Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20140 komentarzy

Co się dzieje w USA - 17.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niecały miesiąc temu ostrzegałem, że w Stanach Zjednoczonych jest organizowana "kolorowa rewolucja” - pisze The Saker.

Całość notki zamieszczam w 1. komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje w USA - 17.02.2017 - pełny tekst:
  Niecały miesiąc temu ostrzegałem, że w Stanach Zjednoczonych jest organizowana "kolorowa rewolucja” - pisze The Saker. - Pierwszym dowodem, który przedstawiłem, było tak zwane "dochodzenie” przeprowadzane przez CIA, FBI, NSA i inne agencje w sprawie doradcy do spraw bezpieczeństwa prezydenta Trumpa, generała Flynna. Właśnie cały spisek dobiegł do udanego finału, generał Michael T. Flynn złożył rezygnację, a Trump ją zaakceptował.

  Najpierw wyjaśnijmy sobie podstawową sprawę: Flynn na pewno nie był świętym ani doskonałym mędrcem, który mógłby zbawić cały świat. Niemniej Flynn był fundamentem polityki bezpieczeństwa prezydenta Trumpa. Flynn miał odwagę zrobić rzecz nie do pomyślenia, zapowiedzieć reformę całego amerykańskiego sektora wywiadu i bezpieczeństwa. Flynn próbował również podporządkować CIA i szefów sztabów prezydentowi poprzez Narodową Radę Bezpieczeństwa. Ujmując inaczej, Flynn spróbował uchwycić całą władzę z rąk CIA i Pentagonu, i podporządkować ją ponownie Białemu Domowi. Flynn chciał także współpracować z Rosją, nie dlatego, aby był miłośnikiem Rosji, byłby to pomysł absurdalny, lecz dlatego że był racjonalny, wiedział, że Rosja nie jest wrogiem Stanów Zjednoczonych, Rosja i Zachód mają wspólne interesy.

  To kolejna niewybaczalna “myślozbrodnia” w Waszyngtonie. Neokonserwatyści, rządzący ukrytym państwem, zmusili właśnie Flynna do rezygnacji pod idiotycznym pretekstem, że prowadził rozmowy telefoniczne za pośrednictwem zwykłej niezabezpieczonej i monitorowanej linii z rosyjskim ambasadorem. Trump zaakceptował tą rezygnację. Od czasu przeprowadzenia się do Białego Domu Trump był obiektem ataku, prowadzonego przez - dowodzone przez neokonów - syjonistyczne massmedia, Kongres oraz “dwaplusdobromyślnych” celebrytów pop-kultury, a nawet przez europejskich polityków. Trump biernie przyjmował każdy cios. Teraz widzieliśmy jego słynne “jesteś zwolniony!”. Ale ciągle mam nadzieję, chcę mieć nadzieję, moim obowiązkiem jest mieć nadzieję. Trump zdradził nas wszystkich

  Pamiętacie jak Obama pokazał swoją prawdziwą twarz, zdradzając swojego przyjaciela i pastora, wielebnego Jeremiasza Wrighta? Dzisiaj Trump pokazał nam swoją prawdziwą twarz. Zamiast odrzucić rezygnację Flynna i zamiast tego wylać tych, którzy przygotowali tak absurdalne oskarżenia, Trump przyjął rezygnację. To nie tylko oznaka nadzwyczajnego tchórzostwa, ale również niesłychanie głupi i samobójczy akt zdrady, ponieważ teraz Trump pozostanie zupełnie sam, zupełnie sam w towarzystwie indywiduów w rodzaju Mattisa czy Pence – twardych zimnowojennych typów, zideologizowanych do szpiku kości, którzy chcą tylko wojny i nie przejmują się całą resztą.

  Flynn nie był moim bohaterem. Ale był bohaterem Trumpa i Trump go zdradził. Konsekwencje tego zdarzenia będą kolosalne. Przede wszystkim - Trump jest złamany. Tylko jeden miesiąc wystarczył ukrytemu państwu na wykastrowanie Trumpa i zmuszenie go do pokłonu prawdziwej władzy. Ekipa Trumpa przekonała się, że nie będzie on ich wspierał, z pewnościa osłabi to ich oddanie i lojalność. Neokonserwatyści poczują wiatr w żaglach dzięki eliminacji swojego najgroźniejszego przeciwnika i z pewnością zwiększą skalę ataku na nową administrację. Ukryte państwo wygrało. To już koniec

  Teraz Trump będzie już tylko przysłowiowym szabesgojem, lokajem izraelskiego lobby. Hassan Nasrallah (lider Hezbollah) miał rację nazywając go “idiotą”. Chińczycy i Irańczycy głośno się zaśmieją. Rosjanie – nie. Będą grzeczni, uśmiechną się i sprawdzą, czy jakaś polityka motywowana zdrowym rozsądkiem ciągle ma siłę przebicia. Niektóre pewnie tak. Jakikolwiek sen o współpracy pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi umarł z chwilą rezygnacji Flynna.

  Przywódcy Unii Europejskiej będą świętować. Bali się właśnie Trumpa. Teraz Trump stał się popychadłem – bardzo dobra wiadomość dla Unii Europejskiej. Co to oznacza dla nas – milionów anonimowych “przegranych” (deplorables), którzy starają się zrobić wszystko, co mogą, aby powstrzymać imperializm, wojnę, przemoc i niesprawiedliwość?

  Myślę, że mieliśmy rację pokładając nadzieje, a mieliśmy tylko nadzieję, nie oczekiwania. Teraz, z obiektywnego punktu widzenia, nie mamy powodów do pokładania nadziei. Waszyngtońskie “bagno” na pewno nie zostanie osuszone. To właśnie bagno zatriumfowało. Możemy tylko znaleźć pewne pocieszenie w dwóch istotnych faktach:

  1. Prezydentura Hillary byłaby gorsza od jakiejkolwiek prezydentury Trumpa.

  2. W celu upokorzenia Trumpa amerykańskie ukryte państwo musiało bardzo osłabić Stany Zjednoczone i całe Imperium Anglosyjonistyczne. Tak jak czystki Erdogana zdemolowały turecką armię, “kolorowa rewolucja” przeciwko Trumpowi osłabiła reputację i wiarygodność Stanów Zjednoczonych.

  Pierwsze jest oczywiste, pozwólcie że wyjaśnię drugie. W swej kampanii nienawiści, skierowanej do Trumpa i Amerykanów (bandy “przegranych”), neokonserwatyści musieli pokazać swoją prawdziwą twarz. Swoim odrzuceniem wyników wyborów, swoimi demonstracjami, demonizacją Trumpa, neokonserwatyści pokazali dwie ważne rzeczy: po pierwsze, że amerykańska demokracja jest dzisiaj smutnym żartem, oraz że oni, neokonserwatyści, są reżimem okupacyjnym rządzącym wbrew woli Amerykanów. Innymi słowy, tak jak Izrael, Stany Zjednoczone nie mają już żadnej legitymizacji. A ponieważ Stany Zjednoczone, tak jak Izrael, nie mogą już przestraszyć swoich wrogów, nie mogą już nic zrobić, ani użyć siły argumentu ani argumentu siły. Neokoserwatyści wygrali, ale ich zwycięstwo usunęło ostatnią przeszkodę do załamania się Stanów Zjednoczonych.

  Trump, mimo swoich licznych wad, wyrządził przysługę Stanom Zjednoczonym, władającym światowym imperium. Trump doskonale wiedział, że kontynuacja poprzedniej polityki nie była rozwiązaniem. Chciał dostosowania zadań do aktualnych możliwości Stanów Zjednoczonych. Flynn odszedł i neokonserwatyści znowu sprawują pełną kontrolę. Powracamy do poprzedniej supremacji ideologii nad rzeczywistością.

  Trump prawdopodobnie mógł uczynić Amerykę, może nie “znowu wielką”, ale silniejszą, światowym mocarstwem, która w drodze negocjacji, używając swych przewag, mogłaby osiągnąć najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania. To już skończone. Wraz ze złamanym Trumpem Rosja i Chiny powracają do swoich wcześniejszych pozycji: silnego oporu popartego gotowością i zdolnością do konfrontacji i pokonania Stanów Zjednoczonych w każdej sytuacji.

  Jestem całkiem pewien, że dzisiaj na Kremlu nikt nie świętuje. Putin, Ławrow i inni z pewnością doskonale wiedzą, co się stało. To tak jak Chodorkowski byłby następcą Putina w 2003 roku. W rzeczy samej, gratuluję rosyjskim analitykom, którzy przez kilka tygodni porównywali Trumpa do Janukowycza, który również wygrał wybory, silny poparciem większości, i który nie zdołał zatrzymać “kolorowej rewolucji” skierowanej przeciw sobie. Jeśli Trump jest drugim Janukowyczem, to czy Stany Zjednoczone staną się drugą Ukrainą?

  Flynn był fundamentem trumpowskiej polityki zagranicznej. Istniała realna nadzieja, że opanuje on ogromne i wszechmocne trzyliterowe agencje (CIA, FBI, NSA, TSA, DHS etc.) i że skieruje amerykański potencjał na zwalczanie rzeczywistego wroga na Zachodzie: wahabitów. Wraz z odejściem Flynna cała ta koncepcja upada. Pozostaniemy ze stworami typu Mattis I jego antyirańską obsesją. To clowny, które potrafią zadziwić inne clowny.

  To zwycięstwo neokonserwatystów jest wydarzeniem o wielkiej wadze, zapewne będzie zniekształcone przez massmedia. Zwolennicy Trumpa zapewne również będą minimalizować jego znaczenie. Ale rzeczywistość jest taka, że pomijając możliwość cudu, nadzieje pokładane w Trumpie przez miliony Amerykanów i ludzi całego świata, którzy wierzyli że neokonserwatystów można wykopać za pomocą pokojowych wyborów, powinny się rozwiać. Nic wielkiego już się nie wydarzy. Widzę ciemne chmury na horyzoncie.

  The Neocons and the “deep state” have neutered the Trump Presidency, it’s over folks!, http://thesaker.is/the-neocons-and-the-deep-state-have-neutered-the-trump-presidency-its-over-folks/

  Napisał: The Saker

  Aktualizacja 1 - Podkreślam, nie chodzi tu o to, że Flynn dostał kopa, ale o to, że podporządkowanie się Trumpa neokonom mówi nam wiele o charakterze (lub braku charakteru) Trumpa. Zadajcie sobie pytanie: Czy po tym, co stało się z Flynnem, nadstawilibyście szyję za Trumpa?

  Aktualizacja 2. Jak przewidywałem, neokonserwatyści świętują i mobilizują się.

  Przetłumaczył: Metro
 • @zygmuntbialas 18:42:56
  THE SAKER – to jest to!
  Tak właśnie wygląda rzetelna, prawdziwa, i bezstronna analiza.
 • @zygmuntbialas 18:42:56
  zawsze mnie bawi, jak ktoś komentuje rozgrywkę w pokera nie znając kart.
 • The Saker to prorok jakis? Bedzie dobrze.Sa inni generalowie tez.
  :)
 • @zygmuntbialas 18:42:56
  Trump boi się, że go wysiudają ze stanowiska prezydenta czyli zastosują tzw. impeachment, np. za zdradę stanu, czyli tzw. pro rosyjskość.
  Miał dobre zamiary a stchórzył.
  jest w takiej matni, że nawet nie może się spotkać z prezydentem Putinem i szczerze porozmawiać, ponieważ byłaby to zdrada stanu - oczywiście nie według konstytucji USA, lecz według neokonów a ci jak widać są ponad konstytucją, ponad prezydentem.
  Ścierwo McCain jeździ gdzie mu się podoba i to on prowadzi politykę zagraniczną USA. To nie jest zgodne z konstytucją USA, politykę zagraniczną prowadzi prezydent a nie jakiś senator. Chyba, że McCain czyni to za wiedzą prezydenta, w co wątpię.
  Ktoś 2 godz. temu napisał na FB Trumpa:
  Sanette Kapp Mr Trump...here is a quote for you by Albert Einstein: “Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. The mediocre mind is incapable of understanding the man who refuses to bow blindly to conventional prejudices and chooses instead to express his opinions courageously and honestly.”
  - Wybitne umysły są zawsze atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
 • @lorenco 23:27:19
  Ale Albert Einstein to rzyt
 • @Husky 23:36:05
  A husky to zwykły kundel, ...
 • @hamu rabbi 00:06:51
  A znasz niezwykle kundle
 • @Zdzich 19:24:52
  "THE SAKER – to jest to!" -

  --- Wysoko cenię The Sakera, choć tu i ówdzie uważam nieco inaczej.
 • @interesariusz z PL 22:25:21
  "... ktoś komentuje rozgrywkę w pokera nie znając kart". -

  --- Autorem tekstu jest The Saker, uznawany za świetnego znawcę problemów.
 • @Husky 23:36:05
  Albert Einstein to przede wszystkim naukowiec.
  A Artur Rubinstein to genialny wirtuoz.
 • @lorenco 23:27:19
  Trump - "Miał dobre zamiary a stchórzył". -

  --- A mnie od samego początku trudno było sobie wyobrazić inny scenariusz wydarzeń w USA. Kiedyś już Ci pisałem, że niemożliwe jest, by wilk (USA) - nawet stary i niedołężny - przeszedł na dietę bezmięsną.
 • @lorenco 00:30:20
  To fakt
 • @zygmuntbialas 00:32:58
  Popełniam to głupstwo i czytam FB i Twittera Donalda Trumpa, co on tam pisze i komentarze pod jego wpisami.
  Ci ludzie w setki tysiącach komentarzy wierzyli w to, co Trump naobiecywał; najpierw dobrze szło bo o te miejsca pracy powalczył bo koncerny samochodowe z powrotem przywrócił USA, teraz cieszą się górnicy bo będą mieć pracę; jednak miało być lepiej w stosunku do świata, Rosji, USA miało nie wtrącać się do innych państw a współpracować z Rosją w sprawie pokonania wahabitów.
  A tu: Iran zły, Arabia Saudyjska dobra. Dwa dni temu był w USA Netanjahu, Trump witał go i celebrował jakby to był król Afryki i Bliskiego Wschodu a nie przywódca kraiku o powierzchni woj. świętokrzyskiego.
  I powracając do tych wyborców Trumpa i ich komentarzy jakże pełnych nadziei w normalność i pokój, po prostu, po ludzku, szkoda mi ich.
  Ja też miałem jakąś tam nadzieję, jednak my Polacy mamy inne charaktery niż Amerykanie; podchodzimy do wizji szczęśliwości zawsze z rezerwą.
 • @Husky 00:39:14
  Taki artykuł, może byś się na coś przydał i przetłumaczył zamiast wklejać gotowce - za darmo, rozumiesz, nikt nie zapłaci. Chyba, że nie znasz j. angielskiego?

  Dangerous Crossroads: Trump Declares War on Russia, New Cold War will Continue Until Moscow Complies…

  Link do całości:
  http://www.globalresearch.ca/dangerous-crossroads-trump-declares-war-on-russia-new-cold-war-will-continue-until-moscow-complies/5575049
 • @lorenco 00:54:55
  Piszesz: "Popełniam to głupstwo i czytam FB i Twittera Donalda Trumpa, co on tam pisze i komentarze pod jego wpisami. Ci ludzie w setki tysiącach komentarzy wierzyli w to, co Trump naobiecywał". -

  --- Trump - kandydat na prezydenta USA - został 'ulepiony' na podstawie badań sondażowych. Tak powstała 'postać' niespójna. No bo jak pogodzić prorosyjskość Trumpa z polityką antyuchodźczą, antymuzułmańską i skierowaną bezpośrednio przeciw mieszkańcom Meksyku?
  Chyba że miało to być zaproszenie Rosji do przymierza przeciw Arabom Iranowi i Chinom, a to rozwiązanie zdaje mi się nierealne.
 • @All
  Wspomniany jest w tekście The Sakera Hasan Nasrallah, przywódca Hezbollah. Pół roku temu zamieściłem dwie notki o tym przywódcy:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/14/co-sie-dzieje-na-swiecie-14-08-2016/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/06/co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-06-09-2016/
 • @zygmuntbialas 01:06:54
  Tu Trumpek na FB:
  Donald J. Trump
  41 min ·
  The FAKE NEWS media (failing @nytimes, @NBCNews, @ABC, @CBS, @CNN) is not my enemy, it is the enemy of the American People!
  Czyli: fałszywe wiadomości z mediów...tu wymienił...
  To nie są moi wrogowie, to wrogowie ludu amerykańskiego!
  =====================
  Trampek w całej okazałości, mami ludzi a ci ludzie wiedzą od lat, że te stacje wypuszczają fake newsy od lat, (dlatego nie głosowani na Killary) a Trump odkrył Amerykę :)
  Zobaczymy co dalej, ciekawie się robi.
 • @All (II)
  Pięć miesięcy tem bloger i tłumacz Metro przesłał mi następujący tekst, zawierający wypowiedź przywódcy Hezbollah:

  Sayyed Hassan Nasrallah: wahabizm jest jeszcze większym złem niż Izrael

  http://www.presstv.com/Detail/2016/09/27/486574/Lebanon-Hezbollah-Nasrallah-Wahhabism-Israel-Saudi-Arabia

  Lider libańskiego ruchu oporu Hezbollah powiedział że uważa radykalną ideologię wahabizmu za bardziej zgubną i szkodliwą od izraelskiego reżimu.

  Sayyed Hassan Nasrallah, sekretarz generalny Hezbollah, wygłosił ten pogląd podczas corocznego spotkania z islamskim duchowieństwem, jak doniosła libańska gazeta Al Akhbar (…).

  Lider Hezbollah powiedział że to wahabizm jest odpowiedzialny za pogorszenie wizerunku islamu na świecie. „Wahabizm jest jeszcze większym złem od Izraela szczególnie dlatego że poszukuje dróg zniszczenia innych ludzi i wyeliminowania innych sposobów interpretacji islamu i jego historii”, powiedział.

  Spór pomiędzy szyitami a sunnitami nie ma znaczenia
  “Ten projekt został zainicjowany w 2011 roku i nie ma to nic wspólnego z szyitami czy sunnitami. Oczywista jest rola agencji szpiegowskich. Teraz powinniśmy wykorzystać okazję i zdusić bestię wahabizmu”, dodał.

  Nasrallah powiedział że obecny konflikt w świecie islamskim nie ma miejsca pomiędzy szyitami a sunnitami lecz jest to walka z wahabizmem.

  Wahabizm to radykalna ideologia dominująca w Arabii Saudyjskiej, wspierana przez rząd, inspirująca terrorystów na całym świecie. Daesh i inne grupy terrorystów Takfiri używają tej ideologii aby uznawać ludzi wyznajacych inne religie za niewiernych i mordować ich.

  Nasrallah powiedział również że większym zagrożeniem od wahabizmu i syjonizmu jest „brytyjski szyizm” promowany przez pseudoreligijnych nauczycieli których uznał za wysłanników służb wywiadowczych.

  Hezbollah spełnił kluczową rolę w zatrzymaniu pochodu wahabizmu w Libanie i zatrzymaniu pochodu tej plagi w Syrii.

  Lider Hezbollah powiedział również że to Arabia Saudyjska celowo eskaluje spory w islamie, oraz z pomocą Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii próbuje przedstawić je jako walki sekciarskie.

  Odnosząc się do konfliktu w Syrii Nasrallah powiedział że nie było żadnych „umiarkowanych” grup w Syrii a wszystkie walki były prowadzone z Daesh lub z al-Nusra które tylko przybrały inne pseudonimy.

  Lider Hezbollah powiedział również że nie zauważył perspektyw politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii. „Rozwój sytuacji na polach bitew ostatecznie zdeterminuje kształt przyjętego rozwiązania”.

  Syria walczy ze wspieranymi zza granicy bojówkarzami od marca 2011 roku. Bojownicy Hezbollah wspierają syryjskie wojska rządowe w walce z Daesh i innymi groźnymi grupami.
 • @lorenco 01:19:08
  "Zobaczymy co dalej, ciekawie się robi". -

  --- Wilk nie zagraża, gdy jest w klatce albo martwy.
 • @zygmuntbialas 01:22:47
  Ja to bym jednak nie przyrównywał wilka do USA.
  To jest bardzo krzywdzące dla wilka.
  Ja bym przyrównał USA do muchy końskiej albo ślepaka.
  Gorsze to od chmary komarów:)
 • @lorenco 01:41:52
  Piszesz: "Ja bym przyrównał USA do muchy końskiej albo ślepaka.
  Gorsze to od chmary komarów" :) -

  --- Ale siła i przemoc ciągle większa, mimo że imperium pada. Jest jednak - myślę - tak, jak przedstawia to The Saker:
  USA, "...tak jak Izrael, nie mogą już przestraszyć swoich wrogów, nie mogą już nic zrobić, ani użyć siły argumentu ani argumentu siły".
 • @zygmuntbialas 01:54:10
  John McCain: Polska jednym z krajów, który zostanie poddany "pewnej presji"

  Amerykański senator John McCain mówił dziś w Monachium, że nadszedł czas testowania USA; to czas, by pokazać solidarność – podkreślił. Ocenił, że jednym z krajów, który zostanie poddany "pewnej presji", jest Polska.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/john-mccain-polska-jednym-z-krajow-ktory-zostanie-poddany-pewnej-presji/bh6peen
 • @zygmuntbialas 01:54:10
  Rosja, Indie, Chiny, Białoruś czy inne kraje na świecie ( a jest ich setki) nie należące do NATO, mają swoje armie narodowe.
  A czym jest NATO? Po co jest NATO?
  Te państwa nie należące do NATO, czyli około 160, ma się bać NATO?
  Wynika, że ma się bać.
  Powiedzmy, że około 100 z tych państw ma daleko w poważaniu NATO.
  A więc po co jest NATO? Przez szereg lat ta zbrodnicza instytucja rozrosła się tak, że jest więcej urzędników niż wojska zdolnego do czynu czyli tzw. obrony przed hihihi sovietami:)
  NATO to intratne posady, korporacja wojskowa żerująca jak pasożyt, podobnie jak korporacje farmaceutyczne, żywieniowe, bankowe itd.
  Nikt przecież nie chce stracić pracy i dobrych dochodów.
  Zwłaszcza urzędnicy.
 • @lorenco 02:32:47
  "John McCain: Polska jednym z krajów, który zostanie poddany "pewnej presji". -

  --- Nie brzmi to sympatycznie (to tak najogólniej).
 • @lorenco 03:49:31
  NATO założone jako przymierze, skierowane przeciw ZSRR, utraciło swą legitymzację i rację bytu w momencie upadku bloku wschodniego. Jest jednak podtrzymywane jego istnienie przez USA i kraje Europy Zachodniej, bo trudno pogodzić się z utratą władzy, wpływów i zysków, stąd płynących.
 • Z DWN:
  Kriegs-Pläne: USA schmieden Militär-Allianz gegen den Iran
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 18.02.17 00:31 Uhr
  Die US-Regierung will mit Israel gemeinsam eine Art Nato für die Golf-Region aufbauen. Der offizielle Feind der Allianz ist der Iran. Doch tatsächlich geht es gegen Russland und China.

  Tłumaczenie:
  Plany wojenne: USA knują militarny sojusz przeciw Iranowi
  Rząd USA chce wspólnie z Izraelem stworzyć pewien rodzaj NATO w regionie Zatoki Perskiej. Oficjalnym wrogiem jest Iran, jednak faktycznie idzie o Rosję i Chiny.
 • @zygmuntbialas 04:01:39
  Nie moge juz patrzec na tego Mc Caina.Truchlo puste w srodku, wypelnione nienawiscia do wszystkiego co ludzkie.
 • @zygmuntbialas 04:01:39
  Po 9u latach(!) indoktrynacji sowieckiej w obozie Hanoi Hilton, z którego John McCain został zwolniony „za dobre wyniki”, proszę niczemu się nie dziwić.
  McCain to bio-robot, albo jak „specjaliści” to opisywali: homo-sovietikus.
 • @staszek kieliszek 05:16:25
  ale przecież ktoś go popiera!!! co o nich sądzić?
 • system
  Jest takze niewidzialna blokada, ktora ma miejsce w kazdej dziedzinie zycia.Jest to sprzeciw a wiec decyzje co pomniejszych urzednikow, uderzajace bezposrednio w rzadzacych.Stworzono(USA,UE) system ktorego nie ruszy nic, za wyjatkiem rewolucji.System zaleznosci kazdego szczebla.Jeszcze 100 czy 200 lat temu, przy tak wielkich podzialach, nastapilo by silowe przejecie wladzy.Skoro to wspolczesnie jest niedopuszczalne , pozostaje rzadzic, bez wplywu na rzadzenie.Obama siedzi w fotelu i doslownie zwija sie ze smiechu widzac bezradnosc Trumpa.Przestali rzadzic ludzie, rzadz isystem.Jezelu upartosc Trumpa bedzie wieksza niz systemowe mozliwosci, kazdy okopie sie w swoim rowie.To moze byc jedna z przyczyn zastoju USA i zajecie sie sprawami wewnetrznymi.USA wiec juz nigdy nie beda takie, jak byly do tej pory.W tunelu widac niebezpieczenstwo wojny domowej, a nawet swiatowej.System nie cofa sie przed niczym.
 • @Zdzich 09:58:53
  Pisze Pan: "Po 9u latach(!) indoktrynacji sowieckiej w obozie Hanoi Hilton, z którego John McCain został zwolniony „za dobre wyniki”, proszę niczemu się nie dziwić". -

  --- Jeśli się dziwię, to Panu, że coś takiego wypisuje. Ile to jeszcze dziesiątek lat będzie się zwalać na Rosję Sowiecką, Kreml i KGB?! I jeszcze na Stalina. Tamte realia już nie istnieją, a McCain stał się "robotem" na własny rachunek i dla własnych interesów. Była propaganda w ZSRR i w PRL, ale to było nic w stosunku do dzisiejszej indoktrynacji.
 • @prese 10:48:11
  "Stworzono (USA, UE) system ktorego nie ruszy nic, za wyjatkiem rewolucji".
  "USA wiec juz nigdy nie beda takie, jak byly do tej pory". -

  --- Tu się z Panem zgadzam.
 • @Zdzich 09:58:53
  McCain nigdy nie byl homo sovieticus. I w ogole nie mial do czynienia z Rosjanami.

  Kupil sobie znakomite warunki w niewoli wietnamskiej nie wsrod Rosjan tylko Wietnamcow za to, ze 'spiewal jak kanarek ' wszystkie tajemnice USA zeby sie uratowac przed torturami. Zdradzil innych amerykanskich jencow wojennych i nadawal nie dla Rosjan tylko dla Hanoi - nie dla Moskwy.

  McCain and the POW Cover-Up | The American Conservative

  http://www.theamericanconservative.com/articles/mccain-and-the-pow-cover-up/

  Fragment wypowiedzi i pamietnikow McCaina, w ktorych przyznaje, ze bal sie tortur i dlatego zdradzil towarzyszy. (Rosjanie nie sa znani z torturowania jencow wojennych).
  McCain nie musial sypac nikogo. Byl synem znanego admirala USA, J.S. McCaina II i wnukiem admirala- stanowil znakomita karte przetargowa, dlatego Wietnaczycy pilnowali go jak oka w glowie i traktowali po krolewsku. Tym wieksza jest jego zbrodnia wobec towarzyszy i jencow wojennych, ktorzy zagineli w dziwnych okolicznosciach.

  "All humans have breaking points. Many men undergoing torture give confessions, often telling huge lies so their fakery will be understood by their comrades and their country. Few will fault them.
  But it was McCain who apparently felt he had disgraced himself and his military family. His father, John S. McCain II, was a highly regarded rear admiral then serving as commander of all U.S. forces in the Pacific. His grandfather was also a rear admiral.

  In his bestselling 1999 autobiography, Faith of My Fathers, McCain says he felt bad throughout his captivity because he knew he was being treated more leniently than his fellow POWs, owing to his high-ranking father and thus his propaganda value. Other prisoners at Hoa Lo say his captors considered him a prize catch and called him the “Crown Prince,” something McCain acknowledges in the book.

  Also in this memoir, McCain expresses guilt at having broken under torture and given the confession. “I felt faithless and couldn’t control my despair,” he writes, revealing that he made two “feeble” attempts at suicide. (In later years, he said he tried to hang himself with his shirt and guards intervened.) Tellingly, he says he lived in “dread” that his father would find out about the confession. “I still wince,” he writes, “when I recall wondering if my father had heard of my disgrace.”

  McCain jest przede wszystkim glupi. To zdegenerowany potomek zboczonej amerykanskiej soldateski, a juz jego tatus byl znany z wywolywania wojny za wszelka cene - nawet kosztem amerykanskich zolnierzy (USS Liberty)

  McCain niewiele wie o Rosji. Jeszcze do niedawna myslal, ze Putin jest prezydentem Niemiec!
  McCain thinks Putin is the President of Germany - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=jfealLrWLIY&feature=related

  O Rosjii rzeczywiscie niewiele wie:
  McCain: Rosja to nie kraj, to mafijna stacja benzynowa - - Forsal.pl - Giełda, Waluty, Finanse – forex, notowania NBP, surowce

  http://forsal.pl/artykuly/802159,mccain-rosja-to-nie-kraj-to-mafijna-stacja-benzynowa.html

  Amerykanie tez nie maja o nim dobrego zdania:

  McCain is an idiot! - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=iqKaU2fZkAc&feature=related

  Bogactwo McCaina pochodzi nie tylko z handlu bronia ale i z "datkow' od wielkiego wroga Rosjan- Sorosa. To przeciez Soros pomagal tez w rozwalce ZSRR.

  Subject: John McCain Gets Soros Cash

  http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1360852/posts

  McCain ma 'intymne stosunki" jak to sam okreslil, z ISIS - wrogami Moskwy.

  CONFIRMED! McCain Posed with Known Terrorists in Syria - YouTube

  http://www.youtube.com/watch?v=eoZKfkqlT3I&feature=player_embedded

  Niedaleko pada jablko od jabloni: Tatus McCaina pomogl poswiecic amerykanskich zolnierzy, zeby wywolac wojne z Egiptem. Podstep nie udal sie.

  John McCain Praises Father’s Whitewashing of Israel’s Attack on the USS LIBERTY!

  http://america-hijacked.com/2011/09/02/john-mccain-praises-fathers-whitewashing-of-israels-attack-on-the-uss-liberty/
 • @lorenco 01:19:08
  Witaj, piszesz:
  "Trampek w całej okazałości, mami ludzi a ci ludzie wiedzą od lat, że te stacje wypuszczają fake newsy od lat, (dlatego nie głosowani na Killary) a Trump odkrył Amerykę :)
  Zobaczymy co dalej, ciekawie się robi."

  -Czy nie nasuwa Ci się w tym miejscu analogia do PiS i prezesa, który mami i wabi na nutę patriotyczną wszystkich tych, którym przejadło się ostro złodziejskie i antypolskie PO?
  Dla mnie to dosyć czytelne, jakby obaj byli utkani przez tego samego fachowca. Obaj bowiem ogłaszają swemu ludowi "Prawdę" i tworzą "dobrą zmianę".
  -Co dalej? U nas już wiadomo jakie szczęście nas spotkało wraz z nastaniem "dobrej zmiany".
  Pozdrawiam.
 • wojny dinozaurow
  USA coraz bardziej przypomina Koree Poludniowa, w ktorej praktycznie rzady sprawuja rozne korporacje czesto ze soba rywalizujace w walce o wolny rynek - kazda dla siebie.
  Naturalnie, jest wiele opinii i niekonczacych sie spekulacji, kto i z kim sie teraz w USA wzial za klapy. A wiekszosc przesciga sie w okazywaniu przyjazni z Izraelem.
  Wiec niektorzy widza obecna awanture jako walkie deweloperow nowojorskich - do ktorych nalezy Trump i jego ziecioszek- z innymi deweloperami nowojorskimi, ktorzy bardzo nie lubia Kushnera ale wszyscy maja jakies konszachty z "deweloperami" z West Banku i Jerozolimy.
  Dlatego prasa izraelska jest tak ladnie podzielona: "raz wte a raz we wte".

  Wiec jesli prezydentem USA zostal "New York developer" - to naturalnie, ze ma konkurencje.
  Z tymi biznesami w USA to jest jakos tak, ze wystawiaja do kandydatury prezydenckiej swoich 'benjaminkow' bez wzgledu na to, czy sie do czegokolwiek nadaja oprocz korupcji.

  Senator McCain startowal do wyscigow prezydenckich, mimo, ze nie mial prawa. Byl urodzony w Panamie. Juz nie mowiac o jego wartosciach przywodczych i w ogole intelekcie.
  Obama do konca mial problemy z metryka urodzenia i ustaleniem ojcostwa, a pani Hillary Clinton miala wielkie poparcie swiatowej mafii, Wall Street i paru innych finansowych potentatow a miedzy innymi organizacji Sorosa.
  Organizacje Sorosa nie tylko otrzymuja finansowe wsparcie ale i same sa szalenie dochodowe jak np. lobby pedalow i lesbijek, "za a nawet przeciw" lobby aborcyjne, murzynsko-antymurzynskie grupy bardzo wokalne i naturalnie soldateska i lobby zbrojeniowe, ktore teraz tez maja troszke nieporozumien miedzy soba.
  Moge sie mylic ale odnosze wrazenie, ze media nie sa przyczyna wasni a tylko skutkiem.
  Media w USA przeciez naleza do wielkich korporacji, ktore sie nawzajem nie lubia, bo przeciez tez biora udzial w walce o wolny rynek..
  Megyn Kelly zarabia ( a przynajmniej do niedawna jeszcze zarabiala) 15 milionow rocznie nie dlatego, ze mowi prawde, czy jest w ogole wiarygodna ale przyciaga oglupiala publike, ktora lubi ogladac awantury w TV. Informacje sa nieistotne.

  Wybory w USA sa potrzebne tylko po to, zeby media i organizatorzy napchali kieszenie a za kulisami odchodzily "negocjacje" biznesowe.
  Ja podejrzewam, ze nie dlatego media tak nalatuja na Rosje, zeby swiatu "wyjawic prawde o Rosji".
  Kazda bzdura o Rosji, to kolejna sensacja, ktora przyciaga tlumy gapiow medialnych.
  Bo glupia wiadomosc wywoluje "poprawke', poprawka- zaprzeczenie, zaprzeczenie -sprostowanie; grupa specjalistow 'wyjasnia', inna grupa wyraza oburzenie itp. Wazne, zeby bylo zamieszanie.

  Dlatego nie porusza sie tematow 'niechodliwych' , jak np. chinskie, bardzo owocne, badania nad ekologia, nieprawdopodobna przebudowa Bolszoj Tetaru i zamontowane cuda technologiczne, remont Teatru Baletowego w Petersburgu czy Miedzynarodowe Festiwale Muzyki Klasycznej i w Rosji i w Chinach albo nie daj Bog uroczyste doroczne obchody pamieci poety Omar Khayyama w Iranie..
  Bo raz, ze inter armae silent musae - muzy spia w czasach wojny, a po drugie, w USA niewiele sie dzieje na polu kultury, bo nie ma pieniedzy.

  Ten kompletnie skrzywiony koncept indywidualizmu w USA sprawil, ze nie ma wspolnoty interesow czy poczynan, gdy chodzi na przyklad o dobro ojczyzny.. Juz samo haslo "America first" rzuca podejrzenie, ze "Izrael second" albo odwrotnie.
  Widac to najlepiej w powyborczych awanturach.

  Kiedy w Rosji Lawrow sie odezwie, to mysli i czuje to samo co Czurkin w ONZ, Pieskow w wywiadzie dla BBC czy Maria Zacharowa w spotkaniu z dziennikarzami jako rzecznik rosyjskiego MSZ.
  Putin sie nie miota od jednego do drugiego szefa resortu, zeby utargowac poparcie i czy robic 'deale' z czlonkami Dumy.
  Ekipa Putina mysli i czuje tak samo: Rosja jest rzeczywiscie na pierwszym miejscu i rosyjskie interesy.
  Co wcale nie znaczy, ze wszyscy czlonkowie Dumy kochaja Putina.

  [Amerykanskie mysliciele juz przygotowuja sie do wyborow prezydenckich w Rosji.
  Amerykanie nie znaja sie na hakerstwie. Kombinuja, jakby tu wsadzic swoich kandydatow na miejsce Putina. Podobno juz jakiegos dorwali].

  Dlatego w USA gospodarka lezy, tamy pekaja, mosty sie wala, miasta umieraja - bo w Waszyngtonie tluka sie ze soba biznesmeny i "indywidualisci" utopijni.

  Nie ma to nic wspolnego z opinia kto jest glupszy: Demokraci czy Republikanie.

  I jak mawiali starozytni Rzymianie:

  PAX DECET ALMA HOMINEM, GAUDET FERA BELUA BELLO
  Pokoj jest zyciodajny/ daje zycie - dzika bestia znajduje radosc w wojnie/ karmi sie wojna
 • @javox 13:47:21
  To "dobra zmiana" lecz dla UPAiny, zresztą poprzedni nie byli gorsi:

  Ponad 30 milionów złotych przekazała Polska w 2016 roku na rzecz współpracy rozwojowej z Ukrainą - poinformowało w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie, podsumowując wizytę wiceminister tego resortu Joanny Wroneckiej w tym kraju.
  http://wpolityce.pl/swiat/327922-msz-polska-przekazala-ponad-30-mln-zlotych-na-wspolprace-rozwojowa-z-ukraina
 • @Tiamat 14:36:01
  Z wiadomości na temat wyborów w 2018 roku, jak na razie swoje kandydatury zgłosili Nawalny i Żirynowski.
  Nie wiem czy Nawalny ma jakiekolwiek szanse zostać prezydentem, Rosjanie za dobrze go znają, może otrzymać tyle procent, że za żadne cuda nie dałoby się sfałszować wyborów. Natomiast Żyrinowski jest traktowany przez Rosjan raczej żartobliwie i też nie ma szans wygrać.
  Nie wiem zatem któż to miałby być z amerykańskich kandydatów aby Putin przegrał?
  Chyba, że Putin postanowiłby nie startować, lecz wtedy wskazałby swojego następcę.
 • @lorenco 17:03:23
  Posluchajcie!!!!!!
  Po tych wszystkich moich wywodach n/t senatora McCaina nie moge sie powstrzymac i musze dolozyc te 'swiezynke".
  Od kilku dni, dwa wariaty z Rosji udaja kogo chca i urzadzaja sobie zabawe z amerykanskich politykow.

  Najnowsza zabawa im wyszla z senatorem McCainem. Okazuje sie, ze Rosja nie potrzebuje wcale hakerow. Senatr McCain sypie tajemnice panstwowe przez telefon do kogos, kogo uwaza za przywodce obcego panstwa.
  Mlody Rosjanin - zartownis przedstawil sie jako premier Ukrainy i wydusil od pana senatora plany i zamiary amerykanskie.

  Cala ta heca swiadczy o tym, ze Amerykanie nie maja ani mozgu ani wiedzy i nawet nie moga sprawdzic z kim naprawde rozmawiaja.
  Przeciez ta konwersacja to wstyd swiatowy.

  Trefnis jeszcze postraszyl McCaina, ze RT ma oglosic, ze w czasie wojny w Wietnamie wspolpracowal z Moskwa.

  Posluchajcie jaki wstyd:

  VIDEO: John McCain Divulges U.S. Policy & Intel Secrets to Russian Prankster Posing as Ukraine Prime Minister; Incredible Breach | True Pundit

  http://truepundit.com/video-john-mccain-divulges-u-s-policy-incredible-breach/
 • @Tiamat 14:36:01
  Taka myśl mnie przeszła na temat Twojego komentarza.
  Czego chcą ludzie na świecie? Pokoju i spokoju. Dobrej pracy, stabilności finansowej, zdrowia.
  Gdyby to wszystko było, o czym by szczekały na okrągło różne stacje tv, portale internetowe itp.? Przecież nie da się przez 24 godziny na dobę opowiadać o grillu, pieskach, kotkach, gwiazdach filmowych czy lokalnych politykach.
  Ileż to dziennikarzy straciłoby pracę ileż to trzeba by było pozamykać serwisów tzw, informacyjnych? O czym by dyskutowali politolodzy, tzw. fachowcy, eksperci?
  Katastrofa!
  Dlatego potrzebne są mediom wojny, wojenki, straszenie, odstraszanie, wróg, szok i przerażenie.
 • @Tiamat 17:32:26
  He,he:) Wcześniej zadzwonili do kongresmenki Maxine Waters, która stwierdziła wcześniej, że Rosja napadła na Koreę.
  Zadzwonili do tej pani jako premier Ukrainy Grojsman. Że rosyjscy hakerzy zaingerowali w system wyborczy Limpopo a armia Putina zajęła już Lwów i Gabon:)
  https://youtu.be/u2KZaD7hFSM

  Mógłbym zadać pytanie, kto wybiera takich McCainów czy Waters ale u nas nie jest wcale lepiej.
 • @lorenco 17:33:08
  Ja nie mam pomyslu na uszczesliwienie swiata i jestem tylko nic nie znaczacym swiadkiem historii.
  Swiat, zajety wojenkami ma duze bardzo zaleglosci w zadbaniu o losy przyszlych pokolen i calej naszej planety.
  Przykladem sa Chiny, ktore nie wojuja - a stale maja co robic: w szkole, w domu i w pracy..

  Moze taki podam aktualny bardzo przyklad 'zaleglosci' w USA:

  Ameryka za bardzo zbankrutowana zeby naprawic walaca sie infrastrukture:

  America Too Broke to Fix Crumbling Infrastructure? "Bridges, Roads, Airports In Long Term Collapse

  http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/america-too-broke-to-fix-crumbling-infrastructure-bridges-roads-airports-in-long-term-collapse_02172017

  Pisze w tym artykule o tym, jak to USA wojuje i sie wali.
  A jest przynajmniej 11 najbardziej zagrozonych w tej chwili wazych wrecz strategicznych obiektow, ktore groza zawaleniem:

  1. Stowarzyszenie Transportowcow ostrzega, ze prawie 56 tysiecy mostow jest aktualnie bardzo slabych konstrukcyjnie. A najgorsze, ze rozna pojazdy przejezdzaja przez te mosty raem 185 MILIONOW razy dziennie.
  2.Co czwarty most w USA ma ponad 50 lat i nigdy nie mial przegladow technicznych
  3. Ameryka nie ma ani jednego lotniska na liscie pierwszych 25 lotnisk na swiecie
  4. Przecietny wiek tam na rzekach w USA ma 52 lata.
  5. Niedawno Stowarzyszenie inzynierow budowlanych ocenilo jakosc tych tam na D. (Znaczy sie po polsku dwoja?)
  6. To samo Stowarzyszenie Budowlancow ocenilo cala infrastrukture USA na D z plusem.
  7. Przeciazenie autostrad kosztuje Amerykanow 101 miliardow dolarow rocznie za straty paliwa i zmarnowanie czasu.
  8. WYdzial transportu USA twierdzi, ze ponad 2/3 drog potrzebuje natychmiastowych napraw.
  9. Azeby naprawic wszystkie mosty, zreperowac drogi potrzebne bedzie 808 miliardow dolarow.
  10.Fundusz federalny na infrastrukture zostal zmniejszony o 9% w ciagu ostatnich kilku lat
  11. Bloomberg podaje, ze w 2025 roku zaniedbania w infrastrukturze i inwestycjach beda kosztowac 3.9 trylionow dolarow.

  Jakosc infrastruktury ma ogromne znaczenie w codziennym zyciu obywateli. Na przyklad nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo wazna jest na przyklad woda pitna dostarczana przez sprawne wodociagi...
 • @lorenco 17:33:08
  Jak sie natomiast bawia elity rzadzace w USA kosztem podatnika, moze swiadczyc rachunek jaki prezydent Trump wyslal bylej Pierwszej Damie USA: Michele Obama:

  Trump wyslal pani Obamowej rachunek, ktorego w zyciu nie bedzie mogla zaplacic:

  http://www.whatreallyhappened.com/node/583543

  Trump Just Sent Michelle Obama a Bill She’ll Never Be Able to Pay in Her Lifetime

  Pani Obama przejdzie do historii jako Pierwsza dama, ktora ze wszystkich pierwszych dam wydala najwiecej pieniedzy podatnika na osobiste zachcianki.

  Oprocz 214-u osobistych slugusow (personal asstants), 32 ogrodnikow, 11 'prowadzaczy' psow na spacery, wlasna mame 'zatrudniona' jako
  opiekun dla osob potrzebujacych pomocy.
  Michelle rowniez zakupila meble za 11 milionow dolarow, samolot, 4 jachty i dwie limuzyny za panstwowe pieniadze. A co gorsze, postanowila zachowac dla siebie wszystkie te zakupy po opuszczeniu Bialego Domu. I to pomimo tego, ze wszystkie te zakupione przez podatnika rzeczy naleza do podatnika.

  Po zrobieniu audytu - kontroli finansowej w Bialym Domu, prezydent Trump kazal wyslac rachunek za wszystkie zakupione rzeczy, za ktore Michelle O. powinna byla sama zaplacic z wlasnej kieszeni. Rachunek opiewa na biliony dolarow i wynosi wiecej niz rodzina Obamow bedzie mogla kiedykolwiek splacic .
 • @lorenco 17:54:12
  Ja tez ogladalam te nieszczesna Maxine Waters.
  Podobnie sie wyglupila pani Pelosi, ktora ostentacyjnie odmowila wspolrpacy z obecna administracja ... Busha. (Zastanawiam sie, czy wie dla jakiej administracji sie wyglupiala przez 8 lat)

  W USA w tych roznych (czyli dwoch) partiach maja znakomita dekownie rozne swiete krowy.
  Taka swieta krowa jest McCain. Syn i wnuk admirala bedzie zawsze jakos tolerowany przez kolejne wladze. Prawda jest, ze jako mlody John McCain byl zbankrutowany. Wiec go dorwal taki bandzior, co mial duzo na sumieniu ale i pelna kieszen dudkow, i szukal koniecznie ochrony przed prawem i rodowej nobilitacji. Wydal wiec swoja corke za McCaina i za reszte zaoszczedzonych milionow wykupil tesciowi miejsce w Senacie. Synekurke. Dozywotnia.
  Trump cos obiecuje, ze te synekurki rozwali i wprowadzi okreslony termin kadencji w Senacie czyli przesiadywanie w senacie za dobre pieniadze.
 • @Tiamat 18:08:07
  Tak, oglądałem trochę filmików z USA, dziurawe drogi, opuszczone miasteczka, strasznie otyli ludzie.
  Całkowicie inny obraz niż z filmów Hollywood.
  Jest kryzys, Grecja ledwo zipie, Włochy po trzęsieniach ziemi nieciekawie, zresztą oba te kraje sprzedawały do Rosji mnóstwo towarów rolniczych. Piszę tylko to co wiem jeśli chodzi o Europę i we Włoszech i Grecji mam rodzinę i przyjaciół. Bezrobocie i co dzień nowi uchodźcy.
  Tak to wojenki "uszczęśliwiają" obywateli.

  Rosja chyba się wreszcie odrobinę wkurzyła:

  Rosja uzależnia zniesienie sankcji od realizacji porozumień z Mińska

  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że Rosja dotąd nie zniesie sankcji wobec Unii Europejskiej, dopóki nie zostaną wypełnione porozumienia z Mińska.

  „My też chcemy, by porozumienia z Mińska były realizowane, i nie dotąd nie zniesiemy sankcji wobec Unii Europejskiej, dopóki nie zostaną one wypełnione. O tym też należy pamiętać" — powiedział Ławrow w czasie przemówienia na Monachijskiej Konferencji Polityki Bezpieczeństwa.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702184867143-Lawrow-zniesienie-sankcji-wobec-UE-porozumienia-Minsk/

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznawaniu dokumentów wydawanych Ukraińcom i osobom bez obywatelstwa zamieszkałym w poszczególnych rejonach obwodów donieckiego i ługańskiego - informuje biuro prasowe Kremla. Dekret wchodzi w życie z chwilą jego podpisania.
  Dekret jest tymczasowy i będzie obowiązywać do czasu uregulowania sytuacji politycznej w tych regionach. Do tego czasu Rosja będzie uznawać m.in. dowody tożsamości i akty urodzenia, dyplomy, dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji, akty zawarcia małżeństwa i akty rozwodu, dokumenty rejestracji pojazdów, wydawane na terytoriach danych rejonów.
  Posiadacze danych wymienionych dokumentów będą mogli wjeżdżać do Rosji bez konieczności posiadanie wizy. W tekście nie ma informacji o tym, jakie dokładnie rejony objęte są dekretem.

  Na początku lutego, w mediach pojawiła się informacja o tym, że posiadacze dokumentów tożsamości wydanych przez władze proklamowanych w trybie jednostronnym republik Donbasu mogą korzystać z usług kolei rosyjskich, linii lotniczych, hotelów. Kreml zareagował na te doniesienia, mówiąc, że nie uznaje tych dokumentów na szczeblu oficjalnym. „Mowa o niektórych decyzjach władz lokalnych i rozmaitych firm podejmowanych wyłącznie z pobudek humanitarnych, z konieczności niesienia pomocy tym ludziom" — wyjaśnił rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702184867740-Putin-dekret-dokumenty-Donbas/
 • @lorenco 17:03:23
  ""To "dobra zmiana" lecz dla UPAiny, zresztą poprzedni nie byli gorsi""
  Kolejne 30 milionów dla Ukrainy, bo przecież Ukraina kosztuje nas znacznie, znacznie więcej niż te wymienione miliony. Aż się wszystko w człowieku gotuje na taką politykę "naszego rządu".
  Właśnie na innym forum miałem okazję to skomentować, na uwagę blogera, że to "trochę dziwne", że pchamy pieniądze tam, gdzie kultywuje się kult banderyzmu zareagowałem tak:
  ""To nie jest "trochę dziwne"! To jest bezrozumne, szkodliwe, naiwne, wymierzone przeciwko Narodowi Polskiemu i polskiej racji stanu, to jest także okradanie własnego Narodu.
  Inaczej mówiąc, to tragedia i zdrada w biały dzień! -Tak ja to widzę!""

  Odnośnie "dobrej zmiany" nie zapominajmy o przegłosowanej wespół-zespół z PO umowy CETA!!! Szkodliwości czego trudno sobie wyobrazić. Nie zapominajmy także o burzeniu pomników wdzięczności i ciągłym podsycaniu rusofobii, niekiedy wręcz do absurdalnych rozmiarów.
  Nie zapominajmy.....

  ...a imć Waszczykowski: chcemy być Lewandowskim EU... :)
 • @javox 19:25:16
  Nowy banknot Ukrainy:
  http://hronika.info/uploads/posts/2016-01/1452057330_bandera.jpg
 • @Tiamat 17:32:26
  https://pp.vk.me/c637828/v637828567/31786/Xwi_HRvInos.jpg
 • @lorenco 01:55:31
  O czym sie na ogol nie mowi i nie pisze gdy chodzi o zmordowana ludnosc Donbasu, to ich status ewidencyjny i jego konsekwencje.
  Kijow odlaczyl baze danych od Donbasu czym sie automatycznie przyznal, ze nie ma nic wspolnego z Donbasem i ludnoscia.

  Mieszkancy Donbasu nie moga rejestrowac urodzin, zawierac slubu, starac sie o metryke urodzenia, zglaszac i rejestrowac urodziny nowych mieszkancow; szkoly nie moga wydawac swiadectw, ludzie nie maja prawa ubiegac sie ani otrzymywac zasilkow, emerytury itp.
  Po prostu jest to kraj zamieszkaly przez tubylcow (nie emigrantow) bez dokumentow. ( A Ukry twierdza, ze Donbas to czesc Ukrainy)

  Jest to strefa, w ktorej ludnosc nie istnieje w rejestracji. Nie maja prawa do lekarza, szpitala, nie maja prawa do zadnych swiadczen i zaswiadczen..
  Jest to ludobojstwo fizyczne i administracyjne.

  I pomyslec tylko, ze sa jeszcze (nawet ) w Polsce ludzie, ktorzy popieraja najbardziej nieludzka junte jaka znam. Bo zamach stanu na ogol dotyczy wladzy, podczas gdy status spoleczny i administracyjny pozostaje ten sam.
  I jeszcze bardziej zdumiewa brak zrozumienia dla cierpiacej ludnosci.
  I jeszcze bardziej zdumiewa oskarzanie Rosji o sytuacje na Ukrainie i pieprzenie farmazonow o porozumieniach minskich, w ktorych Rosja NIE jest strona!.
  To znaczy nie jest zobowiazana do wypelniani czegokolwiek poniewaz Porozumienie Minskie dotyczy porozumienia Kijowa z Dobasem i warunkow tego porozumienia.
  Rosja, razem z Niemcami i Francja jest gwaratorem Porozumien.
  I to teraz Niemcy sie "zwrocily" do Rosji, zeby wplynela na Donbas...
  Gdzie byly Niemiaszki jak sie zgodzily pilnowac NIE Rosji tylko Kijowa o dotrzymanie tych porozumien.

  Dla tych ze slabsza pamiecia przypominam:
  Na mocy Minskich Porozumien Kijow ma natychmiast wycofac wojska z Donbasu i zasiasc do stolu z przywodcami Donbasu i PRZYWROCIC poprzedni status; uznac autonomiczne prawo do jezyka i edukacji i uslug socjalnych w Donbasie.
  To nie wojska Donbasu stoja pod Kijowem i morduja ludnosc Kijowa.

  Od samiutkiego poczatku Poroszenko opowiada, ze na zadna autonomie regionalna sie nie zgadza i teraz potwierdzil zakaz uzywania jezyka rosyjskiego (ale tylko w Donbasie).
  Te gruzinskie ministry w rzadzie Poroszenko i sam Szakaszwili nie znaja ukrainskiego a politcy ukrainscy najchetniej udzielaja wywiadow w jezyku rosyjskim. Ostatnio wydano zakaz wwozenia do Ukrainy literatury (ksiazek) w jezyku rosyjskim.

  Decyzja Dumy, a wlasciwie dekret Prezydenta Federacji, zeby przyznac rosyjskie dokumenty ludnosci Donbasu nie jest wcale "gestem" humanitarnym.
  To spelnienie fundamentalnego obowiazku humanitarnego wobec pokrzywdzonej ludnosci, ktora skazana zostala na zaglade przez najbardziej faszystowskie, nielegalne wladze jakie kiedykowliek istnialy w Europie.
  Te rosyjskie dokumenty/paszporty, ulatwia mieszkancom Donbasu z korzystania z rosyjskich uslug socjalnych; beda mogli podrozowac do Rosji i tam korzystac z lecznictwa, edukacji, i otrzymywac potrzebne dokumenty rejestracji urodzin, swiadectw szkolnych, dyplomow; stana sie z powrotem ... ludzmi.

  Zobaczymy jak polskie i zachodnie media zaczna szczekac na rosyjska 'inwazje' na Donbas.
 • Trump zalatwi "kolorowa rewolucje" w USA w ten sposob:
  https://www.youtube.com/watch?v=erL2czOyNoc
  Narod jest za Trumpem!
 • @Autor @lorenco 00:54:55 /stary porzadek z "ludzka twarza"
  .
  Przede wszystkim trudno było mi uwierzyc od samego poczatku, żeby w US dopuszczono do wygranej sił antysystemowych, zwlaszcza po tym, co sie podobno stało w Polsce, gdzie" wbrew wszelkim oczekiwaniom" w wyborach wygrała taka własnie partia(?). Trudno uwierzyć by w obu wypadkach doszło do jakiegos zaniedbania w tak ważnej sprawie, jaka sa wybory, duzo łatwiej że w obydwu o to właśnie chodziło. Wystarczy popatrzec na to, co sie dzis dzieje w Polsce, jak rowniez w USA. - Dokladnie to samo, w obydwu panstwach stworzono warunki do dalszych rozlamow w spoleczenstwie i chaosu, ktory dosc latwo mozna skanalizowac w dowolna strone. W ten sposob zachowano stary porzadek z wladza, ktora ma "ludzka twarz"(?).
 • @zygmuntbialas 12:08:54
  „Ile to jeszcze dziesiątek lat będzie się zwalać na Rosję Sowiecką, Kreml i KGB?! I jeszcze na Stalina.”
  ZAWSZE! Co zrobili, to zrobili, i nikt im tego nie zabierze.

  Żydo-komunizm sowiecki szalał na całym świecie i doprowadził do ponad 250 milionow (LIFE Magazine) ofiar sadystycznie zamorodowanych, m.in. w Katyniu, Ukrainie, Chinach, itd.

  W przypadku McCain'a mówimy o żydo-komunistach sowieckich zdobywających Wietnam (z pomocą żydo-komunisty Henry Kissingera). Zasłynęli tam jako BESTIE nie tylko rozjeżdżając oponentów na żywca czołgami, ale również dokonując eksperymntów na mózgach żywych pacjętów, przede wszystkim wziętych do niewoli Amerykanów.
  John McCain, oczywiscie, był poddany torturom, bał się tych eksperymentów i wykazał się doskonała kooperacja z sowieckimi rzeznikami.
  Za to właśnie uniknął spodziewanej śmierci i został wypuszczony za sowitą kaucją wpłaconą na ręce komunistycznych rzezimieszków Viet Kongu.

  Oczywiście, że „tamte realia już nie istnieją” - działo to się w latach 1967 – 1976, w okresie potępionej przez cały wolny świat Doktryny Breżniewa. Komuniści wygrali wojnę w Wietnamie i do dzisiaj są pod czułą opieką byłych niby-„wrogów” takich jak John McCain, John Kerry, Hillary Rodham Clinton, itp.

  Takie są fakty, panie Bialas, a nie „propaganda w ZSRR i w PRL”.
  „W stosunku do dzisiejszej indoktrynacji”, wtedy pisano raporty z wojny w Wietnamie i żołnierzach amerykańskich (POW) wywożonych do krajów Obozu Rad na eksperymenty medyczne; a dzisiaj pisze Pan że „nic takiego nie było”.
  Tymczasem, dokumentacja nie zginęła i można ją znaleźść nie tylko w archiwch amerykańskich, ale taże w muzeach Indochin.
  Byłem i widziałem!
 • @zygmuntbialas 01:06:54
  „No bo jak pogodzić prorosyjskość Trumpa z polityką antyuchodźczą, antymuzułmańską i skierowaną bezpośrednio przeciw mieszkańcom Meksyku?”
  Bardzo prosto. Współczesna Rosja jest krajem Chrześcijan i tak samo boi się terrorystów jak Chrześcijańska połowa Amerykanów.

  Do tego, większość normalnych ludzi na świecie, czyli Gojów łącznie z Trumpem, zdaje sobie sprawę z tego, że współczesny globalizm, czyli syjonistyczna Międzynarodówka (NWO) jest po prostu końcową fazą „likwidacji” Chrześcijan, do której to zaangażowano Muzułmanów.

  Podłoże pod ostateczną bitwę Dobra ze Złem już się kształtuje. Będzie to bitwa, w której weźmie udział „wielu królów” i ruszą na „Wielki Babilon”. Nareszcie!
  Ponieważ wiele przepowiedni biblijnych się spełniło, nie widzę powodu na to, żeby ta nie miała się spełnić.
 • @Zdzich 05:47:36
  Zdzich
  Bylam, widzialam.
  To muzeum amerykanskie w Wietnamie to wyjatkowo paskudna propaganda jankesowska. Bardzo przypomina muzeum zydowskie w Warszawie gdy chodzi o tzw. dokumentacje historyczna.
  Nie ma tam o tym jak Amerykanie mordowali ludnosc cywilna przy pomocy napalmu i gwalcili kobiety i mordowali dzieci; ale za to jest sporo o tym jak Wietnamczycy w straszliwy sposob torturowali Amerykanow!

  (Pan Mc Cain przyznal w pamietnikach, ze nie byl torturowany. Nie mogl byc jako syn amerykanskiego admirala. Trzymali go jako cennego zakladnika, ktorego moga przetargowac w razie czego.
  Ale do tej pory McCain nie wie, po ktorej stronie walczyl. Od samego poczatku, kiedy przez glupote stracil amerykanski samolot.
  Inni Amerykanie tez nie wiedza, po co tam byli.. lepiej zapytac amerykanskich weteranow, dlaczego sie upieraja, ze McCain powinien siedziec od dawna w wiezieniu)

  A co Amerykanie robili w Wietnamie? Rozdawali cukierki? Jaka tesknota ich tam pognala?

  A wracajac do muzeum:
  Czego w tym muzeum nie ma?
  Ano tego, ze w tydzien po upadku Sajgonu w 1975 roku, amerykanska firma Nike zarobila ponad milion dolarow w ciagu jednego tygodnia!
  Przeciez, ze chodzilo o tania sile robocza i rynki azjatyckie. Walka z komunizmem to przeciez taka sama bzdura jak walka z terroryzmem, ktora stworzyli AMerykanie jako pretekst do podboju Bliskiego Wschodu.

  Trzeba troszke wiecej czytac raportow z Kongresu panie Zdzich a nie tylko propagande dla gawiedzi.
  Firmy amerykanskie dalej grasuja w Wietnamie i teraz namawiaja Wietnam do podzegania wojny z Chinami. Pewnie beda walczyc z komunizmem.

  Dlatego Wietnamczycy poprosili Rosjan, zeby odbudowali baze w Da Nang, ktora do tej pory jest nieczynna ale robi tylko za stacje przeladunku paliwa dla samolotow odrzutowych.
  Ja znam troche lepiej ludnosc Wietnamu od pana, co wynika z pana wpisu. Pana zdaje sie w ogole nie interesuje los Wietnamu i wietnamskiej ludnosci, ktorym Amerykanie zniszczyli kraj, i ekologie lasow, a przede wszystkim wymordowali kupe cywilow i zburzyli mnostwo obiektow cywilnych..
  W 1975 roku Amerykanie MUSIELI sie wycofac z Wietnamu, bo nie tylko, ze poniesli kleske. Ale zbuntowali sie zolnierze amerykanscy o czym pan raczyl nie wspominac. Przeciez Amerykanie oddali kapitalistyczny Sajgon komunistom z Hanoi.
  I nie ma w muzeum tego co sie dzialo po upadku Sajgonu. Cale transporty samolotowe odmawialy zabrania tych Wietnamczykow, ktorzy pracowali dla amerykanskiej soldateski. Ich naprawde czekal ciezki los za zdrade kraju.
  Amerykascy weterani byli paskudnie - powtarzam- paskudnie traktowani po powrocie do swoich krajow - nie tylko USA. Na lotniskach witali ich rodacy wiadrami krwi zwierzecej i oblewali. Sceny byly straszne.
  Nie byli szanowani weterani wojny wietnamskiej. Tak jak teraz nie sa weterani wracajacy z Iraku. Ale dla nich juz nie ma "powitania" na lotniskach. Nikt sie nie odwazy.

  Saigon byl miastem kapitalistycznym, Poludniowy Wietnam byl bardzo kapitalistyczny .
  Jesli pan uwaza, ze Amerykanie wjechali do Wietnamu, zeby ratowac ucisniony narod wietnamski - to zdaje sie pan jeszcze nie skonczyl czytac Harry Pottera.
  I podobnie, Amerykanie nie wjechali do Kambodzy, zeby zwalczac komuniste Pol Pota. Oni go sami stworzyli; razem z Francuzami.
 • @Zdzich 07:55:58
  NWO zwalcza i islam i chrzescijanstwo - to juz wroble na dachu cwierkaja.
 • @Tiamat 02:39:04
  "I pomyslec tylko, ze sa jeszcze (nawet ) w Polsce ludzie, ktorzy popieraja najbardziej nieludzka junte jaka znam. Bo zamach stanu na ogol dotyczy wladzy, podczas gdy status spoleczny i administracyjny pozostaje ten sam.
  I jeszcze bardziej zdumiewa brak zrozumienia dla cierpiacej ludnosci.
  I jeszcze bardziej zdumiewa oskarzanie Rosji o sytuacje na Ukrainie". -

  --- Bardzo ważne uwagi i spostrzeżenia. Zapisałem Pani komentarz jako ten, który można by przedstawić w formie notki (by tylko dać radę czasowi).

  --- Dzisiaj późnym popołudniem opublikuję notkę, zawierającą Pani przekład o Marine le Pen + przekład Metro o dealu Trump - Soros.

  --- W najbliższy weekend przyjedzie wreszcie syn i poprawi, co trzeba poprawić w komputerze. Za tydzień powinny wyglądać notki przyzwoicie :)
 • @Czartoryski 04:55:47
  "... w obydwu panstwach [w Polsce i USA] stworzono warunki do dalszych rozlamow w spoleczenstwie i chaosu, ktory dosc latwo mozna skanalizowac w dowolna strone. W ten sposob zachowano stary porzadek z wladza, ktora ma "ludzka twarz"(?)". -

  --- Tak. Uważam podobnie :)
 • @Zdzich 05:47:36 oraz 07:55:58
  Uprzejmie proszę nie pisać głupot na moim blogu. Ja nie mam czasu na prostowanie takich "prawd".
 • Zdzich
  Zapomnialam dodac, ze chodzilo o muzeum w Hanoi.
 • @zygmuntbialas 10:27:10
  Podaje wiadomosc o tych dokumentach dla Donbasu z wczorajszej informacji w RT:

  Stanowisko Moskwy wobec wschodnich regionow Ukrainy domagajacych sie autonomii - wcale sie nie zmienilo - powidzial Lawrow.

  Moscow's position on E. Ukrainian regions seeking autonomy hasn't changed – Lavrov — RT News

  https://www.rt.com/news/377815-russia-ukraine-documents-decree/

  Dekret Prezydenta Wladimira Putinia legalizuje /honoruje na terenie Rosji wprawdzie niektore dokumenty wydane przez wladze Doniecka i Luganska ale nie znaczy to, ze Rosja w jakikolwiek sposob zmienia swoje stanowisko wobec konfliktu na Wschodniej Ukrainie - powiedzial Minister Spraw Zagranicznych federacji Rosyjskiej.

  W sobote, Prezydent Putin podpisal dekret, ktory automatycznie zalegalizuje dokumenty wydane przez wladze bardzo poturbowanych regionow Ukrainy w Donbasie i Lugansku.

  Lawrow powiedzial niemieckim dziennikarzom, ze przedstawiciele Czworki Normandzkiej nie dyskutowali decyzji Moskwy w czasie spotkania na konferencji w Monachium.

  "Nie wydaje mi sie, ze ktokolwiek rozwaza zmiany stanowiska Moskwy w stosunku do Donbasu" - powiedzial Lawrow.

  "Dokumenty tozsamosci i inne, takie jak swiadectwa urodzenia, zgonu, czy akt malzenstwa , dyplomy naukowe, i tablice rejestracyjne wydane dla obywateli Ukrainy i osob bez obywatelstwa w Doniecku i Lugansku, beda tymczasowo traktowane jako legalne w Rosji - w oparciu o miedzynarodowe prawo humanitarne" - stwierdza Dekret Putina,
  "Zezwalam ludnosci Donbasu, Doniecka i Luganska na legalne podrozowanie do Rosji i uzywania transportu kolejowego i lotniczego " - wyjasnil Lawrow.
  Lawrow potwierdzil rowniez, ze waznosc dekretu pozostanie dotad, dopoki nie zostana spelnione Porozumienia Minskie, ktore maja na celu zakonczenie konfliktu na Ukrainie.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko bardzo sie oburzyl na ten dekret i nazwal to 'kolejnym dowodem okupacji rosyjskiej".
  W rozmowie z wiceprezydentem USA Mikem Pence w kuluarach Konferencji monachijskiej, szef Ukrainy oskarzyl Moskwe o "pogwalcenie prawa miedzynarodowego".
  ( Znany ekspert od prawa miedzynarodopwego pan Poroszenko nie wymienil, ktore to prawo zostalo pogwalcone przez dekret prezydenta.- przyp. moje)

  Kijow i wladze samozwanczej republiki Doniecka i Luganska podpisaly wlasciwie traktat pokojowy w Minsku prawie dwa lata temu.
  Ten dokument ma na celu zapewnic calkowite wstrzymanie ognia w regionie , i wprowadzenie reform konstytucyjnych , ktore dalyby tym regionom wieksza autonomie i specjalny status.
  Niestety, Kijow nie wprowadzil zadnych zalecanych ( i uzgodnionych ) zmian politycznych, oskarzajac Rosje o przedluzajacy sie konflikt.

  Pan Lawrow zas w swoim przemowieniu w Monachium wyjasnil, ze Rosja nie rozumie w jaki sposob Moskwa jest odpowiedzialna za konflikt na Ukrainie.
 • @zygmuntbialas 10:27:10
  Baaardzo ciekawe. Polecam.

  Oczami Polaka — prawda o Krymie

  https://pl.sputniknews.com/opinie/20150622553109/
 • @Tiamat 14:20:14
  --- Tak, ciekawe.
  Można było wtedy jeszcze coś napisać. A dzisiaj?
  Pisze Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska: "Dlaczego z uporem maniaka polscy politycy nazywają powrót Krymu do Rosji — wrogą aneksją, skoro taka była wola mieszkańców półwyspu, sprzeciwiających się ukrainizacji Krymu od samego początku? Ślepi, czytać ze zrozumieniem nie potrafią, mają kłopoty z logicznym myśleniem?"
 • @Tiamat, Białas
  Skoro pani i p. Białas uznajecie podstawy za głupote, więc nie będę marnował więcej czasu na wasze towarzystwo. Żegnam!

  Nie miałem nawet na myśli muzeum w Wietnamie, ale … bujajcie dalej w waszych fantazjach.
 • @zygmuntbialas 15:49:21
  Aneksja?
  Tylko Kosowo nie jest aneksja.
  Ani Gibraltar
  Ani Falklandy
  Ani Hawaje
  Ani Guam
  Ze nie wspomne Alaski.
 • @Zdzich 17:13:45
  Ja znam pare muzeow w Azji. Prosze podac nazwe.
  Bo na przyklad w Sajgonie (Ho CHi Min) jest tez piekne muzeum. Tez z cala ta kupa zelastwa militarnego. I sa tam bardzo ladne dokumenty o amerykanskich znarkotyzowanych zolnierzach USA znecajacych sie nad calym krajem. Wstrzasajace.
  Niech pan poda nazwe tego indochinskiego muzeum, ktore pan zwiedzal.
  Moze w Laosie?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej