pisze Pan: "amerykański reżyser nazwał „bajkami" zapewnienia amerykańskiego establishmentu o tym, że Rosja rzekomo „zaanektowała Krym, jest obecna w Donbasie i w ogóle zagraża Ukrainie".

  Dodaje Pani Tiamat w tej sprawie: "Pieskow, w tym samym wywiadzie na pytanie czy Rosja przestanie wreszcie pomagac Donbasowi, Pieskow odpowiedzial: My naturalnie probujemy pomoc mieszkancom Donbasu. Ale nie mozemy ich namawiac, zeby dali sie zabic" (We cannot ask them to die).

  Tiamat 06.02.2017 13:05:07
 • @PontoSarmata 00:16:45
  Ostatnie zdania z filmu, wypowiedziane przez Teksasa: Obamy juz nie ma a dla Trumpa najwazniesza rzecza jest powstrzymanie bombardowan ludnosci cywilnej.Trump jest kawalkiem gowna do momentu, az to zrobi.
 • @PontoSarmata 23:38:47
  Tak, w Chile Rosjanie dokonuja cudow dla uratowania kraju. Widzialam w telewizji te ogromne samoloty z pojemnikami na wode.

  Mnie rowniez przerazily trzesienia ziemi we Wloszech.
  Wlochy naleza do Unii Europejskiej. W tych trzesieniach ziemi zginelo wiele ludzi i zniszczone zostaly przepiekne zabytkowe budowle, wiele z nich pod opieka UNESCO.
  A jednak... jak do tej pory, jedynym panstwem, ktore zaproponowalo pomoc offiarom trzesien ziemi we Wloszech jest Rosja.., ktora akurat nie jest czlonkiem Unii.
 • @staszek kieliszek 00:59:41
  Tak, Trump mógłby zrobić to, co świadczyłoby, o wreszcie przyzwoitym człowieku na tak wysokim stanowisku prezydenta mocarstwa światowego.
  Wykreślić dokładnie granicę donbaskich Republik, poza którą żaden ukrop nawet stopy przekroczyć nie mógłby, żaden pocisk czy choćby nabój.
  Inaczej kasiora stop, definitywnie. A nie pomogłoby - sankcje.
 • @Tiamat 02:04:24
  Wiesz Tiamat, że w wywiadzie z Trumpem na Fox News, redaktor Bill O’Reilly nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina zabójcą?
  A Trump się spultał i nie potrafił odparować, że na oskarżanie kogoś o zabójstwo trzeba mieć dowody? Trzeba zgłosić do prokuratury o przestępstwie. Ktoś zgłosił do odpowiednich instancji , że Putin to zabójca?
  Nie słyszałem.
  A ta presstytutka Bill O’Reilly gada co chce a misio pysio Trump coś bredzi, że zabójcą jest także Ameryka. To wiadome jest i tu plus dla Trumpa, że choć o tym wspomniał. Trump osądza media, że często podają fake news, dostało się CNN i dobrze a tu w wywiadzie już nie taki chojrak.
  Jak można nie odparować dziennikarzynie prosto z mostu, że nie rzuca się słów na wiatr?
  Teraz to tak wygląda, jakby Trump chciał się dogadywać z zabójcą.
  Rosja chce przeprosin w stosunku do swego prezydenta.
  Zadaję znów pytanie: jak Trump chce dogadać się z Putinem, skoro jest cienki jak drut i media robią z nim co chcą? On chce uczynić Amerykę znów wielką? Litości!
  Artykuł z wywiadu:
  http://theduran.com/russia-demands-apology-from-bill-oreilly-for-calling-vladimir-putin-killer/
 • @PontoSarmata 23:38:47
  Boeing 747 w unikalnej wersji Supertanker to największy na świecie samolot pożarniczy. Wspomaga strażaków na całym świecie w walce z największymi pożarami lasów. W styczniu został wysłany do Chile, gdzie gigantyczny pożar coraz bardziej wymykał się spod kontroli.

  Od początku stycznia ogień zniszczył ponad tysiąc domów. Przyczyna pożarów nie jest znana. Trwa śledztwo w tej sprawie.

  W akcji gaszenia ognia udział wzięło ok. 4 tys. strażaków, żołnierzy, funkcjonariuszy różnych służb i wolontariuszy. Do gaszenia ognia wykorzystano specjalny samolot Boeing 747 Supertanker, udostępniony przez USA. Zabiera on 20 razy więcej wody lub substancji gaśniczych niż tradycyjne samoloty używane do gaszenia pożarów.
 • Użycie prokuratury i służb specjalnych we własnej sprawie to syndrom szoku pourazowego
  http://static.blastingnews.com/media/photogallery/2015/10/6/main/antoni-macierewicz-wiceprezes-pis_449737.jpg

  Użycie prokuratury i służb specjalnych we własnej sprawie to syndrom szoku pourazowego, po wypadku , który miał Macierewicz niedawno pod Toruniem . Istnieje prawdopodobieństwo, iż prokuratura i służby czując pismo nosem oleją to rozpaczliwe wołanie Macierewicza o ratunek.

  http://www.tapeta-balwanek-szyszka-bombki.na-pulpit.com/zdjecia/balwanek-szyszka-bombki.jpeg

  Wataha , nota bene , złożona w dużej mierze ze swoich czuje już zew krwi. Oni mu już nie odpuszczą . Zrobią z niego bałwanka /efekt śnieżnej kuli/. Ta metamorfoza z groźnego wojennego jastrzębia w bałwanka dokona się na naszych oczach , a w zasadzie już się dokonuje.

  Wali się wierchuszka PIS-u .

  PS. Zespół stresu pourazowego (PTSD) klasyfikuje się jako zaburzenie lękowe, które często jest następstwem traumatycznego, zagrażającego życiu fizycznemu lub emocjonalnemu wydarzenia.

  http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/choroby-psychiczne/zespol-stresu-pourazowego-ptsd-przyczyny-objawy-terapia-ptsd_42083.html
 • @lorenco 03:57:17
  Trudno uwierzyc, zeby Trump sie podlizywal Putinowi bez przyczyny. Jakies ma powody, zeby prasnac, ze "My tez nie jestesmy niewinni".
  Osobiscie nie podoba mi sie, ze Trump przyrownuje morderstwa amerykanskie do domniemanych rosyjskich. Przeciez to sie kupy nie trzyma.
  Wystarczy tylko popatrzec na mapke Pentagonu, ktora zamieszczam wszedzie gdzie sie da, bo kazdy powinien sie jej przygladnac zanim zacznie porownywac Rosje z USA pod wzgledem jakimkolwiek a zwlaszcza przestepstw miedzynarodowych.
  To co dla Krymu jest uratowaniem ludnosci przed losem Donbasu; nie poleciala ani jedna szyba, ani jeden strzal i nie bylo ani jednej ofiary smiertelnej - to dla USA jest zbrodnia rosyjska.

  Wymordowanie 200 tysiecy Serbow bombami NATO nazywa sie ... ukaraniem Miloszewicza, ktory nawet nie byl Serbem, a ktorego i tak uniewinnili.
  W referendum na Krymie bralo udzial 600 obserwatorow, w tym z ONZ USA, Francji , Wloch i chyba (nie pamietam dobrze) z Niemiec.
  O tym sie tez nie pisze.
  Zniszczenie Iraku i wymordowanie ludnosci w Iraku Zachod eufemistycznie nazywa "pomylka".
  Mordowanie cywilow na calutkim Bliskim Wschodzie USA nazywa "collateral damage" - (wypadek przy pracy? - ladna praca)
  Ratowanie Damaszku, najstarszej zachowanej, czynnej stolicy na swiecie, i jednym z najstarszych miast swiata; drugim jest Varanasi w Indiach - Zachod nazywa lamaniem praw czlowieka i agresja na narod syryjski.
  Mysle, ze sie jankesom w glowie przewraca, co widac teraz w USA.

  Studenci z uniwersytetu w Berkeley podpalaja budynki uczelni metoda sprawdzona na majdanie. Podobno protestuja przeciwko czarnej liscie wizowej.
  Ale studenci tego samego uniwersytetu pytani, ktore to panstwa sa na czarnej liscie zakazu wiz do USA , pieprza, ze Egipt, Arabia a o Bahrainie i Mali nie slyszeli.
  Jakis dziennikarz chodzil po ulicy i pokazywal liste panstw: Egipt, Arabia Saudysjska, Mali, Bahrain, Liban, Mali itp i pytal, ktore z tych panstw sa na liscie zakazu wjazdu do USA.
  Widac, ze nie wystarczy podpalac wlasnej uczelni. Przydaloby sie wiedziec dlaczego.
  Nie nalezy miec zludzen, ze USA zrezygnuje z podboju Bliskiego Wschodu. Trump sie wybiera na Iran. Widac to po wypowiedziach iranskich przywodcow, ktorzy opowiadaja, ze sa gotowi do obrony kraju.

  Wedlug medrcow USA, Iran jest agresorem choc prawie od 300 lat na nikogo nie napadl.

  Przeslalam panu Zygmuntowi wywiad z Peterem Levellem, ktory prowadzi regularny program pt. Cross Talk. Pewnie trzeba sprawdzic tekst bo juz jestem troche zmeczona a mam jeszcze wlasny program do przygotowania. Wydawalo mi sie to dosc pilne i na czasie., wiec chcialam skonczyc.

  Tak emigruja Amerykanie: bez zezwolenia na wjazd i bez wiz:
  Subject: Mapka Pentagonu: bazy militarne USA na swiecie
  kliknac, zeby powiekszyc:

  http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/013400/13400447.jpg
 • @Husky 07:13:33
  Żałosny kundelku... wklejanie najlepiej ci idzie ... serce ci bardzo zabolało bo ktoś pozytywnie o Rosji .

  dajmy to jeszcze raz ..

  Boeing 747 Supertanker - "wodny bombowiec" znowu w akcji

  Boeing 747 w unikalnej wersji Supertanker to największy na świecie samolot pożarniczy. Wspomaga strażaków na całym świecie w walce z największymi pożarami lasów. W styczniu został wysłany do Chile, gdzie gigantyczny pożar coraz bardziej wymykał się spod kontroli.

  wkleję i odpowiedz na to..

  ~jan : Autor zapomniał dodać, że w akcji gaszenia pożarów w Chile biorą udział także samoloty z Brazylii i Rosji. Rosyjski samolot Be 200 w wersji pożarniczej zabiera 12 ton wody, ale tankuje taką ilość lecąc nad lustrem wody w ciągu 12 sekund i nie potrzebuje do tego celu lotniska. Dlatego jest bardziej wydajny od Boeinga 747, który aby zatankować wodę musi każdorazowo lądować. Samoloty Be 200 brały udział w gaszeniu pożarów we Włoszech, Portugalii, Grecji, Izraelu, Indonezji.
  .............................
  ~dred do ~jan: Boeing 747 na rozruch, kołowanie i start pod obciążeniem zużyje jakieś 10 ton nafty lotniczej. 95 tysięcy litrów wody, które zabiera, potrzebuje dość długiego czasu tankowania. Czy ktoś wie ile czasu zajmuje napompowanie jego zbiorników wodą? Fakt, zrzuca ogromną bombę wodną, ale manewrowanie takim samolotem na małej wysokości i małej prędkości jest bardzo trudne.


  manipulować można wszystkim .

  Cieszmy się że w trudnym czasie jaki jest w Chile ... pomagają inni ...Amerykanie ,Rosjanie ,Brazylijczycy , bez podtekstów politycznych .
 • @Tiamat 15:50:09
  "Przeslalam panu Zygmuntowi wywiad z Peterem Levellem, ktory prowadzi regularny program pt. Cross Talk. Pewnie trzeba sprawdzic tekst, bo...". -

  --- Napisałem na blog.pl:
  zygmunt.bialas, 7 lutego 2017 o 21:03

  Do: ~Tiamat

  Tekst nie jest za długi. Są w nim dwa linki i wtedy musi działać moderator (tzn. ja). Przeczytałem Pani tłumaczenie. Będę chciał opublikować je jako notkę, ale teraz adiustuję Pani wypowiedź o Australii ["Historia uchodźstwa i emigracji do Australii jest dosc dluga i czesto skandaliczna. Nawet nie wiem od czego zaczac"].
  :)
 • @Tiamat 15:50:09
  US - meni mają w tak wielkiej Alasce graniczącej z Rosją tylko 166 baz a w porównywalnie małych Niemczech aż 287.
 • @fabi 17:07:11
  i co
 • @Husky 23:10:37
  Tak się wtrącę: Ił jest wielki jak i Boening też, jednak Be 200 wymiata!
  Ma wielkie zasługi przy gaszeniu wielkich pożarów a nawet przy ratowaniu rozbitków na morzu czy oceanie. Oczywiście za taką pomoc zwłaszcza przy pożarach, są podziękowania dla Rosji np. z Portugalii, Grecji, Włoch, Hiszpanii czy krajów Am. Południowej, gdzie występują częste pożary - tylko podziękowania w prasie i tv lokalnej.
 • @lorenco 00:01:35
  Dla Jankesow juz nie ma
 • @Husky 00:10:17
  Dla Jankesów są podziękowania w prasie światowej.
  Sam wkleiłeś tekst pochwalny na cześć Boeinga a o udziale Ił czy Be 200 w gaszeniu w Chile owe światowe CNN i PAP czy Onety nie wspominają.
  O największym na świecie samolocie gaśniczym Boening 747 czytałem wczoraj na Onecie.
  A o IŁ czy B-200 przeczytałem w komentarzach Ponto i Fabi.
 • @lorenco 00:31:26
  No to teraz ja poprosze Lorenco o wyjasnienie, bo na sprzecie samolotowym sie nie znam. Ale wierze polskim mediom i uwaznie czytam polskie gazety, choc nie wszystko rozumiem.
  Jak nalezy sobie tlumaczyc taki tekst: (na zdjeciu: znani eksperci od samolotow).

  Wiceszef MON: analizujemy możliwość zakupu m.in. używanych F-16 lub nowych F-35 - Bankier.pl

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wiceszef-MON-analizujemy-mozliwosc-zakupu-m-in-uzywanych-F-16-lub-nowych-F-35-3639964.html

  No to chcemy zakupic taki samolot, ktory od nowosci nie dziala nie nadaje sie do oslony zolnierzy na ziemi, bo ma za male zbiorniki paliwa, paliwo nie moze byc cieple, samolot nie lata, nie strzela i juz wydano juz trylion dolarow, zeby go uruchomic ... i nic nie pomaga. I w ogole system radarowy musi byc recznie kontrolowany. I jeszcze do tego samolot jest bardzo wrazliwy na... grzmoty i blyskawice. A i tak nie da sie go upchnac ISIS ani innym Al Kaidom, bo terrorysci przeciez nie maja awiacji. Strasznie to skomplikowane.

  F-35: Trillion Dollar Warplane’s Radar Doesn’t Work

  http://www.blacklistednews.com/_F-35:_Trillion_Dollar_Warplane’s_Radar_Doesn’t_Work/49654/0/38/38/Y/M.html

  A po polsku:

  Jeździec bez głowy. Jakie jeszcze problemy ma F-35?

  https://pl.sputniknews.com/wideoklub/201701304721594-jezdziec-bez-glowa-jakie-jeszcze-problemy-ma-f-35/

  Taki wlasnie samolot rozbil sie nad Anglia

  US F-15 fighter jet crashes in eastern England — RT UK
  http://rt.com/uk/194268-us-jet-crash-england/

  Maja tez zacne krazowniki :

  Amerykański krążownik rakietowy osiadł na mieliźnie niedaleko japońskiego wybrzeża:

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014734466-Krazownik-rakietowy-USA-osiadl-na-mieliznie-japonskie-wybrzeze/

  Widac nie bardzo sprawne te amerykanskie cuda skoro na male, gowniane panstewko trzeba bylo az tylu bomb. A to wszystko w trosce o ekologie Laosu, bo Ameryklanie dbaja o ochrone srodowiska:

  laos.map.gif 1,920×1,080 pixels

  http://i2.cdn.turner.com/cnn/2016/images/09/01/laos.map.gif

  Zrobilismy tez zacny biznes na najnowszych pociskach "obronnych":

  .:: mon.gov.pl :: Aktualności / Najnowsze - Pociski JASSM dla F-16 ::..
  http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/pociski-jassm-dla-f-16-o2017-01-20/

  ale w sieci znalazlam taki komentarz:

  Nie chodzi o wyglad, ani o to, ze te...
  ... na zdjęciu są pociskami ćwiczebnymi. Chodzi o to, że 36 pocisków bojowych tego typu, każdy z głowicą bojową o wadze 450 kilogramów i zasięgu lotu 370km, nie stanowią żadngo potencjału odstraszającego. To jest broń pierwszego uderzenia, wyprzedzająca a więc nie służąca do obrony. Do obrony zaś nie mamy nic. Literalnie NIC!. To są gadżety po 7 milionów dolarów sztuka, które żeby były skuteczne muszą zostać odpalone z samolotu-nosiciela, który zbliży się na odpowiednią odległość czyli na ok. 300 km od celu. Problem w tym, że ten samolot musi tam dolecieć bezpiecznie, ba musi w ogóle móc wystartować (i mieć gdzie wylądować po wykonaniu zadania bojowego) a to oznacza, że to Polska musi być stroną atakującą w dodatku bez wypowiedzenia wojny. Mnie taka koncepcja wyjątkowo się nie podoba.
  P.s.
  To jest broń do wykonywania uderzeń punktowych w dobrze rozpoznane i słabo bronione cele stacjonarne.
  Niecałe pół tony materiału wybuchowego. Kogo chcemy odstraszać? Litwę?

  Czy to znaczy, ze nie ma jak Migi, ktore ... UWAGA - zmodernizuje ukrainska firma robiaca interesy z Rosja ( z prasy wiadomo, ze o to juz jest awantura z Rosja. No to znaczy, ze Rosja nam pomoze remontowac samoloty, ktorymi bedziemy atakowac Rosje?)

  Moze jednak przydalyby sie rosyjskie- nie amerykanskie- samoloty do gaszenia pozaru, zeby polaly zimny prysznic na glowy naszych biznesmenow od obrony kraju.

  Macierewicz planuje wielkie zakupy zbrojeniowe. Policzyliśmy: nie wystarczy mu budżetu

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1691294,2,macierewicz-planuje-wielkie-zakupy-zbrojeniowe-policzylismy-nie-wystarczy-mu-budzetu.read

  Mamy duzo pieniedzy. Wlasnie zakupilismy 30 letnie samoloty - w sumie 96 sztuk- do naprawy, za jedyne 11 miliardow dolarow. Koszty naprawy to bagatela. Wezmie sie nastepna pozyczke.
  Zanim je wyremontujemy, to moze zdazymy wybudowac dla nich dodatkowe lotniska wojskowe. Chyba, ze one beda latac tylko w jedna strone:

  Waszczykowskiego lot nad kukułczym gniazdem

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201701164621168-waszczykowskiego-lot-nad-kukulczym-gniazdem-twardowski/

  Helikopter Macierewicza w ogniu. Nici z kolejnego pomysłu szefa MON

  http://wyborcza.pl/7,75398,21223466,helikopter-macierewicza-w-ogniu-nici-z-kolejnego-pomyslu-szefa.html

  No to komu wierzyc? generalom czy ministrom- magistrom historii??

  Gen. Wojciechowski OSTRO o obecności wojsk USA: Amerykańscy żołnierze mają bronić Polski. Nonsens!

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/6200-gen-wojciechowski-ostro-o-obecnosci-wojsk-usa-amerykanskie-zolnierze-maja-bronic-polski-nonsens

  Ale nie tracmy nadzieji. Bracia Czesi, spece militarne, przyszli z przyjacielska porada:

  Kiedy najlepiej zaatakować Rosję?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201609063826602-kiedy-najlepiej-zaatakowac-rosje/

  Czy ktos wie, o co tak naprawde chodzi???
 • Amerykanski debilizm
  Coraz czesciej sie zastanawiam, czy w USA nie ma szkol a ci, ktorzy studiuja na uniwersytecie to tak nienawidza szkoly, ze ja podpalaja?. Masowe morderstwa na terenie szkol amerykanskich jakos nie podpadaja pod terroryzm bo, zabijanie na terenie szkoly jest aktem buntu przeciwko wiedzy.
  Nic dziwnego, ze Amerykanie maja absolutna pogarde dla Konstytucji, prawa krajowego i miedzynarodowego bo... po prostu nie umieja czytac.
  Dlatego prezydent USA., GW Bush nie umial znalezc Kanady na mapie, wujek Obamy wyzwalal Oswiecim bo to miejscowosc gdzies w Normandii, a slynny na caly swiat senator McCain jeszcze rok temu wiedzial, ze Putin jest prezydentem Niemiec - a Rosja to taki malutki kraj wielkosci stacji benzynowej, ktora to stacja udaje panstwo.
  Dziennikarka z CNN opowiadala, ze Putin dokonal aneksji Kremla i potem cala redakcja doszla do wniosku, ze to musial byc chyba pucz. O Krymie wtedy zaden powazny dziennikarz USA nie slyszal.
  W sondazach publicznych na terenie uniwersytetu w Nowym Jorku (campus) zaden student nie umial pokazac Krymu na mapie ale wszyscy byli oburzeni na Rosje. Najblizszy prawdy byl pewien mlodzian, ktory zlokalizowal Krym w okolicy Litwy.

  Zeby jeszcze te Hamerykany siedzialy cicho i nie otwieraly dzioba: autorytatywnie, publicznie, uczenie i z wielkim tupetem.
  Ale nie. Czuja sie w obowiazku ogloszenia orbi et urbi, ze sa wyjatkowym narodem i maja prawo do nieuctwa.
  Lezie potem taki bandyta i morduje ludzi w kraju zaprzyjaznionym z USA, bo mu sie mapy pomylily. I potem mowia: ooops, sorry, mial byc Iran - nie Irak.
  Amerykanski wojak, pilot, zolnierz, general nie odroznia cywilow od zolnierzy a kosciola od bazy wojskowej.

  Wlasnie wczoraj popisala sie amerykanska Kongresmenka, Maxine Waters, ktora pyskujac na Trumpa, ze sie przyjazni z Putinem- domagala sie impeachment ( wotum nieufnosci) bo Putin bombarduje szpitale i dzieci ...( ktos jej podpowiedzial, ze w Aleppo) , i ze tenze Putin napadl na Koree.

  To nie uchodzca bezdomny z Somalii, ktory przybyl bez dokumentow do USA prosic o azyl..i nigdy nie chodzil do szkoly. To czlonek Kongresu USA:

  US congresswoman advocates impeaching Trump because Putin’s attacking... Korea? (VIDEO) — RT America

  https://www.rt.com/usa/376621-trump-korea-putin-crimea-waters/

  Ja nawet nie potrafie tego skomentowac, bo widac, ze Amerykanie maja unikalne kryteria dla kandydatow do Kongresu, czy Senatu: trzeba byc debilem. I jest to warunek sine qua non. Dlatego dr. Ron Paul sie nie nadawal.

  Jak sie komus wydaje, ze pani Waters sie przejezyczyla, co sie kazdemu moze zdarzyc, to podaje wiadomosc z ostatniej chwili, a wiec dzisiejszy popis kolejnej debilki u wladzy, Kongresmenki Dany Rohrabacher tym razem z Partii Republikanskiej, ktora domaga sie parcelacji Macedonii, bo zdaniem tej madrali, Macedonia to zadne panstwo i nalezy ja przylaczyc do sasiadow ......LUDZIE!!!!!... do Kosowa! A i czesciowo do Bulgarii.

  Ja bym takie uczone amerykanskie pudernice potraktowala tak, jak Kmicic rajcow miejskich: Kazalabym pedzic je rozgami; na golasa i boso po sniegu.

  ‘Macedonia not a country – sorry’: Skopje furious after US Congressman suggests partitioning — RT News

  https://www.rt.com/news/376657-macedonia-split-rohrabacher-republican/?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation&spotim_referrer=recirculation&spot_im_comment_id=sp_6phY2k0C_376657_c_XIq2jz

  Bandyci maja to do siebie, ze nie dyskutuja.
  Taka scierka od parcelacji gruntow, powinna najpierw porozmawiac z przedstawicielem Macedonii i dowiedziec sie na ile chrzescijanska (i troszke starsza od Kosowa) Macedonia zechce sie przylaczyc do wahabitow i dzjagmares w Kosowie. Kosowo nie jest do konca uznane przez ONZ, bo im glosow pare panstw zabraklo.

  NATO celowo bombardowalo cerkwie i koscioly w Jugoslawii
  http://www.kosovo.net/map3.jpg

  Nawet trudno podejrzewac o niewiedze takiego amerykanskiego polityka. Jest to dranstwo nienasycone.
  Bo wlasnie w Macedonii Soros organizuje kolorowa rewolucje.
  Czy pani Kongresmenka nie wie, czy to tylko przypadek?

  Macedonia sie buntuje przeciwko dywersji - kolorowej rewolucji Sorosa:

  ‘Stop Operation Soros’ movement begins in Macedonia — RT News

  https://www.rt.com/news/374241-stop-operation-soros-movement-macedonia/

  Wlasciwie nie nalezy sie dziwic , ze sa tak zwane falszywe media w USA.
  Amerykanskie media pisza byle co - bo dla byle kogo.
 • To Antoni Macierewicz jest wrogiem Narodu Polskiego, a NIE Rosja
  https://www.youtube.com/watch?v=EGJGbZyowPI


  Oznajmiam wszem i wobec!

  To Antoni Macierewicz jest wrogiem Narodu Polskiego, a NIE Rosja


  https://cont.ws/@id274487487/376479

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej