Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20140 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 16.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

10 lutego 2017 w czasie wizyty ukraińskiego premiera w Brukseli Junker, prezydent Komisji Europejskiej – nigdy nie wybrany przez narody Unii – podarował juncie kijowskiej 600 milionów euro.

Całość notki zamieszczam w 1. komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na Ukrainie - 16.02.2017 - całość notki:
  Czołgi amerykańskie rozładowywane w Rumunii. Co się dzieje? - pyta pan Staszek:

  https://www.youtube.com/watch?v=iYBme-IXqJw

  Ukraina dokonuje ataków na ludność cywilną w Donbasie przy pomocy zakazanej broni masowego rażenia - informuje pani Tiamat. - Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przedstawił dowody, że armia ukraińska w ataku na ludność cywilną używa pocisków Toczka-U. Wiadomość tę podała rzecznik ministerstwa Swietłana Petrenko.

  Mamy niezbite i profesjonalne dowody na to, że w tym konflikcie armia ukraińska używa broni masowej zagłady - taktyczny system rakietowy Toczka-U - przeciwko ludności cywilnej. Komitet stwierdza, że użycie broni masowego rżzenia nie daje żadnej szansy przeżycia i ta broń jest zakazana w świetle prawa międzynarodowego. Ostatnio użyto tej broni w czasie bombardowania wiosek Nowosletłowka i Ternowoje, osiedli mieszkaniowych w rejonie Krasnodonu, miasta Rowenki i wioski Jubilejnyj Ługańska.

  Toczka-U to stary sowiecki system, wyprodukowany w 1989 roku. Po upadku ZSRR znaczna cześć tego systemu pozostała do dyspozycji władz ukraińskich. Jednostki Toczki-U są wyposażone w pociski rakietowe o zasięgu około 120 km.

  Ukraine uses WMD’s on Donbass civilians – Russian Investigative Committee (VIDEO) – Fort Russ, http://www.fort-russ.com/2017/02/ukraine-uses-wmds-on-donbass-civilians.html

  Jean Claude Junker wręczył 600 milionów euro kijowskiemu reżimowi. 10 lutego 2017 w czasie wizyty ukraińskiego premiera w Brukseli Junker, prezydent Komisji Europejskiej – nigdy nie wybrany przez narody Unii – podarował juncie kijowskiej 600 milionów euro. I to pomimo tego, że jeszcze ubiegłego tygodnia armia ukraińska przeprowadzila największe ataki bombowe w Donbasie przeciwko ludności cywilnej – tak technokratyczny system płaci pieniądze skorumpowanemu reżimowi.

  W grudniu "europa" ukarała Grecję za to, że wypłaciła 13. pensję‚ biednym emerytom, a dwa miesiące później ta sama "europa” daje ogromne pieniądze juncie, która bombarduje ludność cywilną i radośnie okrada ludność Ukrainy, sprzedając cały kraj międzynarodowym korporacjom. Jest to oczywista zdrada, popełniona przez prezydenta, zrodzonego z zamachu stanu i popieranego przez USA, Kanadę i Unię Europejską.

  W ubiegłym roku Poroszenko, rzeźnik Donbasu, był wymieniony po nazwisku w wielkim skandalu o rajach podatkowych pt. 'Papiery panamskie' (Panama papers) – razem z innymi skorumpowanymi oligarchami. Ten przestępca wojenny mial konto w tym raju podatkowym, w którym ukrywa łupy finansowe, skradzione ukraińskiemu narodowi. I mimo że obiecal sprzedać swój biznes, by uniknąć tzw. conflict of interest, to nigdy tego nie zrobił. W dalszym ciągu gromadzi miliony, przeprowadzając reformy na żądanie międzynarodowych instytucji, na które to reformy dostaje żądane pożyczki , których naród ukraiński nigdy nie będzie mógł spłacić, a które już powodują totalne zubożenie społeczeństwa.

  Ale jest i 'dobra' wiadomość dla obrabowanych przez juntę z majdanu Ukraińców. Będą mogli pojechać jeszcze tego lata na wakacje do krajów Europy bez wizy. Jedyny problem w tym, że - biorąc pod uwagę poziom zarobków na Ukrainie - oprócz oligarchów i ich rodzin oraz autorów majdanu, nie zobaczymy wielu obywateli ukraińskich, opalających się na plaży w południowej Francji.

  Należy wspomnieć euromediom, które zawsze są w pierwszym szeregu dezinformowania publiki, że zdjęcia - zamieszczone w artykule o miejscowości Awdjejewka - dotyczą Doniecka, a w szczególności ronda 'Motel', które zostało zniszczone rakietą A220mm, wystrzeloną 2 lutego br. przez armię ukraińską w dzielnicę rezydencyjną.

  To jest ten cud systemu oligarchii: z jednej strony ludzie w Unii Europejskiej są obrabowani z 600 milionów euro, a z drugiej strony podkreśla się wyprzedaż ziemi ukraińskiej i to w czasie, gdy Ukraińcy są rabowani przez 'reformy’, które są warte tyle samo co w Grecji. Orzeł - ja wygrywam. Reszka - ty przegrywasz!

  Jean-Claude Junker, EC president, hands over 600 million Euros to Kiev regime – Fort Russ, http://www.fort-russ.com/2017/02/jean-claude-junker-ec-president-hands.html

  Przetłumaczyła: Tiamat

  * * * * * * *

  Zapewnienia ukraińskich władz, że Kijów całkowicie kontroluje liczne oddziały "ochotnicze", stworzone przez zwolenników ugrupowań ekstremistycznych, nie są zgodne z rzeczywistością - uważa korespondent 'The Washington Post' Jack Losh.

  Dziennikarz podkreśla, że władze w Kijowie niejednokrotnie zapewniały społeczność międzynarodową, że bojownicy Prawego Sektora zostali wyprowadzeni ze strefy konfliktu w Donbasie. Jednak w rzeczywistości wszystko wygląda zupełnie inaczej. "Oficjalnie nas tu nie ma. Politycy mówią, że zostaliśmy wyprowadzeni. Ale na wschodzie wszystko wygląda inaczej. Jesteśmy w dobrych stosunkach z żołnierzami. Mamy wspólnego wroga" — powiedział dziennikarzowi jeden z bojowników Prawego Sektora. Korespondent amerykańskiej gazety zaznacza, że "ochotnicy" w przyszłości mogą stać się poważnym zagrożeniem dla Kijowa. Zdaniem autora artykułu, ukraiński rząd "igra z ogniem", zamykając oczy na fakt obecności ekstremistów w strefie konfliktu.

  "Politycy boją się, że kiedy wojna się skończy, wrócimy do Kijowa i skierujemy nasze armaty przeciwko nim. Będziemy musieli tak postąpić. To nasz obowiązek" — przyznaje członek nieregularnej grupy zbrojnej. Losh zwraca również uwagę na to, że do Prawego Sektora napływają radykałowie z całego świata. W strefie konfliktu dziennikarzowi udało się porozmawiać m in. z neofaszystą z Włoch i zwolennikiem skrajnej prawicy z Holandii.

  Tymczasem Ministerstwo Obrony Ukrainy odmówiło komentarza ws. materiałów, zebranych przez dziennikarza 'The Washington Post'.
  W podsumowaniu artykułu autor cytuje wypowiedź jednego z ochotników: "Potrzebujemy jeszcze jednej rewolucji. Politycy dalej kradną. Nie wierzymy im". Losh uważa, że podobne oświadczenia wyraźnie świadczą o antyrządowych nastrojach, panujących w szeregach ukraińskich radykałów. https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201702144830842-sputnik-ukraina-igra-z-ogniem/

  Pisze Lorenco: Na Ukrainie brakuje antracytu do elektrowni. Nie jest on dostarczany z DRL, ponieważ Prawy Sektor i inne nazistowskie organizacje prowadzą blokadę torów i dróg. Władze Ukrainy chcą wprowadzić stan wyjątkowy ze względu na konieczność oszczędzania energii. Teraz, jak to się powiada, tonący brzytwy się chwyta, władze chcą kupić antracyt i gaz w Rosji, no patrzcie - u wroga i okupanta (sic!). Teraz wychodzi szydło z worka, jak kijowskiej juncie bardzo potrzebna jest wojna z Republikami.

  Normalny rząd likwiduje blokady, bo ważniejsi są mieszkańcy, aby mieli prąd i ogrzewanie. Lecz junta niesamowicie boi się banderowców, chce ich trzymać na froncie jak najdalej od Kijowa. Pewnie boi się ich także tzw. Zachód. Do tego doprowadziła głupota i rusofobia. A rozwiązania tego problemu jak widać nie ma. Będą ginąć mieszkańcy Republik, wojna będzie trwała długo, banderyzm pączkuje. To jest horror!

  Napisał: Lorenco
 • lorenco
  Junta kijowska praktycznie zrezygnowala i z Krymu i z Donbasu wtedy, gdy wstrzymala wszystkie finansowe zobowiazania wobec i Krymu i Donbasu.
  Przestala wyplacac emerytury, pensje, przestala zatrudniac mieszkancow Donbasu w administracji, i w ogole zrezygnowla z administrowania tych terenow.
  Przedstawila sie jako najezca i wrog atakujac zbrojnie te czesc Ukrainy, ktorej sama sie pozbyla.
 • Tama Oroville w Kaliforni prawdopodobnie padnie i zaleje wszystko ponizej.
  Na Youtubie jest pelno filmikow.Klasyczny przyklad zlej inzynierii i tandety.Prognoza pogody nie jest dobra.Ma padac.
 • @staszek kieliszek 08:04:13
  Ja to juz powtarzam w kolko do znudzenia, ze kapitalizm niszczy srodowisko naturalne i niszczy cala planete.
  Od kiedy pieniadz stal sie towarem to inwestycje sa "nieoplacalne' bo nie ma tzw. "return on investment". Jest to zakala polityki kapitalizmu kowbojskiego.
  Ameryke i panstwa, ktore nasladuja amerykanski kapitalizm dobija tzw. indywidualizm - tak jakbysmy wszyscy zyli tylko dla siebie i kazdy na samotnej wyspie.
  Ten system stworzyl 'elity' czy apartheid finansowy a wszystko co sie kojarzy ze spoleczenstwem jest socjalizmem i wielkim grzechem.

  Jak sie ludzie nie lubia, to sie wyzywaja od lewakow i socjalistow.
  Tymczasem, indywidualizm zaprzecza logice. Czlowiek nie jest samowystarczalny i zawsze bedszie potrzebowac drugiego czlowieka.
  Tymczasem , zwlaszcza Anglosay , uwierzyly, ze kapitalim to taki system w ktorym kazdy Guliwer - indywidualista bedzie miec swojego Pietaszka.
  Tymczasem.. Chiny przechytrzyly Guliwerow.

  Ja wiem, ze opowiadam truizmy ale efekty "kultu jednostki' przynosza oplakane efekty.
  Bo zarowno oligarcha jak i bezrobotny potrzebuje dostep do wspolnej infrastruktury: most, ulica, swiatlo, wodociag, swieze powietrze, winde, transport.
  Kapitalizm rynkowy zamienia wszystko na pieniadze. A czego sie nie da zamienic w forse, to sie rzuca w bloto.
  Nowy Orlean powinien czegos nauczyc. Ale nie nauczyl.
  Zatoka Meksykanska jest calkowicie zniszczona, a jednak BP dostalo znowu zezwolenie na odwierty..
  Za kradziez butelki mleka idzie sie do wiezienia ale za zniszczenie ekologii dostaje sie duze pieniadze.
  To nie tylko Detroit czy nawet cale USA sie rozsypuje. Dziadostwo sie robi wszedzie gdzie stworzono bande Midasow zamieniajacych wszystko w niewidzialny pieniadz.
  U nas zamyka sie huty i elektownie bo sie "nie oplaca".
  Pan Al Gore opowiadal o alternatywnej energii.
  Poniewaz inzynierow poslalismy w diably, a krajem rzadza prawnicy bez praktyki prawniczej i niedouczeni ekonomisci - wiec naopowiadali, ze mozna wiatrakami generowac energie. Na fali entuzjazmu i nieuctwa pozamykali elektrownie weglowe. W Anglii wiatraki pozamarzaly a u nas nie bylo wiatru.
  Tymczasem, cala Australia lezy na gazie.
  Ale nie ma chetnych za zainwestowanie w elektrownie gazowe bo sie nie oplaca. Kapitalizm jest strasznie drogi.
  Efekt jest taki, ze mamy teraz miliardowe straty z powodu upalow i ... awarii elektrycznej bo po prostu nie ma energii. Nawalily wiatraki a nie ma zabezpieczenia. Kilka dni bez energii elektrycznej i polecialy biznesy i sklady zywnosciowe, padl transport i warsztaty; w ogole zaklady pracy. Sklepy tez byly nieczynne.
  Podobno znowu maja byc awarie i brak elektrycznosci.

  Tama w Oroville ma podobno 50 lat i nie miala do tej pory zadnych przegladow technicznych, bo... kto za te przeglady bedzie placic?
  Teraz podobno rzeczywiscie grozi calkowita awaria a moze i katastrofa.
  Miejmy nadzieje, ze ludziom sie krzywda nie stanie ale USA teraz nie stac na wybudowanie nowej tamy bo nie ma funduszy. I nie ma fachowcow ani w ogole kadry technicznej.
  Chyba, ze Trump wynajmie ... Chinczykow, ktorych bardzo lubi. Da zatrudnienie obcym.
  Ani bank, ani pieniadz ani rynek nie powinny dyktowac cen.
  Jest to podstawowa zaraza kapitalizmu. Pieniadz ma byc w obiegu a nie na Kajmanach czy w Panamie. Wiedzieli o tym juz w Babilonie, wiedzial o tym Solon - Atenczyk i wiedzieli o tym w Sredniowieczu. Wiedza o tym kraje muzulmanskie - dlatego nie maja kryzysow ekonomicznych bo nie uznaja lichwy.
  Wiedza o tym komunistyczne Chiny uktorych USA jest zadluzone.

  Natomiast zeby na sile wprowadzic lichwe do krajow Bliskiego Wschodu nalezy te kraje zniszczyc i wymordowac ludnosc, zeby nauczyli sie kapitalizmu. Syria i Iran nie maja lichwiarskich bankow - wiec nalezy je zniszczyc. Nie miala i Jugoslawia i Libia i Irak. Kiedys nie miala tez Afryka Poludniowa.
  Kapitalizm jest bardzo postepowy.. jak paraliz.

  A w ogole zastanawiam sie po co rzady tego zachodniego swiata zbieraja podatki, skoro nie biora zadnej odpowiedzialnosci za funkcjonowanie panstwa.

  Subject: China's Top Billionaire explains what's wrong with Donald Trump's Populist rhetoric (2017) - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Q-0jbIC4yig

  A i nie ma specow do konstrykcji samolotow:

  F-35: Trillion Dollar Warplane’s Radar Doesn’t Work

  http://www.blacklistednews.com/_F-35:_Trillion_Dollar_Warplane’s_Radar_Doesn’t_Work/49654/0/38/38/Y/M.html

  A tymczasem jest pewna rada dla USA ( i nie tylko USA)

  Subject: Kiedy najlepiej zaatakować Rosję?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201609063826602-kiedy-najlepiej-zaatakowac-rosje/
 • @ireneusz 12:31:05
  Poprawka.
  "sowiecki" to akurat nie amerykanizm tylko rusycyzm!
  I "sowieckij sojuz' w zaden sposob nie jest angielskim zwrotem. Tak sie nazywal Zwiazek Radziecki po rosyjsku.
 • @ireneusz 12:31:05
  Wydaje mi się, że sowieci, sowieccy, sowiecki, wymyślił Zbig Brzeziński a jak on coś wymyślił, trzeba było to stosować i nie chodzi tu tylko o nazwę sowieci, lecz o całą jego doktrynę.
 • Co się dzieje na Ukrainie, to się dzieje.
  Lecz to, co się dzieje w Limpopo, przechodzi ludzkie pojęcie.
  Rosja najechała Limpopo!!! I Gabon też i telewizor Poroszenki!
  https://youtu.be/u2KZaD7hFSM
 • @
  Amerykanie proszą Trumpa wyrzucić Sorosa z kraju. Petycję już podpisują.
  https://www.change.org/p/president-donald-j-trump-ban-george-soros-from-the-united-states-of-america
 • @Tiamat 16:38:12
  Zwiazek Radziecki - Soviet Union
 • @Husky 20:39:22
  He, he Rada Europy to też sowieci - Совет Европы (Sowiet Jewropy)
 • Wystąpienie prezydenta Rosji Władymira Putina na posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa
  https://www.youtube.com/watch?v=KT-Ig6c2YJ4
 • @fretka 19:24:20
  Jest też petycja na stronie "Białego Domu", jeszcze ostrzejsza.

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/issue-international-arrest-warrant-george-soros
 • @Tiamat 16:34:57
  Ma Pani 100% racji.
  Jakies 15 lat temu pracowalem w firmie produkujacej maszyny, ktore miela w kanalizacji miejskiej szmaty i wieksze przedmioty by pompy sie nie zatykaly.Noze tnace te smieci mocowalo sie za pomoca fikusnej kosteczki ze stali nierdzewnej.Przed laty zamowiono tych kosteczek kilkadziesiad tysiecy w lokalnej hucie.Lata uplywaly, maszyny szly w swiat i te kosteczki po prostu nam sie skonczyly.Szukalem huty co mogla by nam te kosteczki odlac ale ani w USA ani w Kanadzie nie bylo juz ani jednej.Trzeba bylo zamowic z Chin.
 • @Husky 21:29:38
  Po angielsku jest:
  European Council - Rada Europy
  Zatem Soviet Union jest tylko i wyłącznie wyjątkiem na określenie ZSRR, tak jak pisałem wcześniej rusycyzm przeniesiony do słownictwa politycznego Anglosasów przez Brzezińskiego.
 • @rysio 22:18:11
  Powinni jeszcze napisać petycję aby wysłać McCaina i jego bandę "wojujących" staruchów na emeryturę.
 • @lorenco 23:21:33
  Pokazać ci tytuły prasowe z lat 40-tych
  też wtedy Brzeziński kazał im tak pisać
  Lorenco -
  myśl i pisz a nie odwrotnie
 • @lorenco 17:45:02
  http://www.portal.arcana.pl/Zwiazek-sowiecki-czy-radziecki-sowiety-czy-rady,4294.html
 • @Husky 23:34:33
  Czy to takie ważne? Po polsku piszemy radziecki i tyle.
  A Brzeziński skojarzył mi się dlatego, że z tym hamerykańskim akcentem zawsze akcentował Związek SOWIECKI.
 • @ireneusz 17:09:48
  Proszę nie robić awantury o byle co.
  Pani Tiamat (jak i inni) ma prawo pisać Związek Radziecki, jak i Związek Sowiecki. Po polsku pierwsza nazwa brzmi ładniej, ale po niemiecku jest tylko jedno określenie 'Sowjetunion'.
  Przypomnę, że pani Tiamat napisała parę świetnych tekstów o Polsce Ludowej, jak i o Rosji i Związku Radzieckim, w którym życzlwie odnosi się do osiągnięć tzw. realnego socjalizmu.
  Poszukam jej artykułu o Józefie Stalinie, podam link.
 • @lorenco 00:05:39
  Slowo "sowiecki" powstalo po rewolucji bolszewickiej i bylo w obiegu w Polsce przedwojennej.Nie bylo wtedy slowa "radziecki".Moi dziadkowie i pradziadkowie tylko tego slowa uzywali."Radziecki" powstalo w Polsce za komuny jako komunistyczna "nowomowa".
 • @ireneusz 17:09:48 (II)
  A to jest link do tekstu o Józefie Stalinie, napisanego przez panią Tiamat:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/25/jozef-stalin-ludobojca-czy-bohater-25-08-2016/
 • @fretka 19:24:20
  "Amerykanie proszą Trumpa wyrzucić Sorosa z kraju. Petycję już podpisują. -

  --- I gdzie on się podzieje? - Węgry, gdzie się urodził, też go nie chcą.
  Chyba Polaka go przygarnie...
 • @staszek kieliszek 00:54:19
  "Slowo "sowiecki" powstalo po rewolucji bolszewickiej i bylo w obiegu w Polsce przedwojennej.Nie bylo wtedy slowa "radziecki". -

  --- Tak, to są ścisłe i prawdziwe dane.
 • Link do tekstu o Ukrainie:
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702164852868-Poroszenko-potepil-blokowanie-dostaw-wegla-z-Donbasu/
 • @ireneusz 17:09:48
  Ja nie jestem poliglota ale znam i angielski i rosyjski.
  Po rosyjsku "sowiet" znaczy "rada' i jest to bardzo slowianski wyraz, po serbsku "savez". Dlatego po polsku nazywa sie Zwiazek Rad (po angielsku: Council)

  I slowo 'sowiet' odmienia sie przez rosyjska deklinacje. I 'sowietowat' jest czasownikiem rosyjskim - nie angielskim. Dlatego opowiadanie, ze sowieci to amerykanizm jest bzdura. Etymologia jest rosyjska.
  Wiec uproszczona czy upolityczniona nazwa sowietow w slangu amerykanskim nie zmienia faktu, ze zrodloslow jest rosyjski - nie angielski.
  Ja bardzo lubie jak nauczyciele bez kwalifikacji probuja nauczac.

  W jezyku polskim 'system sowiecki' jest legalnym zwrotem o zabarwieniu politycznym. Odroznia go od obecnego 'systemu rosyjskiego'.

  Zargon, znawco jezykow, jest dozwolona forma komunikacji.
  I prosze nikogo nie wyzywac, zwlaszcza, jak sie ma takie slabe pojecie o jezyku rosyjskim.
 • @lorenco 17:45:02
  Przed Brzezinskim byl juz jezyk rosyjski, ktory ma od tysiaca lat slowo: sowiet.
  O czym my w ogole dyskutujemy?
  Pewnie, ze "Leninizm" albo marksizm to tez amerykanizm.
 • Kawa na ławę , czyli o co w tym wszystkim i komu chodzi .
  (…) Mattis zagroził, że „jeżeli wasze kraje nie chcą doświadczyć tego, że Stany Zjednoczone zredukują swoje wsparcie dla tego sojuszu, każda ze stolic musi dać wyraz poparcia dla wspólnej obronności”.

  PRZED KIM SIE MAJĄ BRONIĆ ??? CHYBA TYLKO PRZED BANDYTAMI Z USRAELA…

  Celem strategii bandytów z Waszyngtonu i NATO nie jest „odniesienie zwycięstwa” w wojnie czy w innym konflikcie, lecz wywołanie utrzymującego się w nieskończoność chaosu.

  Po pierwsze, żeby kontrolować ludzi, kraje i ich zasoby.

  Po drugie, by zagwarantować ciągłe zapotrzebowanie na sprzęt wojskowy i żołnierzy z Zachodu – pamiętajcie, że ponad 50% Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych stanowią przychody z kompleksu militarno-przemysłowego oraz powiązanych z nim korporacji branżowych i firm usługowych.

  I po trzecie, by kraj, w którym dochodzi do zamieszek lub który pogrąża się w chaosie, bo jest na skraju bankructwa, był zmuszony skorzystać z pomocy finansowej w postaci kredytów na wyśrubowanych warunkach – tzw. pieniędzy „na trudne czasy” – udzielanych przez cieszące się złą sławą Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy oraz innych pożyczkodawców, a także przez powiązane z nimi rozliczne nikczemne „instytucje wspierające rozwój”. Przyjęcie tych pieniędzy oznacza dla kraju niewolnictwo, zwłaszcza kiedy rządzą nim skorumpowani przywódcy, niedbający o obywateli.

  Takie zagrania mają miejsce w Jemenie, na Ukrainie, w Syrii, w Iraku, w Sudanie, w Afryce Środkowej, w Libii… i wielu innych miejscach. Nie ma znaczenia, kto i przeciwko komu walczy. ISIS, ISIL, IS, DAISH, DAESH, Al-Qaeda czy inne dowolne nazwy przestępczych organizacji najemniczych, jakie macie ochotę dodać do tej listy, to tylko etykietki, których celem jest wywołanie dezorientacji. Możecie dorzucić również Blackwater, Xe, Academi i wszystkie pozostałe nazwy tej prywatnej paramilitarnej firmy, jakie regularnie przyjmuje, po to, by trudniej było ją rozpoznać. Tego typu organizacje pełnią rolę prostytutek na usługach syjonistyczno-anglosaksońskiego imperium, przy czym są to prostytutki najniższej kategorii. Do grupy elitarnych, luksusowych prostytutek przynależą bowiem państwa, takie jak Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn i inne kraje Zatoki Perskiej, plus oczywiście Wielka Brytania i Francja.

  Szerzenie niepokoju społecznego, chaosu i cierpienia – oto co Waszyngton i jego wasale robią najlepiej. Oni nie chcą „wygrywać” wojen. Pragną nieustannego chaosu i nieszczęścia. Ludzi, których można łatwo pokonać i opanować – czyli dominacji w pełnym wymiarze, jak zwykli to określać.

  A ponieważ zarówno armia amerykańska, jak ich duży brat (lub siostra) NATO, nie mogą być wszędzie i nie chcą też za bardzo rzucać się w oczy, więc do zabijania zatrudniają najemników. Waszyngton wymyśla i tworzy, a następnie zasila niekończącym się strumieniem pieniędzy działalność członków ISIL, DAESH czy jak kto woli Al-Kaidy, których zakres zadań na prośbę ich panów sukcesywnie się poszerza. W imieniu swych mocodawców walczą, zabijają, sieją chaos i organizują akcje pod fałszywą flagą, aby ostatecznie wkroczyły tam buldożery Pentagonu i NATO, w celu rzekomego „zniszczenia” najemników, których wcześniej sami powołali do życia. I chcą, byśmy w to uwierzyli. Prawdy, o której piszę, nie dowiesz się z mediów głównego nurtu.

  Głównym celem „doradców” z armii Stanów Zjednoczonych i CIA, z pomocą zatrudnionych przez nich morderców – nazistów z Kijowa, ISIS, DAESH, Al Kaidy – są próby wciągnięcia prezydenta Putina w konflikt zbrojny, niewykluczone, że w III Wojnę Światową. Trzecią, dużą wojnę w ciągu niespełna stu lat, która potencjalnie doprowadziłaby do zniszczenia Europy, a może i świata. Jak na razie, w dużej mierze dzięki panu Putinowi i jego mądrej strategii unikania konfrontacji, tego typu nieszczęście zostało od świata oddalone.

  A zatem nie ma wątpliwości, że na Ukrainie są jednostki ISIS, DAESH czy Al-Kaidy. Są wszędzie tam, gdzie pośle ich imperium. Otrzymują za to pieniądze. Tak jak prostytutki, zwłaszcza te „z nadania”, dobrze opłacane. Ideologia, którą się im przypisuje, to tylko listek figowy, dogodnie wykorzystywany przez zachodnie media, abyśmy wszyscy mogli uwierzyć, że muzułmanie są źli, a niektórzy z nich nawet bardzo. Zachód musi z nimi walczyć, bo stanowią poważne zagrożenie dla naszej wolności, naszych swobód i demokracji, a w szczególności dla neoliberalnych wartości wolnorynkowych w stylu „wszystkie chwyty dozwolone”.

  Taki jest właśnie ostateczny cel imperium: ludzie jako towar na sprzedaż, zbyteczny, sprowadzony do postaci armatniego mięsa, wybity w masowych ilościach przez trujące, modyfikowane genetycznie pożywienie, drony, bomby, sztucznie wywoływane klęski głodu, aby ostatecznie ci, którzy przeżyją, stali się niewolnikami niewielkiej elity, która kontroluje każdy zakątek globu i WSZYSTKIE jego zasoby. Owa elita uważa się za wyjątkową i tak ma pozostać. Naród, który myśli, że jest wyjątkowy, zostanie zredukowany do garstki tych naprawdę wyjątkowych, którzy będą żyli w przepychu.

  Pamiętacie niechlubne słowa Henry’ego Kissingera sprzed około 50 lat. Wizję, żyjącego do tej pory, jednego z najpotworniejszych zbrodniarzy wojennych – laureata pokojowej nagrody Nobla (!): „Kto kontroluje żywność, ten kontroluje naród. Kto kontroluje energię, ten kontroluje kontynenty. Kto kontroluje pieniądz, ten kontroluje świat”.

  Jego słowa każdego dnia brzmią coraz bardziej realnie. Ale mogą ziścić się tylko wtedy, gdy na to pozwolimy, tzn. My, Ludzie, 99,999% mieszkańców naszej planety.

  https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  źródło : Jozef-Jerzy Jurkun
 • @detektywmjarzynski 03:09:47
  Słowianie Obudźcie Się !

  https://www.youtube.com/watch?v=rXE0KKgXD9Q
 • @Tiamat 02:26:27
  Tak w sumie to już się zagubiłem o czym my dyskutujemy.
  Kiedyś nasz szacowny Kolega Interesariusz "doczepił się", że piszemy "technika wojskowa" zamiast po polsku - sprzęt wojskowy.
  Tak to jest jak się tłumaczy z języków obcych.
  Ireneuszowi prawdopodobnie słowo "sowiecki" kojarzy się z rusofobią, mnie kojarzy się z Brzezińskim - rusofobem.
  Na przykład taki Husky- gdzieżby mu przez gardło przeszło napisać radziecki zamiast sowiecki?
  W Polsce zawsze rady miast, rada przedsiębiorstwa, rada mieszkańców to była rada a nie sowiet.
  Jak napisał Staszek Kieliszek, że po rewolucji bolszewickiej było słowo sowiet, to był to rusycyzm, z której strony by nie spojrzeć.
  A jeśli dbamy o nasz język ojczysty, dbajmy o niego, kiedy tylko się da.
 • @staszek kieliszek 00:54:19
  Nie wiem co to za "nowomowa" komunistyczna - wyraz sowiecki to rusycyzm a po polsku rada to rada i tyle. Nieważne czy komunistyczna czy solidarnościowa.
 • @detektywmjarzynski 03:09:47
  piątka!
 • @Tiamat 02:21:18
  Bez wzgledu na poprawnosc jezykowa wyrazenie "sowiecki" ma w Polsce zabarwienie negatywne.
  Slowa z czasem nabieraja innego znaczenia niz pierwotne.np.po polsku ruchac czy po angielsku gej.
 • @lorenco 03:25:05
  Wolno Amerykanom miec slang wolno nam miec zargon.
  Ja purystom jezykowym chetnie przypomne "idola", celebryte", "ranking", "hejterow", 'czipa", "na topie", "hit", show ( z polska pisownianp)

  Lorenco
  Wyraz "sowiecki" ma zabarwienie polityczne w roznych jezykach, ale nalezy sprawdzic co to znaczy "rusycyzm" , zeby w ogole zaczac dyskutowac.
  Nie wiem dlaczego to tak trudno zrozumiec?

  No to ja zacytuje madrzejszych od siebie. I chyba madrzejszych od dyskutanta, ktory mnie wyzywa od poliglotow:

  Slownik Wyrazow Obcych
  Panstwowy Instytut Wydawniczy
  Komitet Redakcyjny :
  prof. dr. Zygmunt Rysiewicz - redaktor naczelny
  Uniwersytet Warszawski
  prof. dr. Jan Safarewicz - Uniwersytet Jagiellonski
  prof. dr. Eugeniusz Sluszkiewicz Uniwersytet Warszawski
  mgr. Edward Tryjarski - sekretarz Zaklad Orientalistyki PAN

  - "Rusycyzm [od lac. russicus - rosyjski]-

  Wyrazenie, zwrot lub wyraz wlasciwy jezykowi rosyjskiemu , przeniesiony do innego jezyka".

  Sa jeszcze jakies pytania??
 • @lorenco 03:35:50
  https://www.youtube.com/watch?v=dQrC0mSRNUk&list=RDEaadAK72kWs&index=3
 • @Herkules 05:07:03
  Panie kochany
  Wlazl pan miedzy wodke a zagryche

  Spor jest nie o to, jakie zabarwienie znaczeniowe ma slowo "sowiet' czy system sowiecki ale o to, ze nie jest amerykanizmem.

  I o to sie rozeszlo, bo ja napisalam, ze to jest rusycyzm, obojetnie co oznacza, bo pochodzi od jezyka rosyjskiego a nie angielskiego.

  I w kazdym slowniku
  council = Совет - a po polsku "rada"

  advise v [ǝd'vaiz]

  1. советовать, советоваться - radzic

  advise with somebody on something
  советоваться с кем-либо о чем-либо (nie negatywne znaczenie)

  it profits little to advise him
  бесполезно давать ему советы (wcale nie negatywne znaczenie)

  advise with somebody on something
  советоваться с кем-либо о чем-либо

  COUNCIL
  N СОВЕТ (ОРГАНИЗАЦИЯ); СОВЕЩАНИЕ; КОНСИЛИУМ; ЦЕРКОВНЫЙ СОБОР; СИНЕДРИОН

  Stad: Rada Bezpieczenstwa ONZ:

  Security Council
  Совет Безопасности (ООН) (wcale nie ma negatywnego znaczenia)

  Do tego wszystkiego ' system sowiecki' moze miec kompletnie inne znaczenie w Rosji - np. system porad, a zupelnie inne na Zachodzie.

  Nie ma sie czego czepiac.
  Bo slowa, zwroty, wyrazenia - maja bardzo czesto znaczenie kontekstowe, o czym niektorzy dyskutanci zapominaja.
  Jako przyklad:
  System radziecki - ma zabarwienie pozytywne
  system sowiecki - ma zdecydowanie negatywne znaczenie - wiec zalezy, co chcemy powiedziec.
  Ja uwazam, ze obie formy sa poprawne.
  Nie ma to nic wspolnego z patriotyzmem.

  Mnie sie jednak rozchodzi o pochodzenie etymologiczne slowa "sowiecki".
  Za cala pewnoscia nie jest to amerykanizm. Jest to rusycyzm, ktory sie przyjal w jezyku angielskim - a nie odwrotnie.

  A dla wielu Amerykanow .. wszystko co sowieckie czy rosyjskie , i tak ma jednakowo negatywne znaczenie.
 • @lorenco 17:45:02
  nieee, przed wojną u nas też używano nazwy sowieci.
 • @Tiamat 09:38:17
  Merytorycznie ma Pani racje tak jak i w wiekszosci ocen i komentarzy,ale tego ogorka i zagryche mogla by Pani sobie darowac...
 • @Herkules 04:13:19
  Sorry, moglam uzyc slowa "zakaska" ale jakos chcialam sie dostosowac do poziomu dyskusji o niczym.
 • @Tiamat 14:37:44
  Moja uwaga dotyczyla nie doboru slow lecz odzywki jako takiej.Obcesowa uwaga nijak sie ma do rzekomego poziomu dyskusji.Prosciej by bylo gdyby napisala Pani samo "sorry"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej