Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Co się dzieje w Syrii - 22.04.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tworzy się sojusz rebeliantów, by wzmocnić militarną kontrolę w prowincji Idlib, w północnej części Latakii i na zachodzie Aleppo – poinformowała Al-Jazeera, przytaczając własne źródła.

Film - wideo, link: 

https://de.southfront.org/kriegsbericht-syrien-20-april-2017-auslandische-machte-intensivieren-ihre-unterstutzungen-fur-die-rebellen-syrien/

Przekład z języka niemieckiego:

Rebelianci z Hay'at Tahir al Sham (HTS) kontynuowali swe działania w mieście Daraa. Oddziały te atakują pozycje armii syryjskiej w północnej części Al-Manshiyeh i pobliskich terenach. HTS twierdzi, że udało się im 19 kwietnia w dzielnicy al-Sajna zniszczyć czołg i ciężki system rakietowy, należące do armii syryjskiej. Oddziały HTS przygotowują się do ataku na pozostałe pozycje armii rządowej w Al-Manshiyeh.

Operacyjne siły specjalne USA przeprowadziły - według lokalnych źródeł - w poniedziałek wieczorem lądowanie śmigłowców w trzech miejscach we wschodniej Syrii na obszarach zajętych przez IS. Siły amerykańskie wylądowały w rejonie tamy Maizala, w mieście Granig i w okolicach T2 w Al-Tanf na pustyni Al-Mayadin.

 

Znalezione obrazy dla zapytania usa in syrien - fotos

 

19 kwietnia IS ogłosiło w meczetach w mieście Deir Ezzor, że wojska USA ewakuowały szpiegów, aktywnych na tym obszarze. Jeśli to prawda, to w tym miesiącu Amerykanie ewakuowali swych szpiegów po raz czwarty z terenów przez nich zajętych.

Pro-rebelianckie źródła ogłosiły, że jednostki tak zwanej stworzyły nową grupę rebeliantów pod nazwą Tarcza Wschodniej Armii w celu podbicia miast Qamishly, Haskha, Deir Ezzor i Ar-Raqqa. Die Al-sharqiyah-Schild-Armee (Tarcza Wschodniej Armii) będzie walczyć przeciw Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA), Demokratycznym Jednostkom Syrii (SDH) i Kurdyjskiej Partii Pracy (PKK), a także przeciw IS. Grupa przedstawiła również film, na którym widzimy kilku słabo uzbrojonych bojowników podczas (jak się wydaje) ćwiczeń wojskowych.

 

Znalezione obrazy dla zapytania al-kaida symbol

 

Tymczasem tworzy się sojusz rebeliantów, by wzmocnić militarną kontrolę w prowincji Idlib, w północnej części Latakii i na zachodzie Aleppo - poinformowała Al-Jazeera, przytaczając własne źródła. Nowo stworzony sojusz będzie zapewne finansowany przez tak zwanych 'przyjaciół Syrii', tj. przez USA, UE, Turcję i monarchie Zatoki Perskiej. Raport stwierdza, że nowo powstały sojusz będzie walczył przeciw syryjskiemu wojsku, a nie przeciw Hay'at Tahrir al-Sham (dawniej Jabhat al-Nusra, odłamowi terrorystycznej organizacji Al-Kaida).

W rzeczywistości ta decyzja nie zaskoczyła nikogo. Tak zwane 'umiarkowane ugrupowania opozycyjne', wspierane przez 'przyjaciół Syrii', są kumplami terrorystów z Al-Kaidy. Ciekawe jest również to, że stwierdzono w relacji Al-Jazeera, iż w styczniu ub.r. CIA naciskała na niektóre grupy rebeliantów, by je zmusić do ignorowania - popieranych przez Moskwę, Teheran i Ankarę - rozmów pokojowych w Astanie.

W popieranych przez USA Demokratycznych Jednostkach Syrii (SDF), składających się głównie z członków Kurdyjskich Oddziałów Ochrony (YPG), stworzono 'radę cywilną', by rządzić w mieście Ar-Raqqa po wkrótce spodziewanym wyzwoleniu z terroru IS. Zapowiedź miała miejsce po spotkaniu w mieście Ain Issa, leżącego na północ od Ar-Raqqa.

Zmiany te wyraźnie pokazują, że zagraniczni sponsorzy różnych frakcji, biorących udział w wojnie, zintensyfikowali swe działania przed oczekiwanym podziałem wpływów w Syrii po upadku IS.

Kluczową kwestią jest teraz, które obszary będą kontrolować poszczególne strony. Znacząca konkurencja odbędzie się na polach naftowych i gazowych na obszarach wiejskich w okolicach Palmyry i Deir Ezzor.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

 

* * * * * * *

Los Syrii przestrogą dla Polski - mówią Jabłonowski, Poręba i Nabil w poniższym filmie - wideo, opublikowanym wczoraj:

https://youtu.be/eACF_LtftIw

 

KOMENTARZE

 • Z poprzedniej strony:
  I jeszcze jeden filmik z Jabłonowskim: zdanie w muzeum Polin - od tysiąca lat na tej ziemi Polacy byli sąsiadami dla Żydów:

  https://youtu.be/lyuqcaHFz1k

  https://youtu.be/tu2eVXRk9dI

  lorenco 22.04.2017 01:09:28
 • @All
  Historia (ciągle aktualna): Zbrodnie wojenne USA w Korei Północnej (w języku niemieckim.

  http://quer-denken.tv/warum-nordkorea-noch-eine-offene-rechnung-mit-den-usa-hat/

  Postaram się kiedyś przetłumaczyć film w skrócie.
 • @
  Dlaczego USA przegrają wojnę z Rosją, eksperci nazywają pięć powodów. Pisze o tym w swoim artykule dla Forbes analityk Loren Thompson.
  1. położenie geograficzne
  Europa Wschodnia leży nad morzami, do których można wejść tylko przez wąskie cieśniny. Rosja łatwo ustali pozycję dominującą na wodzie i na lądzie, i będzie gotowa na przybycie wojsk amerykańskich.
  2.Niedostępność armii USA
  Armia amerykańska ma tylko dwie stałe brygady w Europie. Jeżeli je nie wzmocnią, armia rosyjska ''po prostu je zmiecie'', wyjaśnia autor.
  3. Większość sił i środków zostanie odcięte od teatru działań.
  Rosja ma bazy wojskowe w obwodzie kaliningradzkim nad Morzem Bałtyckim, a także w Sewastopolu na Morzu Czarnym. Umieszczenie floty na wodach przyległych będzie bardzo niebezpieczne przedsięwzięcie dla Stanów Zjednoczonych. Ponadto, US Air Force zostaną natychmiast neutralizowane przez rosyjskie siły obrony powietrznej.
  4. Sojusznicy nie pomogą
  Większość członków NATO nie będzie chciała po prostu angażować w konflikt, jeśli walki będą odbywać się na terenach krajów bałtyckich i Ukrainy.
  5. Waszyngton nie chce eskalacji konfliktu
  Zdaniem eksperta Washington nie odważy się zaatakować bazy wojskowe na terenie Rosji, ponieważ może to doprowadzić do eskalacji konfliktu i zmusić Moskwę do użycia broni jądrowej. Żadna z europejskich stolic nie jest gotowa ściągać na siebie ten nuklearny cios, konkluduje analityk.
  http://www.electorat.info/news/8737.html
 • @fretka 08:34:27
  "Washington nie odważy się zaatakować bazy wojskowe na terenie Rosji, ponieważ może to doprowadzić do eskalacji konfliktu i zmusić Moskwę do użycia broni jądrowej". -

  --- Nie odważyli się Amerykanie przez kilkadziesiąt lat, to i nie odważą się teraz. Te główne przyczyny są podane w Pani wpisie. Są jeszcze inne, a mianowicie wsparcie wielu państw, głównie z tzw. Trzeciego Świata, o czym niewiele się u nas mówi.
 • @zygmuntbialas 09:20:03
  Zamiast walczyć, uczmy się.
  https://www.youtube.com/watch?v=FDrktn-N9FM
  Pozdrawiam Serdecznie.
 • Polecam
  Autora b. przepraszam że nie w temacie ale tak ważne wystąpienie dotyczące nas i naszych następnych pokoleń ,że pozwalam sobie zainteresowac Państwa
  https://www.youtube.com/watch?v=TpFKFZAKynI&feature=share
 • @sredni 11:24:35
  "... pozwalam sobie zainteresowac Państwa":

  https://www.youtube.com/watch?v=TpFKFZAKynI&feature=share

  --- To ważny materiał, o demokracji i GMO.
  Piszę te słowa na podstawie wysłuchanych 5 minut. Późnym wieczorem wysłucham całej wypowiedzi :)
 • To są bujdy zachodniej propagandy
  Zamiast tłumaczyć niemiecki androny, lepiej jest czytać źródła arabskie, takie jak https://www.almasdarnews.com/, albo polskiego eksperta https://twitter.com/wszewko

  Jest także polski portal https://kodluch.wordpress.com/ który opisuje syryjską rzeczywistość na podstawie różnorodnych materiałów.

  Najogólniej rzecz ujmując, armia syryjska robi ogromne postępy w wyzwalaniu kraju spod okupacji różnej maści terrorystów, nie tylko IS, ale także An Nusra, HTS, która jest klonem An Nusra, a obie są klonami Al Kaidy.
 • @jazmig 21:36:27
  "To są bujdy zachodniej propagandy
  Zamiast tłumaczyć niemiecki androny,...". -

  --- A w którym miejscu są te bujdy i androny w powyższej notce lub w poprzednich???
 • Bujdy i androny
  No to gdy codzi o bujdy zachodnich mediow, to prawdziwe wiadomosci to sa chyba te, ktorych zachodnie media nie podaja.

  Z takich mniej znanych ciekawostek:
  Ogladalam dzis rano wiadomosci nie-zachodnie. Pokazywali ambasade Polnocnej Korei w Moskwie, ktora to ambasada urzadzila jakies przyjecie poswiecone chyba pamieci Kim- Ir- Sena.
  Na tym przyjeciu widac wyraznie Wladimira Zyrynowskiego i polnocno-koreainskich oficjeli - wszyscy w szampanskich humorach.
  Nasmiewali sie mianowicie z Trumpa bo zgadywali czy Trump juz wie jak wyglada Senat i Kongres czy jeszcze tam nie dotarl.

  Pewnie mniej smieszne bylo, ze nasmiewali sie z publiki calego swiata, ktora uwierzyla, ze Amerykanie juz prawie ze atakowali Polnocna Koree.
  Argument byl taki, ze w Poludniowej Korei mieszka/przebywa 200 tysiecy Amerykanow i jest pelno amerykanskich firm. Normalny prezydent by przede wszystkim kazal ewakuowac amerykanskich obywateli z zagrozonych terenow. Widac Poludniowa Korea nie jest terenem zagrozonym bo obywatelom USA w Seulu nikt nie zagraza.

  Nie podaja zachodnie media, ze za obecna awantura koreanska stoi... Izrael.
  Polnocna Korea nie uznaje panstwa Izrael, i bardzo brzydko sie wyraza o traktowaniu Palestynczykow przez wladze Izraela.

  19 kwietnia, 2017 roku, amerykanski wice-prezydent Mike Pence, grozac Korei Polnocnej wojna, wyrazil sie niejako slowami:

  " Stany Zjednoczone Ameryki zawsze beda szukac pokojowych rozwiazan (??) ale administracja w administracji prezydenta Trumpa tarcze beda w pogotowiu i miecze gotowe do walki"

  Nuklearna Polnocna Korea dostala sie na czarna liste USA w czasie prezydentury Busha (Dubya).

  W kwietniu 2012 roku profesor George Jochnowitz napisal w "Izrael national Times":

  "Polnocna Korea nie jest nawet blisko Izraela ale bezposrednio brala czynny udzial w wojnie przeciwko Izraelowi. Anty-izraelskie poczynania Korei Polnocne sa nawet gorsze od Iranu"

  Jochnowitzowi chodzi o to, ze w czasie wojny Yom Kippur, Korea Polnocna posylala bron Egiptowi.
  Ale Jochnowitzowi sie zapomnialo, ze w 2007 roku, w czasie ataku Izraela na rzekomy reaktor nuklearny w Syrii zginelo 10-u naukowcow polnocno-koreanskich.

  30 stycznia 2017 roku Ben Caspit z Al Monitoru- izraelskiej tuby propagandowej - ujawnil plany Izraela:
  "Droga Netanjahu do Iranu prowadzi przez Koree Polnocna".

  Ben Caspit, ktory jest waznym czlonkiem gabinetu Netanjahu podaje do wiadomosci: "Zachowanie Trumpa w stosunku do Korei Pln. bedzie zalezalo od tego czy miedzynarowe wysilki potrafia powstrzymac Iran od produkcji broni nuklearnej'

  20 kwietnia 2017 roku na wojskowym portalu Izraela ukazala sie informacja, ze "Konflikt USA - Korea Polnocna, jest w centrum strategii stusnkow miedzynarodowych pomiedzy Chinami, Rosyjska Federacja, Iranem i Polnocna Korea".

  A miesiac temu, Nikki Haley, przedstawicielka USA w razie Bezpieczenstwa ONZ usilowala przekonac 193 przedstawicieli panstw czlonkowskich ONZ, ze wszyscy maja obsesje antyizraelska a przeciez Izrael jest duzo mniejszym zagrozeniem dla pokoju swiatowego niz Syria, Iran i Korea Polnocna.

  Israel behind US-North Korea standoff | Rehmat's World

  https://rehmat1.com/2017/04/21/israel-behind-us-north-korea-standoff/
 • @zygmuntbialas 23:44:29 Większość to propaganda lub bujdy
  Analiza sytuacji w Syrii bez uwzględniania osiągnięć wojsk Asada i Rosji, jest propagandą, a nie analizą.

  Tymczasem, jak już pisałem, wojska Asada posuwają się szybko do przodu, wyzwalając kolejne tereny od terrorystów. Prowincja Hama jest praktycznie wyzwolona spod okupacji An Nusra, a terroryści namawiają innych na szybki przyjazd i pomoc, bo w krótkim czasie wojsko syryjskie wyzwoli Hama do reszty.

  Jednocześnie trwa natarcie na innych kierunkach, więc próby podziału Syrii na rzecz różnych grup lub państw, jest dzieleniem skóry na niedźwiedziu.
 • @jazmig 17:58:17
  Ave . https://www.youtube.com/watch?v=yrUvTPqFF5o
 • @jazmig 17:58:17
  "Analiza sytuacji w Syrii bez uwzględniania osiągnięć wojsk Asada i Rosji, jest propagandą, a nie analizą. Tymczasem, jak już pisałem, wojska Asada posuwają się szybko do przodu,...". -

  --- Proszę zerknąć na pierwszą stronę Southfront, link:
  https://de.southfront.org/

  Są tu różne analizy, które kiedyś dość często tłumaczyłem. Jest to sprawdzony portal, ujmujący obiektywnie syryjską rzeczywistość.
 • @Repsol 00:17:16
  Witam Cię :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej