Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się działo w Korei w latach 1950 - 53

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa Korei Płn. jest źle przedstawiana w oficjalnej prasie - pisze pani Tiamat. - Chodzi mi o to, że Polacy jak papugi powtarzają amerykańską wersję, a o tym, co działo się w czasie wojny koreańskiej nie mają zielonego pojęcia.

"Global Research to kanadyjska grupa zbuntowanych intelektualistów, którzy od lat dyskutują o tym, co się działo i dzieje na świecie. Czytam ich regularnie, bo przedstawiają bardzo rzeczowe analizy. Szefem tej grupy jest prof. Michel Chossudovsky, zdaje się z jugosłowiańskiej Macedonii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania north korea vs south korea meme

 

 Zbrodnie w Korei: Zapomniane zbrodnie wojenne USA i zbrodnie przeciwko ludzkości

W czasie obchodów 70-tej rocznicy bitwy o Atlantyk, w Quebec City, minister ds wojennych weteranów Steven Blaney odpowiedział na pytanie o poświęceniu kanadyjskich żołnierzy: "Nie byłoby Gangam Style, gdyby nie poświęcenie kanadyjskich żołnierzy i członków ONZ, którzy zwalczyli komunizm”.

I o ile podoba mi się południowo-koreański przebój Psy’a, to jednak stwierdzenie ministra Blaney’a, że 'opłaciło się' wziąć udział w jednej z najbardziej brutalnych i najmniej zrozumiałych wojen XX wieku – jest naciągane.

Po opanowaniu Chin przez komunistów w 1949 roku próbowały Stany Zjednoczone okrążyć kraj. Stany popierały Czang Kaj-szeka na Tajwanie, budowały bazy militarne w Japonii i popierały prawicowego dyktatora w Tajlandii. Jednym z głównych zadań Waszyngtonu w Wietnamie było "ustanowienie pro-zachodniego państwa na południowych granicach Chin". Sukces nacjonalistycznej rewolucji chińskiej doprowadził do wojny koreańskiej, w której brało udział 6 kanadyjskich okrętów wojennych i 27 tysięcy Kanadyjczyków. Wojna zostawiła po sobie 4 miliony ofiar śmiertelnych.

 

Znalezione obrazy dla zapytania korea - krieg - fotos

 

Pod koniec II wojny światowej Sowieci okupowali północną część Korei przy rosyjskiej granicy. Południowa część kraju była pod kontrolą USA. W jakiś rok okupowania kraju przyszła wiadomość, przekazana do Kanady przez Ralfa Collinsa i Herberta Normana, a była prywatna percepcja amerykańskich oficjeli: "Nie ma żadnego dowodu na to, że istnieją w ogóle trzy bataliony koreańskich żołnierzy trenowanych przez Rosjan i to pomimo rozpuszczanych wieści przy każdej okazji,... ale jest ewidentne poparcie ludności dla Rosjan w Korei Północnej i Rosjanie mają rację, że krytykują okrutne zachowanie amerykańskich żołnierzy wobec ludności cywilnej, ale jakoś ta sytuacja się poprawia. To prawda, że wojskowy rząd okupacyjny stosował represje wobec grup lewicowych, a jakiekolwiek propozycje wprowadzenia ustawy o złagodzeniu terroru były stanowczo odrzucane".

Noam Chomsky podaje bardziej dramatyczny opis sytuacji: "Kiedy wojska amerykańskie wkroczyły do Korei w 1945 roku, rozpędziły popularny rząd lokalny, który składał się głównie z antyfaszystów, którzy stawiali opór Japończykom. Amerykanie rozpoczęli krwawe represje, używając faszystowskiej policji japońskiej i Koreańczyków - kolaborantów z czasów japońskiej okupacji. Około 100 tysięcy ludzi bestialsko zamordowano w Południowej Korei, zanim rozpoczęła się tzw. wojna koreańska, łącznie z 30 - 40 tysiącami zabitych w czasie buntu wieśniaków w małym regionie wyspy Cheju”.

W przeciwieństwie do pozycji, jaką zajmowały Stany w stosunku do Japonii i Niemiec, Waszyngton chciał, by ONZ - zdominowany przez Zachód - przejął kontrolę nad Koreą w 1947 roku. Sowieci protestowali, powołując się na to, że międzynarodowa organizacja nie ma jurysdykcji nad procesami zachodzącymi po II wojnie światowej (tak jak np. Stany Zjednoczone tłumaczyły konieczność amerykańskiej kontroli powojennych Niemiec i Japonii).

 

Znalezione obrazy dla zapytania korea - krieg - fotos

 

Zamiast kontroli ONZ, Moskwa proponowała wycofanie się wszystkich obcych wojsk z Korei do stycznia 1948 roku. Amerykanie po cichu załatwili w ONZ, przekonując państwa członkowskie, że należy stworzyć Tymczasową Komisję ONZ d/s Korei (UNTCOK). Kanada przyłączyła się do tej komisji, mimo że premier Mackenzie King prywatnie zwierzył się, że "Stany próbują z tej komisji stworzyć własne ramię zbrojne, chroniące wyłącznie interesy USA”.

Wybory, sponsorowane przez ONZ w Korei Południowej doprowadziły do długoletniego podziału kraju, a udział Kanady w tym konflikcie – do nieprawdopodobnych tragedii. 10 maja 1948 roku południowa część Korei przeprowadziła wybory wspierane przez UNTCOK. W czasie kampanii wyborczej lewicowe partie były bardzo prześladowane, bo chodziło o "wyrzucenie komunistów z Południa”. Partie lewicowe odmówiły udziału w wyborach kompletnie manipulowanych, co doprowadziło do powstania na wyspie Cheju, na południowym wybrzeżu. To powstanie było krwawo stłumione.

Po wyborach Kanada była jednym z pierwszych państw, które uznały Republikę Korei Południowej, co zalegalizowało podział kraju. Minister spraw zagranicznych Lester Pearson wysłał późniejszemu prezydentowi Korei Płd. Syngmanowi Rhee notkę, że rząd Kanady w pełni uznaje Republikę Korei jako niezależne, suwerenne państwo z jurysdykcją na obszarze, na którym odbyły się 10 maja 1948 roku wolne wybory pod auspicjami Tymczasowej Komisji Narodów Zjednoczonych. W kompletnym przeciwieństwie Ottawa odmówiła uznania Północy, gdzie też odbyły się wybory. Kanada odmówiła również uwzględnienia raportów z wyborów na Północy w komisji UNTCOK.

Bo według Pearsona Południe przeprowadziło 'wolne wybory', natomiast wybory na Północy "nie miały demokratycznego charakteru”. Pearson zmienił zdanie, gdy przestał być premierem i oto, co miał do powiedzenia: "Rząd Rheesa był równie represyjny jak rządy dyktatorskie Północy. A nawet - w wielu przypadkach - bardziej represyjny".

 

Znalezione obrazy dla zapytania korea - krieg - fotos

 

Oficjalna wersja mówi, że wojna Koreańska zaczęła się gdy popierana przez Sowietów Północ napadła na Południe 25 czerwca 1950 roku. I wtedy USA przyszły Południowcom na pomoc. Podobnie kłamliwie zresztą USA tłumaczą inne swoje napady, a amerykańska wersja wojny koreańskiej jest całkowicie fałszywa i ma duże luki.

Raport "Korea: Division, Reunification, and US foreign Policy stwierdza: "Najlepszym wytłumaczeniem tego, co się stało 25 czerwca jest fakt, że Syngman Rhee celowo rozpoczął walkę i oskarżył skutecznie Północną Koreę o atak. Korea Północna była przygotowana na te prowokacje; skorzystała z ataku i bez żadnego poparcia Związku Radzieckiego uderzyła na Południe i zajęła Seul. I wtedy nastąpiła krwawa interwencja USA".

Kanada pierwsza rzuciła się do pomocy Stanom: dołączyła do ONZ-owskich sil pokojowych i zrobiła to na polecenie USA. Wojska USA najpierw zaczęły wojnę w Korei i dopiero potem Waszyngton zmusił ONZ do poparcia Stanów Zjednoczonych w ataku na Koreę - a nie na odwrót. Rezolucja ONZ, która poparła militarną interwencję USA, określała to jako "zjednoczone siły pod dowództwem Stanów Zjednoczonych”.

Nieprawdopodobne! Siły Narodów Zjednoczonych były pod amerykańskim dowództwem gen. Douglasa MacArthura, mimo że on nie podlegał pod zarząd ONZ. Kanadyjski minister obrony Brooke Claxton przyznał później, że "amerykańskie dowództwo miało kłopoty z wydawaniem rozkazów jednostkom wojskowym różnych państw zarówno Wspólnoty Brytyjskiej, jak i innych narodów niezwiązanych z USA".

Po napadzie Amerykanów na Koreę Kanada natychmiast wysłała trzy okręty. Kiedy się okazało, że USA ma szansę przegrać, Kanada wysłała tysiące żołnierzy z armii lądowej prosto w sam środek okrutnego konfliktu. Dwa miliony ludności cywilnej, pół miliona żołnierzy północno-koreańskich, milion chińskich żołnierzy, milion cywilów Południowej Korei, 10 tysięcy żołnierzy Korei południowej i 95 tysięcy żołnierzy ONZ, w tym 516 Kanadyjczyków, poległo w tej wojnie. Walki naziemne były okropne, podobnie jak ataki sił powietrznych ONZ. Amerykański generał Mac Artur rozkazał swoim bombowcom zniszczyć wszystkie środki komunikacji i każdą instalację i fabrykę, 'wieś i miasto' w Korei północnej, oprócz hydroelektrowni i miasta Raszin, które sąsiadowało z Chinami i Związkiem Radzieckim.

Dziennikarz z New York Times’a  George Barret opisał scenę z wioski w Korei Północnej po napadzie ONZ-owskich wojsk w lutym 1951 roku. "Trzy dni temu na wioskę zrzucono bomby z napalmem; właśnie wtedy, gdy Chińczycy następowali, i nie można było grzebać zmarłych, bo nie było nikogo, kto mógłby zająć się pochówkiem”.

 

Znalezione obrazy dla zapytania korea - krieg - fotos

 

Ten dziennikarz spotkał jedną starszą kobietę, jedyną istotę, która przeżyła; w wypalonym ogrodzie wieszała pranie na sznurku, a obok leżały cztery trupy najbliższych członków jej rodziny. W całej wiosce i na polach zaskoczeni bombardowaniem mieszkańcy zastygli w pozycjach, w jakich ich złapał atak napalmu: mężczyzna, który próbował wsiąść na rower, 50 sierot, które bawiły się na podwórku sierocińca, kobieta trzymająca w ręku katalog Sears Roebuck z nalepka: 'pocztowe zamówienie nr 3,811, 294 za $2.98', zapatrzona w podomkę na obrazku koloru koralowego. Chyba ze 200 osób zostało zamordowanych w tej jednej malej wiosce.

Żołnierze kanadyjscy oczerniali 'żółtą hordę' Korei Północnej i chińskich 'chinks', z którymi walczyli. Jeden kanadyjski pułkownik napisał, jak ważne jest, by zająć wszystkie możliwe punkty obrony, żeby "wybić do nogi hordy, które próbowały się ratować”. A pewna pro-militarna książka cynicznie opisuje, jak niektórzy żołnierze pozwolili, żeby ich zachodnie uprzedzenia rozwinęły się w otwartą nienawiść do narodu koreańskiego.

'Zimnowojenna Kanada' opisuje nieprawdopodobne okrucieństwa, rozpętane przez wojska ONZ w Korei: "Bestialskie metody mordowania ludności cywilnej, stosowane przez Narody Zjednoczone - naloty dywanowe na miasta Korei Północnej, zniszczenie tam na rzekach i odcięcie dostaw żywności i niekończące się bombardowania, bardziej intensywne niż w całej drugiej wojnie światowej. W pewnym momencie Amerykanie zarzucili bombardowanie celów na Północy, gdy wywiad im doniósł, że już w całym kraju nie ma więcej wielopiętrowych budynków do bombardowania".

Ogólna ilość zabitych: około 4 miliony, z tego 3 miliony pomordowanych stanowiła ludność cywilna (co czwarty obywatel obu Korei). To nawet dla ówczesnego świata, który właśnie otrząsał się z ogromnych zniszczeń II wojny światowej, w porównaniu z Europą Korea była piekłem stworzonym przez człowieka i ta wojna stoi na czele największych zbrodni wojennych XX wieku. Ale - zdaniem konserwatywnego rządu - warto było. Bo przecież Korea wzbogaciła nasz język o zwrot 'Gangnam style' ('styl Gannamu').

Ostatnio wydana książka, napisana przez Yves Englera: "The Ugly Canadian: Steven Harper’s Foreign policy” ("Wstrętny Kanadyjczyk: Polityka zagraniczna Stephena Harpera”).

The Korean Atrocity: Forgotten US War Crimes and Crimes against Humanity | Global Research – Centre for Research on Globalization, http://www.globalresearch.ca/the-korean-atrocity-forgotten-us-war-crimes-and-crimes-against-humanity/5335525

Przetłumaczyła: Tiamat

 

* * * * * * *

O zbrodniach wojennych USA w Korei Północnej w latach 1950 - 53 opowiada też (w języku niemieckim) poniższy film - wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=S95j-bEeim0

Film ten będzie przetłumaczony (w skrócie) na język polski (ZB).

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Z zaciekawieniem i podziwem czytam wszystkie pozycje Pańskiego cyklu CO SIĘ DZIEJE W... , które jak widać zataczają coraz szersze kręgi w przestrzeni i czasie. Bardzo wiele uczą.
  Pozdrawiam serdecznie Pana, ale i panią Tiamat, z którą kiedyś sie rozstaliśmy po niezbyt chyba mądrej sprzeczce. 5* BJ
 • @Bogusław Jeznach 17:22:39
  Witam Szanownego Pana,

  Bardzo się cieszę, że mój blog cieszy się Pańskim uznaniem. Staramy się (ja i Pani Tiamat), by poruszone były sprawy ważne. Mnie osobiście interesują najbardziej problemy ludzi biednych, bombardowanych przez mocnych tego świata, oraz problemy związane z medialnym przekazem, który już tak daleko mija się z rzeczywistością.
  Mam nadzieję, że dołączy do nas bloger Metro, który przetłumaczył wiele ważnych tekstów, m.in. przybliżył nam postać szejka Imrana Hosseina czy artykuły Sakera.
  Żałuję przy tym, że ostatnio mniej czasu mogę poświęcić blogowaniu. Tak jak i Pan - muszę znaczną część czasu poświęcić sprawom zawodowym.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @All
  "Ich muss so sein, wie es mein Volk von mir erwartet" [Muszę być takim, jak mój naród oczekuje"] - mówi Władimir Putin porządnie po niemiecku. Jest też narracja o nim w języku rosyjskim, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=002HhlZqKkw
 • @zygmuntbialas 21:13:10
  "Muszę być takim, jak mój naród oczekuje" - mówi Władimir Putin porządnie po niemiecku

  i przypomina mi w tym bardzo białoruskiego Baćko, no ta bene przywołanego w tych dniach na innej stronie Neonu przez obecnego i u Pana Bogusława Jaznacha w artykule: "Baćko mądry przed szkodą".

  Tak to już jest, dla wielkich polityków i mężów stanu najważniejszy jest NARÓD, dla całej reszty sprzedajnych politykierów najistotniejszy jest doraźny interes ich, ich partii oraz finansujących to całe tałałajstwo korporacji.

  Pani TIAMAT
  Dziękuję za artykuł, dotychczas pojęcia nie miałem o tak potwornym, niechlubnym udziale Kanadyjczyków w tamtej brudnej wojnie.
  Pozdrawiam :)
 • @javox 21:35:06
  "... dotychczas pojęcia nie miałem o tak potwornym, niechlubnym udziale Kanadyjczyków w tamtej brudnej wojnie". -

  --- Mam tu okazję wspomnieć, że Polaków tam nie było. I jestem dumny z tego.
 • Z portalu pl.sputniknews.com/:
  Dlaczego Syria nie poddaje się od 6 lat?

  Były minister informacji Syrii Mahdi Dakhlallah powiedział agencji Sputnik, że Syria walczy przeciwko kolonizacji, która jest wdrażana w bezprzykładny sposób.

  Państwa zachodnie „były praktycznie pozbawione możliwości okazania nacisku na politykę Syrii, dlatego, że państwo to nie miało długów zagranicznych i zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego”. Syria była samowystarczalnym i niezależnym państwem. Ponadto, zawsze okazywała wsparcie Palestynie i Libanowi w oporze przeciwko izraelskiej polityce. To spowodowało, że przeciwko niej zaczęto prowadzić wojnę.
  W tej chwili można zauważyć najgorszy scenariusz prowadzenia niszczącej wojny w celu przemiany państwa w kolonię. Wykorzystuje się wszystkie możliwe sposoby. Terroryzm jest międzynarodowy, a przykładem tego był atak na lotnisko Szajrat, dokonany również przez zbrojne ugrupowania, które popierają USA i ich sojusznicy. Systematycznie niszczona jest infrastruktura, założono ekonomiczną blokadę i polityczną izolację.

  Ale bez względu na ciężką sześcioletnią wojnę, naród syryjski się nie poddaje, walczy przeciwko agresorom, dlatego, że na szali leży jego wolność, powiedział Mahdi Dakhlallah. Agresory zaczęli mówić o alternatywnych sposobach wprowadzenia zmian w Syrii. Jednak trzeba pamiętać, że oni zawsze będą kierować się swoimi kolonialnymi interesami.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704275339690-Syria-wojna/
  .
 • @zygmuntbialas 22:43:23
  Pisze Pan:
  "--- Mam tu okazję wspomnieć, że Polaków tam nie było. I jestem dumny z tego."
  Tak, jeszcze wówczas szczęśliwie staliśmy po drugiej stronie barykady i nasi chłopcy nie byli zmuszani do "krzewienia demokracji" wśród narodów, które miały takiego pecha, że wytrysła u nich ropa lub leżały na strategicznym szlaku możnych tego świata.
  Pozdrawiam
 • @javox 00:56:56
  Pozdrawiam Pana :)
 • @javox 00:56:56
  To wszystko furda.
  Szczyt bezczelnosci i ostatecznego dranstwa jest zrobienie awantury i domaganie sie pokrycia kosztow tej awantury.

  Stany Zjednoczone wystawily rachunek Korei POLUDNIOWEJ na 1 miliard dolarow! za ten francowaty system THAAD, ktorego nikt nie chce w Poludniowej Korei.

  Awantura jest straszna. Tysiace ludzi na ulicach Seulu.
  Domagaja sie wlasciwie zjednoczenia z Korea Polnocna jako zabezpieczenie przed amerykanskim awanturnictwem.

  Amerykanom sie bardzo spieszylo, zeby zainstalowac THAAD jeszcze przed wyborami w Poludniowej Korei, ktore maja sie odbyc 9 -go maja.
  Bo chodzi o to, zeby nowy rzad - najprawdopodobniej przychylny Polnocnej Korei- nie zmienil decyzji poprzedniego rzadu pani Park, ktora te zgode na THAADY podpisala a teraz siedzi w areszcie.

  Ten system THAAD jest skierowany glownie przeciwko Chinom bo te mocarne radary maja szpiegowac terytorium Chin.
  Natomiast mieszkancy zarowno Chin jak i obu Korei sa przerazeni, ze pole elektromagnetyczne tych radarow moze bardzo zaszkodzic ludnosci i w ogole srodowisku.

  Tymczasem w Radzie Bezpieczenstwa troglodyci z Zachodu opowiadaja androny o Korei Polnocnej.
  Oto swiatowa potega nuklearna jak jest USA narobila w pory ze strachu przed malenskim panstwem wcisnietym miedzy dwie potegi nuklearne: Chiny i Rosje.

  Widac tchorzostwo Amerykanow nie zna granic.
  Ani Rosja ani Chiny nic a nic sie tej Korei Polnocnej nie boja.

  Ciekawe kto zaplaci ten miliard dolarow za awanturnictwo amerykanskich handlarzy bronia.
 • @Tiamat 10:49:07
  "Stany Zjednoczone wystawily rachunek Korei POLUDNIOWEJ na 1 miliard dolarow! za ten francowaty system THAAD, ktorego nikt nie chce w Poludniowej Korei". -

  --- Przykro jest patrzeć, jak Amerykanie robią cymbałów z ludzi. A może już udało im się to zrobić?!

  Jutro przed Pierwszym Majem zamieszczę Pani zeszłoroczny tekst o PRL (już jest gotowy do publikacji.
  02.05. przypomnę o masakrze w Odessie i dodam Pani ostatnie dwa wpisy o Ukrainie i Donbasie.

  Pozdrawiam Panią.
 • @zygmuntbialas 13:10:36
  Pomimo tylu nieudacznych awantur, USA nie daje za wygrana.
  Korea Poludniowa sie buntuje i nie chce zaplacic tego miliarad za mocarne radary, Trump straszy 'ekonomicznymi konsekwencjami" .

  Trump straszy ze zerwie z Pld. Korea zasady wolnego rynku jesli Korea nie zaplaci za THAAD

  Trump threatens to terminate free trade deal with South Korea, says he wants Seoul to pay for THAAD

  http://www.cnbc.com/2017/04/27/trump-threatens-to-terminate-free-trade-deal-with-south-korea-says-he-wants-seoul-to-pay-for-thaad.html

  Naturalnie montaz systemu THAAD wywolal wielkie oburzenie w Poludniowej Korei, co spowodowalo gwaltowne starcia z policja.
  (Cala ta afera raczej jednoczy obie Koree niz dzieli)

  US THAAD missile defense equipment enters deployment site in South Korea, sparks clashes between locals & police… China is so

  http://investmentwatchblog.com/us-thaad-missile-defense-equipment-enters-deployment-site-in-south-korea-sparks-clashes-between-locals-police-china-is-so-mad/

  Rownoczesnie wyslana "armada" amerykanska do przechwytywania polnocnokoreanskich rakiet, okazala sie jakby drobnym nieporozumieniem.
  Akurat te okrety nie maja zainstalowanego systemu aegis do przechwytywania rakiet. Pech!

  Armada Trumpa nie moze zniszczyc rakiet Polnocnej Korei:
  Trump's `Armada' Sent to Deter Kim Can't Knock Down His Missiles

  http://finance.yahoo.com/news/trumps-armada-sent-deter-kim-040002021.html

  Amerykanie pospieszyli sie z ta instalacja THAAD zanim odbeda sie wybory w w Poludniowej Korei. (9maja)
  Jak na razie w sondazu przedwyborczym prowadzi Demokrata Moon Jae -in 22-a punktami nad rywalka Ahn Cheol-soo z Ludowej partii . 44% mieszkalncow Korei Poludniowej popiera Moona, ktory jest zwolennikiem zjednoczenia Korei .

  Moon prowadzi 22-a punktami.
  Poll: Moon Outpacing Ahn by Nearly 22 Percentage Points
  http://world.kbs.co.kr/english/news/news_Po_detail.htm?lang=e&id=Po&No=126987¤t_page=2

  Jest jeszcze taki drobny szkopul z tym systemem THAAD, ktory juz podobno zaczal dzialac.
  Otoz ten system jest w stanie zbijac rakiety na duzej wysokosci 10-12 km.
  Rakiety Korei Polnocnej lataja duzo nizej wiec im te THAAD niewiele im zrobi.

  THAAD moze przechwytywac rakiety na wysokosci ponad 10-12 km
  THAAD Capable of Intercepting Missiles Over 10-12 km Above Ground'

  http://world.kbs.co.kr/english/news/news_Po_detail.htm?lang=e&id=Po&No=126979¤t_page=2

  Z kolei Chinczycy sie chwala, ze ten caly THAAD moga calkowicie unieruchomic.
  Tylko za co ma Seul placic ten miliard dolarow??

  Na dodatek tego cyrku, jedna nieudana rakieta Kima wyladowala na Morzu Japonskim, co strasznie zdenerwowalo Japonie. Wiec nie dosc, ze rakieta z Polnocy palnela w Morze Japonskie to Korea Poludniowa domaga sie od Japonii wycofania roszczen do jakichs wysp Dokdo, ktore sie Korei naleza.
  (takie dwie skaly na morzu)

  Seoul Demands Tokyo’s Withdrawal of Sovereignty Claim Over Dokdo
  http://world.kbs.co.kr/english/news/news_Po_detail.htm?lang=e&id=Po&No=126924¤t_page=3

  No i zeby troszke urozmaicic scene polityczna w Azjii Poludniowo Wschodniej, kolejny prezydent USA popisal sie nieuctwem.
  Donald Trump zwierzyl sie publicznie, w Wall Street Journal, ze przeciez kiedys Korea byla czescia Chin czym obrazil oba te panstwa na raz.
  A nawet trzy panstwa, bo Japonia przeciez okupowala Koree przez wiele lat jako swoja kolonie.

  Wyslac Trumpa do szkoly bo ten duren pokrecil historie Koreanska-chinska
  “Send Trump To School,” as Moron Flubs Korea-China History | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/20/send-trump-to-school-as-moron-flubs-korea-china-history/

  Ponad polowa Amerykanow popiera zbrojna interwencje w Korei Polnocnej.
  (Tym, to juz nic nie pomoze. Bez wojny i mordowania dzieci i kobiet nie wyobrazaja sobie historii USA)

  Fox News Poll: 53 percent favor military action to stop North Korea nukes program | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/599011#axzz4fezDAoC0
 • @Tiamat 07:50:11
  "Ponad polowa Amerykanow popiera zbrojna interwencje w Korei Polnocnej. Tym, to juz nic nie pomoze. Bez wojny i mordowania dzieci i kobiet nie wyobrazaja sobie historii USA". -

  --- Tak. Niestety tak.

  Pozdrawiam Panią.
 • @javox 21:35:06
  re: Kanada i niechlujny udzial Kanadyjczykow

  Niestety, Kanada, tak jak inne panstwa satelitarne Wuja Sama nie ma lekkiego zycia z groznym i awanturniczym sasiadem.
  Ostatnie wiesci z 29 kwietnia troche niepokoja. Oto Kanada podobno planuje nowa wojne z Korea Polnocna. Liberalny rzad kanadyjski wyraznie daje do zrozumienia, ze w razie wojny z Korea Polnocna, Kanada wysle wojsko ... na wojne, ktora moze sie zakonczyc wojna nuklearna pomiedzy dwoma supermocarstwami.
  Minister obrony Harjit Sajjan oswiadczyl 21 kwietnia, ze w razie konfliktu Korea Polnocna - USA, Waszyngton moze zaangazowac oddzialy Narodow Zjednoczonych " Korea Command " pod dowodztwem USA.
  W sklad Korea Command wchodzi tez Kanada.
  Te oddzialy zostaly utworzone w czasach wojny koreanskiej w 1950-53.

  [Jak widac, historia sie powtarza. A jak sie nie powtarza - to i tak sie powtarza.]

  Mimo, ze Sajjan zapewnia, ze negocjacje maja priorytetowe znaczenie, to jednak trwaja przygotowania do wojskowej interwencji.

  Canada planning for war with North Korea - World Socialist Web Site

  http://www.wsws.org/en/articles/2017/04/29/cank-a29.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej