Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Rosji i na Ukrainie - 23.02.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władze FR mówiły od początku: "Tak, są tam rosyjscy żołnierze, ale my ich tam nie posłaliśmy. I nie możemy zabronić rosyjskim żołnierzom, którzy już nie są w armii rosyjskiej, by pomagali swoim rodzinom w Donbasie".

Całość notki zamieszczam w pierwszym komentarzu.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • Co się dzieje w Rosji i na Ukrainie - 23.02.2017 - całość notki:
  Podobno w świecie fizyki i w ogóle nauki najgorsze są półprawdy. To są wypowiedzi i twierdzenia, których celem jest nie skłamać, ale i prawdy nie powiedzieć - pisze pani Tiamat. - Najlepszym przykładem są te wszystkie półprawdy na temat Rosji, które mają służyć szkalowaniu rosyjskiego narodu i wybranych przez nich władz. Kiedyś Zachód upierał się, że Sowieci są wstrętni, bo nie mają zachodniej demokracji. Rosja ma teraz zachodnią demokracje, ale okazuje się, że Rosjanie nie mają prawa mieć u siebie kapitalistów. Więc żeby tę Rosję oszpecić i mieć ciągle powody do nieuczciwych pomówien i oszczerstw, opowiada się o Rosji półprawdy.

  Jedną z takich jest "aneksja" Krymu. Co głupsi wierzą, że Rosja najechała na Krym i zmusila do przyłączenia się do Rosji. A przecież Rosja nie musiała najeżdżać na Krym, bo juz tam byla. Od 300 lat. Czego nie chcą opowiedzieć kłamcy "krymscy", to że od czasu, gdy Ukraina stworzyła się przy pomocy Rothshildów jako "panstwo", Rosjanie odnajmowali Sewastopol i dzierżawili cały teren przybrzeżny na utrzymanie Floty Czarnomorskiej. Płacili ogromne pieniądze za tę dzierżawę. Oligarchowie, którzy w imieniu Wierchownej Rady pobierali te pieniądze, okradali naród ukraiński, bo pakowali pieniądze na Kajmany i do Panamy. Zastanawia mnie, dlaczego ogromna ilość obecnych speców od Ukrainy nie interesowała się Ukrainą właściwie aż do 2008 roku.

  A ilosc speców od Donbasu znacznie wzrosła w 2014 roku. A ja pamiętam wielu Ukraińców z Zachodniej Ukrainy, którzy studiowali w Odessie i bywali na wakacjach na Krymie - gdzie w armii ukraińskiej, która też była na Krymie - mieli swoich krewnych. I ci krewni, którzy grali w karty i pili wódkę z rosyjskimi żołnierzami, bardzo narzekali na warunki w armii ukraińskiej. Dlatego wielu 'dożywiało się' u Rosjan. Pamiętam, jak Ukraińcy narzekali, że rosyjscy żołnierze mają znacznie lepsze warunki niz wojsko ukraińskie. Bo prawda jest taka, że rządy państwa ukraińskiego w ogóle nie dbały o armię. Każdy Ukrainiec z tego okresu to potwierdzi. Potwierdzają to i teraz.

  Przy całej pomocy Zachodu armia ukraińska jest niedożywiona i licho umundurowana. I jest podle traktowana. Dlatego tylu ukraińskich żołnierzy uciekło do Rosji. Niektórzy wrócili do Donbasu i walczą przeciwko Ukrom. Jeszcze inni uciekli z armii i tworzą bandy przestępcze w całej Ukrainie. No więc prawda jest taka, że Rosjanie w rzeczywistości stanowili "arystokrację" na Krymie. I dlatego po drugim referendum na Krymie 18 tysięcy ukraińskich żołnierzy przeszło do Rosjan. A takze wiele tysięcy berkutów, których mordowano na majdanie. I to jest główny powód, dla którego ani jeden strzał nie padł i ani jedna szyba nie poleciała w czasie tej "aneksji". Bo zarówno rosyjskie wojsko, jak i ukraińskie plus 600 obserwatorów z ONZ, USA, Unii i Azji pilnowalo, żeby ludzie mogli głosować bez obawy o swoje zycie.

  Co głupsi wierzą, że rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę. Nie musiały. Już tam byly. Kiedy rozpadł się Związek Radziecki, ośrodek przemysłu zbrojeniowego ZSRR w Donbasie dostał się Ukrainie. Razem z rosyjskojęzyczną kadrą techniczną i militarną.

  Prawdą jest, że i Rosjanie walczą w Donbasie przeciwko armii ukraińskiej. Tylko całkiem niezorientowani albo złośliwi nie chcą przyznać, że do 2013 roku nie było granicy między Rosją a Ukrainą. Rodziny mieszkały i pracowały po obu stronach granicy. Było zupełnie naturalne studiowanie w Rostowie i wracanie na noc do domu na Ukrainie. Właściwie państwa zachodnie, w tym niedouczeni Polacy, nie zdają sobie sprawy z silnych więzi rodzinnych i kulturowych między oboma krajami - Rosją i Ukrainą. Rothshildom się zdawało, że uda się je łatwo rozdzielić.

  Dlatego okropną prowokacją był zakaz Wierchownej Rady mówienia przez Rosjan... po rosyjsku. Kijów byl ośrodkiem Rusi Kijowskiej i kultury rosyjskiej. A tu nagle wszystkim kazali 'szprechać' w nowo powstałym języku ukraińskim, który w ogóle nie istniał jako język narodowy do 1911 roku. Nie mieli nawet podręczników ani gramatyki spisanej.

  No więc prawdą jest, że Rosjanie pomagają swoim krewnym i przyjaciołom w Doniecku. Są tam nawet rosyjscy oficerowie i w ogóle zawodowi wojskowi. Są tacy, którzy niegdyś za czasów sowieckich pracowali w zakładach zbrojeniowych Donbasu. Zachód oskarża Rosję o inwazję na Ukrainę, co jest nieprawdą. No, może pół-prawdą. Bo Rosjanie tam są. Administracja Putina i sam Putin mówili od początku: "Tak, są tam rosyjscy żołnierze, ale my ich tam nie posłaliśmy. I nie możemy zabronić rosyjskim żołnierzom, którzy już nie są w armii rosyjskiej, by pomagali swoim rodzinom w Donbasie. Nigdy nie było takiego zakazu po 1991 roku i nie mamy teraz powodu, żeby nagle wprowadzac taki zakaz teraz".

  Prawda jest taka, że junta może rządzić Ukrainą, ale nie Rosją. Dlatego w wywiadzie dla BBC Dmitrij Pieskow, rzecznik rządu Federacji Rosyjskiej, przyznał, iż wie o tym, że Rosjanie pomagają w Donbasie: "No bo co mamy zrobić? - Nie możemy namawiać mieszkańców Donbasu, żeby się dali zabić". Przy czym rząd rosyjski cały czas podkreśla, że nie organizuje żadnej militarnej pomocy dla Ukrainy.

  Tylko dureń albo zachodni dziennikarz może zadac pytanie, skąd się wzięły rosyjskie czołgi na Ukrainie. Przecież zawsze tam były. Teraz nawet zupa sie wylała, bo okazało się, że armia ukraińska używa w Donbasie BUK-i, którymi zestrzeliła malezyjski samolot, a wypierała się, że nie posiada systemu BUK. - Ma. I strzela. Do dronów OBWE. Aliści Pieskow poradził ciekawskim dziennikarzom, by zapytali w Kijowie, skąd Donbas ma czołgi - "Ukraińcy powinni wiedzieć, bo to przecież ciągle ich terytorium".

  "Myślę - mówi Pieskow - że możecie zapytać równie dobrze Moskwy, jak i Kijowa, skąd się wzięły te czołgi. Ja, niestety, nie mam dostatecznej informacji. Mogę tylko powiedzieć, że oczywiście te czołgi nie pochodzą z Rosji. To jest ciagle terytorium Ukrainy. I ta część Ukrainy nie jest pod kontrolą Ukrainy. Dlatego równie dobrze powinniście zapytać rząd w Kijowie, co jest powodem tej dziwnej sytuacji".

  Pieskow podkreślił również, że władze rosyjskie nie wysyłają żadnych ochotników do Donbasu. Ci ludzie sami tam jeżdżą z własnej nieprzymuszonej woli: "Nie wysyłamy żadnych ochotników do Donbasu. Naturalnie, iż wiemy, że nasi obywatele pojechali na Ukrainę dobrowolnie, żeby pomóc bronić mieszkańców Donbasu przed agresją armii ukrainskiej".

  * * * * * * *

  A teraz proszę zobaczyć, co jeszcze mają Ukry na składzie, a do czego nie chcieli się przyznać: system obronny BUK, którym zestrzelili malezyjski samolot. Kłamstwo ukraińskie właśnie się wydało. 31 stycznia część ogona rakiety, wystrzelonej z BUK-a z Awdjejewki, spadła na osiedle mieszkaniowe Makjejewki. Część rakiety spadła prosto na prywatną posesję i się zapaliła. Pracownicy Ministerstwa Pogotowia w Donieckiej Republice Ludowej przybyli na miejsce - na wezwanie mieszkańców - i ugasili ogień.

  "Rosyjskie Wiadomosci" zaś zadają pytanie: "Skąd się wziął na Ukrainie ten zestaw obronny BUK, skoro Kijów zapewniał, że Ukry nigdy takiego systemu obronnego nie mieli?" - Celem tej rakiety był bezzałogowy pojazd powietrzny OBWE (dron?), który pełni rolę obserwatorium i rejestruje morderczą działalność armii ukraińskiej. Naturalnie, że Ukry próbowały zniszczyć tego drona, by nie było dowodu na oskarżenie Kijowa o zbrodnie wojenne. Teraz zobaczymy, jak Ukry będą tłumaczyć obecność systemu BUK w Awdjejewce, a przecież zapewniali, że takiego systemu nie posiadają.

  Kiev BUK missile hits Makeevka: Ukraine's Malaysian Boeing lie is now exposed (VIDEO) - Fort Russ, http://www.fort-russ.com/2017/02/kiev-buk-missile-hits-makeevka-ukraines.html

  Opracowała: Tiamat

  * * * * * * *

  Pisze pani Tiamat: W poniedziałek, 20 lutego, zmarł Witalij Czurkin, ambasador Rosji do ONZ. To wielka strata dla rosyjskiej dyplomacji.
  Witalij Czurkin był wybitnym politykiem i dyplomatą. Miał właśnie we wtorek obchodzić 65. rocznicę urodzin. Niech odpoczywa w pokoju, bo ogromnie ciężką miał pracę.

  Więcej na temat tej niespodziewanej śmierci w Nowym Jorku w komentarzu, link: http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/19/co-sie-dzieje-we-francji-i-w-usa-19-02-2017/comment-page-1/#comment-17961
 • @All
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/donald-trump-konca-80-tych-pracuje-dla-rodziny-rothschild-2017-02
 • Z pl.sputniknews.com/:
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702204869717-Sputnik-Rosja-trolling/
 • @zygmuntbialas 12:17:20
  Taka dziwna wiadomosc podana przez Liberty Writers - USA

  Po tych wszystkich oskarzeniach i awanturach z rosyjskimi hackerami, ktorzy rzekomo tak manipulowali e-mailami Konferencji Demokratycznej, ze pzezydentem USA zostal Republikanin. Nie wiem jak to jest mozliwe ale obecnie w nowoczesnych mediach wszystko jest mozliwe; nawet to, ze rosyjscy hakerzy zmusili Demokratow do glosowania na Republikanow.

  No wiec okazalo sie, ze kontakt z Rosja przed, w czasie, i po wyborach w USA jest najwieksza zbrodnia przeciwko ludzkosci.
  Jednym z najwiekszych krytykow tych rosyjskich kontaktow byl sen. McCain znany podzegacz wojenny i zaciekly wrog calej Rosji i wielki obronca Ukrainy i junty kijowskiej a takze fundator grup terrorystycznych, jak ISIS z ktorymi sam opowiadal, ze ma 'intymne stosunki".
  I kiedy juz wszyscy uwierzyli w rosyjskie przestepstwo wtracania sie do wyborow w USA, smrodu narobil Wikileaks publikujac list sen. McCaina z 2008 roku do Ambasadoroa Federacji Rosyjskiej, Witalii CZURKINA, w ktorym to liscie pan senator prosi Czurkina o ... finansowe poparcie kandydatury McCaina na prezydenta USA w 2008 roku.

  Rzad Rosji potwierdzil odbior listu: "Otrzymalismy list od senatora McCaina z prosba o finansowe wsparcie jego kandydatury w wyborach prezydenckich"

  "W zwiazku z tym, niniejszym informujemy, ze rosyjscy urzednicy panstwowi , jak i stale przedstawicielstwo Federacji Rosyjskiej w ONZ nie finansuja politycznej dzialalnosci w obcych panstwach."

  Kopie tego listu opublikowal Wikileaks. Prawdziwosc listu zostala potwierdzona.

  Ten list swiadczy o tym, ze sen. McCain jest chorobliwym klamca i nie reprezentuja amerykanskich obywateli.

  Tak wiec McCain oskarza Rosje o hakerstwo i manipulowanie wyborami prezydenckimi w USA - a rownoczesnie sam, osobiscie usilowal namowic Rosje do interweniowania w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

  Jeszcze bardziej zadziwiajaca jest nagla smierc ambasadora W. Czurkina w poniedzialek.
  Jak podaje NBC, przyczyny smierci sa bardzo podejrzane.


  McCain jest skonczony. Ostanie przecieki na temat McCaina i Rosji rozlaly szeroki usmiech od ucha do ucha na twarzy Trumpa:
  MCCAIN IS OVER! What Just Leaked About John McCain And Russia Has Trump Grinning From Cheek to Cheek! * LIBERTY WRITERS NEWS

  https://libertywritersnews.com/2017/02/mccain-exposed-just-leaked-john-mccain-russia-trump-grinning-cheek-cheek/
 • @Tiamat 18:26:10
  "Nie wiem jak to jest mozliwe, ale obecnie w nowoczesnych mediach wszystko jest mozliwe". -

  — Tak, widać, że wszystko jest możliwe. I ludzie to przyjmują. Może nie wszyscy, ale opór jest mały. Dodam, że o tym, czy McCain jest skończony, znowu zadecydują media.
 • @All
  O Ukrainie w języku niemieckim. Są też szczegóły i filmy-wideo o śmierci i pochowaniu Giwi – bohatera Donbasu, link:

  http://quer-denken.tv/bericht-aus-der-ukraine-22-23-februar-2017/
 • @Tiamat 18:26:10
  Jak zwykle informatorzy są anonimowi, gdzie się coś przeczyta, to wiadomości są na podstawie anonimów.
  Ze Sputnika:
  Amerykański senator Republikanin John McCain w ubiegłym tygodniu złożył tajną wizytę w syryjskim mieście Kobani w celu omówienia kwestii walki z ugrupowaniem terrorystycznym Państwo Islamskie (zakazane w Rosji PI) - podaje gazeta Wall Street Journal, powołując się na anonimowych amerykańskich urzędników i kancelarię senatora.

  Źródła gazety podkreśliły, że McCain zajmujący również stanowisko szefa Komisji Sił Zbrojnych Senatu Stanów Zjednoczonych podczas wizyty zamierzał omówić z amerykańskimi wojskowymi i Kurdami operację wyzwolenia „stolicy" PI, miasta Ar-Rakka. Wyjazd został zorganizowany przy wsparciu sił zbrojnych USA.

  Jak czytamy w oświadczeniu kancelarii senatora, McCain „w tym tygodniu jeździł do północnej Syrii, aby odwiedzić stacjonujące tam amerykańskie siły zbrojne i omówić kampanię przeciwko PI i bieżącą operację wyzwolenia Ar-Rakki".
  Po wizycie w Syrii McCain udał się do Ankary, gdzie spotkał się z prezydentem Turcji Tayyipem Erdoganem. Turecki przywódca opowiada się za tym, aby USA „odsunęły na drugi plan" współpracę z Kurdami, których kierownictwo uważa amerykańskie siły zbrojne za ważnego sojusznika w walce z PI — podkreśla gazeta.
  Operacja wyzwolenia Ar-Rakki „Gniew Eufratu", którą w nocy z 4 na 5 listopada rozpoczęły oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), stała się drugą w ostatnim czasie dużą ofensywą przeciwko PI. Na początku października irackie siły bezpieczeństwa przy wsparciu USA i innych sojuszników rozpoczęły wyzwolenie Mosulu. Wydarzenia na syryjskim kierunku zgodnie z napływającymi z frontu doniesieniami rozwijają się błyskawicznie: według danych SDF przez pierwsze dziesięć dni kampanii udało im się całkowicie wyprzeć islamistów z ponad 60 miejscowości i terytorium o powierzchni 550 km2.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702234898696-McCain-zlozyl-w-Syrii-tajna-wizyte-walka-PI/
  --------------------------------------------------------
  Cyt.: "Wyjazd został zorganizowany przy wsparciu sił zbrojnych USA."
  Tu pytanie, czy - jeśli to prawda - wiedział o tym prezydent USA?
  Bo coś mi się wydaje, że dziadek Cain działa niezależnie od prezydenta Trumpa, gdyż prezydent USA nie trawi tego gościa.
  Gdzieś czytałem, że politykę zagraniczną USA prowadzi prezydent a nie Senat i jeśli czyni to ktoś nie z upoważnienia prezydenta, może być oskarżony o zdradę państwa.
  Może się mylę?
 • @zygmuntbialas 12:17:20
  "Trolla będącego na usługach Kremla rozpoznać można po tym, że w komentarzach nie używa polskich znaków (takich jak ł, ó, ż, ś), posiłkuje się tymi samymi argumentami, jakie pojawiają się w prorosyjskich tekstach (dyskredytowanie NATO, pochwała Trumpa i krytyka władz Ukrainy), prócz tego nawiązuje do trudnej historii Polski i Ukrainy."
  No popatrz, czyli tu na Neonie jest trochę ruskich trolli, Tiamat pasuje, choć nie bardzo, ponieważ nie chwali Trumpa.
  A nasi Ziomkowie z USA czy z Kanady piszący na Neonie, nie używają polskich znaków, Staszek kieliszek chwali Trumpa, wielu też jest przeciwna NATO i nie lubi UPAiny!
  " Rosyjski troll zarabiać ma średnio 2400 zł miesięcznie, ale w zamian musi napisać nie mniej niż 100 komentarzy."
  https://pp.vk.me/c7008/v7008276/63126/2ueiC5i6-1w.jpg
  Halo? Pan minister Waszczykowski? A dzień dobry! Namierzyłem ruskiego trolla!
 • Taka wiadomość
  Wklejam tłumaczenie z j. angielskiego:
  Rosja Insider otrzymała wiarygodne raporty z wewnątrz Charkowie, na Ukrainie, że neonazistowskich lider Azowskiego batalionu Andrij Biletsky, przygotowuje się do etapu represji wobec działaczy pro-Kijów-Rosja w całym kontrolowanym Ukrainie. Jego ostatecznym celem jest do marszu na Kijów.

  Nasze źródło - Unia podziemne Borotba w Charkowie - dzięki uprzejmości angielskie tłumaczenie swojego raportu. Proszę mieć na uwadze, że został przetłumaczony w pośpiechu, aby dotrzeć angielskich odbiorców.

  Jesteśmy osobiście zapoznał się z uchodźcami politycznymi z Ukrainy, którzy przeszli tę informację do nas, a my ręczyć za jego dokładność. Innymi słowy: to nie jest plotka na Facebooku. Trudno Intel z Kijowa kontrolowanej Ukrainie. Choć cały raport jest szokujące, chcielibyśmy podkreślić, że nasze źródła podają, że amerykańskie i polskie doradca wojskowy pomagają te neonazistowskiej batalionów pociąg.

  Czym są szkolenia dla co najmniej częściowo wyjaśnione poniżej.

  Przywódca Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej MP, Andrij Biletsky zgłosiła jego subbordinates rozpocząć działalność w regionie Charkowa.

  Wcześniej Biletsky był zaangażowany w rajdach ultra-nacjonalistów w tym regionie, gdzie założyli organizację "Patriota Ukrainy", na podstawie którego "Azowskiego" Pułk Gwardii Narodowej Ukrainy został założony w 2014 roku.

  Jest to najbardziej wydajne i reprezentatywne struktury prawicowy na Ukrainie.

  Obecnie w regionie Charkowa jest wdrożony "Azowskiego Cywilny Korpus" (ACC) Azowskiego pułku. Organizacja zrzesza około 600 młodych aktywistów w wieku poniżej 30 lat. Jak najszybciej ciało obywatelskie jest w stanie zorganizować jego "zwolenników wśród ludności, zwiększenie liczby działaczy do 1000 osób.

  Działalność tej organizacji jest formalnie pod ścisłym nadzorem kierownictwa SBU Charkowie (Służba Bezpieczeństwa Ucraine).

  SBU nie jest zainteresowany dalszym rozwojem Azowskiego. Jednak ludzie na Kharkovs 'wiem, że pewna liczba kierowników SBU świadomie zwiększa nacjonalistów. Niektóre z nich dają bezpośredni wytyczne dotyczące nieingerencji w działaniach "Azowskiego cywilnych służb" (ACC).

  W swoich codziennych czynności nacjonaliści Charkowie aktywnie uczestniczą w imprezach planowania posiadaniu miejscowej policji - zatrzymanie pracowników migrujących znaleźć obywateli prorosyjskie, prowokacji wobec rosyjskich dyplomatów na całym budynku Konsulatu Generalnego Rosji w Charkowie.

  Taka współpraca nacjonalistów i policji ze względu na fakt, że ofice Ministra Spraw Wewnętrznych jest w posiadaniu Arsen Awakow, twórca Gwardii Narodowej i duchowego przywódcy ukraińskich nacjonalistów.

  Avakov było promowanie "Azowskiego" i Biletskiy. Wszystko, co dzieje się teraz w Charkowie sugeruje, że nacjonaliści rosną swoich zdolności wojskowych.

  Również kilka polskich i amerykańskich instruktorów znajdują się w Charkowie, na stałe od 2016 roku, ucząc nacjonalistów podstawy walki wręcz, strzelaniu i materiałów wybuchowych.

  Zdajemy sobie sprawę z kilku adresów, w której przygotowanie nacjonalistów się dzieje: Charkowski Belogorsk ul. 92; Szewczenko st. 233 B. Pod koniec stycznia 2017 r nacjonalistyczny lider A. Biletsky, przybył do miasta Charkowa z Kijowa. Podczas rejsu, on rozwiązany problem konsolidacji członków "Azowskiego cywilnych służb" (ACC).

  Wzdłuż drogi, zrobił umowę napełniania "Azowskiego cywilnych służb" (ACC) przez zwolenników innych organizacji narodowych zamieszkałych w mieście Charków, które w rzeczywistości oznacza wzrost liczby głównych struktur nacjonalistycznych do ponad 1000 osób. A. Biletskiy osobiste propaganda ma potężny wpływ na członków ACC.
  Było oczywiste, podczas jego wizyty w procesji ze świecami Kharkovs 'nacjonalistów. Podczas imprezy, w kierunku Biletskiy nacjonaliści skandowali obraźliwych haseł przeciwko władzom w Kijowie, w szczególności przeciwko prezydentowi ukraiński Poroszenko.

  Wszystko to odbywa się sprowokować pracowników SBU i tworzenie panikę wśród miejscowej ludności. Jak dobrze wiadomo, Charków jest regionem prorosyjski. I tylko jeden Biletskiys 'zamów w pełni lojalny wobec niego lokalne nacjonaliści wystarczy zaczął masakry mieszkańców Charkowa, którzy nie zgadzają się z obecnym stanem rzeczy.

  Ale ostatecznym celem Biletskiy nie jest przejęcie władzy w regionie Charkowa.

  Region potrzebuje tylko dla rozpoczynania nowych protestów w całej Ukrainie. Po zamieszkach w Charkowie, zbrojne oddziały "pułku" Azowskiego niedaleko Kijowa, mogą przystąpić do początku następnego Majdanie w stolicy Ukrainy.

  Tłumienie populacji pro-rosyjski Charkowie należy Biletskiy jako neutralizacji siły, który jest jedyny w Ukraina jednoczesnym zapobieganiu nacjonalistyczną wpływ na stopień. Utrzymujący się spadek prezydenta Poroszenko ratingu jest obecnie szeroko stosowane do budowy przez A. Biletsky silniejszy potencjał protestu wśród jego zwolenników.

  Takie warunki zostały utworzone przed «Evromaydan» w 2013. Ale wiosną 2014 prorosyjskiej populacja z Charkowa wziął udział w rajdach, aby zaprotestować przeciwko zamachu w Kijowie. W trakcie tych spotkań budynki władz państwowych zostały zrobione. Charkow politycy które poparły euromajdan, zostały usunięte z mocy dla dwóch days.In przeciwieństwie do populacji regionach Doniecka i Ługańska, Charkow działacze społeczni nie mają wolę kontynuowania i były rozproszone przez specjalny sił SBU, przybył fron inne regiony Ukraine.Despite fakt, że większość działaczy pro-rosyjskich były trzymane długo w więzieniu w Charkowie, nacjonaliści nigdy nie wybaczył Charkowie, które na ogół odnoszą się do władz w Kijowie, jak bardzo nielojalni powodu pogarszającej się jakości życia w regionie .Wszystkie to czeka Charkowie w najbliższej przyszłości, jeśli nie będziemy przyciągnąć maksymalną uwagę ze strony społeczności międzynarodowej w tym regionie. Przez intencji i planów Biletsky i jego nacjonalistycznych zwolenników, co następuje Majdan nie rozpocznie się w Kijowie, ale w Charkowie. A konsekwencje tego mogą być najkrwawszy dla miejscowej ludności.
  http://russia-insider.com/en/report-neo-nazi-battalions-supported-american-advisors-prepare-bloody-crackdown-pro-russia-activists
 • @zygmuntbialas 23:17:01
  Jak wiemy, prezydent FR podpisał dekret o uznaniu przez FR dokumentów wydawanych przez DRL i ŁRL, od aktów urodzenia przez dowody rejestracyjne po paszporty.
  Teraz sytuacja wygląda tak, że mieszkańcy obu Republik mogą przemieszczać się dowolnie po całej Rosji, do tej pory mogli tylko do Rostowa n. Donem. Prezydent Putin uściślił, że dekret ten jest typowo humanitarny.
  Jednak według ekspertów jest to faktyczne uznanie państwowości Republik.
  Od chwili podpisania tego dekretu, zmieniło się także podejście dziennikarstwa w Rosji w stosunku do DRL i ŁRL.
  W takich programach jak 60 minut czy Wieczór z Sołowiowem, bardzo popularnych w Rosji, zwiększyło się zasadniczo zainteresowanie Republikami, ich problemami, władzami itd.
  Dzisiaj nawet Rosija24 przeprowadziła wywiad z Aleksandrem Zacharczenko:
  https://youtu.be/_h_FDIFZhy8
  Coś tam rozumiem tak pół na pół.
  Najważniejsze co powiedział Zacharczenko, na pytanie, że gdyby do władzy w Kijowie doszli normalni ludzie i chcieliby dać szeroką autonomię Republikom, szef DRL odpowiedział, że to byłoby jeszcze możliwe w 2014 roku, może w 2015, teraz to nie jest możliwe, bo tworzymy swoje własne państwo.
 • @zygmuntbialas 22:26:25
  Na Słowacji... ciekawe coby to było jakby u nas taką tablicę ktoś postawił? Śledztwo na wagę racji stanu i sprawcę do więźnia jak Mateusza Piskorskiego?
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16831991_10208426768527325_1284073746829547266_n.jpg?oh=eb141d3808d82f57e8f10303ff78e00e&oe=593F83E6
 • @zygmuntbialas 12:10:46
  Jeśli chodzi o spotkanie Putin - Trump, siły różne będą starać się nie dopuścić do tego spotkania albo je jak najdalej odwlekać, używając różnych sztuczek wraz z zastraszaniem o zdradę, ponieważ prezydent Putin mógłby przekazać prezydentowi Trumpowi trochę udokumentowanej wiedzy.
 • @lorenco 02:32:07
  re: rosyjskie paszporty
  Ja to juz wyjasnialam gdzie indziej, ale zrobie to jeszcze raz, bo nie pamietam gdzie i kiedy.
  To nie eksperci opowiadaja glupoty o tych paszportach tylko dranie i zlodzieje. Dranie, bo nie chca zacytowac tego Dekretu.

  Junta kijowska popelnila przestepstwo i zlamala Deklaracje Praw Czlowieka i Obywatela. NIKT nie ma prawa odbierac nikomu obywatelstwa. Jest to zgodnie z Porozumieniem Norymberskim i Karta ONZ a i zbrodnia przeciwko ludzkosci jest odbieranie jedynego obywatelstwa. Bo jak ktos ma dwa - to jedno wolno..
  Nikt, zaden rzad nie ma prawa zrobic czlowieka 'Stateless"- bezpanstwowca.
  A jednak zrobili to Amerykanie Snowdenowi. Lecial samolotem i w trakcie podrozy do AMeryki Poludniowej przestepczy rzad USA uniewaznil mu passzport i odebral obywatelstwo; Amerykaninowi od pokolen!.
  Zwlaszcza Obama nie mial prawa tego zrobic. Bo sam jest przybleda.

  Teraz chca Snowdena go sadzic ale przeciez nie jest obywatelem amerykanskim wiec nie moga go oskarzyc o zdrade!!!!!

  Natomiast junta kijowska odlaczyla Donbas i Lugansk od bazy danych. Nie wyplacaja swiadczen i nie zatrudniaja mieszkancow Donbasu. To tak, jakby ludzie w Donbasie w ogole nie istnieli.
  Ponad milion ludzi wyjechalo do Rosji ale wladze ukrowskie nie chca im wydawac kopii dokumentow, dyplomow itp.

  Kijow tez nie rejestruje urodzin w Donbasie. Opowiadaja, ze mozna sobie przyjechac do Kijowa i poprosic o wydanie np. zaswiadczenia o urodzeniu dziecka ... w gruzach. Juz sobie wyobrazam te tlumy z Doniecka, ktore zebraja o dokumenty ukrainskie w Kijowie czy innym duzym miescie na Ukrainie!.

  Wobec tego, Donbas zaczal wydawac wlasne dokumenty; zaswiadczenia urodzin, zgonu, zawartych malzenstw , swiadectwa szkolne, itp.

  Pamietajmy, ze przeciez nie bylo nigdy strzezonej granicy miedzy Rosja a Ukraina - az do zamachu stanu. Ludzie mieszkali na Ukrainie a do pracy jezdzili do Rosji i odwrotnie. To sa przeciez rodziny, krewni, znajomi, pracodawcy itp, ktorzy od setek lat nigdy nie bylo odgrodzeni do siebie.
  Ukraina wprowadzila strzezona granice z Rosja bez porozumienia z Rosja.
  Wiec praktycanie, Rosje ten zakaz nie dotyczy.

  Dekret Prezydenta Federacji Rosyjskiej HONORUJE zaswiadczenia wydane w Donbasie i Lugansku. Moskwa nie wypisuje dzieciom szkolnych swiadectw. Uznaje dokumenty wydane przez Donbas. Czy to tak trudno zrozumiec??
  I na podstawie tych dokumentow wydaje ludziom TYMCZASOWE dokumety podrozy - rodzaj tymczasowych paszportow, bo jakos musza przekroczyc te NIELEGALNA granice i zeby mieszkancy Donbasu mogli korzystac z transportu na terenie Rosji: samolotow, pociagow i zeby ich nikt nie traktowal jako nielegalnch maruderow szwendajacych sie po Rosji.
  Pozwala to tez na kontrole przybyszow, bo to Donbas decyduje, kto dostaje te dokumenty.

  To raz.
  Dwa, ze w Dekrecie pisze jasno, ze te "paszporty" maja charakter tymczasowy i sa wazne tylko do czasu, kiedy Ukraina uhonoruje Porozumienia Minskie. (Chyba to najbardziej wkurza)
  Bo ludzie wedlug KARTY ONZ maja prawo poruszania sie swobodnie i korzystania z opieki lekarskiej.

  Poroszenko moze opowiadac androny w Radzie Bezpieczenstwa, ze nalezy Rosje z tej Rady wywalic, ale przede wszystkim co ON tam robi, skoro nawet nie wie gdzie jest i co to takiego Rada Bezpieczenstwa?.
  Roczny dyzur do niczego nie upowaznia. Nawet tablicy zmazac nie moze.

  Ludzi nie wolno zostawiac bez opieki lekarskiej, bez prawa zarejestrowania slubu czy urodzin. To nie sa nierasowe koty czy psy , ktorych nikt nie karmi ani nie liczy.

  Oficjalnie przeciez i legalnie, Donbas jest czescia Ukrainy i nielegalny rzad w Kijowie ma obowiazek dbac o obywateli, do ktorych uzurpuje sobie prawo..
  Oficjalnie, nigdzie nie pisze, ze Rosja jest w stanie wojny z Ukraina ani, ze w Donbasie jest rewolucja.
  Bo oprocz opolczencow sa cywilni mieszkancy, ktorym sie nalezy opieka panstwa.

  Naturalnie, ze Putin namieszal. On jest doktorem praw i trzyma sie scisle litery prawa. Mozna miec do niego pretensje o kunktatorstwo, granie w szaszki i jezdzenia konno bez koszuli.
  ALe stara zasada chinskiej strategi opowiada, ze skoro wrog popelnia samobojstwo - nie nalezy mu w tym przeszkadzac.
  I to co robi Putin: czeka.
  I nie ma zamiaru wjechac do Kijowa i zbombardowac miasto, bo to kolebka rosyjskiej kultury. A przede wszyskim mieszkaja tam bezbronni mieszkancy.
  Ukraina sie konczy, nie dlatego ze tyran Putin zbombardowal Kijow, Lwow i Odesse.
  Ukraina sama sie powiesila na pasku Zachodu.

  Rosja ma nie tylko dobre serce, ale i obowiazek pomagania ludziom w potrzebie, bo stosuje sie do Karty Praw Czlowieka.
  Nowonarodzone dzieci nie zostawia sie w gruzach, zeby zamarzly z zimna i glodu!
  Az dziw, ze tyle ludzi popiera bestialstwo junty kijowskiej i opowiada androny o Krymie. Czy naprawde chcieliby, zeby Krym przypominal teraz Aleppo czy lotnisko w Doniecku, zburzone bloki mieszkaniowe, zniszczona infrastrukture i chetnie by ogladali zburzone wioski ukrainskie czy spalone trupy w Odessie?.

  Najwazniejsze jest przeciez ratowanie zycia ludzkiego a nie wypychanie dolarami kieszeni oligarchow!. Oligarchy maja wlasne armie. Moga sie bronic.
  Dzieci nie maja takich mozliwosci.

  Czytam o wielkim oburzeniu na Putina i usprawiedliwiania ludobojstwa dokonywanego na ludnosci Donbasu!

  Przeciez to jest wojna domowa.
  Zlosci mnie, ze propaganda zupelnie zgnilego Zachodu opowiada o zolnierzach rosyjskich w Donbasie.
  Przeciez w Donbasie pomagaja ochotnicy z Hiszpanii, Anglii, USA, Afganistanu, Serbii.
  Rzady tych panstw ich tam wyslaly??

  Takich "ekspertow" od paszportow jak ma Zachod powinno sie powsadzac za kratki do konca zycia.
  To Zachod i kraje europejskie sa odpowiedzialne za produkcje nielegalnych, falszywych paszportow dla terrorystow z Syrii, ktorzy teraz musza stamtad uciekac bo ich armia syryjska leje po pludrach..
  To "eksperci" z Zachodu nie mieli PRAWA w rekach i nie umieja czytac a o paszpotach nie maja zielonego pojecia.
  Wszystkie kraje unijne i zaprzyjaznione z nimi sztuczne tworki sa odpowiedzialne za najazd na Europe mordercow finansowanych przez Zachod.
  Teraz beda deportowac tych, ktorzy nie maja dokumentow!!!!!
  Klasyk. Bo wszystkie bandziory maja juz dokumenty i wizy do Europy .
  Producentow falszywych paszportow nikt nie sciga.

  I te pokraki umyslowe wmawiaja innym pokrakom umyslowym, ze Putin uznal Republike Doniecka i Luganska.
  Putin od poczatku nie uznal.
  I nie ma zamiaru, jak dotad.
  Dlatego tak wkurza do bialosci zachodnich debilow.
 • @lorenco 02:22:44
  Jest jeszcze jeden powod, dla ktorego oligarchy ukrainsko -miedzynarodowe sa takie wsciekle o ten Krym i robia raban na caly swiat.
  Parlament na Krymie upanstwowil ukradzione przez ukrow wille i stare rosyjskie palace i ...wyplacil odszkodowanie tym, ktorych Ukry okradly. Czesc odzyskanych posesji zamieniaja miedzy innym w sanatoria dla dzieci i domy wypocznkowe.
  A to bardzo boli.
  Dlatego jest taka wsciekla propaganda.

  A to nie tylko chodzi o jednego oligarche:

  Subject: Ile Krym zarobił na sprzedaży majątku Kołomojskiego

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201612234493040-Krym-Koomojski-sprzedaz/
 • @All
  Z e-maila, przesłanego przez panią Tiamat:

  "... nie mam nic przeciwko temu, zeby wiecej ludzi dyskutowalo o Krymie. Przypomnienie o Polonskiej tez sie przyda:

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/23/co-sie-dzieje-w-rosji-i-na-ukrainie-23-02-2017/#comment-656632

  Natalia Poklonska
  Video of Crimean Prosecutor Beats Out Pop Stars on YouTube
  https://sputniknews.com/russia/20140421189291411-Video-of-Crimean-Prosecutor-Beats-Out-Pop-Stars-on-YouTube/

  I malo tez osob pamieta, ze Krym juz raz okupowali hitlerowcy. I nie dali rady

  Memory, not history: 70 years on, Crimea’s Kerch celebrates liberation from Nazis — RT News

  https://www.rt.com/news/crimea-kerch-liberation-memory-464/

  Zachwyceni Japonczycy nakrecili clip, ktory pobil rekordy popularnosci.

  Crimean prosecutor music clip hits 3.7 mn views in three days — R
  https://www.rt.com/news/poklonskaya-nyash-myash-youtube-492/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej