Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje w Australii - 09.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historia uchodźstwa i emigracji do Australii jest dość długa i często skandaliczna - pisze pani Tiamat.

Ze względów technicznych notka zamieszczona jest w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • No to
  czekamy 8-)))
  Zdrowia i pozdrawiam
 • Co się dzieje w Australii - 09.02.2017 - całość tekstu:
  Jak to jest z tą Australią? – pyta Lorenco, przytaczając fragment z portalu pl.sputniknews.com/: „Porozumienie między USA i Australią dotyczy około 2500 osób, które poprosiły Australię o azyl i jak dotąd go nie otrzymały. Osoby te zostały przekierowane do Papui-Nowej Gwinei. Panujące tam warunki spowodowały, że zainterweniowała Organizacja Narodów Zjednoczonych, uzyskując od USA zgodę na przyjęcie około połowy tych migrantów pod warunkiem, że zostaną poddani rzetelnej kontroli”. Cały artykuł:
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702024746038-Trump-glupia-umowa-Australia-migranci/
  Dlaczego Australia nie przyjęła uchodźców z Iranu, Iraku, Sudanu i Somalii, a podrzuca ich USA?

  Pisze pani Tiamat: Historia uchodźstwa i emigracji do Australii jest dość długa i często skandaliczna. Nawet nie wiem, od czego zacząć. Kiedyś sprawdzali paznokcie emigrantom. Żona australijskiego dyplomaty, który był na placówce w Holandii i próbował przywieźć sobie żonę do kraju, nie zostala wpuszczona, bo miała ciemne ‚księżyce’ na paznokciach, co świadczyło o tym, że nie była czystą białą rasą.

  I pomyśleć o tym, że biali Australijczycy byli nieproszonymi gośćmi u czarnych tubylców. Był taki czas, że sprawdzali znajomość języka i robili nowo przybyłym testy językowe w Sydney. Tylko że nikogo nie uprzedzali, z jakiego języka bedzie zdawał test. Jakiegoś profesora od wielu języków odrzucili, bo mu znaleźli taką odmianę afrykańskiego dialektu, na której profesor – poliglota się nie wyznał. Fakt, że profesor był Niemcem, a to było przed wojną.

  Od jakiegoś czasu panuje globalna polityka anty-uchodźcza. Jest to największy skandal w historii humanizmu. I niestety, ogromnie popłatny. Po drugiej wojnie światowej wszystkie państwa członkowskie ONZ przyjęły i podpisały w 1951 roku Prawo Uchodźcze, tzw. Convention For Refugees. Australia nie tylko tę konwencję podpisała, ale była WSPÓŁAUTOREM tego dokumentu, ktory określa kryteria uchodźcze i dość szczegółowo podaje, kto ma prawo ubiegać się o uchodźstwo. I obowiązuje wszystkie państwa członkowskie ONZ, które tę konwencję podpisały. Konwencja była potwierdzona w 1967 roku i w 1972, a więc jest ciągle aktualna i żadne z państw członkowskich nie wniosło projektu zmiany, ani nie „wypisało się” z tej konwencji (bo można).

  Okropnie naiwne jest domaganie się, by na przykład Arabia Saudyjska przyjmowała Syryjczyków, bo ani emiraty, ani Arabia Saudyjska konwencji nie podpisały. Natomiast kraje, które są sygnatariuszami konwencji mają śmierdzący obowiązek zająć się każdym przybyszem, który stara się o azyl. Konwencja określa to bardzo wyraźnie (Polska też podpisała konwencję). W telegraficznym skrócie to wygląda tak: sześć głównych – podstawowych zasad określenia statusu uchodźcy:

  1. Aplikant znajduje się poza swoim krajem (bo musiał uciekać);
  2. Aplikant odmawia powrotu do kraju, ponieważ boi się prześladowań i utraty zycia, zdrowia, uszkodzenia ciala (tortur czy efektów walk i bombardowań). Poważne uszkodzenie ciała określone jest jako: zagrożenie życia, przemoc fizyczna, trudne warunki EKONOMICZNE, brak dostępu do podstawowych usług socjalnych, brak dostępu do rynku pracy i niemożność zarobkowania na życie. Prześladowanie musi mieć charakter oficjalny, urzędowy lub jest tolerowane przez rząd, a także gdy rząd nie chce albo NIE jest w stanie zagwarantować ochrony przed prześladowaniem;
  3. Powód prześladowania: ludzie są prześladowani ze względu na PERCEPCJĘ o nich u prześladowców. Wystarczy, że prześladowca znajdzie powód, żeby przesladować, a państwo to toleruje;
  4. Prześladowanie może być z jednego lub więcej powodów: rasy, narodowości, religii, przynależności do grupy (np. biznesmenów, niezamężnych matek, prześladowanych kobiet itp) lub opinii politycznej (nawet nie trzeba brać czynnego udzialu w polityce);
  5. Aplikant obawia się tego, że będzie prześladowany w swoim kraju i ta obawa musi byc realna (przykładem może byc Snowden);
  6. Aplikant odmawia powrotu do kraju, ponieważ to, co stało się z innymi ludźmi w podobnej sytuacji, może się i jemu przytrafić.

  Państwa, które podpisały konwencję, zobowiązały się zapewnić uchodźcom, których podania są rozpatrywane, dach nad głową, opiekę lekarską, wyżywienie i prawo do pracy. Aplikanta o wizę nie wolno deportować. Szczególną opieką należy objąć ofiary wojny. Uchodźca nie musi mieć dokumentów, bo na przykład zostały spalone w czasie bombardowania. Taki problem mają teraz Ukraińcy, którzy uciekli do Rosji, a rząd w Kijowie nie zgadza się wydać im kopii np. dyplomów z uczelni, ktorą ukończyli.

  Konwencja gwarantuje każdemu obywatelowi naszej planety prawo do wyboru kraju, w którym chce mieszkać. Naturalnie przy spełnieniu odpowiednich kryteriów. Naczelną zasadą konwencji jest ratowanie zycia i zdrowia ludzkiego. I tak zwanej godności osobistej. To w bardzo wielkim skrócie.

  Naturalnie, od jakiegoś czasu państwa kombinują globalnie, jakby tu wymigać się od konieczności opieki nad uchodźcami. Są to – UWAGA – głównie kraje, które biorą udzial w nielegalnych wojnach i bombardują kraje, z ktorych pochodzą uchodźcy. Tego nie da się ukryć. Bardzo przeludniony Meksyk potrafił przyjąć ponad 5,5 miliona uchodźców. USA w ostatnim roku urzędowania Obamy przyjęło 188 ludzi. A wrzask robią na cały świat.

  Indonezja i Malezja, które nie podpisały konwencji uchodźczej, przechowują kilka milionów uchodźców, bo szariat traktuje pomoc potrzebujacym bardzo poważnie. I jakoś się porobiło tak, że rządy demokratyczne – w krajach takich jak Australia czy USA – najbardziej wykręcają się od swoich zobowiazań. Do Merkelowej największe pretensje mają o to, że zgodziła się na przyjęcie uchodźców – i zachwyt nad Merkelową z tego, co zrobiła nielegalnie: idiotyczny handel ludźmi z Turcją. Zdaje się coraz bardziej brak nam człowieczeństwa.

  W 1996 roku w Australii doszła do władzy partia Liberałów i od razu właściwie rozpoczęła się awantura o prawo uchodźcze. Nie było jeszcze wtedy uchodźców z Bliskiego Wschodu, ale byli z Wietnamu, Kambodży, Laosu, Indii, a także Rosji, Jugosławii, Ukrainy i krajów Afryki. Po bombardowaniu Bliskiego Wschodu tzw. international community stanęło naraz wobec problemu opieki nad uciekinierami, którym udało się uciec przed bombami.

  W latach 80-tych bardzo łatwo było pomagać uciekinierom z Polski, Czechosłowacji, Rumunii, Wietnamu, Kambodży – byly na to wydane ogromne sumy i utworzono wiele programów emigracyjnych, które rzeczywiście ułatwialy przystosowanie się do nowego kraju. Polacy, którzy uciekli przed rewolucją Wałęsy, mieli bardzo dogodne warunki emigracyjne. Zachód potrzebował bardzo gwałtownie naszych dyplomów i kadry technicznej.

  Utworzono służby tłumaczy, naukę języka, opiekę przedszkolną i żłobki dla dzieci rodziców, którzy chodzili do szkoły. Każdy z nas otrzymał zezwolenie na pracę w swoim zawodzie, a tłumaczenie dyplomów było bardzo sprawne. Jakoś było tak przykazane, że rządy miały się nami opiekować zgodnie z prawem międzynarodowym i krajowym. Mieliśmy bezpłatną opiekę lekarską i bezpłatną naukę i wystarczało pieniędzy na wynajem mieszkania po wyjściu z hostelu. A przecież nikt nas nie bombardował, nie niszczył osobistego mienia i mogliśmy swobodnie wyjechać z kraju.

  Wszystko to nagle zmienilo się po 9/11. Nagle w Australii zaczęto montować obozy koncentracyjne odrutowane jak Auschwitz. Warunki uchodźców z Iraku i Afganistanu były (i nadal są) okropne. Znam, wiem, bo widziałam. Spali w wojskowych hangarach wszyscy na raz: kobiety, mezczyźni i dzieci. Zrobiło się jakoś strasznie nieludzko.
  Ułatwione warunki mieli Hazarowie z Afganistanu; nie wiadomo, czemu dostawali wizy zbiorowe. Także ułatwione warunki emigracyjne miały niektóre grupy religijne: świadkowie Jehowy, Bahaje z Iranu, zielonoświątkowcy… Z Sowieckiej Rosji zjeżdżały grupy baptystów.

  Stało się faktem, że nagle kraje tzw. demokracji przestały przejmować się zarówno prawem emigracyjnym, jak i konwencją uchodźczą. A ponieważ przedstawiciele ONZ ciągle mieli pretensje o traktowanie uchodźców, to władze Australii przekupily państwa wyspiarskie i tam „wyładowały” uchodźców. Obóz uchodźczy w Woomera nakazem ONZ musieli zamknąć, bo to był wstyd na cały świat. Więc przenieśli uchodźców poza Australię. Naturalnie za pieniądze podatnika.

  Największym jednak skandalem wszechczasów było sprywatyzowanie tych obozów koncentracyjnych. Ta prywatyzacja polega na tym, że obca firma, jedna z największych na świecie, zarejestrowana w Londynie na gieldzie, przejęła „opiekę” nad uchodźcami za państwowe pieniądze. Za każdego przetrzymywanego uchodźcę w tych wrednych warunkach firma życzy sobie więcej niż za porządny hotel. I obozy uchodźcze nie są już pod okiem podatnika. Państwo buduje taki oboz zadrutowany, po czym podpisuje kontrakt z taką firmą, której za ten skandal płaci podatnik.

  Jest wręcz nieludzkie traktowanie ludzi, którzy uciekli przed bombami. Całe tomy można spisywać na temat nieszczęść ludzi i ich dzieci, które dostały się pod „opiekę” miedzynarodowej firmy więzienniczej, która zarabia miliardy dolarów na ludzkim nieszczęściu.

  To co rozumiem, ale mogę nie mieć racji, sprawa jest dość polityczna. Australia musi dbać o dobre relacje z Chinami i jest dużo tego powodów. Amerykanie kilka lat temu wstawili bazy w Darwin. Chiny podejrzewają, że te bazy są przeciwko nim. Rząd australijski jest trochę w pulapce. No to podejrzewam, że tych uchodźców przehandlowali z Obamą za jakieś ustępstwa. Teraz – zdaje się – zostanie Australia i z uchodźcami, ale bez ustępstw.

  Jest kilka organizacji w Australii, które starają się pomóc uchodźcom. Niestety, prywatna firma nie pozwala nawet dziennikarzom wchodzić na teren obozu. Zdarzają się często skandale, poniewaz ta firma działa zupełnie bezkarnie. Jest o to dużo awantury, ale jest i powszechna niemoc i znieczulica. Żeby ludziom złagodzić wyrzuty sumienia, opowiada się baje o islamie i islamistach. Atak na ludzi szukających schronienia jest bezprecedensowy w historii humanizmu. Turcy brali ofiary wojny w jasyr.

  Naturalnie losy wielu uchodźców są bardzo ciekawe. Jedną z takich „tajemnic” jest sposób, w jaki dostają się uchodźcy np. z Iraku do Indonezji. Przylatują w grupach, samolotami np. z Indii, mimo że nie mają żadnych dokumentów. Z Indonezji płyną łódkami do Australii i z niewiadomych powodów wszystkie te łodzie przypływają w jedno miejsce w Zachodniej Australii, gdzie czekają juz na nich oficjele, żeby zabrać uchodźców do zadrutowanych obozów na… całe lata. Bo im dłużej siedzi taki delikwent w obozie, tym więcej firma zarabia. I im więcej jest takich delikwentów w obozie, tym lepiej dla firmy.

  Prywatne więziennictwo jest z natury nielegalne. I według wszelkich praw humanitarnych, prawnych, etycznych, moralnych czy nawet religijnych nigdy nie powinno być w rękach prywatnych. Prywatne więziennictwo obecnie na świecie jest równie intratnym biznesem co handel ludźmi, narkotykami, bronią i ludzkimi „częściami zamiennymi”.

  Nie mogę się oprzeć, by nie przytoczyć: Niedawno w wywiadzie ze Stevenem Sunkerem z BBC (Hard Talk) – rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow zapytany, czy Rosja nie ma zamiaru wydać Amerykanom Snowdena, żeby „ocieplić” stosunki z USA, odpowiedzial: „Snowden jest ludzką istotą (human being). To nie zabawka, którą można podarować”.

  Ten sam Dmitrij Pieskow, w tym samym wywiadzie na pytanie, czy Rosja przestanie wreszcie pomagać Donbasowi, odpowiedzial: „My naturalnie próbujemy pomóc mieszkańcom Donbasu. Ale nie możemy ich namawiać, żeby dali się zabić” („We cannot ask them to die”).

  Napisała: Tiamat
 • @Husky 22:55:43
  Już jest notka w 2. komentarzu. Brak trzech zdjęć, które nie potrafię tu wkleić. Można je obejrzeć na blog.pl, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/09/co-sie-dzieje-w-australii-09-02-2017/

  Już niedługo - może za około 10 dni - powinny być notki (ze zdjęciami) publikowane na swoim miejscu.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 23:04:05
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/35880/australia_uchodzcy625.jpeg

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36470/czad_oboz_dla_uchodzcow_afp625.jpeg

  http://bi.gazeta.pl/im/8a/d3/10/z17643914Q,Rzecznik-Kremla-Dmitrij-Pieskow.jpg
 • Do pani Tiamat...
  Jestem aktualnie w Australii...
  Jeżeli to możliwe, to zapraszam na kawę...
 • @Husky 23:17:56 and @All
  DZIĘKUJĘ :)

  Powyższe 3 zdjęcia podpisałem kolejno:
  1. Australijscy urzędnicy płacili przemytnikom ludzi, nie przejmując się losem uchodźców
  2. Obóz dla uchodźców w Gaga w Czadzie w 2009 roku. Dodajmy: Czad jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie
  3. Dmitrij Pieskow
 • Z portalu pl.sputniknews.com/:
  Zamach terrorystyczny w Doniecku: Giwi nie żyje

  Dziś rano w rezultacie zamachu terrorystycznego zginął dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych znany jako Giwi – poinformowało MO proklamowanej w trybie jednostronnym DRL.

  Atak terrorystyczny miał miejsce około 6 rano, oświadczył resort. Według źródeł pułkownik zginął w wybuchu u siebie w biurze.
 • @Husky 23:17:56
  Putin jednak jest przystojniejszy od Pieskowa, tak twierdzi moja Małżonka a na tym zdjęciu widząc, ma rację.
  https://pp.vk.me/c626930/v626930249/319ec/B9wN8XVknEQ.jpg

  A te wcześniejsze zdjęcia, przed Pieskowem to do czego się mają?
 • Z portalu pl.sputniknews.com/:
  Kijów pozbywa się bohaterów DRL licząc, że ich miejsce zajmą bardziej „ulegli”

  W Donieckiej Republice Ludowej uważa się, że odpowiedzialność za śmierć dowódcy batalionu „Somali” Michaiła Tołstycha, znanego jako Giwi, ponoszą ukraińskie służby specjalne – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Obrony proklamowanej w trybie jednostronnym republiki.

  „Biorąc pod uwagę poszlaki, można z pewnością stwierdzić, że ta tragedia została zorganizowana przez ukraińskie służby specjalne. Nie wykluczamy, że z tym zamachem terrorystycznym ma także związek doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak” — powiedział dziennikarzom przedstawiciel resortu obrony Donieckiej Republiki Ludowej.
 • @zygmuntbialas 00:20:39
  https://pp.vk.me/c837130/v837130279/1f128/UhN5p5iYeVw.jpg
 • Z portalu pl.sputniknews.com/:
  O dr. Mateuszu Piskorskim
  i areszcie bez końca:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201702094790977-Wartosci-ABW-Mozna-Mozna-Mateusz-Piskorski/
 • @lorenco 00:22:43
  Witam Cię :)

  Smutno, gdy giną w Donbasie po kolei ci naodważnejsi, najbardziej waleczni.
 • @zygmuntbialas 00:20:39
  O morderstwie Giwiego, założył wczoraj notkę Interesariusz:
  http://interesariusz.neon24.pl/post/136880,quo-vadis-8-2-2017r-wojna-o-nasze-dusze

  Także wczoraj notkę na ten temat założył Husky psiaczek do rany nóż gorący przyłóż, dzięki Bogu a może raczej Adminom i oceniającym na 1*, wylądowała w lochu.
  http://dd.neon24.pl/post/136884,separatysta-givi-dzis-wylecial-w-powietrze
 • @lorenco 00:36:44
  "O morderstwie Giwiego, założył wczoraj notkę Interesariusz". -

  --- Przeczytałem i zerknąłem też na komentarze.
  W sumie to bardzo wiele było tych zamachów, w których zginęło tak wielu dowódców. Ciągle tak daleko do niepodległości i bezpieczeństwa.
 • @zygmuntbialas 00:32:21
  https://vk.com/images/stickers/109/128.png

  https://pp.vk.me/c626930/v626930249/31382/D5DU2OCnppY.jpg

  Niestety, niektórzy tu na Neonie mieli ubaw ze śmierci Giwiego, tzw. prawicowy, "katolicy", którzy serwują treści wolnościowe ale Donbas nie może być wolny od Ukrainy! Te "wolnościowce - pseudo prawicowce" pewnie mdleją na widok krwi z palca ( pewnie Macierewicz też zwiewa z miejsc wypadków bo nie znosi widoku krwi) ale oni najwięksi chojracy do tego aby oceniać kto i za co walczył i za co ma walczyć.
  Jestem spokojnym człowiekiem, jednak wczoraj się wkurzyłem, nie tylko ze względu na śmierć Giwi, lecz także na hipokryzję niektórych tu "patriotów" niestety nie naszych lecz UPAiny.
 • @zygmuntbialas 00:54:43
  Wracając do tematu Twojej notki"
  Trump: Przez takich jak McCain, Stany Zjednoczone ugrzęzły w konfliktach na całym świecie

  Prezydent Donald Trump oskarżył swego kolegę z Partii Republikańskiej senatora John McCaina o to, że przez niego i takim jak on, Stany Zjednoczone ugrzęzły w konfliktach na całym świecie.

  "Senator McCain nie ma potrzeby mówić o sukcesie lub niepowodzeniu misji w mediach. To jedynie zachęca wroga. Bawi się tak długo a nie wie, jak wygrać, wystarczy spojrzeć na bałagan, który był w naszym kraju - jesteśmy pogrążeni w konfliktach na całym świecie "- napisał Trump w osobistym koncie na Twitterze.

  Trump i McCain wielokrotnie krytykowali się wzajemnie. Wcześniej Trump oskarżył, że McCain próbuje rozpętać trzecią wojnę światową.

  https://pp.vk.me/c836132/v836132693/1fee5/wqEFHIthf4o.jpg
 • Do Tiamat
  Tiamat, w sprawie tej Kozakii (Donieck, Ługańsk), co to prezydenci USA powtarzają, wiesz o co chodzi, czy to jest na pewno prawda?
 • @lorenco 02:05:04
  Ja moze jeszcze wroce do przepedzania ludzi po swiecie.
  Nie jest to kwestia przypadku ani terroryzmu muzulmanskiego.
  Jest to ogromna czesc polityki miedzynarodowej USA.
  A ta czarna lista wizowa , tez nie jest przypadkowa.

  I zeby mnie nikt nie podejrzewal o ruskie plotki posluze sie zrodlami prosto z Pentagonu:

  W 2014 roku amerykanski general, calkiem dobrze znany w USA i nie tylko, opowiadal jak to w 2001 roku podano liste panstw , na ktore USA postanowilo napasc.

  Amerykanski general Wesley Clark (emeryt.) ujawnil, jak to w 2001USA planowalo wojne z Irakiem, Syria, Libanem, Somalia, Sudanem i Iranem.

  " Okolo 10 dni po zniszczeniu wiezowcow w Nowym Jorku -9/11- poszedlem do pentagonu i i spotkalem sie z Donaldem Rumsfeldem odp. ministrem obrony i Paulem Wolfowitzem- zastepca Rumsfelda.
  Zszedlem na dol, zeby sie przywitac z moimi bylymi pracownikami.

  Jeden z generalow zadzwonil do mnie i powiedzial: prosze do mnie przyjsc, musimy porozmawiac".
  Powiedzialem mu, ze wiem, ze jest bardzo zajety - nie chcialem mu zabierac czasu.
  "Oh, nie, nie! Podjelismy decyzje - idziemy do wojny z Irakiem"
  (To bylo okolo 28 wrzesnia )
  Zapytalem: "Idziemy do wojny z Irakiem? Czemu?"
  Powiedzial:
  "Nie wiem! mysle, ze nie wiedza co jeszcze wymyslic".
  No wiec zapytalem "Czy znalezli jakies zwiazki Saddama z Al Kaida?"
  "O nie, - powiedzial general- gdy o to chodzi to nie ma nic nowego .
  Po prostu podjeli decyzje rozpoczac wojne z Irakiem. Wyglada mi na to, ze nie bardzo wiemy co zrobic z terrorystami, ale wiemy, ze mozemy obalac rzady"

  Wiec, w kilka tygodni pozniej odwiedzilem tego generala - a wtedy juz bombardowalismy Afganistan.
  Wiec spytalem: "Czy dalej planujemy wojne z Irakiem?"
  General objasnil:
  "O, jest jeszcze gorzej." General wzial z biurka kartke papieru i powiedzial:
  "Wlasnie dostalem to z gory - majac na mysli gabinet ministra obrony -
  To jest memo, (wewnetrzna informacja), ktore opisuje w jaki sposob podbijemy 7 krajow w ciagu 5-u lat. Poczynajac od Iraku, potem Syriii, Libanu, Somalii, Sudanu i wykonczymy Iran".

  Pentagon War Plans in 2001: Iraq, Syria, Lebanon, Libya, Somalia, Sudan, & Iran - Police State USA

  http://www.policestateusa.com/2014/pentagon-war-plans-7-countries-5-years/
 • @lorenco 02:05:04
  Re: Donieck i Kozacy
  Ja to juz dawno podawalam ze szczegolami u pana Zgmunta na blogu ale wtedy jakos nikt nie zwrocil na to uwagi, bo nie potraktowali tego powaznie. Ja jakos tak czasem z wyprzedzeniem czasowym podaje niemodne tematy. .

  USA juz dawno uznalo niepodleglosc Donbasu i Luganska i co roku uroczyscie KAZDY prezydent USA to potwierdza. Ostatnim prezydentem, ktory celebrowal wolne panstwo Donbas i Lugansk (Cossakia) byl... prezydent Obama w 2014 roku.

  To co juz bylo u pana Bialasa na blogu:

  Subject: USA przyznaje wolnosc Donbasowi

  Bardzo mnie zafrapowaly te badacze ukrainskie. Juz raz wpadly na to, ze Jezus urodzil sie na Ukrainie.
  Szkoda tylko, ze ukrainscy badacze nie umieja czytac prawdziwych dokumentow sprzed 56 lat.

  Mianowicie w roku 1959 w tzw. Rezolucji O Podbitych Narodach, Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznaly niepodleglosc Doniecka i Luganska.

  Public Law (prawo publiczne) 86-90 17 Lipiec 1959
  Wspolne oswiadczenie:

  Ta ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarowno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu wlacznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Panstwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)

  Poniewaz polityka Komunistycznej Rosji zniewolila przy pomocy posredniej i bezposredniej agresji kraje takie jak Polska, Wegry, Litwa , Ukraina, Kozacja.. id (Public Law 86-90)

  Nazwa Kozacja jest czysto zachodnim terminem. Okresla tereny na ktorych tradycyjnie mieszkali Kozacy zarowno czasach Rosyjskiego Imperium jak i ZSRR czy obecnej Rosji.
  Nazwa ta obejmuje rozlegle tereny wzdluz dolnego Donu, ziemie na polnoc i wschod od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa a takze terytorium Stawropola.
  Rezolucja w sprawie panstw zniewolonych definiuje Ukraine i Ziemie Kozacka jako dwa niezalezne panstwa zamieszkale przez rozne narody

  Stany Zjednoczone uznaly Donieck i Lugansk jako zupelnie niezalezne regiony."

  No i na koncu taki kwiatek:
  Najciekawsze w tym Prawie zatwierdzonym przez Rzad Stanow Zjednoczonych jest fakt, ze ta Ustawa jest COROCZNIE potwierdzana przez kazdego prezydenta USA .
  I tak!
  17 Lipca 1914 roku prezydent Obama POTWIERDZIL Public LAW 86-90; tak jak to zrobil w roku 2013, 2014 itd.

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  *
  Amerykanie od dawna maja chrapke na Ukraine i tego nigdy nie ukrywalli.
  Zadziwiajace wiec sa interpretacje zdarzen, o ktorych zawziecie dyskutujaca publika nie ma zielonego pojecia, bo budza sie w nich instynkty polityczne tylko na zasadzie trendow i mody.
  Jeszcze pare lat temu (przed 2008) nikogusienko w Polsce Ukraina nie obchodzila. I nagle wyskoczyly rozne "eksperty" jak grzyby po deszczu.
  A przeciez informacja jest od dawna dostepna. (Od 1948 roku!!!!)

  To tez bylo na blogu:

  Raport CIA z 1948 roku:
  1948 CIA Report: Don't Try to Separate Ukraine From Russia - It Wont Work
  Remarkably prescient analysis. The reasons given are as true today as they were then, even more so

  Nie probujcie oddzielic Ukrainy od Rosji.
  Analiza aktualna teraz jak i 57 lat temu

  18 Sierpnia 1948 roku Rada Bezpieczenstwa swiezutkiego ONZ oglosila oficjalna polityke USA wobec Rosji.
  (National Security Council - NSC 20/1 paragraf 4):

  " Ukraincy sa najbardziej rozwinietym wspolczesnym spoleczenstwem w rosyjskiej strefie wplywow. Ukraincy zawsze byli przeciwni rosyjskiej dominacji; a ich nacjonalistyczne organizacje byly zawsze bardzo aktywne zarowno w kraju jak i zagranica. Latwo dojsc do wniosku, ze ten narod powinien byc w koncu wyzwolony spod rosyjskiej wladzy i ze powinien dazyc do stworzenia samodzielnego panstwa."

  Powinnismy jednak byc bardzo ostrozni w formulowaniu takiej opinii.

  Byloby to wielkim uproszczeniem w geopolitycznych realiach Wschodniej Europy.

  Prawda jest, ze Ukraincy sa bardzo nieszczesliwi z powodu rosyjskiej hegemonii i nalezaloby jakos zapewnic Ukraincom bezpieczna przyszlosc.
  Ale sa pewne zastrzezenia, ktore nalezy wziac pod uwage:
  Podczas gdy Ukraina jest bardzo wazna i specyficzna czescia rosyjskiego imperium - Ukraina nigdy nie stanowila jednolitego narodu, ktory bylby w stanie stworzyc wlasna panstwowosc i byc calkowicie niezaleznym od Rosji systemem zarzadzania.
  - Ukraina nie jest etnicznie homogeniczna ani sprecyzowana geograficznie.
  - Ogolnie, ludnosc Ukrainy sklada sie w wielkiej mierze z uchodzcow ktorzy uciekali przed polskim czy rosyjskim despotyzmem i jest mieszanina obu tych narodow: poslkiego i rosyjskiego.
  - Nie ma wlasciwie okreslonej granicy miedzy Rosja i Ukraina i bardzo trudno okreslic gdzie zaczyna sie Ukraina a konczy Rosja i odwrotnie.
  - Miasta na terytorium ukrainskim sa przewaznie rosyjskie albo zydowskie

  Koncepcja powstania panstwa ukrainskiego powstala w umyslach paru romantycznych intelektualistow, ktorym obca jest zasada struktur panstwowosci. .
  Ci romantycy maja slabe bardzo pojecie o odpowiedzialnosci zarzadzania panstwem.
  Ekonomia Ukrainy jest bardzo silnie zwiazana z ekonomia rosyjska.
  Od czasow zakonczenia podbojow przez koczowniczych Tatarow, gospodarka osiadlej ludnosci przyjela wszystkie cechy gospodarki osiadlej ludnosci rosyjskiej; zawsze byla mocna zwiazana z Rosja i nigdy nie wykazywala niezaleznych tendencji.
  Kazda proba oderwania Ukrainy od Rosji bedzie rownie nienaturalna i destrukcyjna jak oderwanie Pasa Kukurydzianego (Corn Belt ) lacznie z Wielkimi Jeziorami (Great Lakes) od ekonomii Stanow Zjednoczonych.

  Co wiecej, ludnosc, ktora mowi ukrainskim dialektem jest mocno podzielona na tych, ktorzy mowia po rosyjsku, co we Wschodniej Europie zawsze bylo silna cecha narodu, mianowicie religii; jesli jakikolwiek podzial mialby byc rozpatrywany to raczej naturalna granica powinna przechodzic po linii religii Kosciola katolickiego i Prawoslawnego.
  Na koniec, nie mozemy lekcewazyc Rosjan w Wielkiej Rosji. Zawsze mieli bardzo silna narodowa tozsamosc; tak samo w Rosji jak i obecnie w Zwiazku Sowieckim.
  I zaden polityczny system tego poczucia narodowej wiezi /tozsamosci nie zmieni.
  Kazda dlugotermionowa polityka USA musi brac pod uwage polityczne i kulturowe stanowisko Rosji.
  Terytorium Ukrainy jest nierozerwalnie zwiazane z historia i kultura rosyjska, tak jak nasza kultura zwiazana jest z kultura europejska.
  Wszelkie proby rozerwania Ukrainy od Rosji moga spowodowac wielki konflikt i rebelie i takie proby moga byc tylko rozpatrywana przy uzyciu sily.
  Jest bardzo prawdopodobne, ze Wielka Rosja moze sie pogodzic z niepodlegloscia krajow nadbaltyckich . Bo te kraje byly juz niepodlegle wczesniej wiele razy i przez dluzszy okres . Te panstwa nadbaltyckie sa w stanie samodzielnie sie rzadzic i udowodnily to w historii.

  Z calym szacunkiem dla ludnosci ukrainskiej, gdy chodzi o Ukraine - to sprawa ma sie zupelnie inaczej. Ukraina jest zbyt scisle zwiazana z Rosja, zeby mogla istniec calkiem samodzielnie.
  Ale jest mozliwe zeby mogla istniec w federalnym zwiazku z Rosja , ktora by im zapewniala kulturalna i polityczna autonomie a zwiazana byla gospodarczo i militarnie z Rosja.
  Ale takie rozwiazanie moze nastapic tylko przy obopolnym porozumieniu Rosji i Ukrainy, a USA powinno takie rozwiazanie tez zaakceptowac.

  Jakakolwiek polityka USA - powinna byc ani pro-rosyjska ani pro- ukrainska i powinna szanowac historyczne, geograficzne, kulturowe i ekonomiczne realia.
  Polityka USA w tym aspekcie powinna byc neutralna. I nie powinnysmy dac sie wciagac w jakakolwiek militarna interwencje.

  Zrodlo: National Security Council 20/1. section 4: US objectives with respect to Russia (Polityka USA wobec Rosji)  CIA in 1948: Ukraine is inseparable from Russia and incapable of independence - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2015/09/cia-in-1948-ukraine-is-inseparable-from.html

  USA uznaje Niepodleglosc Doniecka i Luganska

  17 lipca 1959 roku Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznaly niepodleglosc Doniecka i Luganska. I PRAWNIE uznaja do tej pory - juz 57 lat!

  USA przyznaje wolnosc Donbasowi od 1959

  Szkoda tylko, ze ukrainscy badacze nie umieja czytac prawdziwych dokumentow sprzed 56 lat.

  Mianowicie w roku 1959 w tzw. Rezolucji O Podbitych Narodach, Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznaly niepodleglosc Doniecka i Luganska.

  Public Law (prawo statutowe) 86-90 17 Lipiec 1959
  Wspolne oswiadczenie:

  Ta ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarowno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu wlacznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Panstwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)

  Poniewaz polityka Komunistycznej Rosji zniewolila przy pomocy posredniej i bezposredniej agresji kraje takie jak Polska, Wegry, Litwa , Ukraina, Kozacja.. i d(Public Law 86-90)

  Nazwa Kozacja jest czysto zachodnim terminem. Okresla tereny na ktorych tradycyjnie mieszkali Kozacy zarowno czasach Rosyjskiego Imperium jak i ZSRR czy obecnej Rosji.
  Nazwa ta obejmuje rozlegle tereny wzdluz dolnego Donu, ziemie na polnoc i wschod od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa a takze terytorium Stawropola.
  Rezolucja w sprawie panstw zniewolonych definiuje Ukraine i Ziemie Kozacka jako dwa niezalezne panstwa zamieszkale przez rozne narody

  Stany Zjednoczone uznaly Donieck i Lugansk jako zupelnie niezalezne regiony."

  No i na koncu taki kwiatek:
  Najciekawsze w tym Prawie zatwierdzonym przez Rzad Stanow Zjednoczonych jest fakt, ze ta Ustawa jest COROCZNIE potwierdzana przez kazdego prezydenta USA .
  I tak!
  17 Lipca 1914 roku prezydent Obama POTWIERDZIL Public LAW 86-90; tak jak to zrobil w roku 2013, 2014 itd.

  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (57yrs ago...) — RT America

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  *
  USA planuje juz od 1997 roku podboj Ukrainy.

  Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine | InvestmentWatch

  Rozbior Ukrainy planowany byl od dawna. Czy Ukraincy o tym nie chcieli wiedziec?
  Z nieba spadli??

  Subject: Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine | InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

  Podawalismy jeszcze o podboju Ukrainy przez rozne panstwa i ich wywiady od 1991 roku.
  W 1991 roku G. Bush starszy, (byly szef CIA) ktory odwiedzil Kijow ostrzegal Ukraincow, ze jesli chca sie uchowac jako panstwo, to powinni sie trzymac Rosji.
  To przemowienie przeszlo do historii jako Chicken Kiev i kazdy sobie moze poczytac w Internecie.

  Ale jak mawiali starozytni Rosjanie:
  Ignoti Nulla Cupido - nie pragnie sie rzeczy nieznanej, bo nieznane nie neci..
  Pozdrawiam.
 • Tymczasem w Polsce ......wojenna wierchuszka PIS coraz bardziej odkrywa ....swoje wojenne znaczone/fałszywe karty.
  https://www.youtube.com/watch?v=EGJGbZyowPI

  Co ciekawe i symptomatyczne wszystko to prowadzone jest pod szyldem jednego z medialnych dzieł ojczulka z Torunia , które są nowym klonem znanego z okresu zimnej wojny w Europie , dywersyjnego radia Wolna Europa. Różnią się jedynie tym , iż tamte utrzymywane było z puli CIA, a to żywi się z kieszeni zaczadzonych rodaków.

  Póki co Polaków - moich rodaków trafi syndrom gotowanej żaby. Na czym to polega . Vide : Albin Siwak

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/syndrom-gotowanej-zaby-albin-siwak-2016-01
 • Czy ponizszy film o torturowaniu dzieci w wiezieniach Australi jest
  prawdziwy?
  https://www.youtube.com/watch?v=8kvkUjXJPWQ
 • @staszek kieliszek 06:58:18
  Niestety, to prawda. I nie jest to zadna tajemnica.
  Od lat media, politycy, publicysci, rozne organizacje a takze prawnicy krytykuja kolejne rzady za bestialskie traktowanie niewinnych ludzi a takze karanie wiezieniem dzieci.
  Programy w telewizji co i raz pokazuja tragedie ludzka.
  Bylo juz kilka dochodzen, interwencji, raportow ONZ. Raz tylko pomogla Amanda Vanstone, minister d/s zagranicznych i kazala wypuscic kobiety z dziecmi.
  Niestety, kobiety z dziecmi znow sa w tych nieludzkich warunkach z coraz to glosniejszym i skandalami.

  Jest to najwieksze barbarzynstwo cywilizowanych czasow. W krajach Bliskiego Wschodu urzadza sie rzez niewiniatek i morduje dzieci bombami, a te, ktorym uratowano zycie wrzuca sie do klatki.
  Barbarzynstwo zas polega na tym, ze zgodnie z prawem USA, Australii, i wszystkich panstw ONZ-owskich szukanie azylu nie jest przestepstwem i jest podstawowym prawem kazdego czlowieka, zeby ratowac swoje zycie.
  Handlarze nerkami i narkotykami nie siedza w klatkach!!

  W Australii wielu prawnikow pracowalo pro bono (bezplatnie) broniac te biedne dusze ludzkie. Sedziowie QC (Queens Counsel) publicysci, pracownicy roznych organizacji od lat domagaja sie ludzkiego traktowania ludzi. Rzecznik d/s humanitarnych nakazal dochodzenie w sprawie wiezionych dzieci. Rekomendacje byly oczywiste.

  Znany Australijczyk, publicysta, dziennikarz, autor, i korespondent wojenny, John Pilger, tomy juz spisal. Mieszka w Londynie i prowadzi wywiady i mozna sluchac jego wypowiedzi i ogladac programy bo jest ich pelno w sieci.
  Inny bardzo slawny Australijczyk od 6 lat siedzi zamkniety w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Julian Assange, sam jest ofiara represji i azylantem. Ale sie nie poddaje. Puszcza w swiat wiesci o dehumanizacji swiata.
  W Australii, znany publicysta i autor Antony Loewenstein od lat prowadzi blog, w ktorym informuje na biezaco o dranskim traktowaniu zupelnie niewinnych ludzi. Antony Loewenstein podal nawet kopie kontraktu z prywatna firma wieziennicza. Jest w sieci.
  Dziennik Sydney Morning Herald co i raz publikuje artykuly krytykujace wladze.
  Program w TV "60 Minutes" co i raz przedstawia nowe dowody znecania sie nad ludzmi.
  Nic nie pomaga.

  Nawet i to, ze podatnik australijski zaplacil milionowe odszkodowania za przetrzymywanie zupelnie nielegalnie NIE- uchodzcow a np. Lekarzy i pracownikow naukowych. Bo na przyklad zdarzaja sie "pomylki".
  Podam tylko 3 bardzo glosne przypadki.
  Obywatelka Australii z Filipin, pani Alvarez odwiozla dzieci do szkoly i spieszya sie do pracy. Ulegla wypadkowi, ktos na nia najechal.
  Zabralo ja pogotowie do szpitala a ze gdzies jej sie zapodziala w wypadku torebka, w szpitalu ja 'zakwalifikowali' - " na oko"- jako nielegalna azjatke. Szpital powiadomil zamiast policji - to ... urzad emigracyjny.
  Te kobiete, na wozku inwalidzkim, nieleczona, wsadzono na samolot i odciupasowano na Filipiny gdzie naturalnie nie miala nikogo, wiec ja upchneli do zakonnic, ktore prowadza schronisko dla biednych.
  Na prozno rodzina w Australii i maz szukali pani Alvarez. Sluch zaginal.
  Alisci po kilku miesiacach, ksiadz, ktory odwiedzal schronisko na Filipinach rozpoznal te kobiete z gazet.
  I zrobila sie awantura.
  Pani Alvarez ma przetracony kregoslup, bardzo slabo mowi i dlatego nie mozna z nia bylo sie porozumiec.
  No wiec podatnik zaplacil za jej podroz do Australii medycznym samolotem i wyplacil milionowe odszkodowanie i ... musi kaleke utrzymywac do konca zycia.

  Zdarzylo sie, ze wariatke, ktora uciekla z psychiatryku, probowali zlapac.
  Jak ja zlapali, to sie upierala, ze ona - to nie ona , bo ona jest obywatelka Niemicec i guzik jej zrobia. Do tego krzyczala na "wladze". No to wsadzili ja do klatki dla azylantow. Niestety, Niemcy nie chcieli sie zgodzic na jej deportacje, bo nie bylo jej w ewidencji niemieckich obywateli. Klops.
  Po 8 miu miesiacach rodzina przez prywatnych detektywow odnalazla wariatke i podala wladze do sadu.
  Dr. Haneef, to kolejne wielgachne odszkodowanie. Pan doktor z Indii, muzulmanin, pokazywal narzeczonej najwyzszy wiezowiec na Gold Coast Q1.
  Aresztowali go pod zarzutem, ze przygladal sie wiezowcowi, bo planowal go wysadzic w powietrze. Dr. Haneef byl zatrudniony w Australii jako lekarz w szpitalu. .
  Ale doktory z Indii sa bardzo bogate i potezne. Nie wiedzial o tym Minister i odmowil wypuszczenia na wolnosc pana doktora. Zas podatnik zaplacil lekarzowi milionowe odszkodowanie przez co wzbogacil bogatego doktora. Zabral kase i wyniosl sie z Australii na zawsze. Podobno dostal znakomita prace w Emiratach.
  Nie chce mi sie opisywac roznych skandali, bo sie niedobrze robi.

  Na polskim blogu wyczytalam bardzo ironiczne uwagi na temat wyksztalcenia "kozojebcow", bo to niby same neurochirurdzy staraja sie o azyl.
  Neurochirurg z Iranu, na wymianie naukowej razem z coreczka wrzucona do klatki. . Rozwiodla sie z mezem a urzad emigracyjny natychmiast skasowal jej wize i wrzucil z dzieckiem do klatki.
  Doprawdy zalosne.
  Mnie to skreca jak czytam polskie blogi atakujace uchodzcow, nielegalnych emigrantow i tych co nie 'szanuja europejskich wartosci". .

  Wojna przeciwko uchodzcom jest w pelnym rozkwicie i niestety przy wielkim poparciu, a nawet opowiadaja, ze inicjatywie USA.
  Kontraktorzy wiezienni sa bezkarni.
  Obie duze partie w Australii prowadza polityke "zarobkowa" . Mianowicie daja zarobic na ludzkim nieszczesciu firmom nie zwiazanym z Australia.

  Antony Loewenstein: Prywatne wiezienia emigracyjne zarabiaja pieniadze na ludzkiej tragedii:

  http://antonyloewenstein.com/2016/02/27/private-immigration-facilities-making-money-from-misery/

  Mamy wlasne Gitmo. Poza Australia. Ale zeby tam doleciec , podatnik musi placic loty czarterowe dla wladz.

  Australia wydaje 20 milionow na loty czarterowe do Nauru i Manus:
  Check out "Australia spends $20m on charters to Nauru and Manus" on Crikey

  http://www.crikey.com.au/2015/12/08/australia-spends-20m-on-charters-to-nauru-and-manus/

  Probowalismy "podrzucic' naszych uchodzcow Filipinom:
  A nawet Kambodzy. Filipiny sie wykrecily, ze nie maja warunkow:
  Philippines Has 'No Capacity' To House Australia's Asylum Seekers

  http://www.huffingtonpost.com.au/2015/10/28/philippines-asylum-austra_n_8403282.html?ncid=edlinkauhpmg00000001

  Pisali o nas w Polsce
  Australia: dowody na współpracę urzędników z przemytnikami - Wiadomości - WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Australia-dowody-na-wspolprace-urzednikow-z-przemytnikami,wid,17939995,wiadomosc.html?ticaid=1160ea

  Dyskutowali o nas w BBC:
  BBC News - Australia announces inquiry into asylum child detainees

  http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-26012468

  USA
  Subject: Private prisons: How US corporations make money out of locking you up | XRepublic

  http://xrepublic.tv/node/6361

  Im wiecej Amerykanow w wiezieniu - tym wiecej pieniedzy dla 'Biznesu':
  Private Prisons: The More Americans They Put Behind Bars The More Money They Make – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/private-prisons-the-more-americans-they-put-behind-bars-the-more-money-they-make/

  Bywaja nawet ostrzezenia: Jak spoleczenstwo bedzie grzeczne - to stracimy biznes:
  Prison Industries: "Don't Let Society Improve or We Lose Business"

  http://www.truth-out.org/news/item/8731-prison-industries-dont-let-society-improve-or-we-lose-business-part-i

  I popatrzcie: Jak nazwac takiego debila- darmozjada ?
  Miriam Shaded obnaża PATOLOGIE w Islamie! Jak traktowane są małe dziewczynki? - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=pEnn3fhcCC4

  Powyzszy przyklad debilki jest tym jaskrawszy, ze:

  Apel o pomoc dziecku! Polskie dzieci narażają się na śmierć przez... amerykańskich żołnierzy

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/6301-apel-o-pomic-dziecku-polskie-dzieci-narazaja-sie-na-smierc-przez-amerykanskich-zolnierzy#comments

  Zastanawiam sie, gdzie byla ta Miriam Shaded jak malpy strzelali??
 • Ceremonia pożegnania Michaiła Tołstycha - bojownika o wolność Donbasu
  https://youtu.be/QT54qBJ9Ikw
 • 5*
  .)
 • @Rzeczpospolita 19:38:36
  Lekcja faszyzmu - film z napisami PL

  https://youtu.be/RvBRjbXUNws
 • Europejski Kijów - galeria sztuki współczesnej
  https://youtu.be/iJmjLOiuqsU
 • @Tiamat 03:55:12
  Całość tego prawa 86-90:

  212 PUBLIC LAW 86-90-JULY 17, 1969 [73 STAT.
  Public Law 86-90
  July 17, 1959 JOINT RESOLUTION
  [s. J.Res. Ill] Providing for the designation of the third week of July as "Captive Nations
  Week".
  Whereas the greatness of the United States is in large part attributable
  to its having been able, through the democratic process, to
  achieve a harmonious national unity of its people, even though they
  stem from the most diverse of racial, religious, and ethnic backgrounds;
  and
  Whereas this harmonious unification of the diverse elements of our
  free society has led the people of the United States to possess a
  warm understanding and sympathy for the aspirations of peoples
  everyw^here and to recognize the natural interdependency of the
  peoples and nations of the world; and
  Whereas the enslavement of a substantial part of the world's population
  by Communist imperialism makes a mockery of the idea of
  peaceful coexistence between nations and constitutes a detriment
  to the natural bonds of understanding between the people of the
  United States and other peoples; and
  Whereas since 1918 the imperialistic and aggressive policies of Russian
  communism have resulted in the creation of a vast empire which
  poses a dire threat to the security of the United States and of all
  the free peoples of the w^orld; and
  Whereas the imperialistic policies of Communist Russia have led,,
  through direct and indirect aggression, to the subjugation of the
  national independence of Poland, Hungary, Lithuania, Ukraine,
  Czechoslovakia, Latvia, Estonia, White Ruthenia, Rumania, East
  Germany, Bulgaria, mainland China, Armenia, Azerbaijan,
  Georgia, North Korea, Albania, Idel-Ural, Tibet, Cossackia, Turkestan,
  North Viet-Nam, and others; and
  Whereas these submerged nations look to the United States, as the
  citadel of human freedom, for leadership in bringing about their
  liberation and independence and in restoring to them the enjoyment
  of their Christian, Jewish, Moslem, Buddhist, or other religious
  freedoms, and of their individual liberties; and
  Whereas it is vital to the national security of the United States that
  the desire for liberty and independence on the part of the peoples of
  these conquered nations should be steadfastly kept alive; and
  Whereas the desire for liberty and independence by the overwhelming
  majority of the people of these submerged nations constitutes a
  powerful deterrent to w^ar and one of the best hopes for a just and
  lasting peace; and
  Whereas it is fitting that we clearly manifest to such peoples through
  an appropriate and official means the historic fact that the people
  of the United States share with them their aspirations for the recovery
  of their freedom and independence: Now, therefore, be it
  Resolved by the Senate arid House of Representatives of the United
  we^k"*^^* Nations States of America in Congress assembled, That the President of the
  United States is authorized and requested to issue a proclamation designating
  the third week in July 1959 as "Captive Nations Week" and
  inviting the people of the United States to observe such week with
  appropriate ceremonies and activities. The President is further
  authorized and requested to issue a similar proclamation each year
  until such time as freedom and independence shall have been achieved
  for all the captive nations of the world.
  Approved July 17, 1959.
  =============================
  Cossackia - cóż wymagać od poprzednich prezydentów USA? Znajomości geografii czy znaczenia słów? Klepali i klepali formułki, nie zastanawiając się co klepią. Pewnie mysleli, że to Kazachstan.
 • @lorenco 19:52:21
  Na "nowej, demokratycznej" Ukrainie nawet samorząd terytorialny nie może pracować bez bójki

  Na posiedzeniu rady regionu Czerkasy radni pobili się. Przyczyną był fakt że dyrektor hotelu "Dniepr" Borys Lebiedcow rozpoczął swoje wystąpienie w języku rosyjskim. Szowiniści banderowscy z klubu radnych partii "Swoboda" zażądali od niego by mówił po ukraińsku. Lebiedcow powiedział, że w języku rosyjskim jest mu bardziej wygodne, by się komunikować. Wówczas Jurij Botnar, radny banderowski wywołał bójkę. Ukraina rozpada się jak domek z kart.

  https://youtu.be/O9ABvMDNzgY
 • @PontoSarmata 20:05:36
  Jakiej krainie ?. Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @lorenco 01:05:18
  Piszesz: "Niestety, niektórzy tu na Neonie mieli ubaw ze śmierci Giwiego,...". -

  --- Niedobrze to świadczy o tych niektórych.
  Ale nie chcę się na ten temat wymądrzać.
 • @Tiamat 03:55:12
  "Ostatnim prezydentem, ktory celebrowal wolne panstwo Donbas i Lugansk (Cossakia) byl... prezydent Obama w 2014 roku.
  To co juz bylo u pana Bialasa na blogu:
  Subject: USA przyznaje wolnosc Donbasowi". -

  Tak, było, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/17/co-sie-dzieje-na-ukrainie-17-07-2016/

  Dodam, iż kilka miesięcy wcześniej przetłumaczyłem fragment niemieckiego tekstu Niki Vogt, który dotyczył tej sprawy.
 • @Rzeczpospolita 19:38:36
  Pozdrawiam :)
 • @PontoSarmata 20:05:36
  "Ukraina rozpada się jak domek z kart":

  https://youtu.be/O9ABvMDNzgY

  --- Tak. Widać wyraźnie, że to państwo powstało "na słowo honoru".
 • @Repsol 20:25:18
  Witam :)

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 19:52:21
  Re: Znajomosc geografii przez medrcow USA

  To nie chodzi o to, czy pan prezydent Obama odwiedzajac Europe Wschodnia pomylil stolice, a jego zastepca pan Biden odwiedzajac Serbie pomylil sobie Belgrad z Chorwacja. I nawet nie chodzi o to, ze jakas pani kongresmenka wrecz nakazuje przylaczyc "nie istniejace panstwo" Moldawie do "istniejacego panstwa" Kosowa. I nawet to, ze senator USA John McCain pomylil sobie Rosje ze stacja benzynowa i jeszcze rok temu myslal , ze Putin jest prezydentem Niemiec a prezydent Bush pomylil sobie Iran z Irakiem.
  Obama tez wierzy, ze Rosja jest mniejsza i slabsza od USA.
  Amerykanin nie wie gdzie lezy Krym, ale wie ze nie powinien nalezec do Rosji.
  Ale to wszytko to czysty kamuflaz i udawanie niewiedzy, zeby zmylic te kraje, ktore ucza w szkole geografii..

  Amerykanin nie musi znac geografii. Amerykanin tworzy geografie.
  Dlatego teraz amerykanskie wampiry opowiadaja o "balkanizacji" Syrii, Rosji i przyznaniu palestynskiej Jerozolimy Izraelowi.

  Stany Zjednoczone zaraz po wojnie przyznaly tzw. sporne wyspy Chinczykom a to na zlosc Japonii, ktora wojne przegrala. Filipinom przyznali chinskie wyspy, a teraz probuja sprezentowac te wczesniej darowane Chinom wyspy - Japonii, zeby byl powod do draki. Nie udalo sie ze Spratly i Filipinami, bo Duterte zaprzyjaznil sie z Chinami, to teraz trzeba probowac wywolac konflikt miedzy Japonia a Chinami - a wtedy Wujo Sam przyjdzie z pomoca. Akurat rzad Abe sie do tego dziwnie nadaje bo to taki japonski PiS..

  Nie inaczej z Ukraina.
  Zaraz po wojnie bardzo nie lubilismy Sowietow i tow. Stalina, wiec USA postanowilo "wyrwac' zniewolona Ukraine z lap sowieckich. Wymyslili te hece o zniewolonych narodach zapominajac np. o Hawajach.
  No wiec wydumali nowe panstwo (sklad genetyczny i narodowosciowy sie zawsze potem 'dopasuje' - tak jak w Kosowie).

  Ale za wielkiej rewolucji- pardon, pierestrojki- agenta CIA pana Gorbaczowa, prezydent Bush wyrwal sie na chwile z Moskwy do Kijowa w 1991 roku i namawial Ukraine, zeby sie trzymala ... Rosji Gorbaczowa.

  Ale od 1997 roku pan Brzezinski mial juz inne plany.
  Nalezalo Ukraine wykrasc spod wplywow Rosji.
  A ze teraz cos nie wyszlo, to trzeba zwalic wine na agresje Rosji.

  Chodza sluchy, ze sa plany, zeby odpuscic Ukraine Rosji, a w ten sposob mozna bedzie przehandlowac Ukraine za Iran.
  To sa sluchy i byc moze plotki.
  Ale wyszly z USA - nie z Rosji.

  No wiec bawia sie Jankesy w Pana Boga, ktory tez obiecal ziemie s..synom Izraela, ktora to ziemia byla zamieszkala przez ludy stworzone przez tego samego Boga.
  Pech. I Pan Bog ma chwile slabosci.
 • Lorenco c.d
  A tymczasem Rosjanie jaja sobie robia z amerykanskiej jazzbandy i tancza po swojemu:

  Вечериночка от Band ODESSA!!! - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=WzzPttBKP8o
 • @Tiamat 03:10:46
  Chodza sluchy, ze sa plany, zeby odpuscic Ukraine Rosji, a w ten sposob mozna bedzie przehandlowac Ukraine za Iran.

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Póki co Rosja nie dała się zwieść przedwyborczym zachwytom Trampa wobec Rosji /prezydenta Putina / i w sprawie Iranu stoi na twardym stanowisku , żadnego handlu Iranem nie będzie :

  http://www.vz.ru/world/2017/2/6/856837.html?utm_source=smi2
 • @detektywmjarzynski 08:48:56
  Przeciez wystarczy spojrzec na roznice w zachowaniu, wiedzy i traktowaniu swiata miedzy USA a Rosja. Nie ma porownania.
  Rosjanie znani sa z kunktatorstwa. Maja to po Kutuzowie. Wiele scierpia ale w koncu przepedza obce armie.
  Ogladalam dzis chinskie wiadomosci.
  Juz sie dogaduja z Japonia.
  Amerykanom sie zdawalo, ze wypuszcza Filipiny na Chiny za te wyspy Spratly , ktore nagle sad w Hadze przyznal Filipinom za poprzedniej wladzy.
  Duterte dogadal sie z Chinami, zaprzyjaznil, i teraz te wyspy Filipiny i Chiny dziela miedzy siebie. Tam i tak nic nie ma. Ale rybacy moga spokojnie lowic ryby.
  To teraz USA podarowalo chinskie wyspy Japonii, ktore Chiny dostaly od USA zaraz po wojnie, zeby ukarac Japonie.
  Dzis sie przysluchiwalam jak Chiny z Japonia nawiazuja wspolprace i chyba sie nie przeslyszalam, ze USA juz uznaje ( na razie) One China policy. To znaczy ze Tajwan, Hing Kong i Chiny sa jednym panstwem pod rozna administracja. (Anglii ciagle nie udaja sie te antychinskie demonstracje w Hong Kongu).
  Wiec zdaje sie podstep z Tajwanem tez sie nie udal.
  No to teraz kombinuja "zmiane rezimu" w Pakistanie. Caly czas probuja razem z Izraelem wywolac wojne Indii z Pakistanem.
  Chiny i Iran i Indie naleza do najstarszych krajow swiata.
  Znaja tajemnice przetrwania.
 • Kaczyński podczas miesięcznicy: "Jesteśmy z Tobą, Beato". Tłum odpowiedział: "Marionetka!"
  https://www.youtube.com/watch?v=nMQ0qrfjkCM  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21359873,kaczynski-podczas-miesiecznicy-jestesmy-z-toba-beato-a.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  PS. zdarza mi się to po raz pierwszy , iż cytuję gazetę .
 • Ukraina
  Co sie dzieje na Ukrainie? Obawiam sie, ze znowu cos strasznego. Czy juz nie ma na to rady?

  Publicysta The Washington Post: bataliony ochotnicze to grupy zbrojne pod wodzą lokalnych watażków, zagrażające bezpieczeństwu Ukrainy

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/1432-publicysta-the-washington-post-bataliony-ochotnicze-to-grupy-zbrojne-pod-wodza-lokalnych-watazkow-zagrazajace-bezpieczenstwu-ukrainy#comments

  ŁRL: ukraińscy żołnierze zajmują domy cywilów

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702114811674-sputnik-lrl-donbas-konflikt/

  Poroszenko oszalał”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702064773625-sputnik-ukraina-donieck/

  Разговор Трампа с Порошенко стал катастрофой для Украины - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=lx8gL9lpIK0
 • @detektywmjarzynski 16:56:05
  licznik się zaciął ?
 • @Tiamat 13:53:44
  Iran w obawie przed atakiem amerykańsko-izraelskim dysponuje całym kompleksem podziemnych tuneli i bunkrów w których zabezpieczona jest ich broń odwetowa.

  https://www.youtube.com/watch?v=vS9Ymm9-Hqg&feature=youtu.be
 • @detektywmjarzynski 22:31:34
  Amerykańskie "gołębie pokoju" śmiało posuwają się coraz bliżej rosyjskich granic, nie widząc, że Ruskich mają już na tyłach:)

  https://pp.vk.me/c639225/v639225453/6642/3PFTrDRNEF8.jpg
 • DLACZEGO SZYDŁO JEST TERRORYZOWANA KAŻDEGO 10 MIESIĄCA ?
  https://rafzen.wordpress.com/2017/02/11/dlaczego-szydlo-jest-terroryzowana-kazdego-10-miesiaca/
 • (...)
  Lech Kaczyński przekonał się osobiście iż ci co mają go rzekomo chronić umożliwili mu pochówek diabelski, a raczej wawelski. Dobrze że nigdy nie przyjdzie mnie korzystanie z ochrony Brygady Odważnych Robotników ponieważ nawet wbrew prawu musieliby się trzymać ustawowe trzy metry za mną, natomiast podróże z takimi osobnikami to iście diabelska wyprawa.

  Wspólne obchody miesięcznicy warszawskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rzekomej opozycji i rzekomo « polskiego’ rządu ukazały całą ustawkę w jaki sposób Premier w Polsce jest terroryzowana aby może pękła albo robiła co jej polecą jej wierzyciele.

  Sprawa nie jest prosta zwłaszcza po wizycie bezdzietnej żydówki z Niemiec, a raczej z Prus u bezdzietnego « kanclerza » i bez-świadkowej rozmowie na migi z Dudą.
  https://youtu.be/CXVvYlNEgcI

  BOR- Brygady Odważnych Robotników ;)
 • (...)
  Jak można łatwo zauważyć logiki usprawiedliwienia dla zdarzenia brak. To już przestaje być « zbiegami okoliczności », a przybiera formę zaplanowanego terroru Uzurpator, Gubernator, Minister Wojny czy Minister Spraw Żydowskich zwanych dla niepoznaki zagranicznymi.

  Jeżeli mogę coś doradzić to w Muzeum Kolejnictwa Warszawa Główna stoi na peronie pociąg pancerny, który jest sprawny. Mały zabieg kosmetyki przemysłowej i na nowo może rozpocząć służbę.
  Jedyny problem to połączenie kolejowe z Izraelem ale od czego jest wideo.

  :)
 • @dron67 15:27:32
  Niezły pomysł z tym pociągiem pancernym:)
  Jednak na kolei też są zasady poruszania się pociągów po torach, trzeba tu czy tam zwolnić, zatrzymać się przed semaforem itp. W przypadku wożenia pociągiem pisowskich vipów to i pociąg może się wykoleić:)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej