Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19537 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 03.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

Notkę zamieszczam - ze względów technicznych - w 1. komentarzu.

Zygmunt Białas.

 

 

KOMENTARZE

 • Treść dzisiejszej notki:
  Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

  Instytut Gatestona – Czy ten głośny (notoryczny) trust mózgów inspiruje skrajnie prawicowy terroryzm? - Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet:
  http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

  Jeden z najbardziej niebezpiecznych think-tanków przenosi przez Atlantyk islamofobiczną nienawiść - One of America’s Most Dangerous Think Tanks Is Spreading Islamophobic Hate Across the Atlantic | Alternet:
  http://www.alternet.org/investigations/one-americas-most-dangerous-think-tanks-

  spreading-islamophobic-hate-across-atlanticIs Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet:
  http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

  Gatestone Institute - Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. A to dzięki bardzo bogatej siatce anty-muzułmańskich organizacji, w skład których wchodzą anty-muzułmańskie instytuty badawcze, działacze i różni dziennikarze. Motorem tej konstelacji nienawiści jest amerykański sztab generalny Instytut Gatestona.

  Właściwie stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku, instytut rozpoczął swoją zawzięcie anty-muzułmańską działalność, a to dzięki temu, że ma nieprawdopodobne poparcie finansowe. Dzięki finansom bardzo szybko przejął przewodnią rolę w tak zwanym przemyśle islamofobii.

  Niejaka Nina Rosenwald, krewna Gatestona, który ten instytut założył, od lat pompuje miliony dolarów w ten anty-muzułmański przemysł różnymi kanałami przy pomocy rozmaitych fundacji i trustów, takich jak np. “Abstraction Fund”.

  W taki sposób pani Rosenwald stała się matką chrzestną anty-muzułmańskiej nienawiści. Instytut Gatestona powstal w 2011 roku z ramienia bardzo prawicowego Instytutu Hudsona. I od tej pory stał się centrum anty-muzułmańskiej myśli we wszelakiej postaci: neokonserwatyzmu, ultra-syjonizmu i tzw. anty-dzihadyzmu. To w wyniku działań tych organizacji powstały tzw. muzułmańskie strefy, do których nie ma wstępu (Muslim no-go zones). Ówczesny premier UK David Cameron zbłaźnił się, traktując je bardzo poważnie.

  Instytut Gatestona produkuje masę alarmujących artykułów, które puszcza w świat w znanych gazetach i światowych mediach: „Hiszpania: juz wkrótce muzułmanie będą królami świata”, „Islamska przyszłość Wielkiej Brytanii”, „Islamizacja Francji”, „Islamizacja Niemiec”, „Islamizacja Belgii i Niderlandów”.

  Haslo “islamizacja” ma wywołać polityczną paranoję anty-muzułmańską i anty-emigracyjną. I stało się sztandarowym hasłem dla wszystkich anty-muzułmańskich organizacji pod wezwaniem “Stop Islamizacji Narodów” („Stop Islamisation of Nations” – SION). Ruch ten wyszedł na ulice w Niemczech pod nazwą PEGIDA (skrót od: Patriot Europeans Against the Islamisation of the West), a w Anglii „Angielska Liga Obrony” (English Defence League – EDL).

  Temat anty-muzułmański jest bardzo modny wśród różnych prawicowych populistycznych polityków jak osławiony Geert Wilders, przywódca anty-muzułmańskiej Party of Freedom w Hollandii, a który jest wielkim przyjacielem Niny Rosenwald. Chyba wlasnie dzięki tej przyjaźni pani Rosenwald opublikowała taki artykuł, napisany w obronie Wildersa, który wzywal do zmniejszenia ilości emigrantów z Maroka. Za ten artykuł czeka go rozprawa za tzw. mowę nienawiści.

  “Islamizacja” była również głównym motywem działalności Breivika. W 2011 roku Breivik zamordowal 77 osob. Sam atak Breivik nazwal „okrutnym, ale potrzebnym, żeby rozpocząć walkę o oczyszczenie Europy z islamu i muzułmanów. Breivik opisał swoje poglądy anty-muzułmańskie i anty-emigracyjne dość szczegółowo w 1500-stronnicowym manifeście.

  Każdy artykuł, opublikowany przez Instytut Gatestona, jest pełen założeń, że “Islam podbija Europę” i że istnieje “islamska konspiracja w Anglii” itp. A co ważniejsze, mega-fundacja Niny Rosenwald “Abstraction Fund” subsydiuje wiele organizacji takich jak: David Horowitz Freedom Centre, Investigative Project on terrorism, Centre of Security Policy (SP), Pipes MEF i wiele innych anty-muzułmańskich grup, jak CAMERA, MEMRI i Zionist Organization of America.

  Te fundusze jakoś się pokrywają i dzielą między wiele anty-muzulmanskich grup i niektorych grup pro-izraelskich. Fundusze Niny Rosenwald są często przekazywane nie bezpośrednio, a przez inne organizacje (MEF).

  W Filadelfii istnieje taka organizacja jak Middle East Forum, która ma związki z Europą i finansowo wspomaga Geerta Wildersa w jego obronie prawnej w sprawie mowy nienawiści. Ta organizacja pokryła koszty obrony innym oskarżonym o mowę nienawiści: Christine Tasin z Francji czy Pedara Jensena z Norwegii, znanego jako Fjordman. Fjordmanowi z kolei “pomaga” Bat Ye’or, a tak naprawdę Gisele Litman, która rozwinęła Teorię Konspiracji Eurabii (Eurabia conspiracy Theory), która stała się pożywką do utworzenia “no-go zones”.

  Warto wspomnieć, że Gatestone Institute oprócz znacznych środków finansowych ma swoich znanych bardzo polityków i pracowników administracji. Należą do nich między innymi były ambasador USA John Bolton, który jest przewodniczącym tej organizacji, i James Woolsey, były dyrektor CIA. Takie osobistości mają bardzo duże znaczenie dla podtrzymania prestiżu anty-muzułmańskiego przemysłu.

  Na ostatniej konferencji „Defeating Jihad” („Zniszczenie Dżihadu”), którą zorganizował Instytut Gatstona, wzięło udział trzech republikańskich kandydatów na prezydenta USA. Biorąc pod uwagę prestiż, jakim cieszy się Gatestone Institute wśród znanych skrajnie prawicowych notabli, należy się działalności tego instytutu poważnie obawiać.

  Autor artykulu: Hikary Aked, niezależna dziennikarka z Londynu, pisarka i doktorantka na Uniwersytecie w Bath, prowadzi badania na temat pro-izraelskiego lobby w Wielkiej Brytanii.

  Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet,
  http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

  Przetłumaczyła: Tiamat

  * * * * * * *

  Przeglądając strony w poszukiwaniu odpowiednich zdjęć do powyższego tekstu, znajduję taką informację z 22 stycznia 2016 roku: „Niemiecki rząd nie jest w stanie powiedzieć, gdzie znajduje się obecnie 600 tys. tzw. uchodźców, których przyjął w 2015r. Rząd Republiki Federalnej Niemiec w 2015r. przyjął 1.1 mln uchodźców. Nie jest teraz w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest 600 tys. spośród nich” (zapis po mojej korekcie ortograficznej i stylistycznej).

  Odpowiedź wydaje się być prosta: podawane ilości uchodźców latem i jesienią 2015 roku były porządnie „napompowane”, o czym pisałem wielokrotnie (ZB).

  POWIĄZANE WPISY:
  Co się dzieje na świecie (i w Polsce) – 28.05.2017.
  Co się dzieje na świecie – 29.05.2017.
  Co się dzieje na świecie – 08.01.2017.
  Co się dzieje na świecie – 14.02.2017.
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  No cóż , panie Białas ... idziemy pod prąd , a to nie jest teraz mile widziane . Dziwne , ale te wszystkie wydarzenia były zapowiadane już parę lat temu , nawet Breivik był jakiś taki jasnowidzący . No i ten wszechmogący bóg pieniądz . Tylko gdzie jest to Słowo co się ciałem staje .
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  Dlaczego ten typowo żydowski terroryzm nazywa się prawicowym?

  Cyt://Niejaka Nina Rosenwald, krewna Gatestona, który ten instytut założył//

  Kto to jest ten Gateston? Czy on istnieje?

  To chyba nie prawda. Instytut został założony przez żydówkę Ninę Rosewald. Typowo żydowska organizacja + kilka twarzy służących za tło.

  The institute was founded in 2008 under the name "Hudson Institute New York" by Nina Rosenwald, who serves as its president,[9][7] Briefly in 2012 it was renamed Stonegate Institute,[10] before becoming Gatestone Institute in March 2012.[11]

  //Rosenwald is the founder and president of Gatestone Institute, a New York-based think tank and policy council.//
 • @fabi 09:39:31
  Zapowiadala te wydarzenia juz taka pani Barbara Spectre w Szwecji iles tam lat temu zakladajac siatke zydowska Paidea.
  Barbara Spectre byla dobra znajoma hrabiego Kalergii, ktory otrzymal ogromne fundusze na zalozenie wielokulturowosci.
  (Tlumaczenie fragmentow tekstu pod artykulem)

  Zydzi oskarzeni o szntazowanie Szwecji przy pomocy Barbary Spectre:
  Jews accused of 'blackmailing' Sweden with help of Barbara Spectre – Darkmoon

  https://www.darkmoon.me/2017/jews-accused-of-blackmailing-sweden-with-help-of-barbara-spectre/

  Na zdjeciu; Barbara Spectre i cytat:
  “Europa sie jeszcze nie nauczyla jak byc wielokulturowa..
  Europa nie ma byc monolitycznymi spoleczenstwami, ktore bill kiedys w 19 wieku. Zydzi beda w centrum (przemian) . To jest ogromna transformacja dla Europy. Beda teraz te spoleczenstwa w wielokulturowyej postaci i zydzi beda znienawidzeni z powodu przywodczej roli jak beda pelnic…
  Barbara Lerner Spectre
  Czy ta kobieta jest odpowiedzialna za przetworzenie Szwecji w wielokulturowy koszmar?

  Pytania do pani Spectre:

  1. Jak to sie dzieje, ze zydzi postanowili stac na czele ruchu, ktory ma podobno wybawic Europe z unicestwienia, kiedy wiadomo, ze zydzi nigdy w historii nie slyneli z altruizmu i ratowania innych? Zydzi zawsze dbali tylko i wylacznie o siebie i wlasne interesy kosztem innych i zawsze robili tylko to, co jest dobre dla zydow i nikogo wiecej.
  2. Jak to jest mozliwe, zeby wychwalac pod niebiosa masowa emigracje do Europy i uparcie twierdzic, ze ta masowa emigracja pozwoli Europie “przetrwac” skoro wiadomo, ze to doprowadzi do zwyrodnienia gatunku i skundlenia tubylczej ludnosci, ktora doprowadzi do wyniszczenia bialej rasy w ciagu 50-60 lat?
  3. Dlaczego wielokulturowosc to taki wspanialy pomysl dla Europy i Ameryki i innych terenow zamieszkalych przez biala ludnosc, a jest tak bardzo zlym pomyslem w Izraelu?.
  Dlaczego roje emigrantow maja byc blogoslawienstwem dla Europy i Ameryki a przeklenstwem dla Izraela?

  Barbara Spectre jest dobra znajoma hrabiego Kalergi:

  * Na zdjeciu:
  Tworca koncepcji wielokulturowosci byl zyd hrabia Kalergi
  (Hrabia Richard von Coudenhove- Kalergi)
  Przez 49 lat byl prezydentem Pan-European Union, prototyp Unii Europejskiej. W swojej ksiazce “Praktischer Idealismus” w 1925 roku, pisal:
  “Czlowiek przyszlosci bedzie rasowym mieszancem. Euroazjatycka rasa negroidalna zastapi zroznicowanie rasowe .
  Rosyjski bolszewizm jest takim pierwszym krokiem przemian, gdzie mala grupka duchowych komunistycznych arystokratow rzadzi tym krajem.
  Zydostwo procentowo przewaza w elitarnej grupie waznych osobistosci… z Trockim jako przywodca nowoczesnej polityki
  Zydzi zajmuja czolowa pozycje, ktora zawdzieczaja swojej duchowej supremacji /wyzszosci …
  Wspolczesny antysemityzm jest jedna z wielu reakcyjnych zjawisk nizszej rasy przeciwko wyzszej..

  W 1950 roku Hrabia zostal nagrodzony pierwsza nagroda Charlemagne’a (Karola Wielkiego) . Te sama nagrode otrzymali Winston Churchill, Henry Kissinger, Edward Heath, Bill Clinton i Tony Blair, sam pomieszany ; dwie z jego trzech zon byly zydowkami.
 • @fabi 09:39:31
  "No cóż, panie Białas... idziemy pod prąd, a to nie jest teraz mile widziane". -

  --- Jeśli tak, to nie jest dobrze.
  Tak a propos, to ja nie jestem politykiem, lecz tylko blogerem, który opisuje świat tak, jak go widzi. I jestem też przekonany, iż nie zbuduje się przyzwoitej rzeczywistości, opartej na nienawiści i kłamstwie. Pisałem o tych kłamstwach i nieuzasadnionej nienawiści wielokrotnie.
 • @Arjanek 10:51:20
  Pyta Pan: "Dlaczego ten typowo żydowski terroryzm nazywa się prawicowym?" -

  --- Tak nazywa autorka tekstu Hikary Aked. Podaje też ona określone przykłady. Przy okazji muszę jednak stwierdzić, że te wpływy Instytutu Gatestona widoczne są w Polsce wyraźnie po prawej stronie.
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  Całkiem możliwe (jak wówczas podejrzewano), że te same osoby rejestrowały się w celu uzyskania dodatkowego zasiłku pod różnymi nazwiskami i w różnych urzędach. Niemiecki Ordnung w tym przypadku zawódł.
 • @zygmuntbialas
  Ave Amigo .5*
 • Idziemy z prądem
  "Niejaka Nina Rosenwald, krewna Gatestona, który ten instytut założył, od lat pompuje miliony dolarów w ten anty-muzułmański przemysł różnymi kanałami przy pomocy rozmaitych fundacji i trustów, takich jak np. “Abstraction Fund”. / Hikary Aked, Alternet/


  Natomiast George Soros pompuje fundusze w Alternet, gdzie kwitnie pro-muzułmańska i antyrosyjska propaganda.
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  "Przeglądając strony w poszukiwaniu odpowiednich zdjęć do powyższego tekstu, znajduję taką informację z 22 stycznia 2016 roku: „Niemiecki rząd nie jest w stanie powiedzieć, gdzie znajduje się obecnie 600 tys. tzw. uchodźców, których przyjął w 2015r(...)Odpowiedź wydaje się być prosta: podawane ilości uchodźców latem i jesienią 2015 roku były porządnie „napompowane”, o czym pisałem wielokrotnie (ZB)."/Zygmunt Białas/  Panie Białas,
  Ci imigranci po wkroczeniu do Niemiec złożyli aplikacje o azyl, a później się ulotnili. Rząd niemiecki dowiedział się o tym ubytku na podstawie liczby złożonych aplikacji. Proszę nie "pompować" czytelników historiami wyssanymi z palca.
 • @AgnieszkaS 23:37:49
  To jeszcze jeden dowod, ze kazde dziadostwo przychodzi z USA.

  Masowa "emigracja" - i trudno nazwac emigracja to masowe przepedzanie ludzi pozbawionych dachu nad glowa- jest bardzo dokladnie zaplanowana przez wielkich tego swiata..
  W bardzo podobny sposob AMerykanie wywolai rewolucje w Poludniowej Afryce, przepedzajac miliony murzynow z sasiednich krajow do RPA.
  Ci przybysze, po przejsciu granicy natychmiast domagali sie rownouprawnienia murzynow, mimo, ze nie byli obywatelami RPA.
  Niemal cala prasa zachodnia, a glownie ameryklanska, bardzo dbala o zniesienie apartheidu- ale tylko w Poludniowej Afryce.

  Bardzo podobna "akcje" przeprowazili Amerykanie przepedzajac uchodzcow z Albanii do Jugoslawii.
  Przy czym sie okazalo, ze oprocz normalnych uchodzcow, ktorzy uciekali do Jugoslawii przerazeni i sterroryzowani i okrucienstwem gjagmares i dranska interpretacja Leke Kanun , przybylo tez tysiace tych giagmares ktorzy nagle w Serbii tworzyli pokazna liczbe muzulmanow, domagajacych sie niepodleglosci serbskiego Kosowa.

  I tym bandytom przyszedl w sukurs pan prezydent Clinton bombardujac serbskie miasta i niszcza serbskie cerkwie. Chodzilo o to, zeby swiatu udowodnic, ze nigdy w Kosowie chrzescijanstwa nie bylo.

  Widac przepedzanie ludzi okazalo sie swietna taktyka na zniewolenie narodow.
  Bardzo podobna taktyke zastosowal wczesniej Tony Blair w Rwandzie.
  Wyprobawana na murzynach - sprawdza sie i w Europie.

  A przy okazji, tzw. przemytnicy, ktorzy rzekomo szmugluja masy ludzi do Europy zarabiaja miliony dolarow dziennie na ludzkim nieszczesciu.
  Jakos sie nie zdarzylo, zeby uzbrojone po zeby sluzby bezpieczenstwa USA, ANglii, Francji, Niemiec ... zlapaly i ukaraly choc jednego przemytnika!
  Terrorysci zas wszyscy dziwnie jakos gina w czasie ataku terrorystycznego co pozwala NIE szukac winnych i nie prowadzic dochodzenia. .

  (NSA jest w stanie podsluchiwac prywatne rozmowy telefoniczne pani Merkel, ale nie podsluchalo rozmowy ani jednego terrorysty planujacego atak? NSA kosztuje bardzo duzo pieniedzy)

  Dzis wlasnie w Anglii toczy sie ciekawa dyskusja:
  Przy wszystkich ograniczeniach swobod obywatelskich i ogromnych wydatkach na "ochrone i bezpieczenstwo obywateli" (kamery, skanery, uzbrojenie policji itp) Europa wstrzasaja ataki terrorystyczne, na ktore podobno nie ma rady.
  Theresa May proroczo zapowiadala po zamachu w Manchesterze, ze nastepne ataki sa "imminent". Skad wiedziala?

  A rozni publicysci oskarzaja obecny rzad o ... paskudna polityke zagraniczna, ktora popiera Arabie Saudysjka a probuje zniszczyc Syrie tak, jak Libie, Irak..i subsydiuje coraz to nowe grupy terrorystyczne.

  I fakt, ze obecny rzad UK obcial fundusze na policje, moze spowodowac, ze konserwatysci straca przewage w parlamencie.

  Chce przez to powiedziec, ze przy obecnych wydatkach na "security'
  i przy calej nowoczesnej technologii - niemoc panstw w zabezpieczeniu obywateli przed terroryzmem jest - zdaniem wielu- dobrze zaplanowana taktyka zachodniej polityki.
 • @wercia 17:39:48
  "... te same osoby rejestrowały się w celu uzyskania dodatkowego zasiłku pod różnymi nazwiskami i w różnych urzędach". -

  --- Nic mi o tym nie wiadomo, wiem natomiast, że muzułmanie uciekali i uciekają przed amerykańskimi bombami.
  A niemiecki Ordnung raczej nie zawodzi.
 • @Repsol 23:14:35
  Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 • @AgnieszkaS 23:37:49
  Pisze Pani: "Natomiast George Soros pompuje fundusze w Alternet, gdzie kwitnie pro-muzułmańska... propaganda. -

  --- W takim stopniu jak u mnie propaganda pro-amerykańska.
 • @AgnieszkaS 23:55:50
  "Ci imigranci po wkroczeniu do Niemiec złożyli aplikacje o azyl, a później się ulotnili". -

  --- A gdzie się "ulotnili"???
  Gdyby takich było stu albo i tysiąc, to może bym uwierzył.
  Ale 600 tysięcy???
 • @Tiamat 03:57:59
  "Masowa "emigracja" - i trudno nazwac emigracja to masowe przepedzanie ludzi pozbawionych dachu nad glowa- jest bardzo dokladnie zaplanowana przez wielkich tego swiata...". -

  --- Postaram się opublikować Pani wpis jako notkę :)
  Może zdążę do godziny 02:00 po północy.
 • @zygmuntbialas 15:48:42
  Napisałam:
  "Natomiast George Soros pompuje fundusze w Alternet, gdzie kwitnie pro-muzułmańska i antyrosyjska propaganda."

  To jest niestety faktem, a nie jakimś moim wymysłem.

  http://www.cnsnews.com/blog/mike-ciandella/11-million-soros-money-tied-magazine-released-mcconnell-tape
  http://www.mrc.org/special-reports/special-report-george-soros-godfather-left
 • @Tiamat 03:57:59
  Z Pani krytyką USA całkowicie się zgadzam. USA nie ponosi żadnych konsekwencji za swoje działania na Bliskim Wschodzie i Afryce. Trump zamknął granice przed muzułmanami, a tak na dobrą sprawę należałoby co najmniej połowę tych imigrantów przetransportować z Europy do USA. W ten sposób Jankesi by mieli za swoje.
 • @zygmuntbialas 15:53:26
  "--- A gdzie się "ulotnili"???"/Zygmunt Białs/

  Któż to wie. Myślę, że rząd niemiecki również chciałby znać odpowiedź na to pytanie.

  Z 1.1 miliona imigrantów, którzy przybyli do Niemiec tylko w 2016 roku, aż 600 000 osób "znikneło". Niemcy dowiedzieli się o tym, kiedy zaczęli rozpatrywać ich aplikacje o azyl i okazało się, że z 600 tysiącami imigrantów kontakt im się nagle urwał. Większość tych imigrantów to nie są uciekinierzy wojenni. Bardzo wielu imigrantów posługuje się fałszywymi dokumentami.

  Proszę nie pisać, że imigrantów było mniej i ta duża liczba imigrantów została przez Niemców wyolbrzymiona, i że, rzekomo, Pan o tym informował.
 • Autor 5*
  Kolejny raz w pełni podzielam Pana zdanie:
  "Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia"

  A w Londynie mamy kolejny zamach terrorystyczny, którego autorami są.., no oczywiście islamiści, którzy oczywiście i tym razem zostali na miejscu zastrzeleni. I to ponoć wszyscy trzej.

  Reakcja w mediach i w blogierskich komentarzach na ten "terrorystyczny zamach" zadziwiająco, 100% zgodna:
  WYKOŃCZYĆ WSZYSTKICH CIAPATYCH!
  ZAKAZAĆ ZBRODNICZEGO ISLAMU!
  etc, etc.

  Czyli, jak wynika z powyższego ci ciapaci islamiści, którzy dokonali zamachu strzelili nie tylko sobie w kolano ale także i wszystkim swoim ziomkom i braciom w wierze.

  Czy tak się robi zamachy aby samemu zginąć i wszystkim swoim zaszkodzić???
  Tak działać mogliby jedynie islamiści skończeni idioci, albo..? No właśnie.
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 20:06:57
  "... tak na dobrą sprawę należałoby co najmniej połowę tych imigrantów przetransportować z Europy do USA. W ten sposób Jankesi by mieli za swoje". -

  --- Rzecz w tym, że jankesi rządzą i oni zdobyli monopol na prawdę. Myślę, że przede wszystkim powinni przestać zrzucać bomby na Bliskim Wschodzie.
 • @AgnieszkaS 20:39:58
  "Z 1.1 miliona imigrantów, którzy przybyli do Niemiec tylko w 2016 roku, aż 600 000 osób "znikneło". -

  Czyli nieco więcej niż zginęło przez kilka lat w Syrii. To są informacje nie z tego świata.
 • @javox 21:36:45
  "Kolejny raz w pełni podzielam Pana zdanie". -

  --- Witam :)
  Ucieszył mnie Pański wpis, bo już mi się zdawało, że że zostaliśmy sami z Panią Tiamat. Postaram się zamieścić Pana uwagi w najbliższej notce (może za 3 godziny).

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  Na wstępie chciałem podziękować za ciekawe informację o propagandzie z tej drugiej strony. Brakuje mi jednak konkluzji do całej tej sytuacji. Bo jak dotychczas to nasuwa mi się jeden wniosek. Szufladkowanie całego społeczeństwa ze względu na daną cechę, czy to wyznanie czy poglądy jest bezwarunkowo nieetyczne i nielogiczne. Z tym, że dla niektórych jest to oczywiste. Teraz tylko co dalej...

  Organizacja jak organizacja. Jedna jest przeciwko islamowi inna przeciwko chrześcijaństwu, inna przeciwko syjonizmowi a z kolei inna ultra syjonistyczna. Można by wymieniać bez końca. Jak według Pana, ten wpis ma się do sytuacji jaka obecnie się dzieje na naszych oczach, tj. masowa emigracja ludności afrykańskiej do europy. Przeczy ona w pewien sposób innej propagandzie, o wiele bardziej dofinansowywanej, mianowicie, że islam jest religią pokoju i nie ma zagrożenia ze strony ich wiernych. Na dowód działania stacji CNN, a jak CNN to i większość mediów w europie, np. TVN.

  http://www.news.com.au/finance/business/media/social-media-users-accuse-cnn-of-fake-news-over-staged-london-attack-protest/news-story/48d9966b71d72a26149b9f9ebae75465

  Dalsze dywagację zostawię na później, po ewentualnym wyjaśnieniu przesłania wpisu.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @MlodyGniewny 12:11:23
  "Jak według Pana, ten wpis ma się do sytuacji jaka obecnie się dzieje na naszych oczach, tj. masowa emigracja ludności afrykańskiej do europy. Przeczy ona w pewien sposób innej propagandzie, o wiele bardziej dofinansowywanej, mianowicie, że islam jest religią pokoju i nie ma zagrożenia ze strony ich wiernych". -

  --- Witam :)
  Emigracja z Afryki Północnej i z Bliskiego Wschodu do Europy trwa od kilkudziesięciu lat z różnym nasileniem. Teraz jest nieco większa, bo uciekają mieszkańcy Syrii od amerykańskich bomb. Nie widzę zagrożeń ze strony ludności muzułmańskiej. Pisałem o tym często.
  Ja zresztą nie ściągam tej ludności, ale jeśli ona przybywa, to należy postępować zgodnie z podpisanymi (też przez Polskę) międzynarodowymi umowami o azylantach. To są sprawy administracji (i także służb porządkowych i tajnych) kraju, do którego uchodźcy przybyli. A zamiast tego media sieją propagandę, a liczni blogerzy pyskują, nie licząc się ze słowem.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @MlodyGniewny 12:11:23
  Moze ja sprobuje dorzucic swoja opinie na podstawie rozwazan przy tlumaczeniu tego tekstu.
  Uwazam, ze pana uwaga jest sluszna, bo przeciez rzeczywiscie stale ktos kogos o cos oskarza; tworza sie rozne organizacje i koncepcje widzenia swiata.
  O te koncepcje swiata narody tocza wielkie boje od... zarania dziejow.
  Zeby uzasadnic i wymuszac na innych wlasne widzenie swiata potrzebne sa argumenty: slowne i fizyczne.

  Mimo tych slownych mozliwosci komunikowania pogladow, czlowiek jest zwierzeciem terytorialnym.
  Od pradziejow.

  Osobiscie nie wierze w wojny religijne. Ale religie czesto sluza jako pretekst do bitki.

  Jako katolik powinnam uznawac Kosciol Katolicki jako religie pokoju. Podobnie jak cale chrzescijanstwo.

  I tu mamy pierwszy klopot:
  W Europie od zarania naszej cywilizacji leja sie panstwa katolickie; katolicko-protestanckie, protestanci miedzy soba, ateisci, bolszewicy, zamaskowane zydostwo. Leja sie Slowianie miedzy soba.
  Hitler byl katolikiem. Tony Blair jest katolikiem; Mussolini byl katolikiem, podobnie jak general Franco.
  Pokrewny narod chorwacki mordowal Serbow (ustasze) .
  Teraz na Ukrainie chrzescijanscy unici leja prawoslawnych.
  Unici niszcza cerkwie rosyjskie i na sile wciskaja innym, koncepcje nieistniejacego wlasciwie narodu ukrainskiego..ktory jednakowoz ma byc unicki.
  Rosjanie i w ogole wszyscy prawoslawni na Ukrainie NIE sa emigrantami. Nie przywlekli z Bliskiego Wschodu swoich wierzen.
  A jednak, wladze ukrainskie probuja zniszczyc religie tubylcow.
  Ale niszczenie cerkwi prawoslawnych na Ukrainie W OGOLE nie przeszkadza poskim chrzescijanom, ani niemieckim, ani francuskim.
  BO to nie muzulmanie niszcza koscioly chrzescijanskie - tylko inni chrzescijanie.
  400 zabytkowych cerkwi w Kosowie zadnego Polaka nie oburzyly, jak dobrze pamietam.
  Szkoda.
  Ale polska, europejska i amerykanska prasa oburza sie na ... kulture islamu.
  To nie pilnujemy swojej religii bo amerykanskie Mongoly maja prawo bombardowac wszystko co im sie zamarzy?
  Bo widocznie nie chodzi o religie tylko o kradziez cudzej ziemi i niszczenie chrzescijanskiej kultury, zebby wszyscy wiedzieli, ze kosciolow w Kosowie nigdy nie bylo - tylko same meczety.
  Nie wiem jak sie nazywa tak postawa, bo hipokryzja - to za slabe okreslenie.
  Od czasu ataku na wiezowce w Nowym Jorku - 9/11, wymordowano 40 milionow muzulmanow!
  Ale to jest OK, bo oni nas nie lubia i ich religia nie jest pokojowa.

  W imie rzekomej "religii' morduje sie cale narody.

  Najprostsza definicja narodu to podobno "ludnosc zamieszkala na wspolnym terenie i majaca wspolna historie".

  Nie wierze w rozmnazanie wsobne i czystki genetyczne w narodzie.
  Jest to zwyczajnie utopia. Malzenstwa zawsze sie mieszaly miedzy plemionami.
  Siostra Boleslawa Chrobrego byla matka trzech krolow, a jednym z pierwszych krolow Anglii byl jej syn Kanut zwany czemus Wielkim choc to byla wielka przesada historyczna. Ale Sigrida (Swietoslawa) byla tez matka krola szwedzkiego. Zona Mieszka I-go byla Czeszka , a Mieszka II-go , Niemka. Krolowa Bona dosc ochoczo wzbogacila Polakow o krew wloska. Mielismy i francuskie kontakty, szwedzkie, litewskie, niemieckie itp.
  Kochalismy sie i bilismy sie zawsze.
  I ciekawe, ze barbarzyscy Rzymianie nazywali ludnosc w podbitych krajach ... barbarzyncami.

  Naturalnie, ze rozbilismy Turkow pod Wiedniem.
  Ale Turcy nie reprezentuja wszystkich muzulmanow.
  Nigdy nie bilismy sie z Arabami.
  Arabowie podbijali swiat troche inaczej niz Turkmeni czy Mongoly.

  O co sie te narody tak bez przerwy morduja?
  O wszystko, tylko nie o religie.
  Bijemy sie od pradziejow bez wzgledu na religie: o terytorium, o sukcesje, o pastwiska, o miedze, a obecnie o kontrole nad zrodlami energii. Bilismy sie nawet o cynamon i niewolnikow na plantacjach; bilismy sie o damy, dziwki, cudze zony, o skarby zakopane w ziemi.
  O handel i rynki zbytu.

  Od czasow Rewolucji Przemyslowej w Anglii i od czasu, kiedy nasz rodak Lukaszewicz wynalazl lampe naftowa ogromnie wzroslo zapotrzebowanie na rope . Anglicy wymyslili silnik parowy i zaczely sie wyscigi o postep.
  I tu zaczyna sie problem, bo jedne kraje maja gaz i rope, inne - nie.
  Sa dwa sposoby zdobywania zrodel energii: mozna kupic, a mozna ukrasc.
  Ale zeby krasc, to trzeba miec sily i srodki. Nie wystarcza same sily, bo trzeba zawojowac narod, ktory nie chce ziemi dac.
  Juz starozytni Chinczycy, Sumerowie, Babilonczycy, Egipcjanie itd. wymyslali coraz to nowsze metody podbijania narodow.

  Jednym z takich ciekawych sposobow podboju byla metoda stosowana przez Mongolow, ktora zdaje i dzisiaj egzamin i jest szeroko stosowana przez demokracje zachodnie.
  Otoz Mongoly jak sobie upatrzyli jakis kraj , to nie rzucali sie od razu tak znienacka, jak to robili Wikingowie.
  Mongoly wysylali swoich "emisariuszy", ktorzy przybywszy do upatrzonego kraju ,mieszali sie na targach i w zagrodach i opowiadali same wspanialosci o swoich wladcach i niezmierzonych bogactwach jakie czekaja wszystkich, ktorzy pokochaja tego nieznanego, wspanialego wladce.
  Ten mongolski system sprawdza sie i dzisiaj, nie bede podawac przykladow, bo jest ich troche.
  Mongoly zachwalaly nie tylko swojego pana i wladce ale tez i jego wszechpotege i kontakty w samych ... niebiosach. To nie tylko wladza ziemska ale ponad ziemska, jaka sie sie cieszyl wladca Mongolow.

  I kiedy narodek "zmiekl' i zglupial do reszty, wpadaly hordy z azjatyckich stepow i dosc szybko wygrywali batalie, bo oprocz zasianej narracji mieli luczywa do palenia domow i calych zabudowan. Narod, ktory nie mogl il sily sie bronic - popadal w niewole.

  No wiec i w naszej nowoczesnej wersji mongolskich podbojow bardzo waznym elementem podboju jest propaganda i bajania kto, w co lepiej wierzy.
  Ale nie wystarczy zwabic bajaniami narodek. Trzeba jeszcze go zmusic do obrony przed innymi, ktorzy z Mongolami sie nie zgadzaja. Bo Mongolow trzeba bronic.

  W kazdym podboju swiata potrzebny jest WROG!
  Prawdziwy, wymyslony, podstawiony, w przebraniu i do tego jeszcze glupek -neofita, ktory wierzy, ze pomaga Mongolom zbawic swiat zdrada wlasnego plemienia.
  Juz w naszych czasach, moje pokolenie przezylo wielu "naturalnych" wrogow: Rosjanie, bo nalezy ich kojarzyc z bolszewikami, komunistami, lagrami, Syberia itp.
  Po wojnie mielismy rewizjonistow, czarna reakcje, obskurantyzm, dyktatura itp.
  Wlasciwie za kazdym razem chodzilo o kontrole terytorialna.
  Amerykanie walczyli z komunizmem w Wietnamie(??), Laosie, Korei i Kambodzy. Komunizmu tam nie bylo ale za to byly dzungle i ogromnie cenne drzewa do budowy okretow.

  W Afganistanie nie bylo komunizmu- system byl mniej wiecej taki jak w Polsce- ale Afganistan ma nieprawdopodobne zloza wszelakich mineralow i Amerykanie juz od lat twierdza, ze sie z Afganistanu nie wyniosa.
  Przeciez teraz to nie ma zupelnie zadnego wojowmiczego powodu, zeby znowu podsylac wojsko do Afganistanu.
  Tylko ostatni slaby na umysle moze uwierzyc, ze cala potega Stanow Zjednoczonych przez kilkanascie lat nie mogla znalesc Osama Bin Ladena, bo sie zakopal w jaskini, gdzie nie bylo elektrycznosci, komputerow, radia, satelity - ale ten schorowany geniusz dowodzil armia Al-Kaidy na calym swiecie.. A przeciez byly - i dalej sa dostepne - wiadomosci z BBC z roku 2001 i raport ze szpitala w Dubaju, ze Osama zmarl w szpitalu na niewydolnosc nerek A rodzina Bushow do tej pory prowadzi wspolne interesy z rodzina Osama bin Ladena. Latwo to nawet sprawdzic na liscie zarejestrowanych firm.
  No wiec nie kochalismy Osama bin Ladena, choc nie mielismy zadnego powodu, ale wiernie sluzyl Amerykanom jako symbol... religijny!!
  W XX WIEKU!
  Bo tak sie jakos glupio zlozylo, ze wszedzie tam gdzie wierza w islam to sa zloza ropy naftowej i gazu.!
  Glupio bylo z Serbami. Ale tylko na poczatku. Bo oto okazalo, ze caly pokojowy islam jest zagrozony ze strony chrzescijanskich Serbow!.
  I po co Serbom kopalnia diamentow" (Pani Madeline Albright wyraznie oburzona oznajmila w wywiadzie, ze Serbom nie potrzebna jest ta najwieksza w Europie kopalnia, bo Serbowie i tak nie maja pojecia co to jest diament. No i te skarby ziemi w Kosowie. I strategiczne polozenie Balkanow, ktore bardzo moze sie przydac do podboju Rosji, bo na Syberii Rosjanie maja tyle roznych rzeczy, z ktorymi Rosjanie tez nie wiedza co robic a ktore sie Amerykanom moga przydac.

  Jak trzeba bylo okrasc Serbow i wypedzic z Kosowa , to kochalismy muzulmanow.
  Ja to sie zastanawiam nad takim idiotycznym banalem jakim jest oskarzanie na przyklad islamu o zbrojny podboj swiata.
  Czy my czegos nie rozumiemy?
  Kolumbia nie byla nigdy muzulmanska ale od 70 lat Amerykanie podbijaja ten kraj i morduja ludnosc cywilna bo im sie bardzo przydaja nie tylko plantacje coki, ale i najlepsze na swiecie szmaragdy i srebro.
  Kuba nigdy nie byla muzulmanska, ani Japonia, ani Wietnam, ani Filipiny. Filipiny mialy kiedys duze nasiedlenie arabskie, ale, zeby podbic Filipiny, Amerykanie wojowali z Hiszpania.
  No wiec jakby sie tak zastanowic, to kiedy Libia czy Irak napadly na panstwo chrzescijanskie?
  22 panstwa europejskie napadly na Jugoslawie w stanie pokoju i nie bylo z Jugoslawia konfliktu.

  22 panstwa europejskie napadly na panstwo europejskie w obronie... MUZULMANOW!!!

  Bombardowanie Jugoslawii jest europejska zbrodnia nie do wybaczenia. Cwierc milionow Serbow po prostu zbombardowano w Krajinie na podstawie najbardziej kretynskich oskarzen. Serbow trybunaly uniewinnily ale to juz nikomu nie pomoze.
  Europa podpisala na siebie wyrok w Jugoslawii.
  I teraz to juz tylko z gorki.
  Bo wlasnie Czarnogore wciagneli do NATO i zapowiada sie kolejna wojna na Balkanach.
  Na razie senatory i kongresmeny amerykanskie kombinuja narracjei jaki by tu pretekst tym razem wydumac, zeby cale Balkany nalezaly do sen. McCaina i Madeline Albright..
  Ostatnia wersja balkanska jest rownie kretynska jak i pozostale o.. islamie.
  Congressman Dana Rohrabacher opowiada w Kongresie, ze nie istnieje panstwo Macedonia, dlatego nalezy ja przylaczyc do ... muzulmanskiego Kosowa!
  Macedonia jest chrzescijanska i troche starsze panstwo niz USA.

  Mnie jednak najbardziej przeraza fakt, ze nikogusienko to w ogole nie zmartwilo.

  Ale wystarczy, ze jakis zydowski przebieraniec krzyknie na ulicy "Allach Akbar" z zydowskim akcentem, i pomacha czarna flaga i WSZYSTKIE media na swiecie natychmiast rozprawiaja o islamskich terrorystach i islamskiej religii podboju swiata.

  Doszlo do tego, ze NIKOMU sie nie chce nawet sprawdzic co takiego pisze w Koranie- ale kazdy wie!
  Przecietny Polak- katolik nigdy nie mial w rece Starego Testamentu i tez nie wie, co tam pisze.

  I nie spotkalam praktykujacego katolika, ktory by sie przejal tym, ze zydzi w Jerozolimie pala Nowy Testament i rozprowadzanie Nowego Testamentu w Izraelu jest karalne.

  Biblia nie jest zakazana w krajach muzulmanskich . Podejrzewam ( ale nie wiem), ze moze byc zakazana w Arabii Saudyjskiej, ale wahabici to nie muzulmanie tylko przebierancy - wlasnie, zeby stosowac mongolski wzorzec podboju swiata.
  Grob sw. Jana Chrzciciela znajduje sie w najwiekszym meczecie w Damaszku. I jest tam od wiekow. I modla sie tam i muzulmanie i chrzescijanie. Chrzescijanstwo, islam i judaizm - to sa religie Wielkiej Ksiegi.
  Mamy wspolny Piecioksiag Mojzeszowy.

  I kiedy Trump kazal zbombardowac kosciol w Syrii - zaden chrzescijanin sie nie przejal, ze 40-u wiernych stracilo zycie w czasie modlitw. .

  A gdy chodzi o masowa emigracje ludnosci- to juz w czasach biblijnych wynaleziono slowo "exodus".

  Po wojnie przepedzano Polakow z Podola i w ogole z Kresow precz az za San.
  Niemcow przepedzano do Czech i Niemiec.
  Mam znajoma Niemke, ktora przepedzono z Breslau.
  Ja sie wychowalam we Wroclawiu.
  Zastanawiam sie, ze byc moze ja mieszkalam w domu, z ktorego wypedzono moja znajoma.
  A znowuz rodzina mojego meza nie moze sie upominac o dom we Lwowie, z ktorego Ukraincy ich wygnali w 1944 roku.
  Od pradziejow, ktos nas zawsze przepedza.
  Handlarze niewolnikami ladowali ZYwy towar na okrety i wlekli na plantacje.
  To nie muzulmanie przepedzaja cale wioski w Afryce , pala wsie i lasy pod ... odwiert naftowe. Ci ludzi naprawde nie maja sie gdzie podziac.
  Wystarcza poczytac co wyprawial znany aktorzyna George Clooney w Sudanie. I w Czadzie.
  Opowiadali mi rozne rzeczy Filipinczycy, ktorzy pracowali w Czadzie.

  Jesli media o czyms nie pisza, to nie znaczy, ze to "cos" nie istnieje.

  Gdzie sie maja podziac ci biedni wiesniacy z roponosnych terenow w Afryce?
  I europejska holota sie nasmiewa z nich, ze jezyka (angielskiego) nie znaja i czytac nie umieja!!
  Caly swiat milczy jak zaklety gdy tymczasem tysiace, tysiace dzieci w Jemenie umiera z glodu.
  A prezydent Trump zabronil wpuszczac do USA kogokolwiek z Jemenu , bo tam sami terrorysci, ktorych Arabia Saudyjska ma wybic do nogi.
  Afryka splywa krwia, a my opowiadamy jak to biala rasa zniknie.
  Zniknie, jak sie dalej bedzie tak zachowywac.
 • @Tiamat 16:40:23
  Witam :)

  Bardzo dobrze ujęła Pani problemy związane z władzą i podbijaniem narodów. To byłoby podsumowanie wielu Pani komentarzy.
  Zamieszczę tę analizę jako notkę za około trzy dni.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej