Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

J. Corbyn: Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

5 września 1972 roku ośmiu Palestyńczyków, członków Black September (Czarny Wrzesień), porwalo 11 izraelskich zawodników w wiosce olimpijskiej w Monachium. W próbie odbicia zakładników przez władze niemieckie zginęło 9 zakładników i 5 Palestyńczyków.

Treść notki zamieszczam w 1. komentarzu.

Zygmunt Białas.

 

 

KOMENTARZE

 • Treść dzisiejszej notki:
  5 wrzesnia 1972 roku ośmiu Palestyńczyków, członków Black September (Czarny Wrzesień) pod dowództwem Abu Nidala porwalo 11 izraelskich zawodników w wiosce olimpijskiej w Monachium. W próbie odbicia zakładników przez władze niemieckie zginęło 9 zakładników i 5 Palestyńczyków.

  Jeremy Corbyn: Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku

  Na początku miesiąca przywódca brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn oznajmił, że jeżeli wygra nadchodzace wybory w Anglii i zostanie premierem, to natychmiast uzna niezależne Państwo Palestyny. Natychmiast po tym oświadczeniu Brytyjczycy zostali sterroryzowani przez zamach w Manchesterze; była to prowokacyjna operacja, żeby oskarżyć muzułmanów. Premier Wielkiej Brytanii Theresa May teraz domaga się, by kraje NATO napadły na Syrię i usunęły Asada, który jest sprzymierzeńcem Iranu.

  28 maja Daniel Sugarman w brytyjskiej gazecie „Jewish Chronicle” („Żydowskie Kroniki”) oskarżył Corbyna o to, że w 2014 roku brał udział w obchodach rocznicy śmierci Atefa Bseiso, zamordowanego w Paryżu przez Mossad w 2014 roku. Żydzi oskarżyli Bseiso o to, że w 1972 roku przygotował porwanie izraelskich zawodników w czasie olimpiady w Monachium.

  Izraelski autor Aaron Klein twierdzi, że Bseiso, szef palestyńskiego wywiadu został zamordowany przez Mossad. Pochowano go w Tunezji. Sugarman skrytykował również Corbyna o to, że Corbyn powiedział, iż „obcokrajowcy, którzy służą w armii izraelskiej, mogą być oskarżeni o przestępstwa wojenne za zbombardowanie ludności cywilnej w Gazie w 2014 roku”.

  W 2013 roku izraelski Haaretz ujawnił, że ponad 100 brytyjskich żydów służy w armii izraelskiej. W tym samym roku, dane z brytyjskiego Ministerstwa Obrony wykazały, że na 134 tysiące brytyjskich żołnierzy w brytyjskiej armii było tylko 70 żydów, a 640 muzułmanów.

  Atef Bseiso ukończył edukacje w Libanie. Jako młody człowiek wstąpił do Fatah.

  5 wrzesnia 1972 roku ośmiu Palestyńczyków, członków Black September (Czarny Wrzesień) pod dowództwem Abu Nidala porwalo 11 izraelskich zawodników w wiosce olimpijskiej w Monachium. W próbie odbicia zakładników przez władze niemieckie zginęło 9 zakładników i 5 Palestyńczyków. Organizacja Black September przyjęła swoją nazwę po tym, jak król Jordanii Hussein urządził masakrę Palestyńczykom. A była to reakcja na prowokację izraelską, o którą oskarżono Palestyńczyków.

  Organizacja Abu Nidala Black September nie poprzestała na zajściach w Monachium. Została wezwana w 1982 roku, żeby zaatakować sklep Goldberga w Paryzu, wskutek czego zginęło 6 osób, w tym dwóch żydów, a 20 osób zostało rannych. Trzech terrorystów, którzy brali udział w tej awanturze, podobno aresztowano w Jordanii w 2015 roku.

  Zachodnie media, kontrolowane przez Izrael, jak zwykle oskarżyły Palestyńczyków o terroryzm i ofiarami ogłosiły żydów. Rezim syjonistyczny skorzystał przede wszystkim z aktów terroru, które sam zorganizowal 11 września 2001 roku.

  27 maja brytyjski dziennik „Guardian” napisał o panice wśród Konserwatystów w związku z nadchodzącymi wyborami.

  Corbyn: Izrael jest odpowiedzialny za terror na olimpiadzie w Monachium - Corbyn: Israel behind 1972 Munich Olympics terror | Rehmat’s World,
  https://rehmat1.com/2017/05/29/corbyn-israel-behind-1972-munich-olympics-terror/

  Tymczasem 4 maja lord David Finkelstein napisał w „Jewish Chronicle”, że Jeremy Corbyn musi przegrać wybory dla dobra Izraela, i że jest on za słaby, by pokonać Therese May. I „jeżeli Jeremy Corbyn i jego wyborcy nie doznają gigantycznej porażki, to będzie to paskudne, okropne nieszczęście dla żydów”.

  David Finkelstein jest byłym politykiem i głównym edytorem „The Times of London”. W 2015 roku brytyjski dziennikarz ujawnił, że lord Finkelstein jest w radzie nadzorczej Gatestone Instytute – amerykańskiego instytutu, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie krajów zachdnich z muzułmanów.

  Tu moja uwaga (Tiamat): Najbardziej spodobał mi się artykuł w „The Times of London”, w którym ten lord angielski czystej krwi opowiada, że jego matka Mirjam Weiner studiowała w tej samej szkole Montesori w Amsterdamie, co… Anna Frank. Mało nie pęknę ze śmiechu.

  W Anglii, USA i Francji mniejszości żydowskie decydują o tym, kto będzie rządzić w kraju*. Nic więc dziwnego, że oskarża się judaizm o płodzenie Thaczerowców, Blairystów i Therezitów.

  Lord Finkelstein: Corbyn musi przegrac wybory- dla dobra Izraela – Lord Finkelstein: Corbyn must lose – for Israel’s sake | Rehmat’s World,
  https://rehmat1.com/2017/05/06/lord-finkelstein-corbyn-must-lose-for-israels-sake/

  Przetłumaczyła: Tiamat

  * Tu moja uwaga (Zygmunt Białas): W kraju nad Wisłą rządzą Polacy.

  POWIĄZANE WPISY:
  Co się działo w Monachium – 23.07.2016
  Co się dzieje w USA – 26.07.2016.
 • @zygmuntbialas 00:21:02
  Wybuchla ogromna bomba w dyplomatycznej dzielnicy w Kabulu, niedaleko od ambasady niemieckiej. 80 osob zabitych i 350 rannych.
  Opowiadaja, ze taka bombe mogla podlozyc tylko Arabia Saudyjska,ktora przemyca ISIS do Azji. I do Afganistanu, zeby sie pomieszalo z Talibami i zeby nikt nie wiedzial o kogo chodzi.
  Dzielnica dyplomatyczna w Kabulu jest silnie strzezona wiec przemycenie takiej bomby bylo dosc skomplikowane. Bomba wybuchla kolo niemieckiej ambasady ale i niedaleko od ambasady Indii i UK. Na razie nie wiadomo, czy ktos z niemieckiej ambasady doznal obrazen.
 • 5*
  Na pohybel syjonizmowi
 • @zygmuntbialas 00:21:02
  //„jeżeli Jeremy Corbyn i jego wyborcy nie doznają gigantycznej porażki, to będzie to paskudne, okropne nieszczęście dla żydów”.//

  Według wielkiego sondażu "The Times" (wielkiego, bo przeprowadzanego przez tydzień na 50-tysięcznej próbie) Partia Konserwatywna cieszy się poparciem 42 proc. Brytyjczyków a Partia Pracy - 38 proc. Jeszcze kilka tygodni wcześniej przewaga konserwatystów była ponad 20-punktowa.
 • Tym razem nie oceniam na skali 1-5
  Jest to zlepek różnych wątków, które autor, muzułmanin o imieniu Rehmat, nawet bardzo nie stara się ze sobą związać. Oryginalny tekst w języku angielskim pochodzi z jego blogu "rehmat1.com".

  Po wczytaniu się w wersję angielską i polską (tłumaczenie), tracąc przy tym wielokrotnie orientację z powodu braku jakiegokolwiek myślowego ciągu w tej narracji, zrozumiałam, że żadnych dowodów na potwierdzenie tezy, że jakoby Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku, nie ma.

  "J. Corbyn: Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku", napisał Rehmat i nikt nie znajdzie w tym zdaniu cudzysłowu, ponieważ nie jest to wypowiedź Corbyna. Jest to twierdzenie pochodzące od Rehmata i rehmatowska jest to manipulacja.

  Samo twierdzenie ma już być dowodem. Autor najwyraźniej nie jest nowicjuszem w misternej sztuce konfabulacji. A gdybym nawet trochę przesadziła z ocena autora, to nie mogę umniejszyć faktu, że intelekt zawiódł niektórych czytelników powyższej notki.
 • @Tiamat 11:33:23
  "Wybuchla ogromna bomba w dyplomatycznej dzielnicy w Kabulu, niedaleko od ambasady niemieckiej. 80 osob zabitych i 350 rannych".

  Witam Panią :)

  --- Zamach za zamachem. Coś okropnego!
  Przeczytam informacje, podam ew. dalsze szczegóły.
 • @Rzeczpospolita 19:10:49
  Witam Pana :)
 • @Husky 19:39:28
  "Partia Konserwatywna cieszy się poparciem 42 proc. Brytyjczyków a Partia Pracy - 38 proc. Jeszcze kilka tygodni wcześniej przewaga konserwatystów była ponad 20-punktowa".

  Witam :)

  Skoro Jeremy Corbyn zamierza uznać państwo Palestynę, to życzę mu i jego partii zwycięstwa.
 • @Husky 19:39:28
  Amigo , ktoś dobrze Tobie klepki poprzestawiał .Bywaj z Bogiem . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=GhSttoCNV6Y
 • @AgnieszkaS 20:42:26
  "Organizacja Black September przyjęła swoją nazwę po tym, jak król Jordanii Hussein urządził masakrę Palestyńczykom. A była to reakcja na prowokację izraelską, o którą oskarżono Palestyńczyków". -

  --- Tu wszystko jest logiczne, a Czytelnicy wyciągną sobie wnioski.
 • @Repsol 22:05:56
  Witam Cię :)

  Może jutro poprawię stan komputera.
  Jeśli nie, to w niedzielę.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 00:21:02
  ERRATA
  Jest: sklep Goldberga a powinno być restauracja Goldenberga

  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 00:21:02
  //28 maja Daniel Sugarman w brytyjskiej gazecie „Jewish Chronicle” („Żydowskie Kroniki”) oskarżył Corbyna o to, że w 2014 roku brał udział w obchodach rocznicy śmierci Atefa Bseiso, zamordowanego w Paryżu przez Mossad w 2014 roku.//

  Sprostowanie
  Atefa Bseiso zm.w 1992 r.
 • @wronski111 22:13:08
  "ERRATA
  Jest: sklep Goldberga a powinno być restauracja Goldenberga". -

  --- Dziękuję za Pańską uwagę. Poprawiłbym, ale notka jest zawarta w komentarzu, więc korekta zdaje się być niemożliwa.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 22:44:39
  "Sprostowanie
  Atefa Bseiso zm.w 1992 r." -

  --- Tak, że też tego nie zauważyłem, a przecież miałem umieścić datę śmierci pod niepozornym zdjęciem; takie znalazłem i zamieściłem obok innych fotografii na blog.pl, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/05/31/jeremy-corbyn-izrael-przygotowal-terror-w-monachium-w-1972-roku/

  Dziękuję za uwagę.

  Pozdrawiam.
 • @wronski111 22:13:08
  Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=rHS0wzvJ-jI . Tak za czasów Asmo graliśmy . Ave Amigo.
 • @zygmuntbialas
  Ave Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=V3Vi_S0nzHY
 • @zygmuntbialas 23:00:41
  Dobrej Nocy . Amigo . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=kW-3wcr_yA0
 • @
  Tekst notki jest wyjątkowo ogłupiający i nie na poziomie. Musiałam szukać wiadomości gdzie indziej.

  Odnalazłam ten fragment:
  "Politycy partii rządzącej atakują przy okazji Corbyna jako zbyt miękkiego wobec terroryzmu. Co więcej, zarzucają liderowi laburzystów, że uczestniczył w pogrzebie palestyńskiego terrorysty w 1992 roku (chodzi o zamordowanego w Paryżu Atefa Bseiso). "

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-nic-nie-jest-jeszcze-

  A u Rehmata wydarzenia są trochę inne:
  "28 maja Daniel Sugarman w brytyjskiej gazecie „Jewish Chronicle” (Kronika Żydowska) oskarżył Corbyna o to, że w 2014 roku brał udział w obchodach rocznicy śmierci Atefa Bseiso, zamordowanego w Paryżu przez Mossad w 2014 roku."


  Wątpię aby ktoś ze zrozumieniem te teksty czytał. Wszyscy patrzą i wybierają sobie słowa dla siebie odpowiednie. Stawiają 5*. Napisane przeciwko Żydom i to się liczy. A że nie ma sensu... No cóż, to jest sprawa bez znaczenia.
 • @AgnieszkaS 20:42:26
  Rehmat jest z Indii i nadaje z Dekanu.
  Indie maja bardzo dobry wywiad i znakomite archiwum.
  A najlepszy dowod, ze poziom intelektu w USA tez jest chyba zawodny, skoro amerykanscy weterani podawali te sama wiadomosc.

  Czytanie muzulmanskich zrodel niekoniecznie jest wykladnikiem wiarygodnosci czy braku tejze. Vide: PressTV czy SANA. Podaja takie wiesci, ktore Zachod sie boi nawet tknac bo maja straszna cenzure..

  Nikt nikogo nie przekonuje. Nalezy czytac wszystko, zeby miec skale porownawcza miedzy np. Rehmatem a CNN.

  A muzulmanin, to niekoniecznie glupek. Bardzo wielu, lacznie z Asadem i jego zona byli wychowani i wyksztalceni w Londynie. Asad pracowal jako lekarz-okulista w Londynie przez chyba 5 lat zanim postanowil wrocic do Syrii.
  Amerykanie z Instytutem Gatestona postanowili zniszczyc muzulmanow wlasnie dlatego, ze im intelektualnie zagrazaja.
  A prasa, i w ogole media pani Agnieszko sa zawsze stronnicze, obojetnie czy to Fronda.pl. Washington Post czy CGTN.
  Pamietam jak amerykanscy intelektualisci w w CNN sie zastanawiali jak Putin mogl zajac Kreml!!!
  Bo w USA Krym i Kreml -to jedno i to samo.
  Dla amerykanskiej kongresmanki (Waters) Korea i Krym to tez jedno i to samo.
  Dlatego mamy taki smorgrassboard wiadomosci, zeby sobie porownac wiadomosci ze swiata.

  I jesli prezydent USA Barack Obama opowiada, ze jego wujek wyzwalal Oswiecim, to nie nalezy przypuszczac, ze wujek Obamy byl w Armii Czerwonej, bo z innych zrodel wiemy, ze w Armii Czerwonej nie bylo ani murzynow ani Amerykanow..
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 03:57:47
  "A prasa, i w ogole media pani Agnieszko sa zawsze stronnicze, obojetnie czy to Fronda.pl. Washington Post czy CGTN."/Tiamat/


  A nawet bardzo stronnicze. Manipulacje faktami są tak szokujące , zarówno u Rehmata jak i we wcześniejszej rewizjonistycznej notce na temat obozów, że musiałam, aby być po stronie prawdy, podjąć się obrony Żydów. Jeszcze tydzień temu bym nie uwierzyła, że taka będzie moja rola.


  Niestety nie mam dzisiaj czasu na więcej. Być może podejmę ten wątek jutro. A może zacznę przechodzić internetowy detox.

  Również pozdrawiam!
 • @AgnieszkaS 04:27:44
  Ja rozumiem, ze faktami nie da sie manipulowac. Interpretacja sie da.
  Moi oboje rodzice byli w obozie koncentracyjnym. I to troche ciezkim, bo ojciec pracowal w fabryce broni a mama w fabryce marmolady - wiec i warunki byly dosc specyficzne ze wzgledu na tzw. tajemnice panstwowew calej okolicy (bardzo znany oboz) .
  Wiec i ich doswiadczenia czy wspomnienia moga sie sie roznic od tych np. ze Studthoffu, ktorym na ogol media sie nie zajmuja.
  I to uwazam za wielka stronniczosc podawania interpretacji faktow.

  Na czym polega wielka bujda propagandowa? Ze sie nie podkresla tej niewolniczej pracy wiezniow. Przeciez wszyscy zdrowi pracowali!!! I o ich pracy nie ma nawet wspomninkow. Nikogo to tak za bardzo nie interesuje. A przeciez zajmowalo to "zajecie" glowna czesc dnia!!
  Pisze o tym Grzesiuk i jest troche w powojennej literaturze obozowej.

  Zapelnienie zydostwem calego Auschwitz jest historycznie nieuczciwe. Polacy tez tam byli. A my nawet nie wiemy, ilu ich zginelo.
  Ile polskich dzieci zginelo w obozach koncentracyjnych? Ile sie urodzilo?
  Zydow tez nie lepiej historiua traktuje.
  Ilu zydow zginelo w kacetach niemieckich w czasie dywanowych nalotow alianckich? I to juz po kapitulacji Niemiec! Bardzo duzo, ale o tym nie wypada opowiadac.
  Czy jacys bankierzy byli wiezniami KZ-ow?

  IPN to wyjatkowa szmata.
  Historia Polakow w czasie wojny jakos sie nie zainteresowali.
  A materialow jest troche. I zyja jeszcze polscy wiezniowie i z Oswiecimia i z innych obozow. Moich rodzicow juz nie ma. Nikt sie zreszta nimi nigdy nie interesowal. Polakami sie w ogole nie interesuja "badacze holokaustu".
  Rowniez nie ma poskladanej ewidencji o innych narodowosciach, ktore padly ofiara kacetow.
  Proces norymberski to jeden wielki skandal. Tyle bzdur ile tam wymyslili. Wszystkim, ktorzy probuja cokolwiek wyjasnic, w tym zbuntowani Amerykanie - naklada sie kaganiec i uwaza za idiotow.
  Szkoda, ze ci ktorzy manipuluja informacja uchodza za geniuszy i jedyne autorytety.
  Zastanawiam sie ile bysmy wiedzieli o zbombardowaniu Drezdna, gdyby nie Amerykanin Kurt Vonnegut, ktory rozne rzeczy ciekawe opisal w swoich ksiazkach.
  I dlatego, ze ktos podaje inne informacje - niekoniecznie jest idiota.
  kazdej informacji trzeba sie dobrze przyjrzec.

  Wtedy cwierc miliona Serbow nie byloby wymordowanych w 1999 - 2000 roku.
  W 2000 roku kazdy, kto bronil Serbow ( a nie muzulmanow!) byl komuchem, ruskim agentem, swinia i zboczencem.
  Wiem to po sobie. W 1999 roku bylam w Serbii.
  Polacy tez chcieli mnie ubic, za to co opowiadalam.
  Juz taki widac moj los.
 • @AgnieszkaS 03:43:07
  "Napisane przeciwko Żydom i to się liczy. A że nie ma sensu... No cóż, to jest sprawa bez znaczenia". -

  --- Nie ma u mnie tekstów antyżydowskich. Nie ma też wyrazów jakiejś sympatii. Są teksty, ukazujące rzeczywistość taką, jaką ją widzę. I są próby poszukiwania odpowiedzi na niektóre pytania.
  I to ma sens.
 • @AgnieszkaS 04:27:44
  Pisze Pani: "... musiałam, aby być po stronie prawdy, podjąć się obrony Żydów". -

  --- Ze mną jest tak: by być po stronie prawdy, broniłem powstańców z Donbasu, potem Rosji i Rosjan, a w końcu podjąłem się obrony uchodźców i muzułmanów. Żydów nie bronię, bo oni mają wystarczającą własną i zewnętrzną obronę medialną, intelektualną, prawną i policyjną.
 • @Tiamat 05:43:50
  "Szkoda, ze ci ktorzy manipuluja informacja uchodza za geniuszy i jedyne autorytety". -

  --- To wielka szkoda. Mamy teraz odpowiednio spreparowaną historię. Mamy coraz częstsze zamachy i różne dziwne sprawy, a interpretacja jest bardzo jednostronna.
 • @Tiamat 05:43:50
  Uważam, że główny temat naszej dyskusji został rozmyty w powodzi słów. Podejdźmy do tekstu Rehmata na sposób postmodernistyczny. Uznajmy osobę autora za nieistotną i skupmy się na samej narracji, jej treści i formie.

  Proszę mi powiedzieć, co jest w tym tekście takiego istotnego? Jakie, Pani zdaniem, ważne fakty i spostrzeżenia ta notka przekazuje? Czy ta notka rzeczywiście nie manipuluje faktami?

  Moją ocenę już Pani zna. Ja jestem niezmiernie zaintrygowana Pani punktem widzenia.
 • @zygmuntbialas 18:51:05
  "Żydów nie bronię, bo oni mają wystarczającą własną i zewnętrzną obronę medialną, intelektualną, prawną i policyjną."

  A więc tak Pan tłumaczy swoje mijanie się z prawdą. Przypominam, że rewizjonizm historyczny zrodził się na Zachodzie zaraz po II wojnie - po kapitulacji III Rzeszy. Kiedy Polska żyła pod parasolem Układu Warszawskiego, w USA środowiska proniemieckie i neonasistowskie zajęły się bardzo intensywnie procesem pisania nowej historii. Każdy, kto uważa, że rewizjonizm jest nieprzychylny Żydom i dlatego należy go popierać jest w błędzie, ponieważ rewizjoniści są również wyjątkowo nieprzychylni Polsce i Polakom. Człowiek rozsądny nie wchodzi w paszczę wilka, ani nie podcina gałęzi, na której siedzi. Tutaj nawiąże do komentarza, który umieścił pod Pana poprzednią notką AlexSailor:" W zasadzie należy stwierdzić, że zdecydowana większość zachowuje się jak pijane dzieci we mgle lezące w paszczę wilka. To jest po prostu przerażające, ten defekt myślenia, ten brak elementarnych instynktów samozachowawczych."
 • @AgnieszkaS 19:59:33
  "A więc tak Pan tłumaczy swoje mijanie się z prawdą". -

  --- Tłumaczę swoją postawę, a nie mijanie się z prawdą. Jakież to jest mijanie z prawdą, gdy pytam o ilość ofiar żydowskich w II wojnie światowej? Przecież tu się rachunek nie zgadza. Na bazie tych 6 mln ofiar powstało państwo Izrael, które dokonało wiele zbrodni na Bliskim Wschodzie.
  Albo o tym mydle, produkowanym przez Niemców. Z których żydów?! Tych zagazowanych, spalonych? - O to już Tiamat pytała.
  A @AlexSalior, pisząc o "braku elementarnych instynktów samozachowawczych", nie mówi właściwie nic - to są tylko frazesy.
 • @AgnieszkaS 18:58:34
  Pani Agnieszko
  Ja to sie troche dziwie, ze w USA, po ostaniej kampanii wyborczej, gdzie juz wszystkie media sie wystarczajaco skompromitowaly i tzw. walka wyborcza przemienila sie w tania jatke, wyzwiska i najglupsze oskarzenia pod sloncem, gdzie juz naprawde nikt nie wiedzial, o co komu sie rozchodzi - a media robily co mogly, zeby z obu wiodacych kandydatow zrobic glupkow, rzeznikow, zloczyncow, plotkarzy i oszczercow w jednej osobie - nagle literatura kampanii wyborczej w Anglii wywolala takie oburzenie.
  Merem Londynu jest muzulmanin. Wielu muzulmanow w Anglii nalezy do bogatej elity w kraju; powykupowali wyspy i palace .. i Harrodsa.
  A tu wielkie oburzenie, ze do kampanii wyborczej wtracil sie muzulmanin z Punjabu. I to akurat w kraju gdzie Sikhowie z turbanami maja wiele sieci biznesow w roznych miastach w Anglii.

  Sikhowie to nie muzulmanie - ale akurat w Nowym Jorku tego nie wiedzieli jak zamordowali Sikha bo mysleli, ze to Arab.

  Ja bardzo chetnie wyjasniam:

  Rehmat wsadzil swoje trzy grosze w kampanie wyborcza. Klopot z tym artykulem jest taki, ze pan Bialas go puscil ZANIM zaczela sie powazna awantura o Corbyna w obecnej kampanii wyborczej w Anglii.. Niestety, czasem najswiezsze wiadomosci wywoluja niezrozumiala awanture.

  Pani Theresa May jeszcze nie tak dawno opowiadala, ze Corbyn musi przegrac. To samo ze strachem opowiedzial Lord Finkelstein. A tu taki pasztet!
  Corbyn jest popularny!!!

  Nie od dzis Corbyn otwarcie opowiada, ze nalezy skonczyc z mordowaniem Palestynczykow, ze zyja jak w klatkach, ze Izraelici trzymaja male dzieci w wiezieniach...itp.

  No wiec w czasie tej kampanii, starym syjonistycznym zwyczajem, nalezy wygrzebac Corbynowi wszystkie grzechy swiata.
  Naturalnie, ze 3 lata temu Corbyn byl na pogrzebie Palestynczyka, ktorego dopadl Mossad za udzial w monachijskiej awanturze z zakladnikami.
  My nie wiemy co Corbyn na tym pogrzebie opowiadal. Ale sam fakt uczestnictwa jest poparciem i jawnym oskarzeniem Izraela, ze wbrew oficjalnej narracji - Corbyn poparl Black September. I widac mial powody.
  My nie wiemy co zamierzali porywacze z Black September. Mozna spekulowac, ze porwali zawodnikow, zeby domagac sie okupu!!

  Wbrew wszelkim zdrowym zmyslom, policja niemiecka wlaczyla sie do akcji i NAPADLA na porywaczy. Nikt normalny tego nie robi!!!l Nalezy przede wszystkim oszczedzac zakladnikow.
  W wyniku tej "interwencji" zginelo i kilku porywaczy i zakladnikow. Podstawowy blad, czy taktyka?
  Policja niemiecka nie jest znana z tego, ze nie potrafi negocjowac z porywaczami.
  I zdecydowanie lepiej przygotowana do zawodu niz np. amerykanska.

  Corbynowi w czasie kampanii wyborczej oczywiscie wyciaga sie rozne rzeczy.
  Izrael ani nie potwierdza ani nie zaprzecza udzialu w monachinskiej jatce.
  Ale nie wiedziec czemu pani Golda Meir na pogrzebie Rafael podziekowala agentce Mossadu za pomoc w akcji monachijskiej w 1972.

  Israel’s legendary spy Sylvia Raphael returns to the spotlight - Israel News - Jerusalem Post

  http://www.jpost.com/Magazine/Sylvia-goes-to-Cannes-450422

  Czego pani Agnieszka nie rozumie, to tego, ze Rehmat podal do wiadomosci to, czego z cala pewnoscia nie zyczy sobie Izrael: jakiejkolwoiek dyskusji na temat tego, co sie naprawde wydarzylo w 1972 roku!

  Gdyby Rehmat napisal nieprawde- Corbyn moze go zawsze postawic w stan oskarzenia. Robia to ostatnio i politycy i ich zony (np. zona Trumpa)

  Oburzenie tym, co napisal Rehmat w literaturze wyborczej raczej zdumiewa. Nie takie rzeczy wypisywano w USA, nieprawdaz?
  A przeciez swiat sie amerykanizuje.

  I chyba najmniej istotne jest czy Rehmat klamie, czy pisze prawde. Jest to sprawa miedzy Corbynem i Rehmatem. Wazne, ze podal wiadomosc, ktora na ogol nie zajmuje pierwszych stron gazet tak jak np. wtracanie sie Rosji do wyborow w USA a teraz i Francji..
  I niestety, taka wiadomosc jest nie na reke Izraelowi, bo Corbyn ma duze poparcie w spoleczenstwie i moze sie rozpetac nieoczekiwana awantura o grzeszki przeszlosci nie tylko Corbyna.

  A gdy chodzi o tzw. szkalowanie Izraela, to jednak rownie ladnie spisuja sie sami wybrancy:

  Czlonek brytjskiego parlamentu MP Gerard Kaufman jest zydem, ktorego rodzina pochodzi z Polski a czlonkowie jego bliskiej rodziny byli ofiarami II wojny swiatowej i holkaustu.. W swoim dosc niedawnym wystapieniu, pan Kaufman opowiadal w parlamenccie, ze Izrael zachowuje sie wobec Palestynczykow jak jak nazisci

  UK Jewish MP Gerald Kaufman Israel behaving like the Nazis - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=_GQDT9t2lRs

  Ja tez popieram zydow, pani Agnieszko.
  Dlatego popieram Kaufmana., czlonka brytyjskiego parlamentu.

  I wcale sie nie dziwie, ze inny zyd, angielski Lord Finkelstein jest przerazony na sama mysl, ze Corbyn moze wygrac wybory, bo - jak sam powiedzial- bedzie to straszna kleska dla Izraela. Bo przeciez Izrael sie nigdy nie wtraca w zadne wybory. Mozemy sie na przyklad dowiedziec wiecej rzeczy z przeszlosci.
  USA tez sie nie wtraca. Chodzi im tylko o tzw. rezim change: w Syrii, Rosji, Korei Polnocnej ...
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 05:51:27
  Pani Tiamat,

  Dziękuję za odpowiedź.

  "I chyba najmniej istotne jest czy Rehmat klamie, czy pisze prawde. Jest to sprawa miedzy Corbynem i Rehmatem." /Tiamat/

  Rahmet kłamie i byłoby to nawet niezbyt groźnie, gdyby on kłamał tylko na swoim blogu i parę osób ten blog czytało. Tymczasem sprawa jest inna. Rahmet kłamie, a jego kłamstwa dotarły nawet do Polski i mogą być odebrane jako prawda. Dlatego uważam, że nie jest to tylko sprawa pomiędzy Corbynem a Rahmatem.

  Czy jakikolwiek polityk jest w stanie wytoczyć procesy wszystkim blogerom, którzy świadomie miją się z prawdą? Ja znajduje tyle najróżniejszych stron z różnymi manipulacjami, że praktycznie przestałam już zwracać na nie uwagi. Corbyn prawdopodobnie nie miałby na nic innego czasu i pieniędzy, gdyby wytaczał procesy jakimś Rehmatom.
  Poza tym, jest tu jeszcze jedna sprawa, wytoczenie procesu Rahmetowi oznaczałoby, że jego blog został podniesiony do rangi medium, czym według mnie, nie jest.

  "...)Rehmat podal do wiadomosci to, czego z cala pewnoscia nie zyczy sobie Izrael: jakiejkolwoiek dyskusji na temat tego, co sie naprawde wydarzylo w 1972 roku!"/ Tiamat/

  Co się naprawdę wydarzyło w 1972 jest wszystkim znane. Powstała bogata literatura na ten temat. Zostały napisane obiektywne opracowania historyczne. Zdanie "J. Corbyn: Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku" sugeruje, że jest to wypowiedź Corbyna. To jest właśnie największym kłamstwem w tekście Rehmata.

  Izrael nie przygotował terroru w Monachium, ale wiele osób uważa, że śmierć tych sportowców była słuszną karą za niecne postępki Izraela i z związku z tym, jako na winowajcę, cała odpowiedzialność za śmierć tych sportowców spada na sumienie Izraela.

  "Ja tez popieram zydow, pani Agnieszko. "/Tiamat/

  Mnie raczej interesuje poszukiwanie prawdy. Zdarza się, że Żydów popieram, chociaż o wiele częściej ich krytykuję.


  "A tu wielkie oburzenie, ze do kampanii wyborczej wtracil sie muzulmanin z Punjabu." /Tiamat/

  To nie chodzi o to, że się włączył, tylko o to, jak to zrobił.


  Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam!
 • @Tiamat 05:51:27
  //Wbrew wszelkim zdrowym zmyslom, policja niemiecka wlaczyla sie do akcji i NAPADLA na porywaczy. Nikt normalny tego nie robi!!!l Nalezy przede wszystkim oszczedzac zakladnikow.
  W wyniku tej "interwencji" zginelo i kilku porywaczy i zakladnikow. Podstawowy blad, czy taktyka?
  Policja niemiecka nie jest znana z tego, ze nie potrafi negocjowac z porywaczami.//

  NAPADŁA na porywaczy -
  tak to skandal, wielki skandal by napadać na terrorystów.
  I jeszcze śmierć zakładników.
  Czy jest taki kraj by na takie skandaliczne akcje się decydować
  Chyba tylko w USA i RFN
  pzdr.
 • @Husky 21:12:56
  To jest podstawowe prawo w kazdym kodeksie zachowan i takie ma zalecenia kazda policja.
  Zeby ratowac zycie zakladnikow nalezy probowac najpierw negocjowac.
  Zwlaszcza, ze nieznane byly powody porwania; moze akurat chodzilo o to, zeby zakladnikami cos wymusic.
  Tylko nie bardzo zorientowani o tym nie wiedza.
  Tylko Izrael nie porywa zakladnikow i nie probuje negocjacji; od razu strzelaja.
  Gdyby porywacze chcieli zabic tych zawodnikow toby sobie nie zadawali trudu...z porywaniem, uciekaniem itp.
  Czy to naprawde tak trudno zrozumiec?
  Nawet jak sie nie ma zielonego pojecia o prawie???

  A teraz pytanie: kto tu jest naprawde terrorysta??
  Na tej samej zasadzie co Palestynczycy, ktorzy bronia swojej ziemi, polskie grupy AK, i w ogole walki zbrojnej - to tez byli terrorysci ... zdaniem hitlerowcow.

  Prosze pocztac jak sie policja ma zachowac w przypadku porwania: cywilow, dzieci, kobiet .. przypadkowych przechodniow.

  Pierwszy raz sie spotykam z tak amatorska i emocjonalna opinia, ze najpierw trzeba strzelac do terrorystow, ktorzy trzymaja zakladnikow. To nawet amerykanskie westerny takich glupot nie pokazywaly.

  Brak troski o zycie zakladnikow jest karygodne w kazdym prawie.
  I wlasnie to bardzo dziwnym trafem zrobila niemiecka policja. To byl podstawowy blad. Ktos im chyba "podpowiedzial" te durnote.
  Gdyby probowali zagadac porywaczy jest szansa, ze nikt by nie zginal.

  Przypadek Aleppo powinien sie panu przypomniec. Najpierw ratuje sie ofiary porwania a potem rozprawia z porywaczami.
  Moj Boze, to naprawde tak trudno zrozumiec???
 • @AgnieszkaS 19:01:32
  Ogromne dzieki za wprawienie mnie w dobry humor.
  Bo pisze pani, ze:

  "Tymczasem sprawa jest inna. Rahmet kłamie, a jego kłamstwa dotarły nawet do Polski i mogą być odebrane jako prawda. Dlatego uważam, że nie jest to tylko sprawa pomiędzy Corbynem a Rahmatem. "

  Wlasciwie Corbyn nie musi nikogo oskarzac o znieslawienie. Moze zwyczajnie sprostowac te wiadomosc a nawet domagac sie przeprosin.
  Albo mu sie nie chcialo albo mu nie przeszkadzalo.
  W angielskiej prasie nie znalazlam protestow.

  Mnie jednak najbardziej wzruszyla troska o wlasciwy przesiew informacji do Polski. Chwali sie troske obroncow granic informacji do kraju, w ktorym mieszkancy wierza, ze wszystko co czytaja jest prawda. Pani Agnieszka nie ma wielkiego wyobrazenia o intelektalnym potencjale rodakow.

  W czasie kampanii wyborczej w Polsce , pani prof. Pawlowicz obiecala, ze w prasie beda PiSac prawde i tylko prawde.
  Niedopuszczalne jest wiec podawanie niesprawdzonych przez cenzure wiesci.
  Natomiat monopol na podawanie informacji, do ktorej przecietny Polak ma miec bezgraniczne zaufanie, ma wylacznie najwieksza ekonomia (kredytu), tzn. USA.

  Tak sie zlozylo, ze przedstawiciel GOP (Good, Old Party) kongresman Dana Rohrabacher podal do publicznej wiadomosci, ze taki kraj jak Macedonia w ogole nie istnieje, wiec taki kawalek ziemi nazwany Macedonia nalezy podzielic etnicznie i przydzielic do Kosowa.
  Amerykanie juz naprzod wiedza jaki kraj istnieje jako panstwo a jaki nie.
  Wiedzieli prorocy z USA juz ponad 20 lat temu, ze Jugoslawia nie istnieje. Trzeba bylo ja tylko wymazac z mapy.

  Jakiej cholery znowu szukaja Amerykanie na Balkanach?
  Czy to chodzi o to, zeby powiekszyc terytorium stworzonego przez USA muzulmanskiego Kosowa i zlaczyc z muzulmanska Bosnia, bo USA ma plany utworzenia Wielkiego Kalifatu na Balkanach? Dlategp podsylaja Europie uchodzcow?
  W Kosowie juz jest najwieksza baza USA w Europie, ktora strzeze intersow muzulmanow na Balkanach.
  A tej bazy strzega polscy zolnierze i polska policja, zeby ani muzulmanom ani Amerykanom nikt krzywdy nie zrobil.

  I co ten pan ma na mysli?
  Amerykanski polityk opowiada, ze "Macedonia" to nie panstwo; Macedonia wpadla w furie"
  A przeciez Amerykanie wiedza lepiej!

  GOP Lawmaker Says Macedonia ‘Is Not a Country,’ Macedonia Goes Ballistic

  http://foreignpolicy.com/2017/02/09/gop-lawmaker-says-macedonia-is-not-a-country-macedonia-goes-ballistic-dana-rohrabacher-congress-balkans-diplomatic-controversy/

  Inna szalenie wazna informacja, ktora chetnie uznaja za prawde Polacy w kraju, jest cenna wiadomosc od przedstawicielki Kongresu, pani Maxine Waters, ktora publicznie nawolywala do postawienia Trumpwi wotum nieufnosci za to, ze .... Putin napadl na Koree!
  Dla amerykanskiego wytrawnego polityka Macedonia nie istnieje jako panstwo i nie ma zadnej roznicy miedzy Krymem a Korea, juz nie mowiac o tym, kto na kogo napadl i kto na co upadl. Chyba na glowke.

  Rep. Maxine Waters: Trump Must Be Impeached Because Putin Invaded Korea!
  Trump musi byc postawiony w stan oskarzenia poniewaz Putin napadl na Koree!

  http://www.ronpaulinstitute.org/archives/peace-and-prosperity/2017/february/06/rep-maxine-waters-trump-must-be-impeached-because-putin-invaded-korea/

  I ja uwazam, ze tylko prawdziwe wiadomosci moga docierac do Polski.
 • @Tiamat 09:16:03
  //To jest podstawowe prawo w kazdym kodeksie zachowan i takie ma zalecenia kazda policja.//

  //Tylko Izrael nie porywa zakladnikow i nie probuje negocjacji; od razu strzelaja.//

  No to licze ze jako znana ekspertka odpowie na pytania :

  1.Biesłan

  aby uniemożliwić ucieczkę terrorystom, nastąpił szturm wojsk rosyjskich. W jego wyniku zginęły 334 osoby, a ok. 700 zostało rannych, z czego 450 osób trafiło do szpitali. Zginęło też 32 napastników. Według oświadczenia prezydenta Władimira Putina w ataku zginęło 11 żołnierzy służb specjalnych, a kilkudziesięciu zostało rannych.

  2.Teatr na Dubrawce


  zabito na miejscu 40 terrorystów przez strzał w głowę, w tym kobiety, które miały na sobie ładunki wybuchowe. W akcji zginęło także 129 uśpionych zakładników, którzy zatruli się gazem


  Czyli co Izrael jest tym jedynym
  Czy w tych akcjach byl profesjonalizm

  ps.
  Najpierw ratuje sie ofiary porwania a potem rozprawia z porywaczami.
  Moj Boze, to naprawde tak trudno zrozumiec???

  pzdr.
 • @Husky 16:33:14
  No wlasnie.
  To sa przyklady czego nie wolno robic, bo zycie zakladnika jest wazniejsze niz ambicje zniszczenia porywaczy.
  Mysle, ze wschodnie Aleppo jest takim przykladem, ze nalezy oszczedzac zakladnikow, co sie armii syryjskiej w koncu udalo.
 • @Tiamat 19:06:03
  ale tego o Rosyjskich zbrodniach Specnazu już Pani w notce nie napisała -
  bo to takie ......
  pzdr.
 • @Husky 19:12:26
  ///ale tego o Rosyjskich zbrodniach Specnazu już Pani w notce nie napisała -
  bo to taki///

  A konkretnie jakich zbrodniach? szczególy proszę!
 • @ikulalibal 19:29:54
  //Tylko nie bardzo zorientowani o tym nie wiedza.//
 • @Husky 19:35:28
  Ze mną cieniasie (zdolnym tylko kopiować teksty z onetu) chcesz się mierzyć? no bójże sie boga.A jeśli nie boga to wogóle bój się.
  Jak wiadomo Ibn al-Khattab umierał boleśnie za to długo (dwa tygodnie), w efekcie mistrzowskiej operacji rosyjskich specsłużb. Tak tedy i ty nigdy nie możesz mieć pewności czy nie zabije cię twoja własna klawiatura.
  Dlatego jeszcze raz cierpliwie (i zauważ jak grzecznie) pytam o konkrety.
 • @ikulalibal 19:54:19
  Naruszenie miru domowego – art. 193 k.k.
  Sorry , nie ryzykuje 8-))))
  Narka
 • @Husky 20:20:37
  To że jesteś tchórzem można jeszcze jakoś zrozumieć. Najgorsze jest to że jesteś notorycznym kłamcą co w połączeniu z klinicznym brakiem odwagi bywa niebezpiecznie szkodliwe.Pamiętaj o tym Husky.
  PS
  Jest jeszcze wiele wariantów.Na przykład likwidacja "na Mashadowa".Wyobrażasz sobie że mógłby cie wykończyć taki dajmy na to Talbot. http://smayli.ru/data/smiles/smehs-382.gif
 • @Husky 19:12:26
  Zdaje sie, ze schodzimy do piaskownicy.
  Dla mnie w calej mojej wypowiedzi wazne bylo zycie zakladnikow - obojetnie jakiej narodowsci i lamanie prawa gdy chodzi o odbijanie zakladnikow - obojetnie, kto to zrobil.
  Syria jest OSTATNIM klasycznym przykladem, jak mozna uratowac tysiace cywilnych zakladnikw przed terrorystami.

  Assad nawet pozwolil terrorystom zabrac ze soba lekka bron i jeszcze zapewnil im transport, zeby sie wyniesli z Aleppo. Wyniesli sie. Do Idlib i tam zaczeli awantury. Przy wydatnej pomocy USA i Izraela.

  Ja bardzo chetnie podyskujtuje i specnaz i CIA. No i chetnie porozmawiam o panu Comey, i co mu sie takiego stalo.
  Mnie nie chodzi o wyscigi - jako prawnik uwazam, ze wszystkie nieszczescia i wojny, korupcja, bombardowanie cywilnej ludnosci sa wynikiem nieposzanowania praw, ktore zostaly stworzone w obronie ludzi a nie po to, zeby atakowac.
  Amerykanie lamia wlasna konstytucje, ktora ZABRANIA im sie wtracac do innych panstw i obalac rzady.
  Przeciez tzw. zmiana rezimu w dowolnym kraju jest GLOWNYM celem amerykanskiej polityki zagranicznej. I tego nikt nie ukrywa.
  Senator McCain niedawno powiedzial, ze "Putina nalezy zdjac".
  (McCaina nikt nie chcial za prezydenta - a Putin zostal wybrany)

  Niemal kazdy zachodni przywodca powtarza jak mantre: "Assad must go" - bo sie korporacjom molitarnym nie podoba.

  Jakiej naglej krwi chca Amerykanie od Korei Polnocnej? Kto im grozi??
  Malenki kraj wcisniety miedzy dwie potegi nuklearne, ktore sie wcale Korei Polnocnej a nie boja.

  A jankesy robia w pory przed malenkim pantewkiem, ktore ma mnie10 razy mniej glowic niz Izrael, ktory sie odgraza calej Europie!.
  Potrzeba tchorza jankesowskiego, zeby robil w gacie na samo imie "Kim"!
  Czy Husky nie wie, ze w Korei Poludniowej najbardziej znienawidzeni sa Amerykanie?
  Wymordowali 4 miliony Koreanczykow w tym polowe w Poludniowej Korei. Dlaczego???

  Czy wymordowanie ponad 200 tysiecy Serbow w ciagu jednego tygodnia - i to w obronie muzulmanow! - nie bylo przypadkiem zlamaniem amerykanskiej konstytucji?
  Mordowanie barbarzynskie wrecz Sadama Husseina na oczach calego swiata - przypomina czasy biblijne i jeszcze wczesniej.

  Wiec jak dyskutujemy bezpieczenstwo zakladnikow - to trzymajmy sie zasady prawnej ochrony zakladnikow. Wszystko jedno, kto to zrobi.
  To tylko Amerykanie sa ponad prawem?.

  Za zniszczenie suwerennego, europejskiego panstwa w srodku Europy, gdy NIE bylo zadnego konfliktu miedzynarodowego - wszystkich Amerykanow kiedys pieklo pochlonie.

  Teraz USA zmusza Europe, zeby poniosila wszystkie koszty jankesowskiego szalenstwa.
  Amazing!
 • @Tiamat 09:58:42
  Pozostańmy zatem przy własnych zdaniach.
  Pzdr.
 • @Tiamat 09:58:42
  Pisze Pani do Husky'ego: "Zdaje sie, ze schodzimy do piaskownicy". -

  --- Nie zdaje się, tylko na pewno. Przerażony jestem poziomem, prezentowanym w NEON-ie, jak i innych portalach (mówiłem o tym dzisiaj Repsolowi). Ten poziom schodzi systematycznie do piwnicy, a na punkcie uchodźców mają blogerzy bzika. Blogerzy, bo wokól mnie ludzie zdają się być rozsądniejsi.
 • @zygmuntbialas 15:42:17
  Merytoryczna wymiana różnych poglądów to jest to co nas łączy a nie dzieli.
  Dlatego ja zawsze z szacunkiem odnoszę się do Pana poglądów ,choć często się z nimi nie zgadzam
  Wyobraża Pan sobie sytuację zero - jedynkową na portalu.
  Raczej byłyby to tzw. flaki z olejem.
  Serdecznie pozdrawiam
  życząc zdrowia
 • @Husky 23:06:42
  "Merytoryczna wymiana różnych poglądów to jest to co nas łączy a nie dzieli". -

  --- Tak. Porozmawiać można, a nawet koniecznie trzeba. No i nie wyobrażam sobie "sytuacji zero - jedynkowej na portalu". Także na blogach o hodowli kwiatów będą przedstawiane różne poglądy.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej