Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19537 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 14.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakaz wizowy Donalda Trumpa będzie mieć trwałe i tragiczne konsekwencje dla uchodźców na swiecie – piszą w australijskiej prasie.

Pełny tekst notki zamieszczam w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na świecie - 14.02.2017 - całość notki:
  Zakaz wizowy Donalda Trumpa będzie mieć trwałe i tragiczne konsekwencje dla uchodźców na swiecie - piszą w australijskiej prasie: http://www.abc.net.au/news/2017-01-30/donald-trumps-ban-lasting-damaging-effects-on-refugees/8223054

  Pierwszymi ofiarami padli obywatele amerykańscy, ktorzy mieli podwójne obywatelstwo i legalni rezydenci – posiadacze tzw. green cards. Zarówno ci, którzy otrzymali zezwolenie na pracę w USA, jak i ci, którzy wracali do USA z wakacji i zagranicznych podróży, dostali zakaz wjazdu do USA, a ci, którzy dotarli, zostali zatrzymani /aresztowani na lotnisku.

  Zarządzenie Trumpa nie pozwala również na wjazd tym uchodźcom, którzy już dostali wizę do Stanów – dotyczy to TYLKO uchodźców z krajów wymienionych na czarnej liście. Jest to złamanie prawa i konwencji o uchodźców, która nie zezwala na rasizm i dyskryminację ze względu na religię czy obywatelstwo jakiegoś kraju. Zgodnie z decyzją Trumpa ani jeden Syryjczyk nie może być rozpatrywany jako uchodźca przez władze emigracyjne USA.

  Trump zgodził się przyjąć 50 tysięcy uchodźców w 2017 roku (kompletne szambo - USA morduje więcej ludzi w ciągu tygodnia). Komisja d/s Uchodźców przy ONZ (UNHCR) nakazuje, że ludziom, którym grozi śmierć, którzy narażeni są na niebezpieczeństwo lub których prawa humanitarne są zagrożone w ich ojczyźnie – należy natychmiast udzielić pomocy w przesiedleniu z terenu zagrożenia podstawowych praw człowieka.

  Dlatego przesiedlenie ludzi z miejsc zagrożenia jest szalenie ważnym punktem konwencji. Przesiedlenie uchodźców ma też ogromne znaczenie geopolityczne, o czym głośno mowią amerykańscy wyżsi urzędnicy: zapewnia stabilne relacje ze sprzymierzonymi państwami, które mają szczególne kłopoty z zapewnieniem wszystkim uchodźcom schronienia. Angela Merkel wyraźnie to powiedziała Trumpowi w czasie rozmowy telefonicznej: "Zdecydowana walka z terroryzmem nie usprawiedliwia podejrzeń i nieufności wobec ludzi ze względu na ich pochodzenie czy religię”.

  Do tej pory (lepiej lub gorzej) kraje uzgadniały między sobą ilość przyjętych uchodźców, tzw. quota. Tabela UNHCR pokazuje 10 państw, które przyjmują najwięcej uchodźców.

  Jeśli Trump utrzymuje, że zakaz wizowy ma zapewnić większe bezpieczeństwo dla USA i dlatego należy przyjąć ekstremalne środki selekcji, to Trump chyba nie wie, co mówi. Uchodźcy przechodzą najbardziej rygorystyczne kryteria oceny ich podań. Nikt nie jest tak dokładnie "przebadany” jak uchodźca. To nie tylko jedno interview po drugim, przesłuchania przez różnych speców od wywiadu, fachowców od znajomości kraju, z którego pochodzi uchodźca. Wywiad sprawdza życiorysy, dokumenty nie tylko poprzez ambasady, ale i różne grupy NGO, Czerwonego Krzyża, i zwykłych szpiclów, których USA ma wszędzie. Proces "przeglądania" takiego uchodźcy trwa do dwóch lat.

  I ten system "Vettingu” czyli rentgenowskiego wręcz badania bardzo dobrze działa do tej pory. Praktycznie ani jeden atak terrorystyczny nie miał miejsca na ziemi amerykańskiej. Czytamy w raporcie Instytutu Cato – bardzo prawicowej instytucji: "Istnieje 1 (jedna) szansa na 3.64 miliardów rocznie, żeby zaistniała możliwość, by uchodźca próbował ataku terrorystycznego".

  I podobnie - rzecznik rządu USA w 2015 roku poinformował, że USA przyjęły prawie 785 tysięcy uchodźców od 2001 roku: "Tylko około tuzina - mniej niz 1 procent uchodźców było aresztowanych lub deportowanych z USA, których władze podejrzewały o jakieś związki z terroryzmem w kraju, z którego przybyli, a więc zanim przybyli do USA. Żaden z nich nie był Syryjczykiem".

  Ale w rozmowie telefonicznej z Turnbullem w niedzielę Trump utrzymywał, że umowa z Australią odnośnie uchodźców będzie honorowana przez USA. Urzędnicy emigracyjni będą rozpatrywać pojedyncze przypadki bez względu na obecny zakaz.

  Globalnie obecny zakaz wiz dla obywateli niektórych krajów może mieć poważne skutki na Bliskim Wschodzie. Z całą pewnością będzie to znakomita pożywka dla umocnienia się i powiększenia Państwa Islamskiego. Grupy terrorystyczne od dawna próbują zakłócić ruch uchodźców. No i naturalnie spowoduje to wielki ciężar przyjmowania uchodźców przez inne kraje. Okolo 90% uchodźców pochodzi z rozwijajacych się krajów.

  Dlatego państwa przyjmujące uchodźców dzielą między siebe ciężar opieki; kraje konwencji wiedzą, że przynajmniej niektórzy uchodźcy będą przesiedlani i że te państwa dostaną dodatkowe fundusze z ONZ i innych organizacji. Posunięcie Trumpa niewątpliwie zwiększy ograniczenia w przyjmowaniu uchodźców i zmniejszy szanse na udzielanie pomocy i ochrony.

  Napisał: Phil Orchard

  Phil Orchard jest starszym wykładowcą na Uniwersytecie w Queensland. I zajmuje się głównie wykładami na temat pokoju i konfliktów w stosunkach międzynarodowych. Jest dyrektorem ośrodka badań odpowiedzialności za ochronę i bezpieczeństwo w rejonie Azja – Pacyfik.

  Przetłumaczyła: Tiamat
 • @zygmuntbialas 16:50:14
  Zachód przerzuca sprzęt pancerny na Ukrainę.
  Wielka Wojna nadchodzi! Zachód transportuje na Ukrainę setki pojazdów pancernych. 9 lutego 2017 roku – transport sprzętu wojskowego, w tym czołgów przez słowackie miasteczko Sabinov, które znajduje się 130 kilometrów od Użhorodu na Ukrainie.
  Dalej:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zachod-przerzuca-sprzet-pancerny-ukraine-2017-02
 • @zygmuntbialas 16:50:14
  Igor Berkut: Ukrainie wystarczy 5 milionów mieszkańców, pozostałych utylizować.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a1.jpg

  Dallej:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zydowska-inwazja-rozpoczeta-2017-02
 • @lorenco 17:00:56 oraz 17:04:53
  Zachód przerzuca sprzęt pancerny na Ukrainę.
  Wielka Wojna nadchodzi!" -

  --- Jest gorąco. Pisała o tym Tiamat na blog.pl (podam link za chwilę).
  Jeśli znajdziesz cos ciekawego w prasie rosyjskiej /noworosyjskiej, no i znajdziesz trochę czasu, to podaj informację :)
  Następna notka miała być o Francji, jednak trzeba napisać chyba o Donbasie i Ukrainie.
 • @zygmuntbialas 16:50:14
  USA - Powierzchnia: 9 834 000 km²
  Liczba ludności: 318,9 miliona (2014)
  Australia - 7 692 000 km²
  Liczba ludności: 24,051 miliona (2016)

  "Zero tolerancji" i wojsko w akcji. Jak Australia zatrzymała imigrantów.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/jak-australia-postepuje-z-imigrantami-sposob-australii-na-imigrantow,536396.html
 • @lorenco 17:04:53
  O Ukrainie pisała pani Tiamat (dwa komentarze), link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/13/co-sie-dzieje-na-zachodzie-13-02-2017/comment-page-1/#comment-17920

  :)
 • @zygmuntbialas 17:23:24
  Oki:)
  A tu:
  LIVE POLL : Do you like Russian President Vladimir Putin?

  https://www.votocrat.com/paula.walker/poll-do-you-like-russian-president-vladimir-putin
 • @zygmuntbialas 17:26:56
  Zapewnienia ukraińskich władz, że Kijów całkowicie kontroluje liczne oddziały „ochotnicze", stworzone przez zwolenników ugrupowań ekstremistycznych, nie są zgodne z rzeczywistością - uważa korespondent The Washington Post Jack Losh.

  Dziennikarz podkreśla, że władze w Kijowie niejednokrotnie zapewniały społeczność międzynarodową, że bojownicy Prawego Sektora zostali wyprowadzeni ze strefy konfliktu w Donbasie. Jednak w rzeczywistości wszystko wygląda zupełnie inaczej.
  „Oficjalnie nas tu nie ma. Politycy mówią, że zostaliśmy wyprowadzeni. Ale na wschodzie wszystko wygląda inaczej. Jesteśmy w dobrych stosunkach z żołnierzami. Mamy wspólnego wroga" — powiedział dziennikarzowi jeden z bojowników Prawego Sektora.

  Korespondent amerykańskiej gazety zaznacza, że „ochotnicy" w przyszłości mogą stać się poważnym zagrożeniem dla Kijowa. Zdaniem autora artykułu, ukraiński rząd „igra z ogniem", zamykając oczy na fakt obecności ekstremistów w strefie konfliktu.
  „Politycy boją się, że kiedy wojna się skończy, wrócimy do Kijowa i skierujemy nasze armaty przeciwko nim. Będziemy musieli tak postąpić. To nasz obowiązek" — przyznaje członek nieregularnej grupy zbrojnej.

  Losh zwraca również uwagę na to, że do Prawego Sektora napływają radykałowie z całego świata. W strefie konfliktu dziennikarzowi udało się porozmawiać m in. z neofaszystą z Włoch i zwolennikiem skrajnej prawicy z Holandii.
  Tymczasem Ministerstwo Obrony Ukrainy odmówiło komentarza ws. materiałów, zebranych przez dziennikarza The Washington Post.
  W podsumowaniu artykułu autor cytuje wypowiedź jednego z ochotników: „Potrzebujemy jeszcze jednej rewolucji. Politycy dalej kradną. Nie wierzymy im". Losh uważa, że podobne oświadczenia wyraźnie świadczą o antyrządowych nastrojach, panujących w szeregach ukraińskich radykałów.
  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201702144830842-sputnik-ukraina-igra-z-ogniem/
  ================================
  Na Ukrainie brakuje antracytu do elektrowni. Nie jest on dostarczany z DRL, ponieważ Prawy Sektor i inne nazistowskie organizacje prowadzą blokadę torów i dróg.
  Władze Ukrainy chcą wprowadzić stan wyjątkowy, ze względu na konieczność oszczędzania energii.
  Teraz, jak to się powiada, tonący brzytwy się chwyta, władze chcą kupić antracyt i gaz w Rosji, no patrzcie, u wroga i okupanta (sic)

  Teraz wychodzi szydło z worka, jak kijowskiej juncie bardzo potrzebna jest wojna z Republikami.
  Normalny rząd likwiduje blokady bo ważniejsi są mieszkańcy aby mieli prąd i ogrzewanie.
  Lecz junta niesamowicie boi się banderowców, chce ich trzymać na froncie jak najdalej od Kijowa.
  Pewnie boi się ich także tzw. Zachód.
  Do tego doprowadziła głupota i rusofobia.
  A rozwiązania tego problemu jak widać nie ma.
  Będą ginąć mieszkańcy Republik, wojna będzie trwała długo, banderyzm pączkuje.
  To jest horror!
 • Completne szambo, ale gdzie?
  ..."Trump zgodził się przyjąć 50 tysięcy uchodźców w 2017 roku (kompletne szambo - USA morduje więcej ludzi w ciągu tygodnia)"

  Czyli 2,5 miliona na rok! A więc w Syrii w ciągu sześciu lat zamordowaliśmy 15 milionów. Zostały tylko niedobitki. Pan Phil Orchard i pani Tiamat są dobrymi rachmistrzami. Szkoda tylko, że pan Białas powiela takie brednie.
 • @lorenco 18:11:12
  Przeczytałem linkowany tekst w Sputniku.
  Dodam tu jeszcze link do tekstu z 06 lutego br. (by mieć pełniejszy obraz):

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702064773625-sputnik-ukraina-donieck/

  Przeczytałem uważnie tekst /komentarz: "Na Ukrainie brakuje antracytu do elektrowni. Nie jest on dostarczany z DRL, ponieważ Prawy Sektor i inne nazistowskie organizacje prowadzą blokadę torów i dróg (...)".

  Czy Ty jesteś autorem tego tekstu /komentarza?
 • @Casey 00:15:49
  "Completne szambo,...". -

  --- Zamordowanie około pół miliona Syryjczyków w ciągu sześciu lat jest na pewno szambem (podawana ilość to: od ponad 400 tysięcy do jednego miliona). Poza tym ponad 4 mln Syryjczyków opuściło swe domostwa, z których około połowa uciekła z Syrii.
  Szacowano ilość ofiar Stanów w latach 1947 do 1988 na około 9 mln. A to było preludium.
 • Czolgi amerykanskie rozladowywane w Rumunii.Co sie dzieje?
  https://www.youtube.com/watch?v=iYBme-IXqJw
 • @staszek kieliszek 01:11:41
  "Czolgi amerykanskie rozladowywane w Rumunii. Co sie dzieje?" -

  --- Zdaje się być kluczowym to pytanie.
  Przeniosę do najbliższej notki.
 • @zygmuntbialas 00:48:39
  Jestem autorem komentarza pod Twoją notką, na podstawie:
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702134827552-Ukraina-energetyka-stan-wyjatkowy/
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702144829220-sputnik-ukraina-wegiel-rosja/
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702134827552-Ukraina-energetyka-stan-wyjatkowy/

  i innych doniesieniach z np. Antymajdanu czy stron Republik lecz te są takie same lub podobne, bo widzę, że Sputnik ostatnio zainteresował się więcej Republikami i tłumaczy wiadomości z ich serwisów info.
 • @lorenco 01:34:24
  :)
  :)
  :)

  Włączyłem do notki, która opublikuję zapewne w ciągu 24 godzin.
 • @staszek kieliszek 01:11:41
  Jak widać, wszędzie ten sprzęt się pojawia i to w dużych ilościach. Od Estonii po Rumunię.
  A Rosja jakoś dziwnie siedzi cicho.
  A Trump ustami rzecznika Białego Domu ma nadzieję, że Rosja zwróci Krym Ukrainie.
  https://www.rt.com/usa/377346-spicer-russia-return-crimea/

  No to chyba Trump nie zarzuci teraz, że to CNN stworzyła fake news?
 • @Casey 00:15:49
  Napiszę tak: USA to kraj a właściwie ich przywódcy, którzy powinni teraz siedzieć w sądzie międzynarodowym jak niemieccy przestępcy wojenni i niewojenni w Norymberdze.
  Australia, świetna i niezawodna sojuszniczka USA, przez dłuższy czas angażowała swoje wojska razem z USA w podbojach na Bliskim Wschodzie, przede wszystkim w Iraku.
  Można by rzec, że Australia to prawie czysto rasowo biały kontynent. Aborygenów coraz mniej, przewaga białych ogromna, w ostatnich dziesięcioleciach zostali dopuszczeni migranci o cerze śniadej czy tzw. żóltej, czyli z Azji.
  Australia murzynów sobie nie życzy.
  Murzyńskich imigrantów Australia podsyła jak kukułka innym krajom a zwłaszcza USA.
  Australia czyni tak jak jej pasuje.
  Ale czy inni powinni czynić tak jak Australia? Oczywiście według Australii, nie.
  Taki australijski apartheid.
 • KRYM - PROJEKT NOWA KALIFORNIA - DLACZEGO CHRUSZCZOW ODDAŁ KRYM UKRAINIE?
  https://youtu.be/ZFunccG_C7E
 • @Casey 00:15:49
  Kompletne szambo, panie Casey

  Sa na swiecie tacy ludzie, ktorych nie przekonaja ani raporty ONZ, ani raporty emigracyjne, ani dane statystyczne, ani autorytety naukowe, ani sedziowie, ani prawnicy humanitarni, ani znani i bardzo wiarygodni publicysci, ani swiadkowie, ani rodziny ofiar wojny i zrozpaczone matki - ani nawet 10 przykazan o boskim przykazaniu humanizmu i milosci blizniego.
  Nie pomoze , swiety Boze.
  Tacy zdehumanizowani medrcy popierajacy rzez niewiniatek wiedza lepiej, ze ... wiedza lepiej od madrzejszych od siebie.

  Panie Casey
  Ja nie jestem autorem tego artykulu. Ja tylko przetlumaczylam to, o czym grzmi juz teraz i prasa i rozne programy telewizyjne w Chinach, Rosji, USA, Australii, Kanadzie, Wloszech a i w USA.

  Jest nazwisko profesora i nazwa uczelni na ktorej pracuje prof. Phil Orchard, autor artykulu..
  Prosze laskawie do niego skierowac pretensje, i przekonac go, ze napisal brednie.
 • @
  „Pierwszymi ofiarami padli obywatele amerykańscy, ktorzy mieli podwójne obywatelstwo i legalni rezydenci – posiadacze tzw. green cards.” - czyli wszyscy Polacy przebywający w USA powinni być już z powrotem w Polsce.
  Jakież to tłumaczenie jest wybiórcze, głupie, i beznadziejne!

  Tymczasem prawda i rzeczywistość wyglądają w ten sposób:

  „Prezydent Trump o fali aresztowań imigrantów w Stanach: "Pozbywamy się członków gangów, handlarzy narkotyków i innych". W ramach operacji w miniony weekend służby imigracyjne USA zatrzymały ponad 680 nielegalnych imigrantów, z których około 75 proc. było skazanych za różne przestępstwa. Do największej liczby aresztowań doszło w stanach Nowy Jork i Kalifornia. Funkcjonariusze federalnej agencji imigracyjno-celnej (ICE) zatrzymali też nielegalnych imigrantów w przynajmniej ośmiu innych stanach w tym stanach graniczących w Meksykiem, takich jak np. Teksas. Przedstawiciele polskich konsulatów w Nowym Jorku i w Los Angeles poinformowali PAP, że wśród aresztowanych w tych dwóch okręgach konsularnych nie było obywateli polskich. Także na obszarze obejmującym stan Illinois i inne stany podlegające okręgowi konsularnemu w Chicago - jak poinformowali PAP dziennikarze mediów polonijnych - nie doszło do zatrzymania Polaków.”
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/136973,trump-putin-zwyciezcy-przegrani

  Kula Lis – bravo za rzetelne oddanie faktów.
 • @lorenco 02:49:20
  Ludzkość, która narodzi się,
  Będzie większa niż wszystko, co stworzyła przeszłość,
  Ludzkość, która narodzi się
  Z myśli,
  Z marmuru,
  Z tkaniny krwi i płomienia,
  Ocali
  Przeszłość i przyszłość.

  z wiersza pt. "Wojna"

  Mieczysław Jastrun, pierwotnie Mojsze Agatsztajn ur. 29 października / jak ja / 1903 r.
 • @lorenco 05:18:19
  Podobno w swiecie fizyki i w ogole nauki, np. medycyny- najgorsze sa polprawdy. Cos tak, zeby nie sklamac i prawdy nie powiedziec.
  Najlepszym przykladem sa te wszystkie polprawdy na temat Rosji, ktore maja sluzyc szkalowaniu calego rosyjskiego narodu , nie mowiac o wybranych przez Rosjan wladzach.
  Kiedys Zachod sie caly czas upieral, ze Sowieci sa wstretni bo nie maja zachodniej demokracji.
  Rosja ma zachodnia demokracje ale okazuje sie, ze Rosjanie nie maja prawa miec u siebie kapitalistow.

  Wiec zeby te Rosje oszpecic i miec ciagle powody do bardzo nieuczciwych pomowien i oszczerstw opowiada sie o Rosji polprawdy.
  Jedna z takich jest "aneksja" Krymu.

  - Co glupsi wierza, ze Rosja najechala na Krym i zmusila do przylaczenia sie do Rosji.
  Rosja nie musiala najechac na Krym, bo juz tam byla. Od 300 lat.
  Czego nie chca opowiedziec klamcy krymscy , to ze od kiedy Ukraina sie stworzyla przy pomocy Rotszyldow jako "panstwo" - Rosjanie odnajmowali Sewastopol i dzierzawili caly teren przybrzezny na utrzymanie Floty Czarnomorskiej. Placili ogromne pieniadze za te dzierzawe. Oligarchy, ktorzy w imieniu Wierchownej Rady pobierali te pieniadze okradali narod ukrainski, bo pakowali pieniadze na Kajmany i do Panamy.

  Zastanawia mnie dlaczego ogromna ilosc obecnych specow od Ukrainy nie interesowla sie Ukraina wlasciwie az do 2008 roku.
  A ilosc specow od Donbasu znacznie wzrosla w 2014 roku.

  A ja pamietam, i wielu Ukraincow z Zachodniej Ukrainy, ktorzy studiowali w Odessie i bywali na wakacjach na Krymie - gdzie w armii ukrainskiej, ktora tez byla na Krymie - mieli swoich krewnych. I ci krewni, ktorzy grali w karty i pili wodke z rosyjskimi zolnierzami, bardzo narzekali na warunki w armii ukrainskiej. Dlatego wielu 'dozywialo sie' u Rosjan.
  Ja osobioscie pamietam, jak Ukraincy narzekali, ze rosyjscy zolnierze maja sto razy lepsze warunki niz wojsko ukrainskie.
  Bo prawda jest taka, ze rzady panstwa ukrainskiego w ogole nie dbaly o armie. Kazdy Ukrainiec z tego okresu to potwierdzi.
  Potwierdzaja to i teraz.
  Przy calej pomocy Zachodu, armia ukrainska jest niedozywiona i niedoumundurowana. Jest naprawde podle traktowana. Dlatego tylu ukrainskich zolnierzy ucieklo do Rosji. Niektorzy wrocili do Donbasu i walcza przeciwko Ukrom. Jeszcze inni, uciekli z armii i tworza bandy przestepcze na calej Ukrainie.

  - No wiec prawda jest taka, ze Rosjanie rzeczywiscie stanowili "arystokracje' na Krymie.
  I dlatego po drugim referendum na Krymie, 18 tysiecy ukrainskich zolnierzy przeszlo do Rosjan. A takze wiele tysiecy berkutow, ktorych tak mordowano na majdanie.
  I to jest glowny powod, dla ktorego ani jeden strzal nie padl i ani jedna szyba nie poleciala w czasie tej "aneksji". . Bo zarowno rosyjskie wojsko jak i ukrainskie plus 600 obserwatorow z ONZ, USA, Unii i Azjii pilnowalo, zeby ludzie mogli glosowac bez obawy o swoje zycie.

  - Co glupsi wierza, ze rosyjskie czolgi wjechaly na Ukraine.
  Nie musialy. Juz tam byly. Kiedy rozpadl sie Zwiazek Radziecki, osrodek przemyslu zbrojeniowego Sowietow w Donbasie dostal sie Ukrainie. Razem z rosyjskojezyczna kadra techniczna i militarna.

  - Prawda jest, ze i Rosjanie walcza w Donbasie przeciwko armii ukrainskiej
  Tylko calkiem niezorientowani albo zlosliwi nie chca przyznac, ze do 2013 roku nie bylo granicy miedzy Rosja a Ukraina. Rodziny mieszkaly i pracowaly po obu stronach granicy. Bylo zupelnie naturalne studiowanie w Rostowie i wracanie na noc do domu na Ukrainie. Wlasciwie, panstwa zachodnie, w tym niedouczeni Polacy, nie zdaja sobie sprawy z silnych wiezi rodzinnych i kulturowych miedzy oboma krajami Rosja i Ukraina. Rotszyldom sie zdawalo, ze uda sie ich latwo rozdzielic.

  Dlatego okropna prowokacja do awantury byl zakaz Wierchownej Rady mowienia przez Rosjan... po rosyjsku.
  Kijow byl osrodkiem Rusi Kijowskiej i kultury rosyjskiej. A tu nagle wszystkim kazali szprechac w nowopowstalym jezyku ukrainskim, ktory w ogole nie istnial jako jezyk narodowy do 1911 roku!
  Nie mieli nawet podrecznikow ani gramatyki spisanej.

  - No wiec prawda jest, ze Rosjanie pomagaja swoim krewnym i przyjaciolom w Doniecku. Sa tam nawet rosyjscy oficerowie, i w ogole zawodowi wojskowi. Sa tacy, ktorzy niegdys za czasow sowieckich pracowali w zakladach zbrojeniowych Donbasu.

  Zachod oskarza Rosje o inwazje na Ukraine co jest nieprawda. No, moze pol-prawda. Bo Rosjanie tam sa.
  Ale na pytanie Putina i oskarzanie Rosji o inwazje - administracja Putina i sam Putin zawsze mowili prawde:
  "Tak, sa tam rosyjscy zolnierze, ale my ich tam nie poslalismy. I nie mozemy zabronic rosyjskim zolnierzom, ktorzy juz nie sa w armii rosyjskiej, zeby pomagali swoim rodzinom w Donbasie. Nigdy nie bylo takiego zakazu po 1991 roku i nie mamy teraz powodu, zeby nagle wprowadzac taki zakaz teraz".
  Prawda jest taka, ze junta moze rzadzic Ukraina ale nie Rosja.

  Dlatego w wywiadzie dla BBC, Dmitri Pieskow, rzecznik rzadu Federacji Rosyjskiej przyznal, ze wie o tym, ze Rosjanie pomagaja w Donbasie.
  (No bo co mamy zrobic?)
  "Nie mozemy namawiac mieszkancow Donbasu, zeby sie dali zabic"

  Przy czym, rzad rosyjski caly czas podkresla, ze nie organizuje zadnej militarnej pomocy dla Ukrainy.
  Tylko ostatni glupek albo zachodni dziennikarz moze zadac pytanie, skad sie wziely rosyjskie czolgi na Ukrainie.
  Przeciez zawsze tam byly.

  (Teraz nawet zupa sie wylala, bo sie okazalo ze armia ukrainska uzywa w Donbasie BUK-i ktorymi zestrzelila malezyjski samolot a sie wypierala, ze nie ma systemu BUK.
  Ma. I strzela. Do dronow OSCE

  Alisci Pieskow poradzil ciekawskim dziennikarzom, zeby zapytali w Kijowie skad Donbas ma czolgi - "Ukraincy powinni wiedziec, bo to przeciez ciagle ich terytorium"

  "Mysle, mowi Pieskow, ze mozecie zapyatc rownie dobrze Moskwy jak i Kijowa, skad sie wziely te czolgi - ja niestety, nie mam dostatecznej informacji. Moge tylko powiedziec, ze oczywiscie te czolgi nie pochodza z Rosji. To jest ciagle terytorium Ukrainy. I ta czesc Ukrainy nie jest pod kontrola Ukrainy. Dlatego rownie dobrze powinniscie zapytac Kijowa co jest powodem takiej dziwnej sytuacji"

  Pieskow rowniez podkreslil, ze wladze rosyjskie nie wysylaja zadnych ochotnikow do Donbasu. Ci ludzie sami tam jezdza z wlasnej - nie przymuszonej woli.

  "Nie wysylamy zadnych ochotnikow do Donbasu. Naturalnie, ze wiemy, ze nasi obywatele pojechali na Ukraine dobrowolnie, zeby pomoc bronic mieszkancow Donbasu przed agresja armii ukrainskiej."

  Peskov: Russian citizens are voluntarily defending Donbass from Ukrainian aggression - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/02/peskov-russian-citizens-are-voluntarily.html

  *
  A teraz prosze zobaczyc co jeszcze maja Ukry na skladzie a do czego sie nie chcieli przyznac: system obronny BUk-, ktorym zestrzelili malezyjski samolot!
  Klamstwo ukrainskie wlasnie sie wydalo:

  31 stycznia czesc ogona rakiety wystrzelonej z BUK- a z Awdjejewki spadla na osiedle mieszkaniowe Makjejewki. .
  Czesc rakiety spadla prosto na prywatna posesje i sie zapalila.

  Pracownicy Ministerstwa Pogotowia w Donieckiej republice Ludowej przybyli na miejsce - na wezwanie mieszkancow- i ugasili ogien.

  "Rosyjskie Wiadomosci" zas zadaja pytanie:
  Skad sie wzial na Ukrainie ten zestaw obronny BUK skoro Kijow zapewnial, ze nigdy takiego systemu obronnego Ukry nie mieli?.
  Celem tej rakiety byl bezzalogowy pojazd powietrzny OSCE (DRON?), ktory pelni role obserwatorium i rejestruje mordercza dzialnosc armii ukrainskiej . Naturalnie, ze ukry probowaly zniszczyc tego drona , zeby nie bylo dowodu na oskarzenie Kijowa o zbrodnie wojenne.
  No to teraz zobaczymy, jak Ukry beda tlumaczyc obecnosc systemu BUK w Awdjejewce , a przeciez zapewniali, ze takiego systemu nie posiadaja.


  Kiev BUK missile hits Makeevka: Ukraine's Malaysian Boeing lie is now exposed (VIDEO) - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/02/kiev-buk-missile-hits-makeevka-ukraines.html
 • @lorenco 02:49:20
  Film dla muzyków ......i nie tylko /nas wszystkich/ ..... ku rozwadze .....i przestrodze dla tych , których diabeł kusi /skusił ....i nie wiedzą co im grozi..

  http://www.cda.pl/video/56170461
 • @detektywmjarzynski 11:19:09
  Rozmowa Belzebuba z diabłami / rozdział VIII z dzieła Lwa Tołstoja pt. „Odbudowanie piekła ” /

  A zabójstwa na wojnie? W jaki sposób doprowadzacie do nich uczniów tego, który uznał ludzi za synów jednego ojca i kazał kochać nieprzyjaciół? zapytał Belzebub.

  Czerwony diabeł wyszczerzył zęby, wypuścił z pyska strumień ognia i dymu, i uderzył się radośnie po plecach grubym ogonem. Wmawiamy w każdy naród, że jest narodem najlepszym na świecie: „Deutschland uber alles”, Francja, Anglia, Rosja „uber alles”, i że naród ten powinien panować nad wszystkimi innymi narodami, ponieważ zaś we wszystkie narody wmawiamy to samo, więc węsząc ciągle niebezpieczeństwo ze
  strony sąsiadów, narody szykują się stale do obrony i pałają do siebie nienawiścią.

  Im bardziej zaś szykuje się do obrony jedna strona i z tego powodu pała nienawiścią do sąsiadów, tym bardziej szykują się do obrony wszystkie pozostałe narody, pałając do siebie wzajemną nienawiścią. Tak oto wszyscy ludzie, po przyjęciu nauki tego, który nazywał nas zbójcami, stale zajęci są przygotowaniem się do zabijania i zabijaniem.

  źródło : http://solipsyzm.pl/odbudowanie.pdf
 • Wypadek Beaty Szydło – bez miłosierdzia.
  (…)
  Ale w tym kraju od 30 lat – „my nie mamy pańskiego płaszcza”, są w dalszym ciągu ludzie niewygodni stanowiący zagrożenie doraźne, lub chociaż potencjalne dla tej ukrytej władzy nad Polską. I dlatego śmiertelność osób na czołowych stanowiskach, lub będących świadomymi posiadania wiedzy o niewygodnych dla żydów faktach, jest nadzwyczajna w kwiecie wieku: Kalabiński, Milewski, Popiełuszko, Jaroszewicz, Grudzień, … cała masa wysokich urzędników gospodarczych centralnych i bankowych. Przykładem jest tu aż dwóch prezesów państwowych archiwów – jeden wjechał samochodem i zabił się we Francji uderzając pojazdem w ścianę, drugi w drodze do pracy (podpisanie wniosków ws Jedwabnego) dostał w samochodzie zawału. O epidemii pożarów w archiwach w latach 80/90 nawet nie wspominamy. Zgony nagle przetoczyły się przez kler i okresie Okrągłostołowym było tam 100- 200 wypadków nagłych odejść. A są uzasadnione podejrzenia, że ostania demityzacja Wałęsy jako Bolka nie ma nic wspólnego z jego donosicielstwem, bo donosicielami byli faktyczni wszyscy ci, których widzimy powszechnie w TV. U Bolka chodzi o niewygodną wiedzę jaką Wałęsa może posiadać o tajemnicach okresu jego prezydentury – a co jest niebezpieczne dla Izraela i żydostwa – i dlatego zamordowano Petelickiego, który o tych tajemnicach zaczął mówić – a śmierci Wałęsy można się rychło spodziewać.

  To co teraz się toczy w Polsce to ostatni już finał restrukturyzacji Państwa Polskiego: organizmu bez granic, bez wojska, sądownictwa, banków i mediów – w powszechnie rozumianym znaczeniu, tj. na służbie narodu i państwa. Generalicja jako agentura WSI odchodzi i armia pozostaje już zupełnie bez kadry dowódczej. Jeżeli organizacje te mają pozostać, to jedynie z nazwy jako agentury wysłuchujące poleceń z Zachodu i przekazujące motłochowi polecenia, głównie nakazy – najlepszym przykładem jest tu Sejm.

  Wcześniej zamordowano dowództwo sił lotniczych w zamachu na samolot CASA koło Mirosławca, następnie porwano i zamordowano 96 osób delegacji do Katynia na planowany dzień odlotu 10 kwietnia 2010. Do tego dochodzi mord na pilotach w Asturias i samobójstwo Dariusza Szpinety. Oczywiście towarzyszył temu cały wachlarz samobójstw, „wypadków” wśród świadków smoleńskich, a najstraszniejszy z nich to mord inżyniera Wróbla. Przypadek gen. Petelickiego, Leppera i wielu innych, nawet mord wykonaniu w psychopaty Poznańskiego to robota jednych i tych samych – żydów.”
  (…)

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/5360-wypadek-beaty-szydlo-bez-milosierdzia
 • @Zdzich 08:17:02
  Zdaje sie, ze mamy klopot z odroznieniem emigrantow, uchodzcow i obywateli amerykanskich o podwojnym obywatelstwie, ktorzy nigdy nie byli emigrantami - bo np. sie urodzili na ziemi amerykanskiej. .
  A prawo emigracyjne ma chyba ze 6 tomow - dla wiadomosci tym, ktorzy pragna sobie podyskutowac.

  Dlatego puszczamy w swiat takie polprawdy o ktorych napisalam ponizej.

  W USA jest pelno bandytow: rodzimych i obcych. Wystarczy przegladnac statystki przestepstw np. w Chicago. I w 30 innych miastach. Sluze pomoca na zyczenie.

  Nieuczciwe jest wiec podawanie aresztowan przestepczych jako dowodu na walke z uchodzcami. Przeciez to bzdura!!!!!!!

  A ze Donald Trump podpisal dokument, ktorego nie powinien byl podpisac - osobiscie podejrzewam, ze mu ktos podlozyl swinie - to jest oczywiste dla kazdego kto sie orientuje choc troszke w prawie emigracyjnym albo prawie konstytucyjnym.
  Bo inaczej sie robi magiel i pusty omlot slomy. Klepisko.

  Prawo emigracyjne jest bardzo powiklane nie tylko w USA - ale fakt jest niezaprzeczalny, ze Trumpowi teraz wreszcie poradzili, zeby zmienil troche tresc dokumentu, dla ratowania skory.
  Konstytucja USA zabrania dyskryminacji rasowej i religijnej. I jesli sady udowodnia - a zdaje sie, ze moga probowac- ze Trump zahaczyl o konstytucje, to faktycznie moze miec klopoty. Naturalnie, ze nie wiem jakie bo to, co sie w tej chwili dzieje w USA jest kompletnym wariactwem.

  Ja radze tak: Ze najpierw nalezy sprawdzic punkt odniesienia, czyli litere prawa. A potem pogadamy o narkomanach, ktorych Obama namietnie z Clintonowa sprowadzali do USA. Nie ma to nic wpolnego z programem emigracyjnym.

  Trump rozpatruje przeredagowanie Executive order- wladzy niegraniczonej prezydenta w nadzwyczajnych okolicznosciach :

  Donald Trump considering 'brand new' immigration order | US news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/us-news/2017/feb/10/trump-travel-ban-new-policy-japan-shinzo-abe?utm_source=esp&utm_medium=Email&utm_campaign=GU+Today+main+NEW+H+categories&utm_term=212784&subid=20022253&CMP=EMCNEWEML6619I2

  I jak pan Zdzich zna angielski to niech dokladnie poczyta, dlaczego sa protesty - nie wszystkie sa kretynskie- a tymczasem wladze wyraznie tlumacza, ze sa to rutynowe aresztowania nie zwiazane z EO!!.

  Protests erupt in NYC over immigration enforcement raids | TheHill

  http://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/319062-protests-erupt-in-nyc-over-immigration-enforcement-raids

  Prawo zostalo w USA pogwalcone na zawsze , gdy poprzednie wladze zlikwidowaly NIEPRAWNIE habeas corpus.

  Jak na razie to i tak sad wstrzymal jakakolwiek deportacje do rozstrzygniecia - jednak przez jurysdykcje - o ostatecznym losie uchodzcow. To moze potrwac do czerwca a moze jeszcze dluzej.

  Tymczasem, rzeczywiscie ludzie zatrzymani na lotniskach mogli wrocic z wakacji do USA i wrocic do pracy.
  I przybyli do USA ci, ktorzy mieli juz wizy przyznane. I nawet wpuscili tych naukowcow, ktorzy przybyli do USA na konferencje naukowe i wymiane.
  Nawet z ONZ jeszcze nie wyrzucaja przedstawicieli Iranu i Syrii do ONZ.

  Zdaje sie, ze niektorzy panowie bardzo wokalni maja podstawowe klopoty z rozroznieniem emigranta od azylanta i od uchodzcy.
  W sumie zalosne, bo nawet nie wiedza o co sie awanturuja. A powoluja sie na "fakty".

  Termin "nielegalny emigrant' jest nieprawny. Dlatego w USA wprowadzili eufemizm "Undocumented arrival" co jest tez bzdura - ale troszke lagodniejsza..
  Emigrant - to jest status PRAWNY.

  KAZDY POLAK W USA JEST EMIGRANTEM. WIEC NIE MOZE BYC NIELEGALNY.

  Ja to bardzo lubie sluchac jak slepy gada o kolorach. Moja ulubiona rozrywka w chwilach wolnych.

  I jeszcze dodatkowa lektura dla tych ktorzy znaja angielski, zeby mi nie zarzucali ze pisze bzdury. Ja je tylko powtarzam.
  Nienawisc do uchodzcow przez wiele osob, ktore niegdys same byly uchodzcami - jest dowodem na degeneracje systemu wartosciowania.

  Essential context about Trump's refugee ban – Made in Israel

  https://israelpalestinenews.org/essential-context-trumps-refugee-ban/

  Zdarza sie, ze Polacy, ktorzy bardzo pyskuja na zydow - z radoscia powtarzaja zydowska propagande.
 • @detektywmjarzynski 11:15:27
  Ojej, to Jastrun tez byl zydem? nie bardzo mi sie podobaly biale wiersze w ogole, i w szkole robilismy sobie hece przerabiajac znane "dziela' po swojemu - ale myslalam ze takie polskie malpowanie zachodnich 'trendowatych'.
 • @Tiamat 12:21:17
  Słowiańska Bogini

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16641018_2209659609260250_4985132505089395847_n.jpg?oh=75d2b8bd063e7b7294a28aee42ec8f3b&oe=5905F246

  z filmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=qgw2WUPdYm0
 • @Tiamat 11:18:27 + @lorenco + @detektywmjarzynski + @dron67 + @Zdzich
  Przeczytałem uważnie Wasze (bardzo interesujące) komentarze. Nie podejmuję dyskusji, chcąc skupić się na przygotowaniu notki o Ukrainie, która opublikowana byłaby po północy (za około 10 - 11 godzin).

  Wpis Pani Tiamat, zaczynający się: "Podobno w swiecie fizyki i w ogole nauki, np. medycyny- najgorsze sa polprawdy. Cos tak, zeby nie sklamac i prawdy nie powiedziec. Najlepszym przykladem sa te wszystkie polprawdy na temat Rosji,...".
  Więc ten wpis przeniosę do kokpitu w celu ew. przygotowania następnej notki.

  Pozdrawiam wszystkich Komentatorów i Czytelników :)
 • @Tiamat 12:21:17
  Nie wiem czemu, targaja mna niejakie mieszane uczucia na sama wiesc , ze USA faktycznie zaczyna nie wpuszczac do kraju bandytow i rzezimieszkow (Czytaj: emigrantow) nawet z krajow zaprzyjaznionych mocno z USA.
  Poczytajcie tylko: W ramach nielegalnej emigracji do USA ...

  Bajka sie skonczyla: Stany Zjednoczone zaczynaja nakladac sankcje na ukrainskich politykow..
  "(Politykow" - to ladnie powiedziane)

  Mianowicie, wladze USA skasowaly 10 letnia wize panu Olegowi Ljaszko, bardzo znanemu politykowi Ukrainy podobno z powodu jego zamilowania do korupcji. USA ma dosc wlasnych milosnikow korupcji i nie potrzebuja konkurencji.

  Anatoly Oktisjuk, jeden z waznych analitykow z Osrodka Studiow Przyszlosci uwaza, ze Ljaszko moze byc jednym z wielu uczciwych i przyzwoitych politykow ukrainskich , ktorzy moga miec zakaz wjazdu do USA.

  Oktysjuk wyjasnia: chodza sluchy w kregach dyplomatycznych , ze pan Ljaszko ma skasowana wize poniewaz Waszyngton uwaza, ze pan Ljaszko jest jednym z najbardziej skorumpowanych politykow na Ukrainie; a do tego, jego stanowisko i opinia i decyzje polityczne sa zmienne jak wiatr - jak np. w sprawie przyjecia budzetu itp. co bardzo denerwuje zachodnich partnerow.

  ( Z tego widac, ze powodem odmowienia politykowi dlugoterminowej wizy do USA moze byc jego zmienny stosunek do budzetu panstwa. Teraz juz rozumiem, dlaczego Polacy nie maja wiz do USA. Nasz Sikorski sie zalapal bo jest znany z uczciwosci i nieprzekupstwa dlatego moze mieszkac w USA jak dlugo zechce).

  Oktisjuk przewiduje, ze Ljasko nie jest jedynym Ukraincem- politykiem, ktoremu odbieraja wize.

  "Wiem, powiedzial Oktisjuk, ze Euro-optymisci otwarcie doradzaja ambasadoromi dyplomatom, ze nalezy nalozyc sankcje na ludzi znanych z politycznej korupcji. Dlatego, przypuszczam, ze wiecej politykow Ukrainy moze miec odmowione wizy".

  Ukrainski ekspert od polityki, Taras Zagorodny przypuszcza, ze Ljaszkowi odebrano wize ze wzgledow politycznych bo:
  "Musimy sprawdzic, co Ljaszko wygadywal w czasie kampanii wyborczej na Clintonowa i Trumpa , bo niektorzy politycy nie umieja trzymac jezyka za zebami - bo byc moze Ljaszko to tylko probka i USA przygladnie sie co kto gadal w czasie kampanii wyborczej i bedzie karac tych, ktorzy sie wtracali do wyborow w USA.
  Nasze stosunki moga byc teraz chlodniejsze z USA i zabawa sie skonczyla l bo politycy w Stanach zorientowali sie co sie u nas dzieje.
  I teraz kiedy wielu naszych politykow bedzie chcialo dostac sie do Ameryki (zbiec?) bedzie zaskoczonych, ze sie nie dostana."

  A ja, prywatnie tak sobie mysle, ze polityczni analitycy ukrainscy nie wzieli pod uwage najwazniejszej przyczyny odmowy wizy:
  Do samolotu nie wpuszczaja z widlami.

  Zabawa sie skonczyla: US zaczyna nakladac sankcje na ukrainskich politykow:
  "Fairy Tale is Over": US starts sanctioning Ukrainian politicians - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/02/fairy-tale-is-over-us-to-start.html
 • @zygmuntbialas 14:56:58
  Ten pana Zdzich zle przeczytal.
  "USA morduje wiecej w ciagu tygodnia" - to nie znaczy , ze w ciagu KAZDEGO tygodnia. Znaczy, bywa, ze morduje wiecej..
  A w ciagu tygodnia potrafi zabic duzo wiecej: np. 200 tysiecy Serbow. Co nie znaczy, ze kazdego tygodnia.
  Jak ktos nie lubi emigrantow - to sie czepia byle czego.

  A 26 tysiecy bomb, ktore spadly na Bliskim Wschodzie w ciagu jednego roku - to nie omijaly dzielnic mieszkaniowych.
 • @Tiamat 15:41:45
  Caseyowi odpowiedział Lorenco: "Napiszę tak: USA to kraj a właściwie ich przywódcy, którzy powinni teraz siedzieć w sądzie międzynarodowym jak niemieccy przestępcy wojenni i niewojenni w Norymberdze". -
  --- Uznałem, że już nie mam nic do dodania.
  A Zdzich przytoczył wpis Kuli Lisa z komentarzem: "Kula Lis – bravo za rzetelne oddanie faktów". -
  --- Kula Lis, mieszkający ponad 1 km ode mnie, którego dobrze znam i o którym napisałem parę notek, jest zbanowany na moim blogu, więc nie będę się odnosił do jego wpisu.
 • @zygmuntbialas 16:05:00
  Nie chciałem wchodzić tutaj po raz drugi, ale zostałem sprowokowany przez Tiamat wypowiedzią: „Ten pana Zdzich źle przeczytał.”
  Otóż tematu ile „USA morduje w ciagu tygodnia" nie komentowałem ani jednym słowem!

  Odnośnie inwigilacji przyjzdnych do USA, prezydent ma Konstytucyjny Obowiązek ochrony obywateli USA przed najazdem wrogów. Ten właśnie obowiązek był uprzednio cytowany przez prezydentów Clinton i Obama, ale nigdy nie zastosowany praktycznie.
  Trump postanowił „Pozbywamy się członków gangów, handlarzy narkotyków itp.” ze względu na to, że siedzą w dobrych amerykańskich więzieniach-hotelach na utrzymaniu amerykańskiego podatnika.

  Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania Kuli Lis, to zupełnie nie ma znaczenia. Tłumaczyć może każdy. Tiamat też nie mieszka w USA.

  Nie wdaję się w dyskusję, gdyż uniemożliwia ją Pan swoimi banami.
 • @Zdzich 17:46:08
  Pisze Pan do mnie: "Nie wdaję się w dyskusję, gdyż uniemożliwia ją Pan swoimi banami". -

  --- Myślę, że nie byłoby źle, gdyby inni blogerzy blokowali w tak niewielkim stopniu jak ja. Jest u mnie zbanowanych przez pięć i pół roku około 10 - 11 osób, w tym @Marx8888, @Jinks, @Astra czy @Kuba Rozpruwacz.
  Jest też zbanowany @Kula Lis za swe ksenofobiczne wpisy o uchodźcach. Ja go prosiłem przez około 4 miesiące, by nie pisał o tym, o czym nie ma pojęcia.
  A Pan tu jest po chwilowej przerwie. Może Pan czytać (namawiam), może komentować, ale myślę, że trzeba respektować główny nurt narracji i unikać frontalnych zderzeń.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 02:43:05
  A jeśli „główny nurt narracji” jest totalnie „nie z tego świata”, to czy można o tym napisać w Pana blogu?
 • @Zdzich 09:47:55
  "A jeśli „główny nurt narracji” jest totalnie „nie z tego świata”, to czy można o tym napisać w Pana blogu?" -

  --- Można, Panie Zdzisławie, wiele na moim blogu napisać. Ciągle jestem przekonany, że na ogół więcej niż na innych blogach.
  A czy "główny nurt narracji” jest totalnie „nie z tego świata”, to ja się z tym nie zgodzę. Motywacja mojej postawy musiałaby być bardzo obszerna, więc rezygnuję z wyjaśnień. Wiele zresztą o tym pisałem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej