Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieciekawie zapowiada się na Ukrainie - pisze pani Tiamat. - Mariupol i Odessa przyłączyłyby się do Donbasu, gdyby mogły. Ale Ukraina już przygotowuje się do 'walki o Ukrainę'.

Mariupol i Odessa są już psychicznie nastawione na to, by w każdej chwili przyłączyć się do DRL - stwierdził ukraiński wojskowy specjalista Oleg Żdanow, powołując się na słowa Aleksandra Zacharczenko o przyłączeniu Dniepropetrowska. "Rozumiem, że Mariupol jest praktycznie i duchowo przygotowany. Wystarczy hasło w telewizji i ludzie wyjdą na ulice z trójkolorową flagą. Razem z zakładem metalurgicznym, który jest pro-ukraiński, i portem, i przyłączy się cała reszta".

 

Podobny obraz

Styczeń 2014 - Mariupol po ukraińskim bombardowaniu

Żdanow opowiada, że utworzono już milicję (straż miejską), a tak naprawdę prywatny oddział militarny, który w odpowiednim czasie otrzyma broń i opanuje miasto. W Mariupolu będzie walczyć o Ukrainę tylko oddział, złożony z samych 'patriotów' (regiment patriotów). Żdanow zapomniał oczywiście, że Donieck jest bombardowany niemal codziennie i nie pamięta widocznie masakry majowej (09.05.2014). Politolog uważa, że użycie broni powinno być ostatecznością, bo przecież nikt nie będzie strzelać do półmilionowego miasta. Żdanow ma nadzieję, że wystarczy, iż tłumy wyjdą na ulice i to przeważy losy miasta (na stronę Ukrainy).

"Wszystko będzie zależeć od dowództwa kraju. Bo być może będzie podobnie jak na Krymie: będzie zakaz otworzenia ognia, zorganizowany bezpieczny korytarz humanitarny, prowadzący do bezpiecznego miejsca pod kontrolą. A być może jest taka opcja polityczna: Gwardia Narodowa wejdzie do miasta i wtedy wszyscy pozostaną w domach i sytuacja zostanie opanowana".

 

Znalezione obrazy dla zapytania odessa massacre

Odessa, 02.05.2014.

Opowiadając o Odessie, ukrainski specjalista Żdanow zauważył: "W Odessie nie ma pro-ukraińskich sympatii, ludzie mają raczej swobodę myślenia. Łatwo się jednak ujawnia i nas poprą, gdy im Kijów obieca marchewkę na patyku”. Tu przypomnienie tłumacza: "Nasze kontakty lokalne zapewniają nas, że Mariupol nigdy nie miał i nie będzie miał pro-kijowskich sympatii". //www.fort-russ.com/2017/04/mariupol-and-odessa-minded-to-leave.html

 

Jakie mińskie porozumienia?! - Poroszenko chwali się w telewizji, że będzie nielegalnie ostrzeliwać Donbas. O swoich ambitnych planach opowiedział sam prezydent Poroszenko w wystąpieniu we własnej stacji TV Chanel 5.

Witalij Deinega, przywódca kijowskiej ochotniczej organizacji "Wrócić do domu żywym”, opowiada, w jaki sposób ukraińskie władze mogą wyłgać się od porozumień mińskich. Organizacja Deinegi jest pod opieką ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

Otóż Deinega sądzi, że należy skorzystać z pomocy najbardziej skrajnych bojowników – ochotników w militarnych operacjach – co pozwoli "na większa swobodę w działaniu”. Korzyść, jaką mogą przynieść ci ochotnicy, polega na tym, że np. Prawy Sektor może wypełniać zadania prawnie zabronione lub wręcz nieetyczne i niezgodne z regulaminem ukraińskiej armii. "Nie mogę ujawnić sekretu, ale w przypadku, gdy armia nie ma prawa strzelać, wtedy poprosimy Prawy Sektor” - powiedział Deinega.

What Minsk Agreement? Poroshenko TV boasts illegal shelling of Donbass – Fort Russ, //www.fort-russ.com/2017/04/what-minsk-agreement-poroshenko-tv.html

 

A tymczasem prezydent Trump domaga się rozliczeń finansowych z wszystkich 'dotacji’, jakie Ukraina otrzymała od Demokratów.

"Spotkanie Poroszenki z Trumpem nie jest przewidziane w najbliższym czasie - powiedział Kost Bondarenko, dyrektor od finansowania ukraińskiej polityki. - W lutym Pawel Klimkin (dyplomata) poleciał do USA, żeby zorganizować spotkanie Poroszenko z Trumpem, i ogłosił to przedwcześnie, zanim możliwość spotkania była w ogóle dyskutowana. Mamy kwiecień i nie ma żadnych wieści o spotkaniu. Rozumiem, że nie ma żadnych planów odnośnie spotkania”.

Bondarenko dodał, że Klimkin polecial do Waszyngtonu nie tyle po to, by zorganizować spotkanie z Trumpem, ale głównie po to, by spotkać 'przyjaciół Ukrainy' wśród polityków i lobbystów pro-kijowskich. Poroszenko ma duże poparcie wśród lobbystów, którzy obiecali mu to spotkanie z Trumpem. Niemniej jednak Trump ma niejakie wątpliwości i parę pytań.

 

Znalezione obrazy dla zapytania trump i merkel

 

Gdy Trump spotkał się z Angelą Merkel, zapytał wprost: "Dlaczego Ameryka ma się opiekować Ukrainą, a nie Europa?” Po drugie, Trump zgodził się spotkać z Poroszenko pod warunkiem, że ten pokaże wszystkie raporty na temat wydatków z funduszy przekazanych Ukrainie przez rząd USA. Jednym słowem, Poroszenko powinien się rozliczyć z otrzymanych pieniędzy. Po trzecie, Kijów musi ujawnić wszystkie transakcje finansowe, jakie miała Ukraina z rządem Demokratów.

Są pewne sprawy, które Ukraina trzyma w tajemnicy, zwłaszcza transakcje dotyczące broni i dywersyjnych operacji na terenie Ukrainy, dokonywanych przez obcych najemników. A ponieważ ujawnienie tych operacji nie bardzo leży w interesie Ukrainy, więc na razie nie ma mowy o spotkaniu Trumpa z Poroszenko – twierdzi autorka artykułu Inessa Sinhugova.

Trump would like to see Ukraine’s expenditure reports, Democrats’ funding – Fort Russ, //www.fort-russ.com/2017/04/trump-would-like-to-see-ukraines.html

Przetłumaczyła: Tiamat

 

* * * * * * *

Gdy Trump spotkał się z Angelą Merkel, zapytał wprost: "Dlaczego Ameryka ma się opiekować Ukrainą, a nie Europa?” -Mamy tu przykład manipulacji i hipokryzji w wydaniu jankesów, gdy opieką nazywa się okupację i niemiłosierną eksploatację Ukrainy (przypis ZB).

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Witaj .Dobra notka .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=-W7uNFiarJo
 • @Repsol 23:14:12
  Witam Cię :)

  Dzięki za wsparcie!
  Z rozpędu postaram się przygotować w ciągu 30 godzin notkę o Syrii, a potem przerwa.

  Pieśń o batalionie Wostok jest bardzo piękna.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:26:28
  Ave , Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=Kcc9iT6vCUI
 • @Repsol 23:28:56
  W ogóle pieśni o walce przeciw faszystom są piękne :)
 • @zygmuntbialas 23:26:28
  Szczególnie jak złom rozwala banderopiteków .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=Q3plSqz5-e4
 • @Repsol 23:58:07
  "... złom rozwala banderopiteków". -

  --- Gdy brak ducha, to i złom rozwali :)
 • @zygmuntbialas 09:23:08
  Witam Panią :)

  Przeczytałem uważnie trzy kolejno następujące Pani wpisy (wypowiedź Tadeusza Binka, tekst o J. Assange oraz o demokracji w Izraelu), link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/04/17/co-sie-dzieje-w-syrii-17-04-2017/comment-page-1/#comment-18215

  Pierwszy i trzeci wpis powinny złożyć się na notkę, którą opublikowałbym za około trzy dni. Dziś – jutro zamieszczę notkę o Syrii.

  E-mail ten opublikuję na blogu.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
  Zygmunt Białas.
 • Co się dzieje w Polsce
  Nareszcie ktoś inny pracuje na Polaków...

  http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/ukraincy-zadowoleni-z-zarobkow-i-pracy-w-polsce/tjhqxd


  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/agencja-s-p-potwierdzila-rating-polski-na-poziomie-bbb/30032q
 • @Talbot 18:16:19
  Po tych rewelacyjnych wiadomościach, właśnie postanowiłem leżeć jak Arab i czekać na pieniądze z pracy Ukraińców, skoro oni na mnie pracują.
  Mam nadzieję na jakieś tysiąc złotych na rękę po tygodniu leżenia.
  Jak mi nikt nie wypłaci z tego "Nareszcie ktoś inny pracuje na Polaków", podam Ci Talbocie moje konto bankowe, na które będziesz mi wpłacał pieniądze z pracy owtch zadowolonych Ukraińców, którzy na mnie pracują.
 • @lorenco 19:11:31
  Też wolę islamistów i Turków.
  Nie martwisz się o swoją emeryturę?
 • @Talbot 18:16:19
  http://smayli.ru/data/smiles/smehs-402.gif
  /// http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/ukraincy-zadowoleni-z-zarobkow-i-pracy-w-polsce/tjhqxd


  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/agencja-s-p-potwierdzila-rating-polski-na-poziomie-bbb/30032q ///

  Po prosu jest już dobrze tak że tylko nam kłopotów brak. https://www.youtube.com/watch?v=7ySPsLrInuI
 • @Talbot 19:24:03
  Tacy ludzie jak Ty doprowadzają Polaków do dziadostwa, do opuszczania swojej Ojczyzny. Ciekawe, czy od swoich płatnych wpisów odprowadzasz składki na ZUS w Polsce czy na Ukrainie?

  Mielec: Strajk w kolejnej firmie w SSE. “Na wasze miejsce chętnie przyjdą Ukraińcy!”

  Czytaj więcej: http://newsweb.pl/2017/03/17/mielec-strajk-w-kolejnej-firmie-w-sse-na-wasze-miejsce-chetnie-przyjda-ukraincy/
 • @ikulalibal 19:32:35
  Kabaret Olgi Lipińskiej - wspaniali aktorzy!
 • @zygmuntbialas 09:23:08
  Jak tak kochają Ukrów to niech ze swoich pieniędzy dadzą! Widać że PO ściga się z PiSem która partia jest bardziej probanderowska.
  SEJM: PO ZAPYTA RZĄD O NIEPRZYZNANIE UKRAIŃCOM DOFINANSOWANIA NA OBCHODY ROCZNICY AKCJI „WISŁA”
  http://kresy.pl/wydarzenia/sejm-po-zapyta-rzad-o-nieprzyznanie-ukraincom-dofinansowania-na-obchody-rocznicy-akcji-wisla/
 • @zygmuntbialas 09:53:51
  O Syrii mówią Jabłonowski, Poręba i Nabil - Los Syrii przestrogą dla Polski:
  https://youtu.be/eACF_LtftIw
 • @Talbot 18:16:19
  "Nareszcie ktoś inny pracuje na Polaków...". -

  --- Byłoby lepiej, gdyby to Polacy pracowali na siebie.
  I oczywiście na nikogo innego.
 • @lorenco 21:46:17 and @@ikulalibal 19:32:35
  Witam Was :)

  "O Syrii mówią Jabłonowski, Poręba i Nabil - Los Syrii przestrogą dla Polski":
  https://youtu.be/eACF_LtftIw

  --- Po polsku, więc nie trzeba tłumaczyć.
  Za dwie godziny opublikuję notkę o wojnie w Syrii, więc dołączę ten link do tekstu.
 • @zygmuntbialas 23:52:32
  Zygmuncie jeszcze jeden ciekawy film z Jabłonowskim, zwłaszcza druga połowa, że Polacy lepiej traktują Ukraińców w pracy, niż Polaków.
  Pozdrówka:)
  https://youtu.be/VeURzm9oPSY
 • @zygmuntbialas 23:52:32
  Jeszcze jeden film - mafia ukraińsko - polska i nie tylko - w ciągu miesiąca "pośrednik" pracy zarabia 250 tys. złotych.
  https://youtu.be/_WoeZ6rt0xg
 • @lorenco 00:25:41
  "Polacy lepiej traktują Ukraińców w pracy, niż Polaków". -

  --- Nie jest sympatycznie. Niepokojąca jest ta wędrówka ludów.

  Pozdrawiam Cię :)
 • @zygmuntbialas 00:52:04
  I jeszcze jeden filmik z Jabłonowskim: zdanie w muzeum Polin - od tysiąca lat na tej ziemi Polacy byli sąsiadami dla Żydów.
  https://youtu.be/lyuqcaHFz1k
  https://youtu.be/tu2eVXRk9dI
 • @lorenco 01:09:28
  Bardzo to smutne...

  Przeniosę Twój wpis pod aktualną notkę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej