Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie (i w Donbasie) - 19.04.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odsłonięto tablicę pamiątkową na cześć pierwszego przywódcy ŁRL Walerego Bołotowa. Tablicę ufundowali krewni i przyjaciele oraz towarzysze broni Bołotowa.

Żyrinowski ma chyba rację - pisze pani Tiamat po wysłuchaniu wywiadu prof. M. Vogta z rosyjskim politykiem (linki pod notką). - We wszystkich obecnych punktach zapalnych (Ukraina, Syria, Irak, Azja Południowo - Wschodnia, Kaukaz, Afganistan) wojny mają się toczyć w nieskończoność, by światu pokazać nie tylko, że USA walczą o pokój i demokrację z ISIS i z 'państwami terrorystycznymi', ale i pokazać mieszkańcom całego globu, jak i czym mają oddychać i co mają myśleć, i gdzie ludność naszej planety może albo nie może mieszkać.

Dlatego - zdaniem Żyrinowskiego - te 'ogniska zapalne' mają się palić niczym znicze: wiecznie, a przynajmniej jak najdłużej. A przy okazji, na dłuższą metę planuje się prowokacyjny podbój Chin przy pomocy dywersji na Tajwanie i sprowokowania konfliktu japońsko - chińskiego. Plany niezmiernie ambitne (tu przytoczę tytuł artykułu, zamieszczonego w 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten' - "Nie ma pieniędzy na wojny? - USA walczą z grożącą niewypłacalnością" - przypis ZB).

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojny usa - mapa

Kpi czy żartuje?

Tak więc Ukraina jest częścią tych wielkomocarstwowych planów podboju. Pewnie Aleksandr Zacharczenko o tym wie, bo też planuje w dłuższej perspektywie. Donieck przygotowuje się na wojnę w najbliższym czasie. Armia ukraińska planuje frontalną ofensywę wzdłuż linii Ukraina - Doniecka Republika. "My się też przygotowujemy do walki z wrogiem" - mówi Zacharczenko.

Zakharchenko: Donetsk expects full-scale war in near future - Fort Russ, //www.fort-russ.com/2017/04/zakharchenko-donetsk-expects-full-scale.html

No więc Aleksandr Zacharczenko przygotowuje mieszkańców Donbasu do walki. Wszyscy weterani mają być uzbrojeni jako rezerwiści. Wszyscy cywile, którzy potrafią obchodzić się z bronią i mają doświadczenie wojskowe, nabyte w armii albo milicji, dostaną broń AK-74 i karabiny maszynowe będą do ich dyspozycji i będą je mogli przechowywać w domu. Pod warunkiem, że w razie rozpoczęcia wojny natychmiast zgłoszą się na front.

 

Znalezione obrazy dla zapytania aleksandr zacharczenko

Szef Donieckiej Republiki Aleksandr Zacharczenko

Ostatnio uruchomiono obozy treningowe w DRL, które przygotowują do walki 27 tysięcy rezerwistów. Ci z doświadczeniem wojskowym dostali broń już na obozie i mogą ją zabrać do domu, natomiast inni otrzymają broń po dopełnieniu rejestracji i rekrutacji w swoim miejscu zamieszkania. Według Eduarda Basurina, zastępcy dowódcy operacyjnego centrum dowództwa, głównym zadaniem rezerwistów jest współpraca w razie zakrojonej na szeroką skalę ofensywy.

ŁRL ma skierować cały przemysł węglowy do Rosji już pod koniec maja. Plan ten został ogłoszony przez Pawła Małgina, tymczasowego ministra energii paliwowo - węglowej Republiki Ługańskiej. Plan ten ogłoszono w czasie spotkania Pawła Małgina z Radą Ministrów ŁRL. Wcześniej pierwszy zastępca Rady Ministrów i Stanu Pogotowia Sergiej Iwanuszkin powiedział, że władze Ługańska pracują nad projektem nowych kontraktów dostawy węgla do Rosji i innych państw. Ukraina, zarządzając blokadę Donbasu, sama siebie ukarała. Węgiel, bardzo potrzebny Ukrainie, będzie teraz przesyłany do Rosji.

Odsłonięto tablicę pamiątkową na cześć pierwszego przywódcy ŁRL Walerego Bołotowa. Tablicę ufundowali krewni i przyjaciele oraz towarzysze broni Bołotowa. Ranny Bołotow zrezygnował ze stanowiska przywódcy Republiki Ługańskiej z powodu odniesionych poważnych ran, pracował jednak w organizacji pomocy dla Ługańska. Niestety, rany okazały się poważne. Zmarł na atak serca 27 stycznia 2017 roku.

 

Znalezione obrazy dla zapytania walerij bołotow

Walerij Bołotow (1970 - 2017)

Tymczasem Ukraina nie życzy sobie żadnych Słowian wśród obserwatorów OBWE. Irina Goraszczenko, zastępca marszałka w Wierchownej Radzie bardzo narzekała na skład narodowościowy OBWE. Chodzi o to, że - zdaniem władz ukraińskich - zbyt wielu obserwatorów jest rosyjskiej, białoruskiej czy serbskiej narodowości [Polacy mogą być]. I że tych obserwatorów jest coraz więcej. Zwłaszcza Serbowie się Ukraińcom nie podobają, bo ich liczba zwiększyła się 9-krotnie. Jakiś miesiąc temu, w czasie kolejnej wzmożonej walki na granicy Donbasu, Ukraińcy zestrzelili dron OBWE. Naturalnie, że bardzo się to nie spodobało europejskim obserwatorom.

1 kwietnia rozpoczął w Stanicy Ługańskiej działalność ośrodek pomocy socjalnej dla ługańskiej ludności mieszkającej po stronie Ukrainy. Ci mieszkańcy, którzy żyją w rejonie pod kontrolą Kijowa, będą mogli korzystać z pomocy socjalnej Ługańskiej Republiki.

Donbass News Round-Up April 9th-16th - Fort Russ, //www.fort-russ.com/2017/04/donbass-news-round-up-april-9th-16th.html

FBS - rosyjska służba bezpieczeństwa przyłapała wielki przemyt broni i ładunków wybuchowych z Ukrainy i Unii do Rosji. Zatrzymano ponad 230 karabinów maszynowych, działko przeciwlotnicze, granaty rozrywające, 16 tysięcy nabojów i 21 kg materiałów wybuchowych. I oprócz tego narkotyki i fałszywe dowody zakupu - widać przemyt pochodził z kradzieży. Zlikwidowano trzy nielegalne 'warsztaty'.

FSB crashes weapons smuggling ring from EU and Ukraine - Fort Russ, //www.fort-russ.com/2017/04/fsb-crashes-weapons-smuggling-ring-from.html

No i na koniec - żałosne, choć trochę śmieszne. Mer Kijowa, Witalij Kliczko, były bokser, w wywiadzie dla Al Jazeery (Doha -Katar) odpowiadał na każde pytanie bardzo krótko: "Przepraszam, ja jestem z Ukrainy". A pytania dotyczyły raportu HRW - Human Rights Watch - który to raport oskarżał władze Ukrainy o torturowanie więźniów i w ogóle skandaliczne warunki na Ukrainie. Zapytano Kliczkę, dlaczego na mundurach ukraińskiej armii są swastyki. Kliczko odpowiedział: "Nie widziałem żadnej swastyki. Ja jestem z Ukrainy".

‘Sorry, I’m from Ukraine’: Kiev Mayor Vitaly Klitschko Rejects HRW Report - Fort Russ, //www.fort-russ.com/2016/03/sorry-im-from-ukraine-kiev-mayor-vitaly.html

Opracowała: Tiamat

 

* * * * * * *

Wywiad prof. M. Vogta z W. Żyrinowskim w języku rosyjskim, link: //quer-denken.tv/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B8/

I w języku niemieckim, link: //quer-denken.tv/wladimir-schirinowski-wenn-uns-das-deutsche-volk-um-hilfe-bittet-wird-russland-helfen/

 

* * * * * * *

Polecam ponadto obejrzenie filmu - wideo z Aleksandrem Jabłonowskim, poruszającym sprawy Korei Północnej oraz odwiecznych matactw USA, link:

https://youtu.be/x-adWizfR_I

I skoro jesteśmy przy Korei Północnej, to podam jeszcze link do notki, napisanej pół roku temu: //zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/13/co-sie-dzieje-w-korei-polnocnej-13-09-2016/

 

 

KOMENTARZE

 • Z poprzedniej strony:
  @zygmuntbialas 18:24:04
  "Proszę zauważyć, że w tak krytykowanym i postponowanym PRL robotnicy potrafili się zbuntować po podniesieniu ceny artykułów podstawowych (spożywczych) o kilka procent. I działo to się regularnie 1956, 1970, 1980, 1989 co 15 do 10 lat”. -
  Po poniższej lekturze chyba zmieni Pan zdanie co do spontaniczności protestów polskich robotników w Polsce Ludowej
  https://www.docdroid.net/LdgBs6f/judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl.pdf.html#page=55
  Polecam warto przeczytac

  sredni 18.04.2017 - 19:45:59

  * * *

  @sredni 19:45:59
  Tak, masowe, bardzo masowe protesty nigdy nie byly spontaniczne.

  I cos mi sie zdaje, ze organizatorzy obecnych szalenie spontanicznych demonstracji sa ci sami co w PRL.
  Ale zmienil sie system. Przeszlismy na kapitalizm.

  Kiedy w 1980 roku bylismy we Wiedniu, byli Polacy, ktorzy wystawali pod ambasada radziecka na znak protestu za 50 dolarow.
  We Francji za udzial w tych 'artystycznych' spontanicznych wystepach przeciwko Marine Le Pen placa 1500 dolarow.

  W PRL-u obywatele demonstrowali antyrzadowo za darmo i w poczuciu obowiazku obywatelskiego: troski o losy panstwa i przyszlych pokolen.

  Zachodzi pytanie:
  Czy nastapila dewaluacja pieniadza czy sentymentow obywatelskich?

  Tiamat 19.04.2017 - 02:44:52
 • @zygmuntbialas 02:54:20
  Hej, sluchajcie
  Zakrztusilam sie dzis przy sniadaniu ogladjac chinskie wiadomosci. Malo mnie smiech nie zadusil.

  Amerykanska armada (flotylla) skirerowala sie na Ocean Indyjski gdzie ma sie spotkac z australijska flota celem towarzyskiego spotkania w czasie wspolnych manewrow.
  I podobno chodzi o to, ze wcale nie mieli zamiaru napasc na Koree!

  Mysle, ze stara chinska szkola metody lagodnej perswazji i tym razem zadzialala.
  Sprobuje znalezc te informacje w zachodnich mediach a kto moze, niech szuka u Chinczykow: CGTV - China

  Trumpion podpisal nowy "executive order" ustawe prezydencka o nowych wizach pracowniczych dla gastarbeiterow.
  Widac brakuje im wykwalifikowanych robotnikow o czym powszechnie wiadomo.
  Sprobuje poszukac, czy Polakom sie cos poszczesci z tymi wizami. Na razie wszyscy maja mieszane uczucia bo szczegolow brak.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 03:59:14
  To co znalazlam w New York Times: na razie inne media nie ruszaja tematu:

  Aircraft Carrier Wasn’t Sailing to Deter North Korea, as U.S. Suggested - The New York Times
  https://www.nytimes.com/2017/04/18/world/asia/aircraft-carrier-north-korea-carl-vinson.html

  Ten wielki okret USA, USSCarl Vinson plynal przez Ciesnine Sundajska tysiace mil od Korei Polnocnej.
  Carl Vinson i trzy inne okrety w czasie gdy media sie nimi podniecaly - plynely w zupelnie innym kierunku, mianowicie zeby wziac udzial w australisjko- amerykanskich manewrach na Oceanie Indyjskim, 3500 mil od Korei Polnocnej
 • @Tiamat 05:26:03
  Ja czytałam dzisiaj, że The New York Times podał też taką informację (pisała o tym osoba z USA).
  Najbardziej obrzydliwe jest to, że chyba tylko w Polsce tyle kłamliwych, niepotwierdzonych informacji się podaje. Po zdemaskowaniu oszuści albo osoby pozbawione reflleksji szybko to usuwają. Poza tym same nieistotne śmieci na rozmaitych portalach "informacyjnych". Takiego Kima nam potrzeba, aby zrobił porządek.-:))
 • @Tiamat 03:59:14
  "Trumpion podpisal nowy "executive order" ustawe prezydencka o nowych wizach pracowniczych dla gastarbeiterow. Widac brakuje im wykwalifikowanych robotnikow o czym powszechnie wiadomo". -

  --- I skoro nie chce muzułmanów i Meksykanów, to będą jankesi - zdaje się - podbierać głównie w Europie Środkowo - Wschodniej.
 • @wercia 09:52:43
  "Najbardziej obrzydliwe jest to, że chyba tylko w Polsce tyle kłamliwych, niepotwierdzonych informacji się podaje. Po zdemaskowaniu oszuści albo osoby pozbawione reflleksji szybko to usuwają". -

  --- Nie tylko w Polsce podają kłamliwe informacje. Również w Niemczech jest dużo kłamstw i chłamu. Ale też opozycyjne siły mają więcej do powiedzenia, więc nie zawsze przechodzi wszystko.
  Kiedyś niemiecki ZDF pokazał ukraińskie czołgi w Donbasie jako rosyjskie. Były demonstracje pod siedzibą ZDF aż do czasu satysfakcjonującego sprostowania.
 • @zygmuntbialas 17:49:48
  Hecy ciag dalszy.
  Dzis od rana na FoxNews Amerykanie sie tlumacza, ze amerykanska flota wcala nie miala zaatakowac Korei Polnocnej teraz, tylko po manewrach z australijska flota.. daty nie podali.
  Kompletny cyrk.
 • @Tiamat 10:48:34
  Wpis komentatora Rysa, skierowany do Pani, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/04/17/co-sie-dzieje-w-syrii-17-04-2017/comment-page-1/#comment-18211

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej