Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1166 postów 19628 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 07.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt nie śmie tego głośno powiedzieć... Przyczyny masakry w Manchesterze, w której dzihadyści zamordowali 22 głównie młodych ludzi, zostały zatajone, by zachować tajemnice brytyjskiej polityki zagranicznej

– pisze John Pilger w artkule ”Terror w Brytanii – Co wiedziala pani premier?”

Krytyczne pytania, takie jak np. „Dlaczego służby bezpieczeństwa MI5 utrzymywały ‚majątek’ terrorystów w Manchesterze i dlaczego rząd nie ostrzegł społeczeństwa, że zagrożenie może przyjść z wewnątrz tego społeczeństwa”. Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Rząd obiecuje przeprowadzić wewnętrzne dochodzenie.

Podejrzany samobójca bombowy Salman Abedi należał do ekstremistycznej grupy pod nazwą Libijska Islamska Grupa Walcząca (LIFG), która rozkwitała w Manchesterze i była hodowana, i używana przez MI5 przez więcej niż 20 lat. LIFG jest zakazana w Anglii jako grupa terrorystyczna, która domaga się ekstremistycznego państwa islamskiego w Libii i jest częścią „wielkiego globalnego ruchu islamskiego ekstremizmu, natchnionego przez Al-Kaidę”.

Sekretem było (gdy Theresa May byl ministrem spraw wewnętrznych) że dzihadyści z LIFG mogli legalnie, swobodnie podróżować po całej Europie i zupełnie bezkarnie wdawać się w bojówki. Najpierw, żeby obalić Muamara Kadafiego w Libii, a potem dołączyć do grup związanych z Al-Kaidą w Syrii. W tamtym roku FBI wpisało Abediego na listę terrorystów i ostrzegło MI5, że jego grupa ma zamiar znaleźć sobie ‚polityczny cel’ w Wielkiej Brytanii. Dlaczego nikt go nie skonfrontował – i jego siatki, i nie zniszczył mu planowania i dokonania zamachu 22 maja?

Powstają te pytania, ponieważ z powodu przecieku FBI, który całkowicie zburzył Anglikom koncepcję ‚wilka samotnika’, zaplanowanego jako głównego wykonawcę zamachu 22 maja. Stąd się wzięła panika Theresy May i niespotykana pretensja do Waszyngtonu z Londynu, a i w konsekwencji przeprosiny Trumpa.

22 ofiary śmiertelne - to tragiczny bilans samobójczego ataku w Manchesterze

Masakra w Manchestrze uchyla rąbka tajemnicy brytyjskiej polityki zagranicznej i faustyńskich związków z ekstremistami islamskimi, zwłaszcza sekty wahabitów i salafitów, których głównym opiekunem i finansistą jest królestwo naftowe Arabii Saudyjskiej, które jest największym nabywcą broni. To imperialne małżeństwo Anglii i Saudów trwa od czasów II wojny światowej i wczesnego okresu Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie.

Polityka brytyjska miała na celu powstrzymanie pan-arabizmu, czyli arabskich państw rozwijających nowoczesny sekularyzm, który miał im zapewnić niezależność od imperializmu zachodniego i kontroli przez Zachód naturalnych zasobów. Powstanie łupieżczego Izraela miało zapewnić to rozbicie świata arabskiego i kontroli zasobów. Więc ta pan-arabska wspolnota zostala zniszczona. Pozostało teraz podzielić te państwa i nimi rządzić.

Znalezione obrazy dla zapytania zamach w londynie - zdjęcia

Zamach w Londynie

W 2011 roku, jak podaje „Middle East Eye” („Oko Bliskiego Wschodu”), Liga Islamistow Libijskich w Manchesterze znana była jako “Chlopcy z Manchesteru”, którzy zawzięcie zwalczali Kadafiego i uważani byli za bardzo niebezpieczną grupę, a ich ilość zawsze była pod kontrolą i rozkazami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych UK – coś jak areszt domowy. Kiedy wybuchły demonstracje przeciwko Kadafiemu w Libii – kraju skleconym z tysiąca wrogich sobie plemion, to nagle zniesiono kontrolę: “Mogłem jeździć wszędzie, gdzie mi się podobało. Nikt mnie o nic nie pytal” – opowiadał jeden z członków LIFG-u. MI5 oddało im paszporty, a policja antyterrorystyczna na lotniskach miała przykazane, żeby ich puszczać wolno do samolotów.

Obalenie Kadafiego, który kontrolował największe złoża ropy w Afryce, było od dawna planowane w Waszyngtonie i w Anglii. Jak podał wywiad francuski, na Kadafiego było kilka zamachów w 1990 roku – wszystkie opłacone przez brytyjski wywiad. W marcu 2011 Francja, Brytania i USA wykorzystały okazję do ‚humanitarnej interwencji’ i zaatakowaly Libię. Przyłączyło się do nich NATO pod pretekstem wypełniania rezolucji ONZ, dotyczącej ‚ochrony cywilnej ludności’.

We wrześniu ubiegłego roku parlamentarna komisja d/s zagranicznych prowadziła dochodzenie w sprawie Libii i doszła do wniosku, że ówczesny premier David Cameron wciągnął Anglię do wojny przeciwko Kadafiemu na podstawie błędnych przesłanek i ten atak na Libię spowodował utworzenie Państwa Islamskiego w Północnej Afryce. Komisja parlamentarna cytowała Baracka Obamę, który określił rolę Camerona w Libii jako niewypał i nędzne widowisko.

Prawdę mówiąc, Obama był głównym aktorem w tym nieudanym widowisku, bo pod presją swojej minister d/s zagranicznych, podżegaczki wojennej Hillary Clinton oraz pod wpływem mediów, które darły się, że Kadafi planuje ludobójstwo własnego narodu: Wiedzieliśmy, że jeżeli przeczekamy jeszcze jeden dzień, to w Bengazi – miasto wielkości Charlotte – odbędzie się masakra, która może się roznieść po całym regionie i pozostanie czarną plamą w świadomości całego świata” – powiedział Obama.

Historia o masowym morderstwie została sfabrykowana przez salafickich bojowników, którym groziło rozbicie przez libijską armię. Opowiedzieli agencji Reutera, że będzie prawdziwa rzeź podobna jak w Rwandzie. Komitet parlamentarny w swoim raporcie napisał: “Pomysł, że Muamar Kadafi mógł zaplanować morderstwo cywilnych mieszkańców w Bengazi nie znalazł nigdzie potwierdzenia i nie ma żadnego dowodu, by takie morderstwo planował.

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowania libii

Bombardowanie Libii

Anglia, Francja i Stany Zjednoczone kompletnie zniszczyły nowoczesne państwo libijskie. NATO zanotowało w swoich raportach, że wystrzelono 9.700 rakiet, z których 1/3 wystrzelono w ludność cywilną. W tych atakach użyto bomb rozszczepiających i z głowicami uranowymi. Miasta Misurata i Sirte byly bombardowane miejsce – w miejsce (naloty dywanowe). UNICEF, organizacja w obronie dzieci przy ONZ, zanotowała, że ogromna ilość zamordowanych dzieci była w wieku poniżej 10 lat.

Oprócz tego, że powstało państwo islamskie (ISIS), to juz zapusciło korzenie w Iraku po napadzie Blaira i Busha w 2003 roku – tych dwóch ‚speców’ od Bliskiego Wschodu (mediawelistów), miało teraz pod kontrolą całą Afrykę Północną jako bazę. Ten atak spowodował również stampedo uchodźców do Europy.

Camerona witano w Tripoli jako ‚wyzwoliciela’, a tak mu się przynajmniej wydawało. Tłumy, które go radośnie witały, składały się głównie z opłaconych i przetrenowanych przez brytyjskie służby specjalne SAS ukrytych agentów, natchnionych ideą Państwa Islamskiego, takich jak ‚Chlopcy z Manchesteru’.

Dla Amerykanów i Brytyjczyków głównym przestępstwem Kadafiego była obrazoburcza wręcz niezależność i jego plany porzucenia petrodolara, który jest przecież filarem imperialistycznej potęgi USA. Kadafi bezczelnie planował wprowadzenie afrykańskiej waluty opartej na parytecie złota; chciał ustalić bank ogólno-afrykański i utworzyć unię ekonomiczną biednych państw bogatych w zasoby.

Czy byłoby to możliwe czy nie – to nie było istotne, bo sama tylko myśl tak bezczelna była nie do zniesienia dla USA, które planowały ‚wielkie wkroczenie do Afryki’ i zamierzały przekupić rządy państw afrykańskich przy pomocy ‚miliatrnego partnerstwa’. Upadły dyktator Libii próbował ratować się ucieczką, ale RAF (brytyjskie lotnictwo) wyczaiło jego konwój i w gruzach Sirty jakiś fanatyk strasznie go porżnął nożem; media nazwały tego zboczeńca ‚rebeliantem’.

Po splądrowaniu libijskiego skarbu wartości 30 miliardów dolarów ‚rebelianci’ ruszyli na południe, terroryzując miasta i wioski. Po przekroczenu Sahary wkroczyli do Mali i zniszczyli ten słaby kraj. Gorliwi Francuzi wysłali samoloty do swojej byłej kolonii, by ‚zwalczyć Al-Kaidę’ i bajzel, jaki sami stworzyli.

14 października 2011 roku prezydent Obama oznajmił, że wysyła siły specjalne do Ugandy, żeby się włączyć do wojny domowej. W ciągu następnych paru tygodni amerykańskie siły zbrojne zostały wysłane do Południowego Sudanu, Kongo i Republiki Centralnej Afryki. Gdy Libia była już zabezpieczona, zaczęła się amerykańska inwazja na Afrykę; media jakoś dziwnie tego nie dostrzegły.

W Londynie otwarto wielką wystawę broni, zorganizowaną przez rząd brytyjski. Na trybunach ktoś krzyczał: “pokaz radosnej działalności w Libii”. Londyńska Izba Handlu i Przemysłu zatytułowała wystawę “Bliski Wschód: potencjalnie ogromny rynek dla brytyjskiego przemysłu zbrojeniowego i firm ochroniarskich”. Gospodarzem wystawy byl Królewski Bank Szkocji, główny inwestor w przemysł bomb kasetowych, które bardzo namiętnie używano przeciwko ludności cywilnej.

W ostatnim miesiącu premier Theresa May była w Arabii Saudyjskiej, której sprzedała brytyjskiej broni za ponad 3 miliardy funtów, którą Saudowie użyli przeciwko Jemenowi. Usadowieni w pomieszczeniach kontrolnych Rijadu, brytyjscy doradcy wojskowi pomagali przy zrzucaniu bomb, które zabiły ponad 10 tysięcy ludzi. W kraju panuje nędza i głód. Co 10 minut umiera w Jemenie jedno dziecko – podaje UNICEF..

Masakra w Manchesterze 22 maja była właśnie owocem tej nieprawdopodobnej rzezi w dalekich krajach, fundowanych tym nieszczęsnym krajom przez Wielką Brytanię. Imiona pomordowanych ofiar sa nieznane. Nikt nie wie, jak sie nazywaja ofiary morderczej wojny.

Prawda o tym, co się naprawdę dzieje, nie dociera do świata. Podobnie jak nie docierała wtedy, gdy londyńskie metro bylo zbombardowane w 7/7 2005. Zdarza się, że jakiś przechodzień podejdzie do kamery CNN i krzyknie: ‚Irak’ albo ‚Blair’ czy ‚My napadliśmy na Irak’. Na wielu spotkaniach z ważnymi mediami, na których sam byłem, wielu znanych gości powtarza ‚Irak’ lub ‚Blair’ jako rodzaj catarsis, czego nie ośmiela się głosić publicznie.

Zanim Blair napadł na Irak, był ostrzeżony przez wywiad brytyjski, że zagrożenie od Al-Kaidy zwiększy się po inwazji na Irak. Wywiad ostrzegał też, że znacznie wzrośnie liczba innych islamskich grup terrorystycznych. Tak jak Blair sprowadził własną wojenkę i zbrojne awanturnictwo, a Georg Bush nieudane krwawe widowisko – David Cameron, poparty przez Theresę May dokonał przestępstwa w Libii, a krwawe następstwa nastąpiły w Anglii – w Manchesterze i Londynie.

Naturalnie, że oficjalnie miało być tak, że to Salman Abedi działał sam. Był drobnym przestępcą i nic więcej. Tymczasem jego cała siatka została podana do wiadomości publicznej przez amerykańskie przecieki. Awantura szybko przygasła i zniknęła ze szpalt. Ale pytania pozostaly.

Jak to się stało, że Abedi był w stanie podróżować po całej Europie i wrócić do Manchesteru na kilka dni przed dokonaniem tej strasznej zbrodni? Czy Theresa May była powiadomiona przez MI5, że FBI wykryło Salmana jako członka komórki islamistycznej, która planowała atak w Anglii?

W obecnej kampanii wyborczej przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn wspomina ‚wojnę z terrorem, która wyraźnie zawiodła’. Ponieważ on wie, że to nie była walka z terroryzmem, ale wojna o podbój narodów: Palestyny, Afganistanu, Iraku, Libii, Syrii. Iran ma być następny. Zanim nastąpi koljeny atak, kto będzie miał odwagę to powiedzieć?

TERROR IN BRITAIN: WHAT DID THE PRIME MINISTER KNOW?, 
http://johnpilger.com/articles/terror-in-britain-what-did-the-prime-minister-know

Przetłumaczyła: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • @zygmuntbialas 01:03:30
  Kiedyś, pewnie już ponad rok temu, w jednej z notek pisałem, że mamy do czynienia z upadkiem USA, w nawiązaniu do obniżki cen ropy.
  Inni wyśmiewali ten punkt widzenia twierdząc (wówczas), że jest to gra na osłabienie Rosji.
  Rosja jakoś sobie radzi budując własną gospodarkę - chociaż są kłopoty. Ale USA upadają, gdyż to z transakcji ropą, nad czym miały kontrolę, utrzymywały armię.
  Świat się zmienia i ropa może przestać być najważniejszym nośnikiem energii - choćby samochody elektryczne. USA nie mają przemysłu, który by nadążył za zmianami - sami go zniszczyli. Społeczeństwo nie jest zdolne do pracy słabo wynagradzanej. Jest jeszcze potęga militarna, ale nie da się tego utrzymać.
  USA sprzedają broń Arabii Saudyjskiej, ale to Arabia ma kłopoty z racji niskich cen ropy. To już mieszanie w tym samym garnku.

  I ciekawostka.
  Jaki jest polski udział w finansowaniu dżihadu?
  Ano - kupujemy drogo katarski gaz. A Katar jest głównym sponsorem wahabbitó i innych radykalnych odłamów islamu.
 • Pax Russo-Americana pod żydowskim zarządem.
  Cyt://Obalenie Kadafiego, który kontrolował największe złoża ropy w Afryce, było od dawna planowane w Waszyngtonie i w Anglii. Jak podał wywiad francuski, na Kadafiego było kilka zamachów w 1990 roku – wszystkie opłacone przez brytyjski wywiad. W marcu 2011 Francja, Brytania i USA wykorzystały okazję do ‚humanitarnej interwencji’ i zaatakowaly Libię. Przyłączyło się do nich NATO pod pretekstem wypełniania rezolucji ONZ, dotyczącej ‚ochrony cywilnej ludności’.//

  Rosja odegrała tu także kluczową rolę.


  Rosja i USA wspólnie poparły atak na Irak. Poparły rezolucje nr 678 i 1441 to doprowadziło do zamordowania Saddama Husajna i masowej emigracji milionów Irakijczyków.

  Rosja w 2011 mogła zawetować rezolucję ONZ ws Libii, ale wstrzymała się od głosu i dała tym samym zielone światło do zamordowania Kadafiego.

  Droga do Europy została otwarta. Niedawna luty 2016 Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium [Munich Security Conference] przejdzie do historii podobnie jak konferencje w Teheranie, Jałcie czy Poczdamie. Tam to właśnie Stany Zjednoczone porozumiały się z Rosją w sprawie podziału stref wpływów w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.


  //Hillary Clinton on Gaddafi: We came, we saw, he died//
  https://www.youtube.com/watch?v=Fgcd1ghag5Y
 • Nawet 4 metrowy plot mozna przeskoczyc na klawiaturze komputra
  Zrobila sie moda na stawianie plotow granicznych. Zanim prezydent USA zaproponowal plot na granicy z Meksykiem, to mielismy juz plot z drutem kolczastym i wiezyczkami obserwacyjnymi w Auschwitz, ceglany plot w Berlinie, plot z zasiekami i wartownikami na wzor Oswiecimia w Palestynie; Polska pomaga budowac plot Ukraincom, zeby przestali uciekac do Rosji, bo bardzo potrzebni sa w Unii Europejskiej, no i mamy nastepne ambitne projekty w Lotwie, Estonii i na Litwie.
  Tam tez chodzi o to, zeby obywatele w czasie glodu nie mogli szmuglowac zywnosci i benzyny z Rosji. Lotwa, Estonia i Litwa poprosi Unie Europejska o fundacje na te ploty.
  Bracia Wegrzy postawili w ramach oszczednosci normalne zasieki z drutu kolczastego przeciwko nieuzbrojonym uchodzcom.

  Tymczasem naukowcy i amerykanskie media wyraznie podpowiadaja, ze najwiekszym zagrozeniem dla demokracji swiatowej sa... rosyjscy hakerzy.

  Bo podczas gdy panstwa alianckie z wielkim mozolem musza zbombardowac caly narod, zeby zmienic jednego prezydenta - Rosjanie wpadli na tanszy pomysl obalania prezydentow wybranych przez narod: stosuja bardzo skuteczna metode ... komputerowej klawiatury.
  Siedzi taki rosyjski haker przy komputrze i .. ciach, jednym posunieciem kursora obala pania Clinton, a wybiera Amerykanom Trumpa.

  Metoda okazala sie tak skuteczna, ze Trump, ktory kilkanascie lat temu stwierdzil w wywiadzie telewizyjnym, ze nie chcialby nigdy byc prezydentem - zostal wybrany prezydentem USA przez rosyjskiego hakera.!
  Tak go tak wkurzylo, ze sie teraz caly czas calej Rosji odgraza, zwlaszcza na Bliskim Wschodzie i w Unii Europejskiej. Popedza Unie Europejska, zeby zwiekszyla wydatki na obrone przeciw Rosji i wlasnie wciagnal biedna Czarnogore do NATO.

  Postanowil tez - w ramach zemsty na Rosjanach- dozbroic Arabie Saudyjska, zeby mogla zbombardowac Jemen, w ktorym walcza z Arabia szyici, ktorzy maja poparcie Iranu, a Iran popiera Syrie, a Syria Rosje. Wiec zeby dopasc Rosje, nalezy zbombardowac Jemen.

  Metoda skuteczna acz uciazliwa i troche kosztowna ale z kolei zubozalej Ameryce przyda sie troche grosza za handel bronia..

  Tymczasem Rosja znalazla sobie inna jeszcze droge iniltracji i dywersji na Bliskim Wschodzie. Chodzi o "rozbicie jednosci panstw arabskich"
  w walce z Iranem.
  Rosjanie zaczeli dyskutowac gaz z Katarem, co jest wielkim przestepstwem, bo nawet Amerykanom nie wolno rozmawiac z Rosjanami.
  A tu Rosjanie, w ramach podstepnej dywersji, namowil Asada, zeby wypuscil za drobna oplata czlonkow katarskiej rodziny krolewskiej, ktorzy jakos sie zaplatali w konflikt w Syrii i zostani zlapani.
  Asad za namowa , oczywiscie Putina, pozwolil, zeby sobie Katar wykupil zakladnikow, z ktorych niektorzy byli o zgrozo! szyitami.

  Naturalnie Katar zostal oskarzony o ... finansowanie terrorystow na Bliskim Wschodzie, bo kazdy szyita (nawet ten wykupiony) to przyjaciel Iranu i automatycznie sprzymierzenic Rosji.

  Od kilku dni oburzona prasa zachodnia opowiada, jak to panstwa arabskie postanowily ukarac Katar za finansowanie terroryzmu i zablokowac granice Kataru z Arabia Saudyjska wielkim murem.

  Na razie Arabia Saudyjska nie ma chinskiej i rosyjskiej technologii stawiana muru na wodzie, wiec Iran przysyla Katarowi pomoc zywnosciowa droga morska.
  I pomyslec tylko: jeden z najbogatszych i najlepiej zaopatrzonych krajow na swiecie ... zagrozony glodem!
  Mieszkancy Doha wykupuja cale zapasy z supermarketow.

  W calym zamieszaniu, zachodnie media zapomnialy, ze w Katarze jest nie tylko Al Jazeera - zupelnie znosna agencja informacyjna, ale .. jest tam ogromna baza militarna USA. I to w Doha!
  I tez musi byc zaopatrywana!

  Polecialy w eterze i kuluarach rozne koncepcje, z ktorych jedna jest przeniesienie bazy amerykanskiej do Arabii Saudyjskiej. Ale ta baza juz raz byla w panstwie dynastii Saudow, tylko, ze ja wyrzucili Arabowie bo byli wtedy w okresie "denial" - niezgodnosci opinii z poliyka USA.

  Zrobila sie klopotliwa sytuacja jeszcze i dlatego, ze sie okazalo, ze wsrod wykupionych przez Katar krolewskich zakladnikow byli rowniez sunnici, bardzo przydatni w Rijadzie.

  Cala awanture trzeba bylo jakos delikatnie odkrecic.
  Najdelikatniejszym ze sposobow okazala sie metoda na hakera!

  I dzis prasa podaje, ze to wszystko nieprawda o tej blokadzie Kataru, a te bzdurne wiadomosci wymyslili Rosjanie i ze ruskie hakery wdarly sie do komputrow CNN i zamiescily swoj wlasny artykul o przesladowaniu Kataru przez panstwa arabskie.,

  To wszystko jest tak szalenie skomplikowanie, ze USA i UK, ktore pozostaja daleko w tyle za rosyjska technologia klawiatury komputerowej - nawet NSA nie dorownuje ruskim specom od klawiatury- ze niczego sie tak nie boja jak rosyjskich hakerow!.

  Do tego stopnia, ze przerazona pani premier Wielkiej Brytanii oglosila zdecydowana wojne przeciwko terrorystom (glownie tym z Anglii) stosujac metode komputerowa i postanowila zwalczac terroryzm w interncie.

  Jako ze Anglia jeszcze nie rozpracowala rosyjskiej metody hakerskiej i nie bardzo wie jak przy pomocy klawiatury pomieszac terrorystom szyki i zniszczyc im plany - to rzad przerazonej Wielkiej Brytanii oglosil walke z .. internetem.

  Bo jak podobno mawial Stalin: "Warto zabic cala grupe niewinnych ludzi, bo wsrod nich moze sie znalezc jeden przesetpca" .

  Niesprawdzone plotki donosza, ze blady strach padl na Polske.
  Wladze sie teraz mocno obawiaja, ze jak dobrze pojdzie, to rosyjscy hakerzy moga uwolnic dra Piskorskiego.

  Bo to nam juz udowodnil na wielki wodz Walesa, ze nawet 4 pietrowy plot mozna przeskoczyc ... bez klawiatury
 • @Arjanek 08:41:00
  Ciekawostka, że to Miedwiediew (ówczesny prezydent - odpowiedzialny za politykę zagraniczną) wydał zgodę na atak na Libię.
  Ponoć była afera, bo Putin się z tym nie zgadzał. Warto to nadmienić.
  Z kolei - identyczna próba utworzenia "korytarzy humanitarnych" w Syrii została zablokowana przez Rosję (Putin ponownie był już prezydentem).
 • @Arjanek 08:41:00
  Z ta Rosja i Kadafim to prawda ale Rosjanie zaproponowali Kadafiemu pomoc.
  Dokladnie nie pamietam szczegolow, ale mozna odgrzebac.
  Kadafi do samego konca wierzyl, ze mu przyjaciele amerykanscy pomoga. Bo Kadafi mial poparcie wsrod roznych amerykanskich biznesmenow, ktorzy sie spodziewali wielkich kokosow po obaleniu petrodolara i obiecywali Kadafiemu pomoc i jeszcze obiecali, ze go w ostatecznym razie bezpiecznie wywioza z kraju. To byly oficjalne wiadomosci w prasie.

  Rezolucje ONZ nie maja najmniejszego znaczenia gdy chodzi o niektore panstwa. Do takich naleza Izrael i USA i na przyklad Kanada, i inne kraje alianckie..

  USA i rozne zaprzyjaznione kraje napadly na Irak BEZ ZGODY swoich parlamentow, ktore ostatecznie decyduja o przystapieniu do wojny.
  Przywodcy tych panstw satelitarnych zrobily napadly na Irak na wlasna reke.
  Podobnie Sikorski sie nikogo nie pytal, czy moze polskie wojska wyslac np. do Jugoslawii. Podaje Jugoslawie jako przyklad, bo ani Wegrzy ani Czesi ani Rumuni sie nie zgodzili mordowac Serbow.

  No wiec, o ile dziwi wielu decyzja Rosji - to z drugiej strony wiadomo, ze Rosjanie sie nie wtracaja do polityki zagranicznej innych panstw.
  Kadafi nie mial do Rosji zaufania.
  Nie bronie w tym wypadku Rosji, bo nie wiem czy bylo jakies inne rozwiazanie.
  Najlepszym przykladem jest Syria. Jeszcze zadna rezolucja ONZ Syrii nie
  pomogla.
  I w 2003 roku a nawet w 2011 Rosja zupelnie nie byla przygotowana do konfrontacji z Zachodem.

  Moze taka, moze nie.
  Ja tylko rozwazam coby bylo w 2011 roku, kiedy Rosja jeszcze nie miala poparcia Chin, gdyby zawetowala.
  Nie wiem. Wiec sie nie upieram.
 • Mój wpis na blogu Lotnej:
  Zapewne będzie skasowany, więc powielam go tutaj:

  Nie wnikam w spór RAM - Repsol czy też Repsol - RAM i oczywiście nie pisałbym na pewno na tym blogu. Jednakże autorka pozwala sobie na zdanie "Czyli dlaczego mamy Idiotę w Administracji?" -
  --- To już trzeba być bezczelnym chamidłem, by tak określać inną osobę, gdy samemu /samej ma się nie za wiele rozumu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:25:02
  Pisze Pan: "... w jednej z notek pisałem, że mamy do czynienia z upadkiem USA, w nawiązaniu do obniżki cen ropy". -

  --- Tak, pamiętam. Ja też o tym wspominałem. Przyczyny są takie, jak Pan pisze. No cóż, mocarstwa powstają, rozwijają się, a potem upadają lub tracą na znaczeniu. Dziś jest wszystko w przyspieszeniu, ale ta walka USA o zachowanie monopolu będzie jeszcze długo trwała.
  No i niestety trzeba się liczyć z tym, że odpryski tej walki (w różnej postaci) mogą spadać na nas.
 • @Arjanek 08:41:00
  "Rosja odegrała tu także kluczową rolę". -

  --- Nie pamiętam szczegółów. No trzeba się liczyć z tym, że Rosja nie upilnuje wszystkiego.
 • @Tiamat 08:43:05
  "Zrobila sie moda na stawianie plotow granicznych". -

  --- Zachód nagromadził wszelakie dobra i teraz chroni te dobra. Tu nie tylko chodzi o realne mury i zasieki, także o manipulację faktami i propagagandę, której celem jest wzbudzenie pogardy i nienawiści do przybyszów. To zdaje się być najpewniejszy mur.
  A życie biegnie dalej. I nie da się powstrzymać biegu czasu i zmian.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706065616405-Lawrow-litewskie-wladze-rusofobia/

  Ławrow oskarżył litewskie władze o rusofobię

  W poniedziałek Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy poinformowała o rozpoczęciu budowy ogrodzenia o długości 44,6 km. Koszt prac, które mają potrwać do grudnia, wynosi 1,335 mln euro.
  Cieszy to, że pomimo rusofobicznych działań władz tych państw (Polski i Litwy — red.) miejscowe władze sąsiednich regionów widzą bezpośredni interes swoich mieszkańców w kontynuacji kontaktów a nie budowaniu murów, co zamierzają zrobić Litwini, lub nie zawieszaniu małego ruchu granicznego, jak zrobił polski rząd i niestety najwyraźniej nie zamierza znieść tej decyzji — powiedział Ławrow.

  Umowa między rządami Rosji i Polski w sprawie małego ruchu granicznego weszła w życie w lipcu 2012 roku. Dokument objął cały obwód kaliningradzki i część terytorium województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Do przekroczenia granicy chętni potrzebowali jedynie kartki z konsulatu.
  Warszawa zawiesiła mały ruch graniczny 4 lipca 2016 roku, powołując się na przeprowadzenie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Moskwa w odpowiedzi podjęła analogiczne działania.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201706065612700-sputnik-ukraina-dlug/

  Ukraina tonie w długach

  Wzrost długu publicznego jest związany z finansowaniem z budżetu państwa kosztów pożyczek, decyzją o kapitalizacji Privatbanku i Funduszu gwarancji depozytów osób fizycznych, a także z powodu dewaluacji hrywny, podkreślono w resorcie finansowym.
  Całkowity rozmiar długu publicznego do 30 kwietnia wyniósł ponad 63 mld dolarów, miesiąc wcześniej było to 62,1 mld dolarów.

  Co więcej 1 czerwca wiceminister ministerstwa finansów Siergiej Storczak oświadczył, że odsetki od długu Ukrainy wobec Rosji są ciagle naliczane, również podczas rozpraw sądowych w Londynie.
  Ukraina ma zaległe zobowiązania finansowe wobec Rosji, które Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje za dług publiczny. Moskwa przekazała Kijowowi kredyt na trzy miliardy dolarów w grudniu 2013 roku, pieniądze przeznaczono na wykup euroobligacji.
 • @Arjanek 08:41:00 re: ONZ i rezolucje
  Mysle, ze zaszla jakas pomylka.

  Sprawdzilam te rezolucje. Zadna nie dotyczy roku 2003.
  Obie dotycza Iraku ale konfliktu Iraku z Kuwejtem i Iranem. Irak byl rzeczywiscie agresorem

  Rezolucja 678 - z roku 1990
  Rezolucja z1441 - z roku 2002

  The UN Security Council and Iraq

  https://collections.unu.edu/eserv/UNU:5/wp01_theunscandiraq1.pdf

  Kiedy sankcje na Irak nie zadzialaly:
  ... W listopadzie 1990, Rezolucja 678 wzywala panstwa czlonkowskie ...zeby uzyc wszystkich srodkow do podtrzymania Rezolucji 660 i przywrocic miedzynarodowy pokoj i bezpieczenstwo w regionie".

  When sanctions did not achieve the desired results, the Se- curity Council moved to authorizing the use of force, driven by determined and highly effective US diplomacy managed by President George H. W. Bush, Secretary of State James Baker and their UN ambassador Thomas Pickering. In No- vember 1990, Resolution 678 called on “Member States ... to use all necessary means to uphold and implement Resolu- tion 660 ... and restore international peace and security in that region” unless Iraq were to comply with earlier resolu- tions by January 15, 1991.11 When Iraq failed to comply, a military offensive, ‘Operation Desert Storm’, was unleashed by a US-led coalition importantly including leading Arab states such as Egypt and Syria. The intervention routed Iraqi forces within 100 hours with overwhelming fire-power and organization, liberating Kuwait and driving Iraqi forces well into their own country before stopping. Bush later wrote

  that the decision not to move on to Baghdad was taken on the grounds that the Security Council had not authorized an advance on Iraq’s capital, and also because it might provoke a disintegration of Iraq were its government to fall apart.12


  Rezolucja 1441:
  SC/7564
  8 NOVEMBER 2002
  SECURITY COUNCIL
  SECURITY COUNCIL HOLDS IRAQ IN ‘MATERIAL BREACH’ OF DISARMAMENT OBLIGATIONS, OFFERS FINAL CHANCE TO COMPLY, UNANIMOUSLY ADOPTING RESOLUTION 1441 (2002)


  https://www.un.org/press/en/2002/SC7564.doc.htm

  I gdy chodzi o Libie to wymieniona rezolucja w 2011 roku byla o tzw zonie bez zezwolenia na loty samolotow "no fly zone". (ale zakaz dotyczyl tylko samolotow Kadafiego).

  Na pomysl obalenia Kadafiego wpadl genialny francuski filozof i syjonista Henri-Bernard Levy.

  I Rosja i Chiny wstrzymaly sie od glosu. Rezolucja przeszla.

  Amerykanie zbombardowali samoloty libijskie, ktore byly na lotnisku a Francuzi i Anglicy zbombardowali reszte kraju, bo nie byli wymienieni w rezolucji.
  Rosjanie i Chinczycy oczywiscie byli oszukani i obiecali, ze juz nigdy nie popelnia tego bledu.


  Ja rozumiem, ze w dobie wyjatkowego oszustwa medialnego, latwo wpasc w pulapke i nie jestesmy w stanie wszystkiego sprawdzic ani nawet sie zorientowac w oszustwie.

  Zyjemy w epoce wysokiej technologii i jeszcze wyzszej manipulacji technologia.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 11:03:11
  A w Teheranie, w czasie obrad, ostrzelano parlament, i muzeum (mauzoleum?) Chomeiniego.
  Zamachu dokonali samobojcy ale jednego (kobiete) udalo sie zlapac zywcem.
  Dochodzenie sie rozpoczelo ale Iranczycy podejrzewaja Arabie Saudyjska.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:01:15
  Wbrew temu co wypisuje (po kilka razy na dzień) tutejszy aryjczyk, Rosja nie poparła "ataku na Libię".Rosja poparła czasowe utworzenie nad Libią "strefy zamkniętej dla lotnictwa".
  Uważam że mimo wszystko dobrze zrobiła.Bo jak się okazało rezolucja o "zamkniętej strefie", przez Zachód została zinterpretowana jako zamknięta
  dla prorządowych sił libijskich natomiast absolutnie otwartą dla lotnictwa imperium dobra.Bez tego cały świat nie miałby okazji zobaczyć na własne oczy kłamliwość zachodnich polityków.
  Od czasu "próbówki Colina Powella" minęło kilka lat i warto było sobie przypomnieć i uświadomić po raz kolejny ile warta jest dyplomacja Zachodu
 • @Tiamat 11:15:01
  "Zamachu dokonali samobojcy, ale jednego (kobiete) udalo sie zlapac zywcem. Dochodzenie sie rozpoczelo,...". -

  --- Myślę, że wcześniej czy później sypnie się ta machina kłamst.
  Możemy żałować, że nie znamy języka arabskiego. Moglibyśmy porównać różne informacje.
 • Z marucha.wordpress.com/:
  .
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/06/co-sie-dzieje-na-swiecie-05-06-2017/
 • @Tiamat 11:03:11 Tu obrona Rosji nie ma sensu. Jest współwinna.
  //Rezolucja 678 - z roku 1990//Irak był agresorem//?

  Niem mam czasu żeby to tłumaczyć więc zapodam tylko to.
  http://billmoyers.com/2014/06/27/the-first-iraq-war-was-also-sold-to-the-public-based-on-a-pack-of-lies/

  //Rezolucja 1441//

  Tego już chyba nie trzeba tłumaczyć tj. WMD - za tym oszustwem też głosowała Rosja.

  //Resolution 1441 stated that Iraq was in material breach of the ceasefire terms presented under the terms of Resolution 687. Iraq's breaches related not only to weapons of mass destruction (WMD), but also the known construction of prohibited types of missiles, the purchase and import of prohibited armaments,//

  Ku chwale wielkiego Izraela należało jako pierwszego zniszczyć Saddama, a potem już było z górki.

  Przecież to oczywiste, że celem tych "rewolucji" były bogactwa tych państw i rozpętanie imigracyjnego boomu skierowanego przeciwko Europie.
 • @ikulalibal 11:32:35
  //Wbrew temu co wypisuje (po kilka razy na dzień) tutejszy aryjczyk, Rosja nie poparła "ataku na Libię"//

  Czytaj ze zrozumieniem.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138806,co-sie-dzieje-na-swiecie-07-06-2017#comment_1389172
 • @Arjanek 14:50:35
  ///Niem mam czasu żeby to tłumaczyć więc zapodam tylko to.///
  Nie trzeba tłumaczyć.Wystarczy abyś tylko znalazł czas aby samemu przeczytać.Po tym już tylko w rezolucji 1441 wskażesz nam konkretny punkt zezwalający na bezpośrednie użycie siły.
 • @Arjanek 14:53:36
  Rosja nie jest znana z tego, zeby popierala USA w jakiejkolwiek awanturze wojennej i wlasnie dlatego sa na nia takie wrzaski. I nie pamietam, kiedy Rosja byla kiedykolwiek w koalicji z USA gdy chodzi o inwazje na jakikolwiek kraj.
  Proponowala Rosja jankesom wspolne sciganie ISIS i wiadomo jak sie to skonczylo: Amerykanie sie wystraszyli, ze im cala armie sprzymierzencow z ISIS wybija i kim beda zdobywac swiat i Bliski Wschod?

  Jest jeszcze jeden problem; z Libia i z Irakiem Rosjanie zyli w zgodzie i firmy rosyjskie pracowaly w obu krajach, wiec nie w interesie Rosji byl napad na Libie czy Irak. Wiem, ze byly tam tez firmy chinskie. To sie napewno nie moglo "koalicji" podobac.
 • @Tiamat 15:22:54
  Arjanek "pobiera wiedze" na angielskojęzycznych propagandowych (choć wydaje mu się że awangardowych), portalach.A w interesie anglosasów leży to, aby krąg państw (sił) popierających ich bezprawne działania był jak największy.
  Żadna z ONZ-towskich rezolucji nie zezwalała na działania wojenne.USrAńcy od wtedy do dziś starają się przekonać świat że zezwalały ale to nie prawda.
  Oto dowód;artykuł prasowy,wprawdzie z intencją że "stara europa" jest podła,ale dowodzący kto wówczas był po jakiej stronie.

  OSIOŁ TROJANSKI AMERYKI
  Polskę trzeba "zdyscyplinować" i "zeuropeizować" - orzeczono w Paryżu i Berlinie. Jak powinniśmy odpowiedzieć?
  Na kolacji w Ostatniej Instancji, berlińskiej restauracji przy Waisenstrasse, 24 lutego atmosfera była wyśmienita. Jacques Chirac i Dominique de Villepin zamiast homarami raczyli się golonką, to samo jadł Gerhard Schröder, tylko Joschka Fischer wyłamał się i wybrał sandacza. Na stole kwiaty w barwach narodowych, kandelabry, Francja elegancja... Po kolacji uściski dłoni przed obiektywami i triumfalny komunikat kanclerza: Berlin i Paryż odrzucają rezolucję ONZ, która legitymizowałaby atak wojskowy na Irak. W polityce wszystko jest możliwe. Jeszcze wczoraj "zarozumiali popijacze piwa" zamierzający "zgermanizować Europę" oraz "zacofani Francuzi", którzy "rujnują przyszłość unii", a dziś najlepsi przyjaciele. Wrogami są inni: "aroganccy Amis", ich "służalczy pudle Brytyjczycy" oraz "polski osioł trojański USA".

  Jak reanimujemy Niemcy
  Polskę trzeba "zdyscyplinować" i "zeuropeizować" - orzeczono w Paryżu i Berlinie. Już w okresie rozszerzania NATO na wschód III RP była w oczach Francuzów "koniem trojańskim USA", który wyniesie z Brukseli i przekaże Waszyngtonowi wszelkie tajemnice. Po podpisaniu przez Warszawę "listu ośmiu" koń przekształcił się w "trojańskiego osła". Określenie to robi karierę w kuluarach niemieckiej polityki i w prasie, a ma oznaczać bezkrytyczne i ślepe zapatrzenie Polski w USA. W dzienniku "Die Tageszeitung" pojawiło się w zdaniu: "Jeśli Polska będzie jak 'osioł trojański' reprezentować w UE tylko pozycję USA, czego niedawno obawiał się publicysta Stanisław (sic!) Najder, może zapomnieć o własnych ambicjach w regionie". Skoro jednak spółka Chirac & Schröder domaga się od Waszyngtonu prawa do własnego zdania, dlaczego odmawia go innym? Warszawa zapomina, że tylko 3 proc. polskiego eksportu trafia do USA, a 70 proc. do UE - daje się słyszeć z Berlina i Paryża. "Kraje kandydackie jeszcze nie pojęły, że nie mogą ciągnąć korzyści z unii i równocześnie być lojalnymi wobec USA, przeciw własnemu klubowi" - dorzuca Karel van Miert, były belgijski komisarz UE. Owe "korzyści" można jednak interpretować następująco: gdyby nie otwarcie polskiego rynku na UE, wzrost gospodarczy RFN wynoszący zaledwie 0,2 proc. spadłby poniżej zera...

  Dwa serca polskiego orła
  W opracowaniach Niemieckiego Instytutu Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa pobrzmiewa nuta ironii: polscy rolnicy będą do 2013 r. traktowani jak producenci drugiej klasy, bo do klasy pierwszej im daleko; w Polsce rozpowszechnione są "wątpliwe wątpliwości" dotyczące siły gospodarczej wspólnoty. Europa nie docenia stabilizującej roli RP w dialogu ze wschodnimi sąsiadami i nie zdobyła się nawet na zaproszenie jej przedstawicieli jako obserwatorów na nadzwyczajny szczyt UE w Brukseli na temat Iraku (mimo pisemnego protestu Warszawy) - zwracają wszakże uwagę analitycy instytutu, dodając, że resztki polskiego zaufania do unii jako gwaranta bezpieczeństwa zrujnowało blokowanie przez Niemcy, Francję i Belgię pomocy NATO dla Turcji. Połajanki unijnych liderów wobec Polski wyglądają obecnie jak próby przekształcenia papierowego trójkąta weimarskiego w "trójkąt wasalski". "W sercu polskiego orła biją dziś dwa serca" - podsumował "Frankfurter Rundschau" - dla USA i Europy, lecz - dodaje komentator "FR" - "nie po to Polacy wyzwolili się spod tyranii Moskwy, by bez prawa głosu stać się niemym realizatorem woli Paryża i Berlina".
  "Polska zeuropeizuje się sama" - uważa Kai-Olaf Lang, autor opracowania berlińskiej Fundacji Nauki i Polityki SWP pt. "Najlepszy przyjaciel Ameryki?". Jak twierdzi, jej aspiracje do roli "średniego mocarstwa" w Europie Środkowej i Wschodniej są, "abstrahując od siły militarnej", zasadne. Na razie jednak, prócz przejawów arogancji, nic nie wskazuje na podjęcie przez Paryż i Berlin rzeczowego dialogu z rządem Leszka Millera. Chiraca i Schrödera pochłonęła koncepcja tworzenia antyamerykańskiej osi ponad Warszawą: Paryż - Berlin - Moskwa - Pekin. - Ile byłoby światu zaoszczędzone, gdyby politycy alianccy nie zachowali się w latach 30. tak jak Schröder dziś - komentuje dla "Wprost" Klaus Naumann, emerytowany inspektor generalny Bundeswehry i szef Komisji Wojskowej NATO. - Sama obecność Amerykanów w Zatoce Perskiej poskutkowała bardziej niż berlińskie pustosłowie. Kto sądzi, że europejski model pokojowego załatwiania konfliktów i koegzystencji jest uniwersalny, ten się myli - mówi generał.

  Pozycja w dołku
  Premier Bawarii Edmund Stoiber nie zostawia na francusko-niemieckim mariażu suchej nitki: "Zachowanie się obu rządów rujnuje europejską politykę obronną i bezpieczeństwa". Gdy Schröder zasiadł przy kremlowskim kominku, Angela Merkel, szefowa chadeków, fotografowała się w sali kominkowej Białego Domu. Po powrocie zapewniła: "CDU nigdy nie przeciwstawi dobrych stosunków z Paryżem dobrym stosunkom z Waszyngtonem i nie straci z oczu stosunków niemiecko-polskich". Merkel mówi dużo, ale bez konkretów. Zdaje sobie sprawę, dlaczego Schröder wygrał wybory, wie, że w Niemczech ma przydomek "samozwańczej rzeczniczki prasowej USA", i zapewne oglądała zdjęcia z karnawałowego pochodu, w którym jej postać wieziona na samochodzie wystawała z tylnej części ciała George'a W. Busha...
  Tymczasem Gerhard Schröder odbiera gratulacje: prócz ulicy poparła go elita intelektualna RFN, m.in. noblista Günter Grass. W specjalnej odezwie elita przedstawiła Niemcy jako kraj "szczególnie odpowiedzialny za wartości demokracji". Pozostaje pytanie, skąd wziął się pomysł przypisywania Niemcom "szczególnej roli"? Z poczucia winy za II wojnę światową? Donald Rumsfeld, sekretarz obrony USA, tak podsumował politykę Berlina podczas niedawnej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium: "Mamy w Ameryce takie przysłowie: jeśli się siedzi w dołku, nie należy go jeszcze pogłębiać".
  Okładka tygodnika WPROST: 11/2003
  https://www.wprost.pl/tygodnik/41722/Osiol-trojanski-Ameryki.html
 • @Tiamat 15:22:54
  //Rosja nie jest znana z tego, zeby popierala USA w jakiejkolwiek awanturze wojennej//

  Rosja mając prawo weta poparła rezolucje 1441, 678 które prowadziły do wojen w których setki tysięcy ludzi straciło życie i tego nie zakłamiesz.

  //We wszystkich innych kwestiach, w tym tych dotyczących
  światowego pokoju i bezpieczeństwa, również wymagana jest większość 9 głosów, jednak – zgodnie z tzw. formułą jałtańską – konieczna jest aprobata (lub przynajmniej brak sprzeciwu) wszystkich pięciu stałych członków RB Zasada ta obowiązuje tylko wtedy, gdy rozważane są jedynie środki pokojowe – w przypadku gdy rozpatrywane jest zastosowanie środków przymusu, stały członek RB prawo weta zachowuje//
  https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/03/36_KBN_PACULA.pdf
 • @Arjanek 15:49:19 A tak poza tym to Business as usual...
  Pax Russo - Americana [Trwa od końca IIWŚ do dziś...]

  Putin mówi, że jest zadowolony z relacji biznesowych z USA.

  Business as usual...

  "Our economic interaction with the US is balanced, diversified and technologically rich. It is generally in good shape," Putin said at the Russia-US Business Dialogue, which is taking place during the St. Petersburg International Economic Forum."
  https://www.rt.com/business/390590-putin-us-business/
 • @Arjanek 15:49:19
  The United Nations Secretary General, Kofi Annan, has said he believes the American-led invasion of Iraq last year was illegal and he cast doubt on plans to hold elections there in January.
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/3661640.stm
 • Katar
  Arabia Saudyjska postawila ultimatum Katarowi, ze w ciagu 24 godzin moze sie Katar spodziewac "Militarnej konfrontacji", jesli nie spelni warunkow ultimatum.

  Z powodu "kryzysu dyplomatycznego" z Katarem, kraj zostal zablokowany rowniez od strony morza. Ta blokada morska nie tylko odciela to male panstwo politycznie i odgrodzila od sasiednich panstw ale przede wszystkim zablokowala handel morski i eksport katarskiego gazu.. We wtorek Arabia Saudyjska dala 24-godzinne ultimatum, ktore rozpoczyna sie dzis w nocy, ze Katar musi spelnic 10 warunkow przekazanych Kuwejtowi, ktory obecnie sluzy w sporze jako mediator miedzy Katarem a Saudami.
  Media podaja, ze jednym z warunkow postawionych Katarowi jest zerwanie wszelkich wiezi z Bractwem Muzulmanskim i Hamasem..

  Na razie nie ma wszystkich szczegolow bo mediatorzy i mediacje lataja tam i z powrotem, do tego Egipt oskarza Katar o "antagonistyczny stosunek do Kairu". Katar zaprzecza wszystkim oskarzeniom i istnieje obawa, ze ta awantura moze zaszkodzic interesom emiratow..


  Arabia wystawia 24 godzinne ultimatum Katarowi
  Saudi Arabia Gives Qatar 24 Hour Ultimatum As Analysts Warn Of "Military Confrontation

  http://www.zerohedge.com/news/2017-06-06/saudi-arabia-gives-qatar-24-hour-ultimatum-analysts-warn-military-confrontation"
 • @Arjanek 16:08:53
  Amerykanska prasa podala, ze na Petersburskie forum przyjechalo 1200 osob.
  Tak naprawde zjechalo do Rosji 12 tysiecy przedstawicieli roznych biznesow z roznych panstw. Byly tez i amerykanskie firmy ale dla zmylenia przeciwnika byly reprezentowane przez osoby trzecie.
  Bo teraz w USA strach sie do Ruskich odzywac. Czasy stalinowskie w wolnej Ameryce.

  Trzeba posluchac przemowienia Putina na tym Miedzynarodowym Forum!
  Wlasnie prasnal, jak zwykle spokojnie, ze sankcje nalozone przez USA na Rosje spowodowaly spadek kontaktow biznesowych ze Stanami Zjednoczonymi o ... 3%.

  Amerykanie nie wyslali oficjalnie zadnego przedstawiciela, bo przeciez nie wypada sie zadawac.

  ALe wyslali szpicla, Megyn Kelly, taka panienke, ktora kiedys pracowala w FoxNews (za 15 milionow dolarow rocznie!) ale ja wywalili za kolejny skandal. To ta sama panienka, ktora w czasie kampanii wyborczej wyprowadzila z rownowagi bardzo skadinad zrownowazonego Trumpa, do tego stopnia, ze jej wprost powiedzial, ze chyba ma menstruacje, ze taka wsciekla.

  Amerykanie, ktorzy kompletnie nie rozumieja Europy, kultury europejskiej a Rosjan znaja tylko z mediow i holywoodzkiej Anny Kareniny oraz starych bardzo filmow z James Bondem, wymyslili, ze
  taka cwana Amerykanka, ktora rozjuszyla Trumpa z cala pewnoscia wyprowadzi z rownowagi Putina.

  To malo, ze ja Rosjanie potraktowali powaznie.
  Zrobili z niej "moderatora' Forum!. Juz sobie wyobrazam, jak Amerykanie zapraszaja rosyjska dziennikarke zeby im prowadzila na przyklad rozdanie Emmy Award albo Oskara!

  No wiec pani Amerykanka zwiedzala St. Petersburg i sie dziwila, ze wszyscy sa dla niej mili i uprzejmi i nikt nie demonstruje przeciwko jej obecnosci w Petersburgu (pewnie sobie pomyslala, ze to wszystko ze strachu)
  W przedzien obrad, Putin z Modim i jakims dziennikarzem wzieli ja nawet do knajpy na kolacje i bezczelnie sie pytali czy bardzo bedzie niemilosierna w czasie tego forum.

  Nastepnego dnia zaczela sie "przepytywanka" Putina na publicznym forum.
  Pani Kelly byla rzeczywiscie zawzieta. A widownia pokladala sie ze smiechu.
  Amerykanie maja klopot w komunikacji z Rosjanami. Podstawowy.

  Amerykanin publicznie zawsze wystepuje koturnowo - taki kowboj w bialej koszuli z muszka zamiast krawata- i chlapie sloganami i utartymi zwrotami i takich oczekuje odpowiedzi. Nie ma miejsca na zadne smichy-chichy, zarty czy swobodne, luzne uwagi. (Bo cale NSA jest na podsluchu). Wiec i pani Kelly udalo sie sloganowo i koturnowo przepytywac Putina. Putin odpowiadal tak, jakby to byla prywatna rozmowa. Nie do pomyslenia.

  Na zarzut Amerykanki, ze amerykanski minister Flynn , ktory za kontakty z Rosja wylecial z posady, bo mial jakies prywatne kontakty z Putinem, prezydent Federacji Rosyjskiej odpowiedzial:

  "Ja sie z pania spotkalem wczoraj. Spedzilismy caly dzien wczoraj i jestesmy razem dzisiaj.
  Po powrocie do USA powinni pania aresztowac i wsadzic do wiezienia".

  Wielka gwiazda amerykanskiego dziennikarstwa czytala pytania z kartki i w kolko chciala wiedziec o czym rozmawial ambasador rosyjski z Trumpem i ze 17 amerykanskich agencji potwierdzilo, ze manipulacjach wyborczych w USA widac wszedzie rosyjskie linie papilarne (odciski palcow).
  Putin sie ladnie usmiechnal i zapytal: czyje linie papilarne: rogow, ratek..
  i zeby dolozyc powiedzial: Dla organizacji w ktorej niegdys pracowalem wazne bylo: nazwiska, kontakty, adresy..i dopiero wtedy mozna bylo rozpoczac dochodzenie i starac sie udowodnic kto co i komu powiedzial"

  Chyba najwiekszym niewypalem Megyn bylo zrocenie sie do premiera Indii, Modiego z pytaniem czy wierzy Putinowi.
  Modi, ktorego juz wczesniej pani Kelly wprawila w szmpanski humor, powiedzial , ze dyskusja jest o tak wielkich swiatowych osobistosciach, ze on skromny czlowiek nie smie byc mediatorem.

  Po powrocie do Stanow, pani Megyn Kelly musiala sie wyliczyc z diety i pieniedzy, ktore na nia wylozyla ojczyzna.
  Bylo bardzo smiesznie, bo Kelly probowala przedstawic siebie jako bohaterke i wielka intelektualistke, ktora zapedzila Putina w kozi rog, a on sie musial jej tlumaczyc i nie odpowiadal wprost tylko 'dookola".

  Ale zeby przedstawic pania Kelly jako bohaterke Miedzynarodowego Forum w Petersburgu, w NBC musieli powycinac niektore odpowiedzi Purtina a inne zdrowo poobcinac i skrocic.

  Naturalnie, ze obcieli i to, ze Amerykanie sie wtracaja do wyborow wszystkich panstw

  Ja wreszcie trafilam takie sprawodzanie dwujezyczne: rosyjski z angielskim tlumaczeniem, zeby ci ktorzy znaja rosyjski i angielskii poczuli ducha tej dyskusji.

  Ja sproboje troche pozniej choc czesciowo przetlumaczyc, dla osob, ktore maja klopoty jezykowe.
  Zycze zabawy.

  NBC powycinalo prawdziwe wypowiedzi/odpowiedzi Putina .
  A oto cale, nie przeredagowane dialogi na cztery nogi: amerykanskiej gwiazdy dziennikarstwa z prezydentem Federacji Rosyjskiej:

  NBC edited out Putin's hard truths - here's what you missed

  https://www.youtube.com/watch?v=qWGPwm-D_Qw
 • @Tiamat 18:00:24
  "Rosyjskie media podkreślają w pierwszym rzędzie skalę przedsięwzięcia – 14 tysięcy uczestników, podpisane 386 umów o łącznej wartości 2 bilionów rubli, reprezentanci ze 143 krajów. I ogromne delegacje z państw Zachodu i Stanów Zjednoczonych. Przy czym delegacja z USA liczyła 560 osób ze 140 firm, ale gdyby reprezentacje państw Unii Europejskiej potraktować łącznie, to ich liczebność była największa. W prasie znaleźć można też wypowiedź założyciela Forum w Davos, Klausa Schwaba, który miał powiedzieć, że międzynarodowy autorytet spotkania w Petersburgu porównywalny jest z tym w Szwajcarii. A doradca rosyjskiego prezydenta Andriej Biełousow, powiedział, że Rosja „wzbudza szczytowe zainteresowanie u zachodnich inwestorów” i, że „zapanowała moda na inwestycje w Rosji”.
 • @Arjanek 18:12:27
  Tak, prosil Putin, zeby te sankcje przedluzyc jeszcze o 10 lat ,to Rosja wyprzedzi Chiny.
  Czesto trudno zrozumiec zachowanie Putina, ktory gada ze wszystkimi, handluje ze wszystkimi (Indie zakupily znowu samoloty).

  Mnie nie chodzi o to, zeby chwalic Putina.
  Ja po prostu porownuje roznych "przedstawicieli narodu".
  Wiec nie da sie porownac np. Gierka do Kwasniewskiego czy Dudy,
  a De Gaula do Macrona. I nie da sie porownac Jelcyna do Putina.

  Osobiscie zas panicznie sie boje wojny i tego nie ukrywam. I dlatego porownanie Putina do Obamy czy Clintona to tak jak porownac ilosc baz wojennych poza granicami miedzy Rosja a USA.

  Jestem przerazona amerykanskimi i niemieckimi wojskami w Polsce.
  Nie lubilam Sowietow i tak jak wiekszosc Polakow nasmiewalam sie z Moskwy, spiewalam swinskie czastuszki rosyjskie i nigdy w Rosji nie bylam.
  ALe tez i nigdy nie widzialam sowieckiej armii na ulicy. Nawet w Legnicy.
  Nie wiem jak wygladaja sowieckie czolgi czy samoloty.
  Wiedzialam, ze byli w Polsce. Pyskowalismy przeciez bez przerwy; opowiadalismy przerozne kawaly o Rosjanach i o wladzy sowieckiej.
  Zdumiewa mnie, ze o Amerykanach nie ma zadnych kawalow ani swinskich piosenek.
  Patrzac wstecz, twierdze, ze mielismy wiecej swobody w pyskowaniu na Niemcow, Rosjan, zydow. Na amerykano strach nawet popatrzec.

  Dlatego porownuje reakcje publicznosci na zbombardowanie Prisztiny w Kosowie, wymordowaniu tysiecy, tysiecy Serbow i oderwanie Kosowa od Serbii przy aplauzie swiatowej opinii publicznej. Serbow z Kosowa wypedzono, i nikomu do glowy zadne referendum nie przyszlo. W ONZ , te spece w ONZ wyciagnely prawo, ze KAZDE spoleczenstwo ma prawo zorganizowac referendum i nie musi sie pytac wladz.!!!
  Polska nawet miala takie plomienne przemowienie w ONZ.
  Bronila prawa muzulmanow do ustanowienia niezaleznego panstwa muzulmanskiego na terenie Serbii!! W Europie!!

  I porownuje schiozofreniczna histerie na temat Krymu, ktory naprawde mial juz dosc zniszczenia jakie im zaoferowala Ukraina. Krym mial zawsze autonomie i wlasny parlament. Tak jak Szkocja.

  I Krymska ludnosc zamieszkala glownie przez Rosjan miala zakazane mowic po rosyjsku!!! Jacyniuk przpchna taka ustawe w WIerchownej Radzie.
  To przeciez jedno z najwiekszych przestepstw prowadzace do wyniszczenia narodu.

  Nie tylko Rosjanie na Krymie chcieli tego referendum. Poparli go i Tatarzy i Polacy i Grecy. Nikomu nie chcialo sie uczyc ukrainskigo jezyka bo nawet do niedawna nie bylo nawet podrecznikow do uczenia tego jezyka. I wszyscy, ktorzy nie zdaliby testu jezykowego nie mogliby pracowac!!
  Z przerazeniem czytalam i ogladalam opinie Polakow.
  Jakies zezwierzecenie!

  Na Krymie nie bylo zadnej bijatyki, nie padl ani jeden strzal, nikt nie zginal a cala swinska elita swiata, ktora poparla bandyckie Kosowo (bez referendum) wszystkie psy powiesila NIE na Krymie, tylko na Rosji!!!!!!
  czy moze to ktos wytlumaczyc?

  Od czasu zniszczenia Jugoslawii, wymordowania cwierc miliona Serbow i zrujnowania najfajniejszego kraju w Europie - nie mam najmniejszego zaufania do ameryknskiej, polskiej, unijnej polityki zagranicznej.
  Zwierzeta!
  Polska popiera islamistow mordujacych dzieci w Syrii, polskie samoloty w Syrii walcza z rzadem syryjskim. Pomagalismy zniszczyc Irak i Libie.
  A teraz sie cieszymy, ze nas obce wojska uratuja przed kimkolwiek.

  Dlaczego ZADEN amerykanski przywodca, polityk, prezydent NIE powiedzial, ze armia NATO w Polsce bedzie stac na strazy bezpieczenstwa Polski??
  Kazdy powtarza, ze obce wojska w Polsce bronia bezpieczenstwa USA!

  Nie mam sentymentow do zadnego polityka, bo dla mnie jest istotne czy spelnia swoje obowiazki czy gwalci kobiety na terenie Bialego Domu i na wyspach pedofilskich.

  Ile matek i sierot przeklina Amerykanow na swiecie?!!
  (Wlasnie przylecial do Nowej Zelandii Tillerson i pod parlamentem go wygwizdali. Glupek pojac nie moze, czemu go nie lubia.)

  Na Zachodzie zupelnie zanika kultura.
  A my w Polsce boimy sie nawet wspomniec, ze Putin wydal ponad miliard dolarow na wyremontowanie i odnowienie Bolszoj Teatru i Teatru baletowego w Petersburgu.
  Ze na zyczenie malego Dimy wybudowal znakomity i przesliczny szpital dzieciecej onkologii w Moskwie.
  Szpital nosi imie malego Dimy Rogaczowa, story przegral walke z rakiem.
  Kiedy Putin odwiedzal chore dzieci w jakims szpitalu na dalekim wschodzie, rozmawial z malym chlopcem - w podrzednym szpitalu na prowincji - ktorego zapytal coby najbardziej chcial w zyciu? Chlpoczyk powiedzial, zeby chcial, zeby byl taki duzy , piekny szpital i zeby byly zabawki i zeby bylo wesolo. Putin chlopcu obiecal taki szpital i slowa dotrzymal.
  Od kilku lat stoi taki szpital onkologii dzieciecej w Moskwie z najlepszymi specjalistami. W Rosji lecznictwo jest bezplatne. A wiele dzieci juz nie musi zbierac pieniedzy na leczenie w Szwajcarii.

  I kiedy chinski milioner kaze wyburzyc cala wies, w ktorej sie urodzil i za wlasne pieniadze buduje cala nowiutka wies z wszelkimi komfortami - to na pytanie, czemu to zrobil odpowiedzial skromnie: Moj kraj, to moja matka. Dzieki niej zostalem milionerem. Czas splacic dlug.

  Na Zachodzie nie ma takich 'wdziecznych ojczyznie". I gazety zachodnie niechetnie o tym pisza.
  Trzeba czytac indyjskie, indonezyjskie gazety, zeby sie o tym dowiedziec.

  Tymczasem polska pani premier leci do Anglii, zeby sie z rzadem angielskim uzerac o pieniadze na polskie dzieci. Widac polski rzad nie ma obowiazku dbac o dzieci. I nie dba. Woli, zeby mieszkaly byle gdzie, byle nie w Polsce.

  Uff. Ulzylo mi.
  Ide spac
  Dobranoc.
 • @Tiamat 18:00:24
  Ogladalem ten wystep Megyn Kelly w Rosji. Kilka razy bo lubie sie smiac. Ta pani ma ta sama metode co polska Monika Olejnik: zadaje glupie pytanie a gdy rozmowca odpowiada to ona przewraca oczami i robi niedowierzajaca mine.To wszystko.

  Pisze Pani o Katarze.Moj syn byl tam 6 miesiecy na bazie Al Udeid, naprawial samoloty, ktore bombardowaly Somalie.Przez cale 6 miesiecy wyslali ich 1 raz poza baze do miasta Doha.O godzinie 5 rano, gdy nie bylo zywego ducha na ulicach i wszystko bylo pozamykane.Wolno im bylo pochodzic po plazy 1/2 godziny i spowrotem do autobusu na baze.Jedyne ciekawostki jakie pamieta z tej bazy to: gral na gitarze podczas mszy i wygral turniej pokera.Nawet piwa nie mogl sie napic.Dawali 1 puszke piwa dzienie ale otworzona.Nie mozna bylo sobie uskladac z 10 piw i porzadnie sie napic choc raz.
 • @Tiamat 21:17:55
  Świetny komentarz !

  Tyle, że 99.99% ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego o czym Pani pisze, a na dodatek, tak naprawdę, to wcale nie chce tego wiedzieć, i woli, gdy ktoś myśli za nich
 • @zygmuntbialas 09:30:50
  Witaj napiszę krótko . Głupota jest najlepszym dowodem na nieskończoność . Pozdrawiam. 5*:) .
 • @gotenks 21:59:49
  Zgadza sie.Wiekszosc ludzi myslenie boli.Ja na przyklad mam zabronione sluchania w samochodzie polityki jak zona jest ze mna.Zona czesto gosci sprasza.Nie biore udzialu w tych spotkaniach bo rozmawiaja tylko o niczym.
 • @Tiamat 21:17:55
  "Jestem przerazona amerykanskimi i niemieckimi wojskami w Polsce".
  "Ide spac. Dobranoc". -

  --- Dobrej nocy :)
  A ja przejrzę Pani wpisy z ostatnich 2 - 3 dni i wybiorę jeden do przedstawienia go w formie notki.
 • @gotenks 21:59:49
  1. "Świetny komentarz" [dotyczy wpisu Tiamat];
  2. "Tyle, że 99.99% ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego o czym Pani pisze". -

  --- Ad1. - Jak zwykle.
  Ad2. Więcej niż 0,01% wie, o czym pisze Pani Tiamat :)
 • @Repsol 22:20:48
  Witam Cię :)

  Myślmy też o tym, że nie wszyscy wokół nas są chamscy i głupi.

  Pozdrawiam.
 • @staszek kieliszek 23:38:44
  Pisze Pan: "... mam zabronione sluchania w samochodzie polityki jak zona jest ze mna". -

  --- Ależ Panie Staszku! Pańska żona ma rację :)
  A jeśli chodzi o rozmowy o niczym, to jest to sztuka, której w swoim życiu nie udało mi się opanować.
 • @zygmuntbialas 00:13:55
  U nielotnych jest tak . http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/06/Kiwi-DinoAnimals.pl-2.jpg Ave Amigo :) http://m.salon24.pl/8d9abfde1cceb9f559217c18bb97ec4a,750,0,0,0.jpg
 • @Repsol 00:21:55
  "U nielotnych jest tak". -

  --- Tak. I w dodatku nazywają siebie Lotnymi.
 • @staszek kieliszek 23:38:44
  Witam
  Panie Staszku
  Trudno miec pretensje do pana zony. Ludzie maja prawo czegos nie lubic.
  Ta "jednosc przeciwienstw" w malzenstwach bywa tez swoistym wentylem bezpieczenstwa.
  Ja lubie grac w brydza ale tylko towarzysko.

  Tymczasem dosc czesto musze sluzyc w lokalnym klubie "za podmianke".
  I ogromnie tego nie lubie. Bo nie znosze grac turniejowo. Nie mam karciarskich ambicji wygrywania. I zlosci mnie jak musze grac, bo akurat komus partner karciany sie gdzies "zawdzial".
  Poniewaz nie umiem ukryc swojego powiecenia jako "submissive wife" (pokorna zona) - patrza na mnie w klubie z prawdziwym zrozumieniem.

  Alisci w tamtym tygodniu zajelam pierwsze miejsce w turnieju.
  W turniejowym -porownywalnym systemie- mozna nic nie umiec i zajac pierwsze miejsce.
  Mnie to tak zezloscilo, ze oskarzylam zarzad, ze specjalnie podrobil wyniki, zeby mnie zachecic do przychodzenia, bo zdaje sie, ze i w przyszlym tygodniu tez bede musiala "zajmowac pierwsze miejsce".

  Wiec doskonale rozumiem, ze mozna miec kompletne lekcewazenie dla zamilowan zyciowego partnera.
  Znam ludzi, ktorych samo slowo "polityka" wytraca z rownowagi. Napewno maja swoje racje. A moze i powody.

  Mnie do turniejowych awantur brydzowych zniechecil moj wlasny maz, kiedy w czasach studenckiej mlodosci gralismy namietnie po roznych klubach studenckich w Krakowie.
  No i raz dalam sie namowic na jakis "wazny" turniej.
  Zajelismy trzecie miejsce.
  I co?
  Moj, jeszcze wtedy nie-malzonek, bardzo glosno mi gratulowal.
  "Swietnie gralas, kochanie! Zajelismy 3-cie miejsce!
  Bo gdyby nie ty, tobysmy zajeli PIERWSZE!

  Nabralam kompleksow, choc nie uznaje Freuda.
 • @staszek kieliszek 21:22:56
  re: Katar
  Nasz bardzo dobry kolega, jeszcze z lawy szkolnej, pracowal 4 lata w Katarze dla Bechtela jako inzynier elektryk (po AGH). Bardzo sobie chwalil, ale jest troche malomowny, wiec zdaje sie tez, ze nie chcial wszystkiego opowiedziec.
  ALe powiedzial nam z przekasem, ze w Katarze pracowalo duzo Filipinczykow - to im wybudowali kosciol. Naszemu koledze pomysl sie nie spodobal, po powiedzial, ze dla Polakow to by nikt kosciola nie postawil.

  Natomiast znajomi Filipinczycy, ktorzy pracowali w Czadzie dla amerykanskiej firmy jako slusarze - bardzo byli rozgadani. Ich przez dwa lata nie wypuszczali w ogole. Pracowali w jakichs olbrzymich tunelach wlasciwie caly dzien i wypuszczali ich na noc do "noclegowni' tez za drutami.
  Dostawali paczkowane jedzenie w czasie pracy i mieli rodzaj kantyny w kompleksie gdzie nocowali.

  Na tym polega "wiza pracownicza" o ktora jest teraz tyle awantury i w USA i w Europie.
 • @Tiamat 07:34:23
  Konwersacja z Pania Tiamat nalezy do najlepszych zyciowo przezyc, zaszczyt.Nie dosc, ze grzecznie Pani odpowiada to mozna sie czegos ciekawego dowiedziec.Dzieki za odpowiedz, dzieki za Pani wspaniale wpisy w Neonie.Ma Pani podejscie myslowe pod fakty, jakiego niewielu ludzi ma.Ma Pani tez fenomenalna pamiec co jest podstawa madrosci.Przypomina mi Pani moja nauczycielke angielskiego, za ktorej prywatne lekcje rodzice za komuny placili straszne pieniadze.Polska hrabina, urodzona w Angli, myslaca po angielsku.Nazwiska nie podaje bo nie pamietam.Byla zonata do brata Rhomera, tego co wynalazl mapy kolorowe.Ta Pani miala wszystko w 1 palcu:polityke, historie, geografie.Palila papieros za papierosem, byla stara i sucha jak patyk.Jej krewni chyba do dzis prowadza schronisko nad Skrzycznem w Szczyrku.Czytalismy razem ksiazki Foulknera.Kazda lekcja z nia byla dla mnie przezyciem a nie obowiazkiem.Dzieki Bogu spotkalem w zyciu ludzi ciekawych ,od ktorych moglem sie czegos ciekawego dowiedziec jak od Pani.
 • @All
  Rządząca Partia Konserwatywna wygrała czwartkowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, ale nie uzyskała niezbędnej do samodzielnego rządzenia większości mandatów w Izbie Gmin – wynika z exit poll przygotowanego dla telewizji BBC, ITV i Sky News.
  Według opublikowanego tuż po zamknięciu komisji wyborczych badania, torysi mogą liczyć na 314 mandatów w nowym parlamencie (o 17 mniej niż w 2015 roku i w momencie ogłoszenia wyborów), a główna opozycyjna Partia Pracy na 266 (o 34 więcej niż w 2015 roku i 37 więcej niż w momencie ogłoszenia wyborów).
  Autor: mtom / Źródło: PAP (http://www.tvn24.pl)
 • @All (II)
  Powyższa notka została przedrukowana na portalu Maruchy, link:

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/08/co-sie-dzieje-na-swiecie-07-06-2017/

  Tu nawiązanie do dyskusji w NE:

  Siekiera_Motyka said
  2017-06-08 (czwartek) @ 09:08:45
  Warto tego nie zapomnieć !!!!
  Komentarz,

  @Arjanek 08:41:00

  Ciekawostka, że to Miedwiediew (ówczesny prezydent – odpowiedzialny za politykę zagraniczną) wydał zgodę na atak na Libię.
  Ponoć była afera, bo Putin się z tym nie zgadzał. Warto to nadmienić.
  Z kolei – identyczna próba utworzenia „korytarzy humanitarnych” w Syrii została zablokowana przez Rosję (Putin ponownie był już prezydentem).

  Krzysztof J. Wojtas 07.06.2017 09:01:15"

  * * *

  Pinxit said

  2017-06-08 (czwartek) @ 13:24:17
  Siekiera-Motyka
  Przeciez to bzdura!!
  Miedwiediew nie mogl wydac rozkazu ataku na LIbie bo Rosja NIE zaatakowala Libii.
  Jak mozna nawet takie bzdety powtarzac!

  Co znaczy byla afera???
  Z Shojgu??
  Co mial Miedwiediew do armii???.

  Ja rozumiem puste lby ale jeszcze z przeciekami??
  W Radzie Bezpieczenstwa ONZ, USA zaproponowaly „No fly zone’ dla wojsk libijskich. Chiny i Rosja wstrzymaly sie od glosu bo sie domagaly szczegolow.
  Ta dranska ustawa rzeczywiscie byla przyjeta przez Rade Bezpieczenstwa ale bez udzialu Chin i Rosji.
  USA/ NATO i POlska napadly na Libie bez zgody ONZ!!!! To Polacy byli w Libii – nie Rosjanie!!
  ONZ nigdy nie wydalo zgody na bombardowanie Syrii.

  Albo sie uczcie jezykow obcych albo wracajcie do pierwszej klasy szkoly podstawowej dla umyslowo niedorozwinietych!

  I jeszcze do tego taka porada: „Warto tego nie zapomniec”
  Ja tego wpisu do konca zycia nie zapomne i bede cytowac wszystkim znajomym i gdzie sie da jako przyklad polskiego glupactwa.

  Amerykanie w rzeczywistosci faktycznie zrobily w capa i Rosje, i Chiny i WSZYSTKICH , ktorzy zaglosowali za „no fly zone’ – bo w propozycji rezolucji NIE byla wymieniona ani zasrana Ameryka ani Francja ani Anglia.
  Taz przeciez wszyscy o tym wiedzieli wtedy. Gazety sie rozpisywaly.
  Amerykanie zniszczyli Libii lotniska z samolotami, zeby Libijczykom „zabronic latac w „no flly zone” na ich wlasnym terytorium, a reszte kraju zbombardowali Anglicy i Francuzi, bo przeciez im rezolucja tego nie zabronila!!!!!!

  A teraz jakis dupek za namowa troli i zydow przedstawia caly dramat Libii tak, jakby to Rosja zbombardowala Libie.
  Czy to atak na gajowke?

  Ja to nawet nie mam sily do takich glowonogow co pieprza jak chora dupa, ze prezydent jest odpowiedzialny za polityke zagraniczna. Chyba w dupie albo w Kobierzynie gdzie siedza same Napoleony..
  To po co jest minister do spraw zagranicznych??.
  „podobno byla afera” – link poprosze!

  Bo rezolucje ONZ w sprawie Libii mozna znalezc w internecie. Jak ktos umie czytac.

  Rosjanie z Syryjczykami WYBUDOWALI korytarze humanitarne!!!!!!!
  Pomoc humanitarna ONZ zbombardowal ISIS.
  Czy to trolownia czy analfabetyzm???
  I do tego na gajowce!
  To juz nie ma blogow bez trolli??
 • @All (III)
  W portalu quer-denken.tv jest interesujący artykuł Ernsta Wollfa w języku niemieckim pt. „USA pod rządami Trumpa: Wypowiedzieć międzynarodowe umowy, przygotować wojnę”, link:

  http://quer-denken.tv/die-usa-unter-trump-internationale-vertraege-kuendigen-krieg-vorbereiten/
 • A dyć pikne som górolskie bajania.
  "Polska hrabina, urodzona w Angli, myslaca po angielsku(..)Jej krewni chyba do dzis prowadza schronisko nad Skrzycznem w Szczyrku."
 • @zygmuntbialas 00:57:56
  Nie wiem czemu mam taka cicha satysfakcje ogladajac jak pani Theresa May dostaje nakop w pantalony.
  Konserwa brytyjska teraz bedzie miala nauczke, ze po przegranej Wildersa i Marine le Pen, nie powtarza sie tych samych bzdur w kampanii wyborczej.

  Wiec Partia Konserwatywna pani May ma teraz zagwozdke: bo co prawda wybory pewnie wygrali konserwatysci ale z podcietymi skrzydlami.
  Troszke sie pani May pospieszyla z przyspieszona elekcja i teraz przyjdzie Anglii negocjowac Brexit z podcietymi skrzydlami i podwinietym ogonem..
  No i juz chodza szeptanki, czy skompromitowana pania premier bedzie mozna podmienic na kogos innego, czy moze zostawic ja na dorzniecie.

  Byc moze, ze Polacy w Anglii beda mogli odetchnac, bo partia rzadzaca juz nie moze wprowadzac skrajnie prawicowych pomyslow.

  Ciekawostka jest fakt, ze jak podaja komentatorzy, najbardziej nie lubili pani May zarowno mlodzi jak i starzy. Mlodzi - bo zdaniem komentatorow nie widza perspektyw, a starzy bo widzieli perspektywe ... obcinania funduszu socjalnego.

  No i oczywiscie jest tez moment rozrywkowy:
  To Putin namieszal konserwatystom w tych wyborach.

  Sondaz opinii publicznej na ulicach Londynu pokazal, ze Anglicy zachodza w glowe: kogo to mogl Putin ze swoimi hakerami popierac w obecnej elekcji??

  Konserwatysci, mimo najlepszych wysilkow rosyjskich hakerow jednak wygrali (najprawdopodobniej) wybory?.

  A moze to Putin poparl pania May, ktora dla niepoznaki odgrazala sie calej Rosji?.
 • @Tiamat 04:39:26
  "Anglicy zachodza w glowe: kogo to mogl Putin ze swoimi hakerami popierac w obecnej elekcji??" -

  --- To ja już wiem, że nie tylko Polacy są rusofobami (a Niemcy lubią nam to wytykać). Myślenie Anglików o rosyjskich hakerach świadczy, że wszystkim można wmówić ciemnotę.
 • @AgnieszkaS 01:30:50
  Nigdy nie zmyslam.Podaje fakty.Oto linki:
  http://terakowski.republika.pl/Lohman.html
  http://www.sejm-wielki.pl/b/psb.26443.10
  http://www.sejm-wielki.pl/b/cz.I029397

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej