Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19537 komentarzy

Trzy lata minęły od masakry w Odessie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odessa, 02.05.2014. - Pamiętamy! - Trzy lata mijają od masakry w Odessie, dokonanej przez neobanderowski Prawy Sektor.

Pokojowo demonstrujący przeciwnicy kijowskiego reżimu, zaatakowani przez nacjonalistów, chcieli schronić się w Domu Związków Zawodowych, który okazał się dla nich pułapką. Poinformowały media, że zginęły 42 osoby. Faktycznie było znacznie więcej, około 100 ofiar.

Film niemiecki (napisy w języku angielskim) przedstawia te tragiczne wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=LXRIuVNGmds

W drugiej części filmu autorzy mówią o zaniechaniu śledztwa przez prokuraturę. Kijowska junta obwinia Rosję, podczas gdy filmy oraz naoczni świadkowie wskazują jednoznacznie winnych zbrodni. Są to: Igor Kołomojski, jego zaufany Igor Palica oraz Andrej Parubij, aresztowany i zaraz potem zwolniony z więzienia. Wymienieni są też Władimir Nemirowski i Andrej Juzow. Wszyscy są na wolności - za granicą lub w kraju.

Na poniższym wideo słyszymy głos kobiety, wołającej przeraźliwie o pomoc, uduszonej elektrycznym kablem, co widzimy pod koniec filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=pEVQo5s87sk

Tłum krzyczy: "Zamknąć jej gębę!", "To nie kobieta, to separatystka!". Słyszymy nawoływanie do spalenia ludzi, uwięzionych w budynku, a potem w oknie, skąd dochodził krzyk kobiety, zawisła ukraińska flaga. Tłum woła: "Niech żyje Ukraina!"

ŻYJE - widzimy.

Dwa lata temu, tuż po zbrodniczych wydarzeniach pisała Niki Vogt o sprawcach, link: http://quer-denken.tv/index.php/479-das-grauenhafte-schlachten-in-odessa  - "Ci rzeźnicy zostali (na zlecenie Waszyngtonu) wyszkoleni w Polsce. Polska jest jednym z najwierniejszych sojuszników USA". Pisze autorka krótko o polskiej "prawie już samobójczej nienawiści do wszystkiego, co rosyjskie". Nie oszczędza Niki Vogt także niemieckich władz, pisząc: "Nasz rząd w Berlinie współpracuje z takimi siłami i daje im pieniądze. Ile osób zostało bestialsko zamordowanych, jest mu całkiem obojętne".

https://www.youtube.com/watch?v=X7wuXObvRU8

PAMIĘTAMY !

 

* * * * * * *

Plac przed Domem Związków Zawodowych w Odessie, gdzie trzy lata temu, 02 maja, naziści dokonali bestialskich mordów. Takie środki bezpieczeństwa zastosowane były w ubiegłym roku przez cały przedłużony weekend majowy:

 

Odessa, 02.05.2014. - Pamiętamy!

 

Odessa, 02.05.2014. - Pamiętamy!

 

"Wygląda to tak, jakby jednostki SS przyjechały..." - pisał Lorenco.

Są gotowe bronić 'osiągnięć' Majdanu i puczu w Kijowie.

Jak długo jeszcze...

 

* * * * * * *

Ukraina dziś - 02.05.2017.

Poroszenko ma nadzieję, że prezydent Trump zbombarduje Donbas. Administracja Kijowa "zamówiła" w USA oddziały wojska do ataku na Donbas. Jako powód podają prowokacje Ukrów: podłożenie bomby pod samochodem, którym jechali obserwatorzy OBWE w Ługańsku.

Banda z Kijowa marzy o powtórzeniu "chorwackiego scenariusza", czyli czystki etnicznej Ługańska i Doniecka. Polityczny analityk Oleg Bondarenko pisze: "Jakie znaczenie dla Donbasu mają niebieskie hełmy ONZ? - Powinniśmy wziąć przykład z Bośni lub Kosowa, gdzie "niebieskie berety" tak naprawdę odegrały rolę islamistów, opłacanych przez Zachód w mordowaniu Serbów. Oczywiście, w przypadku wprowadzenia amerykańsko - polskich wojsk do Donbasu pod flagą ONZ Kijów będzie w stanie rozpocząć chorwacki scenariusz".

 

 

Jednak przywódcy unijni nie bardzo się spieszą narażać życie swoich obywateli w konflikcie z Donbasem. Zamiast tego - pisze Bondarenko - Kijów wymyśli sposób na sprowokowanie nowej administracji USA. Europa nie ma zamiaru walczyć o Ukrainę. Dlatego nigdy nie zdecydowano się utworzyć tam zbrojnej misji OBWE: Niemcy i Francuzi nie są przygotowani, by ryzykować życie swych obserwatorow w zbrojnym konflikcie. Ale nowy kowboj z Waszyngtonu w Bialym Domu może mieć coś do zaproponowania.

Logika Poroszenki jest jasna: Jeśli Trump mógł wystrzelić tomahawki do Syrii i o mało co nie potraktował Korei Północnej bronią nuklearną, to dlaczego nie miałby wysłać swoich komandosów do Donbasu? - Na nieszczęście dla Ukrainy Poroszenko jest mniej więcej w takiej samej sytuacji jak niegdyś Saakaszwili. W 2008 roku zbój kaukaski także liczył na amerykańską pomoc i ten "gruziński wódz" napadł zbrojnie na Południową Osetię. Agresja przeciwko Osetii była wymierzona przeciwko Rosji; to Gruzini zaczęli strzelać do rosyjskich "niebieskich beretów" z ONZ.

W 2017 roku Poroszenko próbuje sprawdzić, czy nowa administracja USA jest gotowa poprzeć Kijów. W obu przypadkach te regionalne konflikty nie bardzo leżą w interesie Waszyngtonu. Dlatego USA woli "demonstrować raczej swoją siłę niż jej używać". Problem w tym, że takie stanowisko nie bardzo przydaje się tym, którzy uwazają się za ofiary - powiada Bondarenko.

Poroshenko hopes Trump will strike Donbass - Fort Russ, http://www.fort-russ.com/2017/04/poroshenko-hopes-trump-will-strike.html

 

* * * * * * *

Kijowskie morderstwa: Opublikowano wideo z miejsca, gdzie wybuch bomby spowodował śmierć sześciu cywilnych ludzi, pracujących w polu w Ługańsku.

 

 

Korespondentka wojenna Marina Kharow napisała na swoim blogu, że media i portale społecznościowe zbyt mało interesują się masową rzezią ludności cywilnej w Donbasie. Podczas gdy śmierć obserwatora OBWE jest od rana do wieczora dyskutowana we wszystkich wiadomościach - śmierć traktorzysty i pięciu innych ludzi pracujących w polu nie zwróciły uwagi mediów.

Mine explodes underneath 6 civilians in Lugansk [Video] - Fort Russ, http://www.fort-russ.com/2017/04/mine-explodes-underneath-6-civilians-in.html

 

Przetłumaczyła: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • Z pl.sputniknews.com/:
  Wrocław: „Nocne Wilki” uczciły pamięć ofiar OUN-UPA

  Link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705015371497-sputnik-polska-nocne-wilki-oun-upa/

  Motocykliści z klubu „Nocne Wilki” uczcili pamięć ofiar OUN-UPA we Wrocławiu – poinformował RIA Novosti prezydent polskiego oddziału „Nocnych Wilków” Dariusz Kaczmarczyk.

  — Dziś dojechaliśmy do Wrocławia, gdzie złożyliśmy kwiaty i wieńce pod pomnikiem poświęconym ofiarom zbrodni OUN i UPA i na cmentarzu oficerów Armii Czerwonej – powiedział Kaczmarczyk.
  Jak dodał, we wtorek motocykliści dotrą do Oświęcimia, gdzie złożą hołd pamięci ofiarom hitlerowskich obozów zagłady.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Ukraina: kryzys energetyczny straszniejszy od Czarnobyla

  Link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705015367560-Ukraina-energetyka-atomowa/

  W związku z deficytem węgla Ukraina pomimo pamięci o tragedii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w coraz większym stopniu opiera się na energii nuklearnej – pisze France Presse.

  Spowodowany konfliktem w Donbasie deficyt węgla doprowadził do tego, że udział energii atomowej w strukturze zużycia energii w kraju ciągle rośnie — czytamy w artykule. Na przykład niedługo po wprowadzeniu blokady Donbasu w marcu 2017 roku minister energetyki kraju Ihor Nasalik oświadczył, że udział energii atomowej wzrósł z 55% do 62%. W 2013 roku ten wskaźnik wynosił 46% — przypomina autor.

  Jednocześnie oficjalne dane statystyczne pokazują, że pomimo zauważalnego względnego wzrostu w liczbach absolutnych produkcja prądu w ukraińskich elektrowniach atomowych wzrosła nieznacznie. Według danych ukraińskiej spółki państwowej Energoatom, które trafiły do France Presse, w pierwszych miesiącach 2017 roku elektrownia atomowa wytworzyła 23,84 mld KWh energii elektrycznej, jedynie o 2,5% więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku.
  Niektórzy eksperci uważają, że wzrost udziału energetyki atomowej na rynku krajowym przy nieznacznym wzrośnie produkcji energii elektrycznej jest związany z tym, że po 2-letnim spadku gospodarczym ukraiński przemysł potrzebuje o wiele mniej energii elektrycznej — pisze autor. (…)
 • Mamy XXI wiek.
  W XX wieku mówiło się, że świat pójdzie z takim postępem, że w XXI wieku będziemy kupować działki na Marsie.
  Świat poszedł z takim tylko postępem, że teraz w XXI wieku, będziemy mieć mozliwość a potem pewnie obowiązek okazywać dowód osobisty w smartfonie. Bez smartfona ani rusz.
  Taki postęp cybernetyczny, informatyczny. Jednocześnie w dziedzinie humanitaryzmu cofnęliśmy się do czasów człowieka pierwotnego. Czego dowodem są morderstwa na całych narodach dokonywane przez "szeryfów" i ich funkcjonariuszy.
  Zbrodnia w Odessie 2 maja 2014 roku, to najgorsze wynaturzenie człowieczeństwa.
  Nikomu z normalnych ludzi na świecie nie przyszłoby do głowy, że w XXI wieku, po jakże okrutnych doświadczeniach w dziejach człowieka, mogłoby coś takiego się zdarzyć.
  Niestety to prawda.
  W Odessie dokonano aktu ludobójstwa.
  Sprawcy i ich oficerowie prowadzący a tym bardziej politycy, nie zostali ukarani.
  Nie ma kary za zbrodnie, zbrodniarze będą się rozzuchwalać.
 • @lorenco 04:45:41
  Na Ukrainie nie jest dobrze. Bezrobocie 5 razy wyzsze niz sie oficjalnie podaje.
  Oficjalnie, 400 tysiecy Ukraincow jest bezrobotnych a tak naprawde prawie dwa miliony.
  Te wiadomosc podal wice premier Ukrainy , Pavlo Rozenko w TV stacji TV ZIK

  "Dzis , 400 tys. Ukraincow jest oficjalnie zarejestrowanych w urzedach zatrudnienia. Sa to przede wszystkim ci, ktorzy sa uprawnieni do socjalu (bezrobocia). Ale tak naprawde, liczba bezrobotnych wynosi 1.9 miliona"
  - powiedzial Porozenko.

  Z 18 milionych zatrudnionych ludzi tylko 11 milionow placi podatek dochodowy.

  Number of unemployed in Ukraine is five-fold of official numbers - Fort Russ
  http://www.fort-russ.com/2017/04/number-of-unemployed-in-ukraine-is-five.html
  *
  Komitet Antymonopolowy (?) Ukrainy ( glupio sie kojarzy) domaga sie od Ministerstwa Sprawiedliwosci - bo takie tez maja- zeby skonfiskowac wlasnosc prywatna Gazpromu na Ukrainie. Oczywiscie chodzi o kare 6 miliardow dolarow nalozona na Gazprom.
  5-go grudnia 2016 roku Kijowski Sad Gospodarczy zasadzil Gazprom na 171.8 miliardow hrywien (okolo 6.8 miliardow dolarow) za naduzywanie "monopolu gazowego na ukrainskim rynku".
  Gazprom probowal apelowac do sadow ukrainskich ale apelacje odrzucono bez mozliwossci odwolania.
  ( w zalaczeniu: Oficjalny list z Antymonopolwego Komiteteu Ukrainy)

  Ukraine demands confiscation of Gazprom property - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/04/ukraine-demands-confiscation-of-gazprom.html
  *
  Tymczasem, w 3 lata po majowej masakrze, Zbrojnie Sily Ukrainy 29 i 30 kwietnia 2017 zlamaly warunki rozejmu 43 razy - poinformowal Eduard Basurin - szef operacyjny DPR. W ciagu tych dwoch dni tylko, 18 miejscowosci w Donbasie bylo pod ostrzalem wojsk ukrainskich, ktore uzywaly mozdzierzy, pojazdow bojowych piechoty i wozow transportowych wojska i granatow na koncu rakiet i innych rodzajow broni.
  28 kwietnia wojska ukrainskie zlamaly rozejm 53 razy.
  *
  W Odessie zas, wandale (przedstawiciele NGOs- organizacji pozarzadowych) oblali czerwona farba tablice pamiatkowa z Marszalkiem Zukowem na budynku Komisariatu wojskowego. Wandale zdemolowali tablice poswiecona marszalkowi Zwiazku Radzieckiego i zamazali napisem: Dekomunizacja.
  *
  DPR ujawnilo, ze bomba podlozona w Charcysku miala wysadzic w powietrze obserwatorow OSCE i sluzyc jako prowokacja.
  *
  Sluzby Bezpieczenstwa Ukrainy rozpoczely konstrukcje punktow kontrolnych, ktore tak na prawde maja na celu stopniowe zajmowanie terenow DPR. Naturalnie jest to bardzo uciazliwe dla okolicznych mieszkanow. DPR zwrocilo na to uwage obserwatorom OSCE.
  *
  A tymczasem USA jakos przestaje sie interesowac Ukraina i jak podaje "Veterans Today" Trump chce podniesc wydatki na zbrojenia o 54 miliardy dolarow, w zwiazku z czym obcina pomoc na rozne organizacje i panstwowe agencje - i takze na Ukraine.

  To oznacza mniej wiecej, ze elity ukrainskie nie beda mialy mozliwosci pladrowania funduszy przeznaczonych na pomoc Ukrainie; gdy tymczasem Ukraina popada w nedze.

  Zamach na majdanie w Kijowie - USA zaczyna wycofywac pomoc finansowa dla Ukrainy
  Kiev’s Maidan coup – US begins to back away from financial support | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/25/kievs-maidan-coup-us-begins-to-back-away-from-financial-support/
 • @lorenco 04:45:41
  "Zbrodnia w Odessie 2 maja 2014 roku, to najgorsze wynaturzenie człowieczeństwa. Nikomu z normalnych ludzi na świecie nie przyszłoby do głowy, że w XXI wieku, po jakże okrutnych doświadczeniach w dziejach człowieka, mogłoby coś takiego się zdarzyć". -

  --- A jednak zdarzają się, i to bardzo często. Właściwie każdego dnia w wielu miejscach na ziemi: na Bliskim Wschodzie, na Ukrainie. I opinia publiczna jest bezsilna, a sprawcy bezkarni.
 • @lorenco 04:45:41
  A kto ma wymierzyć sprawiedliwość ... kiedy mocodawcy są przy władzy.
  Ci z Ukrainy to tylko narzędzia .
  Milczenie główne nurtu medialnego jest czymś znamiennym i wiele mówiącym . Zbrodniarze nie mają uczuć ,cel uświęca środki .
 • @Tiamat 09:05:09
  "Tymczasem, w 3 lata po majowej masakrze, Zbrojnie Sily Ukrainy 29 i 30 kwietnia 2017 zlamaly warunki rozejmu 43 razy - poinformowal Eduard Basurin - szef operacyjny DPR. W ciagu tych dwoch dni tylko, 18 miejscowosci w Donbasie bylo pod ostrzalem wojsk ukrainskich'. -

  --- Wytwórcy broni w USA i w Niemczech mogą być zadowoleni. A opinia światowa tak mało wie (też i często nie chce wiedzieć) i nie sprzeciwia się tej samowoli.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Putin: nie wolno zapominać o ofiarach zbrodni w Odessie

  Link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705025378629-sputnik-putin-nie-wolno-zapominac-o-ofiarach-zbrodni-w-odessie/

  Prezydent Rosji podczas konferencji w Soczi, gdzie gościem jest Angela Merkel, odniósł się do sytuacji na Ukrainie. Przypomniał, że do dziś nie znaleziono winnych tragedii sprzed 3 lat w Odessie oraz niedawnego wybuchu samochodu należącego do misji OBWE i śmierci obserwatora.

  „Jak zapewne pamiętacie 3 lata temu w Odessie doszło do straszliwej tragedii — ukraińscy nacjonaliści zamknęli ludzi w Domu Związków Zawodowych i spalili ich tam żywcem. Winni do tej pory nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności, nie ponieśli kary. Społeczność międzynarodowa nie ma prawa, aby o tym zapominać, a tym bardziej pozwolić na powtórkę takich barbarzyńskich przestępstw w przyszłości” — powiedział Putin.
  Zdaniem prezydenta Rosji główną rolę w ustabilizowaniu sytuacji w Ukrainie odgrywa misja obserwatorska OBWE. Niestety takie tragiczne incydenty, jak niedawny wybuch samochodu OBWE, gdzie zginął jeden z obserwatorów, zdecydowanie działają na niekorzyść pokojowych wysiłków i prowadzą do kolejnej eskalacji konfliktu.

  Putin oświadczył, że „przyczyny wybuchu samochodu misji OBWE w Donbasie należy obiektywnie zbadać”.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Odessa wspomina ofiary tragedii, link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705025376735-sputnik-ukraina-odessa/
 • @fabi 13:06:11
  Bardzo rzeczowe pytanie.
  I dotknal pan bardzo waznego problemu: mediow.
  Media nie tyle milcza, co urabiaja opinie publiczna i robia to na zamowienie mocodawcow.
  Dzis przypadkowo trafilam na Fronde.pl
  Po jakosci komentarzy widac, ze media dzielnie pracuja nad umyslami.
  I nie moge sie powstrzymac. Kiedys w Polsce narzekalismy na styl wiecowy i niewybredna propagande.

  To co zaprezentowala Fronada.pl powala z nog. Teraz juz sie nie dziwie, ze z Polakami nawet Unia gadac nie chce i nikt nas nie traktuje powaznie ani nie zaprasza na konferencje i konwektykle.
  Przeciez my kopiujemy propagande Poroszenki i idioty Szakaszwili do ktorych tez juz nikt sie nie odzywa bo sie boi osmieszyc. A media w Polsce urabiaja umysly, zeby mogly dorownac poziomowi boksera Kliczko.

  Moze przejde do przykladow: Urzekaja tytuly wypracowan:

  Jak Tomahawki Trumpa oskalpowały Ruskich i Asada | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/rosyjska-banka-w-syrii-pekla-dzieki-amerykanom,92098.html

  Trudno komentowac bez epitetow i gestykulacji ale nieuczciwosc tego tego wypracowania przypomina ubeckie wypociny i brak istotnej informacji, ktora podaly zrodla zachodnie.

  Lotnisko w Szajrat bylo akurat nieczynne.. Na uboczu staly samoloty przeznaczone glownie jako czesci zamienne.
  Autor tych wypocin jednakowoz przyznaje, ze z 59 tomahawkow tylko dwa byly celne. Zniszczono tez troche zlomu wojskowego.

  "A jedna eskadra w polnocno -zachodniej czesci bazy zostala nietknieta"
  Piewca awanturniczego napadu na Syrie nie podaje, informacji zachodniej: ze tylko 23 tomahawki dolecialy do celu.
  No wiec Amerykanie ostrzegli Moskwe a Moskwa Asada. Wobec czego mieli 2 godziny czasu na " wycofanie wiekszosci personelu".
  No to ciekawe, dlaczego te zaatakowane eskadry w pore nie odlecialy jak dostaly cynk od zaprzyjaznionych Amerykanow i jak i czym sie wycofal "personel"?
  Caly ten bzdet zaczyna sie od tego, ze w 2015 roku Rosja "sciaga do Syrii caly arsenal broni przeciwlotniczej" .. tylko i wylacznie dlatego ze im Turki zestrzelily samolot!!
  Nigsy Rosjanie nie opowiadali, ze rozlozyli parasol/banke, nad cala Syria. Wprost przeciwnie: tlumaczyli, ze nie moga tej "banki obronnej" rozlozyc nad Aleppo bo zamierzali wykurzyc stamtad terrorystow a do tego potrzebne byly samoloty!
  Parasol S-400 rzeczwiscie jest tylko nad Damaszkiem i rosyjskimi bazami.
  W Szejrach byly S-200 i S- 300 i Rosjanie obiecali Syryjczykom wzmocnic im ochrone baz.
  Klamstwo polega na tym, ze Rosjanie uzywaja lotnictwa i Syryjczycy tez i nad Palmira i Homs - przeciez nie mogli rozlozych tych "baniek' przeciwko sobie.

  No i ten piekny styl wiecowy: "Kilkadziesiat amerykanskich tomahawkow mknie bez przeszkod w polozona w glebi ladu baze rezymu Asada".

  Przeciez to jest chore!
  Polacy sie ciesza, ze kogos beda zabijac, ze beda bombardowac suwerenny kraj, bez zgody ONZ, bez wypowiedzenia wojny " pomkna tomahawki do bazy rezymu Asada"?
  To malo jeszcze, ze Polacy pomogli zniszczyc Jugoslawie bo im sie nie podobal prezydent Miloszewicz, pomogli wymordowac ludnosc w Libii bo im sie Kadafi nie podobal, i mordowali ludnosc cywilna w Iraku bo nie lubili Husejna. I pomogli przepedziec legalnego prezydenta z Ukrainy.
  A teraz Polakom sie prezydent Syrii nie podoba, to bardzo dobrze ze mu caly kraj zbombarduja?.
  Wiec tytul sie troszke kloci z zakonczeniem: Ruskie nie zostaly oskalpowane bo uciekly i Asad sie tez uchowal.

  Jak na ironie ta sama gazeta publikuje takie cudko zatytulowane: :

  Krwawe łzy Maryi w Polsce | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/krwawe-lzy-maryi-w-polsce-1,92080.html

  Jest jeszcze taki ladny donosik:

  Rosja - kraj wiecznych niewolników | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/rosja-kraj-wiecznych-niewolnikow-4,92052.html

  Tez sie nikt nie smial podpisac pod tym natchnieniem grafomana :
  "My, Rosjanie wybralismy szczescie bez wolnosci"
  Autor tego arcydziela opowiada, ze Rosjanie to barbarzyncy, ktorzy odrzucaja podstawowe wartosci wolnego swiata a ich swiatopoglad jest calkowitym przeciwienstwem wartosci wspolnoty euroatlantyckiej"
  No, przynajmniej druga czesc zdania zawiera prawde.
  Ale juz w nastepnym zdaniu jest poprawka:" Tzw.rosyjski swiat to calkowicite przeciwienstwo wartosci europejskich".
  Mozna dyskutowac i dojsc do wniosku, ze jest w tym troche racji.

  I tu przytacza autor opinie o "mongolskiej duszy rosyjskiej".
  Nastepuje kolejny belkot na temat Rosjan, ktorzy sa tak zniewoleni, ze nie chca sie poddac wladzy euro-atlantyckiej. Maja to w genach po carach, o ktorych autor paszkwilu nie ma zielonego pojecia.
  O dzisiejszym niewolnictwie Rosji swiadczy rozmowa Pawla, syna carycy Katarzyny z francuskim ambasadorem.
  Artykul nie wspomina o tym, jak zniewoleni Rosjanie wyrzucili na zbity pysk Polakow z Kremla i chetnie obchodza rocznice tego zdarzenia.

  O niewolniczej duszy Rosjan swiadczy tez inne wypracowanie grafomana- anonima:

  Rosjanie do Putina: 'Mamy cię dość!!!' | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/rosjanie-do-putina-mamy-cie-dosc,91984.html

  Te Rosjanie to duo: Chodorkowski , ktory nie mieszka w Rosji i Nawalny, ktory jak na razie ma 3% poparcia. .
  Wypocinki rusofoba siegaja zenitu pokazujac zdjecie zaplakanego Putina.
  To zdjecie kiedys oblecialo wszystkie pierwsze strony gazet; byla to reakcja Putina na rosyjski hymn, ktorym przywitali go na lotnisku. Putin wtedy sie tlumaczyl, ze kocha Rosje i hymn go zawsze wzrusza.
  Zdjecie przedstawione we Frondzie ma udowodnic, ze Putin sie wystraszyl Nawalnego.

  Najsmieszniejszy jest tekst.
  Otoz ci Rosjanie, ktorzy maja odwage zarzucic niewolniczy charakter i powiedziec Putinowi "mamy cie dosc" to ... byly wiezien ale nie polityczny tylko kryminalny pt. zyd Chodorkowski i jego kumpel Nawalny.

  Sondaze wskazuja , ze Nawalny w przyszlorocznych wyborach nazbiera
  3 % poparcia wyborcow co wyraznie swiadczy o niewolnictwie Rosjan, Rosjanie rzeczywiscie sie boja smiertelnie glosowac na Nawalnego bo jeszcze pamietaja czasy Jelcyna i Chodorkowskiego.
  Putin nie chce juz kandydowac, ale Rosjanie ogromnie sie boja go stracic.
  Bo to takie tchorze niewolniczo przywiazane do tyrana Putina.


  Rosja zaatakuje Polskę bronią D? | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/rosja-zaatakuje-polske-bronia-d,91709.html

  No i jeszcze jest taka perelka, ze poniewaz Rosja sie nie rozmnaza, ale ma duza ilosc immigrantow z z Azji Srodkowej ( czytaj: z bywszych sowieckich republik, ktorym lepiej w Rosji niz w wyzwolonych republikach i np. Ukrainy . I jest szansa, ze wszyscy ci emigranci z Azji moga ruszyc do Europy idac przez Polske a Rosjanie moga tymi emigrantami tak sterowacjak Turcy, ktorzy wysylaja uchodzcow syryjskich z obozow uchodzczych.
  I jak tylko- prorokuje autor- w Rosji zaczna podkladac bomby i zaczna sie zamieszki, to stada tych zrozpaczonych kaukasko-srodkowoazjatyckich gastarbeiterow razem z dzihadystami beda masowo uciekac na Ukraine mlekiem i miodem plynacym a z Ukrainy do Polski bo to bedzie zemsta Putina. I to bedzie ten atak "D" demograficzny do Rosji , gdzie "rosyjskie sluzby speclane kanalizuja ten ruch w strone polskiej granicy przez Ukraine.. A eskalacja konfliktu na Ukrainie spowoduje ukrainski exodus do Polski. Do tych Ukraincow przylaczaja sie inni emigranci, mieszkancy republik srodkowoazjatyckich , zinfiltrowanie przez rosyjska agenture oraz terrorystow dzihadystycznych.
  Fascynujace prognozy!

  No, ale teraz juz sie wcale nie dziwie, ze po Polsce i blogach lata tylu geopolitykow- samozwancow, ktorym sie wszysko kojarzy albo z D (Upa) albo ze Zwiazkiem radzieckim.
 • @Tiamat 21:41:35
  Ave . Nie chce mi się komentowć . Ma Pani zdrowie żeby dowalać kretynom . Pozdrawiam .
 • @Tiamat 21:41:35
  "Media nie tyle milcza, co urabiaja opinie publiczna i robia to na zamowienie mocodawcow. Dzis przypadkowo trafilam na Fronde.pl. Po jakosci komentarzy widac, ze media dzielnie pracuja nad umyslami. I nie moge sie powstrzymac. Kiedys w Polsce narzekalismy na styl wiecowy i niewybredna propagande". -

  --- Dawno nie zaglądałem na portal fronda.pl i nie przyszło mi do głowy, że tam takie głupstwa wypisują. Zamieszczę Pani tekst jako notkę za około 26 godzin.

  Pozdrawiam Panią.
 • @Repsol 21:45:37
  Witam Cię :)

  Zadzwonię jutro do Ciebie.
  Jeszcze coś opublikuję (jedną lub dwie notki), a później będzie przerwa (nie będzie krótka i nie powinna być długa).

  Pozdrawiam.
 • Z portalu guer-denken.tv
  Wywiad (w języku niemieckim): "VAT-państwo Angeli Merkel. Co się dzieje z pieniędzmi narodu", link:

  http://quer-denken.tv/merkels-mehrwertsteuer-staat-was-passiert-mit-dem-geld-des-volkes/
 • @zygmuntbialas 23:29:02
  Witaj już siły mi brak do komentowania . Rzucanie grochem w mury mainstreamowej propagandy jest totalnie niewykonalne . Ave . Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=eseZ6NBg5oA
 • @Tiamat 21:41:35
  Podaje się, że w Odessie zostało zamordowanych 48 osób.
  Świadkowie i rodziny ofiar poszukujących swoich krewnych twierdzą, że podczas tej kaźni zginęło około 200- 250 osób.
  Według prawa międzynarodowego, konkretne śledztwo przeprowadza się z udziałem międzynarodowych śledczych od 50 ofiar.
 • @Repsol 00:10:55
  Wysłuchałem wiersza J. Słowackiego.
  Zamieszczam "najciekawszy" wpis pod filmem: "ja jestem w podstawuwce i tez to mam".
 • @lorenco 00:46:12
  "Podaje się, że w Odessie zostało zamordowanych 48 osób". -

  --- A tu, widzisz, że także pl.sputnik.com/ podaje na tę nutę:

  "Odessa wspomina ofiary tragicznych wydarzeń z 2 maja 2014 roku, kiedy to w starciach w centrum miasta i w pożarze w Domu Związków Zawodowych zginęło prawie 50 osób. Ludzie przynoszą kwiaty na miejsce tragedii, w ciągu dnia odbędzie się wiec żałobny", link:

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201705025376735-sputnik-ukraina-odessa/
 • @zygmuntbialas 01:55:25
  Ludzie idą, żołnierze stoją; oni boją się nas:
  https://youtu.be/a69xObSWFJo
 • @lorenco 02:07:31
  "Ludzie idą, żołnierze stoją; oni boją się nas". -

  --- Spokojnie przebiega, bo i ludzie są utrapieni i zmęczeni.
 • @Repsol 21:45:37
  Witam
  Musze sie wytlumaczyc.

  I ja ma wielka rozterke. Bo z jednej strony niby szkoda czasu, zeby czytac stek bzdur. Z drugiej strony, kusi tzw. obywatelski obwiazek przypomnienia pani prof. Pawlowicz obietnic wyborczych; a przeciez obiecala, ze PiS- Media beda pisac prawde i tylko prawde.
  W zwiazku z tym, ze Fronda.pl duzo miejsca poswieca sprawom wiary, mozna sie spodziewac, ze bardzo pobozna pani profesor przypomni redakcji przynajmniej dwa Boskie przykazania: "Nie klam" i "Nie mow falszywego swiadectwa naprzeciw blizniego swego".

  No to teraz jak wychodzi sloma z butow a szydlo z worka to mam watpliwa satysfakcje, ze przylapalam pania profesor na klamstwie.
  Bedzie sie spowiadac u ojca dyrektora.

  Marzy mi sie, ze w swoim poszukiwaniu prawdy i w duchu etyki chrzescijanskiej pani Pawlowicz zasugeruje redakcji Frondy przeprowadzenie wywiadu z Mateuszem Piskorskim.
 • @lorenco 00:46:12
  Konkretne sledztwo powinno juz dawno znalezc i ukarac mordercow.
  Tam sie przeciez dzialy dantejskie sceny, zywcem skopiowane z wolynskiego scenariusza . Te spalone kobiety byly wczesniej gwalcone, obcinao im glowy...
  Na obecnej Ukrainie najlepiej widac wplywy kultury mongolskiej z czasow Dzingis Chana. Te wpywy siegnely Kijowa i jak toksyczna grzybica niszcza wszelkie objawy czlowieczenstwa.
 • @Tiamat 04:10:25
  Nic dodać .Pozdrawiam. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aabb3-484x400.jpg
 • @Repsol 12:17:01
  Za 30 - 40 minut powinienem zamieścić nową notkę.

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 21:41:35
  ,,nie dziwie, ze po Polsce i blogach ...,,
  Jest informacja , ze 3 wojna światowa będzie wojną religijną , ja bym to tłumaczył o duszę ludzką . Piszą o tym w różnych przepowiedniach ale ta
  / Albert Pike otrzymał szatańską wizję - precyzyjny plan doprowadzenia świata do Nowego Porządku Świata czyli Globalizacji. / jest jakby wiarygodna . co to oznacza ,ni mniej ni więcej to ze jest ktoś kto pisze scenariusz i o tym informuje . Wygląda to jak wariactwo , bajka , w tym wszystkim ludziom umyka informacja że Albert Pike otrzymał szatańską wizję, tak wizje . Znamy też historię Fatimską s.Fałstynę , bardzo ciekawe
  objawienia miała Katarzyna Emmerich ..polecam . To wszystko łączy się w większości z religią ... ta z kolei mówi o duszy ..a dusza , upraszczając wszystko to co rozumiemy pod tym pojęciem ....informacja umysłu .

  To co teraz napiszę nie mieści się w naszym ludzkim pojmowaniu świata .
  Jest Coś, Ktoś niewidzialny , może jesteśmy wytworem jakiejś zaawansowanej cywilizacji...nie wiem . Pokazano mi, że można w dowolny sposób manipulować naszym umysłem i ciałem , bajka prawda .
  Jeśli ktoś to sobie będzie chciał wyobrazić ,jesteśmy cos w rodzaju awatara z własną świadomością . Gdzie są granice naszej wolnej woli ,nie wiem .. Można to potraktować jako słowa wariata , wróćmy jednak do wojny religijnej , duchowej .
  Religia .Nie da się ukryć .. to się dzieje w Syrii i właściwie całym bliskim wschodzie i nie tylko . Nie zrozumiały napływ islamu do Europy , wydaje sie ze Merkel rozum odebrało . Polska ,wydawałoby sie skansen katolicki , mocno się umacnia ,powstają nacjonalistyczne ruch . Właściwie buduje się chrześcijański bastion . Oczywiście jest w tym polityka i tarci Europa ,USA . Główna walka jest poprzez media, bo chodzi duszę człowieka . Nie ma miejsca jak kiedyś ideologia . A ludzie ,są jacy są , plon naszych czasów . Pisałaś o Fronda.pl , dla trochę myślącego to co tam piszą jest nie do przyjęcia . Propaganda jest uprawiana w całym wachlarzu , od całkiem debilnej do wyszukanej . Można powiedzieć że człowiekowi programowane jest zło , nienawiść . Takie przyporządkowanie do jednej strony . Dla młodych gniewnych ,maszerujących z chorągwiami ... Bóg Honor ....... , zapominają że ten Bóg to miłość , gotowi zabić dla Polski .
  Ponoć uzyskaliśmy wolność ... jednak znów gotowi nas wyzwalać .
  Niestety to wszystko w obronie wiary chrześcijańskiej , bo Polski innej nie będzie . Ks. Natanek ,11 -tego idzie do sejmu ,mają tam umieścić krzyż i wizerunek Matki Bożej . Delegalizacje Swiadków w Rosji , Ukraińcy krzyżowali powstańców ,bo na ich sztandarach jest Chrystus . Zydzi ci od Chabad Lubawicz ogłosili na Ukrainie ze mesjasz jest już na ziemi .
  Wygląda na to że ta wojna na pozyskanie umysłu skończy się gorącą fazą i raczej fruwających rakiet atomowych nie będzie , nie zapomnijmy o elektrowniach atomowych . Co oznaczałoby zniszczenie ich dla świata
  Są też dziwne zdarzenia ,choćby jak zatonięcie Rosyjskiego statku naszpikowanego aparaturą , czy też amerykańskie Tomahawki co się rozpłynęły w powietrzu . Jakoś nikt tego nie roztrząsa .
  Zachowanie polityków i ich nie przewidywalność to wszystko trudno ogarnąć zdrowym rozumem .Wydaje sie ze świat zwariował .
  Wielu z nas normalność widzi w Rosji i jedyną szansę powstrzymanie tego idiotyzmu .
  Trudno mi to wytłumaczyć , jeszcze przed wydarzeniami na Ukrainie widziałem granatowo- czarne chmury , esensja czystego zła które napływa z zachodu . Trudno sobie teraz wyobrazić jak mogło dojść do tragedii jaka była w Odessie , i stosunek tzw wolnego świata do tego .
  Odrodzenie faszyzmu i pomoc dla niego znowu tzw wolnego świata .
  Marsz ONR-Falanga z tymi chorągwiami źle sie kojarzy i nie wróży nic
  dobrego . Wyraźnie widać ze coś musi się stać , czuć te napięcie .
 • @fabi 18:02:57
  "Są też dziwne zdarzenia ,choćby jak zatonięcie rosyjskiego statku naszpikowanego aparaturą , czy też amerykańskie Tomahawki co się rozpłynęły w powietrzu . Jakoś nikt tego nie roztrząsa. Zachowanie polityków i ich nie przewidywalność to wszystko trudno ogarnąć zdrowym rozumem". -

  --- Jest tych zdarzeń dziwnych i tajemniczych bardzo dużo. Kiedyś próbowałem to rozszyfrować. Wiele tych 'wypadków' wydaje się być inscenizacjami. I były wyniki dociekań, które zdawały się tłumaczyć logicznie. I pozostaje problem: mały lub żaden odzew opinii publicznej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej